Zastřihovače chloupků v nose

Nejlepší zastřihovače chloupků v nose 2024 + recenze

I když jsou nevzhledné, mají svůj smysl. Řeč je o chloupcích v nose a v uších, které trápí zejména mužskou část populace. Slouží jako prachový filtr před vstupem malých částeček do plic, resp. jako zábrana před zanesením infekcemi a drobným hmyzem. V momentě, kdy začnou ošklivě přečuhovat, je čas s nimi zabojovat. K tomu vám nejlépe poslouží zastřihovač chloupků v nose. Připravili jsme si proto srovnávací test, který vám s výběrem správného zastřihovače pomůže. Nejlépe v něm obstál model Remington NE3850. Připravili jsme si pro vás recenze s tipy na nejlepší zastřihovače, a také návod. Neváhejte proto ve čtení pokračovat.

Publikované: 19.01.2022
Aktualizované: 03.04.2024

Jaký zastřihovač chloupků v nose koupit?

Nikdo z nás netouží po nevzhledných chloupcích, přečnívajících z nosu či uší. Ruční vytrhávání je ovšem bolestivé a řešení nepředstavují ani kosmetické nůžky. Nejlepší je sáhnout po kvalitním zastřihovači nosních a ušních chloupků. Ten je praktický, bezpečný, efektivní a jeho použití nezpůsobuje žádnou bolest. Nabídka na trhu je však tradičně široká, proto se v ní můžete jednoduše ztratit. Rozhodli jsme se tedy pro vás připravit srovnávací test, ve kterém se podíváme na nejlepší zastřihovače chloupků v nose dostupných v České republice. První z nich doplníme o krátké charakteristiky.

Názov Hodnotenie Detail
Remington NE3850   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Sencor SNC 101BL   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Zwilling Twinox   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Remington NE3850

Remington NE3850

Odolnost proti vodě, možnost zastřižení obočí a vousů, min. délka zastřižení 1 mm, max. délka zastřižení 5 mm.

Zobrazit více info

Výhodou zastřihovače chloupků Remington NE3850 je přítomnost oboustranného vertikálního hřebene, díky kterému si kromě chloupků v nose či uších poradí i s nevzhledným obočím a nesouměrnými vousy. Nechybí antimikrobiální povrch z nanočástic stříbra. Ten se postará o maximální uživatelský komfort a minimalizuje riziko alergické reakce. Zařízení je odolné proti vodě, existuje proto možnost mokrého i suchého použití.

Cenový trhák
Sencor SNC 101BL

Sencor SNC 101BL

Možnost zastřižení kotlet, integrované osvětlení, vyměnitelné a omyvatelné nástavce.

Zobrazit více info

Pro ty, kteří si na prvotřídnost nepotrpí, je zde model Sencor SNC 101BL. Ten v balení nabízí hned dva vyměnitelné nástavce, které se postarají o chloupky v nose i uších a úpravu kotlet. V tomto případě sice postrádá odolnost proti vodě, stále se však můžete spolehnout na kvalitní a ostré nerezové čepele, zanedbatelnou váhu 54 gramů, či dokonce integrované osvětlení. Díky němu přesně uvidíte, co na svém těle potřebujete zastřihnout. K napájení vám poslouží baterie typu AA.

Náš TIP
Panasonic ER-GN30-K503

Panasonic ER-GN30-K503

Odolnost proti vodě, hypoalergenní ostří z nerezové oceli, pouze jeden nástavec v balení.

Zobrazit více info

Hypoalergenní ostří z nerezové oceli, zvýšená odolnost proti vodě, kombinace suchého a mokrého použití a tichý provoz – to vše v sobě spojuje zastřihovač chloupků Panasonic ER-GN30-K503. I v tomto případě se můžete těšit na nízký odběr energie, přestože nepraktické napájení pomocí AA baterie zůstalo zachováno. Přítomny nejsou samoostřící nože, displej ani odsávání zastřižených chloupků. Uživatele však nepochybně potěší příznivé rozměry, ty se zastavily na hodnotách 13,5 × 3 × 2,5 centimetru.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

K tomu, abyste zvládli výběr zastřihovače chloupků v nose a v uších správně, je třeba zohlednit několik parametrů. Nakonec nejde jen o estetický zákrok, chloupky mají v našich dutinách i zdravotní význam. Náš srovnávací test tak vychází z nejdůležitějších technických specifikací, ale zohledňuje i dlouhodobé zkušenosti spotřebitelů. Domníváme se totiž, že právě spokojenost se samotným produktem odráží jeho kvalitu významným způsobem. Výsledkem naší analýzy trhu je seznam nejlepších zastřihovačů chloupků v nose a uších, dostupných na českém trhu.

