Kulmy na vlasy

Nejlepší kulmy na vlasy 2024 + recenze

Hledáte kulmu na vlasy, za kterou nezaplatíte astronomickou sumu, bude spolehlivá, šetrná k vašim vlasům a její obsluhu zvládnete levou zadní? V tom případě vám už hned na začátku můžeme doporučit vítězku testu, klešťovou kulmu Remington CI6525. Pro ty z vás, kteří chtějí co nejvíce ušetřit, nebo naopak potřebují profesionální kulmu, jsme recenzovali i několik dalších kvalitních zařízení z nabídky ověřených výrobců.

Publikované: 07.09.2021
Aktualizované: 03.04.2024

Jakou kulmu na vlasy koupit?

Plánujete si pořídit svou první kulmu, případně uvažujete nad výměnou té staré, ale výběru nechcete věnovat příliš mnoho času? Pro všechny z vás, kteří preferují rychlá rozhodnutí a nechtějí číst náš podrobný návod na výběr ani recenze, jsme si hned na úvod připravili popis nejdůležitějších vlastností trojice porovnávaných produktů ze svého testu kulem na vlasy.

Názov Hodnotenie Detail
Remington CI6525   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Rowenta CF4310F0   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Philips BHB887/00   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Remington CI6525

Remington CI6525

Klešťová ionizační keramicko-turmalínová kulma, 130–220 °C, 10 teplotních stupňů, 1,8m otočný kabel, průměr 25 mm.

Zobrazit více info

Klasická kulma na vlasy Remington CI6525 nás zaujala poměrem mezi pořizovací cenou, výkonem a jejími vlastnostmi. Má velmi přesnou regulaci teploty, kterou si na ní můžete nastavit od 130 do 220 °C. Hlavice s univerzálním průměrem 25 mm a ionizačními vlastnostmi je vyrobená z keramiky a přírodního turmalínu, materiálů, které jsou šetrné ke všem typům vlasů. K minusům patří jen kratší otočný napájecí kabel.

Cenový trhák
Rowenta CF2132

Rowenta CF2132

Klasická klešťová keramická kulma, max. teplota 180 °C, bez regulace teploty, 1,8m otočný kabel, průměr 16 mm.

Zobrazit více info

Pokud hledáte doslova levnou, klasickou kulmu na vlasy se základními funkcemi, Rowenta CF2132 může být tou pravou. Jedná se o model bez regulace teploty, která je nastavená fixně na 180 °C. Kulma je vybavena 16mm hlavicí z keramiky, nachází se na ní kratší otočný kabel a má velmi nízkou spotřebu elektřiny. K plusům patří studená špička a rychlé nahřívání.

Náš TIP
BaByliss PRO 2469

BaByliss PRO 2469

Ionizační titanovo-turmalínová trojkulma, 150–210 °C, 5 teplotních stupňů, 2,7m otočný kabel, průměr 19 mm.

Zobrazit více info

Ionizační trojkulma BaByliss PRO 2469 s titanovo-turmalínovým povrchem a ionizační technologií je opravdu kvalitní model pro náročnější spotřebitele, což se odráží i na jeho pořizovací ceně. Teplota je regulovatelná v 5 fixních stupních od 150 do 210 °C. Manipulace s kulmou je jednoduchá, je vybavena funkcí automatického vypnutí a její nahřívání je velmi rychlé.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Kulmy na vlasy nejsou příliš komplikovanými zařízeními. Abyste si dokázali vybrat co nejlépe, je potřeba pochopit pouze pár klíčových vlastností a funkcí. Právě ty byly jednou z pomůcek, které jsme využívali při výběru, ale i samotném sestavování svého testu kulem na vlasy. Jednotlivé modely jsme navíc porovnávali i mezi sebou, díky čemuž můžete získat lepší představu o poměru mezi pořizovací cenou, výkonem, kvalitou a funkcemi.

Poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Univerzálnost použití
Šetrnost k vlasům
Teplotní rozpětí
Počet teplotních stupňů
Rychlost nahřívání
Bezpečnostní prvky
Obsluha a manipulace

V našem testu nejlepších kulem na vlasy naleznete zástupce několika seriózních značek, konkrétně modely od značky BaByliss, Rowenta, Remington a Philips. Jejich kvalitu potvrzují nejen samotné technické parametry a naše vlastní hodnocení, ale také zkušenosti spotřebitelů a jejich recenze, které jsme analyzovali na známých portálech, jako je Mall, Heureka, Alza, Datart, Okay či Kasa. Do testu se proto dostaly jen ověřené, kvalitní a výkonné produkty, jejichž koupi vám můžeme nepochybně doporučit.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze kulem na vlasy

Sestavování našich podrobných recenzí kulem na vlasy probíhalo několik dní. Pozornost jsme věnovali každému detailu, v úvahu jsme brali také spotřebitelské recenze a míru prodejnosti jednotlivých modelů. Pevně věříme, že výsledkem je přínosný souhrn reálných vlastností daných produktů, do něhož nezasahoval žádný ze zmíněných výrobců či prodejců.

Víťaz testu

Remington CI6525

Klešťová ionizační keramicko-turmalínová kulma, 130–220 °C, 10 teplotních stupňů, 1,8m otočný kabel, průměr 25 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Remington CI6525 je velmi zajímavým kouskem za atraktivní pořizovací cenu. Jedná se o klasickou klešťovou kulmu s keramicko-turmalínovou hlavicí a funkcí ionizace, která přináší vlasům mnohé benefity. Hlavice s univerzálním průměrem 25 mmantistatický účinek, nezpůsobuje tzv. krepatění a je vhodná na všechny typy i délky vlasů.

K tomu, že kulmu Remington můžete použít na opravdu jakékoliv vlasy, přispívá i široké teplotní rozpětí, které můžete regulovat od 130 do 220 °C, a to až v 10 krocích po 10 °C. Nastavení teploty je proto nadstandardně přesné. Manipulace s kulmou, jak už to bývá u všech klešťových modelů, je velmi jednoduchá.

