Leifheit mopy

Leifheit mopy na podlahu – recenze, akce, cena

Na základě průzkumu trhu jsme se rozhodli vybrat ty nejlepší mopy značky Leifheit. Tento německý výrobce má na našem trhu velmi široké zastoupení a dobré renomé. Více než 40 hodin jsme porovnávali jeho produkty. Nakonec jsme vybrali ty nejlepší a zpracovali jsme i samostatné recenze mopů. V našem testu zaujal úklidový set Leifheit Profi Compact set. Nechybí ani další modely, které se v našem výběru nacházejí a těší se velké oblibě spotřebitelů. Leifheit mopy jsme porovnávali, ale vycházeli jsme především z praktických zkušeností zákazníků, abyste měli reálný obraz o tom, proč je daný model pro vás ten nejlepší.

Publikované: 20.01.2022
Aktualizované: 27.03.2024

Jaký mop na podlahu koupit?

Sestavili jsme tento krátký výběr doporučených modelů i s popisy, které nás ve srovnávacím testu zaujaly svými parametry, ale především nás přesvědčily reálné zkušenosti ověřených zákazníků. Mop není žádným komplikovaným zařízením, Leifheit mopy však využívají některé specifické systémy, kterými se od konkurence odlišují. Není mop jako mop a obsluha se může lišit. Záleží na tom, co hledáte vy a co od samotného mopu očekáváte. Pokud vás nezaujme tento užší výběr, pak si přečtěte kompletní recenze níže, kde naleznete i další modely. Chcete-li pořádek v domácnosti udržovat i jiným způsobem, přečtěte si náš test robotických vysavačů s mopem nebo se zaměřte na klasické sáčkové či bezsáčkové vysavače. Případně se vám možná zalíbí některé konkurenční mopy Vileda.

Názov Hodnotenie Detail
Leifheit Picollo Micro Duo5*Zobrazit produkt
Leifheit Profi Set mop5*Zobrazit produkt
Leifheit Twist M Ergo5*Zobrazit produkt

Mop Leifheit Piccolo Micro Duo

Mop Leifheit Piccolo Micro Duo

Plochý mop z mikrovlákna, 141cm tyč, dodává se bez kbelíku, mop má integrovaný ždímací mechanismus.

Zobrazit více info

Jedná se o specifický typ mopu s integrovaným ždímacím mechanismem. Výhodou je to, že ždímání je rychlé a velmi jednoduché. Záběr mopu je menší, pouze 27 cm. Délka násady činí až 141 cm, díky čemuž je mop vhodný i pro vyšší postavy. Návlek je k hlavici připevněn za pomoci suchého zipu a lze jej prát v pračce. Mop je kvalitně zpracovaný, nicméně plastové části se o něco více namáhají.

Mop Leifheit Profi Set

Mop Leifheit Profi Set

Plochý mop z mikrovlákna, 140cm šroubovací tyč, 8l kbelík se ždímací komorou.

Zobrazit více info

Velice oblíbená mycí sada s kbelíkem a patentovaným systémem na ždímání návleku. Kbelík má menší objem, pouze 8 litrů, ale je vybaven podvozkem s kolečky. Ždímání probíhá za pomoci tlaku a je velmi efektivní. Je nutné si na tento způsob ždímání zvyknout. Délka násady je 140 cm a záběr mopu činí 42 cm. Kvalita provedení je na dobré úrovni.

Leifheit Pico Spray

Leifheit Pico Spray

Plochý mop z mikrovlákna, integrovaný tlakový rozprašovač, 800ml nádobka na vodu.

Zobrazit více info

Mop s rozprašovačem Leifheit Pico Spray má integrovaný tlakový rozprašovač, který dávkuje vodu přímo do dráhy hlavice mopu. Záběr hlavice je pouze 26 cm. Mop je určený k pravidelné údržbě nebo rychlému vytírání podlahy, nikoliv ke kompletnímu mytí většího znečištění. Nádržka na vodu má 800 ml.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při hodnocení sehrávaly roli parametry, které spotřebitelé hodnotí nejčastěji. Nevycházíme jen z tabulkových údajů, které zákazníci často neřeší. Podstatné jsou vlastnosti, které v praxi zákazník opravdu vnímá. Studovali jsme tedy názory zákazníků, spotřebitelské zkušenosti a nejvyšší podíl na hodnocení mopu má samotná obsluha a manipulace s mopem. Velmi podstatná je i kvalita mopu či návleku (materiály) nebo celého úklidového setu.

