Automatické kávovary DeLonghi

Automatické kávovary DeLonghi PrimaDonna, Dinamica, Magnifica, Autentica – porovnání, recenze, cena

DeLonghi je bezpochyby jedním z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších výrobců automatických kávovarů na domácím i světovém trhu. DeLonghi nabízí i kávovary za lidové ceny, ovšem v nabídce má také profesionální pákové kávovary či espressa. V žebříčcích prodejnosti produkty této značky pravidelně okupují přední příčky. V TestMagazínu jsme se rozhodli, že pro spotřebitele připravíme srovnání modelových řad přístrojů DeLonghi. Zvolili jsme i vítěze testu, kterým se stal automatický kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B. V našem článku dále naleznete krátké recenze automatických kávovarů DeLonghi a odpovíme vám i na praktické otázky týkající se jejich ovládání a obsluhy.

Publikované: 10.09.2021
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký kávovar DeLonghi koupit?

Plnoautomatické kávovary DeLonghi se na našem domácím trhu těší velké popularitě. Automatický kávovar spojuje řadu výhod. Za pomoci pár stisknutí tlačítek si namelete čerstvou kávu, připravíte hustou mléčnou pěnu a vychutnáte aroma a chuť úžasné kávy v pohodlí domova. Abyste však nemuseli analyzovat nabídku výrobce a číst rozsáhlé technické/informační listy k produktům, můžete si vybrat z naší tabulky, kde jsou vybrané produkty. Ušetříte čas a zaručeně vyberete dobře. K dispozici máte také krátké charakteristiky produktů, kde najdete základní technické informace. Níže už naleznete kompletní recenze.

Názov Hodnotenie Detail
ECAM 350.55.B   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
ECAM 610.75 MB   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
ECAM 370.95.T   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
DeLonghi ECAM 350.55.B

DeLonghi ECAM 350.55.B

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 300g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Zobrazit více info

Automaticky našlehaná mléčná pěna díky systému LatteCrema a bohatá nabídka až 11 nápojů z nápojového menu, které si připravíte jedním stisknutím. Kvalitní zrnkovou kávu vám umožňuje pomlít ocelový mlýnek. Jednoduchou údržbu zajišťuje samočisticí cyklus. Menší nevýhodou je jen vyšší spotřeba kávy.

Cenový trhák
DeLonghi ECAM 22.110.B

DeLonghi ECAM 22.110.B

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 250g zásobníkem na kávu a příkonem 1 450 W.

Zobrazit více info

Jedná se o jeden z nejprodávanějších modelů mezi automatickými kávovary. Kvalitní mléčnou pěnu si připravíte za pomoci parní trysky. Individuálně si můžete nastavit množství vody i intenzitu kávy. Integrován je také mlýnek na kávu. Přístroj je trochu hlučnější, ale díky signalizaci odvápňování a samočisticímu cyklu vám ušetří spoustu času.

Náš TIP
DeLonghi ECAM 370.95.T

DeLonghi ECAM 370.95.T

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 300g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Zobrazit více info

Automatický kávovar modelové řady Dinamica je zárukou přípravy kvalitní kávy a bohaté mléčné pěny. Ovládání usnadňuje dotykový TFT displej a přehledná nabídka nápojů v „drink menu“. Spustit přípravu svého oblíbeného nápoje můžete také přes mobilní aplikaci. Do paměti si můžete uložit také individuální nastavení nápoje.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

V TestMagazínu jsme do svého srovnávacího testu vybírali jen plnoautomatické kávovary značky DeLonghi. Porovnali jsme několik modelových řad a všímali si aspektů, které jsou pro spotřebitele nejdůležitější. Automatické kávovary bývají vybavené integrovaným mlýnkem na mletí kávy. Mechanismus mletí může být v některých případech odlišný. Pro spotřebitele je podstatné intuitivní ovládání, hustá mléčná pěna, funkce (příprava nápojů) nebo i takové technické údaje, jako je objem zásobníku na kávu či vodu. Mezi zajímavá specifika, která spotřebitelé vyhledávají, patří i dotykový displej nebo možnost uložit si do paměti přípravu vlastního nápoje. Z praktického hlediska jsme také brali v úvahu náročnost údržby kávovarů. V neposlední řadě jsou důležité i názory a zkušenosti spotřebitelů.

Mechanismus mletí kávy
Pěnění mléka
Ovládání a obsluha
Funkce a programy (nápojové menu)
Objem nádoby na vodu/kávu
Hmotnost a rozměry

Do našeho testu se dostaly automatické kávovary DeLonghi nejen na základě námi předem stanovené metodiky testování, ale také jsme brali v úvahu další spotřebitelské testy a jejich výsledky. Abychom spotřebitelům opravdu pomohli s výběrem, produkty musí být dostupné na našem trhu. Dostupnost automatických kávovarů jsme ověřovali přes portál Heureka, ale i v databázích ověřených prodejců, jako je Mall, Alza, Kasa nebo Datart.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze nejlepších kávovarů DeLonghi

Naše krátké recenze obsahují kromě důležitých technických parametrů také praktické informace, jež jsme čerpali od samotných spotřebitelů, kteří mají zkušenosti s funkčností jednotlivých zařízení. V našem výběru se nachází automatické kávovary DeLonghi z různých cenových hladin. Každý spotřebitel si tak určitě přijde na své a vybere z nabídky výrobce DeLonghi. Záleží jen na tom, jaké požadavky na přípravu kávy má samotný spotřebitel. Více informací naleznete v recenzích níže.

Víťaz testu

DeLonghi ECAM 350.55.B

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 300g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Plnoautomatický kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B dlouhodobě patří k nejprodávanějším modelům. A není se čemu divit. Má vše, co od plnoautomatického kávovaru můžete očekávat. Spokojenost zákazníků prokazují jejich samotné zkušenosti. My oceňujeme kvalitní zabudovaný ocelový mlýnek na kávu, se kterým můžete nastavit hrubost mletí kávy – 13 úrovní.

