Parní mopy

Nejlepší parní mopy 2024 + recenze

Nečistoty, prach, špína – nepořádek je věčným nepřítelem každé domácnosti. Klasické vysavače nebo tradiční mopy nevyčistí všechno a někdy se hodí mít doma takového pomocníka, jakým je právě parní mop. Horká pára dokáže opravdu zázraky. Kromě toho, že z podlahy odstraní nečistoty rychle a efektivně bez nutnosti použití chemie, zneškodní i velké procento bakterií a mikrobů. Po průzkumu trhu a studiu parametrů jsme vybrali také vítěze testu, stal se jím parní mop Tesla SteamPower FX30 s trojúhelníkovou hlavicí, funkcí 2 v 1 a příkonem 1 300 W. Dodává se i s příslušenstvím. Další parní mopy a recenze naleznete v našem srovnávacím testu, kromě toho jsme pro vás připravili i návod, jak vybrat parní mop. Věříme, že vám náš test a návod pomohou si správně vybrat.

Publikované: 25.01.2022
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký parní mop koupit?

Parní mop je primárně zařízením, které je určené k čištění podlah, dlažeb či koberců. Při výběru můžete z hlediska konstrukce narazit také na multifunkční parní čističe, ruční parní čističe nebo parní vysavače. Přestože všechny fungují na principu horké páry, jsou mezi nimi rozdíly. Parní mop si spotřebitel kupuje primárně za účelem čištění podlah či jiných podlahových krytin. V praxi při výběru můžete brát v úvahu několik parametrů, my vám však ušetříme čas svým precizním výběrem. V této tabulce naleznete parní mopy, které nás přesvědčily o svých kvalitách. Nemusíte tak zvažovat všechny parametry a výběr si komplikovat. Přečtěte si krátké popisy a berte v úvahu své požadavky. Pokud vás ani jeden z modelů nezaujal, níže naleznete kompletní recenze.

Názov Hodnotenie Detail
Tesla SteamPower FX30   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Rowenta RY 8561 WH   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Leifheit 11910   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Tesla SteamPower FX30

Tesla SteamPower FX30

Parní mop 2 v 1 s trojúhelníkovou hlavicí, příkon 1 300 W, doba ohřevu 25 s, objem nádoby na vodu činí 300 ml, délka síťového kabelu dosahuje 6 m.

Zobrazit více info

Parní mop, který plní i funkci ručního parního vysavače. Příkon mopu je 1 300 W. Dávkování páry můžete plynule regulovat. Díky příslušenství lze parní mop používat i na koberce. Nádoba na vodu má 300 ml. Mop disponuje samostatnou nádobkou na čisticí prostředek nebo aroma na hlavici mopu. Hlavice má tvar trojúhelníku. Nahřívání trvá do 30 sekund.

Cenový trhák
Vileda Steam XXL

Vileda Steam XXL

Parní mop s obdélníkovou hlavicí, příkon 1 550 W, doba ohřevu 15–20 s, objem nádoby na vodu je 400 ml, délka síťového kabelu činí 7 m.

Zobrazit více info

Parní mop Vileda Steam XXL s příkonem 1 550 W disponuje 400ml nádržkou na vodu. Mop je vhodný na tvrdé podlahy a dlažby, součástí příslušenství je i kluzák na koberce. Doba ohřevu činí 15 sekund, v provozu vydrží 17 až 28 minut.

Náš TIP
Leifheit 11910

Leifheit 11910

Parní mop s obdélníkovou hlavicí, příkon 1 200 W, doba ohřevu 30 s, objem nádoby na vodu činí 550 ml, síťový kabel je dlouhý 6,5 m.

Zobrazit více info

TestMagazín spotřebitelům doporučuje tento praktický parní mop určený výhradně k mytí podlah a dlažeb. Příkon mopu je 1 200 W a nahřátí netrvá déle než 30 sekund. Nádobka má až 550 ml a doba provozu činí až 40 minut, což je více než u dražší konkurence. Vyčištění a dezinfekce jsou zaručeny. Parní mop Leifheit má ve výbavě vodní filtr, a to za účelem snížení usazování vápenatých částic v tryskách. Objem páry můžete snadno regulovat.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

K výběru produktů vždy přistupujeme profesionálně, ale také prakticky. Nejdůležitější pro nás nejsou jen technické údaje, ale i parametry, které v praxi nejvíce zajímají spotřebitele. Vycházíme proto ze zkušeností a jednotlivé parametry porovnáváme. Při výběru parních mopů do svého srovnávacího testu jsme brali v úvahu příkon spotřebiče, který ovlivňuje i další důležitý parametr, jímž je rychlost ohřevu.

Abyste nemuseli vodu dolévat každých deset minut, určitě se vyplatí, je-li objem nádoby dostatečný, zároveň se vám prodlouží i doba provozu. Spotřebitelé také často vyhledávají parní mopy s možností regulace páry, jelikož některé dřevěné podlahy či parkety jsou na velké množství páry citlivé a důsledkem působení horké páry se mohou znehodnotit. V případě příslušenství může parní mop fungovat také jako ruční parní čistič nebo vysavač, takováto flexibilita je proto velkým plusem. Neméně důležitá je náročnost ovládání a samotná obsluha.

Příkon a rychlost ohřevu
Objem nádoby na vodu
Doba provozu
Náročnost obsluhy
Funkce a příslušenství
Flexibilita použití
Kompaktnost
Kvalita zpracování

Vzhledem k velkému počtu parních zařízení, která odstraňují nečistoty horkou párou, náš průzkum trval více než 70 hodin. Abychom vybrali ty nejlepší parní mopy, zaměřili jsme se na tyto spotřebiče jako na samostatný segment trhu. Případně jsme vybrali modely, které primárně plní právě tuto roli a jsou určené k parnímu mytí podlah. Během průzkumu trhu nám posloužila databáze portálu Heureka, která spojuje velké množství zboží i prodejců. U nich jsme následně ověřovali dostupnost. Do výběru se dostaly parní mopy Vileda, Tesla, Leifheit, Rovus nebo parní mop Kärcher. Sledovali jsme také nabídku prodejců, jako je Mall, Alza, Kasa nebo Datart.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze parních mopů

Naše recenze jsou vždy nezaujaté a nezávislé. Žádný z produktů není propagován či recenzován s cílem zviditelnit prodejce či výrobce. Vždy vycházíme ze stanovené testovací metodologie. Objektivně vyhodnocujeme data a dostupné informace. Velký podíl na výsledném hodnocení mají rovněž názory a zkušenosti samotných zákazníků, kteří již měli možnost produkt otestovat. Při výběru vždy berte v úvahu vlastní požadavky a preference. Doufáme, že vám svými recenzemi pomůžeme si správně vybrat.

