Masážní pistole

Nejlepší masážní pistole 2024 + recenze

Návštěva maséra nemusí být v dnešní době jediným způsobem, jak ulevit ztuhlé nebo bolestivé svalové partii. Dostupnost masážních pistolí na trhu nám dává možnost si v takových případech pomoci relativně jednoduše z pohodlí domova. Během naší analýzy trhu jsme pro vás připravili výběr několika výhodných modelů. Vítězem testu se stala masážní pistole HMS PDM3123, ovšem kromě ní vás určitě zaujmou i další produkty.

Publikované: 06.05.2021
Aktualizované: 03.04.2024

Jakou masážní pistoli koupit?

Abychom vás ušetřili zdlouhavého studování technických parametrů, prostřednictvím našeho srovnávacího testu vám poskytneme všechny potřebné informace. Námi hodnocené pistole jsme označili odpovídajícími štítky. Ty vám napovědí, zda produkt vyhovuje vašim osobním preferencím. Ať už číháte na nejlépe vybavenou, nebo cenově dostupnější masážní pistoli, určitě narazíte na potenciálního favorita.

Názov Hodnotenie Detail
HMS PDM3131   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Theragun Pro   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
HMS PDM3123   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
HMS PDM3123

HMS PDM3123

10milimetrový zdvih, 20 rychlostních režimů, max. 3 200 úderů za minutu, 6 vyměnitelných koncovek, akumulátor s kapacitou 1 500 mAh.

Zobrazit více info

Oceněním vítěz testu jsme označili pistoli HMS PDM3123. Přesvědčila nás o tom kombinace výkonné hlavice, dlouhé výdrže na jedno nabití a přijatelné ceny. V balení kromě přenosného kufříku najdete až šestici vyměnitelných nástavců. Pistole je tak schopna fungovat až v 20 různých masážních režimech.

Cenový trhák
HMS PDM3131

HMS PDM3131

7milimetrový zdvih, frekvence od 1 500 do 3 300 kmitů za minutu, 10 rychlostních režimů, set 6 koncovek, přibalené cestovní pouzdro.

Zobrazit více info

Masážní pistole HMS PDM3131 nabízí „hodně muziky“ za málo peněz. K dispozici je 10 rychlostních režimů, těšit se můžete na set 6 koncovek a přepravní kufřík.

Náš TIP
Beuer MG 180

Beuer MG 180

3 200 kmitů za minutu, 4 přednastavené režimy, zdvih hlavice 12 mm, set 6 hlavic, chybí praktické cestovní pouzdro.

Zobrazit více info

Velmi lákavou volbou je model MG 180 od německé firmy Beruer. Ten hned po prvním dotyku zaujme precizní a dokonale lícující konstrukcí s ergonomickým úchytem. Spolehnout se můžete na výkonný motor, sadu vyměnitelných nástavců a 3hodinovou výdrž na jedno nabití. Příjemným bonusem je i prodloužená záruka v délce 3 let přímo u výrobce.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Předpokladem výběru co nejvhodnější masážní pistole je co nejlepší znalost technických parametrů a funkcí. Abyste nemuseli zbytečně tápat ve spleti informací, vybrali jsme skupinu těch nejdůležitějších. Každému z vybraných parametrů jsme přiřadili patřičnou váhu, kterou při porovnávání produktů bereme v úvahu. Uvedené parametry jsou u hodnocených masážních pistolí detailně analyzovány.

Motor a jeho parametry
Výdrž baterie
Vyměnitelné hlavice
Výběr režimů
Zhotovení
Příslušenství

Výběr pistolí v našem srovnávacím testu sestává z modelů, které splňují minimální standard kvality a spolehlivosti. Stejně tak jsme si dali záležet, aby šlo o produkty od renomovaných výrobců s adekvátním pokrytím na českém trhu. V úvahu jsme brali odborné recenze třetích stran i zákaznické ohlasy a údaje o prodejnosti.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze masážních pistolí

Masážní pistole jsou na trhu se spotřební elektronikou stále poměrně čerstvým a méně známým sortimentem. Přestože nejde o komplikovaný produkt, před výběrem je užitečné srovnání technické výbavy. Našimi recenzemi se vám snažíme poskytnout co nejrelevantnější obraz o daných spotřebičích bez jakýchkoli postranních zájmů, které by měly zvýhodňovat jeden model před druhým. Vycházíme z řady odborných recenzí a četných ohlasů reálných zákazníků nejen z Česka. Doufáme, že následující recenze vám pomohou s výběrem nové masážní pistole a osvětlí, jak při výběru postupovat.

