Dámské tenisky na běhání

Nejlepší dámské běžecké tenisky 2024 + recenze

Dnes už rozhodně nelze dělit sporty na čistě mužské nebo ženské. Pokud i nějaké více mužské nebo více ženské sporty existují, běh to není. Běh je koneckonců pro člověka jedním z nejpřirozenějších pohybů. My jsme pro dámy připravili výběr těch nejlepších tenisek na běhání, které na našem trhu jsou. Více než 60 hodin jsme analyzovali reference zákazníků a zahraniční spotřebitelské testy a studovali jsme i vlastnosti dámské běžecké obuvi. Z našeho srovnání vzešly vítězně běžecké tenisky Adidas Ultraboost 22 W.

Publikované: 14.05.2021
Aktualizované: 03.04.2024

Jaké dámské běžecké tenisky koupit?

V případě koupě tenisek na běhání není rychlé rozhodování zrovna nejlepší, nicméně nám můžete důvěřovat. Nabízíme vám přehlednou tabulku TOP 3 produktů, které v našem testu získaly speciální přívlastky a zaujaly z konkrétních důvodů. Vždy však výběr přizpůsobte svým potřebám. Je důležité myslet na techniku běhu, ale stejně tak i na kvalitní běžeckou obuv.

Názov Hodnotenie Detail
Adidas Ultraboost 22 W   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Adidas Summer.Ready   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Hoka One One Clifton   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Adidas Ultraboost 22 W

Adidas Ultraboost 22 W

Podrážka s technologií Continental se skvělou přilnavostí, technologie LEP, vysoká míra tlumení, vhodné na závody i tréninkové běhy.

Zobrazit více info

Dámská běžecká obuv značky Adidas je vhodná na tréninkový i objemový běh. Adidas Ultraboost 22 využívá technologii LEP (Linear Energy Push), čímž zajišťuje optimální stabilitu a komfort chodidla při běhu. Špička je anatomicky tvarovaná a speciální prvek Torsion System se stará o lepší dynamiku chodidla. Za účelem dokonalé přilnavosti k povrchu a zvýšení efektivity při odrazu podrážka využívá technologie značky Continental. Svršek bot je z prodyšné textilie.

Cenový trhák
Adidas SL20.2 Summer.Ready

Adidas SL20.2 Summer.Ready

Střední míra tlumení, technologie Lightstrike, EVA pěna v mezipodrážce, technologie Continental, vhodné pro dynamičtější běh, rekreační běh nebo trasy do 10 až 15 km.

Zobrazit více info

K levnějším, avšak kvalitním běžeckým teniskám řadíme tento model od firmy Adidas. Pro tlumení využívají tenisky ověřenou kvalitu EVA pěny. Zadní část boty velmi dobře fixuje patu a šetří achilovku. Speciální podrážka Continental je velmi pružná a dopomáhá k lepšímu odrazu. Velmi dobře také fixují chodidlo.

Náš TIP
Hoka One One W Speedgoat 5

Hoka One One W Speedgoat 5

Podrážka s technologií Vibram Megagrip, mezipodešev s technologií Meta-Rocker, vysoká míra tlumení, vhodné pro běh v terénu i na silnici.

Zobrazit více info

Boty Hoka One One W Speedgoat 5 disponují nižším dropem na úrovni 4 mm, poskytují perfektní stabilitu a přilnavost. Boty jsou vyvinuty pro běh po suchém, ale členitějším terénu. Svršek bot je z prodyšné síťoviny.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Na základě odborné testovací metodiky jsme se rozhodli připravit srovnávací test dámských tenisek na běhání. Ačkoli je velmi náročné uspokojit preference běžkyň, snažili jsme se k výběru přistupovat profesionálně a odborně. Z bohaté nabídky jsme porovnávali desítky modelů a zohlednili jsme pouze ty nejpodstatnější parametry.

Záleželo nám nejen na komfortu tenisek, ale také na jejich funkčnosti. S prodejci a odborníky jsme konzultovali důležité parametry, abychom věděli, které dámské běžecké tenisky jsou skutečně nejlepší. Použity jsou u různých výrobců odlišné patentované materiály a technologie. Důležitá je také míra a úroveň tlumení.

