Gola sady

Nejlepší gola sady 2024 + recenze

Sejdou se při opravě elektroniky, spotřebičů, nábytku, aut, motorek, kol i zahradní techniky. Gola soupravy vám zjednoduší a urychlí práci. Jejich využití je opravdu široké a toto nářadí by nemělo chybět žádnému domácímu kutilovi. Pokud jste se rozhodli, že si jednu tuto sadu pořídíte i vy, pak jistě oceníte test, který jsme si pro vás připravili. Kromě vítěze testu Gola sady Vigor vám představíme i další přijatelné modely, které vynikají kvalitou či cenou. Pokud si nebudete umět vybrat, začíst se můžete i do našeho návodu, ve kterém se dozvíte všechny důležité informace.

Publikované: 27.10.2022
Aktualizované: 04.04.2024

Jakou gola sadu koupit?

I vám chybí v dílně kvalitní gola sada? Potom je načase to změnit a pořídit si ji. Začít můžete 3 krátkými popisy vybraných produktů z našeho testu. Jsou určeny hlavně pro ty z vás, kteří neradi dlouho vybírají a zaměřují se jen na nejdůležitější parametry. Modely jsou oceněny speciálními štítky, jako vítěz testu, cenový trhák a tip naší redakce.

Názov Hodnotenie Detail
Vigor V2461   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Makita E-10883   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Extol Premium 8818360   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Vigor V2461

Vigor V2461

172dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/4", 3/8" a 1/2" a velikostmi hlavic 4 – 14 mm, 10 – 19 mm a 10 – 32 mm

Zobrazit více info

Tato gola sada je u spotřebitelů velmi oblíbená a navíc je za výhodnou cenu. Koupí jedné nahradíte tři samostatné sady. Jsou v ní obsaženy velikosti 1/4“, 3/8“ a 1/2“. Dohromady se skládá ze 172 dílů. U velikosti 1/2“ jsou dostupné ořechy od velikosti 10 mm do 32 mm, dlouhé ořechy, dvě prodloužení, nástavce na svíčky, vratidlo, kardanový nástavec, 2x ořech a ráčna. Velikost 1/4“ obsahuje nástavce od velikosti 4 do 14 mm, dlouhé nástavce, dvě prodloužení, vratidlo, kardanový nástavec, 5x ořech E-Torx, 4x ořech imbus, 4x ořech plochý atp. Velikost 3/8“ obsahuje ořechy o velikosti 10 až 19 mm, dlouhé ořechy, jedno prodloužení, 6x ořech E-Torx 3/8“, čtyřhranný nástavec a ráčnu.

Cenový trhák
Extol Premium 8818360

Extol Premium 8818360

45-dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/4" a velikostmi hlavic 4 – 14 mm

Zobrazit více info

Pokud vám postačí menší gola sada, ohlédněte se po této od značky Extol, která od nás získala štítek cenového trháku. Sada se skládá ze 45 kusů nástrčných hlavic z oceli zabalených do plechové kazety. Najdete v ní ráčnu 1/4", nástrčné klíče 4 až 14 mm, nástrčné klíče prodloužené 6 až 13 mm, prodlužovací nástavec 50 mm a 100 mm, vratidlo, univerzální kardan, šroubovák se čtyřhranem, držák na bity, bity 4-5, 5-7 mm, PH 1-2-3, HEX 1,5-2-2,5-3-4-5-6 mm, Torx 10-15-20-25-27-30-40 a kovový kufr.

Náš TIP
Makita E-10883

Makita E-10883

221dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/2" a 1/4" a různými velikostmi hlavic

Zobrazit více info

Gola sada Makita s 221 díly je i přes velké složení cenově dostupná a sahá po ní mnoho kupujících. Všechny díly jsou pečlivě uloženy v kufříku a jeho celková hmotnost dosahuje 9,6 kg. Naleznete v něm opravdu široké příslušenství: kombinované klíče, inbustové klíče, šroubovák, ráčnu, nástrčné klíče v různých velikostech, klíče na svíčky, prodlužovací nástavce, bity, magnetické držáky, rukojeti či adaptéry. Všechny v různých velikostech a různém počtu.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Abychom vám zjednodušili výběr jakéhokoli produktu, vybrané modely porovnáváme mezi sebou. Při porovnávání je důležité hodnotit stejné parametry. Ty si však nejprve musíme sami i určit. Pokud vás zajímá, jak jsou důležité parametry, na které byste si měli dávat pozor při výběru gola sady, následující řádky jsou věnovány právě jim.

Na začátku výběru je vhodné určit si, kde a proč budete toto nářadí používat. Pokud se neumíte rozhodnout, dobrou volbou mohou být kombinované sady, ve kterých naleznete tři velikosti. Tak se dostáváme i k prvnímu parametru, kterým je počet dílů. Jedná se o vybavení, které se nachází v balení. Klíčovým prvkem je ráčna, nejpočetnější skupinou jsou hlavice či ořechy, dále jsou součástí i bity a mnoho jiného. Všechny prvky musí mít své místo v přidaném kufru. Na využití závisí i velikost gola sady. Ta je dána velikostí čtyřhranu na ráčně. Standardně se setkáte s velikostmi 1/4“, 1/2“, 3/8“ 3/4“, 1“. Tuto velikost si volíte na základě práce a typu opravovaného zařízení. K tomu, abyste věděli, jak velké nástavce můžete použít k danému čtyřhranu, slouží přesně stanovené normy. Není důležitý jen počet a velikost, ale také materiál produktu. Základem spokojenosti s gola sadou je bezpochyby kvalitní ocel. Nezapomeňte ani na ergonomii, která zajistí přístupnost i v hůře dostupných místech. Právě proto je důležité, aby kufřík obsahoval také různá prodloužení.

