Nafukovací vířivky

Nejlepší nafukovací vířivky 2024 + recenze

V našem velkém srovnávacím testu nafukovacích vířivek vám představíme nejen jeho vítězku Bestway Lay-Z-Spa Miami, ale také další cenově dostupné, kvalitní a „výkonné“ modely. Připravili jsme si pro vás také podrobný návod na výběr té nejlepší nafukovací vířivky, tipy na její správné umístění i používání a přehled nejlepších značek těchto domácích wellness zařízení.

Publikované: 30.06.2021
Aktualizované: 03.04.2024

Jakou nafukovací vířivku koupit?

Rychlá rozhodnutí nejsou vždy ta nejlepší, my jsme však za vás udělali podstatnou část práce. Prostudovali jsme každičký parametr, vlastnost i spotřebitelské recenze nafukovacích vířivek, které se do našeho testu dostaly. Bez výčitek svědomí vám proto můžeme doporučit koupi každé z nich. Na úvod jsme si pro vás připravili krátký souhrn těch nejdůležitějších informací o 3 atraktivních modelech, které na nás udělaly opravdu dobrý dojem a obdržely speciální štítky.

Názov Hodnotenie Detail
Bestway Lay-Z-Spa Miami   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Belatrix Faro   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Intex 28458   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Bestway Lay-Z-Spa Miami

Bestway Lay-Z-Spa Miami

Kruhová nafukovací vířivka, pro 4 osoby, 120 vzduchových trysek, vnitřní průměr 180 cm, kartušová filtrace, ohřev vody do 40 °C.

Zobrazit více info

Bestway Lay-Z-Spa Miami nás zaujala zejména poměrem mezi cenou, kvalitou a rozměry. Do této vířivky se pohodlně vejdou 4 osoby, je vybavena 120 vzduchovými tryskami, extrémně výkonným kartušovým filtračním systémem a má efektivní ohřev. Stěny jsou vyrobené z pevného a odolného PVC, montáž se dá označit za vysloveně jednoduchou a k plusům řadíme také bohaté příslušenství, které zahrnuje i ochranný kryt a dávkovač bazénové chemie.

Cenový trhák
Netspa Bohemian

Netspa Bohemian

Čtvercová nafukovací vířivka, pro 2 dospělé osoby + 2 děti, 100 vzduchových trysek, vnitřní rozměry 118 × 188 × 70 cm, kartušová filtrace, ohřev vody do 42 °C.

Zobrazit více info

Netspa Bohemian je z hlediska funkcí, rychlosti ohřevu vody či výkonu vzduchového čerpadla srovnatelná s kteroukoliv jinou nafukovací vířivkou v našem testu. Za její nižší cenou stojí hlavně menší objem. Tento model je určený pro 2 dospělé osoby, ke kterým se teoreticky vejdou 2 děti, z hlediska rozměrů však ne zrovna nejprostrannější. V ostatních směrech jde o velmi kvalitní a „výkonnou“ vířivku, která je bohužel dodávána bez ochranného krytu.

Náš TIP
Intex 28426 PureSpa Bubble Massage

Intex 28426 PureSpa Bubble Massage

Kulatá nafukovací vířivka, pro 4 osoby, 120 vzduchových trysek, vnitřní průměr 146 cm, výška 71 cm, kartušová filtrace, ohřev vody do 40 °C.

Zobrazit více info

Kvalitní a „výkonná“ nafukovací vířivka Intex 28426 PureSpa Bubble Massage vyniká rychlostí ohřevu vody, odolností výrobního materiálu a dodávaným příslušenstvím. Vířivka pro 4 osoby disponuje vzduchovým čerpadlem s příkonem 650 W.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Drtivá většina nafukovacích vířivek k běžnému domácímu použití má velmi podobné vlastnosti a funkce. Mezi hlavní rozdíly jednotlivých modelů patří většinou maličkosti, které nejsou viditelné pouhým okem. Jedná se o parametry, jako je skutečná velikost vířivky (ne každý model pro 4 osoby má stejné rozměry), výkon tepelného čerpadla a s ním související rychlost ohřevu vody, výkon vzduchového čerpadla v poměru k počtu trysek, výkon filtrace v poměru k objemu vířivky a kvalita, resp. tloušťka a reálná odolnost výrobního materiálu.

Při hodnocení v testu nafukovacích vířivek jsme přihlíželi ke všem těmto aspektům. Aby byly naše konečné verdikty co nejobjektivnější, na začátku jsme si sestavili žebříček nejdůležitějších hodnocených parametrů, které ve finále měly největší váhu.

Poměr mezi cenou, kvalitou a rozměry
Výkon tepelného čerpadla a rychlost ohřevu vody
Kvalita a pevnost výrobního materiálu
Výkon filtračního systému
Výkon vzduchového čerpadla
Počet vzduchových trysek
Dodávané příslušenství
Doplňkové funkce

Do testu jsme zařadili vířivky z tzv. low cost kategorie. Ve zkratce jde o modely za cenu do cca 25 000 Kč, které jsou mezi běžnými spotřebiteli nejpopulárnější. Vybrali jsme pro vás od každého trochu. Mezi recenzemi nafukovacích vířivek proto naleznete modely pro 2, 4 i 6 osob. Abychom se nemuseli pozastavovat nad hodnocením jakési základní kvality, vybírali jsme modely od ověřených výrobců, mezi které Intex, Belatrix, Netspa a Bestway nepochybně patří.

Důležitým faktorem při výběru i samotném recenzování daných produktů byly také spotřebitelské recenze nafukovacích vířivek a jejich prodejnost na portálech jako Heureka.cz, Mall.cz, Kasa.cz, Alza.cz či Datart.cz. Dále jsme se věnovali hodnocení konkrétních parametrů. Na základě nich jsme vybrané vířivky porovnali nejen mezi sebou, ale také s jinými modely dostupnými na našem trhu. Na základě všech vyjmenovaných aspektů nakonec vznikly naše podrobné recenze těch nejlepších nafukovacích vířivek. Věříme, že vám přinesou užitečné informace, které zužitkujete při výběru i finální koupi.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze nafukovacích vířivek

Naše recenze nafukovacích vířivek jsou výsledkem desítek, dokonce si klidně troufneme říci až stovek hodin hodnocení a porovnávání. Přesný postup výběru i recenzování jsme vám přiblížili výše. Předtím než se pustíte do čtení samotných recenzí, chceme vás ještě ujistit, že při jejich vzniku nestál žádný z výrobců ani prodejců. Jde o naše vlastní hodnocení, které probíhalo jen a pouze na základě objektivních parametrů, našeho nejlepšího svědomí i vědomí a již zmiňovaných spotřebitelských zkušeností s nafukovacími vířivkami.

Víťaz testu

Bestway Lay-Z-Spa Miami

Kruhová nafukovací vířivka, pro 4 osoby, 120 vzduchových trysek, vnitřní průměr 180 cm, kartušová filtrace, ohřev vody do 40 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Bestway Lay-Z-Spa Miami se na první pohled jeví jako zcela obyčejná nafukovací vířivka pro 4 osoby za přiměřenou, ale nijak zvlášť nízkou cenu. Při druhém pohledu zjistíte, že vyniká hned v několika směrech a vlastnostech. Vzduchový systém hodnotíme jako dostatečně výkonný. Ve vířivce se nachází 120 vzduchových trysek, což je vzhledem k její velikosti přiměřený počet.

Tepelné čerpadlo má příkon 2 050 W. Vodu dokáže ohřát na teplotu 40 °C, a to rychlostí 1 až 2 °C/h. Plusem je automatický systém vyhřívání Freeze Shield™ na ochranu vody před zamrznutím, který lze nastavit až na 40 dní dopředu, a úsporný režim s funkcí automatického vypnutí ohřevu v případě nepoužívání vířivky.