Víťaz testu

HMS PDM3123

10milimetrový zdvih, 20 rychlostních režimů, max. 3 200 úderů za minutu, 6 vyměnitelných koncovek, akumulátor s kapacitou 1 500 mAh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Svou spolehlivostí a výbornou výbavou si ocenění vítěz testu od nás vysloužila masážní pistole HMS PDM3123. Ta za velmi rozumnou cenu bohatě plní svůj účel. Díky 10milimetrovému zdvihu pistole disponuje širokým intervalem možných vibrací a dostatečně hlubokým přiléháním ke svalům. V závislosti na vaší potřebě si můžete prostřednictvím tlačítek a integrovaného displeje regulovat intenzitu masáže. Přístroj vám umožní vybrat si až z 20 rychlostních režimů, přičemž v rámci toho nejvyššího je hlavice schopna provést až 3 200 úderů za minutu. Široký výběr intenzity masáže vám poslouží při uvolňování svalových partií, rychlejším hojení specifických zranění nebo při regeneraci.

V balení naleznete i set šesti vyměnitelných koncovek. Tvar každé koncovky je odlišný, slouží tedy k různým druhům masáží. V závislosti na použité koncovce se můžete zaměřit na masáž větších svalových ploch, celého těla, krku nebo např. jemnější masírování u kostí.

Konstrukce tohoto masážního přístroje sestává z odolného termoplastu ABS, oceli a silikonu. Celý přístroj váží s nasazenou koncovkou jen 0,9 kg. Součástí balení je také šikovný transportní kufřík. Ten vám poslouží k uložení samotné pistole, dodatečných hlavic i nabíječky.

Výdrž na jedno nabití je výborná. Při plně nabité baterii není problém dostat se až na 3 hodiny aktivního používání. Je však možné, že při maximální intenzitě (3 200 kmitů/min.) může být výdrž o něco nižší. Akumulátor má kapacitu 1 500 mAh a dobití dodávaným adaptérem zabere přibližně 4 hodiny.

Pozitíva

Široký rozsah intenzity úderů
Dodávaná sada 6 koncovek
Dobrá výdrž baterie

Negatíva

Delší doba nabíjení

Zdvih: 10 mm ● Intenzita vibrací: 1 200 – 3 200 kmitů/min. ● Počet rychlostí: 20 ● Počet koncovek: 6 (součást balení) ● Výdrž baterie: 180 minut ● Konstrukce: ABS, ocel a silikon ● Hmotnost: 0,9 kg

Cenový trhák

HMS PDM3131

7milimetrový zdvih, frekvence od 1 500 do 3 300 kmitů za minutu, 10 rychlostních režimů, set 6 koncovek, přibalené cestovní pouzdro.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jako jasný favorit v kategorii skvělého poměru ceny a výkonu se jeví odlehčená varianta vítěze testu od společnosti HMS. Model PDM3131 si navzdory poloviční ceně dokázal zachovat většinu předností svého dražšího dvojníka.

Mechanická (hlavní) část masážní pistole PDM3131 je parametrově velmi podobná. Nižší, 7milimetrový zdvih hlavice zajišťuje pistoli velmi plynulý chod. Masážní pistole HMS nabízí stejně výkonný motor jako dražší kousky. Hlavice dokáže kmitat ve frekvenci od 1 500 do 3 300 kmitů za minutu. Kromě jemnějších masážních režimů tak není problém přepnout rychlost přístroje na vyšší frekvenci a užít si i intenzivnější masáž.

Frekvenci vibrací přímo regulujete zvolením si jednoho z 10 rychlostních režimů. Ty se velmi jednoduše přepínají tlačítky s označením plus a minus. Výrobce i tento levnější model vybavil displejem, který se nachází přímo nad tlačítky. Ten uživatele informuje o stavu baterie a zvoleném režimu.

Potěšilo nás, že se nezapomnělo ani na příslušenství. Při koupi budete mít k dispozici kompletní set šesti koncovek. Za nízkou pořizovací cenu tak dostanete do ruky kompletní vybavení k tomu, abyste masážní pistoli mohli plnohodnotně využívat na více druhů masáží. Dalším příjemným překvapením je přibalené cestovní pouzdro.

