Matrace Dormeo

Matrace Dormeo – recenze, akce, cena

Slovo Dormeo je pro mnohé ekvivalentem ke slovu matrace. Ano, není pochyb, že Dormeo patří k předním výrobcům těchto „spánkových pomůcek“. Vyplatí se však nad koupí matrací této značky opravdu uvažovat? Abychom vám mohli na tuto otázku co nejlépe odpovědět, připravili jsme si pro vás test matrací Dormeo, ve kterém jsme recenzovali a srovnávali několik spotřebitelsky atraktivních modelů. Posvítili jsme si na ty levnější i dražší a kromě vítěze Dormeo iMemory S Plus jsme recenzovali i několik různorodých alternativ.

Publikované: 02.11.2021
Aktualizované: 27.03.2024

Jakou matraci Dormeo koupit? 

Ve svých recenzích matrací Dormeo jsme si posvítili na každičký detail. Pokud vás zajímají jen nejdůležitější parametry, nemusíte ztrácet čas a můžete si novou matraci vybrat na základě následující tabulky, v níž naleznete 3 modely z různých cenových i kvalitativních kategorií, kterým jsme udělili speciální štítky.

Názov Hodnotenie Detail
Dormeo iMemory S Plus   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Dormeo DNA   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Dormeo iMemory Silver   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Dormeo iMemory S Plus

Dormeo iMemory S Plus

Oboustranná matrace, výška 20 cm, 15letá záruka, možnost přizpůsobení tvrdosti.

Zobrazit více info

Matrace Dormeo iMemory S Plus s 15letou zárukou patří ke 3zónovým matracím s hypoalergenními vlastnostmi. Tvrdost matrace můžete přizpůsobit svým osobním požadavkům, a to dokonce individuálně pro 2 osoby. Tloušťka matrace je 20 cm, nachází se na ní praktický potah z paměťové pěny, který můžete kdykoli vyprat, je odolná a má dlouhou životnost.

Náš TIP
Dormeo iMemory Silver

Dormeo iMemory Silver

Oboustranná matrace, tloušťka 18 cm, 15letá záruka, možnost přizpůsobení tvrdosti.

Zobrazit více info

Oboustranná matrace Dormeo iMemory Silver s 15letou zárukou je 3zónová matrace s hypoalergenními vlastnostmi. Tvrdost matrace si můžete přizpůsobit. Tloušťka matrace je 15 cm, nachází se na ní praktický potah z paměťové pěny s ochrannou vrstvou CleanEffect.

Dormeo Aloe Vera

Dormeo Aloe Vera

Velmi tvrdá matrace s výškou 16 cm, obsahuje paměťovou pěnu, je vhodná pro alergiky.

Zobrazit více info

Ergonomická matrace s paměťovou pěnou a antibakteriální vrstvou CleanEffect na potahu. Potah není snímatelný. Jádro je tvořeno pěnou Ecocell. Výška matrace je 16 cm. Matrace se dokáže díky kombinaci pěn perfektně přizpůsobit poloze spánku a křivkám těla. Dormeo garantuje záruku na jádro matrace až po dobu 10 let. Matrace je vhodná i pro alergiky.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Výběr matrace byste určitě neměli uspěchat. Sáhnete-li po té správné, věřte, že vám bude sloužit minimálně příštích 6, v tom lepším případě klidně i více než 15 let. Kvalitní matrace pochopitelně není malou investicí, proto se při rozhodování nevyplatí přehlédnout jediný (na první pohled možná zanedbatelný) detail. Při hodnocení jednotlivých modelů jsme se snažili tuto práci udělat za vás. Posvítili jsme si na všechny zásadní parametry a z toho důvodu, abychom mohli vybrané matrace Dormeo porovnat mezi sebou, jsme si z nich na začátku recenzování vytvořili praktickou pomůcku.

Poměr mezi cenou a kvalitou
Funkční vlastnosti
Možnosti přizpůsobení osobním požadavkům
Životnost a záruka
Způsob údržby

Pokud se podíváte na nabídku matrací Dormeo, zjistíte, že je přímo nekonečná. Jsou dostupné ve všelijakých rozměrech, provedeních i cenových relacích. V případě, že máte netradiční postel, můžete dokonce výrobce požádat o výrobu matrace Dormeo na míru. Abychom do testu zařadili jen ty nejlepší modely, pomohli jsme si spotřebitelskými recenzemi matrací Dormeo, které jsme hledali přímo na webu dané značky, ale také na ověřených portálech Heureka, Mall, Alza či Kasa.