Víťaz testu

Tesla SteamPower FX30

Parní mop 2 v 1 s trojúhelníkovou hlavicí, příkon 1 300 W, doba ohřevu 25 s, objem nádoby na vodu činí 300 ml, délka síťového kabelu dosahuje 6 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud potřebujete přece jen něco víc než jen obyčejný parní mop, Tesla SteamPower FX30 je skvělou volbou. Kromě parní hlavice na podlahy máte k dispozici také odnímatelný ruční parní čistič se spoustou příslušenství. Objem nádobky na vodu činí 300 ml a rychlost ohřevu je rovněž dostatečná.

Po tomto modelu sáhnou především ti spotřebitelé, kteří nepotřebují multifunkční parní čistič, ale zároveň chtějí, aby dokázal mýt víc než jen podlahu. Tesla tyto kompromisy spojuje do jednoho. Parní mop s trojúhelníkovou hlavicí se postará o dezinfekci a čištění podlah, dlaždic nebo obkladů. Parní výkon mopu činí 1 300 W a teplota páry dosahuje hodnoty až 110 °C. Výrobce avizuje, že mop likviduje až 99,9 % bakterií a mikrobů. Mop je vybaven parním generátorem, který vodu v zásobníku o objemu 300 ml mění v páru. Množství páry můžete plynule regulovat otočným regulátorem. Výrobce neudává dobu provozu.

Plusem je také fakt, že k odstranění mastnoty či extrémně zaschlých nečistot můžete použít čisticí prostředek. Avšak jen při mopování, nádobka na čisticí chemii má 180 ml a nachází se přímo na trojúhelníkové hlavici, odkud se prostředek dávkuje. Ruční parní čistič můžete použít k mytí oken, zrcadel, grilů, nábytku či jiného vybavení v domácnosti. Parní čistič generuje stejný výkon jako samotný mop. Doba ohřevu činí v průměru 25 až 30 sekund. Akční rádius parního mopu je průměrný, délka síťového kabelu je 6 metrů.

Tesla je dodávána s celou řadou příslušenství, včetně kluzáku na koberce. Čistit a dezinfikovat tak můžete i koberce s dlouhým či krátkým vlasem. V balení jsou rovněž 3 kusy náhradního návleku z mikrovlákna, úhlová tryska na těžko dostupná místa, malý i velký kulatý kartáč na čalounění, tryska s rozptylem, koncentrovaná tryska nebo okenní stěrka. Parní mop a parní čistič v jednom tak má velmi široké využití v celé domácnosti a na různých površích.

Model parního mopu Tesla SteamPower FX30 představuje kombinaci praktického mopu a ručního parního čističe. Právě funkce 2 v 1 je vlastnost, kterou zákazníci hodnotí velmi kladně. Mop se velmi snadno obsluhuje a také potěší možnost plynulé regulace množství dávkované páry. Spotřebitelé si pochvalují i dodávané příslušenství. Na základě zkušeností můžeme konstatovat, že navzdory plastovému provedení spotřebitelé nehlásí žádná poškození. Parní mop má také velmi praktickou sklopnou rukojeť, což usnadňuje používání a hodí se i při uskladnění. Plusem je rovněž samostatná nádobka na čisticí prostředek.

Pozitíva

2 v 1 – ruční parní čistič
Množství dodávaného příslušenství
Regulace intenzity páry

Negatíva

Žádné

Příkon: 1 300 W ● Doba ohřevu vody: 25 s ● Doba provozu: - ● Objem nádoby na vodu: 300 ml ● Tvar hlavice: trojúhelníková ● Integrovaný ruční parní čistič: ano ● Délka síťového kabelu: 6 m ● Hmotnost: 2,3 kg

Cenový trhák

Vileda Steam XXL

Parní mop s obdélníkovou hlavicí, příkon 1 550 W, doba ohřevu 15–20 s, objem nádoby na vodu je 400 ml, délka síťového kabelu činí 7 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Parní mop Vileda je vhodný na všechny typy podlah i na koberce. Vděčí za to i systému regulace páry. Silnou stránkou mopu je především kvalitní návlek z mikrovláken. V balení se dokonce nachází i náhradní kus. Součástí balení je také samostatný nástavec na koberce. Ruční parní čistič integrován není.

Model Vileda sice nemůžeme řadit k profesionálním mopům, ale z pohledu prodejů jde o jeden z nejprodávanějších modelů. Výrobce na výkonu nešetřil, příkon je 1 550 W a doba ohřevu podle spotřebitelů činí 15 sekund. Nádobka na vodu má 400 ml, což je více, než má např. Tesla SteamPower FX30, ta má však také samostatnou nádobku na čisticí prostředek. Vileda uvádí odhadovanou dobu provozu 17 až 28 minut, což spotřebitelé potvrzují.

Na tuto dobu má vliv i množství dávkované páry, jejíž intenzitu můžete snadno regulovat. Díky plochému (obdélníkovému) tvaru hlavice a záběru 40 cm je Vileda skvělá i k mytí větších ploch. Hlavice používá kvalitní návleky z mikrovlákna a abrazivní tkaniny. Horká pára tak nejen dezinfikuje, ale také účinně čistí, a to vše bez použití chemie.

Parní mop tohoto výrobce je primárně určený na tvrdé podlahy a dlažby, ale také na koberce. Součástí příslušenství je i praktický kluzák na koberce. Z hlediska povrchů nejste limitováni. Někteří spotřebitelé si však stěžují na šmouhy při mytí vinylových podlah. My považujeme za nešťastné řešení vývod kabelu, který je velmi neprakticky umístěn, a při mytí tak kabel zavazí. Je však dlouhý 7 metrů, což je pro daný účel dostatečné. Konstrukce mopu je skládatelná, což usnadňuje uskladnění. Konstrukčně a designově je mop zvládnut perfektně a potěší také kvalita materiálů. Ohebný kloub je z plastu a při manipulaci se místy vyznačuje těžším chodem.

Parní mop Vileda Steam XXL v mnoha zahraničních testech sklízí úspěchy. Spokojení jsou i zákazníci. Důvodem je především cenová dostupnost tohoto modelu. Cena však není jediným lákadlem. Spotřebitelé jsou spokojení se samotnými účinky čištění, ale také kvalitou zpracování. Rychlé nahřátí je rovněž plusem. Z recenzí musíme vyzdvihnout spokojenost zákazníků s možností regulace páry. Skvělá je také dostupnost náhradních návleků z mikrovlákna. Spotřebitelé si stěžují na vývod kabelu, který se nachází uprostřed těla mopu a dostává se do kontaktu s hlavicí. Drobným negativem je i opakovaný názor, že na vinylových podlahách mop zanechává šmouhy.

