Toustovače

Nejlepší toustovače 2024 + recenze

Křupavý chlebíček, rozpuštěný sýr, šunka a kečup. I vy jste dostali chuť na domácí toasty? Díky toustovači si je můžete snadno a přesně podle vašich představ připravit v pohodlí domova. Naše redakce pro vás připravila test, ze kterého se dozvíte, jak a který toustovač si vybrat. Mezi testovanými modely nás nejvíce zaujal Sencor SSM 9940, který vyniká v poměru cena/kvalita a zasloužil si od nás i štítek vítěze testu. Kromě něj se můžete těšit také na další zajímavé modely, které si získají náročné i méně náročné uživatele.

Publikované: 19.05.2023
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký toustovač koupit?

Pokud nechcete ztrácet čas čtením podrobných recenzí a rádi se rozhodujete rychle, prohlédněte si krátký přehled 3 vybraných modelů, které stojí za pozornost. Tyto produkty jsou oceněny speciálními štítky. Při výběru vhodného modelu se řiďte především vašimi kritérii. Naše doporučení představují jen všeobecný přehled, který nemusí být pro váš specifický případ nejvhodnější.

Názov Hodnotenie Detail
Tefal SW342D38   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Sencor SSM 9940   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Rohnson R-2755   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Sencor SSM 9940

Sencor SSM 9940

Multifunkční toustovač, tvar toastů – trojúhelníky a čtverce, 4 vyměnitelné desky, příkon 900 W.

Zobrazit více info

Kvalitní toustovač Sencor SSM 9940 disponuje čtveřicí vyměnitelných desek, díky kterým si můžete připravit kromě chutných toastů také panini, grilované maso či vafle. Desky mají nepřilnavou povrchovou úpravu, proto se navíc rychle čistí. Spotřebič je vybaven tepelnou pojistkou, má tepelně izolovanou rukojeť i celé tělo. Nechybí ani praktický světelný indikátor, který vás bude spolehlivě informovat o provozu a nahřátí.

Cenový trhák
Rohnson R-2755

Rohnson R-2755

Klasický toustovač, tvar toastů – panini, bez vyměnitelných desek, příkon 900 W.

Zobrazit více info

Svůj úkol dozajista splní i cenově dostupný model Rohnson R-2755. Disponuje dvěma grilovacími deskami s nepřilnavým povrchem, díky kterým si můžete připravit chutné toasty nebo panini. S příkonem 900 W vám je nabídne hotové během 2 až 3 minut. Rukojeť je tepelně izolována, takže nemusíte mít strach z popálení. O provozu vás bude informovat světelný indikátor.

Náš TIP
Tefal SW342D38

Tefal SW342D38

Multifunkční toustovač, tvar toastů – trojúhelníky, 3 vyměnitelné desky, příkon 700 W.

Zobrazit více info

Svými parametry nás o kvalitě přesvědčil i oblíbený model multifunkčního toustovače Tefal SW342D38. V balení naleznete celkem tři typy nástavců, se kterými si připravíte toasty, vafle, panini a také sýry či grilovanou zeleninu. Desky jsou samozřejmě vyrobeny z nepřilnavého materiálu, díky kterému jsou snadno omyvatelné. Tělo toustovače je vyrobeno z odolné nerezové oceli, dotvořené plastovými prvky, které jsou tepelně izolovány. V zadní části naleznete praktické nožičky a úložný prostor pro napájecí kabel.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Přestože toustovač nepatří k nejdražším spotřebičům v domácnosti, při jeho koupi byste si měli přece jen ujasnit pár kritérií. Odvíjet se od toho, jak spotřebič vypadá a zda se vám hodí designově do kuchyně, není nejvhodnější řešení. Všímat je třeba především důležitých technických, ale i praktických vlastností, které určují v konečném důsledku nejlepší využití přístroje. Začněte tím, že si promyslete, jestli vám postačí klasický toustovač nebo očekáváte více možností a uvítali byste spíše multifunkční zařízení. Následně se odvíjejte od počtu lidí ve vaší domácnosti a na základě toho si vyberte vhodnou velikost přístroje. Líbí se vám toasty ve tvaru trojúhelníků, obdélníků či čtverců? Vybrat si můžete také na základě přibalených desek, díky kterým si vyberete, do jakého tvaru chcete toast zapéct. Myslete i na údržbu zařízení a dbejte na to, aby byly desky z nepřilnavého materiálu. Podstatným kritériem při koupi toustovače je i jeho příkon. Od něj se totiž odvíjí doba přípravy pokrmů. I když se toustovač může jevit jako jednoduché zařízení, často může disponovat užitečnými funkcemi, na které se před koupí určitě podívejte. Pokud vás o jednotlivých parametrech zajímá více informací, podrobněji je naleznete vysvětlené v části Návod, jak vybrat toustovač.

