Jak na iPhone

Jak na iPhone – otázky a odpovědi

Mobilní telefony iPhone jsou pro mnohé spotřebitele alternativou smartphonů s operačním systémem Android. iPhony mají vlastní, unikátní „ekosystém“, který mnohým vyhovuje více než ten konkurenční. Operační systém iOS je jednoduchý, progresivní, efektivní a se spoustou užitečných funkcí. I tyto telefony však mají svá specifika, a pokud jste ve světě Applu novými uživateli, možná pro vás některé funkce a ovládací prvky budou cizí. Nevíte, jak dát do iPhonu hudbu, jak zálohovat kontakty či jak iPhone resetovat? Na tyto otázky a spoustu dalších vám odpovíme v tomto článku. Máme pro vás praktický návod, jak na iPhone.

Publikované: 12.11.2021
Aktualizované: 09.10.2023

Jaký iPhone koupit?

Pokud jste se definitivně rozhodli, že je pro vás iPhone ideální volbou, a nad jiným smartphonem ani neuvažujete, pak si stačí už jen vybrat. Apple každoročně s příchodem nového modelu zamotá majitelům starších modelů hlavu, zda je nový model lepší a o kolik. V praxi vždy platí, že nejnovější modely jsou ty nejpokrokovější, nejvýkonnější a nabídnou i další, nové funkce a vylepšení. My už jsme test nejlepších iPhonů provedli, a proto víme, kde se kvality jednotlivých modelů skrývají. Jaký iPhone si tedy pořídit? Záleží i na tom, kolik jste do nového smartphonu ochotní investovat. Možná však právě v našem výběru najdete model, který vám bude vyhovovat nejvíce.

Názov Hodnotenie Detail
Apple iPhone 13 mini   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Apple iPhone SE   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Apple iPhone 11 Pro   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Apple iPhone 13   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Apple iPhone 8   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Obsah článku:

Nejprodávanější podle portálu Heureka

Během průzkumu trhu narazíte na starší i novější modely, pokud se však rozhodujete podle toho, co kupují ostatní spotřebitelé, pak vás jistě bude zajímat, který iPhone je nejprodávanější. Abyste nemuseli ztrácet hledáním těchto ukazatelů čas, máme pro vás připravenou tabulku, v níž naleznete TOP 5 nejprodávanějších iPhonů dle cenového srovnávače Heureka. Vždy vám doporučujeme přečíst si recenze ostatních zákazníků, kteří již daný smartphone vyzkoušeli a subjektivně vyjádřili svůj názor a zkušenosti. Zohledněte také vlastní požadavky a cenovou hladinu, výběr si tak usnadníte.

Názov Hodnotenie Detail
Apple iPhone 135*Zobrazit produkt
Apple iPhone 15 Pro5*Zobrazit produkt
Apple iPhone 145*Zobrazit produkt
Apple iPhone 14 Pro5*Zobrazit produkt
Apple iPhone 13 mini5*Zobrazit produkt

Proč si koupit iPhone?

V tomto článku nám nejde o to, abychom odpověděli na věčnou otázku, která se týká souboje „Apple vs. Android“, respektive „iOS vs. OS Android“. Pokud se však už rozhodujete, že iPhone je pro vás tou lepší možností, přečtěte si, proč tomu tak vlastně je. Filozofie společnosti Apple je jasná a zakladatelé Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne velmi dobře věděli, že směřování za pokrokem je možné pouze tehdy, bude-li společnost pracovat na vlastních technologiích. Na rozdíl od konkurenčních výrobců telefonů, jako jsou Samsung, Huawei, Xiaomi či Sony, kteří používají operační systém s názvem Android (různé verze), Apple pracoval na vývoji vlastního operačního systému iOS. Ten představil v roce 2007, kdy na trh přišel vůbec první iPhone.

Apple patří k technologickým společnostem, které se od doby svého vzniku (1976) přičinily o revoluční inovace v oblasti hardwaru a softwaru. Společnost se v prvopočátcích soustředila na vývoj osobních počítačůnotebooků, později portfolio rozšířila o hudební přehrávače (iPod), smartphony, tablety (iPad), smart hodinky nebo počítače Mac. Věnuje se také vývoji vlastních aplikací a správě vlastních serverů, na kterých jsou zálohována data všech majitelů zařízení Apple. Aktuálním výkonným ředitelem je od roku 2011 Tim Cook. A proč jsou tedy chytré telefony iPhone u spotřebitelů tak oblíbené?

