Žehličky na vlasy

Nejlepší žehličky na vlasy 2024 + recenze

Fény, kulmy a žehličky na vlasy – nerozlučná trojice v oblasti vlasového stylingu. Chybí vám poslední zmíněný článek, tedy spolehlivá, výkonná, ale šetrná žehlička? Náš test, recenze a návod na výběr jsou v tom případě přesně tím, co hledáte. Recenzovali jsme pro vás vítězku, a sice žehličku Remington PROluxe S9100, která nás zaujala vysokou kvalitou, přesnou regulací teploty a praktickými funkcemi, a několik dalších modelů, které ocení nenároční, či naopak nadstandardně nároční zákazníci.

Publikované: 05.10.2021
Aktualizované: 17.07.2024

Jakou žehličku na vlasy koupit?

Sestavení testu nejlepších žehliček na vlasy nám dalo zabrat. Museli jsme si udělat dokonalý přehled o aktuální nabídce zdejšího trhu, prostudovat nespočet parametrů a recenzí žehliček na vlasy, vše zhodnotit a porovnat. Výsledkem jsou naše vlastní podrobné recenze, ve kterých naleznete vše důležité. Zároveň rozumíme tomu, že ne každý z vás chce výběru této stylingové pomůcky věnovat příliš mnoho času. Je to i váš případ? Přímo pro vás jsme si proto připravili krátký souhrn klíčových vlastností 3 atraktivních modelů oceněných speciálními štítky.

Názov Hodnotenie Detail
Remington S9100   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Bellissima 11808   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Sencor SHI 110BK   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Remington PROluxe S9100

Remington PROluxe S9100

Keramická žehlička na vlasy, regulace teploty v rozmezí 150–230 °C, doba nahřátí 15 s, hmotnost 295 g, oblé okraje.

Zobrazit více info

Keramická žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100 nedisponuje žádnými speciálními technologiemi, vlasy však upravuje velmi efektivně a šetrně. Má přesnou a širokou regulaci teploty, nahřívá se rychle, její obsluha je pohodlná a je vybavena několika praktickými funkcemi. Remington PROluxe S9100 vyniká i v oblasti vysoké kvality zpracování.

Cenový trhák
Sencor SHI 110BK

Sencor SHI 110BK

Žehlička na vlasy s ionizátorem, fixní teplota 200 °C, doba nahřátí 20 s, hmotnost 400 g, oblé okraje.

Zobrazit více info

Hledáte levnou žehličku na vlasy, která je přiměřeně výkonná a kvalitní? V tom případě vám doporučujeme model Sencor SHI 110BK. Má fixní teplotu a jen základní funkce, na druhou stranu je extrémně levná, disponuje ionizátorem, má nadprůměrně dlouhý napájecí kabel a její nahřívání trvá necelou půlminutu.

Náš TIP
Remington S8500

Remington S8500

Keramická žehlička na vlasy, regulace teploty v rozmezí 150–230 °C, doba nahřátí 15 sekund, hranaté okraje.

Zobrazit více info

Žehlička na vlasy Remington S8500 disponuje keramickými plovoucími destičkami o délce 110 mm a šířce 27 mm. Má hranaté okraje, proto není vhodná k natáčení vlasů. Destičky jsou napuštěné arganovým olejem a vitamínem E. Teplotu můžete regulovat v 9 krocích po 10 °C, a to v rozmezí od 150 do 230 °C.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při pohledu na to, jak funguje žehlička na vlasy, lze říci, že se nejedná o příliš komplikované zařízení. Tato skutečnost podstatně usnadňuje její výběr. Za účelem co nejzodpovědnějšího recenzování jednotlivých modelů v testu žehliček na vlasy jsme si i přesto museli stanovit několik hodnoticích pomůcek. První z nich bylo sestavení žebříčku nejdůležitějších parametrů.

Poměr mezi cenou a výkonem
Možnosti regulace teploty
Šetrnost k vlasům
Rychlost nahřátí
Multifunkčnost
Speciální technologie a funkce
Způsob obsluhy a manipulace
Hmotnost a rozměry

Předtím než jsme se pustili do recenzování vybraných žehliček na vlasy, museli jsme je vybrat ze stovek dostupných modelů. Vsadili jsme na ověřené značky Remington, Rowenta, L'Oréal Paris a Sencor. V neposlední řadě jsme si žehličky prověřili i prostřednictvím vašich recenzí, hodnocení, zkušeností a prodejnosti na populárních portálech, jako je Alza, Heureka, Kasa či Mall.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze žehliček na vlasy

Důkladné prostudování technických parametrů, funkcí a dalších vlastností žehličky, následný průzkum dostupných recenzí, srovnání jednotlivých modelů, stanovení konečného verdiktu a udělení štítku. Takto to vypadá docela jednoduše, sestavení našeho testu nejlepších žehliček na vlasy nám však ve skutečnosti zabralo desítky hodin. Snažili jsme se zachovat co největší objektivitu (proto jsme si do celého procesu nenechali mluvit od výrobců ani prodejců), vybraná zařízení ohodnotit i ze svého vlastního pohledu a na závěr vám přinést soubor co nejužitečnějších informací, které využijete při výběru a následném nákupu žehličky na vlasy.

Víťaz testu

Remington PROluxe S9100

Keramická žehlička na vlasy, regulace teploty v rozmezí 150–230 °C, doba nahřátí 15 s, hmotnost 295 g, oblé okraje.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Keramická žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100 je vybavena plovoucími destičkami, které na vlasy nevyvíjejí tlak a netahají je. Jsou dlouhé 110 a široké 25 mm, což lze označit za klasické rozměry. Okraje destiček jsou zaoblené, díky čemuž slouží také k natáčení vlasů. Kvalitu zpracování hodnotíme jako opravdu vysokou.

Remington PROluxe nedisponuje žádnými speciálními technologiemi a vlastnostmi. Nenachází se na ní ionizace ani parní funkce a nejde ani o žehličku na vlasy s kondicionérem či keratinem. Na druhou stranu je k vlasům doslova šetrná, netahá je a má velmi dobrý skluz. Nezpůsobuje vznik statické energie, žehlení je rychlé a efektivní. Z našeho pohledu je vhodná na všechny typy vlasů, jelikož disponuje velmi přesnou regulací teploty v širokém rozmezí od 150 do 230 °C. Upozorňujeme, že Remington PROluxe není vhodná k žehlení mokrých vlasů.

