Dámské smart hodinky

Nejlepší dámské smart hodinky 2024 + recenze

Důvodů, proč nosit chytré hodinky, je opravdu mnoho. A nejde o žádný trend. Je však přirozené, že každý spotřebitel hledá to, co mu vyhovuje, resp. co potřebuje. Platí to i o něžném pohlaví. Dámské smart hodinky jsou velmi oblíbenou kategorií. Smart hodinky se dokážou stát vaším společníkem v práci, při tréninku nebo během běžného dne. Můžete s nimi jít do práce, na nákupy, absolvovat turistiku nebo si jít zaplavat. Trh nabízí velké množství modelů. My jsme vybrali ty nejlepší dámské chytré hodinky. O svých nesporných kvalitách nás přesvědčily smart hodinky Garmin Venu Sq – mají elegantní 1,3palcový displej s funkcí Always-on, disponují baterií se solidní výdrží a nechybí možnost bezkontaktních plateb. Kromě tohoto kvalitního modelu jsme však během průzkumu trhu vybrali další smart hodinky a zpracovali i kompletní recenze s hodnoceními. Věříme, že vám pomůžeme vybrat to nejlepší.

Publikované: 15.03.2022
Aktualizované: 05.04.2024

Jaké dámské smart hodinky koupit?

Jak by měly dámské smart hodinky vypadat? Které funkce by jim neměly chybět? Čím se odlišují od pánských chytrých hodinek? Faktem je, že mezi funkcemi bychom jen marně hledali rozdíly. Stejně jako pánské, tak i dámské smart hodinky disponují stejnými funkcemi, které uživatelce umožňují sledovat mnohé parametry, včetně těch fyzických – pulz, ušlá vzdálenost, kalorie, počet kroků či saturace kyslíku v krvi. Ve více oblastech dokážou smart hodinky organizaci dne usnadnit. Abyste však nemuseli analyzovat všechny parametry a nestrávili výběrem celé dny, udělali jsme to za vás. V tomto výběru naleznete TOP modely, které si z našeho testu odnesly příslušný štítek. Nechybí ani krátké charakteristiky hodinek, ze kterých se dozvíte to nejdůležitější. Níže naleznete kompletní recenze se všemi výhodami i nevýhodami.

Názov Hodnotenie Detail
Garmin Venu Sq   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Niceboy X-fit Watch   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
SG Watch 3   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Garmin Venu Sq

Garmin Venu Sq

Voděodolné smart hodinky, dotykový LCD displej, úhlopříčka 1,3″, hmotnost 38 g, výdrž baterie 6 dní / režim smart watch.

Zobrazit více info

Vkusné dámské smart hodinky s hranatým ciferníkem disponují 1,3palcovým AMOLED displejem. Hodinky mají integrovanou GPS a díky NFC můžete platit bezkontaktně, a to prostřednictvím Garmin Pay. Smart hodinky neumožňují telefonování, zobrazují však notifikace a v případě SMS či hovorů lze vybrat předvolené odpovědi. Hodinky jsou voděodolné do 5 ATM a lze s nimi i povrchově plavat. Výdrž baterie v praxi činí kolem 5 dní. K dispozici je několik sportovních režimů a bohatá je i senzorová výbava.

Cenový trhák
Niceboy X-fit Watch Pixel

Niceboy X-fit Watch Pixel

Voděodolné smart hodinky, dotykový LCD/TFT displej, úhlopříčka 1,3″, hmotnost 124 g, výdrž baterie 10 dní.

Zobrazit více info

Během průzkumu trhu nás zaujaly elegantní dámské smart hodinky značky Niceboy, které nabízejí perfektní poměr ceny a výkonu. Hodinky mají kulatý ciferník a kromě standardního monitoringu fyzických parametrů můžete chytré hodinky využít i při sportovních aktivitách. Podporují systémy Android i iOS.

Náš TIP
Samsung Galaxy Watch 3

Samsung Galaxy Watch 3

Voděodolné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, úhlopříčka 1,2″, hmotnost 48 g, výdrž baterie 43 hodin.

Zobrazit více info

Tyto dámské smart hodinky z dílny korejského výrobce představují bohatý komplex funkcí. Smart hodinky umožňují bezkontaktní placení a mají integrovanou GPS. Vestavěné je dokonce 8GB úložiště a k dispozici je také hudební přehrávač. Hodinky podporují přímé telefonování v případě spárování s telefonem pomocí bluetooth, umožňují využívat e-SIM. Jsou vybavené i WiFi modulem. Z hlediska cvičení máte k dispozici až 120 sportovních programů. Integrována je i aplikace Strava. Slabinou je jen kratší výdrž baterie, která se pohybuje na úrovni 1 a půl dne.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Vzhledem k tomu, že spotřebitelé jsou různí, mají odlišné nároky, požadavky či představy o tom, jak by měly chytré hodinky fungovat a jaká kritéria by měly splňovat, je hodnocení nejdůležitějších parametrů poměrně náročné. Přesto jsme čerpali ze zkušeností zákazníků a v rámci své metodologie testování jsme si stanovili objektivní vlastnosti a parametry, kterým jsme při hodnocení přikládali největší váhu. Velký vliv na výběr těchto parametrů měli samotní spotřebitelé.

Na základě průzkumu trhu lze konstatovat, že při výběru dámských smart hodinek jsou nejdůležitější funkce a také výdrž baterie. Mezi funkcemi je řada dalších parametrů, které by si zasloužily samostatné vyčlenění – tento parametr se týká i senzorové výbavy a dalších praktických funkcí (sportovní i zdravotní). Velmi často spotřebitelé požadují, aby byla dostatečná výdrž baterie, 24hodinová kapacita baterie dnes nikoho nepotěší. Dále je podstatný displej a také samotná konstrukce a její zpracování. Z hlediska praktického je důležitá také navigace v menu, přizpůsobivost rozhraní a celkové ovládání. Zapomínat nelze ani na design a rozměry hodinek, které v případě dámského zápěstí rovněž hrají roli.

