Vileda mopy

Vileda mopy na podlahu – recenze, zkušenosti, cena

Udržování čistoty v domácnosti, právě k tomu už dlouhá léta lidem slouží mopy na podlahu. Dnes již máte k dispozici bohatý arzenál moderního úklidového náčiní – tyčové vysavačerobotické vysavačeparní čističe  či dokonce robotické vysavače s mopem a jiné. Klasický mop je úklidovým nástrojem, který má v mnoha domácnostech své stabilní místo. Vileda mopy mají na českém trhu široké zastoupení a velmi dobré renomé. Zaměřili jsme se na nabídku tohoto výrobce a vybrali jeho nejlepší modely mopů na podlahu. Do výběru se dostal také Vileda parní mop či velmi oblíbený mop Vileda Ultramax. Pokud hledáte ten správný mop pro udržování čisté podlahy, přečtěte si následující text, kde najdete také samostatné recenze mopů.

Publikované: 18.01.2022
Aktualizované: 27.03.2024

Jaký Vileda mop na podlahu koupit?

Tyč s hadrem a kbelík, tak nějak bychom si zřejmě představili mop před pár lety. Dnes už ne. Ačkoli by se zdálo, že tento zdánlivě jednoduchý systém nelze vylepšit, aniž bychom přešli k různým elektrickým spotřebičům – čističům, Vileda mopy tento předpoklad popírají. Mopy tohoto výrobce disponují různými parametry, rozměry, odlišnými způsoby obsluhy a umožňují spotřebiteli, aby si vybral to, co mu bude nejlépe vyhovovat. Zda budete mop používat v bytě, domě nebo jím budete vytírat terasu, podstatné je, aby se vám s ním dobře uklízelo. Možná aby byl skladný, aby se hadr lehce ždímal a byl dostatečně suchý. Podívejte se do naší tabulky a vyberte si z doporučených modelů.

Názov Hodnotenie Detail
Vileda Easy Wring & Clean Turbo5*Zobrazit produkt
Vileda Ultramat Turbo XL5*Zobrazit produkt
Vileda Ultramat set box5*Zobrazit produkt

Vileda Easy Wring & Clean Turbo

Vileda Easy Wring & Clean Turbo

Kulatý/třásňový mop z mikrovlákna, teleskopická tyč o max. délce 130 cm, 13l kbelík se šlapacím mechanismem.

Zobrazit více info

Praktický kulatý mop dodávaný jako sada spolu s kbelíkem a ždímacím mechanismem. Hlavice mopu je vybavena návlekem z mikrovláken a abrazivního materiálu. Díky třásním je snadné se dostat i do rohů. S mopem se pracuje velmi jednoduše. Ždímací mechanismus funguje za pomoci pedálu, kdy sešlápnutím mop točíte a ke ždímání využíváte odstředivou sílu. Maximální délka tyče mopu je 130 cm.

Vileda Ultramax set box

Vileda Ultramax set box

Plochý mop z mikrovlákna, šroubovací tyč o délce max. 120 cm, 10l kbelík se ždímacím košem.

Zobrazit více info

Úklidový set s mopem a kbelíkem je z hlediska poměru ceny a kvality velmi dobrou volbou. Jedná se o plochý mop s hlavicí, jejíž záběr je 36 × 14 cm. Vileda Ultramax má jen šroubovací tyč o délce 120 cm. Skvěle řešený je ždímací mechanismus založený na vertikálním principu. Lamely za pomoci tlaku svírají hadr a zbaví ho tak vlhkosti. Absorpce nečistot je velmi dobrá, potěší také kvalita zpracování.

Vileda Ultramax XL Turbo

Vileda Ultramax XL Turbo

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč o délce max. 120 cm, kbelík se ždímacím košem.

