Parní pračky

Nejlepší parní pračky 2024 + recenze

Parní pračky mají řadu výhod, které souvisí se samotnou efektivitou praní i spotřebou elektrické energie a vody. Z těchto důvodů možná i vy přemýšlíte nad koupí takového spotřebiče. Věříme, že vám rozhodování usnadníme svým návodem na výběr a testem nejlepších parních praček dostupných na našem trhu. Kromě vítězky, a sice parní pračky Samsung WW90TA046AE, jsme si posvítili i na několik dalších zajímavých a kvalitních produktů.

Publikované: 10.08.2021
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou parní pračku koupit?

Preferujete rychlá rozhodnutí bez zdlouhavého čtení a srovnávání? V tom případě oceníte následující shrnutí nejdůležitějších parametrů parních praček, které v našem testu obdržely speciální štítky související s výhodnou pořizovací cenou, nadstandardními funkcemi či nízkou energetickou náročností.

Názov Hodnotenie Detail
Beko HTE7736CSXCW   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
LG FA94V5UVW0   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt
Samsung WW90TA046AE   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Samsung WW90TA046AE

Samsung WW90TA046AE

Parní pračka s předním plněním, 1 400 ot./min., kapacita 9 kg, energetická třída A, Smart Check, Ecobubble™, čištění bubnu.

Zobrazit více info

Parní pračka Samsung WW90TA046AE je energeticky nenáročný a cenově dostupný model z energetické třídy A. Je tichý, dosahuje vysokých otáček, má vcelku kompaktní rozměry, velkou, 9kg kapacitu praní a je vybaven kvalitním diamantovým bubnem a invertorovým motorem s 10letou zárukou. K plusům patří několik pokrokových funkcí včetně chytré diagnostiky poruch. Nevýhodou je pouze nepřítomnost ochrany proti přetečení.

Cenový trhák
LG F4TURBO9E

LG F4TURBO9E

Parní pračka s předním plněním, 1 400 ot./min., kapacita 9 kg, energetická třída B, množstevní automatika, čištění bubnu.

Zobrazit více info

LG F4TURBO9E je kompaktní parní pračka s klasickou efektivitou praní a dobrou efektivitou odstřeďování, která spadá do energetické třídy B. Má standardní spotřebu elektřiny a vody. Minusem je i větší hlučnost. Všechna negativa dorovnává výhodná pořizovací cena a několik pokrokových funkcí. Pračka LG je vhodná do vícepočetných domácností, protože má 9kg kapacitu.

Náš TIP
Beko HTE 7736 CSXCW

Beko HTE 7736 CSXCW

Slim parní pračka se sušičkou a s předním plněním, 1 400 ot./min., kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 4 kg, energetická třída D, množstevní automatika, smart funkce.

Zobrazit více info

Parní pračka se sušičkou Beko HTE 7736 CSXCW je z hlediska kapacity praní a sušení ideální pro méně početné domácnosti. Dosahuje vysokých otáček, její energetická náročnost je přiměřená, účinnost praní a odstřeďování je uspokojivá a pozitivně hodnotíme také její hlučnost. Z hlediska rozměrů jde o kompaktní model, který se vejde i do menších místností. Kromě parní funkce disponuje časovačem, množstevní automatikou, dětskou pojistkou, funkcí přidání prádla a možností připojení na bluetooth. Minusem je absence ochrany proti přetečení.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Ať už se rozhodnete pro koupi parní, nebo jakékoli jiné pračky, existuje několik parametrů, které jsou při jejím výběru opravdu důležité. V případě těchto spotřebičů jde zejména o účinnost praní a odstřeďování, energetickou účinnost, kapacitu, rozměry a funkce. Z tohoto důvodu jsme si na začátku recenzování jednotlivých produktů do testu parních praček stanovili žebříček těch nejdůležitějších parametrů, na jehož základě probíhalo jejich hodnocení i vzájemné srovnání.

Účinnost praní a odstřeďování
Poměr mezi cenou, výkonem a kvalitou
Energetická účinnost
Funkce
Hlučnost
Rozměry

Ve svém testu parních praček jsme se zaměřili na ověřené a nejprodávanější značky AEG, Gorenje, LG, Samsung a Beko. Speciální pozornost jsme věnovali spotřebitelským recenzím a zkušenostem s parními pračkami na spolehlivých webových portálech. Kromě portálu Heureka.cz jsme tyto informace hledali také na Mall.cz, Alza.cz, Datart.cz či Kasa.cz. V neposlední řadě jsme se orientovali i na základě nezávislých recenzí a internetových diskuzí ohledně parních praček z tuzemska i zahraničí.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze parních praček

Naše recenze parních praček vznikaly dlouhé hodiny, během kterých jsme hodnotili a porovnávali jejich specifikace, zmiňované spotřebitelské zkušenosti a nezávislé domácí i zahraniční recenze. Na následujících řádcích naleznete nezaujatý souhrn těch nejdůležitějších parametrů vybraných modelů, který obsahuje všechny jejich pozitivní i negativní stránky.

Víťaz testu

Samsung WW90TA046AE

Parní pračka s předním plněním, 1 400 ot./min., kapacita 9 kg, energetická třída A, Smart Check, Ecobubble™, čištění bubnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Samsung WW90TA046AE jako jediná v našem testu parních praček spadá do energetické třídy A. Podobně šetrný je pouze jeden model, a to LG F4TURBO9E z třídy B. Spotřeba elektřiny na 1 praní v tomto případě představuje pouze 0,49 kWh. Padesátilitrová spotřeba vody je přiměřená její 9kg kapacitě. Pračka Samsung vyniká i v nízké hlučnosti, neboť i v tomto směru patří do třídy A. V praxi dosahuje 53 dB při praní a 74 dB při odstřeďování. K pozitivním parametrům dále patří nadstandardních 1 400 ot./min. a opravdu výhodná pořizovací cena.

Funkce modelu Samsung WW90TA046AE hodnotíme na jedničku. Parní praní s účinností 99,9 % je přitom pouze začátkem. Na tomto modelu najdete všechny základní prvky včetně dětské pojistky a časovače. Z pokrokových funkcí stojí za zmínku Ecobubble™. Jde o technologii, která na začátku praní smíchá prací prostředek se vzduchem, vytvoří bubliny a ty lépe proniknou do vláken prádla. Praní se tak stává efektivnějším a ekonomičtějším.

