Zahradní krby Blumfeldt

Zahradní krby Blumfeldt – recenze, cena, zkušenosti

Milujete léto a s ním i teplé letní večery? Pokud i vy máte rádi posezení u ohně s přáteli a nechce se vám hledat vhodná místa k vytvoření ohně, řešením může být zahradní krb. Nejenže si v něm připravíte různé pochoutky, dopřeje vám také příjemnou atmosféru. Zahradní krb se postará o romantiku při měsíčním světle i v pozdních nočních hodinách. Navíc je maximálně bezpečný a můžete ho umístit na trávník či terasu. Pokud vás zaujal tento letní hit, zpracovali jsme pro vás test zahradních krbů Blumfeldt. Nabídka krbů tohoto výrobce je opravdu pestrá. Představíme si oblíbené modely, jako je Westeros či Flavius. Více se už ale dozvíte po přečtení našich recenzí.

Publikované: 09.08.2022
Aktualizované: 04.04.2024

Jaký zahradní krb Blumfeldt koupit?

Výběr zahradního krbu vám může zabrat i několik desítek minut. Kromě estetické funkce totiž musí splňovat také praktické funkce. Krby slouží k zahřátí za chladnějších večerů, ale kromě toho jsou vhodné i na opékání, grilování nebo jen jako designový doplněk. Pokud už máte vybrané vhodné místo k umístění a máte jasno i ohledně částky, kterou jste za něj ochotni zaplatit, můžete přejít k samotnému výběru. Na úvod jsme si pro vás připravili krátký test doporučených modelů i s popisy. Tato část je věnována těm, kteří nemají čas na čtení dlouhých recenzí. Dozvíte se zde vše důležité o třech vybraných zahradních krbech. Pokud si vás nezíská tento užší výběr, můžete přejít níže, kde vám s výběrem pomůžeme více. Představíme vám důležité parametry a po nich kompletní recenze zahradních krbů Blumfeldt.

Názov Hodnotenie Detail
Blumfeldt Westeros   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Volantis   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Flavius   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Blumfeldt Westeros

Blumfeldt Westeros

Zahradní krb z ocelového plechu, hmotnost 10 kg, nelze ho využít jako gril ani udírnu.

Zobrazit více info

Moderní zahradní krb z kvalitního ocelového plechu, který disponuje komínem se stříškou k odvodu spalin. Ve spodní části se nachází úložný prostor na palivové dříví. Krb se nedá použít jako gril či udírna, lze ho však snadno přenášet. V balení se nachází ocelový pohrabáč.

Cenový trhák
Blumfeldt Volantis

Blumfeldt Volantis

Zahradní krb z ocelového plechu, hmotnost 10 kg, nelze použít jako gril či udírnu.

Zobrazit více info

Hledáte uzavřený zahradní krb? Za nízkou cenu seženete model Blumfeldt Volantis. Zaujme nejen designem, ale i kvalitou zpracování.

Náš TIP
Blumfeldt Flavius

Blumfeldt Flavius

Ocelový krb, hmotnost 20 kg, nelze ho použít jako gril ani udírnu.

Zobrazit více info

Tato kamna jsou kompletně celá zhotovena z litiny odolné proti zlomení a pevné oceli, která poskytuje stabilitu. Dekorativní zahradní kamna Flavius vynikají starožitným designem. Ozdoby na povrchu v zářivém stříbřitém tónu designově podtrhují prostředí. Kulatá nádoba vám nabízí pohled na oheň z každé strany. Díky 90 cm vysokému komínu kouř rychle stoupá vzhůru, zatímco teplo z kamen je odváděno do okolí. Balení kromě krbu obsahuje mřížku na uhlí a pohrabáč. 

