Ortopedické matrace

Nejlepší ortopedické matrace 2024 + recenze

Spánek je nabíječka, kterou lidské tělo a organismus nutně potřebují. Někomu stačí méně spánku, někdo dokáže prospat celý den. Základem zdravého a kvalitního spánku je kvalitní matrace. Pravdou je, že výběr matrace je velmi individuální, a vybrat jednu, která bude vyhovovat všem, je nemožné. My jsme připravili recenze ortopedických matrací, které jsou na trhu velmi oblíbené. Matrace MPO Memory Comfort Extra v našem srovnávacím testu prokázala své kvality. Náš test matrací obsahuje několik modelů i s recenzemi. Vysvětlíme vám, co jsou to ortopedické matrace, a možná se rozhodnete i na základě našeho výběru.

Publikované: 21.07.2021
Aktualizované: 27.03.2024

Jakou ortopedickou matraci koupit?

Je už vaše stará matrace opotřebovaná a potřebujete novou, která dopřeje odpočinek vašemu tělu a díky níž bude váš spánek nerušený? Ergonomické matrace jsou tu k tomu, aby se dokonale přizpůsobily vaší poloze spánku a pomohly i v případě, že vás již stará matrace tlačila a způsobovala vám bolesti zad, krku či svalů. Zde jsou ortopedické matrace, které zaujaly svými vlastnostmi. Rovněž však získaly řadu pozitivních recenzí. Pokud nemáte čas vybírat, můžete sáhnout po jedné z těchto matrací. Vždy však myslete na své individuální parametry a upřednostněte své preference.

Názov Hodnotenie Detail
MPO Memory Comfort Extra   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Benab Fyzio   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Dřevočal Lima   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
MPO Memory Comfort Extra

MPO Memory Comfort Extra

Středně tvrdá matrace o výšce 25 cm, 7 zón, obsahuje paměťovou pěnu, je vhodná pro alergiky.

Zobrazit více info

Ortopedická matrace MPO Memory Comfort Extra se 7 zónami a výškou 25 cm je vhodná pro osoby s hmotností do 120 kg. Na jedné straně se nachází paměťová pěna Visco, na druhé PUR pěna s dobrou oporou těla. Matrace je antialergická, na výběr je až 7 druhů potahů.

Cenový trhák
Benab Fyzio Plus

Benab Fyzio Plus

Středně tvrdá matrace s výškou 22 cm, se 7 zónami, obsahuje paměťovou pěnu, je vhodná pro alergiky.

Zobrazit více info

Sada dvou taštičkových matrací Benab z dílny slovenského výrobce zaujme především dostupnou cenou. Ergonomická matrace Benab Fyzio Plus je velmi pozitivně hodnocená. Jde o pružinovou matraci se 7 anatomickými zónami pro optimální stabilizaci těla během spánku. Jádro je tvořené PUR pěnou a rovněž kokosovou vrstvou. Díky složení je hypoalergenní a disponuje i certifikátem OEKO-TEX Standart. Výška matrace je 22 cm.

Náš TIP
Dřevočal Lima

Dřevočal Lima

Tvrdá až velmi tvrdá matrace o výšce 22 cm, se 7 zónami, nosnost 140 kg, více druhů potahů na výběr.

Zobrazit více info

Ergonomická matrace se snímatelným potahem Dřevočal Lima se skládá z elastické pěny Medifoam, střed je zpevněn pojeným polyuretanem. Výška matrace je 22 cm, rozdělen je do 7 anatomických zón. Potah je snímatelný a pratelný na 60 °C.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Co lze při výběru ergonomické matrace hodnotit? V rámci srovnávacího testu TestMagazín analyzoval především zkušenosti spotřebitelů (funkčnost matrace) a jejich postřehy. Kvalitu matrace do značné míry určují i použité materiály. Ty mají koneckonců vliv i na její odolnost (životnost) a celkovou cenu. Kvalitní matrace musí mít také minimální výšku. Tvrdost matrace je sice individuálním parametrem, ale z pohledu spotřebitele je důležité si všímat, zda je uvedená tvrdost matrace opravdu reálná. Tvrdou matraci od měkké je totiž velmi snadné rozeznat. I pro odborné testy je však velmi náročné určit, které ergonomické matrace splňují požadavky spotřebitelů. Jedině zdravotní matrace jsou podrobovány odborným testům, protože se jedná o zdravotní pomůcku.