  • Ekosystém Applu – propracovaný hardware a software jsou jednou z devíz samotné společnosti Apple. Dlouhodobě se ukazuje, že uživatelské rozhraní je v porovnání s konkurencí uživatelsky přívětivější, reakce systému jsou rychlejší a plynulejší. Díky tomu, že produkty Apple spolu perfektně spolupracují, nečekají vás žádné problémy s odezvou nebo sekání. Systém je rychlý, svižný v rozhraní Apple kompatibilní a odladěný.
  • Operační systém iOS – operační systémy iOS patří k nejrychlejším ve svém segmentu a naleznete je pouze v telefonech iPhone. Díky tomu, že software a hardware jsou tak dobře odladěné, Apple klade důraz na uživatelské požadavky, i proto je celý „ekosystém“ tak intuitivní a jednoduchý. Výhodou jsou také rychle dostupné aktualizace OS, které opravují případné nedostatky. Obrovskou výhodou OS od Applu je i fakt, že postupem času telefon zpomaluje jen minimálně.
  • Výkonný procesor – ačkoli se o iPhonech nemluví jako o herních mobilních telefonech, svým výkonem by do kapsy strčily vícero herních telefonů. Procesory s označením Apple Bionic patří aktuálně k nejvýkonnějším mobilním čipům na světě. Nejmodernějším a nejvýkonnějším mobilním procesorem je A15 Bionic, který je následován procesorem A14 Bionic (nanoreview.net). A15 Bionic pracuje se 6 jádry a frekvencí 2 × 3,2 GHz. Díky vysokému výkonu tak nehrozí nedostatek výpočetní techniky a spustíte i nejnáročnější aplikace či hry.
  • Kvalitní fotoaparát – další silnou stránkou, na základě které se spotřebitelé často rozhodují pro mobilní telefon Apple, je kvalita fotoaparátu. Dnešní modely iPhonů dokážou kvalitou fotografií na plné čáře porážet novější prémiové telefony. Díky neustálým vylepšením se kvalita snímků a videozáběrů neustále posouvá vpřed. Významnou roli hraje stabilizace obrazu a také schopnost fotit a nahrávat obraz za zhoršených světelných podmínek. iPhone dokáže díky režimu Pro snímky skvěle saturovat a určit expozici, vám pak stačí zmáčknout spoušť. Kvalitu záběrů si bez problémů vychutnáte i ve 4K rozlišení.
  • Soukromí a bezpečnost – bezpečnost a soukromí jsou v digitální době velmi diskutovaným tématem, každopádně jsou velmi důležité. Výhodou společnosti Apple je to, že si dokáže zpracovat vlastní servery. Všechna data tak proudí jen na zašifrované servery (iCloud) s vysokou úrovní zabezpečení. iOS je díky individuálním nastavením od začátku bezpečným prostředím. Ke svým datům máte přístup pouze vy a jen vy určujete, jaká data jsou přístupná druhé straně, která naopak volně sdílíte. Výhodou jsou ověření výrobci, kteří nabízejí aplikace v App Store, a tak existuje minimální riziko, že by se jednalo o nebezpečný software nebo virus. Dokonce ani samotné údaje o poloze nejsou v historii telefonu ukládány. Mobilní telefon odemknete i pomocí nejchytřejší čtečky obličeje Face ID.
  • Synchronizace zařízení Apple – propojitelnost mezi jednotlivými zařízeními je něco, v čem společnost Apple za konkurencí dlouho zaostávala, ale v posledních letech skluz dohnala a dnes můžete data sdílet mezi všemi zařízeními Apple – tablet, smart hodinky nebo notebook. Všechny operační systémy dokonale spolupracují a data můžete rychle a jednoduše synchronizovat.
  • Softwarová podpora a aktualizace – pozitivní vlastností je softwarová podpora starších modelů iPhonu. Zatímco konkurenční Android již mnohé starší verze svého operačního systému neaktualizuje a postupně se stávají nepoužitelnými, Apple současně vydává aktualizace softwaru i pro starší modelové řady a optimalizuje procesy, které dané rozhraní umožňuje. Totéž platí o aktualizacích aplikací. Celkově je softwarová optimalizace systematická a oprav není tolik.
  • Vývoj aplikací – k výhodám iPhonů patří dostupnost některých aplikací z obchodu App Store. Velmi preferovaná je například aplikace Apple Pay, která slouží k provádění plateb. Aplikace je velmi bezpečná. K velmi oblíbeným patří aplikace FaceTime, která slouží k videohovorům v reálném čase. Menší nevýhodou je to, že konkurenční Google Play ve svém rozhraní nabízí mnohem větší počet aplikací. I App Store však vždy nabídne své alternativy.
  • Odolnost a design – zapomenout nesmíme ani na unikátní design iPhonů, který od roku 2007 sice prošel mnoha změnami, avšak stále si zachovává své typické rysy. Designem iPhone nikdy nezklame. Apple sází na jednoduchost a ta funguje už více než desetiletí. Navzdory větším rozměrům telefon vždy padne do ruky. Legendární je také odolnost telefonů značky Apple, mnohé z nich jsou částečně voděodolné a přežijí nějaké to méně šetrné zacházení. Určitě vám ale doporučujeme zacházet s telefonem opatrně a neriskovat případné nárazy nebo jeho utopení.

