Výrobníky ledu

Nejlepší výrobníky ledu 2024 + recenze

Tento druh zařízení stále nepatří k tradiční výbavě našich domácností. S výjimkou těch, které vlastní například americkou lednici, u nichž je výrobník ledu často součástí. Formičky a sáčky na led, které během horkých dní dáváme do mrazáku, jsou už běžnější volbou, ale vězte, že mít výrobník ledu v domácnosti má několik výhod. My jsme se podívali na to, co český trh nabízí spotřebitelům. Průzkum trhu nám ukázal, že v daném segmentu je nabídka dostatečná, proto jsme zpracovali srovnávací test. Vítězně z něj vyšel výrobník ledu Guzzanti GZ 122, který dokáže za 24 hodin vyrobit až 12 kg ledových kuželů. Ať už si chcete vychutnat osvěžující limonádu, vyrobit ledovou tříšť, nebo vychutnávat chlazené nápoje a drinky, výrobník ledu u sebe doma určitě uvítáte. Chcete-li vědět, jak si vybrat, máme pro vás kromě srovnání také praktický návod.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký výrobník ledu koupit?

Nejedná se o nezbytný druh spotřebiče, který musí mít doma každý. Před výběrem je proto důležité zvážit, jaké jsou vaše požadavky na tento typ zařízení – zvažte účel a frekvenci jeho používání. Potom je na čase promyslet všechny důležité parametry od velikosti zařízení přes množství vyrobeného ledu až po další funkce a vlastnosti. Velmi často se spotřebitel bude rozhodovat také podle ceny. Pokud ovšem nechcete toto všechno brát v úvahu, možná vám pomůže náš srovnávací test a úvodní výběr top produktů. V této sekci naleznete produkty, které v našem testu získaly příslušný štítek. Zpracovali jsme k nim i krátké charakteristiky. Kompletní recenze výrobníků ledu najdete níže.

Názov Hodnotenie Detail
Guzzanti GZ 121   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
DOMO DO9220IB   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Guzzanti GZ 122   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Guzzanti GZ 122

Guzzanti GZ 122

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita na ledové kostky je 700 g, nádoba na vodu má 2,2 l, za 24 hod. vyrobí 12 kg ledu.

Zobrazit více info

Kuchyňský výrobník ledu je určený pro domácnosti, ale neztratí se ani v barech. Výrobní kapacita je 12 kg/24 hod. Nástup chlazení je velmi rychlý. Vodu je nutné doplňovat manuálně, integrovaná nádrž má 2,2 litru. Zásobník na led má kapacitu 700 g. Při nedostatku vody nebo plném zásobníku vás varuje LED dioda. Přístroj je velmi elegantní a z hlediska poměru ceny a výkonu je velmi dobrou volbou. Guzzanti vyrábí ledové kužely a vybírat můžete ze dvou velikostí. Hlučnost kompresoru je poněkud vyšší.

Cenový trhák
Sencor SIM 3000BK

Sencor SIM 3000BK

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita nádoby na vodu je 1,9 l, za 24 hod. vyrobí 12 kg ledových kuželů.

Zobrazit více info

Japonská značka Sencor dokáže tímto modelem rozhodně konkurovat i evropským producentům. Výrobník ledu doporučujeme do domácnosti. Přístroj se odvděčí elegantním designem, dostatečným výkonem, a dokonce nabízí i možnost nastavení velikosti ledu. Zařízení vyrábí kužely ledu s dutým vnitřkem.

Náš TIP
Guzzanti GZ 121

Guzzanti GZ 121

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita na kostky ledu je 300 g, nádoba na vodu má 1,1 l, za 24 hod. vyrobí 10 kg ledu.

Zobrazit více info

Malý a kompaktní model je schopný za 24 hodin vyrobit až 10 kg tradičních ledových kostek. Kromě kompaktních rozměrů je model Guzzanti velmi úsporný. Integrovaná nádrž na vodu má 1,1 litru a kapacita zásobníku na hotový led je pouhých 300 g. Velikost ledových kostek nelze nastavovat. Hmotnost výrobníku ledu činí jen 7,9 kg a je snadno přenosný. Konstrukce je z nerezové oceli, což zařízení dodává robustní efekt, a působí velmi hodnotně.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Ve svých srovnávacích testech vždy dbáme na to, abychom zohlednili potřeby a požadavky spotřebitelů. Proto při výběru hodnocených parametrů nehledíme jen na výsledky odborných testů, ale také na nároky spotřebitelů. I v případě výběru výrobníku ledu jsme si před průzkumem trhu připravili metodiku testování, abychom vybrali co nejlépe. Vycházíme z dostupných technických parametrů, názorů a zkušeností zákazníků a rovněž kontrolujeme výsledky zahraničních spotřebitelských organizací.

Před koupí výrobníku ledu zvažují spotřebitelé vícero atributů. Jedním z nich je samotný chladicí výkon. V zásadě jde o parametr úzce propojený s rychlostí produkce ledu. Zákazníci chtějí dostatečně výkonné zařízení, které dokáže v co nejkratší době vyrobit co nejvíce ledu. Dále jsme brali v úvahu to, zda lidé více preferují chlazení vodou (nákladnější), nebo vzduchem (šetrnější). Každá varianta má svá pro a proti. Výrobníky ledu dokážou vyrábět různé typy ledu od klasických kostek až po válečky, kužely, koule nebo ledovou tříšť. Z hlediska prostorových možností hraje roli také velikost zařízení a jeho umístění. Obsluha zařízení by měla být nenáročná. V některých případech může rozhodovat design a použité materiály.

Chladicí výkon
Rychlost produkce ledu
Technologie chlazení
Typ ledu
Rozměry a umístění
Spotřeba el. energie
Údržba a obsluha
Další funkce a vlastnosti
Design

Ve svých srovnávacích testech se držíme určitých zásad a v případě výrobníků ledu tomu není jinak. Kromě toho, že hledáme nejlepší kvalitu, se pro produkty rozhodujeme i s ohledem na cenu, aby byl zachován optimální poměr. Porovnávali jsme desítky výrobníků ledu, a to více než 50 hodin. Vybrali jsme to nejlepší, co český trh nabízí. Ve výsledku se do našeho výběru dostaly výrobníky ledu Guzzanti, Klarstein, Clatronic, Sencor, ale také Silvercrest. K průzkumu trhu nám posloužil cenový srovnávač Heureka a také samotní prodejci, jako např. Mall, Alza, Kasa, Lidl nebo Datart.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze výrobníků ledu

V této části našeho srovnávacího testu naleznete autorské recenze výrobníků ledu. Jedná se o nezávislé a objektivní hodnocení, které vychází z dostupných informací, technických parametrů a zkušeností spotřebitelů. Žádný výrobník ledu ani jeho výrobce či prodejce nejsou zvýhodňováni. Součástí našeho srovnávacího testu jsou především výrobníky ledu do domácnosti, ale některé jsou vhodné i k profesionální práci do baru. Věříme, že vám svými nezaujatými názory a hodnoceními pomůžeme se rozhodnout a vybrat si to nejlepší.

