Zvlhčovače vzduchu

Nejlepší zvlhčovače vzduchu 2024 + recenze

Zvlhčovače vzduchu mají příznivý dopad na klima ve vaší domácnosti. Vzduch nejen zvlhčují, ale také čistí od pylu či prachu, bakterií, spor plísní a jiných patogenů. V testu nejlepších zvlhčovačů vzduchu jsme si posvítili na model Xiaomi Smart Humidifier 2, který nás zaujal poměrem mezi cenou, výkonem a funkcemi, a na několik dalších zajímavých produktů. Připravili jsme si pro vás také podrobný návod na výběr tohoto domácího spotřebiče, praktické tipy na jeho správné používání, orientační přehled cen, tipy na ověřené značky a odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Publikované: 31.08.2021
Aktualizované: 22.04.2024

Jaký zvlhčovač vzduchu koupit?

Výběr spotřebiče, jako je zvlhčovač vzduchu, vyžaduje trochu času a pozornosti. Vše, co potřebujete vědět, naleznete v našich podrobných recenzích a návodu, který přibližuje a vysvětluje všechny důležité technické parametry. Pokud však nechcete ztrácet čas, na úvod pro vás máme rychlé shrnutí klíčových vlastností 3 modelů ze svého testu zvlhčovačů vzduchu.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Smart Humidifier 2   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Airbi Prime   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Hyundai HUM 282   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Xiaomi Smart Humidifier 2

Xiaomi Smart Humidifier 2

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s UV-C zářením, zvlhčovací výkon 350 ml/hod., 4,5l nádržka na vodu, regulace intenzity zvlhčování ve 3 úrovních, hlučnost 32 dB, hmotnost 1,5 kg.

Zobrazit více info

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Xiaomi Smart Humidifier 2 je vhodný do místností o rozloze do 70 m². Disponuje manuálními i automatickým režimem, intenzitu zvlhčování na něm můžete regulovat ve 3 stupních. Zvlhčovač vzduchu Xiaomi je díky ultrafialovému UV-C záření schopen eliminovat až 99,2 % bakterií a mikrobů.

Cenový trhák
Hyundai HUM 282

Hyundai HUM 282

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, 2,2litrová nádržka na vodu, manuální režimy a regulace intenzity zvlhčování, hlučnost 35 dB, hmotnost 0,9 kg, příkon 35 W.

Zobrazit více info

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Hyundai HUM 282 je ideální volbou pro všechny, kteří potřebují zvlhčit menší prostory a nehledají zařízení s automatickými režimy či řadou pokročilých funkcí. Má přiměřeně velkou nádržku na vodu, nachází se na něm funkce automatického vypnutí, je kompaktní, lehký a má nízkou spotřebu elektřiny. Intenzitu zvlhčování můžete na zvlhčovači regulovat manuálně.

Náš TIP
Philips HU4803/01

Philips HU4803/01

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, zvlhčovací výkon 220 ml/h, 2litrová nádržka na vodu, manuální + automatické režimy, regulace intenzity zvlhčování od 40 do 60 %, hlučnost 26 dB, hmotnost 3 kg.

Zobrazit více info

Philips HU4803/01 je trochu dražší, ale velmi kvalitní a enormně tichý zvlhčovač vzduchu, který je určený k použití v místnostech do 20 m². Zvlhčování vzduchu je obohacené o technologii, která zajišťuje i jeho dezinfekci. Na zařízení naleznete manuální i automatické režimy, časovač, funkci automatického vypnutí a kontrolku, která vás upozorní na nutnost dolití vody do vcelku malé, pouze 2,2litrové nádržky. Z hlediska designu se jedná o elegantní a nenápadný kousek.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Gros našeho testu tvoří recenze, které obsahují podrobné hodnocení vybraných modelů, ale také srovnání zvlhčovačů vzduchu. I na jeho základě jsme totiž mohli daným modelům udělit jednotlivé štítky. Za tímto účelem jsme si na začátku testování stanovili metodiku hodnocení a porovnávání, která je založená na souboru klíčových technických parametrů, vlastností a funkcí těchto praktických domácích spotřebičů.

Zvlhčovací výkon v poměru k pořizovací ceně
Počet a typ režimů
Objem nádržky na vodu a doba provozu na jedno naplnění
Doplňkové funkce
Kvalita zpracování
Rozměry a hmotnost
Design

Před samotným recenzováním a porovnáním zvlhčovačů vzduchu nás čekal ještě jeden nelehký úkol, kterým byl výběr konkrétních modelů do našeho testu. Kromě toho, že jsme se zaměřili na ověřené značky Philips, Hyundai, Klarstein, Sencor a Boneco, zahrnoval podrobný průzkum trhu, prodejnosti a spotřebitelských recenzí zvlhčovačů vzduchu na Planeo, Okay, Datart, Alza, Heureka, Mall a Kasa, následné porovnávání a hodnocení technických parametrů.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze zvlhčovačů vzduchu

Recenze zvlhčovačů vzduchu byly sestavovány s naším nejlepším vědomím a svědomím, objektivitou, nadhledem a pozorností. Nepřihlíželi jsme k přáním výrobců ani prodejců, ale pouze ke skutečným parametrům, funkcím a vlastnostem, které jsou pro vás jakožto spotřebitele důležitější než věhlas značky či pěkný design.

Víťaz testu

Xiaomi Smart Humidifier 2

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s UV-C zářením, zvlhčovací výkon 350 ml/hod., 4,5l nádržka na vodu, regulace intenzity zvlhčování ve 3 úrovních, hlučnost 32 dB, hmotnost 1,5 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Svěží a dostatečně vlhký vzduch v místnosti, ve které pobýváte, je pro optimální komfort důležitý. Xiaomi Smart Humidifier 2 je moderní a inteligentní zvlhčovač vzduchu s automatickou regulací výkonu na základě vámi zvolené hodnoty vlhkosti v místnosti. Ovládat lze jej prostřednictvím aplikace. Využívá ultrazvukovou technologii a ultrafialové záření pro eliminaci bakterií v prostředí. Vyznačuje se také tichým provozem.

Moderní zvlhčovač vzduchu využívá pro svoji činnost ultrazvukovou technologii. Ta je úsporná a navíc velmi efektivní. Přístroj je klasicky napájen přímo ze sítě a výrobce jej doporučuje do místností s maximální výměrou plochy 70 m2. Zařízení umožňuje zvolit si ze 3 úrovní intenzity zvlhčování nebo můžete navolit automatický režim, během kterého zařízení udržuje nastavenou úroveň vlhkosti. Automatický režim lze aktivovat přes aplikaci Xiaomi Home. Díky ultrafialovému UV-C záření je zvlhčovač vzduchu Xiaomi Smart Humidifier 2 schopen eliminovat až 99,2 % bakterií a mikrobů. Prostředí tak účinně sterilizuje.