Pokud mají zákazníci možnost výběru, zaměřují se i na rychlý a efektivní systém ždímání, aby se nemuseli ohýbat nebo máčet si ve špinavé vodě ruky. Leifheit mopy disponují více systémy ždímání, a proto mají zákazníci možnost výběru. Podstatnou složkou je také příslušenství. Menší roli sehrává kompaktnost – rozměry produktu a design. V poměru ke kvalitě hraje roli také cena mopu.

Obsluha
Materiál a tvar hlavice
Systém ždímání
Příslušenství
Rozměry a hmotnost
Design
Cena

Testmagazín hledá tu nejvyšší kvalitu, kterou si zákazník zaslouží. Vždy zohledňujeme i fakt, že spotřebitel si na svůj nákup vyčleňuje odlišné finanční prostředky. Poměr ceny a kvality proto pečlivě sledujeme. Leifhet mopy nabízejí široké portfolio produktů a výběr tedy není problémem. Doporučujeme nakupovat u ověřených prodejců v kamenných prodejnách nebo v internetových obchodech, jako Mall.sk, 4Home.sk, Andreashop.sk, Alza.sk či Tpd.sk. Dostupnost výrobků jsme ověřovali i přes databázi cenového porovnávače Heureka.sk.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze mopů Leifheit

K recenzím mopů jsme přistupovali prakticky a hodnotili především spokojenost zákazníků. Jedná se totiž o činnost, která vyžaduje náčiní, které se bude jednoduše používat a bude efektivní. Zohledňovali jsme zkušenosti zákazníků na základě ověřených recenzí u různých prodejců. Jelikož se zákazník rozhoduje na základě vlastních preferencí, mohou vám naše recenze mopů Leifhet pomoci při rozhodování. Redaktoři se vždy snaží charakterizovat silné i slabé stránky produktu a také základní informace. Testy jsou nezávislé a žádný z produktů není propagován.

Mop Leifheit Piccolo Micro Duo

Plochý mop z mikrovlákna, 141cm tyč, dodává se bez kbelíku, mop má integrovaný ždímací mechanismus.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Velice nápadité řešení univerzálního podlahového mopu. Nejedná se o úklidovou sadu a mop není dodáván s kbelíkem. Výhodou tohoto mopu na podlahu je však integrovaný ždímací mechanismus, který za pomoci tlaku zbavuje návlek vody. Návlek se na hlavici připevňuje pomocí suchého zipu. Záběr mopu je 27 cm. Právě náhradní návleky je někdy problematické dokoupit. Jsou však pratelné v pračce.

Používání tohoto mopu je velmi komfortní. Uživatelé v recenzích dokonce mluví o nejlepším ždímacím systému. Je však pravdou, že výsledek ždímání je trochu „mokřejší“, než by někomu mohlo vyhovovat. Flexibilní kloub, který je otočný a připevněný k násadě, je velkým plusem, jestliže vytíráte pod nábytkem nebo manévrujete v prostoru. Délka tyče činí 141 cm. Použit je odolnější kov.

Navzdory nízké ceně je tento podlahový mop vcelku slušně zpracovaný. Obáváme se o časté namáhání plastových částí, především co se ždímacího mechanismu týče. Spotřebitelé však mnoho poškození nehlásí. Mechanismus ždímání se nám velmi zamlouvá i z hlediska jednoduché obsluhy. Plusem je rovněž kompaktnost mopu a nenáročné uskladnění. Jen je škoda, že není dodáván i s kbelíkem. Ten si však můžete dokoupit.

Pozitíva

Praktický ždímací mechanismus
Nízká cena

Negatíva

Přílišné namáhání plastových částí
Horší dostupnost náhradních hlavic

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ne ● Ždímací mechanismus: ano ● Délka tyče: 141 cm

Mop Leifheit Profi Set

Plochý mop z mikrovlákna, 140cm šroubovací tyč, 8l kbelík se ždímací komorou.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dalším modelem mopů Leifheit je mycí sada Profi XL s kbelíkem. Plochý mop opět disponuje širokým záběrem, a to až 42 cm. Hlavní rozdíl je však ve způsobu ždímání. Profi Set nedisponuje rotačním systémem, ale ždímací komorou, která tlakem působí na návlek a ždímá z něj vodu. Stačí, když párkrát přitlačíte. Na tento systém je nutné si trochu zvyknout a vyžaduje trochu více úkonů. Specifický je především mohutný pedál, kterým se aktivuje protiskluzový systém kbelíku.