K výraznějším ústupkům nedošlo ani u použitých materiálů. Masážní pistole je vyrobena z pevného ABS plastu s ocelovými prvky. Hmotnost činí 0,8 kg.

Menší kompromis udělal výrobce ohledně výdrže baterie. Oproti dražšímu modelu HMS PDM3123 má tento o hodinu kratší výdrž – konkrétně 120 minut neustálého provozu, což vám však na plnohodnotnou masáž určitě vystačí. Z 0 na 100 % ji dobijete za 4 hodiny.

Pozitíva

Nízká cena
Bohaté příslušenství
Kvalitní zpracování

Negatíva

Menší výdrž baterie

Zdvih: 7 mm ● Intenzita vibrací: 1 500 – 3 300 kmitů/min. ● Počet rychlostí: 10 ● Počet koncovek: 6 (součást balení) ● Výdrž baterie: 120 minut ● Konstrukce: ABS, ocel a silikon ● Hmotnost: 0,8 kg

Náš TIP

Beuer MG 180

3 200 kmitů za minutu, 4 přednastavené režimy, zdvih hlavice 12 mm, set 6 hlavic, chybí praktické cestovní pouzdro.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Německá firma Beurer na trh uvedla velmi zajímavý masážní přístroj MG 180. Cenou i výbavou cílí spíše na náročnější spotřebitele, kteří ocení velmi kvalitní konstrukci a vysokou spolehlivost.

Vibrační motor je schopen hlavici pistole rozpohybovat až na 3 200 kmitů za minutu. Frekvenci masáže si nastavíte na vámi požadovanou úroveň díky čtyřem přednastaveným režimům. Ty byly navrženy tak, aby vyhovovaly různým druhům masáží. Zdvih hlavice činí nadprůměrných 12 mm, což vám zaručí důkladnější doléhání na svaly než v případě konkurence s nižší amplitudou.

Pokud budete potřebovat použít specifický masážní nástavec, v balení naleznete set šesti hlavic. Ty vám kromě běžné masáže větších svalových ploch poslouží k regenerační, intenzivnější masáži nohou, ramen, paží či citlivějších partií blízko kostí.

Ovládání zařízení je jednoduché. Namísto velkého displeje zde naleznete soustavu LED svítidel, která vám poskytnou informace o stavu baterie a provozním režimu.

Ergonomii zvládli Němci na jedničku, což pocítíte už při prvním úchopu. Ten vás také přesvědčí o příkladném dílenském zpracování výrobku. Masážní pistole je pokryta matnou vrstvou, která nezanechává téměř žádné otisky a nečistoty. Samozřejmostí je teplovzdornost, vysoká pevnost a dokonalé lícování všech částí. Vyšší hmotnost 1,05 kg je zpočátku citelná, ale po pár dnech už tento mírný nedostatek nebudete vůbec vnímat.

Mírné zklamání přináší chybějící praktické cestovní pouzdro. To například naleznete i u několikanásobně levnějšího zařízení HMS PDM3131.

Pozitíva

Kvalitní zpracování
Vysoký zdvih 12 mm
Výdrž baterie

Negatíva

Vyšší cena
Chybí cestovní pouzdro

Zdvih: 12 mm ● Intenzita vibrací: až 3 200 kmitů/min. ● Počet rychlostí: 4 ● Počet koncovek: 6 (součást balení) ● Výdrž baterie: 180 minut ● Konstrukce: matné ABS, kovové prvky ● Hmotnost: 1,05 kg

Lacná kvalita

inSPORTline Bitigo

3 000 úderů za minutu, 20 přednastavených rychlostních úrovní, zdvih hlavice 7 mm, set 4 hlavic, výdrž 3 hodiny.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Solidně vybaveným masážním zařízením pro rekreační použití je populární inSPORTline Bitigo. Za výhodnou cenu dostanete adekvátně vybavený přístroj pokrytý tvrzeným ABS materiálem v šedé barvě a s váhou jen 840 gramů.

S motorem schopným zajistit i velmi intenzivní masáž při 3 000 úderech za minutu nebudete pociťovat žádné výrazné omezení. Pistoli lze regulovat podle 20 přednastavených rychlostních úrovní, které poskytují pestrou škálu pro různé druhy masáží. Ovládání je již tradičně řešeno prostřednictvím tlačítek na zadní straně zařízení. Nezapomnělo se ani na displej zobrazující aktuální úroveň vibrací.

