Kuchyňské roboty

Nejlepší kuchyňské roboty 2024 + recenze

Při vaření či pečení dokáže výrazně ušetřit váš čas i energii. Dokáže šlehat, mixovat či mísit těsto, ale není to tyčový ani ruční mixér. Kuchyňské roboty toho totiž dokážou ještě více – strouhání, krájení, hnětení tuhých těst či mletí masa. V našem srovnávacím testu se stal vítězem kuchyňský robot ETA Gratus Max III 0028 90061. Nepatří mezi nejdražší a dostanete k němu množství příslušenství. Po 60 hodinách studia parametrů, odborných testů a referencí zákazníků jsme připravili návod a nezávislé recenze, které vám pomohou při výběru vašeho kuchyňského robotu.

Publikované: 08.04.2021
Aktualizované: 16.07.2024

Jaký kuchyňský robot koupit?

Pokud potřebujete učinit rychlé rozhodnutí, máme pro vás řešení. Nemusíte číst nic navíc. V přehledné tabulce vám přinášíme TOP 3 produkty, které v našem testu uspěly ze zřejmých důvodů. Každý z produktů má u sebe štítek, který si z našeho spotřebitelského srovnávacího testu odnesly. Kromě absolutního vítěze si můžete vybírat i z cenově dostupných variant nebo můžete dát na naše doporučení.

Názov Hodnotenie Detail
ETA Gratus Max 5* Zobrazit produkt
Bosch MUM 58259 5* Zobrazit produkt
Bella Elegance 5* Zobrazit produkt

Víťaz testu
ETA Gratus Max 0028 90061

ETA Gratus Max 0028 90061

1 200 W, regulace 8 rychlostí, planetární systém míchání, nerezová nádoba s objemem 5,5 litru, bohaté příslušenství.

Zobrazit více info

Kvalitní a výkonný kuchyňský robot s bohatým příslušenstvím. ETA zvládne míchat, mísit, krouhat, krájet, mlít maso a mnoho dalšího. Nechybí pulzní spínač a o efektivní výsledek se stará planetární systém míchání. Mezi příslušenstvím je také skleněný mixér pro přípravu drinků nebo chutného smoothie.

Cenový trhák
Klarstein Bella Elegance

Klarstein Bella Elegance

Mísení těsta, šlehání krémů nebo míchání, systém planetárního míchání zvládá 1 300 W motor se 6 rychlostmi velmi solidně. 

Zobrazit více info

Kuchyňský robot Klarstein Bella Elegance zapůsobí nejen dostupnou cenou, ale také kvalitou materiálů. Vhodný je pro základní činnosti (hnětení těsta, šlehání krémů či míchání). Rychlost lze regulovat v 6 krocích.

Náš TIP
Bosch MUM 58259

Bosch MUM 58259

1 000W elektromotor s plynulou regulací výkonu – 7 stupňů, 3,9litrová míchací nádoba, 3D planetární systém míchání, bohaté příslušenství.

Zobrazit více info

Ačkoliv disponuje menší míchací nádobou jen 3,9 litru, je vybavený bohatým příslušenstvím. Kuchyňský robot Bosch si poradí s tuhými těsty, pomele maso, pokrájí, poseká a nechybí ani praktický mixér. 1 000W elektromotor má plynulou regulaci výkonu – 7 stupňů. Díky tomu nabídne vysoké otáčky a velmi účinný 3D planetární systém míchání.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Ze spotřebitelského hlediska je u kuchyňských robotů často hodnocen výkon robotu. Nejlepší kuchyňský robot však musí disponovat i jinými kvalitními parametry, než je jen silný elektromotor. U našeho spotřebitelského srovnávacího testu jsme si přesně stanovili odbornou testovací metodiku, kterou využívá i vícero zahraničních spotřebitelských organizací. Které parametry jsme tedy v našem testu kuchyňských robotů hodnotili a jaká byla jejich důležitost?

Efektivita funkcí
Obsluha
Kvalita konstrukce
Vybavení
Hlučnost
Stabilita a bezpečnost
Spotřeba energie

Segment kuchyňských spotřebičů je velmi rozmanitý a poměrně velké množství výrobců se realizuje i v oblasti produkce kuchyňských robotů. Na trh přicházejí rok co rok nové modely a spotřebitel má často problém se v záplavě celé nabídky orientovat. My jsme do našeho srovnávacího testu vybírali z desítek modelů. Mezi nimi kuchyňské roboty ETA, Kenwood nebo kuchyňské roboty Bosch. V našem výběru však nechyběli ani výrobci kuchyňských robotů Klarstein, Sencor, Tefal nebo Delimano. Názory zákazníků jsme čerpali z databáze cenového srovnávače Heureka.cz a z e-shopů Mall.cz, Datart.cz, Alza.cz, Kasa.cz nebo Electroworld.cz. O tom, jak si jednotlivé kuchyňské roboty vedly ve srovnání s konkurencí, se dočtete v našich recenzích.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze kuchyňských robotů

Co vám neřeknou v reklamách, to vám prozradíme my. I od toho jsou tu nezávislé a objektivní recenze kuchyňských robotů v podání Test Magazínu, jejichž účelem je odhalit silné i slabé stránky prodávaných spotřebičů. Každému spotřebiteli samozřejmě může vyhovovat něco jiného, proto vždy myslete na to, jaké jsou vaše preference. K mísení, šlehání, sekání, mletí či mixování je potřeba multifunkční robot. Pokud potřebujete profesionální kuchyňský robot na pravidelné hnětení chlebového těsta (tuhého), myslete na výkon robotu. U recenzí jsme využívali předem stanovenou testovací metodiku a ke všem produktům přistupovali stejně. Test Magazín nezvýhodňoval žádného z účastníků testu. Jak to nakonec dopadlo?

Víťaz testu

ETA Gratus Max 0028 90061

1 200 W, regulace 8 rychlostí, planetární systém míchání, nerezová nádoba s objemem 5,5 litru, bohaté příslušenství.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud do kuchyně potřebujete kvalitní a praktický multifunkční robot, ETA Gratus Max třetí generace tuto roli bude zastávat solidně. Vítězem našeho testu se nestal náhodou. Kromě desítek pozitivních referencí od spotřebitelů nabídne i velké množství praktických funkcí, jejichž výsledná kvalita je na velmi vysoké úrovni. Srdcem kuchyňského robota je elektromotor s výkonem 1 200 W a regulací 8 rychlostí. Problém mu nedělají ani hustá chlebová těsta. Když nutně potřebujete výkon, oceníte i pulzní spínač, kterým je kuchyňský robot ETA vybavený.

