Myčky nádobí Whirlpool

Myčky nádobí Whirlpool – recenze, návod, cena

Možnost spolehnout se na práci myčky nádobí už dnes není jen výsadou hotelů, restaurací či luxusních domácností. Naopak, myčka se stala jakýmsi standardem, který šetří nejen váš čas, ale také životní prostředí a v neposlední řadě i finance. Výběr správné myčky nádobí však někdy může být pořádně náročný. I proto jsme si pro vás připravili srovnání myček nádobí Whirlpool, ve kterém jsme zohlednili všechny důležité parametry včetně dlouhodobých uživatelských zkušeností. Absolutním vítězem našeho srovnávacího testu se stal model Whirlpool WSFO 3T125 6PC X s funkcí zónového mytí. Celkově jsme se blíže podívali až na 11 zařízení, jejichž koupí rozhodně neprohloupíte. Které jsou tedy ty nejlepší myčky nádobí Whirlpool?

Publikované: 08.11.2021
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou myčku značky Whirlpool koupit?

Dlouhé hodiny strávené mytím špinavého nádobí jsou konečně pryč. Ovšem jen za předpokladu, že si dáte na výběru své nové myčky nádobí záležet. V úvahu totiž musíte brát několik důležitých faktorů. Myslet musíte na velikost, funkce, design a celkové provedení, ale také na energetickou náročnost spotřebiče. Rozhodli jsme se vám však pomoci a na úvod jsme si pro vás připravili 3 nejlepší myčky nádobí Whirlpool určené do běžné domácnosti. Pokud tedy nemáte dostatek času, nebojte se sáhnout po některém z následujících tří spotřebičů. V případě, že si rádi vybíráte z širší nabídky, neváhejte náš srovnávací test dočíst až do konce.

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool WSFO 3T125   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
WBC 3C26X   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
WIO 3O540 PELG   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

Volně stojící myčka nádobí s kapacitou na 10 sad nádobí, 8 programy, hlučností 45 dB a energetickou třídou E.

Zobrazit více info

Myčka nádobí Whirlpool WSFO 3T125 6PC X spadá do energetické třídy E. Navzdory své kompaktnosti a šířce pouhých 45 centimetrů dokáže naráz umýt až 10 sad nádobí, což bohatě postačí pro středně velkou domácnost či k úklidu po rodinné oslavě. Zajímavostí je přítomnost funkce zónového mytí, díky které už nemusíte čekat na úplné naplnění myčky. Stačí si vybrat jeden koš a nádobí do něj naskládat. Samozřejmostí je systém PowerClean charakteristický vysokým tlakem vody ze zadních trysek. Ty se postarají i o ty největší nečistoty. Obávat se nemusíte ani v případě, že u myčky po skončení programu nebudete. O vše se postará NaturalDry System, a sice automatické otevření dvířek pro dosažení přirozeného dosušení cirkulací okolního vzduchu.

Cenový trhák
Whirlpool WI 3010

Whirlpool WI 3010

Vestavná myčka nádobí s kapacitou na 13 sad nádobí, 5 programy a hlučností 49 dB, patří do energetické třídy F.

Zobrazit více info

Vzdát se kvalitního spotřebiče nemusíte ani v případě, že hledáte cenově dostupný produkt. Řešením v tomto případě může být myčka nádobí Whirlpool WI 3010. Se šířkou 60 centimetrů poskytne prostor až pro 13 jídelních souprav. Uživatelé si budou muset v tomto případě vystačit s energetickou třídou F, nicméně i přesto myčka dokáže šetřit. Na jeden cyklus totiž využije pouze 12 litrů vody, což je ve srovnání s ručním mytím výrazně méně. Samozřejmostí je přítomnost ekologického programu. Nechybí elektronické ovládání prostřednictvím tlačítek ani systém proti vytopení. Třída emise hluku se zastavila na úrovni C, díky čemuž myčka produkuje hluk maximálně 49 dB. 

Náš TIP
Whirlpool WSFO 3O34 PF X

Whirlpool WSFO 3O34 PF X

Volně stojící myčka nádobí s kapacitou na 10 sad nádobí, 8 programy a hlučností 44 dB, patří do energetické třídy D.

