Vestavné myčky nádobí o šířce 45 cm

Nejlepší vestavné myčky nádobí o šířce 45 cm 2024 + recenze

Na základě požadavků spotřebitelů jsme připravili srovnávací test slim myček nádobí. Zaměřili jsme se na vestavné myčky, jejichž šířka nepřesahuje 45 cm. Jedná se tak o kompaktnější modely, které jsou určené i do menších prostorů. Připravili jsme také recenze jednotlivých modelů. V rámci srovnání se jako nejlepší ukázala úzká myčka nádobí Beko DIS26021, do které se vejde 10 sad nádobí a zaujme i v poměru ceny a kvality. Náš průzkum trhu trval více než 50 hodin, přičemž jsme vybrali i další slim myčky nádobí. Zpracovali jsme také krátký a praktický návod, který vám usnadní výběr.

Publikované: 09.11.2021
Aktualizované: 17.07.2024

Jakou úzkou myčku nádobí koupit?

Myčka nádobí s menší šířkou patří ke specifickým spotřebičům, které vyhledává užší spektrum spotřebitelů. Spotřebitelé cíleně hledají myčky nádobí o šířče 45 cm z důvodu menších rozměrů. Někdy toto řešení vyžaduje samotný prostor či kuchyňská linka. Abychom vám rozhodování částečně usnadnili, může vám pomoci tato přehledná tabulka, v níž naleznete TOP 3 myčky nádobí z našeho srovnávacího testu. Chcete-li ušetřit čas i peníze, přečtěte si krátké charakteristiky produktů. Vždy ovšem myslete na vlastní preference, kterým musíte výběr spotřebiče přizpůsobit.

Názov Hodnotenie Detail
Beko DIS26021   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Siguro DW-F453S   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Bosch SPV6YMX11E   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Beko DIS26021

Beko DIS26021

Vestavná myčka na 10 sad nádobí, 6 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 47 dB, energetická třída E.

Zobrazit více info

Plně integrovatelná myčka nádobí se šířkou 45 cm pojme až 10 sad nádobí. Patří do energetické třídy E a na výběr nabízí šest mycích programů. Myčka nádobí Beko je vybavena také funkcí InfoLight, kdy je červené světlo promítáno na podlahu. Chod motoru ProSmart je velmi kultivovaný a tichý. Myčce chybí příborová zásuvka, je vybavena jen košem. Horní koš Acrobat je výškově polohovatelný. Vážená spotřeba vody dosahuje hodnoty 9,5 litru.

Cenový trhák
Gorenje GV520E10

Gorenje GV520E10

Vestavná myčka na 11 sad nádobí, 5 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 47 dB, energetická třída E.

Zobrazit více info

Řadí se k levným myčkám nádobí. Navzdory úzké konstrukci Gorenje umyje naráz až 11 sad kuchyňského nádobí. Plusem je, že má zásuvku na příbory a je maximálně jednoduchá i z hlediska ovládání. Konec mycího cyklu oznamuje akustickým signálem. Patří do energetické třídy E. Na skrytém ovládacím panelu můžete vybírat z pěti programů. Nízká cena se projevuje především na horší kvalitě plastů.

Náš TIP
Bosch SPV6ZMX23E

Bosch SPV6ZMX23E

Vestavná myčka na 10 sad nádobí, 6 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 43 dB, energetická třída C.

Zobrazit více info

Jde o technologicky vyspělou slim myčku nádobí, která má bohatou programovou výbavu. Mezi programy najdete také samočisticí cyklus Machine Care pro péči o myčku. Vysokou efektivitu mytí zajišťuje ostřikovací rameno DuoPower. Myčku nádobí lze ovládat přes mobilní aplikaci HomeConnect. Zbylý čas je promítán přímo na podlahu. S extrémně znečištěným nádobím si poradí technologie IntensiveZone. Nechybí ani příborová zásuvka.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při srovnávání vestavných myček nádobí s užší konstrukcí jsou hodnoceny stejné parametry jako u standardních myček nádobí o šířce 60 cm. V případě vestavných myček nádobí odpadá nutnost řešit design spotřebiče. Spotřebitele však vždy primárně zajímá to, jak efektivně myčka nádobí umyje a vysuší. Noční můrou jsou právě zůstávající kapky a vodní kámen. Z ekonomického a ekologického hlediska spotřebitelé sledují i zařazení do energetické třídy, která hovoří o energetické náročnosti a spotřebě vody.

Na základě předem stanovené metodologie jsme hodnotili programovou výbavu a délku mycích cyklů. Důležitá je také obsluha, ovládací prvky a celková intuitivnost, což ovlivňuje i vnitřní prostor myčky – variabilita. Rozhodování může ovlivnit i kvalita materiálů a hlučnost myčky nádobí.

