Olejové radiátory

Nejlepší olejové radiátory 2024 + recenze

Akumuluje teplo, nevíří prach, je jednoduchý na údržbu i používání. Přemýšlíte nad koupí olejového radiátoru? Ten díky výborným tepelným vlastnostem oleje využívá energii mnohem efektivněji, můžete ho tak používat jako vedlejší i primární zdroj tepla. Jelikož výběr ze širokého sortimentu může být náročný, připravili jsme pro vás přehledný spotřebitelský test. Porovnali jsme v něm několik dostupných modelů, z nichž nejlepší hodnocení získal Sencor SOH 3213WH s 11 žebry a maximálním topným výkonem až 2 300 W.

Publikované: 15.07.2021
Aktualizované: 27.03.2024

Jaký olejový radiátor koupit?

Jaký olejový radiátor se opravdu vyplatí? Odpověď nemusíte hledat v dlouhých recenzích, my vám s výběrem totiž rádi pomůžeme už teď. V krátkosti vám představíme 3 produkty, které v našem spotřebitelském testu získaly slušná místa a možná rovněž zaujmou i vás. Nabízíme vám přehled vítěze testu s nejlepším hodnocením, olejový radiátor, který je výhodný zejména cenově a potěší i kvalitou, a na závěr vám představíme tip naší redakce.

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SOH 3213WH   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Concept RO3311   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
OneConcept Wallander   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt

Náš TIP
Sencor SOH 3213WH

Sencor SOH 3213WH

Příkon 2 500 W, 13 žeber, regulace výkonu, ochrana proti přehřátí, proti zamrznutí, funkce automatického vypnutí při převržení.

Zobrazit více info

Radiátor Sencor má téměř 14 kg a 13 žeber. Olejový radiátor má příkon 2 500 W, výkon je nastavitelný (1 000 / 1 500 / 2 500 W). Model je vybaven 4 kolečky a držadlem. Jde o kvalitní produkt za přiměřenou cenu.

Cenový trhák
ECG OR 1570

ECG OR 1570

Příkon 1 500 W, 7 žeber, regulovatelný výkon, bezpečnostní ochrana proti přehřátí.

Zobrazit více info

Cenově nižší kategorii prezentuje ECG OR 1570 s rozměry 35 × 64 × 25 cm a hmotností pouze 7,2 kg. Kovový olejový radiátor má 7 žeber, plynule regulovaný termostat a 3 nastavitelné stupně výkonu – 500, 1 000 nebo maximum 1 500 W. Svými rozměry a nižším výkonem je tak vhodný k vytápění menších místností či osobního prostoru. Bezpečný provoz zajistí standardní dvojitá pojistka proti přehřátí. Spotřebitelé model hodnotili jako produkt s dobrým poměrem ceny a kvality, jako nevýhodu uvedli hlučnější chod.

Náš TIP
Black & Decker BXRA1500E

Black & Decker BXRA1500E

Příkon 1 500 W, 9 žeber, regulace výkonu jen ve dvou krocích, automatické vypnutí při přehřátí.

Zobrazit více info

Black & Decker BXRA1500E je model s 9 topnými články, rozměry 50 × 54 × 16 cm a hmotností necelých 10 kg. Nižší maximální výkon 1 500 W by však podle slov spotřebitelů měl stačit i k vytopení středně velkých místností. Olejový radiátor s jednoduchým ovládáním má k dispozici 2 provozní stupně, nastavitelný termostat s funkcí automatického vypnutí při přehřátí a bezpečnostní kontrolku, která signalizuje, pokud je zařízení horké.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Topný výkon, spotřeba energie či počet žeber. Chceme-li vybrat kvalitní a spolehlivý olejový radiátor, musíme se zaměřit na jeho technické parametry. Právě ty jsou při výběru a koupi jedním z rozhodujících faktorů, a proto jsme se v našem testu soustředili na několik z nich. Chcete vědět, na které hodnoty jsme při srovnávání modelů kladli největší důraz? Nabízíme vám seznam těch technických parametrů, které při výběru olejového radiátoru doporučujeme zohlednit.

Topný výkon a příkon
Počet žeber a celkové rozměry
Regulace výkonu a termostat
Bezpečnostní funkce
Materiál a design

Olejové radiátory v našem průzkumu pokrývaly nižší, střední i vyšší cenovou kategorii. Vybírali jsme dostupné modely od ověřených výrobců jako Concept, ECG, Black & Decker (Black+Decker), Sencor i OneConcept. Při analyzování a následném hodnocení produktů jsme se zaměřili na informace z portálu Heureka, z e-shopů jako Datart.cz, Kasa.cz, Okay.cz, Nay.sk či Alza.cz a v neposlední řadě jsme přihlíželi ke zkušenostem a názorům spotřebitelů. Porovnávali jsme vybrané parametry modelů, funkce, které nabízejí, ceny a pro lepší přehled jsme také stručně shrnuli jejich silnější a slabší stránky.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze olejových radiátorů

Do srovnávacího testu jsme zahrnuli několik modelů olejových radiátorů s výrazně odlišnými, ale i podobnými topnými výkony, funkcemi, cenami a také modely od různých ověřených výrobců. Porovnáváním jsme strávili dlouhé hodiny, abychom vám nakonec přinesli nezávislá a komplexní hodnocení jednotlivých modelů. Jak náš test tedy dopadl a které olejové radiátory se vyplatí koupit? Přinášíme vám přehledné výsledky svého průzkumu.

Náš TIP

Sencor SOH 3213WH

Příkon 2 500 W, 13 žeber, regulace výkonu, ochrana proti přehřátí, proti zamrznutí, funkce automatického vypnutí při převržení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Dražší radiátor s rozměry 62 × 64 × 28,5 cm má z vybraných modelů největší hmotnost (téměř 14 kg) a 13 žeber. Olejový radiátor má příkon 2 500 W, ovšem jeho silnou stránkou je nastavitelný výkon 1 000 / 1 500 / 2 500 W. Konstrukce topných článků zabraňuje přehřívání a zajišťuje také nižší teplotu vnějších hran. Samozřejmostí je světelná kontrolka provozu, nastavitelný termostat a prostor pro navinutí kabelu. Manipulace by i přes větší hmotnost neměla představovat problém, neboť je model standardně vybaven 4 kolečky a držadlem.

Vítané jsou bezpečnostní funkce – ochrana proti přehřátí a zamrznutí. Model navíc disponuje funkcí automatického vypnutí při převržení přístroje, což je výhodou zejména v domácnosti s malými dětmi či zvířaty. Oproti levnějšímu radiátoru ECG OR 1570 spotřebitelé vyzdvihli tichý provoz, a tak je přístroj vhodný i do ložnice. Kromě toho ocenili výkonnost, praktičnost, jednoduché používání a design. Model tak celkově hodnotili jako kvalitní produkt za přiměřenou cenu.

