Pračky LG

Pračky LG – recenze, zkušenosti, cena

Je velmi časté, že spotřebitelé zůstávají věrní osvědčeným značkám, které vlastnili například v minulosti. Pračky LG patří na trhu mezi velmi dobře hodnocené zákazníky i spotřebitelskými testovacími organizacemi. Jihokorejská značka je známá především inovativními technologiemi a funkcemi. Náš srovnávací test praček nejlépe ohodnotil pračku LG FLR5A92WS s WiFi připojením a funkcí parního praní. Vybrali jsme však i další automatické pračky LG a náš test pro vás může být tou nejlepší pomůckou pro správný výběr té nejlepší pračky do domácnosti.

Publikované: 09.08.2021
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou pračku LG koupit?

Zpracovali jsme kompletní recenze praček, které naleznete v odstavcích níže. Pokud ovšem nemáte čas studovat všechny parametry, může vám pomoci naše přehledná tabulka i s krátkými charakteristikami produktů. Vybrali jsme do ní TOP 3 pračky LG, které zaujaly konkrétními parametry nebo vlastnostmi. Vybrány byly na základě odborné metodiky srovnávacího testu. I z toho důvodu jejich výběrem určitě nic nezkazíte.

Názov Hodnotenie Detail
LG FLR5A92WS   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
LG FSR7A04PG   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
LG FA49V5VW1W   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
LG FLR5A92WS

LG FLR5A92WS

Předem plněná pračka s kapacitou 9 kg prádla, počet otáček 1 200 za minutu, 12 programů, třída účinnosti odstřeďování B, energetická třída A.

Zobrazit více info

Inteligentní automatickou pračku LG FLR5A92WS o objemu pracího bubnu 9 kg můžete díky WiFi spárovat se svým mobilem přes aplikaci LG ThinQ. Pračka využívá technologii AI DD, pomocí které optimalizuje prací cyklus. Nechybí možnost parního praní, odložený start nebo možnost přidání prádla během praní.

Cenový trhák
LG F4TURBO9E

LG F4TURBO9E

Zepředu plněná pračka s kapacitou 9 kg prádla, max. počet otáček 1 360 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Zobrazit více info

Předem plněná pračka LG F4TURBO9E s 9 kg pracím bubnem a tichým invertorovým motorem Direct Drive dokáže na základě zvážení objemu prádla a druhu tkaniny zvolit optimální prací cyklus. Nabízí 14 pracích programů, mezi funkcemi je odložený start i funkce Add Item. Pračka dosahuje až 1 400 ot./min.

Náš TIP
LG F2DV5S8S1

LG F2DV5S8S1

Zepředu plněná pračka s kapacitou na 8,5 kg prádla, max. 1 200 otáček za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování B.

Zobrazit více info

V našem srovnávacím testu je i tato cenově dostupná pračka LG. Jedná se o volně stojící pračku standardních rozměrů s kapacitou pracího bubnu na 8,5 kg prádla. Tento model dokáže detekovat množství prádla a typ materiálu (technologia chytrého praní AI DD). Nabízí 14 pracích programů včetně parní funkce.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Nabídka výrobce LG je v tomto segmentu velmi rozmanitá. Pračky LG jsou známé především svojí inovativností, zajímavými technologiemi, řadou funkcí a moderním designem. Při porovnávání praček jsme brali v úvahu výsledky odborných spotřebitelských testů i názory spotřebitelů. Rovněž jsme si připravili odbornou metodiku testování, kdy jsme porovnávali nejdůležitější parametry. Základem pro nás samozřejmě bylo to, jak jsou zákazníci spokojení s kvalitou praní, máchání a odstřeďování. Velký vliv na závěrečné rozhodnutí spotřebitele má i to, jaká je spotřeba vody a el. energie, jaká je délka pracího cyklu, ale také to, jaké programy pračka nabízí.

Výsledná kvalita praní
Efektivita máchání a odstřeďování
Spotřeba vody a el. energie
Ovládání a obsluha
Programová výbava a funkce
Hlučnost

Automatické pračky LG již dávno nejsou vyráběné jen v Jižní Koreji. Dnes se pračky LG vyrábějí také v Evropě. Modely této značky patří v rámci konkurence mezi dražší. Srovnatelné jsou například s pračkami Samsung, Electrolux nebo AEG. Kvalitativně je třeba vždy porovnávat cenově srovnatelné modely. I levnější modely praček LG jsou dnes poháněné kvalitními, a hlavně tichými, invertorovými motory, což je velkou výhodou. Výrobce na motor poskytuje záruku až 10 let. Průzkum trhu jsme realizovali díky databázi portálu Heureka.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze praček LG

Připravili jsme pro vás recenze konkrétních modelů praček LG, které jsme po detailním průzkumu trhu zařadili na svůj seznam. Během průzkumu trhu jsme zjistili, že pračky LG dosahují velmi vysokých hodnocení a od spotřebitelů získávají velmi dobré reference. Patří mezi nejlépe hodnocené pračky. V portfoliu výrobce se nachází dražší i cenově dostupnější modely a lze si vybrat i v případě, že se orientujete na cenu. Náš srovnávací test praček je nezávislý a založený na objektivním posuzování jednotlivých parametrů. Spotřebiteli se snažíme poskytnout reálný obraz o silných, ale také slabých stránkách konkrétních praček.