Kvalita materiálů
Funkčnost a úroveň tlumení
Podpora a stabilita chodidla
Hmotnost tenisky
Design

Pokud budujete kondičku nebo shazujete kilogramy a rozhodli jste se běhat, vězte, že botasky, které jste používali na rekreační chození, vám na pravidelné běhání stačit nebudou a že si můžete jen uškodit. Silniční běžecké tenisky jsou vyvíjené a určené právě k běhu po tvrdém povrchu, např. asfaltu, betonu. Abyste si obuli skutečnou kvalitu, vybírejte z nabídky renomovaných výrobců, kterých je na trhu dostatek. Značky tenisek jako Nike, Asics, Adidas nebo Hoka patří mezi absolutní špičku, podobně jako běžecké tenisky Mizuno, Under Armour, ON Running nebo Salomon. My jsme hledali dostupné modely prostřednictvím databáze portálu Heureka.cz, ale rovněž přímo u prodejců, jako jsou Top4running.cz, Bezeckepotreby.cz, Exisport.cz, Intersport.cz nebo Sportisimo.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze dámských běžeckých tenisek

V našem výběru najdete široké zastoupení modelů dámské běžecké obuvi. Naši odborníci do recenzí vybrali ty nejlepší dámské běžecké tenisky, které na našem trhu najdete. Cílem je přinést vám prostřednictvím našich nezávislých a objektivních recenzí co nejdetailnější obraz o tom, co jednotlivé tenisky běžci nabídnou a jaké jsou jejich kvality a slabiny. Určitě nerozhoduje jen design, podstatné jsou i jiné vlastnosti, které jsme u recenzí konkrétních tenisek zohlednili. Dámy, zde jsou nej boty na běhání.

Víťaz testu

Adidas Ultraboost 22 W

Podrážka s technologií Continental se skvělou přilnavostí, technologie LEP, vysoká míra tlumení, vhodné na závody i tréninkové běhy.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pohodlná a stylová běžecká obuv. Model běžeckých tenisek Adidas Ultraboost 22 se řadí k novým modelům pro rok 2022. Mezi ženami je tento model oblíbený díky vysokému komfortu tlumení, který tenisky nabízejí. Výrobce Adidas využil nejnovější technologie, tak aby byly tyto běžecké tenisky vhodné na závody i tréninkové běhy.

Výrobce v případě tenisek deklaruje vysokou míru tlumení. Jedná se o kombinaci kvalitní podrážky, ale i dalších technologií a materiálů. Drop tenisky činí 10 mm. Celková výška boty je 11 cm, z toho podrážka je tlustá 3 cm. Využita je technologie LEP – Linear Energy Push. Tato technologie má za úkol postarat se o stabilizaci chodidla a maximální efektivitu při dopadu i odrazu chodidla. Přímo v podrážce je integrovaný prvek Torsion System, který zvyšuje tuhost špičky při dopadu a dodává tak odrazu až o 15 % vyšší dynamiku.

Základním materiálem běžeckých bot Adidas Ultraboost 22 je expandovaný termoplastický polyuretan. Adidas označil tento materiál přívlastkem Boost. Má skvělé mechanické vlastnosti, je zdravotně nezávadný a přitom nabízí skvělé odpružení i tepelný komfort. Zároveň je materiál velmi odolný. Ani při změnách teploty nedochází k tomu, že by materiál pocitově měnil svoji tuhost. Má skvělé izolační vlastnosti a i v případě nerovného terénu se neustále dobře přizpůsobuje. Svršek bot je z prodyšné textilie.

Podrážka využívá technologii celosvětově známého výrobce pneumatik Continental. Díky tomu mají boty podrážku se skvělou přilnavostí, odolností a v porovnání s běžnou podrážkou se tenisky mnohem lépe chovají na mokrém povrchu.

Mezi zákaznicemi panuje velká spokojenost. Potvrdily to i zahraniční recenze. Spotřebitelské organizace řadí tyto běžecké tenisky velmi vysoko právě díky referencím spotřebitelů. Pozitivní je komfort, který tenisky dokážou nabídnout. Jsou optimální na běh po pevném povrchu, například asfaltové cestě. Jedná se o nový model, jenž využívá nové technologie (LEP, Continental) včetně materiálu Boost a dalších technologií, které vylepšují efektivitu pohybu. V neposlední řadě je pozitivní vlastností i designové provedení.

Pozitíva

Perfektní komfort – míra tlumení
Odolná podrážka
Design

Negatíva

Bez výhrad

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace/supinace ● Hmotnost: 258 g ● Drop: 10 mm

Cenový trhák

Adidas SL20.2 Summer.Ready

Střední míra tlumení, technologie Lightstrike, EVA pěna v mezipodrážce, technologie Continental, vhodné pro dynamičtější běh, rekreační běh nebo trasy do 10 až 15 km.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přestože na trhu najdete i o něco levnější modely běžecké obuvi, pokud jde o nízkou cenu a kvalitu, Adidas SL20.2 Summer.Ready jsou vskutku rozumnou volbou. Běžecké botasky Adidas jsou dobrou volbou pro ty, kteří běh myslí vážně, záleží jim na jejich vlastním zdraví a ještě nepotřebují sáhnout po profesionální běžecké obuvi. Odborné testy prokázaly, že tenisky nabízejí střední míru tlumení. Drop má hodnotu 10 mm. Velkou výhodou je i míra fixace chodidla.

