Benzinové vysavače listí

Nejlepší benzinové vysavače listí 2024 + recenze

Pokud máte velký pozemek s řadou stromů, vysavač listí je úžasným doplňkem vaší sbírky zahradního nářadí. V případě, že pro vás nejsou elektrické nebo AKU modely dostatečně výkonné, doporučujeme vám hledat v kategorii těch benzinových. No a právě na ty je zaměřen náš test, ve kterém jsme pro vás recenzovali několik výkonných a kvalitních kousků. Vybrali jsme pro vás vítěze testu, kterým se stal AL-KO 442, několik zástupců cenově dostupných a také dražších a extrémně výkonných vysavačů listí. Na své si tedy přijde každý z vás.

Publikované: 02.06.2021
Aktualizované: 04.04.2024

Jaký benzinový vysavač listí koupit?

V recenzích nejlepších benzinových vysavačů v našem testu jsme se snažili věnovat každému technickému parametru, doplňkové funkci či příslušenství. Pokud máte rádi rychlá rozhodování, na začátek jsme si pro vás připravili krátký přehled 3 vysavačů listí s benzinovým pohonem, které vynikají poměrem mezi výkonem a cenou a také dalšími pozitivními vlastnostmi.

Názov Hodnotenie Detail
AL-KO 442   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Güde GBLS 7500-26.1   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Hecht 9254   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
AL-KO 442

AL-KO 442

Benzinový, funkce vysávání i foukání, regulovatelný výkon, objem motoru 27,6 cm³, příkon 800 W, sací výkon 10 m³/min., průtok vzduchu 260 km/h, sběrný vak 55 l.

Zobrazit více info

Benzinový vysavač listí AL-KO 442 je z hlediska kvality a výkonu srovnatelný s naším vítězem testu. Je o něco levnější, ale těžší, proto nemusí být ideální volbou pro fyzicky méně zdatné osoby. AL-KO má vysoký sací výkon i průtok vzduchu, regulovatelné otáčky, poradí si se suchým i mokrým listím, které zároveň drtí, a má jednoduché ovládání.

Cenový trhák
Hecht 9254

Hecht 9254

Benzinový, funkce vysávání i foukání, regulovatelný výkon, objem motoru 25,4 cm³, příkon 750 W, sací výkon 12 m³/min., průtok vzduchu 148 km/h, sběrný vak 50 l.

Zobrazit více info

Hecht 9254 je ideálním vysavačem a fukarem na listí pro majitele menších zahrad, kteří chtějí pomocí tohoto nářadí uklízet zejména hůře dostupné plochy. Jeho sací výkon je přiměřený pořizovací ceně, průtok vzduchu v režimu foukání je doslova dostačující, otáčky jsou regulovatelné a disponuje také funkcí drcení listí. Minusem je trochu vyšší hmotnost a horší kvalita sběrného vaku.

Náš TIP
Ryobi RBV26B

Ryobi RBV26B

Benzínový, funkce vysávání i foukání, regulovatelný výkon, objem motoru 26 cm³, příkon 750 W, sací výkon 10 m³/min., průtok vzduchu 325 km/hod., sběrný vak 40 l.

Zobrazit více info

Benzínový vysavač listí Ryobi má dobrý sací výkon i průtok vzduchu, dosahuje až 325 km/hod. Vysavač mulčuje v poměru 16:1, drticí nůž je z kovu. Objem sběrného vaku má jen 40 l, nevyhnete se častému vysypávání.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Stovky modelů, extrémně odlišné, nebo naopak až téměř totožné technické parametry, výkon a vlastnosti. Vybrat ten nejlepší benzinový vysavač listí a obsadit další příčky v našem testu nebylo jednoduché. Abychom vám přinesli co nejpřesnější informace a jednotlivé kousky mohli co nejlépe porovnat mezi sebou, na začátku recenzování jsme si stanovili fixní podmínky. Na základě nich jsme následně hodnotili jednotlivé vlastnosti a schopnosti vybraných zahradních vysavačů. Tyto parametry jsou zároveň těmi, které jsou důležité i pro váš výběr. Proto jim nezapomeňte věnovat dostatečnou pozornost.

Poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Sací výkon a průtok vzduchu
Výkon motoru
Regulace otáček
Celkové provedení a kvalita jednotlivých komponentů
Způsob ovládání a jednoduchost použití
Objem sběrného vaku
Praktické funkce a doplňky

Další důležitou součástí našeho testu byl samotný výběr modelů, které se do něj ve finále dostaly. V tomto směru jsme se orientovali převážně na základě konkrétních technických parametrů, reálného výkonu, spotřebitelských recenzí vysavačů listí a také míry jejich prodejnosti na známých portálech, mezi které patří Heureka, Mall, Kasa a Alza.

Jelikož jsme nechtěli zbytečně riskovat, sáhli jsme po kouscích od ověřených výrobců, u kterých není třeba pochybovat o kvalitě. V recenzích proto najdete hodnocení benzinových vysavačů značek Stiga, Ryobi, Hecht a AL-KO. Vybírali jsme zároveň ty produkty, které jsou dostupné z hlediska ceny, ale také dostupnosti na našem trhu.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze benzinových vysavačů listí

Modely vybrané, hodnocené parametry stanovené, v této chvíli jsme se mohli pustit do vytvoření podrobných recenzí vysavačů listí s benzinovým pohonem, jejichž koupi považujeme za rozumnou, a to jak z hlediska výkonu, tak i z hlediska jejich pořizovací ceny. Následující recenze jsou založené na našem osobním a svědomitém hodnocení i srovnávání, do něhož nezasahovali výrobci či prodejci, ale výhradně reálné technické parametry a uživatelské zkušenosti.

Víťaz testu

AL-KO 442

Benzinový, funkce vysávání i foukání, regulovatelný výkon, objem motoru 27,6 cm³, příkon 800 W, sací výkon 10 m³/min., průtok vzduchu 260 km/h, sběrný vak 55 l.

Prohlédnout nejlepší nabídku

AL-KO 442 je velmi výkonný, avšak poněkud těžší stroj. Při použití k odfukování listí váží přijatelných 4,7 kg, v roli vysavače se však promění v téměř 6kg stroj, jehož obsluha může být po chvíli uklízení náročná. Na druhou stranu mu nemůžeme upřít velmi šikovné provedení, které vyniká vyvážeností jednotlivých komponentů.

Z hlediska výkonu na nás udělal velmi dobrý dojem. Benzinový dvoutaktní motor s příkonem 800 W a objemem 27,6 cm³ stojí za sacím výkonem 10 m³/min. a průtokem vzduchu, který dosahuje rychlosti kolem 260 km/h. Jinak řečeno, tento model nezklame při vysávání ani odfukování rostlinného odpadu. Podobně jako náš cenový trhák, vysavač Hecht 9254, si i tento kousek poradí s mírně vlhkým listím.

Otáčky, které dosahují hodnoty až 8 300 ot./min., jsou u benzinového vysavače listí AL-KO 442 plně regulovatelné. Všechny ovládací prvky najdete v blízkosti hlavní rukojeti, což podstatně usnadňuje celkové ovládání. K menším minusům tohoto modelu musíme zařadit horší mulčovací poměr 10 : 1 při drcení nasátého listí a příliš úzký popruh, který se po naplnění 55l sběrného vaku může nepříjemně „zařezávat“ do ramen.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a výkonem
Vhodný i k vysávání vlhkého listí
Kvalitní provedení, dobrá ergonomie a vyvážení

Negatíva

Vyšší hmotnost
Nižší mulčovací poměr

Typ motoru = dvoutaktní ● Příkon motoru = 800 W ● Objem motoru = 27,6 cm³ ● Kapacita palivové nádrže = 400 ml ● Sací výkon = 10 m³/min. ● Max. průtok vzduchu = cca 260 km/h ● Objem sběrného vaku = 55 l ● Hmotnost vysavače/fukaru = 5,8 / 4,7 kg

Cenový trhák

Hecht 9254

Benzinový, funkce vysávání i foukání, regulovatelný výkon, objem motoru 25,4 cm³, příkon 750 W, sací výkon 12 m³/min., průtok vzduchu 148 km/h, sběrný vak 50 l.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Hecht 9254 je kvalitní model s trochu slabším motorem, nižším výkonem, ale za vynikající cenu. To jsou zároveň důvody, proč v našem testu benzinových vysavačů listí obsadil příčku cenového trháku. Vysavač od Hecht má průměrně „silný“ dvoutaktní benzinový motor o objemu 25,4 cm³ a ​​s příkonem 750 W, což se projevilo i na jeho celkové síle.

Tento benzinový model určitě nemůžeme označit za slabý. Jeho max. průtok vzduchu při vysávání představuje 12 m³/min., ovšem při vysávání nepodává až tak heroický výkon. O to více je překvapující jeho „schopnost“ nasávat i mírně vlhké listí.