Pozitíva

Vysoký a nastavitelný výkon
Počet žeber (13)
Tichý provoz

Negatíva

Vyšší cena
Vyšší spotřeba
Větší hmotnost

Rozměry: 62 × 64 × 28,5 cm ● Hmotnost: 13,9 kg ● Počet žeber: 13 ● Příkon: 2 500 W ● Výkon: 1 000 / 1 500 / 2 500 W ● Napětí: - ● Termostat: ano ● Materiál : - ● Funkce: ochrana proti přehřátí, proti zamrznutí, funkce automatického vypnutí při převržení

Cenový trhák

ECG OR 1570

Příkon 1 500 W, 7 žeber, regulovatelný výkon, bezpečnostní ochrana proti přehřátí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kompaktní olejový radiátor ECG OR 1570 s rozměry 35 × 64 × 25 cm (Š × V × H) a hmotností jen 7,2 kg spadá do cenově nižší kategorie. Kovový radiátor má 7 žeber, ​​nicméně s ohledem na cenu jde o slušný počet. Pro snadnější manipulaci disponuje tepelně izolovaným madlem a kolečky. Model má maximální výkon 1 500 W. Výhodou jsou však 3 nastavitelné stupně výkonu – 500 / 1 000 / 1 500 W a plynule regulovaný termostat. Svým rozměry a nižším výkonem je vhodný k vytápění menších místností.

Elektrický olejový radiátor disponuje dvojitou tepelnou pojistkou, světelnou LED kontrolkou zapnutí a praktickým úložným prostorem na 1,5 m dlouhý kabel. Jde o jednodušší model, ovšem spotřebitelské recenze byly i tak z větší části pozitivní. Vyzdvihovaly především poměr ceny a výkonu radiátoru a také bezúdržbovost, která je však pro olejové radiátory typická. Někteří upozornili na hlučnější provoz, nedoporučují tedy model využívat v ložnici.

Pozitíva

Nižší cena
Menší spotřeba
3stupňová regulace výkonu a termostat

Negatíva

Výkon nedostačující do větších místností
Hlučnější provoz
Méně bezpečnostních funkcí

Rozměry: 35 × 64 × 25 cm ● Hmotnost: 7,2 kg ● Počet žeber: 7 ● Příkon: 1 500 W ● Výkon: 500 / 1 000 / 1 500 W ● Napětí: 220–240 V ● Termostat: ano ● Materiál: kov ● Funkce: bezpečnostní ochrana proti přehřátí

Náš TIP

Black & Decker BXRA1500E

Příkon 1 500 W, 9 žeber, regulace výkonu jen ve dvou krocích, automatické vypnutí při přehřátí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Model s 9 žebry, celkovými rozměry 50 × 54 × 16 cm a hmotností necelých 10 kg nepatří mezi nejlevnější, ale ani nejdražší olejové radiátory. Jako slabší stránku však vnímáme maximální topný výkon 1 500 W, který má stejnou hodnotu jako v případě levnějšího ECG OR 1570. Spotřebitelé se však shodli, že díky vysoké akumulační schopnosti je vhodný i k vytopení středně velkých místností, a jeho výkon by měl být dostačující.

Vybrat si můžete mezi 2 provozními stupni. Model disponuje nastavitelným termostatem s funkcí automatického vypnutí při přehřátí. Má vestavěnou bezpečnostní kontrolku, která signalizuje, pokud je zařízení horké. Na druhou stranu bychom s ohledem na cenu uvítali i bezpečnostní funkci proti zamrznutí. Ovládání radiátoru prostřednictvím otočného knoflíku v horní části přístroje by mělo být rovněž poměrně jednoduché. Pro usnadnění manipulace a přesun mezi místnostmi slouží 4 kolečka a vestavěná rukojeť. Samozřejmostí je úložný prostor pro napájecí kabel. Produkt byl obecně kladně hodnocen. Recenze ocenily výkon, jednoduché ovládání, funkci automatického vypnutí a také design, který však nemusí pasovat do každého interiéru (černá barva).

Pozitíva

Nastavitelný termostat
Automatické vypnutí při přehřátí
Kontrolka signalizující horké zařízení

Negatíva

Slabší výkon
Pouze 2 provozní stupně
Černá barva nemusí pasovat do každého interiéru

Rozměry: 50 × 54 × 16 cm ● Hmotnost: 9,4 kg ● Počet žeber: 9 ● Příkon: 1 500 W ● Výkon: 1 500 W ● Napětí: 230 V ● Termostat: ano ● Materiál: - ● Funkce: automatické vypnutí při přehřátí

OneConcept Wallander

Příkon 1 000 W, regulovatelný výkon, ochrana proti přehřívání, pojistka proti převrácení, týdenní časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku

OneConcept Wallander představuje z vybraných modelů ten nejdražší produkt. Model můžete využít se stojanem nebo bez, a proto se jeho rozměry mírně liší. Velikost radiátoru se stojanem by měla být kolem 112 × 58 × 25,5 cm (bez stojanu 112 × 54,5 × 5 cm) a hmotnost pouze necelých 7 kg, což je srovnatelné s levným ECG OR 1570. Navzdory vysoké ceně má model slabý výkon – pouze 1 000 W, což je v případě kvalitního Sencor SOH 3213WH hodnota jeho nejnižšího nastavitelného stupně výkonu.

Model vyniká dvojím způsobem umístění. Můžete ho využít buď klasicky – jako běžný radiátor, nebo jako nástěnné zařízení, přičemž stojan i upevňovací materiál jsou součástí balení. Jeho plochá a tenká konstrukce by měla zajistit nekomplikovanou montáž na zeď. Jde tak o praktický a prostorově úsporný model. Jeho součástí jsou termostat, hladce pohyblivá tlačítka a LED displej, pomocí kterých můžete nastavovat a sledovat požadované teploty.

Olejový radiátor může zaujmout funkcí „cleverheat programming“, tedy týdenním časovačem, kterým si sami nastavíte, kdy se má přístroj zapnout a vypnout. Navzdory vyšší ceně našel spokojené spotřebitele, kteří chválili design, praktičnost, snadnou montáž na zeď, časovač a termostat. Plusy tohoto modelu jsou krátký čas nahřívání, rovnoměrné vytápění a dlouhodobé udržování tepla i po vypnutí. Minusem je slabý výkon (vhodný pro menší místnosti) a manuál k obsluze či nastavení pouze v německém nebo anglickém jazyce.

