UV lampy na nehty

Nejlepší UV lampy na nehty 2024 + recenze

UV lampa je nedílnou součástí výbavy každého, kdo se věnuje modelování a úpravě gelových či akrylových nehtů. Tato zařízení přitom nejsou určená jen k používání v profesionálních salonech, ale také v domácnostech. Pokud si jdete pořídit svou první lampu nebo chcete starý model vyměnit za nový, náš test je přesně tím, co hledáte. Posvítili jsme si v něm na jeho vítězku, a sice lampu AlleLux UV/LED, ale i několik dalších šikovných kousků. V jeho závěru navíc naleznete podrobný návod na výběr UV lampy a přehled cen i populárních výrobců.  

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 18.07.2024

Jakou UV lampu na nehty koupit?

UV lampy nedisponují příliš velkým počtem funkcí ani doplňků. Hlavním rozdílem mezi jednotlivými modely je zejména jejich výkon a možnosti regulace doby vytvrzování gelu. Výběr těchto zařízení proto není příliš komplikovaný. Ve svém testu jsme se i přesto zaměřili na všechny parametry včetně těch nejmenších detailů. Kromě toho jsme vybrané modely porovnávali mezi sebou. Pokud si však při výběru UV lampy vystačíte jen se základními informacemi, nemusíte se pouštět do čtení našich podrobných recenzí. Na následujících řádcích totiž najdete krátký popis tří zařízení, ze kterých by si měl vybrat téměř každý z vás.

Názov Hodnotenie Detail
Beurer MP48   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
GloryStyles Sun X7   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
ISO UV/LED   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
AlleLux UV/LED

AlleLux UV/LED

UV/LED lampa na nehty, výkon 54 W, síťové napájení, životnost 50 000 hod., LCD displej, časovač, senzor pohybu, funkce Low Heat.

Zobrazit více info

Lampa na nehty AlleLux UV/LED na nás udělala opravdu velmi dobrý dojem. Je cenově dostupná, multifunkční a disponuje několika zajímavými funkcemi. Tato lampa s nadprůměrným výkonem využívá UV i LED bílé světlo, proto ji můžete použít k vytvrzování jakéhokoli gelu či gel laku. Má dlouhou životnost, naleznete na ní časovač, senzor pohybu, LCD displej i funkci Low Heat.

Cenový trhák
Esperanza EBN008

Esperanza EBN008

UV/LED lampa na nehty, výkon 40 W, síťové napájení, displej, senzor pohybu.

Zobrazit více info

Esperanza EBN008 je levná UV/LED lampa na nehty, která se vyznačuje širokými možnostmi použití. Je vybavena 12 LED diodami, díky čemuž je vhodná k vytvrzování UV gelů, hybridních laků i akrylu. Má poměrně vysoký výkon, nechybí na ní senzor pohybu a její používání usnadňuje praktický minidisplej se zobrazením zbývající doby procesu vytvrzování.

Náš TIP
Esperanza EBN009

Esperanza EBN009

UV/LED lampa na nehty, výkon 40 W, síťové napájení, displej, senzor pohybu.

Zobrazit více info

Esperanza EBN009 je další levná lampa na nehty. Nacházejí se na ní jen základní funkce a její výkon je dostatečný, nicméně ne nejvyšší. I tento model je vhodný k vytvrzování všech typů gel laků a gelů.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Abychom si při sestavování svých testů mohli zachovat co největší objektivitu, při hodnocení musíme postupovat podle určitých, fixně stanovených kritérií. Jedním z nich jsou nejdůležitější parametry, na jejichž základě jsme jednotlivým UV lampám udělili štítky, porovnali je mezi sebou a v neposlední řadě jsme se o ně opírali i při samotném výběru modelů do svého testu. U těchto zařízení nás přednostně zajímal výkon, který přímo souvisí s jejich funkční stránkou, a jeho poměr k pořizovací ceně.

Výkon a možnosti jeho regulace
Multifunkčnost
Režimy a funkce
Rozměry a provedení
Design

Důležitou součástí našich testů je již zmíněný výběr konkrétních modelů, které pro vás následně recenzujeme. V případě UV lamp lze říci, že nabídka trhu je více než bohatá, tento úkol proto nebyl snadný. Do testu UV lamp se nakonec dostaly kousky od ověřených výrobců Esperanza, Nani, Beurer, ISO a Allepaznokcie, které obdržely pozitivní hodnocení od spotřebitelů na portálech, jako je Heureka, Mall či Alza. Samozřejmostí je pro nás to, aby naše testy byly co nejpestřejší. I v tomto tudíž naleznete UV lampy z různých cenových kategorií, které jsou vhodné k domácímu i profesionálnímu použití.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze UV lamp na nehty

V tuto chvíli jste se dostali k srdci našeho testu, kterým jsou samotné nezávislé recenze UV lamp na nehty. V testu se nacházejí výhradně modely, které jsou vhodné k vytvrzování UV i LED gelů či gel laků, jelikož je pokládáme za praktičtější, efektivnější a ekonomičtější možnost. V našich hodnoceních naleznete věcný popis nejdůležitějších specifikací vybraných lamp na nehty, naše vlastní hodnocení, jejich vzájemné srovnání i shrnutí zkušeností a recenzí spotřebitelů.

Víťaz testu

AlleLux UV/LED

UV/LED lampa na nehty, výkon 54 W, síťové napájení, životnost 50 000 hod., LCD displej, časovač, senzor pohybu, funkce Low Heat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

AlleLux UV/LED není klasická UV lampa. Využívá duální bílé světlo šetrné k očím, proto je vhodná k vytvrzování jakéhokoli gelu a gel laku. Má vysoký výkon, šikovné funkce, dlouhou životnost a k výrazným plusům patří i atraktivní pořizovací cena.