Při porovnávání jsme zjistili, že lze použít i již namletou kávu, což rovněž považujeme za výhodu. Ovládání je intuitivní a po chvíli si na jednotlivé ovládací prvky zvyknete, stejně jako i na informativní LCD displej. Připravovat můžete až 11 druhů nápojů. Až 14 nápojů má na výběr automatický kávovar DeLonghi ECAM 370.95.T, který má dotykový displej s kompletním „drink menu“. Na úvodní obrazovce máte 4 nápoje, zbylé jsou v „drink menu“. Nastavit si můžete množství kávy či vody. Samotné automatické programy dávkují o něco méně vody. Můžete si předvolit vlastní nápoj a uložit jej do paměti.

Systém LatteCrema se postará o to, že přístroj mléčnou pěnu našlehá za vás, všechny kávové nápoje si tak můžete vychutnat se spoustou pěny. Nádobu s mlékem můžete skladovat v ledničce. Oceňujeme i funkci samočištění či ECO režimu. Na potřebu odvápnění vás kávovar DeLonghi upozorní. Nechybí ani možnost připravovat dva šálky kávy současně. Spotřebitelé si občas stěžovali jen na větší dávky kávy a následně větší množství odpadu. Řešením je individuální nastavení intenzity kávy.

Pozitíva

Řada pozitivních recenzí
Automatický systém napěňování mléka – LatteCrema
Automatické čištění

Negatíva

Hlavní menu jen se 4 nápoji
Vyšší spotřeba kávy – více odpadu

Modelová řada: Dinamica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ano ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 300 g ● Zásobník na mléko: 600 ml ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 23,6 × 34,8 × 42,9 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 9,5 kg

Cenový trhák

DeLonghi ECAM 22.110.B

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 250g zásobníkem na kávu a příkonem 1 450 W.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud je vaším cílem pořídit si do domácnosti nebo do kanceláře kvalitní a cenově dostupný kávovar, právě jste ho našli. Mezi spotřebiteli velmi oblíbený automatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110.B sice nedisponuje nádobou na mléko a automatickým systémem napěňování mléka jako kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B, kávu však připraví stejně lahodnou. Kvalitní pěnu připravíte za pomoci parní trysky.

Kávovar je vybaven kvalitním ocelovým mlýnkem a kávu můžete namlít až ve 13 úrovních. Tlak čerpadla je standardních 15 barů. Můžete připravovat dvě kávy současně a můžete si nastavit množství vody, nebo dokonce teplotu kávy a velikost dávky namleté ​​kávy. Součástí je i odkapávací systém. Ovládací panel je mechanický. Šálky můžete nahřívat v horní části. Kávovar má také automatickou funkci vypnutí. Nápojové menu obsahuje klasické espresso, dvojité espresso a espresso lungo.

Údržba je snadná díky samočisticímu systému, který pročistí celý kávovar horkou vodou a párou. Před každým vypnutím se kávovar sám propláchne a zbaví usazenin. Tímto způsobem můžete zrealizovat i odvápňování. Specifikem je systém pro nastavení tvrdosti vody ve 4 úrovních, přičemž kávovar používá i vodní filtr. Kávovar má energeticky úsporný režim. V poměru ceny a kvality překonal naše očekávání a není divu, že patří k nejprodávanějším na našem trhu.

Pozitíva

Dobrá cena
Bezproblémová údržba
Příznivé recenze zákazníků

Negatíva

Bez napěňovacího systému LatteCrema
Trochu hlučnější během přípravy nápojů

Modelová řada: Magnifica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ne ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 250 g ● Zásobník na mléko: - ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 24 × 34 × 43 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 9 kg

Náš TIP

DeLonghi ECAM 370.95.T

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 300g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kávovar patří do kategorie střední cenové třídy, ale díky vylepšeným parametrům, které má, si vyšší cenu může dovolit. V první řadě má čerpadlo tlak až 19 barů, čímž se příprava kávy urychlí a rovněž zkvalitní. Jedná se o plnoautomatický kávovar DeLonghi z modelové řady Dinamica. Zaujme především dotykovým TFT displejem, kde naleznete kompletní nabídku nápojů, které si můžete zvolit jedním stisknutím. Menu je v českém jazyce.

Jedním stisknutím spustíte i mycí cyklus a také vás kávovar upozorní na odvápňování. Vychutnat si jedním stiskem můžete nápoje jako espresso, cappuccino, cappuccino+, latte macchiato nebo horké mléko. Systém LatteCrema se automaticky postará o bohatou mléčnou pěnu. Objem nádrže na vodu je 1,8 litru. Nám se moc líbil i design kávovaru. Oceňujeme také funkci nahřívání šálků a možnost nastavení intenzity (množství) kávy a množství vody. Zapnout můžete také režim úspory energie. Zmínit musíme i ovládání přes mobilní aplikaci Coffee Link, které je však trochu méně intuitivní, ale funguje správně. Můžete si dokonce vytvořit i vlastní nápoje, zvolit a kávovar je připraví.

Nechybí ani odkapávací systém a zásobník na kávovou usazeninu – odpad, který vzniká při přípravě mleté ​​kávy. Integrován je tradičně také ocelový mlýnek s 13 stupni hrubosti mletí. Stejný mlýnek má také kávovar DeLonghi ECAM 22.110.B, nemá však automatický napěňovací systém. Nádoba na mléko je odnímatelná a po nalití mléka ji můžete pohodlně skladovat v ledničce. Vícero spotřebitelů si pochvaluje i možnost regulace výšky trysek podle výšky šálku/sklenice.

