Granule pro psy

Nejlepší granule pro psy 2024 + recenze

Dostatečné množství pohybu a vyvážená strava jsou prvky ovlivňující nejen zdravý život lidí, ale i naše nejlepší přátele, a tedy psy. V následujícím článku přinášíme výběr nejlepších granulí pro psy, díky kterým vám budou vaši čtyřnozí mazlíčci prosperovat. Také jsme přiložili několik tipů, které vám pomohou při výběru těch správných granulí pro vašeho psa.

Publikované: 16.01.2023
Aktualizované: 04.04.2024

Jaké granule pro psy koupit?

Pro detailně zaměřené spotřebitele jsou jako stvořené naše dlouhé, podrobné recenze, které obsahují všechny potřebné informace pro výběr těch správných výrobků. Patříte-li však k typu lidí, kterým postačí základní data, níže přinášíme krátký přehled klíčových parametrů vybraných produktů.

Názov Hodnotenie Detail
Eminent Dog Puppy   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
N & D LG Dog Adult   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Brit Sensitive Lamb   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Lacná kvalita
Happy Dog Profi Line Sportive

Happy Dog Profi Line Sportive

Granule pro střední plemena, vhodné pro dospělé psy s vysokou fyzickou aktivitou, většinovou složkou jsou pšeničná mouka a hovězí maso, 26 % proteinů, 16 % tuků.

Zobrazit více info

Granule pro aktivní psy disponují vyšším množstvím živin určeným pro psy středních plemen s vyšší fyzickou zátěží. Těmito granulemi by měli být krmena zejména sportující a pracovní psy se střední až vysokou zátěží.

Cenový trhák
Eminent Dog Puppy

Eminent Dog Puppy

Granule pro malá a střední plemena, vhodné pro štěňata a březí a kojící feny, většinovou složkou je drůbeží maso, 30 % proteinů, 17 % tuků.

Zobrazit více info

Speciální granule pro štěňata malých a středních plemen, ale také březí a kojící feny obsahují recepturu splňující všechny požadavky mladého organismu. Drůbeží maso a rybí tuk dodávají štěňatům dostatek energie, přičemž vyvážený poměr vitamínů a minerálů podporuje jejich správný růst a vývoj. V případě této značky si můžete být jisti, že krmiva neobsahují chemická barviva, umělé konzervanty či sóju.

Náš TIP
N & D LG Dog Adult M/L Lamb & Blueberry

N & D LG Dog Adult M/L Lamb & Blueberry

Granule pro střední až velká plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou je jehněčí maso, 37 % proteinů, 18 % tuků.

Zobrazit více info

Vyvážené krmivo bez obilovin s jehněčím a borůvkovým práškem obsahuje živiny důležité pro dospělé psy středních až velkých plemen. Díky nízkému glykemickému indexu slouží krmivo jako prevence před obezitou a diabetem. Přírodní antioxidanty přítomné v borůvkách umožňují přírodní konzervaci krmiva, zatímco vysoký obsah kvalitních vitamínů přidávaných do receptury „za studena“ zaručuje delší trvanlivost granulí.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Převažující obsah živočišných zdrojů, absence alergenů či celkové složení a velikost granulí hrají velkou roli při výběru toho správného krmiva pro vašeho psa. Všechno však závisí i na daném plemeni, velikosti v dospělém věku jedince, každodenní fyzické aktivitě, ale také na zdravotním stavu vašeho psa. Proto jsme si určili co nejobecnější klíčové faktory, které mohou rozhodnout ve výběru suchého krmiva a které nás budou provázet během testu, porovnávání a hodnocení vybraných produktů.

Převaha živočišných zdrojů
Absence častých alergenů
Energetická hodnota
Složení krmiva
Velikost granulí
Velikost balení
Cena

Výše uvedené parametry zúžily výběr na ty nejlepší granule, které se momentálně nacházejí na našem trhu. Mezi top granule se zařadilo hned několik různých značek, přičemž převažovali zejména Eminent a Brit, ale k nejlepším se přidaly i prémiové granule Royal Canin, Purina či Acana. Všichni výrobci mají svou jedinečnou recepturu a specialitu, kterou se snaží získat si psí žaludky po celém světě, ale v našem testu jsme se odráželi zejména od vytyčených parametrů a recenzí spotřebitelů dostupných na renomovaných portálech Heureka.cz, Mall.cz, Alza.cz a Kasa.cz. Granule pro psy v našem testu se liší složením, a tedy recepturou, určením pro jistou skupinu čtyřnohých mazlíčků, ale i příslušností do různých cenových relací.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze granulí pro psy

Zkompletování následujících detailních recenzí předcházelo několik hodin hloubavého studia dostupných informací o nejdůležitějších parametrech a analýza silných a slabých stránek shrnutých ve velkém počtu spotřebitelských recenzí, díky čemuž jsme mohli produkty následně porovnat, zhodnotit a případně jim přiřadit příslušný štítek. Pro různé specifikace produktů nebylo možné určit jedinečného vítěze testu, ačkoli ostatní štítky jsme rozdělili na základě dostupných informací a vlastního uvážení. Recenze neslouží jako reklama. Spíše slouží jako detailní shrnutí vytyčených parametrů, které mohou v konečném důsledku ovlivnit vaše finální rozhodnutí.

Lacná kvalita

Happy Dog Profi Line Sportive

Granule pro střední plemena, vhodné pro dospělé psy s vysokou fyzickou aktivitou, většinovou složkou jsou pšeničná mouka a hovězí maso, 26 % proteinů, 16 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Granule pro aktivní psy disponují vyšším množstvím živin určeným pro psy středních plemen s vyšší fyzickou zátěží. Těmito granulemi by měli být krmena zejména sportující a pracovní psy se střední až vysokou zátěží. Je v nich obsažen vyšší podíl stavebních bílkovin z hovězí svaloviny na pokrytí většího množství vydávané energie. Kromě hověziny je do receptury přidáváno i lehce stravitelné maso z drůbeže a ryb.

Happy Dog granule jsou vyráběny na principu rychlého dodání energie, přičemž tento úkol má „v rukou“ přítomný drůbeží tuk. Ten psa doslova nabije pohotovou energií. Jako granule Eminent Dog Puppy, i tyto se mohou podávat fenám, které jsou v tzv. pasivní fyzické zátěži, a to jednak během těhotenství, ale také v době odchovu štěňat na mateřském mléce. Těmito granulemi můžete krmit i mladého psa středního a velkého plemene v procesu aktivního výcviku a tréninku. Později, když bude váš pes fyzicky zatěžován minimálně, změňte také jeho stravu, aby nepřijímal nadbytečné živiny, které nedokáže během dne spálit.