Proč důvěřovat našemu testu? 

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze matrací Dormeo

Naše nezávislé recenze matrací Dormeo vznikaly intenzivně během desítek hodin. Porovnat jednotlivé technologie, materiály, odolnost, životnost a další parametry totiž nebyl jednoduchý úkol. Věříme však, že naše snaha a práce měly smysl a že následující hodnocení matrací, v rámci kterých jsme se snažili dodržet co největší objektivitu, vám při vašem nákupu pomohou v co největší možné míře.

Víťaz testu

Dormeo iMemory S Plus

Oboustranná matrace, výška 20 cm, 15letá záruka, možnost přizpůsobení tvrdosti.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud jste zatím nepřišli na to, jaká tvrdost matrace je ideální právě pro vás, Dormeo iMemory S Plus je ideální volbou. Její vlastnosti ocení i páry s rozdílnou představou o dokonalém pohodlí. Tvrdost matrace totiž můžete z hlediska tvrdosti přizpůsobit svým osobním požadavkům, a to až ve 4 variacích.

Jádro iMemory S Plus má tvrdší a měkčí stranu. Různě tvrdé jádro je doplněné o potah z paměťové pěny, jehož otočením rovněž upravíte tvrdost matrace. Důležitou roli hraje i fakt, že jde o jednu z pružinových matrací Dormeo. Pružiny Octaspring ovšem nejsou kovové, ale pěnové a mají tvar písmene S, tělu poskytují různou oporu v jednotlivých zónách. Pokud matraci otočíte na jednu stranu, pružiny podepřou vaše nohy, při otočení na druhou stranu se budou pevnější části nacházet pod vašimi rameny, krkem a hlavou.

Zde variabilita iMemory S Plus nekončí. Tuto oboustrannou matraci můžete přizpůsobit i pro 2 osoby. Jinak řečeno, tvrdost je nastavitelná nezávisle na každé straně. Tuto vlastnost mají logicky jen modely pro 2 osoby, tedy ty se šířkou od 160 cm výše.

Další výjimečnou vlastností Dormeo iMemory S Plus je tzv. revitalizační ošetření. Jedná se o speciálně impregnovanou tkaninu, která eliminuje tvorbu statické energie. Tento na první pohled detail zlepšuje kvalitu spánku, urychluje proces regenerace těla a podporuje jeho relaxaci. Pohodlí zvyšuje i větrací systém, který zabraňuje nadměrnému pocení během celého roku. Zmíněný potah z paměťové pěny můžete kdykoli vyprat. Matrace je navíc vyrobena z hypoalergenních a antibakteriálních materiálů, proto ji můžeme doporučit i pro lidi s citlivou pokožkou, alergií, ekzémy či jinými zdravotními problémy.

K plusům řadíme také vysokou nosnost (do 140 kg) a dostupnost mnoha rozměrových variant. Nezanedbatelnými benefity je prodloužená, až 15letá záruka a možnost 60denního zkušebního období, během kterého si můžete matraci nechat nebo ji vrátit se zárukou vrácení peněz. Za negativum pokládáme jedině to, že není vhodná pro postele s polohovatelným roštem.

Matrace Dormeo iMemory S Plus si od spotřebitelů vysloužila hodnocení 4,8 z 5. Mezi recenzemi jsme nejčastěji narazili na tvrzení, že již po krátké době jejího používání došlo k výraznému snížení bolestí páteře v různých oblastech. Z pozitiv je často zmiňován i dobrý poměr mezi cenou a kvalitou. Zákazníci jsou převážně spokojení, vysloveně negativní hodnocení jsme nenašli.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Možnost přizpůsobení tvrdosti
Dlouhá životnost

Negatíva

Není vhodná k použití v postelích s polohovatelným roštem

Výška: 20 cm ● Nosnost: 140 kg ● Dostupné rozměry: 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 190, 140 × 200, 160 × 190, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm ● Záruka: 15 let

Náš TIP

Dormeo iMemory Silver

Oboustranná matrace, tloušťka 18 cm, 15letá záruka, možnost přizpůsobení tvrdosti.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dormeo iMemory Silver je další oboustranná matrace s možností přizpůsobení tvrdosti. Všitá vrstva paměťové pěny zmírňuje tlak, který je vyvíjen na tzv. tlakové body. Patří do střední až vyšší cenové třídy a má až 15letou záruku, o kvalitě a odolnosti proto není třeba pochybovat. Na vyzkoušení s garancí vrácení peněz však v tomto případě budete mít jen 30 dní.