Zvlhčovač disponuje nádobou na vodu o objemu 4,5 litru. Během hodiny dokáže vyprodukovat až 350 ml vodní páry. Při nízké úrovni zvlhčování dokáže nepřetržitě fungovat až 32 hodin. Samotný výrobce doporučuje pouze používání demineralizované vody, aby se předešlo usazování vodního kamene. Voda se doplňuje velmi jednoduše bez nutnosti odnímání celého víka. Praktickým prvkem je také dvojitý rotační dávkovač vodní páry v akčním rádiusu až 360°. Vlhkost je tak distribuována co nejefektivněji přímo do prostoru.

Stav vody můžete kontrolovat přes transparentní indikátor vody, kde vidíte maximální a minimální hladinu vody. Praktické a velmi jednoduché ovládání úrovně zvlhčování nebo přednastavení požadované vlhkosti v režimu automatiky vám umožňuje realizovat aplikace Xiaomi Mi Home. Nastavit můžete také časovač nebo zkontrolovat úroveň nastavené vlhkosti díky senzoru kvality ovzduší. V automatickém režimu přístroj po dosažení vlhkosti sám sníží úroveň zvlhčování a pokud je hodnota vlhkosti stabilní déle než 30 minut, automaticky se vypne.

Zařízení má velmi tichý chod, což oceníte v případě, že by byl přístroj umístěn v kanceláři, kde pracujete nebo v místnosti, kde spíte. Maximální úroveň hluku je 32 dB. Někteří spotřebitelé uvádějí, že akustický projev více vnímat, pokud jde zvlhčovač na plný výkon (3. stupeň). Přístroj je vhodný také k aromaterapii, takže lze využít aromatických olejíčků a vzduch nejen zvlhčit a osvěžit, ale také prostor aromatizovat.

Ze zkušeností zákazníků je na tomto modelu nejvíce zaujalo praktické ovládání přes mobilní aplikaci a také velmi moderní design. Uživatelé si chválí dostatečně velký objem nádrže na vodu (4,5 l) a snadné doplňování. Potěší také tichý chod a možnost použití aromatických olejů. Někteří z uživatelů uvedli, že ani po dosažení nastavené vlhkosti se zařízení nevypne. Disponuje však funkcí monitorování optimální vlhkosti. Pokud v automatickém režimu stoupne relativní vlhkost například nad 85 % na delší dobu než 30 minut, automaticky se vypne. Občasným problémem je přepínání aplikace do režimu offline. Aplikace je dostupná pouze v anglickém jazyce.

Pozitíva

Efektivní a tichý
Ovládání přes aplikaci
Design a praktické doplňování vody

Negatíva

Občasné hlášení offline aplikace (nutnost vypnout a zapnout)

Typ: ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s UV-C zářením ● Zvlhčovací výkon: 350 ml/hod. ● Objem nádržky: 4,5 l ● Hlučnost: 32 dB ● Intenzita zvlhčování: 3 úrovně + automaticky ● Jmenovitý výkon: 28 W ● Hmotnost: cca 1,57 kg ● Rozměry: 190 x 335 mm (Š x V)

Cenový trhák

Hyundai HUM 282

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, 2,2litrová nádržka na vodu, manuální režimy a regulace intenzity zvlhčování, hlučnost 35 dB, hmotnost 0,9 kg, příkon 35 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Hyundai HUM 282 je levný domácí zvlhčovač vzduchu, který je ideální do menších prostor s objemem do 38 m³ nebo rozlohou od 10 do 15 m². Pokud zvlhčovač použijete v místnosti o takovéto rozloze, nádržku s 2,2litrovým objemem, což je o něco více než v případě modelu Philips HU4803/01, stačí doplnit jednou za 7 až 22 hodin. Pro lepší představu: zvlhčovač při minimálním výkonu spotřebuje cca 100 g vody za hodinu, při maximálním cca 315 g/h.

Vzhledem k velmi nízké pořizovací ceně nás možnost regulace intenzity zvlhčování překvapila v tom nejlepším smyslu. Otočný regulátor s orientační stupnicí naleznete na přední straně zvlhčovače. Zajímavým detailem je i možnost polohování hadice, ze které vychází pára, resp. zvlhčený vzduch. Senzory pro snímání vlhkosti či automatická regulace zvlhčování v tomto případě chybí.

Plastová nádržka je průhledná, nedostatek vody proto odhalíte velmi jednoduše. Funkce automatického vypnutí při vyčerpání vody je již jakousi nepsanou samozřejmostí i u tohoto zařízení. Zvuková či světelná kontrolka, která vás upozorní na nutnost doplnění nádržky, se u modelu Hyundai HUM 282 nenachází.

K pozitivním parametrům řadíme nízkou spotřebu elektrické energie, jelikož tento zvlhčovač disponuje pouze 35W příkonem. Hlučnost je trošku vyšší, 35 dB však považujeme za snesitelnou hodnotu. Zvlhčovač vás může teoreticky rušit jen během spánku. Model váží pouhých 0,9 kg, což je opravdu málo. Kompaktní jsou i jeho rozměry, které představují 24 × 21,5 × 17,5 cm. Moderní až futuristický design nemusí vyhovovat každému, my jej však hodnotíme pozitivně.

Pozitíva

Nízká cena
Regulace intenzity zvlhčování
Přiměřeně velká nádržka na vodu

Negatíva

Vhodný pouze do menších místností
Bez automatických režimů
Bez časovače

Typ = ultrazvukový zvlhčovač ● Objem nádržky = 2,2 l ● Časovač = ne ● Hlučnost = 35 dB ● Intenzita zvlhčování = manuálně regulovatelná ● Příkon = 35 W ● Hmotnost = 0,9 kg ● Rozměry (V × Š × H) = 24 × 21,5 × 17,5 cm

Náš TIP

Philips HU4803/01

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, zvlhčovací výkon 220 ml/h, 2litrová nádržka na vodu, manuální + automatické režimy, regulace intenzity zvlhčování od 40 do 60 %, hlučnost 26 dB, hmotnost 3 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Philips HU4803/01 není úplně obyčejným modelem. Jednou z jeho nejzajímavějších vlastností je technologie NanoCloud, která slouží k dezinfekci vzduchu a zajišťuje jeho rovnoměrnou distribuci do celé místnosti. Proto nedochází k nadměrnému vlhnutí rohů či nábytku. Díky technologii NanoCloud, která využívá speciální filtr, je tento model zároveň vhodný i pro alergiky či astmatiky. Výrobce udává, že eliminuje až 99 % bakterií, což je bohužel neměřitelný parametr. Kromě toho vzduch čistí i od spor plísní, prachu a jiných patogenů.