Přítomnost ječmene, pšenice a pšeničné mouky hned evokuje, že v případě psů s citlivým zažíváním bude docházet k trávicím obtížím, ale z mnoha spotřebitelských zkušeností vyplývá, že k alergickým reakcím z tohoto krmiva nedochází. No to platí pro psy, které nejsou na lepek vysloveně alergické. Pro některé psy mohou být Happy Dog granule v porovnání s jinými značkami trochu tvrdší, ale to lze snadno napravit namočením do vody. Výsledkem krmení aktivních psů těmito hovězími granulemi je zlepšení kondice, krásná srst, zdravé trávení, a tím pádem i šťastný, energický pes.

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Aktivita psa po snědení
Dostatečně velké balení

Negatíva

Lepek

Většinová složka krmiva: pšeničná mouka a hovězí maso ● Energetická hodnota: 3 950 kcal/kg ● Grain free: ne ● Procento proteinů: 26 % ● Procento tuků: 16 % ● Velikost plemene: střední ● Věková kategorie psa: dospělý s vysokou fyzickou aktivitou ● Objem balení: 20 kg ● Další složky: drůbeží protein a tuk, ječmen, pšenice, kukuřice, jablečná dřeň, rybí moučka

Cenový trhák

Eminent Dog Puppy

Granule pro malá a střední plemena, vhodné pro štěňata a březí a kojící feny, většinovou složkou je drůbeží maso, 30 % proteinů, 17 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Speciální receptura je určena pro březí a kojící feny, ale vhodná je i jako granule pro štěňata malých a středních plemen, jejichž mladý organismus vyžaduje specifické složky pro správný růst a vývoj. Tuto funkci zastává komplex vitamínů, minerálů a stopových prvků. Mezi vitamíny přítomné v granulích Eminent patří zejména vitamín A pro růst, plodnost a imunitu, vitamín B2 dopomáhající správnému trávení, ale také vitamín B6 prospěšný pro nervovou soustavu mladého jedince.

Eminent granule, na rozdíl od jehněčích granulí Brit Premium by Nature Sensitive Lamb, obsahují lehce stravitelné bílkoviny původem z drůbežího masa, přičemž i 17 % tuku pochází zejména z drůbeže. Druhým zdrojem tuků je kokosový olej dodávající dostatek energie pro štěňata a kojící feny. U krmiv značky Eminent je zaručeno, že nebudou obsahovat sóju, chemická barviva, umělé konzervanty, ale ani hovězí a vepřové maso. Pro vyvíjející se mláďata jsou nejpotřebnější látky prospěšné pro správnou tvorbu svalstva, což v tomto krmivu zastupují esenciální aminokyseliny. Dostatečná hladina vápníku potřebného pro kosti, chrup, nervy, ale i krev je nutná nejen pro štěňata, ale také jejich matky. Krmivo Eminent obsahuje 14 g/kg vápníku.

Granule jsou velikostí vhodné pro štěňata, přičemž byste však měli dávat pozor na dávkování, abyste předešli příliš energickým štěňatům, ale také předčasné obezitě mláďat. Nevýhodou krmiva je omezenost na jeden druh masa, a to drůbežího, ale ani toho není v granulích mnoho. Může se stát, že si na nové granule bude vaše štěně déle zvykat, čehož výsledkem mohou být mírně trávicí potíže, ale to je u mladého organismu přirozené. Při větším počtu štěňat by bylo vhodné větší balení, které ovšem v nabídce dostupné není. Velkou výhodou krmiva je absence alergických projevů a prospěšnost jak pro vnitřní organismus psa, tak pro jeho vnější vzhled.

Pozitíva

Obsah vitamínů
Psi chutnají a pěkně roste
Lehce stravitelné

Negatíva

Poměrně malé balení
Velikost granulí není vhodná pro každé štěně

Většinová složka krmiva: drůbeží maso ● Energetická hodnota: neuvedena ● Grain free: ne ● Procento proteinů: 30 % ● Procento tuků: 17 % ● Velikost plemene: malé a střední ● Věková kategorie psa: štěňata + březí a kojící feny ● Objem balení: 15 kg ● Další složky: kukuřice, rýže, rybí maso, kokosový olej, lněné semeno, řepná dužina

Náš TIP

N & D LG Dog Adult M/L Lamb & Blueberry

Granule pro střední až velká plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou je jehněčí maso, 37 % proteinů, 18 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Granule pro labradory a jiné dospělé psy středních až velkých plemen jsou zhotoveny bez obilovin, přičemž základní složkou je jehněčí maso a prášek z borůvek. N&D je zkratka pro „natural and delicious“, což v překladu znamená „přírodní a chutné“, což se odráží na 70procentním obsahu vysoce kvalitních surovin živočišného původu. Výrobce také vyvíjí snahu přinášet recepturu bez přítomnosti geneticky modifikovaných organismů.

Krmivo je prospěšné pro celkové zdraví vašeho psa, a to zejména díky absenci obilovin a nízkému glykemickému indexu, který zabraňuje obezitě a psí cukrovce. Borůvky jako zdroje přírodních antioxidantů, ale také jiné výtažky v krmivu bohaté na tokoferoly, umožňují konzervaci přírodním způsobem, což také zvyšuje kvalitu granulí. Ve srovnání s produkty jako Brit Premium by Nature Sensitive Lamb nebo Eminent Dog Puppy, tyto granule obsahují opravdu speciální ingredience ve formě prášku ze špenátu, extraktu z aloe vera a zeleného čaje, vojtěšky, černého rybízu či sušeného sladkého pomeranče. I tyto složky dodávají na chuťové atraktivnosti krmiva.

I u tohoto výrobku platí, že ne každý pes bude na ně reagovat pozitivně. Jsou případy, že se stav srsti či funkce trávicího systému zlepšily, ale jsou i takové, že se psí vzhled zhoršil a došlo k projevům citlivého zažívání. Výhodou jsou však dostatečně velké granule, které nutí psa jednotlivé kousky pokousat a nejen v rychlosti polykat. Vzhledem k velikosti balení patří k dražším granulím pro psy, ale chuťová atraktivnost a prospěšné složení krmiva tento minusový faktor dokonale vykryjí.