Lampa na nehty AlleLux v sobě ukrývá 18 LED světel, které produkují UV i LED světlo. V praxi v sobě spojuje všechna pozitiva UV a LED zařízení. V první řadě je vhodná k vytvrzování UV i LED gelů a laků, což z ní činí opravdu multifunkční model. Navíc má nadstandardně dlouhou životnost, která představuje cca 50 000 hod., a vysoký výkon, a to až 54 W.

Tato lampa na nehty má klasický tvar „pece“. Její rozměry jsou 149 × 125 × 72 mm. Nachází se na ní praktický LCD displej, na kterém můžete sledovat řadu parametrů. Tento model nás zaujal také funkcemi a doplňky. Prvním z nich je senzor pohybu, který diody zapne automaticky po vložení rukou do zařízení. Dále na něm naleznete časovač programovatelný na 60 nebo 120 s.

Pokud máte citlivé nehty, nepochybně oceníte režim Low Heat. V jeho začátku lampa pracuje při nižším výkonu. Diody tudíž produkují slabší světlo s nižší teplotou. Postupně dochází ke zvýšení jejich výkonu a nezpůsobují nepříjemný pocit pálení a přehřívání nehtů. Napájení je síťové. Lampu do elektrické zásuvky zapojíte prostřednictvím adaptéru, který je součástí balení.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou a výkonem
Nadstandardně vysoký výkon a multifunkční použití
Zajímavé funkce

Negatíva

Žádné zásadní jsme nenašli

Výkon = 54 W ● Napájení = síťové ● Typ diod = duální UV + LED ● Počet diod = 18 ● Životnost diod = 50 000 hod. ● Vlnová délka = 365/405 nm ● Rozměry = 149 × 125 x 72 mm

Cenový trhák

Esperanza EBN008

UV/LED lampa na nehty, výkon 40 W, síťové napájení, displej, senzor pohybu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud si vystačíte s průměrně výkonnou lampou, která je vybavena základními funkcemi, Esperanza EBN008 je vhodná přímo pro vás. Jedná se o vysloveně levný model ideální k domácímu použití, který se vyznačuje širokými možnostmi použití.

Lampa Esperanza EBN008 je vybavena 12 LED diodami, které produkují světlo s dvojitou vlnovou délkou 365 nm a 405 nm. Je určená k vytvrzování UV gelů, hybridních laků i akrylových nehtů. Má poměrně vysoký výkon, který dosahuje 40 W, což je k domácímu použití vcelku dostačující. I tento model, který se z hlediska ceny, funkcí i výkonu podobá dalšímu recenzovanému kousku, a sice Esperanza EBN009, je napájený přímo ze sítě.

Na modelu Esperanza EBN008 nechybí pohybový senzor, který diody rozsvítí automaticky po vložení prstů do lampy s klasickým tvarem „pece“. Velmi praktickým doplňkem je základní displej, na kterém můžete sledovat zbývající dobu vytvrzování nehtů. Další funkce se na zařízení nenacházejí, což je vzhledem k velmi nízké pořizovací ceně přirozené.

Spotřebitelé, kteří si UV lampu Esperanza EBN008 zakoupili, ji považují za dostatečně výkonnou k domácímu použití. K plusům řadí také dobrou kvalitu zpracování. Negativní recenze jsme nenašli.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Multifunkční použití
Pohybový senzor a displej

Negatíva

Bez pokročilých funkcí a doplňků
Nižší výkon v porovnání s dražšími modely

Výkon = 40 W ● Napájení = síťové ● Typ diod = duální LED + UV ● Počet diod = 12 ● Vlnová délka = 365/405 nm

Náš TIP

Esperanza EBN009

UV/LED lampa na nehty, výkon 40 W, síťové napájení, displej, senzor pohybu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Esperanza EBN009 je další levná lampa na nehty. Nacházejí se na ní jen základní funkce a její výkon je dostatečný, nicméně ne nejvyšší. I tento model je vhodný k vytvrzování všech typů gel laků a gelů.

Esperanza EBN009 je vybavena 12 duálními LED/UV diodami o vlnové délce 365 nebo 405 nm, díky čemuž je vhodná k vytvrzování UV i LED gelů a laků, hybridních a tvrdých gelů a také akrylu. K plusům řadíme fakt, že tento model produkuje bílé světlo, které je šetrné k očím. Lampa Esperanza EBN009 je napájena přímo ze sítě. Její výkon 40 W hodnotíme jako dostatečně vysoký, v porovnání s dražšími a výkonnějšími modely však vytvrzování gelu trvá o něco déle.

Vzhledem k nízké pořizovací ceně je jasné, že toto zařízení disponuje pouze základními funkcemi, mezi které patří senzor pohybu – automatické zapnutí a displej, jenž zobrazuje zbývající dobu vytvrzování gelu. V případě, že máte citlivé nehty nebo při jejich úpravě a modelování využíváte delší dobu vytvrzování, doporučujeme vám poohlédnout se po jiné lampě. U modelu Esperanza EBN009 totiž nenajdete ani pomalý režim Low Heat.

Ani v případě této LED/UV lampy na nehty jsme nenarazili na příliš mnoho hodnocení spotřebitelů. Ta, která lze spočítat na prstech jedné ruky, jsou výhradně pozitivní. Mezi kladně hodnocenými parametry se nejčastěji objevuje nízká pořizovací cena, kompaktní rozměry, spolehlivý chod a přítomnost pohybového senzoru.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Výkon dostatečný k domácímu použití
Multifunkční využití – vhodná na všechny typy gelů

Negatíva

Disponuje pouze základními funkcemi
Nižší výkon v porovnání s dražšími modely

Výkon = 40 W ● Napájení = síťové ● Typ diod = dual LED + UV ● Počet diod = 12 ● Vlnová délka = 365/405 nm

Pre náročných

Beurer MP 48

UV/LED lampa na nehty, výkon 24 W, síťové napájení, časovač, funkce Low Heat, reflexní základní deska.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Beurer MP 48 je kvalitní UV/LED lampa na nehty, která je dostupná za vyšší pořizovací cenu. Je určená k vytvrzování UV i LED gelů na nehtech na rukou i nohou, má průměrný výkon a disponuje pokročilými funkcemi.