Zobrazit více info

Plochý mop Vileda s kbelíkem a ždímacím košem, který využívá odstředivou sílu. Vzhledem k ploché hlavici a přívlastku XL je záběr mopu až 43 × 14 cm. Mytí je tedy rychlejší a efektivnější. Návlek je z mikrovláken a abrazivních materiálů. Ždímání využívá šlapací mechanismus a odstředivou sílu. Potěší kvalitním zpracováním. Tyč má však jen 120 cm.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

V případě Vileda mopů jsme vypracovali srovnávací test a vybrali ty nejlepší mopy na základě zkušeností a recenzí zákazníků. Po průzkumu trhu, který trval asi 30 hodin, jsme vybrali nejlepší mopy Vileda. Jelikož lze v jeho nabídce nalézt různé funkční mopy, nevypracovali jsme standardní srovnávací test. Mopy jsme hodnotili samostatně, abychom zjistili jejich silné a slabé stránky, kterých si všimli i spotřebitelé během jejich používání. Jelikož se mopy jednotlivými parametry liší, hodnotili jsme všeobecné vlastnosti, které zajímaly i samotné spotřebitele.

Nejpodstatnějším atributem pro uživatele mopu je nepochybně obsluha a jednoduchost jeho používání. Z hlediska kvality mytí jsou podstatnými vlastnostmi materiál a tvar hlavice mopu. Samotné návleky na mop mohou být z různých materiálů, mohou mít různou strukturu i tvar – kulaté, ploché, trojúhelníkové či třásňové mopy. Dalším důležitým vybavením je příslušenství v podobě kbelíku či náhradních návleků nebo specifických nástavců. Při výběru mohou roli sehrát také rozměry mopu a jeho design. Také jsme při hodnocení brali v úvahu cenu v poměru ke kvalitě.

Obsluha
Materiál a tvar hlavice
Systém ždímání
Příslušenství
Rozměry a hmotnost
Design
Cena

Výběr mopu určitě není žádná „jaderná fyzika“ a v zásadě záleží váš výběr na tom, jaké podlahy plánujete mýt a jaký máte na mop vyčleněný rozpočet. Klasické mopy můžete používat na všechny druhy podlah, proto záleží na vás, jaký způsob ždímání preferujete, jaké rozměry mopu požadujete nebo který mop vás zaujme designem. My jsme průzkum trhu dělali u samotných prodejců jako Kasa.cz, Alza.cz, Mall.cz, 4Home.cz či Datart.cz. Dostupnost zboží jsme ověřovali i přes databázi portálu Heureka.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze mopů Vileda

U recenzí konkrétních mopů Vileda jsme vycházeli primárně ze zkušeností a názorů zákazníků. Hodnotili jsme proto kvalitu i nekvalitu mopů s ohledem na reálné zkušenosti. Samozřejmě si mop vždy vybírejte na základě vlastních preferencí. Naše recenze vám mohou být nápomocné i z toho důvodu, že vám nabízí shrnutí slabých a silných stránek jednotlivých mopů. Hodnocení redaktora je nezaujaté a vychází z dostupných informací a údajů. Žádný z prodejců ani výrobců není zvýhodňován. Doufáme, že vám naše recenze pomohou vybrat si co nejlépe.

Vileda Easy Wring & Clean Turbo

Kulatý/třásňový mop z mikrovlákna, teleskopická tyč o max. délce 130 cm, 13l kbelík se šlapacím mechanismem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Patří k nejprodávanějším mopům na našem trhu. Jedná se o kvalitní mycí set s mopem a kbelíkem, jehož objem je 13 litrů. Mop má kulatý tvar. Některým spotřebitelům tvar nevyhovuje z důvodu horší dostupnosti v rámci rohů, avšak speciální trojúhelníková hlavice má návlek z mikrovláken a je tvořena třásněmi, které se dokonale přizpůsobí terénu podlahy. Ploché hlavici se však při sběru nečistot nevyrovná. Červené třásně jsou z abrazivního materiálu, takže podlahu určitě nepoškrábete. Náhradní návleky zakoupíte zde.