Pozitíva

Vysoký obsah vitamínů
Srst je po nich krásná
Lehce stravitelné

Negatíva

Hodilo by se větší balení
Nevhodné pro psy s příliš citlivým trávením

Většinová složka krmiva: jehněčí maso ● Energetická hodnota: 4 330 kcal/kg ● Grain free: ano ● Procento proteinů: 37 % ● Procento tuků: 18 % ● Velikost plemene: střední až velké ● Věková kategorie psa: dospělý ● Objem balení: 12 kg ● Další složky: brambory, sušená celá vejce, čerstvý sleď, mrkev, vojtěška, sušený sladký pomeranč, extrakt z aloe vera

Pre náročných

Acana Wild Coast

Granule pro všechna plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou je rybí maso, 29 % proteinů, 17 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Prémiové granule disponují recepturou bez použití obilovin obsahujících množství alergenů. Využíván je výhradně oves, přičemž nejobsažnější složkou granulí je rybí maso. Ryby využívané pro výrobu krmiva pro psy jsou loveny v přírodních vodách u severního pobřeží ostrova Vancouver. Jsou dodávány celé a čerstvé, takže překypují chutí a živinami. Granule jsou plné potřebných živočišných proteinů a omega-3 mastných kyselin zajišťujících vrcholovou kondici psa. O celkové zdraví čtyřnohého miláčka se postará také řezaný oves s nízkým glykemickým indexem, který nejenže zajišťuje stabilitu cukru v krvi, ale také brání přebytečnému ukládání tuku.

Acana granule oproti Eminent Dog Adult 26/15Brit Premium by Nature Sensitive Lamb disponují větším procentuálním obsahem masa, přesněji 50 %, přičemž jedna třetina je čerstvá, dodávající živiny v té nejvýživnější podobě, a dvě třetiny jsou silným zdrojem přírodních proteinů v sušené podobě. Granule jsou vyráběny ze tří druhů masa, a to z Pacifického sledě, platýse a štikozubce obecného, přičemž použity jsou i jejich orgány a chrupavky. Mezi výjimečné složky bohaté na živiny patří například hnědá mořská řasa, zelí, hrušky, levandule, šípky, ale také olej ze sledě a kurkuma.

Superprémiová kvalita krmiva se projevuje nejen na vnitřní funkci psího organismu v podobě správného trávení a zdravých kloubů, ale také svalnatou stavbou těla a krásnou lesklou srstí po určité době krmení granulemi Arcana. Velkou výhodou je složení bez obilovin a s velkým obsahem masa, což činí z krmiva stravu vhodnou pro ty nejnáročnější a nejvybíravější čtyřnohé spotřebitele.

Pozitíva

Top krmivo
Kvalitní suroviny
Zdravý a krásný pes bez trávicích potíží

Negatíva

Žádné

Většinová složka krmiva: rybí maso ● Energetická hodnota: 3 493 kcal/kg ● Grain free: ano ● Procento proteinů: 29 % ● Procento tuků: 17 % ● Velikost plemene: všechny ● Věková kategorie psa: dospělý ● Objem balení: 17 kg ● Další složky: hrách, čočka, oves, sušená hnědá mořská řasa, špenát, levandule, zelí

Dobré recenzie

Eminent Dog Adult 26/15

Granule pro malá a střední plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou je kuřecí maso, 26 % proteinů, 15 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Superprémiové kuřecí granule Eminent splňují všechny specifické požadavky na suché granule určené pro dospělé psy malých a středních plemen. Drůbeží maso jako zdroj lehce stravitelných bílkovin a ideální hladina tuků reprezentovaná drůbežím tukem a kokosovým olejem dodávají psovi dostatek živin pro prosperující a zdravý život. Zlepšenou kondici a vitalitu psa má na svědomí přiměřený poměr omega-3 a omega-6 mastných kyselin obsažený ve lněných a slunečnicových semínkách či v samotném kokosovém oleji. Pozor je však třeba dát na pšenici, protože jako častý alergen může způsobovat potíže psům s citlivým trávením.

Složení je prospěšné z několika důvodů. Funkci trávicího systému psa zlepšuje zmiňovaný kokosový olej a řepná vláknina, přičemž optimální přítomnost fosforu a vápníku prospívá zdravému chrupu psa. To v kombinaci s ideální velikostí granulí je důležité zejména v případě malých a trpasličích plemen. Zatímco v krmivu Brit Premium by Nature Sensitive Lamb zastává roli kůži prospěšné složky lososový olej, v těchto granulích jsou to omega-3 a -6 mastné kyseliny v kombinaci s vitamíny A a B. Tyto prvky společně dokážou nejen zabránit kožním problémům a chorobám, ale také ji regenerují a zvyšují kvalitu srsti.

Pravdou je, že krmivo, jehož složkou je pšenice, není určeno pro citlivé psy, ale vysoký obsah živočišných bílkovin jistě vyhovuje mnoha spotřebitelům. Výhodou je přiměřená velikost granulí, kterou si pochvalují zejména majitelé drobných psů. Krmivo nejenže zvyšuje vitalitu psů, ale také je prospěšné pro jejich srst, kůži a chrup. Poměr kvalitního složení a ceny je více než uspokojivý, což v kombinaci se spokojeným, zdravým psem je pro spotřebitele rozhodně potěšující zprávou.

Pozitíva

Kvalitní složení
Pes je zdravější a vitálnější
Optimální velikost granulí pro malá a trpasličí plemena

Negatíva

Přítomnost pšenice

Většinová složka krmiva: kuřecí maso ● Energetická hodnota: neuvedena ● Grain free: ne ● Procento proteinů: 26 % ● Procento tuků: 15 % ● Velikost plemene: malá a střední ● Věková kategorie psa: dospělý ● Objem balení: 15 kg ● Další složkyGranule pro malá a střední plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou je kuřecí maso, 26 % proteinů, 15 % tuků: kukuřice, pšenice, rýže, lněná a slunečnicová semínka, kokosový olej

Brit Premium by Nature Sensitive Lamb

Granule pro všechna plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou je jehněčí maso, 26 % proteinů, 13 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V případě prémiových granulí Brit pro dospělé psy všech plemen jde o většinovou složku v podobě jehněčího masa. Vysoký obsah vykostěného (20 %) a sušeného (15 %) jehněčího masa je vynikajícím přírodním zdrojem proteinů pro psí organismus. Živočišné bílkoviny a přírodní zdroje vitamínů podporují imunitu a celkové zdraví psa. Velkou výhodou těchto českých granulí pro psy je absence lepku, a tedy obilninových alergenů, díky čemuž jsou granule vhodné pro psy s citlivým trávením. V krmivu se nanejvýš nachází oves, a tedy bezlepková obilnina, jejíž vysoká nutriční hodnota dodává psům spoustu energie.