Typ toustovače
Velikost
Tvar toastů a počet desek
Materiál desek a zařízení
Příkon
Doplňkové funkce
Design
Cena

Toustovače patří k velmi oblíbeným domácím spotřebičům. I proto jsme se během našeho průzkumu trhu setkali s mnoha modely od různých výrobců. Dali jsme si záležet, abychom z nich vybrali jen ty nejlepší, které vám nyní představíme. S výběrem nám kromě výše zmíněných technických parametrů pomohly také ověřené uživatelské recenze. V našem testu naleznete široké zastoupení modelů oblíbených značek, jako Sencor, Tefal, Klarstein či Eta. S dostupností, popularitou u zákazníků i s recenzemi nám pomohla databáze portálu Heureka.cz. Pokud si vás některý model získá a budete mít zájem o jeho koupi, doporučujeme koupit výrobek na ověřených e-shopech nebo v kamenných prodejnách. Toustovače naleznete v e-shopech, jako Alza.cz, Mall.cz, Datart.cz či 4home.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze toustovačů

Ve snaze představit vám aktuální nabídku trhu jsme na základě technických parametrů a uživatelských hodnocení vybrali několik modelů a zrecenzovali je. Do detailu jsme si nastudovali každý parametr a jednotlivé modely jsme mezi sebou i porovnávali. Všechny recenze jsou tvořeny objektivně a žádný výrobek ani prodejce není propagován. Test obsahuje kromě základních informací od výrobců i spotřebitelské názory a naše vlastní hodnocení a závěry. Nevyhýbáme se ani reálnému pohledu na výhody, ale také nevýhody daného výrobku, abyste získali komplexní informace, které vám mohou pomoci při výběru.

Víťaz testu

Sencor SSM 9940

Multifunkční toustovač, tvar toastů – trojúhelníky a čtverce, 4 vyměnitelné desky, příkon 900 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Máte chuť na domácí vafle, panini, bagetu či toasty? S pomocí multifunkčního toustovače Sencor SSM 9940 si to můžete připravit vše a navíc kdykoli. Spotřebič disponuje čtveřicí vyměnitelných desek na pečení nejen zmíněného druhu pečiva. Oceňujeme nepřilnavé povrchové provedení desek, které se snadno a rychle čistí.

Sendvičovač Sencor nabízí jmenovitý výkon 900 W, díky kterému máte vaši pochoutku hotovou maximálně do tří minut. Přípravou vás bude doprovázet světelný indikátor provozu. Pokud se rozsvítí červená, znamená to, že zařízení pracuje. Zelená zase znázorňuje nahřátí přístroje. O nastavení teploty se starat nemusíte, probíhá zcela automaticky.

I když tomu tak na první pohled možná nevypadá, příprava toastů je velmi rychlá a jednoduchá. Výrobci se snažili používání zjednodušit co nejvíce. Obecně jsou lepší volbou toustovače 4 v 1 s vyměnitelnými plotnami. Výhoda není jen ve variování jídel, ale také v čištění. Desku po vychladnutí jednoduše ze zařízení vyjmete a rychle omyjete pod tekoucí vodou nebo i v myčce nádobí. Navíc, jak známo, nepřilnavý povrch nedovoluje připálit vložené jídlo ani zbytky potravin. Doporučujeme vám však z hygienických důvodů desky mýt po každém použití. Plusem je také detail v podobě závěsného očka pro uložení kabelu.

Největší předností toustovače Sencor jsou až 4 desky, které využijete pro přípravu nejen pečiva. Chcete-li připravit klasické toasty, nachystejte si chléb a oblíbené suroviny, a zvolte desku s trojúhelníky. K zapékání chleba můžete použít i čtvercovou desku a dočkáte se amerických toastů. Deska s dlouhými pásky vám poslouží k zapékání bagety, panini, sýra, masa, ale i zeleniny. Milovníky sladkých jídel potěší plotna se čtverečky, která se používá pro přípravu vaflí. Budete-li chtít jídla pozměnit, použijte vždy jiné suroviny nebo si najděte konkrétní recepty.

O kvalitě a výkonnosti toustovače Sencor nás kromě parametrů přesvědčily i pozitivní spotřebitelské recenze. V nich jsou často zmíněny hlavně vyměnitelné desky. Výhodou je také dostatečná velikost, rychlé nahřívání a snadná údržba. Co se týká minusů, žádné výrazné jsme u tohoto modelu nenašli.

