Elektrické odsávačky mléka

Nejlepší elektrické odsávačky mléka 2024 + recenze

Podpora přirozené laktace, formování bradavek, jednoduchý způsob, jak zajistit mléko pro miminko v době, kdy ho nemůžete kojit. To je jen část benefitů, které maminkám poskytují elektrické odsávačky mléka. Abyste si mohli vybrat tu nejlepší, připravili jsme si pro vás test, ve kterém najdete recenze několika chytrých modelů včetně toho vítězného, kterým se stala odsávačka Medela Swing.

Publikované: 01.02.2022
Aktualizované: 04.04.2024

Jakou elektrickou odsávačku mléka koupit?

Aby elektrická odsávačka mléka splnila vaše očekávání, je nutné sáhnout po modelu s vhodnými funkcemi, provedením a výkonem. Pokud nechcete číst naše podrobné recenze, na následujících řádcích naleznete krátký souhrn těch nejdůležitějších parametrů 3 vybraných modelů, ke kterým je potřeba přihlížet přednostně.

Názov Hodnotenie Detail
Medela Swing   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Lovi Expert 3D   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
CB EasyStart   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Medela Swing

Medela Swing

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, objem láhve/zásobníku 150 ml, napájení síťové + bateriové, regulace odsávání od −2 do 39 kPa, hmotnost 300 g.

Zobrazit více info

Medela Swing patří k elektrickým dvoufázovým odsávačkám, které podporují přirozenou laktaci. Má kompaktní rozměry, je lehká, její chod je plynulý a síla podtlaku při odsávání je regulovatelná. Tento model je napájen bateriemi i přímo ze sítě, což ho předurčuje i k použití mimo domácnost. K výrazným plusům patří snadná údržba, jelikož všechny části zařízení můžete mýt v myčce nádobí.

Cenový trhák
Canpol babies EasyStart

Canpol babies EasyStart

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, objem láhve/zásobníku 120 ml, napájení síťové + bateriové, třístupňová regulace odsávání.

Zobrazit více info

Elektrická odsávačka mateřského mléka Canpol babies EasyStart za atraktivní pořizovací cenu disponuje třístupňovou regulací síly odsávání. Její chod je spolehlivý a ovládání velmi jednoduché. K plusům patří bohaté příslušenství a pohodlné prsní nástavce. Odsávačku nelze mýt v myčce nádobí, je poněkud hlučnější a její složení a rozložení je trochu komplikovanější.

Náš TIP
Philips Avent Single

Philips Avent Single

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, objem láhve/zásobníku 125 ml, napájení síťové + bateriové, regulace odsávání: 8 stimulačních + 16 odsávacích režimů.

Zobrazit více info

Odsávačka mléka Philips Avent Single je ideální volbou pro ty z vás, kteří hledají kvalitní zařízení s bohatým příslušenstvím k odsávání a skladování mléka i samotnému krmení miminka. Tato odsávačka je dostupná za trochu vyšší pořizovací cenu. Disponuje velmi přesnou regulací síly odsávání, její chod je tichý a je nenáročná na údržbu. K benefitům patří možnost uložení oblíbeného programu a vysoká hygieničnost odsávání.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Drtivá většina elektrických odsávaček mléka funguje na stejném principu, má podobné vlastnosti i funkce. K hlavním rozdílům mezi jednotlivými modely patří pořizovací cena, kvalita zpracování, efektivita a rychlost odsávání mléka a možnosti regulace podtlaku. Tyto a několik dalších klíčových parametrů jsme si proto na začátku testování sestavili do přehledného žebříčku, který nám posloužil jako pomůcka při samotném recenzování a následném porovnávání vybraných modelů.

Poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem
Rychlost, efektivita a šetrnost odsávání
Možnosti regulace odsávání
Náročnost obsluhy a údržby
Kvalita zpracování a použité materiály
Příslušenství
Hlučnost

Už jen pár řádků vás dělí od našich recenzí elektrických odsávaček mléka. Předtím než se pustíte do jejich čtení, vám ještě vysvětlíme, na základě čeho byly dané spotřebiče do testu vybrány. Svůj test jsme se snažili sestavit tak, aby si v něm na to své přišla co největší část spotřebitelů. Proto jsme do něj zařadili modely za různé pořizovací ceny, které mají odlišné vlastnosti i výkon. Abychom měli jistotu, že vám nedoporučíme koupi nekvalitního spotřebiče, odsávačky jsme hledali výhradně v nabídce ověřených výrobců Medela, Canpol, Philips, TrueLife, Beurer, Zopa a Tommee Tippee. Dále jsme se zaměřili na zkušenosti spotřebitelů, o něž se podělili na portálech heureka.cz, mall.cz, alza.cz, kasa.cz či okay.cz, a nezávislé recenze z tuzemska i zahraničí.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze elektrických odsávaček mléka

V našich recenzích elektrických odsávaček mléka naleznete věcný popis všech technických parametrů, naše vlastní hodnocení jejich vlastností, porovnání klíčových specifikací i krátké shrnutí zkušeností spotřebitelů s danými spotřebiči. Náš test nebyl sestaven podle pokynů výrobců ani prodejců těchto zařízení. Jedná se o naše nezávislé hodnocení, při kterém jsme se drželi všech dostupných informací.

Víťaz testu

Medela Swing

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, objem láhve/zásobníku 150 ml, napájení síťové + bateriové, regulace odsávání od −2 do 39 kPa, hmotnost 300 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Elektrická odsávačka mléka Medela Swing se 2 fázemi je vhodná i pro maminky, které mají problém s laktací. K prsům je velmi šetrná, její chod je spolehlivý, plynulý a sílu vakua na ní můžete regulovat dle vlastních požadavků. Jedinou nevýhodou je poněkud vyšší pořizovací cena, kterou však hodnotíme jako přiměřenou kvalitě a výkonu.

Medela Swing je dvoufázová elektrická odsávačka mléka, která je ideální volbou pro ženy, u kterých není kojení zcela bezproblémové. Dvoufázový chod prsy stimuluje podobně jako dítě, což má příznivý vliv na spuštění laktace. V první fázi je stimulace prsu intenzivnější, ve druhé zase jemnější. K výrazným plusům patří výkonný motor, který stojí za plynulým chodem zařízení, a možnost regulace síly vakua v rozmezí od −2 do 39 kPa.

Údržbu hodnotíme na výbornou, jelikož všechny části, které přicházejí do kontaktu s mlékem nebo se mohou během procesu odsávání zašpinit, lze mýt v myčce nádobí. Touto vlastností nedisponuje žádný jiný model v našem testu nejlepších odsávaček mateřského mléka. K pozitivům patří i velký objem dodávané láhve na mléko, která má 150 ml, což je srovnatelné s elektrickými odsávačkami mléka Tommee Tippee C2N a Medela Freestyle Flex.