Dokonalé funkci srdce, zdravé kůži a hebké lesklé srsti prospívá lososový olej, který je přírodním zdrojem omega-3 mastných kyselin. Ve složení můžete kromě těchto ingrediencí nalézt i různé ovoce, jako například sušená jablka a citrusy, ale i bylinky, jako hřebíček, rozmarýn a kurkuma, které prospívají dobrému trávení. Složení těchto granulí pro psy totiž podporuje optimální stav střevní mikroflóry. Ideální složkou pro zdravé klouby, šlachy a chrupavky vašeho psa jsou schránky, resp. škeble korýšů obsahující velmi potřebný kolagen.

Bezobilninové granule jsou vhodné pro psy s alergií, avšak ne každému čtyřnohému jedinci prospívají. Některým může vůně, samotná chuť či velikost granulí vyhovovat, jiným ne. Mnoho závisí na preferencích vašeho psa, ale vysoký obsah masa v tomto psím krmivu je obrovskou výhodou. Velikost balení bohatě postačuje na jeden měsíc, ale mnohé může odradit vyšší cena v porovnání s kuřecími granulemi totožné značky. Jako u většiny dlouhodobě vyráběných produktů, i v tomto případě je možné, že se kvalita časem zhoršila, a to ve formě neustále jiné velikosti a konzistence granulí. To však nemění nic na tom, že poměr ceny a kvality ingrediencí je více než uspokojující.

Pozitíva

Vhodné pro citlivé zažívání
Krmivo bez obilovin – grain free
Dobré složení – hodně masa

Negatíva

Otevírání balení je složitější
Vyšší cena než za kuřecí balení
Nekonzistentní kvalita krmiva

Většinová složka krmiva: jehněčí maso ● Energetická hodnota: 3 660 kcal/kg ● Grain free: ano ● Procento proteinů: 26 % ● Procento tuků: 13 % ● Velikost plemene: všechny ● Věková kategorie psa: dospělý ● Objem balení: 15 kg ● Další složky: rýže, kuřecí tuk, lososový olej, sušená jablka, kolagen, pivovarské kvasnice, škeble korýšů

Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice

Granule pro střední plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou jsou jehněčí maso a rýže, 26 % proteinů, 16 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Další jehněčí granule Brit v našem testu jsou příznačné absencí lepku, díky čemuž se řadí mezi hypoalergenní. Vysoce snášenlivé složení eliminuje výskyt potravinových intolerancí a alergických reakcí psa. Je to vyvážená strava superprémiové kvality pro dospělé psy středních plemen od 10 do 25 kilogramů.

Velkou výhodou krmiva je jeho přizpůsobení nutričně náročnějším psům, přičemž obohacení o funkční prvky pomáhá zvelebovat imunitu psa, a tak předcházet nemocem. Máme-li toto krmivo porovnat s nejprodávanějšími granulemi pro psy totožné značky Brit Premium by Nature Sensitive Lamb, přijdeme na mnoho podobností, ale i jeden velký rozdíl. Složením v podobě bylinkových a ovocných extraktů či schránek korýšů prospěšných pro psí klouby, chrupavky a šlachy jsou tato krmiva totožná. Porovnáme-li však cenu za daný objem balení, zjistíme, že granule Brit Care s jehněčím a rýží jsou podstatně dražší i přes o 3 kilogramy nižší hmotnost dodávaného krmiva.

V mnoha případech je přítomnost vyššího podílu bílkovin výhodou, avšak ne každému psovi musí tato složka prospívat. Některým jedincům může nadbytek bílkovin způsobit problémy s trávením, resp. se stolicí. Vynikající nutriční hodnoty a léty osvědčené kvalitní složení se odráží na velké spokojenosti spotřebitelů. Avšak vyšší cena v porovnání s běžnými jehněčími granulemi pro psy téže značky může mnohé odradit.

Pozitíva

Psovi chutia a voňajú
Hypoalergénne krmivo

Negatíva

Pes mal alergickú reakciu – svrbenie
Väčšie balenie by bolo lepšie

Většinová složka krmiva: jehněčí maso a rýže ● Energetická hodnota: 3 820 kcal/kg ● Grain free: ano ● Procento proteinů: 26 % ● Procento tuků: 16 % ● Velikost plemene: střední ● Věková kategorie psa: dospělý ● Objem balení: 12 kg ● Další složky: kuřecí tuk, lososový olej, schránky korýšů, výtažky z bylinek a ovoce, pivovarské kvasnice

Royal Canin Mini Adult

Granule pro malá plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou je kukuřice, 27 % proteinů, 16 % tuků.
Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Superprémiové granule pro čivavy a jiná malá plemena do 10 kilogramů se starají o dokonalé zdraví a vzhled této specifické kategorie dospělých psů. Energii jim dodává optimální množství drůbežích bílkovin. Pro malé psy je nejdůležitější udržet ideální váhu, protože jejich krátké nohy nedokážou účinně pracovat s nadměrně zvýšenou hmotností. Proto je jednou z účinných látek v těchto granulích L-kartinin, který se stará o metabolismus a spalování tuků.

Výrobce přirozeně myslel na menší chrup malých psů, a proto je potřebám přizpůsobil velikost a tvar granulí, čímž usnadnil jejich uchopení a kousání. Pro zdravý chrup jsou prospěšné i v granulích přítomné látky vážící vápník ze slin, což eliminuje riziko vzniku zubního kamene. Odrazovat však může spotřebitele nadměrný obsah kukuřice a kukuřičných složek, přičemž masa je v krmivu málo. Stále totiž platí, že živočišné bílkoviny jsou pro psí zdraví prospěšnější než ty rostlinné.

Zatímco pro některé psy to může být dlouholetě ověřené krmivo, jiným nemusí pro mastnotu či nepříjemný pach vyhovovat. Ovšem v některých případech tyto granule chutnají nejen psům, ale i kočkám. Nevýhodou je předražené malé balení a velké množství kukuřičných produktů ve složení. I přes recepturu, která může často odradit, se spotřebitelské recenze shodují v pozitivních ohlasech v souvislosti s viditelnou spokojeností psů s granulemi, ale i zlepšením vzhledu srsti a kůže, ale také trávení.

Pozitíva

Vše potřebné pro malá plemena
Krásná a lesklá srst
Zřejmě chutné

Negatíva

Málo masa
Drahé
Pach, konzistence

Většinová složka krmiva: kukuřice ● Energetická hodnota: 3 974 kcal/kg ● Grain free: ne ● Procento proteinů: 27 % ● Procento tuků: 16 % ● Velikost plemene: malé ● Věková kategorie psa: dospělý ● Objem balení: 8 kg ● Další složky: kukuřičná moučka, dehydratované hovězí a vepřové bílkoviny, kukuřičný lepek, řepná dužina, sójový olej, rybí tuk, bílá rýže

Purina PRO Plan Medium Adult Optidigest

Granule pro střední plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou je jehněčí maso, 26 % proteinů, 16 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Na základě dostupných informací jsou granule Purina určeny pro dospělé psy středních plemen s citlivým trávením. Udržení zdravého trávení a zlepšení střevní mikroflóry má za úkol speciální komplex živin OPTIDIGEST. Živiny jsou také zpracovány takovým způsobem, aby se do těla dostávaly v té nejstravitelnější podobě.