Pozitíva

Cena/kvalita
Vyměnitelné desky
Spolehlivý chod

Negatíva

Žádné výrazné

Typ: multifunkční ● Tvar toastů: trojúhelníky, čtverce ● Počet vyměnitelných desek: 4 ● Příkon: 900 W ● Materiál: nepřilnavá povrchová úprava

Cenový trhák

Rohnson R-2755

Klasický toustovač, tvar toastů – panini, bez vyměnitelných desek, příkon 900 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupnější možností může být toustovač Rohnson R-2755. Jedná se o klasický toustovač s jednou plotnou, na které si můžete připravit toasty nebo panini. Je pochopitelné, že zařízení vzhledem ke své ceně nenabízí náhradní desky. Vytknout mu však musíme to, že desky nelze ani vyjmout. Povrch ploten je sice teflonový a nepřilnavý, ale jelikož se nedají vyjmout, mnohem obtížněji se budou čistit.

Designově je toustovač Rohnson podobný s toustovačem Sencor SSM 9940. Oba modely jsou ve stříbrném provedení a doplněny o černé prvky. Ty jsou užitečné zejména z pohledu bezpečnosti. Rukojeť i boky zařízení jsou tepelně izolovány, takže se nemusíte bát popálení při zacházení se spotřebičem. Stabilitu na kuchyňské lince poskytují protiskluzové nožičky. Praktickou vychytávkou je i ochrana proti přehřátí v případě, že zapomenete zařízení vypnout. O dostatečném nahřátí vás bude informovat světelná signalizace.

Za co musíme zařízení pochlubit, je dostatečně velký grilovací prostor. Zabudovaná plotna je s rovnoběžnými pásky, takže si na ní připravíte toasty, sendviče, panini, maso, zeleninu či sýr. Navzdory své velikosti spotřebič snadno uskladníte i ve svislé poloze. Pod přístrojem je místo pro uschování napájecího kabelu.

Spotřebitelé si toustovač Rohnson R-2755 ve velké míře chválí. Ve spotřebitelských recenzích je vyzvednuta nízká cena, jednoduché ovládání a kvalitní materiál. Vzhledem k ceně může jít o dobrou koupi, ovšem za nás je lepší volbou toustovač s vyměnitelnými plotnami. Minusem je těžší čištění zabudované desky, kterou nemůžete opláchnout, jen otřít hadříkem. V případě, že si chcete připravit například vafle a jiná jídla, zainvestuje do multifunkčního modelu.

Pozitíva

Cena
Designové a materiálové provedení
Jednoduchá manipulace

Negatíva

Zabudované pečící desky

Typ: klasický ● Tvar toastů: panini ● Počet vyměnitelných desek: 0 ● Příkon: 900 W ● Materiál: nepřilnavá povrchová úprava

Náš TIP

Tefal SW342D38

Multifunkční toustovač, tvar toastů – trojúhelníky, 3 vyměnitelné desky, příkon 700 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Do úzkého okruhu favoritů se dostal také model Tefal SW342D38. Tento multifunkční toustovač vám během několika minut dokáže připravit slanou i sladkou snídani. Za výhodu považujeme, že se jedná o toustovač 3 v 1, tedy o toustovač s vyměnitelnými plotnami. Kromě klasického nástavce na trojúhelníkové toasty naleznete v balení formu na pečení vaflí či speciální podlouhlou grilovací desku. Dokoupit si můžete i různé jiné plotny, na kterých můžete péct lívance, zapékat maso či péct malé koláčky. Vzhledem k vyšší ceně bychom však očekávali více vyměnitelných nástavců v balení.

Toustovač Tefal je vyroben z odolné a elegantně vypadající kombinace broušené nerezové oceli a černých plastů. Přední část je tvořena tepelně izolovaným držadlem se sponou, zatímco v zadní části naleznete praktické nožičky, které využijete při skladování přístroje ve vertikální poloze. Nechybí ani úložný prostor pro napájecí kabel, který se vám tak nebude nikde plést a překážet.

Výhodou toustovače Tefal je snadná údržba vyměnitelných desek. Ty jsou vybaveny nepřilnavým povrchem a navíc můžete je mýt i v myčce nádobí. Plusový bod od nás získává za přepínač zapnutí a vypnutí, abyste nemuseli pokaždé vytahovat zařízení ze zásuvky. Nechybí mu ani světelný indikátor provozu.