Pozitíva

Nízká hmotnost
Možnost nástěnné montáže
Týdenní časovač

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Slabý výkon
Manuál k obsluze a nastavení pouze v německém nebo anglickém jazyce

Rozměry: 112 × 58 × 25,5 cm ● Hmotnost: 6,9 kg ● Počet žeber: - ● Příkon: 1 000 W ● Výkon: 1000 W ● Napětí: 230 V ● Termostat: ano ● Materiál: - ● Funkce: ochrana proti přehřívání, pojistka proti převrácení, týdenní časovač (funkce „cleverheat programming“)

Klarstein Thermaxx 2500

Příkon 2 500 W, 12 žeber, regulovatelný výkon, bezpečnostní ochrana proti přehřátí, dětská pojistka, ochranný vypínač při převrácení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Olejový radiátor Klarstein je nepřehlédnutelný především díky svému designu a moderním prvkům, které spotřebitelům přináší. Díky výkonu 2 500 W je vhodný i do větších prostorů. Podobný výkon má i levnější olejový radiátor Sencor SOH 3213WH, avšak designem rozhodně nezaujme. Klarstein se díky podvozku s kolečky velmi snadno přesouvá, což vnímáme velmi pozitivně, jelikož radiátor váží téměř 15 kg. Pochválit musíme kvalitní zpracování, což dokážou ocenit i mnozí spotřebitelé. Klarstein se prezentuje také velmi rychlým ohřevem a regulací ohřevu od 5 až do 35 stupňů.

Moc se nám líbí velmi praktické elektronické ovládání i s LED displejem, který zobrazuje nastavenou teplotu ohřevu. Výhodou je, že můžete zapnout/vypnout ohřívač nebo regulovat teplotu i přes dálkový ovladač, který je součástí balení. Výrobce avizuje, že výkon je vyšší o více než 65 %, a to díky unikátnímu žebrovanému designu. Vyšší efektivitu zajišťuje také duální topný systém ve tvaru písmene U. Spotřebitelé si výhřevnost zařízení velmi pochvalují. Klarstein Thermaxx 2500 má také 24hodinový časovač s funkcí vypnutí a zapnutí. Zapomenout nemůžeme ani na funkci Anti-Frost, kdy radiátor chrání studené místnosti před nebezpečím námrazy.

Olejový radiátor může teplotu efektivně udržovat i v ECO režimu, který je zárukou vysoké úspory. Zároveň disponuje dětskou pojistkou a ochranou proti přehřátí. Vybaven je i ochranným vypínačem v případě převrácení. V balení nenajdete návod ve slovenštině nebo češtině, k dispozici je němčina či angličtina. Manuál však naleznete u oficiálního prodejce Klarstein. Přestože pro někoho bude vyšší cena negativem, ve skutečnosti za dané peníze dostanete skutečnou kvalitu.

Pozitíva

Kvalitní zpracování – design
Výhřevnost
Dálkové ovládání

Negatíva

Vyšší cena

Rozměry: 61 × 69 × 24 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 14,7 kg ● Počet žeber: 12 ● Příkon: 2 500 W ● Výkon: regulovatelný ve 3 úrovních + ECO režim ● Napětí: 220–240 V ● Termostat: ano ● Materiál: kov a plast ● Funkce: ochrana proti přehřátí + ochranný vypínač při převrácení + dětská pojistka

Sencor SOH 6111BK

Příkon 2 300 W, 11 žeber, regulace výkonu, ochrana proti přehřátí, termostat, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Elektrický olejový radiátor značky Sencor za dostupnou cenu a s rychlým nástupem ohřevu. Jedná se o standardní přenosný olejový radiátor určený k použití jako doplňkové topení do bytu nebo domu, případně na chatu. Nabízí dostatečný výkon a bonusem je praktický LED displej či termostat pro ovládání teploty.

Nástup ohřevu je v případě olejového radiátoru Sencor SOH 6111BK velmi rychlý, což potvrzují i názory zákazníků. Elektrický olejový radiátor disponuje 11 žebry a má příkon 2 300 W. Výkon lze regulovat ve třech úrovních – 1 000 W, 1 300 W nebo maximálně 2 300 W. Má optimální rozměry. Na šířku má něco přes půl metru a výrobcem udávaná výška je 64 cm. Zařízení má pojezdová kolečka. Olejový radiátor není určen k montáži na stěnu, jedná se o prostorový ohřívač, který lze přesouvat z místnosti do místnosti.

Sencor zaujme jednoduchým ovládacím panelem. Vůbec však nepůsobí levně. Ovládací panel má elektronické ovládání termostatu a potěší také praktický LED displej, který zobrazuje nastavenou teplotu. Tu lze nastavit v rozsahu od 5 do 35 °C. Uživatelé si displej chválí právě díky přehledu o teplotě. Na panelu je také tlačítko „mode“, kterým můžete aktivovat úsporný ECO režim, který slouží k udržování teploty v menší místnosti.

Ve výbavě je také funkce časovače, která ovšem má své rezervy. Nastavit můžete čas, kdy se má olejový radiátor zapnout nebo vypnout, ale hodnoty nemůžete nastavit současně. Buď tedy nastavíte čas, kdy se má zařízení zapnout nebo vypnout. Interval nastavit nelze. Také při výpadku el. energie si radiátor nastavení nepamatuje. Ovládání ohřívače na dálku není možné přes dálkové ovládání ani mobilní aplikaci. Pro bezpečnost je olejový ohřívač vybaven bezpečnostní pojistkou proti přehřátí. Chod je tichý a neprojevuje se žádným praskáním či bublaním.

Ve své podstatě je tento model vhodným doplňkovým topením. Jedná se o volně stojící olejový radiátor s transportními kolečky, který neumožňuje montáž na stěnu. Design je poměrně všední a ne každému musí vyhovovat. Celkový výkon je dostatečný, ale spotřebitelé avizují, že při nastavení teploty na požadovanou teplotu je pro její reálné dosažení třeba nastavit alespoň o 2 °C více.

Z hlediska úspory potěší přítomnost ECO režimu. Také můžete ovládat výkon ve třech úrovních. Negativem je nesmyslně naprogramovaný časovač, který neumožňuje současně nastavit čas zapnutí a vypnutí a vybrat si musíte jedno. Termostat ve výbavě nechybí a stejně tak je pozitivem LED displej, který zobrazuje nastavenou teplotu. Celkové zpracování však mile překvapí. Ohřívač je cenově dostupný a investice tedy nepatří mezi ty nejvyšší v kategorii.