Pozitíva

Dotykový barevný displej
Ovládání pomocí mobilní aplikace
Vyšší tlak čerpadla – 19 barů

Negatíva

Hlučnější čerpadlo

Modelová řada: Dinamica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 19 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ano ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 300 g ● Zásobník na mléko: 600 ml ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 24 × 35 × 43 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 9,86 kg

Pre náročných

DeLonghi ECAM 650.85.MS

Plnoautomatický kávovar PrimaDonna s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 2l zásobníkem na vodu, 400g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vrcholem nabídky výrobce jsou automatické kávovary DeLonghi PrimaDonna. Model DeLonghi ECAM 650.85.MS nabízí spotřebiteli maximální komfort, snadné ovládání, minimální údržbu a nejvyšší kvalitu připravovaných nápojů. Jedná se o model s tlakem čerpadla 19 barů a příkonem 1 450 W. Kávovar už na první pohled zaujme prémiovým vzhledem a dokazuje to i kvalitou zpracování. Na čelní straně „udeří“ do očí dotykový displej (4,3 palce), kde máte přehledné ovládací prvky, jednotlivá nastavení a také celé nápojové menu.

Zároveň si každý parametr můžete individuálně nastavovat – množství vody, mléka či intenzita kávy. Ocelový mlýnek s 13 stupni hrubosti mletí zajistí rychle umletou kávu s čerstvým aroma. Zásobník má objem až 400 g. Kávovar disponuje automatickým čištěním i odvápňováním, stačí jen nalít speciální odvápňovací přípravek. V pohodlí domova si můžete vychutnat různé druhy nápojů, včetně ledové kávy, čaje (4 druhy) nebo horké čokolády. Pro každý nápoj je stanovený optimální poměr mléka, vody a kávy. O pěnu se postará automatický systém pěnění mléka LatteCrema. Tím disponuje i levnější automatický kávovar DeLonghi ECAM 370.95.T z modelové řady Dinamica.

Ovládání je možné i přes mobilní aplikaci Coffee Link. Stačí, když se ke kávovaru připojíte přes bluetooth. Do paměti kávovaru či v aplikaci si můžete uložit vámi zvolené nápoje připravované dle vlastních požadavků. Oceňujeme také jednoduchou demontáž ohřívací jednotky, kterou můžete jednou měsíčně umýt i v myčce nádobí. Spotřebitelé si pochvalují ovládání dotykové obrazovky a samozřejmě také kvalitu a rychlost připravovaných nápojů.

Pozitíva

Kvalita kávy se vyrovná pákovému kávovaru
Jednoduché ovládání a údržba
Příprava ledové kávy

Negatíva

Vysoká cena

Modelová řada: PrimaDonna ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 19 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ano ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 2 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 400 g ● Zásobník na mléko: 600 ml ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 26 × 37,5 × 48 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 12,4 kg

DeLonghi ETAM 29.660.SB

Plnoautomatický kávovar Autentica s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 1,4l zásobníkem na vodu, 200g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Automatický kávovar z řady Autentica se řadí mezi cenově dostupné modely. Disponuje velmi slušnou funkcionalitou. Na českém trhu patří tento model mezi velmi oblíbené, což dokazují i ​​čísla prodejů. V našem testu je však také proto, že se modelová řada Autentica vyznačuje platformou ETAM, která je velmi kompaktní.

Zamrzí jen menší nádoba na vodu – 1,4 litru. Jinak je však kávovar vybavený samočisticím systémem a pravidelně vás upozorní i na nutnost odvápnění. Při přípravě nápojů do vyššího skla lze nastavit výšku trysky, což využijete při přípravě kávy s bohatou mléčnou pěnou. O tu se postará systém LatteCrema – automatické napěňování mléka. V rychlém menu máte na výběr až 10 nápojů včetně horkého mléka nebo kávy LONG (americká káva). Kromě toho si do paměti kávovaru můžete uložit také vlastní nápoj.

Ovládání je systematické a jednoduché. Vše usnadňuje podsvícený displej a dotyková tlačítka. Připravovat lze i dvě kávy najednou. Ohřev je velmi rychlý, stejně jako příprava kávy. Na horní straně je také prostor pro ohřev šálků. Káva bude čerstvě umletá díky ocelovému mlýnku s 13 úrovněmi hrubosti mletí. Můžete však použít i předem umletou kávu. Objem zásobníku na kávu je 200 g.

Pozitíva

Rychlá příprava kávy – rychlý ohřev
Kompaktní rozměry
Automatické čištění a odvápňování

Negatíva

Menší nádrž na vodu
Nutnost častějšího odvápňování – software

Modelová řada: Autentica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ano ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,4 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 200 g ● Zásobník na mléko: 600 ml ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 19,5 cm × 34 cm × 48 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 9,1 kg

DeLonghi ECAM 350.75.S

Plnoautomatický kávovar Dinamica s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 300g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Modelová řada kávovarů Dinamica přináší řadu inovací. Zaujme už jen samotným ovládacím panelem, který je i s vypouštěcí tryskou mírně vystoupený z přístroje. Na ovládacím panelu se nachází i malý LCD displej, který vám umožňuje vybírat si až ze 14 nápojů. Samozřejmostí je automatický systém napěňování mléka a také integrovaný ocelový mlýnek s možností nastavení hrubosti mletí. Do osobních nastavení v menu si můžete také zvolit vlastní nastavení pro přípravu kávy – množství vody, intenzita kávy i množství mléka. Příprava kávy je velmi rychlá a přístroj neprodukuje mnoho odpadu. Na zbytkovou vodu je zde i odkapávací systém.

Nám se v případě DeLonghi ECAM 350.75.S zamlouvá také snadná údržba a přítomnost automatického čištění a odvápňování přístroje. Speciální nádobka na mléko se rovněž čistí automaticky. Touto funkcí jsou vybavené vyšší řady kávovarů. Kromě úsporného režimu je k dispozici také režim automatického vypnutí – nastavit můžete jeden z pěti intervalů. Zásobník na vodu má standardní objem 1,8 litru a zásobník na zrnkovou kávu pojme 300 g.

Příprava dvou šálků kávy najednou, nastavitelná výška vypouštěcí trysky a integrovaný mlýnek na kávu – ani tyto prvky a funkce nechybí. Ovládání mobilní aplikací však možné není. Kávovar spotřebitele potěšil i kvalitním zpracováním a designem. Díky výšce 23,6 cm si najde místo v kuchyních, kde jsou skříňky umístěné níže. Nebudete tak mít žádný problém s doplňováním kávy z horní strany. V roce 2020 kávovar úspěšně prošel i odborným spotřebitelským testem časopisu dTest a získal značku kvality.