Kartušovou filtraci hodnotíme jako dostatečně výkonnou. Její průtok dosahuje 1 325 l/h, což je vzhledem k objemu vířivky (668 l) více než dost, i když ve srovnání s konkurencí jde o menší podprůměr. Milou drobností je, že v „balení“ najdete i dávkovač chemikálií (chloru) ChemConnect™.

Výrobní materiál DuraPlus™ není vysloveně speciální. Jde o klasické laminované PVC sestávající ze 2 vrstev polyvinylchloridu a 1 vnitřní vrstvy polyesterové síťoviny. Za obrovské plus pokládáme strukturu I-beam, která stojí za vysokou pevností bočních stěn a stabilitou vířivky. K nafouknutí Bestway Lay-Z-Spa Miami slouží samotné vzduchové čerpadlo, její „montáž“ proto hodnotíme jako bezproblémovou a jednoduchou. Oceňujeme, že součástí balení jsou také ochranný nafukovací kryt a set na případné opravy.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou
Pevné stěny a dobrá stabilita díky struktuře I-beam
Výkonný systém pro ohřev vody

Negatíva

Méně výkonná filtrace v porovnání s konkurencí

Počet osob = 2–4 ● Objem = 669 l ● Vnitřní průměr / výška = 180 × 66 cm ● Hmotnost = 33,5 kg ● Počet/typ trysek = 120/vzduchové ● Typ/výkon filtračního systému = kartušový / 1 325 l/h ● Ohřev vody = do 40 °C ● Výhřevnost = 1–2 °C/h ● Příkon tepelného čerpadla = 2 050 W ● Napájení = 220–240 V ● Materiál = DuraPlus™

Cenový trhák

Netspa Bohemian

Čtvercová nafukovací vířivka, pro 2 dospělé osoby + 2 děti, 100 vzduchových trysek, vnitřní rozměry 118 × 188 × 70 cm, kartušová filtrace, ohřev vody do 42 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Netspa Bohemian je ideální volbou pro ty, kteří hledají menší nafukovací vířivku za velmi výhodnou cenu přiměřenou její kvalitě a pomyslnému výkonu. Jde o čtvercový model s vnitřními rozměry 118 × 188 cm a objemem 650 l. V praxi to znamená, že se do ní vejdou 2 dospělé osoby + 2 děti. Vzduchový systém tvoří 100 trysek, což je v našem testu vířivek nejméně, a vzduchové čerpadlo s příkonem 650 W.

Tepelné čerpadlo dokáže vodu ohřát až na 42 °C, což je víc než v případě dražších modelů v našem testu, včetně vítězné vířivky Bestway Lay-Z-Spa Miami. Příkon čerpadla na druhou stranu dosahuje jen 1 500 W, což znamená, že rychlost ohřevu není nejvyšší. Z hlediska těchto parametrů není Netspa Bohemian v porovnání s ostatními vířivkami v našem testu nejvýkonnější, což je však vzhledem k její pořizovací ceně přirozené.

Netspa Bohemian je vyrobená z laminovaného PVC. K minusům musíme zařadit jeho tlouštku, a tedy i pevnost. Vnější stěny mají 0,8, ty vnitřní jen 0,6 mm. Abyste si mohli udělat lepší představu, tak model Intex 28426 PureSpa Bubble Massage, který se dá označit za vysloveně pevnou nafukovací vířivku, má stěny s tloušťkou 0,84 mm. Dalším zklamáním je absence krytu v balení, což je však při nízké pořizovací ceně přirozené.

Pozitíva

Výhodná cena
Ohřev vody až do 42 °C
Dostatečný počet vzduchových trysek

Negatíva

Pomalejší ohřev vody
Méně odolný a pevný materiál
Dodávaná bez ochranného krytu a podložky

Počet osob = 2 + 2 ● Objem = 650 l ● Vnitřní/vnější rozměry = 118 × 188 × 70/158 × 158 × 70 cm ● Hmotnost = 21,5 kg ● Počet/typ trysek = 100/vzduchové ● Typ filtračního systému = kartušový ● Ohřev vody = do 42 °C ● Příkon tepelného/vzduchového/filtračního čerpadla = 1 500/650/40 W ● Napájení = 220–240 V ● Materiál vnější/vnitřní = laminované PVC / PVC

Náš TIP

Intex 28426 PureSpa Bubble Massage

Kulatá nafukovací vířivka, pro 4 osoby, 120 vzduchových trysek, vnitřní průměr 146 cm, výška 71 cm, kartušová filtrace, ohřev vody do 40 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Intex 28426 PureSpa Bubble Massage je trochu dražší, ale kvalitní a „výkonná“ nafukovací vířivka, která se jeví jako spotřebitelsky atraktivní. K oblastem, ve kterých vyniká, patří rychlost ohřevu vody, odolnost výrobního materiálu a dodávané příslušenství. Jde o kulatou nafukovací vířivku pro 4 osoby s klasickým vnitřním průměrem, který představuje 145 cm. Pozitivně vnímáme 71cm výšku.

Nafukovací vířivka Intex je vybavena 120 vzduchovými tryskami, což je srovnatelné s naší vítězkou Bestway Lay-Z-Spa Miami i „výhodnou koupí“ Belatrix Luxury 155 RattanVzduchové čerpadlo s příkonem 650 W podává průměrný, ale přiměřený výkon. Naopak nadprůměrný je výkon tepelného čerpadla s příkonem 2 200 W. Vodu ohřívá rychlostí 2,5 °C/h, a to na 20 nebo 40 °C.

Nafukovací vířivka Intex 28426 PureSpa Bubble Massage je vyrobena z materiálu Fiber-Tech®, který je odolný proti UV záření, oděrům, mechanickému poškození i nízkým teplotám. Jde o vrstvené PVC s textilními vlákny, které má nadstandardní tloušťku 0,84 mm.

Údržba tohoto modelu je doslova nenáročná. Disponuje šikovným elektronickým systémem pro změkčování vody a průtok kartušového filtračního systému dosahuje rychlosti 1 741 l/h, což je naprosto dostačující. Údržbu zjednodušuje také termokryt s uzamykatelnými přezkami. I v tomto případě oceňujeme bohaté příslušenství, které kromě termokrytu obsahuje bublinkovou podložku a praktickou přenosnou tašku.

Pozitíva

Rychlý ohřev vody
Odolný materiál
Dodávané s termokrytem a podložkou

Negatíva

Vyšší cena

Počet osob = 4 ● Objem = 795 l ● Vnitřní/vnější průměr = 145/196 cm ● Výška = 71 cm ● Počet/typ trysek = 120/vzduchové ● Typ/výkon filtračního systému = kartušový / 1 741 l/h ● Ohřev vody = do 40 °C ● Výhřevnost = 2,5 °C/h ● Příkon tepelného/vzduchového čerpadla = 2 200 / 650 W ● Napájení = 220–240 V ● Materiál = Fiber-Tech®

Lacná kvalita

Belatrix Luxury 155 Rattan

Čtvercová nafukovací vířivka, pro 6 osob, 120 vzduchových trysek, rozměry 185 × 185 × 65 cm, kartušová filtrace.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Belatrix Luxury 155 Rattan je 2. nejdražším modelem v našem testu nafukovacích vířivek. Proč tedy obdržela štítek „výhodná koupě“? Důvod je jednoduchý. Je určena pro 6 osob, má rozměry 185 × 185 × 65 cm a objem 930 l. A vzhledem k těmto parametrům je opravdu levná, protože jiné (podobně rozměrné) modely stojí podstatně více. Prvním zajímavým parametrem je odolný a pevný výrobní materiál s tloušťkou 0,60 mm, což můžeme označit za vysoký nadprůměr.