Zdvih vyměnitelné hlavice dosahuje 7 mm. Pokud vám na konkrétní masáž nebude vyhovovat základní kulový nástavec, můžete jej vyměnit za jiný. V balení naleznete i plochou násadku, nástavec ve tvaru U a takzvanou špičkovou hlavici.

Pochválit lze výrobce i za obsažení baterie s dostatečnou kapacitou 1500 mAh. S ní se při střídmém používání dostanete na téměř 6hodinovou výdrž na jedno nabití. Při maximální zátěži výdrž klesne na zhruba 3 hodiny, což je stále velmi dobrý výsledek. Potěší i rychlejší dobití akumulátoru, tedy zejména ve srovnání s konkurenčním modelem HMS PDM3131. Baterii naplno nabijete za necelé 3 hodiny.

U konkurence však dostanete v rámci příslušenství až 6 vyměnitelných koncovek, v čemž tento produkt mírně zaostává. Balení však obsahuje cestovní pouzdro, které výrazně usnadní přenos zařízení.

Pozitíva

Výdrž a rychlé nabíjení
Poměr cena/výkon
Počet rychlostí

Negatíva

Nižší zdvih hlavice
Méně vyměnitelných koncovek

Zdvih: 7 mm ● Intenzita vibrací: 1 800 – 3 000 kmitů/min. ● Počet rychlostí: 20 ● Počet koncovek: 4 (součást balení) ● Výdrž baterie: až 5,8 hod. ● Konstrukce: ABS ● Hmotnost: 0,84 kg

Pre náročných

Theragun PRO

Zdvih 16 mm, 5 rychlostí v rozmezí 1 750 až 2 400 perkusí za minutu, spárování s aplikací Therabody, možnost masážně-termální terapie, 6 vyměnitelných koncovek.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nekompromisní masážní přístroj Theragun PRO představuje zlatý standard pro najnáročnější zákazníky. Jeho přednosti a unikátní technologie ocení zejména profesionálové, kteří od masážní pistole očekávají maximum.

Velký skok oproti konkurenci představuje už samotný zdvih, který je na úrovni 16 mm. To zajišťuje, že pistole při masáži působí znatelně větší silou a proniká hlouběji ke svalu. Od toho se pak odvíjí celkově důkladnější masáž.

Motor je i při maximálním výkonu extrémně tichý, a to díky použití technologie QuietForce. Intenzitu kmitání lze regulovat prostřednictvím 5 rychlostí v rozmezí 1 750 až 2 400 perkusí za minutu. Vyšší (16 mm) amplitudou je zajištěno, že kvalita masáže je i při nižší intenzitě důkladnější než v případě konkurenčních pistolí s vyšším kmitočtem. O stavu baterie a zvoleném režimu vás informuje kvalitní OLED displej na vrchní části pistole.

Kromě možnosti regulovat samotnou rychlost je možné prostřednictvím přítomného bluetooth modulu spárovat zařízení s mobilní aplikací Therabody. S ní můžete využít pokročilého průvodce při masáži a detailní masážní procedury. Mix vysokého zdvihu, tichého motoru a pokročilých programů se postará o stimulaci cirkulace krve, komplexní masáže celého těla a uvolnění napětí ve svalech. Motor tohoto zařízení je schopen vykonávat určitou formu masážně-termální terapie. Přístroj při masírování generuje teplo, díky kterému se svalstvo rychleji zbaví pocitu ztuhlosti a napětí. Příznivě ovlivňuje i komplexnější prokrvení tkáně. Naopak prostřednictvím tzv. terapie chladem vám přístroj pomůže s rychlejší úlevou od bolesti.

Příslušenství obsahuje 6 vyměnitelných koncovek, cestovní tašku, kabelový adaptér pro nabíjení a nabíjecí stanici pro bezdrátové nabíjení.

Jak již naznačuje přítomnost nabíjecí stanice, zařízení Theragun PRO je možné dobíjet i bezdrátově. Výdrž na jedno nabití je přibližně 2,5 hodiny, ovšem výrobce do balení přibalil dodatečný, vyměnitelný akumulátor. Při vybité baterii ji můžete vyměnit za novou, plně dobitou. Celková výdrž při maximální zátěži se tak umí vyšplhat až na 5 hodin. V případě šetrného používání při nižších rychlostech můžete výdrž prodloužit o další 2 až 3 hodiny.