Nahlédli jsme i do spotřebitelských recenzí, ve kterých jsou toustovači Tefal adresovány převážně pozitivní recenze. Zákazníci oceňují možnost výměny desek a také možnost dokoupení dalších desek. Zařízení je podle slov spotřebitelů spolehlivé, přepracované a víceúčelové. Jednoduše se používá, rychle se čistí a má pěkný, elegantní design. Pokud vás od koupě odrazuje jeho vyšší cena, podobné parametry nabízí levnější model Sencor SSM 9940, který má dokonce v balení až 4 vyměnitelné desky. Na závěr můžeme dodat, že výrobky značky Tefal jsou opravdu vysoce kvalitní a svědčí o tom také garance opravitelnosti po dobu 15 let.

Pozitíva

Vyměnitelné desky
Vypínač
Designové provedení

Negatíva

Vyšší cena

Typ: multifunkční ● Tvar toastů: trojúhelníky ● Počet vyměnitelných desek: 3 ● Příkon: 700 W ● Materiál: nepřilnavá povrchová úprava

Pre náročných

Tefal SW854D16

Multifunkční toustovač, tvar toastů – čtverce, 4 vyměnitelné desky, příkon 700 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model Tefal SW 854 D 16 je vyšší řada toustovače Tefal SW342D38. Multifunkční toustovač Tefal Snack Collection SW854D16 má oku lahodící elegantní design, který zapadne do jakékoli moderní kuchyně. Stříbrno-černá kombinace je nyní na spotřebičích velmi populární. Nerezové tělo toustovače je doplněno plastovou, tepelně izolovanou rukojetí, která je použita i po bocích, aby se předešlo popálení.

Výhodou, kterou my opravdu oceňujeme u každého toustovače, jsou vyměnitelné desky. Tefal vybavil tohoto pomocníka do kuchyně čtyřmi vyměnitelnými plotýnkami v balení. Ty navíc můžete snadno vyjmout a vyčistit pod tekoucí vodou nebo v myčce. Jsou vyrobeny z pevné nerezové oceli a ani časem na nich nebudou viditelné stopy mytí, pečení či vysokých teplot.

Extra příslušenstvím jsou praktické boxy, ve kterých můžete desky skladovat. S přibalenými plotnami si můžete připravit čtvercové americké toasty, panini, vafle či jednohubky. Pokud byste chtěli své kulinářské výtvory obohatit, z Tefal kolekce si můžete dokoupit spoustu dalších desek. Na trhu najdete celkem 12 různých desek, se kterými si připravíte donuty, lívance, vafle různých tvarů atp. Vzhledem k vyšší ceně toustovače bychom ocenili v balení i více ploten.

Zařízení nabízí výkon 700 W, díky kterému budete mít jídlo na stole za pár minut. Manipulace a údržba toustovače je velmi jednoduchá. Do chodu jej přivedete pouze zapojením do elektrické sítě nebo stisknutím vypínače. O stavu nahřátí vás bude informovat světelná signalizace. Po skončení pečení doporučujeme desky vyjmout a po každém použití umýt.

Navzdory vyšší ceně je toustovač Tefal SW854D16 u spotřebitelů velmi oblíbený. Jako plusy uvádějí měnitelné formy, bezproblémové čištění, snadnou údržbu i používání. Jedná se o velmi kvalitní produkt, na který máte ještě 15 let záruku. Plusem je vypínač, díky kterému si můžete nechat zařízení stále na lince a v zásuvce. Milým překvapením v porovnání s ostatními modely jsou praktické úložné boxy. Oceňujeme možnost dokoupení dalších ploten, ale nevýhodou je, že jsou cenově dražší. Ocenili bychom, kdyby byl počet ploten v balení vyšší.

Pozitíva

Kvalitní provedení
Vyměnitelné desky
Boxy na desky

Negatíva

Cena
Cena nových platní

Typ: multifunkční ● Tvar toastů: čtverce ● Počet vyměnitelných desek: 4 ● Příkon: 700 W ● Materiál: nepřilnavá povrchová úprava

Dobré recenzie

Breville VST074

Klasický toustovač, tvar toastů – trojúhelníky, 1 vyměnitelné desky, příkon 850 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Mezi srovnávané modely toustovačů se dostal také model Breville VST074. Jeho lesklé bílé provedení spolu s povrchem z nerezavějící oceli nemusí zaujmout každého. Na druhé straně bílá plastová rukojeť a okraje spotřebiče jsou dostatečně tepelně izolovány.