Víťaz testu

LG FLR5A92WS

Předem plněná pračka s kapacitou 9 kg prádla, počet otáček 1 200 za minutu, 12 programů, třída účinnosti odstřeďování B, energetická třída A.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Předem plněná inteligentní pračka LG FLR5A92WS spotřebiteli nabízí solidní výsledky praní. Na výběr je 12 programů, což není v porovnání s konkurencí nejvíc, ale nechybí praní v páře, antialergický program ani rychlý program. Díky tichému invertorovému motoru je pračka tichá (71 dB při odstřeďování), součástí výbavy je inteligentní systém praní AI DD a AI Wash. Dochází tak k optimální volbě pracích programů a nejvhodnější kombinaci pracích pohybů, díky čemuž jsou spotřebitelé s výsledky praní velmi spokojeni. Max. náplň 9 kg patří k těm větším, motor produkuje „jen“ 1 200 ot./min.

Na výběr je čistící program, samostatné máchání a odstřeďování i program Steam pro alergiky. Aplikaci můžete ovládat na dálku a přes aplikaci LG ThinQ rozšířit programovou nabídku o nové prací cykly. Pozitivně hodnotíme funkci Add Item – možnost přidat prádlo během praní. Spotřebitelům se zamlouvá inteligentní diagnostika Smart Diagnosis. Pračka se ovládá pomocí otočného regulátoru, vše podstatné se zobrazuje na dobře čitelném LED displeji. Ovládací panel je v češtině.

Pračka patří do energetické třídy A. Hlučnější je jen při odstřeďování, dosahuje hladiny hluku 71 dB. Nechybí uzamčení ovládacího panelu (dětská pojistka) ani restart programu po výpadku proudu. Pračka disponuje ochranou proti přetečení, Aqua stop chybí.

Pozitíva

Parní praní
WiFi připojení a intuitivní ovládání
Smart diagnostika

Negatíva

Délka programů
Menší výběr programů

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: A ● Max. kapacita naplnění: 9 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 12 ● Hlučnost odstřeďování: 71 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ano ● Rozměry: 60 cm x 85 cm x 58 cm (Š x V x H)

Cenový trhák

LG F4TURBO9E

Zepředu plněná pračka s kapacitou 9 kg prádla, max. počet otáček 1 360 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Předem plněná pračka s 9kg pracím bubnem je vhodná i pro vícečlennou domácnost. LG F4TURBO9E je vybavena tichým, invertorovým motorem Direct Drive s technologií AI DD. Díky tomu dokáže na základě zvážení objemu prádla a druhu tkaniny zvolit optimální prací cyklus. Celkově má ​​pračka až 14 pracích programů. Mezi nimi i rychlý program TurboWash, syntetika, smíšené prádlo, bavlna či sportovní oblečení. Maminky, ale i alergici si budou pochvalovat program pro alergiky a parní program Steam+. Spotřebou se automatická pračka LG řadí do energetické třídy B. Pračka je poměrně úsporná i z pohledu spotřeby vody. Přibližná spotřeba vody při standardním cyklu na základě váženého průměru dosahuje hodnoty 50 litrů.

Spotřeba el. energie se pohybuje na velmi příznivé úrovni 58 kWh při standardním pracím cyklu. Mezi funkcemi a programovou výbavou je i odložený start nebo funkce Add Item, kdy můžete po zapnutí pracího cyklu ještě přidat další kousky oblečení. Ovládací panel je dostupný v češtině nebo slovenštině. Na čelní straně se nachází rovněž podsvícený LED displej i s dotykovou plochou pro ovládání teploty, počet otáček či režim praní. Volně stojící pračka LG je také velice tichá, a to i v režimu odstřeďování, kdy může pračka dosahovat až 1 400 ot./min. V rámci pracího programu můžete pro konkrétní programy zvolit i režim – normální a intenzivní.

LG nezůstává novým technologiím nic dlužné, potvrzuje to i funkce Smart Diagnosis, která dokáže přesně identifikovat chybový kód, případně upozornit na znečištění filtrů. Chybí však připojení k WiFi a možnost využití aplikace LG ThinQ, tu nabízí například pračka LG F28V9GW2W. Spotřebitele těší, že mezi přídavnými funkcemi je i program dodatečného odstřeďování, předpírka nebo dětská pojistka. Pračka LG je také vybavena ochranou proti úniku vody. Standardní záruka 10 let na invertorový motor od společnosti LG je rovněž velkým plusem. Některým spotřebitelům se zdá zvuková signalizace ukončení pracího cyklu velmi tichá. Z praček LG patří model LG F4TURBO9E mezi ty, které v poměru ceny a kvality nabídnou opravdu velmi dobré parametry.