Víťaz testu

Guzzanti GZ 122

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita na ledové kostky je 700 g, nádoba na vodu má 2,2 l, za 24 hod. vyrobí 12 kg ledu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kompaktní a výkonný model poctivé německé výroby je vhodnou volbou pro domácnosti, ale díky výrobní kapacitě se neztratí ani v kavárnách či barech. Velkým plusem je možnost nastavení velikosti ledových kostek. Ovládání i obsluha jsou velmi jednoduché. Provoz usnadňují i ​​praktické indikátory.

Navzdory vcelku kompaktním rozměrům je tento spotřebič opravdu výkonný a výroba ledu je v zásadě okamžitá. Stačí, když do zásobníku nalijete vodu, a do pár desítek minut máte k dispozici osvěžující led vhodný k použití do drinků či jiných nápojů. Výrobní kapacita udávaná výrobcem je 12 kg/24 hodin. Tento výkon je velmi solidní a výrobník ledu by se neztratil ani v barech.

Samotný zásobník na připravený led má objem pouze 700 g, což není mnoho, ale pro průběžnou výrobu ledu je tento objem dostačující. Nádoba na led je navíc vyjímatelná. Zařízení vodu ochlazuje vzduchem, je tudíž vybaveno ventilátorem. Hlučnost je při aktivním chlazení vyšší, ale ne nesnesitelná. Objem nádoby na vodu, ze které je led vyráběný, činí 2,2 litru.

Není zcela běžné, že i dražší výrobníky ledu umožňují spotřebitelům vybírat si z tvarů ledu nebo velikostí. Výběr tvaru ledu nenabízí ani tento model Guzzanti, vybírat však můžete ze dvou velikostí ledových kostek. Velikost si stačí zvolit jedním tlačítkem. Pokud je zásobník na led plný, případně nádoba na vodu prázdná, upozorní vás na to světelné LED diody. Hmotnost výrobníku činí 9,2 kg. Design je velmi elegantní i díky černé barvě. Moderní „look“ zařízení dodává také průhledné víko, které vám umožňuje sledovat množství nahromaděného ledu. Po vyjmutí zásobníku ledu můžete vizuálně zkontrolovat i hladinu vody, což však vzhledem k varovným indikátorům není nutností.

Pozitivní hodnocení výrobníku ledu Guzzanti GZ 122 jsou pro výrobce velmi dobrou vizitkou. Zároveň i kladné recenze zákazníků byly důvodem, proč se tento model dostal do našeho výběru. Navíc patří k relativně prodávaným modelům. Spotřebitele velmi těší především rychlost výroby ledu a také výrobní kapacita, která je na poměry takto kompaktního zařízení velmi příznivá. Zaujme také designem. Potěšující je i přítomnost LED indikátorů. Přesně tak víte, kdy je zásobník na led plný a kdy je nádoba na vodu prázdná.

Méně praktické je jen vypouštění zbytkové vody ze zásobníku. Zátka na vypouštění vody se nachází na spodní straně v přední části, avšak voda nevytéká dostatečně a zařízení musíte pomáhat. Výrobník ledu nepatří k nejtišším a ventilátor je při aktivním výkonu slyšet. Nejde však o žádnou nesnesitelnou hladinu hluku. Dobře působí průhledné víko nádoby, celkový design a spotřebitelé oceňují také nastavení dvou velikostí ledových kostek. Pro domácí účely určitě můžeme doporučit i nerezový výrobník ledu Clatronic EWB 3526.

Pozitíva

Rychlost výroby ledu
Poměr ceny a výkonu
Dvě velikosti ledu

Negatíva

Vyšší hladina hluku
Nepraktické vypouštění zbytkové vody

Příkon: 100 W ● Typ chlazení: vzduchem ● Výrobní kapacita: 12 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: 2,2 l ● Kapacita nádoby na led: 700 g ● Tvar ledu: kostky

Cenový trhák

Sencor SIM 3000BK

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita nádoby na vodu je 1,9 l, za 24 hod. vyrobí 12 kg ledových kuželů.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Japonská značka Sencor nemá v tomto segmentu tak bohaté zastoupení, ale tímto modelem dokáže rozhodně konkurovat i evropským producentům. Výrobník ledu doporučujeme spotřebitelům do domácnosti. Přístroj se odvděčí elegantním designem, dostatečným výkonem, a dokonce nabízí i možnost nastavení velikosti ledu. Zařízení vyrábí kužely ledu s dutým vnitřkem.

Během sedmi minut dokáže přístroj vyrobit až devět kusů ledu. To svědčí o tom, že tomuto modelu výkon nechybí. Maximální výrobní kapacita je 12 kg/24 hod. Vzhledem k okolní teplotě však musíte počítat s rezervou. Po nalití vody do zásobníku je prvotní výroba ledu otázkou 10 až 15 minut. Zásobník na vodu má 1,9 litru. Velikost nádoby na led výrobce neuvádí. Led má tvar dutých kuželů, tzv. kloboučků.

Přímo na ovládacím panelu si můžete nastavit velikost kousků ledu, a to buď 4 g, nebo 7 g. Jedná se o velmi vítanou funkci, která není zcela běžná ani u dražších modelů. Sencor tímto rozhodně boduje. Velmi oceňujeme také hospodaření s vodou. Přebytečná voda, která vzniká rozpouštěním ledu, se dostává zpět do nádoby a je z ní vyráběn další led. Voda neustále cirkuluje, a nevznikají tak usazeniny. Pokud je zásobník na led plný nebo v zásobníku chybí voda, LED indikátory vás světelnou signalizací upozorní.

Přestože nejde o nejdůležitější parametr a řada spotřebitelů ho opomene, najde se velké procento těch, kterým na barvě a designu spotřebičů záleží. Výrobník ledu Sencor SIM 3000BK není výjimkou. Má sice hranatý tvar, ale nevadí to. Chválíme průhledné víko zařízení, skrze které můžete kontrolovat množství připraveného ledu. Osvědčila se i kvalita zpracování. Po naplnění kapacity vydrží led v nádobě ještě 18 hodin, což svědčí o dobré izolaci konstrukce. Zařízení je energeticky nenáročné, příkon je pouhých 105 W a velkým plusem je tichý chod zařízení. Spínání kompresoru je hlasitější, ale následný chod je velmi plynulý a tichý.