Rychlost nahřívání, která představuje necelou minutu, nemůžeme hodnotit jinak než pozitivně. Remington CI6525 je stejně jako BaByliss PRO 2469 LCD kulma s digitálním displejem, na kterém můžete sledovat aktuálně nastavenou teplotu. Vysoký výkon stojí i za trochu méně pozitivním parametrem, kterým je až 46W příkon.

Z hlediska bezpečnosti je na tom kulma Remington opravdu dobře. Disponuje funkcí automatického vypnutí po 60 min. nečinnosti, špička zůstává chladná i během používání a napájecí kabel můžete otáčet ve všech směrech. V tomto směru nás zamrzela jen 1,8m délka kabelu, která je stejná jako v případě podstatně levnější kulmy na vlasy Rowenta CF2132. K šikovným bezpečnostním prvkům řadíme také praktický výklopný stojánek, o který můžete během úpravy vlasů kulmu pohodlně opřít.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Přesná a široká regulace teploty
Vhodná na všechny typy a délky vlasů

Negatíva

Kratší napájecí kabel

Typ = klešťová kulma ● Materiál hlavice = keramika + turmalín ● Průměr hlavice = 25 mm ● Regulace teploty = 10 stupňů ● Teplotní rozpětí = 130–220 °C ● Typ/délka kabelu = 1,8 m ● Hmotnost = 340 g ● Příkon = 46 W

Cenový trhák

Rowenta CF2132

Klasická klešťová keramická kulma, max. teplota 180 °C, bez regulace teploty, 1,8m otočný kabel, průměr 16 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kulma na vlasy Rowenta CF2132 není tím nejlepším modelem pod sluncem, vzhledem k extrémně nízké ceně se jí však cokoliv vytýká velmi těžko. Jedná se o klasický klešťový model s keramickým povrchem, který je vhodný pro většinu typů vlasů. Ovládání je již tradičně jednoduché, toto zařízení proto můžeme doporučit i naprostým začátečníkům.

Průměr hlavice představuje 16 mm. Rowenta CF2132 je proto určená spíše na malé kadeře. Teplotu na ní nemůžete regulovat. Je nastavená fixně na 180 °C, což znamená, že ji ocení především osoby s jemnějšími či průměrně hustými vlasy. Úprava těch vysloveně nepoddajných s ní bude poměrně náročná.

K plusům řadíme rychlé nahřívání, které trvá cca 60 sekund. Pozitivně nás zaujaly také bezpečnostní detaily v podobě studené špičky a závěsného držáku. Napájecí kabel je otočný o 360°. Bohužel je poměrně krátký, jelikož má pouhých 1,8 m. Stejně jako další levná kulma na vlasy v našem testu BaByliss C325 ani tento model nedisponuje funkcí automatického vypnutí při delší nečinnosti.

Pozitíva

Velmi nízká cena
Vhodná na všechny typy vlasů
Rychlé nahřívání

Negatíva

Bez regulace teploty
Bez automatického vypnutí
Kratší napájecí kabel

Typ = klasická klešťová kulma ● Materiál hlavice = keramika ● Průměr hlavice = 16 mm ● Regulace teploty = ne ● Teplotní rozpětí = 180 °C ● Typ/délka kabelu = otočný / 1,8 m ● Příkon = 25 W

Náš TIP

BaByliss PRO 2469

Ionizační titanovo-turmalínová trojkulma, 150–210 °C, 5 teplotních stupňů, 2,7m otočný kabel, průměr 19 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

BaByliss PRO 2469 je velmi šikovná trojkulma s ionizační technologií, kterou disponuje jen jedna další kulma v našem testu, konkrétně jeho vítězka Remington CI6525, což potvrzují i ​​spotřebitelské recenze. Je určená k vytváření různých typů kadeří a její používání je vhodné pro osoby s téměř jakýmkoli typem vlasů. Materiály, ze kterých je vyrobena hlavice, vytvářejí velmi zajímavou kombinaci vlastností. Přírodní turmalín po nahřátí produkuje záporně nabité ionty, a to v množství kolem 150 000 na m³, které vlasům dodávají lesk, hebkost, vyživují je, hydratují a zabraňují tvorbě statické energie. Tento povrch s ionizačními vlastnostmi je přitom vhodnou alternativou i pro vysloveně jemné, řídké či oslabené vlasy.

Dalším použitým materiálem je titan, který vyniká odolností proti vysokým teplotám, mechanickému poškození i chemickým látkám. K benefitům, které uživateli poskytuje, dále patří enormně rychlé nahřívání a rovnoměrná distribuce tepla po celé ploše hlavice. Uvnitř této kulmy na kudrny je ukryto keramické topné těleso. Jeho výhody jsou podobné těm, o kterých jsme mluvili v případě titanu. Těleso se nahřívá rychle a teplo distribuuje opravdu rovnoměrně. Tyto vlastnosti zároveň stojí za poměrně nízkou spotřebou elektřiny.

Na této francouzské kulmě na vlasy se nachází digitální displej, na kterém můžete sledovat aktuálně nastavenou teplotu. V tomto směru jsme narazili i na jedno negativum. Teplota je regulovatelná v rozmezí od 150 do 210 °C, a to v 5 fixních stupních. Pokud máte řidší, jemnější nebo normálně husté a silné vlasy, jejich úprava by měla být dostatečně efektivní. Max. teplota 210 °C však nemusí být ideální pro osoby s doslova nepoddajnými vlasy, u kterých si kudrny drží tvar o něco kratší. Kulma je navíc vybavena hluboce zakřivenou hlavicí s 19mm průměrem, což opět ocení zejména majitelé poddajnější hřívy. Samozřejmě je tento průměr hlavice ideální i ke tvorbě menších vln.

