Pračky LG

Pračky LG – recenze, zkušenosti, cena

Je velmi časté, že spotřebitelé zůstávají věrní osvědčeným značkám, které vlastnili například v minulosti. Pračky LG patří na trhu mezi velmi dobře hodnocené zákazníky i spotřebitelskými testovacími organizacemi. Jihokorejská značka je známá především inovativními technologiemi a funkcemi. Náš srovnávací test praček nejlépe ohodnotil pračku LG F4WV710P0E s WiFi připojením a funkcí parního praní. Vybrali jsme však i další automatické pračky LG a náš test pro vás může být tou nejlepší pomůckou pro správný výběr té nejlepší pračky do domácnosti.

Publikované: 09.08.2021
Aktualizované: 13.06.2022

Jakou pračku LG koupit?

Zpracovali jsme kompletní recenze praček, které naleznete v odstavcích níže. Pokud ovšem nemáte čas studovat všechny parametry, může vám pomoci naše přehledná tabulka i s krátkými charakteristikami produktů. Vybrali jsme do ní TOP 3 pračky LG, které zaujaly konkrétními parametry nebo vlastnostmi. Vybrány byly na základě odborné metodiky srovnávacího testu. I z toho důvodu jejich výběrem určitě nic nezkazíte.

Názov Hodnotenie Detail
LG F4WV710P0E   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
LG F69V5VW1W   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
LG F26V2WN3W   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
LG F4WV710P0E

LG F4WV710P0E

Zepředu plněná pračka s kapacitou 10,5 kg prádla, max. počet otáček 1 360 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Zobrazit více info

Automatická pračka s inteligentními funkcemi a objemem pracího bubnu až 10,5 kg je vhodná i pro vícečlenné domácnosti. Díky WiFi můžete pračku přes aplikaci LG ThinQ spárovat se svým mobilem. Pračka využívá technologii AI DD, pomocí které detekuje hmotnost prádla, jeho měkkost a optimalizuje prací cyklus. Nechybí odložený start nebo možnost přidání prádla během praní a možnost parního praní.

Cenový trhák
LG F26V2WN3W

LG F26V2WN3W

Zepředu plněná pračka s kapacitou 6,5 kg prádla, max. počet otáček 1 200 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Zobrazit více info

Slim pračka zaujme především kompaktními rozměry a vhodná je i do prostor s menší výměrou. Využívá chytrou funkci SmartDiagnosis. Patří do energetické třídy E a nabízí až 14 přednastavených programů. Má parní prací program, vybavená je rychlým, 30minutovým programem a nezapomnělo se ani na dětskou pojistku a možnost přidání prádla během pracího cyklu.

Náš TIP
LG F4WT409AIDD

LG F4WT409AIDD

Zepředu plněná pračka s kapacitou 9 kg prádla, max. počet otáček 1 400 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: A.

Zobrazit více info

Model od výrobce LG v tomto případě disponuje 9kg pracím bubnem a 14 přednastavenými programy. Jde o chytrý spotřebič, který lze připojit přes WiFi a na dálku zapnout přes váš smartphone (LG ThinQ). Nechybí ani parní funkce, odložený start, dětská pojistka nebo technologie AI DD a systém množstevní automatiky a optimalizování pracího cyklu podle hmotnosti prádla.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Nabídka výrobce LG je v tomto segmentu velmi rozmanitá. Pračky LG jsou známé především svojí inovativností, zajímavými technologiemi, řadou funkcí a moderním designem. Při porovnávání praček jsme brali v úvahu výsledky odborných spotřebitelských testů i názory spotřebitelů. Rovněž jsme si připravili odbornou metodiku testování, kdy jsme porovnávali nejdůležitější parametry. Základem pro nás samozřejmě bylo to, jak jsou zákazníci spokojení s kvalitou praní, máchání a odstřeďování. Velký vliv na závěrečné rozhodnutí spotřebitele má i to, jaká je spotřeba vody a el. energie, jaká je délka pracího cyklu, ale také to, jaké programy pračka nabízí.