Naopak funkce foukání je dostatečně výkonná, a to i přes na pohled slabší průtok vzduchu, který představuje 148 km/h. Velmi zajímavá je možnost použití fukaru na odklízení sněhu. Pokud tedy hledáte cenově dostupný a multifunkční model na vysávání i odfukování, který navíc listí drtí, Hecht 9254 by měl uspokojit vaše požadavky na 200 %.

Regulování otáček, které je dostupné u obou režimů, probíhá pomocí tlačítka na hlavní rukojeti. Ovládání Hecht 9254 tedy hodnotíme jako velmi praktické a jednoduché. V kategorii levných vysavačů listí tento kousek vyniká celkem kvalitním provedením. Nože na drcení listí jsou vyrobené z kovu, což je jedním z hlavních předpokladů dlouhé životnosti vysavače. Detailem (ale celkem podstatným) je mřížka na sací trubici, která zabraňuje přisávání oblečení, což může podstatně snižovat celkový výkon tohoto spotřebiče.

Jednotlivé komponenty (zejména nástavce) drží pohromadě až překvapivě pevně, což sice není praktické při jejich nasazování a odmontovávání, avšak z hlediska odolnosti jde o velké pozitivum. Menším zklamáním je horší kvalita sběrného vaku. Má objem 50 l, určitě vám ho nedoporučujeme naplňovat na maximum. K negativům řadíme také vyšší hmotnost. Tento vysavač má téměř 6 kg, což je opravdu dost.

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou a výkonem
Regulace otáček
Jednoduché a praktické ovládání

Negatíva

Nižší sací výkon a průtok vzduchu
Horší kvalita sběrného vaku

Typ motoru = dvoutaktní ● Příkon motoru = 750 W ● Objem motoru = 25,4 cm³ ● Sací výkon = cca 12 m³/min. ● Max. průtok vzduchu = cca 148 km/h ● Objem sběrného vaku = 50 l ● Hmotnost = 5,8 kg

Náš TIP

Ryobi RBV26B

Benzínový, funkce vysávání i foukání, regulovatelný výkon, objem motoru 26 cm³, příkon 750 W, sací výkon 10 m³/min., průtok vzduchu 325 km/hod., sběrný vak 40 l.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přiměřená cena, přiměřený až nadprůměrný výkon, dobrá kvalita, to je ve zkratce benzínový vysavač Ryobi RBV26B. Jeho srdcem je benzínový motor s příkonem 750 W a objemem 26 cm³, což je jen o něco méně než v případě AL-KO 442.

Jako postačující hodnotíme také jeho sací výkon 12/min., avšak oblastí, ve které Ryobi RBV26B vysloveně vyniká, je jeho síla při použití režimu foukání325 km/hod. je v našem porovnání bezkonkurenčně nejvíc.

Podobně pozitivním překvapením je velmi dobrý mulčovací poměr 16:1. To v praxi znamená, že tento vysavač listí rozdrtí na opravdu malé kousky. Interní drticí nůž je vyrobený z kovu, což je velkým plusem. Vzhledem na tyto parametry můžeme vysavači Ryobi RBV26B do určité míry odpustit i trochu menší objem sběrného vaku, který má 40 lHmotnost tohoto modelu není vysoká ani nízká. Cca 4,3 kg považujeme za jakýsi přijatelný průměr.

Ryobi RBV26B na nás zapůsobil pozitivně i z hlediska kvalitního a odolného provedení a jednoduchého ovládání. K benefitům dále patří jeho trubice s dostatečně širokým průměrem a vcelku jednoduchá a logická montáž. Naopak méně pozitivním parametrem je vyšší míra vibrací na hlavní rukojeti.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi výkonem a cenou
Nadprůměrná rychlost průtoku vzduchu při foukání
Výborný mulčovací poměr

Negatíva

Vyšší míra vibrací na rukojeti

typ motoru = dvoutaktní ● Příkon motoru = 750 W ● Objem motoru = 26 cm³ ● Sací výkon = cca 12 m³/min. ● Max. průtok vzduchu = cca 325 km/hod. ● Objem sběrného vaku = 40 l ● Hmotnost = 4,3 kg

Další zajímavé produkty

Desítky výrobců a prodejců nabízejí stovky různých, více či méně dobrých zahradních vysavačů listí. Do našeho testu, ve kterém jsme jednotlivé modely hodnotili do posledního detailu, se proto dostaly opravdu jen ty nejlepší. Abyste si však měli z čeho vybírat, v následujících odstavcích vám přinášíme souhrn nejdůležitějších parametrů o několika dalších zajímavých kouscích, na které jsme narazili při našem průzkumu trhu.