U parní pračky Samsung se dále nachází funkce čištění bubnu a trysky k čištění nádržky na prášek a aviváž. Celkově disponuje 14 programy, mezi nimiž najdete i program na extrémně rychlé, 15min. praní, předpírku prádla či intenzivní praní. Neméně zajímavou je funkce Smart Check pro chytrou diagnostiku poruch, které můžete pomocí aplikace rovnou vyřešit. Absenci ochrany proti přetečení a možnosti přidání prádla během praní považujeme za minus. Vzhledem k ostatním pozitivům a nízké pořizovací ceně však nejde o nic hrozného.

Samsung WW90TA046AE nás zaujala i z hlediska kvality svého zpracování. Je vybavena bezuhlíkovým, invertorovým motorem s 10letou zárukou a diamantovým bubnem, který je šetrný k prádlu. Rozměry této parní pračky pokládáme za vcelku kompaktní. Její výška dosahuje 85, šířka 65 a hloubka pouze 55 cm. Hmotnost 65 kg je jakýmsi průměrem.

Pozitíva

Výhodná a přiměřená pořizovací cena
Tichý chod a pokrokové funkce
Vysoká kvalita zpracování

Negatíva

Bez ochrany proti přetečení
Bez možnosti přidání prádla během praní

Typ = parní pračka s předním plněním ● Motor = invertorový ● Kapacita = 9 kg ● Počet ot./min. = 1 400 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída = A ● Spotřeba el. energie / vody na 1 cyklus praní ECO = 0,49 kWh / 50 l ● Třída hlučnosti = A ● Hlučnost při praní/odstřeďování = 53/74 dB ● Rozměry (V × Š × H) = 85 × 60 × 55 cm ● Hmotnost = 65 kg

Cenový trhák

LG F4TURBO9E

Parní pračka s předním plněním, 1 400 ot./min., kapacita 9 kg, energetická třída B, množstevní automatika, čištění bubnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Parní pračka LG F4TURBO9E není na první pohled nejlevnější, při porovnání její pořizovací ceny s kvalitou, výkonem a funkcemi se však jedná o opravdu dobrou a výhodnou koupi. Pračka má 9kg kapacitu. Index účinnosti praní 1,04 a třída účinnosti odstřeďování B jsou standardními, ale pozitivními parametry. Celkem 73 dB při odstřeďování je trochu více, tento model však spadá do třídy hlučnosti B a je vybaven tichým, invertorovým motorem, proto by vás neměl nadměrně rušit.

Z hlediska energetické náročnosti se LG F4TURBO9E v našem testu parních praček umístila na pomyslném 2. místě. Patří do energetické třídy B, její spotřeba elektřiny na 1 praní představuje 0,58 kWh a spotřeba vody klasických 50 l. Lepší energetickou náročnost má jen naše vítězka, parní pračka Samsung WW90TA046AE. Rozměry spotřebiče nejsou největší, zároveň však nepatří ke slim modelům. Je vysoká 85 cm, široká 60 cm a hloubka činí cca 56 cm.

Funkce parní pračky LG vnímáme velmi pozitivně. Najdete na ní 14 programů, samozřejmě včetně parního praní, dětskou pojistku, funkci čištění bubnu, časovač, možnost přidání prádla během praní a trochu pokrokovější množstevní automatiku, která přizpůsobí zvolený program nejen v závislosti na množství, ale také typu vlákniny. Poslední „vychytávkou“ tohoto modelu je možnost jeho připojení k aplikaci, přes kterou můžete provést chytrou diagnostiku problémů, případně si z ní stáhnout další prací programy. Podobně jako v případě naší vítězky Samsung WW90TA046AE a našeho tipu Beko HTE 7736 CSXCW se ani u modelu LG F4TURBO9E nenachází ochrana proti přetečení.

Pozitíva

Velmi dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Velká kapacita
Smart funkce

Negatíva

Bez ochrany proti přetečení

Typ = parní pračka s předním plněním ● Motor = invertorový ● Kapacita = 9 kg ● Počet ot./min. = 1 400 ● Účinnost praní = 1,04 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída = B ● Spotřeba el. energie / vody na 1 cyklus praní = 0,58 kWh / 50 l ● Třída hlučnosti = B ● Hlučnost při odstřeďování = 73 dB ● Rozměry (V × Š × H) = 85 × 60 × 56,5 cm ● Hmotnost = 63 kg

Náš TIP

Beko HTE 7736 CSXCW

Slim parní pračka se sušičkou a s předním plněním, 1 400 ot./min., kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 4 kg, energetická třída D, množstevní automatika, smart funkce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Beko HTE 7736 CSXCW není klasickou parní pračkou. Jde o model za vskutku výhodnou pořizovací cenu, který je kromě praní určený i k sušení prádla. Jeho kapacita je menší (7 kg při praní a 4 kg při sušení), avšak při srovnání s jinými kombinovanými spotřebiči jde o průměr. Tak či onak, pračka Beko není vhodná pro početné domácnosti.

K pozitivním parametrům řadíme kompaktní rozměry. S hloubkou 50 cm se spotřebič Beko řadí mezi slim modely, které se vejdou i do stísněných prostorů. Výška a šířka jsou průměrné. Totéž platí o třídě hlučnosti B, účinnosti praní s indexem 1,04 a třídě odstřeďování B. Milým překvapením, zejména vzhledem k nízké pořizovací ceně, jsou pokrokové a smart funkce.

Tato parní pračka se sušičkou je vybavena 15 programy a po jejím propojení s mobilní aplikací přes bluetooth do ní můžete stáhnout dalších 5 programů. Aplikace slouží i k jejímu ovládání. Dále máte k dispozici samozřejmě funkci parního praní, dětskou pojistku, časovač, množstevní automatiku, přidání prádla během praní a čištění bubnu. Negativem je jen absence ochrany proti přetečení. Pro lepší představu: další kombinovaný model AEG L7WBG47W v našem testu parních praček za podstatně vyšší cenu nedisponuje čištěním bubnu, možností přidání prádla během praní ani smart funkcemi.