Kbelík má jinak objem jen 8 litrů, vody se do něj tudíž tolik nevejde. Pozitivem je však praktická rukojeť, a především pojezdová kolečka, která usnadňují manipulaci. Násada se skládá ze tří částí a je dlouhá až 140 cm. Výhodou je určitě to, že se nemusíte ohýbat při mytí ani ždímání. Mop je kombinací hliníku a plastu, kvalitu provedení hodnotíme pozitivně, což potvrzují i ​​recenze spotřebitelů. Návlek je pratelný v pračce.

Z pohledu zákazníků se skloňuje především kvalitní a pevné provedení, dobrý systém ždímání a také snadná manipulace. Méně praktické je jen vylévání vody, kdy musíte z kbelíku sundat celý ždímací mechanismus. Na ten si také musíte trochu zvyknout, ale jde jen o praxi. Výborná je delší tyč mopu a plusem je rovněž kbelík s podvozkem.

Pozitíva

Dostatečný záběr mopu
Kbelík s podvozkem na kolečkách
Kvalitní zpracování

Negatíva

Menší objem kbelíku
Nepraktické vylévání vody

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano / 8 l ● Ždímací mechanismus: ano / ždímací komora ● Délka tyče: 140 cm / šroubovací

Leifheit Pico Spray

Plochý mop z mikrovlákna, integrovaný tlakový rozprašovač, 800ml nádobka na vodu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Mopy s rozprašovačem jsou u spotřebitelů oblíbené především z důvodu praktičnosti. Leifheit Pico Spray má integrovaný tlakový rozprašovač, který dávkuje vodu přímo do dráhy hlavice mopu. Záběr hlavice je menší, pouze 26 cm. Mop je však určený k pravidelné údržbě nebo rychlému vytírání podlahy, nikoliv ke kompletnímu mytí většího znečištění. Nádržka na vodu má dostačujících 800 ml.

Používání je velmi pohodlné, tento model můžete využít na všechny druhy podlah. Spoušť rozprašovače se nachází přímo v horní části rukojeti, ideálně pod úchopem. Nádržka je ve spodní části a je odnímatelná. Kloub násady je otočný, a proto se s mopem snadno manévruje. Mop využívá speciální hadřík, který je připevněn suchým zipem. Náhradní hadřík koupíte zde.

Vícero spotřebitelů si stěžovalo na horší kvalitu zpracování a labilní plastové části. V recenzích se také vyskytovaly názory, které poukazovaly na únik kapaliny z nádržky, což je chyba propustného ventilu. K rychlému úklidu a průběžnému vytírání podlah je však model Leifheit Pico Spray dobrou volbou a ve prospěch mopu hraje také nízká cena.

Pozitíva

Kompaktní mop
Dostatečný objem nádobky
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Horší kvalita zpracování
Voda z nádržky uniká

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Objem nádoby na vodu: 800 ml ● Ždímací mechanismus: ne

Leifheit set Profi Compact

Plochý mop z mikrovlákna, 140cm šroubovací tyč, 8l kbelík s přítlačným ždímacím systémem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Spolehlivý podlahový mop Leifheit s velmi promyšleným ždímacím mechanismem. Tato úklidová sada obsahuje mop a kbelík. Objem 8 litrů je však opravdu málo a i při ždímání jsou jeho rozměry nedostatečné. Samotný proces ždímání je však velmi nápaditý a efektivní. Díky přítlačnému mechanismu je hadr opravdu dobře vyždímaný. Návlek je z mikrovláken a lze jej prát v pračce, případně můžete dokoupit náhradní. Délka násady činí 140 cm a skládá se ze tří částí.

Ždímací komora je dobře tvarovaná a hadr v ní bez problému vyždímáte. Při ždímání si tak nemusíte namočit ruce ani se hadru dotýkat. S mopem se dobře manipuluje i díky flexibilnímu kloubu. Kbelík má také rukojeť k uchopení. Výhradu nemáme ani ke kvalitě zpracování. Mop působí odolným dojmem a ani spotřebitelé si na nekvalitu nestěžují.

Recenze zákazníků nejčastěji chválí ždímací systém, který je velmi jednoduchý a pro plochý mop ideální. Ždímání je navíc efektivní a rychlé. Potěší také dostatečně dlouhá tyč mopu. Škoda kbelíku s menším objemem. Dostupnost náhradních návleků je bezproblémová. Problémové není ani vylévání vody, dokonce ani není potřeba odnímat ždímací mechanismus.

