Pece na pizzu

Nejlepší pece na pizzu 2024 + recenze

Pokud patříte k milovníkům pizzy a rádi si tuto italskou pochoutku dopřejete, tento článek je určen právě vám. Zkoušeli jste si už doma upéct vlastní pizzu? Zmrazená pizza ani pizza pečená v troubě se nevyrovná té z pizzerie. Máme pro vás ovšem tip, jak si připravit chutnou pizzu jak z restaurace i v pohodlí domova. Je jím pec na pizzu. Naše redakce pro vás připravila test, ze kterého se dozvíte, jak a kterou pec na pizzu si vybrat. Kromě vítěze testu G3 Ferrari G10006 Delizia, který nás zaujal v poměru cena/výkon, vám představíme i další zajímavé modely.

Publikované: 15.11.2022
Aktualizované: 28.03.2024

Jakou pec na pizzu koupit?

Pokud nepatříte k příliš vybíravým lidem a rádi se rozhodujete rychle, nemusíte se zdržovat čtením našich podrobných recenzí. Projděte si krátký přehled 3 TOP produktů, které nás zaujaly. Tyto modely jsou navíc oceněny speciálními štítky, které si od nás zasloužily. Představíme vám našeho vítěze testu, nízkou cenou vás zaujme cenový trhák a těšit se můžete také na tip naší redakce.

Názov Hodnotenie Detail
G3 Ferrari G10032   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt
G3 Ferrari G10006   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Sage SPZ820BSS   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
G3 Ferrari G10006 Delizia

G3 Ferrari G10006 Delizia

Elektrická pizza pec, příkon 1 200 W, max. teplota 400 °C, průměr desky 31 cm

Zobrazit více info

Elektrická mini trouba G3 Ferrari G10006 Delizia vám pomůže s domácí pizzou přesně podle vaší představy. Její příkon dosahuje 1200 W a dokáže vytvořit teplotu až 400 °C. Disponuje mnoha užitečnými funkcemi, ze kterých zmíníme vestavěný časovač či termostat. Pec je vyrobena z kvalitního keramického šamotu, který se používá i v klasických italských pecích. Má v sobě zabudovanou také jednu plotýnku o průměru 31 cm. V balení naleznete lopatky na pizzu a knihu receptů.

Cenový trhák
Domo DO9177PZ

Domo DO9177PZ

Elektrická pec na pizzu, příkon 1 450 W, max. teplota 180 °C, průměr plotny 30 cm

Zobrazit více info

Cenově výhodnou domácí pecí na pizzu je Domo DO9177PZ. S příkonem 1 450 W a dvěma topnými tělesy, které zajišťují rovnoměrný ohřev, si pizzu dokážete upéct za 12 minut. Samozřejmostí je nepřilnavý povrch a termostat, který udržuje v peci stálou teplotu. Na ploše o průměru 30 cm si kromě pizzy můžete připravit také omeletu, palačinky, tortily či koláč.

Náš TIP
G3 Ferrari G10032 Napoletana

G3 Ferrari G10032 Napoletana

Elektrická pec na pizzu, příkon 1 200 W, max. teplota 390 °C, průměr desky 31 cm

Zobrazit více info

Svými parametry nás přesvědčila o kvalitě i pec G3 Ferrari G10032 Napoletana. O skvělé výsledky se postará výkon 1 200 W a nastavitelný termostat do 390 °C. Trouba je vybavena 2 žáruvzdornými kamennými plotnami a 2 ocelovými topnými tělesy, které se postarají o rovnoměrné pečení. K dispozici máte 31 cm průměr plotny, časovač se signálem a kontrolky připravenosti. Pizzu si díky této peci dokážete upéct již během 5 minut.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Produkty, které se nacházejí v našem srovnávacím testu, jsme vybírali na základě důležitých technických parametrů. Díky těmto kritériím si vyberete tu nejvhodnější pec na pizzu pro vás. Pro začátek si musíte hlavně určit, jaký typ pece na pizzu byste preferovali. Po tomto výběru je důležitým parametrem příkon pece, který vám odhalí odhadovanou spotřebu a také rychlost pečení. Odsledujte si i maximální teplotu, která by měla ideálně dosahovat hodnot nad 300 °C. O kvalitě rozhoduje i materiál, z jakého je pec vyhotovena. Dále se setkáte s různými užitečnými funkcemi a také s doplňkovým příslušenstvím. Na tyto parametry budete narážet u každého modelu.