Jedná se o klasický toustovač, který obsahuje jen jeden pár vyjímatelných desek. Ty se vyznačují extra hloubkou, která umožní vložit více náplně do toastu. Jelikož máte k dispozici jen jednu desku, se zařízením si připravíte jen klasické toasty. Oceňujeme, že jsou alespoň vyjímatelné. Přesně tato vlastnost chybí například modelu Rohnson R-2755. Pokud byste měli zájem o toustovač s více plotnami, v ještě lepší ceně se pohybuje model Sencor SSM 9940. Topné desky jsou pokryty jedinečným povlakem DuraCeramic. Tento speciální keramický povrch přenáší teplo rychleji a efektivněji než běžné nepřilnavé povlaky, takže zkracuje dobu přípravy až o 20 %. Povlak je také odolný vůči poškrábání a trvanlivější než běžné nepřilnavé povrchy. Povlak DuraCeramic samozřejmě neobsahuje žádné škodlivé látky jako PTFE nebo PFOA, takže je naprosto bezpečný.

Výhodou toustovače Breville High Gloss je snadné čištění a údržba. Jelikož jsou plotýnky snadno odnímatelné, jsou i jednoduše omyvatelné. Praktický je i při skladování, můžete jej uložit i ve svislé poloze. Tak vám bude v kuchyni šetřit místo. Rušivý kabel lze skrýt do praktického úložného prostoru. Co se týče provozu, ten je jednoduchý jako u ostatních modelů. O stavu nahřátí vás budou informovat barevné diody.

Motivací pro otestování modelu Breville VST074 nám byly zejména pozitivní spotřebitelské recenze. Uživatelé oceňují zejména pevnou konstrukci a velikost plotýnky. Díky tomu, že jsou plotýnky větší, se do nich lépe vejdou velké toasty a rovnoměrně se upečou. Výhodou jsou také vyjímatelné desky s keramickým povrchem, které se snadno čistí. Přestože spotřebitelé neuvádějí žádné minusy, my bychom toustovači vytkli, že disponuje jen jedním párem desek.

Pozitíva

Pozitivní hodnocení
Vyjímatelné desky
Jednoduché čištění

Negatíva

V balení chybí náhradní desky

Typ: klasický ● Tvar toastů: trojúhelníky ● Počet vyměnitelných desek: 1 ● Příkon: 850 W ● Materiál: keramický povrch

Další zajímavé produkty

Výběr nového spotřebiče do domácnosti nemusí být vždy rychlý a snadný. Přestože se naše testy snažíme sestavit tak, aby si v nich přišlo na své co nejvíce kupujících, ne vždy vyhovíme každému. Je to právě proto, že každý zákazník má jiné preference. Podobně je to i s modely toustovačů. Zatímco některé modely se od sebe liší jen v detailech, jiné jsou od sebe diametrálně odlišné parametry i cenou. Snažili jsme se pro vás vybrat nejlepší toustovače z různých kategorií. Pokud jste si mezi nimi i přes jejich odlišnost nenašli zatím žádného favorita, nepřestávejte číst. Jelikož je dnes nabídka toustovačů opravdu široká, vybrali jsme pro vás ještě několik zajímavých modelů, které jistě stojí za chvíli vaší pozornosti.

Oblíbenou volbou mnoha zákazníků je toustovač 4 v 1 Eta Sorento 3151. S multifunkčním toustovačem Eta si připravíte mnoho slaných i sladkých pochoutek. Výměnné desky jsou samozřejmě vyrobeny z kvalitního, nepřilnavého materiálu. Přístroj uvedete do chodu zapojením do elektřiny. Následně vás bude o nahřátí informovat světelná kontrolka. Sendvičovač se pyšní automatickou regulací teploty, čili si stačí nachystat oblíbené jídlo, položit jej na rozehřáté plotny, zavřít přístroj a počkat pár minut, než se jídlo zapeče.

Od společnosti Tefal se do našeho testu dostal také model Tefal SM 155212. Disponuje přímo zabudovanými deskami, se kterými si připravíte jen klasické toasty ve tvaru trojúhelníku. I přes nástavce s nepřilnavým povrchem tento tip toustovačů příliš nedoporučujeme. Svými kompaktními rozměry je však vhodný do menších kuchyní nebo na cestování. S výkonem 700 W vám do pár minut připraví 2 sendviče, resp. 4 trojúhelníky. Pro vaši bezpečnost je tento model vybaven zámkovou západkou a tepelně izolovanou rukojetí.

Dobrou volbou může být i toustovač Tescoma President 3 v 1. Připraví vám dozlatova zapečené sendviče, vafle, grilovanou zeleninu, panini, maso nebo ryby. Příkon spotřebiče dosahuje až 800 W. Je vyroben z kvalitního kovu, tepelně odolného plastu a nerezavějící oceli. Na provoz i správnou teplotu vás upozorní světelná kontrolka. Všechny tři páry vyměnitelných desek jsou opatřeny antiadhezním povlakem, díky kterému se pokrm nepřipaluje a nelepí se na ně.