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Pokud jste se rozhodli pro koupi krbu do své zahrady, před výběrem by vás mělo zajímat několik aspektů. Cena je samozřejmě důležitá, ale pozornost byste měli věnovat i ostatním parametrům. Nejprve si připravte vhodné místo, kam krb umístíte. Nejdůležitějším parametrem je stabilita. Na ní závisí bezpečnost ohniště. Promyslete si, jestli vám stačí krb na ohřívání a dekoraci, nebo si přejete mít zařízení 2 v 1 i s grilem. Na tom závisí průměr krbu, který se rovněž vyplatí zkontrolovat. Čím je ohniště menší, tím je cena nižší. Pokud už víte, kam krb umístíte, tak ho můžete vybrat podle okolního prostoru, případně zařízení. Podstatnou složkou je také příslušenství. Pokud jde i o gril, je obzvlášť vhodné, když jsou rošty a mřížky součástí balení.

Stabilita
Konstrukce
Využití
Průměr krbu
Design
Příslušenství
Rozměry a hmotnost
Cena

Při výběru zahradního krbu se vyplatí zkontrolovat názory uživatelů. Lidé, kteří je již testovali, mohou sdílet nejlepší informace o produktu spolu s výhodami, ale také nevýhodami. Abychom vám ušetřili čas, zapracovali jsme tyto recenze do svého testu. Názory spotřebitelů pro nás byly při tvorbě recenzí klíčové. Blumfeldt nabízí široké portfolio zahradních krbů, takže s výběrem nebudete mít problém. Na své si přijdou nároční zákazníci, kterým nabídneme dražší modely, avšak cenově dostupných modelů je v nabídce značky Blumfeldt také mnoho. Pokud vás nějaký model zaujme, doporučujeme ho nakupovat na oficiální stránce blumfeldt.cz nebo na elektronic-star.cz. Při výběru produktů a s hledáním informací a recenzí nám kromě zahraničních portálů pomohl také cenový srovnávač Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze zahradních krbů Blumfeldt

Produkty značky Blumfeldt jsou opravdu kvalitní a designově propracované. Věříme, že si v našem výběru najdou svého favorita nároční i méně nároční uživatelé. Setkáte se s produkty z různých cenových kategorií. Zahradní krby Blumfeldt nabízejí modely s grilem i bez něj. Disponují kompletní výbavou a pevnou stabilitou. Jelikož je nabídka krbů této značky široká, rozhodli jsme se zpracovat recenze každého dostupného produktu. U každého modelu se na základě názorů spotřebitelů snažíme charakterizovat silné, ale i slabé stránky. Modely pak ještě mezi sebou porovnáváme. Nabízíme vám pravdivé recenze, které jsou nezávislé, žádný z produktů není cíleně propagován.

Víťaz testu

Blumfeldt Westeros

Zahradní krb z ocelového plechu, hmotnost 10 kg, nelze ho využít jako gril ani udírnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Blumfeldt Westeros je v porovnání s dražším modelem Blumfeldt Flavius ​​dostupnější. Svědčí o tom i mnoho recenzí. Zastává funkci krbu, a tudíž ohřevu. Nelze ho využít ke grilování, postará se však o příjemnou atmosféru a přísun tepla.

Pokud rádi posloucháte praskající plameny, Westeros vám je nabídne v celé své kráse. Vnitřní prostor o průměru 45 cm je celý otevřený. Teplo se k vám dostane obzvlášť rychle, intenzivněji a rovnoměrně rozložené do všech stran. Buďte však opatrní, máte-li malé děti. Vyvýšený prostor ohniště je navíc šetrný k trávě a podlaze. Vyzdvihujeme spodní prostor, který vám poslouží k připravení další várky dřeva. Konstrukce je vyrobena z ocelového plechu o minimální tloušťce 5 mm. Hmotnost 10 kg spolu s pevnou konstrukcí poskytují vysokou stabilitu. Černá teplovzdorná povrchová vrstva kamnům zároveň propůjčuje rustikální vzhled, který ještě více podtrhuje zastřešený komín.

Spotřebitelské recenze potvrzují, že za přijatelnou cenu pořídíte využitelný zahradní krb s příjemným minimalistickým designem. Zaskočilo nás však několik negativních recenzí, ve kterých zákazníci považují za minus zpracování a nedodržení tloušťky materiálu. Výrobci uvádějí tloušťku materiálu 5 mm, avšak zákazníci tvrdí, že na některých místech tloušťka dosahuje maximálně 2 mm.

