Myčky nádobí Bosch

Myčky nádobí Bosch – recenze, návod, cena

Z produkce německého výrobce možná máte více domácích spotřebičů – od mixéru přes indukční varnou desku až po pračku. Pokud jste s kvalitou spotřebičů Bosch spokojení, určitě rádi sáhnete i po myčce nádobí. TestMagazín se zaměřil na portfolio tohoto výrobce a vybrali jsme několik nejlepších myček nádobí Bosch, které splní požadavky spotřebitelů. Vítězem testu se stala úsporná myčka nádobí Bosch SMS4EVI14E, která pojme až 14 sad nádobí, přičemž nechybí ani bohatá programová výbava. Myčky nádobí Bosch patří ke spolehlivým domácím spotřebičům. V našem výběru naleznete vestavné myčky, ale i volně stojící modely. Připravili jsme pro vás také nezávislé recenze myček nádobí.

Publikované: 04.11.2021
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou myčku nádobí značky Bosch koupit?

Abychom vám co nejlépe poradili, strávili jsme nad průzkumem trhu a následnou analýzou produktů až 50 hodin. Vybrali jsme nejlepší myčky nádobí značky Bosch. Pokud se potřebujete rozhodnout rychle, podívejte se na naši tabulku TOP 3 modelů. Najdete mezi nimi nejlepší model, cenově nejvýhodnější a zaujmout vás může i naše doporučení. Pokud nechcete ztrácet čas čtením celého srovnání, přečtěte si alespoň krátkou charakteristiku myčky nádobí. V úvahu vždy berte vlastní preference, tak abyste se dokázali co nejlépe rozhodnout a aby spotřebič splnil vaše nároky.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch SMV2ITX16E   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Bosch SMS8YCI03E   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
Bosch SMS4EVI14E   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Bosch SMS4EVI14E

Bosch SMS4EVI14E

Volně stojící myčka nádobí s kapacitou 13 sad nádobí, 6 programy, spotřebou 9,5 l a hlučností 44 dB.

Zobrazit více info

Tento model je ověřenou kvalitou. Disponuje bohatým vnitřním prostorem, v němž pojme až 13 sad kuchyňského nádobí. Myčka nádobí má šest programů, mezi kterými se nachází také automatický program se senzorem naplnění a míry znečištění nádobí. Disponuje také přídavnými funkcemi jako SpeedPerfect+ nebo poloviční naplnění. Patří do energetické třídy C a vážená spotřeba vody je 9,5 litru.

Cenový trhák
Bosch SMV2ITX16E

Bosch SMV2ITX16E

Vestavná myčka nádobí s kapacitou 12 sad nádobí, 5 programy, spotřebou 10,5 l a hlučností 50 dB.

Zobrazit více info

Na poměry značky Bosch se jedná o cenově dostupný model. Vestavná myčka nádobí patří k hlučnějším (50 dB), ale nechybí jí chytré funkce. Rovněž je možné ji ovládat přes aplikaci Home Connect. Plusem je také přídavný program extra sušení. O průběhu cyklu vás informuje červené světlo na podlaze – InfoLight. Chybí jen příborová zásuvka, tento model má pouze koš na příbory ve spodní části. Vážená spotřeba je 10,5 litru.

Náš TIP
Bosch SMV2ITX22E

Bosch SMV2ITX22E

Vestavná myčka nádobí s kapacitou 12 sad nádobí, 5 programy, spotřebou 10,5 l a hlučností 48 dB.

Zobrazit více info

Řadí se k modelům 2. generace. Myčka má ovšem výhodnou cenu a postará se o efektivní mytí a sušení. Disponuje pěti programy a také přídavnými funkcemi – extra sušení, odložený start nebo zkrácení mycího cyklu. Zvolit si můžete i svůj oblíbený program. Minusem je opět jen koš na příbory, příborová zásuvka chybí. Model má dávkovacího asistenta a AquaStop. Vážená spotřeba je 10,5 litru vody.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

V případě myček nádobí Bosch jsme při srovnávání jednotlivých modelů využívali stejnou metodologii jako u jiných výrobců myček nádobí. Bosch je na našem trhu známou firmou a domácí spotřebiče u nás mají renomé. Přestože už nelze mluvit o úplně „pravé německé“ produkci, kvalita si drží vysoký standard. I proto nás u myček nádobí zajímaly nejdůležitější kvalitativní parametry, které spotřebitele při výběru zajímají nejvíce. Nejpodstatnější je efektivita mytí nádobí a jeho sušení, aby na nádobí nezůstávaly kapky.

Dlouhodobě si spotřebitelé potrpí na to, aby byla myčka nádobí co nejúspornější. Především co se spotřeby vody týče, aby myčka byla pro přírodu co nejmenší zátěží. Při výběru hraje roli i programová výbava a délka mycího cyklu. Na základě spotřebitelských testů spotřebitele zajímá hlučnost myčky či kvalita zpracování a použité materiály. My jsme v rámci efektivity mytí hodnotili i vnitřní prostor a jeho flexibilitu.