Güde GBLS 7500-26.1 patří k cenově dostupným motorovým vysavačům s benzinovým pohonem. Je vybaven dvoutaktním motorem s příkonem 750 W a celkem slušným objemem 25,4 cm³. Tento model slouží k vysávání se sacím výkonem 10 m³/min., odfukování s průtokem vzduchu 252 km/h a drcení listí v poměru 10 : 1. Asi jedinými nevýhodami modelu Güde GBLS 7500-26.1 jsou jeho vyšší hmotnost, která představuje 7 kg, a trochu menší sběrný vak o objemu 40 l.

Stihl SH 86 je benzinový vysavač listí, který ocení náročnější spotřebitelé. Motor s příkonem 800 W, objemem 27,2 cm³ a ​​rychlostí 8 000 ot./min. stojí za sacím výkonem, který se blíží k 13 m³/min. Vysavač lze využít i k odfukování a drcení listí, je vybaven antivibračním systémem, váží necelých 6 kg, jeho provedení je odolné a je vybaven kulatou i úzkou trubicí. Za jediné negativum pokládáme již zmíněnou vyšší cenu.

Benzinový vysavač listí Hecht 9280 je vzhledem ke své pořizovací ceně vybaven až překvapivě výkonným motorem o objemu 28 cm³. Má vcelku silný sací výkon, a to 12 m³/min., najdete na něm tzv. sytič pro jednodušší start, disponuje i režimem foukání, při jehož používání stačí pouze vyměnit trubici, a vak na něj upevníte rychle a jednoduše. Hecht 9280 je vybaven kovovými noži na drcení nasátého rostlinného odpadu. Váží 4,5 kg a jeho součástí je praktický ramenní popruh.

Güde GSH 6501 B nepatří k ručním hobby modelům. Jde o profesionální benzinový vysavač listí s koly, čemuž odpovídá i jeho vysoká pořizovací cena. Güde GSH je vybaven čtyřtaktním motorem s příkonem 4 800 W a objemem 169 cm³. Slouží k vysávání i drcení rostlinného odpadu, který s ním můžete i efektivně odfukovat. Je určen pro úklid listí, suché trávy a větví o průměru do 60 mm. Vysavač je robustní, váží téměř 90 kg a je vhodný i k čištění zpevněných ploch. O jeho výkonu asi není třeba pochybovat.

Ani AL-KO 750 B není žádným amatérem. I v tomto případě jde o pojízdný profi model z cenové kategorie nad 500 eur, který pohání silný motor s příkonem 2 000 W a objemem 140 cm³. Vysavač listí má vak o objemu 200 l, váží 36 kg, jeho pracovní šířka představuje až 75 cm, má nastavitelnou sací výšku a je vhodný pro úklid suchého i mokrého rostlinného odpadu. Jedinou nevýhodou je zmiňovaná vysoká pořizovací cena.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Popularita jednotlivých modelů mezi spotřebiteli se měnila již během toho, jak jsme pro vás porovnávali a hodnotili jejich parametry. Abyste si mohli udělat co nejlepší přehled o motorových vysavačích listí s benzinovým pohonem, které patří ke spotřebitelsky nejatraktivnějším, připravili jsme si pro vás průběžně aktualizovaný přehled nejprodávanějších modelů na portálu Heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
Stihl SH 865*Zobrazit produkt
Stihl BG 565*Zobrazit produkt
Fieldmann FZF 6205-B5*Zobrazit produkt
Husqvarna 125 BVX5*Zobrazit produkt
AL-KO 4425*Zobrazit produkt

Nechcete si vysavač listí vybírat bez podrobného nastudování návodu? Přečíst si jej můžete v článku o elektrických vysavačích listí. Návod je obecný, aby vám dobře posloužil při výběru elektrického, benzinového, ale i AKU modelu.

Otázky a odpovědi – FAQ

Vybrat opravdu kvalitní a přiměřeně výkonný benzinový vysavač listí není jednoduché. V našem návodu a recenzích jsme se snažili věnovat všem důležitým parametrům, není však vyloučeno, že při rozhodování budete potřebovat ještě další informace. Pokud máte jakékoliv dotazy, které souvisejí se zahradními benzinovými vysavači listí, budeme rádi, pokud nám je položíte v diskuzi pod článkem.