Medela Swing je napájena 2 bateriemi typu AA Mignon LR6, proto je ideální volbou do domácnosti i na cesty. Máte-li po ruce elektrickou zásuvku, můžete využít napájení přímo ze sítě. K tomu, abyste ji mohli využívat jako cestovní odsávačku, ji předurčuje i několik dalších vlastností. První z nich je nízká hmotnost (300 g) a také kompaktní rozměry, které činí 121 × 121 × 57 mm. Praktickým detailem je šňůrka, která slouží k jejímu zavěšení na opasek.

Součástí balení je prsní nástavec o velikosti M (24 mm), dvoudílná hlava ventilu, ventil, motor, hadička, membrána, láhev se stojanem, šňůrka na zavěšení, cestovní obal, víceúčelové víčko, síťový adaptér a systém Calma, který využijete při přechodu dítěte z bradavky na láhev a naopak. Pokud by vám nástavec o velikosti M nevyhovoval, samostatně si můžete dokoupit nástavce velikosti S (21 mm), L (27 mm), XL (30 mm) nebo XXL (36 mm).

Maminky, které si zakoupily dvoufázovou odsávačku mléka Medela Swing, jsou nadmíru spokojené. Pozitivní hodnocení souvisí s naprosto bezbolestným odsáváním, plynulým chodem, nízkou hlučností i hmotností a kompaktními rozměry, kvalitním zpracováním a snadnou obsluhou i údržbou. Na negativní recenze jsme nenarazili.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem
Vhodná na doma i na cesty
Dodávaná s bohatým příslušenstvím

Negatíva

Žádné jsme nenašli

Počet fází = 2 ● Objem lahvičky/zásobníku = 150 ml ● Regulace odsávání = od −2 do 39 kPa ● Napájení = bateriové/síťové ● Rozměry = 121 × 121 × 57 mm ● Hmotnost = 300 g

Cenový trhák

Canpol babies EasyStart

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, objem láhve/zásobníku 120 ml, napájení síťové + bateriové, třístupňová regulace odsávání.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Canpol babies EasyStart je dvoufázová elektrická odsávačka mateřského mléka s dobrými možnostmi regulace síly odsávání. Obsluha je nenáročná a její chod je plynulý. K benefitům patří zejména poměr mezi cenou, kvalitou a výkonem.

Canpol babies EasyStart patří do rodiny dvoufázových odsávaček mléka. Její „pracovní“ rytmus věrohodně napodobuje sání miminka, což má příznivý vliv na samotnou laktaci, ale také na pohodlí maminky. Síla odsávání je regulovatelná ve 3 stupních, tento model je proto vhodný i pro ženy s citlivými prsy. V tomto směru oceňujeme také silikonový prsní nástavec, který je velmi příjemný a měkký.

Na výběr máte režimy Express, Natural a Strong. Rychlý režim Express napodobuje rychlejší sání děťátka v začátcích kojení. Režim Natural je totožný se střední fází kojení, ve které dítě saje pomalu, ale o to intenzivněji, a režim Strong imituje konečnou fázi, kdy je sání ještě o něco pomalejší a hlubší.

Chod modelu Canpol babies EasyStart zajišťují 4 klasické baterie typu AA. Při používání v domácnosti nebo na jiném místě, kde se nachází elektrická zásuvka, ji můžete stejně jako modely Tommee Tippee C2NBeurer BY 40Philips Avent Single a Medela Swing napájet i přímo ze sítě. Ovládání odsávačky je nenáročné. Láhev o objemu 120 ml, která slouží jako zásobník na odsáté mléko, je poněkud menší, v balení jich však najdete hned několik. Totéž platí i o silikonových prsních nástavcích.

K negativům řadíme poněkud vyšší hlučnost a komplikovanější montáž zařízení. Jinak řečeno, odsávačka se skládá z poměrně velkého počtu samostatných částí, které je před použitím potřeba pracně složit a následně rozložit. Minusem je také to, že žádný z těchto komponentů nelze mýt v myčce nádobí, ale výhradně ručně. Všechny uvedené nedokonalosti kompenzuje pořizovací cena, kterou v poměru ke kvalitě a výkonu hodnotíme jako vysloveně nízkou.

Elektrická odsávačka mateřského mléka Canpol babies EasyStart je spotřebitelkami hodnocena velmi často. Mezi recenzemi na portálu Heureka jsme nenarazili ani na jednu doslova negativní. Maminky si pochvalují spolehlivý chod, možnost regulace odsávání, dvojí napájení, nízkou pořizovací cenu a snadnou obsluhu. Negativní zkušenosti souvisí jen s vyšší hlučností, kratším provozem na baterie a komplikovanějším skládáním a rozkládáním odsávačky.

Pozitíva

Výborný poměr mezi cenou, výkonem a funkcemi
Možnost regulace výkonu
Bateriové síťové napájení

Negatíva

Vyšší hlučnost
Kratší provoz na baterie
Náročnější montáž/demontáž + nevhodná k mytí v myčce nádobí

Počet fází = 2 ● Objem láhve/zásobníku = 120 ml ● Regulace odsávání = třístupňová ● Napájení = bateriové/síťové

Náš TIP

Philips Avent Single

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, objem láhve/zásobníku 125 ml, napájení síťové + bateriové, regulace odsávání: 8 stimulačních + 16 odsávacích režimů.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dvoufázová elektrická odsávačka mléka Philips Avent Single s výjimečně přesnou regulací síly odsávání je vhodná pro všechny náročnější maminky. Je velmi tichá, pracuje plynule a její součástí je bohaté příslušenství, které využijete při skladování mléka i samotném krmení své ratolesti.

Elektrická odsávačka mléka Philips Avent Single pracuje dvoufázově, takže napodobuje přirozené sání miminka. Vyniká zejména z hlediska široké a velmi přesné regulace podtlaku. Nachází se na ní 8 stimulačních a až 16 odsávacích režimů, intenzitu a sílu je na ní proto možné nastavit přesně podle vašich osobních požadavků. Tento model navíc disponuje funkcí integrované paměti, takže si do ní můžete uložit svůj oblíbený program.

I v případě tohoto modelu máte na výběr napájení prostřednictvím baterií nebo adaptéru přímo ze sítě. Díky uzavřenému systému v hadičce nezůstávají zbytky mléka, což má pozitivní vliv na hygienickou stránku odsávání i údržbu. Asi jedinou výraznější nevýhodou je vysoká pořizovací cena. Tu však hodnotíme jako přiměřenou, jelikož Avent Single z hlediska funkcí a výkonu dohání i téměř dvojnásobně dražší odsávačku Medela Freestyle Flex.

