Elektrické sekačky

Nejlepší elektrické sekačky 2024 + recenze

Elektrická sekačka je jen jednou z možností, která umožňuje starat se o údržbu trávníku ve vaší zahradě či předzahrádce. Tichá a ekologická alternativa ideální pro pozemky s menší výměrou. My jsme porovnali desítky modelů – elektrické sekačky s pojezdem i bez. Po 80 hodinách analyzování technických parametrů, studiu referencí a odborných testů jsme vybrali ty nejlepší. V testu zvítězila Makita ELM4121, výkonná elektrická sekačka s pohonem a záběrem až 46 cm.

Publikované: 23.03.2021
Aktualizované: 19.07.2024

Jakou elektrickou sekačku koupit?

Nemusíte číst rozsáhlé recenze jednotlivých produktů. Chceme vám výběr co nejvíce usnadnit. V úvodu vám přinášíme přehlednou tabulku, která vám nabízí tři produkty. Jsou také označeny speciálními štítky. Můžete si vybrat to nejlepší i cenově nejdostupnější řešení.

Názov Hodnotenie Detail
Makita ELM4121   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Bosch Rotak 32   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Fieldmann 2048-E   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Makita ELM4121

Makita ELM4121

Elektromotor s příkonem 1 800 W, šířka záběru 41 cm, 50litrový sběrný koš, funkce mulčování, bez pojezdu.

Zobrazit více info

Výkonná elektrická sekačka Makita ELM4121 s příkonem elektromotoru až 1 600 W. Šířka záběru 41 cm, ocelové šasi, elektrické startování a 50litrový sběrný koš jsou plusy tohoto zařízení. Potěší mulčování, chybí však boční vyhazování i pojezd. Výška sečení se dá nastavit v 7 úrovních (od 20 do 75 mm).

Cenový trhák
Gardena PowerMax 1200/32

Gardena PowerMax 1200/32

Příkon 1 200 W, záběr 32 cm, koš s kapacitou 30 litrů s praktickým ukazatelem, výška kosení se dá nastavit od 20 do 60 mm, pojezd nemá.

Zobrazit více info

Levná, ale spolehlivá rotační sekačka s příkonem elektromotoru 1 200 W. Při poměru ceny a výkonu však zahradní sekačka Gardena nezaostává. Určená je pro menší pozemky s výměrou kolem 300 m2. Sekačka nedisponuje pojezdem, ale motor se nepřehřívá a je velmi tichý. Slabinou jsou některé plastové části.

Lacná kvalita
Bosch ARM 32 Ergoflex

Bosch ARM 32 Ergoflex

Elektromotor s příkonem 1 200 W, šířka záběru 32 cm, 31litrový sběrný koš, 3 úrovně sečení, chybí pojezd.

Zobrazit více info

Levná elektrická sekačka z dílny německého výrobce. Bosch ARM 32 Ergoflex nabízí 1 200W elektrický motor s tichým chodem. Sběrný koš má objem 31 litrů, nůž průměr 32 cm, výšku střihu můžete nastavovat ve třech úrovních – 20, 40 a 60 mm.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

V rámci zahradní techniky se staly elektrické sekačky velmi populárním zařízením. Výkonem je benzinové sekačky samozřejmě stále překonávají a náročný spotřebitel sáhne po spalovacím motoru. Náš srovnávací test se zaměřil na srovnání elektrických rotačních sekaček – realizovali jsme detailní průzkum trhu a vybrali ty nejlepší elektrické sekačky s pojezdem i bez, které jsou na našem trhu k dispozici. Stanovili jsme si odbornou testovací metodiku, vycházeli z referencí spotřebitelů a výsledků odborných testů, hodnotili jsme i podstatné technické parametry. Které to jsou?

Efektivita sečení
Příkon/výkon
Šířka záběru
Obsluha a ovládání
Kvalita zpracování
Funkce a příslušenství

V našem srovnávacím testu jsme porovnali rotační sekačky s elektrickým pohonem od různých výrobců. Na trhu je poměrně velké množství producentů, kteří se věnují tomuto druhu zahradní techniky. V rámci našeho srovnání jsme vybrali a recenzovali sekačky Stiga, Bosch i sekačky Hecht či AL-KO. Velmi oblíbené jsou také elektrické sekačky Gardena, VeGa a Makita, které jsou taktéž součástí našeho testu. Oblíbenost produktů, ale i reference jednotlivých modelů nám poskytla databáze portálu Heureka.cz a e-shopy Mall.cz, Alza.cz, Datart.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci určení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak množství času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze elektrických sekaček

Rozhodnout se pro elektrickou sekačku na víkendové sekání na chatě nebo na pravidelné sekání pozemku s menší výměrou kolem domu je někdy komplikovanější, než by se mohlo zdát. Často se zdá, že elektrické rotační sekačky musí nabídnout tichý chod, dostatečný výkon, bezpečný provoz a jednoduché ovládání, se kterým si poradí i něžnější pohlaví. A to by mělo stačit. Ne každý model však toto všechno nabídne. Je proto dobré znát jeho silné a slabé stránky. O těch vám více řeknou naše nezávislé recenze, které nejsou připravovány k žádným propagačním účelům. Informace jsou objektivně zpracovány a ani jeden z produktů není ve srovnávacím testu zvýhodněn.

Víťaz testu

Makita ELM4121

Elektromotor s příkonem 1 800 W, šířka záběru 41 cm, 50litrový sběrný koš, funkce mulčování, bez pojezdu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Výkonných elektrických sekaček je na trhu poměrně dost. S rostoucím výkonem však roste i cena. Makita ELM4121 patří mezi výkonné elektrické modely s příkonem elektromotoru až 1 600 W, při sečení tedy výkon určitě nechybí. Zároveň však nezruinuje rozpočet. Přesto je však sekačka bez pojezdu, což je daní za nižší cenu. Velmi štědrá je i šířka záběru 41 cm. Díky tomu je sečení poměrně rychlé. Výrobce navíc nešetřil na materiálech. Celé šasi je ocelové, sběrný koš je kombinací plastu a textilie. Hmotnost sekačky je 19 kg, což je na poměry elektrických modelů poměrně dost. Ženám se se sekačkou bude manévrovat hůře.