Oboustranné jádro o tloušťce 15 cm vám nabízí výběr až ze 4 stupňů tvrdosti: měkká, středně tvrdá, tvrdá, extra tvrdá matrace. Jádro s modrou barvou má vyšší, to s barvou oranžovou nižší tvrdost. Matraci dle svých požadavků upravíte jejím jednoduchým otočením ze strany na stranu. Tvrdost navíc doladíte i pomocí otočení vrchního potahu.

Díky této vlastnosti je Dormeo iMemory Silver vhodná pro lidi s nízkou, normální i nadstandardní tělesnou hmotností a také pro ty, kteří spí na boku či na zádech. Stejně jako u dalších oboustranných modelů Dormeo iMemory S Plus jsou matrace iMemory Silver pro 2 osoby rozdělené na 2 samostatné části, mezi kterými nedochází k přenosu vibrací, přičemž pro každou z nich můžete nastavit samostatnou tvrdost. Dvojité jádro v tomto případě naleznete již u modelů se šířkou od 140 cm výše.

Dormeo iMemory Silver patří do kategorie 3zónových matrací o tloušťce 18 cm. Poskytuje ergonomickou oporu pro oblast krku a hlavu, oblast bederní a křížové páteře i dolní končetiny a tělo udržuje v přirozené anatomické poloze. V jejím nitru se nachází pěna Ecocell a paměťová pěna iMemory, která se výborně přizpůsobí konturám vašeho těla, pomáhá uvolnit svalstvo a podporuje správnou termoregulaci. Plusem Dormeo iMemory Silver je také velmi dobrá prodyšnost a antialergické vlastnosti, které zajišťuje silikonová vložka v kombinaci s postříbřenými vlákny Climalite a ochrannou vrstvou CleanEffect. Vlákna Climalite navíc odvádějí pot směrem od těla, mají antibakteriální i antistatické vlastnosti a eliminují zápachy.

I Dormeo iMemory Silver se mezi zákazníky těší oblibě. Pozitivní hodnocení hovoří o pohodlném spánku, dlouhé životnosti, zmírnění bolestí těla či eliminaci pocení. V tomto případě jsme narazili i na pár negativních zkušeností, které souvisí převážně s údajným opotřebováním vrchního potahu a vznikem proležených míst.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Oboustranné jádro s přizpůsobením tvrdosti ve 4 stupních
Antialergické antibakteriální vlastnosti a dobrá prodyšnost

Negatíva

Není vhodná pro postele s polohovatelným roštem
Pouze 30 dní na vyzkoušení

Tloušťka: 20 cm ● Dostupné rozměry: 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 190, 140 × 200, 160 × 190, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm ● Záruka: 15 let

Dormeo Aloe Vera

Velmi tvrdá matrace s výškou 16 cm, obsahuje paměťovou pěnu, je vhodná pro alergiky.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Obecně platí, že pro spánek jsou matrace s tvrdším jádrem lepší. I proto matrace Dormeo Aloe Vera patří mezi velmi tvrdé matrace s výškou 16 cm. Největším specifikem matrace jsou vlákna aloe vera, jež obsahuje potah matrace, který je jinak z polyesteru. Vlákna aloe vera integrovaná v potahu mají napomáhat ke zlepšování imunity a mít pozitivní vliv na buňky těla. Mají hypoalergenní účinek. Potah je rovněž ošetřen antibakteriální vrstvou CleanEffect. Matrace je tedy vhodná i pro lidi s alergiemi a astmatem. Nevýhodou je, že potah není snímatelný.

Matrace Dormeo Aloe Vera patří mezi nejtvrdší matrace tohoto výrobce a nabízí skvělou oporu páteře. Na svědomí to má pěna Ecocell, která tvoří jádro matrace. Samotné jádro je tlusté 14 cm. Přímo pod potahem se nachází 2cm vrstva paměťové pěny, což je velkým plusem, protože i přes vysokou tvrdost se matrace dokáže ergonomicky přizpůsobit křivkám vašeho těla. Nejde však o zdravotní matraci.

