Masážní přístroje na krk

Nejlepší masážní přístroje na krk 2024 + recenze

Závidí vám vaše okolí sedavé zaměstnání? Vy však dobře víte, že není co závidět. Možná vás kvůli němu trápí častá bolest krku, šíje, ramen či páteře. Je to přirozené, ostatně držet tělo po celou dobu ve správné poloze je prakticky nemožné. I proto je dobré zaměřit se na společníky, kteří vám mohou s vaším problémem pomoci. Vedle ergonomicky tvarovaných židlí a polštářů z paměťové pěny je vhodnou volbou i masážní přístroj na krk. Toto zařízení jsme podrobili důkladnému srovnávacímu testu a nyní přicházíme s výsledky. Absolutním vítězem testu se stal masážní límec Wellife Shiatsu C37, ovšem tipů pro vás máme mnohem víc. Pojďme si proto odpovědět na otázku, které masážní přístroje na krk jsou nejlepší?

Publikované: 08.12.2021
Aktualizované: 03.04.2024

Jaký masážní přístroj na krk koupit?

Nezáleží na tom, jestli má na vás negativní vliv dlouhý den strávený za počítačem, průvan z kanceláře nebo nesprávné držení těla při chůzi. Pokud se jednou bolest krku objeví, dokáže být stejně nepříjemná u všech. Přesně pro tyto situace jsou zde masážní přístroje na krk, které si dokážou s bolestí hravě poradit. Výběr masážního přístroje na krk však není vůbec tak jednoduchý, jak se může na první pohled zdát. Díky našemu srovnání poznáte TOP masážní přístroje na krk. Náš článek obsahuje návod, jak vybrat masážní přístroj na krk. Neváhejte ho proto dočíst až do konce. Pokud však tolik času nemáte, věnujte pozornost alespoň následujícím řádkům. Připravili jsme pro vás krátké charakteristiky tří produktů ze svého testu se speciálním štítkem.

Názov Hodnotenie Detail
Wellife Shiatsu C37   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Naipo MGP-129M   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Verk 15693   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Wellife Shiatsu C37

Wellife Shiatsu C37

Masáž shiatsu, funkce infračerveného záření, ovládání prostřednictvím elektronických tlačítek.

Zobrazit více info

Masážní přístroj Wellife Shiatsu C37 disponuje čtyřmi rotačními masážními hlavicemi, které krku poskytují intenzivní tlakovou masáž shiatsu. Přítomné infračervené záření krk zahřeje a pronikne do hloubky svalové tkáně. Tato kombinace aktivně bojuje s příznaky vyčerpání a únavy. Tento masážní límec je přitom vhodný jak k masáži krku, tak použití na ramenou, zádech, v pase nebo na stehnech. Disponuje výkonem 24 W a časovačem s maximální dobou použití 30 minut. Nechybí možnost přepnutí pohybu masážních hlavic v (proti)směru hodinových ručiček.

 

Cenový trhák
Medisana NM 870

Medisana NM 870

Vibrační masáž, ovládání elektronickým tlačítkem, napájení bateriemi.

Zobrazit více info

Špatnou volbou nemusí být ani cenově dostupné zařízení Medisana NM 870. Polštář vyrobený z příjemné tvarované pěny dokonale obepne krk a hlavu a pomocí vibrací se postará o uvolnění ztuhlého svalstva i zmírnění napětí. Masážní polštář je napájen pomocí dvou baterií typu AA, díky čemuž je vhodný na cesty. Potěší přítomnost ochranného vaku, ve kterém můžete produkt bezpečně přenášet. O tuto možnost se starají příjemné rozměry, ty se zastavily na hodnotách 9 × 28 × 29 cm.

Náš TIP
inSPORTline Quebii

inSPORTline Quebii

Funkce infračerveného záření, 3 úrovně masáže, ovládání prostřednictvím elektronických tlačítek, možnost využití na ramena, záda, břicho, stehna, pas, nohy, chodidla, lýtka.

Zobrazit více info

Příjemná syntetická kůže se síťovinou, dvě masážní hlavice o výkonu 24 W a funkce infračerveného vyhřívání. To a ještě mnohem více je obsaženo v masážním límci inSPORTline Quebii určeném k poctivé masáži ztuhlého svalstva i odpočinkovým vibracím po náročném dni. Formou 15minutové sekvence si můžete vychutnat až tři rychlosti masírování. Pracovat může ve směru i proti směru hodinových ručiček, napájený ze síťového adaptéru i zapalovače ve vašem vozidle. Límec je vhodný i k masáži beder, břicha, nohou nebo chodidel.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Přestože jsou masážní přístroje dobrým sluhou, při jejich výběru je nutné postupovat opatrně. Ne vždy totiž dokážou pomoci, při špatném použití mohou vaši situaci naopak značně zkomplikovat. Abyste své koupě zbytečně nelitovali, přicházíme se svým srovnávacím testem nejlepších masážních přístrojů na krk. K výběru produktů do srovnání jsme přistupovali zodpovědně a již tradičně jsme vycházeli z několika důležitých parametrů. Podstatný pro nás byl typ nabízené masáže. Stejně důležitý byl počet masážních hlav, jejich výkon a pohyb. Soubor těchto parametrů totiž přímo rozhoduje o tom, jakým způsobem a jak efektivně dokáže daný masážní přístroj pracovat. Zároveň nám zmíněné specifikace pomohly odfiltrovat neefektivní zařízení, která sice často lákají svou nízkou cenou, ale konečnému spotřebiteli nenabízejí žádný výraznější benefit. Nezapomněli jsme na funkce, které by u masážního přístroje na krk neměly chybět. Podívali jsme se také na velikost. Stejně důležitým parametrem je v tomto případě i způsob napájení.