Efektivita mytí nádobí
Sušení nádobí
Spotřeba myčky nádobí
Délka mycího cyklu
Programová výbava
Praktické funkce a obsluha
Hlučnost
Zpracování a kvalita materiálů

V rámci srovnání jsme do svého výběru zařadili volně stojící myčky nádobí, ale také vestavné modely. Kromě toho, že jsme při hodnocení sledovali důležité technické parametry, jsme také z velké části brali v úvahu zkušenosti a názory zákazníků. Myčky nádobí Bosch uživatelé hodnotí převážně pozitivně. Kromě zkušeností zákazníků je důležité také to, zda je myčka nádobí dostupná na našem trhu. My jsme proto analyzovali nabídku prodejců, jako je Alza, Kasa, Datart, Nay, Tpd či Mall. Prodejnost jsme sledovali i prostřednictvím cenového srovnávače Heureka. V našem výběru naleznete nejoblíbenější myčky nádobí značky Bosch.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze myček nádobí Bosch

Chcete vědět, co kupujete? Nebo potřebujete poradit? Naše recenze jsou tu pro všechny spotřebitele, kteří uvažují nad koupí myčky nádobí Bosch. Náš názor je objektivní, tak aby vám s výběrem pomohl. Autenticky prezentujeme silné i slabé stránky jednotlivých myček nádobí. Naši redaktoři analyzovali informační listy spotřebičů a porovnávali parametry v různých obchodech. Ani jeden z modelů není zvýhodňován. Myčky nádobí Bosch jsme hodnotili na základě stanovené metodologie a v úvahu jsme brali i názory a zkušenosti spotřebitelů.

Víťaz testu

Bosch SMS4EVI14E

Volně stojící myčka nádobí s kapacitou 13 sad nádobí, 6 programy, spotřebou 9,5 l a hlučností 44 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zaujme nízkou spotřebou, vnitřním prostorem a také kvalitním provedením. Bosch SMS4EVI14E patří k volně stojícím myčkám nádobí. Je zařazena do energetické třídy C a nezapře svoji značku. Inovativnost se projevuje v řadě praktických technologických prvků. Vybavena je vodním senzorem i senzorem naplnění a proplachovacím systémem ActiveWater.

Na první pohled obyčejná myčka nádobí, ale kromě přehledného displeje na čelní straně a ovládacích tlačítek je možné ji ovládat přes mobilní aplikaci Home Connect. Myčku spárujete přes WiFi a připojíte k aplikaci. Jedná se o 4. generaci značky Bosch, spárování někdy trvá déle. Displej indikuje i nedostatek soli nebo leštidla. Celkově vám myčka nabídne až 6 programů s různou teplotou. Můžete si také uložit svůj vlastní program nebo aktivovat program Auto. Eco program je sice šetrný, ovšem doba mytí činí téměř 5 hodin. Myčka má na ovládacím panelu jednoduchý digitální displej, kde se vám zobrazuje zbývající čas. Akustická signalizace ukončení mycího cyklu chybí.

Chcete-li mycí cyklus urychlit a myjete čerstvě zašpiněné nádobí, můžete aktivovat funkci SpeedPerfect+, čímž zkrátíte dobu mycího cyklu o polovinu. Pokud jste naplnili jen spodní koš, aktivujte poloviční naplnění. Pro efektivnější rozpouštění mycích tablet je zde dávkovací asistent. Myčka má sice program na ochranu skla a také intenzivní program, chybí však funkce Intensive Zone nebo ExtraClean Zone.

Výše zmíněný akustický signál sice chybí, nicméně problém to není, protože myčka nádobí po skončení cyklu sama otevře dveře a zajistí tak efektivnější odpařování vlhkosti. Nádobí je tak dobře vysušené. Do myčky uložíte 13 sad nádobí. Průměrná spotřeba je velmi příznivá a ve srovnání s konkurencí je 9,5 litru skvělý výsledek. Podobných výsledků dosahuje i prémiová myčka nádobí Bosch SMV6ECX69E. Vnitřek myčky je z nerezové oceli, horní koš je polohovatelný a na příbory je k dispozici zásuvka VarioDrawer.

V případě tohoto modelu vás jistě potěší pozitivní recenze zákazníků. Ty se týkají především tichého chodu, spotřebič má dokonce program pro tiché mytí, který je o 2 dB tišší. Myčka sice není určená k zabudování, ovšem horní kryt lze odejmout a částečně tak lze myčku zabudovat. Spotřebitelé jsou rádi za funkci EfficientDry – automatické otevírání dveří. Slabinou je občas problematické WiFi spojení a dlouhotrvající program Eco.

