Robotické vysavače Xiaomi

Robotické vysavače Xiaomi – recenze, srovnání, cena

Společnost Xiaomi patří k průkopníkům ve světě moderních technologií, které jsou dostupné za velmi příznivou pořizovací cenu. Ke spotřebičům této značky, které se mezi spotřebiteli těší enormně velké oblibě, patří také robotické vysavače. Modely od Xiaomi vynikají pokrokovými funkcemi a technologiemi, velmi přesnou a spolehlivou navigací i mapováním prostoru, snadnou obsluhou a baterií s poměrně dlouhou výdrží. Abyste si z nich dokázali vybrat ten nejlepší pro svou domácnost, připravili jsme si pro vás srovnávací test robotických vysavačů Xiaomi, ve kterém zvítězil model Xiaomi Roidmi Eve Plus.

Publikované: 03.11.2021
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký robotický vysavač značky Xiaomi koupit?

V našich recenzích robotických vysavačů Xiaomi naleznete podrobné informace o poměru mezi cenou a výkonem, použitých technologiích, dostupných funkcích a pozitivních i negativních vlastnostech vybraných modelů. Pokud upřednostňujete rychlá rozhodnutí, vystačíte si se základními parametry nebo nemáte čas na čtení, upozorňujeme na následující tabulku 3 zajímavých modelů, které jsme zařadili do svého srovnávacího testu.

Názov Hodnotenie Detail
Roidmi Eve Plus   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Roborock S8   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Robot Vacuum E10   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Xiaomi Roidmi Eve Plus

Xiaomi Roidmi Eve Plus

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 250 m², výdrž baterie 250 min., doba nabíjení 240 min., kapacita nádržky na prach a vodu 300/300 ml, sací výkon 2 700 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 65 dB.

Zobrazit více info

Xiaomi Roidmi Eve Plus patří k robotickým vysavačům s mopem a automatickým vyprazdňováním nádržky na nasátou špínu. Výdrž baterie je nadstandardně dlouhá, doba nabíjení je průměrná a jeho sací výkon dosahuje nadprůměrných hodnot. K negativům patří poněkud větší hlučnost, absence dálkového ovladače a vyšší cena, která je však přiměřená celkové kvalitě, výkonu a funkcím.

Cenový trhák
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 110 min., pokrytá plocha 60 m², sací výkon 2 200 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 420/200 ml, max. výška prahu 1,7 cm, výška vysavače 8,2 cm, hlučnost 58 dB.

Zobrazit více info

Robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential je ideální volbou pro nenáročného zákazníka. Jedná se o vysloveně levný model se základními funkcemi, kratší dobou provozu, poměrně vysokým sacím výkonem a nízkou hlučností. Vysavač slouží k suchému vysávání i smývání, je vcelku nízký, proto se hodí i k úklidu pod nižším nábytkem, a je vybaven spolehlivým gyroskopickým navigačním systémem, avšak bez funkce mapování prostoru.

Náš TIP
Xiaomi Roidmi Eve Plus

Xiaomi Roidmi Eve Plus

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 250 min., pokrytá plocha 250 m², doba nabíjení 240 min, sací výkon 2 700 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 300/300 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysavače 9,8 cm, hlučnost 65–75 dB.

Zobrazit více info

Xiaomi Roidmi Eve Plus je robotický vysavač ze střední cenové kategorie. Doba jeho provozu je dlouhá, a to zejména vzhledem k jeho pořizovací ceně, poradí si s překážkami o výšce do 2 cm, v prostoru se orientuje více než spolehlivě, slouží k suchému vysávání i smývání a má vysoký sací výkon. Předností robotického vysavače je také nádržka na vodu s objemem 300 ml a speciální senzor TOF.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při rozhodování o koupi jakéhokoli vysavače byste se měli zaměřit na několik důležitých parametrů, které souvisí s jeho sacím výkonemRobotické vysavače jsou specifické zejména tím, že kromě samotného vysávání musí mít baterii s dostatečnou výdrží, spolehlivou navigaci, senzory, které je ochrání před narážením do věcí či pádem ze schodů, a jelikož jde o moderní smart spotřebiče, měly by být vybaveny i dostatečným množstvím pokročilých funkcí, které přispívají k jejich samostatnosti při úklidu. Právě na tyto parametry jsme se zaměřili při výběru a následném recenzování robotických vysavačů Xiaomi ve svém testu.

Max. pokrytá plocha
Max. doba provozu
Sací výkon vysavače
Výkon mopu
Doba nabíjení
Kapacita zásobníku na prach a vodu
Funkce
Spolehlivost navigace
Max. výška prahu
Výška vysavače
Hlučnost

Nabídka robotických vysavačů Xiaomi je poměrně široká. Najdete v ní modely za doslova nízkou cenu do 5 000 Kč, ale i ty se spoustou chytrých funkcí, za které zaplatíte několikanásobně více. Při výběru jednotlivých spotřebičů a sestavování testu jsme se snažili zejména o to, abychom vám poskytli co nejpestřejší škálu modelů. Zaměřili jsme se na samotné technické specifikace, opravdové zkušenosti spotřebitelů, míru prodejnosti na portálech, jako je heureka.cz, mall.cz, kasa.cz či alza.cz, a jiné nezávislé recenze robotických vysavačů Xiaomi z tuzemska i zahraničí.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze robotických vysavačů Xiaomi

Mnohé robotické vysavače značky Xiaomi disponují podobnými vlastnostmi, některé však celkem podstatně vyčnívají z davu. V našem nezávislém testu proto nenajdete jen samotné recenze, ale také podrobné srovnání jednotlivých modelů mezi sebou, abyste se dokázali lépe rozhodnout, který z nich je ten pravý pro vás a vaši domácnost.