Pozitíva

Přijatelná cena
Design
Prostor na dřevo

Negatíva

Tenčí materiál

Využití: krb ● Průměr: 45 cm ● Výška: 134 cm ● Hmotnost: 10 kg ● Materiál: ocelový plech ● Obsah balení: zahradní krb, pohrabáč, manuál

Cenový trhák

Blumfeldt Volantis

Zahradní krb z ocelového plechu, hmotnost 10 kg, nelze použít jako gril či udírnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Hledáte uzavřený zahradní krb, ale model Blumfeldt Titus vás nezaujal designem ani vyšší cenou? Za nízkou cenu seženete model Blumfeldt Volantis. Svým jednoduchým designem zapadne do každého prostoru a potěší spíše méně náročné zákazníky. Konstrukce je vyrobena z ocelového plechu o minimální tloušťce 5 mm. Hmotnost dosahuje 10 kg. Lehčí modely, podobně jako Blumfeldt Westeros, mohou být v případě horších povětrnostních podmínek nepříliš stabilní.

Černá povrchová vrstva odolná proti teplu propůjčuje kamnům rustikální vzhled, který ještě více podtrhuje zastřešený komín. Vyvýšená komůrka je navíc šetrná k trávě a podlaze. O bezpečnost se postará 360° mřížka po celém obvodu. Vnitřní prostor dosahuje průměru 45 cm. Komůrka po svém obvodu obsahuje otvory, aby bylo možné z každého úhlu sledovat praskající oheň. Výška celého krbu je 120 cm. V balení se kromě samotného krbu nachází jen pohrabáč a manuál.

Vícero zákazníků si stěžovalo na horší stabilitu tohoto zahradního grilu v případě silnějšího větru. Je však nutné brát v úvahu jeho nižší cenu a celkové provedení, které není příliš masivní. V rámci konečného hodnocení ho však považujeme za přijatelnou možnost. Nabízí minimalistický design a plusem je také celoobvodová mřížka. Tento model však potěší zejména nenáročné zákazníky.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Minimalistický design
Celoobvodová mřížka

Negatíva

Nízká hmotnost – nižší stabilita

Využití: krb ● Průměr: 45 cm ● Výška: 120 cm ● Hmotnost: 10 kg ● Materiál: ocelový plech ● Obsah balení: zahradní krb, pohrabáč, manuál

Náš TIP

Blumfeldt Flavius

Ocelový krb, hmotnost 20 kg, nelze ho použít jako gril ani udírnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model Flavius hned na první pohled upoutá svým starožitným designem. S vkusným vnějškem nejenže prostor dostatečně ohřeje, ale také dodá hodinám stráveným venku jedinečnou atmosféru. Dekorativní ozdoby a povrch v zářivém stříbřitém tónu designově podtrhují prostředí.

Model Blumfeldt Flavius ​​je využitelný pouze jako krb, jako gril či udírnu ho bohužel nevyužijete. Má vyšší hmotnost, a tak nabízí i větší stabilitu. Kamna jsou kompletně zhotovena z litiny odolné proti zlomení a pevné oceli. Stojí na třech masivních nožičkách. Jednoduše uvnitř kamen zapálíte uhlí, dřevo či dřevěné uhlí a teplo si můžete užívat dlouhé hodiny. Praktická větrací klapka na spodku pomáhá ohni rychle vzplanout. Kulatá nádoba na oheň umožňuje pohled na oheň v úhlu 360° a mřížka zároveň brání létání jisker. Díky 90 cm vysokému komínu kouř rychle stoupá vzhůru, zatímco teplo z kamen je šikovně rozváděno do okolí.

Pokud hledáte opravdu designový doplněk do své zahrady nebo na terasu, pak vám tento krb můžeme jen doporučit. Není mu co vytknout, jelikož má masivní konstrukci, dobrou stabilitu a je také bezpečný pro malé děti. Pro někoho může být nevýhodou fakt, že neumožňuje grilování. O teplo se však určitě postará a díky svému designu se stane středem pozornosti. Zákazníci mají podobný názor jako my. Vyzdvihují zpracování, design i využití.

