Mobilní klimatizace Klarstein

Mobilní klimatizace Klarstein – recenze, test, zkušenosti

I vy byste si přáli zchladit se a skrýt před horkým letním počasím? Už si nemusíte lámat hlavu s tím, jak to udělat. Řešením je mobilní klimatizace. S touto klimatizací nemusíte řešit žádné stavební úpravy ve svém domě ani bytě, je lehká, přenosná a můžete ji využít i na cestách. Na trhu dnes najdete řadu výrobců, my jsme se rozhodli vám přiblížit mobilní klimatizace Klarstein. Pokud se vám tento praktický pomocník líbí, neváhejte a pokračujte ve čtení. Postupně vám představíme nejlepší mobilní klimatizace značky Klarstein, které jsme mezi sebou porovnali. Vycházeli jsme z reálných zkušeností zákazníků, abychom vám mohli představit výhody i nevýhody každého produktu.

Publikované: 21.07.2022
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou mobilní klimatizaci Klarstein koupit?

Výběr mobilní klimatizace není snadný. Je to větší investice do budoucnosti, její výběr byste si proto měli dobře promyslet. Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak vybrat mobilní klimatizaci a na jaké parametry si dávat pozor, připravili jsme pro vás test mobilních klimatizací, kde se dozvíte vše důležité. Každý model klimatizace má své plusy i minusy a disponuje různými funkcemi, ze kterých si musíte vybrat ty, které jsou pro vás důležité. Jelikož je značka Klarstein na trhu velmi oblíbená, rozhodli jsme se zpracovat recenze jednotlivých modelů z její nabídky. Pokud se chcete k informacím dostat rychle, tak vás zaujme náš užší výběr produktů, ve kterém si představíme tři favority. Pokud se však potřebujete o produktech dozvědět co nejvíce informací a zajímá vás, které jsou dostupné na trhu, pak si určitě přečtěte i kompletní recenze, které naleznete níže.

Názov Hodnotenie Detail
Metrobreeze New York 9   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Pure Blizzard 3   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Grandbreeze Pro   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Klarstein Metrobreeze 9 New York

Klarstein Metrobreeze 9 New York

Chladicí výkon 2,6 kW, teploty od 7 do 30 °C, tři úrovně chlazení, odvlhčování vzduchu.

Zobrazit více info

Mobilní klimatizace Metrobreeze 9 New York vám poskytne chladný a čistý vzduch během horkých dnů. Zařízení disponuje výkonným a úsporným kompresorem k chlazení vzduchu o výkonu 2,6 kW, což odpovídá energetické třídě A. Teplotu si můžete regulovat v rozmezí 7–30 °C. Má různé režimy a nastavení, jako je například časovač nebo Sleep Mode. Všechny funkce lze pohodlně řídit pomocí dálkového ovladače. Nevýhodou nejen tohoto modelu, ale obecně mobilních klimatizací je vyšší hlučnost.

Pre náročných
Klarstein Grandbreeze Eco

Klarstein Grandbreeze Eco

Chladicí výkon 3,5 kW, teploty od 18 do 32 °C, tři režimy, průtok vzduchu 460 m³/h, max. plocha místnosti 59 m2. 

Zobrazit více info

Mobilní klimatizace Klarstein Grandbreeze Eco 12K je vhodnou volbou do místností o max. výměře 59 m2. Teplotu lze nastavit v rozmezí 18 až 32 °C. Chladicí výkon je 12 000 BTU, klimatizace se však řadí do energetické třídy A+. Jedná se o klimatizaci, ventilátor a odvlhčovač v jednom.

Náš TIP
Klarstein Iceblock Prosmart 12

Klarstein Iceblock Prosmart 12

Chladicí výkon 3,5 kW, teploty od 16 do 31 °C, tři úrovně chlazení, na výběr je chlazení, ohřívání a odvlhčování, průtok vzduchu 340 m³/h.

Zobrazit více info

Za povšimnutí stojí také mobilní klimatizace Klarstein Iceblock Prosmart 12, která je zařízením 3 v 1. Umožňuje vzduch chladit i odvlhčovat a funguje jako ventilátor. Klimatizace je určena do místností o velikosti 59 m², průtok vzduchu dosahuje hodnoty 340 m³/h. Hladina hluku se v případě tohoto modelu dostala na hodnotu 60 dB.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Při výběru jednotlivých produktů hrají velkou roli důležité parametry. Na základě nich si pak můžete vybrat přesně takový model mobilní klimatizace, který vám bude nejvíce vyhovovat. Mezi základní parametry určitě patří výkon, chladicí plocha či energetická třída. Důležité jsou zejména ty vlastnosti, které vnímá spotřebitel i v praxi. Tou je například hlučnost. Jelikož jsme jednotlivé produkty poctivě studovali, zhodnotili jsme, které parametry jsou pro zákazníky nejdůležitější a o které se nejvíce zajímají. Níže jsme vám je vypsali a uspořádali podle důležitosti. Při výběru se s nimi určitě setkáte.