Pozitíva

Poměr ceny a kvality – pozitivní reference
Tichá a prostorná
Automatické otevírání dveří

Negatíva

Délka některých programů
Chybí ExtraClean Zone a IntensiveZone

Typ: volně stojící myčka nádobí ● Šířka: 59,8 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 13 ● Počet programů: 6 ● Energetická třída: C ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 44 dB ● Odložený start : ano ● Smart funkce: ano

Cenový trhák

Bosch SMV2ITX16E

Vestavná myčka nádobí s kapacitou 12 sad nádobí, 5 programy, spotřebou 10,5 l a hlučností 50 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V rámci značky Bosch jde o cenově dostupný model, který však nabídne řadu inovativních funkcí. Jedná se o plně zabudovatelnou myčku nádobí se standardní šířkou 60 cm. Jde o model druhé série myček nádobí Bosch. Myčka sice nepatří mezi nejúspornější, ovšem kvalitativně nezaostává za konkurencí v podobné cenové hladině.

Myčka nádobí Bosch je vybavena pěti automatickými programy. Zvolit si můžete mezi nejdelším programem Eco a nejkratším, hodinovým mycím cyklem. Velmi oceňujeme i přídavný program předmytí/oplachu nebo také možnost zvolit si vlastní oblíbený program, který sestává z programu + přídavné funkce (předmytí, extra sušení apod.). Pokud se vám doba bude zdát příliš dlouhá, můžete použít funkci SpeedPerfect, která zkrátí program v průměru o 50 až 60 procent. Samostatným programem je také Machine Care, který doporučujeme aktivovat jednou do měsíce za účelem údržby myčky.

My chválíme, že se ve výbavě nachází také poloviční naplnění a rovněž program extra sušení (extra dry). Myčka sice sama neotevře po konci mycího cyklu dveře, ale využívá horkou páru pro efektivní sušení nádobí. O průběhu mycího cyklu vás informuje červené světlo InfoLight, které je promítáno na podlahu. Hlučnost myčky je 50 dB (motor EcoSilence Drive). Přes WiFi síť a aplikaci Home Connect můžete myčku připojit ke svému chytrému telefonu. Využít tak můžete spuštění na dálku nebo hlasové ovládání (pouze v angličtině). Aplikace vám umožňuje sledovat více parametrů, a to i v případě hlášení chyby.

Vestavná myčka Bosch je plně integrovatelná do kuchyňské linky. Samotná konstrukce má standardní rozměry. Spotřebič disponuje kapacitou pro 12 sad nádobí. Vnitřní prostor se skládá z horního a dolního koše. Chybí však příborová zásuvka. Tento model je vybaven pouze košem na příbory, který tak zabírá místo ve spodním koši. Horní koš je vybaven také sklopnými držáky na sklenice se stopkou. Testy udávají průměrnou spotřebu mycího cyklu 10,5 litru vody. To řadí spotřebič do energetické třídy E, což je na poměry výrobce horší hodnocení. Myčka nádobí Bosch je rovněž vybavena dávkovacím asistentem a také senzory pro sledování naplnění a úrovně znečištění nádobí. Ovládací panel s malým digitálním displejem je v horní části dveří. Ovládání je velmi intuitivní.

Při hodnocení spotřebitelé oceňují poměr ceny a kvality, kterou myčka nádobí přináší. Pozitivní názory převládají i při hodnocení efektivity mytí a sušení nádobí. Rovněž zmíníme možnost zvolit si oblíbený program a přídavnou funkci. Malým minusem je mírně vyšší spotřeba a koš na příbory ve spodní části. Nechybí ani AquaStop, který zabraňuje vytopení.

Pozitíva

Chytré připojení přes Home Connect
Uložení oblíbeného programu
InfoLight – červený paprsek světla

Negatíva

Bez zásuvky na příbory – jen koš
Vyšší spotřeba vody
Větší hlučnost

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 59,8 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 12 ● Počet programů: 5 ● Energetická třída: E ● Spotřeba vody: 10,5 l ● Hlučnost: 50 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano

Náš TIP

Bosch SMV2ITX22E

Vestavná myčka nádobí s kapacitou 12 sad nádobí, 5 programy, spotřebou 10,5 l a hlučností 48 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Tento model sice patří ke starší, 2. generaci myček nádobí Bosch, výhodou je však příznivější cena a zároveň i poměr ceny a kvality. Myčka nádobí však technologicky nezaostává, a to ani co se týče smart funkcí, senzorů či efektivity mytí. Myčka je plně zabudovatelná do kuchyňské linky a pojme až 12 sad kuchyňského nádobí.