Typ masáže
Počet úrovní masáže
Počet masážních hlav
Výkon
Funkce
Velikost
Způsob napájení
Cena

Cílem našeho srovnávacího testu je nabídnout potenciálním spotřebitelům reálný pohled na co nejširší paletu produktů dostupných na českém trhu. Výběr se proto nezaměřuje pouze na vlajkové lodě předních společností, své zastoupení v něm našly i levnější a méně výkonné produkty cílící na nenáročné spotřebitele. U každého z produktů pro náš byly klíčové reálné zkušenosti dlouhodobých uživatelů. Myslíme si totiž, že právě spokojenost zákazníků s produktem je parametrem, který by mohl při výběru hrát rozhodující roli. Samozřejmě jsme nepřehlíželi ani odborné tuzemské a zahraniční recenze, ze kterých jsme čerpali potřebné informace o technických specifikacích jednotlivých modelů. V neposlední řadě naše pozornost směřovala k dostupnosti na českém trhu. V tomto ohledu nám pomohl vyhledávač a srovnávač cen Heureka. Zde jsme si ověřili dostupnost u oblíbených prodejců Kasa, Mall či Alza.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze masážních přístrojů na krk

Správnému výběru nového zařízení vždy předchází důkladná analýza trhu. Nemějte obavy, vy dlouhé hodiny prohlížením a porovnáváním trávit nemusíte. Všechno jsme totiž udělali za vás. V našich recenzích tak naleznete vše podstatné – výpis nejpodstatnějších technických parametrů i reálné zkušenosti dlouhodobých uživatelů. Náš srovnávací test je nestranný a seriózní, proto se vyhýbá jakémukoli zvýhodňování konkrétního producenta či modelu. Naším cílem je hodnocení provádět na základě skutečných parametrů a neodsouvat ho na konec pomyslného žebříčku. Stejně tak si klademe za cíl přinést potenciálním spotřebitelům reálný pohled na celé spektrum trhu. Z tohoto důvodu jsme do srovnání nezařadili jen TOP masážní přístroje na krk, ale i jejich levnější a méně výkonné varianty určené pro nenáročné uživatele. Pojďme se tedy společně podívat na to, které masážní přístroje na krk jsou nejlepší.

Víťaz testu

Wellife Shiatsu C37

Masáž shiatsu, funkce infračerveného záření, ovládání prostřednictvím elektronických tlačítek.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vítězem našeho srovnávacího testu se stal masážní přístroj na krk Wellife Shiatsu C37. Ten v sobě za mimořádně dostupnou cenu kombinuje uvolňující tlakovou masáž shiatsu s ohřevem v podobě infračerveného záření. Samotná masáž shiatsu při své práci využívá stovky povrchových bodů a současně zahrnuje nejen akupresuru a masážní hmaty, ale také prvky reflexní terapie, moxování, trakce a měkkých technik. Tato kombinace dokáže bojovat hned s několika problémy. Vedle odstraňování bolesti a uvolňování ztuhlého svalstva se můžete těšit i na boj se stresem, nespavostí a únavou. Samotné zařízení svým tlakovým principem stimuluje nervová centra a zlepšuje nejen fyzický, ale také psychický stav uživatele. Čtyři masážní hlavice se dokážou pohybovat oběma směry, tedy ve směru i protisměru hodinových ručiček. Příjemným bonusem je univerzální použití, díky kterému nemusí přístroj masírovat jen krk. Využít ho můžete i v případě problémů s rameny, zády, břichem nebo stehny.

Samotné masážní zařízení disponuje výkonem 25 W a maximální doporučená doba jeho používání je 30 minut. O nepřekročení této doby se postará přítomný časovač a funkce automatického vypnutí. Potěší praktická poutka k umístění rukou, pomocí kterých si můžete přístroj v průběhu provozu přidržovat. Blíže to díky nim budete mít i k trojici elektronických tlačítek, jejichž prostřednictvím můžete chod samotného zařízení jednoduše regulovat. Masážní zařízení je díky rozměrům na úrovni 110 × 17 × 12 centimetrů a váze 2,8 kilogramu přenosné. Vedle napájení z klasické, 230V zásuvky přístroj nabízí také možnost zapojení do autozásuvky. Pokud o tento způsob napájení nemáte zájem, sáhněte raději po lehčím a kompaktnějším modelu inSPORTline Quebii.

Masážní zařízení Wellife Shiatsu C37 je mimořádně oblíbené i z pohledu uživatelů. Ti mají radost z rychlé úlevy od bolesti, přičemž vyzdvihují možnost využití přístroje na několika částech těla. Spotřebitele těší jednoduchá obsluha, pomocí tří tlačítek zvládne masážní přístroj ovládat opravdu každý.

Pozitíva

Přítomnost masáže shiatsu
Možnost využití mimo ramena

Negatíva

Větší rozměry
Vyšší hmotnost

Typ masáže: kompresní masáž shiatsu ● Výkon: 25 W ● Funkce: funkce infračerveného záření (ohřevu) ● Ovládání: elektronická tlačítka ● Možnost využití mimo krk: ano (ramena, záda, břicho, stehna) ● Způsob napájení: síťový (230 V), z autozásuvky (12 V) ● Rozměry: 110 cm × 17 cm × 12 cm ● Hmotnost: 2,8 kg

Cenový trhák

Medisana NM 870

Vibrační masáž, ovládání elektronickým tlačítkem, napájení bateriemi.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nenáročné zařízení určené pro nenáročné uživatele. I takto by se dal ve zkratce popsat masážní přístroj na krk Medisana NM 870. Ten disponuje technologií vibrační masáže, tedy jednou z nejúčinnějších metod eliminace bolesti. Mechanická lokální vibrační masáž dokáže efektivně bojovat zejména s muskuloskeletálními bolestmi pohybového ústrojí. Uvolňuje svalstvo a stimuluje krevní oběh, díky čemuž je pohybové ústrojí vždy správně prokrvené.