O dokonalé zpracování surovin se stará planetární systém míchání. Díky plynulé regulaci otáček je tento systém velmi účinný a rychlý. Míchání a šlehání v testech ETA zvládla s vysoce pozitivním hodnocením. Nekonala se ani noční můra při mísení těsta, kvalitní nerezové metličky nebo hnětací hák nezanechávaly suroviny po stěnách nerezové mísy a výsledek byl vždy podle očekávání. Hlavním příslušenstvím je nerezová nádoba s objemem 5,5 litru (na 2,5 kg těsta), průhledným krytem s průřezem pro dosypání – dolévání surovin. Kuchyňský robot ETA i vzhledem a materiály působí velmi kvalitně. Také oceňujeme, že při hnětení těsta robot netancuje na kuchyňské lince – vybavený je gumovými nožičkami, které ho drží stabilně na místě. Solidní kvalita materiálů se odrazila i na hmotnosti robota, ETA váží přes 13 kg. Provedení je celokovové a i plastové části nepůsobí vůbec levně, možná až na samotný kryt mísy.

bohatým příslušenstvím v kuchyni toho opravdu zvládnete dost. Díky skleněné mixovací nádobě s objemem 1,4 litru si připravíte chutný drink, krémovou polévku nebo smoothie. Ve výbavě dostanete kromě hnětacího háku i šlehací, míchací a flexi metličku. Specifikem je nástavec na tvorbu masových kuliček Kebbe. Výměna je velmi jednoduchá, horní část s pohonem je vyklopitelná a nástavce se snadno vyměňují uvolněním aretační pojistky. Využít můžete také mlýnek na maso se 4 tlouškami mletí. Nástavec na plnění uzenin je v rámci příslušenství také. Většinu příslušenství včetně nástavců je možné umývat v myčce nádobí. Motor před přehřátím chrání tepelná pojistka. Bonusem je také, že dostanete knihu receptů – Šéfkuchař robot. ETA Gratus Max III 0028 90061 si poradí s litým i tuhým těstem. Dokoupit je možné i další příslušenství.

Pozitíva

Výkon motoru
Bohaté příslušenství
Kvalita zpracování

Negatíva

Horší efektivita krouhání

Příkon elektromotoru: 1 200 W ● Počet rychlostí: 8 ● Objem hlavní nádoby: 5,5 l ● Hlavní funkce: šlehání, mísení, míchání, krouhání, krájení, mixér, mletí masa, plnění uzenin ● Hmotnost: 13,2 kg

Cenový trhák

Klarstein Bella Elegance

Mísení těsta, šlehání krémů nebo míchání, systém planetárního míchání zvládá 1 300 W motor se 6 rychlostmi velmi solidně. 

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pomocník v kuchyni se hodí vždy, a pokud patříte mezi ty, kteří mají rádi pečení a hrají si s těstem, kuchyňský robot Klarstein Bella Elegance bude vskutku nápomocným asistentem. U uživatelů jde o jeden z nejoblíbenějších modelů výrobce Klarstein. Na spotřebitele zapůsobí dostupnou cenou, ale také kvalitou materiálů a výsledky, které s ním dosáhnete. Robot Klarstein Bella nepatří mezi multifunkční, ale základní činnosti, jakými jsou mísení těsta, šlehání krémů nebo míchání, zvládne díky 1 300 W motoru se 6 rychlostmi velmi solidně. Využít je možné i pulzní funkci. Referencí jsou právě pozitivní ohlasy zákazníků. Negativně však musíme vnímat kultivovanost elektromotoru, který je už při nízkých otáčkách opravdu hlučný.

Klarstein nezklamal kvalitou zpracování a celkově velmi elegantním vzhledem. Tělo je z odolného ABS plastu a rozhodně nemůžeme hovořit o levných plastech. Součástí příslušenství je míchací hák z hliníku, nerezová balónová metlička na šlehání a mísit těsto můžete díky hnětacímu háku. Míchací miska je z nerezové oceli a nabídne objem 5 litrů. S přístrojem se velmi snadno manipuluje a také je jednoduchý na ovládání. Výměna nástavců je o jednoduchém otočení a nasunutí. Nezabere vám víc než pár vteřin. Platforma kuchňského robotu je vybavená i přísavkami, aby mixér při mísení většího množství těsta neztratil stabilitu.

Kuchyňský robot jinak využívá speciální pohon a systém planetárního míchání, aby byly při míchání zajištěné nejlepší výsledky a nezůstávaly ingredience na stěnách nádoby. Pozor však dávejte, když plánujete mísit větší množství, například těsta na pizzu. Při větším objemu těsta se přístroj přece jen hýbá a je dobré ho přidržovat. Pozitivně vnímáme však fakt, že Klarstein není žádným obrem. Požadavkem mnohých spotřebitelů je právě fakt, aby robot nezabíral celou kuchyňskou linku. Pokud byste chtěli sáhnout po jiném kompaktním kuchyňském robotu, skvělou volbou je také Bosch MUM 58259. V poměru ceny a kvality výrobce Klarstein opravdu přinesl solidní model.

Pozitíva

Poměr cena a kvalita
Efektivní systém míchání
Kompaktní rozměry

Negatíva

Méně příslušenství
Vysoká hlučnost
Nevhodný na přípravu velkého množství tuhého těsta

Příkon elektromotoru: 1 300 W ● Počet rychlostí: 6 ● Objem hlavní nádoby: 5,0 l ● Hlavní funkce: šlehání, mísení, míchání ● Hmotnost: 6,2 kg

Náš TIP

Bosch MUM 58259

1 000W elektromotor s plynulou regulací výkonu – 7 stupňů, 3,9litrová míchací nádoba, 3D planetární systém míchání, bohaté příslušenství.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tentokrát jsme v našem doporučení vsadili na kompaktního kuchyňského robota, který je však nejen skladný, ale i praktický. Kvalita značky Bosch se netýká jen výkonu elektromotoru 1 000 W, ale i kvality zpracování a efektivity práce. Díky celokovové převodovce a 7 rychlostem je 3D planetární systém míchání maximálně účinný. Elektronická regulace otáček je plynulá (pozvolný náběh motoru), rameno je polohovací a chod je velmi tichý. Příkonem se rozhodně nelze nechat zmást, výkon nechybí a pulzní spínač dokáže proces přípravy ještě pořádně urychlit. Míchat, mixovat, šlehat či mísit chlebové nebo lité těsto – na tyto úkony se v podání kuchyňského robota Bosch MUM 58259 můžete absolutně spolehnout.

