Náhradní hlavice k elektrickým kartáčkům Oral-B

Náhradní hlavice k elektrickým kartáčkům Oral-B – CrossAction, 3D Power White, Stages Kids, iQ

Aby byla účinnost elektrického zubního kartáčku vysoká tak, jak ji popisuje výrobce, je nutné sáhnout po správném typu náhradní hlavice a zároveň nezapomenout na její včasnou výměnu. U kartáčků Oral-B od společnosti Braun byste měli k tomuto kroku přistoupit každé 3 měsíce. Ať už se právě rozhodujete ohledně koupě svého prvního elektrického kartáčku, nebo se chystáte vyměnit hlavice, věříme, že náš přehled dostupných modelů s jejich základní charakteristikou vám pomůže při rozhodování.

Publikované: 28.10.2021
Aktualizované: 03.04.2024

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Nabídka náhradních hlavic k elektrickým kartáčkům Oral-B od společnosti Braun se neustále mění. Některé ze starších modelů nahradí novější, jiné se přejmenují a společnost samozřejmě neustále vyvíjí i zcela nové alternativy. Abyste si mohli udělat lepší přehled o tom, které modely patří v současnosti k nejpopulárnějším, připravili jsme si pro vás průběžně aktualizovanou tabulku s nejprodávanějšími náhradními hlavicemi Oral-B na portálu Heureka.

Názov Hodnotenie Detail
Oral-B iO Ultimate Clean Black5*Zobrazit produkt
Oral-B Precision Clean5*Zobrazit produkt
Oral-B Cross Action5*Zobrazit produkt
Oral-B Pulsonic Sensitive5*Zobrazit produkt
Oral-B Sensi UltraThin5*Zobrazit produkt

Obsah článku:

Náhradní hlavice na rotační elektrické kartáčky Oral-B

Doménou společnosti Braun jsou rotační, resp. rotačně-oscilační elektrické zubní kartáčky. To se odráží i na bohaté nabídce náhradních hlavic, které jsou s nimi kompatibilní. V této kategorii naleznete speciální čisticí hlavice Oral-B k efektivnímu odstraňování zubního plaku, hlavice pro citlivé dásně a zuby nebo ty, které vyčistí i těžko dostupná místa. Při výběru vždy zohledňujte své osobní požadavky a kondici svých zubů a dásní. V případě použití nesprávné náhradní hlavice totiž ústní hygiena nemusí být pouze neefektivní, ale i doslova škodlivá.

Náhradní hlavice Oral-B CrossAction

Kulaté náhradní hlavice Oral-B CrossAction, které jsou vhodnou alternativou hlavic Trizone, můžete používat každý den. Vynikají v oblasti odstraňování zubního plaku, ve které jsou podle výrobce – ve srovnání s manuálními zubními kartáčky – efektivnější až o 500 %. Pozor, platí to jen při použití rukojetí řady Pro 1000 a vyšší.

Za vysokou účinností čisticích hlavic Oral-B CrossAction stojí zejména speciální štětiny s různou délkou a zahnutím v různých úhlech, které disponují ochranou před množením bakterií. Náhradní hlavice CrossAction jsou kompatibilní s kartáčky Oral-B VitalityOral B Pro, Oral B SmartSeries, Oral B Triumph a Oral-B Pro-Health Power.

Náhradní hlavice Oral-B Sensi UltraThin

Náhradní hlavice Oral-B Sensi UltraThin, se kterými se setkáte i pod názvy Sensitive nebo Pro Gum Care, mají extrémně jemné štětiny, které pronikají i do mezizubních prostorů a na další těžko dostupná místa. Jsou určené pro osoby s citlivými zuby a dásněmi, na které vyvíjejí přiměřený tlak.

Náhradní hlavice Oral-B

Praktickou drobností je, že modré štětiny Indicator® postupně blednou, přičemž právě ztráta barvy slouží jako upozornění, že je čas na výměnu hlavice. K tomuto kroku byste měli přistoupit standardně každé 3 měsíce. Náhradní hlavice Oral-B Sensi UltraThin jsou kompatibilní s kartáčky Oral-B Pro (750, CrossAction, 3 900, 3 500, 2 200 atd.), GeniusSmartVitality, Trizone, Advance Power, Professional Power, Triumph a Stages Kids.