K plusům odsávačky mléka Philips Avent Single řadíme tichý chod a velmi jednoduché používání. V první řadě je určená k provozu ve vzpřímené poloze, díky čemuž se nemusíte nepřirozeně předklánět. Odsávačku složíte a rozložíte během chvilky, protože se skládá z malého počtu komponentů. I z tohoto důvodu její čištění hodnotíme jako vysloveně pohodlné.

Spotřebič patří k těm dražším, vyšší cenu však vyvažuje dodávané příslušenství. Balení obsahuje odsávačku, zásobník na odsáté mléko, 1 opakovaně použitelný nástavec na prs + 1 jednorázový nástavec, 260ml kojeneckou láhev s dudlíkem s dvojitým otvorem, 5 skleniček o objemu 180 ml k uskladnění mléka, adaptér na skleničky a praktické pouzdro na skladování.

Recenze odsávačky mléka Philips Avent Single jsou jen pozitivní. K nejčastěji zmiňovaným plusům patří vysoká kvalita zpracování, snadná obsluha, rychlost odsávání, šetrnost k prsům, bohaté příslušenství v balení a přiměřená pořizovací cena.

Pozitíva

Šetrné, výkonné a přesně regulovatelné odsávání mléka
Bohaté příslušenství
Jednoduchá obsluha a údržba

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Nevhodná k mytí v myčce nádobí

Počet fází = 2 ● Objem láhve = 125 ml ● Regulace odsávání = 8 stimulačních + 16 odsávacích režimů ● Napájení = bateriové/síťové

Lacná kvalita

TrueLife Nutrio BP Electric

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, akumulátorové napájení, regulace odsávání v 9 stupních.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte cenově dostupnou akumulátorovou odsávačku mléka, která je výkonná, pohodlná pro vás i vaše dítě a vyznačuje se přesnou regulací odsávání, TrueLife Nutrio BP Electric může být tou správnou volbou. Jedná se o model s dlouhou výdrží, který je jako stvořený na cesty, a to i ty mimo civilizaci. 

Na odsávačce TrueLife Nutrio BP Electric se nacházejí 3 režimy, a to odsávání, stimulace/masáž a kojení, proto je vhodná i pro ženy, které mají problémy s přirozenou laktací. K jejím hlavním výhodám patří přesná a široká regulace. Každý z režimů můžete nastavit na 9 různých stupňů. Ovládání probíhá prostřednictvím několika tlačítek a přehledného displeje s časovačem, na kterém můžete sledovat všechny údaje o aktuálně probíhajícím procesu odsávání. Jeho čas je přednastaven na 30 min.

Dalšími výraznými benefity jsou kompaktní rozměry a nízká hmotnost, díky čemuž tento model doporučujeme i k používání mimo domácnost. Stejně jako dražší odsávačka Medela Freestyle Flex je i toto zařízení vybaveno dobíjecím akumulátorem, který nabijete za cca 120 min. Následná doba provozu činí 1,5 hod. Nabíjení odsávačky probíhá pomocí USB kabelu, což znamená, že ji můžete nabít i z powerbanky či počítače.

Odsávačka Nutrio BP Electric je vyrobena ze silikonu a neobsahuje BPA či jiné škodlivé látky. Její složení a rozložení hodnotíme jako jednoduché, což platí i o samotné údržbě. Jednotlivé části zařízení sice nejsou vhodné k mytí v myčce nádobí, na druhou stranu je můžete bezpečně sterilizovat ve sterilizátoru. Silikonový nástavec na prsy je měkký a šetrný, což ocení i citlivější maminky.

Balení obsahuje pouze základní výbavu. Naleznete v něm ovládací jednotku s motorem, USB kabel k nabíjení, hadičku, ochrannou krytku na prsní nástavec, stimulační silikonový nástavec, dudlík a ochranný kryt na láhev. Menší nedokonalostí je to, že v balení chybí originální pouzdro za účelem přenášení.

Odsávačka mléka Nutrio BP Electric je spotřebitelkami hodnocena velmi často. Jejich recenze jsou téměř ve 100 % případů pozitivní. K pozitivním parametrům řadí nízkou pořizovací cenu, široké možnosti regulace odsávání, tichý a dostatečně výkonný chod, integrovaný akumulátor a kompaktní rozměry. Nejčastěji skloňovaným minusem je absence cestovního pouzdra a některým maminkám nevyhovují ani menší tlačítka na displeji.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a funkcemi
Přesné a široké možnosti regulace podtlaku
Akumulátor s dlouhou výdrží

Negatíva

Dodávána bez cestovního pouzdra
Nevhodná k mytí v myčce nádobí

Počet fází = 2 ● Regulace odsávání = 9stupňová ● Napájení = akumulátorové

Pre náročných

Medela Freestyle Flex

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, objem láhve/zásobníku 150 ml, napájení akumulátorové, regulace odsávání od −2 do 39 kPa, hmotnost 370 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dvoufázovou odsávačku mléka Medela Freestyle Flex s technologií 2-Phase-Expression®, která simuluje přirozené sání děťátka, ocení všechny náročnější maminky, pro které je důležité šetrné, ale zejména rychlé odsávání mléka. Jedná se o dobíjecí duální akumulátorový model, který je určený k odsávání mléka z obou prsů současně.

Stejně jako odsávačka TrueLife Nutrio BP Electric patří Medela Freestyle Flex k modelům s integrovaným dobíjecím akumulátorem, který nabijete prostřednictvím USB kabelu. Na jedno nabití vydrží v provozu až po dobu 8 cyklů odsávání z obou prsů. Výdrž proto hodnotíme na jedničku s hvězdičkou. Odsávačka je lehká a kompaktní, takže i tento kousek můžeme doporučit jako vhodnou alternativu na cesty.

Odsávačka Freestyle Flex je určená k odsávání mléka z obou prsů najednou. Díky tzv. uzavřenému systému ji můžete použít i na jeden prs. Stačí, když nepoužívanou hadičku zasunete do pevné plastové střední části zařízení. Freestyle Flex disponuje funkcí odloženého startu (10 s), což oceníte zejména při duálním odsávání mléka. Má přesnou a širokou regulaci odsávání i stimulace laktace. Intenzitu podtlaku můžete nastavit v 9 stupních.