Pozitíva

Značka kvality časopisu dTest
Velmi intuitivní ovládání a snadná obsluha
Tichý chod

Negatíva

Bez aplikace Coffee link

Modelová řada: Dinamica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ano ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 300 g ● Zásobník na mléko: 600 ml ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 23,6 cm × 34,8 cm × 42,9 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 9,5 kg

DeLonghi ECAM 350.15.B

Plnoautomatický kávovar Dinamica s nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 300g zásobníkem na kávu, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Robustní plnoautomatický kávovar s parní tryskou z modelové řady Dinamica má specifický design. Především nemá displej, což mnozí spotřebitelé považují za výraznější minus. Na druhou stranu přesvědčí svou jednoduchostí. Vzhledem k ceně je však vícero konkurentů v této třídě alespoň základním digitálním displejem vybaveno. Vystupující ovládací panel přístroji dodává moderní vzhled. Dotyková tlačítka jsou podsvícená. Kvalita zpracování je v podání italské značky tradičně na vysoké úrovni. Přestože nemá systém LatteCrema, parní tryska se postará o kvalitní mléčnou pěnu.

Jedním stisknutím připravíte presso a díky dvěma tryskám můžete připravovat i dva kávové nápoje současně. Můžete si vyzkoušet nastavit i vlastní nápoj – množství kávy či teplotu. Záleží na tom, jak silné aroma kávy chcete. Jedním stisknutím připravíte espresso, dvě espressa nebo espresso lungo. Kávovar má odvápňovací i samočisticí program, což výrazně usnadňuje údržbu. Spařovací jednotka je vyjímatelná, a proto ji můžete každý den jednoduše očistit.

Kapacita zásobníku na kávu je až 300 g. Tradičně kvalitním je ocelový mlýnek s regulací hrubosti mletí kávy. Trochu zamrzí, že kávovar nemá prostor pro nahřívání šálků, protože horní část k této funkci není uzpůsobena. Odkapávací mřížka je vyjímatelná, abyste ji mohli pohodlně umýt.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Rychlost přípravy
Kvalita zpracování

Negatíva

Bez automatického systému napěňování mléka
Nemá displej
Bez možnosti nahřívání šálků

Modelová řada: Dinamica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ne ● Nahřívání šálků: ne ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 300 g ● Zásobník na mléko: - ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 23,6 cm × 34,8 cm × 42,9 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 9,5 kg

DeLonghi ECAM 550.65.SB

Plnoautomatický kávovar PrimaDonna s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 380g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Z prémiové řady PrimaDonna se do našeho výběru kávovarů DeLonghi dostal i tento model. Zaujme především unikátním designem a ovládacím panelem s velkým barevným LCD displejem a dotykovými tlačítky. Velmi se nám líbí právě vizuální vyobrazení nápojů v „drink menu“. Za dané peníze rovněž dostanete možnost ovládat kávovar přes mobilní aplikaci Coffee Link. Stačí kávovar spárovat s vaším telefonem přes bluetooth. Ovládání je maximálně intuitivní, a člověka dokonce baví.

Samozřejmostí je příprava kvalitní kávy. O to se stará výkonné čerpadlo s tlakem až 19 barů. V nápojovém menu je 11 nápojů i s mléčnou pěnou, kterou zajišťuje patentovaný systém LatteCrema. Samozřejmostí je možnost nastavit si vlastní nápoj a zvolit také množství pěny, kávy, aroma či vody. K dispozici máte až 3 programovatelné nápoje. Automatický kávovar DeLonghi má zabudovaný ocelový mlýnek. Můžete si nastavit jemnost mletí kávy. Do nádoby můžete nasypat až 380 g kávových zrn. Můžete však použít také namletou kávu. Nedoporučujeme používat „levné“ instantní kávy, které tlak čerpadla přecedí, čímž bude mít káva světlou a vodnatou barvu.

Na horní straně kávovaru se nachází prostor pro nahřívání šálků. Zásobník na vodu má 1,8 litru. Škoda, protože prémiový kávovar DeLonghi ECAM 650.85.MS ze série PrimaDonna má kapacitu až 2 litry. Samočisticí systém a signalizace odvápňování jsou klíčem ke snadné údržbě. K dispozici je také samostatné čištění nádoby na mléko. Spařovač je vyjímatelný, můžete ho tak pravidelně čistit. Chod čerpadla je trochu hlučnější. Kvalita zpracování je na vysoké úrovni, a přestože je prémiová modelová řada PrimaDonna dražší, kvalitou přípravy kávy a funkcionalitou tento deficit dorovnává.

Pozitíva

Ovládání přes mobilní aplikaci
Unikátní design
Barevný 3,5palcový displej – skvělé ovládání

Negatíva

Hlučnější chod

Modelová řada: PrimaDonna ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 19 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ano ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 380 g ● Zásobník na mléko: 600 ml ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 26 cm × 36,1 cm × 46,9 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 11 kg

Nejprodávanější podle portálu Heureka

Rozmanitý počet druhů, neustálé vylepšování, inovace, unikátní technologie a jednoduché ovládání. To jsou důvody, proč jsou automatické kávovary DeLonghi tak oblíbené. To se projevuje i na číslech prodejnosti. Provedli jsme průzkum trhu a na základě databáze prodejnosti portálu Heureka jsme vybrali ty nejprodávanější automatické kávovary. Automatické kávovary jsou obecně dražší záležitostí, ale DeLonghi dokáže v poměru ceny a kvality nabídnout opravdu vysoký standard. Je proto pouze na vás, zda jste ochotní do kvalitního automatického kávovaru investovat.