Při vývoji konstrukce byla využita technologie Lightstrike. Svršek bot je prodyšný a vyrobený z lehké textilie. Část kolem tkaniček je zpevněná. V mezipodrážce je využita ověřená EVA pěna, která se stará o kvalitní tlumení, ale rovněž díky nízké hustotě napomáhá k lepšímu odrazu a zajišťuje tak větší vratnou sílu. I při delších trasách se chodidla neunaví tak výrazně, jako by tomu bylo u méně kvalitní podrážky.

Dámská běžecká obuv Adidas se považuje za tempovou běžeckou obuv, vhodná je pro dynamičtější běh, rekreační běh nebo trasy do 10 až 15 km. Nejen textilní svršek je však odlehčený, týká se to i podrážky s unikátním drážkováním pro lepší přilnavost. U gumové podrážky byla použita technologie Continental. Její profil je tak optimalizován pro běh po tvrdém povrchu.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Kvalitní materiály
Pružnost a přilnavost podrážky

Negatíva

Nevhodné pro lidi s plochými chodidly

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace ● Hmotnost: 230 g ● Drop: 10 mm

Náš TIP

Hoka One One W Speedgoat 5

Podrážka s technologií Vibram Megagrip, mezipodešev s technologií Meta-Rocker, vysoká míra tlumení, vhodné pro běh v terénu i na silnici.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do našeho výběru v kategorii dámské běžecké obuvi se dostala také tato trailová bota Hoka One One W Speedgoat 5. Jedná se o běžecké tenisky s nízkým dropem 4 mm (pata 31 mm – špička 27 mm). Jedná se o pátou generaci tohoto modelu bot, přičemž se v terénu vyznačují perfektní stabilitou a přilnavostí díky přiměřeně členité podrážce s technologií Vibram Megagrip (odolná guma Durabrassion). Vzory a dezén jsou vyvinuty pro běh po suchém, ale členitějším terénu. Použitelné jsou však také na silniční pasáž.

Samotné pohodlí velmi zpříjemňuje mezipodešev s technologií Meta-Rocker, která je tvarovaná a vyvinutá tak, aby nejen tlumila nárazy, ale dokázala efektivně přenášet energii došlapu a odrazu. Vyrobena je z materiálu CMEVA, což je pěna s aditivy z cukrové třtiny. Svršek boty z prodyšné síťoviny a recyklované tkaniny je lehký a prodyšné materiály poskytují nohám dostatek vzdušnosti. Jazyk boty je anatomicky tvarovaný a vyztužený. Tvarovaná stélka z EVA pěny nabídne dostatečný komfort a je geometricky tvarována. Špička boty disponuje TPU (pogumovanou) úpravou pro eliminaci nárazů.

Pozitíva

Běžecký komfort
Vhodné pro trail i cestu
Barevné variace

Negatíva

Nejsou nepromokavé

Typ povrchu: terén / trail / cesta ● Typ došlapu: neutrální pronace ● Hmotnost: 234 g ● Drop: 4 mm

Pre náročných

Asics MetaRide W

Technologie FlyteFoam Propel, Rearfoot Gel, 3D formování profilu tenisky, vysoká návratnost energie, neutrální došlap.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pro náročnější dámy, které to s během myslí opravdu vážně, tu máme další profesionální model, tentokrát z dílny firmy Asics. Modelová řada MetaRide patří mezi to nejlepší, co je na trhu v nabídce. Blíže jsme se podívali na reference zákazníků a zjistili jsme, že vývojáři si dali nejvíce záležet na vylepšení odpružení obuvi. Vysoká úroveň tlumení je výsledkem technologie FlyteFoam Propel, která kombinuje lehkou pěnovou mezipodrážku a gelovou výplň, která je patrná především v zadní části boty.

Odborné testy prokázaly, že obuv je ideální pro lidi s neutrálním došlapem, protože přenos energie je cílený primárně přes střed chodidla. Rearfoot Gel technologie má za následek plynulý došlap a zároveň vysokou návratnost energie při odrazu. Podrážka má unikátní tvar. Špička na první pohled směřuje nahoru, ale během běhu se flexibilně přizpůsobí chodidlům – jde o následek 3D formování profilu tenisky.