Bezpečnost při používání
Tvar a velikost
Kvalita zpracování
Ovládání
Způsob napájení
Odolnost
Funkce
Cena

Naše krátké charakteristiky zastřihovačů chloupků v nose a uších se nebudou opírat jen o podstatné technické specifikace a papírové parametry, ale zohlední i dlouhodobé uživatelské zkušenosti. Budeme se proto zajímat o to, do jaké míry jsou spotřebitelé spokojeni s kvalitou zpracování, výdrží a výkonem jednotlivých zařízení. V neposlední řadě je třeba opřít se o dostupnost samotných produktů na českém trhu. V tomto ohledu nám pomohl porovnávač cen Heureka.cz. Dostupnost jsme si ověřili u největších internetových prodejců Alza.cz či Mall.cz, ale také v kamenných prodejnách s elektronikou Datart nebo Planeo Elektro.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze zastřihovačů chloupků v nose

Výběru produktů do našeho srovnání předcházela několikahodinová analýza trhu. Na jejím základě jsme našli několik produktů, u kterých jsme následně porovnávali nejen jejich technické parametry, ale i spokojenost jejich uživatelů. Díky tomu jsme dokázali odfiltrovat neefektivní, drahá, případně nebezpečná zařízení. Která jsou však ty, která za koupi rozhodně stojí?

Víťaz testu

Remington NE3850

Odolnost proti vodě, možnost zastřižení obočí a vousů, min. délka zastřižení 1 mm, max. délka zastřižení 5 mm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vítězem našeho srovnávacího testu se stal zastřihovač Remington NE3850. Ten v sobě spojuje hned několik zařízení – díky oboustrannému vertikálnímu zastřihování si poradí s obočím a vousy, zatímco rotační zastřihovač hravě zatočí s chloupky v nose a uších. To vše při suchém i mokrém použití, zařízení lze díky jeho odolnosti proti vodě mýt pod tekoucí vodou.

Potěší také antimikrobiální povrch složený z nanočástic stříbra a systém Active BladeClean, tato kombinace se vždy postará o sterilní povrch zastřihovače, díky čemuž dochází k minimálnímu podráždění pokožky. Potvrzují to i zkušenosti dlouhodobých uživatelů, kteří se těší z dostatečně silného motorku, možnosti použití ve sprše či kompaktních rozměrů a vyladěné bezpečnosti. Mírnou nevýhodou může být napájení na standardní AA baterii, přičemž výrobce udává v případě souvislého provozu výdrž 30 minut.

Pozitíva

Odolnost proti vodě
Možnost zastřižení obočí a vousů

Negatíva

Napájení pomocí AA baterie

Odolnost proti vodě: ano ● Minimální délka zastřižení: 1 mm ● Maximální délka zastřižení: 5 mm ● Samoostřící nože: ne ● Kvalita provedení: antimikrobiální povrch z nanočástic stříbra ● Displej: ne ● Odsávání chloupků: ne ● Výdrž na jedno nabití: 30 minut (1× AA baterie)

Cenový trhák

Sencor SNC 101BL

Možnost zastřižení kotlet, integrované osvětlení, vyměnitelné a omyvatelné nástavce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud jste nenáročným uživatelem, který požaduje rychlé a efektivní zkrácení chloupků v nose, nemusíte investovat zbytečně mnoho. Řešením pro vás může být i levný zastřihovač Sencor SNC 101BL. Disponuje dvěma vyměnitelnými nástavci, ten hlavní se postará o chloupky v nose a uších, s druhým si můžete efektně upravit své kotlety. To vše uděláte díky pogumovanému tělu o velikosti 12,9 × 2,9 × 2,7 centimetu a váze zanedbatelných 54 gramů.