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Tichý chod
Řada pracích programů a volba režimů

Negatíva

Tichá zvuková signalizace

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: B ● Max. kapacita naplnění: 9 kg ● Max. počet otáček: 1 360 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 73 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ne ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 56,5 cm (Š × V × H)

Náš TIP

LG F2DV5S8S1

Zepředu plněná pračka s kapacitou na 8,5 kg prádla, max. 1 200 otáček za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Automatické pračky LG jsou svými technologiemi dobře známé. Tento model nabízí až 14 pracích programů včetně parní funkce. Výhodou je také přítomnost sušičky. Disponuje automatickým vážením prádla a dokáže zvolit optimální prací program. Díky WiFi zvládnete v aplikaci provést diagnostiku a stáhnout nové programy k upravení doby programů.

Nejdůležitějším faktorem při praní je to, aby bylo prádlo čisté a aby k němu byla pračka šetrná. Tato kritéria pračka splňuje. Kromě toho, že si můžete vybrat ze 14 pracích programů (bavlna, bavlna+, smíšené prádlo, ruční praní, jemná péče…), můžete využít i inteligenci samotné pračky. Ta využívá systém AI DD, který program vybere za vás. Prádlo zváží, rozpozná míru znečištění a jemnost materiálu. Následně zvolí optimální typ a délku programu. Tomu se přizpůsobí i pohyb bubnu.

Mezi programy se nachází také parní praní (Steam), které je vhodné pro alergiky k eliminaci bakterií. Při použití pracích prostředků prádlo velmi dobře osvěží. Velmi často budete možná využívat i rychlý program TurboWash 59 – jde o hodinový program. Pokud nestíháte pračku spustit, máte k dispozici předpírku nebo funkci odloženého startu (3–19 hodin). Maximální kapacita pracího bubnu je 8,5 kg. Při sušení je to 5 kg. Sušení je poměrně efektivní, ale doba sušení je delší. Mezi přídavnými funkcemi nechybí například možnost přidání prádla v průběhu cyklu nebo intenzivní máchání. Prádlo je však zmačkanější.

Ovládání je maximálně intuitivní, probíhá za pomoci ovládacího panelu s displejem a otočného regulátoru. Celé menu je v českém jazyce. K nastavení teploty a aktivování přídavných funkcí je zde právě displej s dotykovými tlačítky. Díky přítomnosti WiFi však můžete pračku zapnout na dálku. Pračka vás na dálku dokáže upozornit, že právě doprala. Stačí povolit notifikace. Mobilní aplikace ThinQ LG slouží také k diagnostice pračky a její údržbě.

Spotřebitelé velmi chválí tichý chod automatické pračky se sušičkou. Hlučnost dosahuje maximální hodnoty kolem 72 dB – a i to jen při maximálních otáčkách v případě odstřeďování prádla. Na invertorový motor Direct Drive poskytuje výrobce záruku 10 let. Jedná se o slim pračku, protože hloubka činí jen 47,5 cm. I to je důvod, proč je objem bubnu menší.

Pokud hledáte právě úzkou pračku, pak vám menší objem bubnu určitě nebude vadit. Hloubka pračky je 47,5 cm. Spotřebitelé oceňují právě tento kompaktní rozměr. Hlavní výhodou je přítomnost sušičky, jejíž objem není nijak výrazně omezený. Kapacita činí 5 kg a účinnost sušení v praxi je velmi dobrá. Spotřebitelům se líbí tichý chod a velmi dobře vyprané prádlo. Také se jim zamlouvá přítomnost WiFi, ačkoli někteří pro změnu avizují, že funkce aplikace jsou omezené a vůbec ji nepoužívají. Výhodou je však v případě oprav. Ovládání prostřednictvím mobilu však pro někoho může mít smysl, praktické je například upozornění o konci pracího cyklu, které vám přijde na mobil.

Rodiče i alergiky určitě potěší přítomnost parního programu Steam. Některé těší, že pračka sama upozorní na nutnost vyčištění bubnu. K tomu je určený samostatný program. Pračka se sušičkou je poměrně drahá, ale je třeba brát v úvahu, že jde o slim pračku se sušičkou, která v kompaktních rozměrech nabízí 2 v 1.

Pozitíva

Kombinace pračky a sušičky
Velmi tichý chod
Možnost přidání prádla po spuštění cyklu

Negatíva

Vzhledem ke kapacitě vyšší cena

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: C ● Max. kapacita pračky: 8,5 kg ● Max. kapacita sušičky: 5 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 72 dB ● Parní program: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ano ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 47 cm (Š × V × H)

LG F28V9GW2W

Zepředu plněná pračka s kapacitou 8,5 kg prádla, max. počet otáček 1 170 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Slim pračky jsou v tomto segmentu stále žádanější. Důvodem je především to, že jsou díky menší hloubce kompaktnější a v menších koupelnách díky nim ušetříte spoustu místa. LG F28V9GW2W je menší pračkou s objemem bubnu 8,5 kg. LG F28V9GW2W patří do energetické třídy A a je velmi úsporná i z hlediska vody či el. energie. Invertorový motor vyprodukuje 1 170 ot./min. a díky technologii AI DD nabídne spotřebiteli optimální volbu pracího cyklu. Po naplnění pračky software prádlo zváží a určí na základě jemnosti vláken ideální prací program. Těch má zepředu plněná pračka až 14. Nejkratší program TurboWash zvládne vyprat již za 39 minut.

