Televizory LG

Televizory LG nejsou nejlevnější. Nabízejí však zajímavé aplikace i různé velikosti

Televizory LG nepochybně patří k nejoblíbenějším, ale také nejkvalitnějším v daném segmentu. V široké nabídce renomovaných výrobců patří této značce druhé místo v prodejích, hned za jihokorejským konkurentem Samsung. Ve svém portfoliu má LG levné televize, malé úhlopříčky, ale především špičkové OLED televize se 4K rozlišením. Pro náročnější jsou zde také televizory LG s velkou úhlopříčkou. V našem srovnávacím testu jsme vybírali ty nejlepší televizory od tohoto výrobce. Na pomyslném prvním místě se umístil 4K televizor LG OLED55C31 se 139 cm velkou úhlopříčkou, funkcí Miracast a hlasovým ovládáním. Zpracovali jsme i další recenze televizorů LG, aby si spotřebitel dokázal vybrat co nejlépe.

Publikované: 07.01.2022
Aktualizované: 05.04.2024

Jaký televizor LG koupit?

V této tabulce naleznete to nejlepší, co LG nabízí, a to i v poměru ceny a kvality. Na základě zkušeností zákazníků a odborných recenzí jsme z nabídky výrobce LG vybrali to nejlepší, co je v nabídce. Vybírali jsme nové modely, ale také starší generace, které jsou stále ve výrobě. Pokud se ptáte, jaký televizor LG vybrat, zohledněte vaše požadavky. My jsme průzkumem trhu strávili více než 70 hodin a pečlivě vybírali nejlepší LG televize. Připravili jsme recenze, porovnávali parametry, funkce a brali v úvahu praktické zkušenosti zákazníků. Naše tabulka vám tak může být nápomocná i při rychlém rozhodování, ať už se orientujete na cenu nebo nejvyšší kvalitu.

Názov Hodnotenie Detail
LG OLED55C31   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
LG OLED65G33   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt
LG OLED65B33   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Díky portfoliu výrobce LG, je nabídka schopna pokrýt všechny kategorie v segmentu televizorů. Při určování metodologie našeho srovnávacího testu bereme v úvahu nejen parametry, ale také poměr ceny a kvality. Primárně se však orientujeme na to, co zákazníky při výběru televizorů zajímá nejvíc. Nepochybně je to hlavně kvalita obrazu, který se může lišit na základě rozlišení – 4K televizory nebo televize s Full HD rozlišením nabídnou výrazně jinou kvalitu obrazu.

Rozhodování ovlivňuje i velikost obrazovky. Většina spotřebitelů dnes preferuje větší úhlopříčky nad 50“ (127 cm). V minulosti byly hitem úhlopříčky kolem 109 cm, zákazníci jsou dnes náročnější. Samozřejmostí jsou již dnes Smart funkce televizorů – chytré televizory nabízejí přístup k internetu nebo umožňují využívání streamovacích služeb. Dále hraje roli obsluha a ovládání televizoru, funkce týkající se nastavení obrazu, zvuku a ostatních funkcí, kterými Smart televizory disponují. Pro někoho je důležitý také počet USB, HDMI vstupů/výstupů či možnost využívat Cl sloty a jiné. Menší roli již dnes hraje spotřeba televizoru.

Rozlišení obrazovky – kvalita obrazu
Velikost úhlopříčky
Podpora Smart TV
Ovládání televizoru
Funkce
Zvuk
Konektivita
Spotřeba el. energie

LG je na trhu ověřeným a osvědčeným výrobcem. Mnozí srovnávají právě LG a Samsung televizory. Spotřebitelé se většinou postaví na stranu toho výrobce, se kterým měli v minulosti zkušenost. Faktem je, že oba výrobci patří mezi to nejlepší na trhu. I proto jsme při porovnávání jednotlivých modelů brali v úvahu názory a zkušenosti zákazníků. OLED technologie je obecně zaručenou kvalitou a velké množství zákazníků vyhledává právě tuto zobrazovací technologii z dílny LG. Dostupnost televizorů je velmi dobrá. Samozřejmě, že se dostupnost může během roku rapidně rychle měnit. My ověřujeme dostupnost jednotlivých modelů přes databázi cenového porovnávače Heureka.cz, ale také u prodejců jako Mall.cz, Alza.cz, Kasa.cz nebo Datart.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze televizorů LG