Masážní přístroj je vyrobený z měkké tvarované pěny a disponuje povrchem z jemného fleecového materiálu, který dokonale obepne krk a hlavu. Díky tomu dokáže zařízení na těle pracovat mimořádně efektivně. Ovládání probíhá velmi jednoduše. Přítomné je pouze zapínací tlačítko. Zajímavostí je způsob napájení, v tomto případě vám postačí dvě baterie typu AA. Díky nim a rozměrům 9 × 28 × 29 centimetrů je masážní přístroj mimořádně kompaktní a vhodný i na cesty. Během nich na něj nezapomeňte nasadit ochranný vak, který je součástí balení.

Z pohledu spotřebitelských recenzí se jeví masážní přístroj Medisana NM 870 jako ideální společník na cesty. Dlouhodobí uživatelé si pochvalují jeho kompaktní rozměry a příjemné materiály, jako dostačující se jeví také intenzita masírování. Na samotné napájení lze nahlížet ze dvou úhlů – na jedné straně získáte zařízení, které nevyžaduje přítomnost elektrické sítě, na straně druhé se však budete muset připravit na náročnější provoz a časté dokupování náhradních baterií. Nevýhodou je také absence možnosti volby více výkonnostních úrovní masáže, předvolený stupeň proto nemusí vyhovovat všem. Z pohledu spotřebitelů by se měli mít na pozoru zejména uživatelé s citlivým svalstvem. Pokud se mezi ně řadíte i vy, nepřehlédněte zařízení Beurer MG 150, disponující hned třemi úrovněmi intenzity masáže.

Pozitíva

Nízká cena
Kompaktní rozměry

Negatíva

Chybí regulace intenzity masáže

Typ masáže: vibrační masáž ● Ovládání: elektronické tlačítko ● Možnost využití mimo krk: ne ● Způsob napájení: bateriový (2× AA, 1,5 V) ● Rozměry: 29 cm × 28 cm × 9 cm ● Hmotnost: 0,34 kg

Náš TIP

inSPORTline Quebii

Funkce infračerveného záření, 3 úrovně masáže, ovládání prostřednictvím elektronických tlačítek, možnost využití na ramena, záda, břicho, stehna, pas, nohy, chodidla, lýtka.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Masážní límec na krk inSPORTline Quebii nabízí řadu zajímavých parametrů v kombinaci s příjemnými materiály. Produkt je vyroben ze syntetické kůže se síťovinou a disponuje dvěma masážními hlavami o výkonu 24 W. Celkově je možné si vybrat ze tří úrovní intenzity masáže, nechybí ani možnost zapnutí infračerveného vyhřívání. Hlavice jsou schopné pracovat ve směru i proti směru hodinových ručiček. Celá masáž by neměla trvat déle než 15 minut. Postará se o to přesný časovač.

Výhodou masážních límců je jejich snadná přizpůsobivost jiným partiím těla. Platí to i v případě modelu inSPORTline Quebii, přičemž zde máte až netradičně mnoho možností využití. Vedle krku a zad si můžete užít masáž obou partií samostatně, masáž pasu, břicha, stehen, nohou, chodidel a lýtek. Ovládání je v tomto případě intuitivní a skládá se ze čtyř digitálních tlačítek. Tím prvním přístroj zapnete/vypnete, dalším si můžete upravovat sílu masáže, třetím směr pohybu masážních hlavic a posledním zapínáte/vypínáte funkci infračerveného ohřevu. V případě použití na krk vás potěší dva pohodlné rukávy s otvory na protažení rukou. Samotné zařízení lze napájet dvěma způsoby. Standardně využijete síťové napájení z běžné elektrické zásuvky v domácnosti, během cest zase uvítáte možnost napájení prostřednictvím autozásuvky. S přenášením límce nebudete mít sebemenší problém, jeho váha 1,35 kilogramu a rozměry 40 × 19 × 15 centimetrů jsou v tomto případě pozitivní zprávou.

Zařízení je mimořádně oblíbené i mezi uživateli. Pochvalují si vysokou efektivitu jeho práce a zdůrazňují, že už po několika použitích jim pomohl s bolestmi krku, krční páteře i unavených nohou. Těší je jednoduché ovládání pomocí čtveřice tlačítek přímo na límci. V tomto případě je potřeba ocenit i možnost regulace intenzity a síly masáže, neboť v této cenové relaci stále nemůžeme mluvit o standardu. V neposlední řadě se uživatelům líbí možnost použití jak v domácnosti, tak i v kanceláři či autě.

Pozitíva

Dobrý výkon
Kompaktní rozměry

Negatíva

Chybí možnost napájení z baterie

Výkon: 24 W ● Funkce: funkce infračerveného záření (ohřevu) ● Počet úrovní masáže: 3 ● Ovládání: elektronická tlačítka ● Možnost využití mimo krk: ano (ramena, záda, břicho, stehna, pas, nohy, chodidla, lýtka) ● Způsob napájení: síťový (230 V), z autozásuvky (12 V) ● Rozměry: 40 cm × 19 cm × 15 cm ● Hmotnost: 1,35 kg

Lacná kvalita

Beurer MG 150

Poklepová masáž, 6 přednastavených masážních programů, 3 úrovně masáže, ovládání prostřednictvím elektronických tlačítek.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Model Beurer MG 150 využívá poklepovou masáž – jedná se o komplexní stimulující masáž soustředící se na rychlé a rytmické údery, díky kterým je schopná efektivně působit i na nejhlubší vrstvy svalů. Intenzita může být nízká i vysoká, důležité však je, aby byla během masírování zachována pravidelná frekvence. Tato perkusní masáž je vhodná jako sportovní masáž, dobrého efektu však dosahuje i při odstraňování celulitidy.

O to, aby byla poklepová masáž v zařízení Beurer MG 150 efektivní, se starají dvě poklepávací masážní hlavice. Uživatel si může vybrat ze šesti masážních programů, přičemž u každého z nich je možné volit i mezi třemi intenzitami nastavení – slabá, středně silná a silná masáž. Zařízení na krku působí příjemně, o což se stará povrch s koženým efektem (omyvatelný PU). Jednoduše se ovládá, a to buď prostřednictvím tlačítek přímo na límci, nebo pomocí přiloženého dálkového ovladače. Během masírování si můžete ruce umístit do kovových úchytů, pomocí kterých můžete také regulovat dolehnutí masážního přístroje na krk. Nechybí funkce automatického vypnutí po 15 minutách provozu, možnost masáže nohou, či dokonce celého těla byste však očekávali marně. Rozměry jsou 58 × 8 × 86 centimetrů, přístroj se napájí z 230V elektrické sítě.