Tyto informace byste měli najít v návodu k použití daného modelu. Obecně však platí, že při vysávání velkých travnatých nebo zpevněných ploch (beton, asfalt atd.), kde se nenacházejí žádné tvrdé předměty, můžete využít maximální výkon vysavače. Střední výkon je vhodný při vysávání listí mezi stromky, keři či zeleninovými záhony. Pokud budete vysávat v blízkosti okrasného jezírka, bazénu nebo altánku, použijte nejslabší režim. Totéž platí i o úklidu listí na štěrkových cestách a chodnících. V tomto případě je nastavení výkonu extrémně důležité, protože hrozí riziko nasátí štěrku/kamínků.

Prvořadá je bezpečnost vaše a vašeho okolí. Nezapomeňte, že modely vybavené drticími noži mohou představovat riziko úrazu. Nože čistěte zásadně během toho, kdy je vysavač bezpečně vypnutý. Ideální je úplné odmontování jeho motoru. Vysavače s funkcí drcení mohou být nebezpečné i pro zástupce zvířecí říše. Snažte se tedy nenasát drobné živočichy. Avšak pozor, opravdu výkonné modely, i když to zní strašně, mohou nasát i domácí či hospodářská zvířata. Kotě, drůbež, králík... Během vysávání proto raději všechno zvířectvo zavřete na 3 zámky.

Už v našem návodu jsme vám radili, abyste si dostupnost náhradních dílů k danému vysavači listí ověřili ještě před jeho koupí. Sběrné vaky patří právě k těm částem, které se poškozují jako první, a to zejména tehdy, pokud jsou vyrobeny z nekvalitních materiálů. Při koupi nového vaku se soustřeďte na způsob jeho upevnění o vysavač a závit na otvoru, do kterého se napájí sací trubice. Tyto komponenty patří k specifickým, proto je nezbytné sledovat jejich kompatibilitu s daným modelem.

Stiga SBL 327 V

Benzinový, funkce vysávání i foukání, regulovatelný výkon, objem motoru 27,6 cm³, příkon 800 W, sací výkon 10,2 m³/min., průtok vzduchu 260 km/h, sběrný vak 55 l.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stiga SBL 327 V patří k výkonným hobby benzinovým vysavačům. V první řadě nás na něm zaujal poměr mezi pořizovací cenou a kvalitou, resp. výkonem. Tento model je vybaven dvoutaktním benzinovým motorem s objemem 27,6 cm³ a ​​příkonem 800 W, který dosahuje 7 500 až 8 300 otáček za minutu. Jinak řečeno: je dostatečně výkonný na to, abyste s ním bezproblémově uklidili i větší a pořádně „zalistěné“ zahrady.

Stiga SBL 327 V v sobě spojuje funkci vysavače, fukaru i drtiče listí. Má dostatečný sací výkon, který představuje 10,2 m³/min. Je to sice trošku méně než v případě dalšího recenzovaného produktu – levnějšího Hecht 9254, nepromítá se to však do jeho reálného výkonu. Tento model navíc vyniká i v dalších oblastech.

Průtok vzduchu v režimu foukání dosahuje rychlosti kolem 260 km/h, což je více než dost. Otáčky motoru, a tedy i celkový výkon Stiga SBL 327 V jsou regulovatelné při použití funkce foukání i vysávání. Jako výrazné plus vnímáme funkci „easy start“, která usnadňuje jeho startování, a pružinový systém pro eliminaci vibrací. Ten efektivně odděluje motor od rukojeti. Jedinou doslova nepříjemnou vlastností tohoto modelu je jeho vyšší hlučnost.

Sběrný vak má objem 55 l a je vybaven ramenním popruhem. Při jeho maximálním naplnění může dojít ke snížení sacího výkonu vysavače. Proto vám doporučujeme častější vyprazdňování a čištění. Hmotnost vysavače listí Stiga není nejnižší, váží téměř 5 kg. Vzhledem k jeho výkonu, kvalitnímu provedení a použití komponentů z odolných materiálů je vyšší hmotnost přirozená. Výrobce navíc zjevně věnoval dostatek pozornosti vyvážení a ergonomii, práce s tímto vysavačem je proto opravdu pohodlná a bezproblémová.