Při porovnávání myček nádobí Bosch je ovládání jedním za parametrů, které má výrobce perfektně zvládnuté. Každý z modelů, které jsou vestavné, má ovládací panel na horní straně dveří. V tomto případě sice jde o starší generaci, ale ikony jsou stejné. Jsou kombinována tlačítka a dotykové plochy. Vybírat můžete z pěti programů. Navolit si již tradičně můžete i oblíbený program v kombinaci s přídavnou funkcí, například ExtraDry, resp. přídavné sušení. Myčka dveře neotevírá automaticky po skončení cyklu. O průběhu mycího cyklu vás informuje technologie InfoLight – červené světlo promítané na podlahu. Nechybí ani WiFi připojení přes aplikaci Home Connect. Mezi přídavnými programy je předmytí, poloviční naplnění nebo SpeedPerfect pro zkrácení mycího cyklu

Bosch u druhé generace využívá systém variabilních košů Vario. Asi nejvíc zamrzí, že tomuto modelu chybí příborová zásuvka. Tu už má 6. generace, myčka nádobí Bosch SMS4EVI14E. Starší model je vybaven pouze košem na příbory, který tak zabírá prostor ve spodní části myčky. Horní koš je stále výškově nastavitelný a koše mají také zarážky proti vykolejení.

Myčka nádobí má dávkovacího asistenta a při programu Auto sama detekuje míru naplnění a nastaví optimální mycí cyklus. Zmínit můžeme ještě možnost odloženého startu, nebo dokonce přerušení mycího cyklu na dálku přes aplikaci. Myčka nádobí je tichá, produkuje hluk na úrovni 48 dB. O bezpečnost se stará systém AquaStop.

Na základě srovnání myčka velmi dobře uspěla v poměru ceny a funkcionality. Jedná se však o starší generaci, jejíž nevýhodou je příborový koš ve spodním koši. Ten tak snižuje flexibilitu vnitřního prostoru. Myčka však určitě potěší snadným ovládáním, funkcí extra sušení a také volbou oblíbeného programu s použitím přídavných funkcí. Doporučujeme používat i vysoce efektivní hodinový program.

Pozitíva

Světelná signalizace InfoLight
Extra sušení – přídavná funkce
Příznivá pořizovací cena

Negatíva

Vyšší spotřeba
Starší generace – horší WiFi připojení
Pouze koš na příbory

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 59,8 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 12 ● Počet programů: 5 ● Energetická třída: E ● Spotřeba vody: 10,5 l ● Hlučnost: 48 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano

Pre náročných

Bosch SMV6ECX69E

Vestavná myčka nádobí s kapacitou 14 sad nádobí, 8 programy, spotřebou 9,5 l a hlučností 39 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Mít v domácnosti šikovného pomocníka, který vás zbaví špinavého nádobí, je opravdu výhrou. Nemusí to být člen domácnosti, ale velká a chytrá myčka nádobí. Tento model patří k 6. generaci myček nádobí Bosch. Kromě toho, že disponuje senzory ke snímání míry naplnění a také snímání úrovně znečištění nádobí, vás potěší i WiFi připojením a tichým provozem.

Výsledky mytí nádobí a následného sušení jsou v případě myčky nádobí Bosch SMV6ECX69E velmi příznivé. Vysoký podíl na tom, že z myčky vytahujete suché nádobí, má technologie EfficientDry, kdy po ukončení programu myčka sama otevře dveře, čímž vám dá zároveň najevo, že mycí cyklus skončil. O tom, že mycí cyklus běží, vás informuje funkce TimeLight – přímo na podlahu je promítán zbývající čas. Displej je totiž skrytý na horní straně dveří. Myčka nádobí je plně zabudovatelná do kuchyňské linky. Má standardní šířku a pojme až 14 sad nádobí. Předvolit si můžete také vlastní program s vlastní teplotou, programů je celkem osm (i program na sklo).

Efektivita mytí je jistotou skrze technologie IntensiveZone a ExtraClean Zone. V obou případech je výhodou, že si myčka nádobí poradí i s extrémně zaschlými nečistotami. Funkce můžete velmi snadno vypnout či zapnout. O plné využití mycího prostředku se postará dávkovací asistent. Myčku můžete ovládat přes aplikaci Home Connect, a to dokonce na dálku, případně můžete aktivovat odložený start. Ovládání hlasem je možné jen v anglickém jazyce, konkrétně přes Amazon Alexa.

Silnou stránkou myčky nádobí Bosch je vnitřní prostor. Velice se nám líbí přítomnost příborové zásuvky VarioDrawer. Do ní se vejdou například i menší espresso šálky. Zásuvka chybí kupříkladu myčce nádobí Bosch SMV2ITX16E, která je však o polovinu levnější. Horní koš můžete výškově polohovat. Ve spodním koši je šest řad sklopných trnů a dvě řady výklopných etažérů. O tom, že je myčka zapnutá, budete vědět, ovšem 39 dB je hlučnost, která vám nebude vadit, i kdybyste si chtěli zdřímnout. Motory EcoSilence Drive jsou navíc velmi úsporné – testovací mycí cykly ukázaly průměrnou spotřebu 9,5 litru.

Myčka nádobí má samočisticí filtrační systém a je vybavena systémem AquaStop. Velmi nás potěšila technologická výbava a také velmi účinné sušení nádobí. Spotřebitelé si pochvalují velmi tichý chod myčky, úspornost a také horní zásuvku na příbory, do které se vejdou i naběračky a jiné kuchyňské náčiní. Ovládání je maximálně jednoduché a intuitivní. Spotřebitele může odradit jen vyšší cena.