Názov Hodnotenie Detail
DeLonghi ECAM 290.51.B5*Zobrazit produkt
DeLonghi ECAM 22.115.B5*Zobrazit produkt
DeLonghi ECAM 450.55.S5*Zobrazit produkt
DeLonghi ECAM 290.81.TB5*Zobrazit produkt
DeLonghi ETAM 29.660.SB5*Zobrazit produkt

Srovnání kávovarů DeLonghi Magnifica, Autentica, Dinamica nebo PrimaDonna

Společnost DeLonghi je v tomto segmentu dobře známou firmou, která se těší velké popularitě a má řadu věrných zákazníků. Orientuje se především na výrobu a vývoj kuchyňských spotřebičů. Její kávovary jsou známé po celém světě a právě v této oblasti neustále přichází s novými modely a inovacemi, kterými si získává stále více zákazníků. Kávovary DeLonghi mají několik specifik, která jsou pro milovníky kávy velmi důležitá. Plnoautomatické kávovary s vestavěným mlýnkem a funkcí napěňování kávy se staly fenoménem.

Automatické kávovary DeLonghi nejsou všechny stejné a neliší se jen cenou či funkcemi. Výrobce s postupem let představoval různé modelové řady (výrobní série), které se odlišovaly technologickým pozadím a fungují na jiných platformách (ECAM, ESAM nebo ETAM). Odlišný je nejen software, ovládání, obsluha, rozměry, ale rozdílné jsou také materiály či některé komponenty jako topné těleso nebo napěňovač. V textu si tak ve zkratce představíme modelové řady kávovarů DeLonghi Magnifica, Autentica, Dinamica a PrimaDonna a také to, co je od sebe odlišuje. Dozvíte se i to, proč jsou kávovary DeLonghi tak oblíbené.

Proč kávovary DeLonghi?

Kávovary DeLonghi nejsou na vrcholu prodejnosti náhodou. Dlouhodobě spotřebitelům nabízejí vysokou kvalitu svých produktů. Skuteční milovníci kávy dokážou ocenit především jejich kvalitu, která vyplývá z technologické vyspělosti těchto kávovarů. Výrobce má v této kategorii velmi rozmanitou nabídku produktů. Kromě automatických kávovarů, na které jsme se zaměřili my, má v nabídce také standardní kapslové kávovary, překapávače nebo pákové kávovary. Dokonce má v portfoliu i kombinované kávovary na espresso a překapávanou kávu.

Modelové řady automatických kávovarů DeLonghi

 • Technologická vyspělost – jednou z vlastností kávovarů DeLonghi je, že využívají patentované technologie, kterými konkurence nedisponuje nebo je nemá v tak vysoké kvalitě. Týká se to například mechanismu mletí kávy, práce s tlakem, systému napěňování mléka (LatteCrema System) nebo způsobu přípravy některých speciálních nápojů (např. ledová káva).
 • Jednoduchá údržba – automatické proplachování, odvápňování nebo snadné čištění trysek. Výrobce využívá systémy, kterými údržbu zařízení dokáže velmi zjednodušit a urychlit. Na druhou stranu je kondice kávovaru vždy závislá i na tom, jak o něj pečuje samotný uživatel. Klíčem k co nejdelší životnosti zařízení je pravidelná údržba.
 • Ovládání a obsluha – kávovary DeLonghi mají mechanické nebo elektronické ovládání. Mnohé modely disponují i dotykovými tlačítky nebo barevným LCD displejem. Ovládání automatických kávovarů je velmi jednoduché a intuitivní. Kávu dokážete připravit jedním či dvěma stisknutími (pokud nepočítáme zapnutí kávovaru). Některé dražší modely nabízí i složitější ovládání, důvodem je však nastavování parametrů na základě požadavků uživatele. Obsluha pákového kávovaru má zase své zákonitosti a přesný manuál.
 • Kvalitní zpracování a design – esteticky kávovary DeLonghi působí velmi moderně a stylově. Svým vzhledem se stanou ozdobou každé kuchyně nebo kanceláře. Na celkovou kvalitu mají vliv i použité materiály, na kterých ve většině případů výrobce nešetří.
 • Cena – cenová dostupnost kávovarů této značky je velmi dobrá. Kapslové kávovary nebo espresso kávovary dnes zvládnete koupit v cenovém rozmezí od 1 000 do 2 500 Kč a dostanete opravdu ověřenou kvalitu. Mnohé konkurenční modely jsou dražší a nedosahují úrovně kvality kávovarů DeLonghi.

DeLonghi Magnifica

Jedná se o velmi oblíbenou sérii automatických kávovarů, které patří k cenově velmi dobře dostupným. Jsou postavené na dvou platformách. Automatické kávovary DeLonghi Magnifica s platformou ESAM patří mezi větší kávovary s mechanickým ovládáním. I proto jsou cenově dostupnější. Rozdíly existují především z hlediska designu. Specifikace kávovarů ESAM Magnifica jsou víceméně stejné a rozdíl může být jen v komponentu, jako je parní tryska na napěňování mléka. Některé modely na platformě ESAM nemají manuální napěňovače, ale zásobníky a pěnu připraví automaticky.

Moderní plně automatický kávovar

Na platformě ECAM jsou postavené středně velké kávovary DeLonghi Magnifica. Většinou se tyto modely liší jen barvou a designovými prvky. Cenově jsou rovněž velmi dostupné. Patří sem například i jeden z nejprodávanějších automatických kávovarů DeLonghi ECAM 22.110.B s ocelovým mlýnkem a ruční parní tryskou k napěňování mléka.

DeLonghi Dinamica

Kávovary DeLonghi Dinamica patří do střední cenové třídy. Jedná se o plnoautomatické kávovary, které byly představené v roce 2016, nové modely přišly v roce 2019. Podporují několik automatických programů, mají také zásobníky na mléko a dražší verze i automatické napěňovače. Příprava kávy je rychlejší a pohodlnější. Poznávacím znakem je displej nebo dotyková tlačítka. Levnější kávovary Dinamica mají ještě ruční napěňovač s parní tryskou.

