Epilátory a depilátory

Nejlepší epilátory a depilátory 2024 + recenze

Pokud chcete mít dokonale hladké nohy a nechcete používat žiletku, jsou ideální volbou epilátory nebo depilátory. Díky těmto dámským holícím strojkům můžete dosáhnut dokonalých výsledků dlouhodobě, bez podráždění i bez bolesti. Díky moderním technologiím se můžete zbavit chloupků i na několik týdnů. Výběrem a zkoušením testovaných produktů jsme strávili hodiny. Vítězem našeho testu se stal Braun Silk-épil 9 9-700. Jak dopadly další dámské epilátory?

Publikované: 08.03.2021
Aktualizované: 24.04.2024

Jaký epilátor/depilátor koupit?

Uvažujete nad epilátorem či depilátorem, nechce se vám však číst podrobné recenze? Pomůžeme vám s rozhodováním už na začátku našeho testu. Vybrali jsme několik porovnávaných produktů, které jsou označené štítky. Ve zkratce se dozvíte, co na nich považujeme za nejlepší.

Názov Hodnotenie Detail
Braun Silk-épil 9 9-700   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Braun Silk-épil 5 5-610   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Braun Silk-épil 9 9-975   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Braun Silk-épil 9-700

Braun Silk-épil 9-700

Epilátor se 40 pinzetami, dvěma rychlostmi, ergonomickým tvarem a vysokofrekvenčním masážním systémem.

Zobrazit více info

Kvalitní epilátor se systémem MicroGrip, který zachytí chloupky již od délky 0,5 mm. Výkyvná hlavice má o 40 % širší záběr a holení je tak mnohem rychlejší. Jedná se o inteligentní epilátor Braun s technologií snímání tlaku na pokožku SensoSmart. Odstraňování chloupků je tak šetrné a bez podráždění. Přístroj má vodotěsnou konstrukci, proto je stavěný na suché i mokré holení. Součástí balení jsou také praktické nástavce. Nechybí ani masážní hlavice.

Cenový trhák
Remington WDF5030

Remington WDF5030

Levný planžetový depilátor s vynikajícími referencemi, funkcí mokrého holení a dobou provozu až 40 minut.

Zobrazit více info

Planžetový depilátor Remington WDF5030 je jeden z nejlevnějších depilátorů na trhu. Má zdokonalený systém frézek a vylepšený design planžety kopírující křivky těla, které doplňuje proužek s mandlovým olejem.

Náš TIP
Braun LS 5560

Braun LS 5560

Cenově dostupný depilátor s plavající planžetou, perfektní ergonomií hlavice a rychlým nabíjením.

Zobrazit více info

Planžetový depilátor Braun LS 5560 nabízí skvělý poměr mezi cenou a kvalitou. Nabíjí se jen hodinu, výdrž má 40 minut. Díky flexibilní hlavici a plovoucí planžetě se přizpůsobuje křivkám těla a dokáže oholit i hůře dostupná místa.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při porovnávání a testovaní nejlepších epilátorů a depilátorů se Test Magazín zaměřil na výsledky odborných testů, ale i zkušenosti skutečných zákazníků. Důležité pro nás byly samozřejmě klíčové technické parametry, které mají výrazný vliv nejen na kvalitu holení. Na základě toho jsme mezi testovanými výrobky vybrali ty nejlepší epilátory a depilátory.

Kvalita epilace / depilace
Šetrnost k pokožce
Napájení
Výdrž baterie
Suché a mokré použití
Ergonomie strojku
Vyměnitelné nástavce

V našem testu najdete epilátory a depilátory od různých výrobců – Philips, Braun, Remington. Jde o produkty, které patří mezi spotřebiteli k dlouhodobě oblíbeným. Při výběru jsme sledovali hodnocení na portálu Heureka i v e-shopech jako Mall.cz, Alza.cz nebo Kasa.cz. Díky tomu jsme zjistili, které epilátory a depilátory jsou nejen oblíbené, ale i kvalitní.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založený na detailním a objektivním porovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci určení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak množství času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky. 

Nepropagujeme žádnou značku ani prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, stejně tak analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků nebo odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze epilátorů a depilátorů

Recenzemi produktů jsme strávili desítky hodin, porovnávali jsme parametry a analyzovali zkušenosti samotných zákazníků. Zhodnotili jsme silné a slabé stránky jednotlivých produktů a připravili nestranné recenze epilátorů a depilátorů. Ani jeden z produktů jsme nezvýhodňovali, v recenzích přinášíme kritický pohled na každý jeden z hodnocených produktů.