Pozitíva

Efektivita přítlačného ždímacího mechanismu
Délka násady
Kvalitní návleky Micro Duo

Negatíva

Malý kbelík

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano / 8 l ● Ždímací mechanismus: ano/přítlačný ● Délka tyče: 140 cm / šroubovací

Mop Leifheit Professional

Plochý mop z mikrovlákna, 175cm teleskopická tyč, bez kbelíku a ždímacího mechanismu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V jednoduchosti se někdy ukrývá i praktičnost. V tomto případě tomu není jinak. Klasický podlahový mop Leifheit Professional je ztělesněním jednoduchosti a praktičnosti. Mytí podlah, dlažeb či PVC není překážkou. Samozřejmě nejde o mop se ždímacím mechanismem a vzhledem k průměru až 50 cm není vhodný ani ke standardním setům s kbelíky a ždímacím mechanismem. Návlek uvolňujete jednoduchým nášlapným mechanismem. Návlek není připínací, ale navlékací.

Návlek lze samozřejmě prát v pračce, případně si můžete pořídit náhradní. Násada mopu je teleskopická a o profesionalitě mopu svědčí i kvalitní zpracování, tyč je z hliníku a výška činí 105 až 175 cm. Pohyblivý kloub usnadňuje manipulaci s mopem a jeho používání. Mezi zákazníky panuje spokojenost. Pokud hledáte mop se širokým záběrem na větší plochy, mop na podlahy Leifheit Professional je horkým kandidátem.

Pozitíva

Záběr mopu
Délka násady
Navlékací návlek

Negatíva

Žádné

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ne ● Ždímací mechanismus: ne ● Délka tyče: 175 cm / teleskopická

Leifheit Classic Mop Set

Třásňový mop z mikrovlákna, 140cm šroubovací tyč, 12l kbelík se ždímacím košem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jednoduchý třásňový mop dodávaný i s kbelíkem. Objem kbelíku činí 12 litrů. Plusem této úklidové sady Liefheit je to, že je kbelík vybaven také ždímacím košem. Díky tomu tak můžete v kbelíku třásňovou hlavici namočit a následně i vyždímat. Efektivita ždímání se samozřejmě nedá srovnat s mopy, jako je Leifheit set Profi Compact.

Klasický třásňový mop je vhodný na všechny druhy podlah. Je levný a praktický. Hlavici s třásněmi lze měnit, a náhradní hlavici si tak můžete dokoupit. Hlavici nelze prát. Ze zásady není nic, co by se tomuto mopu dalo vytknout. Pokud spotřebiteli tento způsob mytí podlahy vyhovuje, jedná se za danou cenu o velmi rozumnou volbu. V efektivitě mytí a sběru nečistot se však dražším modelům určitě nevyrovná.

Pozitíva

Nízká cena
Délka tyče
Ždímací koš

Negatíva

Žádné

Tvar mopu: třásňový ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano / 12 l ● Ždímací mechanismus: ano / ždímací koš ● Délka tyče: 140 cm / šroubovací

Další zajímavé produkty

Leifheit nabízí několik druhů mopů. Do našeho užšího výběru s recenzemi se nedostaly všechny, proto jsme pro vás připravili také sekci alternativních modelů. Pokud vás tedy žádný z výše uvedených mopů na podlahy nezaujal, možná právě mezi těmito naleznete ten, který bude vyhovovat vašim požadavkům. Při výběru se vždy snažte zohledňovat vlastní nároky a až následně vycházejte z praktických zkušeností ostatních a výsledků srovnávacích testů.K vybraným produktům jsme zpracovali i krátké charakteristiky.

V rámci širšího výběru jsme vybrali též mop Leifheit Easy Spray XL. Výhodou je jeho širší, 42 cm záběr, ale paradoxně má menší nádobku na vodu než menší mop s rozprašovačem. Její objem je 650 ml. Využíván je klasický návlek s mikrovláknem, který lze prát v pračce. Integrovaný rozprašovač dávkuje vodu přesně do dráhy mopu. Násada je k hlavici připevněna za pomoci 360° otočného kloubu.

Kompaktní úklidová sada mopu Leifheit Twist System M je dodávána s vědrem, které disponuje i podvozkem s kolečky. Písmeno „M“ je označení pro menší verzi této úklidové sady. Záběr mopu je také menší – 33 cm. Objem kbelíku však zůstal stejný - 20 litrů. Ždímací systém je rotační a spotřebiteli velmi oblíbený. Teleskopická násada má délku 130 cm.