K pozitivům řadíme i velmi rychlé nahřívání žehlicích destiček, které trvá 15 až 40 s (při nahřívání na max. teplotu). Způsob regulace je srozumitelný a intuitivní. Žehlička si navíc dokáže zapamatovat poslední nastavení. Při zapnutí se proto automaticky nahřeje na poslední nastavenou teplotu.

Obsluha a manipulace jsou jednoduché a příjemné. Tento model váží pouhých 295 g, což je nejméně v našem testu žehliček na vlasy. Nechybí u něj otočný kabel o délce 180 cm, která je dostačující, ale podstatně kratší než v případě několikanásobně levnější žehličky na vlasy Sencor SHI 110BK. Bezpečnostní stránku hodnotíme pozitivně. Na žehličce naleznete funkci uzamčení kleští i teploty a funkci automatického vypnutí po 60 min. nečinnosti.

Žehlička Remington PROluxe je vybavena displejem, na kterém můžete sledovat stav nahřátí i aktuálně nastavenou teplotu. Displej s dobrou čitelností slouží i ke zmíněnému uzamčení kleští. Tento kousek je vhodný i v případě cestování. Podporuje duální napětí, takže jej můžete používat kdekoli na světě. Součástí dodávky je navíc praktické cestovní pouzdro.

Pozitíva

Poměr mezi cenou, výkonem a kvalitou
Rychlé nahřátí a přesná regulace teploty v širokém rozmezí
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Bez ionizace
Není vhodná k žehlení mokrých vlasů

Typ = keramická žehlička na vlasy ● Regulace teploty = 150–230 °C ● Doba nahřívání = 15 s ● Povrch žehlicích destiček = keramika ● Délka/šířka žehlicích destiček = 110/25 mm ● Hmotnost = 295 g ● Délka napájecího kabelu = 180 cm

Cenový trhák

Sencor SHI 110BK

Žehlička na vlasy s ionizátorem, fixní teplota 200 °C, doba nahřátí 20 s, hmotnost 400 g, oblé okraje.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Sencor SHI 110BK je doslova levná žehlička na vlasy, která nás překvapila výkonem i funkcemi. Jedná se o model s ionizačními vlastnostmi, který disponuje žehlicími destičkami z keramiky a přírodního turmalínu. Vlasy díky tomu zůstávají hladké, lesklé, hydratované a vyživené. Destičky o délce 90 mm a široké 24 mm jsou i v tomto případě plovoucí, což přispívá k jejich šetrnému zacházení s vlasy. Okraje destiček jsou oblé, proto slouží také k vytváření vln.

Teplota je na žehličce nastavená fixně na 200 °C, proto je vhodná zejména pro osoby se středně hustými nebo dlouhými vlasy. Pozor, ani tento model není vhodný k žehlení mokrých vlasů. Doba nahřívání představuje 20 s, což je jen o něco více než v případě naší vítězné žehličky na vlasy Remington PROluxe S9100.

Z hlediska funkcí jde o chudší model. Na žehličce nenajdete displej, indikátor nahřátí, možnost uzamčení kleští ani funkci automatického vypnutí po delší době nečinnosti. Její obsluha je proto pochopitelně velmi jednoduchá. Upozorňujeme, že pokud hledáte model vhodný na cesty, Sencor SHI 110BK není ideální volbou. Funguje totiž jen na klasické, 230V napětí.

Obsluhu žehličky na vlasy Sencor hodnotíme na 50 %. Na jednu stranu je vybavena až 300cm napájecím kabelem s otočným kloubem, což je dvojnásobná délka než v případě Remington PROluxe S9100 i Remington S8500. Na stranu druhou váží až 400 g. Při delší úpravě vlasů tuto hmotnost pocítíte ne zrovna nejpříjemnějším způsobem.

Pozitíva

Velmi nízká cena
Ionizační funkce
Rychlé nahřívání

Negatíva

Bez pokročilých funkcí a regulace teploty
Vyšší hmotnost
Není vhodná k žehlení mokrých vlasů

Typ = žehlička na vlasy s ionizátorem ● Max. teplota = 200 °C ● Doba nahřívání = 20 s ● Povrch žehlicích destiček = keramika + turmalín ● Délka/šířka žehlicích destiček = 90/24 mm ● Hmotnost = 400 g ● Délka napájecího kabelu = 300 cm ● Příkon = 40 W

Náš TIP

Remington S8500

Keramická žehlička na vlasy, regulace teploty v rozmezí 150–230 °C, doba nahřátí 15 sekund, hranaté okraje.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Remington S8500 Shine Therapy disponuje téměř vším, čím má disponovat výkonná, praktická a kvalitní žehlička na vlasy. Na první pohled je téměř k nerozeznání od kolegyně a naší vítězky Remington PROluxe S9100, několik rozdílů se však mezi nimi najde. Jedná se o keramický model s plovoucími destičkami, které jsou dlouhé 110 mm a mají nadstandardní šířku, která představuje 27 mm. Remington S8500 Shine Therapy nemá na rozdíl od všech ostatních modelů v našem testu nejlepších žehliček na vlasy oblé, nýbrž hranaté okraje, proto není určená k natáčení vlasů. Stejně tak neslouží k žehlení mokrých vlasů.

Vyjmenované nedokonalosti dorovnává fakt, že jsou žehlicí destičky napuštěné arganovým olejem a vitamínem E, díky čemuž vlasy zůstávají vyživené, lesklé a hydratované. Ionizační funkce v tomto případě chybí. Teplotu můžete regulovat v 9 krocích po 10 °C, a to v rozmezí od 150 do 230 °C. Dobu nahřívání 15 sekund hodnotíme jako vysloveně krátkou. Na žehličce na vlasy Remington S8500 Shine Therapy navíc naleznete funkci boost, která ji nahřeje na 235 °C během 2 sekund. Pozor, jen v době, kdy je již zapnutá a předehřátá.

Práci se žehličkou hodnotíme pozitivně. Napájecí kabel má netradičních, ale dostačujících 170 cm a je vybaven otočným kloubem. Remington Shine Therapy je dalším modelem s podsvíceným LCD displejem, který zobrazuje stav nahřátí a aktuálně nastavenou teplotu. Pozitivem je, že teplotu můžete uzamknout. Ani v tomto případě nechybí možnost uzamčení kleští a bezpečnostní automatické vypnutí po 60 min. nečinnosti. Žehlička podporuje duální napětí a spolu s ní dostanete také praktické žáruvzdorné pouzdro na přenášení.