Víťaz testu

Xiaomi Roidmi Eve Plus

Robotický vysavač s mopem, max. pokrytá plocha 250 m², výdrž baterie 250 min., doba nabíjení 240 min., kapacita nádržky na prach a vodu 300/300 ml, sací výkon 2 700 Pa, max. výška prahu 2 cm, hlučnost cca 65 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Robotický mop Xiaomi Roidmi Eve Plus sbírá úspěchy ve spotřebitelských i nezávislých recenzích, což je vzhledem k jeho vlastnostem přirozené. Jedná se o model s automatickým vyprazdňováním, enormně dlouhou výdrží baterie, kvalitním HEPA filtrem, poměrně krátkou dobou nabíjení a nadstandardně vysokým sacím výkonem.

Xiaomi Roidmi Eve Plus je v mnoha nezávislých testech označován jako nejlepší robotický vysavač s mopem od společnosti Xiaomi. Je vybavený baterií o kapacitě 5 200 mAh, která na jedno nabití může pracovat až 250 min., což je ekvivalentem plochy o rozměrech kolem 250 m². Roidmi Eve Plus nabijete za cca 4 hod., což lze označit za zlatou střední cestu. K výrazným pozitivům patří vysoký sací výkon (2 700 Pa), který se odráží na poměrně vysoké hlučnosti (70 dB).

Nabíjecí stanice, do které se Roidmi Eve Plus při vybití sám vrátí a po nabití pokračuje v úklidu přesně tam, kde skončil, neslouží jen k samotnému nabíjení, ale také k automatickému vyprazdňování nádržky na nečistoty o objemu 300 ml. Zásobník ve stanici má kapacitu na 4 týdny. Nádržka na vodu má dostačujících 300 ml. Díky elektronicky řízenému čerpadlu a integrovanému čipu totiž můžete intenzitu smývání a spotřebované vody nastavit ve 3 stupních. Zajímavá je také funkce intenzivního čištění spár.

Robotický mop Xiaomi Roidmi Eve Plus vyniká v oblasti orientace a dostupných funkcí. Je vybavený pokrokovou LDS laserovou navigací k mapování místností a několika senzory, které zajišťují jeho ochranu před pádem ze schodů, zaseknutím v úzkých prostorách a narážením do předmětů. Za zmínku stojí speciální ToF senzor pro monitorování linií daného prostoru. Vysavač díky němu automaticky nastaví polohu 2 bočních kartáčů tak, aby se dostaly úplně ke zdi nebo do rohů.

Ovládání vysavače probíhá výhradně prostřednictvím aplikace Xiaomi Mi Home, která není dostupná v českém ani slovenském jazyce. Absenci dálkového ovladače zároveň hodnotíme jako jedno z mála negativ tohoto modelu. Roidmi Eve Plus zdolá překážky o výšce do 2 cm. On sám je vysoký 10 cm, což je docela dost. Kromě uvedených funkcí se můžete dále těšit na možnost nastavení samostatných map pro jednotlivé místnosti a patra či vymezení zakázaných zón přímo v aplikaci. V té můžete vysavač na dálku zapnout i vypnout nebo v ní naplánovat přesnou dobu úklidu.

Vzhledem k tomu, že Xiaomi Roidmi Eve Plus patří k výkonnějším, pokrokovějším, a tudíž i dražším robotickým vysavačům s mopem, není spotřebiteli hodnocen až tak často. Stávající spotřebitelské recenze jsou převážně pozitivní. Narazili jsme však i na ojedinělé negativní zkušenosti, ve kterých je zmiňován horší výkon mopu či ne zrovna občasné problémy s orientací v prostoru. Spotřebitelům pochopitelně nevyhovuje ani absence českého nebo alespoň slovenského jazyka v aplikaci.

Pozitíva

Nadprůměrná výdrž baterie a sací výkon
Stanice na automatické vyprazdňování nádržky na špínu
Dobrá orientace v prostoru

Negatíva

Vyšší cena, ale přiměřená výkonu
Aplikace není dostupná v češtině ani slovenštině

Max. doba provozu = 250 min. ● Kapacita baterie = 5 200 mAh ● Doba nabíjení = 240 min. ● Max. pokrytá plocha = 250 m² ● Kapacita nádržky na prach/vodu = 300/300 ml ● Sací výkon = 2 700 Pa ● Výška vysavače = 9,8 cm ● Max. výška prahu = 2 cm ● Hlučnost = 65–75 dB ● Hmotnost = 3,5 kg

Cenový trhák

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 110 min., pokrytá plocha 60 m², sací výkon 2 200 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 420/200 ml, max. výška prahu 1,7 cm, výška vysavače 8,2 cm, hlučnost 58 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential není průkopníkem ve výdrži ani pokrokových funkcích, pokud ovšem hledáte základní robotický vysavač za doslova nízkou cenu, je tou pravou volbou. Vacuum Mop Essential je vybaven slabší baterií s kapacitou 2 500 mAh, která na jedno nabití vydrží v provozu 90 až 110 min. Tato doba odpovídá ploše 60–90 m². Přesná doba provozu se odvíjí od zvoleného výkonu vysavače. Vysavač disponuje chytrými senzory, které po skončení vysávání nebo při poklesu stavu baterie na 20 % spolehlivě vyhledají nabíjecí stanici, kde se spotřebič automaticky nabije. V úklidu následně pokračuje po nabití na 80 %.