V recenzích porovnáváme technické parametry, bereme v úvahu zkušenosti a recenze zákazníků a hodnotíme také kvalitu v poměru k ceně. Spotřebitel totiž vždy hledá nejvýhodnější řešení, které mu přinese co nejvíce hodnoty za rozumné peníze. Ani jeden z televizorů LG není zvýhodněn a promován za účelem reklamy. Naše recenze jsou objektivní a nezávislé, vycházíme také z výsledků porovnání odborných recenzních portálů. Výhody nemá ani žádný z prodejců. Pokud chcete vědět, jaký televizor si pořídit a zaujala vás právě nabídka LG, přečtěte si naše recenze a určitě si vyberete správně.

Víťaz testu

LG OLED55C31

OLED Smart TV s úhlopříčkou 163 cm, zvuk Dolby Atmos, operační systém webOS, energetická třída G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Dokonalá a praxí osvědčená kvalita obrazu díky výkonnému OLED panelu a unikátním technologiím obrazu, které napomáhají k dokonalé ostrosti, barevnosti a kontrastu – Dolby Vision IQ, HDR10, HLG nebo G-Sync a AMD FreeSync při herním režimu. O maximální vyladění všech parametrů se stará procesor a9 4KGen6 AI. Ten využívá také novou technologii Dynamic Tone Mapping Pro, díky čemuž přizpůsobuje parametry obrazu zobrazovanému obsahu. Úhlopříčka televize má 163 cm se 4K rozlišením 3 840 x 2 160 px. K dokonalému obrazu se podle zákazníků přidává také zvuk z reproduktorů – díky umělé inteligenci AI Sound Pro vytváří 9.1. 2-kanálový zvuk, což vytváří dojem prostorového audia.

Smart funkcionalita je plnohodnotná díky WiFi. Nechybí funkce jako Miracast, webový prohlížeč, podpora Apple AirPlay 2 a lze také připojit bezdrátovou myš či klávesnici díky Bluetooth rozhraní. Dostupné jsou streamovací aplikace – Netflix, Voyo, HBO Max, Disney+, Rakuten TV a mnohé další. LG zůstává věrné svému operačnímu systému WebOS, který však místy otravuje svými aktualizacemi. LG nezapomněl ani na konektivitu – čtyři HDMI vstupy, tři USB porty, Cl slot, RF vstup a optický vstup. Součástí balení je inteligentní chytrý ovladač a dostupné je také hlasové ovládání.

Pozitíva

Vynikající obraz i zvuk
Inteligentní ovladač v balení
Ultra tenký panel bez rámečků

Negatíva

Časté aktualizace OS

Technologie zobrazení: OLED Evo ● Úhlopříčka: 65“ (163 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR / HDR10 / HLG / Dolby Vision IQ / AMD FreeSync ● Konektivita: 4x HDMI, 3x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 40 W / Dolby Atmos ● Energetická třída: G

Cenový trhák

LG 43NANO763QA

NanoCell Smart TV s úhlopříčkou 108 cm a 4K rozlišením, zvuk Dolby Audio, operační systém webOS, hlasové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Specifická technologie Nano Cell a přímé LED podsvícení dodávají kvalitě obrazu přidanou hodnotu. Vybraný model smart televize LG má 108 cm úhlopříčku a disponuje 4K rozlišením. Výsledné kvalitě obrazu napomáhají také technologie, jako HDR, HLG nebo HDR 10 Pro. Parametry a celkový systém řídí výkonný procesor a4 4K Gen5 AI. Technologie NanoCell navíc nabízí maximální barevné RGB rozhraní.

Přestože 4K televizor nabídne nádherné barvy, jas, kontrast a celkově velmi dobrý zážitek ze sledování TV, z jiného než přímého pozorovacího úhlu lze pozorovat výrazné změny ve scenérii obrazu. Pozorovací úhly jsou tak slabší stránkou. TV podporuje také herní režim a má funkce Nvidia GeForce Now a ALLM (Auto Low Latency Mode). Televizor potěší relativně dobrým zvukovým projevem.