Lampa na nehty Beurer MP 48 vyniká kvalitou zpracování a životností. Nacházejí se na ní duální LED/UV diody, které jsou vhodné k vytvrzování UV i LED gelů a laků. Menším zklamáním je výkon lampy, který činí max. 24 W, což je méně než v případě podstatně levnějšího zařízení Esperanza EBN009. Vytvrzování gelu proto může v praxi trvat o něco déle.

Na lampě Beurer MP 48 nás zaujalo její zpracování. Jedná se o lampu ve tvaru tunelu, která je prostorná, díky čemuž slouží k úpravě nehtů na rukou i nohou. K výrazným benefitům patří reflexní základní deska, která stojí za lepším rozložením UV/LED světla na povrchu nehtů. Z funkcí stojí za zmínku integrovaný časovač, který je nastavitelný na 30, 60 nebo 120 s, což znamená, že i tento kousek slouží k citlivému a pomalejšímu vytvrzování gelu. Na lampě nechybí indikátor napájení, které je síťové. Pozitivně hodnotíme design spotřebiče, naopak pořizovací cenu považujeme za mírně přemrštěnou a zklamáním je i absence alespoň základního displeje.

Spotřebitelské recenze lampy Beurer MP 48 nemají příliš výpovědní hodnotu. V první řadě jsme jich našli velmi málo. Jedna z nich zní: „Perfektní.“ Další chválí cenu, nastavitelný čas, dostatečně velký otvor pro ruce i nohy a zamlouvá se jim i výkon.

Pozitíva

Vhodná na všechny typy gelů a laků
Vhodná na nehty na rukou i nohou
Reflexní povrch základní desky

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Průměrný výkon
Bez displeje

Výkon = 24 W ● Napájení = síťové ● Typ diod = duální LED + UV ● Počet diod = 18 ● Vlnová délka = 365–395 nm ● Rozměry = 189 × 165 × 76 mm ● Hmotnost = cca 330 g

BeautyLushh 6462

UV/LED lampa na nehty, výkon 48 W, síťové napájení, časovač, senzor pohybu

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Praktická a jednoduchá UV lampa na nehty, která díky kombinaci DUAL LED a UV žárovek dokáže vytvrdit všechny UV a LED gel laky. Disponuje senzorem pohybu. Díky tomu se bezdotykově lampa aktivuje. Lampa je velmi lehká a není problém ji ani přenášet. Vybavena je i časovačem.

Pro milovnice krásné manikúry je UV lampa samozřejmou výbavou. BeautyLush lampa má obloukový tvar. V horní části je integrováno 24 kusů duálních UV/LED diod, které dávají celkový výkon 48 W. Lampa je svým tvarem vhodná pro vytvrzování gelu na rukou i nohou.

Ovládání lampy je maximálně intuitivní. Vybavena je také pohybovým senzorem, který automaticky aktivuje diody a ty zasvítí. Na horní straně je také praktický LED displej, který zobrazuje dobu tvrdnutí. Časovač má čtyři intervaly – 10/30/60/90 sekund. Proces tvrdnutí je rychlý. Některé recenze si stěžovaly na fakt, že předepsanou dobu tvrdnutí je třeba prodloužit, což však může ovlivňovat i kvalita laků.

BeautyLushh ISO 6462 je levná UV lampa, jejíž výkon však na domácí použití běžně dostačuje. Pokud si tedy manikúru děláte doma svépomocí nebo se učíte, taková investice bude dostačující. Kvalita zpracování však není ničím oslnivá. Plastové části působí labilně a ne příliš trvanlivě. Výrobce neuvádí délku životnosti LED diod. Lampa je však velmi lehká a váží jen něco kolem 412 g. Součástí balení je také síťový kabel dlouhý 100 cm.

Standardní UV lampa o výkonu 48 W je určena pro nenáročné uživatele. UV lampa na nehty splní svůj účel a postará se o vytvrzení většiny typů UV a LED laků. 24 LED diod nemá uváděnou životnost, ale svítivost působí dobře. Kvalita zpracování a samotné materiály působí levně. Vzhledem k nízké ceně přístroje však nejde o nic překvapivého. Většina uživatelů je s UV Dual LED lampou spokojena, ale uvádí, že je třeba k vytvrzení používat delší než předepsané intervaly. V poměru ceny a kvality však určitě nezklame. Doporučujeme objednávat u ověřených prodejců v případě reklamace.

Pozitíva

Automatický senzor zapnutí
Funkce časovače
Nízká hmotnost

Negatíva

Kvalita materiálů

Výkon = 48 W ● Napájení = síťové ● Typ diod = duální UV + LED ● Počet diod = 24 ● Životnost diod = - hod. ● Rozměry = 22 x 19 x 11 cm ● Hmotnost: 412 g

Esperanza Topaz EBN006

UV/LED lampa na nehty, výkon 48 W, 23 svítivých LED diod, síťové napájení, časovač, pohybový senzor

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Skladná UV lampa pro účinné vytvrzování různých druhů laků určených ke schnutí pod UV světlem. Lampa produkuje účinné teplé světlo díky 23 LED diodám. Oválný tvar lampy má ergonomické vlastnosti, díky kterým je lampa vhodná pro vytvrzování laku na nohou i rukou.

