Levné malé televizory

Nejlepší levné malé televizory (do 32″) 2024 + recenze

Sledování televize je pro mnohé způsobem, jak si zpříjemnit běžný den. Náročnější divák si potrpí na velkou úhlopříčku, kvalitní rozlišení, smart funkce či připojení k internetu. My jsme si tentokrát dali za úkol najít malou levnou televizi a provedli jsme rozsáhlý průzkum trhu. Ačkoliv tyto televizory nemají největší úhlopříčky, zjistili jsme, že například takový televizor Samsung UE32T5372 s úhlopříčkou 80 cm má operační systém Tizen, WiFi a další smart funkce. I přesto jde o levný televizor. Během průzkumu jsme se snažili vybrat to nejlepší, co v nižší cenové hladině televizorů můžete najít. Podívejte se, co si pro vás TestMagazín ve srovnávacím testu připravil.

Publikované: 06.10.2021
Aktualizované: 05.04.2024

Jaký malý televizor koupit?

V jaké cenové hladině se budeme pohybovat, abychom mohli konstatovat, že se jedná o levný televizor? Z hlediska aktuální cenové politiky jde o televizory do 7 500 Kč. Na našem trhu můžete pořídit LED televizor i za cenu nižší než 5 000 Kč. Obvykle však přijdete o kvalitnější rozlišení a budete mít televizor bez smart funkcionality. Pokud nemáte čas a náladu studovat jednotlivé parametry a číst recenze, tak pro vás náš výběr v úvodu článku bude při výběru levného televizoru jistě užitečný. Tři nejlepší televizory z našeho srovnávacího testu zaujaly ze zřejmých důvodů a odnesly si rovněž příslušný hodnoticí štítek. Můžete si přečíst i krátké charakteristiky.

Názov Hodnotenie Detail
Samsung UE32T5372   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
LG 32LQ630B   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Sencor 3230TCS   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Samsung UE32T5372

Samsung UE32T5372

LED SMART TV s operačním systémem Tizen, Full HD rozlišení, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, energetická třída G.

Zobrazit více info

Kvalitu značky Samsung potvrzuje Full HD rozlišení s technologiemi pro lepší vykreslování barev – HDR10 nebo Micro Dimming Pro. Velkým plusem je spolehlivý operační systém Tizen, který funguje velmi plynule. WiFi je integrovaná. SMART televizor má vestavěný internetový prohlížeč a podporuje spouštění různých webových aplikací a služeb. Podporuje také hybridní vysílání.

Cenový trhák
Orava LT-634

Orava LT-634

LED TV bez SMART funkcí a připojení k internetu, HD rozlišení, zvuk Dolby Digital, energetická třída F.

Zobrazit více info

Klasický televizor vybavený tunery potřebnými pro příjem a ladění digitálního signálu, ale bez SMART funkcí. Televizor Orava však útočí především extrémně nízkou cenou. Kvalita obrazu je na velmi solidní úrovni. Rozlišení HD není nejvyšší, ovšem kvalitě zvuku napomáhá technologie HDR10. Podporuje i funkci PVR. Největší slabinou je menší úhlopříčka (60 cm). V rámci konektivity lze využít USB i HDMI vstupy.

Náš TIP
TCL 32S5400AF

TCL 32S5400AF

LED SMART TV s operačním systémem Android, Full HD rozlišení, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, energetická třída F.

Zobrazit více info

Kvalitu tohoto malého televizoru potvrzuje Full HD rozlišení s technologiemi pro lepší vykreslování barev – HDR nebo Micro Dimming Pro. Velkým plusem je operační systém Android, který funguje velmi plynule. WiFi je integrována. Smart televizor má vestavěný internetový prohlížeč a podporuje spouštění různých webových aplikací a služeb.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Na základě vlastních zkušeností jsme i tentokrát zvolili parametry, které spotřebitele při výběru televizorů z této kategorie zajímají nejvíce. Cena je parametrem, který je brán v úvahu v poměru s kvalitou. Jinak však spotřebitele zajímají stejné kvalitativní parametry jako při výběru dražších televizorů s většími úhlopříčkami. Při určování parametrů jsme brali v úvahu také to, že tyto televizory budou určené primárně do menších místností, kde vzhledem ke vzdálenosti od TV není větší úhlopříčka nutná. Tyto televizory jsou velmi často umisťovány na zeď.

