Steppery

Nejlepší steppery 2024 + recenze

Chcete si zvýšit fyzickou kondici, posílit svaly, činnost srdce a plic nebo zhubnout? Pořiďte si stepper a na pravidelnou návštěvu posilovny můžete zapomenout. Steppery simulují výstup do schodů, díky čemuž si při pravidelném cvičení dokážete posílit i vytvarovat celé své tělo. Z široké nabídky mini stepperů, twist stepperů a stojanových stepperů jsme vybrali vítěze testu, kterým se stal Capital Sports Galaxy Step. Jedná se o model, který je často chválen spotřebiteli a vyniká v poměru cena/kvalita.

Publikované: 22.05.2023
Aktualizované: 03.04.2024

Jaký stepper koupit?

Pokud při výběru vhodného stepperu nechcete trávit dlouhé hodiny, ale zároveň vám na kvalitě výrobku záleží, nepřestávejte číst. V následujících řádcích vám představíme 3 nejlepší steppery z našeho spotřebitelského testu, které si zaslouží vaši pozornost. Pokud vás některý z modelů zaujme a budete se chtít dozvědět o něm více, všechny je naleznete podrobně představeny v hlavních recenzích níže.

Názov Hodnotenie Detail
Capital Sports Galaxy Step   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Master Power stepper   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
HMS S3092   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Capital Sports Galaxy Step

Capital Sports Galaxy Step

Mini stepper, nosnost 120 kg, počítadlo, expandery, chybí možnost nastavení zátěže.

Zobrazit více info

Spotřebiteli oblíbený stepper Capital Sports Galaxy Step patří do kategorie mini stepperů. Disponuje extra velkými plochami na stoupání a také gumovými nožičkami, které chrání nejen podlahu, ale také klouby a šlachy. Díky pevné a odolné konstrukci má přístroj nosnost až 120 kg. Své údaje o výkonu, spálené kalorie či počet kroků za minutu můžete přímo sledovat na LCD displeji. Pomocí bezplatné aplikace FitShow si umíte dodatečně dokumentovat, ukládat a sdílet své úspěchy při tréninku. Výhodou je, že součástí balení jsou také expandery, se kterými si procvičíte vrchní část těla.

Cenový trhák
HMS S3092

HMS S3092

Mini stepper, nosnost 100 kg, počítadlo, expandery, chybí možnost nastavení zátěže.

Zobrazit více info

Levnější a jednodušší model HMS S3092 potěší zejména méně náročné uživatele. Výhodou tohoto modelu je možnost nastavení výšky kroku. Jeho maximální zatížení dosahuje 100 kg. Ke konstrukci stepperu si můžete připevnit expandery, se kterými si procvičíte svaly horních končetin. Na zařízení svítí počítač zobrazující čas, počet kroků, počet opakování za minutu a množství spálených kalorií. Celková hmotnost zařízení představuje jen 7,3 kg, čili manipulace se stepperem je nenáročná.

Náš TIP
inSPORTline Active

inSPORTline Active

Mini stepper, nosnost 110 kg, počítadlo, expandery, chybí možnost nastavení zátěže.

Zobrazit více info

Pokud si potrpíte na kvalitu, může se vám líbit námi doporučený model inSPORTline Active. Jeho stabilní a přesto lehká konstrukce má nosnost 110 kg. Díky hydraulickým tlumičům je pohyb šetrnější k vašim kloubům než v případě klasického šlapání do schodů. S gumovými expandery, které si jednoduše připevníte ke konstrukci stepperu, si procvičíte a zpevníte i horní část těla. Součástí přístroje je také přehledný displej. Zařízení je určeno pro všechny věkové kategorie.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Steppery nejsou jen obyčejné stroje. Při jejich pravidelném používání mají prokazatelný přínos pro naše zdraví. Výběr tohoto přístroje ovlivňuje hned několik faktorů, a proto byste mu měli věnovat dostatek času. Pro začátek si sami zvažte, jaký stepper preferujete a následně si vyberte jeden ze tří nabízených typů. Při výběru vhodného stepperu rozhodně přihlížejte také k parametrům vašeho těla. Důležitá je možnost nastavení odporu, abyste mohli cvičení posouvat dále na vyšší úroveň. Ocenili byste také počítadlo kroků, měření tepové frekvence či gumové expandery? V tom případě si nezapomeňte prohlédnout, jaké funkce a příslušenství zařízení nabízí. Nezapomeňte, že pokud plánujete se stepperem často manipulovat, berte v úvahu samotnou hmotnost stroje. Všechny zmíněné parametry považujeme za důležité a doporučujeme je zohlednit při vašem výběru.