Chladicí výkon
Chladicí plocha
Spotřeba elektrické energie
Hlučnost
Kompaktnost
Způsob odstranění kondenzátu
Přídavné funkce

Kromě parametrů hrají při výběru produktů velkou roli také spotřebitelské recenze. Zákazníkovi při rozhodování pomůže, když se dozví o produktu i od lidí, kteří ho již vlastní a mají s ním dlouhodobé zkušenosti. Proto jsme se i my při srovnání jednotlivých modelů zaměřili nejen na důležité parametry, ale také na názory spotřebitelů. Ty jsme vybírali z tuzemska i ze zahraničí. V TestMagazínu pro vás hledáme tu nejvyšší kvalitu a věříme, že vám ji poskytne i značka Klarstein. Pokud máte zájem o nákup klimatizace Klarstein, doporučujeme vám oficiální obchod klarstein.cz nebo electronic-star.cz. S různými informacemi a dostupností nám pomohl portál Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze mobilních klimatizací Klarstein

Účel klimatizace je každému jasný. Plní jednu důležitou funkci, tou je ochlazování vzduchu v místnosti. Kromě ní však často mnohé modely dokážou daleko víc. Fungují jako topení nebo také jako odvlhčovače vzduchu. Oproti stacionárním klimatizacím mají zásadní výhodu, že umožňují přesun do jakékoli části vašeho interiéru. Rovněž mají nižší pořizovací cenu. Nevýhodou bývá jejich hlučnější chod. V nabídce značky Klarstein naleznete mnoho druhů mobilních klimatizací. Postupně si představíme několik favoritů. Tyto klimatizace často disponují dálkovým ovládáním a mnoha užitečnými funkcemi, které vám jednotlivě představíme blíže. Testy jsou nezávislé a žádný produkt není cíleně propagován. Jelikož jsme vycházeli i ze spotřebitelských recenzí, dozvíte se o každém výrobku nejen jeho pozitivní vlastnosti, ale i ty negativní.

Víťaz testu

Klarstein Metrobreeze 9 New York

Chladicí výkon 2,6 kW, teploty od 7 do 30 °C, tři úrovně chlazení, odvlhčování vzduchu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Mobilní klimatizace Klarstein Metrobreeze 9 New York vám pomocí ventilátoru a odvlhčovače vytvoří příjemné klima v místnosti během horkých letních dnů. Zařízení disponuje výkonným, ale přitom úsporným kompresorem k chlazení vzduchu o výkonu 9 000 BTU, což odpovídá 2,6 kW a energetické třídě A. Teplotu lze nastavit v rozmezí 7–30 °C podle toho, zda chcete vzduch ochlazovat, nebo ohřívat. Tato klimatizace zaujme nejen výkonem, ale také designem. Konstrukce v černé nebo bílé barvě doplní každé vybavení místnosti. Nechybí jí ani zabudovaná kolečka, takže ji můžete přesouvat.

Ventilátor umožňuje si za účelem optimálního rozdělení tepla v místnosti vybrat ze tří rychlostních stupňů. Oceňujeme, že směr proudění vzduchu lze díky horizontálním lamelám nastavit. Z hlediska dalšího zlepšení klimatu v místnosti má klimatizace integrovaný odvlhčovač vzduchu, který rychle odstraní vlhký vzduch, odebere přebytečnou vodu a zachytí ji. Za hodinu skončí v interní nádrži 1,9 litru vody (cca 45 litrů za den). Jakmile je nádrž plná, odvlhčovač se deaktivuje a na potřebu vyprázdnění vás upozorní výstražná LED kontrolka.

Klimatizaci nechybí funkce časovače, se kterým si pohodlně nastavíte spuštění a vypnutí chlazení. Tuto možnost chválíme, umožňuje chlazení nastavit, když jste v práci, díky čemuž se vrátíte do vychlazeného bytu. Další užitečnou funkcí je Sleep Mode. Všechny funkce, které zařízení nabízí, můžete pohodlně ovládat pomocí dálkového ovladače. Ten má navíc i vlastní displej, na kterém uvidíte všechna nastavení. Instalace je jednoduchá. Jako plus vnímáme sadu na montáž na okno, která je součástí balení.