Absolutní základ při mytí podlahy představuje podlahový mop Leifheit Profi Micro Duo. Jedná se o samostatný mop o délce násady až 166 cm. Šířka záběru mopu je 42 cm. Používat můžete různé návleky s příslušným rozměrem. Návlek lze prát i v pračce. Mop je kompatibilní se ždímacími systémy kbelíků Profi a Profi Compact.

Pro všechny typy podlah je vhodný i jednoduchý mop Leifheit Profi Cotton Plus se zvlášt odolnou konstrukcí a záběrem až 42 cm. Podlahový mop je vybaven hlavicí s návlekem z mikrovláken a je tak k podlaze maximálně šetrný – lze ho použít pro dřevěné i laminátové podlahy či parkety. Zároveň velmi dobře absorbuje nečistoty.

Třásňové mopy nejsou možná tak trendy, ale pro účely velkého znečištění poslouží dobře. Takovým je také mop Leifheit Classic. Podlahový třásňový mop je dodáván bez kbelíku, ale plusem je například, že lze hlavici s třásněmi měnit. Není pratelná. Svým provedením je vhodná pro všechny typy podlah i dlažby.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Mopy na podlahu Leifheit patří k velmi dobře prodávaným produktům v daném segmentu. Spolu s italskými mopy Vileda se jedná o nejprodávanější klasické mopy na našem trhu. Německý Leifheit patří k renomovaným výrobcům, proto dbá na kvalitu svých produktů, což se odráží v neposlední řadě také na kvalitním zpracování a kvalitních materiálech. V jeho nabídce naleznete levné mopy bez příslušenství nebo celé úklidové sety Leifheit. Rovněž disponuje mopy s rozprašovačem nebo ždímacím košem. Chcete-li vědět, které z mopů Leifheit jsou nejprodávanější, podívejte se do naší tabulky. Dostupnost zboží prověřujeme v pravidelných intervalech.

Názov Hodnotenie Detail
Leifheit Profi set5*Zobrazit produkt
Leifheit Combi Clean Twist5*Zobrazit produkt
Leifheit Piccolo Micro Duo5*Zobrazit produkt
Leifheit Clean Twist M Ergo5*Zobrazit produkt
Leifheit Clean Twist M5*Zobrazit produkt

Otázky a odpovědi – FAQ

Přemýšlíte nad tím, který Leifheit mop na podlahu je pro vás ten ideální? Nemůžete se rozhodnout mezi konkrétními modely? Měli bychom podle vás doplnit nějaké informace? Chcete se podělit o vaše zkušenosti? V takovém případě nám napište. Sekci otázek a odpovědí zodpovědně kontrolujeme a vždy odpovídáme co nejdříve. Vašimi radami a zkušenostmi pomůžete i ostatním čtenářům, kteří se rozhodují pro koupi mopu Leifheit.

V našem výběru naleznete konkrétní mopy na podlahu i s kompletními recenzemi, které jsou dodávány jako úklidový set. Kromě mopu tedy dostanete také kbelík s nebo bez ždímacího systému. Mezi úklidové sady (mop + vědro) patří mop Leifhet Set Mop Profi nebo Leifheit Twist.

Ano, dá, a doporučujeme koupit náhradní hlavici či návlek již při nákupu mopu. Většina prodejců, v jejichž portfoliu se mopy na podlahu nacházejí, nabízí také toto příslušenství. Bez problémů si však náhradní hlavice objednáte u většiny internetových prodejců – Náhradní hlavice Leifheit Clean Twist Discnáhrada k mopu Leifheit Twist XL nebo náhradní návlek Leifheit Twist Micro Duo.

Většina spotřebitelů tento parametr příliš neřeší, ale pokud se při výběru zamýšlíte nad tím, zda je lepší menší nebo větší záběr, odpověď má dvě strany. Standardní mopy na podlahu mají záběr kolem 32 až 40 cm, ve srovnání s XL variantami, jejichž záběr může dosahovat 45 až 55 cm. Existují i ​​mopy s větším záběrem, ale v domácnosti by jen těžko našly využití. Pokud doma myjete mezi židlemi, obcházíte více nábytku nebo ani nemáte velké plochy podlah či dlažby, mop se standardním záběrem vám naprosto postačí. Naopak mop s větším záběrem je určen pro rozsáhlejší plochy, kde není nutné tolik manévrovat. Výhodou je při vytírání podlahy efektivnější práce, jelikož jedním záběrem vezme větší množství nečistot. Zanedbatelným rozdílem je také kompaktnost a skladnost většího mopu.