Celkový výkon UV lampy je 48 W. Tento výkon produkuje 23 svítivých LED diod. UV lampa je vybavena pohybovým senzorem pro automatické spínání v okamžiku, kdy je vaše ruka nebo noha pod LED diodami. Vlnové délky mají rozsah 365 nm nebo až 405 nm. Zařízení je úsporné a velmi skladné. Součástí balení je napájecí kabel. Esperanza Topaz je lampa vhodná pro rychlé a snadné použití v domácích podmínkách.

Lampa je dodávána v bílé barvě. Na horní straně se nachází malý LED displej, který funguje jako časovač. Zobrazuje časový interval pro správné vytvrzení laku na nehtech. Výrobce přístroj doporučuje pro vytvrzování hybridních, akrylových i gelových laků. Kvalita zpracování je přiměřená ceně. Životnost žárovek výrobce neuvádí.

Mezi referencemi zákazníků se nenacházela žádná negativní hodnocení. Zákazníkům vlastnosti lampy vyhovují. Zařízení je skladné a má ergonomický tvar. UV lampa na nehty má 23 LED diod, celkový výkon 48 W a vhodná je pro vytvrzování různých typů laků. Disponuje rozsahem vlnových délek 365 až 405 nm. Přístroj je cenově dostupný a kvalita zpracování je přímo úměrná cena. Integrován je i malý LED displej a rovněž má i senzor pohybu. Esperanza Topaz EBN006 je lampa ideální pro domácí použití.

Pozitíva

Přiměřená cena
Jednoduché používání
Pohybový senzor

Negatíva

Žádné

Výkon = 48 W ● Napájení = síťové ● Typ diod = duální UV + LED ● Počet diod = 23 ● Životnost diod = - hod. ● Rozsah vlnových délek: 365 nm a 405 nm ● Rozměry = x cm ● Hmotnost: 412 g

Další zajímavé produkty

Jak jste si mohli všimnout, UV lampy se od sebe příliš neliší. Rozdílný bývá zejména jejich výkon, provedení, kvalita zpracování, pořizovací cena a typ žárovek nebo diod, které využívají. Nabídka trhu je však velmi pestrá, modely recenzované v našem testu jsou proto jen kapkou v moři. Abychom vám přinesli co nejvíce tipů na šikovné UV a UV/LED lampy na nehty, vybrali jsme pro vás ještě několik zajímavých produktů, u kterých jsme pro vás zpracovali popis a krátké hodnocení klíčových parametrů.

Lampa Sun X7 je vhodná pro vytvrzování UV i LED gelů, má dostatečný 114 W výkon, nachází se na ní 10, 30, 60 nebo 99 s časovač a přehledný displej. Ke snadné údržbě přispívá odnímatelné magnetické dno a kabel.

UV/LED lampu na nehty Esperanza EBN005 doporučujeme těm z vás, kteří potřebují výkonný model s dlouhou životností za přijatelnou cenu. Lampa je vybavena 36 duálními LED diodami, což znamená, že ji můžete použít při vytvrzování UV i LED gelů, její výkon činí 54 W a disponuje praktickými funkcemi, jako je pohybový senzor či displej se zobrazením doby vytvrzování. Časovač a režim Low Heat u ní chybí.

Active Standart 36W 818A 1839 je klasická UV lampa se sušičkou bez LED diod k úpravě nehtů na nohou i rukou. Proto ji využijete výhradně při vytvrzování UV gelů a laků. Lampa využívá čtyři UV žárovky o výkonu 9 W, má tudíž poněkud nižší výkon (36 W), přičemž výměnu žárovek je nutné provést cca jednou za šest měsíců. Na lampě se nachází časovač, 120sekundový režim Low Heat a zrcadlová fólie za účelem lepšího rozptýlení světla.

UV/LED lampa Beautylushh 8879 patří do střední cenové kategorie. Je vybavena 36 duálními LED diodami s dlouhou životností – 50 000 hodin. Její výkon činí 48 W, což je k domácímu použití dostatečné. Jedná se o další univerzální model k vytvrzování LED i UV gelů, na kterém najdete displej, pohybový senzor a časovač nastavitelný od 10 do 99 sekund. Praktickým detailem je odnímatelné dno.

Verk 15426 je malá UV/LED lampa na nehty za vysloveně nízkou pořizovací cenu. K jejím plusům patří kompaktní rozměry (14 × 3,5 cm) a nízká hmotnost. Jinak řečeno, tento model je jako stvořený na cesty. Lampa je napájena pomocí USB portu, případně adaptéru přes elektrickou zásuvku. Je vhodnou volbou na cesty.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Při výběru lamp na nehty do svého testu jsme narazili na vícero modelů, které již na první pohled patřily k oblíbeným. Tento parametr jsme mohli sledovat na základě míry jejich prodejnosti na několika online portálech. Abyste si mohli o prodejnosti jednotlivých zařízení udělat přehled i vy, připravili jsme si pro vás průběžně aktualizovanou tabulku nejprodávanějších UV a UV/LED lamp na nehty na portálu Heureka.

Názov Hodnotenie Detail
Nehtyprofi X10 MAX5*Zobrazit produkt
ISO Dual LED 48W 64625*Zobrazit produkt
Verk 157895*Zobrazit produkt
Esperanza EBN0075*Zobrazit produkt
Verk 156685*Zobrazit produkt

Pokud jste našli zálibu v gelových nehtech, které si modelujete doma, UV lampa je nepostradatelnou součástí potřebného příslušenství. Samozřejmě si bez ní neporadíte ani v případě, že jste amatérskou či profesionální manikérkou. Na trhu je dostupná řada modelů s různým výkonem, počtem a typem žárovek, funkcemi a kvalitou zpracování. V našem návodu na výběr té nejlepší UV lampy proto naleznete všechny důležité parametry, na které byste se měli soustředit.