Ovládání a manipulace jsou velmi jednoduché, k čemuž přispívá nadstandardně dlouhý kabel, který má 2,7 m, a chytře tvarovaná rukojeť. Kabel je navíc otočný, pohodlné je proto i kulmování na zadní části hlavy. Z bezpečnostních funkcí stojí za zmínku konstrukce, která zabraňuje kontaktu nahřáté hlavice s podložkou, a špička z nevodivých materiálů, která zůstává chladná během celého procesu kulmování. Zapnutí a vypnutí kulmy probíhá prostřednictvím klasického tlačítka ON/OFF.

Pozitíva

Vytváří velmi pěkné kudrny
Rychlé nahřátí a široké teplotní rozmezí
Ionizační technologie – vhodná pro všechny typy vlasů

Negatíva

Vyšší cena

Typ = ionizační trojkulma ● Materiál hlavice = turmalín + titan ● Průměr hlavice = 19 mm ● Regulace teploty = 5 stupňů ● Teplotní rozpětí = 150–210 °C ● Typ/délka kabelu = otočný / 2,7 m

Remington CI95 Pearl

Kónická keramická kulma, 130–210 °C, 5 teplotních stupňů, 3m otočný kabel.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kónická kulma Remington CI95 Pearl neudělala nejlepší dojem jen na nás, ale zjevně i na samotné spotřebitele, jelikož patří k nejprodávanějším modelům na našem trhu. Její pozitivní vlastnosti potvrzují i ​​samotné spotřebitelské zkušenosti a hodnocení spolu s dalšími nezávislými recenzemi kulem na vlasy.

Remington Ci95 Pearl má kónický tvar, který stojí za velmi přirozeně vypadajícími kadeřemi a vlasům dodává objem. Hned na začátku upozorňujeme, že práce s ní vyžaduje trochu cviku. To však platí pro jakoukoli kónickou kulmu, nejen pro tento konkrétní model. Keramický povrch hlavice s přídavkem perel je vhodný pro úpravu všech typů vlasů, kterým dodává lesk, nezanechává na nich otisky a nevytváří statickou energii. Výrazným benefitem je velmi rovnoměrné rozložení teploty po celém povrchu hlavice.

Díky podsvícenému digitálnímu displeji patří tento model mezi LCD kulmy. Displej je navíc možné uzamknout, což zabraňuje nechtěnému přenastavení teploty během kulmování. Teplotu si na ní můžete nastavit v podobném rozmezí jako u dražšího modelu BaByliss PRO 2469, tedy v 5 krocích od 130 do 210 °C. K plusům řadíme také funkci automatického vypnutí po 60 min. nečinnosti a vysokou kvalitu zpracování.

Tento model lze označit za skutečně rychlonahřívací kulmu. Nahřátí její hlavice na nejnižší možnou teplotu, tedy 130 °C, zabere skutečně jen cca 30 sekund. Při jejím nahřívání na vyšší či max. teplotu jde o trochu delší dobu. Špička zůstává chladná i během kulmování, což je velmi důležitý, praktický a bezpečnostní detail. Pozitivně hodnotíme také otočný kabel s nadstandardní délkou 3 m, který manipulaci s tímto zařízením podstatně usnadňuje. Součástí dodávky je žáruvzdorné přenosné pouzdro, které využijete na cestách i doma.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Rychlé a rovnoměrné nahřívání hlavice se šetrným povrchem
Vhodná na všechny typy vlasů

Negatíva

Manipulace vyžaduje praxi

Typ = kónická keramická kulma ● Materiál hlavice = keramika ● Regulace teploty = 5 stupňů ● Teplotní rozpětí = 130–210 °C ● Typ/délka kabelu = otočný / 3 m

Pre náročných

Philips BHB876/00

Automatická rotační keramická kulma, 170–210 °C, 3 teplotní stupně, 2m otočný kabel.

Prohlédnout nejlepší nabídku

U automatické kulmy Philips StyleCare Prestige BHB876/00 je příznačné použít jeden z populárních reklamních sloganů: „výsledky jako z profesionálního salonu“. Tento model disponuje systémem Smart Curl, který vlasy natáčí automaticky a velice rychle. Další pokrokovou technologií je Curl Boost, díky níž je Philips StyleCare Prestige podle recenzí jednou z nejlepších automatických kulem pro dokonalé kudrny. Stojí za tím, že vlasy můžete natáčet velmi efektivně i při nízkých a šetrných teplotách.

Ovládání, které zvládne opravdu každý, je velmi jednoduché. I Philips StyleCare Prestige považujeme za opravdu rychlonahřívací kulmu. Poté, co ji zapnete, stačí počkat 30 sekund a můžete jít na to. Na tuto skutečnost vás upozorní praktická kontrolka na rukojeti. Následně si nastavíte teplotu, čas, způsob kulmování a můžete jít na věc. Všechny ovládací prvky včetně kontrolek naleznete přímo na rukojeti. Teplotní rozsah představuje 170 až 210 °C. Teplotu však lze nastavit pouze na 3 fixní stupně: 170, 190 nebo 210 °C. Keramický povrch hlavice je obohacený o keratin, což stojí za velmi šetrnou úpravou vlasů.

Na samonavíjecí automatické kulmě Philips si můžete nastavit dobu, po kterou bude daný pramen vlasů tvarován v její hlavici. Na výběr máte 3 časy, a to 8, 10 nebo 12 sekund. Posledním nastavením je směr natáčení vlasů. K dispozici jsou až 3 možnosti – doleva, doprava nebo střídavě. Podobu výsledných kudrn tedy můžete upravit přesně podle svých požadavků. Při použití kulmy na vlasy s nižší teplotou získáte přirozeně působící účes, k vytvoření XXL vln s dlouhou výdrží stačí zvýšit teplotu a prodloužit dobu úpravy. Jinak řečeno, pomocí samonatáčecí kulmy na vlasy Philips můžete vytvářet opravdu všelijaké vlasové kreace podle vlastní fantazie.