Počet dílů
Velikost čtyřhranu
Velikost hlavic
Materiál
Pouzdro
Rozměry a hmotnost
Cena

Velkou pomůckou při výběru a recenzování produktů nám byly kromě technických parametrů také vaše, tedy spotřebitelské recenze. Každý produkt jsme důkladně analyzovali, abychom vám uměli nabídnout jen pravdivé informace. S informacemi o produktech a jejich dostupností nám byl nápomocný portál Heureka.cz. Pokud budete mít zájem o koupi, nepřehlédněte ani internetové obchody, jako Alza.cz, Mall.cz, Kasa.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze gola sad

Od samotných recenzí vás už dělí jen pár řádků, ve kterých bychom vás chtěli ještě seznámit s tvorbou těchto recenzí. Vybrali jsme různé modely, které vynikají kvalitou, cenou, dobrým hodnocením či prodejností. Snažili jsme se vybírat odlišné produkty, abychom zaujali méně i více náročné spotřebitelé. Představíme vám jen výrobky od ověřených výrobců, abyste měli jistotu kvality. Samotní prodejci do našeho hodnocení nezasahovali a ujišťujeme vás, že naše recenze jsou nezávislé a žádný z produktů není propagován. Popisy jsou doplněny nejen uživatelskými recenzemi, ale také našimi názory.

Víťaz testu

Vigor V2461

172dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/4", 3/8" a 1/2" a velikostmi hlavic 4 – 14 mm, 10 – 19 mm a 10 – 32 mm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Štítek vítěze testu od naší redakce získala profesionální gola sada německé značky Vigor. Souprava obsahuje 172 kusů nástrojů uložených v praktickém plastovém kufříku. Koupí jedné sady nahradíte potřebu vlastnění tří samostatných sad. Jsou v ní obsaženy tři velikosti 1/4", 3/8", 1/2", se kterými zvládnete všechny potřebné práce. Svým bohatým obsahem přesvědčí nejen kutily, ale i profesionály hledající kvalitní výbavu do dílny či servisu.

Nástroje gola soupravy jsou vyrobeny z kvalitní a odolné oceli. Výhodou je kufřík, ve kterém jsou přehledně umístěny, abyste mohli každý díl jednoduše nalézt. Určitě vás však nejvíc zajímá, co najdete v kufříku. K dispozici je velikost 1/4", která obsahuje nástavce od velikosti 4 do 14 mm, dlouhé nástavce, dvě prodloužení 50 a 100 mm, vratidlo, kardanový (kloubový) nástavec, 5x ořech E-Torx – E4, 5, 6, 7 , 8, 4x ořech imbus – 3, 4, 5, 6, 4x ořech plochý – 0,8 x 4 – 1 x 5,5 – 1,2 x 6,5 a 1,2 x 7 atd. Ve velikost 3/ 8" jsou ořechy od 10 do 19 mm, dlouhé ořechy, jedno prodloužení 125 mm, 6x ořech E-Torx 3/8" – E10 – 11 – 12 – 14 – 16 a 18 mm, čtyřhranný nástavec a ráčna. Třetí velikost 1/ 2" nabízí ořechy od 10 mm do 32 mm a také dlouhé ořechy. K dispozici máte také dvě prodloužení ve velikostech 125 a 250 mm, se kterými se dostanete k těžko přístupným šroubům. Nechybí ani dva nástavce na svíčky, vratidlo, kardanový nástavec, 2x ořech E-Torx E20 a E24 a samozřejmě ráčna.

Obsah této sady je opravdu pestrý a to oceňujeme nejen my, ale také kupující. Chvályhodná je také samotná kvalita nářadí za přiměřenou cenu. Součástí balení a ceny je odolný kufřík, ve kterém díly pevně drží. Jeho nevýhodou jsou jen plastové přezky, které se mohou po čase zlomit. V celkovém hodnocení nám vyšel tento produkt jako výborný v poměru cena a kvalita.

Pozitíva

Množství dílů
Přijatelná cena
Pevný kufřík

Negatíva

Plastové přezky na kufříku

Počet dílů: 172 ● Velikost čtyřhranu: 1/4", 3/8", 1/2" ● Velikost hlavic: 4 – 14 mm, 10 – 19 mm, 10 – 32 mm ● Materiál: ocel ● Hmotnost: 7 kg

Cenový trhák

Extol Premium 8818360

45-dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/4" a velikostmi hlavic 4 – 14 mm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupnější možností pro vás může být gola sada Extol Premium. Obsah soupravy potěší spíše méně náročné kupující nebo domácí kutily. Sáhněte po ní v případě, že velké sady, jako například Vigor V2461, jsou pro vás zbytečné. Součástí soupravy je celkem 45 kusů nářadí vyrobeného z kvalitní CrV oceli. Za velkou výhodu považujeme kovový kufřík, který je ve srovnání s plastovým mnohem odolnější.

I přes menší obsah si tato sada najde své zájemce, kteří ocení právě její kompaktnost a možnost pohodlného přenášení. V kovovém kufru naleznete ráčnu 1/4", nástrčné hlavice ve velikosti od 4 do 14 mm, prodloužené nástrčné hlavice od 6 do 13 mm, prodlužovací nástavce 50 mm a 100 mm, vratidlo, univerzální kardan, šroubovák se čtyřhranem, držák na bity, bity 4-5 a 5-7 mm, PH 1-2-3, HEX 1,5-2-2,5-3-4-5-6 mm a Torx 10-15-20-25-27-30- 40. Jde vskutku o malou gola sadu, která je vhodná spíše pro jednodušší práce, sejde se vám například při opravách kol, různých elektrospotřebičů, při opravě nábytku a podobně.