Rozdílná je i geometrie masážního zařízení. Na rozdíl od inSPORTline Bitigo s tradiční konstrukcí najdeme u výrobků od společnosti Theragun ergonomickou trojúhelníkovou rukojeť. Takto vybavené zařízení kromě vysoké ceny přichází se znatelně vyšší hmotností až 1,3 kg. Theragun PRO lze bez výčitek označit za vlajkovou loď masážních zařízení, ke které na trhu najdete schopného konkurenta jen velmi těžko.

Pozitíva

2 vyměnitelné baterie
Výbava a funkce
Tichý chod

Negatíva

Vysoká cena
Vyšší hmotnost

Zdvih: 16 mm ● Intenzita vibrací: 1 750 – 2 400 kmitů/min. ● Počet rychlostí: 5 ● Počet koncovek: 6 (součást balení) ● Výdrž baterie: až 2,5 hod. (s oběma bateriemi až 5 hodin) ● Konstrukce: ABS a ocel ● Hmotnost: 1,3 kg

Misura MB1Pro

Dvanáctimilimetrový zdvih, 5 rychlostních režimů, max. 3 200 kmitů za minutu, 6 vyměnitelných koncovek, akumulátor s kapacitou 2 500 mAh.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pro rychlejší regeneraci svalů a kloubů po fyzické zátěži je masážní pistole velmi vhodným zařízením, které napomáhá rychleji regenerovat svalová vlákna. Masážní zařízení Misura MB1Pro je určené k rekreačnímu masírování i pro profesionální sportovce. Díky efektivnímu tichému motoru dokáže pistole vyvinout optimální tlak hluboko do svalových vláken a snížit napětí či bolest svalů. Stačí přitom několikaminutová masáž. Pulzující vibrace mohou při maximálním výkonu dosahovat až 3 200 kmitů za minutu. Výkon můžete regulovat až v 5 úrovních.

Masážní pistoli můžete použít i na ztuhlé svalstvo. Pistole je dokonce vybavena snímačem tlaku, pokud pistoli přitlačíte silněji k pokožce, výkon se automaticky zvýší. V balení se nachází až 6 masážních hlavic. Jedna se vzduchovým polštářkem – ta je určená k masáži kostí a kloubů, spirálová hlavice ideální na chodidla, kulatý nástavec na stehna, lýtka či boky, plochá hlavice je vhodná na všechny svalové plochy, v balení je i nástavec ve tvaru vidlice a půlměsíce – tento nástavec je ideální k oboustranné masáži trapézů a ramen. Pistole váží jen něco málo přes 1 000 g a má velmi dobrý ergonomický úchop. Spotřebitelé si velmi pochvalují kvalitu zpracování. Plast je odolný a rukojeť je pokrytá silikonem, aby pistole neklouzala.

Výrobce uvádí, že při maximálním výkonu zasáhne přístroj svalová vlákna až do hloubky 12 mm. Spotřebitelé mírně kritizovali necitlivost snímače tlaku, který stupně rychlosti mění jen velmi pomalu nebo vůbec. Co však musíme vyzdvihnout, je výdrž baterie – 2 500mAh Li-ion baterie vydrží při zátěži téměř 8 hodin a celá se nabije za necelé 2 hodiny. Specifikem je funkce Smart Shutdown, kdy přístroj vypne po 10 minutách nepřetržitého používání, aby nedošlo k nadměrnému masírování jedné skupiny svalů. K pistoli je praktické vodotěsné pouzdro s nabíjecí stanicí.

Pozitíva

Výdrž baterie
Kvalita zpracování
Tichý motor

Negatíva

Horší citlivost snímače tlaku

Zdvih: 12 mm ● Intenzita vibrací: 3 200 kmitů/min. ● Počet rychlostí: 5 ● Počet koncovek: 6 (součást balení) ● Výdrž baterie: 2 500 mAh/8 hodin ● Konstrukce: ABS plast, silikon, kov ● Hmotnost: 1,05 kg

Další zajímavé produkty

Nepodařilo se vám najít favorita v recenzích námi srovnávaných masážních pistolí? Zaujmout by vás mohlo některé z následujících pěti alternativních zařízení. Výbavou i dostupností slušně obstojí i ve srovnání s výše recenzovanými modely.

Jako zajímavá alternativa se jeví například Wellife Relax RC-MG-030. Nabízí 20 úrovní rychlostí, při nejvyšším stupni provede 3 300 kmitů za minutu. V balení se nachází praktický kufřík a set šesti náhradních koncovek. Baterie s kapacitou 2 000 mAh vydrží v provozu na jedno nabití 2 až 5 hodin.