Typy stepperů
Maximální nosnost
Možnost nastavení odporu/zátěže
Různé funkce
Příslušenství
Rozměry a hmotnost
Cena

Při výběru nejlepších stepperů jsme kromě technických parametrů přihlíželi také k názorům spotřebitelů. Recenze od lidí, kteří již stepper vlastní, jsou cenným zdrojem informací. Díky nim se dozvíte o vybraném modelu nejen jeho kladné stránky, ale také záporné. Do našeho testu jsme vybrali široké zastoupení výrobců a porovnali jsme steppery značek inSPORTline, Master, Spartan, HMS a jiných. Při podrobné analýze a hodnocení produktů jsme vycházeli z dostupných zdrojů portálu Heureka.cz a také z e-shopů, jako Alza.cz, Mall.cz, Mastersport.cz či Insportline.cz. Chcete-li vědět, jak dopadly steppery v našem spotřebitelském testu, přejděte na samotné recenze.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze stepperů

Zakoupením stepperu může začít vaše cesta pravidelného domácího cvičení. Jedná se o menší investici, která se postupem času odráží na vašem těle i zdraví. Na trhu se dnes nachází mnoho modelů s různými parametry a v odlišných cenových kategoriích. V tomto testu vám několik z nich představíme. Věříme, že si z nich vyberou nároční, ale také méně nároční zákazníci. Žádný z vybraných modelů není propagován, právě naopak, nabízíme vám objektivní a nezávislé recenze.

Víťaz testu

Capital Sports Galaxy Step

Mini stepper, nosnost 120 kg, počítadlo, expandery, chybí možnost nastavení zátěže.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ať už chcete zvýšit svoji kondici, zhubnout nebo vytvarovat nohy, hýždě či boky, stepper Galaxy Step od Capital Sports vám s dosahováním vašeho cíle jistě pomůže. Přestože se jedná o mini stepper, můžete si k němu připojit expandery, se kterými si zacvičíte vrchní část těla. Stroj vám tak v jednoduchosti nahradí stojanový stepper.

Součástí tohoto modelu je zabudovaný LCD displej, na kterém můžete přímo sledovat údaje o svém výkonu, spálené kalorie či počet kroků za minutu. Nastavitelný časovač podporuje trénink navolením přesného času. Za výhodu považujeme možnost spárování stepperu s aplikací. Pomocí bezplatné aplikace FitShow si dokážete dokumentovat, ukládat a sdílet své úspěchy při tréninku.

Hydraulický Shock-Absorbing systém a velké pogumované plochy na stoupání chrání před uklouznutím a jemně utlumují náraz. Jednou z mnoha výhod stepperů je právě větší šetrnost ke kloubům a šlachám než v případě klasického chození po schodech. O bezpečnou stabilitu se starají také protiskluzové gumové nožičky. Ty navíc tlumí nárazy při krokových choreografiích, čímž je ochráněna i podlaha.

Konstrukčně je stepper Capital Sports Galaxy Step uzpůsoben na nosnost do 120 kg. Jeho vlastní váha dosahuje kolem 10 kg, čili jej jednoduše dokážete přesouvat z místa na místo. Co se týká minusů zařízení, tomuto stepperu chybí možnost nastavení zátěže. Doporučovali bychom ho proto zejména méně náročným zákazníkům a začátečníkům.

Stepper Capital Sports Galaxy Step spotřebitelé označují za velmi kvalitní. Přestože se jedná o mini stepper, díky expanderům si dokážete procvičit celé své tělo. Nevýhodou je nemožnost nastavení zátěže, takže si intenzitu cvičení musíte regulovat sami, vlastní rychlostí pohybu. Na druhé straně spotřebitelé chválí kvalitu zpracování, tichý chod přístroje i možnost spárování s mobilní aplikací. Zásluhou vysokého poměru kvality a ceny, a také pozitivních spotřebitelských recenzí si od nás zasloužil první místo.

Pozitíva

Cena/kvalita
Možnost spárování s aplikací
Přibalené expandery k procvičení rukou

Negatíva

Chybí možnost nastavení zátěže

Typ: mini stepper ● Nosnost: 120 kg ● Počitadlo: ano ● Možnost nastavení zátěže: ne ● Hmotnost: 10,5 kg

Cenový trhák

HMS S3092

Mini stepper, nosnost 100 kg, počítadlo, expandery, chybí možnost nastavení zátěže.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupný model mini stepperu HMS S3092 bude správnou volbou všech nenáročných sportovců. Tento malý a elegantní stepper vám může pravidelným cvičením pomoci získat elegantní, štíhlé a pevné tělo. Vzhledem k nízké ceně však od něj neočekávejte příliš mnoho možností. Více funkcí umožňuje spíše propracovanější model Capital Sports Galaxy Step.