Efektivita mytí nádobí
Sušení nádobí
Spotřeba myčky
Délka mycího cyklu
Programová výbava
Praktické funkce a obsluha
Hlučnost
Zpracování a kvalita materiálů

Na trhu je konkurence velmi silná. Vybírat můžete z nabídky několika renomovaných výrobců. Hodně vám mohou prozradit i recenze ostatních spotřebitelů. Úzké myčky nádobí má v portfoliu téměř každý výrobce. Velice populární jsou myčky nádobí BekoBosch nebo vestavné myčky Whirlpool. V našem srovnávacím testu najdete i úzké myčky nádobí GorenjeElectroluxSamsung nebo Siemens. Během průzkumu trhu jsme prověřovali také dostupnost produktů na našem trhu. Využili jsme k tomu databázi portálu Heureka, ale také obchody, jako je Alza, Datart, Kasa nebo Mall.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze úzkých myček nádobí

Ve svých recenzích vám nabízíme nestranný názor, jehož účelem je pomoci spotřebiteli se co nejlépe rozhodnout. Vycházíme z dostupných údajů o samotných spotřebičích a výsledků spotřebitelských testů. Není zvýhodněn žádný produkt ani výrobce. Naši redaktoři uvádějí silné i slabé stránky spotřebiče a snaží se zhodnotit ty nejdůležitější parametry. Významnou roli však hrají i názory a zkušenosti ostatních spotřebitelů, kteří jsou majiteli konkrétních slim myček nádobí.

Víťaz testu

Beko DIS26021

Vestavná myčka na 10 sad nádobí, 6 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 47 dB, energetická třída E.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Tichá, plně zabudovatelná myčka nádobí se šířkou 45 cm spotřebitelům nabízí optimální poměr ceny a kvality, a to vzhledem k rozměrům i dostačujícímu objemu vnitřního prostoru. Je vybavená vodním senzorem. Ovládací panel je skrytý v horní části dveří. V programové výbavě nechybí program na ochranu skla.

Myčka nádobí Beko je vhodná ideálně pro dvoučlenné nebo tříčlenné domácnosti. Spotřebiteli nabídne kapacitu pro 10 sad nádobí. Vnitřní flexibilita na tom vůbec není špatně. Horní koš Acrobat je výškově nastavitelný až ve 3 úrovních. Do spodní části tak můžete umístit i opravdu vysoký hrnec. Možnou nevýhodou menších myček nádobí je, že se místo příborové zásuvky často setkáte s košem na příbory. Ten sice můžete ve spodním koši posouvat nebo ho úplně vyjmout, občas však může být omezující.

Invertorový motor ProSmart je maximálně tichý, hladina hluku 47 dB je více než vyhovující. Myčka je vybavena hadicí AquaStop a rovněž systémem Watersafe, které domácnost chrání před vytopením.

Z hlediska programové nabídky si můžete vybírat ze šesti programů. Ovládací panel je skrytý ve vyklápěcích dvířkách. Ovládání je velmi intuitivní a každá funkce má své tlačítko a ikonu. Nechybí digitální displej, který zobrazuje zbylý čas. Mnohem více vás však o stavu provozu informuje InfoLight – červené světlo promítané na podlahu. Na podlahu je promítáno jen světlo, nikoliv čas. Myčka nádobí disponuje programem Eco a velmi oceňujeme program Clean and Shine, který netrvá více než hodinu a nádobí dodá perfektní lesk. Nádobí je navíc suché. Tento program totiž myje horkou vodou, jejíž teplo využívá i k sušení.

Za účelem čisté myčky, tedy její údržby, lze použít program InnerClean. Program je speciálně uzpůsobený ke zbavení myčky nečistot. Chcete-li kterýkoli program urychlit, můžete aktivovat funkci Fast+, která zkrátí mycí program až trojnásobně. Pokud chcete v myčce mýt skleněné nádobí, technologie GlassShield sklo opláchne ideální teplotou a postará se o to, aby nezůstaly žádné kapky. Na výrazně znečištěné nádobí určitě používejte intenzivní program – 70 °C.

Celkový dojem z myčky nádobí Beko je velmi dobrý. Vnitřní prostor poskytne dostatek místa, škoda jen, že chybí příborová zásuvka. Horní koš má však až tři úrovně nastavení výšky. Spotřebitelé chválí tichý chod myčky, ale také samotný výsledek mytí. V neposlední řadě se jedná o skvělý poměr ceny a kvality. Přestože patří do energetické třídy E, spotřeba vody je velmi dobrá.

Pozitíva

Tichý provoz
Poměr ceny a kvality
Snadná obsluha

Negatíva

Malý koš na příbory

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 10 ● Počet programů: 6 ● Energetická třída: E ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 47 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ne

Cenový trhák

Gorenje GV520E10

Vestavná myčka na 11 sad nádobí, 5 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 47 dB, energetická třída E.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Spotřebitelé často hledají spotřebiče, které příliš nezatíží jejich peněženku. Gorenje GV520E10 je přesně tou volbou, která tuto podmínku splní. Přitom potěší zásuvkou na příbory a také solidní kapacitou. Výrobce udává, že naráz umyjete až 11 sad kuchyňského nádobí. Ovládací prvky jsou umístěné v horní části vyklápěcích dveří.

Začneme samotným ovládáním myčky, které je maximálně jednoduché a intuitivní. Myčka nádobí má jednoduchý ovládací panel, na kterém máte k dispozici pět předvolených programů. Displej vám zobrazí dobu programu, který si zvolíte. Můžete také aktivovat funkce poloviční naplnění nebo odložený start. Možnost extra sušení nebo urychlení programu v portfoliu funkcí nenajdete.