Předností této gola sady od ověřeného výrobce je zejména cena, která vám výrazně nenaruší rozpočet. Pro hobby používání či do domácnosti je skvělou volbou. Souhlasí s námi i recenze od spotřebitelů, které jsou většinou pozitivní. Skloňuje se v nich zejména kvalita nářadí, složení sady i odolnost kufříku. Plechové provedení je pro mnohé výhodou, ale někomu se může zdát kufřík těžší.

Pozitíva

Nízká cena
Kovový kufřík
Kvalita nářadí

Negatíva

Žádné výrazné jsme nenašli

Počet dílů: 45 ● Velikost čtyřhranu: 1/4" ● Velikost hlavic: 4 – 14 mm ● Materiál: ocel ● Hmotnost: 2 kg ● Rozměry kufříku: 19 x 5 x 22 cm

Náš TIP

Makita E-10883

221dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/2" a 1/4" a různými velikostmi hlavic

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jste zastáncem větších gola sad? V tom případě vám nabídneme další model od oblíbeného výrobce Makita E-10883. Cenově i vybavením je podobná vítězi testu gola sadě Vigor V2461, ale Makita přece jen nabízí ještě více. Svým obsahem přesvědčí i náročné zákazníky. V plastovém kufříku se nachází 221 dílů. Ty jsou navíc přehledně rozmístěny a drží pevně na svém místě.

Součástí soupravy jsou dvě ráčny 1/2” a 1/4”, které spolu s dobrou výbavou a příslušenstvím umožňují práci s rozličnými závity. Sadu využijete nejen v dílně či při montáži, ale také u všech vozidel a různých oprav. V sadě se nacházejí zmíněné dvě ráčny, 12 ks kombinovaných klíčů 8 – 19 mm, 8 ks inbusových sad, 1 šroubovák s magnetickým hrotem, 10 ks nástrčných klíčů 1/4", 5 –13 mm vnější šestihran, 13 ks nástrčných klíčů 1/ 4", 4 – 14 mm vnější šestihran, 5 ks nástrčných klíčů 1/4", 4 – 8 mm vnější torx, 11 ks nástrčných klíčů 1/2", 15 –32 mm vnější šestihran, 3 ks nástrčných klíčů 1/2" , 20 – 24 mm vnější torx, 6 ks nástrčných klíčů 3/8", 10 – 18 mm vnější torx, 2 ks klíče na zapalovací svíčky 16 mm/21 mm, 2 ks čtyřhranný nástavec 1/2", 2 ks čtyřhranný nástavec 1 /4", 80 ks šestihranných bitů 1/4" 25 mm, 29 ks šestihranných bitů 1/4" 30 mm, 1 magnetický držák 60 mm, 1 magnetický držák 80 mm, 1 nastavitelný magnetický držák 120 mm, 1 čtvereční ", 1 čtyřhranný 1/4" na šestihranný 1/4" adaptér, 1 čtyřhranný 1/2" na šestihranný 3/8" adaptér, 1 čtyřhranný 1/2" na šestihranný 5/16" adaptér, 1 1/4" kloub , 1 1/2" kloub, 1 křížová 1/4" rukojeť.

Myslíme si, že o kvalitě vás u značky Makita přesvědčovat nemusíme. Její sada je opravdu bohatá a rozmanitá. Ne jeden profesionál po ní určitě sáhne. Za názorem kvality stojí i spotřebitelské recenze. Zákazníci vyzdvihují celkovou kvalitu, která je nabízena za slušnou cenu. My s tím souhlasíme a tento produkt můžeme jen doporučit.

Pozitíva

Velké množství dílů
Výhodná cena
Kvalita

Negatíva

Vyšší hmotnost

Počet dílů: 221 ● Velikost čtyřhranu: 1/2”; 1/4” ● Materiál: ocel ● Hmotnost: 9,6 kg ● Rozměry kufříku: 47 x 10 x 40 cm

Lacná kvalita

Geko G10151

108dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/2" a 1/4" a velikostmi hlavic 10 – 32 mm, 4 – 14 mm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte jednoduchou sadu nástrčných klíčů pro domácí použitíExtol Premium 8818360 je pro vás nedostatečný, zkuste dát šanci našemu dalšímu tipu. Je jím opět cenově výhodná gola sada Geko G10151. Skládá se ze 108 dílů a naleznete v ní 2 ráčny, ořechy, bity a další důležité díly s nejpoužívanějšími rozměry 1/2” a 1/4”. Nářadí je vyrobeno z CrV oceli, která se vyznačuje vysokou pevností. Každý díl má navíc své místo v přidaném plastovém kufříku.

Obsah balení sestává z: 13 nástrčných hlavic 1/4" od 4 do 14 mm a 17 nástrčných hlavic 1/2" od 10 do 32 mm, 8 prodloužených hlavic 1/4" a 5 x 1/2", 2 hlavice na zapalovací svíčky, 5x hlavice E-profi 1/4" a 8x E-profi 1/2", 7x hlavice T-profi, 4x hlavice imbus, 3x hlavice s plochým bitem, 2x hlavice zástrčná PZ, 2x hlavice zástrčný PH, bity, adaptér pro bity, prodloužení 1/2" v délce 125 mm a 250 mm, pro 1/4" 50 mm a 100 mm, rukojeti, ráčnové klouby, trhák a 3x klíč imbus. Použití je tedy poměrně široké, což za danou částku chválíme.

Po obsahové stránce je tato sada výborně vyskládaná a určitě v ní naleznete vše, co budete potřebovat pro domácí opravy. Několik zákazníků se vyjádřilo, že kvalita obsahu není na příliš vysoké úrovni. Slabší stránkou je i levnější provedení kufříku, ze kterého mohou vypadávat díly. Je však třeba brát ohled na cenu, která je navzdory množství nářadí poměrně nízká. V celkovém hodnocení považujeme tuto gola sadu za dobrou koupi.