Funkce a senzorová výbava
Výdrž baterie
Kvalita displeje
Kvalita konstrukce a odolnost
Ovládání
Konektivita
Design
Rozměry a hmotnost

Při výběru nikdy nezapomínáme na to, aby byl zohledněn i poměr ceny a výkonu. Průzkum trhu jsme prováděli téměř 70 hodin a porovnávali jsme velké množství produktů. K tomuto nám pomohla databáze portálu Heureka, ale také samotní prodejci, jako je Mall, Alza, Kas nebo Datart. U prodejců jsme následně ověřovali i dostupnost produktů, která se rovněž velmi rychle mění. V našem testu se nacházejí renomované značky, dámské chytré hodinky Garmin, Amazfit, Niceboy nebo smart hodinky Samsung.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze dámských smart hodinek

Pokud hledáte nejlepší dámské smart hodinky, věříme, že díky našemu výběru a kvalitním recenzím našich redaktorů dokážete najít přesně to, co hledáte. Naše recenze jsou objektivní a nezávislé. Žádný z prodejců nebo výrobců není propagován za marketingovým účelem. Spotřebitelům se snažíme nabídnout přehled nejdůležitějších parametrů a rovněž vždy uvádíme kladné a záporné vlastnosti, kterými produkt disponuje. Důležité je, abyste při výběru zohlednili i vlastní požadavky. Následně existuje velká pravděpodobnost, že najdete ideální dámské smart hodinky, které budou vyhovovat přímo vám.

Víťaz testu

Garmin Venu Sq

Voděodolné smart hodinky, dotykový LCD displej, úhlopříčka 1,3″, hmotnost 38 g, výdrž baterie 6 dní / režim smart watch.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Velice elegantní dámské smart hodinky s integrovanou GPS a podporou bezkontaktních plateb – NFC. Smart hodinky Garmin Venu Sq mají hranaté pouzdro, díky tomuto tvaru displeje je ovládání velice komfortní. Celé pouzdro váží pouhých 38 g, průměr ciferníku je 37 mm a na dámském zápěstí hodinky působí velmi stylově.

Garmin Venu Sq jsou chytré hodinky, které nabízejí ideální poměr elegance a sportovního charakteru. Hodinky můžete používat při běžném dni i volnočasových aktivitách. Mezi základními funkcemi nechybí krokoměr, akcelerometr, měření tepové frekvence, počtu spálených kalorií, ušlá vzdálenost či měření okysličení krve. Vítaný je také monitoring spánku nebo menstruačního cyklu. Avšak důležité je nejen měření těchto hodnot, proto pozitivně vnímáme i přítomnost NFC a možnost bezkontaktního placení prostřednictvím Garmin Pay. Výdrž baterie se v praxi pohybuje kolem 5 až 6 dní.

Senzorová výbava hodinek je tudíž více než dostačující. Přesně víte, jak moc jste aktivní. Všechny naměřené hodnoty máte k dispozici v mobilní aplikaci Garmin Connect, kterou si stáhnete do mobilu, a přes bluetooth se s hodinkami spárujete. Garmin Venu Sq podporují nejen Android, ale také iOS. Můžete sledovat upozornění z aplikací – Facebook, WhatsApp, Instagram či SMS a jiné. Pomocí displeje můžete ovládat i hudební přehrávač. Lze nastavit i upozornění na zprávy a další notifikace. Textové zprávy a informace můžete přečíst přímo na displeji, dokonce můžete v případě zmeškaného hovoru zvolit i předvolené odpovědi, takže nemusíte vytahovat telefon. Telefonovat přes hodinky nelze, zobrazí se však jméno a číslo volajícího na základě tel. seznamu.

Dámské smart hodinky Garmin Venu Sq jsou vskutku elegantním modelem, ale už výše jsme zmiňovali, že jsou vhodné i při sportovních či volnočasových aktivitách. Senzorová podpora je dostatečná, proto se s hodinkami můžete vrhnout na běh, cyklistiku, běžecký pás, lyžování, veslování, turistiku, nebo dokonce plavání. Pouzdro hodinek vyrobené z polymeru je velmi lehké, ale disponuje voděodolností do 50 m – 5 ATM. Na základě funkcí jsou vhodné i při plavání v bazénu, avšak pouze povrchovém. Potápění raději nezkoušejte. Hodinky jsou primárně odolné proti zvýšené vlhkosti.

Co se týče ovládání a samotného rozhraní, není co kritizovat. Smart hodinky Garmin mají systém dobře a funkčně vyladěný. Stejně jako v případě každé elektroniky tohoto druhu si na ovládací prvky a funkce budete chvíli zvykat. Nic však nehledáte dlouho a displej pohotově reaguje. Displej s 1,3 palce je vcelku povedený, avšak i některé levnější modely jsou dnes vybaveny technologií AMOLED, která na světle zajišťuje lepší čitelnost. K dispozici je i funkce Always On, je však slušným „požíračem“ energie, takže její využití zvažte. Řemínek je silikonový a velmi komfortní i při delším nošení.

Jedním z důvodů, proč v našem testu chytré hodinky Garmin Venu Sq získaly takto pozitivní hodnocení, je ten, že většina zákazníků v referencích hodinky hodnotí velmi kladně. Z hlediska poměru ceny a funkcí, které hodinky nabízejí, jde o velmi dobrou volbu. Spotřebitelé velmi chválí solidní výdrž baterie, která se pohybuje kolem 5 až 6 dní ve standardním režimu smart watch. Ovládání hodinek i prostředí aplikace jsou velmi „user-friendly“. Senzorová výbava i samotné měření dat jsou bezproblémové a funkční.

Navzdory absenci technologie AMOLED je displej dobře čitelný. Mezi podporovanými funkcemi nechybí bezkontaktní platby NFC nebo GPS modul. Na občasné delší hledání GPS signálu si stěžovalo vícero spotřebitelů, jde však o občasný jev. Telefonovat sice nelze, avšak notifikace a možnost čtení zpráv nebo výběru předvolené odpovědi na nepřijatý hovor jsou možné. Vibrování je poměrně nevýrazné. Dámské smart hodinky Garmin Venu Sq podporují operační systémy Android i iOS. Kvalita zpracování hodinek je také velmi dobrá, platí to i o silikonovém řemínku. Pouzdro je navíc velmi lehké. Vhodnou alternativou je i model Garmin Venu Sq Music, který je vybaven integrovaným přehrávačem hudby a umožňuje synchronizování s různými streamovacími službami.