Jak vybrat UV lampu na nehty

 • Typy lamp na nehty
 • Výkon
 • Typ a počet UV žárovek
 • Napájení
 • Provedení, tvar, design a materiály
 • Funkce UV lamp na nehty
 • Nezbytné příslušenství k UV lampám na nehty
 • Cena a renomovaní výrobci

Typy lamp na nehty

UV lampa na nehty je pojmenování, které se pro tyto přístroje používá obecně. Ve skutečnosti existují různé typy lamp, resp. modely s různými druhy žárovek nebo diod. Abyste se mohli rozhodnout, zda je pro vás vhodná lampa s UV, nebo LED světlem, případně ta kombinovaná, pro začátek se podíváme na krátkou specifikaci všech dostupných typů tohoto zařízení v závislosti na použité žárovce či diodě. Náš návod na výběr bude následně věnován všem typům lamp na nehty, protože parametry, na které je třeba se zaměřit, jsou stejné u každé z nich.

UV lampy

UV lampy jsou cenově nejdostupnější alternativou. Výhodou je také nenáročná obsluha a fakt, že pomocí nich můžete vytvrdit jakýkoli typ gelu nebo gel laku. K nevýhodám UV lamp patří nižší efektivita, tedy delší doba vytvrzování gelu, která se pohybuje až kolem 2 min., a nutnost průběžné výměny UV žárovek, které časem ztrácejí výkon.

Životnost UV žárovky se zpravidla pohybuje kolem 300 hodin. Pro lepší představu: v profesionálních salonech, kde je frekvence používání lampy vysoká, je žárovky nutné vyměnit přibližně jednou za čtyři měsíce. V domácích podmínkách vám proto vydrží šest měsíců až déle než rok.

LED lampy na nehty

Tato zařízení nevyužívají UV, ale LED světlo. Patří k dražším, na druhou stranu jsou podstatně efektivnější, výkonnější, gel vytvrzují rychleji (cca za 30 sekund) a jejich používání je téměř neomezené, jelikož LED diody mají v zásadě životnost od 5 000 hod. výše. To znamená, že i při denním používání lampy bude diody nutné vyměnit nejdříve za 4–5 let. Zásadním negativem této alternativy je, že LED lampy na nehty dokážou vytvrdit jen speciální LED laky a gely. S UV gely si neporadí.

UV lampa na nehty pro domácí použití

Duální lampy na nehty (CCFL)

Pokud používáte UV i LED laky na nehty, duální lampa je přesně tím, co potřebujete. Tato zařízení naleznete také pod zkratkou CCFL, která je odvozena z jejich anglického názvu Cold Cathode Fluorescent Lamp. Duální lampy využívají fluorescenční zdroj světla, který má vysokou efektivitu, díky čemuž je vytvrzení gelu extrémně rychlé. Z hlediska životnosti jde o nejlepší volbu, jelikož zdroj světla v tomto případě vydrží v provozu 30 000 až 50 000 hodin.

Pořizovací cena je srovnatelná s tou, kterou zaplatíte za LED lampu. Z našeho pohledu se jedná o nejlepší volbu. LED/UV lampy jsou univerzální, tudíž vhodné na UV i LED gely a gel laky, často však i na gely hybridní nebo akrylové modelovací materiály. Duální lampy navíc v současnosti představují nejširší část nabídky trhu.

Výkon

Výkon UV, LED i UV/LED lamp na nehty je udáván ve wattech a přímo souvisí s efektivitou, tedy rychlostí vytvrzení laku. Modely s vyšším výkonem jsou efektivnější a rychlejší. Nepsaným pravidlem je, že výkon souvisí i s pořizovací cenou. Zjednodušeně řečeno, výkonnější = dražší lampa na nehty.

 • Levné UV lampy na nehty včetně cestovních minimodelů s výkonem kolem 9–10 W lak vytvrdí za 4 až 5 min.
 • Výkon zařízení s UV žárovkami, LED nebo duálními diodami ze střední cenové kategorie se pohybuje kolem 36 W, v tomto případě se připravte na to, že lak jimi vytvrdíte za cca 2 min.
 • Profesionální UV i UV/LED lampy mají výkon od 45 do cca 60 W a lak vytvrdí již za 30–60 sekund.

Typ a počet UV žárovek

UV lampy využívají jednu, čtyři nebo pět žárovek. Počet žárovek má přitom přímý vliv na výkon lampy a její pořizovací cenu. Upozorňujeme, že tento parametr je důležitý výhradně u lamp s UV žárovkami.

 • UV lampy na nehty s jednou žárovkou: Jsou levné, mají slabý výkon, gel tvrdí velmi dlouho a problémem často bývá i kvalita jeho vytvrzení.
 • UV lampy na nehty se čtyřmi až pěti žárovkami: Jedná se o poloprofesionální a profesionální modely s výkonem od 36 do 60 W, které jsou sice dražší, ale mnohem efektivnější. Plusem je také kvalitnější vytvrzení laku.

Typ žárovek není důležitý ani tak při samotném výběru lampy, ale spíše při jejich výměně. Zároveň není na škodu, pokud si ověříte, zda daný model dokáže pracovat s oběma běžně dostupnými druhy UV žárovek, které se liší životností a cenou.

 • Žárovky do UV lampy na nehty s rychlým startem, označené jako DC: Jsou vhodné k domácímu použití, protože jsou levnější. Nevýhodou je kratší životnost.
 • Žárovky do UV lampy na nehty s pomalým startem, označené písmenem A: Tento typ žárovky při zapnutí takříkajíc „problikne“. Jedná se o dražší verzi, která vyniká podstatně delší životností.