ETA Tampo 4156 je dalším oblíbeným modelem, který vám umožní připravit něco chutného na zub. Tento model spojuje trojí funkčnost v jednom těle. Zastoupí toustovač, vaflovač i gril. V případě, že chcete grilovat maso, oceníte funkci otevření desek do vodorovné polohy o 180°. Desky jsou pokryty nepřilnavým povrchem, takže při čištění by neměl nastat problém. Teplotu si regulovat nemusíte, je nastavena automaticky. Plastová, tepelně izolovaná rukojeť snižuje riziko popálení. Minusem je delší nahřívání.

Cenově dostupný model Sencor SSM 9410 nabízí v balení 3 výměnné desky na pečení toastů, vaflí a masa. Po jejich použití je díky nepřilnavému povrchu snadno a rychle očistěte pod tekoucí vodou. Nechybí mu světelné kontrolky, které vás budou informovat o provozu a nahřátí. Červená symbolizuje nahřívání a po zobrazení zelené můžete vložit jídlo. Samozřejmostí je tepelně izolovaná rukojeť a boční strany těla.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Oblíbenější výrobky jsou zpravidla velmi pozitivně hodnoceny a kvalitní. Ovšem nemusí to být vždy pravda. Důležité je si daný výrobek vždy nejprve důkladně prověřit a teprve potom koupit. Pokud vás zajímá, které modely toustovačů jsou aktuálně mezi spotřebiteli nejoblíbenější, najdete je v následující tabulce. S jejím sestavením nám pomohl portál Heureka.cz. Uvědomujeme si, že čas od času se prodejnost jednotlivých modelů mění, proto se snažíme naši tabulku TOP 5 nejprodávanějších produktů pravidelně aktualizovat.

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest SSMW 750 D25*Zobrazit produkt
ETA 5151 900005*Zobrazit produkt
Eta Sorento 31515*Zobrazit produkt
Sencor SSM 42215*Zobrazit produkt
Tefal SW 854 D 165*Zobrazit produkt

Patříte k milovníkům toastů? Určitě máte také oblíbené přísady, které by ve vašem chutném toastu neměly chybět. Proto je nejlepší, když si takový toast připravíte sami, podle vašich představ a kdykoli v pohodlí domova. Toasty, vafle, lívance či panini jsou také chutným tipem k snídani, odpolední svačině i večeři. Navíc chutnají nejen dospělým, ale i dětem. Pokud zatím nemáte možnost připravit si tyto zmíněné dobroty, určitě se poohlédněte po toustovači. Koneckonců, nejde o žádnou příliš velkou investici. Kvalitní toustovač umíte sehnat už za pár stovek korun. Jediné, co potřebujete, je věnovat chvíli času výběru. Abyste našli všechny informace kompletně na jednom místě, kromě recenzí nejlepších toastovačů jsme si pro vás připravili i krátkého průvodce výběrem. Dozvíte se v něm všechny užitečné informace o důležitých parametrech a také o ověřených výrobcích a cenách.

Návod, jak vybrat toustovač

 • Typ toustovače
 • Vellikost
 • Tvar toastů
 • Materiál
 • Příkon
 • Funkce
 • Cena a oblíbení výrobci

Klasický vs multifunkční toustovač

Toustovače zpravidla dělíme do dvou základních kategorií, podle toho, co umožňuje daný model připravit. Na výběr máte klasický nebo multifunkční model.

Klasický toustovač

Základní nebo jinak řečeno klasický toustovač má v sobě nejčastěji přímo zabudovanou jednu desku. Umožní vám tak připravit jen toasty ve tvaru trojúhelníků nebo čtverců. Nevýhodou těchto modelů je jejich komplikovanější čištění. I přesto, že jsou desky standardně pokryty nepřilnavým povrchem, můžete je očistit jen hadříkem. V případě, že vám postačí klasický model jen pro přípravu toastů, dbejte na to, aby umožňoval výběr desek.

Multifunkční toustovač

Pokud od toustovače očekáváte více funkcí a možností, lepší volbou bude multifunkční model. Jeho největší výhodou je možnost vybírání a změna zapékacích desek. S toustovačem jsou přibaleny i obvykle 3 nebo 4 desky, se kterými si dokážete připravit vafle, panini, maso, americké toasty, zeleninu nebo sýry. Navíc, po skončení je jednoduše vyjmete a můžete je očistit pod tekoucí vodou nebo dát do myčky nádobí.