V tomto případě sice chybí odolnost těla proti vodě, pořád však platí, že nástavce můžete bez problémů umývat. O zbylé chloupky v těle zařízení se postará přiložený štěteček. Efektivitu při práci zajistí nerezové čepele v kombinaci s integrovaným osvětlením, díky čemuž na zastřihovanou zónu vždy dokonale uvidíte. Dlouhodobí uživatelé si samotný produkt pochvalují, zamlouvá se jim zejména praktická odkládací kolébka. I v tomto případě si však budete muset vystačit s napájením prostřednictvím alkalické AA baterie.

Pozitíva

Příznivá cena
Praktická odkládací kolébka

Negatíva

Chybí zvýšená odolnost proti vodě

Odolnost proti vodě: ne ● Samoostřící nože: ne ● Displej: ne ● Odsávání chloupků: ne ● Způsob napájení: 1× AA baterie ● Kvalita provedení: nerezové nože ● Rozměry: 12,9 × 2,9 × 2,7 centimetru

Náš TIP

Panasonic ER-GN30-K503

Odolnost proti vodě, hypoalergenní ostří z nerezové oceli, pouze jeden nástavec v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jednou z možností ke koupi je také model ER-GN30-K503 z dílny japonského producenta Panasonic. Tento nenápadný zastřihovač chloupků v sobě kombinuje možnost suché a mokré úpravy, samotné tělo produktu lze navíc mýt pod tekoucí vodou. O vysokou efektivitu při práci se postará hypoalergenní ostří z nerezové oceli, je však třeba myslet na to, že ani v tomto případě nemůžete počítat se samoostřícími noži. Chybí i displej a funkce odsávání zkrácených chloupků.

Napájení zajišťuje jedna baterie typu AA, takže opět chybí možnost pravidelného dobíjení na cestách. Navzdory tomu si uživatelé pochvalují nízký odběr energie, díky kterému zastřihovač dokáže s využitím jedné baterie pracovat dlouho. Těší je i tichý provoz a celkově příznivý poměr ceny a výkonu. Mírnou nevýhodou může být chybějící cestovní pouzdro a absence nabíjecí kolébky.

Pozitíva

Zvýšená odolnost proti vodě
Tichý provoz

Negatíva

Napájení pomocí AA baterie

Odolnost proti vodě: ano ● Samoostřící nože: ne ● Kvalita provedení: hypoalergenní ostří z nerezové oceli ● Displej: ne ● Odsávání chloupků: ne ● Způsob napájení: 1× AA baterie ● Rozměry: 13,5 × 3 × 2,5 centimetru

Lacná kvalita

ETA Luis 4341

Možnost zastřižení obočí a kotlet, praktický stojan a hřeben v balení, není voděodolný.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud toužíte po minimalistickém zastřihovači chloupků, vaší pozornosti by neměl ujít ani model ETA Luis 4341. Toto elegantní zařízení v sobě spojuje všechny parametry, kterými by měl jednoduchý zastřihovač disponovat. Nože nejsou samoostřící, jsou však vyrobeny z kvalitní nerezové oceli, díky čemuž zůstanou dlouhou dobu nepoškozené. Zastřihovač chloupků vyniká oproti své konkurenci množstvím přítomného příslušenství, v balení lze najít až tři nástavce. První se postará o úpravu chloupků v nose i uších a zkrácení obočí, druhý o úpravu kotlet a poslední o celkové oholení.

Nechybí ani hřeben, čisticí kartáček, ochranný kryt a praktický stojan. Díky tomu je zařízení vhodné na cesty, kde ho bude napájet AA baterie. Mírnou nevýhodou je v tomto případě absence možnosti mýt zastřihovač pod tekoucí vodou. Zkušenosti uživatelů však hovoří jasně – zkrácené chloupky se v těle produktu neusazují a jednoduše se dají vyklepat či vyčistit přítomným kartáčkem.