Ždímání provádíte za pomoci šlapacího mechanismu na kbelíku, kde se nachází integrovaný pedál. Namáhat se zohýbáním a ručním ždímáním proto už nemusíte. Mop jednoduše namočíte, umístíte do otvoru, přidržíte a šlapáním regulujete, do jaké míry mop rotační odstředivou silou vyždímáte. Efekt je i podle slov zákazníků velmi dobrý. Teleskopická tyč dosahuje délky 55 až 130 cm. Skládá se ze tří částí.

Zákazníky těší jednoduchá manipulace s mopem a praktické a rychlé ždímání. Návlek z mikrovláken lze navíc prát v pračce Výhodou je to, že je vhodný na všechny typy povrchů – PVC, dlažby, parkety, laminátové a jiné podlahy. Mop Vileda Clean Turbo nabízí kvalitní zpracování a odolné materiály. Po koupi doporučujeme návlek ručně přeprat, aby na podlaze nezanechával žmolky vláken. Sběr nečistot kulatým mopem je do jisté míry méně efektivní než v případě plochých mopů. Šlapací mechanismus funguje spolehlivě. Tento mop je ověřenou kvalitou od renomovaného výrobce, důkazem jsou stovky pozitivních recenzí.

Pozitíva

Snadná manipulace
Efektivní ždímání a kvalitní zpracování
Řada pozitivních recenzí

Negatíva

Méně hustá vlákna návleku
Kulatý tvar hlavice má své nevýhody

Tvar mopu: kulatý/třásňový ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano / 13 l ● Ždímací mechanismus: ano/šlapací ● Délka tyče: 130 cm / teleskopická

Vileda Ultramax set box

Plochý mop z mikrovlákna, šroubovací tyč o délce max. 120 cm, 10l kbelík se ždímacím košem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Úklidový set Ultramax je velmi oblíbenou volbou českých spotřebitelů. Mop je vhodný na všechny druhy podlah – laminátové, dřevěné, parkety, PVC či dlažby. Set obsahuje mop i s kbelíkem a ždímacím mechanismem. Rozměry plochého mopu jsou 36 × 14 cm, záběr je tudíž dostatečný. Výrobce uvádí, že hlavice je vybavena tzv. powerzónou – je vytvářen větší přítlak a mytí je efektivnější. Návlek je vyroben z mikrovláken Microfibre, která se vyznačují skvělou absorpcí. Náhradní návleky můžete koupit zde. Trojdílná šroubovací tyč se skládá ze tří částí a maximální délka činí 120 cm, což je pro vyšší postavy poněkud málo.

Technologie ždímání je maximálně jednoduchá, ale účinná. Kbelík o objemu 10 litrů je vybaven vertikálním ždímacím košem, do kterého mop zasunete, a za pomoci tlaku a lamel, které jsou součástí koše, mop rychle a efektivně vyždímáte. Proces vyžaduje trochu cviku, nicméně obsluha je po chvíli naprosto nenáročná. Tradičně dobře je zpracován mop i kbelík. Materiály vůbec nepůsobí lacině.

Pozitivní recenze jsou opět znakem toho, že mop Vileda Ultramax má své kvality. Netýká se to jen dobrého poměru ceny a kvality, výhodou je také to, že se jedná o plochý mop s dostatečným záběrem, a sice 36 cm. Tyč je šroubovací, nikoliv teleskopická, spoje jsou poněkud méně kvalitní a i více než 120 cm by bylo podle spotřebitelů lepší řešení. Ždímací mechanismus vyžaduje trochu cviku, ale jinak je velmi efektivní. Sběr a absorpce nečistot do návleku jsou ukázkové.