Pozitíva

Design
Masivní konstrukce
Stabilita

Negatíva

Vyšší cena

Využití: krb ● Průměr: 55 cm ● Výška: 140 cm ● Hmotnost: 20 kg ● Materiál: ocel ● Obsah balení: zahradní krb, mřížka na dřevěné uhlí, pohrabáč, manuál

Pre náročných

Blumfeldt Titus

Litinový zahradní krb, hmotnost 20 kg, v balení naleznete rošt na dřevěné uhlí i pohrabáč.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Patříte k náročným zákazníkům a potrpíte si na kvalitní provedení a zajímavý design? Pokud vám nevadí vyšší pořizovací cena, tak je pro vás vhodný zahradní krb Blumfeldt Titus. Je podobný modelu Blumfeldt Flavius. Zařízení lze opět využít jen jako krb. V objemném prostoru vyniknou plameny a vy je můžete pozorovat z 360° úhlu. Stačí zapálit dřevěná polena uvnitř a oheň si můžete vychutnávat celou noc, 360° mřížka navíc zabrání šíření jisker a současně umožňuje bezpečný pohled do ohně ze všech stran. Je také výborným řešením, pokud máte děti.

Když se na terase nebo zahradě ochladí, zahradní krb poskytuje příjemné teplo a zaručí jedinečnou atmosféru. U takového designového zahradního krbu to platí obzvlášť. Na jakémkoli místě se z něj stane rustikální poutač. Stabilní krb je kompletně celý vyroben z litiny a svou vyšší hmotností zaručí odolnost proti nepříznivým podmínkám. O stabilnost se navíc postarají čtyři nožky. Krb se dodává s příslušenstvím, které sestává z roštu na dřevěné uhlí, pohrabáče a krytu na ochranu krbu před deštěm.

Recenze zákazníků jsou převážně pozitivní. Chválí zejména design a stabilní konstrukci. Kvalita zařízení je na opravdu vysoké úrovni. Doplní a zútulní každý venkovní prostor. Minusem může být vyšší pořizovací cena.

Pozitíva

Design
Stabilita
Konstrukce z odolné litiny

Negatíva

Vyšší cena

Využití: krb ● Průměr: 55 cm ● Výška: 120 cm ● Hmotnost: 20 kg ● Materiál: litina ● Obsah balení: zahradní krb, rošt na dřevěné uhlí, pohrabáč, manuál

Blumfeldt Volantis Cupric

Ocelový zahradní krb s komínem, hmotnost 9 kg, rošt na dřevěné uhlí a pohrabáč jsou součástí balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model Blumfeldt Volantis Cupric je inspirován krbem Blumfeldt Volantis. Mají stejný tvar, ale designově jsou rozdílné. Klasický model Volantis je po celém obvodu ohraničen mřížkou. Volantis Cupric je plně uzavřený, s otevřeným prostorem na oheň. Jeho elegantní design je doplněn měděnými prvky. Díky otevřenému prostoru se terasa rychle vyhřeje a krb vytvoří jedinečnou atmosféru.

Rozměrově je větší než jeho předchůdce. Průměr dosahuje 47 cm a výška 130 cm. Nevýhodou je nízká hmotnost, která se projevuje při silném větru a nepříznivém počasí. Konstrukce je kompletně celá vyrobena z ohnivzdorné oceli o tloušťce 7 mm. Tři robustní nožičky poskytují stabilitu a bezpečnost proti převrácení. Je vhodný pouze jako designový doplněk a k ohřívání prostoru. Grilovat v něm nelze. Součástí balení je kromě samotného krbu rošt na uhlí, pohrabáč a manuál.