Slušně vybavený Malatec 9678 může být vhodnou koupí v cenové hladině do 3 000 Kč. Rychlonabíjecí baterie s kapacitou 2 400 mAh se postará o dostatečně dlouhou výdrž na jedno nabití. Na zadní straně najdete rozměrný LED displej s ovládacími prvky a samotnou masáž vám obohatí až 20 programů.

Cenově dostupnou volbou je také Xiaomi Yunmai YMFG-M352. Masážní pistole pohání 30 W motor, akumulátor má kapacitu 2 600 mAh. Přístroj nabízí 3 různé nástavce, při nejvyšším stupni provede 3 200 kmitů za minutu, na jedno nabití vydrží v pohotovostním režimu až 66 dní.

Výborný kompromis mezi cenou a výbavou na trhu nabízí masážní přístroj BeautyRelax Kineticforce Lite. Zde se již setkáte se znatelně kvalitnější konstrukcí, až šesti aplikačními hlavicemi a příjemně tichým kinetickým motorem.

Poohlížíte se po nadprůměrné výdrži při stále přijatelné hmotnosti? Za úvahu stojí Malatec 14714. Výdrž činí cca 2 hodiny na jedno nabití. Potěšilo nás 6 úrovní rychlosti pro hlubší průnik ke svalům. V balení naleznete až 4 vyměnitelné hlavice.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Po kterých masážních vibračních zařízeních sahají čeští zákazníci nejčastěji? Odpověď na tuto otázku najdete právě v této sekci. Přinášíme vám pravidelně aktualizovaný žebříček TOP 5 nejprodávanějších masážních pistolí podle portálu Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
Probeast Pro5*Zobrazit produkt
GymBeam VI Black5*Zobrazit produkt
StretchFit FlexGun 2.05*Zobrazit produkt
inSPORTline Bitigo5*Zobrazit produkt
Wellife Relax RC-MG-0305*Zobrazit produkt

Masážní pistole svým nedávným uvedením na trh přišly s mnoha sliby. Ačkoliv úplně neplatí, že je masážní pistole naprostou náhradou tradiční masáže u fyzioterapeuta, své místo si do určité míry dokáže obhájit.

Dostupnost a kompaktní rozměry tohoto masážního přístroje daly fitness trenérům možnost, jak účinně a rychle uvolnit ztuhlé svalstvo a po tréninku přispět k lepší regeneraci. Využití masážní pistole však není striktně omezené pouze na tréninkové účely. Po konzultaci s odborníkem můžete při vhodném použití masážního zařízení docílit celkové úlevy od napětí ve svalech, uvolnění bolestivých uzlů v kritických svalových partiích, zlepšení prokrvení, výrazného urychlení regenerace po intenzivním tréninku i zmírnění otoků končetin.

Před koupí masážní pistole je dobré vědět, na základě čeho se rozhodnout. Proto vám stručně a věcně popíšeme ty nejdůležitější parametry, na které je před koupí dobré se soustředit.

Jak vybrat masážní pistoli

 • Výkon a amplituda (zdvih)
 • Regulace intenzity
 • Výdrž baterie
 • Kvalita konstrukce
 • Pokročilé funkce
 • Příslušenství
 • Cena a renomovaní výrobci

Výkon a amplituda (zdvih)

Srdcem každé masážní pistole je její motor. Informací, která podává asi nejdůležitější obraz o schopnosti motoru, je tzv. kmitočet. Ten popisuje intenzitu, při jaké je motor schopen fungovat. V praxi tedy mluvíme o počtu kmitů/úderů hlavice za jednu minutu. Čím je toto číslo vyšší, tím je masáž intenzivnější. Standardně uváděný interval je u většiny zařízení v rozmezí 1 200 až 3 400 kmitů za minutu. Při výběru masážního zařízení doporučujeme sahat po modelech, jejichž horní hranice je minimálně 2 000 kmitů za minutu. Výkon přímo ovlivňuje i frekvence motoru. Ta se udává v Hz (hertzích), ovšem ne vždy výrobci tento údaj explicitně uvádějí. Vaše pozornost by zde měla směřovat hlavně k zmiňovanému kmitočtu (resp. otáčkám).

Dalším velmi důležitým parametrem je zdvih (amplituda). Udává se v milimetrech (mm) a pistole nejčastěji disponují zdvihem v rozmezí od 7 do 12 mm. Čím je zdvih vyšší, tím má zařízení lepší schopnost proniknout ke svalu, a tedy masírovat důkladněji.