Samozřejmě jsme stanovili standard, že by úhlopříčka neměla být menší než 60 cm. 4K televizory v této cenové hladině nečekejte, většinou je obraz v HD nebo Full HD rozlišení. Velkým plusem v případě těchto levných televizorů je, jestliže nabídnou smart rozhraní, připojení k internetu, webové aplikace či webový prohlížeč. Spotřebitele zajímá také způsob ovládání, reakce či konektivita. Teprve poté jsme brali v úvahu kvalitu zvuku, podporu dalších funkcí a úspornost televizoru.

Velikost úhlopříčky
Rozlišení obrazovky – kvalita obrazu
Podpora smart TV
Konektivita
Ovládání televizoru
Funkce
Zvuk
Spotřeba el. energie

Nikdy se při hodnocení nedíváme jen na technické parametry, které uvádí jeden prodejce. Náš srovnávací test porovnává technické parametry i zkušenosti zákazníků z více zdrojů. Pokud jsou dostupné zahraniční spotřebitelské testy, jejich hodnocení bereme v úvahu také. Tímto způsobem dokážeme potenciálním zákazníkům nabídnout objektivní hodnocení pozitiv i negativ konkrétního televizoru. Důležitá je také dostupnost daných modelů. K prověření tohoto parametru nám posloužil portál Heureka – cenový srovnávač. V našem testu se nachází levné televizory Samsung, Orava, Philips, Thomson, televizory LG, Orava, TCL nebo Hisense. Údaje jsme ověřovali u prodejců, jako je Mall, Alza, Kasa, nebo Okay. Věříme, že vám naše recenze produktů pomohou s výběrem.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze malých televizorů

Tím, co do značné míry určuje, zda je televize dobrá, nebo ne, jsou zákazníci. TestMagazín provádí srovnávací testy a v úvahu bere názory zákazníků, kteří už daný produkt zakoupili a vyzkoušeli. Každý ze zákazníků má své nároky a preference, ovšem díky recenzím spotřebitelů jsou naše výsledná srovnání objektivnější a nezávislá. Naše recenze nemají obchodní charakter a nejedná se o placenou propagaci výrobce nebo prodejce, jsou autentické a vycházejí z dostupných zdrojů a informačních listů produktů. V potaz bereme i případné výsledky zahraničních spotřebitelských testů. Spotřebiteli se vždy snažíme zprostředkovat ty nejdůležitější informace – silné i slabé stránky.

Víťaz testu

Samsung UE32T5372

LED SMART TV s operačním systémem Tizen, Full HD rozlišení, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, energetická třída G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Samsung v kategorii levných televizorů nabídne vcelku solidní množství zástupců. Jedním z velmi zajímavých modelů za dostupnou cenu je televizor Samsung UE32T5372. Televizory Samsung jsou oblíbené také díky operačnímu systému Tizen. Je tedy zřejmé, že tento model patří mezi SMART zařízení, která nabídnou přístup k internetu a webový prohlížeč. Úhlopříčka 80 cm zaujme především vyšším rozlišením než většina modelů ve třídě – 1 920 × 1 080 px (Full HD). Uživatelé si kvalitu obrazu velmi pochvalují, perfektní syté barvy a také jas jsou zásluhou inovativních technologií jako Micro Dimming Pro a HDR10. Televizor nezkresluje a i při tmavých scénách je vykreslení opravdu kvalitní.