Pozitíva

Příznivá cena
Tichý provoz

Negatíva

Chybí odolnost proti vodě

Odolnost proti vodě: ne ● Samoostřící nože: ne ● Kvalita provedení: hypoalergenní ostří z nerezové oceli ● Displej: ne ● Odsávání chloupků: ne ● Způsob napájení: 1× AA baterie

Pre náročných

BaByliss E110E

Celokovové provedení a ocelové nože, možnost zastřižení obočí na délku 3 až 5 mm, cestovní pouzdro v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Většina zastřihovačů nosních chloupků je jednoduchých. I v tomto případě však platí výjimky, přičemž jednou z nich je také model BaByliss E110E. Elegantní zařízení ve tvaru diamantu přichází se čtyřmi nástavci – i zde je nejdůležitější ten k zastřihování zbytečně dlouhých chloupků v nose a uších. Přítomen je však i nástavec k přesnému zastřihování a tvarování a také dva nástavce na obočí, které jej upraví na délku 3 nebo 5 milimetrů.

Mírným zklamáním je fakt, že zařízení nedisponuje plnou odolností proti vodě, proto není vhodné k mokrému použití. Trochu to dorovnává možnost opláchnutí zastřihující hlavice pod tekoucí vodou či cestovní pouzdro, do kterého můžete zastřihovač na cestách pohodlně uložit. Potěší i celokovové provedení a ocelové nože, díky kterým zůstává model dlouho účinný a břitvy po krátké době neotupené. Uživatelé sice volají po dobíjecím akumulátoru, ani v tomto případě však jejich prosby nebyly vyslyšeny. Opět se budete muset spolehnout na alkalickou baterii typu AA.

Pozitíva

Množství příslušenství
Cestovní pouzdro
Celokovové provedení

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Napájení pomocí AA baterie

Odolnost proti vodě: ne ● Samoostřící nože: ne ● Kvalita provedení: celokovové provedení, hypoalergenní ostří z nerezové oceli ● Displej: ne ● Odsávání chloupků: ne ● Způsob napájení: 1× AA baterie ● Rozměry: 20,7 × 10,4 × 5 centimetrů

Remington NE3455

Antimikrobiální čepele s nanostříbrem, odolnost proti vodě, možnost zastřižení obočí, dárkové cestovní balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Model Remington NE3455 svou prvotřídností a bohatou výbavou cílí na náročnější uživatele, i přesto si však stále zachovává příznivou cenu. V tomto případě můžete počítat s plnou odolností proti vodě, díky čemuž lze samotné zařízení pohodlně mýt a čistit. Kvalitní antimikrobiální čepele s nanostříbrem jsou dostatečně ostré, takže si hravě poradí s přebytečnými chloupky v nose i uších.

Zastřihovač přichází v dárkovém cestovním balení, kde v sobě spojuje celou základní kosmetickou sadu. Přítomny jsou dva vertikální hřebínky určené k úpravě obočí, pinzeta, pilník a nůžky na nehty. Technologie Comfort Trim se postará o to, aby byla vaše pokožka po použití hladká a nepodrážděná. Povrch čepelí navíc odpuzuje bakterie a brání tak znečištění dutin. Samotný produkt je již tradičně napájen pomocí jedné baterie typu AA.

Pozitíva

Odolnost proti vodě
Množství příslušenství
Cestovní balení

Negatíva

Chybí informační displej

Odolnost proti vodě: ano ● Samoostřící nože: ne ● Kvalita provedení: antimikrobiální čepele s nanostříbrem ● Displej: ne ● Odsávání chloupků: ne ● Způsob napájení: 1× AA baterie

BaByliss E652E

Rotační systém, možnost zastřižení obočí, odnímatelná hlavice, chybí odolnost proti vodě.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elegantní model BaByliss E652E s rotačním systémem se postará o rychlé a přesné zkrácení chloupků nejen v nose a uších, ale také na tváři. Přítomný nástavec hravě zatočí s nepoddajným a dlouhým obočím. Přestože zastřihovač nelze používat ve sprše, potěší alespoň odnímatelná hlavice. Možnost čištění pod proudem vody zůstává v tomto případě zachována. Zachován je i tradiční způsob napájení, a sice jednou baterií typu AA.

Zařízení je pohodlné a snadno se používá, o vše se postará jeho pogumovaná rukojeť a jediné tlačítko, určené k zapnutí. Spolu s koupí zastřihovače BaByliss E652E tak získáte příjemného společníka na cesty, který vám poslouží kdykoli a kdekoli.