Provoz je velmi tichý. Podobně jako jiná konkurence, například vestavná myčka nádobí Beko DIS26021, i tento model dosahuje hlučnosti pod hranicí 50 dB, řadí se tak k tichým. Vážená spotřeba vody je 9,5 litru. Nejúspornější je program Eco, který je však dlouhý přes čtyři hodiny. Výsledky mytí jsou i podle spotřebitelů uspokojivé, ovšem sušení je na tom hůře a s mokrým nádobím se setkáte poměrně často. Úzká myčka oznámí ukončení mycího cyklu akustickým signálem, světelný signál nemá.

Gorenje zůstalo věrné praktičnosti, neboť vnitřní prostor je i navzdory 45 cm široké a 55 cm hluboké konstrukci velmi flexibilní. Hlavním plusem je podle nás příborová zásuvka a možnost polohování horního koše. Kapacita 11 sad nádobí je tudíž reálná.

Nižší cenovou kategorii lze spatřovat právě v plastových materiálech. Horší kvalita plastů se může projevit v pozdějším období a při častějším používání. Vnitřek myčky je nerezový a odolný proti korozi. Koše i výsuvný systém s kolejnicemi však působí levněji. Nechybí ochrana proti přetečení ani bezpečnostní systém AquaStop.

Řada spotřebitelů tento model upřednostňuje především z důvodu nízké ceny. Z našeho pohledu se nižší cena projevuje především na kvalitě plastů, které jsou znatelně méně odolné. Spotřebitelům se však velmi líbí variabilita prostoru a přítomnost příborové zásuvky. Programová nabídka je standardní, funkcionalita je slabší, ale vzhledem k ceně jí nelze tento fakt vyčítat. Celkově tak pro menší domácnosti nebo méně náročné zákazníky půjde o vhodnou volbu.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Snadné ovládání
Zásuvka na příbory

Negatíva

Slabší efektivita sušení
Levnější plasty

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 11 ● Počet programů: 5 ● Energetická třída: E ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 47 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ne

Náš TIP

Bosch SPV6ZMX23E

Vestavná myčka na 10 sad nádobí, 6 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 43 dB, energetická třída C.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kompaktní myčka nádobí, která zaujme i náročnější spotřebitele. Na úvod vám prozradíme, že ačkoli jde o dražší myčku, zárukou je kvalitně umyté a vysušené nádobí. K dispozici máte také prémiové funkce, které u konkurentů často nenajdete. Jednou z funkcí je i hlasové ovládání přes aplikaci HomeConnect.

Myčka nádobí Bosch SPV6ZMX23E se v dané kategorii řadí k technologicky nejpokročilejším vůbec. Základ tvoří šest programů, přičemž si můžete zvolit i vlastní program s přídavnou funkcí, kterou může být SpeedPerfect+, extra sušení nebo aktivování IntensiveZone ve spodním koši, kam můžete umístit extrémně znečištěné nádobí. V rámci předvoleného programu můžete zvolit předmytí – oplach. Mezi standardními programy nechybí krátký, přibližně hodinový program, Eco nebo Auto (Aqua sensor a Load sensor). Myčka má také program Machine Care pro vlastní péči. Tento model má rovněž samočisticí filtrační systém.

Velmi pozitivně vnímáme ostřikovací rameno DuoPower v horním koši, které je vysoce efektivní. Myčka má výměník tepla, díky němuž je spotřeba vody a energie nižší. I proto myčka nádobí patří do úsporné energetické třídy C. Ukazatelem aktivního stavu je funkce TimeLight, která na podlahu promítá zbývající čas. Ovládací panel je přehledný. Lze aktivovat odložený start. Přes aplikaci HomeConnect se můžete s myčkou spojit na dálku, provést diagnostiku nebo ji i spustit, a to dokonce za pomoci hlasového ovládání (angličtina).

Myčka je během aktivního stavu velmi tichá, za což vděčí motoru EcoSilence Drive od Bosch. Maximální hladina hluku je pouhých 43 dB. Bosch opět nezklamal ani z hlediska vnitřního prostoru. Systém košů VarioFlex Pro je variabilní, horní koš výškově nastavitelný a příborová zásuvka VarioDrawer pojme i malé espresso šálky. Celková kapacita je podle výrobce 10 sad nádobí. Kolejnice mají zarážky proti vysunutí. Ve spodním koši se nachází speciální držák na sklenice. Horní i spodní trny jsou sklopné. Myčka má i systém AquaStop, který brání přetečení vody.

Přestože se jedná o úzkou myčku nádobí, variabilita košů tento nedostatek ve vysoké míře nahrazuje. Obsluha myčky je nenáročná a jednoduchá. Náročnější spotřebitele těší bohatá funkcionalita a perfektní výsledky z hlediska sušení i mytí nádobí, čehož je zárukou i technologie Zeolith a přítomnost výměníku tepla, nádobí je tak dobře vysušené. Je potřeba ocenit tichý chod a také osvětlení vnitřního prostoru. Odradit tak může jen vyšší cena, pokud hledáte něco levnějšího, ale s dostatečnou funkcionalitou, můžete sáhnout po myčce nádobí Beko DIS26021.