Stepper HMS S3092 byl navržen v první řadě s důrazem na bezpečnost. Je vyroben z odolné konstrukce a nášlapy jsou pokryty protiskluzovým materiálem. Potěší i fakt, že přístroj je vybaven gumovými expandéry, které vám nejenže budou oporou, ale příjemně si s nimi procvičíte i vrch těla. Výhodou tohoto modelu je možnost nastavení výšky kroku. Škoda jen, že chybí možnost nastavení zátěže.

Chcete mít své výsledky pod kontrolou? Tak v tom případě oceníte zabudovaný počítač s mini displejem. Zobrazuje čas, počet kroků, počet opakování za minutu i spálené kalorie. Pravidelným tréninkem můžete urychlit spalování tuků na stehnech, bocích a kolem pasu. Kromě toho si tréninkem posílíte svaly horních i dolních končetin.

Cvičení na tomto stepperu je vhodné pro obě pohlaví všech věkových kategorií. Dejte si však pozor na jeho maximální nosnost, která představuje 100 kg a nepřekračujte ji. Pro ženy bude určitě výhodou nízká hmotnost pouhých 7 kg, která je výhodná zejména z pohledu jednodušší manipulace.

Přestože stepper HMS S3092 je ve srovnání s ostatními modely jednoduchý a nemá žádné přidané funkce, své oblibě se těší u mnoha zákazníků. Jednoduše se jím manipuluje, je stabilní a plní svůj účel. Za nevýhodu považujeme nemožnost nastavení odporu. Pokud hledáte nenáročný stroj pro občasné používání, hlavně pro ženy může být tento stepper vhodnou volbou.

Pozitíva

Nízka cena
Pribalené expandery na cvičenie
Počítadlo

Negatíva

Chybí možnost nastavení odporu

Typ: mini stepper ● Nosnost: 100 kg ● Počitadlo: ano ● Možnost nastavení zátěže: ne ● Hmotnost: 7,3 kg

Náš TIP

inSPORTline Active

Mini stepper, nosnost 110 kg, počítadlo, expandery, chybí možnost nastavení zátěže.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Do kategorie mini stepperů spadá také model inSPORTline Active. Jelikož se společnost inSPORTline specializuje na výrobu fitness vybavení, můžete očekávat, že stepper je vyroben postupem splňujícím vysoké standardy kvality. Je ideální pro všechny, kteří si chtějí zacvičit, a tím zlepšit kondici či vyformovat hýždě a stehna v pohodlí domova.

Stepper na první pohled zaujme svým moderním provedením. Je vyroben z odolné ocelové konstrukce, která udržuje stabilitu přístroje. O tichý chod se postarají kvalitní hydraulické tlumiče. Ty jsou navíc svým působením i šetrnější k vašim kloubům. Celková nosnost přístroje dosahuje 110 kg. Pokud si volíte mini stepper právě pro jeho menší rozměry, oceníte také přiměřenou hmotnost cca 10 kg.

Podobně jako modely Capital Sports Galaxy Step nebo HMS S3092 i stepper inSPORTline Active disponuje gumovými expandery, které si jednoduše připevníte ke konstrukci stepperu. Díky nim můžete posunout svůj trénink o level výše tím, že ke cvičení spodní části těla zapojíte také horní část těla. Bohužel tento stepper má i jednu větší nevýhodu, kterou je chybějící možnost nastavení odporu či vyšší zátěže.

Stepperu nechybí přehledný displej, který je součástí zařízení. Zobrazuje čas, množství spálených kalorií a počet sešlápnutí. Jelikož neumožňuje žádná nastavení, do chodu jej uvedete velmi jednoduše, stačí zmáčknout jedno tlačítko a můžete začít cvičit.

Zajímá vás, jak tento model stepperu hodnotí spotřebitelé? V recenzích naleznete velké zastoupení pozitivních názorů. Spotřebitelé pozitivně hodnotí stabilní konstrukci, tichý chod i jednoduché ovládání. Hledáte-li tento typ stroje, tzn. mini stepper, myslíme, že model uspokojí většinu nenáročných spotřebitelů. Samozřejmě, v případě, že chcete přepracované zařízení s mnoha funkcemi, poohlédněte se po jiném modelu, protože stepper neumožňuje nastavit výšku kroku ani vyšší odpor.