Pozitíva

Poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Rychlé nahřívání a přesná regulace teploty
Destičky napuštěné arganovým olejem a vitamínem E

Negatíva

Bez ionizační funkce
Není vhodná k žehlení mokrých vlasů

Typ = keramická žehlička na vlasy ● Regulace teploty = 150–230 °C ● Doba nahřívání = 15 s ● Povrch žehlicích destiček = keramika ● Délka/šířka žehlicích destiček = 110/27 mm ● Délka napájecího kabelu = 170 cm ● Příkon = 50 W

Pre náročných

LOréal Professionnel SteamPod 3.0

Keramická parní žehlička na vlasy, regulace teploty v rozmezí 180–210 °C, oblé okraje.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Keramická parní žehlička na vlasy L'Oréal Professionnel Steampod 3.0 je specifickým modelem za poměrně vysokou pořizovací cenu, který uspokojí i ty náročnější z vás. Plovoucí destičky o rozměrech 90 × 25 mm mají keramický povrch a zaoblené okraje, žehličku proto využijete i k natáčení vlasů. Vzhledem k tomu, že model L'Oréal 3. generace využívá parní technologii, je žehlička vybavena integrovanou nádržkou na vodu. Pozitivně vnímáme fakt, že součástí dodávky je také praktická nádobka na dolévání vody do systému.

Výkon žehličky na vlasy L'Oréal Professionnel Steampod 3.0 představuje 192 metrů vlasů. Jinak řečeno, na 1 naplnění nádržky destilovanou vodou byste měli zvládnout vyžehlit vlasy na celé hlavě, což platí i pro „majitele a majitelky“ nepoddajné hřívy. Možnosti regulace teploty nejsou příliš široké. Zařízení můžete nastavit pouze na 180, 200 nebo 210 °C. Dobu nahřívání výrobce drží v tajnosti, vzhledem k vysokému příkonu 158 W však lze předpokládat, že je doslova krátká.

Tento model nedisponuje displejem, což při pohledu na pořizovací cenu hodnotíme jako výrazné minus. Oceňujeme, že výrobce tuto nedokonalost vyvážil alespoň světelným indikátorem nahřátí na vnitřní straně kleští, které můžete v případě potřeby pohodlně uzamknout. Pozitivem je také rovnoměrné udržování teploty během celého procesu žehlení vlasů.

Obsluha je i v tomto případě vcelku pohodlná. Otočný kabel má 220 cm, což je více než u žehliček Remington S8500 a Remington PROluxe S9100, ale méně než v případě modelu Sencor SHI 110BK. Za negativum považujeme větší rozměry a vyšší hmotnost, která je ovšem příznačná pro všechny parní žehličky na vlasy.

Pozitíva

Parní funkce
Pohodlná a nenáročná obsluha
Stabilní teplota během celého procesu žehlení vlasů

Negatíva

Vysoká cena
Bez displeje
Vyšší hmotnost

Typ = parní žehlička na vlasy ● Regulace teploty = 180–210 °C ● Povrch žehlicích destiček = keramika ● Délka/šířka žehlicích destiček = 90/25 mm ● Délka napájecího kabelu = 220 cm ● Příkon = 158 W

Concept VZ6010

Keramická parní žehlička na vlasy, regulace teploty 150–230 °C, doba nahřátí 15 s, hmotnost 350 g, oblé okraje.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Žehličku na vlasy Concept výrobce nabízí v elegantní černé barvě s několika aplikacemi měděné barvy, které celý design profesionálního pomocníka pro vlasovou úpravu zdokonalují. Žehlička s keramickými žehlicími destičkami je vhodná pro domácí i profesionální využití, přičemž se postará i o ty nejnepoddajnější typy vlasů. Kromě rovnání vlasů se dají s tímto zařízením vytvořit rozličné vlny, a to zejména díky zaobleným okrajům. Jednoduchým způsobem tak lze dosáhnout zvětšeného objemu účesů.

Šetrnou péči o vlasy, resp. menší tepelné poškození vlasových pramenů má pod taktovkou speciální parní technologie Steam Boost. Spotřebitel tak nejenže získává ochranu před vysokými teplotami, ale také hloubkovou hydrataci vlasů a zacelení rozlámaných konečků. Lámání vlasů lze předejít díky destičkám, které se přizpůsobí tloušťce každého pramene, čímž se dosahuje optimálního a rovnoměrného tlaku. Teplota žehličky se dá regulovat pěti teplotními úrovněmi v rozpětí 150 až 230 stupňů Celsia, přičemž aktuálně nastavená teplota se zobrazuje na LED displeji.

Jako bezpečnostní prvek slouží funkce automatického vypnutí, která po 60 minutách nečinnosti pozastaví provoz zařízení, a to i přes přetrvávající napojení na elektrickou síť prostřednictvím nadstandardně dlouhého přívodního kabelu o délce 250 cm. Žehličku si navíc můžete vzít kamkoli s sebou, jelikož výrobce do balení přiložil i ochranné pouzdro pro snadnější přenos zařízení. Preventivní úlohu vůči poškození však splňuje i zámek k zajištění žehlících destiček před poškrábáním jejich keramického povrchu.

Přestože žehlička na vlasy Concept nedisponuje praktickou ionizací, která by zabraňovala elektrizování vlasů po použití zařízení, jedná se o model, nad kterým se skutečně vyplatí zamyslet. Vezmeme-li navíc oku lahodící vzhled žehličky, ideální rozměry, díky kterým padne akorát do ruky, dlouhotrvající výsledky a optimální pořizovací cenu, lze konstatovat, že jde o opravdu kvalitní kousek z kategorie produktů pro péči o vlasy.

Pozitíva

Dlouhý napájecí kabel
Ochranné pouzdro a zámek žehlících destiček
Parní technologie

Negatíva

Bez ionizace

Typ: parní žehlička na vlasy ● Regulace teploty: 150–230 °C ● Doba nahřívání: neuvedeno ● Povrch žehlících destiček: keramika ● Délka / šířka žehlících destiček: 110 / 25 mm ● Hmotnost: 350 g ● Délka napájecího kabelu: 250 cm ● Příkon: 54 W

Rowenta SF3210

Keramická žehlička na vlasy, regulace teploty 130–230 °C, doba nahřátí 30 s, hranaté okraje.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vysoce výkonný nástroj pro styling vlasů Rowenta nejenže nabízí rychlé a účinné žehlení, ale také zářivý, poměrně dlouhotrvající efekt, a to bez ohledu na typ vlasů. Narovnání je umožněno jedním tahem, a to i díky systému plovoucích žehlicích destiček, které nejsou kompletně zafixovány v základní stavbě žehličky, a tím pádem nedochází k tahání vlasů v průběhu používání. Díky všestranné funkci Straight & Curl můžete žehličkou na vlasy Rowenta vytvořit jakýkoli účes s rovným, vlnitým či kadeřavým základem.