Masážní přístroj na krk Beurer MG 150 se těší oblibě. Přístroj pomáhá s uvolněním svalstva v okolí ramen i odblokováním krční páteře. Koupi doporučují i v případě problémů s šíjí a trapézovými svaly. Zařízení si dokázalo poradit i s migrénami jedné z uživatelek, a to již po třech dnech provozu.

Pozitíva

Přítomnost netradiční poklepové masáže

Negatíva

Napájení jen z elektrické zásuvky

Typ masáže: poklepová masáž ● Výkon: 60 W ● Funkce: 6 přednastavených masážních programů ● Počet úrovní masáže: 3 ● Ovládání: elektronická tlačítka ● Možnost využití mimo krk: ne ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 58 cm × 8 cm × 86 cm

Pre náročných

Beurer MG 153

4D masáž, funkce infračerveného záření, 2 úrovně masáže, ovládání prostřednictvím elektronických tlačítek.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Masážní přístroj na krk Beurer MG 153 disponuje čtveřicí 4D masážních hlavic simulujících masáž rukama, díky čemuž dokáže pracovat mnohem efektivněji. Hlavice se dokážou otáčet ve směru i proti směru hodinových ručiček. V tomto případě si sice budete muset vystačit s jedním masážním režimem, jsou však zachovány dvě úrovně intenzity. Pomocí tlačítek přímo na masážním límci je můžete pohodlně přepínat. Vždy je lepší začínat s nižší intenzitou masáže, a to zejména v případě, že je vaše svalstvo příliš bolestivé nebo citlivé.

Masážnímu přístroji na krk Beurer MG 153 nechybí možnost zapnutí vyhřívání v podobě infračerveného světla. Zařízení není vhodné k použití na jiných částech těla. Nabízí celkový výkon 24 W, což lze považovat za standard. Nijak se nevymykají ani rozměry, které se zastavily na hodnotách 55 × 39 × 19 centimetrů. Váha v tomto případě dosahuje 1,8 kilogramu. Budete si muset vystačit s napájením z elektrické sítě.

S tímto produktem zatím čeští spotřebitelé mnoho zkušeností nemají. Budeme-li však vycházet z recenzí zahraničních uživatelů, je možné vyzdvihnout dostatečný výkon, o což se starají dvě úrovně intenzity masírování. Uživatelé si pochvalují možnost dodatečného zapnutí infračerveného ohřevu a celkově přirozený pocit během masáže. Z jejich i našeho pohledu je mírnou nevýhodou absence možnosti napájení z autozásuvky, případně prostřednictvím dobíjecího akumulátoru či jednorázových baterií. Na cestách tak samotné zařízení nevyužijete. Na druhou stranu však potěší příznivé rozměry i váha, díky čemuž lze masážní přístroj snadno přenášet. Nepotěší nemožnost využití na jiných částech těla. V tomto ohledu tak splní vaše očekávání vítěz našeho srovnávacího testu, a sice model Wellife Shiatsu C37.

Pozitíva

4D masáž, jednoduché ovládání

Negatíva

Chybí možnost využití na jiných částech těla

Typ masáže: 4D masáž ● Výkon: 24 W ● Funkce: funkce infračerveného záření (ohřevu) ● Počet úrovní masáže: 2 ● Ovládání: elektronická tlačítka ● Možnost využití mimo krk: ne ● Způsob napájení: síťový (230 V) ● Rozměry: 55 cm × 39 cm × 19 cm ● Hmotnost: 1,8 kg

Další zajímavé produkty

Masážní přístroj na krk nemusí být jen poslední záchranou v případě, že už máte problémy. Používat jej můžete preventivně, respektive za účelem relaxace a uvolnění. Nabídka těchto zařízení je rozsáhlá a výběr může být pořádně náročný. Je proto důležité si vždy odpovědět na základní otázky – co od masážního přístroje očekáváte, čím by měl disponovat a kolik by měl stát. Ani teď se vám výběr dostatečně nezúžil? Žádný strach. Rozhodli jsme se vám to usnadnit, přímo pro vás jsme si připravili výběr pěti alternativních masážních přístrojů na krk. V případě, že jste si z hlavní nabídky nevybrali, máte nyní šanci na reparát. Každému z modelů jsme věnovali několik samostatných řádků, kdy jsme se pokusili vystihnout jeho nejdůležitější parametry. Které další masážní přístroje stojí za zvážení? 

Jednou z možností ke koupi je masážní přístroj Medisana NM 860. Disponuje technikou tlakové masáže shiatsu v kombinaci se 4 masážními hlavicemi. Jejich intenzitu lze měnit. O dokonalý relax a správnou cirkulaci krve v těle se postará funkce infračerveného vyhřívání. Nechybí poutka na umístění rukou, ovládací panel s tlačítky ani funkce automatického vypnutí. Časovač je nastaven na 15minutovou masáž. Zařízení je vhodné k masáži nohou, břicha, zad nebo rukou. Disponuje snímatelným potahem, který lze prát v pračce.

Masážní přístroj na krk Beautyrelax ShiatsuSoft za zajímavou cenu nabízí účinnou kombinaci masážních a relaxačních technik. Primární technologií je Shiatsu, nechybí možnost bodové masáže a akupresurní masáže. Vybrat si můžete ze tří přítomných masážních režimů. Vše si můžete navolit na samostatném ovladači. Kapacita Li-Ion baterie je 1 500 mAh. Zařízení se zastaví automaticky po 15 minutách.