Pozitíva

Příborová zásuvka
TimeLight – čas na podlaze
WiFi připojení – HomeConnect

Negatíva

Vyšší cena

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 10 ● Počet programů: 6 ● Energetická třída: C ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 43 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano

Lacná kvalita

Gorenje GV561D10

Vestavná myčka na 11 sad nádobí, 5 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 45 dB, energetická třída D.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Oproti modelu Gorenje GV520E10 je cítit technologický i kvalitativní pokrok. Model nabízí standardně dobrou variabilitu vnitřního prostoru, jehož kapacita je až 11 sad nádobí. Výraznější pokrok myčka zaznamenala ve výsledcích sušení kuchyňského nádobí. Nechybí ani možnost zkrácení mycího cyklu.

Vestavná myčka nádobí Gorenje se v našem testu nachází i z důvodu skvělého poměru ceny a kvality. Bez problémů se do slim myčky vejde až 11 sad nádobí. Vnitřní prostor je poměrně jednoduše, ale prakticky řešený. Příborová zásuvka v horní části pojme příbory a drobné kuchyňské náčiní. Horní koš je výškově polohovatelný, prostor tak zvládnete přizpůsobit i v případě většího nádobí.

Myčka má dvě ostřikovací ramena. Provoz je velmi tichý, hlučnost dosahuje úrovně 45 dB. A na invertorový motor PowerDrive výrobce poskytuje záruku 10 let. Myčka je vybavena bezpečnostním systémem AquaStop v případě nebezpečí úniku vody. Vážená spotřeba vody při mycím cyklu dosahuje hodnoty 9,5 litru – řadí se do energetické třídy D. Myčka nádobí je plně zabudovatelná.

Gorenje se zlepšila především v parametrech sušení nádobí. Vděčit za to může funkci TotalDry – po skončení mycího cyklu myčka automaticky pootevře dveře a pomalu vypouští horkou páru. Výsledky mytí jsou více než dostačující. Na ovládacím panelu můžete vybírat hned z pěti programů. Kromě programu Eco a intenzivního cyklu je zde i program Auto a 60min. mytí. Tento krátký program je velmi praktický.

Nás však mile překvapila funkce SpeedWash, díky ní můžete kterýkoli program jednoduše zkrátit o 50 až 70 procent, díky čemuž tak ušetříte velké množství času. Ovládací panel má jednoduchý displej, na kterém najdete informace o zbývajícím čase. Můžete aktivovat i odložený start. Myčka má také funkci 3v1 (tablety s leštidlem a solí). Systém automatického čištění filtru je rovněž velkým plusem, stav filtru však doporučujeme pravidelně kontrolovat.

Dostupných recenzí na tento model úzké myčky nádobí není mnoho, nicméně spotřebitelé si pochvalují především tichý chod spotřebiče. Velice praktickou funkcí je pootevření dveří po skončení cyklu a efektivnější sušení nádobí. Myčka patří k cenově dostupným. Nechybí jí základní programy a také praktické funkce.

Pozitíva

Automatické otevření dveří
Tichý chod
Možnost zkrácení programu

Negatíva

Těžké dveře myčky

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 11 ● Počet programů: 5 ● Energetická třída: D ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 45 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ne

Siemens SR65ZX16ME

Vestavná myčka na 10 sad nádobí, 6 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 44 dB, energetická třída C.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V našem výběru patří k technologicky nejinovativnějším modelům. Rozhodně je určená pro spotřebitele, kteří jsou náročnější a nevadí jim do myčky nádobí investovat více peněz. Úsporná myčka Siemens disponuje možností připojení přes aplikaci HomeConnect, zbývající čas promítá na podlahu a je velmi tichá.

Je potřeba říct, že Siemens v segmentu myček nádobí nepatří k nejběžnějším, ale faktem je, že využívá osvědčené technologie, které jsou zárukou úspěchu. S myčkou nádobí Bosch SPV6ZMX23E má společných hned několik vlastností. Jako první musíme upozornit na spokojenost s výsledky sušení nádobí. Myčka nádobí nemá automatické pootevření dveří po skončení cyklu, ale využívá technologii Zeolith, což zároveň efektivně ovlivňuje i spotřebu. I proto spotřebič patří do energetické třídy C. Myčka také velmi efektivně informuje uživatele o čase zbývajícím do konce mycího cyklu – čas promítá na podlahu, jde o funkci TimeLight. Oproti jiným modelům však na podlahu promítá i údaj o programu a také případná chybová hlášení.

O zvýšenou efektivitu mytí se stará dávkovací asistent a o extrémně znečištěné nádobí technologie IntensiveZone ve spodním koši. Prostřednictvím aplikace HomeConnect máte přístup k mnoha údajům a funkcím. Umožňuje vám vzdálené ovládání, ovládání hlasem či kontrolu spotřeby tablet, jakož i jednoduchou diagnostiku. Při mytí vybíráte ze šesti programů a jedním z nich je i váš oblíbený, kde si můžete zvolit přídavnou funkci, například odložený start nebo varioSpeed ​​Plus pro zkrácení mycího cyklu. Velmi dobře je na tom i délka programů (Eco – 3,5 hod.). Myčka dokáže automaticky vyhodnotit nejvhodnější program a optimalizuje mycí cyklus.