Náhradní hlavice Oral-B Precision Clean

Náhradní hlavice Oral-B Precision Clean jsou standardní hlavice, které jsou ideální pro všechny méně náročné spotřebitele. Jsou vybaveny 2 druhy štětin Interdental, které dokážou doslova obalit každý zub. Pomocí těchto kulatých hlavic tak odstraníte zubní plak z povrchu zubů, mezizubních prostorů i linií v okolí dásní. Zelené štětiny s technologií Clean Maximizer, která zajišťuje jejich postupné blednutí, se vyznačují střední tvrdostí. Proto jsou vhodné pro osoby bez citlivých zubů či dásní. Precision Clean můžete nasadit na všechny rotační elektrické kartáčky Oral-B.

Náhradní čisticí hlavice Oral-B 3D Power White

Náhradní čisticí hlavice Oral-B 3D Power White neboli 3D White byly vyvinuty za účelem šetrného bělení zubů a čištění povlaku z povrchu zubů. Jejich použití doporučujeme těm z vás, kteří bojují s nepřirozeným zabarvováním zubů nebo tvorbou tmavých skvrn na jejich povrchové vrstvě. Štětiny FlexiSoft obsahují speciální bělicí vložku, která šetrně čistí povrchové usazeniny, a to již během cca 2 týdnů.

Díky speciálnímu tvaru, uspořádání a schopnosti ohýbat se (po namočení) štětiny obalí každý zub, což je v kombinaci s oscilačně-rotační technologií elektrických kartáčků Oral-B efektivní z hlediska odstraňování zubního plaku. I náhradní čisticí hlavice Oral-B 3D White pronikají do mezizubních prostorů.

Náhradní hlavice Oral-B Floss Action

Jestliže máte problém s usazováním zubního plaku v mezizubních prostorech či na jiných těžko dostupných místech, např. na zadních „osmičkách“, sáhněte po náhradních hlavicích Oral-B Floss Action. Tajemství jejich úspěchu spočívá ve speciálních štětinách MicroPulse, které pronikají hluboko do mezizubních prostorů a nevynechávají ani linie v těsné blízkosti dásní. Poradí si i se zubním plakem, ke kterému klasický kartáček takříkajíc nedosáhne. V praxi se jedná o podobný princip jako v případě použití zubní nitě. Avšak pozor, hlavice Floss Action nit nenahrazují v plném rozsahu.

Náhradní hlavice Oral-B pro citlivé zuby

Také náhradní hlavice Floss Action, které jsou kompatibilní s celou řadou nabíjecích elektrických zubních kartáčků Oral-B (s výjimkou Oral-B iO a sonických modelů Oral-B), disponují technologií, která inhibuje růst mikrobů. Můžete je proto používat přibližně 3 měsíce. Na nutnost výměny vás upozorní vyblednutí barvy štětin.

Náhradní hlavice Oral-B Ortho Care Essentials

Náhradní hlavice Oral-B Ortho Care Essentials jsou určené pro lidi, kteří nosí rovnátka či jinou ortodontickou pomůcku. Štětiny jsou kratší a uspořádané tak, aby pronikly do mezizubních prostorů, na místa v okolí zámků na rovnátkách a také do prostorů mezi rovnátky a zuby. Ortho Care Essentials jsou účinné zejména v oblasti odstraňování zubního plaku. Můžete je používat se všemi elektrickými kartáčky Oral-B.

Náhradní hlavice Oral-B Stages Kids

Náhradní hlavice Oral-B Stages Kids jsou navrženy pro děti od 3 let. Štětiny s indikací výměny v podobě vyblednutí barvy jsou extrémně jemné, proto nepoškozují citlivé dětské zoubky ani dásně. Menší rozměry hlavice jsou samozřejmostí, stejně tak jako různé pohádkové motivy, které mohou posloužit jako dobrá motivace k pravidelné péči o ústní dutinu dítěte. Náhradní hlavice Stages Kids jsou kompatibilní s kartáčky Oral-B D 2010, Oral B Stages Power Kids, Oral-B Vitality Kids i Oral-B Battery Kids.