Leifheit Clean Twist Extra Soft XL

Plochý mop z mikrovlákna, 130cm teleskopická tyč, 20l kbelík s rotačním ždímacím systémem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Další velmi povedený model z dílny německého výrobce. Řada pozitivních recenzí je znakem pozitivních vlastností tohoto plochého mopu s kbelíkem a rotačním mechanismem ždímání. Patentovaný systém ždímání v odstředivém koši je velmi dobře známý z předchozích modelů. Spotřebitelé si chválí jednoduchost tohoto mechanismu a zároveň vysokou efektivitu. Ždímací komora je dostatečně vysoká, takže voda necáká okolo kbelíku. Kbelík má sám o sobě objem 20 litrů a nedisponuje kolečky.

Mop je vhodný na laminátové či dřevěné podlahy, ale také PVC či linoleum a dlažby. Záběr mopu je až 42 cm (jedná se o model XL). Hadr je z mikrovláken. Návlek lze prát nebo samostatně dokoupit. Někomu však nevyhovuje samotné přidělávání návleku, ačkoli tento úkon neprovádíte často, některým spotřebitelům se zdál problematický. Tyč je teleskopická a její délka činí maximálně 130 cm. Násada je k hlavici připevněna otočným kloubem, což usnadňuje manévrování s mopem.

Tento mop na podlahy je opět velmi solidním a oblíbeným kouskem z dílny výrobce Leifheit. Důkazem je prodejnost i řada kladných recenzí. Již tradičně spotřebitelé chválí ždímací systém. Kbelík sice nemá kolečka, není to však žádné negativum. Manipulace s mopem a samotný proces vytírání podlahy jsou velmi komfortní. Hadry ani vody se nemusíte dotknout. Délka násady je také dostatečná. Použity jsou kvalitní materiály.

Pozitíva

Systém ždímání
Teleskopická násada a 360° otočný kloub
Šířka záběru

Negatíva

Problematičtější připínání návleku

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano / 20 l ● Ždímací mechanismus: ano/rotační ● Délka tyče: 130 cm / teleskopická

Leifheit Twist System XL

Plochý mop z mikrovlákna, 130cm teleskopická tyč, 20l kbelík s rotačním ždímacím systémem.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Plochý mop Leifheit je dodáván i s kbelíkem, jehož objem činí až 20 litrů. Kbelík disponuje kovovým držadlem. Mop je vhodné používat na všechny typy podlah a dlažeb. Díky přívlastku XL je záběr mopu širší, a to až 42 cm, což při mytí větších ploch zajisté oceníte. Návlek mopu je z měkkých syntetických mikrovláken, návleky jsou pratelné a lze je zakoupit i samostatně.

Tyč mopu je teleskopická, o maximální délce 130 cm. Hlavice je k mopu připevněna rotačním kloubem, se kterým se dobře manévruje, vytírání tak není omezeno směrem. Ždímání probíhá za pomoci ždímacího koše s rotačním systémem. Výhodou je výška koše, voda tak nešplíchá mimo kbelík. Hlavici stačí uvolnit, namočit, umístit do koše, zajistit pojistkou na tyči a pohybem dolů se rotační systém postará o proces ždímání. Patentovaný systém ždímání je velmi jednoduchý a efektivní a pozitivně vnímáme i rychlost odstřeďování.

Zákazníky nejvíce těší fakt, že se mop snadno používá, systém ždímání je efektivní, a přitom z hlediska použití nenáročný. Velice si chválí také kbelík. Návleky jsou běžně dostupné. Kbelík má až 20 litrů, avšak kvůli ždímací komoře se do něj tolik vody nevejde. Teleskopická tyč je dostatečně dlouhá a kvalita zpracování solidní.

Pozitíva

Kbelík s podvozkem
Patentovaný způsob rotačního ždímání
Širší záběr mopu

Negatíva

Horší skladnost

Tvar mopu: plochý ● Materiál návleku: mikrovlákno ● Kbelík: ano / 20 l ● Ždímací mechanismus: ano/rotační ● Délka tyče: 130 cm / teleskopická

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Mopy

Vaše hodnocení:
(91.2%)