Samozřejmostí jsou prací programy jako bavlna, vlna, čištění bubnu, pro alergiky či syntetika. Program pro alergiky je dokonce certifikovaný organizací BAF, a je tedy zárukou likvidace až 99,9 %. LG F28V9GW2W je díky funkci Steam+ zároveň i parní pračka. Pračka je velmi tichá a ani při odstřeďování nepřekročí hladinu hluku 75 dB. Velmi se nám zamlouvá i ovládání pračky. Otočný regulátor vám zjednoduší výběr programu a dotyková plocha s podsvíceným LED displejem vám dává možnost zvolit si teplotu i přídavné odstřeďování. Speciálním vylepšením je redukce pomačkání. Prádlo je tak po máchání i odstřeďování mnohem méně pomačkané, a při žehlení tak ušetříte spoustu času. Pračka je k oblečení maximálně šetrná.

Ten, koho nebaví dotykový ovládací panel a otočný regulátor, může využít aplikaci LG ThinQ. Po připojení se k ní můžete pračku dokonce zapnout na dálku. Primárním účelem je samozřejmě diagnostika pračky v případě poruchy. Přes WiFi pračku snadno spárujete s vaším smartphonem a kompatibilní je aplikace i s technologiemi Alexa a Google Assistant. Přes aplikace můžete stahovat i aktualizace softwaru pro optimalizaci pracích cyklů. Pračka LG F28V9GW2W s parní funkcí nezklame ani provedením. Materiály jsou kvalitní, přední sklo je tvrzené a buben z kvalitního nerezu. Chod je velmi tichý a nelze zapomenout ani na garantovanou záruku na motor v délce 10 let.

Pozitíva

Tichý chod
Parní funkce
AI DD a množstevní automatika

Negatíva

Vyšší cena

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: A ● Max. kapacita naplnění: 8,5 kg ● Max. počet otáček: 1 170 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 71 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ano ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 47,5 cm (Š × V × H)

LG F4WV710P0E

Zepředu plněná pračka s kapacitou 10,5 kg prádla, max. počet otáček 1 360 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Inteligentní, zepředu plněná pračka LG F4WV700P0E je výsledkem pokrokových řešení a moderního designu, kterým se LG pračky i samotný výrobce prezentují. Spotřebiteli přináší optimální výsledek praní a celkově až 14 volitelných programů, díky kterým můžete docílit dokonalé čistoty praného prádla. O vše se stará tichý invertorový motor s technologií AI DD. Na motor je záruka 10 let. Technologie dokáže po zvolení programu přizpůsobit pohyb bubnu. Detekuje jemnost vláken i hmotnost praného prádla, automaticky nastaví optimální dobu praní. Buben má sám o sobě objem až 10,5 kg. Automatická pračka je tedy vhodná pohodlně pro čtyř- až pětičlennou rodinu. Motor produkuje 1 360 ot./min.

Vybírat můžete z programů pro sportovní oblečení, ruční praní, vlnu, čištění bubnu, samostatné máchání a odstřeďování, které můžete nastavit i poté, co by se vám prádlo zdálo ještě příliš navlhlé. Samozřejmostí je program ECO a rovněž program pro bavlnu. Nejzajímavějším programem je ten určený pro praní dětského prádla, využít můžete i parní funkci. LG je tak parní pračka s programem Steam. Velmi pozitivně hodnotíme funkci Add Item, tedy možnost přidat prádlo během praní. Spotřebitelům se velmi zamlouvá i program TurboWash určený k rychlému praní, trvá jen 60 minut a výsledek je velmi uspokojivý, především pokud jde o čerstvé skvrny. Pračka se jednoduše ovládá za pomoci otočného regulátoru. Vše podstatné zobrazuje podsvícený a dotykový LED displej.

Ovládací panel je česky. Futuristické směrování LG pračka nezapře a technologie LG ThinQ ve spojení s WiFi vám umožňuje udržovat pračku v dokonalém stavu. Připojení k WiFi však slouží především k diagnostice pračky v případě poruchy. K dispozici jsou i chybové kódy. Automatické pračce umožňuje tato konektivita vylepšovat software AI a vylepšit můžete některé prací programy. Pračka patří do energetické třídy B. Z pohledu hluku je hlučnější pouze při odstřeďování, kdy dosahuje hladiny hluku 72 dB. Nechybí ani uzamčení ovládacího panelu – dětská pojistka. Disponuje i ochranou proti úniku vody. Design pračky je poměrně jednoduchý, typická bílá a tónované tvrzené sklo dojem určitě nekazí.