Startování je elektrické. Motor je velmi tichý. Sběrný koš má 50 litrů, sekačka zvládne i mulčování. Boční vyhazování k dispozici není. Rukojeť má skvělé vykrojení a díky tomu komfortní úchop. Řídítka je možné i sklápět, díky čemuž při skladování ušetříte místo. Kola sekačky mají dobrou průchodnost, zadní mají průměr 20 cm, přední 18 cm.

Trávu můžete sekat na požadovanou výšku. K dispozici je centrální nastavení výšky sečení. To má 7 úrovní, nejnižší možná výška je 20 mm, nejvyšší zase až 75 mm. Se sekačkou tak můžete posekat okrasný trávník, ale i vyšší trávu v zahradě. Šasi je velmi odolné. Výhodou vyšší hmotnosti je přítlak šasi sekačky. V členitém terénu je tak sečení velmi rovnoměrné a sekačka nevynechává. Makita ELM4121 je velmi povedeným modelem, což dokazují i ​​pozitivní recenze zákazníků. Kvalitní materiály a k tomu vysoký výkon elektromotoru jsou velkým plusem.

Pozitíva

Silný motor
Kovové šasi
Široký záběr

Negatíva

Vyšší hmotnost

Příkon: 1 600 W ● Šířka záběru: 41 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 50 litrů ● Výška sečení: 20–75 mm ● Počet úrovní výšky sečení: 7 ● Hmotnost: 19 kg ● Doporučená výměra: 600–800 m2

Cenový trhák

Gardena PowerMax 1200/32

Příkon 1 200 W, záběr 32 cm, koš s kapacitou 30 litrů s praktickým ukazatelem, výška kosení se dá nastavit od 20 do 60 mm, pojezd nemá.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V případě, že se snažíte cenu stlačit směrem dolů, určitě vám doporučíme elektrickou sekačku Gardena. Model Gardena PowerMax 1200/32 patří mezi velmi oblíbené elektrické sekačky. Důvodem je, že za danou cenu nabídne nenáročnému uživateli všechno nutné. V úvodu recenze je třeba říct, že sekačka je určená pro pozemky s menší výměrou přibližně 300 m2. Samozřejmě, neztratí se ani při zahradě s plochou 500 m2. Nejde o sekačku s pojezdem, ale manipulace s ní je velmi pohodlná, i když údajně ergonomická rukojeť má velmi úzké rozpětí a držení je trochu zvláštní. Vděčí za to i převážně plastové konstrukci, hmotnost je jen 8,3 kg.

Standardem je už tichý chod, který se některým může zdát hlučnější, ale jde spíše o fakt, že elektromotor vydává trochu jiný zvuk než většina konkurentů. Elektromotor má příkon 1 200 W a pracuje se záběrem 32 cm. Méně však musíme výrobce pochválit za sběr pokosené trávy. Hodně trávy zůstává pod sekačkou, což tedy znamená, že do koše trávu nesbírá úplně efektivně, přestože výrobce uvádí, že je sekačka Gardena vybavená speciálním CNC systémem. Koš má kapacitu 30 litrů a je vybavený i praktickým ukazatelem, který vám napoví, kdy je potřebné trávu vyprázdnit. Především, když jde o menší stébla trávy. 

Sekačka není vybavená funkcí mulčování. Výšku kosení je možné nastavit od 20 do 60 mm, a to celkově v 10 polohách. Konstrukčně sekačka rozhodně není stavěná do náročnějších podmínek. Svědčí o tom i levnější plasty a celkově plastová konstrukce. Po stranách bubnu jsou travní hřebeny, které mají za úkol pokosit i okraje u obrubníků nebo plotu. Podle uživatelů jsou však spíše jen okrasou. Elektrická sekačka se lehce skládá a transport je tedy velmi jednoduchý.

Pozitíva

Poměr cena/výkon
Až 10 poloh nastavení výšky kosení
Nízká hmotnost

Negatíva

Levnější plasty
Horší ergonomie
Pro menší plochy

Příkon: 1 200 W ● Šířka záběru: 32 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 30 litrů ● Výška kosení: 20–60 mm ● Počet úrovní výšky kosení: 10 ● Hmotnost: 8,3 kg ● Doporučená výměra: 300 m2

AL-KO Comfort 40 E

Příkon 1 400 W, koš s kapacitou 43 litrů, funkce mulčování, nastavitelná výška kosení od 28 do 68 mm, nemá pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zahradní sekačka kromě kosení trávu také sbírá a disponuje i funkcí mulčování. Koš sekačky má kapacitu 43 litrů a také ukazatel plnosti. Což je víc než v případě levnějšího modelu Gardena PowerMax 1200/32, který nemá ani funkci mulčování. Sekačka AL-KO potěší tichým chodem. Výkon však rozhodně nechybí a v porovnání s konkurencíu v dané cenové třídě je příkon 1 400 W opravdu solidní.

Sekačka je určená pro menší plochy s výměrou kolem 600 m2. Ani náhodou se však neztratí na zahradě nebo v sadu s výměrou kolem 1 000 m2. Myslete však na to, že sekačka nemá pojezd. Skelet je plastový, ale přesto působí poměrně robustně. K jednoduché ovladatelnosti napomáhají velká kola. Zadní mají průměr až 200 mm, přední mají průměr 165 mm. Mají také pogumování, což pohybu napomáhá. Výšku kosení je možné nastavit v 6 úrovních od 28 po 68 mm. Páčka na regulaci výšky kosení je plastová a časem hrozí, že se při používání ulomí. Pro bezpečnost je možné elektrický přívodní kabel uchytit, aby při kosení nedošlo k jeho přeřezání.

Sekačka získala dobré hodnocení i v odborném spotřebitelském testu magazínu dTest. Horší výsledky kosení dosáhla zahradní sekačka AL-KO Comfort 40 E jen při kosení u okrajů, kde vynechávala trávu. Některé plastové komponenty mají podle zákazníků kratší životnost. Celkově však většina součástí nepůsobí nekvalitním dojmem. V rámci poměru ceny a kvality nabídne sekačka opravdu dobré parametry a v porovnání s někdy mnohem dražší konkurencí mnohé modely překonává.