Nafukovací vířivka Belatrix je vybavena 120 vzduchovými tryskami, které pohání čerpadlo s příkonem 600 W. Tento parametr nemůžeme označit za vysloveně nejlepší. Podobné je to i s tepelným čerpadlem, které má příkon 1 200 W, což je dost málo, zejména v poměru k objemu 930 l. Vodu ohřívá rychlostí 1,5 °C/h na max. teplotu 42 °C. V praxi se tedy připravte na „hlemýždí“ rychlost ohřívání vířivky.

Jako velké pozitivum vnímáme možnost nastavení teploty. Na výběr máte režim uvolňující koupele s teplotou v rozmezí od 35 do 38 °C a horký režim s teplotou 38–42 °C. Z plusových vlastností nás dále oslovil opravdu výkonný kartušový filtrační systém s průtokem 1 800 l/h. K zahození není ani příslušenství, v němž naleznete termokryt z laminovaného třívrstvého PVC s uzamykatelnými přezkami, izolační podložku, set na opravy a měřič tlaku.

Pozitíva

Cena přiměřená kvalitě a objemu
2 režimy ohřevu vody
Dodávána s ochranným krytem i podložkou

Negatíva

Pomalejší ohřev vody

Počet osob = 6 ● Objem = 930 l ● Vnitřní rozměry = 185 × 185 × 65 cm ● Hmotnost = 29 kg ● Počet/typ trysek = 120/vzduchové ● Typ/výkon filtračního systému = kartušový / 1 800 l/h ● Ohřev vody = do 42 °C ● Výhřevnost = 1,5 °C/h ● Příkon tepelného/vzduchového čerpadla = 1 200 / 600 W ● Napájení = 220–240 V ● Materiál = PVC

Intex 28462 PureSpa Jet & Bubble Deluxe

Osmiúhelníková nafukovací vířivka pro 6 osob, 140 vzduchových trysek, vnitřní průměr 168 cm, solinátor, filtrace, ohřev vody do 40 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Zaručený relax pro celou rodinu představuje model nafukovací vířivky vybavený kromě tepelného čerpadla také proudovým a vzduchovým čerpadlem. Maximální komfort vám dokážou zaručit hydromasážní a vzduchové trysky. Inovativním prvkem je možnost smart ovládání prostřednictvím mobilní aplikace.

Nafukovací vířivka Intex PureSpa patří k nové modelové sérii pro rok 2022. Výrobce si dal záležet i na vylepšení konstrukce, která je odolnější. Vyrobena je z třívrstvého materiálu Super-Tough. Ten disponuje zvýšenou odolností proti UV záření, chemii i slané vodě. Dostatek prostoru vířivka nabídne pro šest lidí, ideálně však pro čtyři dospělé a dvě menší děti. Každopádně prostoru je dost a sezení v horké vodě si lze pohodlně užít. Ohřev má příkon 2 200 W a během hodiny dokáže vodu ohřát o jeden až dva stupně v závislosti na okolní teplotě a teplotě vody. Maximální teplota vody je 40 °C.

Vířivka je velmi stabilní. Nejen zásluhou materiálů, ale také díky praktickému tvaru osmiúhelníku. Objem činí až 1 098 litrů a vnitřní průměr je 168 cm. Boční stěny jsou vysoké 71 cm. O maximální komfort se vám postará šest hydromasážních trysek a až 140 vzduchových trysek (Heated Air Bubbles Technology). Díky tomu si užijete příjemnou masáž. Funkci můžete aktivovat přímo na dotykovém ovládacím panelu, který je umístěný externě, tedy mimo vířivku. Zde můžete nastavovat i teplotu nebo čas, kdy se má vířivka zapnout, či aktivovat filtraci.

Dalším inovativním prvkem ovládání je mobilní aplikace, která vám umožňuje ovládat vířivku na dálku díky tomu, že má integrovaný WiFi modul. Kromě toho, že můžete zapínat masážní funkce, můžete také měnit teplotu vody. Stačí si aplikaci stáhnout do telefonu (podporuje iOS i Android) a uvidíte i základní údaje, jako například aktuální teplotu vody. Spustit můžete také proces filtrace nebo zmíněnou relaxační (masážní) koupel. Opomenout nemůžeme ani další technický prvek, který představuje HWT systém. Vířivka Intex je vybavena systémem změkčování vody. Ta je šetrnější k vaší pokožce, ale také k samotnému materiálu.

Pokud si chcete dopřát solnou koupel, žádný problém – a nemusíte používat žádnou chemii, protože vířivka má už v základu zabudovaný solinátor. Jednoduše tak můžete používat nejodovanou sůl. Součástí balení je přenosná taška a termoizolační kryt, kterým můžete vířivku překrývat v době, kdy ji aktivně nevyužíváte. Výrobce chválíme i za termoizolační podložku, kterou je vhodné umístit pod vířivku z hlediska lepší tepelné izolace, ale také za účelem zvýšení mechanické odolnosti.

V našem srovnávacím testu se nachází i z toho důvodu, že ji spotřebitelé hodnotí velmi pozitivně. Důvodem je její prostornost a kvalitní zpracování. Zákazníci velmi vítají masážní funkci a výkon trysek. Mnohé potěší zajímavý inovativní prvek, kterým je ovládání prostřednictvím mobilní aplikace. Vířivka je vybavena WiFi modulem a stačí si stáhnout aplikaci, připojit se a jednoduše ovládat vše potřebné. Neméně praktickým vylepšením je přítomnost solinátoru. Chválíme také fakt, že součástí balení je termoizolační kryt a podložka. Není nutná žádná chemie, stačí nejodovaná sůl.

Zákazníci nemají výhradu ani k prostornosti vířivky. Primárně je určena pro šest dospělých lidí, ale v praxi si nejvíce komfortu užijete, budete-li maximálně čtyři, případně dvě děti. Nafukovací vířivka je jinak komfortní a prostorná i pro vyšší osoby. Zákazníci tento model v recenzích ostatním doporučují, což je rovněž pozitivní hodnocení. Někteří zákazníci si stěžují na občasné pomalé reakce ovládacího panelu a na český návod, který není správně přeložený. Při aktivním ohřevu, filtraci a masážní funkci musíte počítat s vyšší spotřebou energie. Celkově je jediným minusem určitě vysoká cena.

Pozitíva

Prostorná vířivka
WiFi ovládání aplikací na dálku
Integrovaný solinátor

Negatíva

Vysoká cena

Počet osob: 6 ● Objem: 1 098 l ● Tvar: osmiúhelník ● Vnitřní průměr: 168 cm ● Výška: 71 cm ● Výkon tepelného čerpadla: 2 200 W ● Rozsah ohřevu: 10–40 °C ● Doba ohřevu: 1–2 °C/hod. ● Masážní funkce: ano ● Počet trysek: 6 hydromasážních + 140 vzduchových ● Filtrace: ano

Marimex MSPA Tekapo C-TE061

Čtvercová nafukovací vířivka pro 6 osob, 132 vzduchových trysek, vnitřní průměr 145 cm, filtrace, ohřev vody do 40 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Relax a odpočinek v horké vodě, bublinková koupel a velkorysý prostor, navíc za dostupnou cenu. Nafukovací vířivka Marimex MSPA Tekapo patří k levným modelům, které nabízí optimální poměr ceny a komfortu. Tento model je určený pro šest dospělých osob. Disponuje výkonným ohřevem vody a nechybí ani filtrační systém.