Model Klarstein Metrobreeze 9 New York je středním modelem z řady Metrobreeze New York. Pokud byste si naopak přáli toto zařízení s vyšším výkonem, bude se vám hodit model Metrobreeze New York Smart 12k. Chladicí výkon odpovídá 3,5 kW, tudíž je zařízení vhodné do místnosti o velikosti od 35 do 59 m2. Všechny tyto modely mají stejná nastavení, ale liší se od sebe výkonem.

V recenzích od spotřebitelů jsme se setkali převážně s pozitivními reakcemi. Zákazníci nejvíce vyzdvihují dostatečný chladicí výkon a různé režimy, které tato klimatizace nabízí. My ji hodnotíme jako výbornou z hlediska poměru ceny a výkonu. Za minus považujeme hlučný chod.

Pozitíva

Výkonný odvlhčovač vzduchu
Jednoduché ovládání a instalace
Doplňkové funkce

Negatíva

Hlučný chod

Chladicí výkon: 2,6 kW ● Maximální plocha k chlazení: 44 m2 ● Energ. třída chlazení: A ● Max. hlučnost: 62 dB ● Hmotnost: 28 kg ● Dálkové ovládání: ano

Pre náročných

Klarstein Grandbreeze Eco

Chladicí výkon 3,5 kW, teploty od 18 do 32 °C, tři režimy, průtok vzduchu 460 m³/h, max. plocha místnosti 59 m2. 

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte účinnější klimatizaci s vyšším výkonem a nevadí vám vyšší pořizovací cena, pak se vám bude líbit další model značky Klarstein, konkrétně Grandbreeze Eco. S chladicím výkonem 12 000 BTU, což je 3,5 kW, vytvoří klimatizace v místnostech příjemnou teplotu od 18 do 32 °C. Je vhodná do místnosti o rozloze do 59 m2. Průtok vzduchu dosahuje až 460 m³/h.

Vyšší výkon přitom nemusí být drahý. Klimatizace je úsporná a zasloužila si třídu energetické účinnosti A+. Když vezmeme v úvahu model se stejným výkonem Klarstein Iceblock Prosmart 12, tak nad ním vyniká nejen úsporností, ale také větším průtokem vzduchu. Má sice vyšší hmotnost, ale to nepovažujeme za nevýhodu. Hlučnost dosahuje maximálně 63,5 dB. Chladný vzduch můžete do místnosti distribuovat jako jemný vánek nebo jako silný vítr. Chcete-li pouze povzbudit cirkulaci vzduchu, můžete nechat samostatně pracovat jen ventilátor. Kromě toho vás zařízení se svojí integrovanou funkcí odvlhčovače dokáže zbavit teplého a vlhkého vzduchu v domácnosti.

Samozřejmostí této klimatizace jsou funkce jako programovatelný časovač a režim spánku. Časovač dokáže spustit nebo zastavit klimatizaci po uplynutí zvolené doby a režim spánku pomalu zeslabuje provoz chlazení. Všechny funkce klimatizace Klarstein Grandbreeze Eco 12K můžete nastavit buď na přehledném ovládacím panelu zařízení, nebo pohodlně pomocí dálkového ovladače. Tato klimatizace díky čistým liniím a elegantní konstrukci zapadne do každého obytného nebo pracovního prostředí. Součástí balení jsou samozřejmě všechny díly potřebné k připojení klimatizace, jako jsou odpadní hadice a těsnění do okna.

Vícero spotřebitelů oceňuje vysoký výkon klimatizace a možnost používání v každém ročním období. Nabízí také různé režimy a je flexibilně nastavitelná. Oceňujeme i její design. Hlučnost dosahuje 63 dB, ale v případě tiššího chodu činí maximální úroveň hluku 55 dB. Klimatizace je za vyšší pořizovací cenu, ta je však vzhledem k výkonu přiměřená. Klimatizaci nicméně chybí ovládání prostřednictvím aplikace.