Pozitíva

Kvalitní zpracování
Gumové expandery
Jednoduché ovládání

Negatíva

Chybí možnost nastavení zátěže
Nemožnost nastavení výšky kroku

Typ: mini stepper ● Nosnost: 110 kg ● Počitadlo: ano ● Možnost nastavení zátěže: ne ● Hmotnost: 10,2 kg

Spartan Mini

Mini stepper, nosnost 100 kg, počítadlo, možnost nastavení výšky kroku, chybí možnost nastavení zátěže i expandery.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Za přijatelnou cenu je nabízen také stepper Spartan Mini. Stepper je vhodný pro ženy i pro muže pro domácí cvičení. Pravidelným cvičením si posílíte hýžďové svalstvo, dolní končetiny a současně i srdeční oběhový systém.

Stepper je vyroben z ocelové konstrukce, jejíž maximální nosnost činí 100 kg. Na první pohled působí konstrukce robustně, ale z recenzí spotřebitelů jsme se dozvěděli, že po krátké době používání začne vrzat. Pohyb provádíte na dvou nezávisle na sobě uložených nášlapných plochách. Oceňujeme, že plocha, na které se stojí, je pogumovaná. Zvyšuje se tím bezpečnost. Kromě toho je zařízení vybaveno hydraulickými tlumiči.

Trochu nás zklamal fakt, že stoj nemá k dispozici gumové expandery pro procvičení rukou. Toto příslušenství je pro mnohé důležité, protože slouží nejen k procvičování vrchní části těla, ale také k lepší stabilitě. Během cvičení se vám na displeji budou zobrazovat hodnoty týkající se délky cvičení, počtu kroků a množství spálených kalorií. Výhodou oproti jiným modelům, například inSPORTline Active, je možnost nastavení výšky kroku. S manipulací by neměl být žádný problém, stepper váží jen cca 6 kg.

Mini stepper Spartan Mini je jednoduchý a cenově dostupný model určený pro domácí používání. Doporučovali bychom jej nenáročným uživatelům, kteří mají v plánu cvičit jen občasně. Jednou z hlavních nevýhod, která byla několikrát zmíněna ve spotřebitelských recenzích, je nepříjemné vrzání stroje při cvičení. Přidáváme také náš postřeh, chybějící expandery k procvičení rukou. Mezi pozitivní stránky patří možnost nastavení výšky kroku, stabilita přístroje a snadná manipulace.

Pozitíva

Přijatelná cena
Možnost nastavení výšky kroku
Jednoduchá manipulace

Negatíva

Chybí gumové expandery
Vrzání stroje při cvičení

Typ: mini stepper ● Nosnost: 100 kg ● Počitadlo: ano ● Možnost nastavení zátěže: ne ● Hmotnost: 6 kg

Pre náročných

Master Power stepper

Stojanový stepper, nosnost 120 kg, počítadlo, možnost nastavení zátěže (12 úrovní).

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Nezapomněli jsme ani na náročné kupující, kterým by se mohl líbit model stojanového stepperu Power stepper Master. Stojanové steppery ve většině nabízejí lepší výbavu i více funkcí. Power stepper Master je ideální cvičební pomůckou na posilování a tvarování vnitřních a vnějších částí stehen, ale pomáhá i při zlepšování kondice. Kromě toho nabízí možnost nastavení zátěže, kterou postrádá většinu mini stepperů, dokonce i náš vítěz testu Capital Sports Galaxy Step. Vybrat si můžete až ze 12 úrovní zátěže, se kterými budete postupně překonávat vaše limity. Samozřejmě je třeba brát v úvahu cenu, která je u tohoto typu stroje značně vyšší.

Díky pevné konstrukci je přístroj dostatečně stabilní a jeho nosnost je 120 kg. Dostatečně velké pedály jsou pokryty protiskluzovou nášlapnou plochou, která zaručí bezpečné stání na přístroji. Hydraulickým tlumičům vděčíme za to, že je cvičení na stepperu šetrnější ke kloubům, v porovnání s klasickou chůzí do schodů. Slabší stránkou stojanových stepperů je jejich velká konstrukce a vysoká hmotnost. Model Power stepper Master však tento problém nemá. Příjemně nás překvapila možnost jednoduchého složení a kromě toho také přemístění díky transportním kolečkům. Hmotnost 21 kg tak ani nepocítíte.