Pozitíva

Kvalitní materiály
Široká mycí hlavice
Dodávaný nástavec na koberce

Negatíva

Špatné umístění napájení kabelu
Kvalita ohebného kloubu

Příkon: 1 550 W ● Doba ohřevu vody: 15–20 s ● Doba provozu: 17–28 min. ● Objem nádoby na vodu: 400 ml ● Tvar hlavice: obdélníková ● Integrovaný ruční parní čistič: ne ● Délka síťového kabelu: 7 m ● Hmotnost: 2,3 kg

Náš TIP

Leifheit 11910

Parní mop s obdélníkovou hlavicí, příkon 1 200 W, doba ohřevu 30 s, objem nádoby na vodu činí 550 ml, síťový kabel je dlouhý 6,5 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zbavit se bakterií v domácnosti nebo odstranit zaschlé nečistoty, k tomu slouží právě parní mop Leifheit. Horká pára odstraní až 99,9 % virů a mikrobů. Mop Clean Tenso nabízí v poměru ceny a kvality perfektní parametry. V našem výběru se nachází především díky efektivitě čištění, ale rovněž zaujme dlouhou dobou provozu a velkou nádobkou na vodu.

Parní mop Leifheit Clean Tenso myslí na spotřebitele praktickou cestou. Disponuje parním výkonem až 1 200 W, což v dané třídě není nejvíce, ale v praxi je množství páry dostačující. V hlavici obdélníkového tvaru je umístěno šest trysek, které páru rovnoměrně rozptylují do návleku z mikrovlákna. Ten lze prát v pračce. Přestože se v dané třídě některé mopy nahřívají rychleji, například parní mop Vileda Steam XXL, 30 sekund není žádná věčnost. O nahřátí vás informuje modrá LED dioda. Mop vše dohání dobou provozu, ta činí až 40 minut. Záleží to i na dávkování páry, její množství můžete podle potřeby pohodlně a plynule regulovat.

Zásluhu na tom, že nebudete muset vodu dolévat každých 10 minut, má i velká nádobka o objemu 550 ml. Výrobce myslel také na vodní filtr (vyměnitelný), který eliminuje usazování vápenatých částic ve vodě. Doporučujeme však používat přefiltrovanou vodu, například z filtrační konvice. Výrobce chválíme obecně za účinek čištění, řada spotřebitelů si účinek horké páry velmi pochvaluje.

Sám výrobce uvádí, že je parní mop vhodný na většinu podlahových krytin – dřevěné podlahy, dlažby, laminátové podlahy, PVC či linoleum. Leifheit Clean Tenso nedisponuje odnímatelnou částí, nejde tedy i o ruční parní čistič. Mop však můžete používat i k čištění koberců, v balení se nachází kluzák na koberce. Někteří spotřebitelé kritizují uchycení návleku, který se občas svléká. Délka kabelu 6,5 metru je průměrná, více by určitě potěšilo. Tělo parního mopu je sklopné, což usnadňuje uskladnění, konstrukce váží jen 2,8 kg.

Velice praktický a komfortní parní mop. Praktičnost spočívá také v ergonomickém tvaru nebo háčcích na přívodní kabel. Spotřebitelé chválí především účinky páry a snadnou obsluhu zařízení. Návlek můžete také prát v pračce, díky jemným mikrovláknům je vhodný na všechny povrchy. Velkým plusem je doba provozu (až 40 minut) a rovněž rychlé nahřívání. Ne tak často se v této třídě setkáte i s vyměnitelným vodním filtrem, který zabraňuje usazování vodního kamene. Nádobka na vodu má až 550 ml, což je více než v případě parního mopu Tesla SteamPower FX30. Nemá sice odnímatelný ruční čistič, ale přesto jde o parní mop s kvalitami, které zákazník očekává. Spotřebitelé mop doporučují i na plovoucí podlahy, dlouhodobé zkušenosti poukazují na spolehlivost zařízení.

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Rychlé nahřátí a dlouhá doba provozu
Množství páry je regulovatelné

Negatíva

Uchycení návleku

Příkon: 1 200 W ● Doba ohřevu vody: 30 s ● Doba provozu: 40 min. ● Objem nádoby na vodu: 550 ml ● Tvar hlavice: obdélníková ● Integrovaný ruční parní čistič: ne ● Délka síťového kabelu: 6,5 m ● Hmotnost: 2,8 kg

Pre náročných

Rowenta RY 8561 WH

Parní mop 2 v 1 s obdélníkovou hlavicí, příkon 1 700 W, doba ohřevu 30 s, objem nádobky na vodu je 400 ml, délka síťového kabelu činí 8 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Parní čistič Rowenta výrobce definuje jako mop s funkcí vysávání. Primárně je určený k čištění podlah za pomoci horké páry, zároveň však dokáže nečistoty vysát. K tomu všemu disponuje odnímatelnou částí a funguje také jako ruční parní čistič. K dispozici máte velké množství nástavců a můžete ho používat na všechny druhy povrchů. Potěší i dlouhý síťový kabel a regulace páry ve dvou úrovních.

Parní mop, nebo spíše univerzální parní čistič. Rowenta a prodejci tento parní mop prezentují jako multifunkční zařízení. Důvodem je to, že kromě čištění za pomoci páry dokáže tento model fungovat i jako tyčový vysavač. Mop navíc disponuje samostatnou nádobkou na sběr nečistot s kapacitou 500 ml. Na vodu je zde nádobka o objemu 400 ml. Díky speciální hlavici Dual Clean Steam funguje současně jako mop i vysavač. Nemusíte tak řešit dva procesy (vysávání a mytí), Rowenta to zvládne najednou, a navíc velmi efektivně.

Horká pára je připravena již do 30 sekund, páru můžete dávkovat v režimu Eco nebo Max. Doba provozu činí cca 30 minut, vodu tak nemusíte do nádobky dolévat často. Horká pára odstraní viry, bakterie i zaschlé nečistoty. Zde však multifunkčnost nekončí a spíše se jedná o 3 v 1, protože Rowenta má rovněž odnímatelný parní čistič s praktickou hadicí, na kterou můžete umístit řadu nástavců. Bez omezení tak můžete čistit všechny povrchy – obkládačky, nábytek, čalounění, zrcadla nebo okna. Parní mop Rowenta kombinuje praktické prvky a moderní technologie. Napájecí kabel má až 8 metrů a rukojeť je ergonomická.