Pozitíva

WiFi připojení a intuitivní ovládání
Parní praní
Tichý chod

Negatíva

Délka ECO programu – 4 hodiny

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: B ● Max. kapacita naplnění: 10,5 kg ● Max. počet otáček: 1 360 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 72 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ano ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 56,5 cm (Š × V × H)

Další zajímavé produkty

Portfolio výrobce praček značky LG je velmi bohaté a nabízí opravdu široké spektrum modelů. Mezi modely plněnými zepředu se nacházejí dražší i levnější pračky. TestMagazín na základě odborné metodiky testování vybral ty pračky, které vyhověly hodnoceným kritériím. Zároveň však nelze zpracovat recenze všech produktů. Vybrali jsme proto i další, alternativní automatické pračky LG, které stojí za zvážení. Prohlédněte si detailněji sekci dalších zajímavých produktů a možná mezi nimi najdete to, co hledáte.

Předem plněná pračka LG FA49V5VW1W disponuje pracím bubnem o objemu 9 kg. Tichý, invertorový motor Direct Drive spolupracuje s technologií AI DD pro detekci hmotnosti prádla a detekci měkkosti. Nechybí ani možnost přidání prádla během praní nebo parní funkce. Na výběr je 14 programů.

Pračka LG FB48V3TN3W disponuje pracím bubnem o objemu 8 kg. Díky technologii AI DD je samozřejmostí automatické vážení, detekce jemnosti vláken a optimální volba pracích pohybů pro efektivní a šetrné praní. Plusem je možnost přidání prádla během praní. Spotřeba vody na jedno praní/cyklus je 49 litrů.

Pračka LG F27V3HY6W zaujme příznivou cenou a kvalitním zpracováním. Objem pracího bubnu je 7 kg, což je méně než u konkurenčních modelů. Díky programu Steam však nabízí parní praní. Prezentuje se velmi tichým chodem. Patří do energetické třídy D. Nabízí 14 programů a nékolik přídavných funkcí, například i odložený start.

Do našeho alternativního výběru se dostala také předem plněná pračka LG FA94V5UVW1. Jedná se o model inteligentní pračky, který dokáže využívat díky WiFi i funkce aplikace LG ThinQ. Objem pračky je 9 kg. Během pracího cyklu můžete přidat další prádlo. Potěší funkce odloženého startu. Chod je velmi tichý. Pračka využívá technologii AI DD pro detekci hmotnosti a měkkosti prádla.

Parametry může některým spotřebitelům vyhovovat také automatická pračka LG F2DV9S8H2. Bohatá programová výbava se 14 programy obsahuje program pro alergiky. Praktická je také funkce Add Item nebo odložený start. Objem pracího bubnu je 8,5 kg. Volit lze i intenzitu praní některých režimů. Zapnout lze i samostatné máchání.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Někdy je pro spotřebitele velmi náročné si na základě parametrů vybrat jakýkoli spotřebič. I v případě praček platí, že spotřebitel investuje do modelu, o kterém ví, že má dostatek referencí. Právě proto jsme pro vás připravili tabulku TOP 5 nejprodávanějších praček LG. Při výběru však vždy zohledněte vlastní preference a požadavky, které na automatickou pračku máte.

Názov Hodnotenie Detail
LG FA94V5UVW05*Zobrazit produkt
LG FA4TURBO9E5*Zobrazit produkt
LG F2DV5S8S15*Zobrazit produkt
LG FA2S8V3GY3W5*Zobrazit produkt
LG FSR5A34WG5*Zobrazit produkt

V případě, že si nechcete pračku vybírat, aniž byste si podrobně prostudovali všechny parametry, přečtěte si nejprve naše průvodce výběrem. To, jak vybrat zepředu plněnou pračku a shora plněnou pračku, se dozvíte v samostatných testech.

Otázky a odpovědi – FAQ

Jste majitelem pračky LG? Potřebujete něco vědět o recenzovaných modelech, případně potřebujete poradit s konkrétním modelem pračky? Podělte se s námi o své zkušenosti nebo se na nás obraťte se svými dotazy. Rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Na vaše dotazy se snažíme odpovídat v co nejkratším možném čase.

Vodní kámen v pračce je závažným problémem, který se může projevit po delší době používání, a jeho účinky mohou mít fatální následky. Důvodem, proč se vodní kámen v pračce usazuje, je nejčastěji tvrdá voda. Nejde o žádný reklamní trik, ale čisticí prostředek Calgon je speciálním přípravkem, který při pravidelném používání dokáže částečně odstranit vodní kámen (rozpustit). Zároveň je účinný také v boji se zápachem v pračce. Důležité je rovněž průběžné čištění bubnu pračky a dávkovače aviváže a pracích prostředků. V neposlední řadě také vodního filtru. Nejlepší, jak prodloužit život své pračky, je, pokud vsadíte na pravidelnou údržbu.