Pozitíva

Vysoký výkon
Design
Funkce klimatizace

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Chybí ovládání prostřednictvím aplikace

Chladicí výkon: 3,5 kW ● Maximální plocha místnosti: 59 m2 ● Maximální průtok vzduchu: 460 m3/h ● Energ. třída chlazení: A+ ● Max. hlučnost: 63,5 dB ● Hmotnost: 33,5 kg ● Dálkové ovládání: ano

Náš TIP

Klarstein Iceblock Prosmart 12

Chladicí výkon 3,5 kW, teploty od 16 do 31 °C, tři úrovně chlazení, na výběr je chlazení, ohřívání a odvlhčování, průtok vzduchu 340 m³/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Mobilní klimatizace Klarstein Iceblock Prosmart 12 nabízí vysoký výkon. Její výkonný chladicí kompresor pracuje s 12 000 BTU, resp. 3,5 kW v energetické třídě účinnosti A. Klimatizace zůstává navzdory výkonnosti úsporná a šetrná k životnímu prostředí i při nepřetržitém provozu. Je vhodná do větších prostorů (o maximální ploše 59 m2). Hlučnost zůstává podobná jako u předchozích modelů.

Její předností je, že vyniká účinností. Jedná se o zařízení 3 v 1 – klimatizace, ventilátor a odvlhčovač vzduchu. Jako klimatizace ochlazuje během horkých dní prostor na požadovanou teplotu v rozmezí 16 až 31 °C. Integrovaný ventilátor distribuuje vychlazený vzduch po celé místnosti díky třem úrovním výkonu a cirkulaci vzduchu 340 m³/h. Funkce odvlhčovače vzduchu funguje buď ve spolupráci s chlazením vzduchu, nebo individuálně.

Tento model od nás dostává plus za ovládání. Nejenže máte k dispozici dálkový ovladač nebo ovládací panel, ale také možnost ovládání pomocí smartphonu. U modelu Klarstein Metrobreeze Rom si za model Smart musíte připlatit. Díky aplikaci Klarstein a připojení k síti WLAN lze zařízení Iceblock Prosmart 12 snadno ovládat odkudkoli pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Velkou výhodou je tato možnost třeba v případě, kdy zapomenete vypnout klimatizaci. Ať už jde o ovládání na zařízení, prostřednictvím aplikace nebo dálkového ovladače, klimatizace má k dispozici řadu dalších funkcí, jako například oscilaci otvoru ventilátoru nebo 24hodinový programovatelný časovač zapnutí/vypnutí. Stavové LED diody přehledně zobrazují výběr funkcí. Jednoduchost vás potěší i při instalaci. Za účelem rychlé instalace má v balení dvě těsnicí sady, jednu pro posuvná a jednu pro sklápěcí okna. Vzduchová hadice, kterou lze vytáhnout do délky 1,5 m, a kolečka s hladkým chodem usnadňují umístění a umožňují také snadné přemístění klimatizace.

Z pohledu zákazníků je toto zařízení velice kvalitní a výkonné. Vyzdvihují design, funkce a také ovládání prostřednictvím mobilní aplikace. Plusem je také dobrá cena. My tento produkt hodnotíme jako výborný z hlediska poměru ceny a výkonu. Pokud jde o nevýhody, ty jsme, s výjimkou hlasitějšího chodu, žádné nenašli.

Pozitíva

Zařízení 3 v 1
Ovládání prostřednictvím aplikace
Příznivá cena

Negatíva

Žádné výrazné jsme nenašli

Chladicí výkon: 3,5 kW ● Maximální plocha k chlazení: 59 m2 ● Maximální průtok vzduchu: 340 m3/h ● Energ. třída chlazení: A ● Max. hlučnost: 60 dB ● Hmotnost: 24 kg ● Dálkové ovládání: ano

Klarstein Metrobreeze Rom

Chladicí výkon 3 kW, teploty od 18 do 30 °C, tři úrovně chlazení, průtok vzduchu 330 m³/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model Metrobreeze Rom nabízí výkon 3,0 kW. Průtok vzduchu dosahuje maximálně 330 m3/h. Klimatizace je určená pro místnosti od 29 do 49 m2. Teplotu si můžete nastavit od 18 do 30 °C. Klimatizace patří do energetické třídy A+. Ať už si přejete jemný vánek nebo silný vítr, zaručí vám ho ventilátor nastavitelný ve třech stupních. Chcete-li jen stimulovat proudění vzduchu, pak můžete nechat pracovat pouze samotný ventilátor, který bude navíc šetřit energii.