Sencor v této kategorii velmi překvapil a dokáže být vážným konkurentem i dražším evropským modelům. Nepatří sice k nejprodávanějším modelům, ale názory zákazníků jsou velmi pozitivní. Chvála je adresována kvalitní konstrukci a rychlosti při výrobě ledu. Spotřebitelé velmi pozitivně hodnotí také možnost nastavení velikosti ledu. Podle velikosti tak můžete led použít i na míchané drinky nebo k chlazení nápojů. Tuto funkci nabízí například i výrobník ledu Guzzanti GZ 122.

Potěší tichý chod zařízení a v neposlední řadě je to i samotný design zařízení, velké průhledné víko a skvěle umístěný ovládací panel. Ten je veliký a přehledný, což potěší z pohledu ovládání a ovládacích prvků. Výhodou je LED indikace nedostatku vody nebo plného zásobníku na led. Výhrady nemají zákazníci ani ke kvalitě zpracování. Materiály se naopak pyšní velmi dobrým stupněm izolace. Zařízení můžeme jen doporučit.

Pozitíva

Efektivní chod
Tichý chod
Moderní design a kvalita zpracování

Negatíva

Žádné

Příkon: 105 W ● Typ chlazení: vzduchem ● Výrobní kapacita: 12 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: 1,9 l ● Kapacita nádoby na led: - g ● Tvar ledu: kužely

Náš TIP

Guzzanti GZ 121

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita na kostky ledu je 300 g, nádoba na vodu má 1,1 l, za 24 hod. vyrobí 10 kg ledu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Z dílny německého výrobce se do našeho výběru dostal také model Guzzanti GZ 121. Ten patří k levnějším výrobníkům ledu. Důvodem jsou především menší rozměry, ale výkonem za konkurencí určitě nezaostává. Produkuje led ve tvaru kostek. Jeho výhodou je kompaktnost a nerezový design, který působí velmi moderně.

Vyšší letní teploty někdy dokážou naše tělo potrápit a zchlazení v podobě dobrého chlazeného nápoje či míchaného drinku si můžete dopřát i doma. Guzzanti GZ 121 je malý výrobník ledu, který dokáže vyprodukovat během jednoho dne až 10 kg ledu. Co se týče objemu, zařízení nabízí skromnější parametry. Zásobník na vodu má jen 1,1 litru a kapacita samotné vyjímatelné nádoby na led je jen 300 g. Led můžete hned spotřebovat nebo umístit do mrazáku a skladovat. Nádobu však budete muset vysypat častěji.

Výrobník ledu vyrábí klasické kostky ledu. Jsou o něco menší a mají tenčí stěny, takže se v nápojích poměrně rychle rozpouští. Na horní straně zařízení se nacházejí i LED indikátory, resp. ovládací panel. Naleznete zde například LED kontrolku, která vás upozorní na to, že výrobníku došla voda nebo že je zásobník na led plný. Ten můžete kontrolovat také vizuálně, a to díky průhlednému víku. Víko je výklopné, takže nehrozí, že jej budete muset vždy přesně nasazovat, aby vše těsnilo.

V předchozích odstavcích jsme sice psali o menších rozměrech zásobníku na vodu i nádoby na led, avšak menší rozměry mají i své výhody. Je to například nižší hmotnost, a to pouze 7,9 kg. Váha větších modelů se pohybuje kolem 10 až 15 kg. Přístroj je tak v podstatě přenosný. Model Guzzanti GZ 121 je vysoký pouhých 32 cm a hloubka činí 35,7 cm.

Spotřebitelé nejčastěji chválí samotnou rychlost produkce ledu, ale také kompaktní rozměry. Menší rozměry mají samozřejmě i své nevýhody. Zásobník na vodu je o jeden litr menší než v případě novějšího modelu Guzzanti GZ 122, vodu proto budete doplňovat častěji, přičemž častěji budete muset také vyprazdňovat nádobu na led s kapacitou 300 g. K dispozici máte i praktické indikátory, které vás na nedostatek vody či plný zásobník ledu upozorní prostřednictvím LED světýlka.

Zákazníky mile překvapil i rychlý nástup chlazení. Uživatelům nevadil ani fakt, že kostky ledu mají menší rozměr, protože právě díky tomu je produkce ledu rychlejší. V případě, že požadujete, aby mělo zařízení větší výrobní kapacitu a větší zásobník na vodu i led, špatnou volbou určitě nebude ani Clatronic EWB 3526. Pokud budete mít výrobník ledu na kuchyňské lince a budete ho využívat pravidelně, tento model zabere minimum místa a zároveň vypadá velmi stylově.

Pozitíva

Velmi rychlá produkce ledu
Příznivá cena
Kompaktní rozměry – snadno přenosný

Negatíva

Menší nádoba na připravený led

Příkon: 120 W ● Typ chlazení: vzduchem ● Výrobní kapacita: 10 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: 1,1 l ● Kapacita nádoby na led: 300 g ● Tvar ledu: kostky

Clatronic EWB 3526

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita nádoby na vodu je 2,2 l, za 24 hod. vyrobí 10–15 kg ledových kuželů.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Velice oblíbený výrobník ledu vhodný do domácnosti, ale také do menších kaváren či barů. Disponuje solidním chladicím výkonem. Vyrábí led ve tvaru dutých kuželů. Jedná se o model chlazený vzduchem a je nutné počítat s určitou dávkou hluku. V Česku získal ocenění Produkt roku 2018 podle portálu Heureka.

Během 10 minut dokáže zařízení vyrobit 9 až 10 kuželů ledu. Clatronic EWB 3526 patří k cenově dostupnějším výrobníkům ledu. Zaujme i výrobní kapacitou. Výrobce udává výkon 10 až 15 kg/24 hod. Pokud by měl být průměr kolem 12 kg, jedná se o více než dostačující výkon chlazení. Přístroj zpracovává vodu, kterou do zařízení manuálně doléváte. Nádoba má objem 2,2 litru. Zásobník na vodu je integrovaný. Signalizační LED dioda vás upozorní i na to, pokud voda v zásobníku dojde nebo je plný zásobník na led. V tom okamžiku se proces výroby automaticky ukončí.

Přestože konstrukce nepůsobí robustním dojmem, o nekvalitě mluvit nelze. Zařízení váží kolem 10,5 kg a nerezový design zařízení dodává velmi dobrý estetický rozměr. Kvalita materiálů není špatná a důkazem je i fakt, že připravený led se ani v integrované nádobě rychle nerozpouští. Horní víko není průhledné, má však panty a je vyklápěcí, což považujeme za praktické řešení. Kompresor je o trochu hlučnější. K dispozici nejsou žádné speciální funkce ani ovládací prvky. Velikost ledu ani jeho tvar si nenastavíte.