Keramický povrch žehlících destiček lze nahřát během 30 sekund, přičemž žehlička disponuje otočným tlačítkem regulujícím teplotu na desetistupňové škále s rozsahem 130 až 230 stupňů Celsia. Ovládání žehličky na vlasy je naprosto snadné díky posuvnému tlačítku pro spuštění chodu žehličky a malému ozubenému kolečku pro regulaci provozní teploty. Dokonalým pomocníkem je také světelná signalizace samotného chodu zařízení. Bezproblémové skladování žehličky umožňuje systém zamykání žehlících destiček, který zabraňuje jejich poškození poškrábáním.

Skladnost žehličky je sice zjednodušena díky zámku žehlicích ploch, ale absenci ouška na zavěšení pocítí zejména ti spotřebitelé, kteří nemají k dispozici dostatek úložného prostoru pro uskladnění žehličky. Každopádně se však jedná o model, který se v poměru ceny a kvality řadí mezi výhodnější. Mezi pozitiva produktu přísluší intuitivní ovládání a možnost regulace teploty, rychlé nahřátí, moderní design a funkčnost v oblasti tvorby vln. Navíc ani netrhá vlasy, k čemuž dopomáhají plovoucí keramické destičky na žehlení.

Pozitíva

Rychlé nahřátí
Plovoucí keramické žehlící destičky
Poměr ceny a kvality

Negatíva

Chybějící ouško na zavěšení
Bez ionizace

Typ: keramická žehlička na vlasy ● Regulace teploty: 130–230 °C ● Doba nahřívání: 30 s ● Povrch žehlících destiček: keramika ● Délka / šířka žehlících destiček: 110 / 25 mm ● Hmotnost: 350 g ● Délka napájecího kabelu: 180 cm

Další zajímavé produkty

Do svého testu nejlepších žehliček na vlasy jsme zařadili modely s různým výkonem, vlastnostmi, funkcemi, kvalitou zpracování, rozměry a pořizovací cenou. Přestože jsme se snažili vytvořit co nejpestřejší „nabídku“, není vyloučeno, že jste nenarazili na svůj vysněný model. Pokud je tomu tak, naše tipy na další zajímavé produkty jsou určené přímo pro vás.

Remington S5525 je vcelku levná žehlička na vlasy se základními funkcemi. Teplota je na ní regulovatelná v rozmezí od 150 do 230 °C, její nahřívání trvá pouhých 15 sekund a disponuje praktickým LCD indikátorem. Široké destičky mají keramický povrch, žehlička má trošku vyšší hmotnost a nezpůsobuje elektrizování vlasů.

Jako druhou zmiňujeme další levnou žehličku na vlasy, a sice BaByliss ST330E, která je vhodná na úpravu suchých i mokrých vlasů. Teplota je na ní regulovatelná od 140 do 235 °C, keramické destičky s ionizátorem mají rozměry 100 × 28 mm, je vybavena otočným kabelem, LCD displejem a funkcí automatického vypnutí. Výraznějším negativem je jen vyšší hmotnost, která přesahuje 480 g.

Keramická žehlička na vlasy Remington S3580 s turmalínem a ionizačními vlastnostmi se nahřeje během 30 sekund, teplotu na ní můžete regulovat v rozmezí od 150 do 220 °C, je vybavena 180cm otočným napájecím kabelem, nechybí na ní funkce automatického vypnutí po 60 min. ani LCD indikátor nahřátí. Žehlička váží cca 400 g, můžete ji uzamknout a je dostupná za vskutku přijatelnou pořizovací cenu.

Krepovací žehlička na vlasy BaByliss Pro 2512 za trošku vyšší cenu disponuje keramickým povrchem, rychlým nahříváním, otočným kabelem o délce 270 cm, ergonomickou rukojetí, indikátorem nahřívání a nadprůměrně širokými žehlicími destičkami o šířce 60 mm. Teplota je na ní regulovatelná v rozmezí od 120 do 200 °C, proto je vhodná pro krátké vlasy.

Jako poslední jsme pro vás vybrali žehličku na vlasy Remington S3500 s možností regulace teploty v rozmezí od 150 do 230 °C, rychlým nahříváním a úzkými plovoucími destičkami, které jsou dlouhé 100 mm a mají keramický povrch s přídavkem turmalínu a ionizačními vlastnostmi. Žehlička je vybavena otočným kabelem, nechybí na ní funkce automatického vypnutí a je cenově dostupná. Minusem je vyšší hmotnost, která činí 500 g.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Hledáte žehličku na vlasy, která je ověřena i spotřebiteli? V tom případě vám doporučujeme, abyste si prostudovali dostupné spotřebitelské recenze, hodnocení a zkušenosti a při výběru přihlíželi i k míře prodejnosti jednotlivých modelů. Pro ty z vás, kteří se tak rozhodnou učinit, jsme si připravili průběžně aktualizovanou tabulku nejprodávanějších žehliček na vlasy na portálu Heureka.

Názov Hodnotenie Detail
Remington S85405*Zobrazit produkt
Remington S85005*Zobrazit produkt
Remington PROluxe S91005*Zobrazit produkt
ECG ZV 1175*Zobrazit produkt
Loréal SteamPod 3.05*Zobrazit produkt

Pokud byste se pro koupi žehličky na vlasy rozhodli přibližně před 10 lety, s výběrem byste neměli mnoho starostí. Dnes je situace jiná. Na trhu existují stovky modelů s různými vlastnostmi a hlavním účelem využití. Zatímco dříve žehličky vlasy přednostně žehlily, v současnosti je můžete využít i k vytvoření různě velkých kudrn. V našem návodu se seznámíte se všemi technickými parametry, představíme vám různé typy žehliček na vlasy a poradíme, jak tento spotřebič vybrat na základě typu vašich vlasů či výsledků, kterých pomocí něj plánujete dosáhnout.

Jak vybrat žehličku na vlasy

 • Typy žehliček na vlasy
 • Povrch žehlicích destiček
 • Speciální, napuštěné žehlicí destičky
 • Rozměry žehlicích destiček
 • Tvar, typ a vlastnosti žehlicích destiček
 • Regulace teploty a ovládání žehličky
 • Rychlost nahřívání a příkon
 • Funkce a další důležité technické parametry
 • Příslušenství
 • Napájení a napětí
 • Cena a renomované značky

Typy žehliček na vlasy

Klasická, „krepovačka“, ionizační nebo napařovací žehlička na vlasy? Na následujících řádcích se podíváme na nejběžnější typy žehliček, a to z hlediska jejich konstrukce, hlavního účelu využití i speciálních technologií. Upozorňujeme, že na trhu jsou dostupné i různé hybridní modely, které v sobě spojují od každého trochu.