Zvlhčovací výkon tohoto modelu představuje 220 ml/h, což je méně než v případě podstatně levnějšího modelu Sencor SHF 2051GR. Je tedy vhodný do místností o rozloze do 20 m². Hlučnost dosahuje 26 dB, což je nejméně v našem testu, proto se jedná o skutečně tichý zvlhčovač vzduchu. U modelu Philips HU4803/01 naleznete 3 manuální režimy zvlhčování. Výslednou vlhkost vzduchu v místnosti si tak můžete nastavit na 40, 50 nebo 60 %. Zvlhčovač disponuje také automatickým režimem. Jeho chod zajišťuje integrovaný digitální senzor, který monitoruje aktuální vlhkost vzduchu, a v závislosti na naměřených hodnotách zvlhčování reguluje automaticky pomocí zapínání a vypínání zařízení. Na zařízení se nachází také noční, spánkový režim, při kterém pracuje tišeji a jen s minimem světelných kontrolek.

Oceňujeme přítomnost kontrolky, která vás upozorní na nutnost dolití vody. Pokud byste ji ignorovali, nestane se nic strašného. Po jejím vyčerpání se zvlhčovač vypne sám. I na tuto skutečnost vás upozorní červená světelná kontrolka. Zde se zároveň dostáváme k jednomu z minusů, kterým je malý objem nádržky. Má jen 2 l, proto se připravte na její častější doplňování.

Samotná nádobka je praktická. Nachází se na ní ryska a nalévání vody je víc než jednoduché. Můžete ji vyjmout a doplnit přímo v umyvadle nebo do ní vodu dolít pomocí sklenice či jiné nádobky. Zvlhčovač vzduchu Philips je vybaven časovačem, který jej po uplynutí vámi zvoleného času automaticky vypne. Menším zklamáním je, že jej můžete nastavit jen na 2 fixní časové intervaly, konkrétně na 1,4 nebo 8 hodin.

Designu není co vytknout. Philips HU4803/01 působí nenápadně, při bližším pohledu však zaujme svou elegancí. Konstrukční řešení je minimalistické, což přispívá ke snadnému čištění a údržbě. Hmotnost tohoto domácího zvlhčovače vzduchu představuje něco kolem 3 kg a jeho rozměry jsou 33,9 × 24,9 × 24,9 cm, proto jej můžeme označit za opravdu kompaktní model.

Pozitíva

Efektivní zvlhčování dezinfekce vzduchu
Manuální i automatické režimy
Tichý provoz noční režim

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Menší objem nádržky na vodu
Vhodný do menších místností

Typ = ultrazvukový zvlhčovač ● Zvlhčovací výkon = 220 ml/h ● Objem nádržky = 2 l ● Časovač = 1,4/8 hod. ● Hlučnost = 26 dB ● Intenzita zvlhčování = 40–60 % ● Hmotnost = 3,09 kg ● Rozměry (V × Š × H) = 33,9 × 24,9 × 24,9 cm

Lacná kvalita

Sencor SHF 2051GR

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, zvlhčovací výkon 250 ml/h, 4litrová nádržka na vodu, manuální režimy a regulace intenzity zvlhčování, hlučnost 35 dB, hmotnost 1,2 kg.  

Prohlédnout nejlepší nabídku

Sencor SHF 2051GR s antibakteriální ochranou je dalším velmi levným domácím zvlhčovačem vzduchu. Z toho důvodu, že jeho zvlhčovací výkon činí 250 ml/h, což je podobné jako v případě Philips HU4803/01, se jedná o další model, který je vhodný do menších prostor o rozloze do 35 m². Zvlhčovací výkon je regulovatelný pouze manuálně a plynule, k čemuž slouží otočné kolečko na přední straně zařízení. Směr proudění páry můžete nastavit dle svých požadavků. Výstup páry je totiž otočný o 360°. Automatické režimy a časovač u tohoto zařízení nehledejte.

Spotřeba elektřiny je enormně nízká. S příkonem 25 W se jedná o energeticky nejúspornější kousek v našem testu ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu. Hlučnost je stejná jako u modelu Hyundai HUM 282. Mluvíme o 35 dB, což není nejméně, ale ani nejvíce.

K výhodám patří opravdu velká nádržka na vodu o objemu 4 l, na které naleznete praktickou rysku. Na jedno naplnění je proto zvlhčovač schopný pracovat cca 15 hodin. Sencor SHF 2051GR je vybaven speciálním filtrem pro snížení tvorby vodního kamene. Na nedostatek vody v nádržce vás upozorní světelná kontrolka. V případě, že se v daném momentě nebudete nacházet doma, dojde k automatickému vypnutí zvlhčovače. Totéž se stane i při odejmutí nádržky.

Z hlediska designu na nás zvlhčovač Sencor působí vcelku všedně. Nejde o přímo elegantní, ale spíše funkčně vypadající kousek o hmotnosti 1,2 kg a s rozměry 28 × 22 × 20 cm. Oceňujeme, že přívodní kabel má až 190 cm. Plusem je také přítomnost protiskluzových nožiček na spodní straně.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Regulovatelná intenzita zvlhčování
Velká nádržka a automatické vypnutí při nedostatku vody

Negatíva

Bez automatických režimů a časovače
Vhodný jen do menších místností

Typ = ultrazvukový zvlhčovač vzduchu ● Zvlhčovací výkon = 250 ml/h ● Objem nádržky = 4 l ● Časovač = ne ● Hlučnost = 35 dB ● Intenzita zvlhčování = manuálně regulovatelná ● Příkon = 25 W ● Hmotnost = 1,2 kg ● Rozměry (Š × H × V) = 28 × 22 × 20 cm

Pre náročných

Boneco S450

Parní zvlhčovač vzduchu, zvlhčovací výkon 550 ml/h, 7litrová nádržka na vodu, manuální + automatické režimy, regulace intenzity zvlhčování od 30 do 70 %, hlučnost 35 dB, hmotnost 1,2 kg, příkon 160–480 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Boneco S450 nevyniká designem a jeho pořizovací cena vás může na první pohled trochu zaskočit. Tento model však disponuje výkonem, který představuje až 550 ml/h. Proto je efektivní při zvlhčování místností o rozloze do 60 m². Intenzitu zvlhčování lze regulovat ve 3 stupních v rozmezí od 30 do 70 %, proto ho využijete i v menších prostorách. K dispozici máte manuální i automatické režimy, a to včetně toho spánkového.