Výrobník ledu Clatronic je do jisté míry srovnatelný s modelem Guzzanti GZ 122 – ten nabízí také možnost nastavení velikosti kostek ledu a má průhledné víko či vyjímatelnou nádobu na led. Výkonem však Clatronic nezaostává a na našem trhu zaujalo mimo jiné i jeho nerezové provedení. Dokazují to i počty prodaných kusů. Zákazníky těší opravdu rychlá příprava ledu. Několik spotřebitelů uvádí, že první dávky ledu nemají optimální tvar. Start je poněkud delší, avšak následně je produkce velmi rychlá. Za 10 minut máte k dispozici 9 až 10 kuželů ledu. Pozitivem je jednoduchá obsluha a minimální údržba.

Led vyrábí ve tvaru dutých kuželů. Na poměry dražší konkurence je hlučnější, ale stále nejde o hladinu hluku, která by byla neúnosná. Výrobník ledu disponuje také LED indikátory, které vás světlem upozorní na chybějící vodu v nádrži nebo na plný zásobník ledu. Clatronic je kvalitně zpracovaný. Nerezový design je univerzální. Zařízení není určené ke skladování hotového ledu, nicméně po určitou dobu dokáže led udržovat, avšak po dochlazení taje rychleji. K domácímu použití je přímo ideální, a to i z hlediska poměru kvality a ceny.

Pozitíva

Jednoduchá obsluha
Rychlost výroby
LED indikátory

Negatíva

Hlučnější chod
Pomalejší start

Příkon: 150 W ● Typ chlazení: vzduchem ● Výrobní kapacita: 10–15 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: 2,2 l ● Kapacita nádoby na led: - g ● Tvar ledu: kužely

Klarstein Ice Volcano 2G

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita nádoby na led je 600 g, nádoba na vodu má 2 l, za 24 hod. vyrobí 12 kg ledu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Německý výrobce tento model označuje jako ledomat. Jedná se o výrobník ledu s moderní konstrukcí připomínající automatický či kapslový kávovar. Mimořádně moderní design je podpořený inovativními prvky, jako je např. LCD displej. Kromě výroby ledu dokáže zařízení načepovat i chlazenou vodu.

Výkonem Klarstein nezaostává. Výrobní kapacita činí až 12 kg/24 hod. Do nádrže stačí nalít dva litry vody a po 6 až 12 minutách máte k dispozici první várku ledu. Záleží také na velikosti ledových kuželů. Na výběr totiž máte dvě možnosti. Velmi praktickým prvkem je LCD displej, který zobrazuje například hladinu vody. Pokud voda dojde, zařízení vás upozorní a výrobník přeruší svou činnost. Kapacita zásobníku na led činí 600 g.

Pomocí malého LCD displeje dokážete dokonce naprogramovat spuštění a vypnutí zařízení. Přesně tak víte, kdy výroba ledu začne a kdy skončí. Kompresor je velmi tichý. V případě, že je nádoba na vyrobený led plná, vás model Klarstein rovněž upozorní. Výhodou je např. fakt, že si můžete ze zařízení chlazenou vodu načepovat přímo do sklenice.

Spotřebitele tento model zaujme i designem. Zařízení svojí konstrukcí opravdu nepřipomíná klasické výrobníky ledu. Snadno si ho spletete právě s automatickým kávovarem. Konstrukce není z kovu, ale plastu. K dispozici je několik barevných provedení, vybrat si tak můžete dle svého vkusu. Přívodní kabel je dlouhý dva metry a spotřebič váží 9,3 kg.

Pokud hledáte stylový a efektivní výrobník ledu do domácnosti, Klarstein Ice Volcano 2G je opravdu horkým adeptem. V našem srovnávacím testu nezaostává v žádném hodnocení. Spotřebitele přesvědčil výkonem a zaujal také svým designovým provedením. Kromě možnosti výběru velikosti kuželů ledu můžete díky LCD displeji také aktivovat časovač. LCD displej je velmi praktickým prvkem. Zobrazí i kritickou hladinu vody a upozorní vás také na plný zásobník ledu, který pojme 600 g.

Absolutní novinkou je možnost dávkování chlazené vody. Výrobník je kompaktní, ať už bude na barovém pultu, nebo na kuchyňské lince, rozhodně zapadne. Je vybaven i odkapávací miskou. Mezi spotřebiteli panuje velká spokojenost i s kvalitou provedení, přestože je konstrukce plastová. Někoho může odradit vyšší cena, proto můžeme doporučit i levnější přístroj Sencor SIM 3000BK.

Pozitíva

Nastavení velikosti ledu
Možnost dávkování chlazené vody
Praktický LCD displej

Negatíva

Bez výhrad

Příkon: - W ● Typ chlazení: vzduchem ● Výrobní kapacita: 12 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: 2 l ● Kapacita nádoby na led: 600 g ● Tvar ledu: kužely

ProfiCook PC-EWB 1187

Výrobník ledu chlazený vzduchem, kapacita nádoby na vodu je 1,7 l, za 24 hod. vyrobí 10–15 kg ledových kuželů.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V našem srovnávacím testu se nachází také model německého výrobce ProfiCook, který nás zaujal specifickým provedením konstrukce. Konkurovat dokáže výkonem, ale rovněž disponuje možností nastavit si velikost ledu, a to až ve třech úrovních. Ovládací panel disponuje dotykovými tlačítky.

Výrobník ledu ProfiCook PC-EWB 1187 se mezi konkurencí neztratí. Jedná se o vzduchem chlazený výrobník ledu s integrovanou nádrží na vodu. Její objem činí 1,7 litru. Zařízení vyrábí duté ledové kužely – kloboučky. Obrovskou výhodou je možnost nastavení až tří velikostí ledu S, M, L. Výrobní kapacita přístroje je 10 až 15 kg ledu za 24 hodin. Záleží na okolní teplotě. Výrobce neuvádí velikost zásobníku na hotový led.

Od většiny konkurence se ProfiCook liší především konstrukcí. Nedisponuje horním víkem, ale vysouvatelnou zásuvkou, kde se led shromažďuje. Toto řešení je velmi praktické a vybírání ledu je komfortnější. Ovládání probíhá za pomoci dotykového panelu, kde nastavujete také velikost připravovaného ledu. K dispozici je i tlačítko mode, pomocí kterého můžete aktivovat režim Eco-Save. Po naplnění nádoby na led se zařízení automaticky vypne. Dobrý dojem budí i nerezová konstrukce. Hmotnost přístroje činí 10 kg. Vysoký je pouze 26 cm.

Tento výrobník ledu je na našem trhu méně známý. Nás však zaujal především výrobní kapacitou a unikátní konstrukcí. K dispozici je poměrně málo ověřených referencí od spotřebitelů, ale skloňují se především kompaktní rozměry a velmi rychlý nástup chlazení. Nám se velmi líbí výsuvná zásuvka na led a také jednoduché a srozumitelné ovládání.