Vířivka pojme 930 litrů vody. Vnitřní průměr je 145 cm a výška stěn činí 68 cm. Výrobce uvádí, že vířivka je určena pro šest lidí. V praxi jsou ideálem čtyři osoby a dvě děti. Jde však primárně o to, dopřát si co největší komfort. Vířivý bazén je vybaven ohřevem vody o výkonu 1 500 W. Nechybí ani vzduchové čerpadlo, které má výkon 600 W. Maximálně může teplota vody dosáhnout 40 °C. Za hodinu se dokáže teplota zvýšit o přibližně 1,2 až 1,8 °C. Vzduchové čerpadlo pohání 132 vzduchových trysek, které jsou zárukou relaxační bublinkové koupele. Trysky jsou rovnoměrně rozmístěné, což umocňuje zážitek z bublinek.

Filtrační jednotka je zabudována v plášti vířivky. Filtrační systém má zabudovanou sterilizační UV LED lampu, která se stará o to, že zničí až 52 % bakterií. UV lampa je uzavřená, takže záření nemá vliv na odolnost materiálu nebo vaši pokožku, vlnová délka působí pouze na částice vody během cirkulace. Pokud je filtrační systém zanesený, vířivka vás upozorní na nutnost vyčištění filtrační vložky. Součástí balení jsou dvě filtrační vložky a také kryt vířivky, který lze přichytit přezkami. V balení se nachází sada záplat, návod a také nafukovací hadice s manometrem.

Teplotu lze samozřejmě nastavovat. Rovněž je možné aktivovat režim Anti-Icing, který je optimální pro podzimní a zimní období. V okamžiku, kdy teplota klesne pod 1 °C, zařízení zapne ohřev a automaticky zvýší teplotu na 3 °C, aby nedošlo k zamrznutí vody ve vířivce. Všechna nastavení provádíte za pomoci dálkového ovladače, který však není bezdrátový. Nastavit můžete také přesnou teplotu vody a čas, kdy ji má vířivka začít ohřívat. Zatímco doma budete dělat jinou práci, vířivka bude připravena na vaši koupel.

Použit je odolný materiál PVC RhinoTech Premium, který má zvýšenou mechanickou odolnost i životnost. Povrch je z vnitřní části antibakteriální a snižuje procento usazování bakterií a tvorby mikrobů. Důležité je, aby byl materiál odolný i proti nezbytné chemii. Zařízení není vybaveno solinátorem, takže v případě slané vody je zapotřebí využívání chemie.

Co zákazníky v případě daného modelu vířivého bazénu láká nejvíc, je nepochybně příznivá pořizovací cena. Za poměrně dostupnou cenu získáte prostornou nafukovací vířivku pro šest osob – v praxi spíše pro čtyři osoby. Spotřebitelé pozitivně hodnotí i výkon ohřevu a systém Anti-Icing proti zamrzání vody. Vířivku tak můžete pohodlně využívat v chladnějším počasí. Dálkové ovládání s kabelovým připojením je tak trochu unikátním řešením, nicméně účel splní. Dopřát si můžete bublinkovou koupel, protože je k dispozici až 132 vzduchových trysek.

Škoda, že vířivku nelze připojit k solárnímu ohřevu, chlorinátoru nebo pískové filtraci. Na druhé straně však vnímáme pozitivně účinnou filtraci s UV LED lampou, která má za úkol likvidovat většinu bakterií a mikrobů. Na zanesení filtrační vložky vás zařízení upozorní. V balení se nachází také horní kryt vířivky. Doporučujeme dokoupit i termoizolační podložku. Materiál je kvalitní a vířivka je solidně zpracovaná. Vnitřní část má antibakteriální povrch. Pokud přece jen toužíte po větším komfortu, sáhněte po vířivém bazénu Intex PureSpa Jet & Bubble Deluxe i s integrovaným solinátorem, WiFi modulem a hydromasážními tryskami. Musíte však počítat s vyšší cenou.

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Sterilizace za pomoci UV LED lampy
Dostatečný prostor

Negatíva

Bez solinátoru
Kabelový dálkový ovladač

Počet osob: 6 ● Objem: 930 l ● Tvar: čtverec ● Vnitřní průměr: 145 cm ● Výška: 68 cm ● Výkon tepelného čerpadla: 1 500 W ● Rozsah ohřevu: 10–40 °C ● Doba ohřevu: 1,2–1,8 °C/hod. ● Masážní funkce: ano ● Počet trysek: 132 vzduchových ● Filtrace: ano

Další zajímavé produkty

Nenašli jste v našem testu „tu svou“ nafukovací vířivku? I přes naše snahy sestavit co nejpestřejší žebříček kvalitních modelů je možné, že vám žádný z nich nepadl do oka. V tom případě nepřehlédněte právě sekci dalších zajímavých produktů. Najdete v ní krátkou charakteristiku několika atraktivních mobilních nafukovacích vířivek, o jejichž koupi se určitě vyplatí alespoň popřemýšlet.

Bestway Lay-Z-Spa Honolulu AirJet je čtyř- až šestimístná nafukovací vířivka s vnitřním průměrem 145 cm, výškou 71 cm a objemem 916 l. Je vybavena 140 vzduchovými tryskami na spodní části, poměrně výkonným tepelným čerpadlem, které vodu ohřívá rychlostí 1–1,5 °C/hod., a filtrací s dostatečným průtokem. Cenu Lay-Z-Spa Honolulu hodnotíme jako přiměřenou. Výrobní materiál DuraPlus™ je pevný a odolný vůči propíchnutí, což přispívá k delší životnosti tohoto produktu.

NetSpa Aspen je trochu dražší čtvercová nafukovací vířivka pro 4 osoby. Má 128 × 128 × 70 cm a její objem činí 700 l. Vířivka je vyrobena z vrstveného PVC s poměrně malou tloušťkou (0,6 mm) a hliníkovou povrchovou vrstvou. Nachází se v ní 110 vzduchových trysek, což není nejvíce, vodu můžete ohřát na max. 42 °C a je vybavena kartušovou filtrací o průtoku 1 200 l/hod.

Bestway Lay-Z-Spa Vancouver je dalším kouskem z kategorie dražších nafukovacích vířivek. Díky vnitřnímu průměru 155 cm a objemu 804 l je určena pro 3 až 5 osob. Ve vířivce se nachází až 140 vzduchových trysek se 2 režimy intenzity. Voda je ohřívána pomocí výkonného čerpadla s příkonem 2 050 W, a to na max. 40 °C. K výjimečným vlastnostem patří možnost propojení ovládacího panelu s aplikací a jeho ovládání skrze aplikaci, tudíž na dálku.

Belatrix Mountine 120 Rattan lze označit za doslova levnou nafukovací vířivku. Jedná se o menší, dvoumístný model netradičního tvaru s vnitřními rozměry 195 × 120 × 65 cm a objemem 500 l. V nafukovací vířivce se nachází 130 vzduchových trysek. Vodu v ní můžete ohřát na max. 42 °C, a to ve 2 provozních režimech. Tepelné čerpadlo má trochu menší výkon, rychlost ohřevu proto dosahuje 1,5 °C/hod. K plusům řadíme nadprůměrně výkonnou filtraci a kvalitní výrobní materiál, kterým je laminované PVC.