Nároční uživatelé nepochybně ocení design, kvalitu zpracování i technologie přítomné v masážním přístroji na krk SKG 4098E. O maximální komfort se postarají silikonové „skin-friendly“ polštářky z vnitřní strany přístroje. Ten disponuje 360° nastavitelnou chytrou elektrodou, která se v případě, že ztratí kontakt s tělem uživatele, po 30 sekundách automaticky vypne. Zvolit si můžete ze tří typů masáže (automatická, uklidňující a aktivní režim), na výběr je 15 intenzit. Funkce infračerveného záření dokáže límec zahřát na teplotu 42 °C. K napájení můžete použít dobíjecí akumulátor, který při plném nabití a standardním denním používání po dobu 30 minut dokáže pracovat až 8 dní.

Beurer MG 148 je cenově dostupný a výkonný produkt. Jedná se o nenápadný masážní pás využívající masážní techniku ​​shiatsu. Kromě krku můžete produkt využít i k masáži ramen, zad a stehen. O správný chod se postarají čtyři rotační masážní hlavice schopné pracovat ve směru i proti směru hodinových ručiček. Nechybí vyhřívání infračerveným zářením ani funkce automatického vypnutí. Zařízení má jednoduché ovládání – zobrazené piktogramy na čtveřici ovládacích tlačítek vám jasně napovědí, co a kdy je potřeba zmáčknout.

Pětici alternativních produktů uzavírá zařízení Verk 15672 Shiatsu. O účinnou masáž se starají dvě rotační masážní hlavice s 8 masážními body a funkcí změny směru masírování (ve směru i proti směru hodinových ručiček). Na výběr máte ze tří masážních úrovní. Nechybí funkce infračerveného vyhřívání a automatického vypnutí po 15 minutách. Díky rozměrům polštáře 40 × 19 centimetrů můžeme mluvit o velmi příjemném cestovním zařízení. Plusem jsou dvě možnosti napájeníze síťové zásuvky a autozásuvky. Přístroj nemusíte použít pouze k masáži krku, ale i zad, břicha či nohou. To vše při zachování velmi příjemné ceny, jednoduchého designu a intuitivního ovládacího panelu.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Asi už tušíte, že výběr správného masážního přístroje na krk nebude vůbec snadný. Odvíjí se totiž od několika parametrů. I proto je vždy důležité odpovědět si na několik základních otázek – co od svého nového pomocníka očekáváte, jak by měl vypadat, čím by měl disponovat a kolik by měl stát. V takovém případě se vám otevírají nové možnosti filtrace těch správných zařízení. Nezapomínejte vycházet i z uživatelské oblíbenosti a prodejnosti. I ty totiž udávají významný směr. Proto jsme se rozhodli svůj srovnávací test doplnit o nejprodávanější masážní přístroje na krk dostupné na českém trhu. Žebříček zohledňuje prodejnost podle srovnávače cen Heureka. My jej přitom budeme pravidelně aktualizovat a doplňovat, a to tak, aby bral vždy v potaz nejaktuálnější trendy v nabídce.

Názov Hodnotenie Detail
Verk 156935*Zobrazit produkt
Silvercrest SOSMN 2 D25*Zobrazit produkt
Naipo MGP-129M5*Zobrazit produkt
StretchFit FlexPillow5*Zobrazit produkt
Naipo oCuddle-C15*Zobrazit produkt

Čeká vás nákup masážního přístroje na krk pro sebe či své blízké a už teď jste z toho ve stresu? Sepsali jsme pro vás podrobný návod, jak si svého nového společníka k uvolnění svalstva správně vybrat. Náš návod vychází z nejdůležitějších technických parametrů a technických předpokladů, přičemž každý z nich jsme podrobně rozebrali. Součástí návodu je také tradiční kategorie oblíbených výrobců a cenové relace samotných zařízení.

Jak vybrat masážní přístroj na krk

 • Vhodnost masážního přístroje na krk
 • Masážní techniky
 • Typy masážních přístrojů na krk
 • Počet úrovní masáže
 • Funkce masážních přístrojů na krk
 • Ovládání
 • Rozměry a způsob napájení
 • Cena a renomovaní výrobci

Masáži se vyhněte po operaci i při problémech se srdcem

Nezáleží na tom, jestli jste aktivním sportovcem, vášnivým turistou, nebo trávíte celé dny v práci u počítače. Chcete-li ulevit své krční páteři, masážní zařízení je pro vás tou správnou volbou. Přesto je však třeba počítat s několika výjimkami. Záleží na typu zvolené masáže krku a krční páteře.

V případě, že váš přístroj disponuje vibrační masáží, mějte se na pozoru. Povrchová masáž na principu vibrací, tedy miniaturních a rychlých pohybů ve vysoké frekvenci, působí na receptory ve svalech s cílem uvolnit svalové napětí. Samotné svaly musí na neznámý impulz reagovat reflexivním způsobem a stáhnou se. I z tohoto důvodu je vibrační masáž nevhodná pro uživatele, kteří v posledních týdnech absolvovali jakýkoli chirurgický zákrok. Pozor si dávejte také na dlouhodobé používání na jednom místě, v takovém případě totiž může mít snižování a zvyšování uvolnění svalového napětí opačný efekt a vibrační masáž může být spíše na obtíž.

Mimořádně opatrní buďte v případě, že vlastníte masážní zařízení pracující na principu magnetoterapie. Ta má totiž pozitivní vliv na prokrvení, vyhnout by se jí proto měly osoby, které v současnosti trpí jakýmkoli krvácením. Obezřetní buďte zejména pokud trpíte poruchou srážlivosti krve. Použití tohoto přístroje byste měli zvážit i v případě, že bojujete s vysokým krevním tlakem. Zakázáné to pro vás není, avšak po každém použití je důležité si odpočinout v horizontální poloze po dobu alespoň 15 minut. Masážní přístroje s magnetoterapií nejsou vhodné pro osoby s kardiostimulátorem. Mohou totiž nepříznivě ovlivnit jeho činnost, což může vést k fatálním následkům.