Pozitíva

Poměr kvality a ceny
Kvalitní zpracování
Praktické ždímání a snadná obsluha

Negatíva

Plastové spoje na tyči
Kratší tyč – není teleskopická

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano / 10 l ● Ždímací mechanismus: ano / ždímací koš ● Délka tyče: 120 cm / šroubovací

Vileda Ultramax XL Turbo

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč o délce max. 120 cm, kbelík se ždímacím košem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Mycí sada mopu Vileda Ultramax XL Turbo spolu s kbelíkem vám umožňuje efektivně udržovat čistotu všech druhů podlah a dlažeb ve vašem bytě či domě. Výhodou mopu s přívlastkem XL je větší záběr, a to až 43 × 14 cm. Hlavice je tudíž širší a delší, vytírání podlah je proto rychlejší. Mop disponuje teleskopickou tyčí, přičemž nedostatkem je opět její délka, která činí pouze 120 cm. Hlavice je k tyči připevněna za pomoci 180° otočného kloubu. Mikrovláknový návlek lze prát v pračce na 60 °C. Vyroben je z vláken Microfibre a obsahuje také abrazivní vlákna. Náhradní návlek lze dokoupit.

Efektivní ždímání zaručuje pedálový ždímací systém s odstředivou rotační silou. Navlhčený návlek jednoduše posadíte do kruhového otočného koše a pedálem regulujete intenzitu ždímání. Ždímání plochého mopu v kbelíku s otočným mechanismem vyžaduje trochu cviku. Kbelík je zpracovaný kvalitně a použity jsou odolné materiály.

Ploché mopy jsou u spotřebitelů nejoblíbenější. Vileda Ultramax Turbo patří k plochým mopům s unikátním rotačním ždímacím systémem, což spotřebitelé preferují. Ždímání je totiž velmi efektivní a podlahu můžete vytřít rychle a dosucha beze šmouh. Způsob ždímání je však poněkud specifický a vyžaduje určitý cvik. Návlek lze prát v pračce. Slabinou je opět kratší tyč, což potrápí vyšší osoby.

Pozitíva

Širší záběr
Účinný ždímací mechanismus
Kvalita provedení

Negatíva

Kratší tyč
Ždímání vyžaduje cvik

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano ● Ždímací mechanismus: ano / ždímací koš ● Délka tyče: 120 cm / teleskopická

Mop Vileda Spin & Clean

Kulatý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč o délce max. 130 cm, kbelík se ždímacím košem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Rotační mop Spin & Clean je velmi zajímavou volbou. K udržování čistoty v domě či bytě je tento mop ideální, a navíc nezabere moc místa. Mop je dodáván i s kbelíkem, jehož rozměry jsou velmi kompaktní: 34,3 × 17,6 × 33,5 cm. Kbelík sice nezabírá místo, nicméně objem je poměrně malý a vodu budete měnit častěji. Kulatá hlavice má průměr 27 cm. Návlek je z mikrovláken a náhradní můžete dokoupit samostatně. Opět ho lze prát v pračce.

Mycí hlavice má sice kulatý tvar, ale díky sklopným částem se rázem promění v plochou a perfektně si poradí i v rozích. Sklápění perfektně využijete i na schodech. Tento systém velmi chválíme. Ždímání za pomoci rotačního mechanismu Spin funguje jednoduchým usazením mopu do ždímacího koše na středový „trn“ a jemným mačkáním. Mop se roztočí a odstředivá síla se postará o sušení. Celý mechanismus funguje efektivně a pochvalují si ho i zákazníci.

Systém rotačního mopu vnímáme velmi kladně. Mop Vileda Spin & Clean je velmi dobrým pomocníkem. Navzdory kulatému tvaru hlavice se díky sklopné části dokáže proměnit v plochý mop. Oceňujeme také samotný ždímací mechanismus, který je na obsluhu maximálně jednoduchý. Kbelík je kompaktní, avšak mnoho vody se do něj nevejde. Návleky lze dokoupit samostatně. Zákazníci chválí také kvalitu materiálů a kovové teleskopické tyče.