Zobrazit více info

Designový model Whirlpool WSFO 3O34 PF X v příjemném nerezovém provedení působí moderně a zároveň elegantně. Skutečné kouzlo se však i v tomto případě skrývá pod povrchem. Uživatelé se mohou těšit na energetickou třídu D a 45centimetrové tělo, které ve svých útrobách s přehledem umyje až 10 sad nádobí současně. Samozřejmostí je přítomnost zásuvky na příbory, zóna PowerClean Pro pro čištění výrazně znečištěného nádobí či senzorový program monitorující znečištění vody v reálném čase. Po skončení programu se myčka sama otevře a zajistí tak dokonalé vysušení nádobí. Vybírat si můžete z několika programů, přičemž informace o tom zvoleném se vám vždy zobrazí na přehledném displeji. To vše objevíte v zařízení s hlučností jen na úrovni 44 dB, díky čemuž nebudete o myčce často ani vědět. 

Obsah článku:

Hodnocené parametry

V rámci svého srovnávacího testu jsme se zaměřili jen na myčky nádobí značky Whirlpool. Vzhledem k široké nabídce daného výrobce jsme dále vycházeli z důležitých parametrů, ať už technických, nebo rozměrových. Ve výsledku jsme tak do srovnání zařadili myčky nádobí různých šířek, díky čemuž si vhodného adepta do své kuchyně najde každá domácnost. Důležitou se pro nás stala také kvalita zpracování jednotlivých spotřebičů. V případě myček nádobí totiž většinou mluvíme o dlouhodobé investici, při níž je dobré vyhnout se méně kvalitním zařízením.

Při výběru konkrétních spotřebičů do svého srovnávacího testu jsme zohledňovali i několik technických parametrů. Tím nejdůležitějším byla efektivita při mytí nádobí, tedy to, jak rychle a s jakou energetickou náročností dokáže myčka odstranit nečistoty. Stejně důležité byly i výběr a délka mycích cyklů, protože právě ty hrají rozhodující roli v případě mimořádně znečištěných kuchyňských pomůcek nebo křehkého či strukturovaného nádobí. V neposlední řadě nás zajímala samotná spotřeba vody a elektřiny, tedy vliv na peněženku a životní prostředí, či hlučnost, kterou dané zařízení během svého provozu produkuje.

Efektivita mytí nádobí
Spotřeba vody a elektrické energie
Rychlost a kvalita sušení
Výběr programových cyklů a jejich délka
Funkce
Hlučnost
Provedení a kvalita zpracování

Abychom ve svém srovnávacím testu pokryli požadavky a potřeby co nejširšího spektra potenciálních spotřebitelů, zařadili jsme do něj volně stojící i vestavné myčky nádobí. V obou případech nás přitom nezajímaly jen technické specifikace a parametry, ale také dlouhodobé uživatelské zkušenosti s konkrétními modely. Při samotném výběru jsme zohledňovali tuzemské i zahraniční recenze na několika recenzních portálech, důležitým nástrojem při naší práci byl vyhledávač a srovnávač cen Heureka. Aby však měl náš srovnávací test co největší výpovědní hodnotu, vybírali jsme do něj jen modely dostupné na českém trhu. V tomto případě jsme jejich dostupnost ověřovali u českých prodejců elektroniky, jako je Kasa, Alza, Mall či Datart.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze myček nádobí Whirlpool

V případě, že plánujete koupi své nové myčky nádobí značky Whirlpool, náš srovnávací test pro vás může být vhodným odrazovým můstkem a pohledem do nabídky dané značky. Při recenzích vycházíme z konkrétních parametrů a dlouhodobých uživatelských zkušeností. Žádný model nezvýhodňujeme ani ho účelově neodsouváme na konec pomyslného žebříčku. V recenzích se snažíme vyzdvihnout kladné vlastnosti, ale zároveň zmiňujeme i záporné stránky konkrétní myčky nádobí, a to tak, aby si o ní potenciální spotřebitel dokázal vytvořit dostatečně ucelený obraz.

Víťaz testu

Whirlpool WSFO 3T125 6PC X

Volně stojící myčka nádobí s kapacitou na 10 sad nádobí, 8 programy, hlučností 45 dB a energetickou třídou E.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Vítězem našeho srovnávacího testu se stala myčka nádobí Whirlpool WSFO 3T125 6PC X. Na první pohled nenápadné zařízení bude díky svému nerezovému designu působit elegantně v kterékoli kuchyni. V jeho prospěch hovoří šířka 45 centimetrů, díky čemuž se myčka pohodlně vejde i do menších panelákových prostorů. I přesto je zařízení ve svém nitru prostorné a na jedno umytí dokáže pojmout až 10 sad kuchyňského nádobí. Celkově myčka nabízí 8 programů, které si můžete libovolně volit na základě míry znečištění i druhu vloženého nádobí. Maximální teplota přiváděné vody dosahuje v tomto případě 60 °C, přičemž voda proudí přes přítokovou i odtokovou hadici o délce 155, respektive 150 centimetrů. Myčka nádobí spadá do energetické třídy E, díky čemuž podle výrobce ročně spotřebuje asi 212 kWh elektrické energie a 1 680 litrů vody. Samozřejmě se to bude odvíjet zejména od zvoleného programu. Uživatel zde může počítat i s tím ekologickým, při němž myčka během jednoho cyklu využije pouze 6 litrů vody.