I vy máte rádi, když máte přesný přehled o svém cvičení? Všechny důležité údaje jsou zobrazovány na přehledném LCD displeji. Kromě počtu kroků tam naleznete také čas cvičení, spotřebu kalorií a tepovou frekvenci. Snímače tepové frekvence se nacházejí v rukojetích. Co se týče výšky kroku, ta je primárně nastavena na 26 cm.

Pokud to myslíte se cvičením opravdu vážně, v tom případě vám doporučujeme připlatit si za propracovanější přístroj. Model Power stepper Master nabízí vyšší standard i lepší možnosti. Za velkou výhodu oproti mini stepperům považujeme zejména možnost zvolit vyšší zátěž. Ta vám pomůže nejen při budování svalové hmoty, ale také při zvyšování kondice. Co se týče provedení modelu, spotřebitelé vyzdvihují slušnou kvalitu adekvátní k ceně.

Pozitíva

Stepper se stojanem
Možnost nastavení zátěže
Přehledný LCD displej

Negatíva

Vyšší cena
Nemožnost nastavení výšky kroku

Typ: stojanový stepper ● Nosnost: 120 kg ● Počitadlo: ano ● Možnost nastavení zátěže: ano – 12 úrovní ● Hmotnost: 21 kg

HMS S3085 Twist

Twist stepper, nosnost 100 kg, počítadlo, expandery, možnost nastavení zátěže.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Do našeho testu jsme zařadili také twist stepper HMS S3085 Twist. Tento typ stepperů umožňuje posilovat nejen nohy, ale také boky, hýždě či břišní svalstvo. Obzvláště účinné jsou při formování vnitřní strany stehen. Obecně jsou doporučeny zejména pro ženy. Proto, chcete-li si v pohodlí domova vytvarovat krásnější křivky, twist stepper vám můžeme jen doporučit.

Twist steppery se vyznačují tím, že umožňují pohyb do stran. Výhodou modelu HMS S3085 Twist je navíc možnost nastavení odporu, čímž se zvýší hladina obtížnosti celkového cvičení. Kromě zátěže si dokážete nastavit také výšku kroku. Plusem jsou dva úchopy, které vám budou nápomocné při udržování rovnováhy a stability. Navíc se dvěma gumovými expandéry si procvičíte i vrchní partie těla.

Designově je stroj přizpůsoben ženám i mužům. Naleznete jej v zeleném nebo růžovém provedení. Kovová konstrukce má nosnost 100 kg. Chcete-li pracovat na zvýšení kondice či vypracování těla, určitě vám bude nápomocný i zabudovaný počítač. Během cvičení budete mít důkladný přehled o délce cvičení, počtu opakování i spálených kalořích. Váha se pohybuje kolem 10 kg, takže manipulace se strojem by neměla být příliš náročná.

Zákazníci hodnotí stepper HMS S3085 Twist vcelku pozitivně. Výhodou je jednoduchá manipulace i obsluha. Zákazníkům se líbí také možnost nastavení obtížnosti, díky které můžete postupně zvyšovat své dovednosti. Co se týká slabších stránek, na žádné výrazné jsme při testování nepřišli. Jedinou nevýhodu, kterou zmínili zákazníci ve svých recenzích, je vrzání stroje. Kromě toho jde o slušný model za velmi přijatelnou cenu vzhledem k jeho širším možnostem.

Pozitíva

Možnost pohybu do stran
Možnost nastavení zátěže
Nápomocné úchopy

Negatíva

Po čase může začít vrzat

Typ: twist stepper ● Nosnost: 100 kg ● Počitadlo: ano ● Možnost nastavení zátěže: ano ● Hmotnost: 10 kg

Další zajímavé produkty

Jelikož se na trhu nachází široká škála modelů, vybrat z nich jen několik není vůbec jednoduché. Často nevyhovíme všem kupujícím, protože každý má své subjektivní preference. Pokud jsme vás prozatím naší nabídkou stepperů příliš neoslovili, níže vám přinášíme výběr několika dalších modelů, které stojí o vaši pozornost. Najdete zde opět cenově dostupné modely pro nenáročné, ale také steppery z vyšší cenové kategorie.

Pokud hledáte twist stepper, určitě nepřehlédněte model inSPORTline Twist Big. Nabízí vám možnost nastavení zátěže, výškové polohování přední části i pryžové úchytky. Jeho nosnost dosahuje 100 kg a sám váží pouhých 9 kg. Disponuje i počítadlem, který vám při cvičení zobrazuje čas cvičení, počet kroků a spotřebu kalorií. Stroj je vhodný pro muže i pro ženy, délka nášlapu je 31 cm (velikosti nohy 46). Jeho nevýhodou je vrzání při používání, kterému lze předejít pravidelným namazáním.