 • Klasické žehličky na vlasy: Pokud potřebujete žehličku, kterou vlasy pouze narovnáte, poohlédněte se po klasickém modelu. Klasické žehličky jsou dostupné v různých provedeních, za různé ceny, mají různé povrchové úpravy, nahřívají se na různou teplotu a disponují různými funkcemi. Tato kategorie v podstatě zahrnuje stovky odlišných modelů, někdy proto nemusí být jednoduché jednoznačně určit, zda se jedná o klasický, nebo speciální model.
 • Cestovní žehličky / minižehličky na vlasy: Minižehličky nebo též cestovní žehličky na vlasy mají naprosto stejné využití. Liší se jen rozměry. Většinou jsou dlouhé 15 až 20 cm, mají nízkou hmotnost a disponují pouze základními funkcemi. Cestovní žehličky se nenahřívají na příliš vysoké teploty, pomyslnou horní hranicí je 200 °C, jsou menší a mají malé žehlicí destičky, úprava vaší hřívy s nimi proto zabere podstatně více času. Tento fakt potvrzují také spotřebitelské recenze minižehliček na vlasy. Jejich cena se pohybuje v průměru kolem 250–500 Kč. Většinou k nim dostanete i žáruvzdorné cestovní pouzdro.
 • Krepovací žehličky na vlasy: Krepovací žehličky na vlasy neboli krepovačky slouží k vytvoření velkého počtu malých vlnek, které připomínají krep. Podobně jako ostatní typy žehliček jsou dostupné v různých provedeních. Krepovací žehličky na vlasy byly populární zejména v minulosti, své využití však najdou i dnes. Tato alternativa je vhodná i pro osoby, které potřebují vlasům dodat objem.
 • Žehličky na vlny: Žehlička na vlasy, která vytváří vlny? Ano, existují i takovéto multifunkční modely. Přesněji řečeno všechny žehličky na vlasy se zaoblenými okraji destiček jsou vhodné i k natáčení vlasů. Pod pojmem žehličky na vlny se však ukrývají i další typy těchto zařízení. Prvním z nich jsou tzv. trojkulmy. Vlasy sice do jisté míry narovnávají, zároveň na nich však automaticky vytvářejí vlny. Druhou alternativou jsou tříválcové žehličky, kterými vytvoříte menší vlny a vlasy jemně vyžehlíte.
 • Žehličky na vlasy s ionizátorem: Žehličky na vlasy s ionizátorem nejsou ani tak speciálním typem těchto zařízení. Ionizace je spíše doplňkovou vlastností, kterou může disponovat jakýkoli model, tedy ten klasický, cestovní či krepovací. Schopnost produkovat záporně nabité ionty má např. přírodní turmalín. Sáhnete-li po žehličce se žehlicími plochami z této horniny, zpravidla bude mít i ionizační vlastnosti. Druhou alternativou je využívání speciálních technologií. Žehličky na vlasy s ionizátorem mají několik výhod. Podporují zdraví, výživu a hloubkovou hydrataci vlasů, neničí konečky, eliminují statickou energii a vlasy zanechávají hladké, vitální a lesklé. Výhodou je také fakt, že ionizační žehličky na vlasy pracují efektivně i při nízkých (tedy šetrnějších) teplotách.
 • Parní žehličky na vlasy: Parní nebo tzv. žehličky na vlasy s napařováním mají integrovanou nádobku na destilovanou vodu. Po jejím nahřátí na vysokou teplotu produkují páru, která přináší několik benefitů. V první řadě vlasy zvlhčuje, díky čemuž při žehlení netrpí. Hlavní výhodou parních modelů je vysoká efektivita, proto jsou ideální zejména pro ty z vás, kteří mají vysloveně nepoddajnou hřívu, což potvrzují i spotřebitelské zkušenosti s parními žehličkami na vlasy. Horká pára si poradí s hrubými i extrémně kudrnatými vlasy. Naopak není vhodná pro jemné vlasy. Pomocí parní žehličky můžete do vlasů aplikovat různé vyživující či regenerační přípravky. Pára takříkajíc naruší jejich strukturu, díky čemuž mohou živiny proniknout do jejich hloubky. Nevýhodou této alternativy je vyšší pořizovací cena, vyšší hmotnost a větší rozměry.
 • Infračervené a ultrazvukové žehličky na vlasy: Infračervené světlo (far infared) je v porovnání s tím klasickým k vlasům šetrnější. Na rozdíl od něj totiž neohřívá okolní vzduch. Teplo z infračervených žehliček proniká hluboko do vlasů, přičemž nezůstává na jejich povrchu. Vlasy díky tomu působí živěji, jsou hladší a elastické. Výhodou je také to, že nedochází k dehydrataci pokožky hlavy. Infračervené žehličky poměrně často využívají i ultrazvukovou technologii nahřívání.
 • Žehlicí kartáče na vlasy: Žehlicí kartáče ocení milovnice nebo milovníci rychlé úpravy vlasů. Jsou vhodné i pro ty, kteří potřebují vlasům dodat objem. Na první pohled připomínají naprosto obyčejné kartáče. V jejich těle jsou však ukryté topné destičky, které vlasy žehlí v průběhu samotného česání. Z hlediska ceny jde o velmi dostupnou alternativu. Můžete je pořídit již za cenu od 250 Kč.

Infračervená žehlička na vlasy

Povrch žehlicích destiček

Žehlicí destičky jsou jednou z nejdůležitějších částí těchto zařízení. Nacházejí se na vnitřní straně kleští a právě ony vlasy vyhlazují nebo natáčejí. Při výběru se v první řadě zaměřte na výrobní materiál, resp. povrch destiček. K důležitým parametrům dále patří jejich rozměry, tvar, typ a vlastnosti.