Typ kamen na pizzu
Příkon
Maximální teplota
Materiál
Deska na pečení
Funkce
Doplňkové příslušenství
Cena

Během našeho průzkumu trhu jsme se setkali s různými modely pecí na pizzu. Vybrat si z nich jen pár nás stálo hodiny času. S výběrem nám kromě výše zmíněných technických parametrů pomohly také uživatelské recenze. Díky nim se dozvíte o produktu názory reálných uživatelů, proto byste si jich při výběru určitě měli všímat. Pecí na pizzu existuje několik rozdílných typů, proto jsme do našeho testu zařadili široké zastoupení různých odlišných modelů. Věříme, že si z nich vybere každý. S dostupností, popularitou u zákazníků i s recenzemi nám pomohl portál Heureka.cz. Pokud byste měli zájem o koupi pece na pizzu, najdete je na ověřených eshopech Alza.cz, Mall.cz, Kasa.cz či Datart.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze pecí na pizzu

Jedná se o nezaujaté recenze a žádný z produktů není propagován. Tento test jsme zpracovali proto, abychom vám pomohli s výběrem vhodné pece na pizzu a také vám představili dostupné a kvalitní modely, které naleznete v současnosti na trhu. Recenze jsme vytvořili po prostudování technických parametrů a jsou doplněny výsledky spotřebitelských recenzí i našimi hodnoceními.

Víťaz testu

G3 Ferrari G10006 Delizia

Elektrická pizza pec, příkon 1 200 W, max. teplota 400 °C, průměr desky 31 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Dostali jste chuť na pizzu, ale nechce se vám opustit pohodlí domova? S domácími kamny G3 Ferrari G10006 Delizia už nebudete muset nikam chodit. Pomůže vám s upečením pizzy přesně podle vašich představ. Její příkon dosahuje 1 200 W a dokáže vytvořit teplotu až 400 °C.

Pec na pizzu G3 Ferrari G10006 Delizia se stala vítězem testu z několika důvodů. O její výkonnosti není pochyb, upečenou pizzu budete mít na vašem stole již za 5 minut. Kromě toho je cenově dostupná, nabízí několik užitečných funkcí a má pozitivní recenze. Vysoká teplota, kterou dokáže tato pec vytvořit, vám zajistí pizzu jako z pravé pizzerie. Výhodou je i to, že pečení probíhá bez kouře a nepříjemných pachů. S touto pecí si budete moci upéct kromě pizzy také koláče, tortilly nebo třeba kaštany.

Mezi užitečnými funkcemi, kterými tento model disponuje, očekávejte nastavitelný termostat a 5minutový časovač s akustickým signálem, který vás upozorní, když je pizza hotová. Průměr plotny na pečení dosahuje 31 cm. Potěší vás také přidané příslušenství v podobě lopatek na pizzu a knihy receptů.

Pokud vás tato pec zaujala, do pozornosti vám dáváme i další modely s podobným označením, které se od sebe liší jen malými změnami. Může se jednat o změnu barvy nebo vybraného parametru. Původní model naleznete v několika barevných provedeních. V hnědém G3 Ferrari G1000608, ve žlutém G3 Ferrari G 1000605 Delizia a v černém provedení je model G3 Ferrari G1000610.

Jaké názory mají na tento typ spotřebitelé? Většinou pozitivní. V mnoha recenzích se zmiňuje rychlost pečení a hlavně samotná kvalita pizzy, která je prý srovnatelná s pravou pizzerií. Za velký plus považujeme maximální teplotu, díky které se pizza rychle a kvalitně upeče. Výhodou je také množství typů tohoto modelu, takže si můžete vybrat provedení, jaké vás zaujme.

Pozitíva

Rychlost pečení
Maximální teplota
Různé typy

Negatíva

Těžší čištění kamene

Typ pece: elektrická ● Příkon: 1 200 W ● Maximální teplota: 400 °C ● Průměr plotny: 31 cm ● Hmotnost: 5,4 kg

Cenový trhák

Domo DO9177PZ

Elektrická pec na pizzu, příkon 1 450 W, max. teplota 180 °C, průměr plotny 30 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Cenově dostupnější možností pro vás může být domácí elektrická pec na pizzu Domo DO9177PZ. Nabízí vám plochu o průměru 30 cm, na které si kromě pizzy připravíte také omeletu, palačinky, quiche, tortilly, koláč, cookies nebo maso. Plochy na pečení jsou opatřeny kvalitním nepřilnavým povrchem bez obsahu PFOA a PTFE.

Parametry pece Domo DO9177PZ nedosahují takových hodnot jako u vítěze testu G3 Ferrari G10006 Delizia. Její příkon je sice vyšší, ale maximální teplotu může dosáhnout jen 180 °C, což dokáže i klasická pečicí trouba. Čas pečení se také oproti vítězi zvýšil, a to více než dvojnásob. Jeho hodnota se vyšplhala na 12 minut. O rovnoměrný ohřev se však postarají dvě topná tělesa a termostat v peci, který udrží stálou teplotu, o které vás informuje světelná kontrolka.