Pozitíva

Rotační hlavice
Nízká cena

Negatíva

Chybí zvýšená odolnost proti vodě

Odolnost proti vodě: ne ● Samoostřící nože: ne ● Kvalita provedení: hypoalergenní ostří z nerezové oceli ● Displej: ne ● Odsávání chloupků: ne ● Způsob napájení: 1× AA baterie

Další zajímavé produkty

Nedokázali jste si vybrat z hlavních srovnávaných zastřihovačů? Žádný problém, i to se stává. Připravili jsme si proto dalších 5 alternativních zastřihovačů chloupků v nose a v uších, které vás zaujmou svým výkonem, designem či cenou. Každému z nich věnujeme několik samostatných řádků, ve kterých si přiblížíme ty nejpodstatnější parametry, které byste při koupi prohlížet rozhodně neměli.

Jednou z možností ke koupi je lineární zastřihovač Remington NE3150. Ten si vedle úpravy chloupků v nose a uších poradí i se zastřižením obočí. O vše se postarají jeho kvalitní nerezové nože a omyvatelná zastřihovací hlavice. Všeobecná odolnost proti vodě sice v tomto případě chybí, lze si však poměrně jednoduše na suché použití zvyknout. Počítat budete muset s menším objemem příslušenství, ačkoli vše je vykompenzováno příjemnou cenovkou.

Voděodolná hlavice, nástavec určený pro úpravu nepoddajných chloupků a obočí či kvalitní nerezová čepel. To vše nabízí zastřihovač chloupků v nose Rowenta TN3011F0 ve velmi příjemné ceně. S výdrží 180 minut si ho můžete vzít kamkoli na cesty, v čemž vám dopomáhá i ochranný kryt na jeho nože. Napájení je zajištěno standardním způsobem, tedy prostřednictvím baterie typu AA.

Třetím alternativním produktem v pořadí je minimalistický zastřihovač Orava SC-13 v zajímavé konfiguraci. Spolu s klasickým rotačním nástavcem pro zastřihování chloupků v uších a nose totiž přichází holicí nástavec na bradu a kotlety. Se zastřihovačem si hravě upravíte i obočí. Poté ho můžete jednoduše vyčistit, odnímatelná hlavice snese klidně i proud vody. Vyrobená je z nerezové oceli a spolu s pogumovaným tělem samotného zařízení vytváří velmi příjemnou a účinnou kombinaci. K lepšímu zastřižení dopomáhá v tomto případě i integrované světlo. Vystačit si ovšem budete muset s napájením pomocí baterie typu AA.

V případě, že hledáte elegantní a výkonné zařízení v jednom, neměl by vaší pozornosti v žádném případě ujít zastřihovač Philips NT3650/16. Jeho specifikace jsou totiž přinejmenším zajímavé. Těšit se můžete na plnou odolnost proti vodě, jako jeden z mála zastřihovačů tak snese suchou i mokrou úpravu. To mu dopomáhá i v lepším čištění, nemusíte se ho totiž bát namočit pod proudem vody. Technologie Protective Guard eliminuje tahání chloupků a směřuje je k zastřihovací hlavici, díky čemuž je celý proces zkrácení naprosto bezbolestný.

Posledním tipem na zastřihovač chloupků v nose bude zařízení Braun PT5010. Jeho ergonomicky tvarovaná hlavice umožňuje přesné zastřižení v ostrých liniích, a to nejen v nose či v uších, ale také na tváři. Součástí balení jsou dva zastřihovací hřebeny, které vám strniště upraví na délku 8 nebo 5 milimetrů. Hlavu i hřebeny lze opláchnout ve vodě, ačkoli samotné tělo je určeno pouze pro suché zkracování. Napájení zajišťuje i v tomto případě baterie typu AA, přičemž výrobce slibuje až 120 minut nepřetržitého provozu.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Jak jsme se již v našem srovnávacím testu přesvědčili, nabídka domácích zastřihovačů chloupků v nose je pořádně pestrá. Vybírat si můžeme z výkonnějších, kompaktnějších i elegantnějších modelů. V každém případě bychom však měli vedle designu a specifikací hledět i na reálné zkušenosti dlouhodobých uživatelů. I proto jsme se rozhodli test doplnit o sekci nejprodávanějších zastřihovačů na českém trhu. O sběr statistik se stará vyhledávač a porovnávač cen Heureka.cz, přičemž tento žebříček budeme pravidelně doplňovat tak, aby nabízel vždy pohled na ty nejoblíbenější produkty.