Zápach v pračce vzniká především z důvodu usazování nečistot, které se drží v bubnu pračky. „Babským“ receptem je smíchání 3 litrů vody, 1 litru octa a 1 kg krystalové sody. Následně je dobré pračku spustit v intenzivním režimu při nejvyšší teplotě. Cyklus by měl trvat alespoň 120 minut. Tento postup můžete zopakovat i dvakrát až třikrát. Vyčistit byste však měli také těsnicí gumy a dávkovač pracího prášku či aviváže. Pravidelně čistit byste měli také vodní filtr, a to alespoň každé 2 až 3 měsíce. Někdy může být problémová hadice, kde se může zdržovat zbytková voda, především tehdy, pokud se pračka déle nepoužívala. K čištění lze použít i Savo proti plísním a bakteriím nebo Sanytol – čistič pračky.

Největší výhodou jsou rozměry takové pračky. Zpravidla se neliší výškou ani šířkou, ovšem rozhodující je hloubka. Za slim pračky považujeme ty, jejichž hloubka je menší než 50 cm. Jejich objem se pohybuje na úrovni 5 až 8 kg. Dnešní úzké pračky nemají oproti standardním pračkám žádné nevýhody.

LG F4WT409AIDD

Zepředu plněná pračka s kapacitou 9 kg prádla, max. počet otáček 1 400 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: A.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zepředu plněná pračka LG patří mezi velmi pozitivně hodnocené modely. Jde o chytrou automatickou pračku se SMART technologiemi. Nouzi při jejím používání nebudete mít ani díky 9kg pracímu bubnu. Ještě větší objem nabídne automatická pračka LG F4WV710P0E – 10,5 kg. Buben je poháněn velmi tichým, invertorovým motorem Direct Drive s technologií AI DD. LG na motor standardně dává 10letou záruku. V zásadě je pračka LG F4WT409AIDD „nacpaná“ inovacemi a funkcemi. Kromě tichého motoru uživatelé dobře hodnotí i jednoduché a intuitivní ovládání. Vše usnadňuje velký otočný regulátor s kovovým povrchem a LED displej s podsvícením a dotykovými tlačítky. Funkce jako odložený start nebo restart programu jsou rovněž přítomné.

Nejvyšší míra inteligence se však na pračce projeví díky komunikaci s vaším smartphonem. Přes WiFi můžete s pračkou komunikovat a využívat nejen funkci SmartDiagnosis pro chytrou diagnostiku chyb, ale také můžete dostávat upozornění o tom, že pračka právě doprala, a můžete pračku na dálku i zapnout. Vše zajišťuje aplikace LG ThinQ, vaše domácnost ve společnosti spotřebičů LG tak může být opravdu velmi futuristická. Spárování je otázkou několika sekund. To nejdůležitější: efektivita praní je na velmi vysoké úrovni, stejně jako máchání a odstřeďování prádla. Se zápachem z pračky se nesetkáte díky celému spektru programů, mezi nimiž je i čištění bubnu. Kromě toho je přítomen i parní program, program na bavlnu, syntetiku či pro alergiky. Parní pračka LG s technologií Steam má od zákazníků velmi pozitivní reference.

Technologie AI DD využívá množstevní automatiku. Prací buben prádlo zváží a dle materiálu určí i program. Délka některých programů je však poměrně značná. Časem si však člověk osvojí odzkoušené programy, nastavit si můžete i různé jiné parametry. Například prádlo můžete přidat i poté, co jste cyklus spustili – jde o funkci Add Item. Pračka patří do energetické třídy D. Spotřeba není nijak výrazně vysoká. Problém není ani s hlučností při odstřeďování, 75 dB je průměrná hodnota. Buben má na povrchu nerezové lopatky, kterými zajišťuje vyšší efektivitu praní. Materiály jsou velmi kvalitní. Designově pračka rovněž působí velmi solidně. Pro bezpečnost je pračka vybavena ochranou proti úniku vody.

Pozitíva

Integrovaná WiFi – smart funkce
Parní funkce
Přidání prádla během praní

Negatíva

Delší prací programy

Třída účinnosti odstřeďování: A ● Energetická třída: D ● Max. kapacita naplnění: 9 kg ● Max. počet otáček: 1 400 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 75 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ano ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 56 cm (Š × V × H)

LG F26V2WN3W

Zepředu plněná pračka s kapacitou 6,5 kg prádla, max. počet otáček 1 200 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování: B.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tento model patří mezi malé pračky s přívlastkem slim. Hloubka bubnu je totiž menší než 50 cm, konkrétně 45,5 cm. Menší je tak i kapacita pracího bubnu – 6,5 kg není nejméně, ale vhodná je spíše do koupelen s menší výměrou. Navzdory menším rozměrům pračka nepatří mezi průkopníky v úspornosti. Na základě odborných testů, kdy byla prováděna spotřeba vody a el. energie, byla pračka LG zařazena do energetické třídy E. Invertorový motor s chytrým systémem AI DDTM je již tradiční zárukou tichého chodu. Na motor rovněž platí záruka 10 let od výrobce. Nejvyšších otáček dosahuje pračka při odstřeďování – 1 200 ot./min.