Díky své nízké ceně je dostupný pro široké spektrum uživatelů. Parametry na tom sice není nejlépe, ale věříme, že i přesto najde své uplatnění. Jedinou nevýhodou je nízká hmotnost. Samo o sobě to není minusem. Problém však může nastat při horším počasí, kdy se krb může převrátit. Díky své nízké hmotnosti jej můžete snadno uložit na bezpečné místo. Zákazníkům se líbí design i celkové provedení. V případě takového prostoru s otevřeným ohněm dávejte obzvláště pozor, máte-li malé děti.

Pozitíva

Ocel doplněná měděnými prvky
Nízká pořizovací cena
Silnější materiál

Negatíva

Nízká hmotnost

Využití: krb ● Průměr: 47 cm ● Výška: 130 cm ● Hmotnost: 9 kg ● Materiál: ohnivzdorná, nerezová ocel ● Obsah balení: zahradní krb, rošt na dřevěné uhlí, pohrabáč, manuál

Blumfeldt Augustus

Zahradní krb s grilem z litiny železa, hmotnost 43,5 kg, mřížka na dřevěné uhlí a pohrabáč v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Zahradní krb s grilem Blumfeldt Augustus se postará o chladné večery strávené na zahradě. I když je primárně navržený jako kamna, po vložení roštu vám umožní i grilování. Zahradní kamna pořádně zatopí ohněm, ale i svým vzhledem. S vkusným vnějškem ve starožitném designu římské pece nejenže vytápí, ale také dodává hodinám stráveným venku jedinečnou atmosféru. Dekorativní ozdoby na povrchu v teplém bronzovém tónu designově podtrhují prostředí.

Kamna už na první pohled působí masivně. Konstrukce je kompletně zhotovena z litiny odolné proti zlomení, která vyzařuje příjemné teplo. Hmotnost dosahuje 43,5 kg, což může být v případě stability výhodou, ale při přemisťování nevýhodou. Krb stojí na třech masivních nožičkách. Praktická větrací klapka na spodku pomáhá ohni rychle vzplanout. Mřížkované dveře zabraňují létání jisker a zároveň umožňují pohled na oheň. Díky 1,2 m vysokému komínu kouř rychle stoupá vzhůru a je odveden, zatímco teplo z kamen je rozváděno do okolí. Designově se krb podobá modelům Flavius a Titus, avšak s tím rozdílem, že mřížku nemá po celém obvodu, ale pouze vepředu.

Co se týče ceny, ta se pohybuje výše. Zákazníci si však rádi připlatí za kvalitu. Musíme uznat, že konstrukce je masivní a odolná proti povětrnostním podmínkám. Starožitný design dotváří romantickou atmosféru. Plusem je také možnost grilování.

Pozitíva

Masivní konstrukce
Možnost využití jako gril
Design

Negatíva

Vyšší cena

Využití: krb i gril ● Hloubka: 40 cm ● Výška: 124 cm ● Hmotnost: 43,5 kg ● Materiál: litina železa ● Obsah balení: zahradní krb, mřížka na dřevěné uhlí, pohrabáč, manuál

Blumfeldt Knight on Fire

Ocelový zahradní krb, hmotnost 9,1 kg, mřížka na dřevěné uhlí a pohrabáč v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Musíme uznat, že značka Blumfeldt nabízí opravdu zajímavé a nadčasové designy svých zahradních krbů. Výjimkou není ani další model Blumfeldt Knight on Fire. Výrobci se v jeho případě inspirovali rytířskou helmou. Tento krb vám poslouží jen jako kamna na ohřívání a dekoraci.

Terasový krb Knight on Fire je vyroben kompletně z nehořlavé oceli. Příjemné teplo šíří velkou rychlostí a umožňuje pohled přímo na plameny ohně. Díky svému modernímu designu nejenže výkonně zahřívá, ale hodinám stráveným v přírodě dodává také jedinečnou atmosféru. Na jakémkoliv místě se z něj stane poutač pozornosti. Hmotnost dosahuje jen 9 kg, což je pro zahradní krb docela málo. Obáváme se zhoršené stability při silném větru. Krb se prodává i s příslušenstvím, které sestává z mřížky, pohrabáče a manuálu.