UV lampa na nehty – počet žárovek

Napájení

Napájení úzce souvisí s výkonem. Na výběr máte UV, LED a duální UV/LED lampy napájené ze sítě a ty s bateriemi. Pokud budete lampu využívat doma, případně v salonu, určitě vám doporučujeme sáhnout po modelu napájeném ze sítě, jelikož jde v každém případě o efektivnější a výkonnější alternativu.

Bateriemi, většinou těmi tužkovými typu AA nebo AAA, jsou vybaveny tzv. cestovní lampy, které z hlediska výkonu příliš nevynikají. Lak vytvrdí za poměrně dlouhou dobu, která může v některých případech přesáhnout až 6 min. Pokud však hledáte spotřebič, který můžete použít v autě či vlaku, jde o dobrou volbu.

U tohoto parametru si všímejte také toho, zda je lampa napájena přímo, nebo pomocí adaptéru. U většiny spotřebičů je nezbytné použít adaptér. Je-li tomu tak, ověřte si, zda se nachází v balení spolu s lampou. Určitě je dobré sáhnout právě po takovémto modelu. Dostupnost samostatných adaptérů je totiž omezená. Problémem je zejména jejich kompatibilita s lampami.

Provedení, tvar, design a materiály

Drtivá většina UV, LED i UV/LED lamp na nehty je vyrobena z plastu. Je však důležité z jakého. Na trhu jsou dostupné pevné a odolné modely, které mají výbornou životnost, ale také ty vysloveně křehké, které se v důsledku nízké kvality časem začnou doslova rozpadat na kousky.

Z hlediska designu máte na výběr klasické lampy, které tvarem připomínají pec, ty ve tvaru tunelu či kousky s vyklápěcími nožičkami. Po které možnosti sáhnete, je jen na vás. Obecně platí, že „tunelové“ lampy bývají prostornější a vhodné k úpravě nehtů na rukou i nohou. Tyto přístroje jsou dostupné v různých barevných provedeních, takže je bez problémů můžete sladit se zbytkem své manikérské výbavy.

S provedením souvisí ještě jeden parametr, a to displej. Nenachází se na každém zařízení. Jeho přítomnost vnímáme jako velmi praktický detail. Samozřejmě není nezbytností. Na displeji můžete sledovat čas zbývající do konce tvrzení gelu, zbývající životnost UV žárovek či právě nastavený režim a funkci.

Funkce UV lamp na nehty

Funkce UV lamp jsou tím parametrem, který od sebe jednotlivé modely odlišuje asi nejvíc. Některé z funkcí jsou nezbytností, jiné podstatně zjednodušují celý proces modelování nehtů, další patří k detailům, bez kterých jistě přežijete. Na následujících řádcích se podíváme na ty z nich, se kterými se setkáte nejčastěji.

UV lampa na nehty – ovládání, funkce

 • Pohybový senzor: Slouží k automatickému zapnutí a vypnutí žárovek při vložení nebo vytažení prstů zpod lampy. Výhodou je, že nemusíte ťukat na žádná tlačítka, což je u čerstvě „nagelovaných“ nehtů velmi praktické.
 • Časovač: Pokud se na lampě nachází časovač, můžete s ní pohodlně pracovat v případě různých typů gelů a gel laků nebo různých technik. Časovač slouží k nastavení doby vytvrzování gelu. Většinou se setkáte s časovači na 10, 30, 60, 90 a 120 sekund.
 • Automatické vypnutí: Tato funkce není určená k nastavení doby vytvrzování gelu. Lampu vypne v případě, že ji delší dobu nepoužíváte. Automatické vypnutí může být nastavené na různou dobu, avšak nejčastěji jde o 60 sekund. Jedná se o velmi praktickou funkci, která má příznivý vliv na životnost lampy a bezpečnost jejího používání.
 • Zvuková kontrolka: Nachází se zejména u modelů bez funkce automatického vypnutí. Lampa vás pípnutím či jiným zvukem upozorní na to, že jste ji nevypnuli.
 • Integrovaný ventilátor/sušička: UV lampy na nehty se sušičkou urychlují proces tvrzení gelu.
 • Reflexní povrch: Naleznete ho na spodní části lampy, tedy v tzv. peci, do které vkládáte prsty. Tento speciálně upravený povrch slouží k rovnoměrnějšímu rozptýlení světla po povrchu nehtů.
 • Double Power: Na lampě si můžete nastavit delší dobu vytvrzování nehtů. Tuto funkci oceníte v případě použití některých gelů, které vyžadují delší dobu působení UV či LED světla.
 • Nepřetržitý provoz: Jedná se o obměnu funkce Double Power. V praxi se lampa nevypíná automaticky, ale manuálně, proto s ní můžete pracovat tak dlouho, jak potřebujete.
 • Bílé UV světlo: UV světlo není nejšetrnější k očím. Pokud máte problémy se zrakem nebo ho chcete šetřit preventivně, sáhněte po modelu s bílým světlem, které je pro oči mnohem lepší alternativou.
 • Low Heat Mode: Jde o speciální režim, při kterém během prvních 30 sekund vytvrzování gelu lampa pracuje jen na 20 až 50 % svého max. výkonu. Následně dojde k jeho postupnému zvýšení. Low Heat Mode předchází přehřívání nehtů a pocitu nepříjemného pálení. Na některých lampách tento režim není označen názvem Low Heat Mode. Pokud však daný model disponuje časovačem, který můžete nastavit na 30, 60, 99 nebo 120 sekund, jedná se o ekvivalent.