Čím dál oblíbenější je masáž shiatsu

Výběr masážního přístroje na krk může komplikovat i řada druhů masáží, kterými mohou jednotlivá zařízení disponovat. Levnější modely mají k dispozici zpravidla jeden, ty dražší mohou jednotlivé masáže mezi sebou kombinovat. Se kterými z nich se setkáte nejčastěji?

Masážní límec

 • Masáž shiatsu: Japonská tlaková masáž založená na principu tradiční čínské medicíny. Masážní přístroj s technikou shiatsu využívá relaxační techniky, trakci, moxování, měkké techniky, reflexní terapii, mobilizaci i masážní hmaty. Zahrnuje také prvky akupresury. Výsledkem je jemná masáž, která nezpůsobuje žádné bolesti.
 • Vibrační masáž: Masážní přístroj pracuje s vibracemi, tedy mikropohyby, které mají pozitivní vliv na zlepšení v nervovém systému a zlepšují periferní cirkulaci krve. Díky tomu dokáže vibrační masáž bojovat nejen s muskuloskeletálními bolestmi, ale také s únavou a emočním napětím.
 • Infračervené světlo: Nejde o konkrétní typ masáže, s infračerveným světlem se můžete u masážních přístrojů setkat jako s příjemným bonusem. Pracuje se světlem patřícím do elektromagnetického záření, pociťujeme jej ve formě tepla pronikajícího do struktur pokožky a svalů. Záření má pozitivní vliv na zvýšení průtoku krve, zlepšení přísunu kyslíku či zlepšení činnosti lymfatického systému.
 • Terapie magnetickým polem (magnetická terapie): Jedná se o podskupinu fyzikální masáže založené na principu magnetického pole. To tvoří několik (zpravidla mluvíme o několika desítkách) integrovaných magnetů působících na měkké tkáně.

Je lepší polštář, nebo masážní límec?

V případě masážních přístrojů se můžete nejčastěji setkat se dvěma druhy jejich zpracování. Cenově dostupnější je v tomto případě standardně masážní polštář na krk ve tvaru klasického cestovního polštáře. Jeho výhodou je jednoduché ovládání a kompaktní rozměry, díky nimž ho lze využívat prakticky kdekoli. Naopak mezi nevýhody patří nižší efektivita při práci, jelikož polštář nedokáže obepnout každý krk stejně spolehlivě. Problematické bývá i jeho čištění. Dívejte se proto po polštářích s odnímatelným návlekem, který lze prát v pračce. Abyste využili přenosný potenciál polštáře v maximální možné míře, dávejte si pozor i na způsob jeho napájení. Ideálně by měl disponovat dobíjecím akumulátorem, minimálně by však měla být přítomna možnost napájení prostřednictvím jednorázových baterií. V takovém případě však musíte zároveň počítat s vyššími náklady na provoz.

Druhou možností je koupě masážního límce. Tento typ masážního přístroje na krk standardně disponuje poutky na ruce, pomocí kterých je během masáže možné regulovat přítlak zařízení na krční páteř. Masážní hlavice a výhřevné polštářky jsou v tomto případě umístěné na ploché straně uvnitř přístroje, díky čemuž zařízení dokáže pracovat mnohem efektivněji. Nevýhodou masážního límce mohou být jeho větší rozměry a časté napájení jen prostřednictvím elektrické sítě. Pokud plánujete nosit límec v autě, sáhněte po verzi podporující napájení z autozásuvky. Samostatnou podkategorií masážních límců jsou inovativně zpracovaná zařízení z elastického plastu. Dokážou na krční páteř vyvinout větší tlak, díky kterému není nutná jeho regulace rukama. Takto koncipované přístroje navíc umí lépe izolovat teplo. O uživatelský komfort se zase starají silikonové polštářky.

Masážní polštář na krk

Pokud se tedy ptáte, který design a typ masážního přístroje na krk jsou lepší, jednoznačná odpověď neexistuje. V první řadě si musíte sami odpovědět na otázku, kde budete zařízení využívat a co vám má přinést. Pokud trávíte spoustu času na cestách a potřebujete uvolnit ztuhlé krční svalstvo, sáhněte po menším a levnějším masážním polštáři. Naopak pokud vás zajímá poctivá masáž v pohodlí domova, nemáte moc důvodů sáhnout po jiném než masážním límci jakéhokoli designu.

Úrovní masáže může být hned několik

Spolu s typem masážního zařízení souvisí i další parametr, kterého byste si měli při výběru všímat. Nejlevnější polštářky standardně disponují jen jednou výkonnostní úrovní. Ta sice k uvolnění a relaxaci v letadle či autě obvykle postačuje, nedokáže vás však zbavit výraznějších bolestí. V případě, že často sportujete, absolvujete turistiku nebo jednoduše potřebujete kvalitní masáž po dni stráveném v práci, hledejte na trhu modely s možností regulace intenzity masáže. Díky nim si můžete být jistí, že si sílu masážních hlavic vždy přizpůsobíte svým potřebám. Obvykle můžete najít přístroje s jednou až dvaceti úrovněmi intenzity masáže. Mějte na paměti, že čím více jich je k dispozici, tím jemnější změny mezi nimi můžete provádět.

