Velké spotřebiče

Výběr velkých domácích spotřebičů jakými jsou ledničky, pračky, sušičky nebo myčky nádobí je vždy složitý proces. My vám alespoň do jisté míry dokážeme v rozhodování pomoci. Detailním zkoumáním referencí spotřebitelů a na základě výsledků odborných testů jsme zjistili, že nejdůležitějším parametrem každého spotřebiče je jeho spolehlivost. Detailnímu zkoumání a porovnávání jsme věnovali stovky hodin a podrobili mu množství modelů z kategorie velkých spotřebičů.

Sušičky prádla

Nejlepší sušičky prádla 2024 + recenze

Označení nejlepší sušička si v našem testu odnesl model AEG AbsoluteCare T8DBG68WC, který si nás získal díky perfektním referencím spotřebitelů a dokonale suchému prádlu z...
Mobilní klimatizace

Nejlepší mobilní klimatizace 2024 + recenze

Mobilní klimatizace Sinclair AMC-14P nabízí skvělý chladicí výkon a funkci vytápění. Desítky hodin srovnávání jednotlivých produktů nám ukázaly vícero zajímavých adeptů.
Pečicí trouby

Nejlepší pečicí trouby 2024 + recenze

Gorenje BOSX6747A01BG nás zaujala krásným designem, bezchybnou funkčností a rozsáhlou nabídkou programů.
Ochlazovače vzduchu

Nejlepší ochlazovače vzduchu 2024 + recenze

V našem testu získalo slušné hodnocení hned několik modelů, ale celkovým vítězem se stal výkonný Honeywell ES800I.
Samočistící trouby

Nejlepší samočisticí trouby 2024 + recenze

Parní, pyrolytické nebo katalytické čištění trouby? V našem srovnání zaujala vestavná samočisticí trouba Gorenje BOSX6747A01BG s parním čištěním a katalytickou vložkou.
Symboly na troubě

Symboly na troubě Mora, Electrolux, Gorenje, Bosch, Whirlpool, Siemens, Amica a Beko

Nabízené funkce a programy na pečicích troubách jsou značeny různými symboly, přičemž každý výrobce používá vlastní. Co znamenají jednotlivé symboly na troubách oblíbených značek?
Jak vyčistit pečicí troubu

Jak vyčistit pečicí troubu od mastnoty bez chemie – octem, citronem nebo sodou?

Špinavý rošt, připáleniny, usazená mastnota a navíc i zamazaná dvířka. Čištění trouby není žádná zábava, s našimi tipy jej však zvládnete s lehkostí.
Energetická třída / energetický štítek

Energetická třída / energetický štítek chladničky, pračky, vysavače, televize – co znamená?

Shrnuli jsme několik podstatných informací o významu a účinnosti energetických štítků a tříd energetické účinnosti, které jsou realitou v oblasti elektrických spotřebičů již více než 20 let.
Nejčastější poruchy sušičky prádla

Sušička prádla Whirlpool, Bosch, LG či AEG – nejčastější poruchy: nesuší, nehřeje, voda pod sušičkou

Je jedno, jestli máte doma sušičku Bosch, Whirlpool, Beko, LG, AEG, Electrolux, Candy, Samsung, Gorenje nebo Miele. I ty nejlepší sušičky prádla se občas setkají s poruchou.
Americké lednice

Nejlepší americké lednice 2024 + recenze

Proč si pořídit americkou lednici a která je ta nejlepší? Odpovědi nejen na tyto otázky naleznete v našem srovnávacím testu, jehož vítězem se stala lednice Samsung RS67A8811B1.

Autolednice

Nejlepší autolednice 2024 + recenze

Do srovnávacího testu jsme vybrali ty nejlepší autolednice a porovnali nejen technické parametry. O svých kvalitách nás přesvědčila přenosná autolednice G21 C&W.