Pozitíva

Velmi tichý chod
Automatické otevírání dveří – efektivní sušení
ExtraClean Zone

Negatíva

Vyšší cena

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 59,8 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 14 ● Počet programů: 8 ● Energetická třída: D ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 39 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano

Bosch SMS4HVI33E

Volně stojící myčka nádobí s kapacitou 13 sad nádobí, 6 programy, spotřebou 9,5 l a hlučností 46 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ke kvalitním produktům můžeme na základě ohlasů spotřebitelů zařadit i tento model myčky nádobí Bosch. Jedná se o 4. generaci, která již obsahuje flexibilní uspořádání košů VarioFlex a také příborovou zásuvku VarioDrawer. Jde o volně stojící myčku s kapacitou až 13 sad kuchyňského nádobí.

Jelikož se jedná o volně stojící provedení, kvalita zpracování hraje výraznější roli. Myčka nádobí má nerezový design (inoxLook) a působí velmi kvalitně. Ovládací panel s displejem se nachází na čelní straně dveří. Přehledně uspořádaná jsou tlačítka pro volbu programů nebo aktivování přídavných funkcí. Nechybí ani tlačítko vypnutí/zapnutí. Vybírat můžete ze šesti programů, můžete aktivovat odložený start, studený předoplach nebo funkci přídavného sušení – ExtraDry.

Na výběr máte také hodinový program, automatický program nebo intenzivní mytí. Chytrá myčka nádobí Bosch disponuje i WiFi konektivitou a přes mobilní aplikaci ji můžete ovládat na dálku. Mycí cyklus můžete dokonce přerušit. Automatické otevírání dveří není přítomné. Spotřebitelé kritizují délku programu Eco, který trvá téměř 5 hodin. Displej zobrazuje čas zbývající do konce cyklu, ale také chybějící sůl nebo leštidlo.

Řadí se ke spotřebičům energetické třídy D. Chod myčky nádobí je velmi tichý. V případě aktivování tichého režimu se dokonce hlučnost sníží. Velmi se nám zamlouvá systém košů VarioFlex, který nabízí velmi variabilní uspořádání kuchyňského nádobí. Horní koš lze výškově nastavit a rovněž má dvě řady sklopných trnů. Spodní koš má zarážku proti vykolejení a čtyři řady sklopných trnů na talíře. Ochranu proti přetečení zajišťuje AquaStop. Plusem je i dětská pojistka. O optimalizaci spotřeby vody a energie se starají senzory množství vody a úrovně znečištění (AquaSensor a LoadSensor), které zajistí skvělý výsledek mytí s vysokou úsporou energie a vody.

Podle spotřebitelů je myčka nádobí tichá a při mytí nádobí dosahuje skvělých výsledků. Některým spotřebitelům chybí funkce EfficientDry, kdy se dvířka otevírají automaticky a nádobí se tak po otevření dveří větrá. Toto nabízí například myčka nádobí Bosch SMV6ECX69E. Sušení je tak efektivnější. Kvalita zpracování je na vysoké úrovni a potěší i možnost ovládání přes aplikaci Home Connect.

Pozitíva

Tichý provoz
Příborová zásuvka VarioDrawer
Tichý program

Negatíva

Délka programu Eco
Bez automatického otevírání dveří

Typ: volně stojící myčka nádobí ● Šířka: 59,8 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 13 ● Počet programů: 6 ● Energetická třída: D ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 46 dB ● Odložený start : ano ● Smart funkce: ano

Bosch SPS6ZMI35E

Volně stojící myčka nádobí s kapacitou 10 sad nádobí, 8 programy, spotřebou 9,5 l a hlučností 43 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Do našeho hledáčku se dostala také volně stojící slim myčka nádobí se šířkou konstrukce 45 cm. Výhodou jsou právě kompaktní rozměry. V případě menší dispozice kuchyně tak můžete touto myčkou ušetřit několik desítek centimetrů. Navzdory své velikosti se do ní vejde až 10 sad nádobí.

Rozměry myčky nic nemění na tom, že Bosch do myčky vložil různé inovativní technologie. Bohatou výbavou disponuje také vestavná myčka nádobí Bosch SMV6ECX69E, nejde však o slim model. Bosch SPS6ZMI35E má osm programů, mezi nimiž je i program Eco, intenzivní, rychlý nebo program na sklo. Samozřejmostí je i možnost volby oblíbeného programu, který můžete zkombinovat s přídavnou funkcí – SpeedPerfect+ (zkrácení mycího cyklu o 50 až 60 %), extra sušení nebo IntensiveZone, kdy se zvýší teplota a frekvence oplachu ve spodním koši.