Max. sací výkon 2 200 Pa hodnotíme jako dostačující. Vacuum Mop Essential je vybaven jedním hlavním a dvěma bočními kartáči. Stejně jako u všech ostatních zařízení v našem testu slouží k vysávání i smývání. Podstatným rozdílem je, že mezi těmito 2 režimy nedokáže automaticky přepínat. Po instalaci zásobníku na vodu se mění na mop, což znamená, že není schopen vysávat, jen smývat.

Zásobník na prach má dostačující objem 420 ml, ten na vodu je trochu menší, má jen 200 ml, díky spolehlivému elektrickému čerpadlu, které zajišťuje rovnoměrné a úsporné dávkování vody, by však měla voda vystačit na celou dobu provozu. K plusům řadíme také třístupňový HEPA filtrační systém. Ovládání probíhá prostřednictvím aplikace Xiaomi Mi Home, ve které naleznete všechny dostupné funkce, můžete přes ni vysavač na dálku zapnout i vypnout, zvolit frekvenci úklidu, regulovat sací výkon nebo sledovat průběh vysávání.

Orientaci v prostoru zajišťuje gyroskopická navigace, funkce chytrého plánování trasy a senzory pro detekci překážek. Vysavač neuklízí opakovaně na stejných místech a nenaráží do věcí. V porovnání s dražšími modely však jeho navigaci považujeme za velmi jednoduchou, jelikož gyroskop nepodporuje mapování prostoru. Vacuum Mop Essential je uzpůsobený k překonávání překážek o výšce do 1,7 cm, což je nejméně ze všech robotických vysavačů Xiaomi v našem nezávislém testu. Výšku 8,2 cm hodnotíme celkem pozitivně. Před koupí pro jistotu změřte výškové rozdíly mezi svým nábytkem a podlahou.

Pozitíva

Nízká cena v poměru k výkonu a funkcím
Vcelku vysoký sací výkon a přesné dávkování vody při smývání
Dobrá orientace v prostoru

Negatíva

Kratší doba provozu
Jednodušší navigační systém bez funkce mapování
Bez automatického přepínání mezi vysáváním a smýváním

Max. pokrytá plocha: 60 m² ● Max. doba provozu: 110 min. ● Kapacita baterie: 2 500 mAh ● Sací výkon: 2 200 Pa ● Kapacita zásobníku na prach/vodu: 420/200 ml ● Max. výška prahu: 1,7 cm ● Výška vysavače: 8,2 cm ● Hlučnost: 58 dB ● Hmotnost: 3,4 kg

Náš TIP

Xiaomi Roidmi Eve Plus

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 250 min., pokrytá plocha 250 m², doba nabíjení 240 min, sací výkon 2 700 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 300/300 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysavače 9,8 cm, hlučnost 65–75 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Xiaomi Roidmi Eve Plus patří k robotickým vysavačům s mopem a automatickým vyprazdňováním zásobníku na prach a špínu. Nabíjecí stanici s touto funkcí v tomto případě obdržíte už spolu s vysavačem. Ve srovnání se zmiňovaným modelem má však asi o polovinu menší kapacitu, která je dostačující na cca 4 týdny. Výdrž Roidmi Eve Plus hodnotíme jako vysoký nadstandard. Na jedno nabití vydrží v provozu až 250 min., což je v našem testu robotických vysavačů Xiaomi bezkonkurenčně nejvíce.

V přepočtu na max. pokrytou plochu, která představuje 250 m². Při vybití baterie se standardně sám vrátí do nabíjecí stanice a po nabití, které trvá jen 4 hod., bude pokračovat v úklidu tam, kde skončil. Roidmi Eve Plus nás zaujal i nadstandardním sacím výkonem, který dosahuje 2 700 Pa.

Robotický vysavač se v interiéru pohybuje díky LDS laserové navigaci, prostor dokáže důkladně mapovat, nachází se na něm vícero senzorů, které zabraňují jeho pádu ze schodů, narážení do předmětů či zaseknutí. Za zmínku stojí speciální senzor TOF, který sleduje linie místnosti a na základě nich automaticky vyhodnotí, jak nastavit boční kartáčky tak, aby se dostaly i do blízkosti zdí a rohů. Roidmi Eve Plus překonává překážky do výšky 2 cm.

Zásobník na vodu má dostačujících 300 ml. Intenzita smývání je díky integrovanému čipu a elektrickému čerpadlu nastavitelná ve 3 stupních. V závislosti na typu a znečištění daného povrchu si můžete vybrat mezi smýváním s malým, středním nebo velkým množstvím vody. Poslední funkcí je intenzivní čištění spár. Přes aplikaci Mi Home můžete vysavač na dálku zapnout i vypnout, nastavit různé mapy pro jednotlivé místnosti i patra, vymezit zakázané zóny a naplánovat čas a frekvenci vysávání. Ve zkratce: disponuje všemi funkcemi, o kterých jsme mluvili u dosavadních modelů od Xiaomi.

Pozitíva

Nadstandardní doba provozu
Nadstandardní sací výkon
Nabíjecí stanice s funkcí automatického vyprazdňování zásobníku

Negatíva

Vyšší cena
Větší výška
Větší hlučnost

Max. pokrytá plocha: 250 m² ● Max. doba provozu: 250 min. ● Kapacita baterie: 5 200 mAh ● Doba nabíjení: 240 min. ● Sací výkon: 2 700 Pa ● Kapacita zásobníku na prach/vodu: 300/300 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysavače: 9,8 cm ● Hlučnost: 65–75 dB ● Hmotnost: 3,5 kg

Lacná kvalita

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 110 min., pokrytá plocha 180 m², sací výkon 2 100 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 550/200 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysavače 9,45 cm, hlučnost 69–76 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro je robotický vysavač, který z hlediska ceny, funkcí a výdrže baterie uspokojí všechny normálně náročné spotřebitele. Jeho 3 200mAh Li-ion baterie vydrží v provozu cca 110 min. Na jedno nabití proto zvládne pouklízet (samozřejmě v závislosti na nastaveném výkonu) max. 180 m². V případě poklesu baterie se do nabíjecí stanice vrátí automaticky.