Myčka nádobí Siemens disponuje kapacitou 10 sad nádobí. Kromě výše zmíněných technologických vychytávek nás potěšila obsluha skrze ovládací panel. Ten má uprostřed malý displej. Velkou výhodou je označení programů ikonami, které jsou velké a srozumitelné. K dispozici máte také přídavné programy, včetně odloženého startu. Samostatné tlačítko je i pro oblíbený program.

Vnitřní prostor je dobře členěný. Oba koše jsou výsuvné, horní je výškově polohovatelný. Oba koše mají sklopné trny a etažéry. Potěší i prostorná příborová zásuvka. Úzká myčka nádobí ve spodním koši disponuje velmi účinným otočným ramenem s tryskami. Motor iQdrive patří mezi nejtišší na trhu, důkazem je naměřená hlučnost 44 dB.

Ze zkušeností spotřebitelů je zřejmé, že vyšší cena je sice menším minusem, ovšem kvalita zpracování a výsledky mytí spotřebitele velmi těší. Pokud vám stačí slim myčka nádobí, určitě vám menší kapacita nebude vadit. Díky funkci Zeolith je navíc umyté nádobí i suché. Velice dobře je na tom myčka nádobí Siemens také z pohledu spotřeby vody a energie.

Pozitíva

TimeLight – čas promítaný na podlahu
Smart funkce – HomeConnect
Tichý chod a kvalita zpracování

Negatíva

Vyšší cena

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 10 ● Počet programů: 6 ● Energetická třída: C ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 44 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano

Beko DIS28120

Vestavná myčka s kapacitou 11 sad nádobí, 8 programů, spotřeba vody 8,7 l, hlučnost 46 dB, energetická třída E.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Velice úsporná myčka nádobí Beko, která patří do energetické třídy E. Jedná se o slim model. Velkou výhodou je vnitřní prostor, který je velmi flexibilní. Kapacita je až 11 sad nádobí. Plusem je také světelný indikátor promítaný na podlahu nebo řada programů a přídavných funkcí, například i extra oplach.

Vestavná myčka nádobí Beko DIS28120 o šířce 45 cm právem patří k moderním spotřebičům. Přestože nenabízí připojení k internetu a nelze ji ovládat přes aplikaci, má ve své výbavě celkem osm programů a několik praktických přídavných funkcí. Z programů určitě upozorňujeme na samočisticí program InnerClean, který slouží k údržbě myčky nádobí. V programové nabídce se standardně nachází program Eco, intenzivní program nebo rychlý program Quick&Shine, který netrvá déle než hodinu. Je však pravdou, že některé programy trvají poměrně dlouho. Výsledek je však na vysoké úrovni, zásluhu na tom má speciální rameno AquaIntense, které specifickým pohybem odstraní i zaschlé nečistoty.

Pokud se vám však délka programu nelíbí, můžete využít funkci Fast+ a program výrazně zkrátit (i o polovinu). Na jednoduchém ovládacím panelu s displejem si můžete nastavit odložený start, a to s dobou odkladu až 24 hodin. Samostatným programem je předmytí. Nádobí myčka suší horkou párou, díky čemuž je tak vždy suché. Nás těší i funkce InfoLight – červené LED světlo je promítáno na podlahu, vždy proto víte, že mycí cyklus ještě neskončil.

Myčka nádobí rozhodně nezklame ani co se samotného prostoru v ní týče. Umýt můžete až 11 sad kuchyňského nádobí. Horní koš Acrobat má až tři výškové polohy, které vám poskytují velkou flexibilitu i při mytí vyššího a rozměrnějšího nádobí. Starosti nebudete mít ani s příbory, protože máte k dispozici příborovou zásuvku. Invertorový motor ProSmart je ověřenou technologií z dílny tureckého výrobce Beko. Motor je úsporný a tichý, s hlučností maximálně 46 dB. Na motor je poskytována samostatná záruka 10 let.

Model Beko nezaostal ani z hlediska kvality zpracování. Plasty působí odolně a celkové provedení košů, vnitřního prostoru i pláště působí hodnotným dojmem. Je vybaven samonastavovacími panty SelFit, dvířka díky tomu budou držet v přirozené pozici. Myčka nádobí má senzor čistoty vody a bezpečnostní funkce proti vytopení Waterstop i AquaSafe.

Celkově je tento model srovnatelný s konkurencí, například myčkou nádobí Gorenje GV561D10. Beko zvládne nádobí perfektně umýt a usušit. Nabízí až osm programů. Standardní doba trvání programů je trochu delší. Díky funkci Fast+ program urychlíte. Spotřebitelé jsou rádi i za přítomnost příborové zásuvky a bohatý vnitřní prostor. V poměru ceny a kvality je myčka nádobí Beko DIS28120 velmi zajímavou možností pro běžné i náročnější spotřebitele.

Pozitíva

Příborová přihrádka
Flexibilní prostor
Poměr ceny a kvality

Negatíva

Délka některých programů

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 11 ● Počet programů: 8 ● Energetická třída: E ● Spotřeba vody: 8,7 l ● Hlučnost: 46 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ne

Další zajímavé produkty

Kromě vybraných produktů, které se nacházejí v našem srovnávacím testu, jsme během průzkumu trhu narazili i na úzké myčky nádobí, které nás zaujaly, ale nedostaly se do užšího výběru. V této sekci naleznete myčky nádobí o šířce 45 cm, které se vyznačují skvělým poměrem ceny a kvality, nabídnou zajímavé technologie nebo kvalitní zpracování. Pokud jste si nevybrali z recenzovaných modelů, k těmto konkrétním zařízením jsme zpracovali krátké charakteristiky, které vám nabídnou základní údaje.