Spodní část má protiskluzovou úpravu. Výrobní kapacita je na výrobník ledu do domácnosti optimální. V případě zvolení menší velikosti ledových kuželů je produkce ledu ještě rychlejší. Stejný výkon má i výrobník ledu Clatronic EWB 3526. Nechybí ani automatický režim. Hodnotnost zařízení dodává použitá nerezová ocel.

Pozitíva

Kvalitní provedení
Kompaktní rozměry
Tři velikosti ledu

Negatíva

Bez upozornění na plnou nádobu na led

Příkon: - W ● Typ chlazení: vzduchem ● Výrobní kapacita: 10–15 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: 1,7 l ● Kapacita nádoby na led: - g ● Tvar ledu: kužely

Další zajímavé produkty

Průzkum trhu ukázal, že na našem trhu je řada kvalitních výrobníků ledu. Kapacitně nelze všechny produkty otestovat a zpracovat komplexní recenze. Proto jsme se rozhodli, že do této sekce umístíme širší výběr produktů. Tyto výrobníky ledu nás zaujaly svými parametry, i proto se nachází v našem širším výběru. Jejich volbou nic nezkazíte a určitě splní vaše požadavky. K jednotlivým výrobníkům ledu jsme zpracovali krátké charakteristiky, které vám mohou být nápomocné při rozhodování. I v tomto případě však berte v úvahu vlastní požadavky. Pokud vás tedy výše recenzované modely nezaujaly, některý z těchto výrobníků ledu může být přesně tím, co hledáte.

Do našeho širšího výběru se dostal kompaktní výrobník ledu Klarstein Mr. Black-Frost. Nádrž na vodu disponuje kapacitou až 3,3 litry a výrobní kapacita tohoto zařízení je 15 kg/24 hod. Během 6–15 minut, tedy jednoho cyklu, dokáže vyprodukovat malé/střední/velké kostky. Nechybí displej signalizující plný zásobník nebo potřebu doplnění vody. Horní víko disponuje i průhledným otvorem.

S chladicím výkonem 12 kg/24 hod. a velmi tichým chodem se do našeho srovnávacího testu dostal i výrobník ledu Gorenje IMC1200B. Ten je vybaven také indikátory nízké hladiny vody nebo plného zásobníku ledu. Proces výroby je velmi rychlý. První várku dokáže vyrobit již po devíti minutách od zapnutí. Nádrž na vodu je dostatečně velká a její objem činí 2,2 litru. Design přístroje je velmi moderní. Horní víko je vyklápěcí.

Velmi zajímavou volbou může být také „ledomat“ Klarstein Eiszeit. Jedná se o moderní výrobník ledu s moderním LCD displejem. Výrobní kapacita je 10 až 15 kg/24 hod. Objem nádrže na vodu je až tři litry. Na displeji se zobrazuje i hladina vody a v případě jejího nedostatku zazní varovný signál. Zásobník na led pojme 600 g. Zařízení dokonce umožňuje čepování čerstvé chlazené vody. Nastavovat můžete až tři velikosti ledových kuželů. Konstrukce je vyrobena z nerezové oceli.

Klarstein Kristall je designovým, ale velmi efektivním výrobníkem ledu s výrobní kapacitou až 15 kg/24 hod. Zařízení vyrábí ledové kostky. Neumožňuje nastavení velikosti. Každých 23 až 30 minut přibude 600 g kostek ledu. Stejná je i velikost zásobníku na led. Objem nádrže na vodu činí 2,5 litru. Nechybí LED diody, které upozorňují na nedostatek vody nebo na plný zásobník. Voda z tajících kostek ledu je opětovně použita k výrobě ledu. Skrze průhlednou nádobu můžete celou výrobu ledu sledovat.

Domo DO9220IB je dostatečně výkonným výrobníkem ledu s integrovanou nádrží na vodu s objemem 1,5 litru. Výrobní kapacita je 12 kg/24 hod. Za hodinu vyrobí až půl kilogramu ledu. Vyjímatelná nádoba na led má kapacitu 600 g. Zařízení je velmi kompaktní. Elegantní design je doplněný o vyklápěcí víko a nechybí ani průhledný otvor. Příkon je 120 W.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

V segmentu výrobníků ledu je rovněž možné najít ty nejoblíbenější modely, které spotřebitelé nakupují nejvíce. Důvodů může být víc. Jedním z nich bývá často cena, druhým poměr ceny a výkonu a v neposlední řadě často rozhodují i reference ostatních zákazníků. Zpracovali jsme pro vás tabulku nejprodávanějších výrobníků ledu na našem trhu. Ať už se tedy rádi řídíte trendem, nebo vás zajímá, které modely jsou nejprodávanější, naše tabulka vám řekne víc. Opět však zohledněte vlastní preference. Nejprodávanější rozhodně neznamená nejlepší, výběr je vždy individuální. Prodejnost se zároveň může rychle měnit, data proto v pravidelných intervalech aktualizujeme. Chcete-li se ohledně výběru poradit, na konci článku najdete sekci otázek a odpovědí, klidně nás kontaktujte.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Albaron5*Zobrazit produkt
Sencor SIM 3000BK5*Zobrazit produkt
Klarstein Caldwell5*Zobrazit produkt
Klarstein Chillout5*Zobrazit produkt
Siguro Ice Touch IM2105*Zobrazit produkt

Horké počasí je už v našich zeměpisných šířkách běžnou záležitostí. Způsoby, jak se může člověk osvěžit či zchladit, jsou různé. Dobře vychlazeným nápojem však v horkém počasí pohrdne málokdo. Typické nápoje s ledem jsou velmi vítaným způsobem osvěžení během teplých dní. Výrobník ledu má v takovém případě svůj smysl a jeho služby jsou vítané. Nemusíte tak plnit formičky nebo sáčky vodou a čekat, až zmrznou v mrazáku. Výrobník ledu dokáže během několika minut vyrobit mnohem větší množství ledu bez nutnosti dlouhého čekání. Ani zde však neplatí, že by byl jeden jako druhý. Před koupí je dobré se seznámit s atributy a vlastnostmi, které jsou pro kvalitní výrobník ledu důležité. V našem návodu se dozvíte vše podstatné, tak abyste při výběru neudělali žádnou chybu.