Materiály jsou pocitově velmi měkké a prodyšné. Zadní stěna je vyztužena, díky čemuž je achilovka méně zatěžována a většina nárazů je pohlcována právě gelovou výplní. I během delšího běhu po tvrdém povrchu, jako je asfalt či beton, má běžkyně pocit mnohem lepší opory. Výrobce dokonce garantuje, že při dlouhých trasách se snižuje únava nohou až o 20 procent, a to pouze díky efektivní distribuci energie při odrazu. Někomu však nemusí vyhovovat jejich extravagantní design. Zahraniční reference zákazníků také negativněji hodnotily běh v teniskách do kopce. Může však jít o individuální případy. Ovšem v případě drahých tenisek jde o nežádoucí efekt.

Pozitíva

Profesionální tlumení
Pocit komfortu
Kvalita použitých materiálů

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Při běhu do kopce horší stabilita (individuální faktor)

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace ● Hmotnost: 249 g ● Drop: 0 mm

Saucony Ride 13 W

Technologie mezipodrážky PWRRUN, profil tenisek FORMFIT, podrážka TRI-FLEX, kvalitní materiálové zpracování, bezešvá konstrukce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ze zahraničních srovnávacích testů nás zaujal model silničních běžeckých tenisek Saucony Ride 13 W. Výrobce je méně známý, ale produkuje velmi vysokou kvalitu, kterou potvrzují i ​​mnohé profesionální běžecké tenisky. Tenisky Saucony Ride 13 W mají rozdíl mezi špičkou a patou 8 mm (drop). Z hlediska neutrální pronace nebo vyšší klenby tak jde o vhodný model. Výrobce se snažil za rozumnou cenu přinést nejvyšší možnou kvalitu, která se odrazila ve vysoké úrovni tlumení.

Technologie mezipodrážky PWRRUN však není použita jen proto, aby při běhu nabídla ideální komfort, odborné testy vysoce pozitivně hodnotily také odezvu, kterou mezipodrážka nabídne při odrazu. Tenisky jsou poměrně lehké, profil tenisek FORMFIT se skvěle přizpůsobí noze a dokáže chodidlo dobře stabilizovat. Podrážka s přívlastkem TRI-FLEX pro změnu přinese plynulý přechod pohybu při došlapu. Vděčí za to především materiálu, tzv. foukané gumě, která má skvělou pružnost a adhezi k povrchu.

Designově tenisky nevyčnívají z davu a působí velmi neutrálně. Ve srovnání s konkurencí zmíníme ještě kvalitní materiálové zpracování. V tomto směru tak Saucony nezaostává. Celá konstrukce botasek je bezešvá a prostor v okolí tkaniček je zpevněný, což potěší z hlediska odolnosti. Síťovaný svršek je prodyšný, noha tak netrpí nadměrným pocením. Špička je zaoblená a u samotného vrcholu je zpevněna částí podrážky, což uvítají běžci, kteří při běhu dopadají více na špičku.

Pozitíva

Materiály a zpracování
Kvalitní podrážka
Vysoká úroveň tlumení

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Při běhu do kopce horší stabilita (individuální faktor)

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace ● Hmotnost: 244 g ● Drop: 8 mm

Lacná kvalita

Under Armour UA W HOVR Phantom 2

Kompresně tvarovaná stélka Speedform 2.0, odolnost proti vodě, zpevněná zadní část paty, rozšířená mezipodrážka.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Do našeho výběru se dostaly na první pohled designem velmi poutavé dámské tenisky na běhání Under Armour UA W HOVR Phantom 2. Nejsilnější stránkou však rozhodně není jen jejich vzhled. Americký výrobce v případě modelu Phantom 2 přichází s unikátní technologií Speedform 2.0. Ta je specificky navržena pro co nejvyšší míru stability chodidla při běhu po tvrdém povrchu. Silniční běžecké tenisky UA jsou tak vyvinuty s ohledem na zdraví běžkyň, které absolvují vyšší míru zátěže na betonu či asfaltu.

Stélka Speedform je kompresně tvarovaná a spolu s mezipodrážkou z kvalitní pěny se stará o maximální pohodlí a účinné odpružení. Drop tenisek je 9 mm, obuv je vhodná pro začátečníky i pokročilé běžkyně. Uživatelé také velmi pozitivně vnímají prodyšnost, ale zároveň i odolnost svršku bot. Na první pohled celistvý materiál je ve skutečnosti velmi prodyšný, a při běhu se tak chodidla extrémně nepotí. Výhodou je zvýšená odolnost proti vodě.