Velmi zajímavá je funkce automatického vypnutí kulmy v případě, že dojde k zamotání vlasů. Díky tomu můžete naráz natočit klidně i tlustší prameny. Vzhledem ke všem uvedeným funkcím a pořizovací ceně automatické kulmy Philips je jasné, že automatické vypnutí při delší nečinnosti je samozřejmostí. Samonavíjecí kulma na vlasy se sama vypne po 60 min., což je stejná doba jako v případě modelů Remington CI6525 a Remington CI95 Pearl. Napájecí kabel je otočný, proto se nemusíte obávat jeho zamotávání během kulmování vlasů na zadní straně hlavy. Samonatáčecí kulma na vlasy je vybavena praktickým háčkem na zavěšení, který oceníte přímo při práci i skladování.

Po rozbalení lze kulmu na vlasy okamžitě použít. Není zapotřebí její komplikované skládání či spouštění. Součástí dodávky je i návod ke správnému použití kulmy na vlasy, komponenty k údržbě automatické hlavice, kterou je před čištěním třeba nechat vychladnout, a praktická plastová pomůcka, jež slouží k oddělení přiměřeně velkého pramene vlasů, který vložíte do kulmy.

Pozitíva

Vysoký výkon
Snadná obsluha a profesionální výsledky
Efektivní a šetrné kulmování všech typů vlasů

Negatíva

Vysoká cena
Pouze 3 fixní teplotní stupně

Typ = automatická kulma ● Materiál hlavice = keramika s přídavkem keratinu ● Regulace teploty = 3 stupně ● Teplotní rozpětí = 170–210 °C ● Typ/délka kabelu = otočný / 2 m

Lacná kvalita

BaByliss C325

Klasická klešťová kulma, 150–180 °C, 10 teplotních stupňů, průměr 25 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Francouzská kulma na vlasy BaByliss C325 je levná a ideální pro všechny nenáročné spotřebitele. Nečekejte od ní zázraky, svůj hlavní úkol, tedy natočení vlasů, však zvládá obstojně. Na modelu BaByliss C325 lze nastavit až 10 různých teplotních stupňů. V tomto směru překonává všechny modely v našem testu kulem na vlasy, dokonce i několikanásobně dražší modely, např. Philips BHB876/00 či BaByliss PRO 2469. Problémem je, že teplotní rozpětí se pohybuje jen od 150 do 180 °C. Tento model je proto vhodný zejména pro osoby s jemnějšími vlasy. Kulmu můžete samozřejmě použít i k úpravě těch nepoddajných, musíte však počítat s kratší výdrží kudrn.

V návodě k použití naleznete přesný popis používání jednotlivých stupňů, což považujeme za milý detail. První 4 jsou určené k úpravě jemných, barvených a citlivých vlasů. Pokud máte normální nebo normálně vlnité vlasy, je vhodné použít stupeň 5 až 7. Pro ty z vás, které příroda obdařila hustou, nepoddajnou nebo extrémně kudrnatou hřívou, jsou zde stupně 8, 9 a 10. K pozitivům řadíme i ochranný a šetrný povrch hlavice sublim touch.

Průměr hlavice je 25 mm. Tato průměrně široká kulma na vlasy má tudíž univerzální použití a její ovládání by měli bez problémů zvládnout i úplní začátečníci. Ke snadné obsluze přispívá také otočný napájecí kabel a fakt, že se jedná o klasickou klešťovou kulmu. Z bezpečnostních funkcí na tomto modelu naleznete jen 2 prvky. Prvním je studená špička, která zabraňuje nechtěnému popálení při kulmování. Za druhý prvek považujeme integrovaný stojánek, o který můžete kulmu opřít během úpravy vlasů.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Deset teplotních stupňů
Ochranná vrstva hlavice pro šetrné kulmování

Negatíva

Nižší max. teplota
Kratší výdrž kudrn
Bez automatického vypnutí

Typ = klasická klešťová kulma ● Průměr hlavice = 25 mm ● Regulace teploty = 10 stupňů ● Teplotní rozpětí = 150–180 °C ● Typ kabelu = otočný

Další zajímavé produkty

Test kulem na vlasy jsme se snažili sestavit tak, aby si v něm na své přišla co největší část z vás. Zaměřili jsme se na dražší, ale i ty nejlevnější kulmy na vlasy, různé typy kulem a modely, které jsou vhodné pro různé typy vlasů. Samozřejmě není vyloučeno, že jste nenašli produkt, který by vás okouzlil. Trh s těmito pomůckami na úpravu vlasů je enormně široký, proto jsme se rozhodli, že pro vás připravíme ještě několik tipů na další zajímavé produkty.

Prvním modelem, který nás zaujal netradičním konstrukčním řešením, je Hot Tools Curl Bar. Jedná se o dražší kulmu s vibračním časovačem, který je nastavitelný od 0 do 10 s, digitálním displejem, 8 teplotními stupni a teplotním rozsahem od 160 do 230 °C. Hlavice má povrch ze zlata, které je k vlasům šetrné a teplo distribuuje velmi rovnoměrně. Kulma disponuje funkcí automatického vypnutí po 60 min., má studenou špičku a až 3metrový napájecí kabel.

Automatická rotační kulma na vlasy ETA Fenité 9327 90000 s keramicko-turmalínovým povrchem a ionizačními vlastnostmi je cenově dostupný model pro náročnější spotřebitele, který je vhodný pro všechny typy vlasů. Hlavice má průměr 25 mm, teplotu si na kulmě můžete nastavit v rozmezí od 150 do 210 °C, nahřívání kudrn je indikováno zvukovým signálem, nechybí ani funkce automatického vypnutí, háček na zavěšení a spolu s ní dostanete i cestovní pouzdro.

BaByliss C1600E je další samonavíjecí automatická kulma za vcelku přijatelnou pořizovací cenu. Teplotní rozmezí je 180 až 230 °C. Dobu natáčení vlasů si můžete nastavit na 8, 10 nebo 12 s. Kulma má keramický povrch, samozřejmostí je ionizace a otočná šňůra. Směr natáčení lze nastavit.