Výhodou tohoto přístroje je snadné čištění díky nepřilnavému povrchu, který navíc zabrání i možnému připálení zbytků jídel. S otevřeným víkem můžete spodní desku využít také jako pánev. Doplňkové příslušenství není příliš bohaté, obsahuje pouze barevný tištěný sešit s recepty.

U tohoto modelu je třeba brát v úvahu nízkou cenu, která se odrážela i na základních parametrech. Zákazníci jsou však s přístrojem spokojeni, ale mezi recenzemi jsme našli i zápory.  Peci chybí regulátor teploty, časovač a tlačítko zapnutí/vypnutí. Jelikož se jedná o základní funkce, které jsou v tomto případě nedostupné, považujeme to za velké minus. Přejděme však k pozitivním vlastnostem této domácí pece. I přes zmíněné nedostatky dokáže pec upéct chutnou pizzu i jiná jídla. Mezi její silné stránky patří jednoduché a variabilní používání, snadné čištění, dobrá skladovatelnost a přijatelná cena.

Pozitíva

Nízká cena
Nepřilnavý povrch
Jednoduché používání a čištění

Negatíva

Nízká teplota
Chybí tlačítko zapnutí vypnutí
Chybí časovač a regulátor teploty

Typ pece: elektrická ● Příkon: 1 450 W ● Maximální teplota: 180 °C ● Průměr plotny: 30 cm ● Hmotnost: 2,6 kg

Náš TIP

G3 Ferrari G10032 Napoletana

Elektrická pec na pizzu, příkon 1 200 W, max. teplota 390 °C, průměr desky 31 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Milovníci italské pizzy ocení i domácí pec G3 Ferrari G10032, která se v našem testu zařadila mezi 3 TOP favority. Upečená pizza v této peci je křupavá a zároveň šťavnatá, díky čemuž budete mít pocit, že jste svůj oblíbený pokrm dostali v pravé italské pizzerii. Kromě pizzy zvládnete na ploše 31 cm připravit i topinky, panini, focaccie a jiná jídla tradiční italské gastronomie.

Tento model je velmi podobný vítězi testu G3 Ferrari G10006 Delizia. O skvělé výsledky pečení se postará výkon 1 200 W. Teplotu na termostatu můžete nastavit až do výše 390 °C, což přináší podobné výsledky, jako byste připravovali pizzu v originální peci. Pečení je rovnoměrné a postarají se o to 2 žáruvzdorné kamenné desky a 2 ocelová topná tělesa. Horní žáruvzdorný kámen je navíc odnímatelný.

Používání pece je velmi jednoduché a pizzu si zvládne připravit opravdu každý. K dispozici je časovač s akustickým signálem, který vás upozorní, když je pizza hotová. Nechybí ani kontrolky připravenosti. Pizza je upečená během 5 minut. K dispozici máte také příslušenství, které obsahuje dřevěné podnosy a různé recepty na přípravu pizzy, kterými se můžete nechat inspirovat.

Italská značka G3 Ferrari nabízí ve svém portfoliu mnoho druhů pecí na pizzu, které jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené. Jsou výkonné, kvalitně zpracované a upečená pizza je velice chutná. Vyzdvihujeme krátkou dobu pečení a vysokou teplotu, kterou dokáže pec vytvořit. Slabší stránkou je porézní povrch kamene, který se hůře čistí.

Pozitíva

Rychlý čas pečení
Vysoká teplota
Množství funkcí

Negatíva

Horší čištění

Typ pece: elektrická ● Příkon: 1 200 W ● Maximální teplota: 390 °C ● Průměr plotny: 31 cm ● Hmotnost: 5,9 kg

Lacná kvalita

Ariete 909

Elektrická pizza pec, příkon 1 200 W, max. teplota 400 °C, průměr plotny 33 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Domácí pec na pizzu Ariete Art 909 můžeme jednoduše nazvat dobrá koupě. Po přečtení této recenze s námi určitě budete souhlasit i vy. Disponuje kvalitním ohnivzdorným kamenem, který naleznete také v italských kamenných pecích. Na plotně o průměru 33 cm si připravíte výbornou pizzu i další jiná jídla.