Standardně pozitivně vnímáme jednoduché ovládání za pomoci dálkového ovladače One Remote. Díky přístupu na internet jsou dostupné aplikace jako Netflix, HBO GO, YouTube nebo Rakuten TV. Majitele zařízení Apple potěší podpora funkce AirPlay 2, bezdrátového připojení k televizi. Operační systém Tizen spolupracuje spolehlivě, neseká se ani nezamrzá. LED televizor zvládá využívat technologii hybridního vysílání, TV překvapivě nepodporuje nahrávání záznamu na externí úložiště – PVR.

Z pohledu konektivity TV rovněž nezklame – 1× USB, 2× HDMI a LAN konektor. Na zadní straně najdete i Cl slot. Sluchátkový vstup chybí. O reprodukci zvuku se stará dvojice reproduktorů Dolby Digital Plus se jmenovitým výkonem 10 W. Televizor patří do energetické třídy G. Lze jej také umístit na zeď. Televizor je dodáván bez HDMI kabelu. Někteří uživatelé reklamovali častější komplikace s WiFi signálem, nejedná se však o chronickou chybu TV, spíše může jít o problém příjmu WiFi signálu. Pokud hledáte přece jen něco ještě levnějšího, Samsung má v nabídce také SMART televizor Samsung UE32T4302, ten však nabídne jen slabší HD rozlišení.

Pozitíva

Full HD rozlišení
Velmi dobré recenze
Operační systém a jednoduché ovládání

Negatíva

Dodáván bez HDMI
Občasné odpojení od sítě (WiFi)

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 32″ / 80 cm ● Rozlišení: 1 920 × 1 080 px / Full HD / HDR10 ● Energetická třída: G ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 10 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, … ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H. 265) ● Rozměry televizoru: 73,7 cm × 46,5 cm × 7,41 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 4,1 kg

Cenový trhák

Orava LT-634

LED TV bez SMART funkcí a připojení k internetu, HD rozlišení, zvuk Dolby Digital, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Televizor Orava sice nepatří k těm chytrým, ale vzhledem k ceně nelze tento faktor vnímat negativně. Za televizor zaplatíte jen něco málo přes 3 200 Kč, i proto si místo v našem srovnávacím testu zaslouží. Podívali jsme se, co uživatelům nabídne. V zásadě je to samotný základ, který bude pro nenáročné diváky zcela dostačující. Menší úhlopříčka 60 cm je určena do menších obývacích pokojů, případně televizi můžete koupit do kanceláře, kde ji můžete sledovat během pauzy. Televizor je vybaven tunery potřebnými pro dekódování digitálního signálu. Nabídne základní rozlišení HD Ready bez podpory HDR10+. Kvalita neohromí, ale ani nezklame.

Potěšující je, že na zadní straně najdete také HDMI vstup a USB. Prohlížet si tak můžete například videa nebo fotografie skrze externí paměťové médium. Televizor podporuje většinu formátů – MP4, MKV, AVI i starší XviD. Výkon zvuku je poněkud zklamáním. Televizor má dva reproduktory o celkovém výkonu 6 W – u „basovějších“ zvuků je akustický projev velmi zkreslený a pozornější posluchač trochu zpozorní. Zvyknout si však určitě jde. Dodáván je také dálkový ovladač s bateriemi.

Čím však televizor nezklame, je praktická funkce PVR. Díky ní totiž můžete nahrávat svůj oblíbený pořad na USB nebo externí pevný disk. Pokud nebudete doma, připojíte externí úložiště a za pomoci ovladače v menu nastavíte televizní kanál, datum a čas, kdy má být program nahráván. Doporučujeme však externí disk, aby nehrozilo riziko nedostatku úložiště. Televizor má Edge LED podsvícení a během sledování televize v noci si všimnete intenzivnějšího světla pronikajícího z rohových prostorů úhlopříčky. Pozor dávejte na nepravdivé informace prodejců týkající se podpory hlasového ovládání. To není žádným způsobem možné.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
USB i HDMI konektivita

Negatíva

Menší úhlopříčka
Slabší kvalita zvuku

Technologie zobrazení: LED ● SMART TV: ne ● Velikost úhlopříčky: 24″ / 60 cm ● Rozlišení: 1 366 × 768 px / HD Ready / HDR10 ● Energetická třída: F ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital / 6 W ● Připojení k internetu: ne ● Webové aplikace: ne ● Operační systém TV: ne ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-S2, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 55,6 cm × 37,6 cm × 7,5 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 2,4 kg