Hledáte-li levnou kulmu na vlasyCera Curly je tou správnou volbou. Jedná se o klasický klešťový model se šetrným keramicko-turmalinovým povrchemprůměrem 25 mm. Teplotu můžete na této široké kulmě na vlasy nastavit od 80 do 210 °C. Provoz usnadňuje až 3metrový napájecí kabel a rychlé nahřívání.

Klešťová trojkulma BaByliss Easy Waves C260E s keramicko-titanovým povrchem je alternativou pro milovníky retro vln. Teplotu hlavice lze nastavit na 160, 180 nebo 200 °C. Součástí dodávky je také teplovzdorná podložka, která slouží k pohodlnému odložení kulmy během úpravy vlasů. K pozitivním parametrům dále řadíme i vcelku nízkou pořizovací cenu, k těm negativním absenci automatického vypnutí.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Na základě vlastních zkušeností s hodnocením a porovnáváním různých produktů si dovolíme tvrdit, že jejich prodejnost částečně vypovídá i o jejich skutečných vlastnostech. Samozřejmě jde jen o orientační parametr, který však může být při konečném rozhodování celkem nápomocný. V následující tabulce proto naleznete seznam aktuálně nejprodávanějších kulem na vlasy na jednom z nejpopulárnějších portálů Heureka.

Názov Hodnotenie Detail
Remington CI91AW5*Zobrazit produkt
Remington Ci95 Pearl5*Zobrazit produkt
Rowenta CF471LF05*Zobrazit produkt
Rowenta CF4310F05*Zobrazit produkt
Rita Ora RHC 365*Zobrazit produkt

Kulmy na vlasy nepatří k nezbytným pomůckám na úpravu vaší koruny krásy. Buďme upřímní, krásné vlny bez kulmy vytvoříte i pomocí obyčejného kartáče a fénu, s kulmou je to ale podstatně jednodušší a efektivnější. Pokud právě hledáte kousek, který bude ideální pro váš typ i délku vlasů, bude pro vás dostupný z hlediska vašich finančních možností a jeho obsluha bude odpovídat vašim dovednostem a zkušenostem, v našem návodu na výběr té nejlepší kulmy naleznete vše, co potřebujete vědět. Posvítili jsme si na základní technické parametry, doplňkové funkce, příslušenství, ceny i ověřené prodejce různých typů kulem na vlasy.

Jak vybrat kulmu na vlasy

 • Základní rozdělení kulem na vlasy
 • Speciální typy kulem
 • Povrch hlavice
 • Průměr hlavice/trnu
 • Regulace teploty
 • Ovládání a manipulace
 • Funkce, doplňky a příslušenství
 • Cena a renomované značky

Základní rozdělení kulem na vlasy

V závislosti na tom, po jakém typu kulmy sáhnete, s ní budete moci vytvořit různé kudrny a styly. Některé modely jsou určené ke tvarování klasických, pravidelných loken, jiné na retro či XXL vlny. Jednotlivé typy kulem se liší i konstrukčním řešením, které ovlivňuje jednoduchost používání. Proto vám doporučujeme, abyste tomuto parametru věnovali dostatek času, a to hned na začátku svého výběru.

Klešťové kulmy na vlasy

Klasické nebo tzv. klešťové kulmy na vlasy patří k nejčastější volbě začátečníků. Manipulace s nimi je totiž velmi jednoduchá. Jedná se o zařízení, které připomíná kleště, do nichž uchytíte prameny vlasů. Následně je natočíte kolem hlavice, která nemá žádná rozšířená ani zúžená místa. Jinak řečeno, je rovná a má stejnou tloušťku po celé délce. Kudrny, které jí vytvoříte, jsou proto pravidelné, souměrné a stejné, což může působit poněkud nepřirozeným dojmem. K nevýhodám klešťových kulem patří fakt, že na vlasech zanechávají otisky a mohou poškozovat konečky. Proto jsou vhodné zejména k občasnému, nikoliv každodennímu používání.

Kónické kulmy na vlasy

Hlavice kónických kulem se směrem od rukojeti postupně zužuje, má tak tvar válce. Finální kudrny proto působí velmi přirozeným dojmem. U kořínků jsou totiž vytvářeny široké, u konečků zase úzké vlny, proto jde zároveň o nejlepší kulmy na zvětšení objemu vlasů.

Kónická kulma na vlasy

Spotřebitelské recenze kónických kulem na vlasy dále potvrzují, že zabraňují vzniku statické energie, nezanechávají otisky, nezpůsobují tzv. krepatění a vlasům, zejména konečkům, škodí podstatně méně než klasické modely. Nevýhodou je, že použití kónické kulmy vyžaduje cvik a praxi. Zpočátku se pravděpodobně nevyhnete popáleninám, proto je vhodné používat ochranné pomůcky, např. ručník nebo rukavice.

Eliptické kulmy na vlasy

Eliptické nebo elipsovité kulmy na vlasy jsou jakýmsi hybridem klešťových a kónických modelů. Jejich hlavice má jednolitou tloušťku a je rovná, kleště však v tomto případě chybí. Díky tomuto konstrukčnímu řešení nedochází ke vzniku otisků na vlasech. Kudrny jsou stejné od kořínků ke konečkům, takže ani eliptické kulmy nemusí vyhovovat milovnicím či milovníkům stoprocentní přirozenosti. Podobně jako u předchozího typu kulem musíte i při manipulaci s těmi eliptickými získat praxi.

Spirálové kulmy na vlasy

I spirálové kulmy „produkují“ přímo dokonale souměrné kudrny. Na jejich hlavici se nacházejí drážky, které vytvářejí spirálu. Prameny vlasů okolo hlavice obtočíte právě přes ni. K zásadním výhodám patří velmi jednoduchá manipulace, kterou zvládne i naprostý začátečník. Rozhodnete-li se pro spirálovou kulmu, doporučujeme vám hledat model s nastavitelnou velikostí vln.