Multifunkční toustovač

Nepodceňujte velikost

Velikost toustovače je také důležitá, protože na ní závisí, kolik jídla dokážete najednou připravit. Při volbě správné velikosti se řiďte hlavně počtem lidí ve vaší domácnosti. Pokud máte jen dvoučlennou nebo tříčlennou rodinu, vystačíte si také s menším modelem. Tyto modely dokáží připravit najednou dva toasty a jsou také cenově přijatelné. Naopak, u více členů bychom vám doporučili zainvestovat do zařízení, které dokáže připravit i 4 či více toastů najednou.

Velikost nemusí ovlivňovat jen počet připravených porcí. Často pod pojmem velikost toustovače může jít o velikost porcí toustů. Nezapomeňte však na to, že větší přístroj vám může zabírat více místa při skladování.

Trojúhelníky, čtverce, panini či vafle?

Záleží vám na vzhledu připravovaného jídla? Pokud ne na vzhledu, tak alespoň na typu toastů? Při hledání vhodného modelu toustovače si můžete vybrat z tvarů toustů a jiných jídel, která budete na stroji připravovat. Na trhu najdete toustovače, se kterými si připravíte trojúhelníkové nebo čtvercové toasty, vafle, panini, lívance atp. K některým modelům si dokonce můžete dokoupit desky s dalšími tvary, pro přípravu donutů, koláčků, lívanců ve tvaru srdce apod. Setkat se můžete také s toustovači pro děti. Ty vám připraví toasty, které vypadají jako jejich oblíbené postavičky z pohádek.

Toustovače tvar toastů

Nepřilnavý povrch je nutností

Materiál pečicích desek, na kterých probíhá zapékání toustů, je nepochybně velmi důležitým kritériem. Na desky totiž ukládáte pokrm, který později zkonzumujete. Materiál má vliv nejen na kvalitu připravovaného jídla, ale také na údržbu. Nejrozšířenějším materiálem, který se používá k výrobě desek, je teflon s nepřilnavou úpravou. Disponuje několika vynikajícími vlastnostmi, ze kterých zmíníme vysokou tepelnou odolnost či snadné čištění. Ty nejkvalitnější modely mohou mít teflon ještě speciálně ošetřený. Naopak, u levných toustovačů si dávejte velký pozor při výběru. Často mohou být tyto modely velmi náchylné k poškrábání, což vede k následnému odlupování vrstvy. V oblibě jsou také toustovače s keramickým povrchem. Kvalitní nepřilnavý materiál bude mít za následek rychlé a snadné čištění toustovače. Vyjímatelné desky stačí jen omýt pod tekoucí vodou, osušit a odložit.

Co se týče vnějšího materiálu, ten ovlivňuje kromě celkové pevnosti i design zařízení. V posledních letech jsou velmi oblíbené nerezové modely doplněny o plastové prvky. Plast je umístěn po celém okraji přístroje a na rukojeti. Je to většinou z důvodu, že plasty jsou tepelně izolovány, a tak se nemusíte bát popálení.

Jaký příkon má mít toustovač?

Při výběru vhodného toustovače si všímejte také jeho příkonu. Od něj se totiž odvíjí zejména doba přípravy toastů. Udává se ve wattech a v popisech jej najdete pod označením „W“. Příkon ovlivňuje, jak vysoký je výkon zařízení. Obecně platí, čím je příkon vyšší, tím lépe. Výkon sice může souviset i s konstrukcí spotřebiče, ale příkon jej do značné části výrazně ovlivňuje. Pokud chcete mít toasty opečené co nejrychleji, volte přístroj s vyšším příkonem. Nevýhodou je, že vyšší příkon s sebou přináší vyšší náklady na elektřinu. Na druhé straně příprava toastů trvá jen pár minut, tedy nejde o žádnou výraznou částku. Nejčastější hodnoty příkonu u toustovačů se pohybují v rozmezí od 500 W do 1 700 W. V neposlední řadě záleží také na daném modelu a jeho funkcích.

Příkon toustovače

Doplňkové funkce, které jistě oceníte

Přestože se toustovače na první pohled mohou jevit jako jednoduchá zařízení, jejichž účelem je jen zapékání toastů, mohou disponovat i praktickými funkcemi, které uživateli přinesou ještě větší komfort při používání. Jaké doplňkové funkce mohou mít toustovače?

 • Tlačítko zapnutí/vypnutí – spouštěcí tlačítko většinou bývá součástí dražších modelů toustovačů. Ty levnější modely se totiž automaticky zapínají při zapojení do elektrické zásuvky a vypínají se při vytažení kabelu ze zásuvky.
 • Světelný indikátor – bývá součástí levnějších i dražších modelů. Červené světlo zpravidla signalizuje ohřev. Zelené světlo naznačuje, že je zařízení připraveno k přípravě jídla.
 • Regulátor teploty – některé sendvičovače umožňují nastavení požadované teploty na pečení toastů. Většinou bývá teplota nastavena automaticky.
 • Ochrana proti přehřívání – jde o bezpečnostní funkci, která ochrání nejen toast, ale také samotný toustovač před nechtěným přehřátím. Pokud byste zapomněli vytáhnout toast ze zařízení, toustovač se vypne.
 • Protiskluzové nožičky – samozřejmostí mnoha modelů jsou protiskluzové nožičky. Zajistí, aby toustovač stál dobře na jakémkoli povrchu a držel stabilitu.