Stejně jako všechny modely v našem testu robotických vysavačů Xiaomi je i Vacuum Mop Pro určený k vysávání i smývání. Paradoxem je, že i přes nízkou cenu disponuje nadstandardně velkým zásobníkem na prach, který má až 550 ml. Tak jako u ostatních vysavačů máte na výběr 3 režimy čištění. Můžete si vybrat mezi suchým vysáváním s max. sacím výkonem 2 100 Pa, což hodnotíme jako podprůměr, smýváním ve 2 směrech, které napodobuje ruční mytí podlah, a vysáváním se smýváním. Při nastavení kombinovaného režimu vysavač automaticky rozlišuje pohyb na podlahách a kobercích, proto nehrozí, že je nechtěně umyje.

Zajímavou vlastností je, že Mi Robot Vacuum Mop Pro rozlišuje právě smývaný povrch, a v závislosti na tom, zda se jedná o keramickou dlažbu, nebo dřevěnou podlahu, automaticky upravuje intenzitu vstřikování vody z nádržky. Tento detail zároveň omezuje spotřebu vody, což je pozitivní zejména vzhledem k malému objemu zásobníku, který má jen 200 ml.

Vacuum Mop Pro je vybaven LDS laserovým navigačním systémem. LDS vyniká v rychlosti a preciznosti skenování okolního prostoru do vzdálenosti 8 m. Frekvence skenování s max. odchylkou 2 % činí 6 × 360°/s. Jinak řečeno, orientace vysavače je na velmi dobré úrovni. Je schopný překonat překážky o výšce do 2 cm, jako problém vnímáme výšku, která dosahuje 9,45 cm, a také poměrně vysokou hlučnost 69 až 76 dB. Ovládání probíhá přes aplikaci Xiaomi Mi Home, prostřednictvím které lze vysavač zapnout/vypnout na dálku nebo nastavit neviditelné zdi či zónové čištění pro několik místností. Kromě toho podporuje i hlasové asistenty Google a Alexa.

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Dlouhá výdrž baterie
Pokročilé funkce u režimu smývání a přesná orientace v prostoru

Negatíva

Slabší sací výkon
Větší hlučnost
Větší výška

Max. pokrytá plocha: 180 m² ● Max. doba provozu: 110 min. ● Kapacita baterie: 3 200 mAh ● Sací výkon: 2 100 Pa ● Kapacita zásobníku na prach/vodu: 550/200 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysavače: 9,45 cm ● Hlučnost: 69–76 dB ● Hmotnost: 3,6 kg

Další zajímavé produkty

Nabídka robotických vysavačů Xiaomi je více než pestrá a široká. Najdete v ní základní modely za cenu do 5 000 Kč i ty s nejpokrokovějšími funkcemi, technologiemi a nadstandardně dlouhou výdrží baterie. Do svého testu jsme proto mohli zařadit jen několik z nich. Pokud jste mezi recenzemi nenašli model, který je ideální pro úklid vašeho příbytku, přinášíme vám další tipy na robotické vysavače Xiaomi, které spadají do nižší cenové kategorie. Zároveň disponují velmi šikovnými funkcemi, přesnou navigací, dostatečně dlouhou dobou provozu i sacím výkonem.

Robotický vysavač Roborock Q7 Max patří do střední cenové kategorie. Doba provozu činí 180 min., jeho nabíjení trvá nadstandardních 6 hod., jeho sací výkon dosahuje 4 200 Pa. Tento model vysává i smývá, je vybaven kvalitním filtrem určeným k praní, který zachycuje prach i patogeny, prostor dokáže mapovat, zapamatuje si trasy a disponuje všemi pro Xiaomi standardními funkcemi.

Jako druhý zmiňujeme robotický vysavač Xiaomi Mi Mop 2 Pro. Jedná se o model s kapacitou baterie 5 200 mAh a extrémně rychlým nabíjením, které trvá do 3 hod. Orientaci a trasování zajišťuje laserová navigace. K jeho přednostem patří zejména poměr mezi cenou a výkonem.

Xiaomi Viomi V2 Pro je další vcelku levný robotický vysavač, který je na jedno nabití schopen pracovat přibližně 3 hod. Díky navigaci je jeho pohyb v prostoru velmi přesný. Sací výkon dosahuje 2 150 Pa, překoná překážky o výšce do 2 cm a jeho ovládání probíhá prostřednictvím aplikace.

Dreame L10 je extrémně výkonný robotický vysavač, jelikož jeho sací výkon, který je regulovatelný ve 4 stupních, dosahuje 4 000 Pa, přičemž výdrž baterie činí 150 min. Čisticí kartáče a kola jsou odpružené, díky čemuž se přizpůsobí všem typům povrchů. Vysavač je vybaven až 570ml zásobníkem na prach a 270ml zásobníkem na vodu. Vyhýbá se překážkám a jeho navigaci zajišťuje pokročilá technologie Lidar.