Automatické kulmy na vlasy

Automatická kulma na vlasy, samonavíjecí, samonatáčecí či rotační kulma na vlasy je vybavená vlastním motorem, tedy pohonem. Z hlediska konstrukce ji odlišíte už na první pohled, protože v podstatě vůbec nepřipomíná kulmu jako takovou. Vlasy se na ně nenamotávají ručně, ale automaticky. Většinou si na nich můžete nastavit dobu i směr kulmování kudrn. Dražší a pokrokovější modely nezřídka disponují také funkcí automatického zastavení v případě zamotání vlasů. Obsluha je vysloveně nenáročná, automatické kulmy jsou proto vhodnou volbou pro začátečníky i náročné spotřebitele. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena.

Automatická kulma na vlasy

Trojkulmy – vlnkovací kulmy na vlasy

Trojkulmy, tzv. vlnkovací kulmy na vlasy nebo 3D kulmy, jsou specifickým typem těchto hairstyleových pomůcek. Jsou určené k vytváření specifických retro vln, tzv. finger waves, které byly populární ve 30. letech minulého století. Hlavice je tvořena 3 samostatnými částmi, mezi něž vložíte prameny vlasů.

Jedná se o podobný princip, který jsme popisovali u klasických klešťových kulm. Výhodou je tedy velmi jednoduchá obsluha, nevýhodou časová náročnost kulmování. Trojkulmy patří k těm levnějším. Jde o jeden z nejlepších typů kulem na velké vlny. Pod pojmem vlnkovací kulmy se mohou ukrývat také speciální modely, jejichž hlavici tvoří 3 válečky umístěné vedle sebe. Mnohé z nich zároveň patří do kategorie žehliček a kulem v jednom.

Speciální typy kulem

 • Žehlička + kulma na vlasy: Pokud si vlasy žehlíte i kulmujete, žehličky a kulmy na vlasy v jednom jsou pro vás ideální alternativou. Poznáte je podle speciálního tvaru hlavice. Její princip je přitom stejný jako u klasických klešťových kulem, jedna část je však rovná a druhá oválná.
 • Parní kulmy: Parní kulma na první pohled připomíná obyčejnou kulmu. Rozdílem je, že k zahřátí vlasů využívá páru. Ta dokáže ve vlasech uzamknout vlhkost, díky čemuž je hydratuje a zároveň nevysouší.
 • Kulmy na copy: Automatické zaplétače na vlasy se nazývají také jako kulmy na copy. Ve své podstatě však tyto pomůcky nemají s kulmami na tvorbu kudrn téměř nic společného, ​​protože neprodukují žádné teplo a už na první pohled vypadají úplně jinak. Jedná se o zařízení s rukojetí a speciálním nástavcem, do kterého upevníte několik pramenů vlasů. Po jeho zapnutí se nástavec otáčí v různých směrech, čímž vlasy zaplétá do různých typů copů.
 • Horkovzdušné kulmy na vlasy: Fénová kulma, tzv. kulmofén nebo také horkovzdušná kulma, je speciální zařízení, které vlasy suší a zároveň natáčí. Hlavní rozdíl spočívá v hlavici, která připomíná klasický oválný kartáč k manuálnímu natáčení vlasů pomocí fénu. Tato hlavice disponuje štětinami a produkuje teplo. Fénové kulmy jsou většinou dodávány s několika vyměnitelnými nástavci, kterými můžete vytvořit různě velké kudrny.

Trojkulma – vlnkovacia kulma na vlasy

Povrch hlavice

Hlavice kulem mohou být vyrobené z různých materiálů, které mají různé vlastnosti, výhody i nevýhody. Nejčastěji narazíte na kulmy s keramickým, nerezovým, teflonovým, turmalínovým a titanovým povrchem. Populární je také kombinace přírodního turmalínu s titanem nebo keramikou. Hlavice mohou být navíc obohacené o různé materiály, které mají snížit negativní dopad vysokých teplot na vlasy. Nejčastěji se setkáte s:

 • Keratinem – stojí za přirozenějším vzhledem kudrn a dobrým skluzem hlavice. Tyto kulmy vlasům navíc dodávají keratin v místech jejich největšího poškození.
 • Zlatem – má velmi dobrou schopnost vlasy rovnoměrně zahřívat a je odolné proti nadměrnému přehřátí.
 • Perlami.
 • Speciálními technologiemi patentovanými od daného výrobce.

Keramické kulmy na vlasy

Keramika vyniká velmi dobrým a rovnoměrným rozložením teploty po celé ploše hlavice. Plusem je také její extrémně rychlé nahřátí a hladký skluz. Jedná se o jeden z nejuniverzálnějších povrchů, který je vhodný pro úpravu všech typů i délek vlasů, k nimž je vcelku šetrný. Z hlediska ceny jde o zlatou střední cestu.

Teflonové kulmy na vlasy

I teflon je šetrný ke všem typům vlasů. Tyto kulmy jsou proto vhodné pro široké spektrum uživatelů. Nevýhodou je vysoká náchylnost k mechanickému poškození. Nejčastějším problémem bývá logicky poškrábání teflonového povrchu, po kterém může hlavice vlasy vysloveně pálit. Teflonové kulmy na lokny a kudrny patří k těm nejlevnějším.

Turmalínová kulma na vlasy

Turmalínové (ionizační) kulmy na vlasy

Tuto alternativu doporučujeme osobám s vysloveně jemnými a křehkými vlasy, které jsou náchylné k poškození. Turmalín, přírodní kámen, při nahřátí produkuje záporně nabité ionty, které eliminují statickou energii, jsou prospěšné pro zdraví vlasů, podporují jejich správnou výživu i hloubkovou hydrataci, zanechávají je lesklé a hladké. Tyto modely se proto nazývají také jako ionizační kulmy, k jejich výhodám patří rovněž to, že pracují efektivně i při nízkých teplotách, což ocení každý typ vlasů.

V kategorii ionizačních kulem můžete narazit i na kombinované modely. Nejčastěji kombinovanými materiály jsou turmalín a keramika nebo turmalín a titan. Nepsaným pravidlem je, že tyto kousky v sobě spojují jen pozitivní vlastnosti obou zmíněných materiálů.