Pozitíva

Dobré složení sady
Nízká cena
Množství dílů

Negatíva

Slabší kvalita materiálu
Méně kvalitní kufřík

Počet dílů: 108 ● Velikost čtyřhranu: 1/2”; 1/4” ● Velikost hlavic: 10 – 32 mm, 4 – 14 mm ● Materiál: ocel ● Hmotnost: 6 kg

Pre náročných

Neo Tools 08-681

233dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/2", 1/4" a 3/8" a velikostmi hlavic 4 – 32 mm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Neo Tools 08-681 je profesionální sada klíčů. Obsahuje až 233 kusů kvalitního nářadí, oceněného mezinárodním certifikátem TÜV, který zaručuje kvalitu a spolehlivost nástrojů. Tuto sadu využijete nejen v servisech a na montáži, ale také v domácnosti či garáži.

Jelikož se jedná o profesionální sadu, počítejte s vyšší pořizovací cenou. Za ni však získáte kvalitu a dlouholetou spokojenost. Značka Neo splňuje očekávání odborníků, tuto sadu vyvinuly tak, aby vyhovovala potřebám specializovaných mechanických a automobilových služeb. Souprava umožňuje také práci s vysokým zatížením a přesností. Pokud nepotřebujete takovou profesionální sadu, ale vyhovuje vám větší množství nářadí, ohlédnout se můžete po Vigoru V2461 nebo Makita E-10883, které vám nabízejí podobné množství nářadí, ale za nižší cenu.

Velkou výhodou této gola soupravy je praktický a hlavně velmi pevný kufřík s kovovým závěsem a kovovými zavíracími klipy. Nevýhodou však může být vyšší hmotnost, která dosahuje i s nářadím 14 kg. Nářadí je vyrobeno z odolné chrom-vanadiové oceli CrV. Sada nabízí široký balíček nástrojů. V balení naleznete: T rukojeť (trhák), šroubováky s ergonomickou rukojetí, očko vidlicové klíče, nástavce na zapalovací svíčky s gumovou vložkou pro montáž a demontáž svíček, kloubový kloub, který vám umožní pracovat pod úhlem na těžko dostupných místech, držák bitů pomůže při práci s bity a adaptérem, nástavce Torx, flexibilní prodloužení, která umožní pracovat na těžko přístupných místech, bity z legované oceli, šestihranné (imbusové) nástavce, magnetický šroubovák, šestihranné násadky, prodloužené bity Torx, dlouhé nástavce, kleště nástavné na trubkové spoje a univerzální kleště. Nesmějí chybět ani ráčny, které mají 72 zubů, díky čemuž můžete pracovat na místech s omezeným prostorem. Račně jsou doplněny profilovanými a ergonomickými rukojeťmi.

Gola sada značky Neo nás velmi překvapila. Podle popisu výrobce a spokojených zákazníků se jedná o opravdu kvalitní a profesionální sadu. Její cena je sice vyšší, ale pokud potřebujete k výkonu vašeho povolání gola sadu, tak určitě nebudete litovat. Určitě ji ocení každý náročný uživatel. Pro domácí využití je ovšem zbytečně kvalitní a profesionální. Velkým plusem je odolný kufřík s kovovými přezkami a množsví dílů. Naopak nevýhodou může být vyšší hmotnost.

Pozitíva

Vhodná pro profesionály
Kvalita nářadí
Množství dílů

Negatíva

Vyšší cena
Hmotnost

Počet dílů: 233 ● Velikost čtyřhranu: 1/2”; 1/4”, 3/8” ● Velikost hlavic: 4 – 32 mm ● Materiál: ocel ● Hmotnost: 14 kg ● Rozměry kufříku: 37 x 11 x 55 cm

Yato YT-38841

216dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/2", 1/4" a 3/8" a velikostmi hlavic 4 – 32 mm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Profesionální gola sada ze střední cenové kategorie. Souprava Yato YT-38841 je levnější verzí soupravy Neo Tools 08-681. Svým obsahem, který sestává z 216 dílů přesvědčí i náročné zájemce, včetně profesionálů. Využijete ji v domácí dílně, ale také v profesionálním servisu automobilů a mechanických služeb. Gola sada Yato se stane vaším pomocníkem, který si poradí s téměř jakýmkoli šroubem a to i na hůře dostupných místech.

Nástroje gola soupravy této značky jsou vyrobeny z vysoce odolné chrom-vanadiové oceli CrV. Souprava umožňuje provádět různé úkoly v rámci povolování a utahování spojů různých rozměrů, přičemž zvládá i úkony vyžadující vysoké zatížení. Samozřejmostí je kufřík, ve kterém i přes vysoký počet dílů je vše přehledně uloženo. Plastový kufřík má ovšem své nedostatky, některé nástroje v něm nemusí držet dostatečně pevně.

V balení naleznete různé nástavce pro velikosti 1/2”, 1/4” a 3/8”, dlouhé nástavce, trháky, šroubovák, prodloužení, nástavce na svíčky, zlamovací klouby, adaptéry na bity, bity v různých velikostech a typech, očkoploché klíče a 3 ráčny. Ty mají ergonomickou pryžovou rukojeť a 72 zubů. Bity jsou vyrobeny z pevné oceli S2 a nástavce jsou vybaveny systémem AS – Drive, zvyšující maximální točivý moment o 25 procent.

Gola sady značky Yato jsou u spotřebitelů velmi oblíbené. Nasvědčují tomu i mnohé pozitivní recenze. V nich se často skloňuje kvalita nářadí, která je poměrně vysoká. Také je plusem množství dílů, které se nachází v sadě. Mezi spokojenými názory jsme našli i nevýhodu, kterou je nepříliš kvalitní kufřík. Podle zákazníků v něm jednotlivé díly nedrží pevně a často vypadávají. Jinými nevýhodami však nedisponuje a tak jej v závěru hodnotíme kladně. Cena sice není nejnižší, ale vzhledem k bohaté výbavě můžeme konstatovat, že jde o rozumně investované peníze.