Matrace má standardní šířku 80 cm a na délku 200 cm. Matrace má po obou stranách dva úchyty, aby se s ní dalo pohodlně manipulovat. Doporučuje se matraci používat v kombinaci s lamelovým roštem. Použity jsou přírodní prvky a na životnost matrace je záruka až 10 let. Podle recenzí uživatelů však matrace poskytne skvělé pohodlí, zvláště těm, kteří preferují tvrdší podklad, jelikož měkká matrace jim naopak může způsobovat diskomfort.

Pozitíva

Obsah výtažků aloe vera
Skvělá opora páteře (tvrdost)
Antibakteriální matrace

Negatíva

Pro někoho až příliš tvrdá
Potah není snímatelný

Výrobce: Dormeo ● Šířka: 80 cm (variabilní) ● Délka: 200 cm (variabilní) ● Výška matrace: 16 cm ● Tvrdost: velmi tvrdá ● Počet zón: 0 ● Paměťová pěna: ano ● Vhodná pro alergiky: ano

Nejprodávanější podle portálu Heureka

Zajímá vás, která z matrací Dormeo patří aktuálně k těm nejprodávanějším na portálu Heureka? V tom případě nepřehlédněte naši průběžně doplňovanou tabulku. K míře prodejnosti jsme přihlíželi i při sestavování recenzí do testu, tento parametr proto pokládáme za vcelku směrodatný a nápomocný.

Názov Hodnotenie Detail
Dormeo iMemory Silver5*Zobrazit produkt
Dormeo iMemory S Plus5*Zobrazit produkt
Dormeo Aloe Vera5*Zobrazit produkt
Dormeo Nature Serenity5*Zobrazit produkt
Dormeo DNA5*Zobrazit produkt

Proč si vybrat matraci Dormeo?

Všechny matrace Dormeo jsou seřazeny do 4 kategorií: matrace s paměťovou pěnou, matrace s pěnou Ecocell, matrace s pěnovými pružinami Octaspring a přírodní matrace. Toto rozdělení je nápomocné již při samotném výběru. Modely od tohoto výrobce vynikají hned v několika oblastech, které si shrneme na následujících řádcích.

  • Zkušební období: Výrobce nabízí zkušební období s garancí vrácení peněz. U levnějších modelů jde o 30, u středně drahých o 60 a u těch nejdražších až o 100 dní.
  • Záruka: Kvalitu matrací Dormeo potvrzuje i nadstandardní záruka, která začíná na 6 letech.
  • Matrace Dormeo na splátky: Dražší modely si můžete většinou zakoupit také na splátky. Tuto informaci naleznete v popisu každé matrace.
  • Rozměry matrací Dormeo: Většina matrací je dostupná ve všech standardních rozměrech: 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 190, 140 × 200, 160 × 190, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm.
  • Technologie: Dormeo vyniká v oblasti používání různých pokrokových technologií. Většinu z nich jsme zmiňovali ve svých recenzích jednotlivých modelů. Jde např. o pružiny Octaspring, vlákna Tencel, hygienickou ochranu CleanEffect či postříbřená vlákna Climalite.
  • Materiály: Výrobce Dormeo je specialistou i v této oblasti. K materiálům, které patří k jeho největší pýše, se řadí např. paměťová pěna iMemory nebo polyuretanová pěna Ecocell.
  • Zdravotně nezávadné: Téměř všechny modely od Dormeo disponují antialergickými vlastnostmi, eliminují pocení, vyznačují se výbornou prodyšností a zabraňují množení patogenů či usazování prachu. Matrace Dormeo jsou klinicky testované, z tohoto hlediska jde tedy o velmi bezpečnou volbu.
  • Oboustranné a dvojité jádro: Jedná se o skutečnou „specialitku“ výrobce. Mnohé matrace jsou vybavené oboustranným jádrem, díky kterému lze upravovat jejich tvrdost. Dvojité jádro naleznete na modelech pro 2 osoby. Plní stejnou funkci, rozdílnou tvrdost lze však nastavit pro každou stranu matrace samostatně.

Pokud si nechcete vybrat matraci, aniž byste znali všechny podrobnosti, přečtěte si náš článek Jak vybrat matraci.

Otázky a odpovědi – FAQ

Jak už bylo několikrát zmíněno, výběr ideální matrace není jednoduchý úkol. Abyste zbytečně nevyhodili peníze, je nutné přihlížet ke každému podstatnějšímu i méně důležitému parametru. Náš test matrací Dormeo slouží zejména k tomu, aby vám poskytl co nejlepší představu o produktech od tohoto výrobce. Pokud vás zajímá cokoli, co jste v něm nenašli, oceníme, pokud se nás na to zeptáte v diskuzi pod sekcí odpovědí na nejčastější spotřebitelské otázky. Vaše komentáře průběžně kontrolujeme a snažíme se vám co nejdříve poskytnout zpětnou vazbu.