Pozitíva

Praktický LED displej
Regulace výkonu
Příznivá pořizovací cena

Negatíva

Nelogická nastavení časovače
Při výpadku el. energie zapomene nastavení časovače

Konstrukce: na podlahu ● Příkon: 2 300 W ● Počet žeber: 11 ● Regulace výkonu: 3 stupně – 1 000/1 300/2 300 W ● Termostat: ano ● Funkce: ECO režim / LED displej / časovač / ochrana proti přehřátí ● Rozměry (VxŠxH): 64 x 51,5 x 24,3 cm ● Hmotnost: 13,9 kg

Concept RO3309

Příkon 2 000 W, 9 žeber, regulace výkonu, ochrana proti přehřátí, proti zamrznutí, termostat.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pocit tepla dokáže zajistit také tento olejový radiátor Concept RO3309. Jedná se o jednoduchý a kompaktní elektrický ohřívač s olejovou náplní. Jeho výhodou je snadné ovládání. Maximální příkon 2 000 W je dostačující pro ohřev místnosti v bytě či domě. Někomu však může chybět časovač nebo přesné nastavení teploty.

Porovnávaný model olejového radiátoru nabízí absolutní základ. Netřeba proto očekávat žádné sofistikované technologie. Radiátor disponuje příkonem maximálně 2 000 W. Nastavit lze tři výkonnostní stupně (800 W, 1 200 W, 2 000 W) za pomoci otočného regulátoru. Pro regulaci teploty je k dispozici otočný termostat. Spotřebič se skládá z 9 žeber. Hmotnost dosahuje hodnoty 9,5 kg. Ohřívač je poměrně kompaktní, výška zařízení je 64 cm a na šířku má radiátor 40,8 cm. Jedná se o volně stojící radiátor s transportními kolečky. Montáž na zeď možná není.

Nevýhodou jednoduchosti je, co avizují i samotné zákazníci, fakt, že nelze nastavit přesnou teplotu v konkrétním rozsahu. Termostat má jen parametr plus a minus. Není tak možné nastavit přesnou teplotu vytápění ani jeho rozsah. Mezi funkcemi je i ochrana proti mrazu, při nárazovém zchlazení se tedy zařízení vypne, aby nedošlo ke zbytečnému přehřívání. Olejový radiátor není vybaven časovačem ani žádným displejem.

Daný model olejového radiátoru patří ke spotřebičům, které primárně poslouží jako doplňkový zdroj vytápění v menších místnostech. Potěší vcelku rychlý nástup ohřevu a tichý chod. Design je neutrální. Rozměry a hmotností lze řadit zařízení ke kompaktním. Díky kolečkům a rukojeti jej lze přenášet. Nevýhodou je absence časovače a také nepraktické ovládání teploty termostatem, kterým nelze nastavit teplotu na konkrétní stupeň. Nastavit však lze úroveň výkonu ve třech výkonnostních stupních. Concept RO3309 patří k cenově dostupným.

Pozitíva

Jednoduché ovládání
Regulace výkonu ohřívače

Negatíva

Nemá časovač
Nelze nastavit přesnou teplotu

Konstrukce: na podlahu ● Příkon: 2 000 W ● Počet žeber: 9 ● Regulace výkonu: 3 stupně – 800/1 200/2 000 W ● Termostat: ano ● Funkce: ochrana proti mrazu / ochrana proti přehřátí ● Rozměry (VxŠxH): 64 x 40,8 x 28 cm ● Hmotnost: 9,5 kg

Rowenta BU2620F0

Příkon 2 000 W, 9 žeber, regulace výkonu, ochrana proti přehřátí, termostat, automatické vypnutí při převrhnutí.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Rowenta v tomto segmentu nepatří mezi typické výrobce, ale samotný olejový radiátor za konkurencí nezaostává. Disponuje adekvátním výkonem. Výrobce uvádí, že ohřívač je vhodný pro výměru do 25 m2. Jedná se o přenosný ohřívač na kolečkách. Oproti podobným modelům zaujme kvalitním zpracováním a masivnějším vzhledem.

Výkonný ohřívač disponuje výkonem 2 000 W. Kromě toho nabízí ještě další tři stupně výkonu, a to včetně úsporného ECO režimu. Rowenta také díky kvalitním materiálům garantuje maximálně tichý chod olejového radiátoru. Podobně jako jiné olejové radiátory i tento model kombinuje konvekční a sálavé teplo díky olejové náplni. Efektivita ohřevu je tak velmi dobrá a teplo se dobře šíří. Pomalejší je jen samotný náběh ohřevu.

Konstrukce se skládá z 9 žeber. Olejový radiátor patří mezi volně stojící. Není uzpůsoben pro montáž na stěnu, proto se takové řešení nedoporučuje. Ideální je používat jej jako doplňkové topení ve větších místnostech nebo v menších prostorách jako plnohodnotný ohřívač. Radiátor disponuje ochranou proti přehřívání a převrácení.

Zařízení je velmi intuitivní a ovládací prvky velmi srozumitelné. Termostat i regulace výkonu se ovládají za pomoci otočných mechanických regulátorů. Horní otočný regulátor slouží k nastavení teploty. Konkrétní teplotu však nelze nastavit, protože zařízení nemá displej ani digitální termostat. Regulujete tak jen přibližné nastavení maximální a minimální teploty. Níže se nachází regulace výkonu se čtyřmi polohami – vypnuto, ECO, 1 a 2. O provozu vás informuje velká červená kontrolka s LED diodou.

Reference zákazníků jsou většinou velmi pozitivní. Přestože na základě průzkumu trhu a dané parametry olejového radiátoru Rowenta jde o dražší model v poměru ceny a výkonu. Výkonnější je například olejový radiátor Sencor SOH 6111BK, který dokonce disponuje praktickým LED displejem a digitálním termostatem. Radiátor Rowenta však plní svůj účel a prostor zahřeje. Nástup ohřevu by podle některých spotřebitelů mohl být rychlejší. Celkový výkon je dostačující a ideální do místností o výměře maximálně 25 m2 nebo jako doplňkový zdroj tepla. Spotřebiteli těší kompaktnost ohřívače a jeho skladnost. Praktický je odkládací prostor pro dlouhý napájecí kabel až 1,8 metru.

Vyšší kvalitu signalizuje také kvalitní zpracování a masivní kov. Rowenta BU2620FO není vybavena časovačem ani digitálním termostatem. Ovládání je jednoduché a srozumitelné za pomoci otočných regulátorů. Pro snazší manipulaci se v horní části nachází rukojeť pro snadnější přenášení.