V receptuře může spotřebitele odrazovat přítomnost kukuřičné lepkové moučky a vedlejších produktů živočišného původu, což jsou v mnoha případech vnitřní orgány chovných zvířat, která nejsou určena pro lidskou spotřebu. Jako v případě granulí N&D LG Dog Adult Lamb & BlueberryBrit Premium by Nature Sensitive Lamb skvělou chuť dodává psím granulím vysoký podíl kvalitního jehněčího masa. Potravinovým intolerancím vašeho psa se vyhnete díky absenci pšeničného lepku, přičemž trávení zlepšuje obsah bentonitu, který váže nadbytečnou vodu, čímž se zlepšuje kvalita psí stolice.

Přestože složení může mnohokrát odradit, pozitivní ohlasy v souvislosti s úpravou problémového trávení psa či zlepšením jeho kondice dokáží přesvědčit o koupi tohoto krmiva. Výhodou je také plnohodnotný obsah potřebných vitamínů a minerálů. Granule jsou vhodné i pro psy s dietou. Mnohé pejskaře potěší fakt, že krmivo má příjemnou vůni nejen pro psí, ale i lidský nos. V porovnání s jinými granulemi podobné gramáže patří granule Purina do vyšší cenové hladiny.

Pozitíva

Bez pšeničného lepku
Zlepšení kondice psa
Plnohodnotná strava

Negatíva

Špatné zavírání balení
Vyšší cena

Většinová složka krmiva: jehněčí maso ● Energetická hodnota: neuvedena ● Grain free: ne ● Procento proteinů: 26 % ● Procento tuků: 16 % ● Velikost plemene: střední ● Věková kategorie psa: dospělý ● Objem balení: 14 kg ● Další složky: kukuřice, dehydratované drůbeží bílkoviny, kukuřičná krupice, rybí tuk, vedlejší produkty živočišného původu

Pedigree Adult s hovězím a drůbežím

Granule pro všechna plemena, vhodné pro dospělé psy, většinovou složkou jsou obiloviny, 21 % proteinů, 13 % tuků.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ve srovnání s ostatními recenzovanými granulemi pro psy, tomuto krmivu přísluší místo v nižší cenové hladině, přičemž tomuto faktu nasvědčuje i samotná kvalita, která v mnoha případech psům nevyhovuje. Příliš obecný popis složení je hned prvním varovným signálem označujícím krmivo nezdravého charakteru. Kvalitními surovinami ve složení by se jinak výrobce jistě pochlubil na obalu.

Většinou složkou jsou v případě těchto levných granulí pro psy obiloviny, které by měly potenciálně podporovat funkci střev díky přírodnímu zdroji vlákniny. Krmivo svým složením pomáhá zejména při péči o dutinu ústní a zlepšuje imunitu organismu. Co se týče živočišného zdroje bílkovin, granule obsahují drůbeží a hovězí maso a produkty živočišného původu, přičemž procentuální částka těchto masných složek je minimálně 4% v případě obou druhů masa. Odradit však může i nedostatek zeleniny a ovoce v receptuře, což naznačuje nedostatek přírodních vitamínů potřebných pro psí metabolismus.

Velké balení a velikost granulí sice mohou prvotně vyhovovat, ale podprůměrné hodnoty bílkovin a tuků se mohou brzy projevit na zdraví a vzhledu psa ve formě nadměrného vypadávání srsti a nedostatku potřebných živin. Pes z nich také nemusí být nadšený. Oproti prémiovým granulím jako Royal Canin Mini AdultHappy Dog Profi Line Sportive je v případě granulí Pedigree třeba podávat psovi větší dávky, aby se mu dostávalo do těla dostatek živin. Platí, že některým psům budou granule chutnat, jiné si ovšem potrpí na vyšší kvalitu. Každopádně je však zapotřebí, abyste jako majitelé přihlíželi na kvalitu podávané stravy.

Pozitíva

Velké balení vydrží dlouho
Dobré pro obměnu jednotvárné stravy
Psům chutnají

Negatíva

Nedostatek tuků a bílkovin
Obiloviny jako většinová složka
Časem hrozí nadměrné vypadávání srsti

Většinová složka krmiva: obiloviny ● Energetická hodnota: neuvedena ● Grain free: ne ● Procento proteinů: 21 % ● Procento tuků: 13 % ● Velikost plemene: všechny ● Věková kategorie psa: dospělý ● Objem balení: 15 kg ● Další složky: maso a výrobky živočišného původu, výrobky rostlinného původu, slunečnicový olej

Další zajímavé produkty

V procesu zpracování tématu nám do očí padlo několik dalších produktů hodných zmínky, přičemž možná právě z nich vyberete granule vhodné právě pro vašeho čtyřnohého mazlíčka.

Pro dospělé psy všech plemen je vhodnou stravou Eminent Dog Lamb & Rice s jehněčím masem a rýží, přičemž zmiňovaná rýže a kokosový olej jsou zdroji lehce stravitelné energie pro psy s citlivým trávením. Díky minerálním prvkům jako zinek či selen se zlepší celkové zdraví vašeho psa. Výtažek z juky zase prospívá správné činnosti trávicího traktu. I přes špatný pach, který vskutku dokáže vadit jen vybíravým psům a lidskému nosu, mají granule kvalitní složení pomáhající při odstranění problémů s kůží a trávením.

Granule pro starší psy Ontario Senior Mini Lamb & Rice jsou výhradně určeny pro psy malých a trpasličích plemen ve věku 8 a více let. Nízký obsah obilovin je důkazem hypoalergenní vyvážené receptury vhodné pro správné fungování organismu stárnoucího psa. Zdravou lesklou srst a správnou funkci srdce vašeho čtyřnohého seniora zaručují omega-3 a -6 mastné kyseliny. Obohacení receptury o byliny a koření, jako anýz, hřebíček, tymián, skořice či rozmarýn, napomáhá správné ústní hygieně a zdravým zubům i ve vyšším psím věku. Jehněčí složka s vysokým podílem živočišných proteinů zase prospívá vitalitě a kondici psa.