Pozitíva

Poměr cena/kvalita
Funkce mulčování
Výkon a záběr střihu

Negatíva

Méně kvalitní plastové části
Hliníkový nůž se rychle otupí
Vynechává trávu při okrajích

Příkon: 1 400 W ● Šířka záběru: 40 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 43 litrů ● Výška kosení: 28–68 mm ● Počet úrovní výšky kosení: 6 ● Hmotnost: 18 kg ● Doporučená výměra: 600 m2

Lacná kvalita

Bosch ARM 32 Ergoflex

Elektromotor s příkonem 1 200 W, šířka záběru 32 cm, 31litrový sběrný koš, 3 úrovně sečení, chybí pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Levná elektrická sekačka do předzahrádky nebo zahrady o maximální výměře 400 m2. Zahradní sekačka z dílny německého výrobce Bosch ARM 32 Ergoflex nabídne příkon elektrického motoru 1 200 W. V dané kategorii jde o průměrný výkon, ovšem výhodou je spolehlivost a tichý chod elektromotoru. Oproti konkurentům v podobné cenové hladině se spotřebitelé spoléhají především na kvalitu dílů a servis značky Bosch. Navzdory nízké ceně výrazněji neutrpěla kvalita plastů. Šasi je plastové, stejně tak i sběrný koš o objemu 31 litrů, přesto člověk nemá pocit nekvality.

Sekačka je velmi lehká, což má své výhody i nevýhody. Největším plusem nízké hmotnosti je snadná manipulace. Sekání s takovou sekačkou zvládne i něžné pohlaví. Chybí však držák elektrického kabelu, takže je potřeba příslušenství dokoupit, případně kabel držet podél řídítek. Hmotnost 6,8 kg však způsobuje, že se při plném koši sekačka převažuje dozadu, a v případě nerovného terénu je sečení nerovnoměrné, protože buben nemá pořádný přítlak. Nůž má průměr 32 cm. Někteří spotřebitelé si stěžovali na náročnost demontáže v případě jeho výměny nebo broušení.

Sekačka nemá žádný pojezd. Výšku střihu můžete nastavovat ve třech úrovních – 20, 40 a 60 mm. Standardně je elektrická sekačka Bosch vybavena travními hřebeny po stranách, aby bylo možné sekat i podél okrajů. Pro nenáročné zákazníky, kteří nepotřebují sekat velké plochy a chtějí adekvátní kvalitu za nízkou cenu, bude tato elektrická sekačka dobrou volbou.

Pozitíva

Dobrá manipulace
Nízká cena
Solidní kvalita plastů

Negatíva

Špatně chráněný motor – znečištěný trávou
Plný koš převažuje sekačku
Při nerovném terénu je sečení nerovnoměrné

Příkon: 1 200 W ● Šířka záběru: 32 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 31 litrů ● Výška sečení: 20–60 mm ● Počet úrovní výšky sečení: 3 ● Hmotnost: 6,8 kg ● Doporučená výměra: 400 m2

Bosch AdvancedRotak 650

Příkon 1 700 W, enormně tichý motor ProSilence, záběr 41 cm a nastavení výšky kosení v 7 úrovních, chybí pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektrické sekačky Bosch patří mezi kvalitní zahradní techniku a mnozí spotřebitelé si za produkty tohoto německého výrobce zaplatí. Rotační sekačka Bosch AdvancedRotak 650 patří mezi výkonné elektrické sekačky s příkonem elektromotoru 1 700 W. Výkonný motor sekačky ProSilence je enormně tichý. Navzdory vyšší ceně však elektrická sekačka nemá pojezd. Nůž sekačky má záběr 41 cm a je vyrobený z broušené nerezové oceli. Bosch také umožňuje nastavení výšky kosení v 7 úrovních. Minimální výška kosení je 25 mm, maximální až 80 mm.

Výrobce doporučuje sekačku používat na pozemcích s výměrou přibližně 400–600 m2. Z našeho pohledu a i podle názoru více spotřebitelů je možné sekačku používat i na větších zahradách. Ačkoliv sekačka nemá pojezd, díky výkonnému elektromotoru se sekačka nepřehřívá a zvládne i větší zátěž. Sběrný koš má kapacitu až 50 litrů a působí robustním a odolným dojmem. Sekačka Bosch AdvancedRotak 650 například nedisponuje funkcí mulčování.

Šasi sekačky je plastové, ale plasty působí poměrně odolně. O tom, že nejde o právě tenkostěnné plasty, svědčí i hmotnost konstrukce – ta váží kolem 16 kg. Vysoce pozitivně hodnotíme rukojeť a držadla, která nabídnou skutečně pohodlné ovládání. Ergonomie je na špičkové úrovni a sekačka se perfektně ovládá. Při transportu je možné navíc rukojeť sklopit a transport je tak jednodušší. Vzhledem k vyšší ceně sekačce Bosch chybějí některé funkce, které mají i levnější modely. Kvalitu zpracování však nelze sekačce Bosch AdvancedRotak 650 upřít.

Pozitíva

Tichý elektromotor
Výkon sekačky
Kvalitní plastový skelet

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Chybí funkce mulčování
Nemá boční vyhazování

Příkon: 1 700 W ● Šířka záběru: 41 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 50 litrů ● Výška kosení: 25–80 mm ● Počet úrovní výšky kosení: 7 ● Hmotnost: 16 kg ● Doporučená výměra: 600 m2

Fieldmann FZR 2028-E

Příkon 1 300 W, šířka záběru 32 cm, objem sběrného koše 30 l, 3 úrovně sečení (20, 40 a 60 mm).

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Elektrická sekačka Fieldmann FZR 2028-E nabídne spotřebiteli absolutní základ. S příkonem 1 300 W nepatří mezi nejvýkonnější, rozhodně však kvalitou sečení nezaostává. Nenabídne ani úplně nejširší záběr. Nůž má průměr 32 cm. Výrobce uvádí, že je sekačka určena pro zahrady o maximální výměře 600 m2. Elektrická sekačka není vybavena pojezdem. Velkou výhodou, kterou spotřebitelé hodnotí, je nízká hmotnost sekačky a jednoduchá manipulace.

Sběrný koš má objem 30 litrů a jde o kombinaci látky a plastu. Spotřebitelé v recenzích zmiňovali problematičtější nasazování koše. Koš má rovněž ukazatel naplnění. Nízká cena je velkou výhodou, odrazila se však především na kvalitě materiálů. Plastové díly jsou velmi labilní a rozhodně nebudou patřit mezi nejodolnější. Samotné šasi sekačky je celoplastové. Držadla sekačky jsou poměrně úzká, což je výhodou pro dámy, ovšem pro pány by byl vhodnější širší úchop. Sklon lze nastavovat a řídítka sklápět. Regulaci výkonu sekačka nemá.