Činnost, kterou je umytí nádobí, dokáže u vás doma zvládnout i myčka nádobí Whirlpool WSIC 3M17. Slim myčka nádobí je vybavena 6. smyslem a dokáže optimalizovat proces mycího cyklu. Disponuje také speciální funkcí Multizone, kdy můžete zvolit, jestli se bude myčka soustředit na horní, nebo spodní koš. Nemá však příborovou zásuvku, ale jen košík. Vážená spotřeba vody je 9 litrů.

Vestavná myčka nádobí Beko DIS28023 je tichá a programově dobře vybavená. Svědčí o tom i přídavné funkce. Za účelem rychlejšího umytí jistě využijete funkci Fast+, která zkrátí mycí cyklus o 60 až 70 procent. Ve spodním koši se nachází koš na příbory. Signalizace průběhu mycího cyklu probíhá za pomoci LED světelné signalizace promítané na podlahu. Nechybí ani bezpečnostní hadice AquaStop.

Zárukou čistého nádobí je také úzká myčka Electrolux EEM63310L. Domácí spotřebič má kapacitu na 10 sad kuchyňského nádobí a patří do energetické třídy D. Vnitřní prostor má příborovou zásuvku MaxiFlex. Velice intuitivní ovládání podporuje dotykový ovládací panel. K Electroluxu patří patentované mycí rameno SatelliteClean. Vážená spotřeba vody je 9,9 litru.

Bosch SPI6EMS23E patří k modelům starší generace myček nádobí Bosch. Nechybí jí však funkce automatického otevírání dveří za účelem efektivního sušení. Invertorový motor je tichý, max. hladina hluku je 44 dB. Na čelní straně se nachází sedmizónový displej se všemi důležitými informacemi. Vybírat můžete z osmi programů a můžete si také zvolit funkci oblíbeného programu. Myčka pojme 10 sad nádobí, vážená spotřeba vody je 9,5 litru.

Do širšího výběru se dostala i úzká myčka nádobí Samsung DW50R4060BB. Model dokáže díky automatickému programu a senzorům detekovat míru zašpinění nádobí a optimalizovat cyklus. Velmi dobře je hodnocena efektivita sušení, a to díky funkci AutoOpen. V programové výbavě naleznete 60min. program Express. Speciální je také dezinfekční program Hygiene. Myčka nádobí produkuje hluk na úrovni 44 dB. Patří do energetické třídy E.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Pokud se zaměřujete na nejprodávanější slim myčky nádobí, zpracovali jsme pro vás přehlednou tabulku, v níž se nachází TOP 5 modelů. Nejprodávanější ovšem nemusí automaticky znamenat nejlepší, proto vždy berte v úvahu vlastní požadavky a při výběru je zohledněte. Výhodou prodávaných modelů je to, že máte k dispozici řadu názorů a zkušeností zákazníků, kteří již daný model myčky vyzkoušeli. Máte tak k dispozici autentický přehled o kvalitách produktu. Prodejnost se poměrně rychle mění, proto se údaje v tabulce snažíme v pravidelných intervalech aktualizovat.

Názov Hodnotenie Detail
Amica DFV41E6aISMG5*Zobrazit produkt
Beko DIS350205*Zobrazit produkt
Electrolux EEM63310L5*Zobrazit produkt
Whirlpool WSFO 3O34 PF X5*Zobrazit produkt
Siguro DW-F453S5*Zobrazit produkt

Při výběru hraje u některých spotřebitelů rozměr myčky důležitou roli. Důvodem je především fakt, že je potřeba ušetřit prostor nebo že dispozice místnosti neumožňuje umístění modelu se standardními rozměry. Úzké myčky nádobí o šířce 45 cm jsou proto vhodným řešením. Rozměry mají na svědomí jen horší variabilitu vnitřního prostoru v porovnání se standardními modely o šířce 60 cm. Abychom vám však vysvětlili, jak při výběru postupovat, připravili jsme pro vás stručný návod, který vám při výběru může objasnit důležité parametry. Pokud vám tedy vyhovují menší rozměry myčky nádobí, zaměřte se na následující parametry.

Jak vybrat úzkou myčku nádobí

  • Kapacita myčky nádobí
  • Energetická třída – spotřeba vody
  • Efektivita sušení
  • Programová výbava a praktické funkce
  • Rozměry a vlastnosti konstrukce
  • Cena a renomovaní výrobci

Úzká myčka nádobí – menší kapacita

Vestavné myčky nádobí o šířce 45 cm jsou primárně určené pro domácnosti se dvěma, maximálně třemi členy. Některým spotřebitelům menší kapacita vyhovuje i z toho důvodu, že nezašpiní mnoho nádobí, a větší rozměr myčky tak nemá význam.