Pro psy velkých a obřích plemen je vhodné krmivo Fitmin For Life Adult Large Breeds, jehož receptura dává vzhledem k vyšší hmotnosti těchto psů důraz na rozvoj svalstva, kostí a kloubů. Čerstvé kuřecí maso je cenným zdrojem živočišných proteinů, přičemž lososový olej slouží jako prvek pečující o zdraví psí kůže a srsti. Zatímco extrakt z kořene čekanky napomáhá optimalizaci střevní mikroflóry, výtažek z juky snižuje zápach psí stolice, což ocení nejeden majitel. Poměr ceny a kvalitního složení je v případě těchto Fitmin granulí pro psy také více než uspokojivý.

Speciální ingrediencí v granulích pro dospělé psy Carnilove Lamb & Wild Boar for Adult Dogs je divoké maso obsahující mimořádně vysoký podíl proteinů a naopak méně tuku, což přispívá k udržení kondice a hladiny cholesterolu v krvi psa. Jehněčí složka je zase vynikajícím zdrojem stopových prvků, jako je selen, železo a zinek. Nadměrná cena sice mnohé nepotěší, ale tyto české granule jsou jako ulité pro psy s citlivým trávením, přičemž pozitivní výsledek spatříte nejen na absenci zažívacích potíží, ale i na krásné srsti vašeho psa. Výhodou jsou také chybějící brambory a obiloviny v receptuře.

Přírodní veterinární terapeutická strava Farmina Vet Life dog Ultrahypo je určena pro psy trpící potravinovými intolerancemi, alergiemi a atopií. Receptura disponuje rafinovaným rýžovým škrobem, který pomáhá při prevenci výskytu a zmírnění symptomů alergických reakcí. Vet Life granule také posilují imunitu a obsahují výlučně rybí bílkoviny zvyšující stravitelnost krmiva. Ultrahypo granule lze použít v případě léčení opakujících se trávicích potíží (průjmu), ale také jako diagnostický nástroj v procesu eliminační diety. Velkou výhodou je kvalitní složení napomáhající psům se zažívacími obtížemi k návratu do normálu. Větším psům však může činit potíže nepřiměřená velikost těchto granulí.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Trh s jakýmikoli produkty se velmi rychle mění, a proto vám přinášíme krátký, pravidelně aktualizovaný přehled nejprodávanějších produktů v kategorii granulí pro psy podle portálu Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
Brit Premium by Nature Sensitive Lamb5*Zobrazit produkt
Brit Premium by Nature Adult L5*Zobrazit produkt
Brit Care Hypoallergenic Adult5*Zobrazit produkt
Brit Premium by Nature Adult M5*Zobrazit produkt
Royal Canin Mini Adult5*Zobrazit produkt

Psi odjakživa byli a vždy i budou součástí života lidí, a proto bychom se jako jejich majitelé a pomyslní „chlebodárci“ měli snažit dopřát jim co nejlepší a nejdelší život ve zdraví a prosperitě. K tomu dopomáhá správně vyvážená strava ve formě granulí, které jsou vyrobeny tak, aby poskytly zvířeti všechny potřebné živiny (bílkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny a minerály) pro perfektní fyzickou i duševní kondici. V následujícím návodu přinášíme několik tipů, kterými byste se měli řídit při výběru správných granulí pro vašeho čtyřnohého miláčka.

Jak vybrat granule pro psy

  • Druhy granulí podle výrobní metody
  • Výběr granulí podle věku, velikosti, pohybu či zdravotního stavu psa
  • Složení granulí
  • Co do granulí nepatří?
  • Cena a renomovaní výrobci

Druhy granulí podle výrobní metody

Nejvíce zažitá průmyslově vyráběná krmiva jsou extrudované granule, čili granule vyrobené protlačováním za vysoké teploty a tlaku. Během tohoto procesu je zničena převážná část živin, které je pak nutno do krmiva doplňovat uměle, a to mnohdy v chemické formě. Obdobou extrudovaného suchého krmiva jsou granule pečené v troubě. Při jejich výrobě sice nejsou využívány takové teploty a tlaky, ale i v tomto případě je zapotřebí následného „obohacování“ umělými vitamíny a konzervanty.

Opakem výše uvedených dvou variant jsou granule lisované za studena. V průběhu tohoto výrobního procesu se z krmiva neztrácejí potřebné živiny, jelikož se zachovává přírodní složení surovin, vitamínů, proteinů i tuků, jejichž přítomnost v krmivu je podstatná pro správnou funkci metabolismu psa.

Výběr granulí podle věku, velikosti, pohybu a zdravotního stavu psa

V jídelníčku psa zastávají granule dvojí funkci. Buď jako základní krmivo, nebo jako doplněk stravy. Pokud toužíte dát svému domácímu mazlíčkovi to nejkvalitnější, volte krmiva vyráběná v zemích proslulých jakostí svého zemědělství a přístupem k životnímu prostředí, jako například země Skandinávie, Německo či Nizozemsko. Je však jedno, odkud krmivo pochází, nejdůležitější je hledět na faktory, které rozhodují o správném výběru, a těmi jsou věk, plemeno, resp. velikost psa, ale také jeho zdravotní dispozice a fyzická zátěž, které je každodenně vystaven.

Granule pro štěně

Na základě věku psa

Stáří psa předurčuje, jaké krmivo by měl denně přijímat. Pro každou fázi vývoje je totiž důležitá jiná složka stravy, na kterou je třeba při důkladné péči o psa dát velký důraz. U štěňat je nutná podpora správného rozvoje svalstva, kloubů i kostí, proto by měla mít strava správný poměr vápníku a fosforu, který podporuje právě vývoj pohybového aparátu. Jelikož mají mláďata vyšší výdej energie a jejich žaludek je menší, je třeba je krmit frekventovaněji, a to alespoň 4krát denně.

Postupným růstem se tato frekvence snižuje na 1–2 denní krmení. Dospělí psi by měli disponovat dostatkem energie a větší kondicí, kterou jim zaručuje plnohodnotná strava s vyváženým množstvím živin a vitamínů. Dospělí psi mají stále vysoký výdej energie, avšak ne takový jako štěňata, proto volte granule s nižší energetickou hodnotou, díky které se váš pes vyvaruje obezitě.

Psí senioři mají pro klesající pohybovou aktivitu, a tedy i zpomalující se metabolismus, náběh na různé zdravotní problémy s trávením až obezitu. Proto byste měli vybírat granule s označením Light, které mají nižší energetickou hodnotu. Specifické potřeby mají tyto psy i co se týče složení. Krmiva bez obilovin, tzn. grain free granule jsou pro stařičké psy nevhodné pro zvýšený obsah bílkovin, což mnohdy zatěžuje játra nebo ledviny psa. Vhodné jsou tedy granule Senior či krmiva se zmiňovaným označením Light. Složení látek by mělo v tomto případě podporovat zdraví a funkci kloubů, a proto je nutné zvýšit podíl vitamínů, minerálů a stopových prvků.