Je faktem, že by si Bosch zasloužil větší nádobu, protože 3,9 litru (1,9 kg tuhého těsta – 2,7 kg litého těsta) je někdy žalostně málo. Je to však daň za rozměry a kompaktnost, kterou robot přináší. Víko disponuje i otvorem. Vysoce kladně odborné testy hodnotily i fakt, že po stranách nádoby nezůstávaly žádné ingredience, což je nedostatek u mnohých konkurenčních modelů. Bosch tak nabídne vždy kvalitní výsledky přípravy. Kromě toho je k dispozici v rámci vybavení i další příslušenství. Například mlýnek na maso, mák, nástavec na cukrovinky, nástavce na sekání, krájení, lis na citrusy a v neposlední řadě i plastový mixér (1,25 litru) pro přípravu polévek a nápojů. Samozřejmostí je také metlička, míchací metla a hnětací hák. Na příslušenství dostanete i praktickou taštičku.

Praktickou vychytávkou je například i úložný prostor pro napájecí kabel. Manipulace a ovládání kuchyňského robota Bosch je úplně jednoduché. Vyklápěcí rameno se systémem EasyArmLift zdvihnete mírným tlakem a nadzvednutím. O tom, že je přístroj v provozu, vás informuje i LED indikátor. Platforma je vybavená protiskluzovými nožičkami, což napomáhá k lepší stabiliěe přístroje. Kuchyňský robot Bosch je vybavený i ochranou proti přetížení. S hmotností jen 7,4 kg patří kuchyňský robot mezi nejkompaktnější modely. Mezi kompaktní kuchyňské roboty patří i Klarstein Bella Elegance. Bosch nabízí perfektní poměr ceny a kvality – plusem je také široké příslušenství. Spotřebitelé ocenili také tichý chod, design a kvalitu zpracování, kterou Bosch přináší.

Pozitíva

Jednoduché ovládání a kompaktnost
Výkonný motor s kvalitními převody
Poměr cena a výkon

Negatíva

Menší nádoba
Jemnější posun při větším množství tuhého těsta

Příkon elektromotoru: 1 000 W ● Počet rychlostí: 7 ● Objem hlavní nádoby: 3,9 l ● Hlavní funkce: šlehání, mísení, míchání, strouhání, krájení, mixér, mletí masa, lis na citrusy ● Hmotnost: 7,4 kg

Pre náročných

Kenwood Cooking Chef XL KCL95.424SI

Příkon 1 500 W, regulace 13 rychlostí, planetární systém míchání, nerezová nádoba o objemu 6,7 litru, indukční vaření, vážení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud je ve vašem hledáčku multifunkční kuchyňský robot, který zamísí těsto na koláč, odváží suroviny a uvaříte v něm i kuřecí soté, pak Kenwood KCL95.424SI splní vaše očekávání. Jedná se o prémiového kuchyňského pomocníka vyrobeného z nerezu a litiny. Disponuje varuvzdornou nádobou na věření s velkým objemem. Integrovaný je indukční vařič a také digitální váha.

Základem multifunkčnosti tohoto robota je v první řadě výkonný elektromotor o příkonu až 1 500 W. Díky tomu jde i o vhodného robota na těsto. Bez větších problémů si poradí s hnětením hustého chlebového těsta nebo mícháním jemného piškotového těsta. Výhodou jsou také celokovové převody rychlostí. Těch máte k dispozici až 13. Jedná se o robot s horním pohonem. Velkou efektivitu přináší i planetární systém míchání, díky kterému se všechny suroviny v misce smíchají tak, jak mají. Hlavice robota je kompletně vyklápětelná.

Ovládání usnadňuje přehledný dotykový displej CookAssist, kterým nastavujete čas míchání, rychlostní stupeň a různá jiná individuální nastavení. V základní výbavě dostanete šlehací metly, hnětací hák na husté těsto, metla na vaření – míchání a flexi metla na krémy. Součástí balení je také ThermoResist mixér, který lze upevnit na horní platformu a používat. Díky tomu, že je nádoba mixéru tepelně odolná, můžete v něm mixovat i horké suroviny nebo si v něm v klidu připravíte krémové smoothie. Kapacita samotné nerezové varuvzdorné mísy je 6,7 litru.

Kuchyňský robot disponuje možností inteligentního vážení surovin. Integrovaná kuchyňská váha je na samotném pohonu. Vážit můžete všechny ingredience přímo v míse. Před přidáním každé suroviny můžete váhu vynulovat a navážit tak přesně ingredience, které do nádoby přidáváte. Hmotnost můžete odvážit i při přidávání surovin do mixéru. Na dotykovém displeji si dokonce můžete zvolit z receptů či úkonů, které jdete dělat – například šlehání vaječných bílků, piškotové těsto nebo tání čokolády. Přes chytrý telefon a prostřednictvím WiFi a mobilní aplikace Kenwood World můžete do přístroje přidávat nové recepty nebo úkony pro přípravu konkrétních pokrmů.

Obrovskou výhodou je indukční vaření, kterým je kuchyňský robot Kenwood vybaven. Indukční ohřev hřeje v rozsahu 20 až 180 °C. Na základě postupů tak můžete v robotu pohodlně připravovat omáčky, odpalované těsto nebo chutné ragú či polévky. Systém planetárního míchání přitom dokáže míchat i při velkém zatížení. Nádoba je dodávána s praktickým plastovým – odolným krytem s otvory pro doplňování surovin.

Všechno, co od multifunkčního kuchyňského robota spotřebitel očekává, má právě tento model. Přesto jsme mezi spotřebiteli našli i názory s nedostatky robota Kenwood. V první řadě se však skloňují pozitivní vlastnosti, jako velikost nádoby na míchání a příslušenství v podobě mixéru nebo nástavců na míchání či hnětení těst. My velmi oceňujeme funkci indukčního vaření. Robot na vaření a hnětení těsta je velmi praktický. Kvalitou zpracování patří k tomu nejlepšímu, co trh nabízí. Také zákazníci ocenili přítomnost integrované váhy a dotykový displej s ovládáním.

Náročnějším zákazníkům chybí osvětlení míchací nádoby, kterým jsou některé levnější kuchyňské roboty Kenwood vybaveny. Jedná se však o méně podstatný detail. Některým zákazníkům se nezamlouvala přesnost a funkčnost váhy. Kritika směřovala také k displeji zařízení. Ten je sice velký a ovládání je přehledné, ale zákazníci kritizovali, že pro čtení receptů je displej malý. Spárování s mobilem ne vždy fungovalo správně. Možné je, aby robot komunikoval jen s jedním telefonem. V neposlední řadě může mnohé odradit vysoká cena robota. Dokoupit lze další praktické příslušenství, např. parní koš a nástavce na sekání.