Ten, kdo se rozhodne pro koupi zařízení s menší šířkou, však musí počítat s tím, že kapacita nebude jako u standardních myček nádobí, které pojmou i 13 či 14 sad nádobí. V tomto případě se budete muset uskromnit a dostanete se na hodnotu 6 až 10 sad kuchyňského nádobí. Menší kapacita však nemusí automaticky znamenat horší variabilitu vnitřního prostoru. Komfort při ukládání nádobí ovlivňuje systém košů a celkové vnitřní rozvržení úložného prostoru.

Menší a úspornější myčka nádobí?

Od roku 2021 se změnilo označování a zařazování spotřebičů do energetických tříd a hodnocení z ekonomického i ekologického hlediska se stalo přísnějším. Na energetickém štítku se u myček nádobí setkáte s údaji, jako je emise hluku, spotřeba vody, doba trvání programu Eco, kapacita nádobí, spotřeba energie v kWh a také samotná energetická třída. Tento štítek musí mít každá myčka nádobí, která je prodávána na evropském trhu.

Je spotřeba vody a el. energie u menších myček nádobí nižší? Spotřeba vody i el. energie může být z pohledu číselné hodnoty nižší, ale podíváme-li se na spotřebu vody v poměru ke kapacitě, zjistíme, že menší myčky mají stejnou spotřebu jako standardní, 60cm myčky nádobí. Spotřeba myček nádobí o šířce 45 cm se pohybuje na úrovni 8 až 10 litrů. Ty nejúspornější se blíží spotřebě kolem 6 litrů.

Účinnost sušení

Tuto funkci velikost myčky nádobí žádným způsobem neovlivňuje. Záleží tak pouze na tom, jaké technologie konkrétní model využívá. Každý výrobce využívá své patentované technologie, kterými zajišťuje efektivitu sušení kuchyňského nádobí. Účinnost sušení je prověřována i mnohými spotřebitelskými testy. Můžete tak snadno zjistit, jak moc efektivním sušením se konkrétní model vyznačuje. Třída účinnosti sušení se označuje písmeny A až G. Rozdíl ve velikosti tak v rámci efektivity sušení nehraje žádnou roli, klíčové jsou použité technologie.

Úzká myčka nádobí účinnost sušení

Technologická výbava a praktické funkce

Programová výbava a použité funkce jsou v závislosti na výrobci různé. Roli hraje také cena. Dražší modely nabídnou více programů, technologií a funkcí, které zvyšují efektivitu mytí, sušení, ale také usnadňují ovládání či obsluhu. I úzké myčky nádobí jsou vybavené senzory, které detekují míru znečištění či naplnění a dokážou přizpůsobit teplotu i délku trvání programu. Počet předvolených programů je různý. Obvykle je k dispozici 5 až 9 programů, které mají různou teplotu a délku trvání. Spotřebitelé ocení rychlý program (hodinový), intenzivní nebo program na mytí skla.

Pokud má vaše slim myčka i přídavné funkce, určitě budete rádi za poloviční naplnění, odložený start nebo dávkovacího asistentaVestavné myčky nádobí bývají často vybaveny světelným paprskem promítaným na podlahu (LED signalizace InfoLight nebo TimeLight, kdy jsou světlo nebo přímo čas prostřednictvím červeného paprsku světla promítány na podlahu) nebo zvukovým signálem. Pokud máte model, který nabízí možnost automatického otevírání dveří (Efficient Dry, Auto Open), sušení nádobí je mnohem efektivnější. Mezi nejinovativnější smart funkce patří WiFi připojení, možnost ovládání pomocí smartphonu, nebo dokonce ovládání hlasem. Samozřejmostí by měly být indikátory nedostatku soli a leštidla. O ochranu před vytopením by se měl postarat systém AquaStop.

Standardní rozměry slim myčky nádobí

Z konstrukčního hlediska je hlavním rozdílem šířka myčky. Tento typ konstrukce obvykle na šířku nemá více než 45 cm. Pro srovnání: standardní vestavné myčky nádobí jsou široké 60 cm. Úzká myčka nádobí může být vysoká 85 až 90 cm. Hloubkou se rovněž neliší, ta je 55 až 60 cm.

Malé myčky nádobí – nižší cena

Úzké myčky jsou oproti těm větším o něco levnější. Vždy záleží na tom, jaký model máte ve svém hledáčku. Ceny úzkých myček nádobí u některých výrobců jsou srovnatelné se standardními modely.

Nejlevnější myčky nádobí o šířče 45 cm nepřekročí hranici 8 000 Kč. Spíše však v této cenové kategorii naleznete volně stojící myčky nádobí bez možnosti zabudování. Uskromnit se budete muset i z pohledu slabší funkcionality. Někteří výrobci u levnějších modelů šetří i na materiálech.

Úzká myčka nádobí cena

Slim myčky nádobí, které by měly splnit požadavky většiny spotřebitelů, se nacházejí v cenovém rozmezí 8 000 až 11 500 Kč. Je pravda, že za tuto cenu už koupíte i klasickou vestavnou myčku nádobí, ale pokud je podmínkou šířka 45 cm a dostatečná výbava, v této cenové třídě určitě seženete to, co hledáte. Nejdražší modely se klidně přehoupnou přes hranici 12 500 Kč a vyšplhají se až na hranici 22 000 Kč. Tyto modely jsou zpravidla nejúspornější, disponují bohatou programovou výbavou, smart funkcemi nebo detaily, jako je vnitřní osvětlení.