Zadní část paty je zpevněná a mezipodrážka rozšířená, aby byla minimalizována zátěž při samotném dopadu. Tvar tenisky tak šetří achilovku, zatímco při odrazu běžec využije plochu k lepšímu odrazu. Podrážka je drážkovaná a disponuje krátkými kanálky, které slouží pro efektivní odvod vody, zároveň působí i jako adhezní prvek pro lepší přilnavost k povrchu. Podobnou technologií se mohou pochlubit i tenisky Asics Gel-Nimbus 23. Někomu nemusí zcela vyhovovat vyšší jazyk tenisky a spíše zaoblená špička. Jde však o subjektivní preferenci.

Pozitíva

Zajímavý design
Kvalitní tlumení a stabilita
Příznivá cena

Negatíva

Delší jazyk nemusí vyhovovat každému
Trochu více zaoblená špička

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace/supinace ● Hmotnost: 244 g ● Drop: 9 mm

Dobré recenzie

Asics Gel-Nimbus 23 W

Technologie Gel v mezipodrážce, FlyteFoam Propel technologie, vložka OrthoLite X-60, podrážka AHAR.

Prohlédnout nejlepší nabídku

S velmi dobrými referencemi jsme se během srovnávacího testu setkali u tenisek Asisc Gel-Nimbus 23, které jsou velmi populární i v segmentu pánské sportovní obuvi. Boty disponují vyšším dropem na úrovni až 13 mm. Využívají však několik unikátních technologií a použity jsou velmi kvalitní materiály, které z tréninkové tempové obuvi dělají objemové běžecké tenisky. O efektivní tlumení se stará technologie Gel, která se nachází v mezipodrážce. FlyteFoam Propel technologie napomáhá také k lepšímu odrazu a plynulému došlapu, podobně jako u modelu Asics MetaRide W.

Svršek bot je prodyšný, z textilní síťoviny. Profil tenisek má anatomický tvar a byl navržen pro běh na dlouhé tratě. Díky větší kompresi v zadní části boty, kde je hustší vrstva gelu, je snížena zátěž na patu a Gel výborně absorbuje nárazy. Obávat se tak nemusí ani běžkyně s nadváhou, boty podrží chodidlo na správném místě a eliminují riziko zvýšeného namáhání kloubů a šlach. Pro maximální pohodlí během dlouhého běhu je jako stélka použita vložka OrthoLite X-60 (v některých případech OrthoLite X-55), jejíž přítomnost výrazně přispívá k pohodlí, ale má také zdravotní význam.

Design tenisek řadíme k neutrálním modelům. Nijak nevyčnívají z řady. Při hodnocení nesmíme opomenout ani podrážku s přívlastkem AHAR, která je optimalizovaná pro běh po tvrdém povrchu – asfaltu. Má rovněž drážkování na odvod vody a uspořádáním drážek podrážka zároveň zajišťuje skvělou přilnavost k povrchu.

Pozitíva

Kvalita tlumení a vysoká úroveň komfortu
Anatomicky tvarovaná stélka
Kvalitní materiály

Negatíva

Žádné

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace/supinace ● Hmotnost: 260 g ● Drop: 13 mm

Nike Air Zoom Pegasus 38 W

Pěna Nike React v mezipodrážce, střední míra tlumení, nový střih a tvar špičky, vhodné na pevný povrch.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Běžecké boty ze série Pegasus jsou mezi zákazníky velmi oblíbené. Při běhání se vyznačují skvělou oporou pro chodidla a klenbu. Velkou výhodou tenisek je také pružná podrážka, která výrazně napomáhá při efektivitě běhu. Svršek bot je síťovaný, takže je zajištěna skvělá prodyšnost materiálu.

Botasky Nike Air Zoom Pegasus 38 se od předchůdce liší na první pohled v detailech, avšak výrobce Nike vylepšil několik podstatných prvků. Tím hlavním rozdílem je nový střih a tvar špičky. Díky tomuto tvaru je více místa pro prsty a to ve výraznější míře zvyšuje i komfort při běhání. V souvislosti s pohodlím je podstatný svršek boty ze síťoviny. Díky tomu se nohy nadměrně nepotí, protože materiál je prodyšný. V jazyku bot se nachází pěna, která rovněž při odrazech snižuje namáhání klenby a neotlačuje ji. Tím je zvýšena samotná dynamika odrazu. Význam mají také popruhy ve střední části konstrukce boty, které se starají o stabilitu chodidla.

Tradiční technologií je Nike Zoom Air, která se stará o optimální míru tlumení – v tomto případě se jedná o střední úroveň tlumení, která vyhovuje speciálně těžším běžkyním. Základ tvoří elastická vlákna, která jsou stlačena vzduchem a při namáhání se stlačí a následně okamžitě vrátí do původní polohy, což má význam i při rychlém běhu a silnějších odrazech. V mezipodrážce se nachází pěna Nike React. Ta je pružná, lehká a velmi odolná. I po odběhnutí více než 1 000 km drží svoji strukturu a tvar. Celková výška tenisky je 11,5 cm, podrážka je silná 3 cm a obsahuje prvky materiálu Nike Grind.