Názov Hodnotenie Detail
Silvercrest Snot 1.5 C15*Zobrazit produkt
Sencor SNC 101BL5*Zobrazit produkt
Philips NT 3650/165*Zobrazit produkt
Remington NE 38505*Zobrazit produkt
Philips NT1650/155*Zobrazit produkt

Široká nabídka domácích spotřebičů dokáže potenciálním spotřebitelům často pořádně zamotat hlavu. Jiné to není ani v případě zastřihovačů chloupků v nose. Přinášíme vám proto rychlý návod a přehled parametrů, které byste neměli při koupi v žádném případě přehlížet.

Jak vybrat zastřihovač chloupků v nose

  • Typ zastřihovače
  • Kompaktnost a hluk
  • Způsob napájení
  • Odolnost
  • Příslušenství
  • Cena a renomovaní výrobci

Typ zastřihovače chloupků v nose

Nejčastěji se můžete na trhu setkat se dvěma základními typy. Tím prvním je zastřihovač chloupků s rotační hlavicí. V takovém případě jsou čepele vertikálně rozmístěny uvnitř cylindru, díky čemuž lze hlavici jednoduše dostat do nozder. Použitím rotačního zastřihovače navíc minimalizujete riziko pořezání. Alternativně můžete sáhnout i po horizontálně vibrujících čepelích umístěných ve foliované hlavě. Je však nutno říci, že takový typ zastřihování bude mnohem účinnější při zkracování obočí než při zkracování chloupků v nose.

Kompaktnost a hluk 

Jelikož je zastřihovač chloupků určen pro použití v domácnosti i na cestách, měl by být bezdrátový a dostatečně kompaktní. Vybírejte si modely, které nabízejí ochranný kryt či přenosné pouzdro. Nepodceňujte ani hladinu hluku, v opačném případě pro vás může být použití (i když krátkodobé) zastřihovače spíše trestem.

Způsob napájení

Drtivá většina zastřihovačů přichází na trh ve verzi napájené jednou či více bateriemi typu AA. Je to logické – jde o poměrně levný produkt, do kterého se výrobcům nevyplatí implementovat dobíjecí akumulátor. Je však třeba si uvědomit, že časté vyměňování baterií se výrazně podepíše i na nákladech na používání. Je proto lepší připlatit si pár korun za prémiovější napájení Li-ion akumulátorem. Ve výsledku získáte vyšší výkon, vyšší výdrž a nižší provozní náklady.

Odolnost

I levný produkt může být odolný. Aby toho vydržel váš nový zastřihovač chloupků co nejvíce, ohlédněte se po voděodolné verzi. V takovém případě se můžete těšit na možnost suchého i mokrého použití, stejně tak zařízení jednoduše vyčistíte pod proudem vody. Odolné by mělo být i samotné tělo – platí, že kov a nerezová ocel toho zvládnou mnohem více než levnější plast. Počítat však budete muset s vyšší váhou produktu.

Zastřihovač chloupků v nose – odolnost

Příslušenství, které potěší

Přestože je zastřihovač chloupků určen primárně ke zkracování chloupků v nose a v uších, určitě vás potěší, pokud bude disponovat i přidanou hodnotou. Neváhejte se proto poohlížet po modelech, které přicházejí na trh se speciálními zastřihovacími hlavicemi či hřebeny, určenými na bradu a obočí. V některých případech můžete dokonce narazit na limitované cestovatelské kosmetické verze, doplněné o pinzetu nebo nůžky.

Investici do zastřihovače pravděpodobně nepocítite

Nejzákladnější modely jsou dostupné již od 100 Kč. Samozřejmě, že v takových případech musíte zapomenout na jakékoli prémiové funkce či vyšší kvalitu zpracování. Počítat nemůžete zpravidla ani s odolností proti vodě nebo přídavnými zastřihovacími nástavci.

Zlatou střední třídou jsou zastřihovače v ceně od 500 do 1 200 Kč. V této relaci si již můžete vybírat na základě vlastních preferencí – pokud hledáte holicí strojek a zastřihovač chloupků v jednom, hledejte balení s hlavicí určenou k holení obličeje. Pokud byste si zase rádi upravili nepoddajné obočí, sáhněte po verzi s ergonomicky tvarovanými hřebeny.