Jak jsme již výše zmiňovali, krb má jednu větší nevýhodu, kterou je nižší hmotnost. Ta by nebyla sama o sobě problémem, ale může být nevýhodou při silném větru. V případě nepříznivého počasí ho doporučujeme uchovávat na bezpečném místě. Na druhou stranu je to velmi pěkný, designový krb zajímavého tvaru. V zahradě vytvoří útulnou atmosféru a můžete si užívat teplých večerů i v chladném počasí.

Pozitíva

Pěkný design
Příslušenství
Materiál

Negatíva

Nižší hmotnost

Využití: krb ● Hloubka: 47 cm ● Výška: 130 cm ● Hmotnost: 9,1 kg ● Materiál: nehořlavá a nerezová ocel ● Obsah balení: zahradní krb, mřížka na dřevěné uhlí, pohrabáč, manuál

Blumfeldt Monument

Ocelový zahradní krb, hmotnost 15,7 kg, rošt na dřevěné uhlí a pohrabáč v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Designově zajímavým krbem od značky Blumfeldt je také model Monument. Na první pohled zaujme netradičním vzezřením. Svým vzhledem opravdu připomíná monument – ​​tedy památník. Na jakémkoliv místě vytvoří jedinečnou atmosféru a stane se z něho decentní poutač pozornosti. Prostor pro oheň je otevřený a pod ním se nachází i místo na dřevo. S tímto navržením krbu jsme se již setkali u modelu Blumfeldt Westeros.

Díky otevřenému prostoru s ohněm se k vám teplo dostane rychleji a intenzivněji. Myslete však na bezpečnost, pokud máte malé děti. Teplo se šíří rychle, a navíc si můžete díky FireView vychutnat plameny. Stabilní terasový krb je kompletně vyroben z nehořlavé ušlechtilé oceli o tloušťce 1,2 mm. Materiál je sice pevný a nehořlavý, ale uvítali bychom, kdyby byl silnější. V balení naleznete krb, rošt na dřevěné uhlí, pohrabáč a nechybí ani manuál.

Krb splňuje vše, co od něj očekáváte. V recenzích od kupujících jsme se setkali s převážně pozitivními hodnoceními. Zákazníky zaujal hlavně design. Setkali jsme se však i s názorem na použitý materiál, který by mohl být pevnější. Na základě ceny a kvality ho hodnotíme jako obstojný, přičemž jeho výběrem se vydáte zlatou střední cestou.

Pozitíva

Místo na dřevo
FireView

Negatíva

Tenký materiál

Využití: krb ● Výška: 150 cm ● Hmotnost: 15,7 kg ● Materiál: nerezová a nehořlavá ocel ● Obsah balení: zahradní krb, pohrabáč, rošt na dřevěné uhlí, manuál

Blumfeldt Verdon

Zahradní krb z ocelového plechu, hmotnost 13 kg, rošt na uhlí v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Krb Blumfeldt Verdon nabízí velký otevřený prostor pro oheň. Díky svému designu tento krb nejen silně hřeje, ale stává se také moderním a poutavým doplňkem na jakémkoli místě. Určitě ho však nedoporučujeme do domácnosti s malými dětmi.

Zahradní krb Verdon je kompletně celý vyroben z ohnivzdorné oceli. K založení příjemného ohýnku v exteriéru lze použít uhlí, dřevo nebo dřevěné uhlí. Robustní základna zaručuje stabilitu a zajištění proti převrácení na zvoleném místě. Hmotnost sice dosahuje 13 kg, ale uvítali bychom, kdyby byla o něco vyšší. Za účelem pohodlného čištění je součástí balení nádoba na popel s příslušným roštem na dřevěné uhlí.

Zahradní krb Verdon je opravdu extravagantní doplněk. Svým designem je zcela odlišný od ostatních recenzovaných modelů. Snadno se používá a spotřebitelé vyzdvihují dobrý komínový efekt. Hmotnost je opět výhodou i nevýhodou. Výrobci chválí široké otevřené ohniště, to však může být v určitých situacích nebezpečné.