Výsledná kvalita praní
Efektivita máchání a odstřeďování
Spotřeba vody a el. energie
Ovládání a obsluha
Programová výbava a funkce
Hlučnost

Automatické pračky LG již dávno nejsou vyráběné jen v Jižní Koreji. Dnes se pračky LG vyrábějí také v Evropě. Modely této značky patří v rámci konkurence mezi dražší. Srovnatelné jsou například s pračkami Samsung, Electrolux nebo AEG. Kvalitativně je třeba vždy porovnávat cenově srovnatelné modely. I levnější modely praček LG jsou dnes poháněné kvalitními, a hlavně tichými, invertorovými motory, což je velkou výhodou. Výrobce na motor poskytuje záruku až 10 let. Průzkum trhu jsme realizovali díky databázi portálu Heureka.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze praček LG

Připravili jsme pro vás recenze konkrétních modelů praček LG, které jsme po detailním průzkumu trhu zařadili na svůj seznam. Během průzkumu trhu jsme zjistili, že pračky LG dosahují velmi vysokých hodnocení a od spotřebitelů získávají velmi dobré reference. Patří mezi nejlépe hodnocené pračky. V portfoliu výrobce se nachází dražší i cenově dostupnější modely a lze si vybrat i v případě, že se orientujete na cenu. Náš srovnávací test praček je nezávislý a založený na objektivním posuzování jednotlivých parametrů. Spotřebiteli se snažíme poskytnout reálný obraz o silných, ale také slabých stránkách konkrétních praček.

Víťaz testu

LG F4WV710P0E

Zepředu plněná pračka s kapacitou 10,5 kg prádla, max. počet otáček 1 360 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Inteligentní, zepředu plněná pračka LG F4WV700P0E je výsledkem pokrokových řešení a moderního designu, kterým se LG pračky i samotný výrobce prezentují. Spotřebiteli přináší optimální výsledek praní a celkově až 14 volitelných programů, díky kterým můžete docílit dokonalé čistoty praného prádla. O vše se stará tichý invertorový motor s technologií AI DD. Na motor je záruka 10 let. Technologie dokáže po zvolení programu přizpůsobit pohyb bubnu. Detekuje jemnost vláken i hmotnost praného prádla, automaticky nastaví optimální dobu praní. Buben má sám o sobě objem až 10,5 kg. Automatická pračka je tedy vhodná pohodlně pro čtyř- až pětičlennou rodinu. Motor produkuje 1 360 ot./min.

Vybírat můžete z programů pro sportovní oblečení, ruční praní, vlnu, čištění bubnu, samostatné máchání a odstřeďování, které můžete nastavit i poté, co by se vám prádlo zdálo ještě příliš navlhlé. Samozřejmostí je program ECO a rovněž program pro bavlnu. Nejzajímavějším programem je ten určený pro praní dětského prádla, využít můžete i parní funkci. LG je tak parní pračka s programem Steam. Velmi pozitivně hodnotíme funkci Add Item, tedy možnost přidat prádlo během praní. Spotřebitelům se velmi zamlouvá i program TurboWash určený k rychlému praní, trvá jen 60 minut a výsledek je velmi uspokojivý, především pokud jde o čerstvé skvrny. Pračka se jednoduše ovládá za pomoci otočného regulátoru. Vše podstatné zobrazuje podsvícený a dotykový LED displej.

Ovládací panel je česky. Futuristické směrování LG pračka nezapře a technologie LG ThinQ ve spojení s WiFi vám umožňuje udržovat pračku v dokonalém stavu. Připojení k WiFi však slouží především k diagnostice pračky v případě poruchy. Smart technologie si užijete také s pračkou LG F4WT409AIDD. K dispozici jsou i chybové kódy. Automatické pračce umožňuje tato konektivita vylepšovat software AI a vylepšit můžete některé prací programy. Pračka patří do energetické třídy B. Z pohledu hluku je hlučnější pouze při odstřeďování, kdy dosahuje hladiny hluku 72 dB. Nechybí ani uzamčení ovládacího panelu – dětská pojistka. Disponuje i ochranou proti úniku vody. Design pračky je poměrně jednoduchý, typická bílá a tónované tvrzené sklo dojem určitě nekazí.

