Rozprašovače na olej

Nejlepší rozprašovače na olej 2024 + recenze

Nezpochybnitelným kulinářským trendem je dnes vařit s minimálním množstvím oleje, ideálně připravovat pokrmy zcela bez něj. Ať už používáte olej slunečnicový, olivový, dýňový, nebo sezamový, s dávkováním vám může pomoci i takové příslušenství, jako je rozprašovač na olej. Jedná se o velmi praktický způsob, jakým přidávat olej do jídel. Nemusíte ho lít či dávkovat po kapkách, olej můžete rozprašováním rovnoměrně nanést na pánev, do hrnce nebo přidat k jídlu, aniž byste překročili tolerovanou dávku. Využít ho můžete i k dávkování octa, vína, sójové omáčky, worchesteru nebo jiných dochucovadel. My jsme pro vás připravili výběr nejlepších rozprašovačů oleje na našem trhu a zpracovali krátké charakteristiky.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 27.03.2024

Jaký rozprašovač na olej koupit?

Mezi jednotlivými rozprašovači na olej nejsou výrazné rozdíly, avšak přece jen se najdou a dokážou odlišit lepší a kvalitnější od těch méně kvalitních. Rozdílný může být objem rozprašovače, kvalita zpracování, použité materiály, efektivita rozprašování nebo také tvar nádoby. Není mnoho parametrů, které byste museli při výběru srovnávat a hodnotit. Výběr je proto poměrně jednoduchou záležitostí a spíše se jedná o věc vkusu. V tomto výběru jsme produktům nepřiřazovali příslušné štítky a připravili jsme výběr doporučených modelů.

Názov Hodnotenie Detail
Wenko Boga5*Zobrazit produkt
Banquet Culinaria5*Zobrazit produkt
Orion ASS5*Zobrazit produkt

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Rozprašovače na olej nejsou žádným typem elektrospotřebiče, jedná se o příslušenství určené do kuchyně. I přesto není v českých kuchyních tento zlepšovák příliš používaný, proto jsme se rozhodli, že provedeme průzkum trhu a jednotlivé modely vám blíže představíme.

Co se týče parametrů, kterých jsme si v případě tohoto příslušenství všímali, zajímal nás především objem rozprašovače na olej. Ten nejčastěji zmiňovali i samotní spotřebitelé. Přestože si to málokdo uvědomuje, není rozprašovač jako rozprašovač. Trysky rozprašovače jsou u některých modelů více či méně průchodné, a to definuje efektivitu rozptylu rozprašovače. Některé typy olejů dokážou rozprašovač ucpat a zalepit. Proto je jeho účinnost důležitá. U některých typů lze dávkování a šířku rozptylu rozprašování dokonce regulovat. Dále rozhodují použité materiály a celková kvalita zpracování. Z hlediska vkusu hraje roli design, někomu není jedno, jestli je rozprašovač na olej z nerezu, nebo z plastu. U tohoto příslušenství může koneckonců rozhodovat i cena.

Objem nádoby
Účinnost rozprašovače
Kvalita zpracování
Tvar a design
Cena

Náš průzkum trhu trval přibližně 15 hodin, přičemž jsme navštívili stránky renomovaných prodejců, jako je Alza, Mall a Delimano, a pomohla nám také databáze cenového srovnávače Heureka. Do našeho výběru se dostalo vícero značek a výrobců, jako např. Delimano, Banquet, Berlingerhaus, Bergner, Tescoma nebo Orion. Orientovali jsme se na výrobce, kteří jsou v daném segmentu kuchyňského vybavení ověřenou kvalitou. Na trhu zároveň existuje řada méně známých značek, které z hlediska poměru ceny a kvality nabízejí velmi solidní produkty.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze rozprašovačů na olej

Abychom vám výběr ještě více usnadnili, připravili jsme pro vás krátké recenze s popisem jednotlivých produktů. V zásadě jde o deskriptivní recenze, které popisují jednotlivé vlastnosti rozprašovačů oleje. Technické parametry nebylo možné hodnotit, jelikož se nejedná o žádné elektrospotřebiče. Výběr produktů nebyl podmíněn žádným marketingovým cílem a produkty nebyly vybírány účelově. Recenze jsou objektivní a zaměřují se na konkrétní vlastnosti produktů, případně poukazují na jejich nedostatky v porovnání s konkurencí.