Pozitíva

Podpora sportovních aktivit
Slušná výdrž baterie
Poměr ceny a funkcionality

Negatíva

Displej bez technologie AMOLED
Slabší vibrace upozornění
Bez funkce telefonování

Výdrž baterie: 6 dní / režim smart watch ● Displej: LCD/dotykový ● Rozlišení displeje: 240 × 240 px ● Průměr ciferníku: 37 mm ● Úhlopříčka displeje: 1,3″ ● Typ skla: Gorilla glass ● GPS: ano ● Bluetooth: ano ● ANT+: ano ● Bezkontaktní platba: ano/NFC ● Hmotnost: 38 g ● Voděodolnost: 5 ATM ● Materiál pouzdra: tvrzený polymer + PVD ● Řemínek: silikonový

Cenový trhák

Niceboy X-fit Watch Pixel

Voděodolné smart hodinky, dotykový LCD/TFT displej, úhlopříčka 1,3″, hmotnost 124 g, výdrž baterie 10 dní.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Během průzkumu trhu nás zaujaly elegantní dámské smart hodinky značky Niceboy, které nabízejí perfektní poměr ceny a výkonu. Hodinky mají kulatý ciferník a kromě standardního monitoringu fyzických parametrů můžete chytré hodinky využít i při sportovních aktivitách. Podporují systémy Android i iOS.

Spotřebitelé často vyhledávají smart hodinky, které nebudou jen stylovým ukazatelem času, ale rovněž umožní využívat širší funkcionalitu ve spojení s mobilním telefonem. Model Niceboy X-fit Watch Pixel je ideálním příkladem za relativně dostupnou cenu. Smart hodinky umožňují spotřebiteli využívat různé metriky. Disponují senzorem k měření tepové frekvence, saturace krve kyslíkem, měření vzdálenosti, počítají spálené kalorie či ušlou vzdálenost. Monitorují také spánek a všechny údaje máte dostupné v příslušné mobilní aplikaci. Přesnost jednotlivých dat je poměrně vysoká. Počítejte však s menší odchylkou, hodinky totiž nedisponují GPS modulem. Podporují však operační systémy iOS i Android.

Své uplatnění najdou i při sportovních aktivitách. Disponují hned několika předvolenými režimy, jako je běh, cyklistika, turistika, jóga nebo běžná chůze. Samozřejmě se nejedná o sportovní hodinky, proto nemějte přehnané nároky na výkonnostní měření. Data nejsou optimalizována s přesností na metr a vycházejí primárně z počtu kroků. Hodinky neumožňují telefonování, nechybí však možnost notifikací z různých aplikací, samotné čtení zpráv či konverzací z Facebooku, Instagramu apod. Prostřednictvím hodinek však nelze odpovídat a bez NFC neprovedete ani bezkontaktní platby. Rozhraní hodinek je velmi přívětivé a opravdu se v něm velmi snadno orientuje. Dostupná je i čeština.

S výdrží baterie jsou na tom tyto hodiny poměrně solidně. Výrobce uvádí hodnotu kolem 10 dnů a v praxi se na ni s jedním nabitím dostanete. Kapacita akumulátoru je 280 mAh. Displej má 1,3 palce. Jedná se o standardní LCD dotykový TFT displej a jeho reakce jsou poměrně plynulé. Z funkcí ještě zmíníme možnost ovládání hudebního přehrávače v telefonu. Interní paměť však Niceboy nemá. Nechybí ani menstruační kalendář.

Navzdory nízké ceně je třeba říci, že konstrukce hodinek v mnohém překonává i dražší konkurenci. Pouzdro je z odlehčeného kovu – slitiny zinku a k zápěstí jsou připevněné za pomoci silikonového řemínku. Disponují zvýšenou odolností IP68. V případě vody jde o voděodolnost 3 ATM, déšť či mírná sprška proto nevadí, ovšem na plavání vhodné nejsou. Model váží 124 g, ale na ruce to nepocítíte. Průměr ciferníku činí 46 mm, i proto konstatujeme, že jde o unisex model. V černém provedení působí neutrálně, a navíc je mohou ovládat i větší a tlustší prsty. Smart hodinky Niceboy X-fit Watch Pixel umožňují v aplikaci nastavit až 50 různých designů ciferníku. V balení nechybí ani nabíjecí adaptér.

Niceboy X-fit Watch Pixel jsou chytré hodinky určené pro něžné pohlaví. Jejich největší devízou je nízká cena a vcelku bohatý počet funkcí. Kulatý ciferník preferuje řada uživatelů. Po designové stránce jsou hodinky velmi elegantní a povedené. Uživatelé si velmi chválí jejich zpracování, odolné kovové tělo a také jednoduchost uživatelského rozhraní. Všechny úkony jsou srozumitelné a nenáročné. Hodinky jsou odolné proti prachu a voděodolné do 3 ATM.

Pozitivně hodnocená je výdrž hodinek, doba 10 dní je v konkurenci mnoha dražších modelů více než nadstandard. Lidem se v případě hodinek Niceboy zamlouvá kulatý ciferník. LCD displej splňuje základní normy, ale faktem je, že na slunci je o něco hůře čitelný. Pochvala směřuje ke komfortu. Hodinky mají vyšší hmotnost, ale nejde o nic závratného. Celkově tak tyto levné smart hodinky pro dámy dávají smysl a jejich unisex vzhled klidně může přilákat i pánské publikum.