Lépe vybavené kávovary dokonce podporují ovládání mobilem, dokážou připravit latté či latté macchiato, americano, nebo dokonce ledovou kávu. Do této série patří také kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B s patentovaným systémem LatteCrema pro automatickou přípravu husté mléčné pěny a 300g zásobníkem na přípravu kávy. Spotřebitelským testem dTest prošel například kávovar DeLonghi ECAM 370.95.T, který můžete dokonce ovládat prostřednictvím aplikace Coffee Link.

DeLonghi PrimaDonna

Kávovary PrimaDonna označuje DeLonghi za své vlajkové lodě. Přirozeně jde o prémiové modely, a proto je vyšší i jejich cena – snadno se dostanete nad hranici 25 000 Kč. Větší kávovary jsou postavené na platformě ECAM a menší, kompaktnější na platformě ETAM. Dotykovou obrazovkou, automatickým napěňovačem a volbou pro přípravu nápojů je vybaven plnoautomatický kávovar DeLonghi ECAM 650.85.MS.

DeLonghi PrimaDonna

DeLonghi Autentica

Jsou to kompaktnější automatické kávovary postavené na platformě ETAM. V této sérii naleznete spíše modely s elektronickým ovládáním. Obvykle jim nechybí displej a ovládání je velmi intuitivní a jednoduché. Důkazem toho je automatický kávovar DeLonghi ETAM 29.660.SB s automatickým napěňovačem a zásobníkem na mléko. Standardně si můžete nastavit i stupeň hrubosti mletí kávy.

Nejčastější poruchy kávovarů + řešení

Stejně jako u jiných spotřebičů, které používáme denně, může i u automatických a plnoautomatických kávovarů docházet k poruchám. Automatické kávovary DeLonghi patří k velmi spolehlivým a v případě poruchy je jejich oprava – vzhledem k záručnímu i pozáručnímu servisu – poměrně dostupná. S jakými poruchami se můžete setkat nejčastěji?

 • Kávovar netlačí vodu. Problémem může být nefunkční nebo ucpané čerpadlo. Tento problém se často dostavuje tehdy, je-li při přípravě kávových nápojů používána tvrdá voda, a na trase od čerpadla až po ventil se může usazovat vodní kámen. I proto je nutné pravidelné čištění a odvápňování. Pokud je však mechanický ventil příliš zanesený, existuje předpoklad, že i na trase se bude usazovat vodní kámen. Tehdy doporučujeme výměnu čerpadla a také ventilu. Měli byste se obrátit na autorizovaný servis.
 • Parní tryska nefunguje správně a pára je příliš slabá. Nejčastěji se stává, že je tryska ucpaná. Její čištění je nenáročné. Doporučujeme ji odejmout a pořádně vyčistit. Trysku propláchněte vodou a odstraňte případné zbytky mléka.
 • Signalizace prázdného zásobníku na kávu, i když v něm káva je. Zásobník je potřeba vyprázdnit, vyčistit a vysušit. Kávu zkuste nasypat znovu. Pokud tento úkon nepomůže, zkontrolujte, zda kávová zrna nejsou navlhlá nebo zda není víko zásobníku špatně zavřené. Problémem může být i příliš velké množství kávy, kontrolujte také, zda mlýnek není zaseknutý. Pokud ani tyto úkony nepomohou, řešením je obrátit se na autorizovaný servis.
 • Voda teče velmi pomalu nebo vůbec. Nejde-li o chybu čerpadla a není ucpaný ani výpustný ventil, problémem může být příliš jemně namletá káva, která vodu propouští jen velmi pomalu nebo vůbec. Snižte dávku kávy nebo kávu pomelte trochu více nahrubo.
 • Upozornění na odvápnění. Kávovar sám upozorní, že je potřeba jej odvápnit, protože se vytváří vrstva vodního kamene. Použít můžete například čisticí prostředek DeLonghi EcoDecalk DLSC500.
 • Chybový kód – obecná výstraha. Důvodů může být více, špatně uzavřený přední kryt, otevřený zásobník na kávu, nesprávně zavřená nádoba na mléko nebo příliš mnoho kávy v dávkovači.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zajímá vás něco v souvislosti s kávovary DeLonghi? Potřebujete poradit s výběrem? Nedokážete se rozhodnout? TestMagazín vám pomůže. Klidně se na nás můžete obrátit a my vám co nejdříve odpovíme. Rádi vám odpovíme i na otázky ohledně funkcí či technologií, které zařízení využívá. Budeme také velmi rádi, pokud se s ostatními spotřebiteli podělíte o vlastní názor, který s daným tématem souvisí. Případně budeme rádi, pokud přispějete recenzí na konkrétní model kávovaru a řeknete nám o svých zkušenostech. Můžete tak pomoci ostatním, kteří o kávovaru DeLonghi přemýšlí.

Spotřebitelé se na nás obracejí s otázkou, zda je nutné automatický kávovar také čistit, a pokud ano, jak na to. Čištění kávovaru (i toho plnoautomatického) je třeba věnovat čas, odvděčí se vám bezproblémovým chodem a vysokou kvalitou nápoje. Při pravidelné údržbě vždy myslete na to, abyste po přípravě posledního nápoje napěňovací trysku vymyli vodou, vyčistili nádobku na usazeniny a vyprázdnili odkapávací misku. Rovněž pokud má kávovar zásobník na mléko, je nutné jej každý den řádně vymýt. Jednou do týdne doporučujeme vyjmout i filtr a vyčistit. Umístění filtru je obvykle odlišné, ale jeho vyjmutí není náročné. Jednou měsíčně byste měli pořádně vymýt i zásobník na kávu. Na potřebu odvápnění vás dnešní automatické kávovary s radostí upozorní. Používají se tekuté odvápňovače nebo tablety. Nikdy nepoužívejte ocet nebo saponát!