Stepper Hop-Sport Twist HS-055S je skvělou kombinací stojanového stepperu a twist stepperu. Pohybovat se na něm můžete ve dvou rovinách, a to jak v horizontální tak vertikální. Mezi výhody modelu patří možnost nastavení výšky držadla s úchopy, možnost nastavení výšky nášlapů (pedálů) a počítač, který měří nejdůležitější parametry tréninku. Kromě držadla můžete ke konstrukci připevnit také přiložené gumové expandery, se kterými si snadno procvičíte horní část těla.

Stepper Hammer Cross se pyšní pevnou a mohutnou konstrukcí, která má nosnost až 130 kg. Pro co největší efektivitu cvičení si můžete vybrat z 8 stupňů zátěže. Stabilitu vám zaručí velké, ergonomicky tvarované držadlo, ve kterém jsou umístěna dva snímače tepové frekvence. Všechny údaje o cvičení budete mít dostupné na přehledném LCD displeji. I přes vyšší váhu (38 kg) jej můžete po cvičení jednoduše odložit. Manipulaci zjednoduší dvě transportní kolečka.

Svoji funkci plní i cenově dostupný mini stepper HMS S3038. Doporučujeme jej však nenáročným zákazníkům, neboť jeho funkční výbava je slabší ve srovnání s jinými steppery. Stepper nenabízí možnost nastavení výšky kroku ani zvýšení zátěže. Hydraulické nášlapy jsou pokryty protiskluzovým materiálem. K dispozici máte 2 gumové expandery, se kterými si procvičíte horní část těla. Samozřejmě disponuje počítačem, který zobrazuje čas, opakování, počet opakování za minutu i spálené kalorie.

Všem náročným zákazníkům dáváme do pozornosti stepper inSPORTline Bailar. Jedná se o stojanový typ stepperu s možností nastavení úrovně zátěže. Nosnost zařízení je dostačujících 120 kg. Praktičnost stroje podtrhují pedály s velkou, protiskluzovou nášlapnou plochou, kolečka pro snadnější transport a polohovatelný držák na láhev. Pro úsporu místa můžete stepper sundat na minimální délku. Na rukojetích se nacházejí snímače tepu.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Zajímá vás, který model je aktuálně nejvíce oblíbený u spotřebitelů? V tom případě nepřehlédněte naši tabulku nejprodávanějších stepperů. S jejím sestavením nám pomohl oblíbený cenový porovnávač Heureka.cz. Jelikož se prodejnost v segmentu stepperů často mění, tabulku pravidelně aktualizujeme. I když souhlasíme, že nejprodávanější modely nejsou jednoznačně nejlepší, tyto informace mohou pomoci mnohým při rozhodování. Data uvedená níže vám přinášíme pouze pro informační účely, při výběru se řiďte hlavně vašimi preferencemi.

Názov Hodnotenie Detail
HMS S 3033 Twist5*Zobrazit produkt
Hop-Sport HS-045S Slim5*Zobrazit produkt
inSPORTline Twist Big5*Zobrazit produkt
Capital Sports Galaxy Step5*Zobrazit produkt
Retoo S2425*Zobrazit produkt

Steppery patří ke cvičebním pomůckám, které dokonale nahradí nudné šlapání po schodech. Jejich velkou výhodou je to, že díky nízkému dopadu jsou šetrné ke kloubům a šlachám. Stepper si umíte umístit kamkoli chcete, klidně z něj můžete sledovat televizi či výhled z okna. Cvičení na stepperu má mnoho benefitů pro vaše tělo a zdraví. Pravidelným cvičením si zlepšíte kondici, kardiovaskulární systém, posílíte srdce, zlepšíte držení těla a také spálíte spoustu kalorií. Kromě toho si vytvarujete nohy, hýždě, boky i břicho. Stepper je svým nenáročným používáním vhodný opravdu pro každého. Pokud vás zaujal, pojďte se podívat na všechny důležité parametry, které byste měli při výběru zvážit.

Jak vybrat stepper

 • Typy stepperů
 • Nosnost
 • Možnost nastavení odporu/zátěže
 • Doplňkové funkce a příslušenství
 • Cena a renomované značky

Mini, twist nebo stojanový stepper - který si zvolit?