Designem je podobná modelu Metrobreeze 9 New York. Opět je dostupná v černé nebo bílé barvě. Čisté linie a minimalistické provedení považujeme za dobrou volbu, jelikož umožňují klimatizaci začlenit do jakéhokoliv obytného i pracovního prostředí. Oceňujeme, že součástí balení jsou všechny části potřebné k připojení klimatizace. Za účelem snadného přesouvání má zařízení hladce pohyblivá kolečka. Nechybí funkce časovače ani režim spánku, při kterém se chladicí výkon sníží na nejnižší rychlost a po sedmi hodinách se zařízení vypne. Ovládání zajišťuje ovládací panel na horní straně zařízení s LCD displejem nebo dálkový ovladač.

Asi vás nepřekvapí, když opět zmíníme hlučný chod, který u mobilních klimatizací bývá poměrně častým problémem. Spotřebitelé vyzdvihují přijatelnou pořizovací cenu za opravdu kvalitní výrobek. Škoda, že si za smart verzi musíte připlatit.

Pozitíva

Efektivní a rychlé chlazení
Elegantní design
Přijatelná pořizovací cena

Negatíva

Hlučnost
Příplatek za smart verzi

Chladicí výkon: 3,0 kW ● Maximální plocha k chlazení: 49 m2 ● Maximální průtok vzduchu: 330 m3/h ● Energ. třída chlazení: A+ ● Max. hlučnost: 63 dB ● Hmotnost: 24 kg ● Dálkové ovládání: ano

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Mobilní klimatizace se rok od roku stávají oblíbenějšími. Není nic lepšího, než když se vrátíte z letních veder do příjemně vychlazeného prostředí. Jejich výhodou je, že je můžete přesouvat do různých místností. Hodí se vám i v případě, že bydlíte v paneláku nebo nemáte chuť na stavební úpravy. V tomto testu jsme vám představili mobilní klimatizace od německé firmy Klarstein. Výrobci dbají na výkonnost zařízení, nízkou spotřebu, mnoho funkcí a v neposlední řadě také na elegantní design zařízení. Setkáte se s levnějšími i dražšími modely, které nabízejí i ovládání prostřednictvím aplikace. V této části vám představíme ještě jeden důležitý parametr, kterým je míra prodejnosti jednotlivých modelů. Pokud chcete vědět, která z mobilních klimatizací Klarstein se prodává nejvíc, tak nahlédněte do naší tabulky níže. Údaje o prodejnosti sesbíral portál Heureka a my je vzhledem k přetrvávajícímu zájmu o mobilní klimatizace pravidelně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Kraftwerk Smart 12K5*Zobrazit produkt
Klarstein Metrobreeze 9 Paris5*Zobrazit produkt
Pure Blizzard 35*Zobrazit produkt
Klarstein Iceblock5*Zobrazit produkt
Klarstein Grandbreeze Eco5*Zobrazit produkt

Otázky a odpovědi – FAQ

Rozhodli jste se pro koupi mobilní klimatizace od značky Klarstein a máte nějakou otázku, která zatím nebyla zodpovězena? Ať už vás trápí, který model si vybrat, nebo jen potřebujete doplnit nějakou informaci, neváhejte a zeptejte se. Vaše otázky sledujeme a snažíme se vždy odpovědět co možná nejdříve. Odpovědi na pár často kladených otázek naleznete níže.

Klimatizaci si vybírejte podle toho, jak velký prostor chcete vychladit. Značka Klarstein nabízí modely k chlazení prostorů o ploše do 44 m2, 49 m2 nebo do 59 m2. Od toho se odvíjí i výkon zařízení. Klimatizace s nižším výkonem, a to kolem 2,6 kW, jsou vhodné pro menší místnosti a ty s výkonem 3,5 kW pro větší. Dále jsou důležité funkce, které nabízejí, a v neposlední řadě i spotřeba energie. Musíme vyzdvihnout, že značka Klarstein nabízí výrobky, které jsou zařazeny do třídy A nebo A+. Nezapomeňte, že mobilní klimatizace jsou hlučnější, tak na to myslete při výběru a instalaci.

Vzhledem k tomu, že mobilní klimatizace dokáže ochladit jen místnost, ve které se nachází, umístění si dobře promyslete. Je vhodná do objektů, kde nelze instalovat klasickou, nástěnnou klimatizaci. Hodí se především do kanceláře, obývacího pokoje nebo tam, kde vám nebude vadit její hlučnější chod. Do ložnice ji nedoporučujeme.