Pozitíva

Příslušenství
Komínový efekt
Netradiční design

Negatíva

Horší stabilita v případě silného větru

Využití: krb ● Průměr: 43 cm ● Výška: 120 cm ● Hmotnost: 13 kg ● Materiál: ocelový plech ● Obsah balení: zahradní krb, nádoba na popel, rošt na uhlí, manuál

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Zahradní krby se i u nás dostávají každým rokem více do popředí. Mnohem populárnější jsou však v zahraničí. Před výběrem jakéhokoli výrobku s vyšší pořizovací cenou je třeba si prohlédnout spotřebitelské recenze a míru prodejnosti. Pokud vás zajímá, jak jsme na tom s nákupem zahradních krbů u nás, sestavili jsme pro vás tabulku nejprodávanějších modelů zahradních krbů značky Blumfeldt. Informace nám poskytl nákupní portál Heureka. Prodejnost modelů se může časem měnit, proto pro vás tabulku v pravidelných intervalech aktualizujeme. Věříme, že i tento údaj ohledně prodejnosti vám může při výběru produktu pomoci.

Názov Hodnotenie Detail
Blumfeldt Monument5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Flavius5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Knight on Fire5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Augustus5*Zobrazit produkt
Blumfeldt Titus5*Zobrazit produkt

Otázky a odpovědi – FAQ

Pokud jste dočetli až sem, doufáme, že jsme vám jednotlivé modely zahradních krbů jasně a stručně představili. Výběr konkrétního modelu není jednoduchý. Zařízení se od sebe liší nejen designem, ale také funkčností. Přemýšlíte, který zahradní krb si pořídit, a nedokážete se rozhodnout mezi jednotlivými modely? Nebo máte jinou otázku, na kterou neznáte odpověď? V tom případě neváhejte a napište nám ji dolů do komentářů. My se vám pokusíme v co nejkratší době odpovědět. Sekci také pravidelně aktualizujeme. Tím, že se zeptáte, pomůžete i dalším kupujícím. Na závěr jsme si pro vás ještě připravili pár nejčastěji kladených otázek. Možná mezi nimi najdete i tu svoji.

Pokud jste se rozhodli pro koupi zahradního krbu, jako první byste měli mít promyšlené místo, kam ho umístíte. Nejdůležitějším prvkem je totiž stabilita, aby nedošlo k převrácení a nebezpečí požáru. Dále se při výběru zaměřte na velikost, hmotnost a poté na samotný design. Pokud si přejete využívat krb i ke grilování, pak hledejte modely, které jsou k tomu určené. Nezapomeňte na ohniště, které může být otevřené, nebo uzavřené mřížkou.

Pokud chcete zahradní krb kromě ohřívání využívat i ke grilování nebo opékání, hledejte takové modely, které jsou k tomu přímo určené. V nabídce značky Blumfeldt jsou to například modely Hidalgo nebo Augustus.

Aby vám krb dlouho a kvalitně sloužil, neměli byste zapomínat na údržbu, resp. čištění. Je nutné čistit vzniklé saze a odstraňovat popel. Ten odstraňujte po každém použití. U modelů značky Blumfeldt se v balení často nachází také doplňkové příslušenství, jako je pohrabáč, rošty nebo nádoba na popel. Jelikož jsme se v testu setkali s krby, které měly nižší hmotnost, doporučujeme je v nepříznivém počasí bezpečně uskladňovat. To platí i pro období zimy. Přejete-li si, aby vám krb vydržel co nejdéle, pak je bezpečné uskladnění nezbytné. Snadno by totiž mohlo dojít k jeho poškození.

Blumfeldt Hidalgo

Zahradní krb s grilem z ocelového plechu, hmotnost 10,9 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Zahradní krb Blumfeld Hidalgo je zařízením 2 v 1. V okamžiku se promění v plnohodnotný gril, stačí do ohniště vložit grilovací rošt. Ať už jde o romantické chvíle strávené ve dvou, příjemná setkání s přáteli nebo zahradní party, ohniště Hidalgo se postará o dobrou atmosféru.