Pozitíva

Množství dílů
Kvalitní zpracování
Cena/kvalita

Negatíva

Méně kvalitní kufřík

Počet dílů: 216 ● Velikost čtyřhranu: 1/2”; 1/4”, 3/8” ● Velikost hlavic: 4 – 32 mm ● Materiál: ocel ● Hmotnost: 12 kg ● Rozměry kufříku: 35 x 11 x 50 cm

Proxxon 23286

65dílná ocelová gola sada se čtyřhrany 1/2" a 1/4" a velikostmi hlavic 4 – 34 mm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

I přes vyšší cenu je gola sada Proxxon 23286 mezi spotřebiteli oblíbená. Pojem vyšší cena jsme použili proto, že vzhledem k ceně obsahuje jen 65 dílů. Podobný počet za mnohem nižší cenu naleznete také v sadě Extol Premium 8818360.

Pro většinu zákazníků je důležité složení gola sady, kvalita materiálu a kufr. Můžeme s jistotou říci, že toto všechno se výrobci snažili splnit. I přes nižší počet dílů je tato sada dobře nakombinovaná, abyste měli po ruce vše, co potřebujete. Všechny nástroje jsou vyrobeny z chrom-vanadiové oceli Crv. Jednotlivé hlavice jsou značeny laserem. Co se týče kufříku, ten je vyroben z plastu. V něm se nacházejí: nástrčné hlavice od 4 do 34 mm a hlavice na zapalovací svíčky 16 a 21 mm, zástrčné hlavice pro ploché, křížové, TX s čepem a imbusové šrouby, krátká verze s otvorem, zástrčné klíče 6 HR vel. S 1,25 – 1,5 – 2 – 2,5 – 3 mm. Také čtyři prodlužovací nástavce, rukojeť šroubováku, dva univerzální kardany, ráčny 1/4" a 1/2", zástrčné hlavice PH, TX, PL a 6HR.

Jak jsme již výše zmínili, tato sada se na našem trhu velmi dobře prodává a mezi spotřebiteli je oblíbená. Rozhoduje o tom zejména kvalita nářadí a jeho celkové složení. V této sadě naleznete vše potřebné pro vaši práci. Doporučujeme ji však hlavně pro domácí použití. Jedinou nevýhodou je opět slabší plastový kufřík.

Pozitíva

Složení sady
Kvalita materiálu

Negatíva

Vyšší cena
Plastový kufřík
Menší počet dílů

Počet dílů: 65 ● Velikost čtyřhranu: 1/2”; 1/4” ● Velikost hlavic: 4 – 34 mm ● Materiál: ocel ● Hmotnost: 4,5 kg

Další zajímavé produkty

Jelikož je náš test limitován, zařadili jsme do něj jen několik vybraných modelů. Nabídka gola sad na našem trhu je však mnohem širší. Pokud se stalo, že vás dosud neoslovil žádný z nabízených modelů, možná vás zaujme některá z dalších šikovných gola souprav, které by se vám mohly líbit. V následujících odstavcích vám je postupně v krátkosti představíme. Do testu jsme vybírali různé typy gola sad, aby si na své přišel každý kutil, ale i profesionál.

Z nižší cenové kategorie vám představujeme gola sadu STHOR TO-58685. Sada obsahuje 108 kusů nářadí uloženého v praktickém přenosném kufříku. V balení se nacházejí dvě ráčny 1/2" a 1/4", celá řada bitů, adaptérů a nástavců. Vše, co potřebujete k běžným pracím. Nástavce jsou opatřeny systémem As-Drive a vnitřní profil je tvarován do mírného obloučku, což pomáhá při působení síly na šroub.

Pokud hledáte profesionální sadu, za zmínku stojí DeWALT DWMT73802-1. Skládá se ze 142 dílů kvalitního nářadí, které uspokojí i náročnější zákazníky. V sadě se nacházejí dvě ráčny 1/4“ a 3/8“, různé hlavice, prodloužené hlavice, bity, klíče, adaptér, redukce, hlavice na zapalování svíčky, šroubovací rukojeť atp. Všechny díly jsou přehledně uloženy v pevném kufříku, na kterém oceňujeme kovové přezky na uzavírání. Abyste jednoduše našli díl, který potřebujete, je každý kus výrazně označen.

JonnesWay S04H6321S je gola sada z vysoké cenové kategorie, která uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Svou pevností a velikostí je vhodná pro jakoukoli náročnou práci. Povolíte díky ní silné spoje různých průmyslových zařízení, zemědělských a nákladních strojů a dokonce i tanků. Balení sice obsahuje jen 21 kusů, ale v nepříliš často vyskytující se velikosti 3/4". Zde už je řeč o opravdu velké gola soupravě, která disponuje velikostí čtyřhranu 19 – 50 mm. Prémiově kvalitní nářadí je uloženo v pevném plastovém kufříku. Ten sestává z ráčny, trháku, různých nástavců, prodloužení a redukcí.

Do střední cenové kategorie zapadá gola sada Yato YT-38791. Souprava ve velikosti 1/2" a 1/4" obsahuje 108 dílů. Jsou vyrobeny z kvalitní oceli CrV40, CrV6150, CrV50BV30, CrMo440 a S2 s funkcí AS-DRIVE. Ta umožňuje vyvinout větší kontaktní sílu, nebo ke kontaktu se šroubem nedochází na hranách šestihranu, ale v první třetině styčných ploch. Tím nedochází k ničení hlavice šroubu. Sada je přehledně uložena v kufříku, ve kterém se nacházejí různé nástavce, prodlužovací nástavce, ráčny s plastovou rukojetí a jiné příslušenství.