Víťaz testu

Braun Silk-épil 9-700

Epilátor se 40 pinzetami, dvěma rychlostmi, ergonomickým tvarem a vysokofrekvenčním masážním systémem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dlouhodobě jedna z nejoblíbenějších a nejprodávanějších značek v segmentu. Akumulátorový epilátor Braun je vhodný pro důkladnou epilaci pokožky. Dodáván je s více nástavci včetně masážní hlavice. Zařízení lze používat pro suché i mokré holení ve sprše. Poradí si s chloupky již od 0,5 mm. Epilátor využívá inteligentní systém SensoSmart.

Šetrnou a účinnou epilaci dokáže zajistit právě inteligentní epilátor Braun Silk-épil 9-700. Epilační přístroj je vybaven systémem 40 pinzet MicroGrip, které efektivně zachytí a odstraní každý chloupek od délky již 0,5 mm. Není tedy nutné čekat do okamžiku, kdy budou chloupky viditelné, abyste mohli epilátor používat znovu. Unikátní je technologie SensoSmart. Právě ta se stará o šetrné a komfortní odstraňování chloupků. Snímač snímá tlak přístroje na pokožku. Pokud tlačíte na pokožku příliš a hrozí podráždění, zařízení vás upozorní červenou diodou.

Přístroj Braun je 100% vodotěsný a díky Wet&Dry technologii můžete epilaci provádět na suché pokožce a stejně efektivně i pod sprchou nebo ve vaně. Chloupky na pokožce odhalíte také díky intenzivnímu osvětlení, kterým je epilátor Braun vybaven.

Li-Ion akumulátor integrovaný v přístroji zvládne při plném nabití provoz kolem 40 minut. Doba nabíjení je přibližně 1 hodina. Napájecí kabel je součástí balení. Přístroj nelze používat se zapojeným kabelem. Po vybití je tak nutné přístroj nabít. V balení je také praktická kapsa na uskladnění. Holení s epilátorem je velmi komfortní také díky výkyvné hlavě zařízení. Bez ohledu na to, zda odstraňujete chloupky z kolena, podpaží nebo intimní oblasti, Braun se perfektně přizpůsobí samotné pokožce a jejímu tvaru.

V balení se nachází nástavec pro přesnou epilaci, nástavec pro intimní oblasti, resp. oblast bikin a nástavec s masážními válečky. Na citlivé oblasti používejte právě nástavec na intimní oblasti. Holení je díky němu i na těchto místech bezpečnější a jednodušší. Výrobce avizuje, že pokožka vydrží hladká po dobu 2 až 4 týdnů. Jedná se však o individuální frekvenci holení vzhledem k typu pokožky a růstu chloupků. Velkou výhodou výkyvné hlavice je její široký záběr. Díky tomu je samotný proces epilace rychlejší. Epilátor má dvě rychlosti, ze kterých si můžete zvolit během odstraňování chloupků.

Reference zákazníků jsou maximálně pozitivní. Důvodem je hlavně vysoká efektivita při holení, kterou tento akumulátorový epilátor přináší. Velmi dobře zákazníci hodnotí komfort používání a šetrnost k pokožce. O to se o přičinil i unikátní senzor snímání tlaku SensoSmart. Na pokožku tak nemusíte tak tlačit, čímž snižujete riziko podráždění. Epilátor je vhodný pro suché i mokré holení. Konstrukce je vodotěsná.

Epilátor díky MicroGrip systému dokáže odstranit chloupky o délce již od 0,5 mm. Hlavice má o 40 % širší záběr a epilování pokožky je rychlejší. Výkyvná hlavice se přizpůsobí tvaru pokožky i záhybům. Uživatelé si chválí bezproblémové holení intimních partií. Zákazníky těší dodávané nástavce. Mezi nimi i ten s masážními válečky. Zajímavou vychytávkou je osvětlení. Spotřebitele těší také bezkabelové provedení a tichý chod zařízení. Výdrž baterie i doba nabíjení jsou uživatelsky v normě. Jediným odrazujícím elementem je vyšší cena.