Aby byl váš kávovar v co nejlepší kondici, měli byste jej odvápňovat jednou za měsíc až 2 měsíce. Případně vás na to kávovar upozorní sám. Pokud víte o tom, že používáte tvrdou vodu (nefiltrovanou) a kávovar je denně zatěžován (5 až 10 šálků kávy denně), doporučujeme interval jednou měsíčně, aniž by vás kávovar upozornil. Výhodou automatických a plnoautomatických kávovarů DeLonghi je velmi snadné odvápňování. Mnohé jsou vybavené samočisticím programem. Při odvápňování do nádoby na vodu pouze nalijete dekalcifikační (odvápňovací) prostředek (např. DeLonghi EcoDecalk DLSC500) a spustíte samočisticí cyklus.

„Klíčem“ ke kvalitní pěně je kvalitní mléko, jeho správná teplota a také technika. Pokud se nejedná o plnoautomatický kávovar, který pro vás kvalitní pěnu připraví i bez vaší asistence (stupeň pěnění mléka), k napěňování využijete parní trysku. Mléko musí obsahovat minimálně 3 % tuku. Musíte používat studené mléko. Následně mléko nalijete do ¾ nádoby, ve které budete pěnu připravovat. Doporučujeme nerezovou konvici s ouškem. Trysku ponoříte zhruba 0,5 až 1 cm pod hladinu a spustíte ji, po několika sekundách, kdy se začne tvořit první pěna, ponoříte trysku hlouběji. Mléko se prouděním horké páry postupně zahřívá. Konvičku během napěňování mírně otáčejte. Pěna musí mít pevnou konzistenci a drobné bublinky, ve spodní části vždy zůstane pár mililitrů mléka, což není chyba. Připravit tak můžete kvalitní latté nebo cappuccino.

Jedná se o systém výroby mléčné pěny, který v rámci přípravy kávového nápoje automaticky našlehá mléčnou pěnu. Systém pro přípravu nápoje optimalizuje teplotu mléka a množství horké páry (plus minus 70 °C). Mléčná pěna je hustá a nadýchaná, aby vydržela co nejdéle. Pára ohřeje vždy jen potřebné množství mléka, zbytek mléka zůstává studený a je nachystaný pro přípravu dalšího nápoje. Musíte do něj používat chlazené mléko přímo z lednice. Díky systému LatteCrema můžete připravovat nápoje jako cappuccino, latté, latté macchiato a další.

DeLonghi ESAM 3000 Magnifica

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 120g zásobníkem na kávu, příkonem 1 350 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kávovary modelové řady DeLonghi Magnifica lze koupit za skutečně lidové ceny. Jedná se o automatické kávovary, které nejsou vybavené automatickým systémem pěnění mléka LatteCrema, ale mají jen parní trysku na šlehání mléčné pěny. Pro někoho to však může být výhodou. Stejně jako prémiové modely i DeLonghi ESAM 3000 má ocelový mlýnek s 13 stupni hrubosti mletí. Škoda, že nádoba na zrnkovou kávu má pouhých 120 g, je to však daň za kompaktnější rozměry. Levnější automatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110.B má nádobu o objemu 250 g. Stále však máte možnost nastavit si množství vody, kávy či výšku teploty. Připravovat můžete i dva šálky kávy současně.

Výběr nápojů z menu je samozřejmě chudší. Vybrat si můžete z klasického espressa, espressa lungo nebo dvojitého espressa. Tlak čerpadla je 15 barů. Kávovar má i ohřev šálků. Řada spotřebitelů si všimla, že po skončení přípravy nápoje ještě z trysky vytéká část vody. Všechno však zachytí odkapávací systém. Parní tryska, cappuccino systém, má samostatnou regulaci horké páry a bez problémů s ní vyšleháte kvalitní a hustou pěnu. Potřeba je i správná technika její přípravy.

Údržba je poměrně snadná. Můžete spustit systém automatického čištění a odvápňování. Ohřívací jednotku lze demontovat a umýt v případě, že by ve vyluhovači zůstaly zbytky kávy. Ovládání kávovaru je velmi jednoduché. Jde totiž o mechanické ovládací prvky za pomoci otočného regulátoru a tlačítek. Podle spotřebitelů je kávovar během přípravy nápojů trochu hlučnější. Výhrada směřuje i k častému pročišťování po přípravě nápoje a vyšší spotřebě vody, která je vyšší i kvůli zbytkům vody v hadičkách během přípravy. Delší dobu trvá i nahřívání kávovaru.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Systém automatického čištění/odvápňování
Nastavitelná výška vypouštěcí trysky

Negatíva

Zůstatek vody ve vypouštěcí trysce
Výraznější hluk
Menší nádoba na zrnkovou kávu

Modelová řada: Magnifica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ne ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 120 g ● Zásobník na mléko: - ● Příkon: 1 350 W ● Rozměry: 28,5 × 36 × 37,5 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 10 kg

Dobré recenzie

DeLonghi ECAM 510.55.M

Plnoautomatický kávovar PrimaDonna s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 250g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Plnoautomatický kávovar patří do prémiové modelové řady PrimaDonna. Přestože se jedná o dražší kávovary, model DeLonghi ECAM 510.55.M patří k cenově dostupným a zároveň nabídne výhody prémiové třídy. K nim patří také automatický napěňovací systém s nádobou na mléko a LCD displej s dotykovými tlačítky. Nám se ve srovnávacím testu velmi líbila funkce zapamatování vlastní kávy. Kávu si můžete nastavit podle množství vody, mléka či intenzity kávy – nápoj si můžete uložit do paměti.

Integrován je také mlýnek s možností nastavení hrubosti mletí ve 13 úrovních. Systém LatteCrema je patentovaným mechanismem, který pro vás připraví perfektní mléčné nápoje s hustou pěnou. Dotykovými tlačítky jednoduše zvolíte i možnost přípravy dvou nápojů současně, připravovat můžete např. espresso či espresso lungo – další nápoje naleznete v nápojovém menu, které se zobrazuje na LCD displeji. Ovládací panel má ergonomický tvar, má mírný sklon a ovládání je i z našeho pohledu pohodlnější.