Díky jejím kompaktním rozměrům si ji můžete vzít a přenést kam potřebujete. Dosahuje překvapivě vysoký výkon 1 200 wattů. Topná spirála v horním věku kamna rychle rozehřeje na požadovanou teplotu. Při maximálním výkonu se kamna dokáže rozpálit až na 400 °C. Během několika minut si tak můžete pochutnávat na křupavé pizzi. Konkrétně, čerstvou pizzu máte hotovou již za 4 minuty a pokud sáhnete po mražené, ta bude hotova během 2 minut.

Oceňujeme, že si dokážete teplotu v peci přizpůsobit sami pomocí regulačního kolečka. Na výběr máte 5 stupňů. Druhé kolečko slouží jako časovač. Ve srovnání s modely G3 Ferrari G10032 NapoletanaG3 Ferrari G10006 Delizia se na ně pec Ariete Art 909 podobá designově, parametry i funkcemi. Nabízí tak za nižší cenu podobné výsledky.

Tento model domácí pece na pizzu nás velmi mile překvapil. Na svou cenu je velmi výkonný a v oblibě ho má mnoho zákazníků. Spotřebitelům se líbí kompaktnost, design, rychlost nahřátí i pečení pizzy. Výsledkem je chutná pizza, která chutná jako z pravé pizzerie. Všechno má však své výhody i nevýhody a výjimkou není ani tato pec. Někteří zákazníci v recenzích avizovali horší čištění šamotového povrchu. Také chybí přesné značení termostatu, namísto čísel by byly vhodnějším řešením teplotní stupně. V poměru cena/výkon se zařízení drží na předním místě.

Pozitíva

Cena/výkon
Funkce
Krátký čas pečení

Negatíva

Horší čištění
Značení termostatu

Typ pece: elektrická ● Příkon: 1 200 W ● Maximální teplota: 400 °C ● Průměr plotny: 33 cm

Pre náročných

Sage SPZ820BSS

Elektrická pizza pec, příkon 2 100 W, max. teplota 400 °C, průměr desky 30 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pro náročnější zákazníky jsme vybrali pec na pizzu Sage SPZ820BSS. Jedná se o velmi výkonný model s příkonem 2 100 W, který dosahuje teploty 400 °C. Typově pec řadíme k mini troubám. Disponuje mnoha nastaveními a funkcemi, které si postupně představíme.

Začněme tím, že si sami můžete vybrat ze 3 typů ohřevu: aktivní spodní ohřev, intenzivní přímý ohřev a horký sálavý vzduch. Aktivní spodní ohřev zajišťují topná tělesa přímo pod pizzou. Přírodní kámen cordierit se rychle a rovnoměrně zahřívá a drží správnou teplotu na pečení pizza korpusu. Výsledkem je pizza s propečenými okraji jako v klasické peci vyhřívané ohněm. Intenzivní přímý ohřev zajišťují nezávislá topná tělesa s Element IQ, takže už nemusíte při pečení pizzu otáčet. Třetím typem je sálavé teplo, které se vyznačuje tím, že chrání křehké ingredience. Intenzivní teplo odráží směrem k okrajům pizzy, aby byly křupavé a ostatní ingredience rovnoměrně propečené.

Kromě 3 typů ohřevu máte na výběr také 5 přednastavených programů. „Wood Fired“ styl pečení jako v peci na dřevo, „New York“ na pečení pizzy s vyšším těstem, „Pan“ na pečení pizzy s vysokým těstem připravované v pánvi, „Thin & Crispy“ program pro tenkou a křupavou pizzu, „Frozen pizza“ program pro mraženou pizzu.

I přes mnoho funkcí je ovládání přístroje jednoduché. Manuálně si umíte nastavit teplotu spodní i vrchní části. Výhodou je také funkce časovače. V balení kromě samotného přístroje naleznete pánev na pizzu s odnímatelnou rukojetí, lopatku na pizzu a informační panel manuálního režimu s magnetem.

Koupi této skoro až profesionální pece na pizzu si nejprve dobře promyslete, jelikož se jedná o cenově dražší model. Určitě vám nejprve doporučujeme prohlédnout si cenově dostupnější pece, jako například Ariete Art 909 nebo G3 Ferrari G10032 Napoletana. Za přiměřenou cenu nabízí velmi slušné funkce. Pokud však patříte k velkým milovníkům pizzy a nevadí vám zainvestovat, tak s troubou Sage SPZ820BSS budete jistě spokojeni. Nabízí mnoho funkcí a režimů, takže si za každým můžete dopřát rozdílnou chuť.