Pozitíva

Kvalitní materiály – masivní zpracování
Velký objem
Indukční vaření a integrovaná váha

Negatíva

Vysoká pořizovací cena

Příkon elektromotoru: 1 500 W ● Počet rychlostí: 13 ● Objem hlavní nádoby: 6,7 l ● Hlavní funkce: hnětení, míchaní, šlehání, mixování, strouhání, indukční vaření, vážení ● Hmotnost: 10,4 kg

ETA Gustus IV Gulliver

1 200W elektromotor, 6 rychlostí, nerezová nádoba o objemu 5,5 litru, planetární systém míchání, hnětení, šlehání, mixování, mletí masa, plnění uzenin, strouhání, sekání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Masivní kuchyňský robot v kombinaci materiálů nerezu a odolného plastu je vybaven výkonným motorem a osvědčeným planetárním systémem míchání. ETA Gustus IV Gulliver patří k multifunkčním kuchyňským robotům, které zvládnou nejen míchání a hnětení těsta. Součástí příslušenství je také mixér na krájení a sekání různých surovin. Kromě toho poslouží také k mletí masa. V kuchyni se tento pomocník zaručeně neztratí a jeho potenciál využijete naplno.

Kuchyňské roboty značky ETA se v mnoha případech řadí mezi prémiovou kvalitu. Modernizovaná série Gustus IV přináší inovativní a praktický design. Kvalita zpracování je na vysoké úrovni, což vnímají i zákazníci. Plášť kombinuje nerez (nerez) a odolný plast, díky čemuž je kuchyňský robot velmi odolný. O kvalitním provedení svědčí vnitřní celokovové převody, které mají oproti plastovým mnohem delší životnost. Celková hmotnost robota je 10,15 kg. Odnímatelná nerezová nádoba má objem až 5,5 litru, díky čemuž bez problémů zamísíte větší množství těsta a vyšleháte množství krému. Elektromotor má příkon 1 200 W, což jej předurčuje pro víceúčelové využití v kuchyni.

Kuchyňský robot ETA Gustus IV má 6 převodových stupňů a také plynulou regulaci otáček díky otočnému stabilizátoru otáček. Rameno robota je výkyvné, což usnadňuje výměnu nástavců či manipulaci s miskou a dalším příslušenstvím. Maximálního výkonu můžete jednoduše dosáhnout díky funkci Pulse, kterou robot okamžitě přepne na maximální výkon. Spotřebitelům výkon při práci s tímto modelem rozhodně nechybí. Líbí se jim také design a kvalitní zpracování spotřebiče.

Všestrannost vybraného modelu je jeho nejsilnější stránkou i oproti konkurenci. Díky množství dodávaných nástavců a příslušenství dokážete těmto robotům nahradit velké množství kuchyňských spotřebičů. Základem pro kvalitní míchání, šlehání či hnětení těsta je výkonný motor a efektivní planetární systém míchání. Bez větších problémů vypracujete těsto na chleba, pečivo, těstoviny, koláč, ale rovněž lehce vyšleháte vaječné bílky či vymícháte lahodné krémy. Potěší, že součástí balení jsou hnětací hák, šlehací metla i míchací metla.

Multifunkčnost pokračuje tím, že v balení naleznete skleněný mixér o objemu 1,5 litru a také mlýnek na maso o průměru otvoru 54 mm. Mixérem můžete rozsekat ořechy, led, připravit si smoothie nebo různé kaše či studené polévky. Navíc můžete maso pomlít na tři stupně tloušťky – jemné, střední a hrubé. V balení je nástavec pro plnění uzenářských výrobků, násypka a také vtlačovalo. ETA Gustus IV umožňuje kromě sekání v mixéru i strouhání díky 4 bubínkovým nástavcům (krájení na tenko, jemné, hrubé strouhání a trhací nástavec na sýr nebo brambory) ke strouhání ovoce či zeleniny.

Primárně si zákazníci pochvalují kvalitní zpracování a multifunkčnost výrobku. V poměru ceny a kvality toho nabídne tento kuchyňský spotřebič opravdu hodně. Především je velkým bonusem již v základu dodávané příslušenství sloužící k využití všech funkcí spotřebiče. Hospodyňky si pochvalují jeho schopnost hnětení těsta, ale i využití na mletí masa či výrobu strouhanky. Z praktických zkušeností zákazníky potěší také informace, že robot není příliš hlučný. Někteří zákazníci si stěžovali na nedodání průhledného krytu na nerezovou mísu, a to navzdory tomu, že v popisu toto příslušenství figuruje jako součást balení. Kuchyňský robot je kvalitně zpracován a zapůsobí moderním designem.

Pozitíva

Výkonný elektromotor s regulací otáček
Dodávané příslušenství – multifunkčnost
Kvalitní zpracování

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Příkon elektromotoru: 1 200 W ● Počet rychlostí: 6 ● Objem hlavní nádoby: 5,5 l ● Hlavní funkce: míchání, hnětení, šlehání, mixování, mletí masa, plnění uzenin, strouhání, sekání ● Hmotnost: 10,15 kg ● Materiály: nerezová ocel, plast, kov ● Rozměry: 42 x 36 x 36 cm (H x Š x V)

Další zajímavé produkty

Do našeho srovnávacího testu se dostalo vícero modelů kuchyňských robotů. Rozmanitost nabídky je opravdu velká, stejně jako preference spotřebitelů se různí. Kromě recenzovaných kuchyňských robotů jsme v Test Magazínu vybrali i spotřebiče, které mohou mnohým spotřebitelům vyhovovat. Zaujmou parametry, cenou či funkcionalitou. Pokud si vás tedy nezískaly modely kuchyňských robotů z recenzí, možná právě zde najdete svého pomocníka do kuchyně.

K zajímavým produktům nepochybně patří i kuchyňský robot Tefal QB813D38. Patří sice k dražším robotům, ale nabídne vysoký výkon motoru 1 500 W a 8 rychlostních stupňů. Disponuje kvalitní konstrukcí z litého kovu a objemnou nádobou s kapacitou až 6,7 litru. Součástí příslušenství jsou tři nástavce a také skleněný mixér na smoothie o objemu 1,4 litru. Nechybí ani mlýnek na maso.

Již tradiční kvalitu nabídne česká značka ETA. V tomto případě jde o kuchyňský robot ETA Gratus 0028 90030. Jde o všestranného pomocníka s výkonem motoru 1 200 W. Motor je standardně dobře zpřevodovaný a má až 8 rychlostí. Jde o jeden z vůbec nejprodávanějších kuchyňských robotů od tohoto výrobce. Vděčí za to i bohaté funkcionalitě – míchání, šlehání, mixér, strouhání. Mlýnek na maso je nutné dokoupit.

Vynikající volbou může být i Kenwood Titanum Chef Baker KVL85.594SI. Jde o výkonný model s celokovovou konstrukcí a příslušenstvím v podobě mlýnku na maso a mixéru. Objem nádoby je až 7 litrů. Mísení těsta zajišťuje motor s příkonem 1 200 W. Kuchyňský robot Kenwood zvládne kromě mísení i šlehat, míchat, mixovat nebo strouhat. V příslušenství dostanete více než 25 nástavců.