Smart funkce v podání LG neabsentují. Ovládání je možné i hlasem, přičemž smart dálkový ovladač je součástí balení. Nechybí přístup k internetu, webový prohlížeč a množství streamovacích aplikací. Podporuje také Apple AirPlay 2. Zrcadlit displej mobilu můžete díky Miracast funkci. Dostupné jsou tři HDMI vstupy, dva USB porty, Cl slot a také LAN a optický vstup. Komplexně LG 43NANO763QA nabídne kvalitní obraz, zvuk a patří k cenově dostupným TV.

Pozitíva

Cena
Smart ovladač v balení
Dobrý zvuk

Negatíva

Horší pozorovací úhly

Technologie zobrazení: Direct LED/NanoCell ● Úhlopříčka: 43“ (108 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR / HDR10 PRO / HLG ● Operační systém: WebOS ● Tuner: DVB-T2/C/S2 ● Konektivita: 3x HDMI, 2x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 20 W / Dolby Audio ● Energetická třída: G

Lacná kvalita

LG 65NANO763QA

NanoCell Smart TV s úhlopříčkou 164 cm, operační systém webOS Smart TV, OLED Surround zvuk, hlasové ovládání, energetická třída G.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V poměru ceny a kvality představuje zajímavou možnost i 4K televizor LG 65NANO763QA. 4K Ultra HD rozlišení si můžete vychutnat na velké 164cm úhlopříčce. Televizor využívá příme LED podsvícení a unikátní technologii NanoCell, která se stará o detailnější a přesnější vykreslení barev. Nečisté barvy jsou tak z RGB délek odfiltrovány. Kontrastu, jasu i dynamickému rozsahu obrazu napomáhají i HLG nebo HDR10 Pro. Všechno si správně optimalizuje výkonný procesor a5 4K Gen5 AI. Při sledování oblíbeného pořadu si můžete zvolit filmový režim – Filmmaker mode. Při hraní her je na výběr herní režim s technologiemi vylepšujícími snímkování. AI sound o výkonu 20 W zajišťuje vcelku solidní akustiku.

Na zadní straně naleznete výbavu konektorů, konkrétně tři HDMI vstupy, dva USB porty, Cl slot a také LAN vstup. Smart televizoru nemůže chybět podpora inteligentních funkcionalit. Díky připojení k internetu si můžete vychutnat dostupný obsah na streamovacích aplikacích, využívat hybridní vysílání, použít webový prohlížeč, zrcadlit obrazovku telefonu a mnoho dalšího. Dostupné je ovládání hlasem nebo gesty. Součástí balení je praktický chytrý ovladač. Televizor LG podporuje Apple AirPlay 2, umožňuje nahrávání vysílání nebo podporuje připojení klávesnice či myši díky Bluetooth rozhraní. Operační systém webOS je velmi přívětivý a má pohotové reakce.

Pozitíva

Výborný obraz a barvy
Srozumitelné menu
Velká úhlopříčka

Negatíva

Větší odlesky obrazovky

Technologie zobrazení: Direct LED/NanoCell ● Úhlopříčka: 65“ (164 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR10 Pro / HLG / FreeSync Premium / ALLM ● Operační systém: webOS Smart TV ● Tuner: DVB- T2/C/S2 ● Konektivita: 3x HDMI, 2x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 20 W / OLED Surround ● Energetická třída: G

Pre náročných

LG OLED65C31

OLED Smart TV s úhlopříčkou 164 cm, zvuk Dolby Atmos, operační systém webOS Smart TV, hlasové ovládání, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Náročný divák, který si potrpí na ultimátní kvalitu obrazu, s tímto televizorem bude zaručeně spokojen. Smart OLED televizor LG využívá inovovaný OLED panel Evo (120 Hz), který dokáže i díky nové generaci procesoru a9 4K Gen6 AI dosahovat živější barvy, lepší světelnosti a maximálního kontrastu. Díky funkci Dynamic Tone Mapping Pro televizor ve spolupráci s AI detekuje zobrazovaný obsah a umí přizpůsobit barevné tóny, aby byly co nejreálnější. Perfektně funguje také inovovaná technologie Dolby Vision IQ a výsledkem je reálný a ostrý obraz i při běžném sledování TV. Nechybí světelný senzor a televizor dokáže jas přizpůsobovat okolnímu prostředí. Výborně se prezentuje 9.1.2kanálový zvuk (Dolby Atmos) s výkonem reproduktorů 40 W.