Rozprašovač oleje Orion ASS

Plastový rozprašovač oleje o objemu 150 ml a výšce 165 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jedná se o standardní plastový rozprašovač oleje od renomovaného výrobce kuchyňského vybavení s praktickým otočným víčkem. Výhodou je, že samotné víčko kromě rozprašovače obsahuje také otvor – výlevku, díky které můžete olej nalévat. Uzávěr stačí jednoduše pootočit. Samotné rozprašování je velmi efektivní. Olej nekape ani neteče. Můžete ho rozprášit na pánev nebo přímo do salátové mísy. Objem plastové nádoby činí 150 ml. V balení se nachází také plastový kryt rozprašovače a výlevky. Rozprašovat můžete i jiné oleje a dochucovadla, jako je ocet, worchesterová či sójová omáčka. Nádoba je vysoká 16,5 cm.

Pozitíva

Dávkovač s výlevkou
Efektivní rozprašování
Nízká cena

Negatíva

Bez výhrad

Objem: 150 ml ● Materiál: plast ● Výška nádoby: 165 mm

Banquet Culinaria

Skleněný rozprašovač oleje o objemu 100 ml a výšce 175 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Praktický rozprašovač na olej a ocet z dílny renomovaného výrobce kuchyňského příslušenství. V tomto případě dávkovač kombinuje skleněnou nádobu z čirého skla a uzávěr z nerezové oceli. Rozprašovač tudíž kombinuje kvalitní a estetické materiály. Dávkovací spoušť se nachází na horní straně uzávěru. Dávkování je plynulé a rozprašování má velmi dobrý rozptyl. Olej nekape ani neteče. Nádoba je vysoká 17,5 cm a její objem činí 100 ml.

Pozitíva

Efektivní rozprašování
Kvalita materiálů

Negatíva

Žádné

Objem: 100 ml ● Materiál: sklo + nerezová ocel ● Výška nádoby: 175 mm

Rozprašovač oleje a octa Kesper

Plastové rozprašovače oleje o objemu 120 ml a výšce 190 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Sada dvou rozprašovačů určených k dochucování jídel. Rozprašovače mají objem 120 ml a jsou určené na oleje a jiná dochucovadla. Problémem při dávkování oleje však je, že se olej nerozprašuje, ale jen stříká či kape. Rozprašovače Kesper jsou proto vhodné spíše na jiná dochucovadla, jako je ocet, sójová omáčka, rýžový ocet nebo worchester. Spotřebitelé si stěžují i na častěji zalepené trysky. Obě nádoby jsou dodávány s uzávěrem z chirurgické oceli. Nádoby jsou vyrobené z plastu.

Pozitíva

Dva kusy v balení
Dobrá cena

Negatíva

Neatraktivní design
Olej nerozprašuje, ale jen stříká

Objem: 120 + 120 ml ● Materiál: plast + chirurgická ocel ● Výška nádoby: 190 mm

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Pokud si chcete vybírat rozprašovač oleje podle toho, který je nejprodávanější, pak nahlédněte do naší tabulky. Údaje o prodejnosti jsme získali z databáze cenového srovnávače Heureka, který sdružuje velké množství prodejců a produktů na našem trhu. Na základě počtu nákupů jsme produkty seřadili a připravili interaktivní tabulku nejprodávanějších rozprašovačů na olej a ocet. Produkty tak můžete pár kliknutími objednat a mít co nejrychleji doma. Prodejnost a dostupnost vybraných produktů se v případě zvýšené poptávky mohou častěji měnit, proto se snažíme údaje v pravidelných intervalech aktualizovat, abychom spotřebitelům nabízeli ověřené informace o prodejích.

Názov Hodnotenie Detail
Banquet Culinaria5*Zobrazit produkt
Foxter XT23645*Zobrazit produkt
Wenko Boga5*Zobrazit produkt
Orion ASS5*Zobrazit produkt
Tescoma Club5*Zobrazit produkt

Otázky a odpovědi – FAQ

Potřebujete se při výběru rozprašovače olejů poradit? Chcete se informovat ohledně konkrétního modelu? V případě, že vám něco není jasné, klidně nás kontaktujte nebo se v komentářích níže poraďte s ostatními spotřebiteli, kteří už jsou majiteli tohoto příslušenství. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme. Máte-li zkušenosti s tímto typem kuchyňského příslušenství, neváhejte se o ně podělit dole v komentářích. Ostatní čtenáři to jistě ocení.