Samozřejmostí je přítomnost technologie PowerCleanPro patentované právě společností Whirlpool. Jedná se o funkci mytí silně znečištěného nádobí v prostoru spodního koše. Stará se o to vysoký tlak vody proudící ze zadních trysek, díky čemuž dokáže zařízení pracovat ještě efektivněji a poradí si i s tím nejsilnějším znečištěním. Senzorový program zase v reálném čase kontroluje míru znečištění vody a přizpůsobuje mycí program tak, aby byla spotřeba energií co nejnižší. Za zmínku stojí i technologie sušení NaturalDry System. Myčka díky ní po skončení mycího programu sama pootevře svá dvířka, výsledkem čehož je sušení nádobí přirozeným proudem čerstvého vzduchu. Mimochodem, myčka nádobí Whirlpool WSFO 3T125 6PC X je ovládána elektronicky pomocí tlačítek umístěných na jejím těle. Nechybí zde ani černobílý displej zobrazující nejdůležitější údaje včetně času zbývajícího do ukončení mycího programu. Samotné zařízení produkuje hluk na úrovni 45 dB, díky čemuž o něm nebudete v mnoha případech ani vědět. Šířku zařízení jsme již zmiňovali, jeho výška i hloubka jsou standardní — 89 a 67,5 centimetru. Samotná myčka váží 39,5 kilogramu.

Pozitíva

Nízká hlučnost
Kompaktní rozměry
Technologie PowerCleanPro

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Šířka myčky: 45 cm ● Energetická třída: E ● Počet sad nádobí: 10 ● Ekologický program: Ano ● Hlučnost: 45 dB ● Počet programů: 8 ● Spotřeba vody: 6 l (program Eco)

Cenový trhák

Whirlpool WI 3010

Vestavná myčka nádobí s kapacitou na 13 sad nádobí, 5 programy a hlučností 49 dB, patří do energetické třídy F.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jednotné linie a elegantní design. Vestavné spotřebiče působí obvykle moderním a zároveň luxusním dojmem. To platí i v případě myčky nádobí Whirlpool WI 3010. Ta nabízí jednoduché linie skloubené s univerzální bílou barvou, díky čemuž hravě zapadne do jakéhokoli typu kuchyňské linky. Starají se o to i její standardní rozměry v čele se šířkou 60 centimetrů. Pro uživatele to ve výsledku znamená zejména dostatek odkládacího prostoru v útrobách myčky, ostatně v jednom mycím cyklu lze vyčistit až 13 sad kuchyňského nádobí. Ovládání je plně elektronické, všechny své požadavky si můžete navolit jednoduše pomocí tlačítek. Displej sice v tomto případě chybí, na všechno důležité vás však upozorní přítomné kontrolky. Vedle dvou standardních zásuvek na špinavé nádobí tu na vás čeká i košík na příbory, díky čemuž budete mít v myčce vždy vše pěkně zorganizované. Výšku horního mycího koše si přitom můžete jednoduše přenastavit podle aktuálních potřeb. Pokud tedy potřebujete umýt hrnce či jiné objemnější nádobí, zásuvku můžete jednoduše umístit do nižší polohy.

Samotná myčka nádobí Whirlpool WI 3010 disponuje pěti mycími programy, mezi nimiž ani tentokrát nechybí ten ekologický. Zajímavou volbou je však také tzv. 1/2 program. Ten využijete zejména v momentech, kdy ještě nemáte myčku zcela zaplněnou, zároveň však nechcete čekat, až se nečistoty úplně usadí. Při jednom cyklu spotřebuje myčka průměrně 12 litrů vody, což je ve srovnání s ručním mytím stále velmi slušná hodnota. Chcete-li na vodě ušetřit výrazněji, sáhněte raději po modelu Whirlpool WSFO 3T125 6PC X. V takovém případě se u ekologického programu dostanete i na poloviční hodnotu. Levnější alternativu nelze s vítězem testu příliš srovnávat ani z hlediska celkové energetické náročnosti. V tomto ohledu totiž patří myčce Whirlpool WI 3010 štítek F s deklarovanou spotřebou elektrické energie na úrovni 104 kWh při 100 mycích cyklech. Hovoříme-li o třídě výstupního hluku, v tomto případě se zařízení se svými 49 dB umístilo v kategorii C. Hluk je tudíž průměrný a nebude vás výrazněji omezovat. Spotřebiči chybí funkce odloženého startu, naplánovat mytí předem tak v tomto případě nemůžete.