Pro hráče je k dispozici propracovaný herní režim. K ovládání televizoru můžete využívat hlasové pokyny, gesta, a to díky LG ThinQ. Přímo v balení dostanete také chytrý ovladač. Díky přístupu k internetu přes WiFi máte možnost si vychutnat dostupný obsah ve streamovacích aplikacích. Obsah můžete sledovat online. Využívat můžete webový prohlížeč, ale také standardní funkce smart zařízení, jako PVR, TimeShift nebo hybridní vysílání. Miracast vám umožní zrcadlit váš mobilní telefon na obrazovku, k dispozici jsou tři USB vstupy, čtyři HDMI porty, LAN nebo Cl slot. Televizor má ultratenký design. Pro upevnění na držák je zapotřebí rozměr VESA přichycení 300 x 200 mm.

Pozitíva

Fenomenální kvalita obrazu
Rychlý systém
Ultratenký design

Negatíva

Vysoká cena

Technologie zobrazení: OLED Evo ● Úhlopříčka: 65“ (164 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR10 / Dolby Vision IQ / HLG / Nvidia G-Sync / AMD FreeSync ● Operační systém: webOS Smart TV ● Tuner: DVB-T2/C/S2 ● Konektivita: 4x HDMI, 3x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 40 W / OLED Surround ● Energetická třída: F

Další zajímavé produkty

Široká, rozmanitá a rychle se měnící nabídka televizorů LG nám neumožňuje zpracovat kompletní recenze všech modelů, proto jsme se rozhodli nabídnout spotřebitelům i alternativní produkty. V tomto směru jde o televizory LG, které nás v porovnání zaujaly a jsou hned za recenzovanými modely. Mnohé zaujmou kvalitou obrazu, konektivitou, velikostí úhlopříčky nebo jinými parametry. Pokud vás tedy nezaujal žádný z výše recenzovaných modelů, zde vám přinášíme další zajímavé LG televizory, které mohou vyhovovat právě vašim požadavkům.

Smart OLED televizor LG OLED65B33 patří k nejlepším modelům značky LG. U zákazníků má tato televize zároveň velmi dobré reference. Nabízí velkou 165 cm úhlopříčku, 4K rozlišení a ověřenou kvalitu obrazu díky OLED technologii. Disponuje propracovanými technologiemi HD10, HLG nebo Dolby Digital. Konzolové fanoušky potěší herní režim. Nechybí žádné potřebné smart funkce – zrcadlení obrazovky, streamovací aplikace, webový prohlížeč a hlasové ovládání díky chytrému ovladači. Také zvuk zákazníci hodnotí pozitivně. Ocenit je třeba i moderní ultratenký design televizoru.

K cenově dostupným televizorům tohoto výrobce rozhodně patří také model LG 43UR7800. Vybraný model nabízí 108 cm velkou úhlopříčku. Jedná se o LCD LED panel s frekvencí 60 Hz. Využívá Direct LED podsvícení. Procesor a5 4K Gen6 AI se v kombinaci s různými technologiemi stará o maximálně živé barvy, autentický jas i kontrast. Zvolit si můžete také speciální Filmmaker mode. Vylepšený režim prohlubuje kvalitu 4K rozlišení. Nechybí možnost hlasového ovládání. Smart ovladač je součástí balení. Zrcadlení obrazovky telefonu umožňuje Miracast, televizor podporuje i Apple Air Play 2, dostupné jsou také různé stream aplikace.

V širším výběru je také smrt 4K televize LG 50QNED753. Zaujme úhlopříčkou 50 palců (127 cm) a velmi rozumnou cenou. Využívá unikátní QNED zobrazovací technologii, která je založena na kombinaci NanoCell a Mini LED. Dosahuje perfektní jas, hlubokou černou a zároveň díky nanočásticím vysoký barevný kontrast. Disponuje lokálním stmíváním a vysokým dynamickým rozsahem díky HDR10 Pro. LG 50QNED75R má standardně přístup ke streamovacím platformám, webovému prohlížeči a zábavu si s ním užijí i milovníci her díky Game Optimizeru. Dostupné je také hlasové ovládání, zrcadlení obrazovky či podpora Apple Air Play 2.