Jak na iPhone – otázky a odpovědi (FAQ)

Připravili jsme pro vás několik často frekventovaných otázek, které si majitelé iPhonů kladou. S ohledem na konkrétní problémy se vám pokusíme nabídnout nejuniverzálnější řešení. Jednotlivé otázky a odpovědi vám mohou být nápomocné i při výběru. Pokud tedy chcete vědět, jak iPhone funguje a jak ho správně používat, přečtěte si následující řádky.

Pozor! Řešení některých problémů se může u jednotlivých modelových řad lišit a v rámci konkrétních procesů se mohou vyskytnout rozdíly. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat a v rámci možností se vám pokusíme s řešením problému pomoci. Případně vám doporučujeme obrátit se na českou podporu společnosti Apple.

Možností je více. Pokud nechcete být závislí na online streamovacích platformách jako Spotify nebo Apple Music, možná upřednostníte některou z těchto možností. První možností je využívat oficiální aplikaci iTunes, vyvinutou společností Apple. Najdete ji v každém zařízení s operačním systémem iOS. Hudbu můžete přes tuto aplikaci nakupovat a následně mít ve svém zařízení offline. V případě, že aplikaci iTunes ve svém telefonu máte, je proces stahování hudby jednoduchý, stačí si vyhledat skladbu, vybrat, koupit a stáhnout. Následně se vám skladba zobrazí ve složce Hudba i v offline režimu. Chcete-li do iPhonu nahrát svou vlastní hudbu, budete potřebovat datový lighting kabel, který připojíte ke svému počítači. Stáhněte si aplikaci iTunes, v případě, že máte operační systém Windows, mohou být reakce aplikace výrazně pomalejší než u operačního systému Mac. Po spuštění aplikace do knihovny jednoduše přetáhněte hudbu, kterou máte v počítači a chcete ji dát do svého iPhonu. V aplikaci iTunes musíte najít záložku Hudba (Music), kde zaškrtnete jednotlivé soubory (hudbu), které bude aplikace do telefonu stahovat. Po výběru stačí obsah synchronizovat a následně iPhone odpojit. Existují také aplikace (Tenorshare, iCareFone, PhoneTrans), které vám umožňují spravovat obsah telefonu a stahovat hudbu do iPhonu bez nutnosti používání iTunes. V zásadě se jedná o alternativní aplikace.

Klíčová je aplikace s názvem Yubidy, která je bezplatně dostupná v App Store. Po stažení aplikace ji spusťte a klikněte na lištu Explorer. Zde vyhledáte konkrétní skladbu (video), která se nachází na YouTube. Skladbu následně označíte a dostanete se do přehrávače v aplikaci. Chcete-li skladbu uložit, klepněte v pravém rohu na ikonu tří teček a vyberte z možností „add to favorite“ nebo „add to playlist“. Všechny uložené skladby naleznete také v sekci Playlists.