Náš TIP

TCL 32S5400AF

LED SMART TV s operačním systémem Android, Full HD rozlišení, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Spolehlivý a levný malý televizor TCL s 32palcovou úhlopříčkou a zároveň kvalitním Full HD rozlišením. U televizorů s touto úhlopříčkou není rozlišení 1 920 x 1 080 px úplným standardem. Kvalita obrazu je tak rozhodně silnou stránkou tohoto televizoru. Použitý je VA LCD panel, který využívá i funkce Micro Dimming (lokální úprava jasu a hloubky barev), čímž se dosahuje dobré světelnosti, kontrastu barev a reálného zobrazení černé barvy. Kromě toho jsou přítomny různé technologie, jako HDR pro co nejlepší dynamický rozsah a plynulé snímkování.

Zvuk televizoru patří k těm slabším stránkám, resp. jde o úplný průměr. Potěší funkce Multisound, díky které můžete současně přehrávat zvuk do sluchátek přes Bluetooth a zároveň i z interních reproduktorů a nezávisle můžete regulovat hlasitost. Smart TV je vybavena operačním systémem Android TV a většina uživatelů si jeho rozhraní pochvaluje. Na samotný systém je třeba si při přechodu z jiného TV trochu zvyknout. Systém je však rychlý a svižný. Inteligentní smart televize nabízí různé aplikace či streamovací služby. Nechybí ani webový prohlížeč. Pokud si zakoupíte i inteligentní ovladač, ovládat můžete televizor hlasem.

Možné je přehrávání z USB nebo je dostupný Chromecast, takže můžete mobilní telefon zrcadlit na televizní obrazovku. Konektivita kromě WiFi a Bluetooth nabízí i dva HDMI vstupy, ale jen jeden USB vstup. Slabinou je dostupnost portů, jejichž umístění je poněkud nelogické. Dostupný je i LAN vstup. Televizor má moderní, téměř bezrámečkový design a je nesmírně lehký. Televizor váží přibližně 3,8 kg. V poměru ceny a kvality obrazu TCL rozhodně boduje a překonává více konkurentů.

Pozitíva

Rychlé reakce a dobrý OS
Kvalitní obraz – Full HD
Poměr cena a kvalita obrazu

Negatíva

Průměrný zvuk
Hůře dostupné konektory

Technologie zobrazení: LCD LED ● SMART TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 32"/82 cm ● Rozlišení: 1 920 x 1 080 px/Full HD ● Energetická třída: F ● USB: 1x ● HDMI: 2x ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus/10 W ● Streamovací aplikace: Netflix, HBO Max, YouTube, Voyo, Rakuten TV, SkyShowtime... ● Operační systém: Android TV ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-S2, DVB-T2 ( H.265) ● Rozměry televizoru: 73 x 48,2 x 18,2 cm (Š x V x H) ● Hmotnost: 3,8 kg

Samsung UE32T4302

LED smart TV s operačním systémem Tizen, HD rozlišení, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, O2TV, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Chytrý televizor v této cenové kategorii není nic běžného, ​​ovšem pokud jde o televizory Samsung, i v této cenové hladině nabídnou opravdu velmi kvalitní produktové obsazení. V tomto případě SMART TV sice přináší „jen“ rozlišení HD Ready, ale na danou cenovou třídu nejde o žádné velké negativum. Televizor Samsung nezapomněl na náročnější zákazníky, kteří chtějí v poměru ceny a funkcionality například webové aplikace jako Netflix, HBO GO, Voyo, Youtube a jiné. To vše televizor podporuje. Dobré reference uživatelů směřují také ke spolehlivému OS Tizen. Úhlopříčka má 80 cm. Barevnost, jas a kontrast jsou velmi dobré díky technologiím HDR a PurColor.