Tento výkonný zvlhčovač vzduchu jako jediný v našem testu zastupuje kategorii parních modelů, což znamená, že produkuje teplou páru. Pozitivem je, že se jedná o snesitelnou teplotu, proto se nemusíte obávat nepříjemných zranění nebo nadměrného ohřevu vzduchu v místnosti. Tento fakt stojí za skutečností, že zařízení vzduch zároveň dezinfikuje a zbavuje různých patogenů.

Nádržka na vodu má nadstandardní, až 7litrový objem. Vzhledem k tomu skutečně oceňujeme přítomnost praktické rukojeti pro přenášení a jednoduchý mechanismus k jejímu vyjmutí. Podobně jako u zvlhčovače Sencor SHF 2051GR je i u tohoto modelu nádržka vybavena demineralizačním filtrem pro snížení tvorby vodního kamene. K zásadním pozitivům patří funkce samočištění a odvápnění. Údržba tohoto modelu je proto doslova nenáročná. Na nedostatek vody či nutnost vyčištění vás upozorní kontrolky.

U zvlhčovače z cenové kategorie do 6 000 Kč je přítomnost časovače nepsaným standardem. Na modelu Boneco S450 se dále nachází digitální displej se zajímavou funkcí. Při nočním režimu se intenzita jeho jasu automaticky ztlumí. Na displeji můžete sledovat informace o aktuální vlhkosti vzduchu, a to i při vypnutí zařízení. Samozřejmě musí zůstat zapojený do sítě.

U Boneco S450 se nachází difuzér, resp. zásobník na esenciální či vonné oleje. K zásadnějším negativům řadíme kromě vyšší pořizovací ceny i vysokou spotřebu elektřiny, která dosahuje až 480 W. Vyšší energetická náročnost je však vzhledem k vysokému zvlhčovacímu výkonu zcela logická.

Design není ohromující, na druhou stranu určitě neurazí. Všechny nedostatky v rámci „vizáže“ dorovnává velmi odolná konstrukce a vysoká kvalita zpracování. Tento model váží 4,5 kg a jeho rozměry představují 35,5 × 24 × 33,4 cm.

Pozitíva

Vysoký zvlhčovací výkon a dezinfekce vzduchu
Manuální i automatické režimy
Přijatelná teplota páry

Negatíva

Vysoká cena
Vysoká spotřeba elektřiny
Všední design

Typ = parní zvlhčovač vzduchu ● Zvlhčovací výkon = 550 ml/h ● Objem nádržky = 7 l ● Časovač = ano ● Hlučnost = 35 dB ● Intenzita zvlhčování = 30–70 % ● Příkon = 160–480 W ● Hmotnost = 4,5 kg ● Rozměry (D × Š × V) = 35,5 × 24 × 33,4 cm

Další zajímavé produkty

Ve svých testech se vám snažíme přinášet co nejkomplexnější informace, což zahrnuje také výběr produktů z různých cenových a výkonnostních kategorií. Pokud jste v našich recenzích nenašli zvlhčovač, který splňuje vaše osobní požadavky, doporučujeme vám nepřehlédnout další tipy na kvalitní a spolehlivá zařízení.

Zvlhčovač vzduchu Rowenta HU4020F0 je model, který ocení i náročnější spotřebitelé. Disponuje manuálními i automatickými režimy a je vybavený téměř 2,5litrovou nádržkou, kterou stačí naplnit jednou za 15 hodin. Intenzitu zvlhčování můžete regulovat ve 3 stupních, a to od 30 až do 70 %. Nechybí ani 12hodinový časovač a noční režim. Minusem je větší hlučnost, která dosahuje 40 dB. Díky výkonu 380 ml/h je model Aqua Boost určený do místností o rozloze do 50 m².

Duux Tag DXHU14 si zamilují všichni fanoušci stylových bytových doplňků. Jedná se o cenově dostupný model se zvlhčovacím výkonem 250 ml/h, který je určený do místností o rozloze 30 m². Objem nádržky je 2,5 l, provoz na jedno její naplnění proto představuje jen 10 hodin. Zvlhčovač má příkon 12 W, a tudíž enormně nízkou spotřebu elektřiny. Jeho hlučnost dosahuje 34 dB.

Stadler Form EVA je dalším dražším modelem s nadprůměrným výkonem 550 ml/h, který je dostupný ve 2 barevných variacích. Můžete ho využívat v místnostech o rozloze do 80 m², disponuje manuálními i automatickými režimy, intenzitu zvlhčování na něm můžete regulovat až v 5 stupních, je vybavený demineralizačním filtrem, aromadifuzérem, cca 6litrovou nádržkou na vodu, funkcí předehřívání vody a časovačem.

Zvlhčovač vzduchu Klarstein VapoAir je poměrně levný model se zajímavým designem, který je vhodný do menších místností. Jeho zvlhčovací výkon činí 350 ml/h. V případě prázdné nádržky o objemu 5,5 l, na což vás upozorní LED kontrolka, dojde k jeho automatickému vypnutí. Zajímavá je možnost přidání vonného oleje přímo do nádržky.

I model Concept ZV1200 Perfect Air patří mezi nejlevnější zvlhčovače vzduchu, které navíc plní funkci tlumeného nočního osvětlení. Nádržka na vodu o objemu 4 l a výkon 30 W jej předurčují k používání v prostorách o rozloze do 30 m². Intenzita zvlhčování je regulovatelná ve 3 stupních.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Zajímá vás, které zvlhčovače vzduchu patří v současnosti k nejprodávanějším na portálu Heureka? V tom případě nepřehlédněte následující tabulku s průběžně aktualizovaným přehledem těchto modelů. K tomuto parametru jsme při sestavování svého testu zvlhčovačů vzduchu přihlíželi i my, jelikož spolu s recenzemi vypovídá o skutečné popularitě mezi zákazníky.

Názov Hodnotenie Detail
Ionic-Care Triton X-65*Zobrazit produkt
Winix Zero5*Zobrazit produkt
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Compact5*Zobrazit produkt
TrueLife Air Humidifier H5 Touch5*Zobrazit produkt
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro5*Zobrazit produkt

Zvlhčovače vzduchu nejsou určené pouze pro alergiky, lidi s dýchacími problémy, děti, majitele domácích mazlíčků či kuřáky. Příliš nízká vlhkost vzduchu totiž není prospěšná pro nikoho z nás. Kromě schopnosti zvlhčování tato zařízení vzduch celkově zkvalitňují, dezinfikují a zbavují patogenů. V tomto návodu na výběr toho nejlepšího zvlhčovače vzduchu do vaší domácnosti vás provedeme všemi parametry, vlastnostmi a funkcemi, které ovlivňují jeho skutečný výkon a vlastnosti.