Toustovače – doplňkové funkce

Vyplatí se zainvestovat?

Toustovače nepatří k cenově náročným spotřebičům. Ty nejlevnější modely seženete již za pár stovek korun. Cena těch nejdražších se může vyšplhat nad 2 500 Kč. Důležité je zamyslet se, co od spotřebiče očekáváte. Cenový rozdíl těchto zařízení ovlivňuje zpracování, funkce i množství pomůcek.

Nenáročným uživatelům budou stačit klasické toustovače, které seženete do 500 eur. Jedná se především o základní modely, které disponují jen jedním párem desek. Neočekávejte ani žádné přidané funkce a příslušenství. Nevýhodou takových modelů je, že desky se často nedají z toustovače vyjmout a tak se velmi obtížně čistí.

V poměrně širším cenovém rozpětí od 500 do 1 500 Kč už naleznete propracovanější modely. Často nabízí možnost výměny desek, jsou elegantně designově propracované a zejména multifunkční. Pracují poměrně rychle a některé modely v této kategorii nabízejí možnost volby pečící teploty.

Toustovače nad 1 500 Kč potěší náročné zákazníky. Jedná se o multifunkční modely, které nabízejí vysoký (1 000 W) příkon. Výrobci při nich dbají na vysokou kvalitu materiálů a celkového zpracování. Těmto zařízením nechybí funkce, jako vypínač, světelná signalizace, regulátor teploty či možnost volby teploty. V balení často naleznete 3 až 4 páry výměnných desek.

Oblíbené jsou toustovače Tefal, Eta, Sencor i Tescoma

Výrobou toustovačů se zabývá mnoho společností s velmi dobrým renomé. Ověřenou kvalitu nabízí výrobce domácích a kuchyňských spotřebičů Tefal. V jejich portfoliu naleznete mnoho modelů klasických i multifunkčních toustovačů. Navíc produkty značky Tefal jsou velmi oblíbené i mezi spotřebiteli. Vysokou kvalitu nabízí také česká značka Eta. Tato firma se dnes zabývá výrobou různých domácích spotřebičů včetně kvalitních toustovačů. Výborný poměr ceny a kvality přináší japonská značka Sencor. V našem testu od nich naleznete 3 v 1 toustovače za velmi přijatelnou cenu. Synonymem pro kuchyňské potřeby je také značka Tescoma. Za zvážení mohou stát také německé toustovače značky Klarstein.

Otázky a odpovědi – FAQ

Závěr našeho návodu již tradičně patří vašim otázkám na recenzované modely nebo cokoli související s výběrem toustovače. Proto, pokud jste se z našeho testu nedozvěděli vše, co vás zajímá, jsou vám k dispozici komentáře, do kterých umíte vložit svoji otázku. Podělit se můžete o své zkušenosti či rady, které umí pomoci ostatním kupujícím. Vaše komentáře průběžně kontrolujeme a postupně odpovídáme na všechny z nich. Nezapomeňte si přečíst i námi připravené odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

V první řadě je důležité, abyste toustovač důkladně vyčistili po každém použití. Nejrychleji vyčistíte multifunkční toustovač s vyjímatelnými deskami. Jelikož jsou desky často vyrobeny z nepřilnavého materiálu, stačí, když je opláchnete pod tekoucí vodou, otřete a odložíte. Pokud máte myčku nádobí, můžete je dát vyčistit i do ní. V případě, že máte klasický toustovač, který nemá vyjímatelné plotny, nejlepším řešením je použít navlhčenou utěrku nebo čistící ubrousek. Vyhýbejte se používání chemických látek či kovových předmětů, aby neporušily ochrannou vrstvu.

My bychom vám doporučili koupi toustovače s vyjímatelnými deskami. Je to hlavně z důvodu jednoduššího čištění.

Můžete, ale musíte mít toustovač s vyměnitelnými deskami. Používejte desku s vodorovnými pásky. Berte však v úvahu to, že toustovače jsou malá zařízení s menším příkonem. Doporučujeme grilovat jen tenké kousky kuřecího masa. Mnohem jistější bychom si byli v grilování zeleniny nebo třeba sýra.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotřebiče