Video chůvičky

Nejlepší video chůvičky 2024 + recenze

Pokud řešíte otázku hlídání vašeho miminka, máme pro vás řešení. Je jím moderní zařízení s názvem videochůvička. Jedná se v podstatě o druh vysílačky, která pomocí zvuku a případně i obrazu umožňuje kontrolovat vaše miminko v každé chvíli, kdy se u něj zrovna nenacházíte. Tato zařízení se v posledních letech stala velmi oblíbená, a proto je na trhu naleznete v mnoha provedeních a s různými vlastnostmi. Mezi testovanými zařízeními se na předním místě umístil model Concept KD4010, který navzdory své vyšší ceně nabízí ověřenou kvalitu a množství užitečných funkcí. Kromě něj vám však představíme další zajímavé modely a také návod, jak vybrat dětskou chůvičku.

Publikované: 14.04.2023
Aktualizované: 17.07.2024

Jakou video chůvičku koupit?

Zorientovat se v množství modelů dětských videochůviček může být časově náročné. Pokud nemáte na rozhodování dostatek času, ale přitom nechcete výběr podcenit, jste na správném místě. Jak už bývá zvykem, na začátku našeho testu vám přinášíme stručný přehled několika otestovaných modelů. Tyto modely jsou oceněny speciálními štítky, které jim udělila naše redakce. Představíme vám celkového vítěze testu, nízkou cenou vás potěší cenový trhák, nebo si můžete vybrat na základě našeho tipu redakce. Pokud vás některý model dostatečně zaujme, jeho podrobnější popis naleznete v recenzích.

Názov Hodnotenie Detail
Motorola VM55   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
Concept KD4010   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Tesla Smart Camera 360   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Cenový trhák
Tesla Smart Camera 360

Tesla Smart Camera 360

Audio a video chůvička se síťovým napájením, obousměrná komunikace, neomezený dosah, promítání obrazu na chytrý telefon.

Zobrazit více info

Cenově dostupnější možností může být videokamera od značky Tesla. Její dětský design v podobě zajíčka zapadne do každého dětského pokojíčku, který můžete mít pod kontrolou 24 hodin denně. Obrazový záznam zprostředkuje kamera ve Full HD rozlišení ve dne i v noci. Noční režim s IR prosvícením zajistí kvalitní viditelnost až do vzdálenosti 10 metrů. Videozáznam si můžete prohlížet přes aplikaci ve vašem smartphonu nebo jej můžete nahrát do cloudu či na microSD kartu. Díky mikrofonu a reproduktoru můžete s dítětem komunikovat. Při uspávání vám pomohou nahrané ukolébavky. Tento model je vhodný jak pro miminka, tak pro větší děti.

Náš TIP
Motorola VM55

Motorola VM55

Audio a video chůvička s digitálním přenosem zvuku, obousměrná komunikace, dosah 300 m, úhlopříčka displeje 12,7 cm.

Zobrazit více info

Potřebujete jít vařit či provádět jakoukoli práci v jiné místnosti? Díky kvalitní videochůvičce Motorola můžete nechat vaše dítě o samotě a přitom jej budete mít perfektně pod drobnohledem ve dne i v noci. Zajistí vám to velká barevná obrazovka o úhlopříčce 12,7 cm. Zařízení se může pochlubit působivým dosahem 300 metrů, funkcí obousměrného hovoru, dálkovým ovládáním otáčení a infračerveným nočním viděním. Oceňujeme také senzor pokojové teploty, díky kterému budete informováni o aktuální teplotě v místnosti.

Pre náročných
Motorola Pip 1610 Connect

Motorola Pip 1610 Connect

Audio a video chůvička s digitálním přenosem zvuku, obousměrná komunikace, napájení ze sítě a z akumulátoru, dosah 300 m.

Zobrazit více info

Videochůvičku Motorola Pip 1610 Connect ocení všichni nároční rodiče, kteří si chtějí dopřát chvíli klidu a zároveň mít dítě stále pod kontrolou. Dětská chůvička Motorola přenáší jak zvuk, tak i obraz. Přenos zvuku je zajištěn digitálně a umožní dosah do vzdálenosti až 300 m ve volném prostranství.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Vyznat se v rozmanitém trhu elektronických chůviček je mnohem jednodušší pokud víte, které parametry jsou pro vás důležité. Zatímco někdo ocení kvalitní obraz, jinému záleží na délce dosahu nebo výdrži baterie. Proto berte při výběru v úvahu primárně vaše osobní preference. Před výběrem si odpovězte, kde chcete chůvičku využívat, co je pro vás důležité a jaké funkce od ní očekáváte. Přinášíme vám všeobecný přehled nejdůležitějších parametrů, které je vhodné při koupi zohlednit.

Zvuk, obraz nebo obojí? Jako první zvažte, zda chcete, aby chůvička přenášela jen zvuk nebo i obraz. Následné je vhodné vybrat si způsob přenosu zvuku. Na výběr máte analogové, digitální nebo elektrické chůvičky. Důležitý je i dosah přenosu, při kterém platí, čím větší, tím lepší. V případě, že hledáte chůvičku pro nejmenší miminka, dbejte na citlivost mikrofonu, abyste dokázali slyšet i tichý pláč. Při sledování televize nebo poslechu rádia oceníte dobrou hlasitost reproduktoru. Pokud máte větší děti, díky funkci oboustranného přenosu si s nimi můžete přes zařízení povídat, aniž byste museli jít do pokoje. Ke zvážení je i způsob napájení. Některé modely fungují přímo do zásuvky, jiné zase na baterii, ale setkáte se také s použitím obou způsobů. Bydlíte v paneláku? V tom případě se budete potřebovat vyhnout rušení přenosu od jiných zařízení. Z tohoto důvodu doporučujeme pořídit si chůvičku s alespoň 4 kanály, v domě vám postačí chůva s 1 nebo 2 kanály.