Ve většině případů ano. Stejně tak platí, že potahy můžete prát v pračce. Určitě si předem ověřte, zda lze zvolit teplotu jen 40, nebo až 60 °C. Na 60 °C se zpravidla mohou prát potahy z dražších modelů, které jsou určené pro alergiky či astmatiky.

Nosnost matrací je většinou 140 kg. Výjimkou jsou jen dětské matrace Dormeo. U některých modelů narazíte na informaci, že nemají omezenou nosnost, v tomto případě vám doporučujeme, abyste si podrobně přečetli přibalený návod. Toto tvrzení totiž nemusí být stoprocentně pravdivé.

Na tuto otázku nelze odpovědět. V nabídce tohoto výrobce naleznete základní pěnové modely, které nedisponují oddělenými zónami či oboustranným jádrem, ale rovněž takové, které se z hlediska použitých technologií podobají vesmírné lodi. Navíc matrace Dormeo často najdete i ve výrazné slevě. Ceny se proto pohybují ve velmi širokém rozmezí.

Dormeo Air+ Comfort

Oboustranná matrace, tloušťka 27 cm, 15letá záruka, možnost přizpůsobení tvrdosti.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Matraci Dormeo Air+ Comfort s 15letou zárukou a až 100denní zkušební dobou ocení i náročnější spotřebitelé. Její tloušťka je o něco menší (27 cm) a její cena je také o něco nižší. I Dormeo Air+ Comfort patří k oboustranným matracím. Ideální tvrdost si proto můžete „nastavit“ ve 2 stupních (měkká nebo středně tvrdá) jednoduchým otočením na jednu nebo druhou stranu.

Matrace je vhodná pro všechny věkové i váhové kategorie, oceníte ji i v případě, že máte problémy s páteří, klouby či jinými částmi pohybového aparátu, případně trpíte alergiemi, ekzémy a dýchacími problémy. Matrace je totiž antibakteriální, hypoalergenní a má velmi měkký odnímatelný potah s vláknem Tencel, který můžete prát v pračce.

Dormeo Air+ Comfort je vybavena speciální vrstvou s technologií Adaptive. Slouží k zajištění tzv. dynamické termoregulace, což v praxi znamená, že v létě nedochází k nadměrnému pocení a v zimě pocitu chladu. V jejím nitru jsou umístěné pěnové 3D pružiny Octaspring, které zajišťují výbornou prodyšnost a oporu celého těla. Jsou doplněné kapesními pružinami s vysokou stabilitou a odolností. Ke komfortu dále přispívají 3 samostatné zóny s různými vlastnostmi pro jednotlivé oblasti těla. Střední zóna je pevnější, aby poskytla oporu pánevní oblasti, která by se během spánku neměla dostávat pod linii těla. Vnější zóny s nižší tvrdostí zase podepřou ruce a ramena.

Zdravotní matraci Dormeo Air+ Comfort spotřebitelé vnímají pozitivně, sem tam však zmiňují i ​​jisté nedokonalosti. Nejčastěji zmiňovaným negativem je přemrštěná cena, kterou jsme koneckonců potvrdili i ve své vlastní recenzi.

Pozitíva

Výborná opora těla a prodyšnost
Plocha matrace je rozdělená na samostatné zóny
Možnost změny tvrdosti

Negatíva

Vyšší cena
Tvrdost je nastavitelná jen ve 2 stupních
Nevhodná pro postele s polohovatelným roštem

Tloušťka: 27 cm ● Dostupné rozměry: 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 190, 140 × 200, 160 × 190, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm ● Záruka: 15 let

Náš TIP

Dormeo Air+ Select

Oboustranná matrace, tloušťka 27 cm, 15letá záruka, možnost přizpůsobení tvrdosti.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dormeo Air+ Select je matrace pro skutečné milovníky spánku a pohodlí. První výjimečnou vlastností je nadstandardní tloušťka 27 cm, která poskytuje enormní komfort. Tvrdost matrace si můžete stejně jako u Dormeo iMemory S Plus přizpůsobit svým osobním požadavkům. Je vybavená dvojitým jádrem, díky kterému máte na výběr měkkou nebo středně tvrdou stranu. I v tomto případě platí, že u modelů se šířkou od 160 cm výše, tedy těch pro 2 osoby, lze tvrdost nastavit samostatně pro každou stranu. Speciální dvojité jádro navíc nepřenáší vibrace, takže pokud se váš partner rád převaluje, vy tento zlozvyk nepocítíte.