Sencor se řadí k výrobcům nižší střední třídy. Neznamená to však, že nedokáže nabídnout kvalitu. Kuchyňský robot Sencor STM 6351GR je toho důkazem. 1 000 W motor s 8 rychlostmi zvládne základní kuchyňské úkol,y a dokonce i více. Součástí příslušenství je 1,5litrový skleněný mixér, mlýnek na maso nebo dokonce sada na plnění uzenin. Ovládání i obsluha jsou velmi jednoduché. Hlavní nádoba na míchání nabízí objem 4,5 litru. Robot Sencor zaujme také cenou.

Bosch MUM 9B34S27 patří ke skupině kuchyňských robotů, které nabídnou absolutní kvalitu. Nasvědčuje tomu i vyšší cena. Příkon motoru je 1 400 W a tužší těsta robotu nedělají problém. Robot využívá planetární systém míchání, plynulá regulace výkonu má 7 rychlostí. Kromě kvalitní konstrukce potěší i mlýnek na maso a mixér. Překvapí vyšší hmotnost, konstrukce je celokovová.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Pokud při zkoumání trhu narazíte na nejprodávanější produkty, často zjistíte, že za danou cenu nabídnou nejlepší kvalitu. Ne vždy je to pravidlem, ale my jsme si pro vás připravili tabulku těch nejprodávanějších kuchyňských robotů. Pořadí a výběr produktů v tabulce vychází z databáze prodejnosti portálu Heureka.cz, který je největším cenovým srovnávačem v Evropě.

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest SKM 550 B3 5* Zobrazit produkt
Silvercrest SKM 600 C2 5* Zobrazit produkt
Sencor STM 7900 Paul 5* Zobrazit produkt
Sencor STM 3760WH 5* Zobrazit produkt
Sencor STM 8970 Paul 3 5* Zobrazit produkt

Šlehání, míchání, mísení, krájení, sekání, mixování nebo mletí. Toto vše zvládne kuchyňský robot. Ten by měl být výkonný, měl by se jednoduše ovládat, disponovat by měl bohatou funkcionalitou a kvalitní konstrukcí. Vaření a pečení s kvalitním kuchyňským robotem může být mnohem rychlejší a jednodušší. Nejlevnější kuchyňský robot nemusí být vždy tou nejlepší volbou, protože nejlepší kuchyňský robot něco stojí. Náš průvodce výběrem vám pomůže se zorientovat v důležitých parametrech a pomůže vám s výběrem. Jak se správně rozhodnout?

Jak vybrat kuchyňského robota

 • Multifunkční kuchyňský robot vs. jednoduchý kuchyňský robot
 • Výkon kuchyňského robotu
 • Systém míchání a pohon
 • Funkcionalita
 • Objem nádoby a rozměry robotu
 • Kvalita zpracování - materiály
 • Příslušenství a bezpečnostní prvky
 • Cena a renomovaní výrobci

Klasický vs. multifunkční kuchyňský robot

Pokud je kuchyňský robot v kuchyni, patří mezi nejefektivnější pomocníky. Mnoho činností dokáže svému majiteli urychlit a mnoho úkonů i výrazně zjednodušit. Právě na základě toho, jaké úkony v kuchyni kuchyňský robot vykonává, resp. vykonávat dokáže, rozlišujeme dva základní druhy kuchyňských robotů. Před výběrem proto zvažte, co od robotu očekáváte, a poté se můžete rozhodovat mezi klasickým a multifunkčním robotem.

Pokud potřebujete robot na těsto, na jeho přípravu nebo mísení, s určitostí vám postačí klasický kuchyňský robot, který zvládne právě zmíněné hnětení, míchání a šlehání. Takový robot nedisponuje dalším příslušenstvím a zvládne právě tyto tři základní úkony. Kromě toho, že s jeho pomocí připravíte tuhé či lité těsto, vyšlehá za vás krém i šlehačku a připravíte s ním i lahodné pomazánky. Tyto roboty bývají skladnější – kompaktnější. Výkon zpravidla nemusí být menší, největší rozdíl oproti multifunkčnímu robotu je hlavně ve funkcionalitě. Rozhodovat ve prospěch klasického kuchyňského robotu může i nižší pořizovací cena.

Multifunkční robot je vhodný do domácností, které mají na tohoto pomocníka vyšší nároky. Kvalitní multifunkční robot zvládne kromě mísení, míchání a šlehání i řadu dalších úkonů. Závisí to i na příslušenství, které výrobce dodává nebo které si lze dokoupit. Mezi takové funkce patří například mletí masa, sekání, krájení, strouhání, drcení ledu nebo příprava smoothie v mixéru. Nezřídka se setkáte i s kuchyňskými roboty, které disponují sadou na plnění uzenin. Vzácnější je například lis na ovoce či citrusové plody. Připravit kvalitní chlebové těsto, vyšlehat krém, pomlít ořechy nebo připravit lahodné smoothie – i toto zvládne právě multifunkční robot. Připravte se však na to, že za nejlepší kuchyňský robot s větším množstvím funkcí si připlatíte řádově o tisíce korun více.

Nejlepší kuchyňský robot – výkon nesmí chybět

Kuchyňské roboty jsou elektrospotřebiče, hlavním zdrojem energie je tedy elektrický proud. O pohon se stará elektromotor spolu s převodovkou. Je tedy jasné, že ukazatelem výkonu je samotný příkon kuchyňského robotu. Ten se pohybuje v poměrně širokém rozpětí. Levnější a menší kuchyňské roboty disponují příkonem od 300 do 1 000 W. Vzhledem k objemu, který dokážou zpracovávat, je tento výkon často dostačující, spotřebitel však rozhodně nemůže očekávat tak rychlou přípravu. V případě, že chce ingredience zpracovat do hustší konzistence, výkon může chybět.

Právě od toho jsou tu modely s větším objemem a výkonnějším elektromotorem, příkon se může pohybovat od 1 000 do 2 300 W. Robot zvládne mísit i hustší těsta, pomlít maso, sekat či krájet ořechy nebo zeleninu. S vyšším počtem otáček je plynulejší i regulace výkonu.

Kuchyňský robot – objem

Roli tedy nehraje jen příkon samotný, ale také zpřevodování elektromotoru. Slabší kuchyňské roboty disponují alespoň 3 stupni rychlosti. Ty lepší mají k dispozici 6 až 8 rychlostních stupňů. Čím je stupňů více, tím lépe, můžete totiž kontrolovat správnou míru mísení, šlehání, mletí či mixování podle vaší potřeby. Někdy platí, že i když má motor menší příkon elektromotoru, dobré zpřevodování mu zaručí ty správné otáčky i pro mísení tuhého – hustého těsta. Ovládání rychlosti je možné buď za pomoci otočného regulátoru, nebo mechanickou páčkou.