Chybové kódy myček nádobí

Chybové kódy myček Bosch, Electrolux, Gorenje, Beko, Whirlpool, Candy či Samsung. Co znamenají?

Chybové kódy dopomáhají k pohotovému řešení určitého problému, a to už buď samostatně, nebo s pomocí odborníka. Co jednotlivé kódy znamenají?

Digestoře Klarstein

Digestoře Klarstein – recenze, zkušenosti, cena

Značka Klarstein má ve svém portfoliu různé typy od komínových až po ostrůvkové odsavače par. Zaujmou designem i kvalitou zpracování.

Elektrické bojlery

Nejlepší elektrické bojlery 2024 + recenze

Pokud právě zvažujete koupi bojleru, věříme, že náš test elektrických ohřívačů vody vám pomůže. Kromě vítěze testu, a sice elektrického bojleru Tatramat EOV 120 Trend, jsme...

Elektrické sporáky

Nejlepší elektrické sporáky 2024 + recenze

Otestovali jsme desítky elektrických sporáků, abychom nakonec zvolili vítěze v této kategorii. Stal se jím model Electrolux LKR564200X.

Indukční sporáky

Nejlepší indukční sporáky 2024 + recenze

Testem indukčních sporáků jsme strávili desítky hodin. Vítězně z něj vyšel model Electrolux LKI564202W.

Indukční varné desky

Nejlepší indukční varné desky 2024 + recenze

Indukční varná deska Whirlpool WL B1160 BF nás upoutala svými funkcemi, intuitivním vařením i spojením dvou zón do jedné.

Jak resetovat myčku nádobí

Jak resetovat myčku nádobí Bosch, Whirlpool, Beko, Electrolux, Mora či Gorenje

Do jednoho článku jsme pro vás shrnuli všechny užitečné informace o tom, kdy, jak a proč je třeba resetovat myčku nádobí.

Jak vyčistit digestoř

Jak vyčistit digestoř od mastnoty a prachu – čištění uhlíkového a tukového filtru

Pravidelná údržba je důležitá nejen z estetického hlediska, ale také pro správné fungování a dlouhou životnost digestoře. Jak nejlépe vyčistit digestoř?

Jak vyčistit myčku nádobí

Jak vyčistit myčku nádobí Bosch, Electrolux nebo Beko? Pomohou ocet, kyselina citrónová a soda?

Chcete-li, aby vám myčka nádobí co nejdéle sloužila, je ideální ji alespoň jednou za měsíc kompletně vyčistit. Zanedbaná péče se totiž může projevovat různě.

Jak vyčistit pračku

Čištění pračky octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou. Jak vyčistit pračku od plísně a usazenin?

V útrobách pračky se hromadí vlhkost, nečistoty z oblečení nebo zbytky pracího prášku. Usazuje se v nich vodní kámen. Jak pračku vyčistit?

Kombinované chladničky

Nejlepší volně stojící kombinované chladničky 2024 + recenze

V našem spotřebitelském testu získala nejlepší hodnocení volně stojící chladnička LG GBP31SWLZN s velkým objemem chladící části a funkcí automatického odmrazování. Které další modely ve...

Kombinované sporáky

Nejlepší kombinované sporáky – plynový sporák s elektrickou troubou

Desítky hodin zodpovědného hodnocení a porovnávání všech důležitých parametrů, vlastností i spotřebitelských zkušeností přineslo vítěze v podobě sporáku Amica SPFS 28TLDZP X.

Komínové digestoře

Nejlepší komínové digestoře 2024 + recenze

Přes 50 hodin jsme věnovali výběru komínových digestoří a vybrali jsme několik kvalitních modelů. Nejlepších výsledků dosáhla digestoř AEG DBB5660HM

Lednice Gorenje

Lednice Gorenje – recenze, srovnání, ceny

Vítězem srovnávacího testu se stala lednička Gorenje NRC620CSXL4. Lednice je úsporná, disponuje beznámrazovou technologií a vnitřní objem lednice je až 255 litrů.