Gola sada Narex SH 60-1412 je určena pro ruční průmyslové použití. Skládá se ze 60 dílů, ve kterých naleznete dvě ráčny 1/4" a 1/2", různé hlavice, bity, klasické i prodlužovací nástavce, i další příslušenství. Díly jsou kvalitně kované z chrom-vanadiové oceli. Na povrchovou úpravu byl použit matný chrom. Všechny díly jsou přehledně uspořádány ve stabilním přepravním kufru.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Pokud se stále neumíte rozhodnout, kterou gola sadu si vybrat, dobrou pomůckou může být pro vás i míra prodejnosti. Často se na ní dokáže odrážet kvalita výrobku, ale není to vždy zárukou. Proto si ještě vybraný produkt důkladně prověřte. Velmi dobrým odrazovým můstkem jsou recenze od spotřebitelů, které vám umí předestřít kromě pozitivních vlastností i případné negativní. Nejprodávanější modely jsou často dostatečně recenzovány, takže v tom je také výhoda. Abyste se mohli přesvědčit, které gola sady jsou na našem trhu nejprodávanější, přinášíme vám je seřazené v tabulce níže. Jelikož se prodejnost často mění, naši tabulku pravidelně aktualizujeme, abychom vám přinesli jen pravdivé informace.

Názov Hodnotenie Detail
Makita E-10883 221 ks5*Zobrazit produkt
Yato YT-38841 216 ks5*Zobrazit produkt
Geko G10151 108 ks5*Zobrazit produkt
Parkside 216 ks5*Zobrazit produkt
Makita E-06616 120 ks5*Zobrazit produkt

Jedná se o sadu nářadí, která se skládá z ráčny a sady hlavic. Gola soupravy mají v dílnách své nezastupitelné místo. Pokud patříte ke zkušeným domácím kutilům, výběr gola sady pro vás nebude problém. Ty z vás, pro které je kutilství neznámou nebo si teprve vytvářejí k němu cestu, může výběr pořádně potrápit, protože je třeba dávat pozor na mnohé technické parametry. Abychom vám výběr co nejvíce zjednodušili, sestavili jsme pro vás kompletní návod, ve kterém vám vysvětlíme vše důležité, co se správného výběru gola sady týče. Podíváme se v něm na rozhodující specifikace, které mají přímý souvislost s používáním gola sady, vysvětlíme si, jaké jsou mezi nimi rozdíly, na co se používají a po jaké sáhnout.

Jak vybrat gola sadu

  • Správná velikost
  • Příslušenství
  • Materiál
  • Počet dílů
  • Hmotnost
  • Funkce
  • Cena a renomovaní výrobci

Jaká velikost gola sady je nejlepší?

Velikost gola sady se považuje za jeden z klíčových parametrů výběru. Velikost závisí na účelu používání a typu opravovaného zařízení. Velikost gola soupravy je určena normami, které se snaží dodržovat všichni výrobci. Normy v podstatě určují, jak velké nástavce můžete použít k danému čtyřhranu. Díky správné velikosti ochráníte nejen samotné nářadí, ale také materiál. Pokud byste totiž použili příliš silnou ráčnu na malý šroub, nemusela by to vydržet. Naopak, pokud byste se snažili použít malou ráčnu na velký šroub, riskujete zničení ráčny. Velikost sady určuje čtyřhran ráčny, kterému rozměrově odpovídají hlavice i další díly. V současnosti se na trhu můžete setkat s pěti základními rozměry čtyřhranů. Rozměry jsou udávány v palcích, zatímco jeden palec je 25,4 mm. Standardně se jedná o velikosti 1/4", 1/2", 3/8", 3/4" a 1". V jednoduchosti můžeme říci, že čím je rozměr čtyřhranu ráčně větší, tím můžete pracovat s většími šrouby. Ve zkratce si představíme, k čemu se jednotlivé velikosti využívají. Pokud potřebujete variabilní využití gola sady, sáhnout můžete po sadách, které obsahují i více velikostí.

1/4" gola sada

Jedná se o malou gola sadu, která je vhodná spíše pro drobnější práce. Je vhodná pro základní použití v domácnosti a dílně. Využijete ji při opravě kol, nábytku, různých elektrospotřebičů atp. Velikost (průměr) čtyřhranu je 6,35 mm a standardní velikost hlavic dosahuje 4 – 14 mm.

1/2" gola sada

V tomto případě jde o velkou gola sadu. Výhodou je velký rozsah velikostí nástavců a adaptérů od 8 až do 32 mm. Někteří výrobci umožňují dokonce použít nástavce o průměru do 36 mm. Čtyřhran má průměr 12,7 mm. Tyto sady 1/2" jsou velmi často používány u automechaniků, protože obvykle pokryjí všechny jejich potřeby při montáži a demontáži dílů (šrouby max. M22).

Gola sada velikost nástavců

3/8" gola sada

Tato sada se považuje za univerzální. Proto pokud hledáte kompromis, právě tato velikost může být zlatou střední cestou. Velikost čtyřhranu je 9,5 mm a disponujete rozsahem nástavců, adaptérů a bitů o velikosti od 6 do 22 mm (šrouby M4 – M14). Její hlavní výhodou je zejména všestranné využití, jelikož dokáže pokrýt rozpětí velikostí 1/2" i 1/4". Stejně tak se nemusíte bát práce s většími závity na autě ani s menšími závity při drobnějších pracích. Je vhodná pro většinu spojovacích šroubů.

3/4" gola sada

Tady už je řeč o opravdu velké gola soupravě, která disponuje velikostí čtyřhranu až 19,05 mm. Umožňuje použití hlavic od 18 do 50 mm. Tyto sady jsou velmi pevné a odolné, a své využití najdou u profesionálů, při opravě různých průmyslových zařízení, nákladních aut, zemědělských strojů a dokonce i tanků.