Výška střihu má tři úrovně – 20, 40 a 60 mm. Funkce mulčování k dispozici není. Větší množství spotřebitelů mile překvapil výkon sekačky, elektromotor se nepřehřívá a zvládá poměrně vysokou zátěž. Na šasi se nachází transportní madlo, opět z plastu. Majitelé této sekačky si pochvalují i ​​jednoduchost údržby a čištění. V poměru ceny a výkonu jde o opravdu slušný model elektrické sekačky. My však musíme zdůraznit jednu drobnou nevýhodu. Tou je, že sekačka nemá vlastní držák kabelu, takže si kabel musíte držet, případně dokoupit příslušenství. Jinak se vám kabel může nepříjemně motat pod nohama.

Pozitíva

Kvalitní sečení
Slušný výkon motoru
Nízká hmotnost

Negatíva

Levné provedení
Špatné nasazování sběrného koše
Poměrně hlučný elektromotor

Příkon: 1 300 W ● Šířka záběru: 32 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 30 litrů ● Výška sečení: 20–60 mm ● Počet úrovní výšky sečení: 3 ● Hmotnost: 8,8 kg ● Doporučená výměra: 600 m2

Riwall REM 3813i

Příkon 1 300 W, záběr 38 cm, koš s kapacitou 35 litrů, regulovatelná výška sečení od 35 do 65 mm, chybí pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V segmentu elektrických sekaček má své místo i výrobce Riwall, který na trh přichází primárně s cenově dostupnými modely benzinových i elektrických sekaček. Sekačka Riwall REM 3813i patří k sekačkám, které koupíte opravdu levně. Náš srovnávací test však ukázal, že se musíte připravit i na několik kompromisů. Modelu nechybí výkon – 1 300 W není nic ohromujícího, ovšem na menší zahrádky či předzahrádky není ani více potřeba. V dané cenové kategorii nepočítejte s pojezdem. Start je samozřejmě elektrický, a to za pomoci jednoho tlačítka.

V kritickém hodnocení se shodujeme se spotřebiteli v případě konstrukce. Ta působí opravdu lacině. Žluté plasty rozhodně nejsou nejpevnější a dlouhou životnost sekačce nedáváme. Záleží však samozřejmě i na zacházení. Konstrukčně zvláštně jsou vyřešena i řídítka. V podstatě jde o rovnou tyč bez úchopu. Se sekačkou se překážkám budete vyhýbat hůře, přestože váží jen 10 kg. Plastový sběrný koš pojme 35 litrů trávy. Odnímání je jednoduché, sporná je však opět kvalita plastů. Vícero spotřebitelů se setkalo s tím, že zadní kolečka nelze upevnit a že se při couvání uvolňuje závit, což způsobuje jejich vypadávání. Opravdu podstatný nedostatek.

Zcela pochválit nemůžeme ani výsledek sečení. Pokud chcete na nízko posekat předzahrádku nebo dvůr, 35 mm je minimum. Někomu to stačit může, ale standardem je alespoň 25 mm, sekačka tak seká na vysoko, trávník proto nemá optimální délku. Model nemá boční vyhazování a uzavřít nelze ani zadní výstup, takže nezvládá ani mulčovat. Průměr nože je 38 cm. V dané cenové třídě může elektrická sekačka Riwall REM 3813i zaujmout, stačí si však připlatit o pár desítek eur více a na trhu najdete i kvalitnější modely. Výkon není všechno, a přestože sečení Riwall zvládá, uspokojivý výkon nepodává.

Pozitíva

Nízká cena
Dostatečný výkon

Negatíva

Levné a nekvalitní plasty
Příliš vysoké nastavení výšky sečení
Vypadává zadní kolo

Příkon: 1 300 W ● Šířka záběru: 38 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 35 litrů ● Výška sečení: 35–65 mm ● Počet úrovní výšky sečení: 3 ● Hmotnost: 10 kg ● Doporučená výměra: 800 m2

Další zajímavé produkty

Ačkoli elektrické sekačky mnozí odsuzují kvůli elektrickému kabelu, který některé limituje, pro mnohé jde o nejlepší alternativu benzinových sekaček, protože akumulátorové sekačky nenabídnou takový výkon. Na trhu je několik modelů sekaček s elektrickým pohonem. Naším srovnávacím testem prošlo několik modelů, přičemž jsme vybrali ty nejlepší elektrické sekačky. Rovněž však pro vás máme zajímavé produkty, které v dané třídě stojí za to, abychom jim věnovali pozornost.

Praktickým pomocníkem v menších zahrádkách do 400 m2 může být i elektrická sekačka Makita ELM3320. Silnou stránkou je výkon a tichý chod elektromotoru s příkonem 1 200 W. Šířka záběru je 33 cm. Šasi je vyrobeno z odolného tvrzeného plastu. Sekačka má sklopný mechanismus a na řídítkách uchycení elektrického kabelu. Sběrný koš má objem 30 litrů. Výšku lze nastavit ve 3 úrovních.

Hecht 1805 S 5 in 1 je dražší zahradní sekačkou s pojezdem. Indukční motor nabízí příkon až 1 800 W a neztratí se ani na větších pozemcích. Elektrická sekačka má záběr 46 cm, koš má kapacitu 60 litrů a Hecht nabízí i speciální funkci sečení okrajů Edge cutting. Rovněž má funkci mulčování a také boční vyhazování. Nastavit lze výšku sečení a dostanete kvalitní ocelový skelet. Nevýhodou je vyšší hmotnost.

Dalším alternativním modelem je větší sekačka Bosch ARM 37 se šířkou záběru 37 cm a kapacitou sběrného koše 40 litrů. Výšku sečení lze nastavit od 20 až do 70 mm. Sekačka má skvělou ergonomii a hmotnost jen 12 kg. Motor má příkon až 1 400 W a zvládne i vyšší, nepřetržitou zátěž – motor se nepřehřívá.