O počet pracích programů nouze rozhodně není. K dispozici jich je 14 – bavlna, ECO, syntetika, jemná vlákna či sportovní oblečení. Parní program – podobně jako pračka LG F4WV710P0E – nemá. Mezi funkcemi nechybí odložený start se zpožděním od 3 až do 19 hodin. Silnou stránkou moderních praček LG jsou právě inovace. Jednou z nich je i SmartDiagnosis – chytrá diagnostika, jež dokáže na základě hlášení chybového kódu upozornit uživatele na problémy, které je třeba řešit. Ovládání otočným regulátorem a dotykovými tlačítky je jednoduché a praktické. Důležité údaje zobrazuje LED displej. Pračka disponuje i ochranou proti úniku vody.

Jak to už v případě praček LG bývá zvykem, technologie AI DDTM má svá specifika a je velmi praktická. Sama totiž zváží objem prádla, detekuje jemnost vláken a následně určí prací cyklus. Ten si však můžete zvolit i vy. Potom LG stanoví dobu praní. Někdy jsou však časy pořádně přehnané, především u některých programů (ECO nebo dětské prádlo). Velkým plusem jsou z našeho pohledu programy jako čištění bubnu nebo rychlý, 30minutový program. Add Item vám umožní přidat kousky prádla i poté, co jste už prací cyklus zapnuli. Objem bubnu je 59 litrů, dvířka se otevírají do levé strany a jsou vyrobena z tvrzeného skla. Pračka má také funkci dětské pojistky.

Pozitíva

Kompaktní rozměry
Tichý chod
Velké množství programů

Negatíva

Horší úspora vody

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: E ● Max. kapacita naplnění: 6,5 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 74 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● WiFi: ne ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 45,5 cm (Š × V × H)

LG FTBU4AIDDUW

Zepředu plněná pračka s kapacitou na 9 kg prádla, 1 400 otáček za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování B.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Tato pračka LG je zárukou dokonale vypraného prádla. Zákazníci jsou s výsledky praní velmi spokojení. Pračka umožňuje vybírat až ze 14 programů. Mezi nimi i eco, bavlna, syntetika, ruční praní, tiché praní nebo rychlý program. Specifický je parní program určený pro alergiky nebo dětské prádlo. Výhodou programu Steam je i to, že prádlo není tak pomačkané a často ho ani není nutné žehlit.

V rámci flexibility lze aktivovat předpírku, odložený start nebo přídavné odstřeďování. Lze aktivovat dětskou pojistku. Ocenit je určitě potřeba možnost přidání prádla již během aktivního pracího cyklu. Po skončení pracího cyklu pračka upozorní okolí akustickým signálem.

Spotřebitelé chválí šetrnost pračky k prádlu. Buben disponuje praktickými nerezovými lopatkami, které nezpůsobují zadírání. Díky technologii AI DD se navíc každý program vyznačuje odlišným pohybem bubnu. Pračka se tak v každém programu chová k oblečení optimálně. V případě, že program nedokážete vybrat, klidně můžete vsadit na inteligenci pračky. Ta detekuje množství prádla, které zváží, a také typ vláken. Následně vybere ze tří programů – bavlna, smíšené prádlo nebo syntetika. Mnozí zákazníci však avizují, že programy jsou velmi dlouhé. Nejdelší je program Eco, který může trvat i déle než tři a půl hodiny.

Ovládacímu panelu dominuje otočný regulátor, kterým vybíráte program. Dodatečná nastavení teploty či otáček odstřeďování můžete provádět na dotykovém panelu s displejem. Všechny nápisy jsou v českém jazyce. Ovládání je velmi nenáročné i pro technicky méně zručné lidi. Pračka je navíc velmi tichá – max. 73 dB. Vybavena je invertorovým motorem Direct Drive. Na ten má zákazník již tradičně záruku 10 let. Zařízení je rovněž velmi úsporné a patří do energetické třídy B. Na jeden prací cyklus spotřebuje v průměru 53 litrů vody.

Model pračky LG FTBU4AIDDUW splnil naše očekávání. Rozhodně v ničem nezklamal a svědčí o tom i názory a reference zákazníků. Pračka pere spolehlivě a nabízí stejně bohatou programovou výbavu jako dražší modely. Spotřebitelé oceňují jednoduché ovládání. Také se jim líbí tichý chod, který je doménou praček LG. Je třeba opravdu ocenit, že tato úsporná pračka má spotřebu vody o téměř 27 litrů menší než menší slim pračka se sušičkou LG F2DV5S8S1. I proto právem patří do energetické třídy B, a to i po zpřísnění hodnocení. K dispozici však nemáte sušičku, což není tak důležité, pokud nehledáte přímo pračku se sušičkou. Máte k dispozici parní program. Faktem je, že některé programy jsou příliš dlouhé.