Pozitíva

Dostupná cena
Poměr ceny a výkonu
Dostatečná funkcionalita

Negatíva

Bez podpory GPS a NFC
Nevhodné na plavání

Výdrž baterie: 10 dní ● Displej: LCD/TFT/dotykový ● Rozlišení displeje: 240 × 240 px ● Průměr ciferníku: 46 mm ● Úhlopříčka displeje: 1,3″ ● Typ skla: - ● GPS: ne ● Bluetooth: ano ● WiFi: ne ● Bezkontaktní platba: ne ● Telefonování: ne ● Hmotnost: 124 g ● Voděodolnost: 3 ATM ● Odolnost: IP68 ● Materiál pouzdra: kov (slitina zinku) ● Řemínek: silikonový

Náš TIP

Samsung Galaxy Watch 3

Voděodolné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, úhlopříčka 1,2″, hmotnost 48 g, výdrž baterie 43 hodin.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Chcete-li osvědčenou kvalitu, která sice něco stojí, ale splní většinu vašich požadavků, smart hodinky Samsung Galaxy Watch 3 budou správnou volbou. Nádherné stylové dámské chytré hodinky se zvýšenou odolností disponují všemi praktickými funkcemi včetně NFC či možnosti telefonovat. Řemínek je vyrobený z pravé kůže.

U těchto chytrých hodinek nelze na úvod začít tím, že jim něco chybí. Disponují totiž vším potřebným, co dámy nepochybně využijí. Nechybí možnost bezkontaktního placení díky NFC, hodinky mají integrovanou GPS a díky tomu, že mají k dispozici vestavěné 8GB úložiště, z nich můžete dokonce přehrávat hudbu. Nemusíte tak ovládat přehrávač v mobilu, písničky si jednoduše nahrajete do hodinek a můžete je spárovat s bluetooth sluchátky. Můžete tak jít běhat i bez mobilu. Kromě sportovních aktivit, které ještě zmíníme, hodinky Samsung zvládnou monitorovat také váš spánek, hladinu stresu, měří saturaci krve, vzdálenost, kalorie a vše podstatné.

Disponují senzorem okolního světla a také gyroskopem. Lokalizace je přesná a připojování velmi rychlé. Podporují také notifikace hovorů, SMS či z různých aplikací jako Facebook, Viber, WhatsApp nebo Gmail. Hodinky vám umožňují telefonovat, což spotřebitelé ocení zřejmě nejvíc. Podporují eSIM, ale také WiFi a LTE internetovou síť. Nechybí ani sportovní aktivity jako turistika, cyklistika, jóga, plavání nebo běh, celkem až 120 programů domácího cvičení. K dispozici je i aplikace Strava. Uživatelské rozhraní je opravdu přehledné a reakce díky procesoru se dvěma jádry Exynos 9110 (1,15 GHz – 1 GB RAM) rychlé. Hodinky jsou dodávány s nabíječkou k bezdrátovému nabíjení.

Samsung Galaxy Watch 3 mají pouzdro z odolné nerezové oceli. Průměr pouzdra činí 41 mm a úhlopříčka detailního Super AMOLED displeje je 1,2 palce (360 × 360 px). Jedná se o odolné sklo Gorilla Glass DX, které odolá zvýšenému tlaku. Hodinky disponují vojenským certifikátem odolnosti MIL-STD-810G a jsou voděodolné do hloubky 50 m (5 ATM). Sprchování, mytí nádobí nebo plavání s nimi není žádný problém. Na ruce se dámám budou díky koženému řemínku nosit velmi pohodlně. Řemínek lze jednoduše vyměnit.

Kulatý ciferník je navíc velmi elegantní a na ruce hodinky působí velmi přirozeně. Jedinou nevýhodou je podle nás výdrž baterie. Samsung Watch 3 nejsou levné hodinky, nicméně výdrž 43 hodin, kterou uvádí výrobce, je žalostně malá. V případě zapnuté GPS a aktivních senzorů se dočkáte výdrže méně než 10 hodin. V rámci delší turistiky se proto může snadno stát, že hodinkám dojde energie.

Od těchto hodinek je třeba mít jen ta nejvyšší očekávání. Samsung Galaxy Watch 3 je však s radostí splní. Je jen málo toho, co by se dalo těmto elegantním dámským smart hodinkám vyčítat. Asi největší slabinou je výdrž baterie, uvádí se 43 hodin, ale jde spíše o ideál, ke kterému se zřejmě nedopracujete. Hodinky však umožňují spotřebitelům telefonovat, číst SMS, zprávy z aplikací a k dispozici máte i všechny notifikace. Hodinky mají velmi svižný operační systém Tizen a výkonný dvoujádrový procesor Exynos 9110. Přímo telefonovat vám umožňují i ​​dámské smart hodinky Huawei Watch GT2 Pro.

Zákazníky těší i kvalitní super AMOLED displej, jehož barevné podání je krásné, čitelnost na přímém slunci je perfektní. Nemluvě o tom, že mnoho dam si hodinky vybere z důvodu hodnotného designu, koženého řemínku a odolného nerezového pouzdra. Naměřené hodnoty z hodinek jsou přesné a potěší také rychlá GPS lokalizace. Hodinky jsou velmi lehké a příjemně se nosí během celého dne. Hodinky se jednoduše ovládají, ačkoli se spoustou funkcí se nějakou dobu určitě budete seznamovat.

Pozitíva

Možnost telefonování – eSIM
Vysoká kvalita zpracování a design
Přesnost naměřených hodnot

Negatíva

Zklamání z výdrže baterie
Vyšší cena

Výdrž baterie: 43 hodin ● Displej: Super AMOLED / dotykový ● Rozlišení displeje: 360 × 360 px ● Průměr ciferníku: 41 mm ● Úhlopříčka displeje: 1,2″ ● Typ skla: Corning Gorilla Glass DX+ ● GPS: ano ● Bluetooth: ano ● WiFi: ano ● Bezkontaktní platba: ano/NFC ● Telefonování: ano/LTE/eSIM ● Hmotnost: 48 g ● Voděodolnost: 5 ATM ● Odolnost: MIL-STD-810G ● Materiál pouzdra: nerezová ocel ● Řemínek: kožený

Garmin Lily Sport

Voděodolné smart hodinky, dotykový LCD displej, úhlopříčka 1″, hmotnost 24 g, výdrž baterie 5 dní.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud patříte k těm dámám, které si na design u smart hodinek potrpí a požadují, aby byly nejen praktickým, ale i designovým doplňkem, pak jsou smart hodinky Garmin Lily Sport nejspíš optimální volbou. Nezaostávají ani z hlediska funkcí. Integrován je GPS modul, dokážou měřit saturaci krve, srdeční tep a monitorují také spánek. Navíc vás upozorní na hydrataci těla. Využívají aplikaci Garmin Connect.