Zajímavou volbou je také sekačka Stiga Combi 336 C s příkonem elektromotoru 1 400 W a šířkou záběru 34 cm. Skelet sekačky je plastový, ale vůbec nepůsobí laciným dojmem. Výšku sečení lze regulovat v 6 úrovních. Praktická je funkce mulčování a perfektní ergonomie rukojeti.

Velmi dobrými hodnoceními se může pochlubit elektrická sekačka AL-KO Classic 3.87 E se silným elektromotorem 1 400 W a záběrem nože 38 cm. Sekačka není vybavena pojezdem. Kromě sečení zvládne i sbírání trávy do koše o objemu 35 l. Sekačka umožňuje nastavení výšky sečení v 6 úrovních od 20 do 60 mm.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Pokud se rozhodujete na základě toho, který z modelů elektrických sekaček je nejprodávanější, podle databáze prodejnosti portálu Heureka.cz jsme vytvořili přehlednou tabulku TOP 5 nejprodávanějších produktů. Nejprodávanější modely vždy aktualizujeme, aby byla tabulka aktuální a pomohla vám se rozhodnout i na základě tohoto parametru.

Názov Hodnotenie Detail
Parkside PRM 1200 A15*Zobrazit produkt
Fieldmann FZR 2048-E5*Zobrazit produkt
Bosch ARM 32 Ergoflex5*Zobrazit produkt
Fieldmann FZR 2025-E5*Zobrazit produkt
Fieldmann FZR 2021-E5*Zobrazit produkt

To, že zdrojem energie elektrické sekačky je elektrická energie, není žádným tajemstvím. Při koupi si tedy musí být spotřebitel vědom faktu, že kupuje zahradní techniku, která k tomu, aby fungovala, musí být prostřednictvím kabelu permanentně zapojená do elektrické sítě. Náš návod se soustředí na to, jak vybrat nejlepší elektrickou sekačku s elektrickým zdrojem pohonu. S výběrem to však nemají zájemci tak jednoduché. Rozhodovat může nejen účel, ale i další technické parametry či preference spotřebitelů. Co by měl před koupí takové zahradní sekačky spotřebitel zvážit? Přečtěte si náš návod.

Jak vybrat elektrickou sekačku

 • Elektrické vs. benzinové vs. akumulátorové sekačky
 • Příkon elektrické sekačky
 • Elektrická sekačka s pojezdem nebo bez
 • Šířka záběru
 • Nastavení výšky sečení
 • Objem sběrného koše
 • Praktické funkce a vlastnosti
 • Kvalita materiálů a hmotnost
 • Hlučnost
 • Cena elektrických sekaček a renomované značky

Elektrické, benzinové nebo akumulátorové sekačky

Všechny tyto sekačky mají stejný účel: posekat trávník tehdy, když majitel uzná za vhodné. Zásadním rozdílem mezi těmito typy sekaček je samotný druh pohonu. Ten má totiž na starosti samotnou efektivitu sečení a také pojezd v případě, že je jím sekačka vybavena.

Elektrické sekačky pro menší zahrady

Náš návod se orientuje na elektrické sekačky (rotační), které pro svůj pohon využívají elektrickou energii. Nezbytností je tak napájecí kabel. Je tedy otázkou, zda spotřebiteli tento „handicap“ nebude překážet. Riziko přeseknutí je dnes díky bezpečnostním prvkům opravdu minimální. Drobným nedostatkem je manipulace při sečení, neboť kabel uživatele jistým způsobem limituje. Jejich výhodou je nižší hmotnost, tichý chod, nižší provozní náklady a minimální starosti s údržbou. V případě zahrady okolo 1 000 až 1 200 m2 však elektrická sekačka může být ideální volbou. Elektrickým sekačkám nepřekáží ani členitý či kopcovitý terén.

Benzinové sekačky pro zahrady s větší výměrou

O tom, že spalovací motory v případě sekaček nabídnou nejvyšší výkon, není pochyb. Elektrické ani akumulátorové sekačky se jim nemohou rovnat. Výhodou je, že vás nelimituje výdrž baterie ani elektrický kabel. Potřebujete však benzín, což s sebou přináší také své nevýhody. Benzinové sekačky – spalovací motory jsou náročnější na údržbu. Pořizovací cena výkonnějších modelů je také několikanásobně vyšší. Většina modelů však disponuje pojezdem. Taková zařízení jsou rovněž těžší, manipulace s nimi je náročnější a benzinovým sekačkám nevyhovuje ani příliš kopcovitý terén. Do větší zahrady s členitějším terénem či vysokou trávou je tento druh sekačky jako stvořený.

Akumulátorové sekačky mají v zahradě své místo

Stačí si odmyslet elektrický kabel, domyslet nabíjecí akumulátor a z elektrické sekačky je sekačka akumulátorová. Vybavena je elektromotorem, který je poháněn energií z akumulátoru. Doménou je tichý chod, nízká hmotnost a minimální náklady na údržbu. Nevýhodou je dojezd takovýchto sekaček a obecně výdrž baterie. Modely s velkou výdrží jsou velmi drahé. I přesto jsou aku sekačky určené spíše do menších zahrad s nenáročným terénem. Jsou totiž méně výkonné a limituje je právě dojezd. V mnohém však nabídnou komfort a na sečení okolo chaty či v předzahrádce bude takové zařízení více než dostačující.

Výkon elektrické sekačky

Nejlepším elektrickým sekačkám výkon nechybí

Výkon elektrické sekačky je určován na základě příkonu, který elektromotor produkuje. Doporučujeme vám vyhýbat se nejlevnějším sekačkám neznámých výrobců, jejichž příkon dosahuje hodnoty 700 až 1 000 W. Takový příkon je nedostatečný a výsledný efekt sečení je neuspokojivý. Právě hodnota 1 000 W je zlomovou hranicí.

Ani námi porovnávané modely nemají příkon menší než 1 200 W. Za solidní výkon už považujeme ten na úrovni 1 600 – 1 800 W. Elektrické sekačky nad 2 000 W jsou ojedinělé, ale najdou se na trhu i takové.

Proč je příkon sekačky vlastně důležitý? Protože je velký rozdíl mezi tím, zda má sekačka příkon 1 800 W a je určena pro sečení plochy s výměrou okolo 1 200 až 1 600 m2, nebo má elektrická sekačka příkon 1 000 W a je určena pro zahrady s výměrou na úrovni 300 m2. Pokud byste se s takovou sekačkou rozhodli sekat větší plochy a proces by trval déle, elektromotor takovou zátěž zaručeně nezvládne a hrozí, že se přehřeje či shoří.