Resetování neboli restartování iPhonu je někdy zapotřebí. Důvodem může být to, že telefon nereaguje, zamrzl nebo se po aktualizaci seká. Způsob, jakým iPhone restartovat, se liší model od modelu, proto pro vás máme několik postupů, které vám pomohou tuto akci provést. Tvrdý restart by měl být až posledním řešením, pokud ovšem iPhone nereaguje, jde o jedinou možnost. Restartování iPhonu 13, 12, 11 nebo X začíná současným stisknutím jednoho z tlačítek hlasitosti a startovacího bočního tlačítka. Následně se zobrazí posuvník vypnutí, ten potáhnete a počkáte alespoň 30 sekund, dokud se telefon nevypne. Chcete-li zařízení znovu zapnout, podržte boční startovací tlačítko, dokud se nezobrazí logo společnosti Apple. Restartování iPhonu SE, 8, 7 nebo 6 je realizováno pomocí dlouhého podržení startovacího bočního tlačítka (bez kombinace s tlačítkem pro nastavení hlasitosti). Zobrazí se posuvník vypnutí, který posunete, a do 30 sekund se zařízení vypne. Telefon opět zapnete podržením bočního startovacího tlačítka. Starší generace (iPhone SE nebo iPhone 5) se restartují stejným způsobem, rozdíl je jen v umístění startovacího tlačítka, které se nachází na horní straně konstrukce.

Zapomněli jste přístupový kód, Face ID nereaguje nebo jste zadali několikrát po sobě nesprávné heslo? Telefon se po šesti pokusech o odemknutí může zablokovat nejdříve na hodinu nebo 24 hodin, pokud nezadáte správné heslo ani na desátý pokus, data se z telefonu za účelem bezpečnosti mohou zcela vymazat. Jedná se o bezpečnostní prvek společnosti Apple. Pokud jste tedy heslo zapomněli, neriskujte zbytečně tím, že špatné heslo budete zadávat stále dokola. Tato řešení vám mohou pomoci v případě, že chcete iPhone vrátit do továrního nastavení – například z důvodu prodeje. iPhone se automaticky zablokoval a zbývá vám několik možností. Předem však upozorňujeme, že pokud jste si data telefonu nezálohovali přes iCloud nebo jste obsah déle nesynchronizovali s jiným zařízením Apple, můžete přijít o všechna data, iPhone totiž ve většině případů musíte vymazat a vrátit do továrního nastavení. Budete potřebovat počítač se staženou aplikací iTunes (nebo Finder), abyste však telefon odblokovali, je nutné, aby už byl počítač se smartphonem v minulosti synchronizován, resp. k němu byl připojen. iPhone připojte k počítači přes lighting kabel (datový). Počkejte, jakmile se načte aplikace a sesynchronizuje se, klikněte na možnost „obnovit iPhone“. Máte-li zálohu, vyberete možnost „obnovit ze zálohy iTunes“ (nebo iCloud). Zálohu můžete vybrat podle posledního data synchronizace. Jednou z možností pro odblokování je i služba iCloud. Pokud jste ji využívali k synchronizaci nebo třeba i lokalizaci telefonu pomocí funkce „najít iPhone“, můžete na jiném zařízení spustit aplikaci iCloud, přihlásit se pod svým Apple ID, vybrat zařízení a kliknout na „smazat“ (ztratíte všechna data). Opět však platí, že pokud jste si své zařízení zálohovali, jednoduše si můžete stáhnout zálohu a data obnovit. Pokud obsah nemáte zálohovaný a váš telefon nevyužívá aplikaci iTunes ani iCloud, nezbývá vám nic jiného ​​než odblokovat iPhone prostřednictvím režimu zotavování, jinak řečeno váš iPhone čeká tvrdý reset. iPhone musíte připojit k počítači, otevřete iTunes, počkáte na proces synchronizace, iPhone restartujete a následně v aplikaci vyberete možnost „obnovit“. iTunes stáhne nový software a máte telefon s továrním nastavením.