Ovládání odsávačky zajišťuje podsvícený digitální panel, který slouží k jejímu zapnutí a vypnutí, pozastavení odsávání a jeho regulaci. Z doplňkových funkcí stojí za zmínku ochrana proti přetečení, která předchází vniknutí mléka do hadičky nebo motoru během procesu odsávání. Tento model tvoří jen několik částí, jeho montáž a demontáž jsou proto velmi jednoduché. Použité výrobní materiály neobsahují BPA, což pokládáme za velké pozitivum.

K benefitům tohoto modelu řadíme také velký počet doplňků. Kromě samotné odsávačky a motoru v balení naleznete příslušenství ke skladování odsátého mléka, jednu obyčejnou tašku na přenášení a chladicí tašku ke krátkodobému uskladnění mléka mimo domácnost, dva prsní nástavce Medela PersonalFit Flex™ o průměru 21 mm a dva nástavce o průměru 24 mm, čtyři láhve/zásobníky, jejichž obsah činí 150 ml, čtyři víčka a dva stojany na láhve a adaptér na nabíjení s USB konektorem.

Pozitíva

Možnost odsávání mléka z jednoho nebo obou prsů
Vysoký výkon a přesná regulace
Bohaté příslušenství a jednoduchá obsluha

Negatíva

Vysoká pořizovací cena

Počet fází = 2 ● Objem láhve = 150 ml ● Regulace odsávání = 9stupňová ● Napájení = akumulátorové ● Hmotnost = 370 g

Beurer BY 40

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, síťové + bateriové napájení, 10stupňová regulace odsávání.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Elektrická odsávačka mléka s dvoufázovým chodem Beurer BY 40 je dalším levnějším modelem se základními funkcemi, který se vlastnostmi podobá kouskům, jako je Canpol babies EasyStart. Kromě dobrého poměru mezi pořizovací cenou a výkonem nás zaujala i možností manuálního použití.

Odsávačka mléka Beurer BY 40 je určená k elektrickému i manuálnímu odsávání mléka, nechybí na ní program stimulace, masáže a imitace hlubokého sání. Při použití automatického režimu máte na výběr až 10 stupňů regulace podtlaku. Odsávačka mléka Beurer BY 40 je napájena bateriemi, ale v případě potřeby ji můžete používat i v průběhu zapojení do el. sítě. Při provozu na baterie se připravte na poněkud kratší dobu provozu.

Tento model se skládá z malého počtu komponentů, které můžete bezpečně dezinfikovat, což oceníte při jeho montáži a následné demontáži. Údržbu z tohoto důvodu hodnotíme jako pohodlnou. Totéž platí o ovládání, které probíhá prostřednictvím poměrně rozměrného panelu s přehledným displejem a několika tlačítky. Na displeji můžete sledovat právě nastavený režim, intenzitu a dobu odsávání a stav nabití baterie. K milým detailům patří protiskluzové nožičky na spodní straně zařízení a velmi praktická funkce integrované paměti, do které si můžete uložit své vlastní oblíbené nastavení odsávání mléka.

Zkušenosti spotřebitelů s odsávačkou mléka Beurer BY 40 jsou převážně pozitivní. Nejčastěji jsou v nich zmíněné parametry jako tichý chod, snadná obsluha, poměr mezi cenou a výkonem, kompaktní rozměry či možnost regulace podtlaku odsávání. Některým nevyhovuje max. síla podtlaku při odsávání, kterou považují za slabší, a kratší výdrž v případě provozu na baterie.

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou, kvalitou a funkcemi
Možnost automatického i manuálního odsávání mléka
Tichý a jednoduchý provoz

Negatíva

Max. síla podtlaku nemusí být dostatečná pro každého
Kratší výdrž v případě provozu na baterie

Počet fází = 2 ● Regulace odsávání = 10stupňová ● Napájení = bateriové/síťové

Zopa Comfy

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, síťové napájení, 3stupňová regulace odsávání.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Zopa Comfy je levná elektrická odsávačka mléka, kterou ocení všechny méně náročné maminky, ale také ty z vás, které plánují toto zařízení používat jen občasně. Odsávačka má pouze síťové napájení a menší možnosti regulace podtlaku, na druhou stranu je kompaktní a nenáročná na obsluhu.

Dvoufázová elektrická odsávačka mléka Zopa Comfy využívá standardní, třífázový cyklus, který se skládá z fáze masáže, stisku a sání. Disponuje pouze 2 režimy. První z nich slouží ke stimulaci laktace, druhý k imitaci sání. Režim stimulace je regulovatelný ve dvou a režim odsávání ve třech stupních. Stejné možnosti regulace má také o něco dražší model Canpol babies EasyStart.

Zopa Comfy má jako jediná v našem testu nejlepších odsávaček mateřského mléka jen síťové napájení. Do elektrické zásuvky ji zapojíte pomocí adaptéru a kabelu s microUSB portem. Můžete ji tedy nabíjet i prostřednictvím notebooku či jiného zařízení s USB vstupem.

Kvalita zpracování odsávačky Zopa Comfy je vzhledem k nízké pořizovací ceně vcelku vysoká. Její konstrukce obsahuje speciální membránu, která zabraňuje míchání mléka se vzduchem, což má příznivý vliv na jeho kvalitu i hygieničnost, a zároveň předchází jeho zpětnému toku do zařízení.

Nástavec na prs je vyrobený z měkkého silikonu, který je šetrný k pokožce i samotným prsům. Ovládání je nenáročné, jelikož probíhá pouze prostřednictvím několika větších tlačítek. Displej v tomto případě chybí, aktuální nastavení si zkontrolujete pomocí LED světelných diod. Obsah balení hodnotíme jako základní. Naleznete v něm odsávačku, motorovou jednotku, hadičku, napájecí kabel, lahvičku, držák a redukci s úzkým hrdlem na lahvičku. K negativům řadíme poněkud větší hlučnost.

Spotřebitelé odsávačku Zopa Comfy vykreslují ve velmi pozitivním světle. K nejvýraznějším pozitivům řadí rychlé a šetrné odsávání mléka, možnost regulace obou dostupných režimů, spolehlivý chod, snadnou údržbu a nízkou pořizovací cenu. Negativní recenze souvisí jen s větší hlučností zařízení.

Pozitíva

Výborný poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem
Dostatečně výkonné a šetrné odsávání mléka
Regulace odsávání v obou dostupných režimech

Negatíva

Větší hlučnost
Bez možnosti bezdrátového použití
Dodávána se základním příslušenstvím

Počet fází = 2 ● Regulace odsávání = 3stupňová ● Napájení = síťové

Tommee Tippee C2N

Elektrická dvoufázová odsávačka mléka, objem láhve/zásobníku 150 ml, síťové + bateriové napájení, 4stupňová regulace odsávání.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Tommee Tippee C2N je další levnou elektrickou odsávačkou mléka s dvoufázovým chodem, jejíž součástí je i praktický sterilizační box na dezinfekci jednotlivých komponentů. Jedná se o model se 4stupňovou regulací odsávání, který můžete napájet pomocí baterií nebo přímo ze sítě.