Typ prenosu
Spôsob prenosu zvuku
Dosah prenosu
Citlivosť mikrofónu
Hlasitosť reproduktora
Obojstranný prenos
Napájanie
Počet kanálov
Užitočné funkcie
Cena

V našem spotřebitelském testu se setkáte s video chůvičkami od různých výrobců, jako Motorola, Tesla, TrueLife či Evolveo. Při výběru a porovnávání modelů jsme se řídili kromě důležitých parametrů i názory spotřebitelů. Uživatelské recenze jsou totiž při výběru jakéhokoli výrobku velmi nápomocné. S průzkumem trhu, recenzemi, dostupností a prodejností nám pomohl oblíbený portál Heureka.cz. Pokud byste měli zájem o koupi video chůvičky, najdete je na ověřených e-shopech, jako například Alza.cz, Mall.cz, Datart.cz, Drmax.cz, Notino.cz, ale také v e-shopech zaměřených na dětský sortiment.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze video chůviček

Moderní technologie dokáží zjednodušit život v různých oblastech. Pomůžou vám dokonce i v těžkém období rodičovství. Díky dětské chůvičce můžete nechat vaše děťátko v klidu spát v postýlce, zatímco vy budete vařit či pracovat v jiné místnosti. Toto zařízení oceníte i u většího dítěte, které nemusíte stále hlídat, ale budete ho mít stále na očích a v případě potřeby se mu můžete ozvat. K tomu, aby videochůvička splnila vaše očekávání, je třeba sáhnout po modelu, který nejvíce splňuje vámi očekávané parametry. Věříme, že si z vybraných a testovaných modelů vyberete vašeho favorita. Prostor jsme dali levnějším i dražším modelům renomovaných výrobců. Na závěr bychom chtěli dát do pozornosti, že žádný z produktů není propagován. Popisy jsou tvořeny informacemi od výrobců a doplněny o naše názory a spotřebitelské recenze.

Cenový trhák

Tesla Smart Camera 360

Audio a video chůvička se síťovým napájením, obousměrná komunikace, neomezený dosah, promítání obrazu na chytrý telefon.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Hledáte spolehlivou domácí video chůvičku za nižší cenu? Podívejte se na model Tesla Smart Camera 360. I když nejde o klasickou dětskou videochůvičku, tento úkol umí dostatečné splňovat. Navíc, když vaše dítě vyroste, zařízení můžete používat například ke sledování bytu během vaší nepřítomnosti.

IP kamera od společnosti Tesla pro vás pořídí kvalitní záběry s maximálním rozlišením 1 920 × 1 080 px. Objektiv dokáže snímat až ve 360° úhlu. Umí se otáčet a pohybovat horizontálně i vertikálně a současně pořídit širokoúhlý záběr. Obraz si můžete prohlédnout odkudkoli, prostřednictvím vašeho chytrého telefonu s operačním systémem Android nebo iOS. Pořízené záběry lze díky micro SD kartě přehrávat zpětně. Stahovat si je můžete také na cloudové úložiště. Tuto funkci oceníte zejména tehdy, když budete na dovolené. Kamera navzdory své nízké ceně nabízí výbornou kvalitu obrazu a to nejen ve dne, ale i v noci. Infračervené světlo s dosahem 10 metrů se postará o ostré noční záběry.

Chcete, aby kamera zajišťovala audio přenos? Se zabudovaným mikrofonem, reproduktorem a aplikací bude komunikace na dálku hračka. V případě, že máte ještě miminko, po zapnutí kamery vás dokáže pomocí inteligentní detekce zvuku upozornit na jeho pláč. Kamera navíc sleduje nejen pohyb a zvuk, ale také vzduch v místnosti. Zaznamenává teplotu a vlhkost a poskytuje vám tak všechny důležité informace pro komfort vašeho děťátka. Pokud se dítě vzbudí, zařízení mu dokáže zahrát ukolébavku, případně si s ním můžete povídat díky funkci hovoru.

Hlavní předností elektronické chůvičky Tesla Smart Camera 360 je jednoznačně kamera. Díky 360° otáčivému objektivu vám už nic neunikne. Nasnímaný obraz je navíc v HD kvalitě. Velkou výhodou je i to, že když vám dítě vyroste, můžete kameru využívat ke sledování objektu v době vaší nepřítomnosti. Dětem se jistě zalíbí roztomilý design v růžovém nebo šedém provedení.

Pozitíva

Přijatelná cena
360° IP kamera
Ovládání přes smartphone

Negatíva

Méně funkcí

Typ přenosu: audio a video ● Dosah: neomezený ● Napájení: síťové ● Obousměrná komunikace: ano ● Vzdálenost nočního vidění: 10 m ● Promítání obrazu: na chytrý telefon ● Podporované mobilní operační systémy: Android, iOS

Náš TIP

Motorola VM55

Audio a video chůvička s digitálním přenosem zvuku, obousměrná komunikace, dosah 300 m, úhlopříčka displeje 12,7 cm.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Do kvalitní dětské video chůvičky se vyplatí investovat. Vhodným kandidátem může být model Motorola VM55, který vám spolehlivě pohlídá děti během vaší nepřítomnosti. Prvotní investice se vám tak vrátí v podobě maximální bezpečnosti, kterou zařízení zaručuje. Tato dětská chůvička s kamerou využívá bezdrátovou komunikaci na úrovni 2,4 GHz. Tím, že funguje na vyšší frekvenci, vám zaručuje bezvadný signál i ve městech či v hustě zastavěných oblastech, kde je zvýšeno riziko rušení signálu. Chůvička je charakteristická velkým množstvím kanálů, přesný počet se v popisech neuvádí.

Videochůvička Motorola dokáže přenášet nejen zvuk, ale také obraz. Jasný a čistý audio – vizuální výstup se přenáší digitálně až do vzdálenosti 300 metrů. Mezi standardní schopnosti tohoto výrobku patří mimo jiné i bezpečnost šifrování údajů.

Znáte to, přestože se nechcete od vašeho miminka pohnout ani na krok, ve vedlejším pokoji na vás čeká práce či vaření. V tomto případě je nejlepší možností sáhnout po videochůvičce. Výhodou modelu Motorola VM55 je bateriové napájení, díky kterému můžete sledovat vaše dítě z kteréhokoli pokoje. Kamera je navíc vybavena flexibilním držákem a díky němu ji jednoduše umístíte na ideální místo, abyste co nejlépe na dítě viděli. Možnost bezdrátového používání můžete využít kdekoli. V případě potřeby lze zařízení nabít ve 230V síti.

Právě bezdrátové použití je velkou výhodou. Nejenže je bezdrátová kamera, ale také rodičovská jednotka, tedy LED displej. Obě zařízení jednoduše nabijete v síti a můžete používat. Upozornění na vybitou baterii je praktickou funkcí zvyšující možnost stálé kontroly. Promítaný obraz z kamery se vám zobrazí na barevném displeji s úhlopříčkou 12,7 cm (5"). O dokonalý přehled dění v dětské postýlce se postará otáčecí a naklápěcí kamera, která je navíc vybavena digitálním přiblížením. Nechybí ani infračervené noční vidění. Díky němu uvidíte na dítě i při vypnutém světle.

K dispozici máte nejen vizuální výstup, ale také zvukový. LED indikátor úrovně zvuku zaznamená jakýkoli jemný zvuk, a tak budete vždy vědět, co se v prostoru děje. Když zaregistrujete, že se dítě budí a nechce spát, můžete mu přes chůvu prohrát ukolébavku nebo ho uklidnit svým hlasem. Zařízení totiž nechybí ani oboustranný přenos zvuku. O kvalitní spánek vašeho děťátka se postará také funkce monitorování pokojové teploty.

Video chůvička Motorola VM55 není spotřebiteli hodnocena velmi často, což z našeho pohledu způsobuje zejména vyšší pořizovací cena. Na druhé straně, pokud patříte k náročnějším zákazníkům, koupi nebudete litovat. K benefitům tohoto zařízení řadíme vysokou kvalitu obrazu i zvuku. Kamera je navíc otáčivá a díky držáku lze umístit například i na postýlku. Plusem je také bezdrátové použití, které nebývá u kamer standardem. Vzhledem k tomu, že jde o „dětský“ výrobek, uvítali bychom krásnější design.

Pozitíva

Kvalitní audio i video výstup
Bezdrátové použití
Užitečné funkce

Negatíva

Vysoká cena

Typ přenosu: audio a video ● Přenos zvuku: digitální ● Dosah: 300 m ● Napájení: vestavěný akumulátor / přímo ze sítě ● Úhlopříčka displeje: 12,7 cm ● Obousměrná komunikace: ano

Pre náročných

Motorola Pip 1610 Connect

Audio a video chůvička s digitálním přenosem zvuku, obousměrná komunikace, napájení ze sítě a z akumulátoru, dosah 300 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model Motorola Pip 1610 Connect je cenově i funkčně podobný s modelem Motorola VM55. Obě videochůvičky disponují velkým počtem kanálů a oproti analogovým video chůvičkám jsou zvyklé pracovat na vyšší frekvenci, takže vás nezklamou ani ve městech a hustě zastavěných oblastech, kde je zvýšené riziko rušení signálu. Pokud byste se náhodou ocitli bez signálu, zařízení vás na to upozorní prostřednictvím akustického signálu. Napájení hlavní, rodičovské jednotky je zajištěno baterií nebo i síťově. K zapojení dětské jednotky však musíte použít elektrickou zásuvku.

Hlavním kritériem dětské video chůvičky je kvalitní přenos obrazu i zvuku. Model Motorola Pip 1610 Connect má propracovanou kameru s nočním viděním, se kterým můžete sledovat dítě, i když je v pokoji zhasnuto. Obraz se vám bude promítat na LCD displej o úhlopříčce 12,7 cm. Novinkou je, že si k zařízení můžete připojit mobilní telefon nebo tablet, na kterém můžete prohlížet obraz ve Full HD rozlišení. Stačí, když si stáhnete aplikaci Motorola Nursery App. Z rodičovské jednotky můžete kameru dálkově natáčet, naklápět i přibližovat, což např. modelu TrueLife NannyCam H32 chybí. Vytváření fotografií, záznam videí a jejich ukládání je také samozřejmostí.

Výrobci nepodcenili ani kvalitu zvuku, která je na vysoké úrovni. Mikrofon má vysokou citlivost, a tak vám neunikne žádný šepot z dětského pokoje. Pokud je v místnosti větší ruch než normální, chůvička má ovládání hlasitosti, které si regulujete podle vaší potřeby. Ve výbavě chůvičky Motorola nechybí ani režim oboustranného přenosu. Když poznáte, že se dítě vzbudilo, můžete se k němu promluvit na dálku a utišit ho. Samozřejmostí je režim uspávánízařízení dokáže přehrát i ukolébavky, které dítě uspí.

Motorola Pip 1610 Connect je dalším zajímavým modelem z vyšší cenové kategorie. Vyniká vysokou kvalitou obrazu i zvuku a užitečnými funkcemi. Nejvíce nás zaujala možnost sledování obrazu přes aplikaci, která umožňuje sledovat dítě oběma rodičům odkudkoli. Samozřejmostí jsou funkce, jako monitorování teploty, oboustranný hovor, funkce uspávání či noční vidění. I přesto, že kameru musíte mít zapojenou v elektrické síti, je možné ji nainstalovat na zeď, což usnadní výběr umístění.

Pozitíva

Kvalita obrazu i zvuku
Funkce
Možnost spárovat kameru s chytrým telefonem

Negatíva

Kamera musí být připojena v elektrické síti
Vysoká cena

Typ přenosu: audio a video ● Přenos zvuku: digitální ● Dosah: 300 m ● Napájení: vestavěný akumulátor / přímo ze sítě ● Obousměrná komunikace: ano ● Úhlopříčka displeje: 12,7 cm

Najpredávanejšie

TrueLife NannyCam H32

Audio a video chůvička s digitálním přenosem zvuku, obousměrná komunikace, napájení ze sítě nebo z akumulátoru, dosah 100 / 300 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Mezi spotřebiteli je velmi oblíbený model TrueLife NannyCam H32. Svědčí o tom řada pozitivních recenzí. Zařízení se skládá ze dvou částí, z dětské jednotky (kamera) a z rodičovské jednotky (LCD displej). Dětská jednotka vám poskytne čistý obraz i zvuk, ve dne i v noci.

Instalaci zvládne opravdu každý a zabere vám jen pár minut. Dostáváme se k prvnímu minusu, kterým je napájení kamery. Chcete-li na displeji přehrávat živý přenos, musíte mít kameru zapojenou v zásuvce. Síťové napájení samo o sobě nemusí být problémem, ale značně to komplikuje možnost nastavení viditelnosti zařízení. Na druhé straně alespoň LCD displej dokáže fungovat bezdrátově a vy si jej tak můžete přenášet kam chcete. Maximálně však do 300 metrů ve volném prostranství a v bytě do vzdálenosti 100 metrů. Displej můžete používat s baterií, umíte jej zapojit do USB portu či do elektrické sítě.

K promítání obrazu slouží barevný 3,2palcový LCD displej. Jeho úhlopříčka v centimetrech dosahuje hodnoty 8,1 cm. Pokud byste měli zájem o větší displej, skoro 13 cm nabízí model Motorola VM55. Nevýhodou je i to, že kamera se nedá otáčet přes rodičovskou jednotku. Disponuje však nočním viděním, které je realizováno infračerveným zářením.

Všimli jste si, že se vaše dítě vzbudilo, neklidně se přehazuje nebo nemůže usnout? Díky oboustrannému přenosu zvuku můžete slyšet jeho pláč, smích i jemný hlásek a dokonce může dítě slyšet vás. Při usínání se mu dokážete ozvat, uklidnit ho nebo mu pustit jednu z 8 uklidňujících melodií. Na LCD displeji máte možnost zvuk zesílit nebo zeslabit.

Užitečnou funkcí tohoto modelu je režim VOX, kterým šetříte spotřebu baterie. Pokud se režim VOX aktivuje, dojde při živém náhledu po krátké chvíli ticha k vypnutí displeje a k omezení přenosu zvuku za účelem úspory baterie. Kameru i základnu opět aktivuje pláč nebo jakýkoli další zvuk. Vy tak obratem budete vědět o nastalé situaci a ihned uvidíte, co se děje. Toto nastavení je ideální pro noční hlídání dítěte. Můžete si také nastavit různou citlivost režimu, abyste mohli eliminovat aktivaci při úrovni hluku, která je ještě standardní.

Model TrueLife NannyCam H32 je spotřebiteli velmi oblíbený. Za přijatelnou cenu nabízí všechny základní funkce, ale má i své nevýhody. Pokud neočekáváte od zařízení množství funkcí, bude vám tento model dostačující. Mnoho spokojených rodičů se v recenzích vyjádřilo, že tato video chůvička se postará o spolehlivý přenos obrazu i zvuku, jednoduše se ovládá a má dobrý dosah. Užitečné je také noční vidění a funkce šetření. Slabší stránkou je pár nedostatků, jako například malý displej, nemožnost otáčení kamery a nutnost připojení kamery k síti. Ocenili by krásnější dětský design. Za závěr můžeme zhodnotit, že kvalita přístroje odpovídá jeho ceně.

Pozitíva

Přijatelná cena
Kvalita obrazu

Negatíva

Malý displej
Nelze ovládat otáčení kamery
Nutnost mít stále kameru zapojenou v síti

Typ přenosu: audio a video ● Přenos zvuku: digitální ● Dosah v interiéru: 100 m ● Dosah v exteriéru: 300 m ● Napájení: vestavěný akumulátor / přímo ze sítě / USB port ● Obousměrná komunikace: ano ● Úhlopříčka displeje: 8,1 cm

Philips Avent SCD835

Audio a video chůvička s digitálním přenosem zvuku, obousměrná komunikace, napájení ze sítě a z akumulátoru, dosah 50 / 300 m, displej s úhlopříčkou 6,8 cm.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ve střední cenové kategorii se nachází dětská chůvička Philips Avent SCD835. Jejím hlavním úkolem je zprostředkovat vám přehled o tom, co vaše dítě aktuálně dělá. Chůvička nabízí dosah 50 metrů uvnitř a 300 metrů venku. Přístroj využívá adaptivní technologii FHSS, která zajišťuje důvěrný a bezpečný systém připojení.

Mezi její hlavní přednosti patří vysoce kvalitní oboustranný přenos zvuku bez přeslechů. S dítětem si můžete kdykoli promluvit a uklidnit ho. Když se vzbudí, dokážete mu z vašeho přijímače pustit jednu z pěti uklidňujících melodií, které mu pomohou lépe usnout. Zařízení přenáší čistý zvuk a umožňuje i nastavení citlivosti mikrofonu.

Nasnímaný obraz z kamery je ostrý a barevný. Zobrazuje se na 2,7" displeji s možností přibližování a zvětšování obrazu. LCD displej je z našeho pohledu příliš malý, jeho úhlopříčka dosahuje jen cca 7 cm. Pokud byste chtěli lepší a větší obraz, popřemýšlejte o investování do modelů s úhlopříčkou kolem 13 cm, jako má např. Motorola Pip 1610 Connect nebo Motorola VM 55. Výhodou tohoto modelu je, že při setmění se automaticky aktivuje infračervené noční světlo, abyste dítě mohli zkontrolovat tehdy, když už je tma.

Kladnou stránkou je, že zařízení můžete používat i bezdrátově. Chůvička má spolehlivou baterii s výdrží 12 hodin. V případě, že jste mimo dosah přístroje nebo dochází baterie, obdržíte upozornění. Chcete-li snížit spotřebu baterie, můžete aktivovat režim ECO, který vypne zvuk i video a aktivuje jej až v případě, že dítě vydá nějaký zvuk.

Zákazníci v recenzích vyzdvihují kvalitní obraz, intuitivní ovládání a dobrou výdrž baterie. Video chůvička nabízí všechny základní funkce, ale nevyrovná se dražším modelům. Cena se nám vzhledem k funkcím zdá vysoká, lepší parametry dokonce nabízí i levnější model TrueLife NannyCam H32. Největší nevýhodu vidíme v malém displeji. Kamera nabízí celkem kvalitní obraz, ale v kombinaci s malým displejem její potenciál není plně využit. Zákazníci ve svých recenzích považují za nevýhodu malý dosah. Ten však závisí na množství překážek v interiéru.

Pozitíva

Kvalita obrazu i zvuku
Noční režim
Jednoduché ovládání

Negatíva

Krátký dosah
Malý displej

Typ přenosu: audio a video ● Přenos zvuku: digitální ● Dosah v interiéru: 50 m ● Dosah v exteriéru: 300 m ● Napájení: vestavěný akumulátor / přímo ze sítě ● Obousměrná komunikace: ano ● Úhlopříčka displeje: 6,8 cm

Další zajímavé produkty

Nezaujal vás z našeho testu ani jeden model? Nezoufejte, modely dětských chůviček na trhu každým rokem přibývají. Starší zařízení jsou nahrazena novějšími a doplněna o mnohé inovativní funkce. Rozdíly mezi videochůvičkami se odvíjejí především od jejich pořizovací ceny. Zatímco levné modely nabízejí jen základní funkce, ty nejdražší už dokážete ovládat odkudkoli prostřednictvím vašeho chytrého telefonu. Vyhovět požadavkům každého kupujícího je nemožné, proto naleznete v našem testu jen nejpopulárnější modely z různých cenových kategorií. Pokud jsi vás žádný dostatečně nezískal, nepřehlédněte naše tipy na další zajímavé produkty.

Cenově výhodná dětská chůvička Evolveo Baby Monitor N4 dokáže přenášet zvuk i video. Vaše dítě můžete zkontrolovat na velkém barevném 11cm displeji ve dne i v noci. Dětská jednotka je napájena pomocí adaptéru a rodičovská jednotka je vybavena velkou, 1500mAh baterií. Díky velkokapacitní baterii a úsporné funkcí VOX můžete mít dítě pod drobnohledem opravdu dlouhou dobu. Dosah zařízení uvnitř budovy činí 50 metrů a venku až 300 metrů. Nechybí funkce, jako infračervené noční vidění, obousměrná komunikace, uspávací režim či nastavitelná citlivost mikrofonu.

Elektronická chůva Bayby BBM7020 potěší všechny nenáročné rodiče. Její hlavní výhodou je cenová dostupnost a přítomnost všech základních funkcí. Během vaší nepřítomnosti vás o dítěti bude informovat obrazově i zvukově. Slabší stránkou je malý, 6cm LCD displej a slabá výdrž baterie, na kterou si stěžují i spotřebitelé v recenzích. Zařízení podporuje funkci obousměrné komunikace a výhodou je citlivý mikrofon, který zajistí, že dítě pozná váš hlas a vy uslyšíte i jemný zvuk. Samozřejmě o kvalitě obrazu i zvuku rozhoduje také vaše vzdálenost, která by neměla překročit 250 metrů ve volném prostranství.

Dobrou alternativou může být elektronická chůvička s kamerou TrueLife NannyCam R3 Smart. Je vybavena jen rotační kamerou, která reaguje na pohyb, zvuk a teplotu v místnosti. Rodičovskou jednotku nahradí váš mobilní telefon. Zařízení disponuje WiFi připojením, díky kterému má neomezený dosah. Chůvičku snadno spárujete se svým telefonem pomocí vícejazyčné aplikace TrueLife Smart. Svůj účet můžete sdílet s více lidmi, tedy o dítěti mohou mít přehled oba rodiče. Vnějšího narušení se bát nemusíte, aplikace zajišťuje pětivrstvé bezpečnostní technologie a šifrování dat AES na vojenské úrovni. K výhodám zařízení patří možnost obousměrné komunikace, Full HD rozlišení videa, ukolébavky, noční vidění a různá upozornění.

Milovníkům technologií se může líbit i model Beurer BY88, který funguje na podobném principu jako TrueLife NannyCam R3 Smart neboli bez rodičovské jednotky. LCD displej nahradí váš smartphone, tablet nebo PC. Připojením přes domácí Wi-Fi můžete dítě sledovat nepřetržitě a odkudkoli. Potřebná aplikace pro spárování má název Beurer CareCam. Samotná kamera dětské chůvičky je dostatečně propracovaná, zprostředkovává kvalitní obraz, disponuje funkcí nočního vidění i přibližování. Kromě toho má velmi citlivý mikrofon, díky kterému uslyšíte i jemné zvuky, a také si můžete s dítětem povídat.

Spotřebiteli oblíbená video chůvička Concept KD4000 se vyznačuje vysokou kvalitou obrazu. Kameru lze otáčet v rozmezí 345° horizontálně a 55° vertikálně. Obraz je vysílán na velký LCD monitor. Zabudovaný mikrofon a reproduktor umožňují oboustrannou zvukovou konverzaci. Pro noční režim je kamera vybavena nočním viděním. K minusům patří vypadávání signálu.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Jedním z rozhodujících faktorů při výběru může být míra prodejnosti. Ta vám pomůže odhadnout skutečnou popularitu produktu mezi uživateli. Vysoká čísla prodejů jsou totiž často ukazatelem dobré kvality výrobku. Avšak při výběru byste měli zohledňovat zejména vlastní preference. Abyste měli informace ze všech směrů a rozšířili si přehled, připravili jsme pro vás tabulku nejprodávanějších modelů dětských videochůviček. Tato data máme k dispozici díky databázi nákupního portálu Heureka.cz. Jelikož se prodejnost časem mění, údaje v tabulce pravidelně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
TrueLife NannyCam H325*Zobrazit produkt
TrueLife NannyCam R3 Smart5*Zobrazit produkt
TrueLife NannyCam R7 Dual Smart5*Zobrazit produkt
TrueLife NannyCam V245*Zobrazit produkt
TrueLife NannyTone VM35*Zobrazit produkt

Digitální video chůvička, elektronická chůvička, baby vysílačka či dětská chůvička. Všechny tyto názvy pojmenovávají zařízení sloužící rodičům k tomu, aby měli své dítě vždy pod kontrolou i bez toho, aby byli stále fyzicky s ním. Jedná se v podstatě o specifický druh přístroje, který se skládá ze dvou hlavních částí. Vysílač, zvaný také dětská jednotka a přijímač, rodičovská jednotka. Vysílač je vždy umístěn u dítěte a přijímač má zase k dispozici rodič. Vysílač disponuje kamerou a citlivým mikrofonem, který má za úkol zaznamenávat i ty nejtišší zvuky a přenášet je k vám do reproduktoru. Často zařízení disponuje mnoha užitečnými funkcemi, které pomohou při natočení kamery, nočním vidění, usínání, komunikací apod. Jelikož nám každým rokem přibývají na trhu inovativní modely dětských videochůviček, zorientovat se ve všech atributech může být komplikované. Náš průvodce výběrem vás provede všemi důležitými parametry, kterých si při koupi třeba všímat.

Jak vybrat video chůvičku

 • Typ přenosu
 • Způsob přenosu zvuku
 • Dosah přenosu
 • Citlivost mikrofonu
 • Hlasitost reproduktoru
 • Napájení chůvičky
 • Užitečné funkce
 • Cena video chůviček a renomované značky

Audio, video či smart?

První parametr, se kterým se při výběru dětské chůvičky můžete setkat, se týká způsobu přenosu dat. Na výběr máte elektronické chůvičky přenášející pouze zvuk – audio chůvičky, chůvičky přenášející i video – video chůvičky a chytrá zařízení, která používají jako přijímač smartphone. Pojďme se podívat, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Postačí klasické audio chůvičky?

Tento druh dětských chůviček je nejstarší a dosud nejpoužívanější. Postupně jej však nahrazují videochůvičky a smart zařízení. Jedná se v podstatě jen o vysílačku s citlivým mikrofonem, který vysílá zvuk do reproduktoru, který máte u sebe v pokoji. Vyznačují se cenovou dostupností a jednoduchou obsluhou.

Video chůvičky – zlatá střední cesta

Chcete-li mít dítě více pod kontrolou, ideální volbou je zařízení, které přenáší i obraz dítěte. Tento typ chůviček je sice dražší a instalace či obsluha bývá náročnější, ale nemusíte si domýšlet, co vaše dítě dělá. Video chůvička se skládá ze dvou zařízení. Z otáčivé kamery s citlivým reproduktorem a z LCD displeje, jehož prostřednictvím vidíte obraz a uslyšíte zvuky.

Smart chůvičky pro pokročilé

Tento typ dětských chůviček má jen vysílač a místo přijímače vám poslouží mobilní telefon, tablet nebo PC. O přenos signálu se postará WiFi připojení, čili zařízení vyniká neomezeným dosahem. Nevýhodou je, že tyto přístroje jsou náročnější na údržbu a nejméně spolehlivé. V případě, že se něco pokazí (například vypadne internet), spojení se přeruší a obnovit jej můžete jen osobně.

Smart chůvička

Způsob přenosu zvuku

Další dělení dětských chůviček se odvíjí od způsobu přenosu zvuku. Existují tři základní typy, které se od sebe snadno liší a měli byste je také zahrnout do kritérií výběru.

 • Analogové chůvičky – pracují na nižších frekvencích a menším počtu kanálů. Vyznačují se relativně dobrým dosahem, ale zároveň jsou náchylnější k rušení signálu jiným zařízením. Jsou proto vhodné do menších měst či do rodinných domů, kde potřebujete větší dosah a nemusíte se bát vzájemného rušení se sousedy.
 • Digitální chůvičky – pracují na vyšších frekvencích, a tedy i na vyšším počtu kanálů. Díky velkému počtu kanálů jsou vhodné do oblastí s hustou sítí, kde lze předpokládat, že může dojít k rušení signálu.
 • Internetové chůvičky – přenos probíhá za pomoci internetu a můžete je propojit se svým mobilním telefonem. V případě, že internet přestane fungovat, vypadne i chůvička.

Vnější a vnitřní dosah přenosu

Jedním z důležitých parametrů je dosah dětské chůvičky. Čím je dosah větší, tím lépe. Obecně dnes převažují na trhu chůvičky s digitálním signálem, které i přesto, že mají menší dosah, mají stabilnější signál. Při dosahu je třeba si uvědomit, že čím více překážek je mezi vysílačem a přijímačem, tím se zkracuje dosah. Proto vždy můžete vidět dva údaje dosahu, a to vnitřní a vnější. Zatímco na volném prostranství může chůvička dosáhnout i 300 metrů, uvnitř se dosah obvykle zkrátí na cca 50 metrů.

Citlivost mikrofonu je ke zvážení

Zatímco při nízké citlivosti mikrofonu nemusíte slyšet jemný pláč, vysoce citlivý mikrofon zase může vyvolávat plané poplachy. Mikrofon umí být totiž tak citlivý, že dokáže vnímat i slabé zvuky z okolí. Třeba se proto vydat zlatou střední cestou nebo si nechat poradit od spotřebitelů. Vydali bychom se však cestou větší citlivosti mikrofonu, abyste měli dítě lépe pod kontrolou.

Video chůvička monitor

Hlasitost reproduktoru

Důležitým parametrem je hlasitost samotného reproduktoru. Představte si, že si chcete na chvíli prohlédnout televizi, a právě pro její zvuk neuslyšíte plačící dítě. To vás jistě odradí od sledování. Řešením je pořídit si chůvičku s hlasitějším reproduktorem, abyste se nemuseli takto omezovat. U lepších modelů máte obvykle již na displeji možnost přidat nebo ztlumit hlasitost.

Do elektrické sítě, či raději na baterky?

Na místě je i otázka způsobu napájení zařízení. Zatímco některé dětské chůvičky jsou určeny pouze k zapojení do elektrické sítě, jiné umožňují také napájení pomocí baterií nebo oběma způsoby. Rodičovská i dětská jednotka mohou mít odlišné způsoby napájení. Před volbou si proto zvažte, v jakých podmínkách chcete tohoto pomocníka využívat. Pokud budete chtít nechat dětskou jednotku v kočárku, pak se ujistěte, že nemusí být zapojena do sítě. Naopak, pokud víte, že budete ve většině případů zařízení využívat doma, můžete si vybrat chůvičky s elektrickým napájením. Obecně je lepší volbou, pokud má zařízení možnost využívat zdroj energie z baterie, protože se nemusíte omezovat při umístění zařízení. Kameru na baterii jednoduše položíte kam chcete, do kočárku či nad postýlku a máte lepší přehled. Výhodou LCD displejů je, že často bývají na baterii. U nových modelů není výjimkou ani USB připojení, které umožňuje dobíjení například přes notebook či powerbanku.

Množství užitečných funkcí

Moderní dětské chůvičky disponují mnoha užitečnými funkcemi. Pojďme se podívat na to, s jakými funkcemi se můžete u těchto zařízení setkat.

 • Obousměrná komunikace – umožní dítě nejen poslouchat, ale také se mu přimluvit. Můžete tak zkusit miminko uklidnit na dálku, pouze hlasem.
 • Senzory teploty či vlhkosti – některé dětské jednotky mimo jiné dokáží snímat i teplotu, kvalitu ovzduší či vlhkost, které ukazují na rodičovské jednotce.
 • Regulace hlasitosti – možnost nastavení úrovně hluku, kterou bude dětská jednotka zachytávat a přenášet.
 • Uspávací režim – některé chůvičky umožňují přehrávání ukolébavek či dokonce promítání obrázků. Spustíte jej jednoduše na vašem LCD displeji či chytrém telefonu.
 • Noční světlo – tlumené světlo na dětské jednotce. Sice světlo nenahrazuje lampičku, ale může být uklidňující pro děti, které se bojí tmy.
 • Noční vidění – možnost nočního vidění prostřednictvím infračerveného záření.
 • Vibrační upozornění – upozornění na aktivitu nebo hluk.
 • Signalizace mimo dosah – funkce upozorní na ztrátu signálu.
 • Indikace slabé baterie – upozornění na slabou baterii jednotek.
 • Baby monitor / Monitor dechu – funkce, která umožňuje monitoring životních funkcí miminka. V případě problémů začne rodičovská jednotka vydávat zvukový signál.
 • ECO mode = úsporný režim/ VOX funkce – tuto funkci oceníte, pokud máte chůvičku na baterie. Zařízení dokáže minimalizovat spotřebu energie a aktivuje se až po zaznamenání jakéhokoli zvuku.

Dětská chůvička monitor a kamera

V jakých cenách se pohybují videochůvičky?

Cenové rozpětí dětských videochůviček je opravdu široké. Zatímco nejlevnější modely seženete již za několik stovek korun, za ty nejdražší zaplatíte několik tisíc Kč. Cena se odvíjí od mnoha faktorů. Mezi ně patří způsob a typ přenosu dat a zejména další doplňkové funkce.

Pokud nepatříte k náročným zákazníkům, nejlevnější modely dětských chůviček seženete již za 600 Kč. Většinou se však jedná jen o audio chůvičky. V případě videochůviček umíte najít nejlevnější modely od 1 200 do 2 500 Kč. Nečekejte však příliš mnoho funkcí, v této kategorii se jedná o tzv. základní modely, které poskytují obraz i zvuk a navíc mohou být vybaveny nočním viděním či oboustranným přenosem zvuku.

Ve zlatém středu se nacházejí zařízení s cenovkou od 2 500 do 5 000 Kč. Zde už můžete očekávat video chůvičky s bohatou funkční výbavou. Výběr sice nebudete mít jednoduchý, protože v této cenové relaci je nabídka skutečně široká, ale investice se vám vyplatí. Videochůvičky jsou v top kvalitě, mají velký dosah, kvalitní obraz i zvuk a nabízejí řadu užitečných funkcí. přibližování či otáčení obrazu, ukolébavky, noční režim, eko režim atp.

Náročným zákazníkům se mohou zalíbit modely od 5 000 Kč výše. Pokud pro vás peníze nejsou problém a chcete mít doma dětskou chůvičku vybavenou různými funkcemi, senzory, dokonalým obrazem i zvukem, z této kategorie si určitě vyberete. Navíc, nejčastěji jde o smart zařízení, která si propojíte s chytrým telefonem nebo tabletem a dítě můžete sledovat odkudkoli.

Na videochůvičky Motorola, Philips či TrueLife se můžete spolehnout

I vy máte rádi jistotu, že si vyberete kvalitní model? V tom případě si určitě dejte pozor na výrobce. Koupě videochůvičky od ověřeného výrobce je prvním krokem úspěchu. Nemusí vždy platit, že drahá značka bude nejlepší, kvalitní výrobek umíte sehnat i za přijatelnou cenu. Tu vám nabízí například značka TrueLife, která se specializuje na výrobu produktů z oblasti péče o zdraví. Navíc využívá nejmodernější technologie a všechny produkty dlouhodobě a pečlivě testuje. Z vyšší cenové kategorie jsou ověřeny dětské chůvičky Philips Avent. Na trhu je naleznete v různých provedeních ve vyšší i v nižší ceně. Velké oblibě se těší dětské chůvičky Motorola. I když jsou cenově dražší, nabízejí opravdu ověřenou kvalitu a řadu funkcí.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zvažujete koupi domácí videochůvičky? V tom případě doufáme, že jsme vám s výběrem dostatečně pomohli. Pokud vám stále není něco ohledně videochůviček jasné nebo si potřebujete doplnit nějakou informaci, neváhejte se nás přímo zeptat. Možnost vložení komentáře naleznete o pár odstavců níže. Podělit se s ostatními čtenáři můžete o rady, zkušenosti nebo doporučení. Ještě předtím si však můžete přečíst odpovědi na nejčastěji kladené otázky uživatelů.

V první řadě je důležité vybrat takové místo, ze kterého bude mít kamera dobrý výhled na dítě. Záleží také na napájení kamery. Zatímco zařízení napájené baterií můžete položit kamkoli, pokud je nutné připojit kameru k síti, limituje vás délka kabelu. Ideální místo může být na stole, na poličce, hlavně aby byl povrch rovný. Některé chůvičky disponují různými držáky, jejichž prostřednictvím můžete zařízení upevnit například nad postýlku nebo nad kočárek. Setkali jsme se však také s modely, které můžete upevnit na zeď.

Ano, můžete. Musíte však mít LCD displej, který podporuje vysílání z více zdrojů a umožňuje rozdělit obraz pro více kamer.

Jediným nebezpečím může být rádiový signál, který chůvičky vysílají. Tento signál je však velmi slabý a nebylo prokázáno, že by byl zdraví škodlivý. Pokud i přesto chcete signál co nejvíce eliminovat, a přitom využívat výhod používání chůviček, pak oceníte chůvičky s funkcí VOX (aktivace hlasem) nebo ECO mode (úsporný režim).

Určitě ano, pokud máte telefon s funkcí bluetooth a s WiFi připojením. Chůvičku spárujete s mobilním telefonem prostřednictvím příslušné aplikace a bluetooth technologie. Aplikace jsou dostupné pro mobilní telefony s operačním systémem Android i iOS. Některé chůvičky mají dokonce vlastní internetové rozhraní, díky kterému můžete své dítě sledovat na mobilu, počítači, tabletu či notebooku v internetovém prohlížeči.

VTech BM4600

Audio a video chůvička s digitálním přenosem zvuku, 24 kanálů, obousměrná komunikace, napájení ze sítě a z akumulátoru, dosah 50 / 300 m.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V našem spotřebitelském testu se na prvním místě umístila videochůvička VTech BM4600. Vyšší cena se odrazila na kvalitě obrazu i zvuku, a také na funkcích. Hned na úvod si všimněte milého designu zařízení, který je přizpůsoben dětem. Dětská jednotka je zkonstruována ve tvaru sovy, ve které jsou zabudovány kamery a diody. Ty se postarají také o noční vidění kamery.

Tato digitální video chůvička je vybavena video i audiomonitorem s plným barevným spektrem. Kamera má nastavitelný úhel snímání obrazu, který je promítán na 4,3“ LCD displej. Rodičovská jednotka neboli displej umožňuje horizontální i vertikální nastavování kamery a také digitální zoom. Obraz si dokonce můžete rozdělit na 4 části, což využijete v případě, že si dokoupíte více kamer tohoto typu. Oceňujeme automatické infračervené noční vidění, díky kterému budete mít kvalitní obraz i za tmy.

O kvalitě obrazu není pochyb, ale jak je na tom zvuk? Výrobci se snažili zařízení přepracovat ve všech směrech. Díky digitální technologii FHSS 2,4 GHz se můžete těšit na vynikající obraz i zvuk. V případě, že se vaše dítě vzbudí, na přijímači se rozsvítí LED kontrolky. Využít můžete funkci uspávání – vyberete si jednu z 5 ukolébavek, nastavíte hlasitost (7 úrovní) a zapnete. V případě, že se dítě vzbudí, uspat ho můžete i díky zabudovanému mikrofonu. Zmíníme ještě režim Eco, který umožňuje aktivovat pouze zvuk bez obrazu.

Dětskou jednotku lze napájet pouze přímo z elektrické zásuvky. Zvažte proto, jestli ji máte kam umístit. Výhodou je, že se dá zavěsit na zeď. Na rozdíl od dětské jednotky, LCD displej lze používat bezdrátově. Umožňuje mu to vestavěný 900mAh akumulátor.

Spousta funkcí nemusí hned znamenat složité ovládání. Právě naopak, ovládání zařízení je jednoduché a intuitivní. Po okrajích displeje máte několik tlačítek, která jsou označena příslušnými symboly. Co se týče dosahu, v interiéru představuje maximální dosah 50 metrů a v exteriéru až 300 metrů.

Častým důvodem upřednostnění tohoto modelu před jinými jsou zabudované funkce. Infračervené noční vidění, vibrace, tichý profil, uspávání i dálkové ovládání nebývají u mnoha modelů standardem. Za zmínku stojí např. i teplotní čidlo, díky kterému budete vědět, jestli není v místnosti příliš teplo nebo naopak příliš zima. Zařízení disponuje 24 kanály. Ty se postarají o nerušený signál.

Důvodem, proč jsme se rozhodli umístit tento model na první místo, je právě jeho propracovanost. Zařízení nabízí nejen kvalitní audio a video výstup, ale také jiné užitečné funkce. Mnozí spotřebitelé ve svých recenzích oceňují velký displej, otáčení kamery, snadné ovládání i možnost oboustranné komunikace. Pokud bydlíte v paneláku, o signál mít strach nemusíte. V domě zase oceníte dobrý dosah. Za nevýhodu považujeme vysokou cenu, která může být pro mnoho mladých rodičů nevýhodou. Slabší stránkou je také napájení dětské jednotky.

Pozitíva

Kvalita obrazu i zvuku
Množství funkcí
Dětský design

Negatíva

Vyšší cena
Napájení dětské jednotky

Typ přenosu: audio a video ● Přenos zvuku: digitální ● Dosah v interiéru: 50 m ● Dosah v exteriéru: 300 m ● Napájení: vestavěný akumulátor / přímo ze sítě ● Počet kanálů: 24 ● Obousměrná komunikace: ano

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Pro děti

Vaše hodnocení:
(89.6%)