Matrace Air+ Select je tvořená 5 zónami, které poskytují různou oporu pro hlavu, ramena, bederní oblast, kolena a chodidla. Zajímavá je také její konstrukce. Pod 2cm vrstvou měkké paměťové pěny, která se přizpůsobí tvarům těla, nevytváří protitlak a je příjemná na dotek, se nacházejí speciální pěnové pružiny Octaspring. Ty vynikají výbornou prodyšností, odvádějí vlhkost a jsou schopné přizpůsobit se tělu při jakékoli poloze. Pružiny jsou totiž pohyblivé ve všech směrech. Pod nimi je do třetice umístěné jádro z kapesních pružin, které stojí za výbornou stabilitou matrace.

Výhodou pěnových pružin je ještě jedna drobnost. Matrace Air+ Select disponuje všemi výhodami klasických pružinových modelů, aniž by vydávala jakékoli nepříjemné zvuky. Za výbornou prodyšností tohoto modelu stojí také vrstva s technologií Adaptive, která poskytuje tzv. dynamickou termoregulaci, což znamená, že v létě eliminuje pocení a v zimě přispívá k pocitu tepla.

Odnímatelný potah, který můžete prát v pračce, je vylepšen vláknem Tencel. Celá matrace má antibakteriální a hypoalergenní vlastnosti, proto je vhodná i pro alergiky, astmatiky nebo osoby, které trpí jinými kožními a dýchacími problémy. I na tento model dostanete až 15letou záruku a neobvykle dlouhou, až 100denní zkušební dobu s garancí vrácení peněz. Za nevýhodu pokládáme jen poměrně vysokou cenu a fakt, že ani tento kousek není vhodný pro postele s polohovatelnými rošty.

Mezi spotřebitelskými recenzemi na matraci Dormeo Air+ Select jsme poměrně často narazili na tvrzení jako „nejlepší matrace, jakou jsme kdy měli“, „doporučujeme všem“ či „nejlepší matrace Dormeo ze všech“. Tato hodnocení mluví sama za sebe, stejně jako známka 4,85.

Pozitíva

Výborná prodyšnost a opora těla
Možnost nastavení tvrdosti
Nadstandardní tloušťka

Negatíva

Vyšší cena
Není vhodná pro postele s polohovatelným roštem

Tloušťka: 27 cm ● Dostupné rozměry: 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 190, 140 × 200, 160 × 190, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm ● Záruka: 15 let

Pre náročných

Dormeo Lux

Paměťová matrace, tloušťka 30 cm, 15letá záruka, možnost přizpůsobení tvrdosti.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dormeo Lux je další matrace pro náročné. Je navržená tak, aby se přizpůsobila každému tělu, poskytla mu oporu a ideální tvrdost. Tloušťka matrace je 30 cm. Tento fakt se neodráží jen na pocitu pohodlí, ale také na jednodušším vstávání z postele. Proto jde o vhodnou alternativu pro lidi, kteří mají např. problém s klouby.

Tento model můžeme doporučit osobám, které mají potíže s pohybovým aparátem, i z dalších důvodů. Nejde o speciální ortopedickou matraci Dormeo, její vlastnosti ji však předurčují i ​​k takovému použití. Matrace s přizpůsobitelnou tvrdostí je vyrobená z paměťové a AER paměťové pěny. Oba materiály pomáhají rozložit hmotnost těla na celý povrch matrace, snižují působení na tlakové body a napomáhají jejich lepšímu rozložení.

Svou roli hraje i elastická vrstva latexu, která se přizpůsobuje lidským konturám a poskytuje oporu v místech, která by se při spánku neměla takříkajíc propadnout pod ta ostatní. Tělo se díky tomu během noci nachází v přirozené anatomické poloze. Vrstva z latexu dále napomáhá narovnání páteře a podporuje správnou cirkulaci krve.