Setkáte se s různými režimy chlazení a s nastavením intenzity foukání. Samozřejmostí je nastavení teploty dle vašich představ. Nechybí jim časovač, který oceníte zvláště tehdy, když nejste doma a chcete se vrátit do příjemně vychlazené místnosti. Časovač umožňuje zapnutí i vypnutí zařízení za zvolenou dobu. Další funkcí je režim spánku, při kterém se chod klimatizace zpomalí a sníží se její hlučnost. Ovládání je u všech modelů zajištěno dálkovým ovladačem. U dražších modelů se setkáte i s ovládáním prostřednictvím aplikace.

Klarstein New Breeze 9

Chladicí výkon na úrovni 2,7 kW, teploty od 16 do 30 °C, čtyři úrovně chlazení, na výběr je chlazení, ohřívání a sušení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

S atraktivními parametry přišla na trh i mobilní klimatizace Klarstein New Breeze 9. Ta nabízí chladicí výkon na úrovni 2,7 kW, díky čemuž je schopna generovat teploty od 16 do 30 °C. Po vzoru ostatních klimatizačních jednotek se sem výrobce rozhodl zakomponovat ekologické chladivo R290, které při svém použití zanechává minimální uhlíkovou stopu. Mobilní klimatizace Klarstein New Breeze je vhodná především do menších místností, pro dosažení optimálních výsledků je doporučeno maximálně 26 m² prostoru. Efektivitou chlazení se však rozhodně nemůže rovnat mobilní klimatizaci Whirlpool PACW29HP s chladicím výkonem 4 kW.

Výrobce v tomto případě neuvádí konkrétní průtok vzduchu. Popis výrobce hovoří jen o 4 stupních ventilátoru, které má spotřebitel možnost nastavit. Klimatizaci z dílny německého výrobce Klarstein je možné ovládat pomocí dotykového panelu na těle samotného zařízení, ale na své si přijdou i uživatelé, kteří mají rádi komfortnější způsoby. Stejně dobře totiž poslouží i přibalený dálkový ovladač.

Klimatizace Klarstein New Breeze 9 nabízí zmíněné čtyři úrovně chlazení (nízkou, střední, vysokou a automatickou), přičemž uživatel si může zvolit mezi chlazením, ohříváním a sušením, které odstraní kondenzovanou vodu z klimatizační jednotky. V porovnání se svou konkurencí je menší i lehčí, disponuje rozměry 77 × 29,5 × 36 cm a její váha se zastavila na hodnotě 24,3 kg.

Pozitíva

Design klimatizační jednotky
4rychlostní ventilátor
Odstranění kondenzátu sušením

Negatíva

Méně přesné informace od výrobce
Pro menší místnosti
Větší hlučnost

Chladicí výkon: 2,6 kW ● Příkon: 1 000 W ● Energ. třída chlazení: - ● Průtok vzduchu: - m3/h ● Max. hlučnost: 64 dB ● Hmotnost: 24,3 kg

Klarstein Ion Breeze

Chladicí výkon 2,6 kW, teploty od 16 do 32 °C, čtyři úrovně chlazení, pět režimů, průtok vzduchu 410 m³/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model Ion Breeze od společnosti Klarstein má chladicí výkon 9 000 BTU/h (2 600 W) a dosahuje přesvědčivého průtoku vzduchu 410 m³/h. Tato mobilní klimatizace se vyznačuje tím, že je obzvláště energeticky efektivní a šetrná k životnímu prostředí. K chlazení používá přírodní chladicí prostředek R290. Je zařazena do energetické třídy A.

Na výběr nabízí různé režimy jako auto, cool, dry, fan a heat. Zaručují větrání místnosti přizpůsobené situaci a dále je rozšiřují čtyři různé síly větru. Užitečná je i nastavitelná oscilace a pohodlné nastavení teploty od 16 do 32 °C v režimu chlazení. Pokud se někam chystáte a přejete si vrátit se do vychlazené místnosti, určitě uvítáte i funkci časovače. Chválíme pohodlné ovládání na dálku pomocí dálkového ovladače s rozsáhlými nastaveními. Výrobce v popisu zmiňuje tichý chod přístroje, který oceníte v prostředích citlivých na hluk, jako jsou kanceláře či ložnice. Tento model nabízí stejný výkon jako klimatizace Metrobreeze Miami. Funkce mají velmi podobné, rozdílem však je, že model Ion Breeze nabízí větší průtok vzduchu, a výhodou je také přírodní chladicí prostředek. Za tento model si však připlatíte.