Sušení nádobí podporuje technologie Zeolith. Myčka má i program Machine Care za účelem samočištění. Ovládací panel má také 7zónový displej, který zobrazí zbývající čas, chybová hlášení nebo detekuje nedostatek mycího prostředku. Myčku můžete propojit se svým chytrým telefonem a ovládat na dálku – technologie Home Connect. Můžete si nastavit i odložený start.

Myčka dokáže umýt až 10 sad nádobí. Průměrná spotřeba mycího cyklu je 9,5 litru vody. Úspora je velmi dobrá a myčka spadá do energetické třídy C. Vnitřní prostor je dobře členěný a na příbory je zde zásuvka VarioDrawer. Ta je oproti klasickým myčkám nádobí trochu menší, ale svůj účel plní stejně. Horní koš je výškově polohovatelný. Výkon, úspornost a tichý provoz má na svědomí motor EcoSilence Drive. Technologie ActiveWater a senzory zase ekonomicky pracují s vodou během mycích cyklů. Hlučnost je na úrovni 43 dB.

Myčka nádobí patří ke spolehlivým a spotřebitelé se těší nejen z tichého chodu, ale také z efektivity mytí a sušení nádobí. Myčka potěší i úsporou vody a energie. Automatické otevírání dveří za účelem rychlejšího sušení nenabízí. Má příborovou zásuvku a program Eco trvá jen něco kolem 3,5 hodiny. Vybavena je i AquaStopem. Pro někoho je plusem právě šířka, která umožňuje lepší flexibilitu v prostoru.

Pozitíva

Slim myčka nádobí
Dobrá úspora
IntensiveZone

Negatíva

Vyšší cena v poměru k velikosti
Nemá automatické otevírání dveří

Typ: volně stojící myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 60 cm ● Počet sad nádobí: 10 ● Počet programů: 8 ● Energetická třída: C ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 43 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano

Další zajímavé produkty

Firma Bosch staví na tom, že spotřebitelům nabízí širokou paletu produktů. Samotná firma vyrábí i řadu komponentů, které jsou součástí jiných spotřebičů. V segmentu myček nádobí má bohaté zastoupení a její modely patří s přehledem mezi nejprodávanější. Abychom náš srovnávací test rozšířili o další modely, připravili jsme pro vás tuto sekci, kde naleznete myčky nádobí bez kompletních recenzí. V našem širším výběru jsou však proto, že nás zaujaly svými parametry, vlastnostmi, funkcemi nebo pozitivními recenzemi od zákazníků. Přečtěte si krátké charakteristiky a možná vás některá zaujme.

Úsporná myčka nádobí s moderními technologiemi a velkou kapacitou. Bosch SMV8YCX01E je dražším, prémiovým modelem a řadí se k 8. generaci. Vysokou úsporu dokazuje i zařazení do energetické třídy B. Efektivní sušení zajišťuje funkce EfficientDry (automatické otevření dveří) a technologie Zeolith. Samozřejmostí je připojení přes aplikaci Home Connect. Prostor je velmi flexibilní, kapacita je až 14 sad nádobí. Při silném znečištění můžete aktivovat otočné rameno ExtraClean Zone. Provoz je maximálně tichý. Myčka je plně vestavná.

Pokud hledáte slim myčku nádobí, model Bosch SPV2IKX10E tento požadavek splňuje. Myčka nádobí je kompaktní a navzdory menší kapacitě se do ní vejde až 9 sad kuchyňského nádobí. Nemá akustický signál, o mycím cyklu však informuje pomocí červeného světla promítaného na podlahu – InfoLight. Umožňuje také spustit oblíbený program i s volitelnými funkcemi. Nechybí ani WiFi a možnost připojení přes aplikaci Home Connect.

Volně stojící myčka nádobí Bosch SMS2HVW72E patří k modelům starší, 2. generace. I proto zaujme nižší cenou. Patří do energetické třídy E a je velmi tichá. Přestože se jedná o starší model, má už příborovou zásuvku. K dispozici máte šest programů a čtyři teploty. Plusem je také dávkovací asistent. Vejde se do ní až 13 sad nádobí a spotřeba je kolem 9,5 litru vody na jeden mycí cyklus. Je vybavena WiFi připojením a funkcemi extra sušení a AquaStop.

K prostorově méně náročným patří myčka nádobí Bosch SPV4EKX20E. Šířka myčky je 45 cm a vejde se do ní 9 sad kuchyňského nádobí. Přestože patří do energetické třídy D, spotřeba vody je 8,5 litru na jeden mycí cyklus. Vnitřní prostor je funkční, nechybí příborová zásuvka. V případě znečištěnějšího nádobí lze pro spodní koš aktivovat technologii IntensiveZone. Horní je výškově polohovatelný. Myčka disponuje také automatickým otevíráním dveří po skončení cyklu.