WiFi připojení a intuitivní ovládání
Parní praní
Tichý chod

Délka ECO programu – 4 hodiny

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: B ● Max. kapacita naplnění: 10,5 kg ● Max. počet otáček: 1 360 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 72 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ano ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 56,5 cm (Š × V × H)

Cenový trhák

LG F26V2WN3W

Zepředu plněná pračka s kapacitou 6,5 kg prádla, max. počet otáček 1 200 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tento model patří mezi malé pračky s přívlastkem slim. Hloubka bubnu je totiž menší než 50 cm, konkrétně 45,5 cm. Menší je tak i kapacita pracího bubnu – 6,5 kg není nejméně, ale vhodná je spíše do koupelen s menší výměrou. Navzdory menším rozměrům pračka nepatří mezi průkopníky v úspornosti. Na základě odborných testů, kdy byla prováděna spotřeba vody a el. energie, byla pračka LG zařazena do energetické třídy E. Invertorový motor s chytrým systémem AI DDTM je již tradiční zárukou tichého chodu. Na motor rovněž platí záruka 10 let od výrobce. Nejvyšších otáček dosahuje pračka při odstřeďování – 1 200 ot./min.

O počet pracích programů nouze rozhodně není. K dispozici jich je 14 – bavlna, ECO, syntetika, jemná vlákna či sportovní oblečení. Parní program – podobně jako pračka LG F4WV710P0E – nemá. Mezi funkcemi nechybí odložený start se zpožděním od 3 až do 19 hodin. Silnou stránkou moderních praček LG jsou právě inovace. Jednou z nich je i SmartDiagnosis – chytrá diagnostika, jež dokáže na základě hlášení chybového kódu upozornit uživatele na problémy, které je třeba řešit. Ovládání otočným regulátorem a dotykovými tlačítky je jednoduché a praktické. Důležité údaje zobrazuje LED displej. Pračka disponuje i ochranou proti úniku vody.

Jak to už v případě praček LG bývá zvykem, technologie AI DDTM má svá specifika a je velmi praktická. Sama totiž zváží objem prádla, detekuje jemnost vláken a následně určí prací cyklus. Ten si však můžete zvolit i vy. Potom LG stanoví dobu praní. Někdy jsou však časy pořádně přehnané, především u některých programů (ECO nebo dětské prádlo). Velkým plusem jsou z našeho pohledu programy jako čištění bubnu nebo rychlý, 30minutový program. Add Item vám umožní přidat kousky prádla i poté, co jste už prací cyklus zapnuli. Objem bubnu je 59 litrů, dvířka se otevírají do levé strany a jsou vyrobena z tvrzeného skla. Pračka má také funkci dětské pojistky.

Kompaktní rozměry
Tichý chod
Velké množství programů

Horší úspora vody

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: E ● Max. kapacita naplnění: 6,5 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 74 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● WiFi: ne ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 45,5 cm (Š × V × H)

Náš TIP

LG F4WT409AIDD

Zepředu plněná pračka s kapacitou 9 kg prádla, max. počet otáček 1 400 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: A.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zepředu plněná pračka LG patří mezi velmi pozitivně hodnocené modely. Jde o chytrou automatickou pračku se SMART technologiemi. Nouzi při jejím používání nebudete mít ani díky 9kg pracímu bubnu. Ještě větší objem nabídne automatická pračka LG F4WV710P0E – 10,5 kg. Buben je poháněn velmi tichým, invertorovým motorem Direct Drive s technologií AI DD. LG na motor standardně dává 10letou záruku. V zásadě je pračka LG F4WT409AIDD „nacpaná“ inovacemi a funkcemi. Kromě tichého motoru uživatelé dobře hodnotí i jednoduché a intuitivní ovládání. Vše usnadňuje velký otočný regulátor s kovovým povrchem a LED displej s podsvícením a dotykovými tlačítky. Funkce jako odložený start nebo restart programu jsou rovněž přítomné.

Nejvyšší míra inteligence se však na pračce projeví díky komunikaci s vaším smartphonem. Přes WiFi můžete s pračkou komunikovat a využívat nejen funkci SmartDiagnosis pro chytrou diagnostiku chyb, ale také můžete dostávat upozornění o tom, že pračka právě doprala, a můžete pračku na dálku i zapnout. Vše zajišťuje aplikace LG ThinQ, vaše domácnost ve společnosti spotřebičů LG tak může být opravdu velmi futuristická. Spárování je otázkou několika sekund. To nejdůležitější: efektivita praní je na velmi vysoké úrovni, stejně jako máchání a odstřeďování prádla. Se zápachem z pračky se nesetkáte díky celému spektru programů, mezi nimiž je i čištění bubnu. Kromě toho je přítomen i parní program, program na bavlnu, syntetiku či pro alergiky. Parní pračka LG s technologií Steam má od zákazníků velmi pozitivní reference.