Pozitíva

Dostatečný výkon
Kvalitní provedení
Dlouhý napájecí kabel

Negatíva

Pomalejší ohřev
Vyšší cena

Konstrukce: na podlahu ● Příkon: 2 000 W ● Počet žeber: 9 ● Regulace výkonu: 3 stupně ● Termostat: ano ● Funkce: ECO režim / ochrana proti přehřátí ● Rozměry (VxŠxH): 67,2 x 48 x 14,2 cm ● Hmotnost: 10,2 kg

Další zajímavé produkty

Široká nabídka na trhu není výjimkou ani v případě olejových radiátorů. Ty se liší jak cenou, tak rozměry, počtem topných článků, výkonem či funkcemi. Bohatý výběr nemusí být na škodu. Pokud vás z výše recenzovaných modelů žádný nepřesvědčil, prohlédněte si ještě několik dalších, alternativních nabídek s krátkým shrnutím.

O něco dražší olejový radiátor Klarstein Thermaxx Heatstream s rozměry 48,3 x 66,5 x 14,3 cm a hmotností 9 kg na první pohled zaujme designem. Výkonný model se 4 provozními režimy (nízký / střední / vysoký / ECO) je vhodný k vytápění místností o objemu i kolem 50 m2. Radiátor disponuje také 4 kolečky s 360° otáčením pro snadnou manipulaci. Poměrně standardní a zároveň vítané je rychlé rozehřátí, snadné ovládání otočným regulátorem, LED kontrolka a zesílený napájecí kabel o délce 1,7 m.

Rozměry 44 × 64 × 24 cm, přibližně 10 kg a 9 topných článků. Model černé barvy Sencor SOH 3309BK s příkonem 2 000 W má nastavitelný topný výkon: 800 / 1 200 / 2 000 W. Pro snazší manipulaci disponuje 4 pojízdnými kolečky, madlem a praktickým prostorem pro navinutí přívodního kabelu. Olejový radiátor má jednoduché ovládání pomocí 2 otočných knoflíků, termostat a díky tichému provozu je vhodný i do ložnice. Výhodou je kromě bezpečnostní funkce proti přehřátí i funkce proti zamrznutí.

Olejový radiátor Concept RO3311 disponuje až 11 topnými články. Model o rozměrech 51 × 64 × 28 cm, hmotnosti 11 kg a s 1,7m přívodním kabelem je díky 4 pojezdovým kolečkům mobilní. Pochlubit se může maximálním výkonem až 2 300 W, přičemž můžete volit ze 3 výkonových stupňů – 1 000 / 1 300 / 2 300 W. Nastavitelný termostat, tichý chod, jednoduché ovládání a vypínač se světelnou kontrolkou představují u modelů podobné i nižší ceny standard. Výhodou je bezpečnostní pojistka proti přehřátí, funkce proti zamrznutí a také automatické vypnutí při převržení.

11-žebrový olejový radiátor střední cenové třídy Ardes 4R11BTE o hmotnosti 12 kg umožňuje nastavit 3 výkonové stupně – 1 000/1 500/5 500 W. 4 kolečka a praktická kovová rukojeť jsou pro snazší manipulaci samozřejmostí. Bezpečný provoz zajistí ochranná funkce proti přehřátí. Radiátor disponuje 24hodinovým časovačem s automatickým vypnutím a časovými intervaly.

Čtyři kolečka a držadlo pro snadnou manipulaci, prostor pro navinutí kabelu a téměř bezhlučný provoz. Spokojenost ze strany spotřebitelů byla i v případě olejového radiátoru Sencor SOH 3209WH. Lehčí, 8kg model s rozměry 45 × 60 × 15 cm a 9 topnými články má maximální topný výkon 2 000 W, přičemž je opět možné 3stupňové nastavení: 800, 1 200 nebo 2 000 W. Model se jednoduše ovládá, a to 2 otočnými knoflíky – jeden pro nastavení požadovaného stupně výkonu, druhý pro regulaci teploty. Nechybí bezpečnostní funkce proti přehřátí a zamrznutí či automatické vypnutí v případě převržení radiátoru.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Zajímá vás, které olejové radiátory kupují lidé na českém trhu nejvíce? Prodejnost modelů nám při výběru produktu nezřídka pomůže, často spíše sáhneme po výrobku, který je ověřený více spotřebiteli. Proto vám na základě údajů z cenového srovnávače Heureka.cz přinášíme seznam nejprodávanějších olejových radiátorů. Jelikož se prodejnost modelů časem mění, tabulku pro vás v pravidelných intervalech aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SOH 8112WH5*Zobrazit produkt
Sencor SOH SOH 3209WH5*Zobrazit produkt
Black & Decker BXRA1500E5*Zobrazit produkt
Black & Decker BXRA2300E5*Zobrazit produkt
Sencor SOH 3313BK5*Zobrazit produkt

Vynikají tepelnou setrvačností, mají dlouhou životnost, a přitom nevyžadují téměř žádnou údržbu. Olejové radiátory jsou i díky těmto vlastnostem oblíbeným a efektivním způsobem vytápění. Čím se tedy liší a na jakém principu fungují? Olejové radiátory představují elektrická zařízení naplněná speciálním olejem s vysokou tepelnou kapacitou. Ve srovnání s běžným horkovzdušným konvektorem tak dokážou teplo kumulovat a udržet delší dobu. V praxi to znamená, že i po odpojení ze zdroje zvládne horký olej zahřívat vzduch ještě desítky minut. Pokud i vy zvažujete koupi tohoto pomocníka, v první řadě si důkladně promyslete, v jakých místnostech chcete radiátor využívat. Na základě toho následně zvažte jednotlivé parametry modelů i celkový výběr. A ačkoli to může působit poněkud náročně, ve skutečnosti se nejedná o žádný složitý proces. Náš průvodce vás provede celým výběrem, ve kterém vám vše podstatné vysvětlí. Na co se tedy při koupi olejového radiátoru zaměřit?

Jak vybrat olejový radiátor

 • Topný výkon a příkon
 • Počet žeber a celkové rozměry
 • Regulace výkonu a termostat
 • Materiál
 • Funkce a příslušenství
 • Cena a oblíbení výrobci

Topný výkon a spotřeba

Topný výkon je tím nejdůležitějším parametrem, na který byste se při koupi olejového radiátoru měli zaměřit. Hodnota je zpravidla ve wattech a udává, jaký objem vzduchu v místnosti (m3) dokáže těleso vytopit. Model je proto potřeba vybírat s ohledem na rozměry místnosti, přičemž její objem vypočítáte jako součin šířky, délky (tedy plochy podlahy) a výšky. Po stanovení objemu se při výběru radiátoru můžete řídit těmito údaji: 

 • 500 W až 1 000 W – malé místnosti s objemem do 20/25 m3
 • 1 500 W – místnosti s objemem do 40 m3
 • 2 000 W – místnosti s objemem do 50 m3
 • 2 500 W – místnosti s objemem kolem 60 m3

Kromě výkonu je potřeba při výběru zohlednit i příkon. Údaj je rovněž ve wattech a hovoří o spotřebě energie, kterou zařízení potřebuje k běžnému provozu. Pokud si tedy zakoupíte výkonnější model, počítejte i s vyšší spotřebou. V souvislosti s příkonem je však třeba zmínit i velikost radiátoru, protože množství použitého oleje uvnitř ovlivňuje celkovou spotřebu. Čím je množství oleje větší, tím více energie bude potřeba k ohřátí. Hodnota příkonu tak koresponduje i s následujícím parametrem – počtem žeber. 