Pozitíva

Unikátní technologie snímání tlaku na pokožku
Masážní hlavice
Pozitivní hodnocení

Negatíva

Žádné

Typ: epilátor ● Napájení: akumulátorové ● Doba nabíjení: 1 hod. ● Doba provozu: 40 min. ● Počet rychlostí: 2 ● Počet pinzet: 40 ● Bikini hlava: ano ● Hmotnost: 195 g ● Mokré holení: ano ● Masážní systém: ano

Cenový trhák

Remington WDF5030

Levný planžetový depilátor s vynikajícími referencemi, funkcí mokrého holení a dobou provozu až 40 minut.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V tomto případě jde o planžetový depilátor, který tedy na rozdíl od epilátoru odstraňuje pouze viditelnou část chloupků. Protože jde o náš cenový trhák, je potřebné zdůraznit, že jde o jeden z nejlevnějších depilátorů na trhu, které splňují základní kvalitativní požadavky, aby se dostaly do našeho výběru. V zákaznických recenzích má také velmi vysoké hodnocení a v podstatě žádné stížnosti.

Právě díky tomu, že jde o depilátor, se ani pres nízkou cenu nemusíte bát případného podráždění či bolestivosti při holení. Má zdokonalený systém frézek a vylepšený design planžety kopírující křivky těla, které doplňuje proužek s mandlovým olejem. Právě ten zajistí hladký výsledek holení.

Jeho ovládání je velmi jednoduché a neklouzavá rukojeť zajistí i bezpečnou manipulaci. Samozřejmostí je voděodolnost a použití na suchou, ale i mokrou pokožku ve vaně.

Dámský holicí strojek Remington WDF5030 vydrží na jedno nabití v provozu 40 minut, avšak nabíjení trvá až 20 hodin, což je v porovnání s dražšími strojky příliš dlouhá doba.

Balení obsahuje praktický bikini zastřihávač pro jednodušší přístup k intimním partiím, čisticí štětec, nabíjecí stojan a kosmetickou taštičku.

Pozitíva

Vodotěsnost
Bezdrátové použití
Hypoalergenní planžety

Negatíva

Nabíjení až 20 hodin
Bez masážního systému
Neobsahuje zastřihávací nástavec

Typ: planžetový depilátor ● Napájení: akumulátorové ● Doba nabíjení: 20 hod. ● Doba provozu: 40 min. ● Počet rychlostí: 1 ● Bikini hlava: ano ● Hmotnost: 551 g ● Mokré holení: ano ● Masážní systém: ne

Náš TIP

Braun LS 5560

Cenově dostupný depilátor s plavající planžetou, perfektní ergonomií hlavice a rychlým nabíjením.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Další cenově velmi výhodný planžetový depilátor, na který se vyplatí podívat, pokud hledáte levnější řešení, je Braun LS 5560. Je o něco dražší než Remington WDF5030 a má i několik výhod ve srovnání s tímto strojkem.

Tou zásadní je podstatně kratší nabíjecí doba. Zatímco uvedený Remington se na 100 % nabíjí až 20 hodin, tento depilátor to zvládne za 1 hodinu a v provozu vydrží stejně dlouho 40 minut. Nevýhodou však je, že není určený na mokré holení ve vaně.

Flexibilní hlavice a plovoucí planžeta se přizpůsobí křivkám vašeho těla a dokážou stejně účinně a bezbolestně oholit kratší i delší chloupky. Komfort holení zvyšuje jemný dotyk vibrující hlavice, která de facto zajišťuje jemný peeling a zanechává oholené místo okamžitě příjemné na dotek.

Jednoduše ním oholíte i těžko dostupná a intimní místa díky vyměnitelným nástavcům, můžete ho používat klasicky bezdrátově, ale co je velká výhoda, i během nabíjení, tedy připojený do elektrické sítě.

Tento strojek umyjete velmi jednoduše i obyčejným opláchnutím proudem vody, využít však můžete i čisticí kartáč.

V balení najdete nástavec s peelingem, nástavec OptiShave na nohy, čtyřmilimetrový a osmimilimetrový nástavec OptiTrim na linii bikin, adaptér a měkké kosmetické pouzdro.

Pozitíva

Bezdrátové i kabelové použití
Rychlé nabíjení
Omyvatelnost

Negatíva

Jen jedna holicí planžeta

Typ: planžetový depilátor ● Napájení: akumulátorové ● Doba nabíjení: 1 hod. ● Doba provozu: 40 min. ● Počet rychlostí: 1 ● Bikini hlava: ano ● Hmotnost: 300 g ● Mokré holení: ne ● Masážní systém: ne

Panasonic ES-EL2A-A503

Epilátor se 60 pinzetami, 3 rychlostmi, vhodný pro suché i mokré epilování, dobra provozu 30 min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Epilátor Panasonic ES-EL 2 A A503 s hlavou se systémem dvojice disků celkem se 60 pinzetami odstraňuje již na jedno přejetí více chloupků než běžný epilátor. Ergonomický tvar, delší rukojeť a jedno praktické tlačítko zajišťují pohodlnou manipulaci. Na výběr máte ze tří rychlostí.