 • Teflonové destičky: Žehličky s teflonovým povrchem kdysi patřily k velmi populárním. Dnes tento materiál pomalu nahrazují jiné alternativy. Teflonové žehličky však nejsou tou nejhorší volbou. Jsou levné a šetrné ke všem typům vlasů. Zásadním negativem je vysoké riziko mechanického poškození teflonové vrstvy, která se může následně připalovat a ničit vlasy.
 • Keramické destičky: Keramické žehličky na vlasy mají univerzální využití. Hodí se k úpravě všech typů vlasů, a to z hlediska délky, kvality či tvrdosti. Keramika se nahřívá velmi rychle a teplota je na destičkách rozložena rovnoměrně. Výhodou keramických žehliček je také velmi dobrý skluz a přijatelná pořizovací cena. Poměrně často narazíte i na kombinované modely. Jejich žehlicí destičky jsou nejčastěji vyrobené z keramiky a turmalínu nebo titanu a turmalínu.
 • Turmalínové destičky: O turmalínu jsme mluvili v rámci žehliček na vlasy s ionizátorem. Jedná se o přírodní kámen, který po nahřátí produkuje záporně nabité ionty. Turmalín je šetrný k jakýmkoli vlasům, které vyživuje a hydratuje, je efektivní i při nízkých teplotách a nezpůsobuje poškození konečků.
 • Titanové destičky: Titanové žehlicí destičky jsou typické pro profesionální žehličky na vlasy. Titan je nadstandardně odolný, má dlouhou životnost a velmi nízkou hmotnost. S těmito modely se proto pracuje opravdu pohodlně. K pozitivům patří i jeho schopnost rovnoměrného nahřívání na extrémně vysoké teploty, což je důvod, proč je vhodný k úpravě nepoddajné hřívy. Tento materiál naopak není určený k úpravě jemných nebo řídkých vlasů.
 • Nerezové destičky: Nerezové žehličky na vlasy jsou vhodné pouze pro ty z vás, kteří mají vysloveně kvalitní, husté, odolné a zdravé vlasy. Tento materiál je totiž nešetří. Na druhou stranu se nerezová ocel nahřívá enormně rychle a na vysoké teploty. Nerezové žehličky proto patří k těm efektivnějším.

Žehlička na vlasy s turmalínovými destičkami

Speciální, napuštěné žehlicí destičky

U mnoha žehliček na vlasy narazíte na tzv. napuštěné destičky. Mohou být vyrobené z různých materiálů, výrobce však do nich „zakomponoval“ látky, které vlasům dodávají živiny, hydratují je nebo stojí za zvýšenou ochranou během žehlení.

 • Žehličky na vlasy s keratinem: Keratin dodává vlasům lesk a přirozenější vzhled. Žehličky napuštěné tímto proteinem mají velmi dobrý skluz a neničí konečky vlasů.
 • Žehličky se zlatem: Zlato se nahřívá velmi rovnoměrně a zároveň nedochází k jeho přehřívání, tyto žehličky jsou proto efektivní, ale šetrné. Pozor, vždy si ověřte, zda se jedná o model s přídavkem skutečného zlata, nebo takový, jehož destičky mají jen zlatou barvu.
 • Žehličky s perlami: Perlový povrch je u žehliček využíván poměrně často. Nejčastěji se s ním setkáte u keramických modelů. Perly by měly usnadňovat skluz žehličky a celkově zjednodušovat úpravu vlasů.
 • Žehličky s oleji, minerály, vitamíny: Žehlicí destičky mohou být napuštěné i různými oleji či másly, vitamíny a minerály. Jejich účinky jsou různé. Nejčastěji využívanými přídavky jsou extrémně výživný arganový olej a vitamín E.
 • Žehličky na vlasy s kondicionérem: Destičky jsou v tomto případě napuštěné kondicionérem, který vlasy oživuje a vyživuje.

Rozměry žehlicích destiček

 • Klasická šířka žehlicích ploch je cca 25 mm. Jedná se o nejuniverzálnější typ žehliček, který je vhodný k žehlení krátkých i dlouhých vlasů různé kvality. Nejlépe však upraví vlasy střední délky. Pořídíte-li si zaoblený model, využijete ho i ke tvorbě středně velkých kudrn.
 • Úzké žehlicí plochy o šířce pod 25 mm jsou vhodné k úpravě krátkých vlasů. Vytvoříte jimi i malé vlny. Model s úzkou žehlicí plochou je také vhodnou alternativou cestovní žehličky na vlasy.
 • Žehlička s širokými žehlicími plochami, tedy šířkou od 26 mm výše, je vhodnou volbou v případě úpravy dlouhých, hustých, tvrdých nebo nepoddajných vlasů. Tyto modely slouží přednostně k žehlení, nikoli tvorbě kudrn. Jejich výhodou je vysoká efektivita.

Tvar, typ a vlastnosti žehlicích destiček

Tvar žehlicích destiček do jisté míry souvisí s typem a hlavním účelem využití dané žehličky. Vybrat si můžete mezi plochými a zaoblenými modely. Ploché žehličky slouží výhradně k žehlení. Dnes patří k méně oblíbeným a zároveň hůře dostupným. Žehličky se zaoblenými destičkami jsou multifunkčnější, jelikož vlasy žehlí a v případě potřeby i natáčejí.

Tvar destiček žehliček na vlasy

V popisu produktů velmi často narazíte na pojem plovoucí destičky. V praxi jde o to, že destičky nejsou k žehličce připevněny zcela fixně. Mají „vůli“, při žehlení proto vlasy netahají a nevyvíjejí na ně nadměrný tlak. Dále vám doporučujeme, abyste nepřehlédli informace o sevření kleští. Najdete je zejména v recenzích žehliček na vlasy. Je dobré, pokud kleště můžete sevřít co nejvíce. Posledním důležitým parametrem je možnost uzamčení kleští. Oceníte ji při cestování, ale také skladování žehličky.

Regulace teploty a ovládání žehličky

Žehličky na vlasy jsou vyráběny ve 2 hlavních verzích, a to s regulací teploty nebo bez ní. Určitě vám doporučujeme vybrat si model s možností regulace, který budete moci využívat různými způsoby. Modely s fixně nastavenou teplotou navíc podstatně ztěžují výběr. Museli byste totiž sáhnout po žehličce, jež se nahřívá na takovou teplotu, která je vhodná pro váš typ vlasů.

Při výběru dále nepřehlédněte, zda se jedná o digitální, nebo manuální regulaci. První zmíněnou možnost považujeme za praktičtější a přesnější. To, že žehlička disponuje digitální regulací, zjistíte na základě přítomnosti LCD displeje, který teplotu zároveň zobrazuje. Na trhu dnes naleznete i smart žehličky, které teplotu regulují automaticky v závislosti na typu vašich vlasů.

 • 100–140 °C: žehlička na krátké nebo jemné, křehké, lámavé a poškozené vlasy
 • 140–160 °C: normálně jemné, řídké a mírně poškozené vlasy
 • 160–180 °C: normální a zdravé vlasy
 • 180–240 °C: husté, hrubé, silné, zdravé a vysloveně nepoddajné vlasy

S ovládáním souvisí také způsob regulace teploty. Na výběr máte regulaci plynulou nebo tu v krocích. V druhém případě si všímejte, zda lze žehličku nastavit jen na několik fixních teplot, např. na 140, 180 a 230 °C, nebo máte k dispozici kroky po 5 či 10 °C.