Elektrická sekačka s pojezdem, nebo bez?

Někdo vnímá pojezd sekačky jako doplňkovou funkci, ale my v Test Magazínu považujeme pojezd za technický parametr, který při rozhodování hraje významnou roli. Elektrická sekačka s pojezdem je oproti standardu mnohem komfortnější volbou. Jde o technicky velmi jednoduchý prvek, který však v praxi práci několikanásobně usnadní. Díky pojezdu stačí sekačku jen držet a určovat její směr. Kromě otáčení nemusíte vyvíjet žádnou fyzickou námahu – žádné tlačení. Elektrická sekačka s pojezdem se pohodlně „vyšplhá“ i do kopce a výrazně sníží podíl vaší práce na sečení. Přirozeně je potřeba si za sekačky s pojezdem připlatit, což však platí i v případě benzinových či akumulátorových modelů.

Šířka záběru

Podstatný parametr, který definuje to, jak velký pás (pruh trávy) dokáže elektrická sekačka plynulým přechodem zabrat a posekat. Přirozeně jde tento parametr obvykle ruku v ruce s příkonem, protože na širší záběr je zapotřebí i vyššího výkonu a silnějšího pohonu (elektromotor). U levnějších sekaček je šířka záběru okolo 30 až 36 cm. Někomu takovýto záběr může bohatě stačit. My doporučujeme vybírat ze zahradních sekaček se záběrem nad 40 cm. Výkonnější posekají i pásmo široké 46–48 cm.

Zahradní sekačky a nastavení výšky sečení

Nastavení výšky sečení je u většiny modelů samozřejmostí. Rozdílné bývá spíše jen rozpětí, a tedy výška střihu. Nejčastěji jde o centrální nastavování výšky sečení. Jde o západkový systém – za pomoci páčky měníte výšku skeletu, ve kterém je nůž osazen, ve vztahu k trávníku. V závislosti na konkrétní sekačce se liší i počet úrovní nastavení výšky, obvykle od 5 až po 12. V milimetrech jde obvykle o výšku 20 až 80 mm.

Elektrická kosačka – šírka záberu

Elektrická sekačka s košem – jakou kapacitu zvolit

Pro někoho je velmi důležité, aby posečená tráva neskončila mezi ostatními stébly trávy, ale ve sběrném koši. Takovouto trávu lze následně využít i k procesu kompostování. Sběrný koš bývá vyroben z různého materiálu a má také různý objem. Objem sběrného koše se pohybuje v rozmezí od 30 do 60 litrů – minimálně 40 litrů by sběrný koš měl mít. Velikost se často odvíjí i od šířky záběru. V případě menšího koše bude nutné častější vyprazdňování. Koše jsou buď plastové, nebo jsou vyrobeny z pevné textilie.

Praktické funkce a vlastnosti

Tento druh zahradní techniky neoplývá právě bohatým repertoárem doplňkových funkcí. Přesto jsme vybrali několik prvků a vychytávek, které při rozhodování mohou sehrát roli. Zároveň mají tyto funkce a vlastnosti vliv na ovládání a celkový komfort používání.

 • Mulčování – jde o jednu z funkcí, kterou požaduje více uživatelů. Trávu tak nemusíte sklízet do sběrného koše. Sekačka trávu rozseká na drobné kousky a následně takováto drobná tráva slouží jako hnojivo a pomáhá trávě k lepšímu růstu. Nemusíte tak vyprazdňovat sběrný koš ani posečenou trávu hrabat. Malá stébla se totiž ztratí přímo v trávě.
 • Indikátor plnosti sběrného koše – jde o jednoduchý mechanický ukazatel, který vás informuje, že je sběrný koš plný. Obvykle jde o drobný průzor, kde vidíte úroveň naplnění koše.
 • Kola sekačky – přední kola mívají zpravidla menší průměr, zatímco zadní mají průměr větší. Výhodou větších kol je lepší průchodnost v terénu. Rovněž je vítáno, pokud jsou kola pogumovaná. Tím pádem mají s trávou lepší kontakt a neprokluzují. 
 • Elektrické startování – jednoduché startování tlačítkem nebo posunutím páčky.
 • Boční vyhazování – hodí se v případě, že trávu nechcete sklízet do koše ani mulčovat, ale například později hrabat. Tráva je tak vyhazována do strany. Většinou je k dispozici plastový tunel, který trávu efektivně vyhazuje do rovnoměrných pásů.
 • Boční hřebeny – setkat se můžete s názvem „edge cutting“. Jde o plastové nebo gumové hřebeny po stranách bubnu. Slouží k tomu, aby sekačka posekala také trávu podél obrubníků, plotu či zdi.
 • Skládací rukojeť – tato vlastnost se může hodit především při transportu nebo skladování. Rukojeť lze sklopit a překlopit na skelet sekačky. Při skladování tak tento prvek ušetří nějaké místo navíc.
 • Ergonomická držadla – z hlediska komfortu je dobré, pokud jsou držadla nastavitelná. Například pokud je možné nastavit jejich vysunutí či sklon a přizpůsobit je výšce postavy. Rovněž je dobré, pokud je úchop širší. Ovládání je pak také jednodušší.
 • Bezpečnostní smyčka na kabel – jde o jednoduchý háček, kterým stačí provléknout přívodní kabel, aby zůstával na vnější straně a nehrozilo tak, že se dostane pod sekačku.

Hmotnost sekačky a kvalita materiálů

Rozdíly mezi použitými materiály mohou být opravdu propastné. V mnoha případech jsou elektrické sekačky lehké a velmi kompaktní. Nejlehčí sekačky na elektrický pohon váží okolo 6 kg. Je zřejmé, že jsou použity více nebo méně kvalitní plasty. Plastový skelet – šasi má výhodu právě v hmotnosti, odolnost a životnost se však předpokládají nižší.