Na základě plemene, resp. velikosti psa

Jednotlivá plemena, ale i psi se smíšenými geny, dělíme do 5 velikostních kategorií na základě hmotnosti v dospělosti. I tento faktor sehrává velkou roli při výběru vhodného krmiva, protože právě velikost psa rozhoduje o velikosti a tvaru granulí, aby se zachovalo lepší trávení a přijímání potravy. Trpasličí a malá plemena, tedy druhy psů do 10 kilogramů, disponují slabšími čelistmi. Proto byste měli volit drobnější a složením přizpůsobené granule.

Pro plemena střední velikosti jsou určeny velikostně přizpůsobené granule, přičemž by měla převažovat výživa prospívající správnému vývoji kloubů a kostí. Kloubní aparát by měla podporovat i strava určená pro velká až obří plemena od 25 kilogramů, protože právě tato část jejich těla je během jejich života namáhána nejvíce.

Granule pro francouzského buldočka

Na základě fyzické aktivity psa

I v případě různé fyzické zátěže je důležité si ujasnit požadavky na stravování psa. Zde se jedná zejména o energetickou hodnotu krmiva, která by měla být u aktivních a sportujících psů vyšší než u tzv. gaučových psů.

Aktivní pes s vyšší denní zátěží při pravidelném výcviku nebo psích sportech vydává velké množství energie, které potřebuje znovu „nabít“ prostřednictvím stravy. Proto je nutné sáhnout po vydatnějších granulích s vyšší energetickou hodnotou a větším množstvím živočišných proteinů pro správnou regeneraci namáhaného organizmu psa. Je dobré sledovat krmivo s označením Active nebo Sport.

Psi, jejichž fyzická aktivita je jen v podobě běžných procházek, nemají tak vysoký výdej energie, a tedy ani nemusí přijímat potravu s vysokou energetickou hodnotou. Ta by jim spíše uškodila a mohla způsobit obezitu či jiné zdravotní komplikace. Potravu Active a Sport jim však můžete podávat v zimním období, kdy se zvyšuje jejich energetický výdej. Pozor u psů s nadváhou. Ty často vyžadují úpravu jídelníčku ve formě diety ke snížení jejich příjmu.

Na základě zdravotního stavu psa

Každý pes je specifický a ani ze zdravotního hlediska tomu není jinak. Mnoho psů trpí různými alergiemi a nesnášenlivostmi, k čemuž je třeba přizpůsobit jejich stravu. V tomto případě je nutná veterinární konzultace a přesná diagnostika. Nejčastějším alergenem zvykne být hovězí a kuřecí maso. Alergická reakce se projevuje zvracením, průjmem, ale také dermatologickými problémy či opakovanými záněty zvukovodů. Vhodnou alternativou jsou hypoalergenní granule z jehněčího či rybaciny, doplněné probiotiky, které eliminují zažívací potíže psa. Pro psy citlivé na vyšší příjem lepku jsou určeny granule bez obilovin. grain free granule.

Je však třeba přihlížet i k běžnějším zdravotním specifikacím, které také vyžadují změnu stravy. Březí a později kojící feny by měly být krmeny odlišnou stravou prospěšnou pro samotný vývoj štěňátek vyživovaných zprostředkovaně přes tělo matky. Pozor je však třeba dávat i po kastraci, po které se metabolismus psa zpomaluje o 30 %. Doporučuje se postupně přejít na krmivo Light nebo krmivo speciálně upravené pro kastrované psy. Redukování denní dávky současného krmiva je také vítaným řešením.

Jaké granule pro staforda

Správné složení granulí pro psa? Maso na prvním místě

Abyste vašemu psovi zkvalitnili a prodloužili život, měli byste do výběru správného krmiva investovat nejen peníze, ale také čas. Ingredience na etiketě jsou zpravidla uváděny sestupně podle kvantity obsažené v krmivu, takže první složka v seznamu má největší obsah. Ve správném složení granulí by na prvním místě mělo být maso s určením druhu a stavu v procesu výroby (čerstvé, sušené, masová moučka). Nejvhodnější je, pokud se uvádí i rozpis jednotlivých složek masa v krmivu. Bílkoviny živočišného původu jsou pro psa nejlepším zdrojem.

Krmivo s převyšujícím obsahem obilovin byste vašemu psovi rozhodně neměli podávat. Týká se to zejména obilovin s obsahem lepku, jako kukuřice, pšenice či sója, které mají tendenci komplikovat zdravotní stav psa. Každopádně však psovi prospívají granule s vyšším obsahem masa. Nejlepším zdrojem sacharidů, a tedy látek pomáhajících urychlení zažívání, jsou stravitelné rýžové a bramborové vločky, ale také luštěniny, proso, oves, čerstvá zelenina či ovoce. Sacharidy mohou převažovat nad živočišnými bílkovinami jen v případě speciální diety či alergie.

Co se týká tuků, také by měly převažovat živočišné. Přijatelný rozsah této složky v granulích je 6 až 18 %. Více tuku totiž může způsobit obezitu, přičemž úplné omezení vede k dermatologickým a hmotnostním obtížím. Jídelníček pro psy trpící obezitou byste proto měli konzultovat s odborníky. Vlhkost, a tedy množství přebytečné vody zbývající v krmivu po zpracování ingrediencí, by měla být optimální na hranici 10 %. Pocházet by měla z čerstvého masa. Vyšší obsah vody způsobuje vznik plísní nebo značí přítomnost umělých konzervantů.

Pro správnou životosprávu psa jsou důležité také vitamíny a minerály. Jako ideální zdroj se uvádí čerstvá zelenina, ovoce a minerály v chelátové formě. Vitamíny A, B, C, D, E a H se řadí k nejpodstatnějším, neboť mezi jinými podporují správný vývoj a růst psa, perfektní funkci svalového, nervového, trávicího či imunitního systému, a v neposlední řadě také zvyšují kvalitu srsti, kloubů a kostí. To je jen pár výhod jmenovaných vitamínů. K prospěšným minerálům se řadí vápník, fosfor, draslík, ale také železo či mangan.

Správné složení granulí pro psa

Co do granulí rozhodně nepatří?