Dvoufázová elektrická odsávačka mléka Tommee Tippee C2N disponuje 4stupňovou regulací podtlaku odsávání. Stejně jako všechny ostatní modely v našem testu i ona simuluje přirozené sání miminka. Složení, rozložení a údržba jsou vcelku nenáročné, všechny části odsávačky můžete sterilizovat a k výrazným pozitivům řadíme i použité materiály, které neobsahují nechvalně známou látku BPA. Silikonový nástavec je i v tomto případě měkký a citlivý k prsům. Menší nedokonalostí tohoto modelu je větší hlučnost motorové jednotky. Podobně jako odsávačky Beurer BY 40Philips Avent SingleCanpol babies EasyStart a Medela Swing můžete i Tommee Tippee C2N napájet prostřednictvím 4 baterií typu AA nebo ji zapojit přímo do sítě pomocí síťového adaptéru, který je součástí dodávky.

U tohoto modelu nás zaujalo také dodávané příslušenství. Balení obsahuje láhev o objemu 150 ml, nádobku na skladování odsátého mateřského mléka s víkem, až 6 prsních nástavců a sterilizační box, ve kterém můžete po skončení procesu odsávání důkladně vydezinfikovat všechny komponenty. Box využijete i při samotném skladování zařízení s příslušenstvím. Upozorňujeme, že odsávačka je kompatibilní pouze s originálními lahvičkami C2N Tommee Tippee.

Pozitivní recenze elektrické odsávačky mléka Tommee Tippee C2N, které převládají, souvisí s rychlým odsáváním mléka, možností regulace podtlaku, přiměřenou pořizovací cenou a bohatým příslušenstvím, z něhož spotřebitelky oceňují zejména sterilizační box. V negativních hodnoceních jsme narazili zejména na problémy s vyšší hlučností motorové jednotky.

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou, kvalitou a výkonem
Regulovatelné a rychlé odsávání mléka
Sterilizační box

Negatíva

Větší hlučnost
Menší možnosti regulace odsávání v porovnání s dražšími modely

Počet fází = 2 ● Objem láhve = 150 ml ● Regulace odsávání = 4stupňová ● Napájení = bateriové/síťové ● Rozměry odsávačky = 170 × 130 × 90 mm ● Rozměry sterilizačního boxu = 22 × 13 × 12 cm

Další zajímavé produkty

Elektrické odsávačky mléka patří k produktům, které naleznete v nabídce desítek výrobců i prodejců. Starší modely neustále nahrazují ty novější s vylepšenými funkcemi, na trhu se neustále objevují nové technologie i značky. Do našeho testu nejlepších odsávaček mateřského mléka bylo možné zakomponovat jen několik vybraných modelů, neboť jejich důkladné ohodnocení a srovnání nejsou nejjednodušší úkol. Pokud jste mezi modely, které jsme pro vás recenzovali, nenašli žádný, který by vyhovoval vašim potřebám, prohlédněte si naše tipy na několik dalších zajímavých kousků.

Elektrická odsávačka mléka BabyOno Natural Nursing patří do kategorie levných spotřebičů s dvoufázovým chodem a až 10 režimy odsávání. Lahvička má 180 ml a díky uzávěru, který je součástí dodávky, slouží také ke skladování mléka. Odsávačka mléka BabyOno disponuje dobíjecím akumulátorem, je lehká a kompaktní. Výrobní materiály neobsahují BPA a silikonový nástavec na prsy je k nim velmi šetrný.

Elektrická odsávačka mléka Medela Swing Calma uspokojí i náročnější maminky. Jedná se o dražší model s vysloveně kompaktními rozměry, díky čemuž je vhodný i na cesty, přičemž sílu podtlaku na něm můžete regulovat v 11 stupních. Odsávačka je vybavena speciálním silikonovým prsním nástavcem PersonalFit, který je otočný v úhlu 360°, nezpůsobují podráždění pokožky a je velmi šetrný k bradavkám.

Elektrická odsávačka mléka Philips Avent SCF395/11 pracuje dvoufázově, rychle a šetrně. Nacházejí se na ní 2 režimy. Ten stimulační můžete regulovat v 8 a ten odsávací až v 16 stupních. Odsávačka má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, což oceníte při jejím přenášení. Plusem je také velmi pěkný a elegantní design. K minusům řadíme vyšší pořizovací cenu.

Lansinoh 2 v 1 je zástupkyní duálních elektrických odsávaček mléka k odsávání obou prsů najednou. Kromě intenzity odsávání, která je regulovatelná v 8 stupních, si na ní můžete nastavit také 6 stupňů rychlosti. Zařízení lze napájet bateriemi a přímo ze sítě, výrobní materiály neobsahují BPA a k benefitům patří i speciální lemování prsních nástavců ComfortFitTM.

Elektrická odsávačka mléka Nuk Luna je doslova kompaktní model, který můžete napájet přímo ze sítě nebo prostřednictvím baterií. Proto ji považujeme za kousek vhodný na cesty. Síla podtlaku odsávání je regulovatelná, odsávačka je výkonná, ale šetrná a její součástí je lahvička, ve které můžete mléko skladovat, ohřívat, a dokonce i mrazit.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Heureka je jedním z portálů, které k nákupu spotřebičů využívají tisíce spotřebitelů. O informace, které nabízí, se proto při sestavování testů opíráme i my. Jedním z údajů, který nám pomáhá odhadnout skutečnou popularitu produktů mezi uživateli, je míra jejich prodejnosti. Abyste si mohli v tomto směru udělat přehled i vy, připravili jsme si pro vás průběžně aktualizovanou tabulku nejprodávanějších elektrických odsávaček mléka na heureka.cz.

Názov Hodnotenie Detail
TrueLife Nutrio BP Electric5*Zobrazit produkt
Philips Avent SCF323/115*Zobrazit produkt
Medela Swing Flex5*Zobrazit produkt
BabyOno Shelly5*Zobrazit produkt
TrueLife Nutrio BP Electric Double5*Zobrazit produkt

Elektrické odsávačky mléka jsou efektivnější alternativou ručních modelů. Jsou určené pro maminky, které mají problémy s nedostatečnou laktací, umožňují mateřské mléko uchovat „na horší časy“ a slouží také k odsátí nadbytečného mléka u žen s nadměrnou laktací. Přemýšlíte-li o koupi tohoto zařízení, měli byste si předem dobře promyslet, co přesně od něj očekáváte. Na trhu jsou totiž dostupné desítky modelů s různými vlastnostmi, kvalitou, technologiemi, výkonem i provedením. Ve svém návodu na výběr té nejlepší elektrické odsávačky mléka vás provedeme všemi důležitými parametry, na které byste se měli při svém nákupu soustředit.