Model Lux je taštičkovou matrací Dormeo, což znamená, že se v jejím jádru nacházejí taštičkové pružiny, které na ní vytvářejí 5 pomyslných zón, a polyuretanová pěna Ecocell, která zvyšuje její odolnost a prodyšnost. Ta je výjimečná i v tomto případě. Zmiňovaná latexová vrstva je perforovaná, což zlepšuje cirkulaci vzduchu a zvyšuje hygienickou stránku používání matrace. K té přispívají také technologie CleanEffect a Essential, které vytvářejí nevhodné prostředí pro množení roztočů, bakterií a mikrobů. Za touto vlastností stojí výtažek z rostliny margoza, která se používá k výrobě antiparazitik pro zvířata, a látka pyrithion zinečnatý.

Za samostatnou zmínku stojí také vrchní potah. Nachází se na něm prošívání zlepšující prodyšnost a zabraňující nadměrnému pocení. Navíc obsahuje 3cm vrstvu paměťové pěny, takže slouží i jako doplňková matrace, kterou využijete na dovolených či ke spánku na gauči. Z hlediska funkčních vlastností je tento potah možné přirovnat k jakékoli originální doplňkové matraci Dormeo. Plusem potahu jsou také praktické úchyty v rozích, které usnadňují manipulaci se samotnou matrací.

Všechny vyjmenované vlastnosti matrace se odrazily i na nadprůměrně vysoké ceně. Na druhou stranu na ni výrobce poskytuje prodlouženou, 15letou záruku, což potvrzuje její kvalitu, odolnost a dlouhou životnost, a až 100 dní na vyzkoušení. Tak jako všechny zónové matrace Dormeo není ani Dormeo Lux vhodná k použití na polohovatelných roštech.

Vzhledem k tomu, že matrace Dormeo Lux nepatří k těm nejlevnějším, není zákazníky hodnocena až tak často. Ti, kteří se však rozhodli pro její koupi, si nemůžou vynachválit pocit pohodlí a zlepšení kvality spánku. Větší investici spotřebitelé zároveň považují za rozumnou.

Pozitíva

Výborná opora těla, prodyšnost a snížení tlaku na tělo
Antibakteriální vlastnosti
Nadstandardní životnost

Negatíva

Vysoká cena
Nevhodná pro postele s polohovatelným roštem

Tloušťka: 30 cm ● Dostupné rozměry: 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 190, 140 × 200, 160 × 190, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm ● Záruka: 15 let

Dormeo Ergo Comfort

Oboustranná matrace, tloušťka 20 cm, 15letá záruka, možnost přizpůsobení tvrdosti.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ergo Comfort je cenově dostupný ergonomický model s ortopedickými vlastnostmi a oboustranným jádrem pro přizpůsobení tvrdosti, který lze zařadit mezi zdravotní matrace Dormeo. Tloušťka činí 20 cm a lze ji označit za zlatý průměr. Konstrukci tvoří 5 vrstev, přičemž každá z nich přispívá k většímu pohodlí, snižuje napětí v oblasti šíje, nohou a rukou, uvolňuje reflexní body, poskytuje páteři pevnou oporu a zmírňuje její bolest.

Díky střední vrstvě ERGO o tloušťce 6 cm, která je inspirovaná kdysi populární ortopedickou pomůckou Kosmodisk, se může matrace přizpůsobit přirozenému anatomickému tvaru páteře. Pohyblivé pružiny zase zajišťují dobrou oporu těla i při nočním převalování do různých poloh. Matrace je rozdělená na 3 zóny, které se dynamicky přizpůsobují tělu a poskytují oporu páteři i kloubům a zabraňují tomu, aby se trup během jakékoli spánkové polohy dostal níže než zbytek těla, což je účinné při prevenci vzniku bolestí v této oblasti.

Matrace Ergo Comfort má oboustranné jádro, což znamená, že stejně jako u modelu Dormeo iMemory S Plus můžete pracovat s její tvrdostí. Při otočení matrace bílou stranou nahoru, která je vyrobená z měkčí pěny Ecocell, získáte pohodlí v podobě měkkého podkladu. Modrá strana z tvrdší pěny, která je prošitá 2cm vrstvou paměťové pěny, je vhodnou volbou pro ty, kdo spí na zádech, případně jim měkké povrchy způsobují bolesti těla.

Modely se šířkou nad 160 cm pro 2 osoby mají i v tomto případě oddělená jádra pro každou stranu, což znamená, že obě osoby mohou tvrdost matrace přizpůsobit vlastním požadavkům. Jádra na sebe navíc nepřenášejí vibrace. Matrace je vysloveně prodyšná, za čímž stojí polyuretanová pěna Ecocell se speciální strukturou.