Pozitíva

Dostupná cena
Dostatek mycího prostoru

Negatíva

Méně programů
Horší energetická třída

Šířka myčky: 60 cm ● Energetická třída: F ● Počet sad nádobí: 13 ● Ekologický program: Ano ● Hlučnost: 49 dB ● Počet programů: 5 ● Spotřeba vody: 12 l

Náš TIP

Whirlpool WSFO 3O34 PF X

Volně stojící myčka nádobí s kapacitou na 10 sad nádobí, 8 programy a hlučností 44 dB, patří do energetické třídy D.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V případě, že hledáte elegantní a výkonné zařízení bez jakýchkoli kompromisů, zbystřete. Právě volně stojící myčka nádobí Whirlpool WSFO 3O34 PF X se totiž může stát stabilní součástí vaší domácnosti. Nabízí jednoduché linie ukryté v kvalitních materiálech v čele s nerezem. Ten doplňuje elegantní ovládací panel v černém provedení a integrovaný displej, který vám vždy napoví, v jaké fázi mycího cyklu se samotné zařízení právě nachází. Velkou výhodou této myčky je přítomnost zajímavých technických parametrů. Za zmínku rozhodně stojí energetická třída D, která slibuje roční spotřebu elektrické energie na úrovni 189 kWh. Ušetříte i na vodě, té ve srovnání s modelem Whirlpool WI 3010 spotřebuje o tři litry méně. V konečném důsledku se tak jako uživatel dostáváte na úroveň velmi slušných 9 litrů vody za jeden mycí cyklus. Samozřejmostí je přítomnost programu PowerClean Pro, který si vysokým tlakem vody ze zadních trysek hravě poradí i s nadměrně znečištěným kuchyňským nádobím. Nechybí ani funkce NaturalDry System. Ta zase po ukončení mycího programu automaticky pootevře dvířka samotné myčky, čímž docílí rychlejšího a přirozenějšího vysušení nádobí pomocí proudu vnějšího vzduchu. Přítomen je také šestý smysl, který je dobře známý z myček Whirlpool. Ten dokáže vyhodnotit aktuální míru znečištění vody a optimalizovat tak mytí v jeho průběhu.

Samotná myčka nádobí Whirlpool WSFO 3O34 PF X se řadí se svou šířkou 45 centimetrů mezi ty užší, na druhou stranu však hravě zapadne do kterékoli panelákové kuchyně. Naráz dokáže umýt až 10 sad nádobí, čímž bez větších problémů postačí průměrně velké domácnosti, ale také jako pomocník při úklidu po menší rodinné oslavě. Obávat se nemusíte ani v případě, že máte kuchyň propojenou s obývací částí. Hladina hluku totiž u tohoto zařízení dosahuje hodnoty B a představuje pouhých 44 dB během mycího cyklu. Jednou z mála nevýhod může být vyšší pořizovací cena. Zároveň je však třeba dodat, že vzhledem k počtu funkcí a samotnému provedení myčky nádobí je i tato adekvátní.

Pozitíva

Nízká hlučnost
Kompaktní rozměry
Dobrá energetická třída

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Šířka myčky: 45 cm ● Energetická třída: D ● Počet sad nádobí: 10 ● Ekologický program: ano ● Hlučnost: 44 dB ● Počet programů: 8 ● Spotřeba vody: 9 l

Lacná kvalita

Whirlpool WBC 3C26 X

Vestavná myčka nádobí s kapacitou na 14 sad nádobí, 8 programy a hlučností 46 dB, patří do energetické třídy E.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ve svém srovnávacím testu pokračujeme druhou vestavnou myčkou, tentokrát s modelovým označením Whirlpool WBC 3C26 X. Uživatelé se mohou v tomto případě těšit na bílé provedení nerezového těla, ovšem v kombinaci s černým ovládacím panelem a digitálním textovým displejem. Samotná myčka působí robustním dojmem, řadí se totiž mezi 60centimetrové kousky. Díky tomu dokáže ve svém těle ukrýt až 14 sad kuchyňského nádobí, bez větších obav ji tak můžete zařadit do početné domácnosti. Mírnou nevýhodou může být její energetická třída, tento model totiž spadá do kategorie E. Ve výsledku tak při 100 mycích cyklech spotřebuje 95 kWh elektrické energie. Při jednom cyklu zase využije průměrně 9,5 litru vody.