Jak vybrat zvlhčovač vzduchu

  • Základní typy zvlhčovačů vzduchu
  • Speciální typy zvlhčovačů vzduchu
  • Energetická náročnost
  • Zvlhčovací výkon
  • Velikost místnosti
  • Objem nádržky na vodu
  • Vodní filtry
  • Ovládání: manuální vs. automatické režimy
  • Hlučnost
  • Funkce a doplňky
  • Cena a renomovaní výrobci

Základní typy zvlhčovačů vzduchu

Na trhu jsou dostupné 4 základní typy zvlhčovačů vzduchu, a to ultrazvukové, ty s přirozeným odpařováním a ty, které produkují horkou páru. Posledním typem, který však nelze považovat za plnohodnotné zařízení, jsou keramické zvlhčovače vzduchu na radiátor. Každý typ zvlhčovače funguje na jiném principu, využívá jinou technologii a produkuje jiný typ vlhkosti. Pro vás jako pro spotřebitele je nejdůležitější právě poslední parametr, od kterého se odvíjí způsob využití daného produktu.

  • Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu: Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu fungují na principu ultrazvukových vln, které vodu takříkajíc rozbíjejí na menší částice a ty následně přeměňují na studenou páru. Tento proces se vyznačuje velmi rychlým nástupem účinku, proto se jedná o nejefektivnější typ zvlhčovačů. Jejich největší výhoda, tedy vysoká efektivita, je zároveň nevýhodou. Při nesprávném použití hrozí tvorba nadměrné vlhkosti, která se může projevit vlhnutím nábytku, podlah či tvorbou plísní. Proto je nezbytné, abyste věnovali zvýšenou pozornost správnému nastavení intenzity a délky zvlhčování. K nevýhodám patří i nutnost použití měkké vody, jelikož tento typ zvlhčovačů je náchylný k usazování vodního kamene, který snižuje jejich účinnost i životnost.
  • Zvlhčovače vzduchu s přirozeným odpařováním: Tyto zvlhčovače vzduch zvlhčují nejpřirozenějším způsobem. Jejich efektivita je nižší, proto se hodí zejména do normálně suchých nebo menších místností. Nejzásadnějším minusem je vyšší pořizovací cena. Standardními typy modelů s přirozeným odpařováním jsou: Diskové zvlhčovače vzduchu – disponují rotačním diskem, který se otáčí ve vodě a do okolí rozhání přirozeně se odpařující tekutinu očištěnou od patogenů. Výhodou jsou nulové provozní náklady, jelikož tyto diskové filtry není nutné vyměňovat; Zvlhčovače s filtračními kazetami – pára je vyráběná z předem nasáté vody z okolního prostředí. Upozorňujeme, že u tohoto typu zvlhčovače je potřeba průběžně dokupovat filtrační kazety. Plusem je, že vzduch nejen zvlhčují, ale také čistí.
  • Parní zvlhčovače vzduchu: Jak vyplývá ze samotného názvu, tento typ zvlhčovačů produkuje páru. Pozor, mluvíme o horké, resp. teplé páře. V jejich těle je ukryté topné těleso, které ohřívá vodu. K negativům této alternativy patří vyšší energetická náročnost, tedy spotřeba elektřiny, oteplování okolního prostředí, větší hlučnost a riziko úrazu při kontaktu s horkou párou. K plusům parních zvlhčovačů vzduchu patří vcelku vysoká efektivita a schopnost ničit mikroorganismy v ovzduší. Proto jde o populární volbu alergiků, rodičů malých dětí či lidí, kteří trpí astmatem a jinými dýchacími problémy. Upozorňujeme, že tento typ zvlhčovače není ideální k používání během léta.
  • Keramické zvlhčovače vzduchu na radiátor: Zvlhčovače vzduchu na radiátor zmiňujeme spíše pro zajímavost. Jedná se o různé, nejčastěji keramické misky, které mohou mít všelijaký tvar, barvu a design. Jejich součástí je háček či jiný držák, který slouží k jejich upevnění, resp. zavěšení na radiátor. Do této nádobky napustíte vodu, která je odpařována přirozeným způsobem. Můžete do ní přidat také vonný olej či sůl. Zvlhčovače vzduchu na radiátor jsou efektivní jen v období, kdy ve své domácnosti topíte.

Parní zvlhčovač vzduchu

Speciální typy zvlhčovačů vzduchu

Ke speciálním typům zvlhčovačů vzduchu patří ty, které nejsou určené pouze ke zvlhčování, ale také k dezinfekci, zkvalitnění či pročištění vzduchu. Nedokonalostí těchto modelů bývá buď vysoká cena, nebo nižší zvlhčovací výkon.

  • Solné zvlhčovače vzduchu: Solné zvlhčovače vzduchu, nazývané také jako přenosné solné jeskyně, jsou vybavené speciálním filtračním blokem. Jsou ideální pro všechny lidi, kteří trpí alergiemi, oslabenou imunitou, astmatem, bronchitidou, záněty dutin či jinými onemocněními horních a dolních cest dýchacích. K nejpopulárnějším solným zvlhčovačům vzduchu patří solné jeskyně Salin, které stojí 2 000 až téměř 5 000 Kč.
  • Zvlhčovače vzduchu s ionizátorem: Zvlhčovač vzduchu s ionizátorem vzduch obohacuje o záporně nabité ionty, což má přímý dopad na jeho pomyslnou kvalitu. Záporné ionty pomáhají plicím lépe pracovat s kyslíkem. Kromě toho mají údajně i pozitivní vliv na psychickou pohodu. Zvlhčovače vzduchu s ionizátorem do jisté míry zastoupí čističku vzduchu. Ionty na sebe totiž vážou různé pevné částice, jako je prach či pyl, díky čemuž dochází k jejich rychlejšímu usazování. Stejným způsobem dokážou eliminovat nepříjemné pachy, např. cigaretový kouř. Jedná se o nejlepší zvlhčovače vzduchu pro alergiky a miminka.

Energetická náročnost

Energetická náročnost zvlhčovačů vzduchu souvisí převážně se spotřebou elektřiny. Jak bylo naznačeno výše, spotřeba se podstatně liší v závislosti na typu zvlhčovače. Dále na ni má vliv příkon a max. výkon daného modelu a samozřejmě i intenzita zvlhčování.