Pozitíva

Výkonnost
Množství funkcí a režimů
Příslušenství

Negatíva

Vysoká pořizovací cena

Typ pece: mini trouba ● Příkon: 2 100 W ● Maximální teplota: 400 °C ● Průměr plotny: 30 cm ● Hmotnost: 18,8 kg

Klarstein Diavolo

Vnější pec na pizzu, max. 1 teplota 430 °C, průměr desky 13“

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model Klarstein Diavolo se oproti předchozím liší hlavně typově. Jedná se o venkovní zahradní pec, se kterou si připravíte vaše oblíbená jídla zcela bez elektriky, jednoduše jen na ohni. Díky ní bude vaše pizza chutnat stejně jako z pizzerie.

Klarstein Diavolo umožňuje kromě pizzy připravit také maso, zeleninu, koláče, buchty nebo čerstvý domácí chléb. Pokud ani nezvažujete koupi zahradních kamen, poohlédněte se raději po jiném modelu. Pokud nechcete příliš investovat, můžete si pořídit domácí pec, například model Domo DO9177PZ nebo Ariete Art 909. Pokud patříte k náročným uživatelům, výbornou pizzu vám upeče profesionální trouba Sage SPZ820BSS.

Klarstein Diavolo je určena jedině do exteriéru. Její používání je maximálně jednoduché. Zadní část se naplní dřevěnými paletami a pec vyhřejete na požadovanou teplotu. Tu vám ukáže integrovaný teploměr. Konstrukce je vyrobena z nerezavějící oceli, která se postará i o rovnoměrné rozptýlení tepla. Odsávání kouře zajistí vestavěný komín.

Tato pec je zcela rozdílná oproti předešlým modelům. Jelikož jde o exteriérovou pec, její využití je omezeno na teplé dny a večery. Pokud plánujete péct pizzu častěji, pouvažujte raději o jiném typu. Naopak, pokud často pořádáte setkání s přáteli, bude tato pec skvělým oživením. K dispozici ji máte ve 4 barvách, a to v červené, černé, modré a stříbrné. Součástí balení je rozsáhlé příslušenství, které sestává z nástavce na maso, odkapávajícího plechu, lopatky na pizzu, zvedáku na plech, lopatky na peletu a návodu k obsluze.

Pozitíva

Pečení na ohni
Příslušenství
Variabilní využití

Negatíva

Omezené používání

Typ pece: venkovní pec na dřevo ● Maximální teplota: 430 °C ● Průměr plotny: 13“ ● Hmotnost: 16 kg

Další zajímavé produkty

Výběr nového produktu může být náročný hlavně proto, že na trhu dnes naleznete spoustu modelů. Ani pece na pizzu nejsou výjimkou. Vybrat si z jejich množství jen jednu vám může zabrat spoustu času. Právě proto jsme vám výběr zúžili na vybrané modely, které vynikají v různých parametrech. Zatímco některé se liší jen v detailech, jiné se liší typem, funkcemi i cenou. Pokud vás nezaujala žádná z pecí na pizzu, které jsme pro vás vybrali a zrecenzovali, šanci můžete dát ještě alternativním produktům. V nich opět naleznete rozdílné modely, aby si mohl vybrat každý.

Zajímavou možností může být plynová Cozze Pizza pec. S touto pecí si můžete vychutnat nejen pizzu, ale i jiná vaše oblíbená jídla na zahradě s přáteli. Nemusíte zakládat oheň, pec se za 15 – 20 minut rozehřeje na 400 až 450 °C. Nabízí stabilní výkon a snadné používání. Navzdory vyšší ceně balení obsahuje jen samotnou pec a pizza kámen, což je menším zklamáním. Součástí balení není ani reduktor tlaku.

Pec na pizzu Tessa Supreme TSA3231 je další možností pro domácí přípravu pizzy. Jedná se o klasický cenově dostupný model, který neurazí, ale ani nenadchne. Disponuje základními funkcemi a parametry. Dosahuje maximálního výkonu 1 200 W. Vyzdvihujeme regulaci teploty, na výběr máte 200, 300, 350 a 400 °C. Podobně i časovač si můžete nastavit od 1 do 5 minut.

Další alternativou je model Arezzo Pizza-Ofen. Rychlý a rovnoměrný za pár vteřin rozpálí komory pece na teplotu, kterou si můžete regulovat od 160 do 400 °C. Teplo uvnitř kamen udržuje izolace. Otočným ovladačem můžete podobně ovládat i časovač. Do pece se vejde pizza o průměru 30 cm.

Od značky Klarstein je také model Pizzaiolo Perfetto. Tato pec vám připraví domácí pizzy, pečené maso, zeleninu a jiná jídla, která si můžete vychutnat ve vaší zahradě. Ovládání je velmi jednoduché, přiložíte dřevo nebo dřevěné uhlí a zapálíte oheň. Masivní pec s ocelovými stěnami má vestavěný termometr se škálou 0 až 370 °C. V balení naleznete kromě samotné pece i kámen na pečení pizzy.