Použité materiály a kvalita zpracování
Funkčnost
Tvrdost matrace
Výška matrace
Odolnost materiálů

Náš test matrací se zaměřil na ortopedické, resp. ergonomické matrace. Taková matrace by se měla umět přizpůsobit vašemu tělu – bokům, páteři, rukám či břichu. Každopádně na trhu se vžil pojem ortopedické matrace. Důležité jsou reference zákazníků, i proto jsme recenzovali matrace renomovaných výrobců. Své zastoupení měly matrace Dormeo i slovenský výrobce matrací Benab. Velmi oblíbené jsou i matrace Tropico a Texpol. Do srovnávacího testu se dostali také výrobci Curem a MPO. Přehled o nabídce trhu jsme získali díky databázi portálu Heureka.cz a sledovali jsme také nabídku ostatních prodejců.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze ortopedických matrací

Spotřebiteli se vždy snažíme zprostředkovat ověřené a nezávislé informace. I při výběru ortopedických matrací do našeho testu jsme údaje a jednotlivé parametry ověřovali. Velkou váhu v našem testu mají i hodnocení zákazníků na česko-slovenském i zahraničním trhu. Předem jsme si stanovili metodiku testování a jednotlivé parametry jsme v recenzích objektivně hodnotili. Upřednostněn nebyl žádný výrobce ani prodejce. Určili jsme také výhody a nevýhody matrací. Recenze matrací vám tak mohou rozhodování výrazně usnadnit.

Víťaz testu

MPO Memory Comfort Extra

Středně tvrdá matrace o výšce 25 cm, 7 zón, obsahuje paměťovou pěnu, je vhodná pro alergiky.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Středně tvrdá až tvrdá sendvičová ergonomická matrace MPO Memory Comfort Extra je vhodná pro lidi, kteří hledají při spánku pohodlí i oporu. Matrace je vysoká 25 cm (26 s potahem) a celkově se skládá až ze 7 anatomických zón (na straně z PUR pěny). Výška je nadstandardní, avšak spotřebitelé ji hodnotí pozitivně. Na výběr je 7 různých potahů – Easy Clean, Damašek, Aloe Vera, Eco Spirit, Silver Active, Bamboo a Medico. Všechny typy potahů mají výšku cca 1 cm a jsou pratelné a vhodné pro alergiky. Kromě potahu Damašek jsou všechny pratelné na 60 °C.

Díky 7 zónám se matrace flexibilně přizpůsobuje zakřivení páteře, zvolit při tom můžete různé polohy spánku. Uživatelům nabízí zdravý a komfortní spánek. Na výběr je více rozměrů, standardně je to 80 cm na šířku a 190 cm na délku.

Matrace se skládá z paměťové pěny Visco o výšce 5 cm a hustotě 50 kg/m3, jádra z PUR pěny o hustotě 30 kg/m3, které je vysoké 14 cm a PUR pěny s profilovaným masážním povrchem o výšce 6 cm a hustotou 28 kg/m3. Strana s paměťovou pěnou je středně tvrdá (4), strana s PUR pěnou je o něco tvrdší (5). Nosnost je 120 kg.

Pozitíva

7 anatomických zón
Vysoká nosnost (120 kg)
Různé druhy potahů na výběr

Negatíva

Neuvedená záruka

Výrobce: MPO ● Šířka: 80 cm (variabilní) ● Délka: 190 cm (variabilní) ● Výška matrace: 25 cm ● Tvrdost: středně tvrdý ● Počet zón: 7 ● Paměťová pěna: ano ● Vhodný pro alergiky: ano

Cenový trhák

Benab Fyzio Plus

Středně tvrdá matrace s výškou 22 cm, se 7 zónami, obsahuje paměťovou pěnu, je vhodná pro alergiky.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Z produkce slovenského výrobce se na trh dostala jedna z nejlépe hodnocených matrací z pohledu spotřebitelů. Velkým pozitivem však není jen kvalita taštičkové matrace, ale také poměr ceny a kvality. V případě matrace Benab totiž za cenu jedné koupíte matrace dvě. Benab Fyzio Plus je ergonomická matrace se 7 zónami. Jádro je středně tvrdé (T3–T4). Taštičkové jádro je patentované výrobou německé společnosti Agro. Rozložená jsou v samostatných taštičkách až do 7 zón, aby tělu poskytla optimální podporu a komfort. Zóny jsou rozděleny na hlavu, ramena, pás, pánev, stehna, lýtka a chodidla. Všem částem těla nabízí optimální oporu podle zatížení.