Televizor má integrovanou WiFi, ale nechybí ani LAN vstup pro přímé připojení do sítě. Z pohledu konektivity je přítomný také jeden USB vstup a 2x HDMI. TV podporuje funkci nahrávání programů na externí úložiště – PVR. Můžete nastavit časovač vypnutí i zapnutí TV. Uživatele zařízení Apple (iPhone, iPad notebook s MAC OS) potěší technologie AirPlay 2. Bezdrátově tak můžete na obrazovce sdílet svůj obsah ze zařízení Apple. Výkon reproduktorů je 10 W, což však bohatě stačí. Dolby Digital Plus se prezentuje solidním akustickým projevem. Standardně můžete navštívit televizní archiv, pokud to TV stanice umožňuje, televizor disponuje funkcí HbbTV.

Ladění digitálních televizních stanic je automatické. Televizor se snadno ovládá a dobře reaguje. Přibalen je dálkový ovladač One Remote. SMART TV Samsung dokáže za danou cenu nabídnout kvalitu a spolehlivost. Zákazníci značce Samsung důvěřují, i proto jde mezi levnými televizory o dobře prodávaný model. Pokud vám vysloveně nepřekáží pouze HD Ready rozlišení, máte menší obývací pokoj nebo chcete dát televizor na zeď do kanceláře, určitě touto koupí nic nezkazíte.

Pozitíva

Smart funkcionalita
Kvalitní obraz
Podpora AirPlay – bezdrátové připojení zařízení Apple

Negatíva

Pouze HD Ready rozlišení

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 32″ / 80 cm ● Rozlišení: 1 366 × 768 px / HD Ready / HDR ● Energetická třída: F ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 10 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, O2TV, … ● Operační systém TV: Tizen ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 73,74 cm × 43,8 cm × 7,41 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 4 kg

Philips 32PFS6805

LED smart TV s operačním systémem Saphi, Full HD rozlišení, zvuk Dolby Digital, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Prime Video, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Na základě doporučení spotřebitelů se do našeho srovnávacího testu dostal televizor Philips 32PFS6805 s 80cm úhlopříčkou. Důvodem byly především pozitivní ohlasy na kvalitu obrazu. Ve srovnání s podobně levnou konkurencí totiž obrazovka nabízí Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 px. I v tomto případě jsme v kategorii smart televizorů, podobně jako televizor Samsung UE32T4302, který je o něco levnější, má však pouze HD rozlišení. Slabinou televizoru je operační systém. OS Saphi nepatří mezi nejpoužívanější, i to je důvod, proč jsou reakce TV někdy pomalejší. A to nejen ve smart rozhraní, přepínání kanálů i ovládání menu je místy sekané.

K Full HD rozlišení však nelze mít výhrady. Televizor se hodí do menších místností, ideálně i na zeď. O krásný obraz se starají technologie HDR10, a především technologie zobrazování jednotlivých pixelů Pixel Plus HD. Díky tomu je obraz ostřejší, hlubší a barevnější. I tmavé scény jsou velmi kontrastní. Televizor podporuje hybridní vysílání HbbTV. Obsah můžete přehrávat z paměťového média. Ideálně přes USB nebo externí pevný disk, televizor má až dva USB vstupy a překvapivě až tři HDMI konektory. Samozřejmostí je integrovaná WiFi. Nás mile překvapila také funkce zrcadlení obrazovky díky Miracast.

Zvuk je průměrný, nijak nezaujme, a pokud si na akustiku potrpíte, doporučujeme zakoupit externí audio – domácí kino. Podporuje běžné funkce jako PVR, tedy pořizování záznamu na externí úložiště, nebo TimeShift, která umožňuje program v určité časové rovině posouvat dozadu a dopředu. Součástí balení je napájecí kabel, stojan a také dálkový ovladač. Podporuje i DLNA rozhraní. Ovládání hlasem možné není. Televizor má vlastní webový prohlížeč a podporuje více webových aplikací a streamovací služby.