Bez problémů si dokážete díky dotykovému panelu nastavit teplotu vody, otáčky odstřeďování nebo aktivovat přídavné funkce, např. odložený start, předpírku či přídavné máchání. Pračka také umožňuje přidat prádlo v průběhu pracího cyklu. Objem bubnu je 9 kg prádla na jedno naplnění. Nejde o největší objem v této třídě, avšak pro běžnou domácnost je dostačující. Pračka je cenově dostupná a splní všechny požadavky. Ovládání prostřednictvím WiFi není nutností, a proto nebereme tuto absenci jako nedostatek.

Pozitíva

Vynikající výsledky praní
Velký buben
Parní praní

Negatíva

Délka programů

Třída účinnosti odstřeďování: B ● Energetická třída: B ● Max. kapacita pračky: 9 kg ● Max. počet otáček: 1 400 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 73 dB ● Parní program: ano ● Odložený start: ano ● WiFi: ne ● Rozměry: 60 cm × 85 cm × 56,5 cm (Š × V × H)

LG F72J5HY3WE

Pračka s předním plněním s kapacitou 7 kg prádla, počet otáček 1 170 za minutu, 14 programů, třída účinnosti odstřeďování B.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Relativně levná pračka značky LG se slim konstrukcí, která v poměru k výkonu nabízí velmi bohatou funkcionalitu. V rámci programové výbavy nabízí také funkci parního praní. Velkou devizou pračky je tichý chod a záruka 10 let na invertorový motor. Inteligentní pračka umožňuje nahrání programů z aplikace přes NFC. Disponuje i technologií AI DD.

Předem plněná pračka LG má v nabídce 14 pracích programů. Zároveň využívá systém automatického praní díky technologii AI DD. V takovém případě stačí vybrat jeden z programů bavlna, smíšené prádlo nebo synetitka a umělá inteligence si odváží množství prádla, stanoví otáčky i dobu trvání pracího cyklu. Zároveň detekcí dalších náplní pračka dokáže cyklus více a více zefektivňovat. Maximální náplň pracího bubnu je 7 kg. V programové nabídce je také rychlý 14minutový program, program pro ruční praní, sportovní oblečení nebo čištění bubnu. K dispozici je také samostatný program pro máchání a odstřeďování.

Plusem je také parní funkce pračky. Díky technologii Steam dokáže použitím páry pračka odstranit 99,9 % alergenů a zároveň zabraňuje krčení prádla. Ideální je používat parní funkci při dětech nebo lidech s citlivou pokožkou. Při použití aviváže je prádlo nádherně aromatizované. Další programy lze do pračky stáhnout přes LG aplikaci a prostřednictvím NFC rozhraní. Po skončení cyklu pračka upozorní akustickým signálem.

Kromě základní nabídky programů má LGF72J5HY3WE i další přídavné funkce. Mezi nimi například dětský zámek nebo funkci odloženého startu, díky které můžete spuštění pračky odložit. Ona si nastavení zapamatuje a spustíte ji později. Také je zde přídavná funkce přidání prádla (Add Item) během praní. Spustit můžete také program předpírky. Spotřebič se řadí do energetické třídy D. LG již tradičně boduje v oblasti tichého praní. Nízká hlučnost je zákazníky velmi vítaná. Na samotný pohon Direct Drive dává výrobce záruku až 10 let. Pračka je vzhledem k hloubce pouhých 45,7 cm vhodná i do menších prostorů.

Na základě dostupných recenzí si levná slim pračka LG zaslouží velmi pozitivní hodnocení. Spotřebitelé si její kvality velmi pochvalují. A není to jen nízká cena. Spotřebič chválí zákazníci z důvodu jednoduchého ovládání a výběru více programů. Přítomný je automatický režim, jehož délka pracích cyklů však mnohým spotřebitelům příliš nevyhovuje. Velká pozitiva pro uživatele má přítomnost parního praní a také rychlý, jen 14minutový program. Mezi programy je i program dětská péče nebo program pro alergiky.

Přidat prádlo můžete díky funkci Add Item i během praní. Samostatný program má pračka pro vlastní čištění nebo máchání a odstřeďování. Ovládací panel můžete uzamknout, aby nedošlo k náhodnému stisknutí. Zákazníci skloňují také vysokou míru úspornosti energií. Výhodou slim provedení je jeho kompaktnost, přičemž maximální kapacita 7 kg je dostačující. Dalším pozitivem je tichý chod pračky, ačkoli někteří zákazníci avizovali při napouštění a vypouštění vody větší míru hluku. Obecně jsou zkušenosti zákazníků velmi kladné.

Pozitíva

Dostupná cena
Tichý chod pračky
Jednoduché ovládání

Negatíva

Občasné zvuky při napouštění/vypouštění vody

Typ: pračka s předním plněním ● Energetická třída: D ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita při praní: 7 kg ● Max. počet otáček: 1 170 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 71 dB ● Parní funkce: ano ● Smart technologie: ano ● Rozměry: 60 x 85 x 45,7 cm (Š x V x H)

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Pračky

Vaše hodnocení:
(90.2%)