Faktem je, že si za takovýto parní mop s funkcí vysávání i ručního parního čističe připlatíte. Získáte však hodnotné zařízení, které v domácnosti zastane spoustu úkolů a usnadní udržování pořádku. Bohaté příslušenství obsahuje až 8 typů kartáčků (univerzální, na spáry), nástavec se stěrkou na okna či úhlovou trysku. Horkou páru tak dostanete opravdu všude. Drobnou nevýhodou mopu jsou jeho rozměry a hmotnost až 6,5 kg.

Nechybí ani kluzák – nástavec na koberce. V balení se rovněž nachází 6 náhradních mopovacích návleků na samotnou hlavici a 3 návleky na hlavici ručního parního čističe. Mop je vybaven i odvápňovacími kazetami, ty v balení naleznete 4. Přívodní kabel má 8 metrů a při mytí se trochu motá po zemi, řešením by byl háček na kabel.

Pokud na úvod zmíníme vysokou cenu a vyšší hmotnost, nevýhody a výhrady zákazníků jsou shrnuty. Následně jsou zde desítky pozitivních recenzí zákazníků, kteří si pochvalují multifunkčnost parního mopu. Ten zastoupí i tyčový vysavač. Mop je velmi kvalitně zpracovaný. Spotřebitelé jsou překvapení množstvím dodávaného příslušenství i náhradních návleků či odvápňovacích kazet. Mop se skvěle ovládá, ačkoli zmíněná hmotnost je při manipulaci citelná. Vysávání a mopování zároveň je perfektním řešením. Vysávat samozřejmě můžete i bez páry a naopak. Dlouhý napájecí kabel je výhodou, nicméně spotřebitelé zároveň uvádějí, že při mytí občas zavazí. Největší chvála však směřuje k účinkům čištění i při opravdu zaschlých nečistotách.

Pozitíva

Integrovaný parný čistič množství příslušenství
Parní mop s funkcí vysávání
Odvápňovací systém

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Vyšší hmotnost

Příkon: 1 700 W ● Doba ohřevu vody: 30 s ● Doba provozu: 30 min. ● Objem nádobky na vodu: 400 ml ● Objem sběrné nádobky: 500 ml ● Tvar hlavice: obdélníková ● Integrovaný ruční parní čistič: ano ● Délka síťového kabelu: 8 m ● Hmotnost: 6,5 kg

Kärcher SC 3 Upright EasyFix

Parní mop s obdélníkovou hlavicí, příkon 1 600 W, doba ohřevu 30 s, objem nádobky na vodu je 500 ml, délka síťového kabelu činí 5 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Některé portály označují parní mop Kärcher SC 3 Upright EasyFix za nejlepší v mnoha ohledech. Důvodem může být silný parní výkon, regulace páry, rychlý ohřev nebo chytrý odvápňovací systém. Kärcher si potrpí na kvalitu, zpracování je velmi dobré a odpovídá ceně. Dojem kazí krátký přívodní kabel (to vyřeší prodlužovací kabel) a rovněž málo dodávaného příslušenství.

Při používání mopu Kärcher se budete cítit velmi komfortně. Pevná konstrukce působí opravdu kvalitním dojmem a o kvalitě vypovídají i technologické prvky. Zařízení má dobře konstruovanou obdélníkovou hlavici. V balení je pouze jeden návlek. S mopem se velmi dobře pracuje, násada je k hlavici připevněna flexibilním kloubem. Rukojeť má skvělý ergonomický tvar a dobře se drží. Parní mop se rychle nahřívá, disponuje vyjímatelnou nádobkou o objemu 500 ml. Doba nahřívání činí cca 30 sekund a na provozní stav vás upozorní LED dioda. Výrobce neudává dobu provozu. Množství páry lze regulovat podle typu podlahy, a to ve 3 úrovních.

Podobně jako multifunkční parní mop Rowenta RY 8561 WH i Kärcher disponuje odvápňovacím systémem. Vodu změkčují speciální filtrační kartuše. Tvrdost vody můžete nastavit od měkké až po velmi tvrdou. Podlahová hubice Easy Fix upevňuje návlek háčkem, což je velmi praktický způsob, výměna je bezkontaktní. Model Kärcher můžete použít také na koberce, v balení se totiž nachází i kluzák na koberce. Mop během čištění dosahuje optimálních výsledků a kromě čištění také dezinfikuje.

Kärcher SC3 Upright Easy Fix rozhodně spotřebitele přesvědčí o svých kvalitách. Skvělé parní čištění, jednoduché ovládání dávkování páry, rychlé nahřívání a chytrý systém odvápňování dělají značce renomé. Některým možná bude vadit vyšší cena, avšak častěji se skloňuje problém s krátkým přívodním kabelem, ten má jen necelých 5 metrů. Tento neduh je pro Kärcher dost typický i u vysavačů. Řešením je prodlužovací kabel. Parní mop však určitě splní vaše očekávání a efektivně vyčistí vše, co potřebujete.

Mezi spotřebiteli velmi oblíbený model německé značky Kärcher. Parní mop patří k dražším, ale zároveň chválíme kvalitu zpracování a také parní výkon. Oceňujeme i odvápňovací kartuše, které zajišťují, že se parní trysky neucpávají – lze nastavit i tvrdost vody. Spotřebitelé si stěžují na krátký přívodní kabel, který má jen necelých 5 metrů, což manipulaci s ním poměrně komplikuje. Plusem je rovněž regulace páry ve třech úrovních. Příslušenství není mnoho, nicméně důležitý je dodávaný kluzák na koberce. V balení se však nenachází náhradní návlek. Kärcher nemá integrovaný ruční parní čistič, jak uvádějí někteří prodejci! V konečném hodnocení jsou zkušenosti s parním mopem Kärcher SC 3 Upright převážně pozitivní. Přístroj působí velmi odolně a efektivita čištění je na vysoké úrovni.

Pozitíva

Odvápňovací systém
Regulace páry podle typu povrchu – 3 stupně
Kvalita zpracování

Negatíva

Krátký přívodní kabel
Málo příslušenství

Příkon: 1 600 W ● Doba ohřevu vody: 30 s ● Doba provozu: - min. ● Objem nádobky na vodu: 500 ml ● Tvar hlavice: obdélníková ● Integrovaný ruční parní čistič: ne ● Délka síťového kabelu: 5 m ● Hmotnost: 3,1 kg

Concept CP2100

Parní mop s obdélníkovou hlavicí, příkon 1 300 W, doba ohřevu 30 s, doba provozu s párou 18 min., objem nádoby na vodu 330 ml, délka síťového kabelu 6 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Patří do kategorie levných parních mopů určených k čištění podlah i koberců. Disponuje dostatečným výkonem a produkujte horkou páru o teplotě 100 °C. Díky tomu dokáže eliminovat až 99% bakterií a roztočů. Parní čistič je vhodný do domácnosti pro alergiky. Díky obdélníkové hlavici se s ním velmi dobře manipuluje a dostane se i do rohů.