Pokud hledáte menší televizor za méně peněz, LG 32LQ6380 bude tyto parametry zaručeně splňovat. Navzdory nízké ceně a menší 81 cm úhlopříčka, televizor nabízí vysokou Full HD kvalitu obrazu, což v tomto segmentu není vždy samozřejmostí. V poměru ceny a kvality jde o skvělou volbu. Výborný obraz zajišťuje LCD LED panel, výkonný procesor a také technologie jako HDR10 nebo HLG. Ale dostupný je i herní režim pro zvýšení efektivity při dynamických záběrech. Absentovat nemohou ani chytré funkce od hlasového ovládání přes Google Assistant či Amazon Alexa až po Miracast a HbbTV. Předinstalováno je několik streamovacích platform a televizor má vlastní internetový prohlížeč. Nevýhodou je pro některé jen jeden USB port a horší připojování mobilního zařízení k TV.

Velice rozumným kompromisem může být i 4K televizor LG 55UR73003. Využívá ověřenou technologii LCD LED panelu s Direct LED podsvícením. Nedisponuje lokálním řízením jasu. Využívá AI Brightness Control, čímž přizpůsobuje jas obrazu okolním podmínkám. Úhlopříčka má 139 cm. Rozlišení je 4K Ultra HD a pozoruhodné detaily objevíte na obrazovce díky HDR10, HLG a také minimalizovanému rámečku displeje. Doma si můžete dopřát kino zážitek s filmovým režimem. LG poskytuje v základu předinstalované mnohé stream aplikace, ale využít můžete také zrcadlení obrazovky – Miracast nebo přehrávat obsah z USB disku. Akustický výkon je 20 W a reproduktory nijak neohouří ani nezklamou. V poměru ceny a výkonu tento TV zaručeně nezklame.

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Segment televizorů je z hlediska prodeje velmi „turbulentní“. Kromě sezónních prodejů, kdy obchodníci nabízejí velké slevy, spotřebitelé nakupují i ​​mimo taková období. Prodejnost se tak velmi rychle mění. Na druhé straně však vyprodání konkrétních modelů může být znakem toho, že se jedná o kvalitní televizory, které si zákazníci oblíbili. Jak jsme zmiňovali výše, televizory LG patří mezi nejprodávanější. Především pokud jde o OLED technologii nebo televizory s technologií NanoCell. Naše tabulka vám prozradí, které televizory jsou v prodejích nejúspěšnější a možná si tak vyberete právě na základě tohoto ukazatele.

Názov Hodnotenie Detail
LG OLED55C315*Zobrazit produkt
LG OLED65C315*Zobrazit produkt
LG OLED65B335*Zobrazit produkt
LG OLED55B335*Zobrazit produkt
LG 55UR78005*Zobrazit produkt

Proč si koupit televizor LG?

LG Group patří k největším světovým společnostem a hned po Samsungu jde o druhý největší jihokorejský konglomerát, který se věnuje výrobě elektroniky. LG Electronics patří mezi největší producenty televizorů na celém světě. Spotřebitelům nabízí široké portfolio televizorů. V jeho nabídce naleznete nejen prémiové OLED modely, ale také televizory s velkou úhlopříčkou LG, levné televizory nebo malé obrazovky. My jsme detailně studovali, proč jsou televizory LG mezi spotřebiteli tak oblíbené. Pokud tedy chcete vědět, proč si vybrat právě model od tohoto výrobce, přečtěte si následující odstavce.

Cenová politika výrobce

Důvod, proč se dokázal výrobce LG přiblížit ke spotřebitelům, je prostý. Cena. Televizory LG mají velmi široké cenové rozpětí, a v závislosti na požadavcích, které máte, si můžete z jeho nabídky vybírat. Nejlevnější televizory s menší úhlopříčkou koupíte již pod hranicí 10 000 Kč.

Nejčastěji se ceny pohybují v rozpětí od 10 000 do 20 000 Kč. V této třídě naleznete kvalitní OLED nebo NanoCell televizory s kvalitním rozlišením a velkou úhlopříčkou. Samozřejmostí jsou Smart funkce a připojení k internetu. Za nejinovativnější a největší televizory si však připlatíte a částka se může vyšplhat na desítky tisíc korun.