Pozitíva

Pěkný obraz
Nepodporuje Skylink Live
Podporuje Miracast – zrcadlení obrazovky

Negatíva

Opožděné reakce TV
Pomalejší OS

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 32″ / 80 cm ● Rozlišení: 1 920 × 1 080 px / Full HD / HDR10 ● Energetická třída: F ● USB: 2× ● HDMI: 3× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital / 16 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Prime Video, … ● Operační systém TV: Saphi ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H. 265) ● Rozměry televizoru: 73,2 cm × 45,3 cm × 8,1 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 4,3 kg

Další zajímavé produkty

Před každým srovnávacím testem provádíme průzkum domácího trhu, abychom přesně věděli, jaké spotřebiče jsou na našem trhu aktuálně dostupné. V případě televizorů je nabídka velmi rozmanitá. Pokud jde o levné televize za cenu do 300 eur, nabídka je překvapivě rovněž vcelku bohatá. Primárně jsme se zaměřovali na smart televizory, nicméně do širšího výběru jsme vybrali i běžné TV bez podpory smart funkcionality. Záleží tedy na preferencích spotřebitelů a jejich požadavcích, my vám přinášíme výběr dalších levných televizorů s krátkou charakteristikou.

Televizor LG 32LQ6380 rovněž patří k těm lepším modelům, jejichž koupí rozhodně nic nezkazíte. Smart TV má vlastní internetový prohlížeč a podporuje řadu webových aplikací. Velkým plusem je Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 px. Úhlopříčka má 80 cm. Televizor podporuje bezdrátové bluetooth rozhraní. Díky technologii Miracast můžete zrcadlit obrazovku.

Sérii smart televizorů v našem srovnávacím testu rozšiřuje televizor TCL 32ES560. Jeho velkou výhodou je oblíbený operační systém Android TV. Televizor má 80cm úhlopříčku a rozlišení HD Ready. Díky OS je v nabídce ovládání hlasem. Můžete také připojit bluetooth zařízení. Dostupné je velké množství webových aplikací jako Netflix, HBO GO, Amazon Prime a jiné. Televizor disponuje technologií Chromecast.

Není-li vaší podmínkou mít televizor s chytrými funkcemi, Sencor SLE 32S801TCSB vaše potřeby sledování TV bez problémů splní. Na úhlopříčce 80 cm si vychutnáte obraz v HD kvalitě. Obraz má velmi dobrý jas a obrazovka dobré pozorovací úhly. Menu je v českém jazyce. Spotřebitele nejvíce zaujme nízkou cenou.

Mezi klasické televizory patří TV Philips 32PHS5505. Ten vám sice nenabídne žádné chytré funkce, v každém případě však zvládne méně náročnému uživateli poskytnout obraz v HD kvalitě na úhlopříčce 80 cm. Patří do úspornější energetické třídy E. Umožňuje zaznamenávat obsah na externí úložiště, například USB. Má dva vestavěné reproduktory s výkonem 10 W. Televizor má sluchátkový vstup.

Netradičně se v našem širším výběru ocitl i smart televizor Toshiba 24W3163DG. Televizor má úhlopříčku 60 cm a HD rozlišení. S kvalitou obrazu jsou spotřebitelé spokojení. Má vlastní operační systém Toshiba Smart Portal. Podporuje webové aplikace jako Netflix a YouTube. Rovněž umožňuje zrcadlit obrazovku prostřednictvím Miracast.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Malé televizory jsou určené spíše do menších obývacích pokojů nebo v případě potřeby do ložnice či dětského pokoje. Výhodou jsou kompaktnější rozměry i to, že se jedná o levné televizory, které dnes dokážou nabídnout smart funkcionalitu. Můžete se s nimi připojit k internetu a využívat webové aplikace. Některé modely jsou poměrně prodávané, ale berte v úvahu, že jde primárně o televizory určené pro méně náročné spotřebitele. Máme pro vás nejprodávanější malé televize s úhlopříčkou do 32 palců podle portálu Heureka.