Concept CP2100 za pomoci horké páry odstraňuje nečistoty a likviduje viry – bakterie. Přístroj topným tělesem o příkonu 1 300 W produkuje horkou páru s teplotou až 100 °C. Přestože se jedná o levnější model, rychlost ohřevu po zapnutí je jen 30 sekund. Na zahřáté vás upozorní praktická LED kontrolka.

Vyjímatelná nádobka na vodu má objem 330 ml. Provoz s produkcí horké páry je možný po dobu 18 minut. Intenzitu páry lze regulovat ve třech úrovních – nízká, střední, vysoká. Mop tak přizpůsobí míru dávkování páry během čištění. Součástí balení je standardní čistící textilie z mikrovlákna na podlahy. Díky kobercovému kluzáku lze mop používat i na koberce. Textilii lze prát v pračce.

Při čištění párou není nutné používat žádné chemické přípravky. Parní mop je tak pro alergiky ideální a stejně tak pro domácnosti s dětmi, které si rády hrají na kobercích. Mop se snadno ovládá a dobře se s ním manipuluje. Napájecí kabel má délku 6 metrů, což je pro většinu spotřebitelů dostačující.

Hlavice má obdélníkový tvar a průměr 21 cm a dobře se s ní manévruje díky pohyblivému kloubu. Bez problémů se dostanete také do rohů místnosti. Díky kluzáku se po koberci parní mop pohybuje plynule a provzdušňuje i koberce s vysokým vlasem. Kvalita zpracování plastových dílů je úměrná cena. Nelze však říci, že by mop působil přehnaně labilně.

V zásadě mopu nelze nic vytknout. V poměru ceny a výkonu nabízí optimální parametry. Nevýhodou je jen fakt, že nelze použít mop jako ruční parní čistič. Na druhé straně je za dostupnou cenu a čištění s ním je velmi jednoduché. Nádobka o objemu 330 ml je v dané kategorii dostatečná a doba provozu s horkou párou také. Spotřebitele těší, že parní mop lze používat i na kobercích díky dodávanému kluzáku.

Přímo na zařízení si lze nastavit intenzitu páry. Manipulace s mopem je jednoduchá. Kvalita zpracování na solidní úrovni. Mop je ideální pro tvrdé podlahy. Obdélníková hlavice disponuje textilií z mikrovlákna. Tu lze sundat a prát v pračce. Chemické prostředky není třeba při parním čištění používat. Teplota páry je až 100 °C. Doba zahřívání je přibližně 30 sekund, což je také skvělý parametr, kterým se mezi konkurencí neztratí.

Pozitíva

Vhodný na podlahy i koberce
Regulace intenzity páry
Dostupná pořizovací cena

Negatíva

Bez ručního parního čističe

Příkon: 1 300 W ● Doba ohřevu vody: 30 s ● Doba provozu s párou: 18 min. ● Objem nádoby na vodu: 330 ml ● Tvar hlavice: obdélník ● Integrovaný ruční parní čistič: ne ● Délka síťového kabelu: 6 m ● Hmotnost: 2,2 kg

Další zajímavé produkty

Během průzkumu trhu nás zaujalo vícero modelů parních mopů. Nejlepší parní mopy z našeho srovnávacího testu najdete v recenzích výše, ovšem pokud mezi nimi není model, který by vám vyhovoval, alternativní výběr může být určený přímo pro vás. V něm se nacházejí modely ze širšího výběru. Tyto parní mopy nás přesvědčily o svých kvalitách na základě svých parametrů, případně nás zaujaly pozitivními referencemi od ostatních spotřebitelů. Zpracovali jsme k nim i krátké charakteristiky, abyste věděli, proč se daný parní mop v našem širším výběru nachází.

Mezi prodávané modely se řadí parní mop Ariete 10v1 4164. Parní mop je cenově dostupný a v poměru k ceně nabízí skvělé parametry. Funguje i jako ruční parní čistič. Objem nádoby na vodu je 350 ml a doba provozu je 18 až 20 minut. Velkým plusem je také možnost regulace páry. V příslušenství naleznete dva návleky z mikrovlákna, kartáče na čalounění i příslušenství k čištění oken. Negativem je horší kvalita některých dílů.

V širším výběru se ocitl i futuristický parní mop a vysavač v jednom Hoover HPS700 011. Tento parní čistič kombinuje funkci mopování za pomoci horké páry a vysávání. Rovněž funguje jako ruční parní čistič. Parní mop 3 v 1 využívá speciální systém třívrstvé filtrace proti usazování vodního kamene. Nabízí rychlý ohřev trvající půl minuty a dobu provozu až 30 minut. Lákavý je také moderní design a množství dodávaného příslušenství. Odradit může vyšší cena.

Méně známým modelem je parní mop s ručním parním generátorem Polti Vaporetto SV450. Tento parní mop můžete používat na různých površích. Jeho zajímavou funkcí je aromatizér Frescovapor, který spolu s párou vypouští do prostoru vůni. Aroma se nalévá do malé nádoby na hlavici mopu. Příkon je 1 500 W, Polti se zahřeje za zhruba půl minuty. Zabudovaný filtr eliminuje usazování vodního kamene. Do nádoby se vejde 300 ml vody. O kvalitě napovídají také pozitivní recenze zákazníků.

Ariete 4163/02 je rovněž univerzální parní mop se zabudovaným ručním parním čističem. Nádobka na vodu má až 500 ml. Na základě typu povrchu si můžete zvolit úroveň dávkování páry. Hlavice má trojúhelníkový tvar a je otočná o 180°. Velkým bonusem je automatické navíjení přívodního kabelu, který je však dlouhý pouhých 5 metrů. Součástí balení jsou dva mopovací návleky.

Během průzkumu trhu jsme narazili i na solidní model parního mopu Concept CP2000. Ten disponuje také integrovaným ručním parním čističem. Součástí balení je i široká škála nástavců. Příkon mopu je 1 500 W. Nahřátí trvá přibližně 30 sekund a doba provozu je zhruba 20 minut. Slabinou je krátký kabel (pouze 5 metrů). Zásobník na vodu má jen 150 ml.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

K nejprodávanějším parním mopům patří ty od ověřených výrobců. Zároveň se však spotřebitelé často dívají na cenu a nejlevnější parní mopy jsou velmi častou volbou. Důvodem je především nízká pořizovací cena. Na základě průzkumu trhu lze konstatovat, že i levnější parní mopy nebo mopy s více funkcemi jsou zákazníky často preferovány. Abyste měli přehled o tom, které z nich jsou nejprodávanější, zpracovali jsme pro vás tabulku nejprodávanějších parních mopů. Dostupnost i počty prodejů se často mění, pravidelně proto údaje kontrolujeme a tabulku aktualizujeme, abychom vám dokázali poskytnout pravdivé informace.