Energetickou náročnost modelu Beko HTE 7736 CSXCW hodnotíme pozitivně i negativně. Energetická třída praní D, která se odrazila na trochu vyšší, 0,69kWh spotřebě elektřiny na 1 cyklus, je ve srovnání s ostatními kombinovanými parními pračkami podprůměrnou. Energetická třída D při sušení je naopak velmi pozitivním parametrem, protože drtivá většina kombinovaných modelů na trhu patří do třídy E. Spotřeba vody je v poměru ke kapacitě, ale také v porovnání s AEG L7WBG47W vysloveně nízká. Pračka se sušičkou Beko spotřebuje při praní 45, při praní se sušením pak pouze 50 l vody.

Pozitíva

Velmi dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a funkcemi
Na praní i sušení
Pokrokové a smart funkce

Negatíva

Bez ochrany proti přetečení
Vyšší energetická náročnost praní
Menší kapacita

Typ = parní pračka se sušičkou s předním plněním ● Motor = invertorový ● Sušička = kondenzační, kapacita praní/sušení = 7/4 kg ● Počet ot./min. = 1 400 ● Index účinnosti praní/ždímání = 1,04 / 4,9 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída = D ● Spotřeba el. energie na cyklus praní / praní + sušení = 0,69 / 2,16 kWh ● Spotřeba vody na cyklus praní / praní + sušení = 34/50 l ● Třída hlučnosti = B ● Hlučnost při praní/odstřeďování/sušení = 56/74/64 dB ● Rozměry (V × Š × H) = 84 × 60 × 50 cm ● Hmotnost = 64 kg

AEG L7WBG47W

Parní pračka se sušičkou a s předním plněním, 1 400 ot./min., kapacita praní 7 kg, kapacita sušení 4 kg, energetická třída C/E, množstevní automatika, ochrana proti přetečení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

AEG L7WBG47W patří spolu s modelem Beko HTE 7736 CSXCW do kategorie parních praček se sušičkou, což stojí za jedním méně pozitivním faktem, a to menší kapacitou praní. V této pračce můžete najednou vyprat max. 7 kg a vysušit 4 kg prádla. Pokud bychom AEG L7WBG47W porovnávali s jinými parními pračkami se sušičkou, tento parametr by byl průměrný, při srovnání se samostatnými modely však jde o podprůměr.

Index účinnosti praní pračky se sušičkou AEG představuje 1,04, což je pozitivní. Třída odstřeďování B je také postačujícím průměrem, stejně jako třída B u hlučnosti. Tato pračka dosahuje při praní 51, při odstřeďování 76 a při sušení 58 dB. To je méně než u většiny praček z podobné kategorie.

Funkce spotřebiče AEG hodnotíme kladně. Kromě parní funkce disponuje přehledným displejem, dětskou pojistkou, množstevní automatikou, ochranou proti přetečení, zvukovými kontrolkami a časovačem. Za minus pokládáme nepřítomnost funkcí k samočištění bubnu a přidání prádla během praní.

Ve srovnání s dalším kombinovaným modelem v našem testu, a sice pračkou Beko HTE 7736 CSXCW, je energetická náročnost AEG L7WBG47W podobná. Na 1 cyklus praní spotřebuje méně elektřiny, konkrétně 0,59 kWh, při praní se sušením je však její spotřeba o něco vyšší (2,66 kWh). V její prospěch hovoří lepší energetická třída praní CBeko HTE 7736 CSXCW patří do horší – třídy D. Naopak v rámci energetické třídy sušení je na tom „Ečková“ AEG L7WBG47W opět o něco hůře. Podobné je to i se spotřebou vody, která představuje 45 l při praní a 60 l při praní se sušením.

Krátký souhrn energetické náročnosti: v kategorii parních praček se sušičkou by AEG obstála velmi dobře, ve srovnání s dalším kombinovaným modelem v našem testu je však z hlediska energetické náročnosti až na 2. místě.

Pozitíva

Na praní i sušení
Dobrá účinnost praní a odstřeďování
Přiměřená energetická náročnost

Negatíva

Trochu vyšší cena
Bez některých pokrokových funkcí
Menší kapacita

Typ = parní pračka se sušičkou s předním plněním ● Motor = invertorový ● Sušička = kondenzační ● Kapacita praní/sušení = 7/4 kg ● Počet ot./min. = 1 400 ● Index účinnosti praní/ždímání = 1,04 / 4,9 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída praní / praní + sušení = C/E ● Spotřeba el. energie na cyklus praní / praní + sušení = 0,59 / 2,66 kWh ● Spotřeba vody na cyklus praní / praní + sušení = 45/60 l ● Třída hlučnosti = B ● Hlučnost při praní/odstřeďování/sušení = 51/76/59 dB ● Rozměry (V × Š × H) = 84,8 × 59,7 × 57,6 cm ● Hmotnost = 66,5 kg

AEG LTN7C562C

Parní pračka s horním plněním, kapacita 6 kg, max. počet otáček za minutu 1 500, energetická třída B, 11 programů, technologie ProSteam a ProSense.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pračka s horním plněním od renomovaného výrobce AEG a parní funkcí. Model s přívlastkem ProSteam téměř každý prací cyklus zakončuje dávkou páry a prádlo osvěžuje a také eliminuje krčení. Ovládání usnadňuje přehledný ovládací panel a také LED displej. Pračka je vybavena i dalšími praktickými funkcemi.

Vrchem plněná pračka AEG má dostatečný objem pracího bubnu 6 kg. Pračka spotřebiteli přináší bohatou nabídku samostatných programů – Eco, bavlna, jemné prádlo, syntetika, sportovní oblečení, program na džíny nebo vlnu a hedvábí. Samostatně je k dispozici také parní program na bavlněné a syntetické oblečení. Tento program páry je určen pro méně znečištěné oblečení, které je třeba osvěžit a zbavit pachů. Žehlení v některých případech není nutné. Nejedná se o prací cyklus, ale pouze o účinek horké vodní páry. Pára je však přítomna i u dalších programů, jako Eco nebo džíny.

Velice oblíbený je také program krátkého – 20 min. praní. Ten je určen pro menší objem prádla do 3 kg. Praní můžete nechat i na pračku samotnou. AEG využívá technologii ProSense, při kterém prádlo odváží, optimalizuje čas praní, teplotu i dobu trvání. Nezbytností jsou dnes i další praktické funkce jako odložený start nebo režim extra tichého praní (pračka přizpůsobí otáčky). Pro citlivou pokožku nebo dětské prádlo je zde antialergická funkce se samostatným tlačítkem podobně jako pára plus. Prací cyklus lze zkrátit jedním tlačítkem a ušetřit tak čas. Mezi funkcemi nechybí odstřeďování, předpírka na odolné skvrny nebo extra máchání. AEG na konec pracího cyklu upozorní akustickým signálem.