Smart hodinky Garmin Lily Sport jsou konstruovány ke každodennímu nošení pro všechny ženy. Design je jedna věc, ale funkčnost druhá. Hodinkám opravdu nechybí téměř nic, avšak mezi parametry budete marně hledat funkci NFC, prostřednictvím Garmin Pay tudíž nezaplatíte, což je mírné zklamání. Hodinky každopádně nabízejí měření téměř všech metrik – kalorie, kroky, vzdálenost, srdeční tep, pulzní oxymetr nebo měření míry stresu. Specifická je funkce měření aktivity, upozornění na neaktivitu nebo dechová cvičení. Samozřejmostí jsou také sportovní režimy, jako je běh, chůze, kolo, plavání, jóga a mnohé jiné. Hodinky jsou voděodolné a je s nimi možné povrchově plavat.

Mezi funkcemi je pro ženy důležitý menstruační kalendář. Budík, časovač či alarmy jsou samozřejmostí. Přímé telefonování možné není, ale můžete dostávat notifikace nebo upozornění na SMS zprávy, zprávy z aplikací či hovory. Máte také možnost zasílat krátké odpovědi. To umožňuje jen systém Android. Přesnost měřených dat je opravdu velmi relevantní. Co se týče výdrže baterie, avizovaných 5 dní je optimistických a reálných spíše při ne zcela aktivním smart režimu. Skutečná výdrž se pohybuje kolem 3 dní.

„Hodinokrásky“, jak nazval tento model samotný výrobce, mají opravdu jedinečný design, který v sobě spojuje eleganci, praktičnost a zároveň se dokáže odlišit od konkurence. Po stránce stylovosti jde zřejmě o kousek, který hledá spousta žen. Elegantní kulatý ciferník má přitom průměr pouze 35 mm a hodinky váží neuvěřitelných 24 g. Pouzdro je z odolného polymeru a luneta je chráněna exolovaným hliníkem. Sklíčko Gorilla Glass rovněž zvyšuje odolnost hodinek. Voděodolnost má hodnotu 5 ATM (50 m). Nemusíte se tak bát sprchy ani povrchového plavání v bazénu. Hodinky přežijí nějaké to ponoření, nejsou však stavěné na dlouhodobé ponory.

Displej má jeden palec, což by se mohlo jevit jako málo, avšak LCD monochromatický displej se chová velmi dobře i na slunci. Hodinky jsou na ruce velmi nenápadné. Disponují bluetooth rozhraním a díky tomu je lze připojit k mobilu. Podporují operační systémy iOS i Android. K ovládání v mobilu, monitoringu hodnot, metrik, ale i jiným nastavením budete využívat aplikaci Garmin Connect.

Začít musíme pochopitelně hlavním důvodem, proč jsou tyto hodinky tak oblíbené. Je to díky jejich designu. Spotřebitelům se líbí nejen elegance, ale také minimalistický design, krásně zpracovaná luneta a komfortní nošení, jelikož hodinky váží pouhých 24 g a na dámském zápěstí vypadají opravdu vkusně. Spotřebitelé si pochvalují přítomnost GPS, naopak chybějící NFC a nemožnost platit hodinkami jsou trochu na škodu. Zákazníci vnímají také velmi dobré a přesné měření metrik, které jsou velmi blízko skutečnosti.

Je třeba ocenit i dobře navrženou aplikaci, Garmin Connect je dlouhodobě považována za velmi flexibilní a funkční. Smart hodinky Garmin Lily Sport v sobě ukrývají nejen elegantní, ale také sportovní potenciál. Proto chválíme, že se nezapomnělo ani na sportovní režimy. Spotřebitelé jsou rádi i za to, že hodinky disponují monitoringem spánku, hydratace nebo měřením úrovně saturace krve kyslíkem. Výdrž baterie je poměrně náročné odhadnout, jde o individuální parametr. Při zapnutém aktivním měření 24 hodin denně se však na hodnotu 5 dní určitě nedostanete. Ve skutečnosti počítejte spíše se třemi dny. Pokud vyžadujete větší výdrž, nechcete platit víc, a dokonce chcete mít možnost hodinkami i bezkontaktně platit, alternativou jsou dámské smart hodinky Garmin Venu Sq.

Pozitíva

Extrémně lehké a kompaktní
Elegantní design
Přesné měření a GPS modul

Negatíva

Slabší výdrž baterie
Neumožňují bezkontaktní platby

Výdrž baterie: 5 dní ● Displej: LCD/dotykový ● Rozlišení displeje: 240 × 201 px ● Průměr ciferníku: 35 mm ● Úhlopříčka displeje: 1,00″ ● Typ skla: Gorilla Glass ● GPS: ano ● Bluetooth: ano ● WiFi: ne ● Bezkontaktní platba: ne ● Telefonování: ne ● Hmotnost: 24 g ● Voděodolnost: 5 ATM ● Materiál pouzdra: tvrzený polymer + PVD + hliník ● Řemínek: silikonový

Amazfit Verge

Voděodolné smart hodinky, dotykový AMOLED displej, úhlopříčka 1,3″, hmotnost 46 g, výdrž baterie 5 dní.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Na našem trhu je model Amazfit Verge již prověřenou kvalitou. Jedná se o unisex smart hodinky, vhodné pro muže i ženy. Jejich největší devízou je komplexnost, kterou disponují. Hodinkami lze bezkontaktně platit, vestavěná je i GPS a k tomu všemu je tento model dokonalým společníkem při sportovních aktivitách.

Nejen tak jsou Amazfit Verge ve světě smart hodinek považovány za skutečného průkopníka. Z hlediska poměru ceny a kvality totiž jen stěží najdete smart hodinky, které by dokázaly spojit tolik praktických funkcí a zároveň plnit i roli sporttesteru. Ve výbavě nechybí senzory, jako je akcelerometr, gyroskop, barometr, krokoměr nebo snímač srdečního tepu. Nesnímají jen hodnotu saturace krve kyslíkem, dále dokážou měřit vzdálenost, kroky, spálené kalorie, monitorují dokonce i váš spánek. Na výběr pak máte 12 konkrétních sportovních režimů. Spolupracují s operačními systémy iOS a Android. A umožňují snadné spárování s telefonem. Využívají aplikaci Zepp, která vám zobrazí všechny naměřené hodnoty, a můžete si také vybrat vzhled ciferníku a provádět individuální nastavení.