Jako poslední nás zaujal robotický vysavač Roborock Q5 Pro, který na jedno nabití pracuje 240 min. Vysavač je vybaven nadstandardně velkým zásobníkem na prach o objemu 770 ml. Zdolá překážky o výšce do 2 cm a jeho sací výkon dosahuje 5 500 Pa. Vysavač automaticky přizpůsobuje výkon v závislosti na právě čištěném povrchu.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Staré modely nahrazují ty nové, některé z trhu zmizí úplně, a proto nelze jednoznačně říct, které vysavače Xiaomi patří aktuálně k nejpopulárnějším. Abychom vám přinášeli ty nejaktuálnější a nejpřesnější informace, máme pro vás průběžně aktualizovanou tabulku s přehledem nejprodávanějších robotických vysavačů na heureka.cz, která patří k ověřeným a nejpopulárnějším českým portálům nejen se spotřebiči.

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Robot Vacuum X10+5*Zobrazit produkt
Xiaomi S10+5*Zobrazit produkt
Xiaomi Robot Vacuum X105*Zobrazit produkt
Xiaomi Robot Vacuum E105*Zobrazit produkt
Roborock Q Revo5*Zobrazit produkt

Proč si vybrat robotický vysavač Xiaomi?

Robotické vysavače Xiaomi patří ke spotřebitelsky přívětivým, což usuzujeme z míry jejich prodejnosti i uživatelských recenzí. Pátrali jsme, proč si lidé oblíbili právě modely od tohoto asijského výrobce. Naše zjištění asi nikoho nepřekvapí. Pokud si však stále nejste jistí, zda je pro vás robotický vysavač od Xiaomi tím pravým, na následujících řádcích si můžete přečíst krátký souhrn obecných plusů i minusů těchto spotřebičů.

  • Poměr mezi cenou a výkonem: Toto je oblast, ve které Xiaomi skutečně exceluje. Na základě srovnání robotických vysavačů Xiaomi s modely z dílny jiných výrobců lze říci, že z hlediska poměru mezi cenou a výkonem jsou opravdu jedny z nejlepších. Samozřejmě na trhu najdete i mnohem výkonnější spotřebiče, jejich pořizovací cena je však obvykle několikanásobně vyšší. Naopak existuje i spousta levnějších kousků, např. v nabídce Sencor jich naleznete hned několik. Zpravidla však mají baterii s podstatně kratší výdrží, méně funkcí či zastaralejší navigační systém.
  • Pokročilé technologie: Laserová navigace LiDAR, sonický mop, mapování, vyhýbání se předmětům, automatická regulace výkonu. To je jen malá ukázka toho, co robotické vysavače Xiaomi dokážou. Vzhledem k tomu, že Xiaomi patří k předním vývojářům aplikací pro spotřební techniku, není divu, že z hlediska technologií jsou jejich vysavače na předním místě.
  • Výdrž baterie a sací výkon: Mnohé robotické vysavače za cenu přes 25 000 Kč vydrží v provozu max. 120 min. Tato doba je zároveň jakýmsi průměrem, na který narazíte u řady modelů. Na druhou stranu však mnohé modely od Xiaomi za cenu do 10 000 Kč disponují výdrží nad 200 min. Délka provozu je už sama o sobě nadstandardní, podíváme-li se na ni z hlediska zmíněného poměru mezi kvalitou a cenou robotických vysavačů Xiaomi, jde o skutečný nadstandard. Podobné je to i se sacím výkonem. Za průměr lze u robotických vysavačů označit výkon kolem 2 000 Pa. Modely z dílny Xiaomi většinou dosahují sacího výkonu od 2 100 Pa výše. Standardem je však výkon až 2 500 Pa.

Hledáte nejlepší robotický vysavač? V našem testu robotických vysavačů se dozvíte také to, jak si tento spotřebič vybrat.

Otázky a odpovědi – FAQ

V následujících odstavcích jsme si pro vás připravili odpovědi na často kladené otázky spotřebitelů. Zaměřili jsme se na kvalitu zpracování a dostupné technologie. Pokud se však po přečtení našeho testu stále nedokážete rozhodnout, který model je pro vás vhodný, nebo v našich odpovědích nenajdete to, co „trápí“ přímo vás, neváhejte se nás zeptat v komentářích pod článkem. Na vaše otázky odpovíme co nejdříve.

Kvalita zpracování je právě tou oblastí, ve které nevynikají žádné výrobky od Xiaomi, což platí i o robotických vysavačích. Nelze říct, že jsou vysloveně nekvalitní, zároveň však nedisponují až tak vysokou odolností jako dražší modely z dílen jiných renomovaných výrobců. Pokud však neplánujete po vysavači skákat nebo ho házet ze střechy, kvalita zpracování by pro vás měla být zcela dostačující.

Neumí. Touto funkcí nedisponují zejména nejlevnější modely. Dokážou se sice orientovat v prostoru, vyhýbat se překážkám či nespadnout ze schodů, nemají však schopnost vytvářet mapy daného objektu.

Ty, které se dostaly i do našeho testu, a sice modely Roborock S7, Xiaomi Roidmi Eve Plus a Xiaomi Viomi S9.

Xiaomi Viomi S9

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 210 min., pokrytá plocha 320 m², sací výkon 2 700 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 300/250 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysavače 9,8 cm, hlučnost 50–70 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Robotický vysavač Xiaomi Viomi S9 je 3. modelem s funkcí automatického vyprazdňování koše. Nabíjecí a „samovyprazdňovací“ stanice je i v tomto případě součástí dodávky. Sběrný sáček má 3 l, na jeho naplnění vás upozorní notifikace v aplikaci Mi Home, která slouží i k samotnému ovládání všech funkcí.