Jak vybrat elektrickou odsávačku mléka

 • Kdy uvažovat o koupi elektrické odsávačky mléka?
 • Typy odsávaček mléka
 • Jednofázová, nebo dvoufázová odsávačka mléka?
 • Rychlost/síla odsávání a možnosti regulace
 • Elektrické odsávačky na jeden vs. na oba prsy
 • Rozměry, hmotnost, montáž/demontáž a způsob údržby
 • Napájení
 • Ovládání
 • Příslušenství
 • Další důležité parametry
 • Cena a renomovaní výrobci

Kdy uvažovat o koupi elektrické odsávačky mléka?

Něco jsme již naznačili, nejdůležitější otázkou, kterou byste si měli položit hned na začátku výběru elektrické odsávačky, je však právě to, zda ji vůbec potřebujete. Tato zařízení totiž nejsou určená pouze pro maminky, které nemohou kojit, mají potíže s laktací nebo chtějí mléko skladovat. Odsávačku oceníte i v následujících případech.

 • Vpáčené bradavky: K tomuto „jevu“ nejčastěji dochází při delší pauze mezi jednotlivými kojeními. Režim stimulace nebo masáže prsou, ale i samotné odsávání mohou pomoci bradavkám vystoupit zpátky do přirozené polohy.
 • Vtlačené, poraněné, ploché bradavky: Některé ženy mohou mít problémy s bradavkami již od začátku kojení. Odsávání má příznivý dopad na jejich formování i přirozené prokrvení.
 • Pocit přeplněných prsou: Pokud bojujete s nadměrnou produkcí mléka, vaše dítě onemocní a papá méně nebo jste ho nechali spát trochu déle, v přestávkách mezi kojeními můžete pociťovat tlak v prsou. V tomto případě je odsávačka nenahraditelným pomocníkem.
 • Nedostatečná laktace: Dvoufázové odsávačky podporují tvorbu mléka, proto je můžete využít nejen k samotnému odsávání, ale také jako pomůcku ke stimulaci laktace.

Typy odsávaček mléka

Náš test i návod na výběr jsou věnovány elektrickým odsávačkám mléka. Pro úplnost informací se na úvod podíváme na všechny dostupné typy těchto zařízení. Jen tak se totiž můžete rozhodnout, zda je pro vás vhodný právě elektrický model.

Manuální/ruční odsávačky mléka

Manuální odsávačky mléka jsou v dnešní době považovány za zastaralé, pro některé maminky však mohou být lepší volbou. Odsávání mléka je v tomto případě nutné provádět ručně, tedy opakovaným mačkáním odsávacího mechanismu. Tradičně si můžete vybrat z:

 • Pístových odsávaček, které pracují velmi rychle, ale ne příliš citlivě.
 • Pákových odsávaček, které lze označit za nejšetrnější řešení.
 • Balónkových odsávaček, jejichž použití vám doporučujeme zejména v případě nedostatečné laktace.

Manuální odsávačka mléka

K výhodám ručních odsávaček mléka patří velmi jednoduché použití, nízká pořizovací cena, kompaktní rozměry, nízká hmotnost, skladnost, možnost jejich použití kdekoli a tichý, téměř neslyšitelný chod. Nevýhodou je delší doba odsávání, která vyžaduje cvik a trpělivost. Použití manuálního modelu doporučujeme maminkám s bezproblémovou laktací, které tato zařízení plánují používat čas od času.  

Elektrické odsávačky mléka

Elektrickým odsávačkám mléka se budeme věnovat v průběhu celého následujícího návodu. V této chvíli se proto jen v krátkosti podíváme na jejich hlavní charakteristiku. Jak bylo zmíněno výše, jde o podstatně efektivnější alternativu. Odsávání mléka pomocí elektrické odsávačky je rychlé, plynulé a nevyžaduje žádnou námahu. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena, náročnější obsluha, větší rozměry, vyšší hmotnost a provozní náklady spojené s napájením. Elektrické modely jsou proto ideální volbou pro maminky, které potřebují mléko odsávat na denní bázi či několikrát denně.

Je lepší jednofázová, nebo dvoufázová odsávačka mléka?

Pokud jste se definitivně rozhodli, že elektrická odsávačka na mléko je tím pravým řešením, můžete přistoupit k dalšímu kroku, kterým je výběr mezi jedno- a dvoufázovými modely. Upozorňujeme, že drtivá většina zařízení, na která narazíte, pracuje dvoufázově.

Jednofázové odsávačky mléka

Jedná se o jednodušší zařízení s možností regulace, která mléko odsávají pouze pomocí podtlaku. Jsou méně efektivní a problémem (zejména pro ženy s citlivějšími prsy) může být i jejich menší šetrnost. Jednofázové modely určitě nedoporučujeme těm z vás, které mají problémy s nedostatečnou laktací. Naopak ženy s nadprůměrnou tvorbou mléka po nich mohou sáhnout bez sebemenších obav.

Dvoufázové odsávačky mléka

Většina dnes dostupných modelů pracuje dvoufázově. Toto řešení má mnoho výhod. Jediným minusem je poněkud vyšší pořizovací cena. V praxi jde o to, že odsávačka napodobuje přirozené pohyby, které při sání prsu vykonává dítě. Na začátku prs jemně stimuluje/masíruje, což podpoří spuštění laktace, a následně začne mléko odsávat pomocí delších a hlubokých sacích pohybů. Výhodou dvoufázového odsávání mléka je také šetrnost k prsům. Tyto odsávačky proto můžete používat několikrát za den a dlouhodobě. Ocení je i maminky s vyloženě citlivými prsy nebo ty, které trpí nedostatečnou laktací.

Dvoufázová odsávačka mléka

Rychlost/síla odsávání a možnosti regulace

To, jak rychle, resp. výkonně daná odsávačka mléka pracuje, najdete v jejím popisu spíše zřídka. Tento parametr si proto nejlépe ověříte prostřednictvím spotřebitelských či nezávislých recenzí. Občas narazíte na údaj, že cyklus odsávání trvá 15, 20 či 30 min., v závislosti na tom lze odhadnout i sací výkon odsávačky.