Nezbytné příslušenství k UV lampám na nehty

K modelování a úpravě nehtů můžete používat různé modelovací a lakovací materiály. Kromě gelů jsou to gel laky, akrylové materiály či hybridní gely. V první řadě je důležité, abyste sáhli po takových, jež jsou kompatibilní s typem spotřebiče, který jste si pořídili. O tomto parametru jsme mluvili na začátku. Jde o to, že např. UV gel nevytvrdíte v lampě, která disponuje výhradně LED diodami.

Kromě gelů a laků budete potřebovat ještě několik přípravků a pomůcek, které lze označit za nezbytné nebo velmi potřebné. V případě, že s modelováním nehtů pomocí gelu teprve začínáte, není na škodu popřemýšlet nad koupí kompletní UV sady a lampy na nehty.

UV gely

Nejprve pár slov o gelech jako takových. Tento materiál slouží k modelování nehtů. Jinak řečeno, pomocí gelu můžete na svých přirozených nehtech vytvořit nehty jakékoli délky či tvaru. Konkrétní UV gely vynikají odolností proti mechanickému poškození, rychlým schnutím a dlouhou životností. Kvalitní gely vám na nehtech vydrží klidně tři až pět týdnů, což samozřejmě záleží i na vašem přístupu k nehtům a rychlosti odrůstání vašich vlastních nehtů.

Gel lak na nehty

Výhodou této alternativy je fakt, že nemusí být vytvrzovaná zásadně s UV lampou. Velice dobře schne totiž i přímo na vzduchu, což platí zejména při použití akrylového pudru. Nevýhodou je paradoxně právě rychlé schnutí. S UV gely proto musíte pracovat rychle. V opačném případě budete bojovat s odstraňováním nepodarků ze svých nehtů, což není nejjednodušší. K tomuto účelu musíte použít dostatečně výkonnou brusku na nehty. Pozor, nemáte-li zkušenosti, své ruce svěřte do rukou profesionála. Můžete si totiž zásadním způsobem poškodit nehtové lůžko.  

LED gely

LED gely i laky se vlastnostmi příliš neliší od těch UV. Hlavním rozdílem je, že je vytvrdíte pouze v LED nebo duální LED/UV lampě. Důvodem není ani tak typ produkovaného světla, ale spíše nižší výkon modelů s UV žárovkami.

Gel laky na nehty do UV lampy

Gel laky jsou ideální pro začátečníky. Mají řidší konzistenci, proto nejsou určené k modelování nehtů ani vytváření 3D ozdob. Mají stejné využití jako klasický lak. Na rozdíl od něj však na nehtech vydrží podstatně delší dobu, v průměru dva až tři týdny. Jinak řečeno, v tomto případě použijete UV lampu na přírodní nehty, které pouze nalakujete gel lakem.

Výhodou gel laků je také jejich vysoká odolnost proti mechanickému poškození. K vytvrzení můžete použít lampu s UV, LED i duálním světlem, protože schnou rychleji, resp. nevyžadují příliš vysokou teplotu. Upozorňujeme, že použití obyčejného laku do UV lampy je zbytečné. Světlo totiž jeho schnutí určitě neurychlí.

Akryl

Akryl je velmi populární materiál, který je vhodný k modelování „umělých“ i úpravě vašich přirozených nehtů (klasické lakování či zpevnění). Je velmi odolný, proto ho ocení i majitelky jemných nehtů, které by se častým „gelováním“ zničily. K vytvrzení tohoto materiálu je zapotřebí použít lampu s dostatečně vysokým výkonem. Vhodnou alternativou jsou proto modely s LED nebo duálními LED/UV diodami.

Tipy a lepidlo

Tzv. tipy jsou vlastně „umělé“ nehty, které přilepíte na své přirozené nehty. Na tipy následně nanášíte gel, kterým sjednotíte a vytvarujete finální nehet. Další nezbytnou pomůckou je tudíž i speciální lepidlo na nalepení tipů.

Primery

Primery neboli tzv. bondery, ultrabondy, superbondy či podkladové laky do UV lampy na nehty se nanášejí na přebroušený přírodní nehet po nalepení tipů. Slouží k tomu, aby „otevřel“ póry, odmastil a dehydroval nehtovou ploténku, čímž zlepší přilnutí gelu. Zároveň má ochranné účinky na vaše přirozené nehty. Chrání je např. před plísněmi.

UV lampy na nehty se prodávají za nízké ceny

UV, LED ani UV/LED lampy na nehty nejsou příliš drahou záležitostí. Nejlevnější kousky k domácímu použití můžete pořídit za méně než 250 Kč. Většinou jde o lampy s UV žárovkami, ale také ty duální, které mají slabší výkon a jen základní funkce. V zásadě u nich nenajdete časovač, režim pomalého a šetrného vytvrzování gelu ani displej.

UV lampa na nehty cena

Druhou skupinu tvoří lampy za cenu kolem 500–750 Kč. V tomto případě můžeme mluvit o dostatečně výkonných zařízeních s displejem, která jsou vhodná k domácímu použití, některá z nich si však hravě poradí i v salonech. Na lampách z této cenové kategorie se nacházejí všechny potřebné funkce včetně časovače a režimu Low Heat. Lampy na nehty za 750 a více Kč lze označit za poloprofesionální. Vynikají vysokým výkonem, dlouhou životností, mají univerzální využití a zajímavé funkce i doplňky. Jejich doménou je také vysoká kvalita zpracování.

V případě, že hledáte kousek, který můžete využít v profesionálním salonu, připravte si 1 500 až více než 3 700 Kč. Tyto lampy jsou nejen výkonné, kvalitní a vybavené spoustou funkcí. K jejich výhodám patří zejména fakt, že jsou určené k pravidelnému a nepřetržitému používání. Samozřejmostí je extrémně dlouhá životnost žárovek nebo diod.