Titanové kulmy na vlasy

S titanovými kulmami na vlasy se nejčastěji setkáte v profesionálních kadeřnických salonech. Nejsou vhodné pro úpravu jemných a řídkých vlasů, neboť se nahřívají na velmi vysoké teploty. Jsou vysloveně lehké, což je příjemné při manipulaci, jsou vysoce odolné, mají dlouhou životnost a jejich nahřívání je velmi rychlé a rovnoměrné. Pokud máte kvalitní vlasy, určitě popřemýšlejte právě nad touto alternativou.

Nerezové kulmy na vlasy

Pokud hledáte kulmu, která se nahřeje ve zlomku sekundy, nerezová hlavice je pro vás tím pravým ořechovým. Ovšem pozor, jde o nejméně šetrný materiál, který dá vlasům pěkně zabrat. Koupě nerezové kulmy je proto vhodná pouze pro ty z vás, kteří ji plánují používat občasně a mají opravdu kvalitní vlasy. Ty jemné a citlivé by mohla nenávratně poškodit.

Nerezová kulma na vlasy

Průměr hlavice/trnu

Průměr hlavice či tzv. trnu je velmi důležitým parametrem, který rozhoduje o tom, jak velké či malé vlny pomocí dané kulmy vytvoříte. Zároveň byste se měli rozhodovat také podle délky vlasů a svých zkušeností. Tradiční průměr hlavic se pohybuje v rozmezí od 15 do 40 mm.

 • Minikulmy s průměrem do 11 mm: Jsou určené pro extrémně jemné vlasy. Pomocí extra tenkých kulem můžete zároveň vytvořit „minikudrlinky“.
 • Úzké kulmy na vlasy s průměrem 13–19 mm: Takovýto průměr hlavice naleznete u kulem na krátké vlasy, kterým dodají objem. Jsou vhodné i na malé kudrny.
 • Středně široké hlavice od 19 do 25 mm: Vytvoříte jimi středně velké vlny. Jsou vhodné pro středně dlouhé až dlouhé vlasy, těm krátkým však pomocí takto široké hlavice dodáte objem.
 • Kulmy na vlasy s průměrem 30 až 40 mm: Jejich koupi doporučujeme majitelům dlouhých vlasů. Pomocí takto široké hlavice můžete na své hlavě vytvořit skutečné maxivlny, případně svým vlasům dodat XXL objem.
 • Široké kulmy na vlasy s průměrem 38 mm: Jedná se o speciální průměr, který je určený k vytvoření tzv. BOHO či plážových kudrlin.
 • Průměrně široké kulmy na vlasy s univerzálním průměrem: Pokud si nedokážete vybrat, máte netradiční délku vlasů nebo nemáte absolutně žádné zkušenosti s kulmováním, vyberte si hlavici s univerzálním, 25mm průměrem, která se hodí pro každého.

Regulace teploty

V první řadě se zaměřte na údaj, zda na dané kulmě můžete nebo nemůžete regulovat teplotu, a pokud ano, tak v jakém rozmezí. Tradiční teplotní rozpětí se pohybuje od 130 do 240 °C. Levnější kulmy disponují menším teplotním rozpětím (cca 150–180 °C), na těch nejlevnějších je teplota nastavena fixně, většinou na cca 180 °C. Důležitý je také počet stupňů. Například pokud teplotu u dané kulmy můžete regulovat od 150 do 220 °C, přičemž máte k dispozici pouze 3 teplotní stupně, konečnou teplotu bude možné nastavit jen na 150, 180 a 220 °C.

Kulma na vlasy s regulací teploty

Regulovatelné kulmy jsou nepochybně lepší volbou, jelikož je můžete použít na různé typy vlasů a k vytváření různých kudrn. To, jaká teplota je ideální právě pro vás, se odvíjí od vašeho typu vlasů. Jemné, křehké či poškozené vlasy ocení šetrnější zacházení, naopak ty husté a nepoddajné zvládnou i větší horko. Jaká kulma je nejlepší na vlasy, kterými příroda obdařila právě vás?

 • Kulma na jemné, křehké nebo poškozené vlasy – do 150 °C
 • Kulma na krátké vlasy (jemné, citlivé) – do 170 °C
 • Kulma na normální vlasy – do 200 °C 
 • Kulma na dlouhé vlasy (husté, nepoddajné, silné, zdravé) – od 200 do 240 °C

Ovládání a manipulace

O ovládání jsme zčásti mluvili již na začátku svého návodu, kdy jsme vám představili různé typy kulem. Ve zkratce: práce s klasickými a automatickými kulmami je nejjednodušší. Na manipulaci s trojkulmami, kónickými a eliptickými kulmami si budete muset zvyknout. Ovládání zjednodušuje také celková hmotnost, rozměry, konstrukční řešení a rukojeť. Rukojeti s protiskluzovým povrchem a ergonomickým tvarováním jsou určitě lepší volbou. Dalším nepsaným pravidlem je, že doslova těžké a velké kulmy na vlasy nejsou nejpohodlnější.

Velice praktickým komponentem je digitální displej, který zobrazuje aktuálně nastavenou teplotu. Tyto modely najdete také pod označením LCD kulma. Nepřehlédněte údaj o jeho podsvícení a možnosti uzamčení během kulmování. Displeje totiž někdy slouží také k samotnému ovládání. K detailům, které mají podstatný vliv na náročnost či nenáročnost ovládání dané kulmy na vlasy, patří také studená špička, délka a typ kabelu, speciální podložky či stojánky a háčky.