Přestože spousta stepperů si je na první pohled podobných, dělí se na tři rozdílné typy. Na začátku výběru je vhodné zvážit, co od stroje očekáváte, vybrat si jeden typ a následně jeho další vybavení. Chcete si zlepšit kondici, vyformovat svaly, spálit kalorie či jen tak se pohýbat? Podívejte se, který stepper je pro vaše cíle ideální. Obecně dělíme steppery na:

 • Mini steppery – jsou velmi oblíbené zejména pro svoji skladnost a cenovou dostupnost. Jejich největší výhodou je, že nezabírají příliš mnoho místa a můžete je přenášet kam jen chcete, dokonce i do práce. Nečekejte však od nich zázraky. Vzhledem ke slabší konstrukci jsou primárně určeny pouze pro občasné cvičení a pro krátké tréninky. Jsou vybaveny dvěma pedály a často k nim máte možnost připnout gumové expandery pro procvičení rukou a lepší stabilitu. S mini stepperem si procvičíte přední i zadní stranu nohou, vyrýsujete stehna i hýždě. Tím, že nezapojíte gumové expandery, dostanou více zabrat právě nohy. Jejich největší nevýhodou je to, že často nemají možnost regulace zátěže. Vaše cvičení musíte tak posouvat na novou úroveň sami, čímž si na druhé straně můžete zlepšit kondici.
 • Twist steppery – mohou být mini i stojanové. Jejich typickým znakem je, že umožňují pohyby do strany, čímž si posílíte další svalové partie, jako jsou vnitřní stehna, boky nebo zádové a břišní svalstvo. Velmi často po nich sahají právě ženy, kterým pomáhají s vytvarováním zmíněných partií.
 • Stojanové steppery – mají pohyblivá držadla nebo statické kormidlo, které pomáhá lepší stabilitě. Jedná se o nejdražší a zároveň nejvíce propracované steppery vhodné i pro pokročilé sportovce. Jsou určeny pro pravidelný trénink a často disponují širokou funkční výbavou. Na držadlech najdete snímač tepové frekvence. Nechybí jim ani počítadlo, které vám na LCD displeji během cvičení zobrazí všechny důležité informace. V případě stepperu s držadly si procvičíte více svalových partií, zlepšíte celkovou koordinaci pohybu, spálíte množství kalorií a zlepšíte si kondici. Samozřejmostí je možnost regulace zátěže, díky které se pravidelným tréninkem budete posouvat na vyšší úroveň. Nevýhodou je, že zabírají více prostoru a mají vyšší hmotnost. Zpravidla však mívají možnost složení i snazší manipulace díky kolečkům.

Mini stepper

Čím vyšší nosnost, tím lépe

Ať už kupujete stepper pro sebe nebo pro někoho jako dárek, je nutno zohlednit výšku i hmotnost člověka, který bude stroj používat. Obecně platí, že čím je nosnost vyšší, tím lépe. Proč je tomu tak iv případě stepperů? Aby mohla být nosnost vyšší, je třeba použít masivnější materiál, který je odolnější a déle vydrží. Rozdílu si určitě všimnete už i mezi modelem s nosností 100 kg a 120 kg. Samozřejmě ženám postačí nižší nosnost, zatímco mužům doporučujeme stepper s minimální nosností 120 kg. Nosnost ministeppera se pohybuje kolem 100 kg. V případě stojanových stepperů je to kolem 200 kg.

Nastavitelný odpor je výhodou

Regulaci odporu zvažujte hlavně v případě, že chcete stepper využívat pro silový trénink. Naopak, pokud jste začátečník nebo plánujete cvičit jen příležitostně, pravděpodobně nebudete potřebovat zvyšovat zátěž. Tehdy je vhodné poohlédnout se po mini stepperech, které často tuto možnost neposkytují. Máte-li stepper s nastavitelným odporem, jeho úroveň dosahuje maximálně 24 stupňů. Platí, že čím je stepper dražší a kvalitnější, tím nabízí více úrovní. Regulace zátěže na stepperech je možná třemi způsoby:

 • posuvem tlumičů – regulace zátěže posuvem tlumičů po páce nášlapu,
 • otočením tlumiče  – stepper má otočnou koncovku se stupnicí,
 • magnetickou brzdou – steppery s magnetickou brzdou.

Důležité funkce a příslušenství – LCD displej, expandery, hrudní pás

Při výběru stepperu zvažte také různé doplňkové funkce či příslušenství, které vám dokáže efektivně zlepšit váš trénink. Mezi nejžádanější funkce a příslušenství patří:

 • LCD displej – na malém displeji před sebou můžete sledovat čas, rychlost, vzdálenost, spálené kalorie a také tepovou frekvenci.
 • Měření tepové frekvence – vyskytuje se nejčastěji na stojanových stepperech.
 • Transportní kolečka – pomáhají s manipulací větších stepperů.
 • Gumové expandery – zintenzivňují cvičení a umožňují procvičit vrchní část těla.
 • Zátěžová podložka – slouží k ochraně podlahy před poškozením od těžkého stroje a zároveň tlumí hluk a vibrace.
 • Hrudní pás – pomáhá přesněji měřit tepovou frekvenci.