Dotykový AMOLED displej reaguje skvěle a problémem není ani viditelnost na slunci. Šířka pouzdra činí 43 mm, nicméně na dámském zápěstí vůbec nepůsobí špatně, ačkoli je fakt, že jde spíše o sportovní design. Úhlopříčka má 1,3 palce a displej je chráněný sklem Gorilla Glass. Rozlišení je 360 ​​× 360 a velmi povedené je i barevné podání. Nechybí ani přehrávač hudby s 4GB interním úložištěm, reálně však jde o 1,9 GB, jelikož zbytek pohltí systém a ostatní funkce. Nastavení systému je jednoduché a totéž platí i o ovládání menu či aplikace. Řemínek je silikonový. Hodinky disponují stupněm ochrany IP68 (5 ATM), odolají vlhkosti, lze se s nimi osprchovat nebo si zaplavat v bazénu (povrchové plavání).

I vzhledem k ceně překvapí možnost telefonování (protože v daném segmentu jde spíše o výjimku než pravidlo). Hovory tak můžete přijmout nebo odmítnout, ale díky synchronizaci s bluetooth můžete na dané číslo i zavolat a telefonovat přímo přes hodinky. Přestože je zvuk mírně zpožděný a hodinky nedoporučujeme kupovat výhradně z důvodu této funkce, telefonování je možné, oproti konkurentům tak splňují i ​​tento častý požadavek.

K nim patří i možnost pomocí hodinek platit, NFC je přítomné a bezkontaktní platby jsou možné, ale pouze prostřednictvím Alipay, jejichž služba u nás není provozována, takže v praxi to není tak úplně proveditelné. Designem hodinky dámské publikum zřejmě neohromí, ale možná budou sympatické těm, kteří hledají sportovní hodinky s opravdu perfektní funkcionalitou a kteří zároveň chtějí mít i sportovního asistenta, jenž bude monitorovat jejich trénink. Opomenout nesmíme ani výdrž baterie. Ta činí zhruba 3 dny, ale dostat se můžete i na hranici 5 dní, musíte však omezit některá měření. Nabití baterie trvá přibližně hodinu.

Ze zkušeností zákazníků je zřejmé, že chytré hodinky Amazfit Verge jsou ve své podstatě na trhu jedinečným kouskem. Spotřebitelé často zmiňují poměr ceny a funkcionality, protože hodinky v sobě spojují praktické manažerské funkce a zároveň plní i roli sporttesteru. Pochválit musíme povedený AMOLED displej. Zákazníci oceňují, že lze přímo prostřednictvím hodinek telefonovat, což v daném segmentu není samozřejmostí. Telefonovat vám umožňují například chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3, které se však nachází ve zcela jiné cenové kategorii. Velmi přesné je také měření běžných aktivit. Někteří spotřebitelé občas hlásili vypadávání signálu GPS či pomalejší připojování.

Jde o unisex model, nicméně dámské publikum může odradit čistě sportovní design. Plastové provedení nepůsobí extrémně kvalitně, ale z hlediska odolnosti na tom nejsou tak špatně. Podobně jako konkurenti disponují odolností IP68. Hodinky jsou velmi lehké. Výdrž baterie (390 mAh) se pohybuje na úrovni 3 až 5 dní, záleží na způsobu používání, klidně se můžete dostat i na týden. Z hlediska poměru ceny a kvality jsou tyto smart hodinky dokonalým příkladem toho, že všechny potřebné funkce lze spojit a nabídnout za relativně dostupnou cenu. Chcete-li hodinky, které budou zástupcem střední cenové kategorie a spojením sportu a praktických funkcí, model Amazfit Verge je horkým kandidátem.

Pozitíva

Poměr ceny a funkcionality
AMOLED displej
Možnost z hodinek telefonovat

Negatíva

Občas nepřesná a pomalá GPS
Spíše sportovní design
Bez podpory českého jazyka

Výdrž baterie: 5 dní ● Displej: AMOLED/dotykový ● Rozlišení displeje: 360 × 360 px ● Průměr ciferníku: 43 mm ● Úhlopříčka displeje: 1,3″ ● Typ skla: Gorilla Glass ● GPS: ano ● Bluetooth: ano ● WiFi: ano ● Bezkontaktní platba: ano ● Telefonování: ano ● Hmotnost: 46 g ● Voděodolnost: 5 ATM ● Materiál pouzdra: plast ● Řemínek: silikonový

Další zajímavé produkty

Vzhledem k velmi široké nabídce v tomto segmentu jsme vybrali i další, alternativní modely dámských smart hodinek, ke kterým jsme připravili stručné charakteristiky. Tyto dámské chytré hodinky patří v našem srovnávacím testu do užšího výběru. Zaujaly nás svými parametry, designem či referencemi zákazníků, funkcemi a dalšími vlastnostmi. Pokud vás nezaujaly modely recenzované výše, možná právě mezi alternativními smart hodinkami najdete to, co hledáte.

Nádherné elegantní dámské smart hodinky Aligator Watch Lady jsou krásně propracované hodinky vyrobené z lehké slitiny. Dotykový 1,1palcový displej má rozlišení 240 × 240 px a nastavitelný design číselníku. NFC ani GPS ve výbavě nejsou, nicméně hodinky dokážou měřit vzdálenost, kroky, srdeční tep a nechybí ani menstruační kalendář. K dispozici je několik sportovních režimů pro běh, cyklistiku, jógu či fitness. Výdrž baterie je přibližně 7 dní. Hodinky jsou navíc cenově velmi dostupné.