 • Studená špička: Detail, avšak velmi praktický a bezpečnostní. Špička je právě tou částí kulmy, kterou se popálíte nejčastěji. Je-li vyrobena ze speciálního nevodivého materiálu, během kulmování nedochází k jejímu nahřívání.
 • Typ napájecího kabelu: Pokud kabel není otočný, při úpravě vlasů na zadní části hlavy se bude motat okolo kulmy i vašich rukou, což není praktické ani bezpečné. Proto vám doporučujeme sáhnout po modelech s otočným kabelem. Nejlepší jsou klouby, se kterými lze manipulovat v 360° úhlu.
 • Délka napájecího kabelu: Při výběru nepřehlédněte ani údaj o délce napájecího kabelu. Za dostačující minimum považujeme 2 m. Nejlevnější kulmy na vlasy disponují kabelem o délce do 1,8 m, naopak kabel u těch dražších může mít i více než 3 metry.
 • Stojan/háček: Slouží k opření nebo zavěšení kulmy během samotné úpravy vlasů.
 • Podložka: K některým modelům dostanete také speciální teplovzdornou podložku, na kterou můžete položit i nahřátou kulmu.

Kulma na kudrny

Kulma s ionizací, nástavci a automatickým vypnutím

 • Ionizace: Jak bylo zmíněno výše, kulmy s hlavicí, na které se nachází turmalínový povrch, mají automaticky ionizační vlastnosti. Těmi však mohou disponovat i modely z jiných materiálů.
 • Kulma s vyměnitelnými nástavci: Ke kulmě s nástavci dostanete různé vyměnitelné hlavice, které mohou mít odlišný průměr nebo jiné využití. Cena těchto modelů je přirozeně vyšší, na druhou stranu získáte multifunkční kulmu na vlasy.
 • Automatické vypnutí: Jedná se o velmi užitečnou bezpečnostní kontrolku, která spotřebič po uplynutí určité doby vypne. Většinou jde o 30 nebo 60 min.
 • Přenosný obal: Oceníte ho nejen při cestování, ale i doma. Slouží k odložení kulmy, kterou chrání před mechanickým poškozením.

Cena odráží kvalitu

Kulmy na vlasy lze rozdělit do 3 pomyslných cenových kategorií. Cenu ovlivňuje zejména typ zařízení, možnosti regulace teploty a použité materiály. U nejlevnějších kulem na vlasy za cenu do 500 Kč zpravidla teplotu nemůžete regulovat vůbec. Většinou se jedná o klasické modely nebo trojkulmy, které jsou typické kratším kabelem, nízkou kvalitou zpracování, přehříváním a absencí bezpečnostních prvků, zejména funkce automatického vypnutí. Z materiálů převládá teflon, nerez a keramika. Tyto kulmy na vlasy koupíte i v supermarketu, např. Tescu či Lidlu.

Kulmy za 700 až 1 200 Kč bývají kvalitní a dostatečně výkonné. Teplotní rozpětí se u nich pohybuje od 130 do 220 °C a teplotu můžete regulovat ve 3 až 10 stupních. Kvalita zpracování je vcelku dobrá a z materiálů je nejčastěji využívána keramika, titan a turmalín. V této cenové kategorii naleznete kulmy klasické, kónické i eliptické. Z této cenové kategorie je mezi uživateli oblíbený model Remington CI95.

Do kategorie nejdražších kulem na vlasy patří ty automatické. Průměrně kvalitní a výkonné kousky můžete pořídit za 1 500 až 2 500 Kč. Pokud hledáte profesionální kulmu, připravte si 2 500 až 3 700 Kč.

Nejlepší kulmy na vlasy nabízí Remington, BaByliss, Rowenta a Philips

Předtím než si prohlédnete náš seznam ověřených výrobců, nezapomeňte, že nejlepší kulma na vlasy je ta, která odpovídá vašim požadavkům, délce, typu a kvalitě vlasů. Za všeobecně populární jsou považovány kulmy na vlasy Remington, Rowenta a Philips. Ke spotřebitelsky atraktivním dále patří francouzské kulmy na vlasy BaByliss, které jsou cenově dostupným řešením. Litovat byste neměli ani koupě kulem na vlasy Braun, Orava či ETA.  

Otázky a odpovědi – FAQ

V našem návodu na výběr té nejlepší kulmy na vlasy naleznete všechny důležité informace, na které byste se měli při svém rozhodování zaměřit. Na následujících řádcích se podíváme na několik dalších zajímavých parametrů. Máte-li jakékoliv otázky, které souvisí s kvalitou, cenou či tím, jak kulmu na vlasy používat, neváhejte se nás zeptat v diskuzi pod článkem. Na všechny z nich odpovíme co nejdříve.

Kudrnaté vlasy bez kulmy? Ano, existuje nespočet způsobů, jak natočit vlasy bez kulmy. Nejjednodušším z nich je zapletení copů z vlhkých vlasů. K urychlení „procesu kudrnatění“ můžete použít sprej na vlnité vlasy nebo vodu se solí. Dalším způsobem, kterým vytvoříte velké vlny bez kulmy, je použití elastické čelenky. Dejte si ji na hlavu, vlasy navlhčete a ve 2 liniích je natočte na čelenku. Obtočené vlasy zafixujte voskem, lakem nebo kombinací obou přípravků. Vlny bez kulmy vytvoříte také pomocí žehličky na vlasy. Žehličku tahejte směrem od kořínků ke konečkům, a to tak, že ji ohnete směrem nahoru, potáhnete, následně ji otočíte směrem dolů, potáhnete a tento proces opakujete, dokud se nedostanete na konec pramene a nevytvoříte kudrny bez kulmy.

Tomu, jaké kulmy jsou nejlepší na doslova nepoddajné a hrubé vlasy, jsme se v podstatě věnovali v průběhu svého návodu i v našich recenzích. V krátkosti ovšem platí, že na hrubé vlasy potřebujete hrubší hlavici a kulmu, která je schopná nahřátí na vyšší teploty, ideálně od 200 °C výše.

Pokud máte extrémně řídké, citlivé nebo jemné vlasy, používání kulmy byste se měli spíše vyhýbat. Vlasy můžete ušetřit výběrem vhodného modelu, tedy tenké kulmy s nižší teplotou a ochranným povrchem hlavice, i přesto byste ji neměli používat příliš často.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(92.2%)