Přestože v balení nenajdete žádné výměnné nástavce, můžete přístroj používat na celé nohy i ruce. Pro epilaci bikinové oblasti, podpaží ani obličeje není vhodný. Flexibilní výkyvná hlava v úhlu 90° je o 30 % širší než u běžných epilátorů a přizpůsobí se křivkám těla. Přístroj je voděodolný, používat jej tedy můžete nasucho i namokro, dokonce s použitím pěnivého gelu, což považujeme za velké plus.

Nabití trvá 1 hodinu v provozu vydrží epilátor 30 minut, což není nejvyšší číslo. Plusem je osvětlení a masážní systém, díky kterému je epilace víceméně bezbolestná. I podle spotřebitelů je epilace rychlá a efektivní, přestože je epilátor určen pouze na větší plochy, považují jej za vhodnou volbu.

Pozitíva

Suchá i mokrá epilace
Dvojitá hlava se 60 pinzetami
Flexibilní výkyvná hlava

Negatíva

Jen na větší plochy
Kratší výdrž

Typ: epilátor ● Napájení: akumulátorové ● Doba nabíjení: 1 hod. ● Doba provozu: 30 minut ● Počet rychlostí: 3 ● Počet pinzet: 60 ● Hmotnost: 200 g ● Mokré holení: ano ● Masážní systém: ano

Další zajímavé produkty

Epilátory a depilátory, které vám představíme mezi alternativními produkty určitě stojí za pozornost. V našem testu se sice neumístnily mezi těmi, které doporučume na prvních miístech, navzdory tomu však mají svoje kvality, dobré ceny nebo jednoduše patří mezi mimořádně oblíbené mezi zákazníky. Určite však mají i nedostatky.

Epilátor od Rowenty má při používání kvalitní kontakt s pokožkou a zabezpečí tak velmi účinné holení. Obsahuje i několik vyměnitelných nástavců a hlavic pro intimní partie a jinak těžko dostupná místa na těle. Rowenta Soft Sensation EP5720F0 má i výborné osvětlení a poměrně dlouhý kabel. Jeho hlavní nevýhodou však je, že nemá baterii a používat ho můžete pouze s kabelem, takže určitě ne ve vodě. Dalším nedostatkem je poměrně bolestivá epilace na citlivých místech, což se výrobce snažil zredukovat masážními kuličkami. Ale není to ideální.

Model Braun Silk-epil 9 Flex 9002 má mnoho funkcí a mohli bychom ho zařadit mezi kvalitnější holící strojky Braun. Má světlo, je nabíjitelný, obsahuje masážní systém, dokonce i indikátor tlaku při epilaci a hlavu, kterou je možné použit i pod vodou. Výdrž baterie je taktéž výborná, je lehce uchopitelný a dobře se s ním manipuluje. Problémem však může být jeho příliš vysoká cena. Na trhu najdete i lepší epilátory za méně peněz.

Epilátory Rowenta jsou na první pohled designově zajímavé a jinak tomu není ani v případě modelu Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet&Dry. Jak už vyplývá z jeho názvu, můžete ho využít nasucho i namokro, má masážní systém, systém nazvedávání chloupků, nabije se za hodinu a vydrží více než 40 minut, navzdory tomu všemu neholí celkem ideálně a zanechává příliš mnoho chloupků.

Tento model plantážového depilátoru Braun LS 5160 je poměrně levný a vypadá na první pohled jednoduše. Velmi dobře padne do ruky, lehce se s ním manipuluje. Balení obsahuje několik užitečných nástavců na uhlazování, peeling, intimní partie, na nohy a má i flexibilní nástavec pro hedvábně hladkou pokožku. Výhodou je i jeho omyvatelnost pod vodou. Jeho vyladění však není celkem ideální a zaostává hlavně v přilnavosti na větších plochách. Při holení noh musíte jedno místo projít vícekrát. Avšak je celkem citlivý k pokožce.

Dále tu máme zajímavý pinzetový epilátor Panasonic ES-EL9A-S503. Má jednoduchý design, až tři různé rychlosti. Je nabíjitelný, s osvětlením, funguje nasucho i namokro, disponuje masážním systémem a bezdrátovým použitím. Výdrž je však menší než bývá standardem, v tomto případě pouze 30 minut na jedno nabití. Široká hlava má dobrý záběr. Potěší bohaté příslušenství.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Prodejnost odzrcadluje to, čemu spotřebitelé dávají přednost. Ačkoliv nemusí být nejprodávanější produkty automaticky nejkvalitnější, jsou mezi použivateli nejoblíbenější, proto si zaslouží pozornost. Přinášíme vám tabulku TOP 5 nejprodávanějších produktů podle portálu Heureka.cz. Tabulku se snažíme pravidelně aktualizovat, abychom vám poskytli co nejrelevantnější údaje.