Pozitíva

Perfektně si poradí i v rozích
Design a skladovatelnost
Kvalitní zpracování

Negatíva

Menší kbelík

Tvar mopu: kulatý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano ● Ždímací mechanismus: ano / ždímací koš ● Délka tyče: 130 cm / teleskopická

Mop Vileda Steam

Trojúhelníkový parní mop s návlekem z mikrovlákna, výkon 1 550 W, 400ml nádržka na vodu, nahřátí do 15 s.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupný parní mop značky Vileda vám umožňuje odstraňovat nečistoty za pomoci horké páry. Výkon parního čističe je 1 550 W a po zapojení do sítě se nahřeje již během 15 sekund, což je velmi dobrý výsledek. Hlavice má tvar trojúhelníku, dostanete se tak i do rohů. Parní mop se doporučuje používat primárně na dlažby, nedoporučuje se na plovoucí podlahy či parkety. Zásobník na vodu má objem 400 mlv provozu díky tomu vydrží zhruba 17 až 28 minut.

Mycí návlek je vyroben z mikrovláken a lze jej prát. Náhradní návlek na parní mop Vileda samostatně koupíte zde. Tepelný výkon lze regulovat a podle toho parní mop dávkuje i množství páry. Minimální hodnota je 14 ml/min. a maximální hodnota až 23 ml/min. Parním čištěním odstraníte až 99 % všech bakterií. Napájecí kabel je dlouhý 6 metrů. Výška mopu činí 126 cm.

Zkušenosti zákazníků jsou ve většině případů pozitivní. Vzhledem k nízké ceně jde opravdu o spotřebič, který se vyplatí a přitom výrazně pomůže při úklidu v domácnosti. Existuje také větší verze mopu, a sice Vileda Steam XXL, který má plochou hlavici a širší záběr. Trojúhelníková hlavice je však vcelku prakticky řešená. Celkem 400ml nádržka není velká a vodu musíte doplňovat častěji. Kvalita zpracování je dobrá. Plusem je také možnost regulace množství páry. Mop se dobře drží a snadno se s ním manipuluje.

Pozitíva

Efektivní odstraňování nečistot
Rychlé nahřátí
Jednoduché ovládání a snadná obsluha

Negatíva

Kratší napájecí kabel
Menší nádržka na vodu

Výkon: 1 550 W ● Typ mopu: parní ● Tvar mopu: trojúhelníkový ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Nádržka na vodu: 400 ml

Mop Vileda Spray

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč o délce max. 120 cm, 250ml nádržka na vodu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Mop s integrovaným rozprašovačem šetří spoustu času a zároveň vám umožňuje udržovat v domácnosti permanentně pořádek. Mop Vileda s rozprašovačem má plochou hlavici o rozměrech 36 × 14 cm. Návlek se skládá z mikrovláken Microfibre a lze jej prát v pračce při teplotě 60 °C. Hygienický návlek lze také vyměnit za nový.

Při používání nepotřebujete žádný kbelík s vodou. Na rukojeti je spoušť, kterou vodu nadávkujete přímo do dráhy mopu, a bez větší námahy setřete nečistoty z podlahy. Voda se nachází v integrované rukojeti a objem nádržky činí 250 ml. Sprejem si můžete nadávkovat tolik, kolik potřebujete. Materiály působí solidně a zpracování je kvalitní, což potvrzují i ​​recenze zákazníků.

Tento praktický pomocník vám umožňuje udržovat pořádek na všech typech povrchů, od podlah přes parkety a laminát až po dlažby. Vodu zředíte s mycím prostředkem a nalijete do nádoby, jejíž objem je sice jen 250 ml, nicméně pro daný účel je dostačující. K velkému úklidu však tento typ mopu vhodný není, protože hadr musíte ždímat ručně. Avšak na rychlý úklid je tento mop naprosto ideální a z hlediska používání je opravdu nenáročný.