My spotřebitelům doporučujeme sáhnout po kuchyňských robotech s příkonem alespoň 1 000 W – 1 200 W. Takové kuchyňské roboty zvládnou mísit, míchat i šlehat, u vícerychlostních modelů není problémem ani mletí masa či sekání ořechů. U robotů s menším příkonem hrozí vyšší riziko přehřívání elektromotoru.

Kuchyňský robot s planetárním mícháním

Příkon a samotný výkon kuchyňského robotu jsou důležité, ale výsledný efekt práce ovlivňuje i několik dalších parametrů. Například i systém míchání. Ani ten není u každého kuchyňského robotu stejný.

Standardním systémem míchání je tzv. středový. Ten funguje na jednoduchém principu. Nástavec zasunete na své místo, které je pevné – stabilní. Metličky jsou tak umístěny ve středu a rotují na jednom a tom samém místě. Nevýhodou tohoto systému je, že někdy musíte chod robotu zastavit, abyste suroviny ze stěn mísy stáhli dolů a robot je lépe zapracoval. Výsledek není vždy zcela ideální.

Druhý systém je inteligentnější, jde o planetární systém míchání. Ten je založen na tom, že dochází k rotování nástavce okolo osy v elipsovité dráze. Zajistí se tak efektivnější mísení, šlehání či míchání. Nejenže po okrajích mísy nezůstávají žádné další ingredience, ale díky planetárnímu systému je výsledný efekt kvalitnější a robot se k němu dopracuje rychleji.

Typy pohonů jsou také dva. Robot může být poháněn zdola nebo shora (poloha elektromotoru). U robotů poháněných zdola jde o pevnou platformu, na níž je hřídel, která prochází středem nádoby, shora se nasadí nástavce. Takové roboty jsou však méně praktické, mají menší výkon, hůře se udržují a při práci nejsou tak efektivní. Mísení tuhého těsta je s nimi prakticky nemožné. Proto doporučujeme roboty tvořené výklopným ramenem a s pohonem nahoře. Efektivita práce je vyšší a manipulace jednodušší. Samotný princip otáčení je mnohem účinnější. Horní pohon navíc umožňuje vyměňovat nástavce a v nabídce je mnohem více příslušenství. Kuchyňských robotů s horním pohonem je na trhu velké množství.

Nejlepší kuchyňský robot mísí, mixuje, mele i strouhá

Doménou kuchyňských robotů je právě jejich univerzálnost. Čím více funkcí dokážou vykonávat, tím lépe. Spotřebitel by neměl při výběru zapomínat na to, že by měl výběr přizpůsobit také tomu, jaké má nároky. Zbytečně velké množství funkcí dokáže nákup pořádně prodražit. Představíme vám několik funkcí, kterými může nejlepší kuchyňský robot disponovat i v závislosti na příslušenství.

Šlehání vajec pomocí kuchyňského robota

 • Mísení – hnětení
 • Šlehání
 • Míchání
 • Mixování
 • Mletí masa
 • Mletí máku a ořechů
 • Sekání
 • Krájení
 • Strouhání
 • Drcení ledu
 • Lisování ovoce
 • Plnění uzenin

Objem míchací nádoby a rozměry robotu

Rozhodovat bude opět preference spotřebitele. V případě, že jde o menší domácnost, může být příliš velká nádoba do jisté míry zbytečným luxusem. Vždy sáhněte po nerezové nebo kovové míse, plastové nádoby jsou náchylné k prasknutí a moc toho nevydrží. Při výběru berte v úvahu i to, jaké množství (například těsta) budete připravovat. Pro dvoučlennou domácnost klidně postačí mísa o objemu 3 až 4 litry. Nejmenší kuchyňské roboty mají mísy s objemem okolo 2 litrů.

Poměrně oblíbené jsou kuchyňské roboty s objemem nádoby alespoň 5 litrů. Výjimkou nejsou ani roboty, jejichž míchací mísa pojme 5 až 8 kg. Berte v úvahu, že čím větší mísa, tím větší robot. Tím pádem tak nelze doufat, že by kuchyňský robot ušetřil na kuchyňské lince mnoho místa. Největším deficitem je, pokud je robot příliš vysoký. Hmotnost těchto spotřebičů se pohybuje na úrovni 5 až 17 kg.

Celokovový robot, nebo odolný plast?

Kvalita materiálů je něco, co prověří často pouze čas. Nejvíce se proto při hodnocení tohoto parametru je potřeba spoléhat na reference spotřebitelů. I odborné testy však hodnotí samotnou kvalitu provedení, přičemž většina testovaných modelů v této kategorii obstojí poměrně slušně. Ačkoli design není přímo parametrem, který by odborné testy hodnotily, při zpracování je potřeba brát ho v úvahu. Přece jen jde o větší kuchyňský spotřebič, který se na kuchyňské lince neztratí.

Nejpraktičtější je, pokud je tělo kuchyňského robotu celokovové. Do moderní kuchyně takovýto model opravdu zapadne. Většinou jde o nerezovou ocel – nerez. Ta dokáže výrazně usnadnit i údržbu robotu. Především je však kov odolný a pevný. Plastovými částmi jsou maximálně regulátor, ovládací páčka vyklápěcího mechanismu nebo některé ozdobné prvky. Nevýhodou celokovového robotu může být jeho hmotnost a větší rozměry.

Vysoký kuchyňský robot z plastu

Šlápnout vedle nemusíte ani s plastovými modely, kterých je na trhu opravdu hodně. Pozor však na levnější kuchyňské roboty. Jejich plasty jsou někdy labilní a rozhodně nemají takovou životnost. Nemluvě o plastových mísách, které jsou prakticky spotřebním zbožím. Lepší je, pokud již sáhnete po ABS plastech. Ty jsou pevné a odolné, takový robot má nižší hmotnost, což majitelé ocení zvláště při manipulaci s ním.

Mlýnek na maso, mixér nebo nástavec na strouhání

U příslušenství je potřeba se pozastavit. Pokud je kuchyňský robot multifunkční, znamená to, že k němu dostanete i mnohem více příslušenství. Pokud má tedy přístroj mísit, šlehat, sekat, krájet, mixovat či mlít, musí k tomu mít i správné vybavení. S jakým příslušenstvím se u kuchyňských robotů můžete setkat?

Chybět by určitě neměly základní nástavce na hnětení (hnětací hák), míchání, šlehání (balónová metlička) nebo speciální silikonová metlička na pomalé promíchávání koláčového těsta. Pokud multifunkční robot dokáže mixovat, bude v rámci příslušenství dodávána plastová či skleněná nádoba – mixér.