Xiaomi Viomi S9 je vybaven Li-ion baterií s kapacitou 5 200 mAh, která na jedno nabití vydrží pracovat cca 210 min. Z hlediska max. pokryté plochy jde v našem testu o nejvýkonnější model, neboť je schopný uklidit až 320 m². Stejně jako vysavač Xiaomi Roidmi Eve Plus má i Viomi S9 nadprůměrný sací výkon (2 700 Pa). Zajišťuje ho úsporný digitální bezuhlíkový BLDC motor s dlouhou životností. O čistotu vzduchu se stará účinný 3vrstvý HEPA filtr. Při poklesu energie v baterii se do nabíjecí stanice vrátí sám a po dobití bude pokračovat přesně tam, kde skončil.

Laserová navigace LDS Lidar je již tradičně spolehlivá a přesná. Viomi S9 je vybaven více než 20 senzory, které zajišťují jeho pohyb v prostoru, a to i v úplné tmě. Vysavač disponuje simultánní lokalizací i funkcí mapování. Zdolá překážky do 2 cm. Ani tento model není nejnižší, vysoký je téměř 10 cm. Robotický vysavač Viomi S9 váš příbytek vysaje i umyje. Zásobník na vodu s elektronicky řízeným čerpadlem má 250 ml, ten na prach jen 300. Vzhledem k funkci automatického vyprazdňování tento parametr nehodnotíme jako negativní. Smývání je efektivní a regulovatelné ve 3 stupních v závislosti na typu smývaného povrchu.

Na vysavači můžete nastavit samostatné úklidové i zakázané zóny a virtuální zdi, pojmenovat jednotlivé místnosti, naplánovat časový rozvrh, zpětně zkontrolovat trasu úklidu a regulovat sací výkon. Hlučnost vysavače se pohybuje v rozmezí od 50 do 70 dB, což je příznačné pro většinu modelů od Xiaomi.

Pozitíva

Automatické vyprazdňování nádržky na prach
Nadprůměrný sací výkon a doba provozu
Přesná navigace a pokročilé funkce

Negatíva

Vyšší cena
Větší výška
Větší hlučnost

Max. pokrytá plocha: 320 m² ● Max. doba provozu: 210 min. ● Kapacita baterie: 5 200 mAh ● Sací výkon: 2 700 Pa ● Kapacita zásobníku na prach/vodu: 300/250 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysavače: 9,8 cm ● Hlučnost: 50–70 dB ● Hmotnost: 3,8 kg

Náš TIP

Xiaomi Roborock S5 Max

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 180 min., pokrytá plocha 200 m², sací výkon 2 000 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 460/280 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysavače 9,70 cm, hlučnost 60 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Robotický vysavač Xiaomi Roborock S5 Max vyniká hned v několika směrech. Prvním z nich je výborný poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi. Na první pohled se jedná o podobný model jako Xiaomi Roborock S6 Max. Nižší pořizovací cena se však odrazila na několika horších specifikacích. Jde zejména o slabší sací výkon, který v tomto případě dosahuje pouhých 2 000 Pa, což je o 500 Pa méně. V praxi si však vysavač s nečistotami poradí celkem dobře, k čemuž přispívá silný větrák s rychlostí 1 500 ot./min. O čistotu vzduchu se zase stará HEPA filtr. S5 Max za modelem Roborock S6 Max zaostává i v technologii skenování okolního prostoru.

Tento robotický vysavač je určený k suchému vysávání i smývání. Mop se silným sáním je odpružený, díky čemuž na podlahu tlačí stejnou silou, když je 290ml zásobník na vodu plný i téměř prázdný. S5 Max si poradí s překážkami do výšky 2 cm, což platí i u koberců. Výšku sání aktuálnímu povrchu přizpůsobuje automaticky. Jeho výška činí 9,7 cm, což je více, než bývá zvykem.

Z hlediska výdrže jde o nadprůměr. Roborock S5 Max je uzpůsobený k úklidu ploch o rozloze do 200 m². Je vybaven 2 500mAh Li-ion baterií, která na jedno nabití vydrží v provozu 180 min. To je stejná doba jako v případě zmíněného Xiaomi Roborock S6 Max a podstatně dražšího modelu Roborock S7. Při vybití baterie se vysavač automaticky vrátí do nabíjecí stanice a v úklidu bude pokračovat až po dobití.

O přesnou orientaci v prostoru se stará Roborock akcelerometr, infračervený snímač, senzor k měření vzdálenosti, kompas, funkční nárazník, ochrana proti pádu ze schodů a laserový dálkoměr, který se otáčí rychlostí 300 ot./min. Okolí snímá v 360° úhlu v reálném čase. Roborock S5 Max si pamatuje zóny, které už vysál nebo smyl, a jeho 32bitový procesor se 4 jádry zajišťuje přesná mapování daného prostoru.

Vysavač si dokáže zapamatovat i naplánovat ideální trasu, na které se vyhne všem překážkám. Po skončení smývání navíc okamžitě automaticky ukončí vypouštění vody ze zásobníku, díky čemuž mop vyschne podstatně rychleji. S5 Max se ovládá prostřednictvím mobilní aplikace Mi Home, ve které ho můžete odkudkoli zapnout i vypnout, naprogramovat No-Go zóny, vytvořit bariéry na kobercích či nastavit ideální průtok vody při smývání v závislosti na daném povrchu. Druhou možností je ovládání hlasem.