Dobrý výkon poznáte i podle počtu žeber

Při výběru se na trhu setkáte s různými modely. Některé olejové radiátory mají podobu moderních desek (jsou ploché) a můžete je namontovat přímo na zeď, jiné (běžnější) připomínají klasické žebrové radiátory. Proto je dalším parametrem, na který se blíže podíváme, počet žeber.

Hlavním úkolem topných článků je zajistit rovnoměrné sálání tepla. Čím více žeber model má, tím větší plochou může hřát. Celková velikost článků tak odráží schopnost vytopit daný prostor a souvisí také s akumulací tepla – ovlivňuje to, jak výrazná bude.

Olejový radiátor – počet žeber

V nabídce naleznete modely s menším i větším počtem článků. Uvádí se, že optimální radiátory jsou minimálně devítižebrové. Obecně tak platí, že pro toalety nebo koupelny jsou vhodné menší, sedmižebrové modely, v rámci vyhřátí větších místností (např. ložnice) se raději zaměřte na devíti- nebo jedenáctižebrové radiátory.

S celkovými rozměry olejových radiátorů souvisí také hmotnost a mobilita. Kvalitní lehčí modely mohou mít kolem 10 kg, přičemž těžší překročí i 15 kg. Olejové radiátory jsou v první řadě mobilní zařízení, proto by měly být i navzdory vyšší hmotnosti standardně vybavené kolečky (některé modely mají 2, některé 4) a praktickým madlem, které zajistí snazší manipulaci v rámci místnosti nebo mezi místnostmi.

Regulace výkonu a termostat se vyplatí

Možností regulace výkonu disponují téměř všechny kvalitnější modely. Základem by mělo být 3stupňové nastavení, ale setkat se můžete i s 2 stupni. Třístupňová regulace v praxi znamená, že u modelu s výkonem 2 500 W můžeme volit mezi hodnotami 1 500 W, 2 000 W nebo 2 500 W, díky čemuž radiátor plynule reaguje na změny venkovní teploty.

Ovládání výkonu je zpravidla naprosto jednoduché, a sice pomocí tlačítka nebo otočným kolečkem. Obecně je doporučeno nekupovat modely, které možnost regulace nemají. Jiná situace je v případě malých radiátorů s výkonem do 1 000 W, u kterých je takové nastavení zbytečné.

V případě olejových radiátorů je důležitou možností ovládání teploty. A ačkoli by už termostat měl být součástí všech modelů, nemusí to být pravidlem. Proto si před koupí ověřte, zda jím daný model disponuje. Termostat vám totiž umožní vybrat požadovanou teplotu, podle které následně šíří teplo. V podstatě zajišťuje automatické vytápění. Pokud by teplota v místnosti klesla níže, než jakou jste nastavili, radiátor se zapne a začne hřát, čímž následně v interiéru udrží požadované teplo.

Termostat může mít také funkci proti zamrznutí, kterou najdete obvykle u dražších modelů. Funkce je výhodná, pokud chcete ochránit místnost nebo předměty v místnosti před zamrznutím. To znamená, že pokud teplota klesne například pod 5 °C, radiátor se z režimu nečinnosti zapne. Jakmile se místnost opět ohřeje, automaticky se přepne zpět do původního stavu.

Materiál – zaměřte se na kvalitu

Přestože výrobní materiál olejových radiátorů nenajdete uvedený vždy, kvalitní modely renomovaných značek vydrží dlouho a bývají odolné. Zpravidla se jedná o kovové radiátory s některými prvky z plastu. Ideální by mohl být například ocelový radiátor, jelikož ocel představuje pevný materiál s dlouhou životností. Navíc ani nerezaví a je snadno udržovatelná. Dostatečnou ochranu před korozí může zajistit i smaltový povlak, který se neoloupe a je výhodný i z hlediska snadné údržby.

Čierny olejový radiátor – materiál

Funkce a příslušenství

Příslušenství je v případě olejových radiátorů přibližně stejné – bez ohledu na výši pořizovací ceny. Funkce se naopak u modelů mohou mírně lišit. Zatímco levnější disponují základní bezpečnostní pojistkou proti přehřátí, dražší modely nabízejí i něco navíc.

 • Bezpečnostní prvky – Bezpečný provoz je základ, a tak některé bezpečnostní prvky naleznete i u levnějších modelů. Dražší radiátory jich však zpravidla mají o něco víc.
 • Pojistka proti přehřátí – pojistku najdete téměř u všech modelů. Díky ní se po překročení hraničních hodnot zařízení automaticky vypne. Modely obvykle nabízejí dvojitou pojistku – jedna se aktivuje v případě technické poruchy, druhá při nesprávném používání (například omylem zakrytý radiátor).
 • Funkce automatického vypnutí při převržení – zařízení se vypne v momentě, kdy se převrátí ze stabilní polohy, funkce je vhodná do domácnosti s dětmi nebo zvířaty.
 • Světelná kontrolka – signalizuje, je-li zařízení horké, přičemž platí, že povrch kvalitního radiátoru nemá být nikdy horký natolik, aby nebyl bezpečný.
 • Ochrana proti zamrznutí – funkci jsme zmiňovali v souvislosti s termostatem a najdeme ji spíše u dražších modelů. Podstatou je umístění zařízení do místnosti, v níž jsou předměty citlivé na mráz, které chcete ochránit. Při poklesu teploty se radiátor automaticky uvede do chodu a zahřívá vzduch (musí být zapojený do elektrické sítě).
 • Anti-frost – představuje ochranu proti zamrznutí oleje.
 • Časovač – Jedná se o praktickou funkci, která umožňuje zvolit přesný čas zapnutí a vypnutí radiátoru (např. půl hodiny před příchodem z práce). Časovač jednodušších modelů nabízí 1 interval, kdy se model zapne a hřeje stanovenou dobu, přičemž se toto nastavení může denně opakovat. Dražší modely disponují více intervaly, třeba každé ráno a večer.
 • Dálkové ovládání – S možností ovládání na dálku se setkáte u dražších modelů. Jedná se o pohodlnější způsob nastavení teploty, výkonu či jiných potřebných parametrů.
 • LED displej – Radiátory s elektronickým ovládáním obvykle disponují přehledným LED displejem, který informuje o intenzitě výkonu, celkovém chodu zařízení, je také ukazatelem teploty, umožňuje kontrolu či upravení nastavení.
 • Ventilátor – U některých modelů naleznete také zabudovaný horkovzdušný ventilátor, který pomáhá rozšiřovat teplý vzduch po místnosti a urychlí ohřev. Výhodný je spíše v malých prostorách s malým objemem vzduchu.
 • Napájecí kabel – U mobilních olejových radiátorů platí, že čím je kabel delší, tím lépe. Za dostatečnou délku se považuje přibližně 1,7 m. Standardní a zároveň praktickou pomůckou je prostor pro uložení tohoto kabelu, což přijde vhod zejména při manipulaci s radiátorem.
 • Úchyt pro připevnění na zeď – V souvislosti s přenosnými radiátory jsme již zmiňovali potřebu integrovaných koleček a madla. Deskové modely s možností montáže na zeď zase potřebují speciální konzoly nebo úchytky. Ty by měly být součástí balení spolu se srozumitelným návodem k montáži.