Technologie AI DD využívá množstevní automatiku. Prací buben prádlo zváží a dle materiálu určí i program. Délka některých programů je však poměrně značná. Časem si však člověk osvojí odzkoušené programy, nastavit si můžete i různé jiné parametry. Například prádlo můžete přidat i poté, co jste cyklus spustili – jde o funkci Add Item. Pračka patří do energetické třídy D. Spotřeba není nijak výrazně vysoká. Problém není ani s hlučností při odstřeďování, 75 dB je průměrná hodnota. Buben má na povrchu nerezové lopatky, kterými zajišťuje vyšší efektivitu praní. Materiály jsou velmi kvalitní. Designově pračka rovněž působí velmi solidně. Pro bezpečnost je pračka vybavena ochranou proti úniku vody.

Integrovaná WiFi – smart funkce
Parní funkce
Přidání prádla během praní

Delší prací programy

Třída účinnosti odstřeďování: A ● Energetická třída: D ● Max. kapacita naplnění: 9 kg ● Max. počet otáček: 1 400 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 75 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ano ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 56 cm (Š × V × H)

Lacná kvalita

LG F4TURBO9E

Zepředu plněná pračka s kapacitou 9 kg prádla, max. počet otáček 1 360 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Předem plněná pračka s 9kg pracím bubnem je vhodná i pro vícečlennou domácnost. LG F4TURBO9E je vybavena tichým, invertorovým motorem Direct Drive s technologií AI DD. Díky tomu dokáže na základě zvážení objemu prádla a druhu tkaniny zvolit optimální prací cyklus. Celkově má ​​pračka až 14 pracích programů. Mezi nimi i rychlý program TurboWash, syntetika, smíšené prádlo, bavlna či sportovní oblečení. Maminky, ale i alergici si budou pochvalovat program pro alergiky a parní program Steam+. Spotřebou se automatická pračka LG řadí do energetické třídy B. Pračka je poměrně úsporná i z pohledu spotřeby vody. Přibližná spotřeba vody při standardním cyklu na základě váženého průměru dosahuje hodnoty 50 litrů.

Spotřeba el. energie se pohybuje na velmi příznivé úrovni 58 kWh při standardním pracím cyklu. Mezi funkcemi a programovou výbavou je i odložený start nebo funkce Add Item, kdy můžete po zapnutí pracího cyklu ještě přidat další kousky oblečení. Ovládací panel je dostupný v češtině nebo slovenštině. Na čelní straně se nachází rovněž podsvícený LED displej i s dotykovou plochou pro ovládání teploty, počet otáček či režim praní. Volně stojící pračka LG je také velice tichá, a to i v režimu odstřeďování, kdy může pračka dosahovat až 1 400 ot./min. V rámci pracího programu můžete pro konkrétní programy zvolit i režim – normální a intenzivní.

LG nezůstává novým technologiím nic dlužné, potvrzuje to i funkce Smart Diagnosis, která dokáže přesně identifikovat chybový kód, případně upozornit na znečištění filtrů. Chybí však připojení k WiFi a možnost využití aplikace LG ThinQ, tu nabízí například pračka LG F28V9GW2W. Spotřebitele těší, že mezi přídavnými funkcemi je i program dodatečného odstřeďování, předpírka nebo dětská pojistka. Pračka LG je také vybavena ochranou proti úniku vody. Standardní záruka 10 let na invertorový motor od společnosti LG je rovněž velkým plusem. Některým spotřebitelům se zdá zvuková signalizace ukončení pracího cyklu velmi tichá. Z praček LG patří model LG F4TURBO9E mezi ty, které v poměru ceny a kvality nabídnou opravdu velmi dobré parametry.