Příkon zvlhčovačů s přirozeným odpařováním, u kterých elektřinu spotřebovává jen ventilátor, většinou nepřesahuje 50 W. Naopak energeticky nejnáročnějšími jsou parní zvlhčovače vzduchu. V jejich případě příkon nezřídka přesahuje 300 W, jelikož topné těleso spotřebovává poměrně mnoho elektřiny. Někde uprostřed se nacházejí ultrazvukové zvlhčovače s příkonem od 10 do cca 300 W. 

Zvlhčovací výkon

Výkon zvlhčovače je nejdůležitějším parametrem. Rozhoduje, v jak velkém prostoru bude daný model fungovat nejoptimálněji. Údaj o výkonu hovoří o tom, kolik ml vody ve formě páry bude uvolněno ze zvlhčovače během jedné hodiny. Na následujících řádcích se podíváme na přibližný max. výkon zvlhčovače vzhledem k velikosti místnosti, resp. prostoru, ve kterém potřebujete zvýšit relativní vlhkost vzduchu.

Zvlhčovač vzduchu – zvlhčovací výkon

  • Zvlhčovače s výkonem 100–200 ml/h – místnosti do 15 m².
  • Zvlhčovače s výkonem 200–300 ml/h – místnosti do 35 m².
  • Zvlhčovače s výkonem 300–400 ml/h – místnosti do 50–80 m².
  • Zvlhčovače s výkonem 400–600 ml/h – místnosti nad 80 m².
  • Zvlhčovače s výkonem nad 600 ml/h – na trhu jsou dostupné i nadstandardně výkonné zvlhčovače vzduchu s enormně vysokým zvlhčovacím výkonem (1 000 ml/h a více), které jsou vhodné k použití v celém domě nebo komerčních prostorech.

Informace o velikosti prostoru, ve kterém bude daný zvlhčovač pracovat dostatečně efektivně, může být uvedená i v metrech krychlových. Tento parametr je o něco přesnější, jelikož výška stěn není ve všech místnostech stejná. Objem vypočtete pomocí jednoduchého vzorce: šířka × výška × délka daného prostoru.

Důležitou otázkou je, zda můžete používat např. zvlhčovač s výkonem 400 ml/h v maličké místnosti o rozloze 20 m². Pokud disponuje dostatočnou manuální nebo automatickou regulací intenzity zvlhčování, tak ano. V případě, že si vyberete model bez regulace, není takovéto použití vhodné. Vzduch byste zvlhčili na nepříjemné až nesnesitelné hodnoty.

Velikost místnosti

Velikost prostoru není jediným důležitým parametrem, který souvisí s max. výkonem zvlhčovače. Rozhodující je také relativní vlhkost vzduchu, na kterou má vliv několik faktorů. Novostavby bývají přirozeně vlhčí. Nacházejí se v nich nová okna a dveře s výbornými izolačními vlastnostmi.

Určitou roli hraje i izolace obvodových zdí a střechy či zdi, které ještě nestihly stoprocentně vyschnout. Naopak starší domy/byty se starými okny jsou neustále profukovány, relativní vlhkost vzduchu je proto přirozeně nižší. Jen málokdy přesáhne 40 %. Pozor, neplatí to pro staré stavby se zvlhlými zdmi či střechou, kterou zatéká.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu je přímo úměrný tomu, jak dlouho bude zvlhčovač pracovat na jedno naplnění. U zvlhčovačů s objemem kolem 3–5 l, což je jakýsi nepsaný standard, můžete počítat s provozem od 10 do 24 hodin. Pozor, jde jen o orientační údaj, k čemuž se dostaneme za chvíli.

Zvlhčovač vzduchu – Objem nádržky na vodu

Na trhu jsou dále dostupné malé modely s objemem do 3 l, které jsou pro vás vhodné jen tehdy, pokud potřebujete zvlhčovat čas od času nebo během krátké doby, vlhkost ve vašem příbytku není extrémně nízká, případně máte menší místnosti. V opačném případě do nich budete muset vodu dolévat každou chvíli. Největší zvlhčovače mají 7–8l.

Dobu provozu na jedno naplnění nádržky na vodu ovlivňují i další faktory, jako je intenzita produkce páry, relativní vlhkost vzduchu v daném prostoru či zmiňovaný výkon zvlhčovače. Proto vám doporučujeme, abyste si při výběru všímali údajů o době provozu za různých podmínek.

Vodní filtry

Kvalitní zvlhčovače vzduchu bývají vybavené různými filtry, které zlepšují kvalitu vzduchu i vody v nádržce. Pokud vám to vaše finanční možnosti dovolí, určitě vám doporučujeme sáhnout právě po takovémto zařízení.

  • Demineralizační filtry: Nacházejí se přímo v nádobce na vodu a slouží k eliminaci minerálů, které stojí za vznikem vodního kamene. Nazývají se také antimineralizační filtry.
  • Diskové zvlhčovače vzduchu: Jsou výborným řešením pro ty, kteří chtějí ušetřit na provozních nákladech. Ve zvlhčovači se nachází speciální diskový filtr, který není nutné vyměňovat. Slouží k filtraci vody od minerálů, ale také k pročištění vzduchu od různých pachů.

Ovládání: manuální vs. automatické režimy

Způsob ovládání spotřebičů většinou nepatří k nejdůležitějším technickým parametrům, zvlhčovače však patří k výjimkám. Na výběr máte totiž modely s manuálním nebo automatickým ovládáním, které se od sebe zásadním způsobem liší.

  • Manuální režimy: Jedná se o levnější alternativu. Zvlhčovače musíte zapínat i vypínat ručně. Nedisponují žádnými senzory pro měření aktuální vlhkosti či teploty, produkci páry neregulují automaticky a většinou nejsou vybavené ani pokročilými funkcemi a kontrolkami.
  • Automatické režimy: Zvlhčovače s automatickými režimy nebo tzv. zvlhčovače se spínačem patří k dražším zařízením s mnoha výhodami. Manuálně je stačí jen zapnout. O všechno ostatní se postarají samy. Díky senzorům dokážou měřit okolní teplotu i vlhkost, automaticky se vypnou a zapnou, mnohé z nich dokonce vypočítají ideální produkci páry v různých částech dne.

Zvlhčovač vzduchu s automatickým režimem

S ovládáním souvisí ještě několik dalších důležitých parametrů a funkcí, které mohou používání zvlhčovače vzduchu podstatně usnadnit a zefektivnit.