Dobře známý model běžeckých tenisek, který nabízí střední míru tlumení, je mezi běžkyněmi velmi oblíbený. Hlavní doménou těchto tenisek je právě speciální pěna Nike React. Ta zajišťuje spolu s podrážkou skvělé odpružení, které je nejen efektivní, ale také pohodlné. Unikátní změnou je změna střihu a tvaru špičky. Tvar „křídla“ se postaral o to, že je více prostoru pro prsty, což je opět prvek zvyšující celkový komfort během běhu i při větším objemu kilometrů. Zajímavým prvkem je také pěnová vložka v jazyku boty. Svršek je prodyšný, a noha tak může pohodlně dýchat.

Pozitíva

Dlouhotrvající účinek tlumení
Prodyšnost bot
Skvělý střih špičky

Negatíva

Žádné

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace ● Hmotnost: 254 g ● Drop: 10 mm

Další zajímavé produkty

Nabídka dámské běžecké obuvi je rozsáhlá a ani náš srovnávací test nedokáže nabídnout kompletní recenze všech silničních běžeckých tenisek. Vybrali jsme však ty nejlepší a porovnali je. Do našeho výběru by se však dostaly i další zajímavé produkty, které ve srovnání získaly velmi dobré hodnocení. Proto jsme se rozhodli vám přinést rovněž výběr alternativních produktů. Pokud vás tedy nezaujaly výše recenzované tenisky na běhání, možná si vyberete právě zde.

Tradičním výrobcem běžecké obuvi je také společnost Adidas. Mezi alternativní produkty jsme vybrali model Adidas Ultraboost 21 W, který sice disponuje vyšší hmotností 310 gramů, ale zároveň unikátním odpružením Boost. Tenisky nabízejí běžkyním efektivní podporu při odrazu. Konstrukce je bezešvá z jednoho úpletu Primeknit+. Zároveň je profil zpevněný technologií TFP. Podrážka je speciálně vyvinuta kombinací technologie Stratchweb a gumového materiálu z dílny Continental.

Poměrem ceny a kvality zaujme také dámská běžecká obuv Mizuno Wave Inspire 18. Obuv je vhodná i pro běžkyně s plochými chodidly. O vysokou úroveň tlumení se stará technologie Mizuno Enerzy. Pěna v mezipodrážce v kombinaci s unikátní technologií Mizuno Wave plní funkci optimální stability. Speciálně tvarovaný plát v mezipodrážce plní úlohu udržování stability. Mezipodrážka je celkově tvořena směsí čtyř prvků, mezi nimi je i odlehčený materiál U4iC. SmoothRide technologie zase napomáhá k lepšímu odrazu při dynamickém pohybu.

Dámské milovnice běhu upozorňujeme i na běžecké tenisky Craft CTM Ultra. Vývojáři v mezipodrážce použili FAST FORWARD unikátní pěnu s vysokou návratností energie. Aby byl běh po tvrdém povrchu co nejkomfortnější, pracovali s technologií CTM ULTRA, která se stará o prvotřídní stabilitu chodidla. Drop tenisek je 11 mm a vhodné jsou jako tréninková i tempová běžecká obuv. Výhodou je podrážka, která si poradí i s mírně nezpevněným povrchem.

Saucony Triumph 18 se v segmentu běžecké obuvi dlouhodobě řadí ke spolehlivé volbě. V mezipodrážce je tradičně využita technologie PWRRUN+. Pěna je lehčí, flexibilnější a odolnější. Hmotnost tenisek je pouhých 275 gramů. Drop má hodnotu 8 mm. Podrážka TRI-FLEX má skvělou přilnavost k povrchu a zároveň zvyšuje odolnost špičky. Noha je v teniskách dobře fixovaná i díky stélce FORMFIT 360°.