Ovládanie olejového radiátora

Vyšší cena by měla znamenat i vyšší výkon

Mezi faktory ovlivňující výběr patří rozhodně cena produktů a také výrobce. Každý zákazník chce nakoupit co nejvýhodněji a za vyšší cenu očekává i vyšší kvalitu. Náš spotřebitelský test tak pro lepší srovnání zahrnuje levnější i dražší, výkonnější i méně výkonné modely. V jakých cenových kategoriích se tedy olejové radiátory na trhu pohybují a co za danou cenu nabízejí?

Nejlevnější modely naleznete v rozmezí 800 až 1 100 Kč. Radiátory mají nižší výkon, nižší spotřebu a menší počet žeber (max. 7), jsou tak vhodné k vytopení malých prostor. Regulace výkonu a termostat se vyskytují spíše výjimečně. Mají pouze základní bezpečnostní funkce – pojistku proti přehřátí a také u nich nebývají kolečka, což s ohledem na menší rozměry a hmotnost nepředstavuje problém.

Střední cenovou třídu (1 200 až 2 200 Kč) prezentují kvalitnější olejové radiátory s topným výkonem kolem 2 000 W. Mají větší počet žeber (9, 11), vyhřejí větší místnosti, umožňují regulovat výkon, disponují termostatem a mají také více bezpečnostních funkcí. Pojízdná kolečka a madlo by měly být samozřejmostí.

Větší rozměry, výkon i spotřeba. Modely s cenou kolem 2 500, 3 700, či dokonce 5 000 Kč patří k nejdražším olejovým radiátorům. Mohou být klasické žebrové nebo ploché, které zavěsíte na zeď, díky čemuž zaberou pouze zanedbatelný prostor. Vhodné jsou do velkých místností, umožňují regulovat výkon, mají termostat, vícero bezpečnostních funkcí, časovač, LED displej či ovládání na dálku. Avšak i v této cenové kategorii naleznete modely, které mají výkon stejný nebo srovnatelný s nejlevnějšími radiátory. Na druhou stranu tyto modely stále disponují větším množstvím funkcí nebo možností montáže na zeď.

Recenze chválí Sencor, Concept i Klarstein

Můžete najít olejové radiátory od ověřených i méně známých výrobců. V našem testu jsme se zaměřili na renomované značky, vybrané modely proto patří ke spolehlivým a dostupným. Oblíbená je téměř ve všech cenových kategoriích značka Sencor. Mezi levnějšími modely vyniká zejména ECG, Concept a Einhell. Ve střední cenové třídě zaujal již zmiňovaný Sencor, ale také Concept, Black & Decker či Tessa a z nejdražších modelů jsou žádané značky Klarstein, OneConcept i Rowenta.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zajímá vás ještě něco, co jste v článku nenašli? V takovém případě by vám sekce s často kladenými dotazy mohla pomoci. Pokud byste ani mezi nimi nenašli to, co hledáte, neváhejte a napište nám komentář. Rádi vám s výběrem olejového radiátoru pomůžeme i takovýmto způsobem.

V současnosti má téměř každý kvalitní olejový radiátor od ověřených výrobců ochrannou pojistku proti přehřátí, takže k tomu nemůže dojít. Informaci si však pro jistotu před koupí ověřte. 

V obou případech najdete výhody i nevýhody. Zmíníme některé z nich. Největší výhodou horkovzdušného konvektoru je zejména nižší pořizovací cena. Nevýhodou je nerovnoměrný a krátký ohřev, víření vzduchu/prachu a vysušování místnosti. Olejový radiátor bývá zase dražší a má vyšší spotřebu. Výhodou je snadná údržba, rovnoměrné proudění tepla a tepelná setrvačnost. 

Ano, olejové radiátory jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky, protože na rozdíl od jiných ohřívačů poskytují teplo, aniž by vířily vzduch (a tudíž i prach).

Ano, funguje na elektřinu a tím, že nic nespaluje, do ovzduší nedostává žádné škodlivé látky. Oleje by v kvalitních modelech měly být bez problémových příměsí (např. kerosin).

Concept RO3211

Příkon 2 300 W, 11 žeber, regulovatelný výkon, bezpečnostní ochrana proti přehřátí a zamrznutí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vyšší cena v případě olejového radiátoru Concept RO3211 odráží vyšší kvalitu. Vítěz testu s rozměry 51 × 64 × 28 cm (Š × V × H), hmotností necelých 13 kg a 11 žebry se těší oblibě mezi spotřebiteli. Pozitivní hodnocení chválila zejména výkonnost, snadnou manipulaci a tichý chod. Model je primárně vyroben z kovu, má plastové prvky, disponuje praktickou úchytkou na 1,7 m dlouhý kabel a pro snadnější manipulaci využijete integrovaná kolečka a držadlo.

Olejový radiátor má příkon a zároveň i maximální topný výkon 2 300 W. Výhodu představuje 3stupňová regulace výkonu – 1 000 / 1 300 / 2 300 W, přičemž spotřebitelé v rezenzích uváděli, že pro dobrou výkonnost radiátoru 3. stupeň ani nepotřebovali využít. Plusem je termostat, který umožňuje regulování topné teploty. V případě nastavení termostatu může být nevýhodou stupnice, která není označena ve stupních Celsia. Jinak by celkové ovládání nemělo představovat problém, protože model disponuje pouze 2 ovládacími prvky (volič výkonu a otočný ovladač na řízení termostatu).