Poměr ceny a kvality
Tichý chod
Řada pracích programů a volba režimů

Tichá zvuková signalizace

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: B ● Max. kapacita naplnění: 9 kg ● Max. počet otáček: 1 360 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 73 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ne ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 56,5 cm (Š × V × H)

LG F28V9GW2W

Zepředu plněná pračka s kapacitou 8,5 kg prádla, max. počet otáček 1 170 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Slim pračky jsou v tomto segmentu stále žádanější. Důvodem je především to, že jsou díky menší hloubce kompaktnější a v menších koupelnách díky nim ušetříte spoustu místa. LG F28V9GW2W je menší pračkou s objemem bubnu 8,5 kg. Mezi slim pračky patří i model LG F26V2WN3W – ta má menší objem pracího bubnu, je však levnější. LG F28V9GW2W patří do energetické třídy A a je velmi úsporná i z hlediska vody či el. energie. Invertorový motor vyprodukuje 1 170 ot./min. a díky technologii AI DD nabídne spotřebiteli optimální volbu pracího cyklu. Po naplnění pračky software prádlo zváží a určí na základě jemnosti vláken ideální prací program. Těch má zepředu plněná pračka až 14. Nejkratší program TurboWash zvládne vyprat již za 39 minut.

Samozřejmostí jsou prací programy jako bavlna, vlna, čištění bubnu, pro alergiky či syntetika. Program pro alergiky je dokonce certifikovaný organizací BAF, a je tedy zárukou likvidace až 99,9 %. LG F28V9GW2W je díky funkci Steam+ zároveň i parní pračka. Pračka je velmi tichá a ani při odstřeďování nepřekročí hladinu hluku 75 dB. Velmi se nám zamlouvá i ovládání pračky. Otočný regulátor vám zjednoduší výběr programu a dotyková plocha s podsvíceným LED displejem vám dává možnost zvolit si teplotu i přídavné odstřeďování. Speciálním vylepšením je redukce pomačkání. Prádlo je tak po máchání i odstřeďování mnohem méně pomačkané, a při žehlení tak ušetříte spoustu času. Pračka je k oblečení maximálně šetrná.

Ten, koho nebaví dotykový ovládací panel a otočný regulátor, může využít aplikaci LG ThinQ. Po připojení se k ní můžete pračku dokonce zapnout na dálku. Primárním účelem je samozřejmě diagnostika pračky v případě poruchy. Přes WiFi pračku snadno spárujete s vaším smartphonem a kompatibilní je aplikace i s technologiemi Alexa a Google Assistant. Přes aplikace můžete stahovat i aktualizace softwaru pro optimalizaci pracích cyklů. Pračka LG F28V9GW2W s parní funkcí nezklame ani provedením. Materiály jsou kvalitní, přední sklo je tvrzené a buben z kvalitního nerezu. Chod je velmi tichý a nelze zapomenout ani na garantovanou záruku na motor v délce 10 let.

Tichý chod
Parní funkce
AI DD a množstevní automatika

Vyšší cena

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: A ● Max. kapacita naplnění: 8,5 kg ● Max. počet otáček: 1 170 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 71 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ano ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 47,5 cm (Š × V × H)

Další zajímavé produkty

Portfolio výrobce praček značky LG je velmi bohaté a nabízí opravdu široké spektrum modelů. Mezi modely plněnými zepředu se nacházejí dražší i levnější pračky. TestMagazín na základě odborné metodiky testování vybral ty pračky, které vyhověly hodnoceným kritériím. Zároveň však nelze zpracovat recenze všech produktů. Vybrali jsme proto i další, alternativní automatické pračky LG, které stojí za zvážení. Prohlédněte si detailněji sekci dalších zajímavých produktů a možná mezi nimi najdete to, co hledáte.

Zepředu plněná slim pračka LG F72J5HY3WE disponuje pracím bubnem o objemu 7 kg. Tichý, invertorový motor Direct Drive spolupracuje s technologií AI DD pro detekci hmotnosti prádla a detekci měkkosti. Nechybí ani možnost přidání prádla během praní nebo odložený start. Součástí programové výbavy je také parní program Steam. Výhodou jsou právě kompaktní rozměry.

Chytré pračky jsou v nabídce výrobce LG velmi běžné. Mezi takové patří i pračka LG F4WV310S3E. Pračku můžete spárovat se svým chytrým telefonem díky WiFi připojení – jde o chytrou technologii LG ThinQ. Přednastaveno je 14 programů, volit můžete i intenzitu praní. LG nabízí také možnost parního praní. Patří do energetické třídy B. Kapacita pracího bubnu je 10,5 kg.

Pračka LG F48V3TW4W zaujme příznivou cenou a kvalitním zpracováním. Objem pracího bubnu je 8 kg, což je méně než u konkurenčních modelů. Díky programu Steam však nabízí parní praní. Prezentuje se velmi tichým chodem. Patří do energetické třídy C. Kromě 14 programů má pračka 9 přídavných funkcí, například i odložený start.