  • Manuální regulace intenzity zvlhčování: Některé modely vzduch zvlhčují jen v případě jedné fixní intenzity, na některých si ji můžete nastavit dle aktuálních požadavků. Možnost regulace intenzity je velmi praktickou funkcí, jelikož vám umožňuje zvlhčovač používat v různě velkých místnostech a konečnou vlhkost vzduchu přizpůsobit osobním požadavkům.
  • Automatická regulace: Pokud zvlhčovač disponuje integrovaným teploměrem, resp. senzory k měření okolní teploty a vlhkosti, intenzitu zvlhčování dokáže upravovat automaticky.
  • Dálkové ovládání: K některým zvlhčovačům dostanete i dálkový ovladač.
  • Smart funkce: Mnohé novější modely patří do rodiny smart zařízení, která můžete propojit s telefonem a aplikací. Kromě toho, že je prostřednictvím aplikace ovládáte, v ní většinou naleznete i různé speciální režimy a funkce.

Hlučnost

To, zda a jak je pro vás hlučnost zvlhčovače důležitá, se odvíjí zejména od způsobu jeho použití. Chcete-li vzduch zvlhčovat v neobývaných prostorách, tento parametr můžete dát stranou. Hlučnost pro vás bude nejdůležitější v případě, že toto zařízení použijete v obývacím pokoji, dětském pokoji a samozřejmě ložnici, resp. v jakékoli místnosti během spánku.

Za průměrnou hlučnost, v rámci níž ještě můžeme mluvit o tichém zvlhčovači vzduchu, lze označit 35 dB, což je snesitelné, při spánku vás však může takováto hodnota hluku rušit. Modely se spánkovým režimem zpravidla dosahují pouhých 20–26 dB. Pokud však sáhnete po opravdu výkonném zvlhčovači vzduchu, počítejte s hlučností od 40 do 50 dB.

Funkce a doplňky

Na trhu jsou dostupné mnohé modely, které využijete nejen ke zvlhčování vzduchu, ale také čištění či aromaterapii. Zvlhčovače mohou navíc disponovat řadou zajímavých funkcí, které zásadně ovlivňují pohodlnost a praktickou stránku jejich používání.

  • Časovač: Umožňuje nastavení zapnutí či vypnutí zvlhčovače ve vámi stanoveném čase.
  • Automatické vypnutí: Tato funkce patří k těm bezpečnostním. Slouží k automatickému vypnutí zvlhčovače v případě, že se z nádržky odpaří veškerá voda.
  • Kontrolky: Tato zařízení mohou být vybavená různými kontrolkami, které vás upozorní na jejich provoz, nutnost doplnění nádržky na vodu, zavápnění či poruchu.
  • Funkce samočištění: Určitě vám doporučujeme sáhnout po modelu s touto funkcí, a to hlavně v případě, že máte tvrdou vodu. Samočištění slouží k automatickému odvápnění „útrob“ zařízení.
  • Předehřívání: Setkáte se s ním zejména u ultrazvukových zvlhčovačů. Předehřívání páry oceníte v zimních měsících, kdy není žádoucí, aby vzduch v místnosti i ochlazovala. Teplá pára vzduch zároveň dezinfikuje.
  • Aromaterapie: Nachází-li se u zvlhčovače speciální nádobka na esenciální či vonné oleje, tedy tzv. aromadifuzér, můžete ho využít i k aromaterapii.
  • Kombinované zvlhčovače: Některé zvlhčovače slouží také jako čistička. Jedná se o speciální modely 2v1, které disponují různými filtry na čištění vzduchu. Pokud byste se rozhodli pro tuto alternativu, nepřehlédněte, jakými filtry je dané zařízení vybaveno.

Zvlhčovač vzduchu s aroma difuzérem

Levné zvlhčovače vzduchu nabídnou základ

Cenu zvlhčovačů vzduchu ovlivňuje několik faktorů. Při našem průzkumu jsme si potvrdili, že nejdůležitější roli hraje zvlhčovací výkon, a tudíž velikost místnosti, v níž dokáže daný model vzduch efektivně zvlhčit. Hned za tímto parametrem následují:

  • možnosti, přesnost a rozsah regulace intenzity zvlhčování,
  • přítomnost automatických režimů (senzor měření vlhkosti, časovač atd.),
  • kvalita zpracování,
  • značka a typ zvlhčovače.

Nejlevnější zvlhčovače vzduchu můžete pořídit již za 200 Kč. Jedná se o miniaturní zařízení, nejčastěji s USB připojením, která připomínají aromadifuzér. Jejich výkon se pohybuje od 20 do 50 ml/h, své využití proto najdou jen v opravdu maličkých místnostech.

Do kategorie levných zvlhčovačů vzduchu lze zařadit ty za 500 až 1 000 Kč. V tomto případě očekávejte základní funkce, pouze manuální režimy a absenci pokročilých kontrolek. Zvlhčovací výkon je zpravidla dostačující pro místnosti o rozměrech do 35 m².

Další pomyslnou kategorii tvoří produkty za 1 700 až 5 000 Kč. Toto cenové rozpětí je vcelku široké, zvlhčovače se však většinou nijak zásadně neliší. Rozdíly spočívají zejména ve zvlhčovacím výkonu, který se pohybuje od 400 do více než 600 ml/h. Z hlediska ostatních parametrů jde zpravidla o kousky s manuálními i automatickými režimy, časovačem, vysokou kvalitu zpracování (nepsaným pravidlem je, že vyšší cena = vyšší kvalita), různými kontrolkami, filtry a doplňky.

Beurer, Klarstein, Sencor? Top zvlhčovače nabízí Philips, Airbi a Xiaomi

Abyste si mohli udělat lepší představu o skutečné kvalitě, výkonu a vlastnostech zařízení od známějších i méně známých výrobců, připravili jsme si pro vás krátký přehled modelů, které jsou na základě prodejnosti a recenzí spotřebitelů na známých českých portálech označované za nejlepší.

K top zvlhčovačům vzduchu na alza.cz patří modely od značky Philips, Rohnson, Concept, Hyundai, Airbi, Xiaomi, Baseus či ETA. Na portálu Heureka jsou kromě již zmíněných značek za nejoblíbenější označované zvlhčovače vzduchu Beurer, Ardes, Esperanza Klarstein, Gizzanti Salin a Woods. K nejprodávanějším zvlhčovačům vzduchu patří také modely od značky Camry, Boneco, Interpharm, Gorenje a Orava, Momert.