NetSpa Montana 4 má 110 vzduchových trysek, které jsou poháněné 650W čerpadlem, vodu v ní můžete ohřát na max. 42 °C a je určená pro 4 osoby. K pozitivům dále patří přiměřená pořizovací cena a vnitřní průměr 130 cm. Nafukovací vířivka je vyrobena z laminovaného PVC o tloušťce 0,6 mm a je vybavena uzamykatelnými přezkami na ochranný kryt.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Heureka.cz je jeden z portálů, který nám při hodnocení nafukovacích vířivek a následném udělování jednotlivých štítků velmi pomohl. Nečerpali jsme z něj jen informace o vybraných modelech a názory spotřebitelů v jejich recenzích. Heureka.cz nám také pomohla zjistit, které z produktů patří aktuálně k těm nejprodávanějším. Jelikož popularita jednotlivých nafukovacích vířivek není neměnná, v následující tabulce naleznete průběžně aktualizované informace.

Názov Hodnotenie Detail
Intex Octagon 284585*Zobrazit produkt
Intex Octagon 284625*Zobrazit produkt
Bestway Lay-Z-Spa St. Moritz5*Zobrazit produkt
Intex 284265*Zobrazit produkt
NetSpa Bohemian5*Zobrazit produkt

Nejdůležitějším aspektem výběru nafukovací vířivky jsou vaše požadavky a rozpočet. Nabídka trhu je opravdu široká, proto je vysoce pravděpodobné, že si na své přijde každý z vás. Abychom vám vybírání, rozhodování i finální nákup co nejvíce zjednodušili, připravili jsme si pro vás podrobný návod, ve kterém naleznete vše důležité související s výběrem a nákupem té nejlepší nafukovací vířivky.

Jak vybrat nafukovací vířivku

 • Typy vířivek
 • Tvar, hmotnost a rozměry nafukovací vířivky
 • Materiál
 • „Masážní“ systém
 • Tepelné čerpadlo a ohřev vody
 • Filtrační systém
 • Funkce a ovládání nafukovacích vířivek
 • Příslušenství k nafukovacím vířivkám
 • Nafukovací vířivky se solinátorem (na slanou vodu)
 • Používání nafukovací vířivky v zimě, v exteriéru – je to možné?
 • Provozní náklady
 • Cena a renomovaní výrobci

Typy vířivek

Náš návod na výběr bude zaměřený na mobilní nafukovací vířivky, které patří k cenově nejdostupnějším. Na úvod se však podíváme i na jiné verze těchto domácích wellness zařízení. Vířivky se odlišují zejména ve funkcích, způsobu využití a použitých materiálech, ale i ve zmíněné pořizovací ceně.

Mobilní nafukovací vířivky

Parametrům mobilních nafukovacích vířivek budeme věnovat pozornost v našem návodu, v tuto chvíli se na ně proto podíváme pouze v krátkosti. Jedná se o nejlevnější alternativu s několika výhodami i nevýhodami. Nafukovací vířivky jsou jednoduché na montáž, můžete je kdykoli přemístit nebo sbalit a odložit. Nevyžadují náročnou údržbu, na druhou stranu jsou náchylnější k poškození. Další nevýhodou je nemožnost jejich používání v exteriéru během zimy a vzduchové trysky. Jinak řečeno, na nafukovací vířivky s hydromasážními tryskami narazíte opravdu výjimečně.

Pevné vířivky

Pevné nebo tzv. akrylátové vířivky mají pevnou konstrukci, která se skládá z vnějšího obkladu a sklolaminátového skeletu s akrylátovou vrstvou. Většinu z nich můžete používat v interiéru i exteriéru, a to celoročně. Jsou příznačné vyšší, resp. vysokou cenou (od cca 50 000 Kč výše), pokrokovými funkcemi a náročnější montáží. Největším plusem je, že neposkytují jen perličkovou koupel, ale plnohodnotnou hydromasáž.

Pevná vířivka

Dřevěné koupací sudy

Dřevěné koupací sudy, vířivky na dřevo nebo tzv. HOT TUB kádě považujeme za kompromis mezi pevnými a nafukovacími vířivkami, a to z hlediska ceny, funkcí i způsobu vyžití. Jejich pořizovací cena se pohybuje v rozmezí od 25 000 do více než 87 000 Kč. Pozor, nedisponují masážním ani vzduchovým systémem trysek. Ten si můžete dokoupit samostatně.

Vodu v tomto případě neohřívá čerpadlo, ale kamna na dřevo, která jsou prostřednictvím potrubí připojená k dřevěnému sudu. To je důvod, proč jsou HOT TUB určené zejména k používání v exteriéru, většinou pouze během teplejší části roku. Neohřívaná voda totiž rychle zamrzne.

Swim spa

Swim spa jsou zcela samostatnou kategorií vířivek, proto je zmiňujeme spíše pro zajímavost. Jedná se o rozměrnější bazény s různými funkcemi, jako je hydromasáž, vzduchová masáž, ale zejména plavání proti proudu. Mluvíme tedy o jakýchsi plaveckých bazénech s benefity. Jde o drahou alternativu, která vyžaduje dostatek prostoru a náročnější přípravné i montážní práce.

Tvar, hmotnost a rozměry nafukovací vířivky

Rozměry nafukovací vířivky patří k velmi důležitým parametrům, které nelze dodatečně měnit. Nafukovací vířivky jsou běžně dostupné ve verzích pro 2, 4 nebo 6 osob. Větší modely (pro 8 a více lidí) v této kategorii běžně nenajdete. Zatímco výška stěn zůstává téměř ve všech případech neměnná, většinou mají 60–70 cm, vnitřní průměr u kruhových a vnitřní rozměry u čtvercových modelů se liší zásadně.

Určitě se už dopředu zamyslete nad umístěním vířivky, se kterým souvisí několik důležitých aspektů. Kruhové vířivky se na základě spotřebitelských zkušeností jeví jako populárnější. Čtvercové jsou však praktičtější z hlediska umístění, a to zejména v interiéru. Můžete je umístit do rohu, přičemž kolem nich nezůstane nevyužitý, volný prostor.

Od rozměrů nafukovací vířivky se odvíjí i její „vodní“ kapacita, což je celkem důležitý parametr, který souvisí s její finální hmotností. Samotné vany neváží více než 30–40 kg. Ty menší mají jen kolem 20 kg. Po napuštění vodou však může jejich hmotnost přesáhnout 500 až 1 000 kg, což je problém z hlediska nosnosti podkladu při jejich umístění na vyvýšené pódium nebo 2. patro.

Nafukovací vířivky pro 2 osoby

Nafukovací vířivky pro 2 osoby jsou celkem malinké. Většinou se do nich vejdou opravdu jen 2 lidé, kteří se budou navíc docela tlačit. Vnitřní průměr kruhových modelů se pohybuje kolem 120, max. 145 cm. Hranaté nafukovací vířivky pro 2 osoby mají max. 200 × 130 cm, častěji jen cca 150 × 90 cm. Objem těchto modelů činí 600–700 l a jejich konečná hmotnost po napuštění vodou cca 500 kg.

Objem nafukovacej vírivky – vírivka pre 2 osoby

Nafukovací vířivky pro 4 osoby

Nafukovací vířivky pro 4 osoby jsou asi nejpopulárnější volbou spotřebitelů. Mají objem kolem 650 až 800 l a jejich vnitřní průměr dosahuje 180 až 200 × 180 až 200 cm v případě čtvercových, resp. 150–180 u kruhových modelů. Zpravidla se do nich vejde klidně i 5 trošku se tísnících lidí. Zároveň jsou dobrou alternativou pro 2 až 3 osoby, které se ve vířivce chtějí pěkně roztahovat.