Upozorňujeme, že příliš silný podtlak nemusí vyhovovat každé z vás, proto je dobré, můžete-li sílu podtlaku nastavit dle svých osobních požadavků. Při výběru se zaměřte zejména na možnosti regulace, tedy v kolika stupních můžete regulovat podtlak. U levnějších modelů jde zpravidla o 2 až 4 stupně, u těch dražších o 8 až 16 stupňů. Na dražších a pokrokovějších odsávačkách lze nastavit i rychlost odsávání a intenzitu první fáze odsávání, tedy stimulaci prsou.

Elektrické odsávačky na jeden vs. na oba prsy

Většina odsávaček slouží k odsávání mléka z jednoho prsu. To znamená, že je nemůžete použít na oba současně. Druhou možností jsou tzv. duální odsávačky mléka, které se skládají ze 2 jednotek na odsávání a slouží k odsávání mléka z obou prsů najednou. Toto řešení je vhodné pro maminky, které chtějí mít celý proces co nejrychleji za sebou. Je dobré, pokud takovýto duální model můžete použít také pouze na jeden prs.

Rozměry, hmotnost, montáž/demontáž a způsob údržby

Počítejte s tím, že elektrické odsávačky se skládají z více částí, proto nemusí být vždy zcela kompaktní. Pokud se s nimi chystáte cestovat, nosit je do práce, do parku či na jiná místa mimo domov, určitě si vyberte lehčí a menší model, který se skládá z menšího počtu komponentů. Za přijatelnou považujeme hmotnost kolem 300 g. Rozměry odsávaček jsou různé, protože tato zařízení nemají přesně stanovený tvar.

Duální odsávačka mléka

Jak bylo zmíněno výše, elektrické odsávačky mléka sestávají z více komponentů. Těch by nemělo být příliš mnoho, aby složení a následné rozložení spotřebiče nebylo příliš komplikované a zdlouhavé. Velký počet samostatných částí má dopad také na údržbu. Z hlediska údržby se dále zaměřte na možnosti mytí těch částí odsávačky, které přicházejí do kontaktu s mlékem. Jedná se zejména o zásobník/láhev na mléko, prsní nástavce a hadičku. Nejlepší volbou jsou modely omyvatelné v myčce nádobí. V rukou lze logicky mýt všechny odsávačky. Pokud dětskou výbavičku sterilizujete, nepřehlédněte ani tuto informaci.

Napájení

Napájení je velmi důležitý parametr, jelikož souvisí s praktickou stránkou používání odsávačky mléka. Na trhu běžně narazíte na modely s:

 • integrovaným dobíjecím akumulátorem,
 • klasickými bateriemi (např. 2 baterie typu AA),
 • síťovým napájením,
 • kombinovaným napájením.

Odsávačky mléka s akumulátorem

Akumulátorem bývají vybavena dražší zařízení. Výhodou tohoto řešení jsou nižší provozní náklady a možnost odsávačku používat kdekoli. Rozhodnete-li se pro koupi této alternativy, nepřehlédněte údaj, zda můžete akumulátor dobíjet i během samotného odsávání. Důležitá je také doba nabíjení a následná délka provozu. Počítejte s tím, že tyto odsávačky automaticky patří k těm těžším.

Odsávačky napájené ze sítě

Vysloveně levné odsávačky mléka nelze používat bezdrátově. Pokud budete mléko odsávat výhradně doma, nemusí jít o zásadní problém. V tomto případě se zaměřte na délku napájecího kabelu a jeho typ, resp. koncovky. Praktickou volbou jsou modely napájené pomocí USB kabelu, jelikož je můžete připojit k notebooku či powerbance.

Odsávačky napájené bateriemi

Na odsávačky, které fungují výhradně na klasické AA, případně AAA baterie a které nelze zapojit do sítě, narazíte jen výjimečně. Počítejte s tím, že provoz na baterie není příliš dlouhý, což podstatně zvyšuje provozní náklady a komplikuje samotné používání odsávačky.

Odsávačky s kombinovaným napájením

Jedná se o velmi praktickou volbu, která je vhodná k použití doma i mimo domácnost. Pokud se akumulátor/baterie vybijí, odsávačku zapojíte přímo do sítě, a pokud nemáte po ruce ani elektrickou zásuvku, jednoduše je vyměníte za nové. S tímto typem napájení se setkáte asi nejčastěji. Je typický pro modely ze střední cenové kategorie.

Ovládání elektrické odsávačky mléka

Ovládání

Ovládání odsávaček zpravidla probíhá na panelu, ve kterém je ukryta motorová jednotka. Na výběr máte kousky s displejem nebo ty s informačními LED diodami. Nejčastěji využívanými ovládacími prvky jsou tlačítka. Je dobré, jsou-li dostatečně velká. Displej by měl být přehledný a podsvícený, aby byl čitelný i ve tmě. U modelů s displejem si všímejte, co všechno zobrazuje. Nejčastěji jde o právě nastavený režim, intenzitu a sílu odsávání. Na některých odsávačkách mléka můžete sledovat i zbývající dobu odsávání, nebo ji dokonce regulovat prostřednictvím časovače.

K odsávačce dostanete prsní nástavce i nádoby na mléko

Příslušenství k elektrickým odsávačkám mléka přímo souvisí s jejich používáním. Je výhodné, pokud co nejvíce doplňků naleznete přímo v původním balení. V případě, že sáhnete po modelu bez příslušenství, si ověřte jeho dostupnost i pořizovací cenu. K běžnému příslušenství odsávaček mléka patří prsní nástavce, láhev na odsáté mléko (zásobník) a nádobky na jeho skladování, na které se podíváme podrobněji. Dále je to stojan na láhev, cestovní pouzdro/taška, chladicí taška ke skladování odsátého mléka, sterilizační box a lahvičky s dudlíky pro miminko.

Prsní nástavce

Důležitý je výrobní materiál, tvar a kvalita zpracování. Prsní nástavce se nejčastěji vyrábějí ze silikonu. Měly by být dostatečně měkké, aby během odsávání nezpůsobovaly nepříjemné pocity či bolest. Na trhu jsou dostupné i různé speciální nástavce, které lze otáčet v úhlu 360°, mají speciální měkčené okraje nebo ergonomický tvar, který kopíruje prs.

Dalším důležitým parametrem je průměr nástavce. Vhodnou velikost si musíte vybrat v závislosti na průměru svých bradavek, který se standardně pohybuje kolem 16–33 mm. Pokud si nejste jistá, pomocí krejčovského metru nebo pravítka změřte průměr bradavky v její spodní, nejširší části. Průměr bradavek byste měly změřit na obou prsech, protože se jejich velikost může lišit. V tomto směru myslete dopředu. Kojení může způsobit zvětšení jedné nebo obou bradavek. Proto je dobré, pokud budete mít v záloze více prsních nástavců o různých průměrech. Nástavec by měl být o cca 5 mm větší, aby vám nezpůsoboval bolest.