Stolní myčky nádobí nejsou určené přímo do domácnosti, ale mohou být řešením pro bary či kavárny. Myčka nádobí Bosch SKS51E32 je široká 55 cm, ale na výšku má jen 45 cm. Vážená spotřeba je 8 litrů a patří do energetické třídy F. Zařízení je velmi kompaktní. Disponuje ochranným programem pro šetrné mytí a sušení skla. Myčka je navíc velmi tichá.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Pokud se při výběru myčky nádobí řídíte podle ostatních spotřebitelů, určitě budete hledat ty nejprodávanější. Myčky nádobí Bosch patří na našem trhu definitivně mezi nejprodávanější. Čísla prodejů jsme ověřovali prostřednictvím databáze portálu Heureka. Nejprodávanější myčky nádobí mají při výběru výhodu v tom, že vám ostatní spotřebitelé dokážou poskytnout autentický názor. Rozhodně tak při výběru neignorujte nedostatky, na které ostatní zákazníci poukazují. Vždy se rozhodujte na základě vlastních preferencí. Tabulku se snažíme udržovat aktuální, nicméně prodejnost se rychle mění, proto ji v pravidelných intervalech aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch SMS4EVI14E5*Zobrazit produkt
Bosch SMV8YCX03E5*Zobrazit produkt
Bosch SMV4EVX14E5*Zobrazit produkt
Bosch SMV4EVX15E5*Zobrazit produkt
Bosch SMV4ECX24E5*Zobrazit produkt

Proč si vybrat myčku nádobí Bosch?

Pokud máte ve svém hledáčku myčku nádobí Bosch, měli byste už teď vědět, proč tomu tak je. Renomé spotřebičů Bosch je v našem regionu značné. Zákazníci vnímají značku Bosch jako tradiční německou kvalitu. V Německu je v současnosti více než 80 továren, ovšem společnost expandovala i do zahraničí a velká část výroby je dnes situována v USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo Číně. Velké zastoupení z hlediska výroby má Bosch u nás v Česku. Společnost Bosch je na trhu od roku 1886. Ve velkém se orientuje i na automobilový průmysl, produkci elektromotorů, ale také na produkci domácích spotřebičů či zahradní techniky.

Sem můžeme řadit také vysavačekuchyňské robotymixéryelektrické sekačky a v neposlední řadě i myčky nádobí, pračky, sušičky a další domácí spotřebiče. Výrobce tak má v tomto segmentu bohatou praxi. Myčky nádobí mají v jeho produkci silné zastoupení a na trhu naleznete desítky až stovky modelů. Vyznačují se kvalitními technologiemi, solidním zpracováním, efektivitou mytí, sušení a poměrně vysokou úsporou vody a energie. Díky inovativním invertorovým motorům jsou také velmi tiché. Zde jsou hlavní důvody, proč byste si měli vybrat právě myčku nádobí Bosch.

  • Tradice a ověřená kvalita – přestože Bosch cenou svých spotřebičů převyšuje konkurenci, spotřebitelé produkci této firmy často preferují. Bosch si za více než 130 let své existence vybudoval jméno, které zůstává věrné nejvyšší kvalitě. Může za to i samotná struktura společnosti a její širokospektrální zaměření. Postupně se začala zaměřovat na širší portfolio spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Věnuje se však také automobilovému průmyslu, průmyslovým technologiím nebo elektrickému nářadí (vrtačky, brusky, sekačky atd.). Značka co se týče inovací nezaostává a sama neustále přináší vlastní patentované technologie. Kvalita a pokrokovost se nepochybně týkají i samotných myček nádobí Bosch.
  • Velký výběr modelů – při výběru myčky nádobí nebude mít spotřebitel problém s nedostatečnou nabídkou. V portfoliu výrobce se nacházejí standardní myčky nádobí, ale také slim myčky (45 cm), které se vejdou do menších prostorů. Levné myčky nádobí značky Bosch se pohybují kolem částky 12 500 Kč. Největší výběr je však v cenovém rozpětí od 15 000 do 20 000 Kč. Tyto myčky nádobí mají všechny praktické technologie. V nabídce naleznete volně stojící, ale především vestavné myčky nádobí Bosch.
  • Použité technologie – myčky německého výrobce jsou dobře známé také invenčností a chytrými funkcemi. Zmínit můžeme například funkci chytrého připojení přes WiFi Home Connect, kdy se pomocí mobilní aplikace připojíte ke své myčce a můžete ji ovládat odkudkoli. S podporou Amazon Alexa dokonce můžete přes aplikaci využít hlasové ovládání. Vestavné myčky nemají zvenčí žádný displej a využívají technologii promítání času na podlahu (TimeLight) nebo červeného bodu (InfoLight). Zmínit můžeme i dávkovacího asistenta, možnost uložení oblíbeného programu nebo technologii IntensiveZone, kdy je mycí proces zaměřen na dolní koš, kde zvýší tlak ostřiku a teplotu vody. Pokud jsou nečistoty příliš zaschlé, určitě je plusem technologie ExtraClean Zone – speciální zóna mytí. Funkci můžete aktivovat nebo deaktivovat před každým mytím. Výhodou je, že se nezvyšuje spotřeba vody ani čisticího prostředku a intenzivněji se zapojuje rameno se třemi rotujícími tryskami – stačí, když nádobí umístíte nad toto rameno. Inteligence myček nádobí je dosaženo díky technologiím AquaSensor a LoadSensor, které detekují množství nádobí a úroveň znečištění. Optimalizují tak mycí cyklus i spotřebu vody.