Náhradní hlavice na sonické elektrické zubní kartáčky Oral-B

V nabídce společnosti Braun najdete jen jednu modelovou řadu sonických elektrických zubních kartáčků, a sice Pulsonic. Náhradní hlavice Oral-B na sonické kartáčky jsou proto dostupné pouze v podobě 2 alternativ, a to jako standardní náhradní hlavice Oral-B Pulsonic a hlavice Oral-B Pulsonic Sensitive pro citlivé zuby a dásně.

Klasické hlavice Pulsonic oceníte při každodenním čištění zubů, odstraňování zubního plaku a povrchových skvrn od jídla či nápojů. Špička hlavice je zúžená, díky čemuž vyčistí i mezizubní prostory. Hlavice Oral-B Pulsonic jsou vcelku šetrné, proto jsou vhodné i pro lidi s mírně citlivými zuby a dásněmi.

Náhradní hlavice na Oral-B sonické elektrické zubní kartáčky

Náhradní hlavice Pulsonic Sensitive jsou šetrnější alternativou hlavic Pulsonic. Jedná se o nejměkčí hlavice od Oral-B, které mohou používat i osoby s extrémně citlivými zuby a dásněmi. Jsou určené ke každodennímu používání a vhodné i k odstraňování odolnějšího plaku. Hlavice Pulsonic i Pulsonic Sensitive jsou kompatibilní se všemi sonickými zubními kartáčky Oral-B Pulsonic.

Náhradní hlavice na elektrické zubní kartáčky Oral-B iO

Elektrické zubní kartáčky Oral-B iO využívají chytrou, magnetickou technologii. Kulaté hlavice s vibračními štětinami jsou efektivní v oblasti odstraňování zubního plaku, zároveň však přispívají ke zdraví dásní. Kartáčky Oral-B iO kromě toho disponují chytrým senzorem tlaku, který vás prostřednictvím světelných kontrolek upozorní, zda na dásně nevyvíjíte nadměrný tlak. Zajímavý je i interaktivní displej a několik pokrokových funkcí, např. detekce polohy v 6 zónách ústní dutiny. Pokud jste se rozhodli pro koupi této alternativy, aktuálně si můžete vybrat mezi náhradními hlavicemi Oral-B iO Ultimate Clean a iO Gentle Care.

Náhradní hlavice Oral-B iO Ultimate Clean

Náhradní hlavice Oral-B iO Ultimate Clean doporučujeme pouze osobám se zdravými zuby i dásněmi. Jsou ideální k odstraňování zubního plaku a povrchových skvrn od jídla, nápojů či cigaret. Modré indikační štětiny s technologií Twisted Bristle jsou schopné obalit každý zub. Zároveň se pohybují v různých směrech, díky čemuž vyčistí i mezizubní prostory. Hlavice iO Ultimate Clean jsou kompatibilní se všemi elektrickými zubními kartáčky Oral-B iO.

Náhradní hlavice Oral-B iO Gentle Care

Pokud máte citlivé zuby nebo dásně, sáhněte po měkčí alternativě – náhradních hlavicích iO Gentle Care. Hlavice jsou tvořené až 4 000 extrémně jemných štětin, které obklopí každý zub. Jsou účinné při odstraňování zubního plaku, na dásně nevyvíjejí nadměrný tlak a nepoškozují zubní sklovinu. I hlavice iO Gentle Care jsou kompatibilní se všemi elektrickými zubními kartáčky Oral-B iO.

Máte ohledně elektrických zubních kartáčků otázky, které nebyly zodpovězeny? Přečtěte si náš článek Elektrické zubní kartáčky – otázky a odpovědi.

Ďalšie články z kategórie Elektrické zubní kartáčky

Vaše hodnocení:
(89.8%)