Jak vybrat výrobník ledu

 • Účel výrobníku ledu
 • Technologie chlazení
 • Chladicí výkon a výrobní kapacita
 • Typ/tvar ledu
 • Funkce
 • Rozměry a umístění
 • Design a použité materiály
 • Cena a renomovaní výrobci

Výrobník ledu do domácnosti či baru

Při dělení výrobníků ledu je důležité neopomenout jejich účel. V úvodu bychom rádi zdůraznili, že na trhu existují dvě velké kategorie zařízení. Primárně jde o domácí spotřebiče, které mohou využívat domácnosti a mohou být součástí vybavení jako kterýkoli jiný elektrospotřebič. Druhou kategorii tvoří výkonné, profesionální výrobníky ledu. Tyto dvě kategorie se výrazně liší.

Domácí výrobníky ledu jsou zejména cenově dostupnější a kompaktnější. V této kategorii bereme v úvahu, že se výrobník ledu využívá především sezónně (letní měsíce) a v domácnosti poslouží k výrobě ledu do nápojů či výrobě zmrzliny. Najdou se modely, které vyrábějí led do zásobníku, nebo takové, které vám nadávkují led přímo do sklenice. Typ a tvar ledu mohou být různé. Jednotlivé modely se liší i druhem chlazení. Může se jednat o výrobníky ledu chlazené vodou nebo vzduchem, které jsou v tomto segmentu běžnější a z hlediska spotřeby energeticky méně náročné.

Profesionální výrobníky ledu jsou určené k celoročnímu provozu. Jsou vhodné do barů, restaurací, kaváren nebo jiných gastronomických zařízení. V zásadě se liší chladicím výkonem. Za kratší dobu dokážou vyprodukovat mnohem větší množství ledu. Disponují větším zásobníkem a je nutné počítat s tím, že i jejich rozměry jsou větší. Výjimkou nejsou ani modely s vodním chlazením. Výrazněji je odlišuje také vyšší cena.

Technologie chlazení – voda nebo vzduch

Technologicky nabízejí výrobci dvě řešení. Každé z nich má své zásadní výhody i nevýhody. V domácnostech se v drtivé většině případů setkáte s řešením, kdy je toto zařízení chlazené vzduchem. Výrobníky ledu chlazené vodou jsou z hlediska spotřeby energie nákladnější.

Vzduchem chlazený výrobník ledu

S tímto typem zařízení se při výběru výrobníku ledu do domácnosti setkáte nejčastěji. Chlazení je zajišťováno za pomoci vzduchu, který zařízení využívá k ochlazování. Je proto důležité, aby mělo takovéto zařízení zajištěn dostatečný přísun vzduchu. Ventilace je důležitá i z toho důvodu, aby se zařízení nepřehřívalo. Čím je vzduch v okolí teplejší, tím je efektivita chlazení nižší a výroba ledu pomalejší. Je důležité, aby mělo zařízení kolem sebe dostatek prostoru, protože musí být zajištěno volné proudění vzduchu. Z hlediska nákladů jde o nejefektivnější volbu. Je však nutné starat se o větrák (čištění) a kondenzátor. Nemusíte ale nutně řešit přívod vody. Oproti chlazení vodou je toto provedení levnější, avšak ventilátor je hlučnější.

Vzduchem chlazený výrobník ledu

Vodou chlazený výrobník ledu

Při chlazení vodou je zřejmé, že hlavní roli hraje voda. Mnoho spotřebitelů vnímá tato zařízení jako bezúdržbová. Jejich výhodou je opravdu fakt, že vyžadují menší péči, avšak nelze zapomínat na to, že musí být připojena k vodovodní síti a odpadu. Vodu na výrobu ledu si takováto zařízení doplňují automaticky. Tato zařízení jsou dražší a obvykle najdou své uplatnění v barech. Výrobník ledu s vodním chlazením lze dokonce zabudovat do kuchyňské linky či baru. Nevyžaduje totiž, aby byl zajištěn přísun a cirkulace vzduchu. Výkon zařízení výrazněji neovlivňuje okolní teplota a také jsou tišší. Musíte však počítat s vyššími energetickými náklady a složitější instalací.

Chladicí výkon a rychlost výroby

Standardizovaný je parametr, kterým se udává, kolik kilogramů ledu dokáže výrobník ledu vyprodukovat za 24 hodin. Tento parametr se u malých výrobníků ledu může pohybovat na úrovni 3 kg/24 hod. Samozřejmě, více je vždy lépe. U tohoto parametru ještě musíme upozornit na to, že tento údaj platí za ideálních podmínek a ve skutečnosti se hodnoty mohou lišit. Máte-li domácí výrobník ledu chlazený vzduchem a teplota okolí se pohybuje na úrovni 21 °C, pak můžete očekávat optimální výsledky, v případě stoupající teploty se produkce ledu může zpomalit.

Pro domácí účely byste si měli vystačit s chladicím výkonem 6 až 12 kg/24 hod. Pokud plánujete vyrábět led pro větší skupinu lidí, zřejmě budete muset jít nad hodnotu 15 kg/24 hod. Nejvýkonnější profi zařízení vyprodukují 20, 30 či 50 kg/24 hod. Důležitý je u obou technologií i zásobník na vodu. Ten může mít v závislosti na konkrétním modelu a jeho rozměrech od jednoho litru až po pět litrů, v případě gastronomických profi výrobníků ledu i přes 10 litrů. Vodu je nutné průběžně doplňovat. U vodou chlazených modelů, které jsou napojené na vodovodní síť, je tento proces automatický.

Kapacita zásobníku na led

Zásobník na led je důležité zmínit samostatně. Spotřebitelé si velmi často pletou údaj o objemu nádoby na vodu s velikostí zásobníku na led. Tento parametr neudává totéž. O zásobníku na vodu píšeme výše. Jedná se o nádobu výrobníku ledu, do které se nalévá, resp. napouští voda. Právě z ní se následně vyrábí led. Vyrobený led se hromadí v zásobníku, kde již máte vodu v pevném skupenství – ledové kostky, kužely, válečky nebo tříšť. Velikost zásobníku může být od 0,3 kg až po 3 kg. Záleží na velikosti zařízení a jeho účelu, profesionální stroje dokážou nahromadit desítky kilogramů ledu.

Kostky, tříšť, nebo kužely?

Možná se to právě vám nebude zdát jako jeden z nejdůležitějších parametrů, ale vězte, že se spotřebitelé pro konkrétní model nezřídka rozhodují i na základě podoby ledu. „Ledové produkty“ se mohou lišit velikostí – malé, střední, velké. Některá zařízení dokonce umožňují velikost ledu nastavit. Poměrně často se setkáte se standardními kostkami. Využívají je i barmani, protože hranaté kostky jsou při šejkování velmi účinným „mixérem“. Kostky ledu jsou zároveň vhodné do míchaných drinků i běžných nápojů.