Samotná myčka nádobí Whirlpool WBC 3C26 X disponuje celkem 8 programy, což ji řadí mezi vyšší standard v tomto segmentu. Zajímavostí je přítomnost intenzivního programu, během kterého se voda ohřeje až na 65 °C, tedy o něco více, než tomu bývá u konkurenčních modelů. Nechybí ani funkce odloženého mytí, to si můžete naplánovat až 24 hodin předem. O dokonalé umytí se přitom postarají dvě otočná ramena a vysokotlaké trysky umístěné v zadní části zařízení, které si poradí i s tím nejvýraznějším znečištěním kuchyňského nádobí. To vše při zachování hladiny hluku na úrovni 46 dB, díky čemuž můžeme myčku zařadit do kategorie C. Uživatele nepochybně potěší i přítomnost technologie Multizone. Díky ní už nemusíte čekat na úplné naplnění myčky, stačí si zvolit jen jednu čisticí zónu a znečištěné nádobí naskládat do ní. Nechybí ani ochrana proti přetečení či systém NaturalDry, který se postará o automatické otevření dvířek po skončení mycího cyklu. V konečném důsledku se tak dostáváme ke zjištění, že jednou z mála nevýhod je právě horší energetická třída. Pokud tedy patříte mezi ekologicky a ekonomicky smýšlející lidi a rádi byste trochu ušetřili, sáhněte raději po modelu Whirlpool WSFO 3O34 PF X.

Pozitíva

Dostatek mycího prostoru
Široká nabídka mycích programů

Negatíva

Horší energetická třída

Šířka myčky: 60 cm ● Energetická třída: E ● Počet sad nádobí: 14 ● Ekologický program: ano ● Hlučnost: 46 dB ● Počet programů: 8 ● Spotřeba vody: 9,5 l

Whirlpool WSIO 3O34 PFE X

Vestavná myčka nádobí s kapacitou na 10 sad nádobí, 8 programy a hlučností 44 dB, patří do energetické třídy D.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Řešení jsme našli také pro ty z vás, kteří by rádi zkombinovali jednoduchý a elegantní design spolu s dostupnou cenou a zároveň širokými možnostmi mytí. V takovém případě se jako ideální adept jeví model Whirlpool WSIO 3O34 PFE X. Jedná se o vestavnou myčku nádobí širokou 45 centimetrů a schopnou vyčistit naráz 10 sad špinavého nádobí. Překvapí vás svým tichým chodem na úrovni 44 dB, o což se stará její moderní invertorový motor. Samozřejmě i v tomto případě můžete počítat s přítomností funkce PowerClean Pro, která se postará o vyčištění i toho nejšpinavějšího nádobí, a to bez potřeby předchozího opláchnutí. Nechybí Multizone, při jeho využití si můžete jednoduše vybrat, ve které části myčky proběhne jinak standardní mycí proces. V případě, že pořádáte zahradní oslavu nebo jen čekáte návštěvu, vás potěší i možnost přidání třetí zásuvky určené na příbory nebo jiné znečištěné kuchyňské náčiní.

K tomu, aby po umytí nádobí v myčce správně vyschlo, je nutná rovnoměrná cirkulace vzduchu. Myslí na to i myčka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X, která pomocí technologie NaturalDry System po ukončení mycího cyklu automaticky otevře svá dvířka a umožní tak přirozené schnutí nádobí s využitím okolního vzduchu. Systém AquaStop se zase postará o to, že v případě poruchy nebo jiného neobvyklého chování myčka okamžitě zastaví přívod vody, díky čemuž dokáže zabránit vytopení vaší domácnosti. Jednou z nejzajímavějších funkcí je antibakteriální oplachování. To vás nezbaví jen hrubých nečistot, ale také bakterií a virů, které se na vašem kuchyňském nádobí pravidelně usazují. S bakteriemi a nečistotami myčka zatočí i ve svých útrobách. Stačí spustit program samočištění, který vás s využitím vody o teplotě 65 °C zbaví všech nepříjemností. Dlouhodobí uživatelé se těší i z kvalitního zpracování a vysoké spolehlivosti. Poruchy myčky nádobí považují v tomto případě spíše za nepříjemnou výjimku. Jednoduše řečeno, koupí myčky nádobí Whirlpool WSIO 3O34 PFE X krok vedle určitě neuděláte.