Pozitivně vnímáme univerzálnost radiátoru, který je rozměrově vhodný i do malé místnosti, přičemž však dokáže akumulovat dostatečné množství tepla i pro větší prostory. Bezpečný provoz zajistí dvojitá tepelná pojistka proti přehřátí. Ta vypne radiátor v případě technické poruchy nebo při nesprávném používání. Model disponuje funkcí protimrazové ochrany, kterou využijete v místnosti s předměty citlivými na mráz. Zařízení se automaticky zapne na nízký výkon v momentě, kdy se teplota v místnosti bude blížit bodu mrazu (okolo 5 °C).

Pozitíva

Maximální výkon 2 300 W
3stupňová regulace výkonu
Bezpečnostní ochrana proti přehřívání a zamrznutí

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Větší spotřeba
Stupnice termostatu není ve stupních Celsia

Rozměry: 51 × 64 × 28 cm ● Hmotnost: 12,9 kg ● Počet žeber: 11 ● Příkon: 2 300 W ● Výkon: 1 000 / 1 300 / 2 300 W ● Napětí: 220–240 V ● Termostat: ano ● Materiál: kov a plast ● Funkce: bezpečnostní ochrana proti přehřátí a zamrznutí

Sencor SOH 6109BK

Příkon 2 000 W, 9 žeber, regulovatelný výkon, bezpečnostní ochrana proti přehřátí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Během svého průzkumu jsme mezi recenzované modely vybrali také tento olejový radiátor. Sencor patří v tomto segmentu mezi velmi aktivní výrobce, důkazem čehož je i širší nabídka olejových radiátorů. Velkou výhodou je poměr ceny a kvality. Tento model nás zaujal i díky řadě pozitivních recenzí. Příkonem 2 000 W se řadí k výkonnějším radiátorům plněným olejem. Černé provedení působí mnohem moderněji než klasická bílá žebra. Sencor disponuje termostatem – regulací výkonu ve 3 úrovních.

Rovněž můžete aktivovat ECO režim. Co se nám v případě cenově dostupného olejového radiátoru líbí, je ovládací panel s velkým LED displejem. Vypínač je sice umístěný trochu nelogicky z přední strany, ačkoli klidně mohl být přímo pod displejem, nicméně nejde o výraznější technický nedostatek. Na ovládacím panelu se nachází také časovač, regulujete na něm teplotu a můžete rovněž zvolit výkonnostní úroveň.

Olejový radiátor má ochranu proti přehřátí. Díky vzdálenosti žeber od sebe nehrozí přehřívání a teplo nesálá tak nárazově. Nevýhodou však je, že se radiátor trochu déle zahřívá. Radiátor váží něco přes 11 kg, v případě přesouvání však máte k dispozici také podvozek se 4 kolečky. A nemusíte se bát, žádný výraznější hluk nehrozí, což potvrdili i samotní spotřebitelé. Radiátor vzhledem k ceně nabídne přesně to, co od něj očekáváte.

Pozitíva

Dobré recenze
Design
Jednoduché ovládání

Negatíva

Delší doba zahřátí

Rozměry: 43,5 × 64 × 24,3 cm (Š × V × H) ● Hmotnost: 11,1 kg ● Počet žeber: 9 ● Příkon: 2 000 W ● Výkon: 800 W / 1 200 W / 2 000 W + ECO režim ● Napětí: 220–240 V ● Termostat: ano ● Materiál: kov a plast ● Funkce: ochrana proti přehřátí

Teesa TSA8034

Příkon 2 500 W, 11 žeber, regulace výkonu, funkce automatického vypnutí při převržení, dálkový ovladač.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V nabídce olejových radiátorů nás během průzkumu trhu zaujal i tento nenápadný výrobce. Olejový radiátor s 11 žebry Teesa TSA8034 již na první pohled zaujme svým jednoduchým, ale inovativním designem. Podvozek je vybaven transportními kolečky. Praktickou vychytávkou je také přihrádka na síťový kabel.

Olejový radiátor disponuje 11 žebry a maximální výkon ohřevu činí 2 500 W. Zařízení disponuje třemi režimy ohřevu. Samozřejmostí je nastavitelný termostat, který dokáže teplotu v místnosti automaticky regulovat. Automatická regulace teploty funguje na základě toho, jakou teplotu nastavíte. K tomu vám poslouží praktický LCD displej s dotykovými plochami, kde zvládnete teplotu regulovat. Tento inovativní prvek není jen praktický, ale také designově velmi poutavý.

Využít však můžete i dálkový ovladač. Stejně tak můžete za pomoci ovladače nebo přímo na radiátoru nastavit časovač, a to maximálně v intervalu 9 hodin. Elektrický olejový radiátor je vybaven ochranou proti přehřátí, rovněž má bezpečnostní spínač v případě převrácení.

Spotřebič je vyroben z povrchově ošetřeného kovu. Doplňkovým materiálem je tepelně odolný plast. Celá konstrukce váží méně než 8 kg. Napájecí kabel je dlouhý 145 cm. V souvislosti se síťovým kabelem považujeme za praktický prvek přihrádku na kabel, kde jej lze uchytit. Při uskladňování nebo přesouvání tak nemusíte kabel tahat po zemi. Výška radiátoru činí 63 cm, šířka 49 cm a hloubka pouze 23 cm. Nejde tudíž o žádného obra, který by v místnosti zabral velkou část prostoru.

Zákazníci jsou spokojení především s výkonem ohřevu, ale také s možnostmi, které nabízí ovládání. Většina si pochvaluje právě dálkový ovladač. Nicméně pozitivní ohlasy směřují i k velkému LCD displeji, kde máte zobrazenou teplotu, díky čemuž máte přehled o tom, jaká teplota je zrovna nastavena. Automatická regulace teploty podle nastavené teploty je rovněž vítanou funkcí. Komplexně jsou spotřebitelé mile překvapeni zpracováním. Nechybí ani transportní kolečka a praktická přihrádka na kabel. Nevýhodou je fakt, že výrobce nepatří mezi nejznámější, což někoho může odradit, na základě čehož pak raději sáhne po renomované značce. Jako alternativu v podobné cenové třídě doporučujeme olejový radiátor Sencor SOH 6109BK s LED displejem a výkonem 2 000 W.

Pozitíva

LCD displej s dotykovým ovládáním
Praktická přihrádka na kabel
Automatická regulace teploty

Negatíva

Méně známý výrobce

Jmenovitý výkon: 2 500 W ● Počet žeber: 11 ● Rozměry: 49 × 23 × 63 cm ● Hmotnost: 7,5 kg ● Termostat: ano ● Časovač: ano ● Materiál: kov + plast ● Bezpečnostní spínač při převrácení: ano ● Dálkové ovládání: ano

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Domácnost

Vaše hodnocení:
(88.6%)