Ledová tříšť, drť

Ledové kužely nebo válečky jsou velmi rozšířené. Ledové kužely jsou menší než kostky a opět jsou tvarem vhodné i do míchaných nápojů. Ledové válečky mají prázdnou dutinku, mají tenčí stěny a jsou lehčí. Rychleji tají, a proto jsou ideální při rychlém ochlazování nápojů, ne primárně pro barmany, jelikož při šejkování se snadno rozbíjejí. K použití v domácnosti jsou však ideální. Válečky vyrábějí již zařízení s menším výkonem. Kužely mají – podobně jako kostky – všestranné využití.

Drcený led je velmi oblíbený jak v domácnostech, tak i u barmanů, jelikož je žádaný do koktejlů či speciálních míchaných drinků. Ledovou tříšť si samozřejmě zvládnete vyrobit i z kostek ledu, válečků a podobně, ale jestliže chcete mít ledovou tříšť připravenou okamžitě, je výhodou, pokud zařízení vyrábí led právě v této podobě. Na trhu dnes nejsou neobvyklé ani takové výrobníky ledu, které kombinují více tvarů, minimálně dva.

Praktické funkce

Ačkoli by se mohlo zdát, že v tomto segmentu už není prostor pro inovace, opak je pravdou. I mnohé domácí spotřebiče využívají moderní funkce, které spotřebitelům nabízejí lepší ovládání, snazší obsluhu a uživatelský komfort. Zde je několik praktických vychytávek, které může mít i váš budoucí „ledomat“.

 • Nastavení velikosti ledu – disponují jím většinou dražší modely, ale vyskytuje se čím dál častěji. Nastavení velikosti vyráběného ledu může být velmi praktické. Obvykle jde o tři velikosti – S (small), M (medium) a L (large).
 • LED/LCD displej – umožňuje vám sledovat nastavení, případně dokáže informovat o množství vyrobeného ledu nebo okolní teplotě, která může ovlivňovat efektivitu výroby ledu. Taktéž mohou být přítomny indikátory, kterými vás zařízení upozorní na plný zásobník ledu, ukončení výroby ledu či nedostatek vody v nádobě. Rovněž můžete u některých modelů nastavit chladicí výkon nebo časový interval výroby ledu.
 • Volba tvaru ledu – pokud vám nedělá problém si za takové zařízení připlatit, určitě to nebude na škodu. Na trhu obvykle najdete přístroje, které kombinují kostky (kužely, válečky) spolu s ledovou drtí.
 • Příslušenství – mezi příslušenství můžeme řadit například lopatku na led a také nádobu s odměrkou na dolévání vody do zásobníku.
 • Vyjímatelná zásuvka na led – pokud nádoba není integrovaná, znamená to, že je možné ji vyjmout. Nemusíte tak lopatkou led vybírat a dávat do sklenic. Nádobu s ledem můžete vytáhnout ven z přístroje a led vysypat přímo tam, kam potřebujete.

Umístění v prostoru – rozměry

To, kam toto zařízení umístíte, byste měli zvážit ještě před samotným výběrem. Od prostorových možností se následně odvíjejí i rozměry zařízení, které potřebujete. Rozměry ovlivňují důležité parametry, jako je zásobník na vodu nebo nádoba na hotový led. Čím více ledu chcete vyrábět, tím větší výrobník ledu bude. Výhodu v tomto směru nabízejí spotřebiče chlazené vodou, které lze zabudovat i do linky či barového pultu. V případě chlazení vzduchem myslete při umisťování na to, aby měl spotřebič zajištěný přívod vzduchu.

Domácí výrobník ledu

Speciální kategorii tvoří výrobníky ledu, které máte v plánu dlouhodobě využívat venku – v altáncích, na terase či u bazénu. Takováto zařízení by měla být odolnější, měly by být použity kvalitní izolační materiály, aby dokázaly led produkovat i při extrémních teplotách.

Design a použité materiály

Faktem je, že design není tím atributem, který by měl u spotřebitelů rozhodovat o tom, zda je daný produkt lepší, nebo horší. Ne vždy tomu tak však je a vizuál a kvalita zpracování často dokážou být rozhodujícími faktory. Výrobník ledu je často umístěný na viditelném místě. Proto není divu, že někomu bude více vyhovovat černá, jinému šedá barva a někdo pro změnu bude požadovat „evergreen“ v podobě nerezového provedení. Barva, ale také tvar tak při výběru mohou hrát roli.

Konstrukce jsou nejčastěji z plastu nebo nerezové oceli. Levnější, plastové modely disponují křehčími materiály, naopak dražší, nerezové výrobníky ledu již budí dojem kvality a hodnotnosti. Nerezové modely jsou také dražší, nemluvě o profesionálních velkých přístrojích, jejichž hmotnost se počítá na desítky kilogramů. Nakonec však vždy bude rozhodovat individuální vkus.

Výrobník ledu do domácnosti už od 2 500 Kč

A kolik stojí výrobník ledu? Na základě průzkumu trhu jsme vytvořili cenová pásma, ve kterých zákazníci najdou přesně to, co hledají. Před  nákupem je důležité si stanovit rozpočet.

Cena domácích výrobníků ledu začíná někde na 2 500 až 4 000 Kč. A vůbec se nemusíte bát toho, že by šlo o nevýkonná a nekvalitní zařízení. Chladicí výkon se pohybuje na úrovni 8 až 12 kg/24 hod. Jedná se o vzduchem chlazené výrobníky ledu určené pro běžné zákazníky. Modely jsou vybaveny indikátory a dodáváno je základní příslušenství.

S rostoucí cenou roste i chladicí výkon. V cenovém pásmu 4 000 až 6 000 Kč už opravdu lze mluvit o nejlepších domácích výrobnících ledu, které se neztratí ani v menších kavárnách či barech. Produkce se pohybuje kolem 12 až 15 kg/24 hod. Rovněž přibývají zpravidla větší dávky ledu. Větší jsou také zásobníky na vodu i sběrné nádoby na led.

V cenové kategorii 6 000 až 12 000 Kč už jde o vysoce kvalitní modely, které jsou vybaveny displeji, a kromě vyššího chladicího výkonu nad 15 kg/24 hod. disponují více funkcemi, časovým spínáním či indikátory a umožňují i ​​výrobu ledové tříště nebo dávkování ledu. Je nutné počítat s většími rozměry. V této kategorii lze hledat i takové přístroje, které najdou uplatnění v barech, kavárnách či restauracích.

Klarstein nebo Guzzanti se osvědčily

Přestože je v segmentu více známých výrobců, po průzkumu trhu můžeme konstatovat, že velmi pozitivní reference a současně i nejširší nabídku mají renomovaní výrobci, které lze znát i z jiných segmentů trhu.

Mezi nejlépe hodnocené a současně i nejoblíbenější patří výrobníky ledu Klarstein. Tato německá společnost nabízí několik modelů v různých cenových kategoriích. Od menších, domácích spotřebičů až po velké, profesionální přístroje s vysokým výkonem. Zároveň jsou dostupné za příznivou cenu.