1" gola sada

Pokud vám náhodou nestačí 3/4" gola sada, sáhnout můžete po této 1". Velikost čtyřhranu je až 25,4 mm a ráčna je konstruována pro silné a nadměrně pevné spoje. Použít lze hlavice o velikosti 41 mm až po 80 mm.

Co obsahuje gola souprava?

Mezi hlavní díly, které by neměly chybět v žádné gola sadě, patří ráčna a příslušné hlavice. Dnes se však setkáváme se soupravami, které nabývají charakteru multifunkčního boxu na nářadí. Proto je již běžné, že v sadě naleznete také velké množství nástrčných a zástrčných nástavců, bitů, různých prodloužení, redukcí a jiného příslušenství.

Ráčna

Jak jsme již zmínili, tvoří základ gola sady. Její kvalita je nutnou podmínkou. Prvním kritériem po kvalitě je pogumovaná rukojeť, která zajišťuje bezpečné používání a protiskluznost. Ta je znakem, že výrobce dbá na detaily. Zajímejte se i o kvalitu upevnění hlavic o čtyřhran a mechanismus pohybu ráčny. Hlavice musí sedět přesně a ráčna by se měla hýbat plynule, ale zároveň musí klást adekvátní odpor.

Na ráčně by neměl chybět ani přepínač směru na pravý a levý závit (prstencový – kolečkový). Ráčna může mít dvě úrovně „něžnosti“. Záleží na počtu zoubků, které obsahuje. Proto si této informace také všímejte. Hrubá ráčna s 36 zuby je spíše určena pro pevnější spoje a naopak, jemnější ráčna se 72 zuby je spíše určena pro práci s menšími závity. Ráčny s vyšším počtem zoubků umožňují jednodušší práci ve stísněných prostorách. Pozor si dejte na nešetrné zacházení, protože je náchylnější ke stržení.

Gola sada – ráčna a nástavce

Hlavice a nástavce

Ty tvoří v gola sadě nejpočetnější skupinu. Může se jednat o čtyřhrany, šestihrany, dvanáctihrany nebo o úplně jiné typy hlavic, které se však mohou hodit pro montáž nebo demontáž. V dražších sadách nechybí šrouby typu TORX nebo TORX s dírou, ploché a křížové závity nebo IMBUS či RIBE. Záleží nejen na jejich typu, ale také na kvalitě. Hlavice musí zvládnout i silnější zátah, aniž by změnily tvar.

Bity

Mohou, ale nemusí být součástí gola sady. Zástrčné bity si však své místo u mistra v kufříku určitě najdou. Pokud jsou součástí sady, neměl by k nim chybět kompatibilní adaptér, který se připevní přímo na ráčnu.

Kufr

Možná se vám zdá, že přenosný kufřík není tak důležitý, ale opak je pravdou. Každý zkušený mistr nám dá určitě za pravdu, že není nic horšího, než když nářadí nedrží na místě. Dobrý kufr na gola sadu by měl být z pevného a odolného materiálu a každý díl v něm musí mít své místo. Kufr musí poskytovat fixování jednotlivých dílů i při transportu, abyste nemuseli hledat díl, který potřebujete, mezi rozsypanými součástkami. Také je plusem, když má kovové přezky.

Gola sada v kufříku

Doplňkové příslušenství

Jelikož trh s gola sadami je velký, jednotlivé modely se od sebe odlišují nejen určením, ale také složením. Kromě základní výbavy, kterou jsme výše zmínili, můžete v balení nalézt specifické redukce nebo adaptéry, sady klíčů a šroubováků, ale i různá měřidla a kardany. Při výběru určitě zvažte, jestli najdete tomuto nářadí plnohodnotné využití a pokud ne, stačit vám bude základní výbava.

Pozor na kvalitu materiálů

Kvalita použitých materiálů je často podceňována, přitom je opravdu důležitá. Představuje další z aspektů spokojenosti s gola sadou. Určitě si tedy při výběru všímejte, z čeho jsou nástroje vyrobeny. Kvalitní ocel je základem, aby se vám nestalo, že velmi rychle ráčnu strhnete nebo poškodíte nástavec. Tělo ráčnového klíče by mělo být vyrobeno z jednoho kusu materiálu. Většinou se setkáte s chrom-vanadiovou ocelí, kterou poznáte pod označením „CrV“. Ještě kvalitnějšími vlastnostmi se vyznačuje chrom-molybdenová ocel „CrMoV“. Nezapomeňte, není důležitá jen kvalita ráčny, ale i nástavců.

Kolik dílů má obsahovat dobrá gola sada?

Na otázku, kolik dílů je vhodné mít v gola sadě, vám přesně neodpovíme. Výrobci se v tomto doslova předbíhají a na trhu se setkáte s rozličnými velikostmi. Záleží jen na vás, jaké díly potřebujete k práci a kolik chcete investovat. Setkat se můžete s gola sadami s 20 ks, 50 ks, 60 ks, 100 ks, ale často i s více než 200 kusy. Obecně platí, že čím vyšší počet dílů v sadě máte, tím širší jsou možnosti jejího využití.

Všímejte si i hmotnosti

Informaci o hmotnosti je dobré si všímat, pokud plánujete soupravu s díly často přenášet. S rostoucím počtem dílů se totiž zvyšuje také její celková hmotnost. Celé balení s menším počtem dílů hravě přesáhne 3 kg. Sady s přibližně 100 díly mohou vážit kolem 6-7 kg. U 200 dílů počítejte is váhou nad 10 kg. Všechno to samozřejmě závisí na počtu a materiálu dílů, ale také na kufříku.