Lednice Samsung

Lednice Samsung – recenze, ceny, srovnání

Téměř 60 hodin jsme analyzovali nabídku výrobce Samsung a vybrali vítěze – kombinovaná lednice Samsung RB38A7B6D22 má objem lednice až 276 litrů a skvělý mrazicí výkon.

Mobilní klimatizace Klarstein

Mobilní klimatizace Klarstein – recenze, test, zkušenosti

S mobilní klimatizací nemusíte řešit žádné stavební úpravy, je lehká, přenosná a můžete ji využít i na cestách. Podívali jsme se na mobilní klimatizace Klarstein.

Myčky nádobí Beko

Myčky nádobí Beko – recenze, návod, cena, zkušenosti

V testu myček nádobí Beko, které se mezi spotřebiteli těší velké popularitě, se vítězem stala myčka Beko DFN26422X.

Myčky nádobí Bosch

Myčky nádobí Bosch – recenze, návod, cena

Myčky nádobí Bosch patří ke spolehlivým domácím spotřebičům. Přesvědčila nás o tom také vítězka testu – úsporná myčka nádobí Bosch SMS4EVI14E.

Myčky nádobí Whirlpool

Myčky nádobí Whirlpool – recenze, návod, cena

Absolutním vítězem našeho srovnávacího testu se stal model Whirlpool WSFO 3T125 6PC X s funkcí zónového mytí. Jak dopadly další modely?

Nástěnné klimatizace

Nejlepší nástěnné klimatizace 2024 + recenze

Po podrobné analýze a porovnání technických parametrů a cen jsme jako vítěze zvolili nástěnnou klimatizaci Samsung Wind-Free Comfort.

Nejčastější poruchy bojleru

Nejčastější poruchy bojleru – kapání vody, nízký tlak, příliš horká nebo studená voda

Jelikož bojlery jsou přístroje se spoustou komponentů, sem tam se může něco pokazit. Přinášíme vám proto seznam nejčastějších poruch bojlerů, se kterými se můžete setkat.

Nejčastější poruchy myčky nádobí

Nejčastější poruchy myčky nádobí Bosch, Beko, Whirlpool, Gorenje, Electrolux, Indesit či Zanussi

I tak skvělí pomocníci jako myčky nádobí se kazí. Podívali jsme se na nejčastější poruchy myček nádobí, na jejich jednotlivé příčiny a možná řešení.

Nejčastější poruchy pračky

Nejčastější poruchy pračky: je příliš hlučná, nevypouští nebo neohřívá vodu, neždímá, buben se netočí

Přinášíme přehled nejčastějších poruch praček a jejich předpokládané příčiny, které se někdy dají opravit svépomocí, ale jindy je vhodné obrátit se na autorizovaný servis.

Parní pračky

Nejlepší parní pračky 2024 + recenze

Kromě vítězky testu, a sice parní pračky Samsung WW90TA046AE, jsme si posvítili i na několik dalších zajímavých a kvalitních produktů.

Plynové sporáky

Nejlepší plynové sporáky 2024 + recenze

Náš test plynových sporáků jsme propojili s detailním návodem na výběr tohoto kuchyňského spotřebiče. Vítězem testu se stal model Mora P 2252 AS s pokrokovými funkcemi.

Pračky Beko

Pračky Beko – recenze, zkušenosti, cena

Náš srovnávací test vám detailními recenzemi přiblíží různé modely praček značky Beko. Nejlepší hodnocení si vysloužila pračka Beko 86261CSH1W

Pračky Bosch

Pračky Bosch – recenze, zkušenosti, test

Srovnávání praček jsme se věnovali přes 60 hodin, analyzovali jsme nabídku i důležité parametry. Za vítěze srovnávacího testu jsme zvolili pračku Bosch WGG14202BY.