Velmi dobrou pověst mají i výrobníky ledu Guzzanti. Sortiment německého producenta je široký a spotřebitelé mají na výběr z více verzí přístrojů. Podobně jako Klarstein i Guzzanti se angažuje ve vícero segmentech trhu, a to i ve výrobě elektrospotřebičů do domácnosti. Opomenout nemůžeme ani výrobníky ledu Silvercrest, které zakoupíte výhradně u prodejce Lidl.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zajímají vás informace ohledně recenzovaných produktů? Chybí vám v návodu nějaké informace? Potřebujete se poradit ohledně výběru výrobníku ledu do domácnosti? Neváhejte a napište nám komentář. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme a co nejdříve vám odpovíme. Máte-li zkušenosti s výběrem nebo konkrétními produkty, neváhejte a podělte se o ně s ostatními spotřebiteli. Vaše rady a doporučení mohou být pro mnohé spotřebitele velmi cenné.

Ano, samozřejmě, v nabídce jsou i výrobníky ledu, které dokážou vyrábět ledovou tříšť. Některé modely disponují výhradně jednou možností, a sice vyrábět ledové kostky, kužely, válečky nebo právě tříšť. Lepší modely tyto typy ledu dokonce kombinují. Mezi taková zařízení patří i výrobník ledu Klarstein Eiszeit Crush.

Pokud jde o profesionální výrobníky ledu, je nutné, aby měly dostatečný chladicí výkon, vyznačovaly se vysokou rychlostí výroby ledu a v neposlední řadě disponovaly i zásobníkem na led. K výkonným výrobníkům ledu, které se neztratí ani v barech či gastronomických zařízeních, určitě řadíme model Klarstein Powericer XL.

Určitě ano, především pokud jde o vzduchem chlazené výrobníky ledu. V první řadě je nutné, aby byl zajištěn přísun vzduchu a také dostatečný objem. V teplejším prostředí hrozí, že výrobní kapacita klesne, a to z toho důvodu, že se chladicí jednotka více zahřívá, a tím pádem bude její výkon snížený. Nedostatečná ventilace a horký vzduch mohou způsobit, že se výrobník ledu může začít i přehřívat.

Pokud je zařízení napojené na vodovodní síť (výrobník ledu chlazený vodou), můžete ho připojit přímo k odpadu, kam může být odpadní voda, která vzniká při výrobě ledu, odváděna. Za jiných okolností platí, že je odpadní vodu, není-li odváděna jinak, nutné pravidelně vypouštět. Ne všechna zařízení jsou uzpůsobena k připojení odpadní hadice, proto budete vodu ze zařízení jednoduše vypouštět – vylévat. Na domácím trhu se vyskytují také modely, které jsou vodním čerpadlem automaticky vybaveny.

Klarstein Powericer ECO 3

Výrobník ledu chlazený vodou/vzduchem, kapacita na ledové kostky je 3 kg, za 24 hod. vyrobí 30 kg ledu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Vodou chlazený výrobník ledu Klarstein již není zařízením určeným čistě do domácnosti. Máte-li větší spotřebu ledu a pořádáte přes léto párty a grilovačky, více ledu se bude určitě hodit. Jinak však díky vysokému výkonu a větším rozměrům dobře zapadne do barů, kaváren či restaurací. Přístroj umožňuje také nastavení velikosti kostek ledu. Celý váží až 22 kg.

Náročnější spotřebitele jistě potěší, že Klarstein Powericer ECO 3 disponuje příkonem až 450 W, což je oproti většině konkurentů určených do domácnosti trojnásobek výkonu. Během 24 hodin dokáže tento výrobník ledu vyrobit až 30 kg ledu. Výroba je navíc velmi rychlá. Zařízení na výrobu kostek ledu vyrábí led za pomoci vodního chlazení a kompresoru. V zadní části zařízení je přívod i odtok vody. Voda v zařízení cirkuluje a nechybí ani vodní čerpadlo a ventilátor. Vodu tak nemusíte dolévat, zařízení si množství vody reguluje automaticky. K výrobě kostek ledu využívá rozprašování – vrstvení. Výrobník využívá chladivo R134a. Napájen je klasicky z elektrické sítě na 220–240 V. Obrovskou výhodou je tichý chod zařízení.

Do zásobníku na led se vejdou až 3 kg ledu. Nastavovat si můžete také velikost vyráběného ledu. Kostky ledu mohou mít velikost S nebo L. Vyjímání ledu z nádobky je snadné i díky vyklápěcímu víku s otvorem. To má navíc průhledné okénko, takže vždy víte, jaké množství ledu je v zásobníku. V horní části se nachází ovládací panel s LED diodami, které vás informují i o plném zásobníku na led.

Určitě však nelze mluvit o výrobníku ledu, který byste jen tak položili na kuchyňskou linku. V tomto případě je přístroj vysoký téměř půl metru a široký téměř 40 cm. Rozhodně je proto lepší umístit jej stabilně na místo, kde nebude překážet. I proto najde uplatnění v barech či kavárnách. Konstrukce z nerezové oceli je designově neutrálním řešením. Současně je kvalita zpracování na velmi dobré úrovni. Součástí dodávky je lopatka na led a příslušenství potřebné k připojení vody. Napájecí kabel je dlouhý 135 cm.

Výrobník ledu nepatří k nejprodávanějším a důvodem je určitě i vyšší pořizovací cena. Jedná se o poměrně velké zařízení, které většina domácností nepotřebuje, přičemž raději sáhnou po menší a výkonné náhradě, např. po modelu Guzzanti GZ 121. V případě modelu Klarstein je výhodou vodní chlazení, tichý chod, a především enormní výkon až 30 kg ledu za den. Musíte však počítat s vyšší spotřebou. Potěší možnost nastavení velikosti kostek.

Výhodou jsou i kvalitní materiály. Zásobník na led má kapacitu až 3 kg a led po vyrobení vydrží v zařízení velmi dlouho ve vysoké kvalitě. Ovládací panel i samotná obsluha jsou velmi jednoduché. Součástí dodávky je praktická lopatka na led. Z našeho pohledu jde o výrobník ledu vhodný do baru, ale v případě potřeby a vyšších nároků i do domácnosti.

Pozitíva

Vodní chlazení
Vysoká výrobní kapacita
Vhodný i do baru

Negatíva

Větší spotřeba
Vyšší cena

Příkon: 450 W ● Typ chlazení: vodou/vzduchem ● Výrobní kapacita: 30 kg/24 hod. ● Kapacita nádoby na vodu: - l ● Kapacita nádoby na led: 3 kg ● Tvar ledu: kostky

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotřebiče

Vaše hodnocení:
(91.4%)