Nenáročné uživatele může zaujmout cenově dostupná pec na pizzu Nedis FCPM100FRD. Nabízí výkon 1 800 W. Velikost grilovací desky je 30 cm. Nastavitelná teplota je max. 230 °C, pec se nahřeje za pouhých 7 minut.
Povrch je nepřilnavý, takže nenáročný na údržbu.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Při výběru pece na pizzu vám může pomoci i údaj o prodejnosti. I když nejprodávanější model nemusí být automaticky nejlepší, výhodou je, že ho před vámi otestovalo mnoho zákazníků, z nichž někteří se podělili i o své názory. Takto se umíte dostat k dalším informacím o daném výrobku. Abychom vám co nejvíce s výběrem pomohli, zahrnuli jsme do našeho velkého testu i údaj o prodejnosti pecí na pizzu. Podívejte se, které pece na pizzu jsou aktuálně nejprodávanější. Všechny jsou seřazeny v následující tabulce. Prodejnost se sice mění, ale údaje se snažíme vždy pravidelně aktualizovat.

Názov Hodnotenie Detail
Avenberg Pizzabox Firebox5*Zobrazit produkt
Ariete 9185*Zobrazit produkt
Ariete 9095*Zobrazit produkt
Silvercrest SPO 910 A15*Zobrazit produkt
Ooni Fyra 125*Zobrazit produkt

Pokud si rádi dopřeje čerstvou křupavou pizzu a upřednostňujete domácí výrobu, je pro vás koupě pece na pizzu dobrou volbou. Pro začátek si však ujasněte, zda toto zařízení vůbec využijete, ať zbytečně neinvestujete. Takové pece mohou být spratná zařízení, avšak můžete se setkat i s exteriérovou pecí, jejichž pořizovací cena není nejnižší. Pokud stále nevíte, na co se při výběru zaměřit a jaká pec je pro vás nejvhodnější, náš průvodce výběrem vám s tím pomůže. Představíme vám jednotlivé typy pecí a také jejich důležité parametry.

Jak vybrat pec na pizzu

 • Typy pecí na pizzu
 • Příkon
 • Teplota
 • Materiál
 • Funkce
 • Příslušenství
 • Cena a oblíbení výrobci

Jaký typ pece na pizzu zvolit?

Hlavním důvodem, proč sahat po peci na pizzu je teplota, jakou pizza vyžaduje při pečení. Zatímco klasická trouba dosahuje jen kolem 200 °C, pizza pro svoji ideální přípravu potřebuje až kolem 400 °C. Pečení v troubě je zdlouhavé a výsledek se nevyrovná pečení pizzy v peci. Samozřejmě, ne každý si může dovolit kamennou pec jako v tradiční pizzerii, proto výrobci přišli na trh s více typy pecí. Některé zapadnou mezi ostatní spotřebiče, jiné své využití najdou v exteriéru.

Vnitřní pece:

 • Elektrická pec na pizzu: Tato varianta je pro domácí použití nejvhodnější. Hodí se do bytů a pro lidi, kteří nemají volný vstup do zahrady, případně jim takové rychlé pečení vyhovuje. V kuchyni zapadne mezi ostatní spotřebiče. Její používání je velmi jednoduché a pizzu vám dokáže upéct do několika minut. Navíc tento druh pece na pizzu patří mezi levnější možnosti. Kromě pizzy si ve vybraných modelech dokážete připravit i jiná jídla, jako například palačinky, vajíčka, maso a jiné. Dejte si však pozor, aby byly schopny dosáhnout teploty kolem 400 °C, protože levnější modely mohou dosahovat jen teploty než klasická trouba. Jejich nevýhodou je obtížnější čištění.
 • Mini trouba: Vzhledem se podobá klasické troubě a často ji dokáže nahradit. Dokážete si v ní připravit kromě pizzy také chléb, koláč, maso a jiná jídla. Výhodou je také rychlé pečení a nevýhodou těžší údržba. Opět si dejte pozor na maximální teplotu, kterou dokáže vytvořit.