Názov Hodnotenie Detail
Braun Silk-épil 9 Flex 90025*Zobrazit produkt
Philips BRE225/005*Zobrazit produkt
Braun Silk-épil 9 9-7205*Zobrazit produkt
Philips BRE710/005*Zobrazit produkt
Braun Silk-épil 9 Flex 91055*Zobrazit produkt

Hladké nohy a hebká pokožka jsou pro moderní ženy důležité. Péče o tělo je přitom velmi citlivou záležitostí a při výběru přístrojů, které s nimi přicházejí do přímého kontaktu byste proto měli být mimořádně ostražité. Je důležité rozhodnout se, zda chcete chloupky epilovat nebo depilovat. Rozhodují i další klíčové vlastnosti, které výrazně ovlivní komfort při takové intimní činnosti jako je holení. Na co se zaměřit a co nepřehlédnout? Náš průvodce vám poradí.

Jak vybrat epilátor a depilátor

  • Epilátor nebo depilátor
  • Kvalita holení a bezbolestnost
  • Suché a mokré holení
  • Napájení
  • Příslušenství
  • Doplňkové funkce
  • Ceny epilátorů a depilátorů a renomované značky

Dámský epilátor nebo depilátor

Zopakujme si základní rozdíl. Epilace je odstraňování chloupků i s kořínky. Tento proces může být o něco bolestivější, ale výsledek vydrží podstatně déle. Na trhu jsou dámské holicí strojky s pinzetovými epilátory, které mohou nabízet různé masážní funkce s nastavitelnými a ohybnými hlavicemi a různou kvalitou samotné epilace. Rozhoduje šířka, rychlost, ale i důslednost pinzet.

Poznáme však i IPL epilátory, které odstraňují chloupky šetrnějším a méně bolestivějším způsobem, a to sice intenzivním pulzním světlem. Jde o nejmodernější a zároveň nejúčinnější metody odstraňování chloupků, které najdeme v kvalitních salonech krásy. Takové přístroje si můžete koupit i domů. Jsou však podstatně dražší. Zatímco ceny běžných pinzetových epilátorů začínají od 600 až 1 700 Kč, za IPL epilátor se základními funkcemi můžete zaplatit 2 500 až 15 000 Kč. A ceny stoupají i podstatně výš.

Při depilaci se odstraňuje pouze viditelná část chloupků a kořínek zůstává neporušený. Je to v podstatě lepší způsob holení, který však nemá tak dlouhodobý účinek jako epilace. Klasické depilátory v současnosti pracují s planžetovými hlavami. Ty kvalitnější mají aspoň dvě planžety a jiné podpůrné systémy na lepší oholení kratších chloupků, jemnější kontakt s pokožkou apod.

Nejjednodušší formou depilace je obyčejná ruční žiletka. Díky své jednoduchosti a lehkosti je mezi ženami stále velmi oblíbená. Je přesná a dokáže oholit dohladka. Nemusí však být k pokožce velmi citlivá.

Nejlepší epilátory a depilátory holí bezbolestně

To je parametr, který si můžete vyzkoušet jedině na vlastní kůži. A to doslova. Hedvábně hladké nohy a jiné části těla jsou pro ženy důležitější než hladce oholená tvář pro muže. Právě proto je to velmi důležitá vlastnost každého dámského holicího strojku.

Kvalita holení se, samozřejmě, měří tím, kolik chloupků holicí strojek jedním tahem dokáže odstranit, jak krátké chloupky dokáže zachytit a v jakém stavu zůstává pokožka po jeho použití.

U epilátorů je třeba vybírat pozorněji, protože ty méně kvalitní mohou pokožku podráždit a způsobit bolest. Kvůli tomu jsou doplněny o různé masážní funkce, ohebné hlavy a množství vyměnitelných nástavců.

Odstraňování chloupků pomocí epilátoru

U planžetových depilátorů můžete předpokládat, že dvě planžety znamenají kvalitnější oholení než jedna planžeta. I tyto strojky však mají podpůrné systémy na vyrovnávání kratších chloupků, zjemnění kontaktu s pokožkou, přizpůsobení se křivkám a doplňkové příslušenství.

Co se týká kvality a bezbolestnosti, v některých případech i ty nejkvalitnější dámské holicí strojky sbírají stížnosti zejména při holení intimních partií, kde je to obzvlášť důležité a choulostivé. Je potřeba číst zkušenosti jiných zákazníků.