Pračka je vybavena bezpečným otevíráním SoftOpening. Buben otevřete stisknutím jednoho bodu. Spotřebitelům se velmi líbí design i kvalitní zpracování spotřebiče. Ovládací panel má otočný volič programů, které jsou v CZ jazyce. Na pravé straně se nachází LED displej i s jednotlivými funkcemi, které aktivujete jednoduše stiskem. Regulovat lze teplotu i počet otáček. Pračka patří do energetické třídy B. Průměrná spotřeba vody na jeden cyklus je 43 litrů. Proces praní je velmi tichý. Odstřeďování dosahuje vyššího hluku, max. 79 dB. Výrobce garantuje na invertorový motor doživotní záruku.

Reference zákazníků mluví samy za sebe a parní pračka s horním plněním AEG ProSteam LTNC562C svými kvalitami rozhodně nezklame. Zákazníkům se zamlouvá kvalitní provedení pračky, ale také srozumitelné ovládání. Mezi recenzemi zákazníci avizují spokojenost s funkcí přidávné funkce páry i samostatného parního programu. Přestože po použití páry zůstává prádlo vlhčí, stačí jej nechat krátce proschnout a v případě potřeby vyžehlit.

Krčení je do velké míry minimalizováno. Program můžete používat i na oblečení, které není znečištěné a je třeba jej jen osvěžit a zbavit pachů. Dokážete tak výrazně ušetřit energie. Pračka je při praní velmi tichá, což je také pozitivní vlastnost. Zákazníci také chválí účinky ostatních pracích cyklů. Potěšující je možnost zkrátit prací cyklus. Pračka má objem 6 kg a na šířku pouhých 40 cm, takže nezabere tak mnoho místa. Jedním z parametrů výběru, který může spotřebitele odradit, je vyšší cena. Pokud však preferujete pračku s horním plněním a požadujete parní funkci, AEG bude správnou volbou.

Pozitíva

Funkčnost parní funkce
Jednoduché ovládání
Tichý chod během praní

Negatíva

Hlučnější odstřeďování
Vyšší cena

Typ = parní pračka s horním plněním ● Motor = invertorový ● Kapacita = 6 kg ● Počet ot./min. = 1 500 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída = B ● Spotřeba el. energie/vody na 1 cyklus praní ECO = 0,56 kWh/43 l ● Třída hlučnosti = C ● Hlučnost při praní/odstřeďování = -/79 dB ● Rozměry (V x Š x H) = 89 x 40 x 60 cm ● Hmotnost = 61 kg

Samsung WW90T554DAE

Parní pračka s předním plněním, 1 400 ot./min., kapacita 9 kg, energetická třída A, třída účinnosti odstřeďování B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Parní pračka Samsung WW90T554DAE spadá do energetické třídy A, jedná se tedy o šetrný model se spotřebou elektřiny na 1 praní 0,49 kWh. Při kapacitě 9 kg je spotřeba vody na jedno praní přiměřená – 50 l. Plusem pračky je poměrně vysoká třída účinnosti odstřeďování a sušení (B) a také nízká hlučnost – spotřebič se řadí do třídy A. Při odstřeďování dosahuje max. 72 dB. Co se týče otáček, max. jde o 1 400 ot./min., což rozhodně není málo.

K zahození není ani množství programů a funkcí, které pračka nabízí. Parní program Hygiene Steam odstraní z oblečení až 99,9 % bakterií a alergenů. Samozřejmostí jsou technologie EcoBubble, zásuvka StayClean Drawer i technologie DrumClean+. Praní je efektivnější, ekonomičtější a vnitřek pračky po něm zůstává čistý. Celkově je na výběr 22 programů, což je nadstandard. Nechybí základ (bavlna, vlna, syntetika, košile, outdoor, ručníky či džíny) a ani něco navíc (Eco, SuperSpeed, Za studena či QuickWash). Jedná se o inteligentní pračku, rady ohledně cyklů, plánování a řešení problémů naleznete v aplikaci SmartThings. Potěšila nás možnost přidat prádlo během praní, která stále není u mnoha modelů samozřejmostí. Zaujmout může také inteligentní ovládání AI Control.

V útrobách pračky Samsung WW90T554DAE se skrývá spolehlivý invertorový motor, na který dává výrobce až 20letou záruku. Samostatně stojící model má standardní rozměry 85 x 60 x 55 cm (V x Š x H) a průměrnou hmotnost 67 kg. Pračku celkově chválí i spotřebitelé, nicméně ocenili by možnost spustit spotřebič na dálku, nejen zasílání programů přes aplikaci.

Pozitíva

Aplikace SmartThings
Možnost přidat prádlo během praní
Hmotnostní automatika

Negatíva

Rozměry nemusí odpovídat realitě
Přestože se jedná o smart model, nedá se pustit na dálku

Typ = parní pračka s předním plněním ● Motor = invertorový ● Kapacita = 9 kg ● Počet ot./min. = 1 400 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída = A ● Spotřeba el. energie / vody na 1 cyklus praní ECO = 0,49 kWh / 50 l ● Třída hlučnosti = A ● Hlučnost při praní / odstřeďování = - / 72 dB ● Rozměry (V x Š x H) = 85 x 60 x 55 cm ● Hmotnost = 67 kg

Další zajímavé produkty

Pračky s parním praním už dnes nepatří k výjimečným spotřebičům, na trhu se proto nacházejí v poměrně velkém množství. Do našeho testu parních praček se z logických důvodů nemohlo dostat ani 50 % z nich. Jedná se o výběr modelů s dobrými vlastnostmi, výhodnou pořizovací cenou a vysokou kvalitou, které jsou vhodné pro širokou škálu spotřebitelů. Pokud jste však v našich recenzích parních praček nenašli „svou vyvolenou“, věříme, že ji najdete mezi našimi krátkými tipy na další zajímavé produkty.