Whirlpool, Beko i Bosch spotřebitele nezklamou

Výrobců je v tomto segmentu více než dost a ani v tomto případě nehrozí, že by spotřebitel neměl z čeho vybírat. Slim myčkám nádobí se někteří renomovaní výrobci věnují více, jiní méně. Nabídka je však bohatá. Široké zastoupení mají myčky nádobí Whirlpool. Výrobce nabízí spotřebitelům i cenově velmi dostupné modely. Slim myčky nádobí Bosch jsou rovněž velmi bohatě zastoupené. Jak už jsme však u tohoto německého producenta zvyklí, za jeho produkty si připlatíte.

Velice oblíbené jsou modely značky Beko nebo myčky nádobí Electrolux. Pokud hledáte levné myčky nádobí, pak můžete sáhnout i po modelech Candy nebo Gorenje. Z hlediska zpracování však mají myčky Candy své nedostatky. K dražším, ale kvalitním modelům můžeme řadit myčky nádobí AEG a Miele.

Otázky a odpovědi – FAQ

Která myčka nádobí s úzkým profilem je pro vás ta nejlepší? Nedokážete se rozhodnout, která značka vám nabídne nejlepší poměr ceny a kvality? Potřebujete vědět něco víc? Neváhejte a obraťte se na nás. TestMagazín vám rád pomůže. Stačí, když nám zanecháte komentář, a my vám co nejdříve odpovíme. Rovněž budeme rádi, pokud se s námi a ostatními spotřebiteli podělíte o své zkušenosti. Mnohým tak můžete výběr a proces rozhodování usnadnit.

Bez kvalitního čisticího prostředku do myčky nádobí to nejde. Ani horká voda nedokáže zbavit nádobí mastnoty tak efektivně jako za pomoci čisticích prostředků. Někteří spotřebitelé preferují prášky, jiní gely a nejpoužívanější jsou kapsle nebo tablety. Zároveň jde také o nejkomfortnější používání. Nemusíte dosypávat prášek ani nalévat gel, do dávkovače vložíte kapsli a máte záruku kvalitně umytého kuchyňského nádobí. Dnes na trhu naleznete především multifunkční tablety a kapsle. Ty kromě samotného čisticího prvku obsahují také sůl a leštidlo – 3v1. Základní kapsle sůl a leštidlo neobsahují. I v případě, že používáte multifunkční tablety 3v1, doporučujeme používat také sůl, která by v zásobníku neměla chybět. Důvodem je často tvrdá voda. Na základě zkušeností spotřebitelů můžeme doporučit tablety Jar Platinum nebo velmi účinné tablety Somat Gold. K těm nejlepším se řadí i tablety Finish All-in-1.

Na základě zkušeností, které máme, spotřebitelé více preferují příborovou zásuvku. Důvodů je hned několik. Nejpodstatnější je ten, že příborová zásuvka šetří místo ve spodním koši. Koš na příbory naopak místo ve spodním koši zabírá a v případě umístění většího množství nádobí nebo nádobí větších rozměrů je koš na příbory ve spodním koši na obtíž, zvlášť pokud se jedná o úzké myčky nádobí. Zároveň je příborová zásuvka praktičtější z hlediska obsluhy. Disponuje kolejnicemi, je tak výsuvná. Není nutné zásuvku vyjímat jako koš. Do příborových zásuvek navíc lze umístit drobné kuchyňské náčiní nebo šálky na espresso. Příborová zásuvka je proto z pohledu praktičnosti lepší volbou než koš na příbory.

Pravdou je, že dnešní myčky nádobí se o sebe dokážou postarat téměř samy. Moderní mycí prostředky uvnitř spotřebiče neškodí a nezpůsobují žádnou korozi. Přesto je pravidelná údržba nutná. Především je potřeba jednou měsíčně zkontrolovat a pročistit filtr. Umístění se u jednotlivých modelů liší, vždy se však nachází ve spodní části myčky. Filtr je dobré umýt a propláchnout. Některé myčky nádobí jsou vybavené samostatným programem na čištění. Tehdy je vhodné spustit program a použít pouze s mycím prostředkem na nádobí, případně můžete použít speciální prostředek na čištění myček nádobí – ten neutralizuje zápach a pomáhá odstraňovat vodní kámen. Použít můžete například čistič myčky Somat, případně čistič myčky Finish DUO.

Ne, rozdíl v hladině hluku mezi těmito konstrukcemi myček není. Hlučnost ovlivňuje motor a čerpadlo. Každý výrobce používá vlastní technologie a komponenty, které počet decibelů ovlivňují. Hladina hluku však u úzkých myček nádobí není nižší než v případě standardních myček. Tiché myčky nádobí jsou ty, jejichž hlučnost nepřesahuje 50 dB. Nejtišší jsou ty, jejichž hlučnost nepřekročí 45 dB. Vestavné myčky nádobí jsou obecně méně slyšet, maximální úroveň hluku, kterou by tento spotřebič neměl překročit, je 60 dB.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Myčky nádobí

Vaše hodnocení:
(92%)