Mini stepper s expandéry

Stepper – investice do vaší kondice

Při výběru jakéhokoli výrobku hraje určitou roli i cena. Záleží jen na vás, kolik chcete zainvestovat. Steppery jsou stroje, jejichž cena roste spolu s kvalitou. Pokud se věnujete sportu profesionálně nebo alespoň pravidelně, vyplatí se zainvestovat do robustnějšího výrobku, který vám bude sloužit dlouhá léta. Kromě toho se jedná o zařízení, která vám mohou výrazně zvýšit kvalitu vašeho života, čili v konečném důsledku investujete do svého zdraví.

Cena těch nejlevnějších stepperů začíná na úrovni 1 200 Kč a končí u 2 500 Kč. Za tuto cenu koupíte většinou jen mini steppery, které neumožňují zvyšovat odpor. Tyto modely jsou vhodné zejména pro nenáročné lidi, kteří nemají se cvičením příliš velké plány. Také mohou být vhodnou volbou pro začátečníky, k odzkoušení tohoto druhu cvičení. Výhodou mini strojů je nízká hmotnost a jednoduchá manipulace.

Ve střední cenové kategorii od 2 500 do 4 000 Kč už naleznete propracovanější modely mini i twist stepperů. Často nabízí možnost nastavení zátěže a mnohé jiné funkce. V této ceně už seženete i stojanové steppery, ale jejich kvalita není příliš vysoká.

Od 4 00 Kč výše se pohybují profesionálnější přístroje pro náročné zákazníky. Většinou jde o stojanové steppery se spoustou funkcí. Umožňují široký rozsah zátěži a variabilní využití. S jejich vyšší cenou roste kvalita zpracování.

Kvalitní jsou steppery inSPORTline, Master či Spartan

Znáte nejlepší výrobce stepperů? Pokud ne, dáme vám par tipů na ověřené výrobce, kteří nabízejí kvalitní výroby. Mezi prvními bychom doporučovali společnost inSPORTline, která se specializuje na výrobu fitness příslušenství. V její nabídce naleznete modely mini stepperů i stojanových stepperů. Vysokou kvalitu nabízí i značky Master či Spartan. Pokud hledáte cenově dostupné modely, podívejte se na steppery značky HMS nebo Hop-Sport.

Otázky a odpovědi – FAQ

Věříme, že jsme vám s výběrem stepperu dostatečně pomohli. Pokud jste se ještě nedozvěděli všechno, co vás zajímá, můžete se nás přímo zeptat. Níže pod článkem je možnost přidat komentář a v něm nám můžete položit jakoukoli otázku týkající se výběru stepperu. Potěšíme se i vaší zpětné vazbě, případně recenzi některé z výše zmíněných produktů. Sekci otázek a odpovědí pravidelně aktualizujeme. Na závěr si ještě můžete přečíst pár nejčastěji kladených otázek.

Ano, stejně jako každý stroj i stepper vyžaduje určitou údržbu, avšak ne příliš složitou. Po každém cvičení se doporučuje stepper otřít navlhčenou utěrkou. Z hygienického hlediska můžete použít také dezinfekční prostředek, který zabrání množení bakterií. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat stav stepperu a všechny šrouby, které se časem mohou uvolňovat.

Tato odpověď je velmi individuální, protože záleží na tom, jaký je váš cíl. Se cvičením byste to neměli příliš přehánět, zvláště pokud jste začátečník. Na druhou stranu, pokud chcete vidět výsledky, důležitá je pravidelnost. Stepper můžete zařadit do vašeho tréninkového plánu klidně 3 až 5krát týdně. Na začátek si dopřejte trénink, který bude trvat 10 až 15 minut. Po čase délku cvičení postupně navyšujte. Chcete-li výrazněji spálit kalorie, doba tréninku by měla být minimálně 20 minut.

Spálit kalorie vám pomohou v podstatě všechny tři druhy stepperů. Záleží na vás, zda vám postačí mini stepper nebo chcete mít vyšší stabilitu se stojanovým stepperem. Chcete-li výrazněji formovat křivky, doporučujeme twist stepper, který umožňuje provádět pohyb i do boků.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Sport

Vaše hodnocení:
(91.4%)