Názov Hodnotenie Detail
Leifheit 119105*Zobrazit produkt
Vileda Steam Plus 3.05*Zobrazit produkt
Vileda Steam Plus XXL 3.05*Zobrazit produkt
Vileda Steam XXL5*Zobrazit produkt
Leifheit 119405*Zobrazit produkt

Není těžké si parní mop splést s tyčovým vysavačem nebo parním vysavačem. Faktem však je, že takový tyčový vysavač parní funkcí běžně vybaven není, zatímco parní vysavač je zase standardní spojení 2 v 1 – vysavač plus čištění za pomoci páry. Parní mop je však určený primárně k mytí, dezinfekci a čištění podlah za pomoci horké páry, multifunkčnost v podobě příslušenství a dalších funkcí je jen bonusem. Abyste však měli při výběru jasno, věděli, čeho si všímat a které parametry jsou nejdůležitější, připravili jsme pro vás praktický návod, který vám odpoví na otázku, jak si parní mop vybrat.

Jak vybrat parní mop

 • Typy parních mopů
 • Příkon spotřebiče a rychlost ohřevu
 • Kapacita nádoby na vodu
 • Doba provozu
 • Konstrukce mopu
 • Funkce a příslušenství
 • Cena a renomovaní výrobci

Proč si koupit parní mop?

Předtím než přejdeme ke konkrétním parametrům výběru, je dobré vědět, proč byste parní mop měli mít doma. Nejlepší proto je, abyste věděli, jaké benefity vám parní mop přináší, a to i ve srovnání s klasickým mopem.

 • Efektivně a rychle odstraňuje nečistoty,
 • dezinfekční účinek a likviduje až 99,9 % bakterií,
 • jednoduše se s ním pracuje a manipuluje,
 • není nutné používat čisticí prostředky – bez chemikálií,
 • podlaha je po mytí díky horké páře hned suchá,
 • je vhodný na dlažby a při správném dávkování páry i na dřevěné a laminátové podlahy nebo parkety,
 • multifunkční parní mopy lze díky příslušenství používat i na jiné povrchy (sedačky, nábytek, žaluzie…).

Pokud se ptáte, jestli se raději nevyplatí investovat do parního čističe, musíte vědět, za jakým účelem si takové zařízení kupujete. Pokud plánujete za pomoci horké páry pravidelně mýt podlahy, parní mopy tento úkol hravě zvládnou, jsou kompaktnější a jejich pořizovací cena je nižší. Není proto nutné mít doma za každou cenu pojízdný parní čistič nebo parní vysavač se spoustou příslušenství.

Jedna nebo dvě komory – způsob dolévání vody

Ve své podstatě je parní mop velmi jednoduchým zařízením, jehož jediným účelem je za pomoci horké páry efektivně odstraňovat nečistoty. Za pomoci fyzikálních jevů parní mop zahříváním mění kapalné skupenství vody na páru. A právě zde lze u některých modelů hledat odlišnosti, jakým způsobem k tomu dochází. Na výběr jsou mopy s jednou nebo dvěma komorami.

 • Jednokomorový parní mop – jednokomorové parní mopy disponují jednou nádobkou na vodu i s parním generátorem. Tato nádoba má speciální tlakový uzávěr, který v nádobě udržuje dostatečné množství páry a podtlak. V praxi jsou tyto parní mopy nejvyužívanější, avšak menší nevýhodou může být dolévání vody. Vzhledem k podtlaku nádoby, pokud se voda spotřebuje a chcete ji dolít, musíte mop vypnout a počkat alespoň 20 minut, dokud se tlak v nádobě nesníží. Nádoba tak funguje jako zásobník a zároveň jako bojler, kde účinkuje topné těleso.
 • Dvoukomorový parní mop – již z názvu lze vytušit, že tento parní mop disponuje dvěma samostatnými nádobami – komorami. Jednou z nádob je bojler (parní generátor), resp. nádoba, kde působí topné těleso a vytváří páru. Druhá nádoba je určena na vodu. Z ní voda směřuje k topnému tělesu do druhé komory. Největším plusem je, že vás při dolévání vody neomezuje tlak páry ani její teplota. Mop nemusíte ani vypínat, protože nádobka na vodu je samostatná a vám stačí vodu jen dolít.

Jednokomorový parní mop

Příkon a doba ohřevu

Parametr, který do jisté míry určuje to, jak rychle se voda promění v páru. Výkon parního mopu se tedy odvíjí od samotného elektrického příkonu. Méně výkonné a levnější parní mopy obvykle dosahují příkonu kolem 1 000 W. Pro optimální výkon i kratší dobu ohřevu je lepší, pokud je výkon alespoň 1 200 až 1 500 W. Nejvýkonnější parní mopy se již výkonem přibližují k výkonným parním vysavačům – příkon výkonných parních mopů je 1 600 až 1 800 W i více.

Rychlost, jakou dosáhne parní mop teploty potřebné k dávkování páry, se odvíjí i od parametru uvedeného výše. Obvykle i ty méně výkonné parní mopy dosáhnou tohoto bodu v horizontu desítek sekund. Ty nejrychlejší parní mopy to zvládnou do 30 sekund, ty pomalejší se nahřívají přibližně jednu minutu. Teplota páry dosahuje 160 až 190 °C.

Objem nádoby na vodu

Zde platí, že čím je nádoba na vodu větší, tím lépe. Díky většímu množství vody máte během mytí k dispozici i větší množství páry. Dnes už jsou i větší nádoby tak šikovně integrovány do těla mopu, že z hlediska designu či hmotnosti jde o zanedbatelné gramy a milimetry. Za menší objemy lze považovat parní mopy s kapacitou nádoby kolem 200 až 300 ml. V průměru i vzhledem k parametru doby provozu určitě doporučujeme spíše 400–500ml nádoby. Ani u dražších modelů objem nádoby rapidně neroste, větší objem představuje kapacita 800 ml. Specifikem může být samostatná nádoba na čisticí prostředek.

Náš tip: Spotřebitelům doporučujeme, aby při používání parního mopu do nádoby nalévali přefiltrovanou vodu, která je zbavena většího množství vápenatých usazenin. Snižuje se tak riziko usazování vodního kamene. Ten může způsobit ucpání parních trysek a snížení parního výkonu, což má za následek horší čisticí účinek. K přefiltrování vody můžete použít například filtrační konvice. Některé parní mopy jsou vybaveny vodními filtry, které snižují riziko usazování vodního kamene.