Dámský holicí strojek na suché a mokré holení

Pro ženy je holení noh a intimních partií běžnou součástí koupele, a proto jsou funkce holicích strojků na suché i mokré použití určitě velmi důležité a užitečné. Ne všechny epilátory a depilátory však můžete používat ve sprše nebo ve vaně. V první řadě musí být akumulátorové a vodotěsné, případně aspoň voděodolné.

Pokud chcete mít jistotu, hledejte strojek s označením Wet&Dry. Některé je dokonce možné používat i pod vodou. Takových je však málo. Výhodou strojků použitelných ve vaně je, že se vyhnete zbytečnému nepořádku. Mokrá pokožka a mokré chloupky se navíc lehčeji holí. Omyvatelné zařízení můžete hned vyčistit. Můžete si udělat pohodlí.

O toto všechno určitě přijdete u strojků se síťovým napájením nebo slabou voděodolností.

Napájení a výdrž baterie

Dámské holicí strojky se v současnosti vyrábějí nejčastěji s akumulátorovým napájením, ojediněle se síťovým napájením, a ty bateriové s vyměnitelnými AA nebo AAA bateriemi už téměř nenajdete.

Způsob napájení, samozřejmě velmi ovlivňuje komfort použitelnosti strojku v koupelně. Nejlepší možností jsou určitě ty s Li-Ion akumulátorem s rychlým nabíjením a aspoň 40- až 60-minutovou výdrží. Mnoho strojků se dokáže dobít už za 1 hodinu, některé disponují funkcí 5-minutového nabíjení, kdy můžete strojek okamžitě na krátkou dobu použit.

Akumulátor je základním předpokladem pro mokré použití ve vaně. Dejte si však pozor, aby se celková výdrž na jedno plné nabití pohybovala minimálně na hranici 40 minut. Prodávají se totiž i strojky s 30-minutovým provozem, a to může být pro dámy někdy až příliš krátká doba.

Drtivá většina akumulátorových strojků se nabíjí prostřednictvím síťového kabelu. Některé však mohou mít i nabíjecí stanici. Není to však až tak důležité. Je to spíš designová a estetická záležitost.

Depilátor a epilátor na nohy i tvář

Kvalitní epilátor a depilátor by měl být použitelný ideálně na celé tělo včetně intimních partií, podpaží či dokonce tváře. Na to však potřebujete vyměnitelné nástavce, protože jedna ohebná hlava jednoduše nemůže sedět všude.

Čištění epilátoru pomocí kartáčku

Při výběru byste proto měli zohledňovat obsah balení. Zužovací nástavce, nástavce na přesné holení bikin, uhlazovací nástavce, široké hlavy, masážní kartáče a další vyměnitelné části učiní z vašeho strojku multifunkční zařízení.

Možná často cestujete. V takovém případě si obstarejte strojek s pevným pouzdrem, případně ochranným obalem.

Součástí příslušenství jsou i čistící kartáče. Nemusí je však mít všechny přístroje na trhu.

Inteligentní depilátor nabídne víc

U kvalitních epilátorů a depilátorů je nejdůležitější, aby měly všechny standartní funkce na dostatečné úrovni. Pokud totiž depilátor nedokáže dobře holit, bude vám osvětlení zbytečné.

Na druhou stranu je pro náročné v nabídce několik různých vychytávek. Osvětlení je jednou z nich. Nadstandardní funkcí může být i masážní systém, vibrační systém, některé planžetové depilátory mají např. olejový proužek na zjemnění podráždění pokožky.

Indikátor nabíjení je možné považovat za standard, ale taktéž nemusí být součástí každého strojku. Užitečný je zejména u těch zařízení, které se mohou nabíjet déle nebo naopak mají funkci rychlonabíjení. Indikátory mohou znázorňovat stav baterie pouze barvou světla, ale taktéž mohou ukazovat procentuální odhad stavu akumulátoru. Za luxus už můžeme považovat např. indikátor tlaku při kontaktu s pokožkou.

Epilátory se dělí i podle počtu rychlostí. Běžným základem je jedna rychlost, ty kvalitnější mají dvě rychlosti a potom jsou na trhu i dražší modely s více než dvěma rychlostmi.

Pokud vám záleží na kvalitním a hladkém oholení, měli byste vyhledávat modely s technologií nazdvihování krátkých chloupků nebo se zaměřit na materiál a rozmístění pinzet.