Nafukovací vířivky pro 6 osob

Modely pro 6 osob jsou tím největším, co v kategorii mobilních nafukovacích vířivek najdete. Vnitřní průměr kruhových modelů klasicky činí 160, vnější cca 200 cm. Hranaté vířivky mají rozměry kolem 230 × 300 cm, případně o něco více. Objem vody v tomto případě dosahuje 930 až 1 000 litrů. To je důvod, proč musíte již předem myslet na umístění vířivky. S vodou a 6 osobami bude vážit minimálně 600 kg, klidně však i více než tunu.

Materiál

Výrobní materiál nafukovacích vířivek je podstatným, ale ne nejdůležitějším parametrem. Ať už v popisu naleznete jakýkoli název použitého materiálu, můžete si být jisti, že je daná vířivka vyrobena z polyvinylchloridu, tedy PVC. Jednotlivé materiály nebo výrobní technologie se od sebe liší např. pevností okrajů nebo odolností proti slunečnímu záření, v podstatě však mají velmi podobné vlastnosti.

Proto vám doporučujeme, abyste se zaměřili zejména na informaci o tloušťce stěn. V popisu vířivek narazíte buď na údaj o tloušťce vnějších a vnitřních, nebo stěn jako takových.

 • Stěny do 0,10 mm jsou opravdu tenké. Problémem je jejich horší odolnost proti mechanickému poškození, ale také celková pevnost a stabilita vířivky.
 • Stěny od 0,10 do cca 0,20 mm jsou zlatou střední cestou. Takovou tloušťku má většina vířivek za cenu do 22 000 Kč.
 • Stěny o tloušťce 0,60–0,80 mm jsou mezi nafukovacími vířivkami k domácímu použití skutečným nadprůměrem. Setkáte se s nimi např. u nafukovacích vířivek Intex.

Rhino Tech / Premium PVC / SUPER-TOUGH®  

S materiálem Rhino Tech, který se nazývá také jako Premium PVC, se setkáte u nafukovacích vířivek ve všech cenových kategoriích, v podstatě je však poměrně levný. Rhino Tech je vyroben z PVC a polyesterové vložky, je velmi pevný, odolný proti UV záření, mrazu i mechanickému poškození a má dlouhou životnost. Podobný je např. patentovaný materiál SUPER-TOUGH®, který vyniká odolností proti oděrům, nárazům, slunečnímu záření, benzinu, oleji i slané vodě.

Nafukovacia vírivka z PVC

Laminované PVC

Laminované PVC tvoří 3 vrstvy, a to 2 vrstvy z tvrdého PVC a vnitřní vrstva ze síťoviny. I tento materiál je velmi odolný, odolává UV záření a je poměrně levný. Většinou obsahuje různé chemické příměsi.  

Struktura I-beam

I-beam není pojmenování materiálu, nýbrž patentované struktury. Tyto vířivky jsou vyrobené z PVC a jejich vnitřek tvoří vzduchové komory, které stojí za jejich větší odolností, přesněji tvrdostí. V praxi si tak můžete sednout na okraj vířivky. O odolnosti těchto modelů proti UV záření, povětrnostním podmínkám, minusovým teplotám či mechanickému poškození rozhoduje konkrétní typ použitého PVC. Výjimečně můžete narazit i na různé jiné struktury, např. technologii Fiber-Tech®, při níž je konstrukce vířivky „obohacená“ o pevná vlákna, která stojí za lepší stabilitou konstrukce.

„Masážní“ systém

Celkem 99 % nafukovacích vířivek nemá žádný masážní systém. Masážní systém je pojmenování pro soubor různých typů masážních trysek, které jsou určené k hydromasáži. Pověstná perličková koupel je „produkována“ vzduchovými tryskami, které pohání vzduchové čerpadlo. V nafukovacích modelech naleznete právě vzduchové trysky. Masážními jsou vybaveny opravdu jen výjimečně, a pokud, tak jen ty nejdražší z nich. Souhrnně řečeno, nafukovací vířivky neposkytují hydromasáž, ale jen perličkovou koupel.

Vzduchové trysky v klasických pevných vířivkách, ve kterých se nacházejí i trysky masážní, slouží k výrobě bublinek a mírnému ochlazení vody. Toto je velmi důležitá informace! Voda v nafukovací vířivce je ohřívána pomocí tepelného čerpadla, pokud však to vzduchové není vybavené funkcí předehřevu, proud vody (tedy „bublinky“ vycházející z trysek) bude studený. Chcete-li se vyhnout nepříjemnému šoku v začátcích koupání, hledejte modely s vodním čerpadlem, které využívá topný systém.

Vzduchové čerpadlo je další důležitý komponent vířivek. Zaměřte se na jeho výkon a poměr výkonu k počtu vzduchových trysek.

 • Levné nafukovací vířivky jsou většinou vybavené vzduchovými čerpadly o příkonu 600 W. Takto výkonné čerpadlo je dostačující k „pohánění“ cca 100 vzduchových trysek.
 • U dražších vířivek jsou využívána čerpadla s příkonem 800–900 W. Vhodný počet trysek se v tomto případě pohybuje mezi 120 až 140 kusy.

Nafukovací vířivky jsou tradičně vybavené 100 až 140 vzduchovými tryskami. Jejich počet není až tak rozhodující. Důležitější je rozmístění. Přestože vzduchové trysky neposkytují hydromasáž, je dobré, pokud se nacházejí na co největší ploše vířivky, přesněji řečeno by měly být umístěné tak, aby proud vody „zasáhl“ co největší plochu vašeho těla.

Tepelné čerpadlo a ohřev vody

Tepelnému čerpadlu určitě věnujte dostatek pozornosti. Jeho výkon rozhoduje o rychlosti ohřevu, max. teplotě vody a má výrazný dopad na celkovou spotřebu vířivky. V první řadě si všímejte jeho příkonu. Ten vám ve většině případů hodně napoví o jeho reálném výkonu, který souvisí s rychlostí ohřevu vody.

Ohřev vody ve vířivce

Tepelná čerpadla s příkonem do 2 000 W zpravidla vodu ohřívají rychlostí 1 až 2 °C za hodinu. Ta nad 2 000 W již 2,5 °C za hodinu. Může se to zdát jako minimální rozdíl, ve skutečnosti však není. Myslete na to, že po prvním napuštění vířivky musí čerpadlo ohřát několik stovek litrů studené vody na teplotu kolem 40 °C. V tomto směru platí pravidlo, že čím větší je vířivka, tím výkonnější by mělo být tepelné čerpadlo.

Nepřehlédněte ani údaj o max. teplotě vody. Za klasiku lze označit 38 až 42 °C. Na některých vířivkách se nacházejí i samostatné režimy, pomocí kterých si vyberete, zda vodu nahřejete např. na 20, nebo 40 °C.

S tepelným čerpadlem souvisí i několik dalších důležitých funkcí, zejména úsporný režim, který vodu ohřívá průběžně. Přesně tak, voda musí být ohřívána pořád, jinak byste si na koupání počkali několik hodin. Všímejte si, zda daná vířivka takovým režimem disponuje.

Filtrační systém

Bez kvalitní filtrace budete moci po několika týdnech vyměnit všechnu vodu z vířivky. Poměrně malý objem teplé stojaté vody, to je živná půda pro řasy, bakterie a jiné patogeny. Proto se zaměřte na typ, ale zejména výkon filtračního systému. Samozřejmě je důležité, aby byl součástí vířivky.

Za dostatečně výkonnou můžeme považovat takovou filtraci, která celý objem vody ve vířivce přečerpá max. za hodinu. Tento údaj si ověříte na základě max. průtoku vody čerpadla, který je udáván ve formě litru za hodinu. Například vířivka o objemu 700 l vody by měla být vybavena filtrací s průtokem 700 l/hod., zpravidla však narazíte na mnohem výkonnější kousky. Většina nafukovacích vířivek pro 2 až 4 osoby (objem kolem 700 až 900 l) má filtrační systém s průtokem cca 1 700 l/hod.