Kávovar můžete ovládat i přes aplikaci Coffee link, kde si můžete vytvořit dokonce i vlastní receptury. Mezi dalšími nápoji jsou nápoje jako caffe latte, espresso macchiato, cappuccino nebo horké mléko. Čerpadlo má výkon až 19 barů, podobně jako mnohem dražší automatický kávovar DeLonghi ECAM 650.85.MS. Kávovar má také automatický čisticí a odvápňovací systém. Programovatelná je i tvrdost vody. Tryska na horkou páru je odnímatelná a snadno se čistí. Zásobník má také indikátor na kávovou usazeninu. Nádoba na zrnka má objem 250 g.

Pozitíva

Poměr cena–kvalita
Mobilní aplikace
Kvalita připravované kávy

Negatíva

Větší rozměry

Modelová řada: PrimaDonna ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 19 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ano ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 250 g ● Zásobník na mléko: 600 ml ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 23,8 × 35 × 47 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 11,8 kg

DeLonghi ESAM 4200 Magnifica

Plnoautomatický kávovar Magnifica s nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 120g zásobníkem na kávu, příkonem 1 350 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jako první překvapí nedostatek v podobě menší nádoby na zrnkovou kávu. Objem je pouhých 120 g, což je poměrně málo. Můžete však použít i namletou kávu. Vyplatí se využít vestavěný ocelový mlýnek s 13 stupni hrubosti mletí. Dopřejete si tak maximálně čerstvou kávu s bohatým aroma.

Mechanickým ovládáním si můžete pohodlně nastavit intenzitu (množství) kávy i vody. V nabídce jsou pouze tři nápoje – espresso, dvojité espresso a espresso lungo. Připravovat tak můžete i dva šálky kávy najednou. Automatický systém napěňování v tomto modelu přítomen není. Myslete však na to, že automatický kávovar koupíte za cenu okolo 7 500 Kč, což je velmi příznivá cena. Spotřebitelé si pochvalují také rychlost přípravy kávy a její výbornou chuť. Chcete-li si dopřát cappuccino či latté, můžete využít parní trysku a našlehat si mléčné pěny tolik, kolik budete chtít.

Zařízení je poměrně kompaktní, hmotnost se pohybuje okolo 10 kg. Konstrukčně působí kávovar robustně a i přes nižší cenu plasty vůbec nepatří k nejtenčím. Mechanické ovládání je jednoduché a intuitivní. Kávovar disponuje také plochou pro nahřívání šálků. Spařovací jednotka je odnímatelná, a můžete ji tak jednoduše vyjmout a umýt. Pro údržbu je k dispozici samočisticí cyklus. Kávovar vás upozorní i na potřebu odvápnění.

Pozitíva

Snadná údržba – signalizace údržby
Možnost použít i mletou kávu
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Větší hlučnost
Objem nádoby na zrnkovou kávu

Modelová řada: Magnifica ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ne ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 120 g ● Zásobník na mléko: - ● Příkon: 1 350 W ● Rozměry: 28,5 × 36 × 37,5 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 10 kg

DeLonghi ECAM 23.460.B

Plnoautomatický kávovar Cappuccino s automatickým systémem napěňování mléka a nastavením množství kávy a vody, s 1,8l zásobníkem na vodu, 250g zásobníkem na kávu, 600ml zásobníkem na mléko, příkonem 1 450 W, umožňuje připravit 2 šálky najednou.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V kategorii kvalitních a automatických kávovarů za dostupnou cenu je jistě i model DeLonghi ECAM 23.460.B. Designem velmi věrně připomíná model automatického kávovaru DeLonghi ECAM 350.55.B z řady Dinamica. Ten má ovšem větší nabídku nápojů a větší zásobník na zrnkovou kávu. I tento model je však vybavený systémem LatteCrema pro hutnou a nadýchanou mléčnou pěnu, kterou kávovar připraví automaticky. Jedná se o jeden z aspektů, který spotřebitelé hodnotí obzvlášť pozitivně. O kvalitně pomletou kávu se pro změnu postará ocelový mlýnek s regulací hrubosti mletí.

Navzdory nižší ceně má i nádobka na mléko vlastní oplachovací systém, což je z našeho pohledu velké plus. Jinak je samozřejmostí samočisticí cyklus a signalizace potřeby přístroj odvápnit. Součástí balení je i přípravek na odvápňování. Kávovar zvládne připravit dvě kávy najednou a při přípravě kávového nápoje si můžete regulovat množství vody, mléka či kávy. Záleží jen na vás. Kávovar má velmi srozumitelný ovládací panel s malým LCD displejem, který vás provede procesem přípravy kávy. Řadu úkonů zvládnete stisknutím jednoho tlačítka.

Estetický moderní design tohoto modelu stojí za zmínku, protože na kuchyňské lince či v kanceláři bude působit opravdu důstojně. Důkazem je i nerezová deska pod výpustnou tryskou, která je na rozdíl od jiných modelů odolnější a ne tak náchylná k poškrábání. Ve spodní části se nachází odkapávací systém. Pozor však na návod, který je poměrně obecný a často v něm naleznete instrukce, které nejsou určené speciálně pro tento model.

Pozitíva

Cena kávovaru
Kvalitní, hustá mléčná pěna
Přehledné ovládání a praktické funkce

Negatíva

Návod s překlepy
Větší hrubost kávy nepoužitelná

Modelová řada: Cappuccino ● Typ: plnoautomatický ● Tlak: 15 barů ● Automatický systém napěňování mléka: ano ● Nahřívání šálků: ano ● Příprava dvou šálků najednou: ano ● Nastavení množství vody: ano ● Nastavení množství kávy: ano ● Samočisticí systém: ano ● Zásobník na vodu: 1,8 l ● Zásobník na zrnkovou kávu: 250 g ● Zásobník na mléko: 600 ml ● Příkon: 1 450 W ● Rozměry: 34 cm × 34,5 cm × 23,8 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 10,7 kg

Ďalšie články z kategórie Kávovary

Vaše hodnocení:
(92.8%)