Doporučuje se použít pevný rošt. Důvodem je i to, že v jádru je použita hustá PUR pěna a rovněž kokosová vrstva s hustotou 1 300 g/m2. Matrace má velmi dobré ergonomické parametry, protože kombinace PUR pěny, kokosových vláken a masážních taštiček vyhovuje velké části spotřebitelů. Matrace je hypoalergenní a její nosnost je až 120 kg.

Potah Silver má antibakteriální vlastnosti, obsahuje částečky stříbra a je snímatelný. Jednoduše ho stačí odzipovat. Antimykotické vlastnosti matrace mají bránit vzniku plísní a roztočů. Matrace byla certifikátem OEKO-TEX Standart hodnocena jako zdravotně nezávadná. Potah je prošitý i klimatizační výplní, díky čemuž je prodyšnější. Záruka na matraci je 6 let.

Pozitíva

Poměr ceny a kvality
Kombinace materiálů
Výška matrace a kvalita jádra

Negatíva

Kratší záruka oproti konkurenci

Výrobce: Benab ● Šířka: 90 cm (variabilní) ● Délka: 200 cm (variabilní) ● Výška matrace: 22 cm ● Tvrdost: středně tvrdá ● Počet zón: 7 ● Paměťová pěna: ano ● Vhodná pro alergiky: ano

Náš TIP

Dřevočal Lima

Tvrdá až velmi tvrdá matrace o výšce 22 cm, se 7 zónami, nosnost 140 kg, více druhů potahů na výběr.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Matrace s tvrdším jádrem jsou pro spánek mnohem lepší volbou než měkké varianty. Tvrdá matrace Dřevočal Lima o výšce 22 cm má vysokou nosnost 140 kg. Nosné vrstvy jsou tvořeny elastickými pěnami Medifoam (objemová hmotnost 28 a 30 kg/m3), střed jádra je zpevněn pojeným polyuretanem. Nosné vrstvy jsou formovány do masážních výstupků, rozděleny jsou do 7 anatomických zón. Jedna strana je tvrdá, druhá velmi tvrdá, můžete si ji měnit dle potřeby. Na výběr je několik druhů potahů (Medicott, Lyocell, SilverGuard, Aloe Vera a Úplet), každý z nich je snímatelný a pratelný na 60 °C.

Zónová matrace Dřevočal Lima nabízí skvělou oporu páteře. Navzdory vysoké tvrdosti se dokáže matrace ergonomicky přizpůsobit křivkám vašeho těla, avšak nejde o zdravotní matraci. Dostupná je ve více velikostech – šířka 80 až 180 cm a délka 195 nebo 200 cm. Doporučeno je matraci používat v kombinaci s lamelovým, látkovým nebo ručně polohovatelným roštem. Na matraci je ve srovnání s konkurencí velmi malá záruka, pouhé 2 roky. Dle recenzí uživatelů poskytuje tento model skvělé pohodlí, spokojeni jsou s možností vybrat si ze 2 tuhostí matrace.

Pozitíva

2 tuhosti matrace
7 anatomických zón
Nosnost 140 kg

Negatíva

Slabá záruka

Výrobce: Dřevočal ● Šířka: 80 cm (variabilní) ● Délka: 195 cm (variabilní) ● Výška matrace: 22 cm ● Tvrdost: tvrdý / velmi tvrdý ● Počet zón: 7 ● Paměťová pěna: - ● Vhodný pro alergiky: -

Lacná kvalita

Tropico Amundsen

Středně tvrdá matrace s výškou 22 cm, 7 zón, vhodná pro alergiky, chybí paměťová pěna.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Český výrobce matrace Tropico Amundsen spotřebitelům nabízí 7zónovou anatomickou profilaci, která zaručeně uleví od bolestí zad a svalů. Jde o cenově dostupnou ergonomickou matraci s unikátním vlnovým jádrem Spine Protector. Studená HR pěna skvěle rozkládá hmotnost postavy a díky tomu má matrace Tropico dobré ortopedické vlastnosti. Velkou výhodou matrace je, že je oboustranná. Tužší strana je tvořena 5cm studenou pěnou Flexifoam, která je příjemná především v letních měsících. Poskytne unikátní oporu zad a pánve.