Na druhé straně jsou elektrické sekačky s hmotností přes 20 kg, výjimkou nejsou ani 30 kg vážící elektrické sekačky. Zde jsou nejčastěji použity ocelové skelety, které jsou zárukou odolnosti a trvanlivosti. Manipulace s takovými sekačkami je o něco náročnější. Nějaké kilogramy navíc přidá i pojezd. Slabinou plastových dílů je někdy právě jejich odolnost – páčky či některé plastové součásti se lámou či praskají. Zmínit musíme také nože, které jsou buď ze slitiny, nerezové oceli, nebo hliníku. Slitina i hliník se rychleji opotřebovávají a broušení je komplikovanější. V případě nože z nerezové oceli je i po otupení broušení velmi rychlou záležitostí.

Nejlepší sekačky hluk nedělají

Tichý provoz je jednou z hlavních domén elektrických sekaček. Tento titul jim nikdo nevezme a oproti benzinovým sekačkám je zvuk elektromotoru slastí pro uši. Ani po několika hodinách sečení vaše uši netrpí a rovněž vaším tělem neprocházejí vibrace z otřesů spalovacího motoru. Elektrické sekačky produkují v průměru o 20 až 30 dB méně hluku než benzinová technika. Ideální hladina hluku je na úrovni 75 až 98 dB. Výkonnější modely mohou být o něco hlučnější.

Elektrická sekačka s pojezdem

Levné elektrické sekačky jen pro nenáročné

Oproti sekačkám s benzinovým pohonem jsou elektrické modely mnohem levnější. I proto po nich sáhne množství nenáročných uživatelů, kteří příležitostně sekají na chatě nebo kteří mají doma jen malé travnaté zahrádky a předzahrádky. Zároveň je lákavé, že není nutná žádná výrazná údržba – žádné filtry, oleje ani svíčky.

Pokud útočíte na cenu, nejlevnější elektrické sekačky koupíte už od 1 100 do 2 500 Kč. Očekávání by měl mít spotřebitel pochopitelně skromná. Jde o levné modely s plastovým skeletem, slabším výkonem a menším záběrem. Na takové levné kousky však není potřeba mít vysoké nároky a určeny jsou pro opravdu malé pozemky s menší výměrou. Pojezd byste tu hledali marně.

Zlatou střední cestou jsou sekačky okolo hranice 2 500 až 5 000 Kč. V tomto poměrně širokém cenovém rozpětí najdete už výkonnější modely. Šance, že natrefíte na sekačku s pojezdem, je však stále minimální. Nicméně potěší širší záběr i objemnější sběrný koš nebo funkce mulčování.

Pokud se dostaneme nad pásmo5 000 Kč a budeme směřovat k hranici 7 500 až 10 000 Kč, bez problémů si koupíte elektrickou sekačku s pojezdem, funkcí mulčování, bočním vyhazováním a dostatečným výkonem. Rovněž použité materiály budou odolnější, v mnoha případech půjde o robustní ocelové skelety. Pokud investujete do takto drahé elektrické sekačky, je otázkou, zdali už není lepší se poohlédnout po sekačce se spalovacím motorem.

Elektrické sekačky – OBI, Tesco i Mountfield

Při rozhodování spotřebitel možná narazí na elektrické sekačky i ve známých prodejnách, jakými jsou sítě prodejen OBI, Tesco nebo Mountfield. Vyplatí se u těchto prodejců nakupovat takovouto zahradní techniku? V případě sekaček z OBI či Mountfieldu nemusíte mít obavy. V jejich nabídce se často vyskytují také modely, které najdete i v mnoha jiných e-shopech nebo kamenných prodejnách, jež se specializují na prodej zahradní techniky. Rovněž je k dispozici standardní nebo prodloužená záruka. S vrácením či servisem zboží by neměl být problém.

To platí i pro Tesco, faktem však je, že nejde o prodejce, který by se věnoval výhradně prodeji zahradní techniky. Spíše zde spotřebitel narazí na levné a méně spolehlivé elektrické sekačky, které nemusí zcela splnit jeho očekávání.

Elektrické sekačky Hecht, Stiga nebo Bosch v zahradě uspějí

Na otázku, který výrobce je v daném segmentu nejlepší, neexistuje jednoznačná odpověď. Vždy však spotřebitelům nabídneme výběr těch nejlepších renomovaných značek, které se aktuálně v daném segmentu nacházejí.

Z našeho pohledu jsou nejlepší elektrické sekačky Stiga, Hecht a Bosch. Kromě nich však velmi kladně hodnotíme i sekačky AL-KO, Makita nebo VeGa. Menší zastoupení mají na trhu elektrické sekačky Stihl, které často odradí i vyšší cenou. Zapomenout nesmíme na elektrické sekačky Gardena, které se těší velké oblibě. Méně známé jsou sekačky Dolmar. Pokud vás spíše zajímá nízká cena, možná můžete zkusit sáhnout i po sekačkách značky Fieldmann nebo Einhell. Samozřejmě myslete na to, že v nabídce výrobců se nacházejí levnější i dražší modely. V každém případě se však vyplatí sáhnout po renomovaných značkách než po produktech neznámých výrobců.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zapomněli jsme na něco? Nezodpověděli jsme některé vaše otázky? Dejte nám vědět v komentářích a odpověď doplníme přímo do textu, případně otázku zodpovíme právě v sekci Otázky a odpovědi – FAQ. Tuto sekci v pravidelných intervalech kontrolujeme a aktualizujeme. Neváhejte nás kontaktovat a rádi vám pomůžeme s výběrem elektrické sekačky pro vaši zahradu.

Pokud jde o pravidelnou údržbu, stačí se starat o to, aby byla sekačka po sekání vždy zbavena nečistot. Při rozsáhlejší údržbě, například po zimě, je dobré zkontrolovat sekačku vizuálně – ostrost nože, jeho upevnění, pevnost šroubů či upevnění koleček. Údržba ohledně filtrů, oleje, svíček a dalších prvků však odpadá.

Ano, elektrické sekačky jsou dnes vybaveny bezpečnostními prvky, které eliminují riziko přeřezání elektrického kabelu nebo zkratu. Opatrnost je však vždy namístě a doporučujeme při sečení dávat maximální pozor bez ohledu na to, jaký typ sekačky používáte.

Ano, z určitého hlediska je. Oproti benzinovým sekačkám je její uhlíková stopa menší a neprodukuje žádné emise navíc. Kromě toho, že na výrobu sekačky byly použity plasty, je elektrická sekačka mnohem menší environmentální zátěží.