Na krájení, sekání či strouhání jsou rovněž dodávány nástavce – disky, které dokážou zajistit správnou tloušťku (jemnost) krájení, sekání či strouhání. To platí i pro případ, že kuchyňský robot disponuje funkcí mletí. Mlýnek na maso by měl nabídnout alespoň tři stupně hrubosti mletí. Méně často dodávaným příslušenstvím je odšťavňovač nebo sada na plnění uzenin. Kromě součástí robotu můžete v příslušenství dostat praktické nádoby nebo klasický mechanický lis na citrusy. Specifikem může být například krájecí disk na hranolky nebo krájecí Julienne disk na zeleninu. U některých modelů je možné mnohé příslušenství dodatečně dokoupit.

Nejlevnější kuchyňský robot nemusí být nekvalitní

Jak to už u kuchyňských spotřebičů bývá (kuchyňské roboty nejsou výjimkou), výrobci se snaží spotřebitelům za nízkou cenu přinést co nejvíce. Někdy to však může být na úkor kvality, což spotřebitel určitě neocení. Po detailním průzkumu trhu a zjištění požadavků většiny spotřebitelů však můžeme usoudit, že levné kuchyňské roboty rozhodně nejsou do počtu. Určitě tedy neplatí, že čím je robot dražší, tím musí být i lepší.

A kolik stojí levný kuchyňský robot? Už za částku okolo 1 500 Kč dokážete koupit robot, který zvládne šlehání, míchání i mísení těsta, může být z ABS plastu nebo mít celokovovou konstrukci. Samozřejmě nelze očekávat, že tento robot bude mísit těsto ve dne v noci. Výkonem však zaostávat určitě nemusí. Pokud máte menší domácnost a stačí vám objem nádoby 3 až 5 litrů, zřejmě nebudete potřebovat více.

Nejlepší červený kuchyňský robot

Pokud už do kuchyně požadujete pomocníka, který kromě tří základních činností pomele maso, nakrájí zeleninu a naseká ořechy, dostaneme se do cenové hladiny od 5 000 do 10 000 Kč. Přestože je toto cenové rozpětí širší, najdete zde opravdu kvalitní modely, které s určitostí splní vaše požadavky. Kvalitou zpracování jsou na vysoké úrovni a nezklame vás ani výkon. Nabídnou kvalitní zpřevodování a v této kategorii již můžeme hovořit o multifunkčních robotech.

S cenou nahoru roste v mnoha případech i kvalita. Nad hranicí 12 500 Kč jsou již skutečně výkonné a prémiové modely. Nejenže nabídnou kvalitní provedení, ale činnosti, které v rámci funkcionality nabízejí, vykonají na sto procent. Najdete zde už dokonce inteligentní modely s dotykovým displejem. Profesionální kuchyňské roboty mohou s přehledem přesáhnout částku 25 000 Kč.

Kuchyňské roboty ETA, Kenwood, Bosch i Klarstein bodují

Na českém trhu je modelů kuchyňských robotů opravdu velké množství, při výběru to tak zákazníci určitě nemají jednoduché. Během zkoumání trhu jsme narazili na větší množství více či méně známých výrobců. Těch, kteří však trhu dominují, není tak mnoho.

Spotřebitelské testy se v mnohém shodly i s názory spotřebitelů. Kuchyňské roboty ETA i Bosch jsou u spotřebitelů nejoblíbenější a nabídka modelů těchto výrobců je velmi rozmanitá. Nemenší úspěch sklízejí kuchyňské roboty Kenwood a Klarstein. Ty si svou kvalitou opravdu žádají velkou pozornost. Především výrobce Kenwood nabídne bohaté zastoupení i v segmentu profesionálních modelů.

Vysoce kvalitně hodnotíme i kuchyňské roboty KitchenAid. Za cenově dostupné, ovšem s adekvátní kvalitou považujeme stroje výrobců Sencor, Delimano nebo Electrolux.

Kuchyňské roboty Silvercrest v nabídce Lidlu

V recenzích spotřebitelů se poměrně často skloňovalo i jméno výrobce Silvercrest. Tento výrobce nemá na našem tuzemském trhu právě bohaté zastoupení. Nejčastěji se s ním můžete setkat v obchodní síti Lidl. Kuchyňské roboty Silvercrest nabízí pouze v určitém časovém období. Obvykle jde o levnější a dražší model kuchyňského robotu tohoto výrobce. Největším lákadlem je především nízká pořizovací cena, ale na základě referencí spotřebitelů jde o poměrně kvalitní modely, o kterých však není k dispozici mnoho praktických ani technických informací.

Otázky a odpovědi – FAQ

Máte na nás nějaké otázky? Chcete se s námi podělit o vaše zkušenosti s některými produkty? Neváhejte nám napsat. Budeme rádi za vaše příspěvky. Pokud by vás zajímalo něco ohledně recenzovaných produktů, případně potřebujete doplnit nějaké informace, sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme, abychom vám při výběru vašeho kuchyňského robotu pomohli co nejvíce.

Jde o velmi individuální rozhodování. Záleží na tom, co spotřebitel od tohoto zařízení vyžaduje. Pokud potřebuje jen robot na těsto, určitě není nutné zvažovat koupi multifunkčního robotu. Ty jsou obvykle dražší a větší. Pokud však chcete, aby pomlel maso nebo posekal ořechy, odpověď na otázku, zda se vyplatí investovat do takového robotu, by zněla, že vyplatí.

Komplexní otázka, která zahrnuje mnoho proměnných. Zaměřte se na jeho budoucí využití. Na základě toho si určete funkce, které by robot měl plnit. Dbejte na kvalitu materiálů, šířku příslušenství, objem míchací mísy a stanovte si cenový strop. Řiďte se naším průvodcem nebo si přečtěte naše nezávislé recenze. Určitě si na základě těchto parametrů vyberete takový kuchyňský robot, který potřebujete.

Nerezové nádoby ano, u plastových je potřeba všímat si doporučení výrobců. Totéž platí i u dalšího příslušenství – metličky, nástavce, mlecí disky či nádoby.

Jde o dva rozdílné spotřebiče. Kuchyňský robot je však všestrannějším pomocníkem. Obecně je jejich účel rozdílný. Food procesory dokážou strouhat, krájet, sekat nebo mlít. Toto však dokáže i kuchyňský robot s adekvátním výkonem a příslušenstvím. Výhodou food procesorů je jejich velikost a nižší hmotnost.

Pre náročných

Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium

Výkonný 1 700W elektromotor, regulace rychlosti v 6 stupních, kapacita až 6,7 litru, bohaté příslušenství včetně food procesoru.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Větší investice nemusí být z hlediska potřeb vhodná každému, ale pokud potřebujete robot na těsto, zároveň chcete, aby výkon nechyběl ani při mletí masa, připlatit si se určitě vyplatí. Kenwood KVL 8400 S Chef XL je poháněný výkonným 1 700W elektromotorem a vybavený celokovovými převody pro co nejvyšší odolnost. Díky vysokému výkonu a schopnosti vyvinout vysoký počet otáček si motor perfektně poradí s tuhými a těžkými těsty, jako hnětač těsta tak rozhodně nezklame. Potvrdily to i odborné testy a kladné reference spotřebitelů. Elektronická regulace rychlosti v 6 stupních je plynulá a nabíhá postupně, nehrozí tedy žádné trhání. Platforma je vybavená protiskluzovými nožičkami. Robot je vybavený pomalou rychlostí pro účinné promíchávání a provzdušňování těsta.