Pokud přecházíte z operačního systému Android na iOS a potřebujete přenést ze svého smartphonu data, fotky nebo kontakty, není to dnes žádný problém. My doporučujeme přenášet všechna data přes volně dostupnou, bezplatnou aplikaci Přechod na iOS, která se nachází v obchodě Google Play. Jak na to? Je potřeba, aby váš smartphone s OS Android i iPhone měly aktivovanou funkci WiFi a dostatečnou kapacitu baterie. Důležité je si před přenosem dat ověřit, zda se všechna data, včetně SD karty, do vašeho iPhonu vejdou. Na zařízení iPhone najděte v nastavení ikonu Aplikace a data. Následně v telefonu otevřete aplikaci Přesunout do iOS a klikněte na možnost pokračovat. Odsouhlaste smluvní podmínky. Následně se přes WiFi obě zařízení propojí a iPhone zobrazí kód, který musíte zadat na svém Androidu. Poté je potřeba vybrat data, která chcete přenést (fotky, soubory, kontakty, zprávy atd.), a zda chcete synchronizovat účty Google nebo záložky prohlížeče. Potvrdíte výběr a proces přenosu automaticky začne. Po ukončení procesu označíte na Androidu možnost „hotovo“. V případě iOS vyberete možnost „pokračovat“ a dokončíte nastavení svého zařízení. Upozorňujeme, že v průběhu procesu přenosu dat může dojít k selhání, kdy je proces nutné zopakovat. Samotná data můžete přenášet i ručně po složkách – obsah z Androidu přenesete do počítače a z počítače jednotlivé soubory přenesete do iPhonu. V obou případech platí, že není možné přenášet hudbu, PDF, audiosoubory ani vaše hesla. K tomuto procesu je třeba použít jiné aplikace nebo ruční přenos dat.

Pokud vám již došla s některým z volajících trpělivost, blokování hovoru je naprosto běžná záležitost. Totéž platí pro přijímání SMS zpráv. Neznámá telefonní čísla či automaty, které dokážou někdy znepříjemňovat život, jsou běžnou praktikou, kterou firmy nebo podvodníci využívají. iPhone umožňuje zablokovat nežádoucí hovory v několika krocích. Ve svém telefonu otevřete aplikaci Telefon, kde máte informace o hovorech. Vyberte konkrétní číslo, které chcete zablokovat, a klikněte na ikonu „i“. V detailu kontaktu se přesuňte níže až k možnosti „blokovat kontakt“. Stačí tuto možnost potvrdit a daný kontakt se vám při příchozích hovorech již nebude zobrazovat. Stejnou možnost máte i v případě, že chcete zablokovat SMS zprávy od konkrétního odesílatele.

Snímek obrazovky je vždy pořízen za pomoci kombinace ovládacích prvků. Způsob se může lišit model od modelu. U nejnovějších modelů iPhone 13iPhone 12 a modelů s Face ID se snímek obrazovky pořizuje stisknutím bočního tlačítka a tlačítka pro zvýšení hlasitosti. U modelů s Touch ID (čtečka otisků prstů) snímek obrazovky pořídíte současným stisknutím bočního tlačítka a tlačítka Domů – Touch ID. U starších modelů jde o kombinaci tlačítka Touch ID (domů) a horního tlačítka pro zapnutí a vypnutí iPhonu.

K záloze kontaktů doporučujeme využívat službu iCloud. V App Store narazíte na několik aplikací pro zálohování kontaktů. iCloud se však v praxi ukazuje jako nejbezpečnější a nejspolehlivější. V nastaveních stačí kliknout na svůj profil, vybrat iCloud službu a v seznamu aplikací je nutné potvrdit kontakty. Tímto nastavením jsou vaše kontakty synchronizovány. V případě, že se s vaším telefonem něco stane, máte kontakty zálohované a můžete je v dalším zařízení Apple obnovit.

Používání zvláštních hesel pro jednotlivé aplikace zvyšuje bezpečnost ve vašem zařízení. Bezpečně se do aplikací dostat vám umožňuje funkce Apple ID. Pomocí speciálních hesel se můžete bezprostředně přihlašovat do jednotlivých aplikací (SMS, kontakty, e-maily aj.), které se rozhodnete zaheslovat. Je nutné se přihlásit na stránce účtu Apple ID. V části „zabezpečení“ vyberete možnost „generovat heslo“ pod možností „zvláštní hesla“. Zde můžete vygenerovat speciální heslo pro aplikaci. Při jejím spuštění toto heslo jednoduše zadáte a následně máte přístup do aplikace. Chcete-li heslo odstranit, využijete stejný postup, ale místo generování hesla vyberete možnost „upravit“ a heslo vymažete.