Pozitíva

Nízká hlučnost
Široký výběr mycích programů

Negatíva

Z pohledu početnějších domácností méně mycího prostoru

Šířka myčky: 45 cm ● Energetická třída: D ● Počet sad nádobí: 10 ● Ekologický program: ano ● Hlučnost: 44 dB ● Počet programů: 8 ● Spotřeba vody: 9,9 l

Whirlpool WSIC 3M17

Vestavná myčka nádobí s kapacitou na 10 sad nádobí, 6 programy a hlučností 47 dB, patří do energetické třídy F.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Vestavné spotřebiče dokážou čas od času pořádně zamávat s rodinným rozpočtem. To ovšem není případ myčky nádobí Whirlpool WSIC 3M17. Tento elegantní model nabízí dostupnou cenu a možnost jednotné linie díky zabudování přímo do kuchyňské linky. Sám o sobě přitom disponuje poměrně zajímavými parametry v čele se 6 různými programy, plně elektronickým ovládáním pomocí tlačítek či elektronickým zobrazovacím displejem informujícím o stavu zařízení i zvoleném mycím programu. I v tomto případě jsou samozřejmostí dvě mycí ramena se sprchou, vyjímatelný a výškově nastavitelný horní koš, košík na příbory a samovyvažovací dvířka. Na vysokotlaké trysky musíte tentokrát zapomenout.

Samotná myčka nádobí spadá do energetické kategorie F, přičemž uživatel si může zvolit teplotu vody, se kterou by měla pracovat. Na výběr je studený předoplach, mytí skla při 45 °C, rychlé mytí a ekologické mytí při teplotě 50 °C, ale také intenzivní čištění, během kterého se voda zahřeje až na úroveň 65 °C. Ani v tomto případě nechybí jakýsi standard myček nádobí Whirlpool, senzorový program snímající aktuální znečištění vody uvnitř zařízení. S jeho pomocí tak spotřebič dokáže sám vyhodnotit, když je zapotřebí vodu vyměnit či doplnit. Díky tomu tak pracuje v maximální možné míře efektivně. Myčka nádobí Whirlpool WSIC 3M17 disponuje také funkcí AquaStop bránící vytopení domácnosti a funkcí automatického odložení mytí, díky němuž si můžete čisticí proces naplánovat přesně na dobu, kdy vám to vyhovuje nejvíce.

Pozitíva

Dostatek mycího prostoru
Kompaktnost myčky
Možnost zabudování do kuchyňské linky

Negatíva

Horší energetická třída

Šířka myčky: 45 cm ● Energetická třída: F ● Počet sad nádobí: 10 ● Ekologický program: ano ● Hlučnost: 47 dB ● Počet programů: 6 ● Spotřeba vody: 9,9 l

Další zajímavé produkty

Společnost Whirlpool se řadí mezi největší výrobce bílé elektroniky, což z ní činí významného hráče i v segmentu myček nádobí. Těch má ve své nabídce hned několik desítek, přičemž se liší nejen přítomnými funkcemi, ale také cenou, velikostí či provedením. Ve svém srovnání jsme detailně analyzovali několik modelů, které se mohou bez obav stát stabilním členem kterékoli české domácnosti. V případě, že jste si z nich však nevybrali, nemusíte zoufat. Přinášíme vám tipy i na 5 alternativních myček nádobí, které nás zaujaly nejen zajímavými technickými specifikacemi, ale také dlouhodobě pozitivními recenzemi od samotných uživatelů. Neváhejte si přečíst krátkou charakteristiku ke každému z těchto modelů a vyberte si ten, který pro vás bude ideální.

Volně stojící myčka nádobí Whirlpool WFC 3C26 P se sice nezařadí mezi designově nejmodernější kousky, to však ani není její pravou podstatou. Svou cílovou skupinu chce zaujmout zajímavými parametry. Samotné zařízení spadá do energetické třídy E, disponuje 8 programy včetně toho ekologického a programu zaměřeného na čištění nadměrně znečištěného nádobí i možností multizónového mytí. Při své šířce 60 centimetrů dokáže naráz pojmout až 14 sad kuchyňského nádobí, díky čemuž je vhodná do početnějších domácností. Nechybí jí systém digitálního ovládání pomocí tlačítek ani displej zobrazující aktuální stav čisticího cyklu. Hladina hluku se v tomto případě zastavila na hodnotě přijatelných 46 dB.