 • Kartušová filtrace, nejčastější řešení, se kterým se u nafukovacích vířivek setkáte, vodu pročišťuje pomocí papírových vložek ve filtru. Ty je nutné pravidelně čistit a po čase vyměnit. Nevýhodou je proto náročnější údržba. K plusům patří nízká cena a spotřeba elektrické energie.
 • Nafukovací vířivky s pískovou filtrací nejsou běžně dostupným zbožím. Tato filtrace je dražší a výkonnější, což se odráží na spotřebě elektřiny i na její účinnosti. Voda je v tomto případě proháněna přes písek, ve kterém se zachytí všechny nečistoty. K plusům patří nižší spotřeba bazénové chemie, a tudíž i nižší provozní náklady.

Nafukovací vířivku s pískovou filtrací si můžete „vyrobit“ i sami. Pískové filtrace s výkonem, který postačuje k čištění nafukovacích vířivek, jsou dostupné i samostatně za cenu od cca 2 800–3 700 Kč. Kompatibilitu dané vířivky s „náhradní“ filtrací si pro jistotu ověřte předem. Písková filtrace se nejčastěji napojuje přímo na výpustný ventil vířivky.

Nafukovací vířivka – vzduchové trysky/trysky

Funkce a ovládání nafukovacích vířivek

K ovládání vířivky, tedy spuštění ohřevu či některého z režimů, slouží ovládací panel. V případě nafukovacích modelů jej naleznete v zásadě přímo na čerpadle. Některé (zejména dražší) produkty mohou mít i přídavný ovládací panel, který se umisťuje na okraj vířivky. Důležitým detailem je viditelnost displeje na slunci. Zejména u levnějších modelů může být displej zcela nečitelný.

Kromě funkcí, o kterých jsme již hovořili, mohou být nafukovací vířivky vybavené:

 • Funkcí automatického vypnutí/zapnutí ohřevu
 • Systémem pro změkčování vody nebo celkovou úpravu pH (např. hard water treatment system u vířivek Pure Spa)
 • Předehřevem na vzduchovém čerpadle
 • Dálkovým ovladačem
 • Bezdrátovým ovládáním (přes Wi-Fi a aplikaci)
 • Ionizátorem, který slouží k hloubkové dezinfekci vody

Příslušenství k nafukovacím vířivkám

Kromě kvalitní filtrace a tepelného a vzduchového čerpadla budete k vířivce potřebovat ještě několik důležitých komponentů. Je nejlepší, pokud je získáte „v ceně“, tedy již při koupi vířivky. Problémem může být také jejich kompatibilita s daným modelem.

 • Ochranný vrchní kryt je nezbytným doplňkem. Vířivku chrání před mechanickými nečistotami, navíc při jeho používání nehrozí, že se v ní utopí opeřenec či domácí zvíře.
 • Termokryt splňuje hned 2 funkce. Zabraňuje mechanickému znečištění vody a zároveň slouží jako izolace, díky které voda ve vířivce chladne pomaleji. Odráží se to na nižší spotřebě elektřiny (tepelné čerpadlo nemusí pracovat naplno), a tudíž i nižších provozních nákladech.
 • Podložka pod vířivku není určená pouze k její ochraně před propíchnutím. I ona plní funkci izolace.
 • Kryt spojený s podložkou je asi nejefektivnější typ doplňkové izolace. V podstatě jde o celistvý obal, do kterého vířivku zabalíte. Cena samostatných krytů se pohybuje kolem 1 500–2 200 Kč.
 • Transportní taška je velmi praktickým detailem, který oceníte při přenášení vířivky.
 • Dávkovač chemie neboli tzv. plováček na chlor je plusem. Pokud by se však u vířivky nenacházel, nejde o nic hrozného. Cena těchto plováčků začíná na 100 Kč.
 • Podhlavníky zvyšují vaše pohodlí. Většinou se na vířivku připínají dodatečně.

Nafukovací vířivky se solinátorem (na slanou vodu)

Speciálním typem vířivek jsou ty na slanou vodu. V první řadě musí být vyrobené z materiálu, který je odolný vůči soli. Kromě toho je nezbytné použití speciálního systému slané vody (solinátor), který z ní generuje chlor. U vířivek se solinátorem odpadá nutnost používání jakékoliv bazénové chemie.

Levná nafukovací vířivka

Nafukovací vířivky se solinátorem mají také zdravotní přínosy. Slaná voda ve vířivkách má sice nižší koncentraci soli než ta mořská (v průměru 1 700 ppm, u mořské se koncentrace soli pohybuje kolem 35 000 ppm), i přesto je však prospěšná pro vaše svaly, pokožku a dýchací cesty. Upozorňujeme, že nafukovací vířivky na slanou vodu nejsou levné. Jejich cena se běžně pohybuje v rozmezí od 25 000 do více než 50 000 Kč.

Používání nafukovací vířivky v zimě, v exteriéru – je to možné?

V popise některých nafukovacích vířivek naleznete informaci, že jsou vhodné k celoročnímu používání v exteriéru. Popravdě řečeno, neumíme si to úplně představit. PVC je totiž náchylné k poškození v případě poklesu teplot pod cca 4 °C, nemluvě o mrazech a teplotních výkyvech.

Tepelná čerpadla nafukovacích vířivek většinou nejsou výkonná natolik, aby dokázala vodu při průběžném ohřevu uchránit před zamrznutím, navíc jen málokterá z nich disponují ochranou před jejich vlastním zamrznutím. No a do třetice tu máme hlodavce, kteří už na podzim hledají všelijaké teplé úkryty, přičemž vířivka je pro ně naprosto ideální.

Z našeho pohledu proto není žádná nafukovací vířivka v zimě vhodná do exteriéru. Pokud byste to chtěli přece jen vyzkoušet, určitě si budete muset pořídit extrémně kvalitní termoizolační podložku i kryt. Vířivku teoreticky můžete zkusit umístit do zimní zahrady nebo jiné nevytápěné místnosti, která je chráněná před sněhem a výraznými minusovými teplotami.

Provozní náklady

Pokud jste si přečetli část o příkonu tepelných a vzduchových čerpadel, pravděpodobně tušíte, že náklady na provoz nafukovací vířivky nejsou zanedbatelné. Tepelné čerpadlo samozřejmě nepojede nonstop „naplno“, ale i přesto jde o spotřebič s konstantním odběrem elektřiny.

Nejdůležitější faktory, které mají vliv na reálné provozní náklady, souvisí s izolačními vlastnostmi vířivky, neboť největší příkon, a tedy i spotřebu má právě tepelné čerpadlo. Pokud si pořídíte model s extrémně tenkými stěnami a nebudete používat kvalitní termokryt v kombinaci s termoizolační podložkou, voda ve vířivce bude chladnout rychleji a čerpadlo bude při průběžném ohřevu (i při každém použití vířivky) spotřebovávat více energie.

Nafukovací vířivka – provozní náklady

Dalším důležitým aspektem je kvalita filtrace. Kvalitní systémy vodu udrží čistou i bez použití nadměrného množství bazénové chemie. Pokud si však pořídíte model s podprůměrně výkonnou filtrací, to, co ušetříte při nákupu, proděláte právě na bazénové chemii. Chcete-li provozní náklady snížit na minimum, doporučujeme vám nešetřit při nákupu samotné vířivky. Vybírejte si modely s tlustšími stěnami, kvalitním tepelným čerpadlem a filtrací, která má dostatečný průtok v poměru k objemu vířivky. Určitě byste měli používat termokryt i termoizolační podložku.