Pozitíva

Poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Dlouhá výdrž baterie
Spolehlivá orientace v prostoru a pokročilé funkce

Negatíva

Slabší sací výkon
V porovnání s dražšími modely méně pokročilá orientace v prostoru

Max. pokrytá plocha: 200 m² ● Max. doba provozu: 180 min. ● Kapacita baterie: 5 200 mAh ● Sací výkon: 2 000 Pa ● Kapacita zásobníku na prach/vodu: 460/280 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysavače: 9,70 cm ● Hlučnost: 60 dB

Víťaz testu

Xiaomi Roborock S6 Max V

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 180 min., pokrytá plocha 240 m², doba nabíjení 360 min., sací výkon 2 500 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 460/300 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysavače 9,6 cm, hlučnost 64 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Xiaomi Roborock S6 Max V patří mezi robotické vysavače s mopem z vyšší cenové kategorie, čemuž odpovídá jeho výkon i funkce. Je vybaven baterií o kapacitě 5 200 mAh, z hlediska max. doby provozu tak jde o nadprůměrný model, který může na jedno nabití pracovat až 3 hod. (to odpovídá ploše o rozloze kolem 240 m²).

Jako zásadní negativum vnímáme délku nabíjení, které trvá až 6 hodin. Nabíjení je standardně automatické, při vybití baterie se proto vysavač sám vrátí do nabíjecí stanice. Tento spotřebič překoná překážky s výškou do 2 cm. Roborock S6 Max je vybaven i senzorem, který ho chrání před pádem ze schodů. Jako menší problém vnímáme nadstandardní výšku, která dosahuje až 9,6 cm. Z tohoto důvodu se nedostane pod nižší nábytek.

Robotický vysavač slouží k vysávání i smývání. Je vybaven prachovým zásobníkem o velkém objemu (470 ml). Absenci signalizace jeho naplnění proto nepokládáme za výrazné negativum. Zásobník na vodu má 300 ml, což je přiměřené délce provozu. K pozitivům patří technologie botanicko-biomimetického mopovacího systému, která zajišťuje rovnoměrné dávkování vody, a omyvatelný HEPA filtr E11 s hodnocením účinnosti 9.

Robotický vysavač Roborock je vybaven jedním hlavním a jedním bočním kartáčem ScratchSafe. Má silný sací výkon (2 500 Pa), který se odrazil na větší hlučnosti (67 dB). Ovládání probíhá přes aplikaci Mi Home.

Orientaci v prostoru zajišťuje navigační systém PreciSenseTM LiDAR v kombinaci s dvojicí kamer a technologií Reactive Al pro hloubkové vnímání okolí, která rozpoznává překážky, jejich velikost a přesnou polohu, na základě čehož vysavač dokáže objet i malé předměty, např. hračky či boty. LDS laserový systém mapování, který místnosti skenuje rychlostí 5 × 360°/s, rozpoznává různé úrovně domu, které lze následně přednastavit. Můžete v nich nastavit No-Go zóny včetně neviditelných zdí a zákazu smývání na kobercích. Na robotickém vysavači Roborock S6 Max V nechybí ani infračervené vidění, díky kterému může pracovat ve tmě.

Pozitíva

Nadprůměrná délka provozu
Pokročilý navigační systém a spolehlivá orientace v prostoru
Vysoký sací výkon a automatická regulace smývání

Negatíva

Dlouhé nabíjení
Trochu větší hlučnost
Větší výška

Max. pokrytá plocha: 240 m² ● Max. doba provozu: 180 min. ● Kapacita baterie: 5 200 mAh ● Doba nabíjení: 360 min. ● Sací výkon: 2 500 Pa ● Kapacita zásobníku na prach/vodu: 460/300 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysavače: 9,6 cm ● Hlučnost: 64 dB ● Hmotnost: 3,7 kg

Cenový trhák

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 110 min., pokrytá plocha 60 m², sací výkon 2 200 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 420/200 ml, max. výška prahu 1,7 cm, výška vysavače 8,2 cm, hlučnost 58 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential není průkopníkem ve výdrži ani pokrokových funkcích, pokud ovšem hledáte základní robotický vysavač za doslova nízkou cenu, je tou pravou volbou. Vacuum Mop Essential je vybaven slabší baterií s kapacitou 2 500 mAh, která na jedno nabití vydrží v provozu 90 až 110 min. Tato doba odpovídá ploše 60–90 m². Přesná doba provozu se odvíjí od zvoleného výkonu vysavače. Vysavač disponuje chytrými senzory, které po skončení vysávání nebo při poklesu stavu baterie na 20 % spolehlivě vyhledají nabíjecí stanici, kde se spotřebič automaticky nabije. V úklidu následně pokračuje po nabití na 80 %.

Max. sací výkon 2 200 Pa hodnotíme jako dostačující. Vacuum Mop Essential je vybaven jedním hlavním a dvěma bočními kartáči. Stejně jako u všech ostatních zařízení v našem testu slouží k vysávání i smývání. Podstatným rozdílem je, že mezi těmito 2 režimy nedokáže automaticky přepínat. Po instalaci zásobníku na vodu se mění na mop, což znamená, že není schopen vysávat, jen smývat.

Zásobník na prach má dostačující objem 420 ml, ten na vodu je trochu menší, má jen 200 ml, díky spolehlivému elektrickému čerpadlu, které zajišťuje rovnoměrné a úsporné dávkování vody, by však měla voda vystačit na celou dobu provozu. K plusům řadíme také třístupňový HEPA filtrační systém. Ovládání probíhá prostřednictvím aplikace Xiaomi Mi Home, ve které naleznete všechny dostupné funkce, můžete přes ni vysavač na dálku zapnout i vypnout, zvolit frekvenci úklidu, regulovat sací výkon nebo sledovat průběh vysávání.