Ano, je to možné. Tuto funkci můžete využít v případě, že jste své zařízení ztratili nebo vám bylo odcizeno. Musí však být splněny určité podmínky. Abyste s touto možností mohli počítat, musí být aktivována služba Najít můj iPhone (Find my iPhone). Pomocí této aplikace lze dokonce určit přibližnou polohu zařízení, pokud se připojí k lokální WiFi síti, přes jiné zařízení Apple dokážete telefon lokalizovat. Pokud se však rozhodnete iPhone vymazat, postup je následující. Přihlaste se v zařízení Apple do služby Najít můj iPhone přes svůj účet Apple ID. Zobrazí se vám seznam zařízení, která máte s tímto účtem synchronizována, a vyberete to, které chcete vymazat. Označíte možnost „akce“ a vyberete možnost „vymazat“. Zařízení Apple si od vás vyžádá heslo, které používáte v Apple ID, heslo zadáte a akce vymazání se aktivuje. Jestliže se nejedná o vaše osobní zařízení, které vlastníte (jiný iPhone, iPad nebo Max), ale o zařízení někoho jiného, ​​zadejte přístupový kód zařízení, které chcete vymazat, a jeho telefonní číslo. Po úspěšném vymazání se ze služby Najít můj iPhone odhlaste.

Zajímáte se o funkci Apple iPhone „naskenování dokumentů“? Zde je postup, jak se to dělá. V prvním kroku si otevřete aplikaci Poznámky. Klepněte na tlačítko se symbolem kamery a následně na možnost „skenovat dokumenty“. Dokument umístěte co nejpřesněji na rozměr kamery. Při aktivním automatickém režimu se dokument naskenuje. Chcete-li obsah skenovat manuálně, klepněte na tlačítko „uzávěrka“. Poté posuňte rohy tak, aby správně seděly na rozměry dokumentu. Následně sken můžete uložit a pokračovat dále.

Bez nabíječky to tak úplně nejde. Novější řady iPhonů s integrovaným bezdrátovým Qi nabíjením však dokážete nabíjet, aniž byste je ke zdroji připojili přes kabel. Je nutné, abyste měli nabíječku s řádnou certifikací Qi. Nabíječky se mohou lišit výkonem. Tímto typem nabíječek jsou dnes vybaveny také automobily. Výhodou je, že ke zdroji stačí připojit jen samotnou nabíječku, a to prostřednictvím kabelu, který je součástí příslušenství. Nabíječku položíte na rovnou plochu. Na nabíječku položíte iPhone displejem nahoru a do několika sekund se začne mobilní telefon nabíjet. Modely iPhone 12 nebo iPhone 13 můžete nabíjet i za pomoci bezdrátových nabíječek MagSafe. Ty doporučuje výrobce zapojovat do 20W USB-C adaptéru, ale můžete ji zapojit také do konektoru v PC. Dále princip nabíjení funguje stejně jako u Qi bezdrátových nabíječek.

Vše provedete v aplikaci iMovie, kde můžete nastavit rychlost videí. V iMovie můžete dokonce samotný snímek rozdělit na menší a upravit rychlost jednotlivých pasáží. Video můžete na iPhonu zrychlit i zpomalit. Záběr můžete také zcela „zmrazit“.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Mobilní telefony

Vaše hodnocení:
(91%)

Komentáre
Vlastimil Jarmar 13.Jun.2022

Zdravim chtel bych se zeptat nejdou mi aktualizovat aplikce kdyz kliknu na aktualizovat vyskoci mi prihlaseni na iTunes (nechapu proc ne na Appstore) a po napsani spravneho hesla mi to pise Cannot find this person, s instalovanim aplikaci nemam ale a aktualizaci ano diky za rady