V případě mobilní klimatizace Klarstein Ion Breeze spotřebitelé oceňují výkonnost, rychlé ochlazení místnosti i širokou škálu funkcí. Plusem je nízká spotřeba energie. Mile nás překvapilo, když jsme v recenzích našli pozitivní ohlasy na nižší hlučnost přístroje. Do místnosti na spaní bychom ji však nedoporučovali. Vzhledem k výkonu je vhodná do menších prostorů.

Pozitíva

Nižší hlučnost
Přírodní chladicí prostředek
Nízká spotřeba energie

Negatíva

Chybí ovládání prostřednictvím aplikace

Chladicí výkon: 2,6 kW ● Maximální plocha k chlazení: 44 m2 ● Maximální průtok vzduchu: 410 m3/h ● Energ. třída chlazení: A ● Max. hlučnost: 64 dB ● Hmotnost: 36 kg ● Dálkové ovládání: ano

Lacná kvalita

Klarstein Iceblock Ecosmart 9

Chladicí výkon 2,6 kW, teploty od 16 do 31 °C, dvě úrovně chlazení, na výběr je chlazení/klimatizace, ventilátor a odvlhčování, průtok vzduchu 330 m³/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

O letní vedra se postará i model Klarstein Iceblock Ecosmart 9. Jeho chladicí kompresor pracuje s 9 000 BTU, resp. 2 600 W ve třídě energetické účinnosti A, takže je zařízení úsporné a šetrné k životnímu prostředí. Tato klimatizace je podobná modelu Klarstein Iceblock Prosmart 12. Má však nižší výkon, proto je vhodná do menších prostorů (o maximální výměře 44 m2). Potěší vás i přijatelnou pořizovací cenou.

Funguje na podobném principu jako model Prosmart 12. Nabízí tři režimy využitelnosti jako klimatizace, ventilátor i odvlhčovač vzduchu. Teplotu si můžete nastavit od 16 do 31 °C. Integrovaný ventilátor se dvěma úrovněmi výkonu distribuuje vychlazený vzduch do celé místnosti a funkce odvlhčování filtruje ze vzduchu 1 l vlhkosti za hodinu. Opět vyzdvihujeme jednoduchost ovládání. Díky aplikaci Klarstein a připojení k síti WLAN lze zařízení Iceblock Ecosmart 9 snadno ovládat pomocí chytrého telefonu. Horní ovládací panel zase zajišťuje jednoduché manuální ovládání. Dodávaný dálkový ovladač rovněž nabízí možnost pohodlného ovládání. Klimatizace disponuje dalšími funkcemi, jako je například manuální oscilace otvoru ventilátoru nebo 24hodinový programovatelný časovač zapnutí/vypnutí. Výběr funkcí vám zobrazí stavové LED diody. V balení se nacházejí dvě těsnicí sady, jedna pro posuvná okna a druhá pro sklápěcí okna. Samozřejmostí je i 1,5m vzduchová hadice a kolečka s hladkým chodem, která vám usnadní přemístění klimatizace.

Názory na tento model mobilní klimatizace Iceblock Ecosmart 9 jsou stejné jako na model Iceblock Prosmart 12. Je vhodný spíše do menších místností a nepotěší vás hlučností. Naopak s výkonem a účinností chlazení budete určitě spokojení. Pokud nemáte k dispozici velký rozpočet, pak je pro vás tato klimatizace ideální volbou.

Pozitíva

Cena
Funkce
Ovládání prostřednictvím aplikace

Negatíva

Vhodná do menších prostorů
Hlasitý chod

Chladicí výkon: 2,6 kW ● Maximální plocha k chlazení: 44 m2 ● Maximální průtok vzduchu: 330 m3/h ● Energ. třída chlazení: A ● Max. hlučnost: 65 dB ● Hmotnost: 24 kg ● Dálkové ovládání: ano

Klarstein Metrobreeze Miami

Chladicí výkon 2,6 kW, teploty od 16 do 31 °C, tři úrovně chlazení, na výběr je chlazení, ventilace a odvlhčování, průtok vzduchu 380 m³/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Klimatizace Klarstein Metrobreeze Miami nabízí slušný chladicí výkon 2,6 kW, podobně jako model Klarstein Iceblock Ecosmart. Průtok vzduchu u ní dosahuje maximálně 380 m3/h. Je určena do standardně velkých místností (od 26 do 44 m2). Teplotu si můžete nastavit od 16 do 31 °C. Klimatizace patří do energetické třídy A.