Pozitíva

Skvělý k rychlému úklidu
Kvalita zpracování
Nenáročné používání

Negatíva

Nevhodný na velmi znečištěné plochy
Menší nádržka na vodu

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ne ● Ždímací mechanismus: ne ● Délka tyče: 55–120 cm / teleskopická

Mop Vileda Ultramax Microfibre

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč o délce max. 140 cm, bez kbelíku.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Tento mop je na trhu již více než desetiletí a za toto období si vysloužil řadu pozitivních referencí. Jedná se o nejjednodušší typ mopu, jaký na trhu můžete koupit. Nejde o žádnou úklidovou sadu, ale klasický plochý mop s návlekem z mikrovláken a abrazivního materiálu. Vytírání podlahy je snadné a absorpce nečistot je vynikající. Mop lze využít při mytí všech druhů podlah.

Mop má standardní záběr 36 × 14 cm, což rozhodně potěší, protože mytí je efektivnější a rychlejší. Náhradní návlek můžete zakoupit u více prodejců, například i zde. Návlek lze rovněž vyprat v pračce při teplotě 60 °C. Mop můžete klidně používat i s Vileda Ultramax set boxem, který je vybaven kbelíkem se ždímacím košem.

Spotřebitelé jsou rádi především za poctivou kvalitu materiálů. Tyč mopu je teleskopická a zákazníci chválí zejména  štědrou délku tyče (až 140 cm). Dnes se Vileda při výrobě orientuje na tyče o délce 120 až 130 cm. Vileda Ultramax Mop Microfibre je ve své podstatě nejjednodušším modelem výrobce, který je však za nízkou cenu skvělý a spolehlivý. Stěží byste hledali nevýhody tohoto úklidového náčiní.

Pozitíva

Nízká cena
Kvalitní návleky
Dlouhá tyč a odolné materiály

Negatíva

Žádné

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ne ● Ždímací mechanismus: ne ● Délka tyče: 140 cm / teleskopická

Nejprodávanější podle Heureka.cz

V případě mopů na podlahy Vileda vám prodejnost při výběru může mnohé napovědět. I mezi mopy natrefíte na dražší a levnější produkty. Vileda patří mezi renomované výrobce, a kromě standardních jednoduchých plochých mopů najdete v nabídce také sety – kbelík se ždímáním + mop. Nejprodávanější nejsou jen levné mopy, ale také modely, které si od zákazníků vysloužily nejlepší hodnocení za praktičnost a odolnost. Mopy na podlahy patří na našem trhu mezi nejprodávanější. Důvodem jsou pozitivní zkušenosti, ale i dostupnost náhradních návleků na mop, kvalitní vědra s důmyslným ždímacím mechanismem a rovněž jsou plusem kvalita zpracování a design.

Názov Hodnotenie Detail
Vileda Ultramax set box5*Zobrazit produkt
Vileda Turbo5*Zobrazit produkt
Vileda Ultramat Turbo Microfibre5*Zobrazit produkt
Vileda Turbo 3v15*Zobrazit produkt
Vileda Ultramat Turbo5*Zobrazit produkt

Otázky a odpovědi – FAQ

Nevíte, který mop Vileda je pro vás nejlepším řešením? Potřebujete poradit? Chcete se podělit o své zkušenosti? V každém případě nám napište. Testmagazín vám ochotně poradí a pomůže co nejdříve. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme. Budeme rádi za vaše názory i dotazy. Stejně jako u ostatních produktů, může být diskuse při výběru velmi nápomocná pro ostatní spotřebitele.

Sortiment tohoto výrobce v daném segmentu je poměrně široký a proto je nutné si při výběru ujasnit, jaký návlek na konkrétní typ mopu hledáte. Návleky koupíte v kamenných prodejnách tam, kde mají k dispozici tento sortiment, resp. domácí potřeby. V nabídce má tento druh produktů také množství internetových prodejců – Mall.cz, 4Home.cz, Kasa.cz nebo Alza.cz. K dispozici mají standardní návlek na mop Vileda Ultramax Microfibre nebo kulatý návlek Vileda Turbo Classic. Další příslušenství včetně kbelíků naleznete ZDE.