Za zmínku stojí i funkce Boost, která žehlicí destičky během velmi krátké doby nahřeje na extrémně vysokou teplotu. Nejde o prvotní nahřátí po zapnutí zařízení, ale zvýšení teploty v průběhu žehlení vlasů. Další praktickou funkcí je uzamčení teploty, díky které nehrozí, že ji během žehlení nechtěně přenastavíte. Jde o běžný jev, jelikož ovládací prvky se zpravidla nacházejí přímo na rukojeti nebo kleštích.

Rychlost nahřívání a příkon

Rychlost nahřívání žehliček na vlasy ovlivňuje zejména jejich příkon, který se tradičně pohybuje v rozmezí od 30 do 100 W. Samozřejmě existují i podstatně výkonnější modely s příkonem nad 500, či dokonce 1 000 W, zpravidla však jde o profesionální žehličky na vlasy, které jsou v rámci domácího použití zbytečným a nevyužitelným luxusem. Doba nahřívání zařízení s nižším příkonem může přesáhnout 60 až 120 sekund. Nejlepší žehličky na vlasy můžete používat již po 10–30 sekundách od jejich zapnutí.

Klasická žehlička na vlasy

Funkce a další důležité technické parametry

Parametry, kterým se budeme věnovat v následujících odstavcích, bývají souhrnně označovány jako „uživatelská přívětivost“. Jedná se tedy o jakési praktické a funkční vlastnosti žehliček na vlasy, které usnadňují a zpříjemňují jejich používání.

 • Hmotnost: Žehličky zpravidla váží 200 až 500 g. Za přijatelnou max. hmotnost považujeme cca 300 g. Pokud bude žehlička těžší, pocítíte to zejména při delší úpravě vlasů.
 • Kvalita zpracování: Tento parametr nelze vyjádřit v číslech či jiných přesných údajích. Zaměřte se na použité materiály. Je-li plast pevný a odolný, nemusí být automaticky znakem nižší kvality. Důležitá je pevnost spojů a uchycení jednotlivých komponentů. Žehlička by vám v rukou neměla takříkajíc chrastit a létat.
 • Napájecí kabel: Zaměřte se na jeho délku a typ. Za přijatelné minimum považujeme délku kolem 180 cm. Některé žehličky jsou vybavené až 300cm kabely. Průměr je 200–270 cm. Kabel by měl být určitě otočný, tedy s otočným kloubem na konci, aby se neobtáčel kolem žehličky při žehlení vlasů na zadní straně hlavy.
 • Automatické vypnutí: Jedná se o bezpečnostní funkci, která žehličku vypne po delší době nečinnosti, tradičně po 60 min.
 • Indikátor nahřátí: Na to, že je žehlička nahřátá na požadovanou teplotu, vás upozorní kontrolka na LCD displeji, světelný indikátor na rukojeti či jiné části žehličky.
 • Zobrazení nastavené teploty: Pokud je žehlička vybavena displejem, zpravidla na něm uvidíte i tuto informaci.
 • Podsvícení displeje: Displeje na žehličkách mají velmi malé rozměry. Pokud by nebyly podsvícené, pravděpodobně byste je ani nenašli. Podsvícení proto pokládáme za nezbytnost.

Příslušenství

K žehličkám na vlasy většinou obdržíte cestovní pouzdro nebo obal. Všímejte si jeho provedení, zda se jedná o žáruvzdorný a pevný model, nebo jen o látkovou taštičku. Součástí dodávky bývá výjimečně i žáruvzdorná podložka nebo stojan, které slouží k odložení nahřáté žehličky. K praktickému příslušenství, které si většinou musíte dokoupit samostatně, dále patří:

 • skřipce a sponky,
 • pomůcky k oddělení přiměřeně tlustých pramenů vlasů,
 • kartáče,
 • ochranné rukavice nebo chrániče prstů,
 • ochranné silikonové/gumové krytky na žehlicí destičky,
 • speciální držáky na žehličku,
 • pomůcky na čištění žehličky na vlasy – např. čisticí tyčinky na žehlicí destičky, kartáčky nebo speciální čisticí přípravky.

Napájení a napětí

Cestujete po celém světě a žehličku máte vždy s sebou? V tom případě nepřehlédněte údaj o jejím napájení. V našich zásuvkách „koluje“ klasické napětí 220–240 V s frekvencí 50 Hz, se kterým se setkáte ve všech ostatních evropských zemích, ale také v Izraeli či Egyptě. Mimo Evropu je však často využíváno napětí 110–127 V s frekvencí 60 Hz. Jedná se o americkou normu, která je využívána v USA, Kanadě a některých dalších zemích, např. na Kubě či v Japonsku.

Žehlička na vlasy s displejem a regulací teploty

Pokud tedy chcete žehličku využívat i na cestách, sáhněte po modelu s podporou duálního napájení, kdy nebudete muset využívat žádný další transformátor. Pozor, s tímto parametrem souvisí i typ elektrické zásuvky a zástrčky. U nás a ve zbytku Evropy jsou využívány zásuvky typu C, D, E a F. V zemích se zmíněnou americkou normou, tedy napětím 110–127 V s frekvencí 60 Hz, narazíte spíše na zásuvky typu A a B. V tomto případě musí být žehlička vybavena kompatibilní koncovkou (zástrčkou) nebo příslušným adaptérem.

I levné žehličky na vlasy poslouží

Cena žehliček na vlasy se odvíjí od několika faktorů. Prvním z nich jsou možnosti regulace teploty. Modely, na kterých lze teplotu nastavit přesněji a v širším rozmezí, jsou zpravidla dražší. Stejně důležitá je celková kvalita zpracování. Cena pevnějších a odolnějších žehliček, které již z dálky působí kvalitně, může být v porovnání s těmi „rozkývanými“ i trojnásobně vyšší. Speciální funkce či ionizace cenu paradoxně příliš neovlivňují. Na trhu je proto dostupných mnoho kousků za necelých 250 Kč, které se na první pohled jeví jako ty nejlepší žehličky na světě, ve skutečnosti však nemusí být až tak dobrou volbou.