Nerozhoduje jen druh masáže

Každý výrobce se snaží učinit svůj produkt unikátním. Přidává mu na výkonu, upravuje jeho design a obohacuje ho o různé zajímavé funkce. Zde je několik takových, jejichž přítomnost určitě oceníte:

 • Informační displej: V případě kvalitnějších masážních přístrojů jsou samozřejmostí předdefinované doby trvání jednotlivých úkonů. Znamená to, že je výrobcem dáno, zda masáž potrvá 10, nebo 20 minut. Samozřejmě ji můžete ukončit i předčasně. Jak však zjistit, kolik času ještě zbývá do jejího naplánovaného ukončení? Nebo který výkonnostní stupeň máte zvolený? Případně jaký je aktuální stav akumulátoru? Nejlépe vám k tomu poslouží informační displej, který zobrazuje všechny podstatné informace na jednom místě. V některých případech může být displej jednořádkový, v jiných dokonce dotykový. Jestliže váš vytoužený model displejem nedisponuje, je dobré, můžete-li se spolehnout alespoň na stavové LED diody.
 • Časovač: Nastavení doby masáže souvisí s displejem. Definuje, jak dlouho masáž potrvá, případně jiný úkon masážního přístroje na krk. Standardně se bude doba pohybovat v rozmezí od deseti minut do jedné hodiny. Po skončení procesu se časovač sám postará o vypnutí masážního přístroje. Jde nejen o bezpečnostní funkci, má také ekonomický charakter – v případě, že usnete, nebude zařízení pracovat zbytečně naprázdno.
 • Dálkové ovládání: Standardně se setkáte s masážními polštáři či límci, které disponují ovládáním přímo na svém těle. To bývá často nepraktické, a pokud si chcete program zvolit správně, musíte tak učinit ještě před nasazením zařízení na krk. Váš problém však vyřeší modely disponující dálkovým ovládáním. V případě jeho bezdrátových verzí si musíte dát pozor na to, abyste v něm měli vždy nabité baterie. Nebo sáhněte po verzi připojené k přístroji kabelem. Výběr je jen na vás.
 • Regulátor intenzity masáže: Každému vyhovuje něco jiného. Dvojnásob to platí v případě síly masáže, jakou dokáže samotný přístroj vyprodukovat. Proto je lepší sáhnout po modelu, který disponuje hned několika. Standardně se u masážních přístrojů na krk setkáte s otočným regulátorem, případně ovládáním pomocí tlačítek. Zvolit stupeň síly masáže tak není vůbec náročné. Pozor si dávejte jen na to, kolika stupni dané zařízení disponuje.

Masážní přístroj na krk – funkce

U seniorů dotykový displej vynechejte

Spousta možností přichází spolu s masážními přístroji na krk i z pohledu jejich ovládání. Nejjednodušší a nejzákladnější z nich je ovládání pomocí otočných regulátorů. Zobrazené piktogramy vám přesně poradí, do jaké polohy musíte kolečko otočit. Tento typ ovládání je vhodný pro starší generaci, která nemá s vyspělejšími technologiemi dostatek zkušeností. Díky tomu budete mít jistotu, že si se zapnutím senioři poradí i během vaší nepřítomnosti.

O něco modernější verzí je ovládání elektronickými tlačítky. Je rychlé a pohodlné, v tomto případě není příliš co vytknout. Pokud jej však chcete povýšit na novou úroveň, hledejte modely kombinované se zobrazovacím displejem. V některých případech můžete dokonce narazit na dotykové ovládání, tradiční fyzická tlačítka už tak potřebná nebudou.

Nejmodernějším a nejpohodlnějším způsobem ovládání je ovládání dálkové. Obvykle se jedná o individuální bezdrátový ovladač napájený samostatnými vyměnitelnými bateriemi, případně o ovladač propojený s masážním přístrojem prostřednictvím kabelu. V obou případech vám poskytne možnost zařízení nejen vypnout a zapnout, ale také změnit intenzitu a dobu trvání masáže, zvolit si konkrétní program či je navzájem kombinovat. Tady už vše záleží na konkrétním výrobci a modelu.

Do bytu, kanceláře i letadla

Masážní přístroj na krk by neměl být jen dostatečně výkonný, ale také stejně kompaktní. Nikdy nevíte, jestli ho využijete doma, v kanceláři nebo při cestě na dovolenou. Je proto důležité hledět na několik důležitých parametrů.

 • Způsob napájení: V mnoha případech je hybridní, tedy s možností zapojení do klasického síťového adaptéru i do autozásuvky. Takovéto zařízení oceníte zejména pokud se často přesouváte mezi domovem a kanceláří, případně pokud je vaše kancelář pojízdná. Neporadí si však s delšími cestami letadlem nebo vlakem. Tehdy musíte sáhnout po modelu s dobíjecím akumulátorem, případně vyměnitelnými jednorázovými bateriemi. Naopak pokud si plánujete užívat masáže v pohodlí domova, na alternativní způsoby napájení zapomeňte. Cenu přístroje budou zbytečně zvyšovat.
 • Velikost: V tomto ohledu si nejlépe stojí masážní polštářky – tvarově stejné, jaké možná znáte z dlouhých cest letadlem. Aby se vám polštář vešel i do zavazadla, neměl by přesahovat cca 40 cm. Budete muset počítat s nižší efektivitou práce, masážní polštář na krk totiž nedokáže dosáhnout tak přesvědčivého výsledku jako masážní límec.

Masážní přístroj na krk – velikost

Cena je příznivá, koupě se nebojte

Cena masážního přístroje na krk začíná již na několika stovkách korun, nejlevnější modely můžete koupit přibližně za 500 Kč. V těchto případech však musíte počítat s několika ALE! Zpravidla se budete moci spolehnout jen na jeden typ masáže s jednou intenzitou, přičemž v mnoha případech budou scházet technologie, jako je časovač nebo vyhřívání.

Střední třídou jsou přístroje v cenovém rozmezí od 500 do 2 500 Kč. Tehdy si již můžete vybírat nejen na základě sympatií ke konkrétní značce, ale také technických parametrů. Zařízení v ceně do 2 500 Kč standardně nabízí hned několik typů masáží, přičemž každá z nich disponuje několika intenzitami. Vybírat můžete podle designu (masážní polštáře nebo límce), způsobu napájení (elektrické, bateriové) či ovládání (tlačítkové, dotykové).

Masážní přístroje na krk za cenu více než 2 500 Kč jsou obvykle špičkové a vhodné pro uživatele, kteří nejsou ochotní dělat jakékoliv kompromisy. Těšit se můžete na dostatek funkcí, intenzit, elegantní design a kombinovaný způsob napájení. Dražší produkty jsou standardně vyrobeny z prémiovějších materiálů, které ještě umocní váš zážitek z masáže.