Měkčí strana je masivnější a tvoří ji 7 anatomických zón s pórovitou technologií AirForce pro optimální vzdušnost. Nevyužívá paměťovou pěnu, jak je to v případě ergonomické matrace Curem C7000 XD. Během pohybu se hýbe i vzduch v jádru matrace, přizpůsobuje se zátěži. Maximální nosnost matrace je 145 kg. Výška matrace je 22 cm. Je však variabilní podle provedení. Standardní rozměr je 90 × 200 cm. Provedením a materiály je matrace vhodná pro alergiky, protože má antibakteriální úpravu. Výrobce doporučuje její použití na lamelový nebo polohovací rošt.

Záruka na matraci je 6 let. Velmi pozitivně hodnotíme pratelný a odolný potah Tencel s CNC strojním prošíváním, který obsahuje přírodní vlákna. Potah je dvoudílný. I samotný potah má unikátní strukturování, které dokáže zajistit proudění vzduchu a eliminuje pocení. Ortopedická matrace Tropico Amundsen z české dílny je z pohledu poměru ceny a kvality velmi zajímavou volbou, která může být zárukou kvalitního a zdravého spánku.

Pozitíva

Oboustranná matrace – partnerská
Příznivá cena – poměr ceny a kvality
Pratelný potah

Negatíva

Bez paměťové pěny
6letá záruka

Výrobce: Tropico ● Šířka: 90 cm (variabilní) ● Délka: 200 cm (variabilní) ● Výška matrace: 22 cm ● Tvrdost: tvrdá – středně tvrdá ● Počet zón: 7 ● Paměťová pěna: ne ● Vhodná pro alergiky: ano

Pre náročných

Curem C7000 XD

Středně tvrdá matrace s výškou 25 cm (variabilní), 7 zón, obsahuje paměťovou pěnu, vhodná pro alergiky.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výrobce avizuje, že zdravotní matrace Curem C7000 XD s ortopedickými funkcemi nabídne optimální tuhost pro každého. Jde o středně tvrdou matraci s výškou 25 cm. Značka Curem se sice prezentuje vyšší cenou, ale zároveň i prémiovou kvalitou materiálů a inovativními technologiemi. Samotné jádro je složené ze superodolné a trvanlivé pěny XDURA, která je prodyšná a zaručuje skvělou termoregulaci. Spotřebitelé s bolestmi zad ocení ortopedické/ergonomické vlastnosti matrace, protože obsahuje dvě vrstvy paměťové pěny Curefoam, a to hned ve dvou odlišných hustotách.

Obě vrstvy mají 4 cm a jejich úkolem je flexibilně se přizpůsobit křivkám těla, poloze spánku a zároveň dopřát tělu optimální komfort. Hybridní pěna XDURA vyniká svou pružností a objemem 58 kg/cm3. Pěna XDURA je charakteristická také svou tvarovou stálostí. Matrace je určená na postele s lamelovým roštem, ovšem výrobce ji doporučuje také pro postele s polohovatelným nebo pevným roštem. Zmínit musíme 13cm ortopedickou vrstvu Curem-Core. Jádro má 7 ergonomických zón pro celé tělo, aby dokázalo hmotnost ideálně rozložit.

Potah Criss-Cross je pratelný. Vyroben je z přírodních vláken Lyocell. Na dotek je potah velmi hebký, prodyšný a je antibakteriální díky technologii Saniguard. Ze spodní strany má matrace navíc protiskluzovou část, aby nedocházelo k pohybům na roštu. Zákazníci jsou rádi i za 10letou záruku na jádro matrace.