Nejlevnější žehličky na vlasy můžete pořídit již za 150 Kč. Většina z nich má fixně nastavenou teplotu, problémem jsou také méně kvalitní výrobní materiály a delší doba nahřívání. Nízká cena je typická i pro cestovní žehličky na vlasy. Za přiměřenou cenu dostatečně výkonných a kvalitních žehliček na vlasy lze označit 500 až 1 000 Kč. V této kategorii naleznete modely s poměrně širokým teplotním rozmezím, přesnou regulací, praktickými a bezpečnostními funkcemi a rychlým nahříváním, které jsou vcelku odolné a mají dlouhou životnost. Dobrou volbou je např. model Remington S8500.

U zařízení za 1 200 až 2 500 Kč ve většině případů nemusíte řešit základní kvalitu. Zjednodušeně řečeno mají všechno, co mají mít. Speciální kategorií jsou parní žehličky na vlasy, které jsou dostupné od cca 1 000 Kč. Úplně běžně však narazíte i na kousky za více než 5 000 Kč. Podobné je to i v případě infračervených a ultrazvukových žehliček, které stojí 1 200 až více než 7 500 Kč.

Kvalitu přináší BaByliss, Remington, Rowenta i Philips

Skutečná kvalita žehliček na vlasy se do značné míry odvíjí právě od serióznosti dané značky. Na trhu sice existují stovky modelů, za opravdu kvalitní je však možné považovat jen určitou část z nich. Na následujících řádcích vám proto přinášíme přehled ověřených výrobců TOP žehliček na vlasy. Jak jsme přišli na to, že jsou opravdu spolehlivé? Orientovali jsme se zejména podle spotřebitelských hodnocení, prodejnosti a recenzí žehliček na vlasy.

Začneme spolehlivými a populárními francouzskými žehličkami na vlasy BaByliss. K ověřeným značkám dále patří Philips, Remington, Rowenta, Panasonic, Revlon, Kiepe, Beurer či Grundig. Kvalitní, ale levné žehličky na vlasy naleznete v nabídce značek Orava, Twistline, Sencor, Bellissima, Concept, ETA nebo ECG. Naopak pokud hledáte profesionální model, poohlédněte se po žehličkách na vlasy Chi, L'Oréal Paris, Wella či Paul Mitchell.

Otázky a odpovědi – FAQ

Máte vlastní zkušenost s žehličkou na vlasy, zajímá vás správný způsob jejího používání, případně jste narazili na konkrétní značku a nedokážete odhadnout její spolehlivost? V každém případě se nás neváhejte zeptat v diskuzi, kterou naleznete hned pod sekcí odpovědí na nejčastější otázky spotřebitelů ohledně těchto stylingových pomůcek.

To, jak funguje žehlička na vlasy, je velmi jednoduché. Jedná se o podobný princip, se kterým se setkáte u klasických žehliček na prádlo. Zařízení je v tomto případě vybaveno 2 žehlicími plochami – destičkami, které jsou spojené rukojetí. Spotřebič je připojen ke zdroji energie, tedy do elektřiny, která pohání topné těleso ukryté v těle žehličky, přičemž těleso nahřívá povrch žehlicích destiček.

Povrch žehlicích destiček bývá upraven pomocí chemie, jde o tzv. eloxované povrchy, aby mohly vlasy narovnat, ale nezpůsobovaly jejich poškození. Nesprávné či příliš časté žehlení nebo použití nekvalitní žehličky na vlasy samozřejmě může vašim vlasům zásadním způsobem uškodit. Máte-li vysloveně jemné, řídké nebo zničené vlasy, žehlení vám určitě nedoporučujeme.

V první řadě se naučte používat správnou teplotu. Vlasy v kleštích příliš nemačkejte a netahejte. Nevhodné je také držení žehličky na jednom místě po delší dobu. Z hlediska bezpečnosti vám v žádném případě nedoporučujeme nahřátou žehličku odkládat na dřevěné či plastové podklady. K bezpečnosti přispívá i funkce automatického vypnutí. Při žehlení si dejte pozor na rozehřáté destičky, kterými si můžete popálit krk nebo prsty, či dokonce přepálit napájecí kabel.

Rowenta SF 4522

Turmalínová žehlička na vlasy s ionizátorem, regulace teploty v rozmezí 130–230 °C, doba nahřátí 30 s, hmotnost 300 g, oblé okraje.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Žehlička na vlasy Rowenta Liss & Curl Keratin Shine Elite SF 4522D0 disponuje velmi zajímavými vlastnostmi, a to zejména vzhledem k její nízké pořizovací ceně. Stejně jako model Remington PROluxe S9100 má ionizační vlastnosti, které eliminují statickou energii, vlasům dodávají lesk a vitalitu. Povrch žehlicích destiček o rozměrech 110 × 25 mm je však čistě turmalínový. Plovoucí destičky se zaoblenými okraji jsou navíc vybavené keratinovým komplexem, který vlasy vyživuje a zároveň chrání před zničením během žehlení.

Teplotu můžete regulovat v rozmezí od slabých 130 do 230 °C, a to až v 11 stupních. Díky takto přesné regulaci je tento model ideální pro úpravu vlasů jakékoli kvality i délky. Nahřívání trvá 30 až 50 s, což není mnoho, na druhou stranu o něco více než v případě modelů Sencor SHI 110BKRemington PROluxe S9100 a Remington S8500.

Obsluhu a manipulaci hodnotíme jako celkem pohodlnou. Žehlička váží příjemných 300 g a je vybavena 180cm otočným napájecím kabelem. Nachází se na ní nenápadný LCD displej, který zobrazuje aktuálně nastavenou teplotu i stav nahřátí. Bohužel možnost uzamčení teploty u tohoto modelu chybí. Kleště jsou uzamknutelné a v případě, že zařízení nebudete používat déle než 60 min. dojde k jeho automatickému vypnutí.

Nízká pořizovací cena se odrazila zejména na horší kvalitě zpracování. Žehlička na vlasy Rowenta SF 4522 je vyrobena převážně z plastu, který působí poměrně křehkým a nekvalitním dojmem. Pozitivním parametrem je podpora duálního napájení. Naopak za menší zklamání považujeme fakt, že v balení nenajdete přenosný obal.

Pozitíva

Poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Ionizační funkce a destičky s keratinem
Přesná a široká regulace teploty

Negatíva

Horší kvalita zpracování
Bez funkce uzamčení nastavené teploty
Delší nahřívání v porovnání s konkurencí

Typ = turmalínová žehlička na vlasy s keratinem a ionizátorem ● Regulace teploty = 130–230 °C ● Doba nahřívání = 30 s ● Povrch žehlicích destiček = turmalín ● Délka/šířka žehlicích destiček = 110/25 mm ● Hmotnost = 300 g ● Délka napájecího kabelu = 180 cm ● Příkon = 50 W

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(91.6%)