Spolehlivost nabízejí BeautyLushh, Beauty Relax, Sally Hansen či Beurer

UV, LED a UV/LED lampy na nehty vyrábí a prodává poměrně dost společností. Mnohé z nich, u kterých je namístě pochybovat o kvalitě a výkonu, však pocházejí z dílen takříkajíc bezejmenných výrobců. Pokud tedy chcete mít jistotu, že se při koupi lampy nespálíte (obrazně i doslovně), doporučujeme vám sáhnout po produktech ověřených značek.

Ke spolehlivým a zároveň cenově dostupným patří UV lampy Nani, ISO, BeautyLushh, Active, RIO, Beauty Relax, Sally Hansen, Beper nebo Enii Nails. Jedná se o modely s dostatečně vysokým výkonem, které jsou vhodné zejména k domácímu použití. Pro ty, kteří hledají profesionální lampu na nehty, uvádíme značky, jako je Sibel či Beurer.

Pokud si naopak vystačíte s levnou UV lampou s dostatečným, ale ne nejvyšším výkonem a základními funkcemi, můžeme vám doporučit polskou značku Esperanza. V nabídce tohoto výrobce naleznete i dražší kousky za cenu od 500 Kč výše, které mají pokročilejší funkce a vyšší výkon. Dalším polským výrobcem UV lamp na nehty je Allepaznokcie, v jehož nabídce najdete modely pod názvem AlleLux. Jedná se o cenově dostupné lampy s překvapivě vysokým výkonem a šikovnými funkcemi.

Otázky a odpovědi – FAQ

Na závěr svého testu a návodu na výběr nejlepší UV lampy na nehty jsme si pro vás připravili několik odpovědí na časté otázky spotřebitelů. Pokud vás zajímá cokoliv jiného, budeme rádi, zeptáte-li se nás v diskuzi pod touto sekcí. Otázky čtenářů průběžně kontrolujeme a odpovídáme na ně co možná nejdříve.

UV světlo je u mnoha lidí už jaksi podvědomě spojováno s negativními účinky na zdraví. Poměrně často narazíte na to, že způsobuje rakovinu, má neblahý vliv na vnitřní orgány a nejzdravější není ani pro naše oči. Toto vše může být pravda, ale určitě ne u UV lamp. V první řadě produkují velmi slabé UV světlo. Navíc s nimi nebudete pracovat denně a po dlouhou dobu. Určitě je však dobré, pokud si UV lampou nebudete svítit přímo do očí, sáhnete po kousku se šetrnějším, bílým světlem, případně použijete speciální brýle.

Výběr konkrétních pomůcek je jen na vás. Základem jsou kvalitní gely a gel laky. Práci si můžete usnadnit různými manikérskými nástroji. Jedná se o pilníky, bloky, leštičky, špachtle, štětce, šablony, kartáčky, pomůcky na zdobení, jako jsou zdobicí pera, razítka, aplikátory či pinzety, ořezávače, zatláčeče, podložky, gilotiny, kleště a nůžtičky.

Máte-li vysloveně citlivé nehty, můžete pociťovat nepříjemné pálení. Tento problém vyřešíte koupí lampy s režimem Low Heat, tedy šetrnějším a pomalejším režimem. Pokud byste přílišné teplo cítili i při jeho použití, je namístě zapracovat na svých manikérských dovednostech. Bolest či pálení pod vlivem UV nebo LED světla jsou totiž příznačné pro poškozené nehtové lůžko (např. přílišné zbroušení bruskou).

Nani UV/LED

UV/LED lampa na nehty, výkon 120 W, síťové napájení, životnost 65 000 hod., displej, časovač, senzor pohybu, funkce Low Heat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Nani UV/LED nás okouzlila hned v několika oblastech. Těmi hlavními jsou rychlost vytvrzování všech typů gelů a gel laků, kvalita zpracování a šikovné funkce. K negativům řadíme jen poněkud vyšší pořizovací cenu, která je však přiměřená kvalitě i výkonu.

Nani UV/LED má vyšší max. výkon, který činí 120 WVytvrzování trvá v průměru 30 s. I tato lampa disponuje 36 UV/LED diodami s životností kolem 65 000 hod., proto je vhodná k použití při práci se všemi druhy UV i LED gelů a gel laků.

Na modelu Nani UV/LED najdete časovač, který můžete nastavit na 10, 30, 60 a 120 s. V tomto případě začne lampa pracovat při 30 W a svůj výkon postupně zvýší na 120 W. Jde o tzv. režim Low Heat, který je vhodný pro osoby s citlivými nehty nebo pro úkony, při nichž je zapotřebí delší doba vytvrzování.

Lampa je dále vybavena senzorem pohybu, který ji po vložení prstů pod diody automaticky zapne. Za plus považujeme displej, za nevýhodu již zmiňovanou poněkud vyšší pořizovací cenu. Tento model na druhé straně vyniká vysokou kvalitou zpracování, vyšší cenu proto nepovažujeme za výrazné minus.

Ani po delším hledání jsme v případě UV/LED lampy Nani UV/LED nenarazili na žádné negativní recenze. Spotřebitelky si na ní pochvalují vysoký výkon, rychlé vytvrzování všech typů gelů a gel laků, přiměřenou cenu, pěkný design, kompaktní rozměry a vysokou kvalitu zpracování.

Pozitíva

Vysoký výkon a šikovné funkce
Vhodná na všechny typy UV a LED gelů
Vysoká kvalita zpracování a dlouhá životnost diod

Negatíva

Poněkud vyšší pořizovací cena
Nenachází se na ní displej

Výkon = 120 W ● Napájení = síťové ● Typ diod = LED ● Počet diod = 36 ● Životnost diod = 65 000 hod. ● Vlnová délka = 365/405 nm

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(88%)