Doba provozu

Při výběru parního mopu by vás měla zajímat také doba provozu. Jedná se o parametr, který vyjadřuje dobu, během které může mop nepřetržitě dávkovat horkou páru. Ovlivňuje to několik faktorů, tím primárním je objem nádoby na vodu. Větší objem, více vody, více páry. Druhým rozhodujícím faktorem je intenzita – množství dávkované páry. Pokud vám mop umožňuje dávkování páry regulovat, výrazně tím můžete ovlivnit i dobu provozu.

Parní mop – doba provozu

Doba provozu může být u modelů s menší nádobou na úrovni 15 minut. Lepší parní mopy už zvládnou být v provozu 20 až 30 minut. Největší výhodu mají parní mopy se dvěma komorami, protože vodu můžete dolévat, aniž byste museli mop vypínat. V takovém případě dobu provozu příliš neřešte. Někteří výrobci uvádějí i plošný výkon parního mopu, tedy jaké je množství páry v případě plné nádobky na vodu. Vyjadřuje se v metrech čtverečních.

Konstrukce mopu – tvar hlavice

Roli by vždy měla hrát i kvalita provedení mopu a kvalita zpracování jednotlivých dílů či spojů. Nekvalitní plasty se mohou snadno zlomit či poškodit, čímž celý přístroj znehodnotí. Zákazníci velmi často vyhledávají mop i podle typu hlavice. Nejtypičtější jsou obdélníkové hlavice, které jsou velmi výhodné při úklidu větších ploch, zvláště pokud má mop větší záběr. Druhým typem jsou trojúhelníkové hlavice, které jsou velmi praktické do prostorů, kde je nutné více manévrovat, stejně dobře si poradí i s prostory v rozích místností. Záleží tak na preferencích samotného zákazníka.

Regulace intenzity páry a automatické vypnutí

Funkce a příslušenství jsou u parního mopu výhodou především skrze praktické používání, ale také komfort. Mnohé funkce, které uvedeme v seznamu níže, jsou u většiny mopů samozřejmostí, a proto by určitě neměly chybět.

 • Regulace množství páry – touto funkcí neoplývají všechny parní mopy, ale pokud plánujete s mopem mýt dřevěné podlahy či parkety, určitě vám doporučujeme sáhnout po mopu, který tuto funkci má. Díky tomu, že můžete plynule regulovat objem páry, můžete šetrně mýt i dřevěné podlahy. Druhým způsobem je regulace páry stupni – nízká, střední, vysoká.
 • Indikátor nahřívání – světelný LED indikátor vás rozsvícením, nebo naopak zhasnutím kontrolky upozorní na to, že je připravený k používání a pára dosáhla požadované teploty.
 • Automatické vypnutí – může se stát, že vám dojde voda v nádržce, v takovém případě mop svůj chod automaticky zastaví.
 • Indikátor objemu vody – pokud hladina vody klesne na určitou hranici, parní mop vás kontrolkou upozorní, že je nutné vodu doplnit.
 • Otočná hlavice – v rámci funkcionality, či spíše efektivity ovládání potěší, je-li hlavice připevněná k tělu mopu 360° otočnou hlavicí. Díky tomu je ovládání mnohem jednodušší.
 • Nádoba na čisticí prostředek – některé modely disponují samostatnou nádobou, která je určená na čisticí prostředek, díky čemuž tak můžete povrchy dezinfikovat ještě účinněji.
 • Odnímatelný ruční parní čistič – jde o nadstandardní funkci, která není pro parní mopy typická. Horní část můžete odejmout a následně používat jako ruční parní čistič k čištění jiných předmětů a povrchů.
 • Náhradní návleky – je vždy potěšující, pokud výrobce v rámci balení dodá náhradní návleky na hlavici nebo pokud v rámci příslušenství naleznete více druhů návleků na různé povrchy.
 • Nástavec na koberec – parní mop se základními návleky není určený k mytí koberců, díky praktickému nástavci však můžete čistit párou koberce s nízkým i vysokým vlasem.

Parní mop s trojúhelníkovou hlavicí

Cena parního mopu vás neodradí

Paradoxně vás možná překvapí, že za některé parní mopy zaplatíte podobnou částku jako za klasické mopy se ždímacím vědrem. Rozhodně se tak nebojte toho, že je parní mop nevýhodnou investicí. Pokud si na pořádek v domácnosti potrpíte, mytí horkou párou – parním mopem je dobrou investicí.

V různých cenových hladinách můžete očekávat odlišné vlastnosti parního mopu. Patrně nejlevnější koupíte už v cenové kategorii pod 1 200 Kč, nejlevnější parní mopy pod 1 200 Kč přitom vůbec nemusí mít nejnižší výkon. Obvykle se vyznačují kratší dobou provozu, nedisponují více funkcemi a mohou být použity i méně odolné materiály.

Pokud se přesuneme do střední cenové třídy, dostáváme se k cenovému rozpětí 1 200 až 2 500 Kč. Mezi funkcemi již naleznete regulaci množství páry, mopy se vyznačují kvalitnějším provedením a není výjimkou, že se dočkáte odnímatelné středové části, obdržíte tak rovnou i ruční parní čistič.

Nad hranicí 2 500 Kč už jsou primárně multifunkční parní mopy 2 v 1 či 5 v 1, které však zastoupí i funkci parních čističů nebo vysavačů. Disponují větším množstvím příslušenství a rovněž jsou použity kvalitnější materiály.

Parní mopy Kärcher, Rowenta a Vileda jsou mezi nejlepšími

Náš průzkum trhu prokázal, že mezi zákazníky jsou nejpreferovanější ověřené značky. Rovněž však musíme zdůraznit, že se na trhu nachází vícero menších výrobců, kteří si vytváří dobré jméno. Konkurence tak narůstá a výrobci se snaží nabízet co nejlepší poměr ceny a kvality.

Vysokou kvalitu i v našem srovnávacím testu zastal parní mop Kärcher a specializace tohoto výrobce na domácí spotřebiče a úklidovou techniku je zřejmá. Velmi dobré recenze mají také parní mopy Rowenta. V tomto segmentu trhu nezaostávají ani parní mopy Vileda. Výrobce sice nemá tak široké portfolio, ale disponuje modely s ověřenou kvalitou. To se týká i konkurenčních mopů Leifheit. Dlouhodobě se produkci mopů věnuje český Concept. Z méně známých značek zmiňujeme parní mop Lidlu Silvercrest nebo parní mopy Ariete.