V bohaté nabídce narazíte i na model švýcarského výrobce ON Running Cloudswift. Jde o novou sérii pro léto 2021. Tenisky už na první pohled zaujmou unikátní podrážkou Speedboard, jejíž konstrukce podporuje přirozený kontakt nohy s povrchem. Díky unikátní odpružené pěně Helion Superfoam a technologii CloudTec (paměťová technologie) tenisky velmi dobře tlumí nárazy. Zároveň však díky nízké hmotnosti a vysoké hustotě eliminují například teplotu povrchu. V kombinaci s podrážkou konstrukce nabídne vysokou návratnost energie.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Při výběru dámských tenisek na běhání můžete postupovat různým způsobem. Jedním z přístupů je, že sáhnete po nejprodávanějších modelech. My pro vás máme přehlednou tabulku TOP 5 nejprodávanějších modelů běžeckých tenisek podle portálu Heureka.cz. Vždy však dbejte na to, aby vám obuv vyhovovala. Myslete tak i na své požadavky a preference. Prodejnost se rychle mění, data proto v pravidelných intervalech aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
On Cloudvista W5*Zobrazit produkt
adidas Galaxy 6 W5*Zobrazit produkt
UA Charged Speed Swift W5*Zobrazit produkt
UA W Charged Pursuit 35*Zobrazit produkt
On Cloud 5 W5*Zobrazit produkt

Zajímá vás, jak si tenisky na běhání vybrat? Návod najdete v článku o pánských běžeckých teniskách. Rozdíly ve výběru běžecké obuvi pro pány a dámy jsou jen minimální, proto je návod univerzální.

Otázky a odpovědi – FAQ

Nedokážete se rozhodnout mezi jednotlivými teniskami na běhání? Potřebujete poradit nebo vysvětlit některé parametry, které souvisejí s výběrem běžecké obuvi? Neváhejte nás kontaktovat, sekci otázek a odpovědí pravidelně aktualizujeme. Velmi nás potěší, pokud se v komentářích podělíte i o vlastní zkušenosti s výběrem běžeckých tenisek nebo recenzi konkrétního modelu tenisek.

Ne, trailová běžecká obuv je určena k běhu po nezpevněném povrchu. V případě, že plánujete běhat po lesních cestách, terén se střídá s blátem, kameny a hlínou, volte terénní běžeckou obuv. Na asfalt takováto obuv není určena, ačkoli je mnohem horší, pokud se naopak se silniční běžeckou obuví vydáte právě na běh po skalách.

Ano, může. A nejde o nic výjimečného. Stejně jako se opotřebovává vnější konstrukce tenisek, tak se namáhá i vnitřní materiál, který nevidíte. V mezipodrážce se často nachází pěna, gel nebo jiné materiály, které se během běhu opotřebovávají. I běžecké boty mají svou životnost a po stovkách kilometrů je čas na jejich výměnu.

Dámská běžecká obuv po určité zátěži povolí, ale rozhodně ne v takové míře jako klasická dámská obuv. Pokud během běhu pociťujete tlak na nártu, není to dobře. Svršek běžeckých bot bývá obvykle vyroben z lehkých a prodyšných materiálů, které se přizpůsobí (do jisté míry). Pokud však máte nárt po běhu otlačený, nosíte s největší pravděpodobností nesprávnou velikost boty. Řešením může být v některých případech i vysoké šněrování, pokud jeho změna nepomůže, je nutná výměna velikosti nebo úplná změna běžecké obuvi.

Nike Zoom Pegasus Turbo 2

Gumová podrážka se speciálními drážkami, mezipodrážka s technologií Nike ZoomX, pouze 182 gramů, mírně zkosená konstrukce paty.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Porovnání hodnocených parametrů, výsledky zahraničních testů a studium recenzí zákazníků nám ukázaly, že dámská běžecká obuv Nike Zoom Pegasus Turbo 2 se právem řadí mezi nejlepší boty na běhání. Jedním z důvodů je i vysoce kvalitní materiál a míra komfortu, kterou nabídne efektivní tlumení. Velkou roli hraje také gumová podrážka se speciálními drážkami pro lepší adhezi i na kluzkém povrchu, ale také mezipodrážka s technologií Nike ZoomX. Ta se stará nejen o kvalitu tlumení, ale také výrazně napomáhá při odrazu.

Běžecké botasky jsou vhodné během tréninkové zátěže, ale také pro běžkyně se závodními ambicemi. Tenisky Nike jsou extrémně odlehčené – váží jen 182 gramů. Svršek je z prodyšné textilie – síťoviny, díky čemuž netlačí na kotník a při dotyku se materiál flexibilně přizpůsobí. Špička se směrem k prstům zužuje a má oblý tvar. Konstrukce paty je mírně zkosená, aby při pohybu nedocházelo k oděru achilovky. Zároveň má zkosená pata za úkol efektivnější tlumení při došlapu, což vnímají i samotní uživatelé.

Drop tenisek má hodnotu 8 mm, díky čemuž je tato dámská běžecká obuv vhodná i pro těžší osoby. Část kolem tkaniček je vyztužena, což je z hlediska odolnosti výhodou. Designově Nike Zoom Pegasus Turbo 2 nabízejí velmi moderní „look“ a také je lze zakoupit ve vícero barevných provedeních. Komplexně běžecké objemové tenisky Nike přinášejí pocit, který běžcům vyhoví z hlediska komfortu i funkčnosti. Vyhovovat budou rekreačním běžcům, především pak těm běžkyním, které měsíčně sbírají desítky kilometrů.