Venkovní pece:

 • Plynová pec na pizzu: Jedná se o typ, do kterého musíte investovat vyšší vstupní kapitál. Jedná se o vhodnou volbu spíše pro komerční účely, ne až tak do domácnosti, protože vyžadují častější revize. Pokud se pro jejich výběr rozhodnete, kvalitní pec by měla být vybavena termostatem a kvalitním materiálem, který se postará o rovnoměrné rozložení teplého vzduchu.
 • Pizza pec na dřevo: Tyto pece se nejvíce vyrovnají zážitku z pečení pizzy jako v restauraci. Pokud ji chcete mít doma, počítejte s vyšší investicí. Stavba kamenné pece je komplikovaná záležitost, proto přišli výrobci na trh i s přenosnými modely na dřevo. V takové peci je třeba používat tvrdé dřevo, jako buk či dub. Kvalitní pec by měla být vybavena teploměrem, díky kterému budete mít přehled o teplotě.
 • Pizza pec na gril: Pizzu si můžete připravit na zahradním grilu. Samozřejmě se musí jednat o kvalitní gril, který disponuje dobrou cirkulací vzduchu a lze jej rozpálit alespoň na 350 °C. Neobejdete se bez dalšího příslušenství, jako pizza kámen a lopata. Můžete v něm upéct i chléb a jiné pochoutky, které máte rádi. Příprava vám však potrvá déle, protože gril je nutno nechat předehřát.

Venkovní pec na pizzu

Příkon jako klíčová informace

Příkon je jedním z nejdůležitějších parametrů, kterého byste si při výběru měli všímat. Poodhalí vám dvě klíčové informace, a to rychlost pečení i odhadovanou spotřebu. Hodnota vám udává, kolik energie pec spotřebuje za hodinu používání. Udává se ve wattech a obecně platí, že čím vyšší příkon, tím rychlejší příprava jídla. Je však třeba najít zlatou střední cestu mezi rychlostí a ideální spotřebou. V případě domácích pecí se příkon pohybuje kolem 2 000 W.

Ideální teplota je 400 °C

Maximální teplota, kterou dokáže pec vytvořit, je dalším velmi důležitým parametrem. Pro pizzu je nezbytné, aby pec dokázala vyvinout dostatečnou maximální teplotu, ideálně kolem 400 °C. Právě proto se nedoporučuje pečení pizzy v klasické troubě. Solidní modely elektrických pecí dokážou vytvořit maximální teplotu kolem 300 až 400 °C. U levnějších modelů se setkáte s hodnotou jen kolem 200 °C a koupě takové pece nemá příliš význam pro přípravu pizzy.

Nerezová, cihlová, hliněná – pizza pec podle materiálu

Pece na pizzu můžeme rozdělit i podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji se dělí na nerezové, cihlové a hliněné. Uvnitř pece se nachází plotna na pizzu, která je vyrobena buď z keramiky, nebo z kamene. Materiál pečící plochy elektrických modelů často nebývá definován, ale většinou jde o žáruvzdorný nepřilnavý materiál.

 • Nerezová pec – tato varianta je vhodná do interiéru. Používá se hlavně na elektrických pizza pecích, ať už pro domácí nebo komerční použití. V domácnosti je najdete také na menších troubách, které vypadají jako mikrovlnka nebo kulatý toaster.
 • Cihlová pizza pec – je nejideálnější variantou pece na pizzu. Je poháněna většinou přírodním palivem a počítejte při ní s náročnější údržbou i vysokou cenou. Výhodou ovšem je, že v zimním období ji můžete používat k vytápění. Naopak nevýhodou bývá delší doba přípravy pizzy.
 • Žáruvzdorná hlína – tento materiál se používá zejména v komerčních pizzeriích. Je vhodný jak do interiéru, tak do exteriéru. Jeho předností je rychlé zahřátí a dlouhá výdrž tepla. Nevýhodou je, že se jedná o těžký materiál a poměrně drahý typ pizza pece.

Nerezová pizza pec

Časovač, termostat, programy a další praktické funkce

Kvalitní pec na pizzu by měla disponovat alespoň základními funkcemi, které vám pomohou a usnadní práci. Funkce se liší podle vámi zvoleného typu pece, proto si představíme, s jakými funkcemi se můžete nejčastěji setkat.

 • Časovač – nezbytná funkce, která vám přístroj spustí a vypne podle potřeby.
 • Teploměr – informuje vás o aktuální teplotě v peci.
 • Termostat – pomáhá regulovat teplotu.
 • Vypínač – tlačítko vypínače mnoho modelů nemá. Vypínají se jen vytažením kabelu z elektrické zásuvky.
 • Kontrolky a indikátory – informují vás o stavu kamen.
 • Funkce pánve – spodní část kamen u elektrických modelů může posloužit i k opékání a smažení.
 • Programy podle typu pece – různé programy, se kterými si můžete připravit rozdílné pizzy, jako např. newyorskou nebo neapolskou.

Příslušenství, které nemůže chybět

K peci na pizzu se vám jistě bude hodit doplňkové příslušenství, které vám pomůže s její přípravou i manipulací. Některé doplňky naleznete přímo v balení, jiné si budete muset sehnat sami. Zmíníme vám, jaké příslušenství by vám nemělo chybět.