Cokoliv nad 1 200 Kč je v segmentu zastřihovačů chloupků v nose možno považovat za absolutní nadstandard. Spolu s ním přichází také možnost dotykového ovládání či dobíjitelných akumulátorů. Myslete však na to, že zastřihovač použijete v průměru jen několikrát ročně. Přestože se nejedná o příliš vysokou investici, koupi prémiových zařízení je dobré předem zvážit.

Řebříčku oblíbenosti vládnou kosmetičtí giganti

Příběh značky Remington se píše až do roku 1937. Právě tehdy představila svůj první holicí strojek s označením Close Shaver. Dnes, po téměř 90 letech své existence, je Remington významným hráčem také v segmentu kosmetických zastřihovačů chloupků v nose. Ne nadarmo tedy obsadil jeho model v našem srovnávacím testu post absolutního vítěze. Příznivci značky Remington se přitom těší zejména z dostatečného výkonu a dlouhé životnosti produktů. Nechybí ani chvály na kompaktnost a elegantní design.

Alternativu k americkým přístrojům lze hledat i na opačném konci světa – v Japonsku. Právě odtud totiž pocházejí produkty celosvětově oblíbených výrobců Sencor a Panasonic. Přestože jde o konkurenty, v mnoha směrech jsou si podobní. Jejich záměr je široký a produkty kvalitní. Dokazuje to i přesah do oblasti osobní péče a domácí kosmetiky. Zastřihovače chloupků v nose a uších Sencor a Panasonic patří mezi ty nejoblíbenější na trhu. Pyšnit se mohou dobrým poměrem ceny/výkonu, elegantním provedením a často i nadčasovými funkcemi, které jejich konkurence jen s problémy dobíhá. Krok vedle neuděláte ani sáhnutím po značkách Rowenta, ETA, BaByliss nebo Wahl, které jsou mezi spotřebiteli také oblíbené, a to zejména pro svoji nízkou cenu.

Otázky a odpovědi – FAQ

Je samozřejmé, že spolu s koupí nového produktu vyvstává v hlavách spotřebitelů řada otázek. Výjimku netvoří ani zastřihovače chloupků v nose. Přestože se vám snažil náš srovnávací test způsob jejich fungování co nejvíce přiblížit, je možné, že jste v něm odpovědi na všechny vaše dotazy nenašli. V takovém případě se na nás neváhejte obrátit v sekci otázek a odpovědí – případné nejasnosti vám rádi přiblížíme a uvedeme na správnou míru, a to tak, abychom spolu dokázali pomoci co nejširší skupině potenciálních uživatelů.

Jde o zpravidla nenáročné a kompaktní zařízení, tvarem připomínající standardní holicí strojek nebo zastřihovač vlasů. Zastřihovací hlavice je však osazena zkracovacím válcem, určeným ke stříhání chloupků v nose, uších či k úpravě obočí.

Nejčastěji se můžete setkat se dvěma typy zastřihovačů chloupků v nose. První představuje zastřihovač chloupků s rotační hlavicí. V takovém případě se setkáte s vertikálními čepelemi, resp. noži rozmístěnými v cylindru. Hlavici si jednoduše zasunete do nozder a rotující nože se efektivně postarají o zkrácení vašich nosních chloupků. Druhou možností je sáhnout po horizontálně umístěných čepelích, ležících ve fóliované hlavě. V tomto případě byste ovšem měli počítat s nižší efektivitou při práci – chloupky se totiž musí narovnat a nožům přizpůsobit, což se vždy nepodaří podle představ. Po horizontálních nožích je tak lepší sáhnout v případě, že plánujete úpravu vašeho obočí.

Neexistuje žádná jednoznačně vymezená skupina, pro kterou by byl zastřihovač nevhodný. Platí nepsané pravidlo, že s rychle rostoucími chloupky mají problém především muži. Vybírat byste si však měli podle použitých materiálů a kvality zpracování. Lidé s citlivější pokožkou a dutinami by měli volit antibakteriální a antimikrobiální povrch zkracujících hlavic.

Ďalšie články z kategórie Péče o tělo

Vaše hodnocení:
(91.4%)