Tyto hodinky mohou být vaším denním společníkem i osobním trenérem. Garmin Venu 2 jsou sice dražší smart hodinky, nicméně nabízejí bohaté funkce a nekonečnou flexibilitu. Prezentují se sportovní elegancí. Mají kvalitní AMOLED displej s rozlišením 416 × 416 px. Nechybí jim GPS, WiFi a NFC, takže můžete provádět i bezkontaktní platby. Integrován je hudební přehrávač a přednastaveno je 20 sportovních režimů. Ohromí výdrží baterie – až 11 dní. Nevýhodou je, že navzdory ceně nenabízejí možnost telefonování. Možné jsou notifikace a zobrazování zpráv. Měření hodnot je velmi přesné.

Levné smart hodinky Amazfit Bip U považujeme za unisex model. Dotykový displej má 1,43 palce, pouzdro má hranatý tvar. Překvapí zvýšenou výdrží baterie na úrovni 9 dní. Nechybí jim krokoměr, akcelerometr, měří vzdálenost, kalorie, ale součástí je také menstruační kalendář, senzor na měření okysličení krve nebo praktické funkce NFC či GPS ve výbavě hodinek nejsou. Konstrukce však má zvýšenou odolnost až do 5 ATM. Nechybí sportovní režimy – běh, cyklistika, jóga a jiné.

Garmin Vivomove 3S jsou dámské smart hodinky s kvalitním OLED displejem, a navíc i analogovým ciferníkem. Na první pohled se tak jedná o stylové elegantní dámské hodinky. Přitom však monitorují váš spánek, pitný režim, měří vzdálenost, pulz, kalorie, okysličení krve či kroky. Hodinky mají integrovaný GPS modul, takže přesnost metrik je velmi dobrá. Smart hodinky automaticky rozlišují typ pohybu – běh, chůze, plavání. Výdrž baterie je kolem 7 dnů a hodinky jsou nabíjeny pomocí USB kabelu. Telefonování ani NFC nejsou dostupné.

Ze širšího výběru nevynecháme ani dámské smart hodinky Garmin Vivomove 3. Tyto nenápadné chytré hodinky jsou zdobené krásným AMOLED displejem. Jsou kompatibilní s operačními systémy iOS i Android. V běžném režimu baterie vydrží kolem 5 dní. Pouzdro je hliníkové, s odolností do 5 ATM. Problémem tak není ani povrchové plavání. S hodinkami díky NFC můžete platit bezkontaktně. Chybí však integrovaný GPS modul. Monitorují spánek, hladinu stresu nebo okysličení krve. Samozřejmostí jsou smart notifikace z hovorů, SMS či aplikací.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Konkurence je mezi výrobci této drobné elektroniky opravdu velká. Výrobci se často předhánějí v detailech, kterými se snaží spotřebiteli nabídnout více než ostatní. Pokud se při výběru zaměřujete na nejoblíbenější/nejprodávanější chytré hodinky, pak byste vždy měli vědět, proč je daný model nejprodávanější. Častou příčinou je cena, poměr ceny a kvality, funkce nebo komplexnost nabízené výbavy. Abyste nemuseli hledat u prodejců, přinášíme vám přehlednou tabulku nejprodávanějších dámských smart hodinek podle databáze portálu Heureka, na které se rozhodně vyplatí podívat. Jako budoucí uživatel však nesázejte jen na doporučení druhých, snažte se zhodnotit, zda dané parametry budou vyhovovat přímo vašemu účelu používání.

Názov Hodnotenie Detail
Madvell Pulsar5*Zobrazit produkt
Madvell Talon5*Zobrazit produkt
Xiaomi Redmi Watch 3 Active5*Zobrazit produkt
Samsung Galaxy Watch 45*Zobrazit produkt
Samsung Galaxy Watch 65*Zobrazit produkt

Bližší info, jak si vybrat smart hodinky, naleznete ZDE.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zajímá vás něco ohledně výběru dámských smart hodinek? Chcete vědět víc o konkrétním modelu? Chybí vám nějaké informace? Neváhejte nás kontaktovat v komentářích. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme a odpovíme vám co nejdříve. Budeme také rádi, pokud se s ostatními spotřebiteli podělíte o své zkušenosti, které s chytrými hodinkami máte. Můžete tak pomoci ostatním ženám, které se snaží si co nejlépe vybrat. TestMagazín je vždy na straně spotřebitele.

Každý výrobce dodává spolu se smart hodinkami také potřebné příslušenství. Hodinky tedy nabíjíte za pomoci přibalené nabíječky. Může se jednat o různé typy od standardních nabíjecích kabelů přes magnetické nabíječky, pouzdra až po nabíjecí stanice. Vždy však doporučujeme používat originální nabíjecí zařízení.

U smart hodinek se můžete setkat se dvěma údaji odolnosti. Jedním z nich je zkratka IP (ingress protection), která spotřebitele informuje o stupni ochrany vůči vodě a mechanickým částicím. Pokud požadujete, aby byly hodinky odolnější, samozřejmostí by mělo být označení IP67 nebo IP68 – tyto hodinky už zvládnou nejen sprchování, ale také trvalé ponoření. K nejodolnějším patří smart hodinky, které nesou označení MIL-STD-810. Jedná se o speciální vojenský standard odolnosti. O tom, jak s hodinkami zacházet ve vodě, informuje i údaj ATM, který udává, do jaké hloubky dokážou hodinky fungovat. Neznamená to však, že jsou vhodné k potápění v této hloubce. Nejméně odolné modely disponují jen 2 ATM (20 m) nebo 3 ATM (30 m). Odolnější modely, se kterými se můžete jít i potápět, mají označení 5 ATM (50 m) nebo 10 ATM (100 m). Existují také speciální kategorie, které smart hodinky předurčují například ke sportovním aktivitám.