Nejčastějším problémem je sklouznutý klínový řemen, který vede od hřídele motoru pod skelet nad nožem. Řemen se časem opotřebovává a získává vůli. Po opětovném nasazení, které není komplikované, tak může zanedlouho opět sklouznout. V takovém případě je nutné koupit nový řemen a na řemenici ho adekvátně upevnit. Pokud si s řemenem nevíte rady a pojezd stále hapruje, doporučujeme navštívit odborný servis.

Záleží na preferencích spotřebitele. Každá z možností má své výhody. Akumulátorové sekačky mají omezenou výdrž baterie (dojezd) a mají slabší výkon. Neomezuje vás však elektrický kabel, jsou ještě tišší a lehčí. Elektrické sekačky musí být zapojeny do el. sítě, mají však vyšší výkon a nehrozí vybití baterie. Sekání je náročnější na manipulaci právě kvůli kabelu. Aku sekačky jsou také dražší.

Stiga Combi 48 E

Příkon 1 600 W, tichý chod, velmi dobrá průchodnost a široký záběr nožů až 46 cm, funkce mulčování, pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektrické sekačky s pojezdem patří mezi dražší, ale na druhé straně nabídnou dostatečný výkon, díky kterému se nepřehřívá. Tímto modelem je i rotační sekačka s pohonem Stiga Combi 48 E. Díky příkonu 1 600 W je určená i pro pozemky s větší výměrou. Problém jí díky pojezdu a vysokému výkonu nedělá ani kopcovitý terén. Většina konkurentů s méně výkonným motorem tuto zátěž nezvládne. Například elektrická sekačka Gardena PowerMax 1200/32 je určená na pozemky s výměrou jen kolem 300 m2.

Přes vysoký výkon je elektromotor sekačky Stiga velmi tichý a chod je kultivovaný. Uživatelé si velmi pochvalují i pohyb se sekačkou. Díky pogumovaným zadním kolům s průměrem 240 mm a předním kolům s průměrem 180 mm má sekačka velmi dobrou průchodnost a problém jí nedělá ani vyšší tráva. Ložiska jsou ocelová. Rukojeť se velmi dobře drží, protože je ergonomická. Výšku kosení je možné nastavit v 5 úrovních od 27 do 80 mm. Nastavení probíhá jednoduchým západkovým mechanismem. Při údržbě trávníku potěší široký záběr nožů až 46 cm, větší zahrady tak pokosíte násobně rychleji. Zapalování je elektrické.

Koš má objem až 60 litrů, kosit však můžete i bez něho, a dokonce elektrická sekačka Stiga Combi 48 E disponuje i funkcí mulčování. Koš má také praktický ukazatel, který vás upozorní na to, kdy je třeba koš vyprázdnit. Samozřejmostí je zadní vyhazování, které je v případě mulčování možné uzavřít. Z hlediska bezpečnosti nechybí praktické uchycení kabelu, aby se zabránilo jeho přeřezání. Velmi pozitivně hodnotíme fakt, že šasi (konstrukce) sekačky je z velké části z oceli, což dokazuje vysokou odolnost a předpoklad vyšší životnosti. Hmotnost 26 kg je menší daní. V případě potřeby transportu je možné sekačku složit.

Pozitíva

Sekačka s pojezdem
Vysoký výkon
Funkce mulčování

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Příkon: 1 600 W ● Šířka záběru: 46 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 60 litrů ● Výška kosení: 27–80 mm ● Počet úrovní výšky kosení: 5 ● Hmotnost: 26 kg ● Doporučená výměra: -

Hecht 1863 S

Trojkolová konstrukce, výkonný elektromotor s příkonem 1 800 W, funkce mulčování i boční vyhazování, šířka záběru je 46 cm, nechybí pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Unikátní tříkolová zahradní sekačka Hecht 1863 S patří mezi výkonné elektrické sekačky s pojezdem. V našem testu je především kvůli svým technickým parametrům, ale také práve kvůli unikátní konstrukci se třemi koly. Ocelová konstrukce váží až 33 kg. Indukční elektromotor Hecht disponuje příkonem 1 800 W a díky tomuto výkonu si bez problémů poradí i ve členitějším kopcovitém terénu. Kromě toho má k dispozici i vzpomínaný pojezd. Zadní kola jsou pogumovaná. Přední kolo je otočné o 360 stupňů, díky čemuž je pohyb v terénu jednodušší, sekačka má také komfortní ovladatelnost. Kolo je možné zafixovat i v přímé poloze.

Z pohledu stability výsledky odborných testů neprokázaly žádné nedostatky. Záběr sekačky je až 46 cm a disponuje také funkcí mulčování. Záslepka otvoru je v ceně. Kromě zadního vyhazování má také sekačka Hecht možnost bočního vyhazování (součástí balení je plastový tunel). Kosení je tak maximálně bezpečné. Samozřejmostí je, že pokosenou trávu můžete sbírat i do sběrného koše s kapacitou až 60 litrů. Nechybí ani mechanický indikátor stavu naplnění, který vás informuje o tom, kdy koš vyprázdnit. Skelet sekačky je velmi pevný a plastové části působí velmi odolně. Specifikem konstrukce je i systém Edge cutting, který se stará o to, že tráva bude pokosená i u plotu, obrubníků nebo u okrajů dlažby. Výška kosení se nastavuje centrálně v několika polohách – počet poloh výrobce neudává.

Sekačka v testech bodovala i z hlediska ergonomie a obsluhy. Rukojeť má ergonomické tvarování. Úchop je hrubší a rukojeť se dobře drží. Nechybí ani praktická smyčka pro uchycení kabelu, aby nedošlo k jeho přeřezání. Elektrická sekačka s pojezdem Hecht sice patří mezi ty dražší, ale svým výkonem a ostatními parametry nabídne základ, který uspokojí i náročnějšího spotřebitele. Určená je pro plochy s výměrou kolem 1 200 m2. Nutnost údržby je minimální.

Pozitíva

Kvalitní ocelový skelet
Výkon sekačky
Mulčování a boční vyhazování

Negatíva

Vyšší rychlost pojezdu
Hmotnost
Vyšší pořizovací cena

Příkon: 1 800 W ● Šířka záběru: 46 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 60 litrů ● Výška kosení: 25–75 mm ● Počet úrovní výšky kosení: - ● Hmotnost: 33 kg ● Doporučená výměra: 1 200 m2

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Sekačky

Vaše hodnocení:
(91.8%)