Ždímání mopu šlapacím mechanismem patří v případě mopů Vileda mezi nejefektivnější na trhu. Zároveň je mechanismus velmi odolný, což je důsledkem použitých kvalitních materiálů. Stovky recenzí zákazníků si pochvalují nejen efektivitu ždímání, ale také funkčnost a ovládání mechanismu. Nejlepší hodnocení má tento mechanismus u mopů s kulatou hlavicí. Doporučujeme kulatý mop Vileda Clean Turbo & Easy Wring Nebo plochý mop Vileda Ultramat Turbo.

Jedná se o totožné modely s plochým mopem, vědrem a šlapacím ždímacím mechanismem. Rozdíl je však v šířce záběru hlavice. Standardní velikost záběru je 36 x 10 cm, model s přívlastkem XL disponuje šířkou záběru až 43 x 13 cm. V praxi tak během mytí pokryjete větší plochu. Rozdíl je i v teleskopické tyči, Vileda Ultramat Turbo dosahuje délky až 125 cm, model Vileda Ultramat Turbo XL 120 cm.

Vileda mop s rozprašovačem má své praktické využití. Především je jeho výhodou, že šetří čas. Součástí mopu Vileda Spray je zabudovaný dávkovač v jeho těle, do kterého nalijete vodu se saponátem, a aniž byste museli skladovat celý kbelík i s mopem, můžete během pravidelné údržby podlahu okamžitě přetřít. Stačí, když stisknutím spouště nadávkujete libovolné množství tekutiny. Na velké plochy a výrazné znečištění však ideální není, jelikož byste museli hadr sundat a vypláchnout v čisté vodě. Používány jsou standardní návleky, které můžete prát nebo dokoupit.

Vileda Easy Ultramat

Plochý mop z mikrovlákna, teleskopická tyč o délce max. 125 cm, kbelík se šlapacím mechanismem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pro ty spotřebitele, kteří preferují ploché mopy, ale chtějí mít ke ždímání šlapací mechanismus, aby se nemuseli ohýbat, je skvělou volbou i mop Vileda Easy Ultramat. Jedná se o model, který je již několik sezón v prodeji. Záběr mopu je 34 × 10 cm. Návlek je z mikroaktivních a abrazivních vláken. Mop tak skvěle odstraňuje i zaschlé nečistoty z podlahy, parket, laminátu, PVC nebo dlažby. Náhradní návleky lze bez problémů dokoupit. Rovněž je však můžete prát.

Šlapací mechanismus poslouží k efektivnímu zbavení se vlhkosti. Vícero spotřebitelů si však na tento způsob ždímání potřebuje zvyknout. Díky odstředivé síle použití šlapacího pedálu následně přináší vysoký efekt. Kritiku směřujeme k samotné tyči mopu. Ta je oproti novějším modelům tenčí a spoje mezi jednotlivými díly se častěji uvolňují a kloužou dolů. Tyč je teleskopická a dlouhá 125 cm. Kbelík se ždímacím košem je dobře zpracovaný.

Na základě hodnocení spotřebitelů tento mop za ostatními modely nezaostává. Snadná manipulace a jednoduchá obsluha jsou hlavní doménou. Ačkoli ždímání se musíte trochu naučit. Plochý mop stírá nečistoty dobře a plynule. Návlek lze vyprat v pračce. Méně kvalitní je samotná tyč, jejíž odolnost nepůsobí nejlépe, často se rovněž uvolňují spoje.

Pozitíva

Plochý mop a praktické ždímání
Hlavice s otočným kloubem
Efektivní mytí

Negatíva

Spojovací části tyče se častěji uvolňují
Tenká tyč
Ždímání vyžaduje cvik

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano ● Ždímací mechanismus: ano/šlapací ● Délka tyče: 125 cm / teleskopická

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Mopy

Vaše hodnocení:
(91%)