Kvalitní epilátory jsou dražší – depilátory koupíte levněji

Ty nejlevnější dámské holicí strojky můžete koupit už od 600 Kč. Za tuto cenu nezískáte to nejkvalitnější na trhu, ale při troše štěstí můžete vyhrát v poměru ceny a výkonu. Doporučení najdete i v tomto článku. Existují modely depilátorů se slušnými standartními funkcemi, voděodolností, rychlým nabíjením a též poměrně dlouhou výdrží.

Ceny těch nejoblíbenějších se však pohybují okolo 2 500 Kč. Takové strojky disponují dobrými funkcemi, některými nadstandardními vychytávkami, dokáží kvalitně oholit a dostanete k nim i dostatek vyměnitelných nástavců, které jsou pro ženy důležité.

Pokud se odvážíte investovat víc než 2 500 či 5 000 Kč, můžete se spolehnout, že získáváte skutečnou kvalitu. U vyšších cen však doporučujeme zamyslet se spíše nad IPL epilátory, které jsou bezbolestné a efektivnější.

Epilátory Braun, Philips a Rowenta v testu uspěly

Mezi ty nejkvalitnější epilátory a depilátory můžeme zařadit dámské holicí strojky Braun, jejichž spolehlivost a výsledek holení vysoce kladně hodnotí spotřebitelé i odborné testy. Zárukou kvality v tomto segmentu je určitě i značka epilátorů Philips, které mají široké zastoupení. Cenově dostupné jsou strojky Rowenta nebo Remington, které nabízejí jak epilátory, tak i planžetové depilátory.

Otázky a odpovědi – FAQ

Chtěli byste poradit s výběrem nebo se zeptat na něco ohledně parametrů epilátorů a depilátorů? Své otázky můžete psát do komentářů. Sekci Otázky a odpovědi pravidelně kontrolujeme a doplňujeme o otázky spotřebitelů.

Klasické epilátory odstraňují chloupky pinzetovými hlavami tak, že je při pohybu na pokožce zachytí a vytáhnou. Mohou být doplněny různými podpůrnými systémy. IPL epilátory pracují s intenzivním pulsním světlem, které chloupky při kontaktu odstraňují šetrným a bezbolestným způsobem. Jde o nejmodernější technologii epilace, která se používá i v salonech krásy. Dalším zásadním rozdílem kromě technologie je i cena. IPL epilátory jsou podstatně dražší.

Některé ženy upřednostňují depilátory kvůli bezbolestnému holení, protože chloupky nevytahují i s kořínky, jednoduše je holí na povrchu pokožky. Po jedné aplikaci epilátorem však efekt hladké pokožky přetrvá podstatně déle než při depilaci. Dokonce až 4 týdny. Zejména v citlivých partiích však může epilátor způsobovat bolest.

Holicí strojek, který lze použít ve vaně, tedy i namokro, by měl být v první řadě s akumulátorovým napájením. Existují však vodotěsné i voděodolné strojky. Ty voděodolné byste ve vaně či pod sprchou měli používat pouze minimálně. Pro zaručené použití ve vlhkém a mokrém prostředí by měl být epilátor nebo depilátor označen pojmem Wet&Dry.

Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry

Mimořádně šetrný k citlivé pokožce, epilátor disponuje 2 rychlostmi, funkcí mokrého holení a masážním systémem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Epilátor Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry je mimořádně šetrný a příjemný k pokožce i díky masážnímu systému. Poradí si i s těmi nejkratšími chloupky s délkou 0,5 mm. Otočná hlava, bikina hlava a množství nástavců zajistí přesné a dokonalé oholení i na těžko dostupných intimních partiích, v podpaží, jednoduše oholí celé tělo. K dispozicii je zastřihávací nástavec, nástavec pro kontakt s pokožkou i nástavec na tvář.

Pro rychlé holení velkých ploch zase využijete širokou hlavu a na jeden tah tak dokážete odstranit najednou mnohem víc chloupků než většinou jiných strojků. Ke komfortu přispívá i zabudované osvětlení.

Samozřejmostí je voděodolnost, snadné čištění a rychlé nabití už do 1 hodiny, po kterém epilátor vydrží v provozu až 40 minut.

Další výhodou je, že přes svoji vysokou kvalitu je v porovnání s jinými epilátory až mimořádně levný, takže v tomto případě nemusíte přemýšlet nad dilematem, zda si vybrat levnější nebo lepší přístroj. Tato volba je jednoduše nejlepší v každém ohledu.