Pračky Electrolux

Pračky Electrolux – recenze, zkušenosti, ceny

Největší kvalitu v našem srovnání prokázala pračka Electrolux EW7WO447WC s parní funkcí a technologií Fuzzy Logic. Náš test vám představí ty nejlepší pračky, které výrobce...

Pračky LG

Pračky LG – recenze, zkušenosti, cena

Náš srovnávací test praček nejlépe ohodnotil model LG FLR5A92WS s WiFi připojením a funkcí parního praní. Jak dopadly další testované produkty?

Pračky plněné zepředu

Nejlepší zpředu plněné pračky 2024 + recenze

Z námi porovnávaných modelů zepředu plněných praček jsme vybrali vítěze, kterým se stala pračka Samsung WW90T554DAE, která nabízí parní funkci a WiFi připojení.

Pračky se sušičkou

Nejlepší pračky se sušičkou 2024 + recenze

Po desítkách hodin testování jsme vybrali vítěze testu kombinovaných praček se sušičkou, stal se jím model LG F2DV5S8S1.

Pračky Whirlpool

Pračky Whirlpool – recenze, cena, návod

Přemýšlíte nad koupí automatické pračky Whirlpool? Náš test je určen právě pro vás. Najdete v něm nejen podrobnou recenzi jeho vítězky, pračky Whirlpool W6X W845WB EE.

Průtokové ohřívače vody

Nejlepší průtokové ohřívače vody 2024 + recenze

Testmagazín pro vás připravil kompletní návod, jak vybrat správný průtokový ohřívač vody a uskutečnil průzkum trhu. Posvítili jsme si nejen na vítěze testu Clage M7 SMB.

Retro lednice

Nejlepší retro lednice 2024 + recenze

Více než 70 hodin jsme analyzovali trh a nakonec našli ty nejlepší retro lednice pro vaši domácnost. Vítězem se stala retro lednice s mrazákem Amica VD 1442 AM.

Shora plněné pračky

Nejlepší shora plněné pračky 2024 + recenze

Po hodinách analyzování a porovnávání se tou nejlepší volbou stala pračka Whirlpool TDLRB 6252 BS EU/N s kapacitou 6 kg, která vyniká nejen tichým provozem, ale také...

Symboly na myčce nádobí

Symboly na myčce nádobí Bosch, Electrolux, Beko, Whirlpool a Siemens

Symboly na myčce se mohou lišit a zorientovat se v nich nemusí být vždy jednoduché. Co znamenají jednotlivé symboly na myčkách nádobí Bosch, Beko, Electrolux, Whirlpool nebo Siemens?

Symboly na pračce

Symboly na pračce Whirlpool, Samsung, Electrolux, LG, Candy, Beko, Bosch nebo Indesit. Co znamenají?

Moderní pračky disponují nastaveními, jejichž prostřednictvím si navolíte ideální prací program pro daný materiál. Orientujete se v nich?

Symboly praní/značky praní

Symboly praní/značky praní: Co znamenají symboly na oblečení?

Všechny fáze praní, resp. údržby textilií mají svůj základní symbol. Znáte jejich význam?

Vestavné myčky nádobí

Nejlepší vestavné myčky nádobí 2024 + recenze

Vítězem našeho testu se stala myčka nádobí Bosch SMV4ECX14E, která nejlépe splnila naše kritéria, týkající se efektivity mytí a sušení nádobí, spotřeby či hlučnosti.

Vestavné myčky nádobí o šířce 45 cm

Nejlepší vestavné myčky nádobí o šířce 45 cm 2024 + recenze

Náš průzkum trhu trval více než 50 hodin, v rámci srovnání se jako nejlepší ukázala úzká myčka nádobí Beko DIS26021.

Volně stojící myčky nádobí

Nejlepší volně stojící myčky 2024 + recenze

V našem testu zvítězila myčka nádobí Bosch SMS4EVI14E. Do srovnávacího testu jsme vybrali i další modely a připravili také praktického průvodce, který vám pomůže s výběrem.