Pozitíva

Výška matrace
Paměťová pěna studená pěna
Prémiová kvalita materiálů

Negatíva

Vyšší cena

Výrobce: Curem ● Šířka: 80 cm (variabilní) ● Délka: 200 cm (variabilní) ● Výška matrace: 25 cm (variabilní) ● Tvrdost: středně tvrdá ● Počet zón: 7 ● Paměťová pěna: ano ● Vhodná pro alergiky: ano

Dormeo Aloe Vera

Velmi tvrdá matrace s výškou 16 cm, obsahuje paměťovou pěnu, je vhodná pro alergiky.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Obecně platí, že pro spánek jsou matrace s tvrdším jádrem lepší. I proto matrace Dormeo Aloe Vera patří mezi velmi tvrdé matrace s výškou 16 cm. Největším specifikem matrace jsou vlákna aloe vera, jež obsahuje potah matrace, který je jinak z polyesteru. Vlákna aloe vera integrovaná v potahu mají napomáhat ke zlepšování imunity a mít pozitivní vliv na buňky těla. Mají hypoalergenní účinek. Potah je rovněž ošetřen antibakteriální vrstvou CleanEffect. Matrace je tedy vhodná i pro lidi s alergiemi a astmatem. Nevýhodou je, že potah není snímatelný.

Matrace Dormeo Aloe Vera patří mezi nejtvrdší matrace tohoto výrobce a nabízí skvělou oporu páteře. Na svědomí to má pěna Ecocell, která tvoří jádro matrace. Samotné jádro je tlusté 14 cm. Přímo pod potahem se nachází 2cm vrstva paměťové pěny, což je velkým plusem, protože i přes vysokou tvrdost se matrace dokáže ergonomicky přizpůsobit křivkám vašeho těla. Nejde však o zdravotní matraci.

Matrace má standardní šířku 80 cm a na délku 200 cm. Matrace má po obou stranách dva úchyty, aby se s ní dalo pohodlně manipulovat. Doporučuje se matraci používat v kombinaci s lamelovým roštem. Použity jsou přírodní prvky a na životnost matrace je záruka až 10 let. Podle recenzí uživatelů však matrace poskytne skvělé pohodlí, zvláště těm, kteří preferují tvrdší podklad, jelikož měkká matrace jim naopak může způsobovat diskomfort.

Pozitíva

Obsah výtažků aloe vera
Skvělá opora páteře (tvrdost)
Antibakteriální matrace

Negatíva

Pro někoho až příliš tvrdá
Potah není snímatelný

Výrobce: Dormeo ● Šířka: 80 cm (variabilní) ● Délka: 200 cm (variabilní) ● Výška matrace: 16 cm ● Tvrdost: velmi tvrdá ● Počet zón: 0 ● Paměťová pěna: ano ● Vhodná pro alergiky: ano

Další zajímavé produkty

Na základě průzkumu trhu jsme zjistili, že vícero výrobců označuje své matrace pojmem ortopedické, ačkoli ne všechny matrace nabízejí takovou funkčnost, jakou by takové matrace měly mít. Správné je označení ergonomická matrace. A na takové matrace jsme se zaměřovali. Matrace musí být schopné přizpůsobit se během spánku křivkám uživatele, proto je důležité spojení různých materiálů. Kromě recenzovaných matrací, které mají ergonomickou charakteristiku, jsme vybrali také alternativní matrace, které by mohly vyhovovat vašim potřebám.

Vhodnou matrací pro lidi, které po probuzení trápí bolavá páteř, je i matrace Benab Fyzio. Moderní taštičková matrace s ortopedickým pružením a 7 anatomickými zónami je pro spánek optimální volbou. Matrace je středně tvrdá. Jádro je tvořené kvalitní PUR pěnou. Výška matrace je 19 cm. Dostupná je ve více rozměrech. Potah Chloe Aktiv je odzipovatelný a pratelný.

Zdravý a kvalitní spánek vám může zaručit i matrace Tropico Heureka Plus. Partnerská matrace je středně tuhá, vysoká 20 cm, a přestože nedisponuje anatomickými zónami, kombinuje studenou Flexifoam a RE pěnu. Matrace má tužší a měkčí stranu. Jedná se o standardní sendvičovou matraci s pratelným potahem. Pánevní (středová) část má upravenou tuhost pro přizpůsobení se oblasti pánve a beder. Použití se doporučuje pro lamelové rošty.