Nejoblíbenější je tradiční producent z Německa

Do svého srovnání jsme se rozhodli zařadit také tradiční žebříček nejoblíbenějších výrobců, v tomto případě tedy výrobců masážních zařízení na krk. V něm dominuje německý producent Beurer. Zakládá si na kvalitě a uživatelské spokojenosti. I proto se pravidelně účastní kontrol nejprestižnějších institucí, přičemž ve výsledku z nich vychází často jako absolutní vítěz. U produktů Beurer se můžete těšit na vysokou kvalitu zpracování a dlouhou výdrž. I druhý oblíbený výrobce Medisana pochází z Německa. Uživatelé si pochvalují zejména jednoduché ovládání, elegantní design a dostatečný výkon.

O slovo se postupně hlásí i další výrobci. Velmi často se jedná o nově vzniklé rodinné firmy či společnosti, které si své jméno budují od nového tisíciletí. Za zmínku stojí například zařízení z dílny Wellneo, která v sobě kombinují příznivou cenu a zajímavý výkon.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nenašli jste v našem srovnávacím testu odpovědi na všechny otázky? Právě proto jsme do něj na závěr zařadili tradiční rubriku otázek a odpovědí. V ní se můžete zeptat na cokoli, co vás v souvislosti s masážními přístroji na krk zaujalo. Vaše dotazy budeme pravidelně kontrolovat a odpovídat na ně, a to tak, abychom dokázali pomoci co nejširšímu spektru potenciálních spotřebitelů. V případě, že vás tedy něco zajímá, se na nás neváhejte kdykoli obrátit.

V principu neexistuje skupina lidí, kterou by bylo možné vymezit jako nejvhodnější. Platí, že použití masážního přístroje není vázáno na pohlaví ani na věk. Přesto však existují výjimky, kdy byste měli domácí masáž zvážit. V případě, že váš přístroj disponuje technologií vibrační masáže, jej nepoužívejte několik týdnů po provedení jakéhokoli chirurgického zákroku. Masážní přístroj pracující na principu magnetoterapie je zase naprosto nevhodný pro osoby s kardiostimulátorem. Obezřetní buďte, pokud trpíte jakýmkoli krvácením (včetně menstruace), případně chorobnou srážlivostí krve.

V tomto případě bohužel jednoznačná odpověď neexistuje. Všechno se odvíjí od vašich očekávání a osobních preferencí. Pokud hledáte jednoduché zařízení vhodné na relaxační masáž, případně na cesty, sáhněte po menším masážním polštáři. Disponovat by měl alespoň dvěma způsoby napájení – ideálně síťovým a akumulátorovým. Naopak pokud masážní přístroj plánujete využívat zejména v domácnosti, sáhněte raději po kvalitním masážním límci. Vhodnou volbou pro vás může být límec kombinující více druhů masáží. Chybu neuděláte, bude-li vaší primární volbou tlaková masáž shiatsu. Dobré je poohlédnout se po modelu, který disponuje také funkcí infračerveného vyhřívání zlepšující krevní oběh.

Ceny se odvíjejí od zvolených technologií, materiálů a celkového zpracování. Nejlevnější masážní přístroje na krk si můžete koupit již za 500 Kč, ovšem půjde o základní modely určené spíše k relaxaci. Vhodnou volbou mohou být spíše zařízení spadající do kategorie střední třídy, v takovém případě si připravte 500 až 2 500 Kč. Při částce vyšší než 2 500 Kč už můžete standardně očekávat prvotřídní produkty disponující nejmodernějšími technologiemi a funkcemi.

Masážní přístroj Wellneo 3D Shiatsu

Masáž shiatsu, poklepová masáž, funkce infračerveného záření, ovládání prostřednictvím elektronických tlačítek, možnost využití na zádech, ramenou, stehnech, lýtkách, chodidlech.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Masážní přístroj na krk Wellneo 3D Shiatsu je zajímavé a šikovné zařízení, které v sobě spojuje hned dvě masážní techniky. Tou primární je japonská technika shiatsu. Vykonávají ji dvě masážní hlavice pracující na základě krouživého pohybu. Ty vytvářejí tlak na energetické body, díky čemuž vyrovnávají tělesnou energii. Spolu s technikou shiatsu ovšem přichází i možnost poklepové masáže. Ta slibuje silnější rytmický pohyb dvou masážních uzlů. Technika poklepávání je v porovnání se způsobem shiatsu více povzbuzující a vhodnější ke zmírnění napětí ve svalech či zotavení po náročných trénincích.

Samotné zařízení je vhodné k masáži krku, zad, ramen, lýtek, stehen i chodidel. Díky přítomnosti funkce infračerveného vyhřívání má pozitivní vliv na cirkulaci krve v těle. Dvě úrovně intenzity se postarají o to, že bude masáž za všech okolností maximálně efektivní. Upevňovací pásky ze suchého zipu vám poskytnou maximální komfort. Komfort pozitivně ovlivňuje také dvoumetrový přívodní kabel. Možnost zapojení do autozásuvky chybí, přítomen není ani dobíjecí akumulátor.

Uživatelé právě tento fakt považují za nevýhodu. Pokud vám však absence možnosti napájení mimo domov nevadí, na přístroji Wellneo 3D Shiatsu oceníte dvě masážní úrovně, možnost vyhřívání i použití na celém těle. V kombinaci s příjemnou cenou jde o vhodnou volbu pro ty, kteří by si rádi vychutnali kvalitní masáž po náročném dni v práci.

Pozitíva

Dva druhy masáže
Infračervené vyhřívání

Negatíva

Napájení pouze z elektrické zásuvky

Typ masáže: kompresní masáž shiatsu, poklepová masáž ● Funkce: funkce infračerveného záření (ohřevu) ● Ovládání: elektronická tlačítka ● Možnost využití mimo krk: ano (záda, ramena, stehna, lýtka, chodidla) ● Způsob napájení: síťový (230 V)

Ďalšie články z kategórie Masážní přístroje

Vaše hodnocení:
(91.2%)