Parní pračka Beko WUE 8612 XS0 dosahuje 1 200 ot./min., má 8kg kapacitu, je vybavena invertorovým motorem s 10letou zárukou a disponuje 15 programy. Patří do energetické třídy C, proto se řadí k modelům s trochu vyšší spotřebou elektřiny, ale vysloveně nízkou spotřebou vody. Na parní pračce Beko WUE 8612 XS0 dále naleznete dětskou pojistku a časovač. Další pokrokové funkce na ní chybí.

Automatická parní pračka se sušičkou LG F2DV5S8S1 je trochu dražším modelem. Jeho cena však odpovídá kvalitě a výkonu. Kapacita praní představuje 8,5 a kapacita sušení až 5 kg. LG F2DV5S8S1 patří do energetických tříd E a B, což je u kombinovaných praček se sušičkou standardem. Minusem je vyšší spotřeba vody (až 80 l) při praní se sušením. Kromě parního praní disponuje časovačem, dětskou pojistkou a ochranou proti přetečení. K plusům patří kvalita jejího zpracování.

AEG LFR73964VC je trochu dražší parní pračka s kapacitou 9 kg. Dosahuje nadstandardních 1 600 ot./min., má poněkud větší rozměry, spadá do třídy hlučnosti B a disponuje motorem ÖKOInvertor s doživotní zárukou. AEG LFR73964VC patří do energetické třídy A, její spotřeba elektřiny na jeden cyklus praní je proto velmi dobrá, také 46l spotřeba vody. Z funkcí stojí za zmínku ochrana proti přetečení, dětská pojistka a odložený start.

Parní pračka s 8kg kapacitou Samsung WW80T4040CE nás zaujala zejména velmi nízkou pořizovací cenou. K jejím pozitivním vlastnostem patří nízká hlučnost, vysoké otáčky, kompaktní rozměry, kvalitní invertorový motor, diamantový buben, přiměřená spotřeba vody a pokrokové doplňky, jako je čištění bubnu, časovač či funkce Smart Check pro chytrou diagnostiku poruch. Negativem je trochu vyšší spotřeba elektřiny (0,73 kWh/cyklus) a energetická třída D.

Whirlpool FFL 6238W EE je další levnou parní pračkou s přiměřeným výkonem a šikovnými funkcemi, např. šestým smyslem. Kapacita praní je menší, představuje 6 kg, proto je ideální pro jedno- až dvoučlenné domácnosti. Dosahuje 1 200 ot./min., patří do energetické třídy D, má vcelku nízkou spotřebu vody, dobrou účinnost praní, odstřeďování i ždímání a disponuje 14 pracími programy. Výraznějším negativem je vysoká hlučnost třídy C.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Parní pračky, resp. pračky s funkcí parního praní dnes nepatří k extrémně výjimečným spotřebičům. Mnohé spotřebitele od jejich koupě odrazuje jen specifický název, možná o něco vyšší pořizovací cena nebo nesrozumitelný popis a vysvětlení principu parního praní. Věříme, že po přečtení našich recenzí a návodu na výběr té nejlepší parní pračky budete mít ve všem jasno. Ve chvíli, kdy se ohledně koupě tohoto typu domácího spotřebiče definitivně rozhodnete, se vám pokusíme pomoci následující tabulkou nejprodávanějších parních praček na Heureka.cz, kterou pro vás průběžně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
LG FA94V5UVW05*Zobrazit produkt
Samsung WW90T554DAE5*Zobrazit produkt
AEG LFR71862BC5*Zobrazit produkt
LG FA4TURBO9E5*Zobrazit produkt
Beko EWUE 76261CSH1W5*Zobrazit produkt

Při výběru parní pračky je potřeba přihlížet ke všem parametrům, které jsou důležité u všech ostatních typů praček. Jde zejména o energetickou účinnost, objem a kapacitu, počet a druh programů, otáčky, doplňkové funkce, účinnost praní, ždímání a odstřeďování, hlučnost, rozměry, kvalitu zpracování a pořizovací cenu. V našem návodu na výběr se podíváme blíže jen na ty specifikace, které souvisí s parními pračkami a funkcí parního praní.

Jak vybrat parní pračku

 • Jak funguje parní pračka a co je to parní praní?
 • Výhody a nevýhody parních praček
 • Parní pračky plněné shora vs. plněné zepředu
 • Samostatná vs. parní pračka se sušičkou
 • Parní programy a funkce
 • Na co se zaměřit při výběru (nejen) parní pračky
 • Cena a renomovaní výrobci

Jak funguje parní pračka a co je to parní praní?

Parní pračky jsou v podstatě úplně klasickými pračkami. K praní využívají vodu, najdete na nich různé programy a funkce, mohou mít rozdílnou kapacitu atd. Praní pomocí páry je spíše doplňkovou funkcí, kterou v závislosti na konkrétním modelu můžete využívat u kteréhokoli nebo jen některých pracích programů. Parní pračky disponují speciálním zařízením – ohřívačem, který generuje páru. Pára proniká do vláken textilie mnohem lehčeji a hlouběji. Díky tomu snadněji odstraňuje skvrny, má dezinfekční účinky a další výhody.

Parní praní založené na principu tzv. přirozeného rozvolnění vláken je ekonomické a šetrné k prádlu, jelikož stojí za rychlejším nahřátím bubnu či zkrácením pracího programu. Parní pračky jsou ideální alternativou pro alergiky, rodiče malých dětí, kuřáky, vášnivé kulináře, kteří doma vaří ostošest, a také pro majitele domácí mazlíčků. Páru totiž můžete využít i k rychlému osvěžení prádla a eliminaci nepříjemných pachů.

Výhody a nevýhody parních praček

Pračky s parním praním mají podstatně více výhod než nevýhod. Pokud najdete starší články o těchto spotřebičích, ve stati o nevýhodách nejčastěji narazíte na vysokou pořizovací cenu v porovnání s klasickými modely. Technologie však jdou neustále dopředu, parní praní proto v současnosti nepatří k drahým novinkám. Tyto spotřebiče tak můžete vlastnit již od 6 000–7 500 Kč.