Velikosti prsních nástavců:

 • 21 mm – S
 • 24 mm – M
 • 27 mm – L
 • 30 mm – XL
 • 36 mm – XXL

Láhev/zásobník na mléko

Součástí každé odsávačky je sběrná nádobka, zásobník či láhev, která slouží na odsáté mléko. Objem těchto zásobníků se tradičně pohybuje od 100 do 200 ml. Zlatou střední cestou jsou 150ml zásobníky, které jsou velké tak akorát. K některým odsávačkám dostanete více lahví s různým objemem, případně si je můžete dokoupit samostatně. Pamatujte, že naráz z obou prsů odsajete v průměru jen 30 až 60 ml mléka.

Elektrická odsávačka mléka – příslušenství

Nádobky na skladování mléka

Jedná se o nádobky s víkem, ve kterých můžete skladovat odsáté mléko. V jejich popisu si všímejte, zda jsou vhodné i k mrazení a použití v mikrovlnné troubě. Modely, které můžete vložit do mrazáku i mikrovlnky, případně horké vody nebo ohřívače na láhve, jsou jistě praktičtější volbou.

Kvalita zpracování a hlučnost při výběru hrají roli

 • Hlučnost: Zejména levné odsávačky mléka mohou být nadměrně hlučné. Při občasném použití tento fakt nemusí představovat problém, pokud však tuto pomůcku plánujete používat intenzivně nebo během noci, je dobré sáhnout po co nejtišším modelu. Za přijatelnou hlučnost považujeme 40–50 dB.
 • Materiály: Jednotlivé komponenty odsávaček jsou vyráběné z různých druhů plastu a silikonu. V každém případě se poohlédněte po kousku, který neobsahuje žádné škodlivé látky, např. bisfenol A (BPA) či ftaláty (změkčovadla).
 • Kvalita zpracování: Tento parametr si nejlépe ověříte prostřednictvím recenzí nebo vlastnoručním „ohmatáním“ odsávačky. Výpovědní je také pořizovací cena. Odsávačka by měla být vyrobena z dostatečně odolných materiálů. Důležitá je také kvalita jednotlivých spojů a závitů.
 • Doplňkové funkce: Odsávačky obvykle nedisponují velkým počtem doplňkových funkcí. Výjimečně narazíte na duální modely s odloženým startem, který je jakousi nezbytností, abyste mohli prsní nástavce v klidu nasadit na oba prsy.

Cena souvisí se sacím výkonem, regulací odsávání i příslušenstvím

Cena odsávaček mléka je přímo úměrná jejich sacímu výkonu, funkcím, resp. režimům, možnostem regulace odsávání, kvalitě zpracování a množství příslušenství v balení. Manuální odsávačky zmíníme jen pro zajímavost. Jejich cena začíná už na necelých 5 a končí na cca 20 eurech.

Nejlevnější elektrické odsávačky mléka za 500–750 Kč

Do této kategorie lze zařadit modely, které nevynikají vysokou kvalitou zpracování ani dlouhou životností. Zpravidla jsou napájeny výhradně ze sítě a mají 2 základní režimy, které nemůžete regulovat vůbec nebo jen v malém rozsahu. Nejlevnější odsávačky mléka nebývají dodávány s bohatým příslušenstvím a problémem může být také efektivita/rychlost odsávání mléka.

Levné elektrické odsávačky mléka za 1 000–1 500 Kč

Elektrické odsávačky mléka z této cenové kategorie by měly z hlediska funkční stránky uspokojit drtivou většinu spotřebitelek. Kvalita jejich zpracování bývá na dobré úrovni, většinou mají vcelku přesnou a širokou regulaci podtlaku a disponují také doplňkovými režimy nebo časovačem. Nevýhodou levných elektrických odsávaček mléka je skromnější příslušenství v balení, někdy i poněkud slabší sací výkon.

Elektrické odsávačky mléka za 2 500–7 500 Kč

Takto drahé modely jsou výkonné, kvalitní, plně regulovatelné, nezřídka u nich najdete i různé doplňkové funkce a k výhodám patří i velmi bohaté příslušenství, které neslouží jen k samotnému odsávání mléka, ale také k jeho skladování či krmení miminka.

Kvalitu nabízejí značky MAM, Philips, Medela či Farlin

Chcete-li mít jistotu, že nesáhnete po vysloveně nekvalitním či nefunkčním modelu, doporučujeme vám nakupovat výhradně u ověřených výrobců. Jak je rozpoznat? Asi nejlepší pomůckou jsou spotřebitelské recenze, které naleznete na mnoha známých webových portálech, jako je Heureka, Mall či Alza. Pokud si chcete zkrátit hledání, z našeho pohledu lze za nejlepší odsávačky mateřského mléka označit ty z nabídky MAM, Farlin, Medela, Philips Avent, Canpol, TrueLife, Beurer, Tommee Tippee či Zopa.

Otázky a odpovědi – FAQ

Závěr našich testů je již tradičně věnován odpovědím na nejčastější otázky uživatelů související s danými produkty. Pokud se chcete zeptat na cokoli jiného, můžete tak učinit v diskuzi, kterou najdete o pár odstavců níže. Vaše dotazy průběžně kontrolujeme a odpovědi doplňujeme v co nejkratším čase.

Vhodná doba pro první použití odsávačky je velmi individuální. Záleží na kvalitě vaší laktace a samozřejmě na samotném miminku. Obecně se doporučuje, abyste odsávačku používaly až od chvíle, kdy se tvorba mléka ustálí, což je zpravidla 2 až 4 týdny po porodu. O vhodnosti nebo nevhodnosti odsávání mléka pomocí odsávačky se můžete poradit se svým gynekologem.

Ani na tuto otázku nelze jednoznačně odpovědět. Pokud nemůžete kojit vůbec a mléko budete pro miminko výhradně odsávat, doporučujeme vám provést 7 až 8 odsávání během 24 hodin. Tento interval by měl mít příznivý dopad na udržení přirozené laktace.

V 99 % případů ano, je však velmi důležité, abyste toto zařízení používaly správně. Důležitá je doba, kdy s odsáváním začnete, intenzita a délka odsávání, jakož i frekvence používání odsávačky během 24 hodin. Při nesprávném používání může odsávačka způsobit bolestivost prsou či přecitlivělost bradavek. Pokud si nejste jistá, zda je tato alternativa vhodná i pro vás, trpíte zdravotními problémy nebo máte problém s laktací, doporučujeme vám, abyste se předem poradila s odborníkem.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Pro děti

Vaše hodnocení:
(91.2%)