  • Efektivita sušení nádobí – specifická je patentovaná technologie sušení nádobí Perfect Dry Zeolith – vlhký vzduch prochází přes speciální minerální kámen, který udržuje vlhkost, a suchý, teplý vzduch má následně na svědomí, že nádobí zůstává suché bez zbylých kapek vody. Zároveň šetří až 20 procent energie. S technologií sušení souvisí také funkce EfficientDry System – po ukončení programu se dveře myčky automaticky otevřou, čímž se zvyšuje efektivita sušení nádobí.

  • Flexibilita a snadná obsluha – silnou stránkou je variabilní prostor standardních myček nádobí – 60 cm. Ukládání nádobí je velmi intuitivní a každý druh nádobí má své místo. Výsuvný systém je plynulý a pevný, výsuvné koše jsou stabilní. Horní koš bývá výškově nastavitelný, takže dolů můžete v případě potřeby umístit i vyšší hrnce. Má-li vaše myčka nádobí Bosch příborovou zásuvku, máte k dispozici bohatý prostor na příbory nebo kuchyňské náčiní. Do příborové zásuvky VarioDrawer dokonce umístíte i malé espresso šálky.
  • Tichý chod – jednou z domén myček nádobí Bosch je tichý chod. Týká se to však i jiných spotřebičů tohoto výrobce, podobně jsou na tom s nízkou hlučností například automatické pračky. Stojí za tím technologická vyspělost motorů EcoSilence Drive, které jsou maximálně výkonné, tiché a úsporné. Výrobce na tyto motory poskytuje i samostatnou záruku v délce trvání 10 let.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zůstaly některé vaše dotazy nezodpovězené? Chcete se zeptat na detaily ohledně výběru myček nádobí Bosch? Rádi byste do textu doplnili nějaké informace? TestMagazín je zde pro vás, rádi vám pomůžeme a poradíme. Stačí, když napíšete komentář, a my vám co nejdříve odpovíme. Případně budeme rádi, pokud se s námi podělíte o vlastní zkušenosti a názory. Pomůžete tím i ostatním spotřebitelům, kteří zvažují koupi myčky nádobí Bosch.

Ideální je řídit se manuálem, který by měl být součástí balení, popřípadě si jej můžete stáhnout v elektronické podobě. U myčky nádobí a jejího zapojování, bez ohledu na to, zda se jedná o vestavnou, nebo volně stojící, je důležité její umístění. Myčka nádobí musí mít přístup k elektrické síti a kanalizaci. Po umístění myčky nádobí je nutné, aby vypouštěcí hadice byla připojena ke kanalizačnímu potrubí nebo sifonu (v případě připojení odtokové hadice k sifonu kuchyňského dřezu). Důležité je, aby spoje byly těsné. Druhým důležitým krokem je připojení myčky k přívodu vody. Myčku nádobí vždy připojujeme zpravidla ke studené vodě, jsou však také modely, které mají samostatné připojení k teplé i studené vodě. Posledním krokem je napájení – elektrické zapojení myčky nádobí Bosch. Je nutné myčku zapojit do elektrické sítě. Zpravidla do sítě na 220–240 V. Instalace vestavné myčky nádobí Bosch se liší jen nutností řešit umístění pod kuchyňskou desku a montáž dvířek v barvě kuchyňské linky. Před spuštěním vždy myčku nádobí otestujte krátkým cyklem nebo samočisticím programem.

Pokud jde o jednotlivé příslušenství, které je součástí myčky nádobí Bosch, koupíte jej u oficiálního distributora. Případně můžete kontaktovat prodejce, u kterého jste spotřebič kupovali. Výhodou značky Bosch je však bohaté zastoupení na našem trhu a také široká síť servisů, kde si můžete konkrétní náhradní díly objednat. Příslušenství k myčkám nádobí nabízí také prodejce Mall nebo Alza. Širší portfolio náhradních dílů však najdete u specializovaných prodejců.

V případě, že myčka nádobí detekuje chybu, určitě byste ji neměli ignorovat. V manuálu vždy naleznete kódy a hlášení chyb, které může myčka nádobí signalizovat. V případě chyby E19 se jedná o poruchu oběhového čerpadla. V tomto případě může jít o problém s připojením čerpadla nebo o jeho poškození. V případě odpojení lze kontakt čerpadla připojit, ale pokud jde o poškození, doporučujeme kontaktovat servis. Náhradní oběhové čerpadlo do myčky nádobí Bosch vás může vyjít na 1 000 až 4 500 Kč (v závislosti na modelu).

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Myčky nádobí

Vaše hodnocení:
(91.8%)