V potahu, který můžete odejmout a prát v pračce, je všitá paměťová pěna s technologií CleanEffect. Ta zabraňuje množení mikroorganismů, nadměrnému zachycování prachu a je účinná také v ochraně proti roztočům. Potah je vyroben z viskózních vláken s výbornými absorpčními vlastnostmi. Ergo Comfort je antibakteriální a antialergická, proto je i ona vhodná pro alergiky či lidi s dýchacími problémy.

Na matraci Ergo Comfort výrobce poskytuje prodlouženou záruku na 15 let. Zkušební období je stejné jako u Dormeo iMemory S Plus. Matraci proto můžete „nanečisto“ testovat až 60 dní a v případě, že nebudete spokojení, dostanete své peníze zpět. Bohužel ani v tomto případě není vhodné matraci použít v kombinaci s polohovatelnými rošty.

Matraci Dormeo Ergo Comfort spotřebitelé ohodnotili podobně jako my. Pokládají ji za kvalitní a velmi pohodlnou. Z negativních zkušeností jsme narazili například na to, že spodní strana potahu je vyrobená z méně kvalitní látky. Někteří uživatelé matraci také popisují jako tvrdší.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou
Možnost přizpůsobení tvrdosti pro obě strany matrace
Ortopedické a antialergické vlastnosti

Negatíva

Není určená k použití v kombinaci s polohovatelným roštem

Tloušťka: 20 cm ● Dostupné rozměry: 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 190, 140 × 200, 160 × 190, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm ● Záruka: 15 let

Cenový trhák

Dormeo Siena

Standardní matrace, tloušťka 14 cm, 6letá záruka, vysoká tvrdost.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dormeo Siena je základní matrace za velmi výhodnou cenu. Matrace je dostupná ve všech standardních velikostech, její koupi proto doporučujeme jednotlivcům i párům. Jedná se o tenčí model o tloušťce 14 cm, se střední tvrdostí a dobrou pružností. Pokud si potrpíte na měkkost, nemusí jít o nejlepší volbu. Naopak pro osoby, které mají v oblibě spánek na tvrdším povrchu, zejména při poloze na zádech, je Siena jako stvořená.

Matrace Siena je vyrobená z pěny Ecocell, která se umí velmi dobře přizpůsobit konturám lidského těla. Díky větší tvrdosti si však matrace zachovává tvar, a to při umístění na klasickém i polohovatelném roštu. Vzhledem k 6leté záruce lze předpokládat, že matrace by svůj tvar neměla změnit minimálně během této doby.

K plusům dále řadíme fakt, že matrace Siena splňuje vysoké hygienické požadavky. Je ošetřena technologií CleanEffect, která inhibuje růst bakterií a jiných patogenů, eliminuje zápach a vytváří nevhodné prostředí pro roztoče. I přesto, že se nejedná o model, který je určený vysloveně pro alergiky, je dobrou volbou pro lidi s většími požadavky na hygienu. K té přispívá i možnost praní odnímatelného potahu z polyesteru, na kterém naleznete 3D prošívání zvyšující pocit tepla.

Matrace Dormeo Siena má velmi dobrou prodyšnost, k níž přispívá samotný výrobní materiál Ecocell® s třídimenzionální buněčnou strukturou, která umožňuje proudění vzduchu přímo přes ni, v kombinaci s tkaninou AiX na spodní straně. Na vyzkoušení máte v tomto případě jen 30 dní, vzhledem k nízké pořizovací ceně však nejde o tak zásadní negativum.

Co o matraci Dormeo Siena říkají samotní spotřebitelé? Vzhledem k tomu, že se jedná o základní model bez speciálních vylepšení, získal známku 4,35. Uživatelé jsou spokojení a matraci hodnotí jako levný model s přiměřenou kvalitou.

Pozitíva

Nízká cena
Dobrá prodyšnost a vysoká hygieničnost
Vhodná na klasické i polohovatelné rošty

Negatíva

Kratší záruka
Menší tloušťka a větší tvrdost nemusí vyhovovat každému
Bez speciálního tvarování či zón

Tloušťka: 14 cm ● Dostupné rozměry: 80 × 190, 80 × 200, 90 × 190, 90 × 200, 120 × 200, 140 × 190, 140 × 200, 160 × 190, 160 × 200 nebo 180 × 200 cm ● Záruka: 6 let

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Matrace

Vaše hodnocení:
(91.2%)