Rozprašovač na olej koupíte často také v síti prodejen Kaufland, Lidl, Tesco nebo v obchodech s domácími potřebami, jako je Ikea, Asko, Sconto nebo Tescoma. V zásadě není důvod, proč byste po těchto produktech neměli sáhnout. Rozhodovat se můžete podle výše uvedených parametrů hodnocení a svého vkusu.

Ano, rozprašovače na olej můžete použít také k dávkování jiných dochucovadel, jako například octa, sójové omáčky nebo olivového, sezamového či dýňového oleje.

Při delším nepoužívání se může stát, že se tryska rozprašovače zalepí. Je proto dobré rozprašovač průběžně používat, případně, dojde-li k ucpání nebo zalepení trysky, stačí, pokud teplou vodou rozprašovač propláchnete a nasadíte zpět na nádobu. Průchodnost by tak měla být zaručená.

Berlingerhaus BH-7808

Skleněný rozprašovač oleje o objemu 100 ml a výšce 175 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Velmi vkusný rozprašovač oleje, který však lze použít i na jiná dochucovadla, jako je ocet nebo sójová omáčka. Tryska olej plynule rozprašuje a olej i navzdory vyšší hustotě nestříká po dávkách. Olej tak můžete dávkovat přímo na saláty nebo rozprašovat na pánev. Zaujme také velmi nápaditým designem a kombinací nerezového víka a skleněné nádoby. Nádoba je z čirého skla, což umožňuje kontrolovat hladinu oleje v nádobě. Nádoba je vysoká 17,5 cm. Objem rozprašovače činí 100 ml.

Pozitíva

Kvalita provedení: nerez sklo
Plynulé rozprašování

Negatíva

Bez výhrad

Objem: 100 ml ● Materiál: sklo + nerezová ocel ● Výška nádoby: 175 mm

Timeless Tools

Rozprašovač oleje z nerezové oceli o objemu 135 ml a výšce 180 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Rozprašovač oleje vyrobený z nerezové oceli působí velmi hodnotným dojmem a je ideálním vybavením moderní kuchyně, a to navzdory poměrně nízké ceně. Disponuje objemem 135 ml. Dávkování rozprašovače je plynulé, ale při prvních dávkách olej většinou kape/stříká, nikoliv rozprašuje. Jinak je však rozprašovač vhodný i na tekutější dochucovadla – ocet, sójová či worchesterová omáčka. Víko je snadno demontovatelné, nádobu tak můžete jednoduše vyčistit. Nádoba je vysoká 18 cm.

Pozitíva

Nerezové provedení
Cena

Negatíva

Olej občas stříká, nikoliv rozprašuje

Objem: 135 ml ● Materiál: nerezová ocel ● Výška nádoby: 180 mm

Bergner BGMP-6100 Foodies

Rozprašovač oleje z nerezové oceli o objemu 100 ml a výšce 175 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Bergner je ve světě gastronomie ověřenou značkou. V portfoliu najdete kuchyňské nádobí, hrncenože a jiné kuchyňské vybavení. Samotný rozprašovač oleje je celokovový – nerezová ocel. Působí velmi moderně a robustně. Rozprašování je účinné. Olej dokáže dávkovat plynulým rozprašováním, nehrozí žádné tečení nebo kapání. Dávkovací spoušť se nachází na horní straně víka. Rozprašovač na olej je velmi kvalitně zpracovaný. Objem činí 100 ml. Nádoba není průhledná a je vysoká 17,5 cm. Rozprašovač můžete využít i k dávkování jiných dochucovadel. Odradit může jeho vyšší cena.

Pozitíva

Účinné rozprašování
Celokovové provedení

Negatíva

Vyšší cena

Objem: 100 ml ● Materiál: nerezová ocel ● Výška nádoby: 175 mm

Ďalšie články z kategórie Domácnost

Vaše hodnocení:
(89.8%)

Komentáre
Pepa 15.Jan.2023

Publikované: 01.01.2025

slušný!

Odpovedať

Martin 28.Dec.2023

Bohužel na konci roku jsou tři ze tří testovaných rozprašovačů, které jsem se snažil koupit již nesehnatelné. Za to ovšem test nemůže..

Odpovedať