OLED televizory nejvyšší kvality

Nejvyšší kvalitu obrazu představují v nabídce výrobce LG právě OLED televizory. Ty nabídnou bezkonkurenčně nejlepší pozorovací úhly, širokou škálu barev a také vysokou rychlost zobrazování, což ocení i milovníci herních konzolí. Technologicky se „Organic Light Emmitting“ technologie odlišuje využíváním diod, které vyzařují světlo samostatně a nezávisle na sobě. Nejde tak o bodové osvětlení jako u standardních LED televizorů. Následně OLED panel, který se skládá z více vrstev, hraje důležitou roli při vytváření barevné škály a zobrazování skutečné hluboké černé barvy. Reakce jsou rychlejší a díky celoplošnému podsvícení je problém s pozorovacími úhly ve vysoké míře eliminován.

OLED televize

Smart TV a vlastní OS

Inteligentní Smart TV od LG dnes disponují potřebnou výbavou, kterou spotřebitel v praxi rád využije. Pyšnit se mohou spolehlivými procesory, podporou připojení k internetu, nechybí ani webové aplikace či streamovací služby – Netflix, HBO Go, Voyo, Apple TV, Rakuten TV, O2 TV a mnoho jiného. Výhodou je také podpora prostorového zvuku DTS, Dolby Atmos či Dolby Digital Plus. Klasickou je již podpora hybridního vysílání HbbTV.

Operační systém WebOS Smart TV je velmi intuitivní, spolehlivý, rychlý a kompatibilní s většinou služeb, které jsou v rámci televizního prostoru nabízeny. Problém nečiní ani připojení a kompatibilita s bezdrátovými zařízeními. Samozřejmostí je podpora Bluetooth, Wi-Fi nebo možnost zrcadlení obrazovky přes Miracast. Dobrá je vybavenost vstupů a výstupů – HDMI, USB, LAN, Cl slot, a v případě některých modelů i 3,5 mm Jack. Součástí mnoha modelů je také možnost hlasového ovládání přes Google Assistant nebo možnost aktivování různých režimů – herní, sportovní, filmový a jiné. Moderní televizory LG jsou také schopny komunikovat s vaším chytrým telefonem.

Design a příslušenství

Televizory LG patří k průkopníkům v oblasti kompaktnosti. Snoubí eleganci a praktičnost. Ultratenké televizory jsou nejen estetické, ale mají rovněž nízkou hmotnost a je vhodné umístit je na zeď nebo na stojan. Nejtenčí konstrukce mají hloubku pod hranicí 3-2 cm. Velkou výhodou je, že samotné LG nabízí řadu možností pro upevnění TV za pomoci konzol, držáků nebo úchytů na zeď, a to pro každý model. Vybrat vám stačí jen správný držák na základě VESA standardu.

Otázky a odpovědi – FAQ

Chcete vědět více? Chybí vám odpovědi na vaše dotazy? Chcete poradit s výběrem? Máte zkušenosti s televizory LG? Budeme rádi, pokud se na nás obrátíte a my vám ochotně poradíme. Také budeme rádi, pokud se podělíte o vlastní zkušenosti a názory, které se týkají LG televizorů. Mnoha spotřebitelům mohou být vaše rady a tipy při rozhodování nápomocné. Sekci FAQ pravidelně kontrolujeme a odpovídáme na vaše dotazy co nejdříve.

K nejlevnějším televizorům rozhodně patří ty s menší úhlopříčkou. To ovšem neznamená, že za menší peníze nelze koupit spolehlivý Smart televizor i s přístupem na internet. Určitě doporučujeme televizor LG 32LQ570B s 32“ úhlopříčkou, operačním systémem webOS a Full HD rozlišením. Zaplatíte za něj kolem 7 500 Kč. K levnějším televizorům patří také televizor LG 43UQ7000. Jedná se o Smart TV s podporou webových aplikací.