Kuželovitá nádoba na oheň o průměru 55 cm nabízí dostatek prostoru pro velký oheň z polen nebo dřevěného uhlí. Díky dekorativní konstrukci se stane středobodem zahrady, dvora nebo terasy. Výška konstrukce dosahuje 155 cm a váží cca 11 kg. Dominantou tohoto krbu je otevřené přední ohniště, které poskytuje přímý výhled na plameny, teplo je tak dostupnější. Zařízení je celé vyrobeno z oceli a stojí na třech stabilních nohách. Ohniště je zakončeno malou špičatou střechou, která přímo chrání před létajícími jiskrami. Výhodou je fakt, že se v balení nachází veškeré potřebné příslušenství. Přikládání dřeva nebo zakládání ohně je možné kdykoli, a to pomocí dodaného pohrabáče. Vyhořelý materiál padá do odnímatelné nádoby na popel a lze jej snadno zlikvidovat pomocí dodávané lopatky na popel. Součástí balení jsou také rošty – grilovací a rošt na dřevo. Počítejte s tím, že krb je dodáván jako montážní sada a je nutné ho vlastnoručně složit.

Recenze tohoto zahradního krbu jsou většinou pozitivní. Spousta lidí vyzdvihuje design, konstrukci i zpracování. My oceňujeme přidané příslušenství v balení. Designově působí nenápadně a přitom elegantně, takže se bude hodit do většiny prostředí. Pár zákazníků si stěžovalo na horší odsávání kouře. Z hlediska poměru ceny a kvality tento krb považujeme za přijatelný.

Pozitíva

Krb i s grilem (2 v 1)
Příslušenství
Poměr ceny a kvality

Negatíva

Horší odsávání kouře

Využití: 2 v 1 (krb i gril) ● Průměr: 55 cm ● Výška: 155 cm ● Hmotnost: 10,9 kg ● Materiál: ocelový plech ● Obsah balení: zahradní krb, grilovací rošt, rošt na dřevo, nádoba na popel, pohrabáč, manuál

Lacná kvalita

Blumfeldt Essos

Zahradní krb z ocelového plechu, hmotnost 10 kg, nelze použít jako gril ani udírnu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

U nižší cenové kategorie zůstaneme i v případě dalšího testovaného modelu, kterým je Blumfeldt Essos. Svými parametry se podobá modelu Blumfeldt Volantis, ale liší se tvarem. Krb Essos má jednoduchý design s mřížkou po celém obvodu. Zařízení je vhodné využívat pouze k vytápění prostoru.

Ve vnitřní komůrce o průměru 45 cm vyskakují plameny, které vás rychle zahřejí i v pozdních hodinách na balkoně či zahradě. Komůrka je po svém obvodu tvořena z mřížkované stěny, aby z každého úhlu bylo možné sledovat praskající oheň. Ocelový plech o minimální tloušťce 5 mm poskytuje pícce stabilitu a zajišťuje rovnoměrné vyzařování tepla do všech stran. Teplovzdorná povrchová vrstva černé barvy zaručuje pícce rustikální vzhled, který podtrhuje zastřešený komín. Vyvýšený prostor ohniště ochrání trávu a podlahu.

Podobně jako u modelu Volantis je zklamáním konstrukce, která váží jen kolem 10 kilogramů a může být v případě nepříznivého počasí nestabilní. Zákazníci si také stěžují na dvířka, která se těžko zavírají. Opět jde o model z nižší cenové kategorie, takže minusy jsou pochopitelné. Tento zahradní krb potěší nenáročné zákazníky, kteří hledají jednoduchý designový doplněk do zahrady k občasnému využití.

Pozitíva

Nízká cena
Jednoduchý design
Ochranná mřížka

Negatíva

Dvířka se obtížně zavírají
Nízká stabilita

Využití: krb ● Průměr: 45 cm ● Výška: 130 cm ● Hmotnost: 10 kg ● Materiál: ocelový plech ● Obsah balení: zahradní krb, pohrabáč, manuál

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Hobby a zahrada

Vaše hodnocení:
(91.4%)