Pokud naopak hledáte designový kousek a nevadí vám menší příplatek, klidně sáhněte po myčce nádobí Whirlpool WSIC 3M27 C. Tento 45centimetrový model disponuje pořádnou náloží zajímavých parametrů. Celkem 6 programů je zde plně nastavitelných prostřednictvím elektronického panelu s tlačítky, stav cyklu si zase můžete pohodlně zkontrolovat na přítomném displeji. Myčka je v tomto případě o něco hlučnější, se 47 dB však stále spadá do kategorie C. Nechybí ekologické mytí, tlačítko k přepínání mezi mycími tabletami a práškem ani odklad mytí – tentokrát v rozmezí od 1 do 12 hodin. Spolehnout se můžete na nerezové tělo i filtr, nikoliv však na dětskou pojistku proti nechtěnému otevření dveří. Myčka se řadí do energetické třídy E.

Zlatou střední cestou může být plně integrovaná myčka nádobí Whirlpool WI 7020 P. Ta sice spadá do energetické třídy E, disponuje však 8 programy včetně toho ekologického, kdy zařízení spotřebuje jen 9,5 litru vody při jednom mycím cyklu. Samotný spotřebič disponuje šířkou 60 centimetrů, díky čemuž naráz umyje až 14 sad kuchyňského nádobí. Potěší vás plně elektronické ovládání včetně digitálního displeje, senzorová technologie mytí nádobí a funkce odloženého startu. Naopak si budete muset vystačit s vyšší, ale stále přijatelnou hlučností na úrovni 47 dB.

Klasický design v kombinaci s moderními technologiemi. I tak by se dala shrnout myčka nádobí Whirlpool WFC 3C26N F. Ta se řadí do energetické třídy E a v podstatě disponuje všemi funkcemi, které v běžné domácnosti potřebujete — systémem AquaStop bránícím vytopení bytu či domu, automatickým odložením a spuštěním mycího programu, intenzivním programem na mimořádně znečištěné nádobí i dětskou pojistkou bránící náhodnému otevření dvířek během procesu mytí. Celkově se můžete těšit na 8 programů a hladinu hluku na úrovni 46 dB. Samotná myčka je v bílém provedení, díky čemuž nebude působit rušivě v žádné kuchyni.

Náš výběr pěti alternativních produktů uzavřeme modelem Whirlpool WFO 3C33 6.5 X. Tato myčka nádobí se totiž řadí k tomu nejlepšímu, co můžete v její cenové relaci získat. Patří do energetické třídy D, je široká 60 centimetrů, schopná umýt najednou až 14 sad znečištěného kuchyňského nádobí a spotřeba vody je jen 6,5 litru. Právě to ji od konkurence výrazně odlišuje, jelikož díky ní spotřebitel při jediném mytí ušetří v průměru až 3 litry vody. Navíc si můžete vybrat až z 10 programů, přičemž mezi ty nejzajímavější patří intenzivní dezinfekce, samočištění, denní a noční program či intenzivní a zónové mytí nádobí. Při poklesu teploty uvnitř myčky pod hranici 40 °C se její dveře automaticky otevřou, což dopomůže k rychlejšímu a rovnoměrnějšímu sušení umytého nádobí.

Nejprodávanější podle portálu Heureka

Výběr jakéhokoli spotřebiče do naší domácnosti se odvíjí od několika parametrů. Obvykle nejsou z pohledu spotřebitele důležité jen technické specifikace, ale také zkušenosti s používáním či samotná prodejnost daného zařízení. Výjimku netvoří ani myčky nádobí, proto jsme se do svého srovnávacího testu rozhodli zařadit i kategorii nejprodávanějších myček nádobí na českém trhu. Budeme vycházet ze statistik portálu Heureka, přičemž je budeme pravidelně kontrolovat a doplňovat, a to tak, aby měl potenciální spotřebitel vždy přehled o aktuálně nejoblíbenějších dostupných modelech. Které myčky nádobí značky Whirlpool jsou tedy v Česku nejprodávanější?

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool WIO 3O540 PELG5*Zobrazit produkt
Whirlpool WSFO 3O23 PF5*Zobrazit produkt
Whirlpool WSFO 3O34 PF X5*Zobrazit produkt
Whirlpool WBC 3C34 PF X5*Zobrazit produkt
Whirlpool WBC 3C26 X5*Zobrazit produkt

Proč si vybrat myčku nádobí Whirlpool?

Americký gigant Whirlpool vstoupil na trh s domácími spotřebiči již v roce 1911. V té době se sice zaměřoval na trh za oceánem, postupně však pronikl i do ostatních částí světa a dnes jsou produkty této společnosti stabilní součástí domácností i v Česku. Dlouhodobí uživatelé přitom na produktech značky Whirlpool oceňují zejména spolehlivost, dlouhou výdrž a elegantní design. Výjimku nepředstavují ani myčky nádobí. Existuje několik dalších důvodů, proč byste po nich měli sáhnout. Tvoří je několik patentovaných technologií, které se starají o absolutní komfort uživatele. Které to jsou?