Regulace intenzity

Každá schopná vibrační pistole by měla mít možnost ovládání intenzity vibrací. Ke změně nejčastěji dochází prostřednictvím tlačítek na zadní straně pistole. V závislosti na výrobci je možné na trhu najít zařízení, která mají na výběr ze 4, 10, nebo dokonce 20 úrovní vibrací.

Nenechte se však zmást – větší množství možností nutně neznamená lepší výrobek. Existují i drahé a špičkově vybavené pistole, které obsahují méně než 10 úrovní. Vždy záleží na výrobci, jak konkrétně rychlostní programy optimalizuje pro jejich praktické využití.

Výdrž baterie

Jelikož je provoz masážních pistolí bezdrátový, údaj o výdrži baterie je jedním z nejdůležitějších. Přímo se odvíjí od kapacity akumulátoru (mAh) integrovaného v zařízení.

Pozornost v tomto ohledu zaměřte zejména na údaj zmiňující výdrž baterie při nepřetržitém provozu. Doporučujeme vybírat modely, u kterých výrobce udává minimálně 2 hodiny nepřetržitého provozu při maximální intenzitě. Zařízení s masivními akumulátory (více než 2 000 mAh) zvládnou výdrž na jedno nabití natáhnout až na 5 hodin. Ve výjimečných případech mají masážní zařízení neobvykle velkou baterii s kapacitou nad 7 000 mAh. Zde výdrž dosahuje řádově i několika dní až týdnů. V takovýchto případech však musíte počítat s výrazně vyšší hmotností a nejistou spolehlivostí.

Výkon masážní pistole

U kvalitnějších modelů se můžete setkat i s případy, kdy je baterie vyměnitelná, přičemž výrobce dokonce zdarma přibalí sekundární akumulátor. Tehdy lze výdrž baterie zdvojnásobit způsobem, že v přenosném kufříku budete spolu s pistolí nosit i plně nabitý sekundární akumulátor. V případě, že se vám první vybije, do zařízení zasunete druhý.

Dobíjení baterie se provádí prostřednictvím dodávaných nabíječek. Nejlépe vybavené masážní přístroje mohou podporovat i bezdrátové nabíjení.

Kvalita konstrukce

Protože se bavíme o zařízení, které při manipulaci vyžaduje pevný úchop, není otázka konstrukce a ergonomie zanedbatelná. Výrobci se snaží rukojeti svých produktů tvarovat tak, aby jejich držení bylo komfortní i při dlouhém používání. Obvykle platí, že důraz na komfortní ergonomii je vyšší u dražších modelů. Kromě tradičních tvarů pistolí se můžete setkat i s neobvyklými trojúhelníkovými tvary zařízení.

Co se týče použitých materiálů, obvykle jde o kombinaci odolného ABS materiálu, kovových nebo ocelových prvků a silikonu.

Terapie teplem i chladem

Mezi pokročilejší funkce lze zařadit tzv. perkusní terapie, které jsou založené na generování chladu a tepla při samotném masírování. Schopnost poskytnout takovouto pokročilou formu masáží mají nejčastěji dražší masážní pistole (od 11 000 Kč výše). V případě využití termální terapie pistole při masáži generuje teplo, které příznivě působí na uvolnění svalové partie od napětí a nedostatečného prokrvení. Terapie chladem pak pomáhá při efektivnější úlevě od bolesti.

Příslušenství

Dalším důležitým aspektem v rámci rozhodování při koupi masážní pistole je dodávané příslušenství. Na trhu je určitým standardem, že kromě samotného zařízení v balení naleznete také set vyměnitelných hlavic pro různé druhy masáží. Štědřejší výrobci dokonce přibalují i praktická cestovní pouzdra a kufříky, díky nimž můžete snadno přenášet zařízení i s dodatečnými výměnnými hlavicemi.

Masážní pistole s regulací intenzity

Dodávané příslušenství může zahrnovat dodatečné nástavce (hlavice) – například kulatý nástavec (masáž celého těla), plochý nástavec (hůře dostupné svalové partie), nástavec ve tvaru písmene U (masáž v okolí páteře), praktické cestovní pouzdro / kufřík, možnost spárování s mobilní aplikací (touto funkcionalitou disponují pouze drahé a profesionální pistole s přítomným bluetooth modulem) i náhradní vyměnitelnou baterii.