Velice komplexní otázka, protože je vždy třeba myslet na to, co vám dané chytré hodinky dokážou za danou cenu nabídnout, nemluvě o konkrétních nárocích spotřebitele. My ve srovnávacích testech vždy zohledňujeme poměr ceny a kvality, proto v našem výběru naleznete i relativně levné smart hodinky, které dokážou splnit požadavky méně náročného spotřebitele. Podíváme-li se však na nejlevnější smart hodinky na trhu, cena se bude pohybovat od 500 do 1 200 Kč. Levnější modely jsou spíše dětské či hrací. Od takovýchto hodinek však nečekejte příliš kvalitní softwarovou podporu a stejně tak ani přesné hodnoty, údaje či kvalitní senzorovou výbavu. Jde spíše o stylovou záležitost než praktický doplněk. Pokud už chcete sáhnout po levnějších modelech, za částku kolem 500 Kč můžete mít smart hodinky Haylou LS02 – potěší dobrou výdrží baterie (kolem 20 dní), podporují OS Android i iOS a dokážou měřit srdeční tep, kalorie, ušlou vzdálenost či kroky. Recenze jsou překvapivě pozitivní. Za necelých 700 Kč jsou levnou alternativou smart hodinky iGET FIT F25 – mají 1,4palcový IPS displej, senzor srdečního tepu, změří i okysličení krve a mají i několik sportovních režimů. Do třetice požadavek levných smart hodinek splňuje model Niceboy X-fit Watch 2 Lite – hodinky nabídnou notifikace, výdrž kolem 7 dní, 7 sportovních režimů a stupeň krytí IP67.

Ano, samozřejmě, zakoupení náhradních řemínků ke smart hodinkám je možné. Vždy záleží na konkrétním modelu. Někteří výrobci mají specifické upevnění řemínku, proto lze zakoupit pouze výrobcem dodávané řemínky, případně alternativy se stejným typem zapínání. Náhradní řemínky smart hodinek koupíte i ZDE. V případě některých modelů smart hodinek lze zakoupit náhradní řemínky i v klasickém hodinářství. Možná je dokonce i výměna silikonového řemínku za kožený nebo naopak.

Armodd Wristcandy 2

Dotykový IPS displej, úhlopříčka 1,09″, hmotnost 56 g, odolnost IP68, výdrž baterie 3 dny (běžný režim).

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model je určený pro méně náročné dámy, které hledají chytré hodinky, ale zároveň také stylový doplněk a v neposlední řadě i praktického společníka během běžných dní. Smart hodinky Armodd Wristcandy 2 zaujaly kromě nízké ceny také solidním zpracováním, výdrží baterie a mile překvapila i funkcionalita.

Smart hodinky, jejichž cena se pohybuje na úrovni 1 400 Kč, možná nedisponují NFC, a nepodporují tudíž bezdrátové platby, nemají ani integrovaný GPS modul, ale vzhledem k ceně dokážou zaujmout jinými funkcemi. Hodinky mají stylový kruhový ciferník a na první pohled působí velice moderně a elegantně. Jsou kompatibilní se systémem iOS i Android. Celé menu je v češtině, a přestože jde pouze o IPS displej s úhlopříčkou 1,09 palce, je dobře čitelný. Na přímém slunci má však problémy. Jas displeje můžete manuálně regulovat. Na výběr máte díky aplikaci DaFit až 100 designů ciferníku, a dokonce můžete nahrát i vlastní fotku.

Hodinky měří tep, kalorie, ušlou vzdálenost, saturaci krve kyslíkem a monitorují spánek. Z tohoto pohledu splňují všechny nároky spotřebitele. V rámci sportovního využití máte k dispozici několik sportovních aktivit, jako je běh, chůze, jízda na kole, švihadlo, fotbal nebo plavání. Pouzdro disponuje odolností IP68 – tento stupeň krytí chrání hodinky proti stříkající vodě a mechanickému poškození. Nevadí jim déšť či sprcha, nicméně plavání (povrchové plavání v bazénu) je ke zvážení. Výrobce neuvádí odolnost v atmosférách. Hodinky jsou vybavené také bluetooth rozhraním a můžete pomocí nich ovládat mobilní hudební přehrávač.

Častým parametrem, který spotřebitele zajímá, je výdrž baterie. Výrobce uvádí výdrž 3 dny v případě aktivního režimu, na základě recenzí spotřebitelů však můžeme konstatovat, že se pohodlně dostanete na hodnotu 5 a více dní. Sportovní aktivity baterii s kapacitou 180 mAh samozřejmě vybíjejí mnohem rychleji.

Možnost prostřednictvím hodinek telefonovat k dispozici není, ale to platí i o mnohé dražší konkurenci. Notifikace z různých aplikací jsou samozřejmostí. Na příchozí zprávy vás zařízení upozorní vibrováním. Samostatně jsme vyčlenili funkci monitorování menstruačního cyklu nebo možnost dálkového spuštění fotoaparátu. Hodinky váží 56 g a jsou dodávány se silikonovým řemínkem a nabíjecím USB kabelem.

Nenáročný spotřebitel bude jen stěží tvrdit, že za danou částku hodinky „podlezly“ pomyslnou laťku. A je to fakt. Vícero spotřebitelů uvádí, že hodinky splnily jejich nároky. Dámy jsou spokojené především s elegantním designem, ale také širokou podporou funkcí. Nechybí monitoring spánku, měření saturace krve kyslíkem nebo menstruační kalendář. Hodinky mile překvapily i kvalitou materiálů a výdrží baterie, která je větší, než uvádí výrobce. Dámské smart hodinky Armodd rozhodně využijete při sportovních aktivitách.

Aplikace DaFit je všestranná, zobrazuje naměřené hodnoty a umožňuje také nastavení designu ciferníku včetně vlastní fotografie. Ovládání je jednoduché a spokojenost panuje i ohledně dotykového displeje. Jedinou výhradou v tomto směru je poněkud přehnaná citlivost. Pokud se navíc chcete sladit se svou mužskou polovičkou, na výběr je i pánská varianta, smart hodinky Armodd Roundz 3, které jsou rovněž cenově dostupné, mají 8 sportovních režimů a větší displej.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Velké množství funkcí
Design

Negatíva

Bez GPS
Citlivé reakce displeje
Bez NFC

Výdrž baterie: 3 dny / běžný režim ● Displej: IPS/dotykový ● Rozlišení displeje: 240 × 240 px ● Průměr ciferníku: - mm ● Úhlopříčka displeje: 1,09″ ● Typ skla: - ● GPS: ne ● Bluetooth: ano ● ANT+: ne ● Bezkontaktní platba: ne ● Hmotnost: 56 g ● Odolnost: IP68 ● Tvar pouzdra: kulaté ● Řemínek: silikonový

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Inteligentní hodinky

Vaše hodnocení:
(91.6%)