Do našeho alternativního výběru se dostala také předem plněná pračka LG F4WV909P2E. Jedná se o model inteligentní pračky, který dokáže využívat díky WiFi i funkce aplikace LG ThinQ. Objem pračky je 9 kg. Během pracího cyklu můžete přidat další prádlo. Potěší funkce odloženého startu. Chod je velmi tichý. Pračka využívá technologii AI DD pro detekci hmotnosti a měkkosti prádla.

Parametry může některým spotřebitelům vyhovovat také automatická pračka LG F48V3TN3W. Bohatá programová výbava se 14 programy obsahuje program pro alergiky či pro dětské prádlo. Praktická je také funkce Add Item nebo odložený start. Objem pracího bubnu je 8 kg. Volit lze i intenzitu praní některých režimů. Zapnout lze i samostatné máchání.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Někdy je pro spotřebitele velmi náročné si na základě parametrů vybrat jakýkoli spotřebič. I v případě praček platí, že spotřebitel investuje do modelu, o kterém ví, že má dostatek referencí. Právě proto jsme pro vás připravili tabulku TOP 5 nejprodávanějších praček LG. Při výběru však vždy zohledněte vlastní preference a požadavky, které na automatickou pračku máte.

Názov Hodnotenie Detail
LG F4TURBO9E5*Zobrazit produkt
LG FA94V5UVW05*Zobrazit produkt
LG F27V3HY6W5*Zobrazit produkt
LG FA4TURBO9E5*Zobrazit produkt
LG F2DV5S8S15*Zobrazit produkt

V případě, že si nechcete pračku vybírat, aniž byste si podrobně prostudovali všechny parametry, přečtěte si nejprve naše průvodce výběrem. To, jak vybrat zepředu plněnou pračku a shora plněnou pračku, se dozvíte v samostatných testech.

Otázky a odpovědi – FAQ

Jste majitelem pračky LG? Potřebujete něco vědět o recenzovaných modelech, případně potřebujete poradit s konkrétním modelem pračky? Podělte se s námi o své zkušenosti nebo se na nás obraťte se svými dotazy. Rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Na vaše dotazy se snažíme odpovídat v co nejkratším možném čase.

Vodní kámen v pračce je závažným problémem, který se může projevit po delší době používání, a jeho účinky mohou mít fatální následky. Důvodem, proč se vodní kámen v pračce usazuje, je nejčastěji tvrdá voda. Nejde o žádný reklamní trik, ale čisticí prostředek Calgon je speciálním přípravkem, který při pravidelném používání dokáže částečně odstranit vodní kámen (rozpustit). Zároveň je účinný také v boji se zápachem v pračce. Důležité je rovněž průběžné čištění bubnu pračky a dávkovače aviváže a pracích prostředků. V neposlední řadě také vodního filtru. Nejlepší, jak prodloužit život své pračky, je, pokud vsadíte na pravidelnou údržbu.

Zápach v pračce vzniká především z důvodu usazování nečistot, které se drží v bubnu pračky. „Babským“ receptem je smíchání 3 litrů vody, 1 litru octa a 1 kg krystalové sody. Následně je dobré pračku spustit v intenzivním režimu při nejvyšší teplotě. Cyklus by měl trvat alespoň 120 minut. Tento postup můžete zopakovat i dvakrát až třikrát. Vyčistit byste však měli také těsnicí gumy a dávkovač pracího prášku či aviváže. Pravidelně čistit byste měli také vodní filtr, a to alespoň každé 2 až 3 měsíce. Někdy může být problémová hadice, kde se může zdržovat zbytková voda, především tehdy, pokud se pračka déle nepoužívala. K čištění lze použít i Savo proti plísním a bakteriím nebo Sanytol – čistič pračky.

Největší výhodou jsou rozměry takové pračky. Zpravidla se neliší výškou ani šířkou, ovšem rozhodující je hloubka. Za slim pračky považujeme ty, jejichž hloubka je menší než 50 cm. Jejich objem se pohybuje na úrovni 5 až 8 kg. Dnešní úzké pračky nemají oproti standardním pračkám žádné nevýhody.

Ďalšie články z kategórie Pračky

Vaše hodnocení:
(91.2%)