Noaton DF 4114 odvlhčovač vzduchu – recenze

Velmi kvalitní a dobře vybavený odvlhčovač vzduchu Noaton DF 4114 patří k modelům, které jsou úsporné a z hlediska údržby i používání velmi nenáročné. Velkou výhodou tohoto odvlhčovače je, že díky uhlíkovému filtru dokáže vzduch i čistit. Spotřebitelé odkazují na jeho vysokou efektivitu. Výkon je více než dostačující. Zařízení má také režim kontinuálního provozu.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 23.06.2022
Obsah článku:

Noaton DF 4114

Elektrický odvlhčovač vzduchu, odvlhčovací výkon 13,5 l/24 hod., příkon 180 W, průtok vzduchu 120 m³/hod., pro místnosti od 15 do 25 m².

Prohlédnout nejlepší nabídku

Odvlhčovač vzduchu je určený ke snižování relativní vlhkosti vzduchu v prostoru. Tento model pracuje optimálně v prostorech o výměře 15 až 25 m2. Elektromotor má příkon 180 kW a na poměry některé konkurence je o něco hlučnější, nicméně ani v noci není hluk nesnesitelný. Pracovat dokáže při lokální teplotě 5 až 35 °C. Odvlhčovací výkon se odvíjí i od okolní teploty. Při teplotě nad 30 °C je výkon 13,5 l/24 hod. Přístroj má nastavitelný hygrostat a dokáže tak automaticky regulovat hodnotu vlhkosti v místnosti. Na nápaditě řešeném podsvíceném LED displeji na čelní straně se vám vždy zobrazuje aktuální hodnota vlhkosti v prostoru.

Kontinuální odvlhčování

Maximální průtok vzduchu je 120 m3/hod. Aktivovat můžete také časovač, a to až ve 24hodinovém intervalu. Velice praktickou funkcí je režim kontinuálního odvlhčování – přístroj se při zvýšení vlhkosti sám aktivuje a sníží ji na požadovanou hodnotu. Nádržka na kondenzát má dva litry. Větší by zařízení svědčila víc. Součástí balení je také hadice k odvádění vlhkosti mimo nádobku. Odvlhčovač vzduchu disponuje transportními kolečky a držadlem. Přívodní kabel je dlouhý 180 cm.

Noaton DF 4114 recenze

Vzduch odvlhčuje i čistí a usuší i prádlo

Řadí se k odvlhčovačům vzduchu, které dokážou vzduch v prostoru i čistit. Alergiky určitě potěší, že je tento model vybaven uhlíkovým filtrem, který zachycuje bakterie a mikroby. Zabraňuje také tvorbě plísní. Účinně dokáže vzduch zbavit zápachu, cigaretového kouře nebo různých alergenů (pyly, plynné látky, spreje…). Odvlhčovač využívá kompresor, kde se sráží vlhkost, i proto je vybaven funkcí automatického odmrazování.

Zajímavou funkcí je režim sušení prádla. Odvlhčovač v tomto režimu fouká ven teplý vzduch, který produkuje při chlazení, a to zároveň s odváděním nadbytečné vlhkosti ze vzduchu. Toto řešení je tudíž maximálně úsporné. Celkový chod zařízení je velmi ekonomický a provoz je šetrný.

Zkušenosti s Noaton DF 4114

Z recenzí uživatelů je zřejmé, že jsou s funkčností a účinky odvlhčovače vzduchu Noaton DF 4114 velmi spokojení. Rozpačité pocity se týkají hlučnosti, některým hladina hluku vadí, jiní mluví o tichém chodu. Shoda panuje v souvislosti s efektivitou zařízení. Za krátkou dobu dokáže zařízení vlhkost velmi účinně snížit. Plusem je také fakt, že vzduch je díky uhlíkovému filtru zároveň filtrován. Pozitivně je hodnocen i úsporný provoz. Tento model využívá také teplý vzduch v režimu sušení prádla. Integrovaný hygrostat dokáže regulovat míru relativní vlhkosti a v režimu kontinuálního provozu se stará o její optimální hladinu.

Recenze a zkušenosti s odvlhčovačem vzduchu Noaton DF 4114
Zdroj: Heureka.cz

Vodní nádržka má jen dva litry, což je poněkud méně, než by si tento model zasloužil. Spotřebitelé kladně hodnotí i design a praktický podsvícený displej, který zobrazuje aktuální hodnotu vlhkosti. K dispozici je funkce časovače. Díky podvozku s kolečky je zařízení mobilní. Designově neutrální provedení se hodí do každého interiéru.

Klady a Zápory

Vysoká efektivita
Odvlhčování i čištění vzduchu
Úsporný provoz

Menší nádržka na kondenzát

Noaton DF 4114 nádržka

Odvlhčovač vzduchu Noaton DF 4114

Odvlhčovač vzduchu Noaton DF 4114 recenze

Noaton DF 4114 ovládání

Noaton DF 4114 recenze

Noaton DF 4114 velikost místnosti

Noaton DF 4114 hadička

Typ: elektrický odvlhčovač vzduchu ● Příkon: 180 W ● Odvlhčovací výkon: 13,5 l/24 hod. ● Průtok vzduchu: 120 m³/hod. ● Velikost místnosti: 15–25 m² ● Hlučnost: 36 dB ● Objem kondenzační nádržky: 2,0 l ● Provozní teplota: 5–35 °C ● Rozměry (V × Š × H): 50 × 28 × 20 cm ● Hmotnost: 12 kg ● Časovač: ano


Testované produkty

Hodnocení:
(81.4%)