Máte-li zájem o zvlhčovač vzduchu pro miminka či alergiky, tedy ten s ionizátorem, doporučujeme vám zařízení jako Stylies Leonis či Lanaform New Vapolux za cenu do 3 000 Kč, levnější zvlhčovače vzduchu Airbi Twin Airbi Cubic za cca 1 500 Kč nebo ty dražší, Airbi AirwasherAirbi Prime Airbi Maximum, za 9 000 až téměř 13 000 Kč. Dalším populárním, kvalitním, ale dražším ultrazvukovým zvlhčovačem vzduchu s ionizátorem je i Boneco W2055D za více než 8 500 Kč.

Otázky a odpovědi – FAQ

Věříme, že vám náš návod na výběr nejlepšího zvlhčovače vzduchu do vaší domácnosti přinesl všechny důležité informace, které pro vás budou opravdu užitečné. Pokud vás zajímají jakékoli další parametry, rady ohledně správného používání či tipy na populární modely, budeme rádi, pokud se nás zeptáte v diskuzi pod článkem.

Pokud vzduch není extrémně suchý, můžete ho zvlhčit i jinými způsoby. V zimním období vám pomohou vaše radiátory. Položte na ně misku s vodou, která se bude postupně odpařovat. Populárním způsobem je také sušení prádla v místnosti, kde potřebujete zvýšit vlhkost vzduchu. Svou práci zastanou i rostliny. V tomto případě platí, že čím více, tím lépe. K rychlému, ale krátkodobému zvlhčení vzduchu můžete použít klasický rozprašovač s vodou.

Do zvlhčovače vzduchu slanou vodu přidávejte pouze tehdy, když to povoluje výrobce. Tuto informaci byste měli najít v návodu k použití. Aplikujete-li sůl do zařízení, které k tomu není určené, můžete poškodit jeho komponenty. Sůl se totiž při nahřívání bude srážet na stěnách, ale i na těžko dostupných místech, jako jsou různé hadičky, což se projeví sníženou schopností zvlhčování, produkcí nepřehledné mlhy nebo nenávratným poškozením celého zařízení. Pokud v návodu nenajdete informaci o možnosti používání slané vody ve zvlhčovači vzduchu, neaplikujte ji ani do speciální nádobky na vonné oleje.

Pod pojmem zvlhčovač vzduchu pro děti se většinou ukrývají levné modely s veselým designem a motivy. Pokud bychom se však zeptali, jaký zvlhčovač vzduchu je pro děti nejlepší, odpověď by zněla, že ten s funkcemi k dezinfekci a celkovému zkvalitnění vzduchu.

Víťaz testu

Klarstein VapoAir Onyx

Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s ionizátorem, zvlhčovací výkon 350 ml/hod., 5,5litrová nádržka na vodu, manuální + automatické režimy, regulace intenzity zvlhčování od 30 do 75 %, hlučnost 35 dB, hmotnost 2,8 kg, příkon 30/110 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ultrazvukový zvlhčovač Klarstein VapoAir Onyx je velmi zajímavým kouskem, což potvrzují i ​​samotní spotřebitelé, jelikož v současnosti patří k nejprodávanějším na českém trhu. Jeho zvlhčovací výkon dosahuje 350 ml/h, proto je tento model určený i do větších místností o rozloze do 50 m².

Na modelu Klarstein VapoAir Onyx naleznete 3 manuální režimy. Intenzitu zvlhčování lze nastavit v rozmezí od 30 do 75 %, a to v krocích po 5 %. Zvlhčovač disponuje externím senzorem a automatickou regulací zvlhčování. Poté, co vzduch dosáhne vámi nastavené úrovně vlhkosti, se sám přepne do pohotovostního režimu. VapoAir Onyx jako jediný v našem testu zastupuje kategorii ultrazvukových zvlhčovačů vzduchu s ionizátorem. Díky tomu vzduch zvlhčí, zkvalitní a zbaví nepříjemných pachů, např. cigaretového kouře či aroma přepáleného oleje. Současně se na něm nachází aromadifuzér, který vaši domácnost provoní.

Odnímatelná nádržka na vodu, která je plnitelná ze spodní strany, má až 5,5 l, proto se nemusíte obávat jejího častého doplňování. V případě tohoto komponentu nás zaujal keramický filtr pro čištění a změkčování vody, který je umístěný přímo v nádržce. Kromě něj se v ní nachází také modrá LED dioda, která slouží k intimnímu osvětlení prostoru. Zvlhčovač vzduchu Klarstein tak splňuje i funkci designového bytového doplňku, k čemuž přispívá také jeho velmi zajímavý vzhled.

Zvlhčovač je vybaven až 2 otvory, ze kterých vychází vodní pára. Oba jsou polohovatelné ve 360°, směr proudění vzduchu tak můžete regulovat přesně podle svých představ. Dále se na něm nachází funkce předehřívání páry, kterou oceníte během zimních měsíců. Vzhledem k počtu vyjmenovaných funkcí je jasné, že VapoAir Onyx disponuje také časovačem, který lze nastavit do 12 hod., a automatickým vypnutím po vyčerpání vody z nádržky.

Hlučnost tohoto modelu je trošku vyšší. Dosahuje 35 dB, což je srovnatelné s Hyundai HUM 282 i Sencor SHF 2051GR. Spotřeba se v závislosti na využívaných funkcích a režimech pohybuje v rozmezí od 30 do 110 W. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Probíhá prostřednictvím dotykové podsvícené klávesnice na přední straně zařízení. Další možností je použití dálkového ovladače. Údaje o aktuální vlhkosti vzduchu jsou průběžně zobrazovány na LED displeji.

VapoAir Onyx je díky vícero bezpečnostním prvkům ideální volbou pro rodiče malých dětí či majitele domácích mazlíčků. Nádržka na vodu je zajištěna pojistkou proti nechtěnému vyjmutí. Na dotykové klávesnici se nachází zámek, který můžete kdykoli vypnout, a na spodní straně zvlhčovače najdete protiskluzové nožičky.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, výkonem a funkcemi
Pokročilé funkce a výborná regulace zvlhčování
Velmi zajímavý design

Negatíva

Trochu vyšší spotřeba elektřiny

Typ = ultrazvukový zvlhčovač vzduchu s ionizátorem ● Zvlhčovací výkon = 350 ml/hod. ● Objem nádržky = 5,5 l ● Časovač = 12 hod. ● Hlučnost = 35 dB ● Intenzita zvlhčování = 30–75 % ● Příkon = 30/110 W ● Hmotnost = cca 2,8 kg ● Rozměry (Š × V × H) = 20 × 36 × 24 cm

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotřebiče

Vaše hodnocení:
(87.6%)