Odpovedať

redakcia TestMagazin.cz 14.Jun.2022

Dobrý deň, pán Vlastimil,
skúšali ste ísť aktualizovať konkrétnu aplikáciu priamo cez aplikáciu App Store (nie len cez ikonu appky na ploche)? Do tej sa prihlásite pomocou vášho Apple ID. Ikonka vášho profilu by po prihlásení nemala byť modrá. Následne by aktualizácie a ich kontrola mali byť automatické. Prípadne je možné aplikácie aktualizovať manuálne. Po otvorení App Store kliknite na ikonu svojho profilu (ak ste prihlásený) a rolovaním nižšie by ste mali nájsť aplikácie čakajúce na aktualizáciu. Kliknutím na "aktualizovať" danú aplikáciu aktualizujete. Niekedy aj keď je aplikácia bezplatná, iPhone žiada spôsob platby a jeho potvrdenie. Ten zvolíte v nastaveniach zariadenia, kde kliknete na svoje meno, nájdete možnosť "Platba a doručenie", zadáte Apple ID a vyberiete spôsob platby. Ak by ste si nevedeli rady, odporúčame prečítať si ďalšie možnosti, rady a odporúčania na stránke support.apple.com.
Pekný deň.
Tím Testmagazin.cz

Jodis 27.Nov.2022

Dobry den prosím o radu už se mi to stalo několikrát a nevím co s tím na iPadu jsem normálně přihlášen svým Apple id ale vždy když chci aktualizovat aplikaci( jakoukoli ) tak mi iPad hlásí ať zadám heslo od Apple id to zadám ale nefumguje i když ho zadám správně když dam zapomenuté heslo tak se objeví starý účet který byl na iPadu přihlášený tak nevím co s tím I když heslo obnovím prez mě Apple id a změním heslo a pokusím se Zadat resetovane heslo tak to zase nejde díky za odpověď hezky den

Odpovedať

Testmagazin.cz 29.Nov.2022

Prajem pekný deň, Jodis, vo Vašom prípade ide o pomerne špecifický problém, ktorý je takto pomerne náročné identifikovať. No môže s najväčšou pravdepodobnosťou súvisieť s tým, že iPad neustále synchronizuje údaje so starým účtom (Apple ID), ktorý však Vy nepoužívate a zrejme k nemu nemáte ani správne heslo. Preto heslo ktoré zadávate nijakým spôsobom (aj po obnovení) neberie ako správne, pretože iPad akoby pracuje s účtom, ku ktorému heslo nepatrí. V "Nastavenia" sekcii "Heslo a zabezpečenie" sa nachádza možnosť "Zmeniť heslo", kde je potrebné zadať aktuálne heslo a následne ho prípadne zmeniť. To Vám pravdepodobne, taktiež nezoberie. Ak nepomôže resetovanie hesla cez zariadenie, možnosťou je ešte skúsiť resetovať heslo cez rozhranie počítača. Proces však môže trvať dlhšie. Môžete to skúsiť na tejto webovej adrese → https://iforgot.apple.com/sk/password/verify/appleid# Prípadne sa používa ešte aplikácia "Podpora Apple" z App store. Poslednou možnosťou je zmena Apple ID. Viac informácií nájdete tu → https://support.apple.com/sk-sk/HT202667 Na stránke podpory Apple nájdete množstvo informácií a návodov. Možnosťou je taktiež návšteva najbližšej fyzickej predajne Apple, kde by Vám technici mohli poradiť. Pekný deň. Tím Testmagazin.cz

Blanka 26.Aug.2023

Dobrý den, 14letá dcera má ve svém iPhonu nastavené dětské apple ID, teď jsme ji založili bankovní účet a chtěli jsme její platební kartu přidat do telefonu, ale píše to, že platební karty nejsou v tomto účtu podporovány. Nevíte prosím co s tím? Prolezla jsem celé nastavení, ale nic nenašla. Platební karty se vydávají dětem od 8 let, nechápu proč by to nemělo jít. Děkuji za odpověď.

Odpovedať

redakce TestMagazin.cz 05.Sep.2023

Dobrý deň, sl./p. Blanka,
na základe informácií, ktoré sú dostupné, Apple ID si nemôžu v našom regióne vytvoriť deti do 15 rokov. Detské Apple ID teda zakladá zákonný zástupca dieťaťa. V tejto situácii môže byť problémom s funkcionalitou Apple Pay, resp. Apple Wallet to, že na verifikáciu platobnej funkcie v našom regióne je nevyhnuté mať vydaný doklad totožnosti, ktorý napríklad predkladáte aj pri zakladaní bežného účtu. Ak má vaša dcéra 14 rokov a napríklad založený detský účet, bohužiaľ zrejme nebude možné Apple Pay využívať. Ako dôvod Apple uvádza, že nie je možné vlastníka účtu dohľadať. Ide o obmedzenie, ktoré trvá dlhšiu dobu.