 • Plechy na pizzu,
 • kráječ na pizzu,
 • grilovací rošt,
 • plech na odkapávání,
 • lopata na pizzu,
 • dřevěné podnosy,
 • kniha receptů.

Kolik stojí pizza pec?

Cena pizza pecí je velmi odlišná. Zatímco nejlevnější modely naleznete od tisíc korun, za ty nejdražší zaplatíte i desítky tisíc korun. Cena se odvíjí od mnoha faktorů, prvním z nich je typ pece, které si vyberete. Dále záleží na použitém materiálu, funkcích, doplňcích a jiných parametrech.

Mini pizza pec

Nejlevnější modely pecí na pizzu seženete již od tisíc korun. Jedná se o základní modely elektrických pecí určených pro domácí použití. U levných modelů si dávejte pozor na maximální teplotu, aby se alespoň přibližovala k 400 °C. Levnější modely také často nedisponují základními funkcemi jako časovač či termostat a jejich příslušenství bývá slabší. Výjimka však potvrzuje pravidlo a tak i u levnějších modelů můžete najít výkonného a kvalitního pomocníka.

Naším oblíbeným pravidlem je zlatá střední cesta, nesahat ani po nejlevnějším, ale ani po nejdražším modelu. Za cenu od 2 500 do 10 000 Kč si vyberete výkonnou domácí elektrickou pec na pizzu, která bude disponovat všemi důležitými funkcemi. Vybrat si však můžete také mini troubu nebo pizza pec na gril.

Nad 12 000 Kč už naleznete pokročilé modely, z nichž je mnoho určeno do restaurací. Vyberete si zde nejen elektrické modely, ale také pec na dřevo nebo plyn. Nejdražší modely vás mohou stát až přes 25 000 Kč. Pokud si připlatíte, tak ve své zahradě může stát originální cihlová pec, kterou navíc v zimě využijete k přitopení.

Oblíbené jsou pizza kamen G3 Ferrari, Klarstein či Ariete

Pece na pizzu si v posledních letech našly své využití v mnoha domácnostech. Jejich produkcí se zabývá několik výrobců. Sahat vám však doporučujeme pouze po ověřených výrobcích s dobrým renomé. Mezi velmi oblíbené patří pizza pece značky G3 Ferrari. Tato italská společnost jich má ve svém portfoliu mnoho a uspokojí i náročné zákazníky. Kvalitou se vyznačují také pece značky Klarstein, která nabízí různé typy. Krok vedle však neuděláte ani s cenově dostupnými modely značky Ariete.

Otázky a odpovědi – FAQ

Stále nemáte ve výběru pece na pizzu úplně jasno? Pokud jste se nedozvěděli vše, co vás o výběru těchto pecí zajímá, nyní máte možnost. Připravili jsme pro vás ještě závěrečnou sekci nejčastěji kladených otázek a odpovědí. Pokud se ani z nich nedozvíte odpověď na vaši otázku, položit nám ji můžete pod článek do komentáře. Zároveň nám v komentáři můžete zanechat vaše zkušenosti, případně rady, které mohou pomoci ostatním uživatelům s výběrem.

Pokud nedáte dopustit na pizzu jako z restaurace, je důležité upéct ji v peci. Pizza upečená v troubě nedosahuje takové konzistence, jako pizza pečená v peci. Hlavním rozdílem je to, že trouba dosahuje maximální teploty 250 °C, což je pro přípravu pizzy nedostatečné. Kvalitní pizza se musí péct krátce, ale při velmi vysoké teplotě. Teplota kolem 300 °C je už sice lepší, ale ideální je teplota až kolem 400 °C. Dokonce platí, že neapolské pece dosahují teploty až kolem 500 °C.

Jedná se o speciální kámen, který je ideální pro přípravu pizzy. Je vyroben tak, aby absorboval vlhkost uvnitř těsta a zároveň, aby udržoval vysokou teplotu. Díky tomuto kameni bude vaše pizza o krok blíže k té z pizzerie.

Do mísy dejte zhruba 300 ml vody, přidejte 18 g droždí a lžíci cukru. Kvásek nechte cca 20 minut vykynout. Potom do hmoty vložte cca 500 g mouky, 3 lžíce olivového oleje, sůl a zpracujte do hladkého těsta, které nechte zhruba hodinu odstát a kynout. Potom už jen stačí rozválet těsto na prkně a dát navrch vše, co máte rádi.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Malé spotřebiče

Vaše hodnocení:
(91.2%)