Orientaci v prostoru zajišťuje gyroskopická navigace, funkce chytrého plánování trasy a senzory pro detekci překážek. Vysavač neuklízí opakovaně na stejných místech a nenaráží do věcí. V porovnání s dražšími modely však jeho navigaci považujeme za velmi jednoduchou, jelikož gyroskop nepodporuje mapování prostoru. Vacuum Mop Essential je uzpůsobený k překonávání překážek o výšce do 1,7 cm, což je nejméně ze všech robotických vysavačů Xiaomi v našem nezávislém testu. Výšku 8,2 cm hodnotíme celkem pozitivně. Před koupí pro jistotu změřte výškové rozdíly mezi svým nábytkem a podlahou.

Pozitíva

Nízká cena v poměru k výkonu a funkcím
Vcelku vysoký sací výkon a přesné dávkování vody při smývání
Dobrá orientace v prostoru

Negatíva

Kratší doba provozu
Jednodušší navigační systém bez funkce mapování
Bez automatického přepínání mezi vysáváním a smýváním

Max. pokrytá plocha: 60 m² ● Max. doba provozu: 110 min. ● Kapacita baterie: 2 500 mAh ● Sací výkon: 2 200 Pa ● Kapacita zásobníku na prach/vodu: 420/200 ml ● Max. výška prahu: 1,7 cm ● Výška vysavače: 8,2 cm ● Hlučnost: 58 dB ● Hmotnost: 3,4 kg

Pre náročných

Xiaomi Roborock S7

Robotický vysavač s mopem, výdrž baterie 180 min., pokrytá plocha 300 m², doba nabíjení 360 min, sací výkon 2 500 Pa, kapacita zásobníku na prach/vodu 470/300 ml, max. výška prahu 2 cm, výška vysavače 9,65 cm, hlučnost 69 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Při pohledu na pořizovací cenu je jasné, že Roborock S7 patří k nadprůměrně výkonným a pokročilým robotickým vysavačům. Od ostatních modelů v našem testu se liší zejména v jedné oblasti. Roborock S7 je kompatibilní s nabíjecí stanicí Auto Empty Dock, která slouží k automatickému vyprazdňování zásobníku na prach. Díky objemu sáčku ve stanici stačí nasátou špínu vysypat jednou za 8 týdnů, což je nejdéle ze všech jmenovaných vysavačů. Problémem je, že Auto Empty Dock si musíte dokoupit samostatně za cenu kolem 250 eur.

Na jedno nabití vydrží v provozu 180 min. a za tuto dobu stihne vyčistit plochu o rozloze do 300 m². Nabíjení je automatické a trvá přibližně 6 hod., což je docela dost. Sací systém Hyperforce s výkonem 2 500 Pa hodnotíme jako velmi výkonný. Roborock S7 je určený k vysávání i smývání. Není vybaven klasickým, ale speciálním sonickým vibračním mopem VibraRise, který za minutu provede až 3 000 kmitů. V praxi si tak poradí i s opravdu odolnými a zaschlými nečistotami. Intenzitu smývání lze nastavit přímo v aplikaci Mi Home, která slouží i k jeho ovládání.

Speciální je také celogumový hlavní kartáč s odpružením. V porovnání s klasickými kartáči je odolný proti natáčení vlasů či chlupů, lépe zachycuje nečistoty, spolupracuje s pohyby vysavače a svou polohu upravuje automaticky v závislosti na právě čištěném povrchu. Rozpoznávání koberců, které zajišťuje ultrasonická detekce a funkce automatického zdvihnutí mopu do výšky, je již jakousi samozřejmostí, stejně jako možnost alternativního ovládání prostřednictvím kteréhokoli dostupného hlasového asistenta.

I bez použití nabíjecí stanice k automatickému vyprazdňování zásobníku na pevné nečistoty nebudete muset Roborock S7 čistit příliš často. Zásobník na prach má totiž až 470 ml. Nadstandardní je i objemem nádržky, která má 300 ml, a proto na jedno naplnění smyje plochy o rozloze do 200 m². Orientaci zajišťuje LDS laserová navigace LiDAR PreciSens, kterou je vybavený i náš vítěz Roborock S6 Max. LiDAR je specialistou na přesné mapování prostoru a rozlišování jednotlivých místností, které dokáže spolehlivě identifikovat až na 4 různých poschodích.

Z funkcí dále stojí za zmínku možnost uložení více úklidových zón a jejich pojmenování, zpětné sledování trasy vysávání, nastavení No-Go zón i virtuálních zdí či regulace sacího výkonu. Z bezpečnostních funkcí nás zaujala dětská pojistka proti nechtěnému spuštění zařízení.

Pozitíva

Speciální sonický mop a vylepšený gumový kartáč vysavače
Kompatibilita s nabíjecí stanicí k automatickému vyprazdňování zásobníku
Pokročilá navigace, funkce a regulace výkonu

Negatíva

Vysoká cena
Větší hlučnost
Nutnost samostatného dokoupení nabíjecí stanice s automatickým vyprazdňováním zásobníku

Max. pokrytá plocha: 300 m² ● Max. doba provozu: 180 min. ● Kapacita baterie: 5 200 mAh ● Doba nabíjení: 360 min. ● Sací výkon: 2 500 Pa ● Kapacita zásobníku na prach/vodu: 470/300 ml ● Max. výška prahu: 2 cm ● Výška vysavače: 9,65 cm ● Hlučnost: 69 dB ● Hmotnost: 4,5 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Vysavače

Vaše hodnocení:
(91.4%)