Podstavce, stropní držáky nebo držáky na zeď lze zakoupit u většiny prodejců televizorů nebo přímo u výrobce. V zásadě se nejedná o to, kdo držák vyrobil nebo kde jej koupíte, důležité je, aby splňovat VESA standard – tento parametr udává vzdálenost upevňovacích bodů, kde se umístí šrouby držáku. Pokud si nejste VESA standardem jisti, pak jej změřte manuálně, uváděný bývá ve formátu např. 600 x 400 mm, 800 x 600 mm... Širokou nabídku držáků a konzolí na televizor má také internetový prodejce Alza.sk.

Samozřejmě, je to možné. Televizory LG jsou vždy dodávány s ovladači. Pokud dojde k opotřebení či poškození a oprava není možná, televizní ovladač lze dokoupit. Na trhu existují také univerzální ovladače. Nejlépe však uděláte, pokud si koupíte televizní ovladač přímo z dílny výrobce a máte zaručenou 100% kompatibilitu. Širokou nabídku ovladačů LG naleznete ZDE nebo u prodejce Mall.sk.

Slovník pojmů/Důležité pojmy

 • NanoCell – specifická zobrazovací technologie, kterou nabízejí pouze televizory LG. Jedná se o klasické 4K televizory, které však využívají unikátní nano částice k absorbování světla, čímž se zvyšuje výsledná kvalita barevnosti (širší škála barev), kontrastu a jasu. Ve srovnání s klasickým 4K LED televizorem jsou nano částice účinným filtrem a výsledná kvalita obrazu je vyšší. V portfoliu výrobce LG je tato technologie zařazena za zobrazovací technologií OLED.
 • OLED – Organic Light Emmitting je zobrazovací technologie, respektive typ displeje. Využívá organické elektrolumiscenční diody, které vydávají vlastní světlo právě díky OLED panelům. Podsvícení tedy není jen z konkrétního bodu jako u standardního LED, ale ze všech bodů. OLED panel se skládá z více buněk, které jsou tvořeny polymerovým materiálem a vytváří světelný efekt požadované barvy. OLED technologie se v praxi projevuje rychlejší obnovovací frekvencí, lepšími pozorovacími úhly, dokonalou černou a nižší spotřebou. 
 • Dolby Vision IQ – jde o technologii, jejíž pomoci televizor sám automaticky reguluje nastavení obrazovky (kvalitativní parametry) na základě okolního prostředí a také podle typu obsahu. Televizor dokáže rozpoznat, kdy aktivovat sportovní, filmový nebo herní režim a na základě toho optimalizuje nastavení obrazu.
 • HDR – zkratka vychází z anglických slov High Dynamic Range – Vysoký dynamický rozsah. Jedná se o technologii, která se zaměřuje na detailnější vykreslování tmavých a světlých barevných odstínů reprodukované scény. HDR se tak stará o to, že na záběrech nebudou dominovat tmavé nebo světlé odstíny, ale naopak se dynamický rozsah zaslouží o vyvážení těchto detailů a obraz se bude přibližovat co nejvěrněji realitě. HDR tak ve své podstatě vyvažuje rozdíl mezi světlými a tmavými částmi scén, což je důležité i při změně scén. HDR10 nebo HDR10 PRO jsou vylepšené technologie, které disponují samostatnými licencemi. 
 • PVR – z anglického názvu Personal Video Recorder (PVR), umožňuje televizoru nahrávat vysílaný obsah v reálném čase na externí USB úložiště. Nejčastěji jsou to USB flash disky nebo externí harddisky. Pokud tedy nemáte možnost vychutnat si film v reálném čase, můžete nastavit automatické nahrávání a díky PVR si obsah vychutnáte později. 
 • EPG – Electronic programme guide je elektronický programový průvodce, který vám poskytuje informace o vysílaném televizním pořadu. V jednoduchosti řečeno, EPG vám nabízí dokonalý přehledem o tom, co aktuálně na zvolené televizní stanici běží a jaký je následující program. Touto funkcí je dnes vybavena většina Smart televizorů.
 • Timeshift – funkce se zjednodušeně nazývá i časový posun“. Timeshift dává majiteli televizoru možnost sledovat televizní vysílání v reálném čase opožděně. V případě, že od televizoru potřebujete odskočit, můžete program zastavit a sledovat se zpožděním. Aby však funkce fungovala, televizor musí být připojen k internetu nebo musí být připojeno USB úložiště.
 • HbbTV – funkce známá také jako hybridní vysílání. HbbTV je dnes dostupná pro většinu Smart televizorů. Díky této funkci je možné, aby si uživatel zobrazil multimediální obsah a využíval služeb jako televizní archiv, videopůjčovna, online kino nebo také elektronického programového průvodce – EPG. Na přítomnost této služby zvykne upozorňovat u konkrétních televizních stanic červené (interaktivní) tlačítko. 
 • DTS – vychází z názvu Digital Theatre System, jde o zvukový formát, který definuje prostorový zvuk (obdoba Dolby Digital). Je to moderní a populární technologie, kterou využívá několik výrobců televizorů. Zvuk je touto technologií komprimován do vysoké kvality a umožňuje reprodukovat vícekanálový zvuk. Reálné využití, stejně jako Dolby Digital, má při reprodukovaném prostorovém – vícekanálovém zvuku, např. přes soundbar nebo domácí kino. 
 • Dolby Atmos – jde o reprodukci prostorového zvuku, který se díky více audio kanálům postará o rozložení zvuku v prostoru. Zvuk je tak do prostoru distribuován a na základě toho, jaké je použito množství kanálů, ho lze rozdělit na více elementů. Stejně jako u technologie DTS, Dolby Atmos zvuk komprimuje do velmi vysoké kvality, aby bylo možné při přehrávání zvuku přes soundbar nebo domácí kino docílit prostorového akustického efektu. 
 • Miracast – je jednoduchá funkce zrcadlení obrazovky. Známější funkcí je Chromecast od společnosti Google. Úkolem funkce zrcadlení obrazovky přes Miracast je podporovat bezdrátový přenos obrazu vašeho mobilního zařízení (smartphone, notebook, tablet) do televizoru. Samotný Miracast však nepodporuje Apple iOS rozhraní, tehdy je zapotřebí, aby televizor disponoval službou Apple TV a funkcí AirPlay.