Buben pračky s parní funkcí

Jako nevýhoda je poměrně často skloňována i možná vyšší spotřeba elektřiny z důvodu delšího trvání parních programů. Při srovnání energetické náročnosti praček s parní funkcí a bez ní jsme však nezaznamenali žádné výrazné rozdíly ve spotřebě elektrické energie. Spotřeba vody parních praček je na tom podobně. Z našeho, ale také z pohledu spotřebitelských zkušeností s parními pračkami proto neexistují důvody k tomu, abyste při koupi nového spotřebiče do své domácnosti nesáhli právě po této alternativě. Následující seznam výhod nás v tom jen utvrzuje.

 • Hloubková dezinfekce prádla
 • Vyhlazení prádla a zjednodušení následného žehlení
 • Odstranění odolných skvrn
 • Eliminace nepříjemných pachů
 • Likvidace patogenů (bakterie, viry, alergeny atd.)
 • Odpadá nutnost použití aviváže – pára má změkčující účinky
 • Úspora elektřiny i vody

Parní pračky plněné shora vs. plněné zepředu

Na trhu jsou dostupné 2 základní verze parních praček. První z nich jsou parní pračky plněné shora, druhou ty, které se plní zepředu. Obě alternativy mají své výhody i nevýhody, proto nelze říci, která z nich je lepší. O tom musíte rozhodnout sami na základě svých prostorových možností a osobních preferencí. Z hlediska ceny jsou obě možnosti rovnocenné.

Parní pračky plněné shora

Výhody:

 • Zpravidla jsou kompaktnější
 • Vkládání prádla je pohodlnější – nemusíte se zohýbat ke dvířkám

Nevýhody:

 • Nemůžete využívat horní plochu pračky, např. k odkládání věcí nebo umístění sušičky
 • Mívají menší objem, a tudíž i kapacitu
 • Horší dostupnost na trhu
 • Mnohé parní pračky plněné shora patří do „horších“ energetických tříd (E až F)

Parní pračky plněné zepředu

Výhody:

 • Dobrá dostupnost na trhu – nabídka parních praček s předním plněním je opravdu široká, proto si můžete vybírat ze stovek modelů s různými funkcemi, nízkou energetickou náročností či kapacitou
 • Na pračku můžete odkládat věci nebo na ni položit další spotřebič
 • Větší objem a kapacita

Zepředu plněná parní pračky

Nevýhody:

 • Mají větší rozměry, proto nejsou vhodné do malých místností (výjimkou jsou slim parní pračky)
 • Při nakládání prádla se musíte ohýbat

Samostatná vs. parní pračka se sušičkou

Toto je velmi důležitá otázka. Kombinované parní pračky se sušičkou patří k populární volbě těch, kdo nemají v domácnosti dostatek místa. Nevýhodou je, že tyto modely jsou přednostně pračkami. Sušení je pouze jakýmsi doplňkem, proto nedosahuje stejné efektivity jako samostatné sušičky. Kapacita sušení je navíc vždy o něco menší než kapacita praní. V pračce se sušičkou s kapacitou praní kolem 8 kg většinou vysušíte pouze 4–5 kg prádla.

K nevýhodám parních praček se sušičkou patří také vyšší energetická náročnost. Problémem je zejména větší spotřeba vody, jelikož při sušení prádla je k ochlazování využívána právě voda, nikoli chladicí směs. K výhodám těchto spotřebičů patří výrazná úspora prostoru v domácnosti a nižší pořizovací cena ve srovnání s koupí 2 samostatných spotřebičů.

Parní programy a funkce

Pojmenování parní pračka nehovoří o speciálním typu tohoto spotřebiče, ale o přítomnosti programů a funkcí, které využívají horkou páru. Při výběru proto nepřehlédněte, čím přesně daný model disponuje. Většina praček má „pouze“ parní funkce, nikoli samostatné programy, které jsou doplňkem jiných pracích programů. Většinou se spustí na konci praní. Samozřejmě existují i kousky se speciálními parními programy.

 • Parní funkce při praní – v závěru pracího cyklu se spustí parní cyklus, který prádlo vyhladí, vydezinfikuje a celkově osvěží.
 • Program osvěžení prádla – jedná se o samostatný program, při kterém není prádlo prané, ale pouze osvěžené a vydezinfikované párou. Můžete jím např. „vyvonět“ zakouřené, ale čisté oblečení či ložní prádlo, které zatuchlo ve skříni. Prádlo v tomto případě není namáčeno.
 • Antialergický program – jde o program, který spojuje vyšší teplotu vody s párou, čímž prádlo dezinfikuje do hloubky. Tento program je vhodný pro alergiky, lidi s kožními či dýchacími problémy i rodiče malých dětí.

Ovládání parní pračky

Na co se zaměřit při výběru (nejen) parní pračky

Na závěr tohoto návodu na výběr té nejlepší parní pračky jsme si pro vás připravili krátký přehled klíčových parametrů, na které byste se měli zaměřit při koupi jakéhokoliv typu pračky.

 • Kapacita praní: Průměrem, který je dostačující pro 4člennou rodinu, je 8 kg.
 • Energetická třída: Většina praček patří do energetické třídy B a D. Ty nejlepší a dražší spadají do nejekonomičtější energetické třídy A, naopak za podprůměr lze označit všechny nižší třídy, jako je C.
 • Spotřeba elektřiny: Udává se na 1 nebo 100 cyklů praní. Nepsaným standardem je spotřeba kolem 0,50 až 0,60 kWh/cyklus.
 • Spotřeba vody: Odvíjí se od kapacity pračky. Dostatečně úsporné osmi až devítikilové modely by neměly mít větší spotřebu, než je 50 l na jeden cyklus praní. Pračky s kapacitou kolem 6 kg mívají spotřebu od 35 do 49 l na jeden cyklus.
 • Max. počet otáček za minutu: Za dostačující průměr lze označit 1 200 ot./min. Určitě vám nedoporučujeme jít pod tuto hranici. Mnohé moderní pračky ovšem disponují 1 400 až 1 600 ot./min., což je jen a pouze plusem.
 • Regulace otáček: Určitě si vyberte model, na kterém můžete otáčky regulovat. Jemné materiály nemůžete prát při vysokých otáčkách.
 • Účinnost praní: Označuje se indexem. Kvalitní pračka by měla mít index 1,03 nebo 1,04.
 • Účinnost odstřeďování: I tento parametr je udáván v podobě indexu. Dostatečně výkonné pračky mají účinnost odstřeďování 4,9.
 • Účinnost ždímání: Je hodnocena třídami. Téměř všechny pračky spadají do třídy B. Pokud narazíte na nižší třídu, doporučujeme vám hledat dál.
 • Hlučnost: I v tomto případě je posuzována třídami. Přijatelným průměrem je třída B, nejtišší je třída A, naopak třída C hovoří už o dost vysoké hlučnosti pračky. V popisu byste měli najít samostatné údaje o hlučnosti v dB při praní a odstřeďování. Standardem je cca 50 dB při praní a cca 70 dB při odstřeďování.
 • Rozměry: Drtivá většina praček je vysoká kolem 80–85 cm, široká kolem 60 cm a hluboká kolem 50–60 cm. Modely s hloubkou do 50 cm patří do kategorie slim praček, které jsou ideální do menších domácností.
 • Motor: Všechny novější pračky disponují invertorovým motorem s nízkou hlučností a malou spotřebou elektřiny. V těch starších narazíte na klasický motor, který je hlučný a neekonomický.