Názov Hodnotenie Detail
TCL 32S52005*Zobrazit produkt
Samsung UE32T5372C5*Zobrazit produkt
TCL 32S5400AF5*Zobrazit produkt
LG 32LQ630B5*Zobrazit produkt
Sencor SLE 3230TCS5*Zobrazit produkt

Při výběru televizoru je třeba myslet na to, z jaké vzdálenosti ho budete sledovat. Jaká je optimální velikost TV s ohledem na vzdálenost, se dozvíte v našem článku.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nevíte ještě, který malý televizor si vybrat? Hledáte levný televizor do ložnice? Chcete malý televizor s WiFi? S výběrem vám rádi poradíme. Pokud jste si nevybrali z recenzovaných modelů nebo vás zajímá něco dalšího, neváhejte se nás zeptat v sekci komentářů – FAQ. Rádi vám s výběrem poradíme a pomůžeme vám se rozhodnout. Jestliže jste majitelem některého z televizorů v našem srovnávacím testu, budeme rádi, pokud se podělíte o vlastní zkušenosti a pomůžete tak i ostatním spotřebitelům.

Ne, vzhledem k velikosti úhlopříčky není možné, aby měly televizory s úhlopříčkou maximálně 32 palců (80 cm) 4K rozlišení. Nejvyšší možné rozlišení, kterým tyto televizory disponují, je 1 920 × 1 080 (Full HD). TestMagazín pro vás připravil i srovnávací test 4K televizorů.

Dnes touto funkcí disponuje řada smart televizorů. Na trh ji uvedla společnost Samsung. Její princip je založen na tom, že můžete sledovat dva zdroje na jedné obrazovce. Jedná se tak o PIP – picture in picture neboli obraz v obraze. Pokud na jednom televizním kanálu běží zpravodajství, ale na druhém váš oblíbený hokejový zápas, můžete spustit druhý kanál ve zmenšeném okně a sledovat tak oba pořady současně na jedné obrazovce.

Jak píšeme výše, televize s úhlopříčkou menší než 80 cm jsou ideální do menších obývacích pokojů, ložnic nebo dětského pokoje. Perfektně se tyto televizory hodí také do gastronomických zařízení (bar, kavárna nebo restaurace). Televizory s menší úhlopříčkou mohou sloužit i jako informační tabule. Jejich výhodou jsou kompaktní rozměry, a především možnost umístit je jednoduše na zeď. Pokud navíc nabízejí smart funkce, jejich využití je ještě širší.

Thomson 32HE5606

LED SMART TV s operačním systémem Android TV, HD rozlišení, zvuk Dolby Digital Plus, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Rakuten TV, energetická třída E.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Levný televizor, který nabídne webové aplikace jako Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Magio GO nebo Rakuten TV. Je vybavený velmi chytrým operačním systémem Android TV. V našem testu nás přesvědčil o tom, že za danou cenu nabídne opravdu skvělý poměr i vzhledem ke kvalitě a funkcionalitě, kterou nabízí. Úhlopříčka má 82 cm a rozlišení HD Ready – 1 366 × 768 px. Velmi silným faktorem, který dokazuje, že se jedná o velmi dobrý televizor, jsou reference zákazníků.

Vítáme možnost využití funkce Chromecast a párování s telefonem Android i iOS. Nemůže chybět hybridní vysílání – HbbTV 2.0. Přístup tak máte díky připojení k internetu i do archivů TV, případně můžete potřebné programy přímo vyhledat přes webový prohlížeč. Pro hraní her je tu dokonce samostatný herní režim. Při sledování televize můžete využít hlasové ovládání pomocí aplikace T-Cast, musíte však mít připojený podporovaný ovladač Thomson RC802V. K televizi ho připojíte pomocí bluetooth. Dostupný je i český jazyk.