Ne všechno je však o vysokém výkonu. Kuchyňský robot Kenwood disponuje objemnou nerezovou mísou s kapacitou až 6,7 litru (2,4 kg tuhého těsta – 4,6 kg koláčového těsta). Bez problémů v míse připravíte i lité těsto. Součástí příslušenství je hnětací hák, metla na jemné míchání, K-metla, šlehací balónová metla a flexibilní metla, která setře všechny ingredience ze stěn mísy samotné. Na stranu odborných testů se přiklonili i spotřebitelé, kteří vysoce kladně hodnotí mlýnek na maso se třemi mlecími disky – jemné, hrubé a středně hrubé mletí. Bez problémů zvládne semlít i zeleninu, ovoce či pečivo. Součástí příslušenství je také sada na plnění uzenin. Chutný drink či smoothie si připravíte i ve skleněném mixéru ThermoResist s objemem 1,6 litru. Ten je vybavený speciálními noži pro dokonalé rozsekání ořechů, semínek, ovoce, zeleniny nebo ledu.

Opomenout nelze ani food procesor, který Kenwood dodává jako součást výbavy. Ořechy, bylinky, zelenina, ovoce, nádivky, nátěrky – extra jemné, jemné či hrubé strouhání. Kuchyňský robot – food procesor nabídne 6 kruhových disků pro různé úrovně sekání nebo mletí. Velmi oceňujeme LED osvětlení mísy. Všeobecně, design kuchyňského robotu je velmi moderní. Horní část s pohonem je výklopná, příslušenství je možné umývat v myčce nádobí a výměna nástavců je otázkou několika vteřin. Rozhodně však místo v kuchyni neušetří, váží něco přes 10 kg (celokovová konstrukce) a nejde o právě kompaktní model. Dokoupit lze ještě další příslušenství (25 nástavců), kterým rozšíříte jeho funkcionalitu. Parametry se v našem srovnávacím testu mohl Kenwoodu rovnat jen vítěz testu ETA Gratus Max III 0028 90061, který je levnější, disponuje bohatším příslušenstvím, ale má menší nádobu a méně výkonný motor.

Pozitíva

Enormně vysoký výkon elektromotoru
Food procesor součástí výbavy
Bohaté příslušenství a funkcionalita

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Větší rozměry

Příkon elektromotoru: 1 700 W ● Počet rychlostí: 6 ● Objem hlavní nádoby: 6,7 l ● Hlavní funkce: šlehání, mísení, míchání, strouhání, krájení, mixér, mletí masa, plnění uzenin ● Hmotnost: 10,4 kg

Cenový trhák

Delimano Pro

Příkon 1 400 W, kapacita 4,5 litru, 6 rychlostí, 3 základní nástavce, plynulý start.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kuchyňský robot značky Delimano zaujme spotřebitele především cenou. Zároveň však nemusíte mít obavy z toho, že by šlo o „teleshopingový“ trik. Delimano Pro je kuchyňským robotem, který zvládne základní úlohy s přehledem. Dokoupit však můžete i další příslušenství, které není součástí vybavení – mlýnek na maso, kráječ nebo krouhač. Větším množstvím příslušenství, ale o něco menší nádobou je vybavený kuchyňský robot Bosch MUM 58259, který nabídne i širší funkcionalitu. Na Delimano nelze mít určitě přehnané nároky, ale motor s příkonem 1 400 W není slabý a zamísit chlebové těsto pro něj není určitě problém. Hlavní nádoba má kapacitu 4,5 litru a vybavená je i krytem proti šplíchání i s průzorem pro nasypání a dolévání surovin.

Kuchyňský robot Delimano má 6 rychlostí. Motor nemá přílišné vibrace, ale hlučnost některým spotřebitelům překáží víc. Tři základní nástavce – šlehač, hnětací hák a metlička jsou z nerezavějící oceli. Kuchyňský robot je pomocníkem s plynulým startem (Smart Soft Start), nestane sa tak, že by se při silném záběru robot převrátil nebo začal pohybovat po kuchyňské lince. Celkově má velmi dobrou stabilitu a všimli jsme si i gumové podložky na spodní straně spotřebiče pro lepší stabilitu. Přes nižší cenu jsou převody celokovové, což zvyšuje jejich odolnost a samotnou trvanlivost přístroje.

Velkým pozitivem je z našeho pohledu i jednoduchost ovládání a manipulace se zařízením. Odborné testy ani manuál výrobce neuvádějí hmotnost kuchyňského robota, rozměry však patří mezi kompaktnější. Vzhledem na výkon motoru by potěšila i větší nerezová mísa. Ve své podstatě však kuchyňský robot Delimano Pro mile překvapil a vzhledem k ceně výrobce přináší solidní kvalitu a skutečně praktického pomocníka do kuchyně.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Design a materiály
Jednoduché ovládání a manipulace

Negatíva

Menší objem nádoby
Hlučnější chod
Menší množství příslušenství

Příkon elektromotoru: 1 400 W ● Počet rychlostí: 6 ● Objem hlavní nádoby: 4,5 l ● Hlavní funkce: šlehání, mísení, míchání ● Hmotnost: - kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotřebiče

Vaše hodnocení:
(90.6%)

Komentáre
Jan Šplíchal 25.Oct.2021

Opravdu má kuchyňský robot Bosch MUM 58259 celokovové převody ?
Děkuji Šplíchal

Odpovedať

redakcia TestMagazin.cz 25.Oct.2021

Dobrý deň, pán Šplíchal,

ďakujeme za Váš dotaz. Bosch MUM 58259 je kuchynským robotom, ktorý je vybavený celokovovou prevodovkou, avšak, samotné prevody sú vyrobené z odolného plastu, čo uvádza i výrobca v informačnom liste o produkte. Celokovový je len prevodový hriadeľ, nie samotné prevodové "stupne". Aj preto sme v recenzii nepísali o prevodoch ako takých, ale len o samotnej prevodovke. Ak hľadáte robot s celokovovými prevodmi, v našom porovnávacom teste nájdete aj kuchynské roboty ETA Gratus Max 0028 9006 alebo Kenwood KVL 8400 S Chef XL Titanium.

S pozdravom
TestMagazin.cz

Jano 16.May.2023

ETA má síce celokovové prevody, ale je to len nejaká zliatina hliníka. Kenwood je poctivý kov.

Odpovedať