Nejlevnější parní pračky nabízejí základní funkce

O ceně parních praček jsme náznakem mluvili již v části o výhodách a nevýhodách těchto spotřebičů. Nejlevnější parní pračky můžete vlastnit už od cca 6 000 Kč. Zpravidla se jedná o energeticky náročnější modely se základními funkcemi, které nevynikají kvalitou zpracování. Za zlatou střední cestu můžeme označit modely za 7 500 až 12 000 Kč. V této cenové kategorii naleznete mnoho kvalitních spotřebičů z energetických tříd C, D a E.

Chcete-li na provozních nákladech ušetřit co nejvíce, doporučujeme vám hledat mezi parními pračkami z energetické třídy A a B za 15 000 až více než 25 000 Kč. Tyto produkty jsou zpravidla opravdu kvalitní, vybavené mnoha pokrokovými funkcemi, jsou bezporuchové a mají dlouhou životnost.

Parní pračky nabízí AEG, Electrolux, LG či Beko

K nejznámějším a ověřeným výrobcům parních praček na našem trhu patří LG, AEG, Electrolux, Bosch, Samsung, Haier, Beko nebo Whirlpool. Parní pračky LG můžete vlastnit již od 8 000, nejdražší stojí více než 25 000 Kč. V nabídce této značky narazíte převážně na modely plněné zepředu. U většiny z nich se setkáte s energetickými třídami D a E, několik kousků však spadá do tříd C a B, nebo dokonce i nejúspornější třídy A.

Ceny parních praček Electrolux se pohybují v podobných relacích. Tento výrobce má v nabídce i poměrně mnoho parních praček plněných shora, většina z nich však spadá do energetické třídy F. Na Fkové modely u něj narazíte i mezi pračkami plněnými zepředu, přičemž mnohé z nich patří k těm dražším. Gros nabídky parních praček Electrolux však tvoří modely plněné zepředu, které mají energetickou třídu A až E.

Parní pračky AEG můžete vlastnit od cca 10 000 do 30 000 Kč. Jedná se o dalšího výrobce, u kterého naleznete modely plněné zepředu, ale také ty plněné shora. V tomto případě jde o celkem levné spotřebiče z energetické třídy D a E. Parní pračky AEG vynikají pokrokovými funkcemi, vysokou kvalitou zpracování a pěkným designem.

Jste-li fanoušky společnosti Bosch, parní pračky tvoří jen minimální část její nabídky. Po delším hledání jsme narazili na několik kombinovaných praček se sušičkou, které disponují i ​​funkcí parního praní. Jejich cena se pohybuje kolem 12 000–15 000 Kč. Dalším výrobcem, který se vysloveně nespecializuje na parní pračky, je Whirlpool. Tuto značku zmiňujeme zejména z důvodu opravdu levných modelů, které jsou dostupné již od cca 6 000 Kč.

Otázky a odpovědi – FAQ

Na závěr jsme si pro vás připravili několik odpovědí na časté dotazy spotřebitelů, které souvisejí s výběrem, ale také používáním parních praček. Pokud jste v našem testu ani návodu nenašli informace, které jsou pro vás důležité, budeme rádi, pokud se nás na ně zeptáte.

Parní praní do jisté míry plní i funkci žehlení. To, jak účinně vyrovná dané prádlo, závisí zejména na typu vláken. Jemnější látky většinou stačí „prohnat“ parním programem bez následného žehlení. Silnější a pevnější materiály nemusí pára vyrovnat dokonale, žehlení se u nich proto asi nevyhnete.

Většinou ne. Stejně jako u jakýchkoli jiných typů praček byste je měli pravidelně čistit pomocí speciálního pracího prostředku nebo programu pro samočištění bubnu a nádobky na prášek a aviváž.

Ano, parní praní je jako stvořené pro prádlo z jemných materiálů, které je náchylné k poškození. Pára je ve srovnání s horkou vodou šetrnější ke všem druhům textilií, parní praní je proto šetrnější k veškerému prádlu.

Gorenje WE62SDS

Slim parní pračka s předním plněním, 1 200 ot./min., kapacita 6 kg, energetická třída D, množstevní automatika, čištění bubnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Parní pračka Gorenje WE62SDS nás zaujala především nízkou pořizovací cenou, která je v poměru k jejímu výkonu a funkcím opravdu podprůměrná. Tento model dosahuje 1 200 ot./min. Není to nejvíce, zároveň však jde o dostačující průměr. Index účinnosti praní je 1,04, což je srovnatelné s podstatně dražšími kousky, např. kombinovanými pračkami se sušičkou AEG L7WBG47W a Beko HTE 7736 CSXCW. Účinnost ždímání 3,9 je už o něco horším parametrem, neboť drtivá většina praček na trhu disponuje číslem 4,9.

U pračky Gorenje nás nepotěšila ani třída hlučnosti C. V tomto směru se v našem testu parních praček umístila na posledním místě. Tento model je na tom hůře i z hlediska spotřeby. Patří do energetické třídy D, která je v současnosti u samostatných praček bez sušičky spíše negativní výjimkou. Ovšem díky nižší, 6kg kapacitě nejde o vysloveně energeticky náročný model. Na 1 cyklus praní spotřebuje 0,65 kWh elektřiny a jen 39 l vody. Pro lepší představu: vítězka testu, parní pračka Samsung WW90TA046AE s 9kg kapacitou při 1 praní spotřebuje pouze 0,49 kWh.