  • Senzorová technologie 6. smysl™: Jedná se o systém, který sám vyhodnotí míru znečištění vloženého nádobí a na jeho základě zvolí nejvhodnější čisticí program. Výrobce díky tomu slibuje úsporu elektrické energie, vody i času, a to až na úrovni 50 %.
  • Technologie 6. smysl™ Power Clean: Ve své podstatě nejde o nic jiného ​​než o nejvýkonnější program dané myčky. Whirlpool jej však posunul na novou úroveň. O mytí se v tomto případě nestarají otočná ramena, ale vysokotlaké trysky umístěné v zadní části těla myčky. Ty se jednoduše aktivují jen tehdy, když si s nečistotami nedokáže poradit běžný mycí program.
  • Hygienické, antibakteriální oplachování: Jde o program, který vás potěší zejména tehdy, kdy ještě nemáte myčku zcela naplněnou, zároveň se však chcete bezodkladně zbavit hlavních nečistot. V takovém případě si stačí zvolit 10minutový program oplachování. Ten se zároveň postará i o 99 % všech bakterií (nezávisle testováno podle norem NF EN 13697) a nádobí tak zajistí absolutní sterilitu.
  • Technologie Multizone: Slibuje vždy ekonomické a ekologické mytí nádobí. To stačí naskládat jen do jedné zásuvky a zvolit čištění ve vybrané části zařízení. Nádobí je tak umyto mnohem efektivněji a vy nemusíte čekat, dokud ho nenasbíráte dostatek do celé myčky.
  • Systém AquaSteam: Pracuje s vodní párou, která vzniká v těle myčky nezávisle na průběhu mycího programu. Cílem je vyčistit z nádobí těžko odstranitelné skvrny, například nečistoty způsobené kávou, čajem nebo rtěnkou. Zároveň proniká zbytky jídla a uvolňuje je. 

Otázky a odpovědi – FAQ

Je něco, na co jsme vám ve svém srovnávacím testu neodpověděli? Případně máte doplňující otázky k samotným funkcím či výběru myčky nádobí? Neváhejte se nás zeptat v sekci otázek a odpovědí. My budeme reagovat se svými tipy, radami a zkušenostmi. Kategorii otázek a odpovědí budeme zároveň pravidelně doplňovat, abychom takto společně pomohli co nejširší skupině potenciálních spotřebitelů.

Tak jako u jiných domácích spotřebičů se i zde cena odvíjí od několika parametrů. V úvahu musíme brát velikost, design a zpracování jednotlivých myček, jakož i použité systémy a technologie. Zapomínat nemůžeme ani na to, že se trh s myčkami nádobí neustále vyvíjí, díky čemuž ceny starších modelů postupně klesají. Standardně však můžeme mluvit o rozmezí od 7 500 Kč za jednodušší myčky po 12 000 Kč za technologicky nejvyspělejší modely.

Nejčastěji se můžete na trhu setkat s myčkami o šířce 45 a 60 centimetrů. Menší modely jsou vhodné zejména do stísněnějších panelákových kuchyní, kde hraje roli každý centimetr volného prostoru. Je přitom třeba si uvědomit, že i 45centimetrové myčky dokážou naráz umýt přibližně 10 sad kuchyňského nádobí, díky čemuž jsou vhodné do menších a středně velkých domácností. Naopak 60centimetrové kousky oceníte zejména tehdy, kdy vás žije v jedné domácnosti víc, případně často pořádáte oslavy s rodinou či přáteli. V některých případech se můžete setkat i s myčkami širokými 90 centimetrů, ty jsou však už primárně určené do hotelů, barů či restaurací a v běžné domácnosti nebudou využity naplno.

Myčky nádobí z dílny amerického výrobce Whirlpool, jedničky na světovém trhu s bílou technikou, patří ke spolehlivým spotřebičům a naštěstí se často neporouchávají. Pokud však k poruše přece jen dojde, většinou je spojená s přívodem vody do samotného zařízení. V takovém případě může myčka zobrazit poruchový kód F6 E2. Ujistěte se, že je přívodní ventil otevřený. V případě, že to nepomohlo, zkontrolujte přívodní hadici a filtr určený k přívodu vody. Obě součásti mohou být ucpané nebo jinak poškozené.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Myčky nádobí

Vaše hodnocení:
(91%)