Při výběru režimu máte na výběr čtyři možnosti, a to chlazení, odvlhčování vzduchu, ventilaci a doplňkový, automatický režim. Sílu větru lze vybrat ze tří předvolených hodnot. Samotný displej zařízení je dotykový a umožňuje vám nastavit si oscilaci otvoru ventilátoru, časovač a aktivovat či deaktivovat režim spánku. Ten zajišťuje regulaci zvolené teploty při snížené hlučnosti zařízení. Hlučnost dosahuje 65 dB, což je poměrně vysoká hodnota. K dalšímu nastavení bez nutnosti opustit své místo lze použít i přibalené dálkové ovládání. Díky kolečkům ji v případě potřeby dokážete snadno přemístit z jednoho pokoje do druhého a následně můžete připojit vzduchovou hadici o délce 1,5 m. Za účelem takového zapojování je součástí balení sada těsnění pro sklopná i posuvná okna.

I v tomto případě byla v recenzích zmiňována vyšší hlučnost. Proto záleží na tom, kde máte klimatizaci umístěnou. Pokud to není přímo v ložnici, nemusí to být až tak velký nedostatek, případně vám může pomoci výše zmíněný režim spánku. Spotřebitelé vyzdvihují moderní design klimatizace a výkon dostatečný i pro větší místnosti. Pozitivní stránkou klimatizace je i nižší pořizovací cena.

Pozitíva

Pořizovací cena
Čtyři režimy
Moderní design

Negatíva

Vyšší hlučnost
Vhodná do menších prostorů

Chladicí výkon: 2,6 kW ● Maximální plocha k chlazení: 44 m2 ● Maximální průtok vzduchu: 380 m3/h ● Energ. třída chlazení: A ● Max. hlučnost: 65 dB ● Hmotnost: 24,5 kg ● Dálkové ovládání: ano

Klarstein New Breeze Eco

Chladicí výkon 2,9 kW, teploty od 16 do 30 °C, tři úrovně chlazení, na výběr je chlazení, sušení, odvlhčování a automatický režim, průtok vzduchu 360 m³/h.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Přejete si mít ve svém obytném prostoru či kanceláři v letních vedrech příjemný chládek? S tím vám pomůže i přenosný klimatizační systém Klarstein New Breeze Eco. Navzdory svému silnému výkonu je obzvláště energeticky efektivní a šetrný k životnímu prostředí. Zařízení má chladicí výkon 10 000 BTU/h, což je 2,9 kW, a dosahuje přesvědčivého průtoku vzduchu 360 m³/h. Navzdory výkonnosti je klimatizace zařazena do energetické třídy A+. Svými parametry se podobá předchozímu modelu Klarstein Metrobreeze Rom.

Klimatizace využívá k chlazení pouze přírodní a ekologické chladivo R290. Na výběr máte čtyři různé režimy (automatický, chlazení, sušení neboli odvlhčování a ventilátor), jež zaručují větrání místnosti přizpůsobené situaci, kterou navíc doplňují tři úrovně ventilace. Automatická (horizontální) a manuální (vertikální) oscilace zajišťují, že chlad je rozprostřen po celé místnosti. V režimu chlazení si můžete nastavit teplotu od 16 °C do 30 °C. Toto rozpětí považujeme za dostatečné. Maximální hlučnost může dosáhnout 64 dB, což je poměrně rušivé. Avšak při nejnižším nastavení hluk dosahuje pouhých 48 dB. Zařízení nechybí ani časovač, se kterým si přesně stanovíte dobu zapnutí a vypnutí přístroje. Přístroj můžete ovládat pomocí dálkového ovladače, který je součástí balení.

Spotřebitelé jsou dle pozitivních recenzí s výrobkem spokojení. Jednoduše se ovládá, má dostatečný výkon, a dokonce i WiFi připojení, tudíž ho lze ovládat i prostřednictvím aplikace v mobilu. Chod je i v tomto případě hlučnější, proto doporučujeme klimatizaci umístit do chodby nebo místnosti, kde vám větší hluk nebude vadit. Mřížky ke směrování vzduchu lze nastavit pouze manuálně.

Pozitíva

Nízká spotřeba energie
Rychlé chlazení
Jednoduché ovládání

Negatíva

Hlučnost

Chladicí výkon: 2,9 kW ● Maximální plocha k chlazení: 49 m2 ● Maximální průtok vzduchu: 360 m3/h ● Energ. třída chlazení: A+ ● Max. hlučnost: 64 dB ● Hmotnost: 36 kg ● Dálkové ovládání: ano

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Klimatizace

Vaše hodnocení:
(92.6%)