Jednou z odolných částí tohoto vysavače je dvojitý nůž na drcení nasátého listí. Je vyroben z kovu, což vnímáme jako výrazný benefit. Bohužel ani navzdory ochranným funkcím a kvalitním materiálům není Stiga SBL 327 V určený k vysávání mokrého listí a jiného rostlinného odpadu.

Pozitíva

Výkon odpovídající ceně
Dostatečný objem motoru, sací výkon i průtok vzduchu
Dobrá ergonomie a jednoduché ovládání

Negatíva

Větší hlučnost

Typ motoru = dvoutaktní ● Příkon motoru = 800 W ● Objem motoru = 27,6 cm³ ● Kapacita palivové nádrže = 450 ml ● Průměrný sací výkon = 10,2 m³/min. ● Max. průtok vzduchu = cca 260 km/h ● Objem sběrného vaku = 55 l ● Hmotnost = 4,8 kg

Pre náročných

Hecht 8514

Benzínový, funkce vysávání i foukání, regulovatelný výkon, objem motoru 173 cm³, příkon 4 000 W, sběrný vak 155 l.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Hned na začátku naší recenze vysavače listí Hecht 8514 musíme uvést, že jeho porovnávání s ostatními modely v našem testu benzínových vysavačů listí nebylo úplně možné. Jde o bezkonkurenčně nejvýkonnější, avšak i nejdražší kousek vhodný vysloveně pro náročné spotřebitele, kteří se potřebují zbavit listí na skutečně rozlehlých plochách.

Hecht 8514 je jako jediný v našem porovnání vybavený čtyřtaktním motorem s neuvěřitelným objemem 173 cm³ a příkonem 4 000 W. I přestože výrobce neuvádí přesné hodnoty sacího výkonu a rychlosti průtoku vzduchu, proto asi není potřebné polemizovat o reálném výkonu tohoto zařízení. Ve zkratce, je to skutečné vysavačové monstrum.

Hecht, jak je vidět už na první pohled, je vysavač listí, který nenosíte na rameně ani zádech. Pohodlně ho tlačíte před sebou, hmotnost, která přesahuje 46 kg, proto nemůžeme hodnotit jako problém. Díky konstrukčnímu řešení může být tento model vybavený XXL sběrným vakem s objemem 155 l. V praxi ho tedy stačí vysypat jednou, max. dvakrát během celého uklízení. To samozřejmě závisí na velikosti právě „obhospodařovaného“ pozemku. Místo ve sběrném vaku je navíc šetřené díky drticím nožům, které nasáté listí drtí na malé části.

Vysavač listí Hecht 8514 je, logicky, vhodný hlavně na údržbu velkých ploch. Je vybavený hubicí se šířkou 58 cm. Takto široký pás jím tedy povysáváte na jedno „projdení“ a díky jednoduchému centrálnímu nastavení výšky si s ním hravě poradíte v jakémkoliv terénu.

Pokud nemáte problém do vysavače listí zainvestovat několik stovek, Hecht 8514 vám poslouží dobře i na hůře dostupných a menších plochách. Na jeho přední část totiž můžete připevnit ruční teleskopickou trubici, která je určená na vysávání. Při jejím připevnění na zadní část spotřebiče splní funkci fukaru, takže i tento model patří k těm multifunkčním. Hlavní hubice je navíc po stranách vybavená malými kolečky, která zabraňují nechtěnému poškrábání stěn či jiných předmětů.

Na ovládání Hecht 8514 si budete muset zvyknout. Přece jen, jde o celkem velkou mašinku. Zároveň ho hodnotíme jako vcelku jednoduchý a hlavně praktický. Na ovládání je určená páka v blízkosti hlavní rukojeti, brzdu najdete na jeho spodní části a spínání pojezdu se nachází opět u vašich rukou. Bonusem je možnost dokoupení rotačního kartáče, pomocí kterého tento vysavač a fukar listí v jednom přeměníte na uklízecí „rolbu“ chodníků či jiných zpevněných povrchů. Jediným mínusem je opravdu vysoká cena.

Pozitíva

Extrémně vysoký výkon
Multifunkční využití
Vhodný na větší i menší plochy

Negatíva

Vysoká pořizovací cena

Typ motoru = čtyřtaktní ● Příkon motoru = 4 000 W ● Objem motoru = 173 cm³ ● Kapacita palivové nádrže =1,5 l ● Objem sběrného vaku = 155 l ● Hmotnost = 46,6 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysavače listí

Vaše hodnocení:
(93.2%)