Matrace MPO Ergonomy patří k pružinovým modelům o výšce 17 cm a s maximální nosností 130 kg. Hlavní část jádra tvoří směs RE pěny a deska z kokosových vláken. Matrace se řadí k tvrdým až středně tvrdým. Specifikem je pružinový systém Bonell, který tvoří až 154 ks pružinek při standardním rozměru 80 × 190 cm. Potah je vždy volitelný a snímatelný. Matrace je velmi vzdušná.

Zárukou pohodlí a zdravého spánku má být i matrace Texpol Excelent. Jádro matrace má 19 cm, celá matrace je vysoká 20 cm. Tvořené je z HR pěny a COOLFLEX pěny s odlišnou hustotou. Jádro má unikátní AIR systém provzdušnění. Středně tvrdá matrace má také 7 zón anatomické 3D profilace, což má za následek individuální rozložení hmotnosti uživatele. Maximální nosnost je 120 kg. Potah obsahuje aktivní stříbro a je antibakteriální.

Pokud potřebujete středně tuhou matraci s ergonomickými zónami, Tropico Enigma je cenově výhodnou matrací s perfektními hodnoceními spotřebitelů. Ortopedická matrace je oboustranná a má měkkou a tvrdou stranu. Matrace tak může vyhovovat právě vašim požadavkům. Výška matrace je 20 cm a Flexifoam pěna (PUR) je skvěle elastická a prodyšná. Na jádro matrace nabízí výrobce záruku 4 roky. Potah Silver Line chladí a má strukturovaný povrch pro odvod potu.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Při sledování nejprodávanějších matrací je velmi důležité všímat si toho, jaké parametry jednotlivé matrace mají. Chcete-li vybírat na základě toho, které matrace jsou nejprodávanější, pozorně si čtěte recenze spotřebitelů. Výběr je velmi individuální a vždy myslete na vlastní potřeby a preference. Zde je seznam pěti nejprodávanějších ortopedických matrací.

Názov Hodnotenie Detail
Matrace za hubičku Favorit Hard 185*Zobrazit produkt
Ecomatrace Zeus5*Zobrazit produkt
Dřevočal Lima5*Zobrazit produkt
Interier-Stejskal Duo Visco Hard5*Zobrazit produkt
Ecomatrace Dakota Plus5*Zobrazit produkt

Zajímá vás, jak si vybrat matraci? Přečtěte si našeho průvodce výběrem, ve kterém se dozvíte, čeho všeho si při výběru všímat.

Otázky a odpovědi – FAQ

Uvažujete nad tím, která ortopedická matrace je pro vás ta nejlepší? Zakoupili jste si ergonomickou matraci, ale nejste spokojení? Dejte nám vědět a rádi vám s výběrem pomůžeme. Přispějte do naší diskuze a zeptejte se i ostatních spotřebitelů, jaké jsou jejich zkušenosti s jednotlivými matracemi. V případě, že potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Sekci otázek a odpovědí pravidelně kontrolujeme.

Přestože je na česko-slovenském trhu zažitý pojem „ortopedická matrace“, jde především o marketingový název, který nemá v praxi skutečnou platnost. Pro mnohé spotřebitele je kategorie ortopedických matrací považována za vyšší úroveň v tomto segmentu. Faktem je, že ortopedické matrace nenaplňují význam tohoto slova, a proto je správným označením těchto matrací výraz „ergonomické“. Jejich úkolem je totiž přizpůsobit se vaší hlavě, pánvi, páteři, břichu či stehnům. Proto obsahují paměťovou pěnu nebo kombinaci různých pěn a materiálů. Pokud tedy kupujete matraci s přívlastkem „ortopedická“, vězte, že vám vůbec nemusí vyhovovat. S jistotou mohou být ortopedické matrace pouze ty, které jsou zařazené v kategorii zdravotních matrací jako zdravotní pomůcka.