Pozitíva

Bohaté příslušenství a nástavce
Použitelný i na tvář
Masážní systém

Negatíva

Nedá se používat během nabíjení
Bolestivý v intimních partiích

Typ: epilátor ● Napájení: akumulátorové ● Doba nabíjení: 1 hod. ● Doba provozu: 40 min. ● Počet rychlostí: 2 ● Počet pinzet: 40 ● Bikini hlava: ano ● Hmotnost: 195 g ● Mokré holení: ano ● Masážní systém: ano

Philips BRE650/00

Epilátor je vybavený 32 keramickými pinzetami, dvěma rychlostmi, ergonomickým tvarem a unikátní masážní hlavicí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tento epilátor patří mezi ty nejmodernější pinzetové strojky, jaké Philips vůbec přinesl na trh. Přináší velké množství inovací v různých detailech, které určitě oceníte.

Už jen jeho ergonomický tvar výborně padne do ruky a zajišťuje velmi jednoduchou manipulaci. Používat ho můžete nasucho, ale i namokro ve sprše nebo ve vaně. Nemusíte se vůbec omezovat. Navíc po každém použití ho můžete celkem jednoduše opláchnout.

Kvalitní epilaci zajišťují speciální keramické pinzety, které zachytí i ty nejjemnější chloupky na poprvé, takže nemusíte to samé místo procházet opakovaně. Zároveň jde o velmi jemné a bezbolestné odstraňování ochlupení. Kvalitě samotné epilace prospívá i osvětlení a rozmístění pinzet dokáže zabrat poměrně velkou plochu.

S epilátorem Philips BRE650/00 se perfektně postaráte o vaše nohy, ruce, intimní partie, podpaží, ale i o ty nejjemnější chloupky na tváři. Podráždění je navíc minimální, nestěžují si na něj ani zákaznice.

Balení obsahuje několik výměnných nástavců jako hlava na intimní partie, zužující nástavce, peelingové nástavce, a dokonce i speciální masážní hlavu, kterou rozhodně neobsahuje ledajaký epilátor na trhu.

Pozitíva

Množství vyměnitelných nástavců
Unikátní masážní hlavice
Bezdrátové použití

Negatíva

Nedá se používat během nabíjení
Občas má problémy s delšími chloupky (2 až 3 mm)

Typ: epilátor ● Napájení: akumulátorové ● Doba nabíjení: 1,5 hod. ● Doba provozu: 40 min. ● Počet rychlostí: 2 ● Počet pinzet: 32 ● Bikini hlava: ano ● Hmotnost: 420 g ● Mokré holení: ano ● Masážní systém: ano

Philips BRL170/00

Kvalitní depilátor s dobou provozu až 60 minut, mokrým holením, rychlonabíjením a cestovním pouzdrem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Philips BRL170/00 je klasický depilátor s moderní dvojitou planžetou na hlavě s ohebným a dokonale přizpůsobitelným krkem, který se přizpůsobí křivkám vašeho těla i na těžko dostupných místech.

Přes svoji nízkou cenu disponuje vícerými vychytávkami, které u mnoha jiných strojků ve stejné cenové relaci často nenajdete. Důkazem toho jsou i velmi vysoká hodnocení od zákazníků.

Pokročilý systém se zahnutými vodicími břitvami zajistí až o 75 % účinnější oholení než jiné dámské depilátory za stejnou cenu. Další výhodou je zastřihávač s oblými hroty a bezpečnostními výstupky, který je součástí balení. Ten vás vždy ochrání před nechtěným pořezáním.

Samozřejmostí je suché i mokré používání ve vaně a také jednoduchá omyvatelnost. Při této ceně je dokonce i indikátor baterie funkcí, která nebývá samozřejmostí. Baterie se nabije do 100 % za 1 hodinu a vydrží také 1 hodinu v plném provozu, což je déle než u většiny i kvalitnějších strojků. Standardem bývá 40 minut. Navíc má tento depilátor také funkci rychlonabíjení. Za 5 minut ho tedy nabijete dostatečně na jedno oholení.

V balení najdete zastřihávací hlavici pro bikini i s hřebenem, napínač pokožky, cestovní obal, pouzdro a čisticí kartáč.

Pozitíva

Dvojitá planžeta se zahnutými vodicími břitvami
Rychlonabíjení za 5 minut
Na jedno nabití vydrží až hodinu

Negatíva

Menší počet nástavců v balení

Typ: planžetový depilátor ● Napájení: akumulátorové ● Doba nabíjení: 1 hod. ● Doba provozu: 1 hod. ● Počet rychlostí: 1 ● Bikini hlava: ano ● Hmotnost: 300 g ● Mokré holení: ano ● Masážní systém: ne

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(90.4%)