Profesionální gola sada

Funkce, které stojí za zmínku

  • Funkce AS-Drive – doporučujeme upřednostnit ty modely gola sad, které touto funkcí disponují. Jedná se o výbornou vychytávku, která má svůj původ v leteckém průmyslu. Jedná se o protiskluzový systém, při kterém má vnitřní ořech speciální tvarování (šestihran s vybráním v rozích). Toto formování umožňuje vyvinout až o 25 % vyšší točivý moment v porovnání s klasickým tvarem. Navíc je díky této funkci možné utahovat i povolovat šrouby s částečně poškozenou hlavou nebo deformovanými hranami.
  • Změna směru záběru – díky této vymoženosti můžete jediným přecvaknutím měnit utahování a povolování.
  • Pojistka proti vypadávání nástrčného klíče – tuto funkci oceníte při jakékoli manipulaci s ráčnou a klíčem. Má často podobu tlačítka na hlavici ráčny, které musíte při nasazování klíče stisknout. Vyhnete se tak nechtěnému vypadnutí ořechu a případnému dalšímu zakutálení.

Cena gola sady - vyplatí se zainvestovat?

Určitě je pro mnohé rozhodujícím faktorem při výběru i cena. Potěšíme vás, že gola sady nepatří k nejdražším pracovním pomůckám a jejich cena začíná již na několika stovkách korun. Důležitou roli hraje fakt, zda ji potřebujete pro domácí používání nebo pro profesionální účely. Podle toho bychom se řídili i při investování do ní. Pokud ji plánujete využívat pro domácí a jednoduché opravy a vystačíte si i s menším počtem dílů, velká investice není nutná. Pokud je však gola sada pro vás důležitá a budete ji využívat často při výkonu svého povolání, jednou zainvestujete a sada vám vydrží mnoho let.

V cenové kategorii do 1 200 Kč najdete slušný výběr základních gola souprav od různých výrobců. Většinou se jedná o malé soupravy, vhodné zejména do domácnosti, pro občasné opravy či hobby použití. Standardně obsahují jednu, případně dvě ráčny a počet dílů se pohybuje v několika desítkách.

Zlatá střední cesta je cenová kategorie od 1 200 do 2 500 Kč. Připlatíme-li si pár stovek korun, dostanete se do cenové hladiny, která představuje zlatý střed, co se týče poměru ceny a kvality. Tyto gola sady vám již nabídnou několik ráční s odlišnou velikostí a celkově bohatší obsah kufříku, jehož výsledkem je univerzálnější využití. To znamená, že je využijete nejen doma, ale také v dílně při mnoha opravách.

Horní cenová kategorie znamená nejvyšší kvalitu. Gola sady od 2 500 Kč výše se vyznačují vysokým počtem dílů se spoustou příslušenství. Silnou stránkou bývá také vysoká odolnost materiálů a dlouhá životnost, což kompenzuje vyšší cenu. Takové sady jsou určeny hlavně pro náročnější zájemce a profesionály. Využít je můžete v pracovních dílnách při opravě velkých pracovních strojů a jiného.

Kvalitu nabízí Makita, Extol či Yato

Je těžké vybrat jen pár kvalitních výrobců gola sad, jelikož jich je na trhu mnoho. V našem testu jste se setkali s několika. Nejsou to ovšem jen obyčejní výrobci a značky, ale hlavně kvalita, kterou nabízejí. I při gola sadách si dávejte na výrobce pozor. Je velmi důležité, jaké používají materiály a také zda velikosti dílů sedí s normami.

Pokud nevíte, kteří výrobci nabízejí kvalitu v gola sadách, dáme vám pár tipů. Makita, značka prvotřídní kvality nářadí, nabízí ve svém sortimentu také praktické gola sady. Podívejte se určitě také na značku Extol, která vyrábí soupravy pro hobby i profesionální použití. Mezi oblíbené a chytře vyskládané patří gola sady značky Yato. Chybu však neuděláte ani sáhnete-li po značkách Narex, Geko či DeWalt.

Otázky a odpovědi – FAQ

V našem testu jsme se snažili poskytnout vám všechny důležité informace, které by se mohly týkat výběru gola sady. Pokud vám není něco ohledně výběru jasné, i s tím vám pomůžeme. Na vaše otázky v komentářích velmi rádi odpovíme. Neváhejte nám napsat i vaši zkušenost, případně radu, kterou pomůžete ostatním kupujícím. Zatím jsme si pro vás ještě v krátkosti připravili pár nejčastěji kladených otázek, mezi kterými možná najdete i tu svoji.

Údržba a skladování gola sady je velmi jednoduché a není v tom žádná věda. Je důležité po práci vždy ráčnu a nástavce očistit, aby na nich nezůstaly zachycené chemické či těkavé látky. Ideální je, budete-li všechny díly skladovat v přibaleném kufříku. Čím lépe se budete o gola sadu starat, tím déle vám vydrží.

Gola sadu oceníte nejlépe při práci v omezeném prostoru. Patří k základní výbavě automechaniků, opravářů, údržbářů, ale také hobby kutilů. Sejde se vám také v domácnosti, kde vám může pomoci při montáži či demontáži nábytku. Její výhodou je jednoduchost a univerzálnost použití.

Prvním odrazovým můstkem je, když si odpovíte na otázku, k jakým účelům chcete gola sadu využívat. Na základě odpovědi zjistíte, zda je pro vás vhodná sada s konkrétními rozměry nebo raději univerzální sada. Důležité je také kolik nářadí potřebujete. Vystačíte si se základními díly? Nebo byste raději brali také doplňkové příslušenství? Když si odpovíte na všechny tyto otázky, můžete se podrobněji podívat na jednotlivé důležité parametry, které jsme uvedli výše.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a zahrada

Vaše hodnocení:
(92.2%)