Otázky a odpovědi – FAQ

Spotřebitelé si při výběru parního mopu kladou několik frekventovaných otázek. TestMagazín vám na ně rád odpoví. Potřebujete poradit s výběrem parního mopu? Chcete vědět více o některém z technických parametrů? Nedokážete se rozhodnout pro konkrétního výrobce? Dejte nám vědět a my vám co nejdříve odpovíme. Budeme také rádi, pokud se podělíte o vlastní zkušenosti s parními mopy. Pomůžete tak ostatním spotřebitelům, kteří nejsou schopní se rozhodnout.

Odpověď není tak jednoduchá. Parní mop je primárně určený k odstraňování nečistot z dlažby a podlah, ovšem ne všeho druhu. Parní mop nedoporučujeme používat na voskované nebo olejované podlahy. Tato povrchová úprava se znehodnotí. Opatrnost je nutná rovněž u dřevěných podlah, linoleí či parket. Parní mop k jejich čištění nepoužívejte pravidelně, a pokud ho budete používat, tak intenzitu páry, pokud je to možné, nastavte na nižší úroveň. Teplota páry dosahuje hodnoty přes 110 až do 180 °C, což může způsobit, že dřevo zvlhne a podlaha se časem poškodí.

Ano, může, pokud jde o parní mop 2 v 1. Tyto parní mopy disponují odnímatelnou částí a speciálními nástavci. Následně můžete parní mop používat jako parní čistič například k čištění nábytku, sedaček či jiných povrchů. V takovém případě se však už vyplatí uvažovat i nad multifunkčním parním čističem nebo parním vysavačem s mopem.

Toto rozhodování záleží na několika faktorech, vždy však jde o individuální potřeby zákazníka. Parní mop je určený k čištění podlah za pomoci horké páry. Často jej koupíte v kombinaci s integrovaným parním čističem. Druhou alternativou, kterou výrobci parních mopů používají, a to především u prémiových modelů, je parní mop, resp. čistič s funkcí vysávání. V jednom tak kombinujete tyčový vysavač a parní mop. Přestože výrobci charakterizují takováto zařízení obecně jako parní čističe, parní mopy nebo parní vysavače v sobě kombinují vícero funkcí, jde tedy o multifunkční parní čističe. Pokud doma vysavač máte, postačí vám parní mop. Záleží na vašich požadavcích.

Platí totéž co u běžných vysavačů, které je nutné napájet ze zásuvky. Akční rádius do určité míry ovlivňuje právě délka přívodního kabelu. Abyste dosáhli všude tam, kam potřebujete, je výhodou, pokud je napájecí kabel dlouhý alespoň 7 metrů. Standardem je 6 metrů, méně je v praxi už velmi omezující.

Ano, tato prodejní síť sezónně nabízí v kamenných prodejnách i parní mopy. Nejběžněji se můžete setkat s parním mopem Silvercrest SDM 1500 D2, který má prodejce také v internetovém obchodě. Na provozní teplotu se ohřeje již za 25 sekund, má příkon 1 630 W, kapacita nádrže je 500 ml a doba provozu činí zhruba 14 minut. Potěší také solidní délkou kabelu (až 8 metrů). Ve prospěch parního mopu hovoří i recenze spotřebitelů, které jsou velmi pozitivní. Máte-li stanovený nižší cenový strop, parní mop Silvercrest nemusí být špatnou volbou.

Rovus Nano

Parní mop s oválnou hlavicí, příkon 1 100 W, doba ohřevu 10 s, objem nádobky na vodu činí 400 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V našem testu zaujal především nízkou cenou. A co za tak nízkou částku dostanete? Absolutní základ, funkční parní mop, který svými kvalitami nenadchne. Nicméně modelu Rovus nechybí výkon a také se velmi rychle nahřívá. Škoda jen menší nádobky a drobných funkčních chyb, které jeho cenu podtrhují.

Parní mop Rovus je vybaven parním generátorem o příkonu 1 100 W. Výkon spotřebiči nechybí, což dokazuje i rychlá doba ohřevu, která činí pouhých 10 sekund. Pára má navíc teplotu až 120 °C, nemusíte používat žádné čisticí prostředky. Výsledky mytí jsou rozpačité. Rovus dokáže odstranit nečistoty, ale velmi často je podlaha příliš mokrá a se šmouhami. Avizují to i spotřebitelé. Přestože je parní mop vhodný na různé povrchy, nejvhodnější je na podlahy. Mop můžete používat i na dřevěné parkety, ale dávejte pozor na míru vlhkosti a podlahu raději mopujte kratší dobu, návlek v sobě udržuje poměrně dost vody a v kombinaci s horkou párou na dřevo nepůsobí nejlépe.

Délku síťového kabelu výrobce neuvádí, ovšem vícero spotřebitelů tvrdí, že by mohl být delší. Násada mopu je teleskopická, což u více modelů nebývá zvykem. Používání a obsluha mopu jsou velmi jednoduché. Příliš praktické však není nalévání vody do nádobky. V balení je pro tento účel speciální nálevka. Mop nedisponuje ani regulací množství páry.

Oválná hlavice mopu není zrovna šťastné řešení, dostupnost v oblasti rohů je horší. Kvalita návleků je sporná, jelikož jsou během mopování během pár minut zcela mokré, kvůli čemuž je následně příliš mokrá i podlaha. Na hlavici navíc nedrží úplně optimálně, především pokud použijete i nástavec na koberce, návlek sklouzává. Nádobka na vodu má jen 220 ml, a doba provozu činí kolem 27 minut.

Jestliže se snažíte dostat s cenou parního mopu co nejníže, pak je to určitě správná volba. Rovus Nano samozřejmě nenadchne, ale ani nezklame. Recenze spotřebitelů jsou kritické k některým funkčním prvkům. Například k tomu, že návlek se velmi rychle promočí nebo že nástavec na koberce vypadává. Parní mop Rovus je levný, splní svůj účel, ale zároveň je plný kompromisů – malá nádržka na vodu, nekvalitní návleky a nutnost častějšího doplňování vody. Za kvalitnější kousek v nižší cenové třídě považujeme univerzální parní mop Ariete 10v1 4164.

Pozitíva

Nízká cena
Rychlý ohřev

Negatíva

Návlek je příliš vlhký – mokrá podlaha
Nástavec na koberce vypadává
Malá nádržka na vodu

Příkon: 1 100 W ● Doba ohřevu vody: 10 s ● Doba provozu: 27 min. ● Objem nádobky na vodu: 400 ml ● Tvar hlavice: oválná ● Integrovaný ruční parní čistič: ne ● Délka síťového kabelu: - m ● Hmotnost: 1,3 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotřebiče

Vaše hodnocení:
(91.4%)