Nafukovací vířivky nejsou nejlevnější

Průměrná cena nafukovacích vířivek se pohybuje v rozmezí od 12 500 do 17 000 Kč. Na trhu jsou dostupné samozřejmě i levnější a dražší modely. Přenosné nafukovací vířivky se z hlediska ceny, ale i kvality dělí na 2 kategorie.

První z nich je tzv. low cost kategorie. Jedná se o levné nafukovací vířivky pro „normální“ spotřebitele za cenu do 20 000 Kč, které jsou příznačné základními funkcemi a vlastnostmi. Kvalita použitých materiálů a výkon čerpadel či filtrace u nich většinou nejsou špatné. Do této cenové kategorie spadá i vířivka Intex 28426 PureSpa Bubble Massage.

Na cenu v řadě low cost má vliv zejména velikost vířivky. Modely pro 2 osoby koupíte již od 10 000 Kč. Čtyřmístné modely stojí kolem 12 000 až 15 000, ty šestimístné 15 000 až 20 000 Kč. Druhou kategorií jsou nafukovací vířivky za cenu nad 25 000 Kč. Nejdražší z nich stojí i více než 30 000 Kč. V tomto případě už mluvíme o profi modelech s pokrokovými vlastnostmi i funkcemi. Mezi ty patří např. přítomnost několika masážních trysek, možnost ovládání přes Wi-Fi a aplikaci či různé doplňky jako podhlavníky, kvalitní termokryt či podložka. Dražší nafukovací vířivky vynikají také extrémní pevností a odolností.

Kvalitu nabízí Intex, Belatrix, PureSpa i Bestway

Zorientovat se v nabídce vířivek není nejjednodušší. Proto vám přinášíme krátký přehled ověřených značek. Jako první vám můžeme s naprosto klidným svědomím doporučit nafukovací vířivky Intex. Vynikají extrémně kvalitním provedením, zejména tloušťkou stěn, výkonnými tepelnými čerpadly i filtrací a atraktivní pořizovací cenou.

K populárním patří také mobilní nafukovací vířivky Belatrix. I v tomto případě jde o cenově přijatelné a kvalitní modely, které jsou dostupné v různých velikostech. Za velmi nízkou cenu můžete vlastnit také nafukovací vířivky Whirlpool, které naleznete např. v nabídce prodejce Möbelix, ale i vířivky Bestway a Netspa. Pokud hledáte luxus, poohlédněte se po modelech PureSpa, mezi kterými najdete např. nafukovací vířivky s hydromasážními tryskami a solinátorem.

Otázky a odpovědi – FAQ

Náš návod byl zaměřený na technické parametry a přehled cen a ověřených značek nafukovacích vířivek. V odpovědích na nejčastější dotazy se zaměříme zejména na oblasti, které souvisejí se samotným používáním tohoto domácího wellness zařízení. V případě, že jste nenašli a ani nenajdete informace, které vás zajímají, neváhejte se nás zeptat v diskuzi pod článkem. Na všechny otázky se pokusíme odpovědět co nejdříve.

Přenosná nafukovací vířivka by měla být umístěna na rovném a pevném podkladu. Určitě vám nedoporučujeme její položení na travnatou plochu či plochu „vysypanou“ pískem, možná štěrkem. Vhodné jsou terasy s pevnou podlahou nebo vyvýšená pódia. Při umístění nafukovací vířivky do interiéru myslete na nosnost podlahy (pokud ji dáte do 2. patra). Vhodné jsou jen dobře odvětrané místnosti. Teplá voda ve vířivce totiž způsobuje nadměrné srážení vodních par.

Vířivky mají mnohá pojmenování. Asi nejčastějším synonymem je slovo jacuzzi. Ve skutečnosti jde o konkrétní značku vířivek, která byla založena před více než 100 lety. Bohužel nafukovací vířivky Jacuzzi neexistují. K dalším frekventovaným názvům vířivek patří např. anglické pojmenování hot tub.

Základem péče o vířivku je udržování čisté a přiměřeně teplé vody. V každém případě zabraňte, aby se do ní dostával mechanický odpad, jako je listí, tráva, větvičky či hmyz. Nejlepším řešením je použití ochranného krytu. Ze stejného důvodu byste se před koupáním měli opláchnout. Dejte si pozor, abyste do vany špínu nenanosili na chodidlech. Používejte kvalitní a vhodnou bazénovou chemii. Důležité je také správné používání filtrace a doba jejího provozu v průběhu dne. Nakonec zde máme poslední věc, kterou je výměna vody ve vířivce. Obecně byste k ní měli přistoupit každých 5 měsíců. Přesné intervaly výměny vody však závisí na kvalitě filtračního systému a vaší péči.

Intex 28426EX

Kulatá nafukovací vířivka, pro 4 osoby, 120 vzduchových trysek, vnitřní průměr 145 cm, výška 71 cm, kartušová filtrace 1 741 l/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Intex 28426EX na nás udělala vskutku dobrý dojem. Tato nafukovací vířivka s vnitřním průměrem 145 cm a výškou 71 cm je určená pro 4 osoby, přičemž má nadprůměrný objem, a to až 795 l. Jako pozitivum vnímáme použití kartušové filtrace s více než dostatečným výkonem 1 741 l/h, čímž překonává i naši vítězku Bestway Lay-Z-Spa Miami. Filtrace je navíc vylepšena o elektronický systém pro změkčování vody Electronic Hard water treatment s příkonem 10 W, který předchází tvorbě a usazování vodního kamene. Velmi praktická je i funkce ASV. Jde o automatický „odpouštěcí“ ventil, který předchází tzv. přetlakování vířivky.

Oblastí, v níž Intex 28426EX vysloveně vyniká, je velmi výkonné tepelné čerpadlo s příkonem 2 200 W, které vodu ohřívá velmi rychle, v průměru 2,5 °C/h, a to na 20 nebo 40 °C.

Extrémně výkonné je také vzduchové čerpadlo, které pohání 120 trysek s funkcí předehřevu. Má příkon 800 W. Tyto parametry se odrážejí v poměrně vysoké spotřebě energie.

K benefitům řadíme opravdu kvalitní a pevný materiál. Intex 28426EX je vyrobena z třívrstvého PVC s vnitřní polyesterovou výztuží, které má nadstandardní tloušťku 0,84 mm. V tomto směru vířivka Intex předbíhá nejen většinu modelů v našem testu, ale také mnohé další produkty na trhu ze stejné cenové a kvalitativní kategorie.

Poslední oblastí, která nás na tomto modelu zaujala pouze v tom pozitivním smyslu, je příslušenství. Spolu s vířivkou dostanete termoizolační kryt s praktickými přezkami k jeho upevnění, bublinkovou termoizolační podložku, plováček na chlor, chemický tester a pevnou tašku na přenášení.

Pozitíva

Poměr mezi cenou a kvalitou
Praktické funkce
Bohaté příslušenství

Negatíva

Vyšší spotřeba elektrické energie

Počet osob = 4 ● Objem = 795 l ● Vnitřní/vnější průměr = 145/196 cm ● Výška = 71 cm ● Počet/typ trysek = 120/vzduchové ● Typ/výkon filtračního systému = kartušový / 1 741 l/h ● Ohřev vody = do 40 °C ● Výhřevnost = 2,5 °C/h ● Příkon tepelného/vzduchového čerpadla = 2 200 / 800 W ● Napájení = 220–240 V ● Materiál = třívrstvé PVC

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a zahrada

Vaše hodnocení:
(91.8%)