Před koupí si pro jistotu zkontrolujte, zda vámi zvolený produkt obsahuje příslušenství, které očekáváte.

I levná masážní pistole dokáže překvapit

Důležitým spotřebitelským kritériem je samozřejmě cena. Od té se přímo odvíjí výkon, kvalita konstrukce, ergonomie, spolehlivost a komfort při masáži. Níže uvádíme, co je možné očekávat v jednotlivých cenových hladinách.

 • Cena do 1 200 Kč – zdvih do 8 mm, základní komfort při masáži, menší set vyměnitelných hlavic, výdrž baterie max. 2 až 3 hodiny, laciněji působící konstrukce z tvrzeného plastu.
 • Cena od 1 200 do 2 500 Kč – vyšší zdvih od 8 do 10 mm, vyšší komfort při masáži, základní set vyměnitelných hlavic, přibalené cestovní pouzdro, výdrž baterie max. 2 až 4 hodiny při plné zátěži, kvalitněji působící konstrukce zařízení.
 • Cena od 2 500 do 7 500 Kč – zdvih nad 10 mm, vyšší komfort masáže, základní set vyměnitelných hlavic z kvalitnějšího silikonu, výdrž baterie max. 5 hodin (v závislosti na modelu), rychlejší dobíjení, ergonomičtější konstrukce, vyšší spolehlivost.
 • Cena nad 12 000 Kč – zdvih nad 15 mm, vysoký komfort při masáži, důkladné a hloubkové doléhání hlavice ke svalům, profesionální využití, výdrž baterie okolo 4 až 6 hodin (často přibalen také sekundární akumulátor), možnost dobíjet pistoli i bezdrátově, použití tichých bezkartáčových motorů, přibalený set kvalitních hlavic, ergonomičtější úchop, kvalitní konstrukční zpracování, možnost spárovat zařízení s mobilní aplikací pro rozšíření funkcionality a také velmi plynulé regulování intenzity masírování.

Pokud se řadíte mezi běžné zákazníky a plánujete masážní zařízení využívat spíše rekreačně, nedává smysl platit za zbytečně drahé modely více než 5 000 Kč. U aktivních sportovců a lidí, kteří masážní pistole využívají pracovně, najdou uplatnění i špičková zařízení ve vysoké cenové hladině.

HMS, Theragun, Xiaomi, inSPORTline patří k nejvyhledávanějším

I poměrně mladý segment masážních pistolí dokázal na trhu vyprofilovat hráče, kteří jsou při výrobě a vývoji těchto zařízení známí svým standardem kvality a solidním know-how. V našem redakčním testu jsme se snažili do recenzí zahrnout právě zařízení, která pocházejí z dílen známých a ověřených firem v této branži.

Při výběru nové masážní pistole kromě pozitivních ohlasů a recenzí určitě dbejte také na dostupnost a zákaznický servis na českém trhu. Pokud výrobce své produkty nabízí prostřednictvím známých českých prodejců, máte solidní záruku kvality, doručení a zejména bezproblémového řešení případné servisní události. Tyto záruky vám poskytnou například výrobci jako HMS, inSPORTline, Baseus, Malatec, PRC, BeautyRelax, Beurer nebo BodySonic. V rámci vyšších cen a špičkově vybavených modelů exceluje zejména společnost Theragun.

Otázky a odpovědi – FAQ

Pokud jste v našem redakčním srovnávacím testu nenašli vámi žádané informace, níže nabízíme odpovědi na nejčastější otázky týkající se masážních pistolí.

Pro běžné rekreační použití, například za účelem uvolnění svalových partií před cvičením, to potřeba není. Pokud vás dlouhodobě trápí chronická bolest a nad koupí obdobného přístroje uvažujete právě kvůli tomu, určitě to nejprve konzultujte s adekvátním odborníkem.

Masážní pistole disponují vestavěnými Li-Ion bateriemi. Jsou samozřejmě plně nabíjecí, a to pomocí dodávaných adaptérů. Ovšem ne v každém případě jsou uživatelsky vyměnitelné.

To, zda si jej můžete dokoupit, je potřeba zkontrolovat na webových stránkách prodejců/výrobců. Ne každý výrobce se rozhodl samostatně prodávat cestovní pouzdra pro ním nabízená zařízení.

Ďalšie články z kategórie Sport

Vaše hodnocení:
(91.4%)