Android TV je poměrně otevřeným OS, jde však o starší verzi a dostupnost některých aplikací je omezená. Ladění kanálů je automatické. Rozlišení HD Ready na úhlopříčce 32 palců vypadá díky technologii HDR10 a Micro Dimmingu dobře. Zvukový výkon se vyrovná i dražším modelům, jde o dva reproduktory s celkovým výkonem 20 W – Dolby Digital Plus. Televizor patří mezi úspornější (energetická třída E). Společně s některými spotřebiteli považujeme za drobný nedostatek poměrně dlouhý start TV. Důvodem je pomalejší nabíhání operačního systému Android TV. Občas reaguje pomaleji i při přepínání kanálů, přece jen jde o starší verzi OS. Pokud by vám OS Android neseděl, skvělou volbou bude SMART TV Samsung UE32T4302 s OS Tizen.

Pozitíva

Velké množství pozitivních recenzí
Operační systém Android TV
Poměr ceny, kvality a výkonu

Negatíva

Občas pomalejší reakce
Delší zapínání TV

Technologie zobrazení: LED ● SMART TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 32″ / 82 cm ● Rozlišení: 1 366 × 768 px / HD Ready / HDR10+ ● Energetická třída: E ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Voyo, Rakuten TV, … ● Operační systém TV: Android TV ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-S2, DVB-T2 (H.265) ● Rozměry televizoru: 72 cm × 47 cm × 11 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 6 kg

Hisense 32A5600F

LED smart TV s operačním systémem VIDAA U2.5, HD rozlišení, zvuk Dolby Audio, webové aplikace Netflix, HBO GO, YouTube, Amazon, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Velmi dobrou koupí je i televizor Hisense, který jsme zahrnuli do svého srovnávacího testu. Přestože je konkurence velmi silná a mnohé konkurenční značky v prodejích tohoto výrobce předbíhají, jde o velmi spolehlivého výrobce s dlouhou historií. Televizor zaujme především cenou. Opět jde o televizor s podporou SMART funkcí. Rozlišení nabízí v HD, úhlopříčka má standardních 80 cm. Pokud je jedním z vašich požadavků minimálně Full HD rozlišení, televizor Samsung UE32T5372 bude dobře odzkoušenou volbou.

Poměrně méně známý je operační systém s názvem VIDAA U2.5. Je určený k nenáročnějšímu používání. Nejedná se o otevřený OS. Integrována je WiFi, díky čemuž můžete využívat funkci internetového prohlížeče a další webové aplikace: Netflix, HBO GO, Amazon nebo YouTube. Reakce někdy nejsou nejrychlejší, načítání je někdy delší, ovšem co je při sledování televizoru nejdůležitější, je kvalita obrazu. Hisense nabízí standardní rozlišení HD Ready. Barvy jsou kontrastnější také díky MPEG redukci šumu a technologii Mosquito noise reduction. LED televize využívá LCD panely s technologií Direct LED.

Slabší stránkou televizoru je zvukové podání. Celkem 12W reproduktory jsou dostačující, ovšem zvuk je poměrně plechový, a to i přes technologii Total Surround, která zvuk zlepšuje jen v minimální míře. Mezi funkcemi je HbbTV či EPG 7denní televizní program. Vylepšením je vestavěný Chromecast. Televizor potěší slušnou konektivitou – LAN vstup, 2× HDMI, 2× USB 2.0 nebo vstup pro sluchátka. V balení se nachází napájecí kabel a dálkový ovladač i s bateriemi. Za danou částku, kterou za televizor zaplatíte, dostanete opravdu spolehlivý SMART televizor.

Pozitíva

Přehledné rozhraní
Pěkný obraz
Dobrá cena

Negatíva

Horší zvuk

Technologie zobrazení: LED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 32″ / 80 cm ● Rozlišení: 1 366 × 768 px / HD Ready ● Energetická třída: F ● USB: 2× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Audio / 12 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, YouTube, Amazon, … ● Operační systém TV: VIDAA U2.5 ● Tuner: DVB-C, DVB-T, DVB-T2 (H.265 ) ● Rozměry televizoru: 81,1 cm × 51,5 cm × 12,9 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 3,7 kg

Ďalšie články z kategórie Televizory

Vaše hodnocení:
(87.6%)