Stejně jako existují prvky, které psům prospívají, jsou zde i ty, co naopak zvířatům škodí. Mezi ně patří umělé konzervační látky nejrůznějšího druhu od sorbanu draselného až po difosforečnany. Nejvhodnější náhradou jsou přírodní konzervanty jako tokoferoly, tedy vitamíny E, zda rozmarýn a výtažky z něj.

Možná jste si už někdy všimli, že granule nemají jednotnou barvu. To je do jisté míry v pořádku, protože se ještě nevyvinula technologie, která by umožnila rovnoměrné vylisování množství ingrediencí. Všímat je třeba přehnané barevné odlišnosti jednotlivých granulí, přičemž podezřelým faktorem je také jednotné zbarvení všech granulí. Oba tyto případy naznačují přítomnost chemikálií.

Zažívání psa nevyhovují ani anorganické látky, jako uhličitany, chloridy, oxidy apod. Nadbytečný příjem těchto prvků může vést k ucpávání cév vzniklými ledvinovými, močovými či žlučovými kameny, což dopomáhá k usazování škodlivých látek v těle psa. Vhodnými minerálními zdroji jsou zejména zelenina, byliny, a to zejména mořská řasa, také minerály v chelátové, a tedy lépe vstřebatelné formě.

Důležité je pravidelné krmení psů

Někteří psi mají poměrně citlivé trávení, proto byste měli měnit, resp. přecházet na nový typ granulí velmi opatrně. Postupné přimíchávání nového krmiva do původního je doporučeným způsobem, jak dosáhnout co nejméně škodlivé změny psího jídelníčku. I přes zvýšenou opatrnost se však může vyskytnout průjem nebo zvracení.

Pro psy je nejprospěšnější udržovat pravidelný režim krmení, přičemž následně po dojezení by neměly být vystavovány nadměrné aktivitě. Zvířata mají také své tzv. vnitřní hodiny, které jim pomáhají v rychlém zvykání na vámi určený rozvrh krmení. Důležitý je nejen čaj, ale také správné dávkování. Každý typ granulí má jiné množství kalorií, a proto je třeba si dávat pozor, kolik krmiva psovi nadělíte. Kalorický příjem psa uhlídáte za pomoci kuchyňské váhy nebo nádoby s měrkou. Míra dávky závisí na velikosti psa.

Jak správně krmit psa

Přímá úměra ceny a kvality

V případě těchto výrobků kvalita stoupá spolu s cenou, avšak nemusí to být pravidlem. Pro dobro vašich domácích mazlíčků je složení krmiva tím nejpodstatnějším parametrem, a tedy cena by měla být v žebříčku preferencí na nižších příčkách.

K nejnižší cenové relaci do 30 Kč za kilogram krmiva byste se neměli nikdy uchýlit. V této hladině se nacházejí často nekvalitní a podezřelá krmiva, která více psovi uškodí než prospějí. Často se při výrobě používají masové náhrady nízké kvality a proteinové přísady se špatným vlivem na zdraví psa.

Střední kvalitu krmiv značí cena 50 až 100 Kč za kilogram granulí, přičemž je v tomto případě stále třeba vybírat a třídit výrobky na kvalitní a méně kvalitní. V této kategorii totiž převažují špatné potraviny jako dobré, ale může se stát, že sem tam narazíte na opravdu prospěšné krmivo, jehož koupi v budoucnu neprohloupíte.

Nejkvalitnější výrobky se pohybují v cenových hladinách 100+ Kč za kilogram krmiva. To jsou ty vybrané, prémiové potraviny, které byste měli vašim psům dopřát. Výrobci prémiových krmiv totiž ptají více peněz právě za kvalitní zpracování, výběr těch nejlepších surovin z přírodních zdrojů. Většina krmiv se v této kategorii ocitá díky nejvyšší kvalitě.

Favority jsou Brit, Royal Canin či Eminent

K nejpopulárnějším značkám krmiv pro psy rozhodně patří granule Brit a Royal Canin, jejichž výrobci si dávají obzvlášť záležet na vývoji nejprospěšnějších prémiových krmiv. Výrobce Connolly's Red Mills také nezaostává a na trh přináší produkty s použitím nejlepších přírodních ingrediencí, které pomáhají psům ke zdravějšímu, lepšímu a delšímu životu. Zatímco česká značka Fitmin přináší krmiva a pochoutky pro psy za pomoci unikátní technologie přidávání kvalitního čerstvého masa do procesu výroby, výrobce stejného původu Yoggies lisuje granule za studena s probiotiky. Za zmínku však rozhodně stojí i výrobce krmiv Eminent, který se snaží dosáhnout co nejvyššího obsahu proteinů živočišného původu, které dodávají psům dostatek energie, čímž je udržují na kondičním vrcholu.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nenacházíte v našem návodu či v sekci otázek a odpovědí informace, které hledáte? Se svými otázkami se na nás můžete obrátit v komentářích pod článkem. Posnažíme se odpovědět co nejdříve.

Ne každý pes je čistokrevný, a proto je určení správných granulí na základě plemene ztíženo. Velikost psa potřebná ke stanovení správné výživy je většinou udávána konečnou váhou psa v dospělosti. Pro malá plemena je příznačná hmotnost do 10 kilogramů, pro střední do 25 kilogramů, kdežto velké psy se váhou pohybují v hodnotách do 45 kilogramů, obří dokonce nad 45 kilogramů.

Ano, dokonce velmi důležitá. Vždy volte produkty konzervované přírodními látkami či vitamínem E. Pokud vybíráte výrobky s chemickou konzervací, jedná se o karcinogenní chemické látky, které se skrývají pod označením BHA a BHT.

Pokud i složení uvedené na balení vyhovuje požadavkům na kvalitní stravu, přesněji zjistíte vhodnost produktu pro vašeho psa podle jeho chování a fyzického stavu. Sledujte změny na srsti, která by měla být lesklá, a na kůži původně bez šupin. Hodně zjistíte samozřejmě ze psí stolice, přičemž znakem dobrého trávení je pevná a tmavá konzistence. Špatným znamením mohou být také problémy se zuby a špatný dech.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a zahrada

Vaše hodnocení:
(92.4%)

Komentáre
Karla Kohlert Žídková 25.Apr.2024

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li vaším testem prošly i granule pro střední a velká plemena psů od Animall. Prezentují krmení bez chemie a za studena lisované. Mají i příznivou cenu a to cca 1100 za 12 kg pytel. Dalo by se prosím zjistit, zda-li je pravda to, co uvádějí?

Odpovedať

redakce Testmagazin.cz 03.May.2024

Dobrý den,
daná krmiva jsme do testu nezařadili, avšak složení by nemělo klamat. Dané krmivo vypadá kvalitně a stojí za vyzkoušení.