Pozitíva

Vysoká úroveň komfortu
Povedený design
Nízká hmotnost a kvalita tlumení

Negatíva

Žádné

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace/supinace ● Hmotnost: 182 g ● Drop: 8 mm

Hoka One One Elevon 2

Vysoká úroveň tlumení, dvouvrstvé odpružení, plynulý došlap a efektivní odraz chodidla, bezešvá konstrukce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Na dámy rozhodně nezapomíná ani výrobce profesionální sportovní obuvi Hoka. Model Hoka One One Elevon 2 patří k jedné z nejnovějších kolekcí Hoka Fly. Zahraniční spotřebitelské testy řadí tyto tenisky na přední příčky. Kromě vysoké úrovně tlumení Hoka One One zvyšují komfort během běhu i tím, že skvěle podporují stabilitu chodidla. Dvouvrstvé odpružení se nestará jen o plynulý došlap, ale rovněž o efektivní odraz chodidla.

Na pevném povrchu se není potřeba bát ani nižšího dropu 5 mm. Z našeho pohledu je menší rozdíl mezi špičkou a patou výhodou, protože došlap je přirozenější a plynulejší. Odezva je tak mnohem rychlejší. Je potřeba pochválit také výstelku, konstrukce je bezešvá, materiál velmi prodyšný. Ostatní uživatelé si velmi pochvalovali i tuhost podrážky, která chodidlo drží správným směrem.

Elevon 2 si výrazně polepšily také z hlediska designu. Ačkoliv není tak podstatný, v nabídce je více barevných variací (pro někoho však stále nedostatek) a rovněž mezipodrážka působí vyspěleji. S těmito teniskami můžete mít klidně i závodní ambice. Tenisky váží 288 gramů. V porovnání s konkurencí budou Hoka One One Elevon 2 svým profilem vyhovovat i běžkyním, které zcela nemyslí na techniku ​​běhu. Teniska se skvěle přizpůsobí, ale zároveň chodidlo udrží na správném místě.

Pozitíva

Komfort tenisek
Optimální úroveň odpružení
Kvalitní stabilita chodidla

Negatíva

Mohutnější konstrukce paty

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace/supinace ● Hmotnost: 288 g ● Drop: 5 mm

Pre náročných

Nike W ZoomX Vaporfly Next 2

Vylepšená úroveň tlumení, karbonová vlákna, plynulý došlap chodidla, výztuž, která se táhne podél podrážky.

Prohlédnout nejlepší nabídku

K profesionální běžecké výbavě rozhodně patří i tento model tenisek značky Nike. Modelová řada Nike ZoomX Vaporfly Next 2 patří do druhé generace a použito je vícero inovovaných technologií. Běžkyním tenisky Nike kromě nižší hmotnosti přinášejí i vylepšenou úroveň tlumení. Půlmaratony či maratony jsou pro tyto tenisky samozřejmostí. I proto patří k objemové běžecké obuvi. Karbonová vlákna v mezipodrážce jsou rozmístěna po celé ploše a při došlapu dokonale pracují s vratnou energií, kterou následně vracejí běžci při odrazu.

Svršek tenisky je pro dobrou prodyšnost potažen odolnou syntetickou síťovinou. Stélka je měkčí, zabezpečen je plynulý došlap chodidla a při pohybu se profil konstrukce přizpůsobí pohybu kotníku, zároveň však teniska chodidlo drží stabilně na svém místě. Od špičky chodidla k jeho středu je vytvořena výztuž, která se táhne podél podrážky. Odborníci tento prvek hodnotí velmi kladně, a to nejen z důvodu vyšší odolnosti, ale také stability.

Výsledkem použitých technologií jsou rovněž kvalitní materiály. Drop běžecké tenisky je 8 mm. Rozhodně si tedy nemohou stěžovat ani běžci s vyšší klenbou. Výrobce sice neuvádí, že je teniska bez ortopedické vložky vhodná i pro plochá chodidla, ale rozhodně jde o lepší možnost než v případě levných tenisek bez potřebné opory. Tento model silniční běžecké obuvi je z velké části využíván právě profesionálními sportovci.

Pozitíva

Maximální komfort
Efektivita odpružení
Vhodné na velkou zátěž

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Typ povrchu: pevný/silnice/asfalt ● Typ došlapu: neutrální pronace/supinace ● Hmotnost: 187 g ● Drop: 8 mm

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Tenisky na běhání

Vaše hodnocení:
(91.4%)