V síti těchto prodejen často narazíte na cenově výhodné nabídky matrací, případě souprav matrace + polštář + přikrývka. Raději se však vyhněte těm nejlevnějším, ačkoli stále musíme opakovat, že jde o vysoce individuální výběr. Matrace IKEA jsou velmi známé a v jejich portfoliu naleznete pěnové matrace, latexové i pružinové. Mnoho zákazníků si jejich kvalitu pochvaluje, ovšem jejich životnost je mnohem kratší. Podobně je to i s matracemi JYSK nebo Möbelix. Kvalitou však rozhodně nepatří mezi nejhorší. Výhodou je také to, že v prodejně je můžete vyzkoušet. Stejně tak máte nárok na zkušební lhůtu a bezplatné vrácení.

Právě v takovém případě byste měli uvažovat nad novou, ergonomickou (ortopedickou) matrací s paměťovou pěnou a střední úrovní tvrdosti T3–T4. Paradoxně se lidé domnívají, že na měkké matraci se vyspí lépe, pokud však po spánku trpíte bolestmi zad či kloubů, ve skutečnosti obvykle potřebujete tvrdší matraci. Důvod je jednoduchý. Tvrdší matrace dokáže lépe stabilizovat vaši polohu. Pokud by byly bolesti chronické, je nutné navštívit lékaře specialistu a uvažovat nad zdravotní matrací nebo matrací vyrobenou na míru.

Matrace Dormeo se v tomto případě ukazují jako nejlepší ergonomické matrace, a to především díky pozitivním referencím, které mají od tisíců zákazníků po celém světě. Jedná se o ověřenou kvalitu, přestože matrace nabízejí i méně důvěryhodné společnosti, je třeba si dávat na falešné napodobeniny matrací Dormeo pozor. Obecně jsou matrace Dormeo velmi oblíbené, mnohé modely i cenově dostupné a výrobce na své produkty nabízí deseti- až patnáctileté záruky, což je rovněž důkazem kvality.

Dormeo Ergo Comfort

Středně tvrdá matrace s výškou 20 cm, obsahuje paměťovou pěnu, je vhodná pro alergiky.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ergonomická matrace renomovaného výrobce je určená pro lidi, kteří při spánku potřebují maximální oporu a pohodlí. Matrace Dormeo Ergo Comfort byla podrobena laboratorním testům Německého institutu zdraví a ergonomie a patřila k nejlépe hodnoceným matracím. Velké oblíbenosti se matrace těší i u spotřebitelů. Matrace je vysoká 20 cm a celkově se skládá až z 5 vrstev. Disponuje pratelným odnímatelným potahem s antibakteriální úpravou proti mikrobům a roztočům.

Vhodná je pro alergiky i astmatiky. Vysoce pozitivně hodnotíme přítomnost 2cm vrstvy paměťové pěny a dvě 6cm vrstvy materiálu Ecocell, který je velmi prodyšný, matrace ani v letních měsících nehřeje, a vaše pokožka tak dýchá. Mezi materiálem Ecocell se nachází ergonomická vrstva, která byla inspirována funkcemi Kosmodisku. Matrace se tak flexibilně přizpůsobuje zakřivení páteře, a to bez ohledu na to, jakou polohu během spánku máte. Disponuje třemi ergonomickými zónami. Vysoký komfort během spánku a 7 anatomických zón nabídne i sada matrací Benab Fyzio Plus 1+1.

Právě kombinace těchto materiálů má uživateli nabídnout maximální komfort a zdravý spánek. Matrace disponuje standardní šířkou 80 cm, délka matrace je 190 cm. Doménou výrobce matrací Dormeo je také garantovaná záruka, a to v délce trvání až 15 let. Jediným drobným minusem je z pohledu spotřebitelů dlouhotrvající zápach matrace z výroby. Důvodem je především balení a použité materiály.

Pozitíva

Záruka 15 let
Snímatelný potah
Prokazatelná ergonomie – funkčnost

Negatíva

Dlouhotrvající pach z výroby

Výrobce: Dormeo ● Šířka: 80 cm (variabilní) ● Délka: 190 cm (variabilní) ● Výška matrace: 20 cm ● Tvrdost: středně tvrdá ● Počet zón: 3 ● Paměťová pěna: ano ● Vhodná pro alergiky: ano

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Matrace

Vaše hodnocení:
(91.4%)