Všechna vyjmenovaná negativa dorovnává opravdu nízká pořizovací cena a možnost parního praní spolu s dalšími pokrokovými funkcemi. K těm patří časovač, dětská pojistka, množstevní automatika, přidání prádla během praní, čištění bubnu a možnost zkrácení programu. Gorenje WE62SDS celkově disponuje až 16 programy. Rozměry pračky hodnotíme jako opravdu kompaktní. S hloubkou 43 cm jde o slim model, který v tomto směru v našem testu obsazuje 1. místo.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Pokrokové funkce
Kompaktní rozměry

Negatíva

Energetická třída D
Větší hlučnost
Horší účinnost ždímání

Typ = slim parní pračka s předním plněním ● Motor = klasický ● Kapacita = 6 kg ● Počet ot./min. = 1 200 ● Účinnost praní/ždímání = 1,04 / 3,9 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída = D ● Spotřeba el. energie / vody na 1 cyklus praní = 0,65 kWh / 39 l ● Třída hlučnosti = C ● Hlučnost při praní/odstřeďování = 57/75 dB ● Rozměry (V × Š × H) = 85 × 60 × 43 cm ● Hmotnost = 62,5 kg

LG F72J5HY3WE

Parní pračka s předním plněním, 1 170 ot./min., kapacita 7 kg, energetická třída D, inteligentní systém praní AI DD.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Cenově dostupná úzká pračka s objemem pracího bubnu 7 kg. Pračka je vybavena bohatou nabídkou pracích programů dle typů tkanin. Při praní máte možnost využít funkci páry nebo technologii inteligentního praní AI DD. Aktivovat můžete i odložený start. Prací cyklus je tichý a pračka stabilní.

LG patří v daném segmentu mezi oblíbené výrobce. Jeho produkty vždy přinášejí dostatek inovací a i v nižší cenové hladině jde o velmi kvalitní spotřebiče. LG F72J5HY3WE nezůstává této pověsti nic dlužná. Úzká pračka je cenově dostupná a v nabídce má přitom až 14 řádných pracích programů. Pokud si nebudete umět vybrat nebo budete chtít přeskočit nějaké kroky, klidně sáhněte po automatice. Technologie AI DD optimalizuje prací cyklus podle typu tkaniny, odváží množství, určí čas i otáčky tak, aby bylo praní šetrné a úsporné. Nevýhodou této funkce je jen délka pracích cyklů, které přesahuje často několik hodin.

Mezi ostatními pracími programy je zde smíšené prádlo, syntetika, parní praní Steam, program pro alergiky, vlna, sportovní oblečení nebo bavlna. Pára je aktivní u programu pro alergiky, ale také u programu dětská parní péče. Pára se zde postará o likvidaci všech bakterií a alergenů. Z hlediska údržby určitě vítáme také program na čištění bubnu. Přes aplikaci LG ve vašem mobilním telefonu máte možnost aktivovat další speciální programy, a to přes NFC rozhraní. Mezi přídavnými funkcemi je Add Item (po spuštění cyklu můžete přidat prádlo) nebo také předpírka a odložený start.

Slim pračka patří do energetické třídy D, což oproti některým konkurentům s lepší energetickou třídou není nejlepší hodnocení, ale výsledek samotné spotřeby není drasticky odlišný. Potvrzují to i zákazníci samotní. Na jeden prací cyklus spotřebuje LG přibližně 45 litrů vody a 0,69 kW/h. Disponuje také ECO režimem, který pere při 40 nebo 60 °C.

Pro rychlé praní je zde 14minutový fast program. Ovládací panel umožňuje aktivovat dětský zámek. Invertorový motor je velmi tichý a výrobce na něj nabízí záruku až 10 let. Vyšší hladina hluku se vyskytuje jen při napouštění nebo vypouštění vody. Pračka také díky NFC modulu nabízí možnost Smart Diagnosis. V případě poruchy je tak možné přečíst technické údaje a chybové kódy přes aplikaci.

Levné pračky jsou spotřebiteli často dotazovány a není divu, že LG se také snaží zákazníkům vyhovět. Spotřebitelé daný spotřebič velmi chválí. Nízká cena je lákavá, ale není třeba zapomínat ani na nabídku 14 programů na praní, včetně parní funkce u některých programů. O proces praní se dokáže postarat také inteligentní technologie AI DD, která automaticky nastaví parametry pracího cyklu podle množství a typu materiálu. Další z výhod je, že se jedná o slim – úzkou pračku, která je kompaktní a tichá.

Kapacita pracího bubnu je 7 kg a nechybí mu ani funkce samočištění. Přestože patří do energetické třídy D, úspornost je podle zákazníků na dobré úrovni. Pračka se jednoduše ovládá. Vybavena je otočným regulátorem i LED displejem s podsvícením. Jednoduše můžete aktivovat odložený start, přidat prádlo během praní, nastavit otáčky, teplotu pracího cyklu a dokonce i intenzitu odstřeďování a máchání.

Pozitíva

Příznivá cena
Srozumitelné ovládání
Tichý chod

Negatíva

Hlučnější napouštění/vypouštění vody (čerpadlo)

Typ = parní pračka s předním plněním ● Motor = invertorový ● Kapacita = 7 kg ● Počet ot./min. = 1 170 ● Třída účinnosti odstřeďování = B ● Energetická třída = D ● Spotřeba el. energie/vody na 1 cyklus praní ECO = 0,69 kWh/45 l ● Třída hlučnosti = C ● Hlučnost při praní/odstřeďování = -/79 dB ● Rozměry (V x Š x H) = 85 x 60 x 45,7 cm ● Hmotnost = 61 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Pračky

Vaše hodnocení:
(91.8%)

Komentáre
Jarmila Nella Krčálová 30.Mar.2023

Dobrý den zajímalo by mě jak si na tom stojí pračky Gorenje, konkrétně typ w2nei74sas\cz a nebo zda by jste mi doporučili jinou děkuji. Přeji hezký den Krčálová

Odpovedať

redakce Testmagazin.cz 04.Oct.2023

Dobrý den,
vzhledem k parametrům (energetická třída A, účinnost praní, počet programů, funkce, tichý chod) a ceně jde o velmi dobrou volbu. Celkově jsou s touto pračkou spotřebitelé spokojeni a doporučují ji a my také.