LG 55NANO753PA

NanoCell smart TV s úhlopříčkou 139 cm, zvuk Dolby Digital Plus, operační systém webOS 6.0, ovládání hlasem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Ve srovnávacím testu zaujal také 4K televizor LG 55NANO753PA se specifickou zobrazovací technologií NanoCell. Kvalita obrazu je navíc podpořena dalšími technologiemi. Televizor má speciální filmový režim a také režim pro hráče se speciální cloudovou podporou pro zvýšený dynamický rozsah a rychlejší optimalizování v herním prostředí. Potěší také velmi dobrá konektivita.

Vysoké, 4K rozlišení (3 840 × 2 160 px) je podpořeno několika obrazovými technologiemi. Kromě HDR 10 Pro je to právě speciální nanočásticová technologie NanoCell. Oceňujeme lepší barevné podání RGB rozhraní a technologie rovněž přispívá k lepšímu dynamickému rozsahu. Milovníky her jistě potěší přítomnost herního režimu se zkrácenou dobou odezvy – televizor LG podporuje ALLM (Auto Low Latency Mode – eliminace sekání obrazu) a eARC. Technologie Game Optimizer se pro změnu postará o optimalizování herního procesu, a to jak zvuku, tak i grafiky (G-Sync).

Milým překvapením je filmový režim Filmmaker Mode. Díky tomuto režimu je zachován originální poměr stran a rovněž je vypnuté vyhlazování pohybu, aby byly eliminovány zásahy procesoru – vyhlazování, potlačování šumu, zvýšení snímkové frekvence a jiné. Film si tak vychutnáte v původní kvalitě bez přikrášlování a digitálních zásahů. Standardně televizor v rámci smart vybavení nabízí webový prohlížeč, streamovací služby a další funkce – HbbTv, PVR, TimeShift. K podporovaným webovým aplikacím patří Netflix, HBO GO, YouTube, Amazon Prime, či dokonce Apple TV.

Televizor LG disponuje skvělou konektivitou a nezaostává ani za dražšími, prémiovými modely - 3× HDMI, 2× USB 2.0, LAN, 3,5mm jack či Cl slot. V čem však tento model zaostává, je kvalita zvuku. Ve srovnání s televizorem LG OLED65A1, který disponuje kvalitním prostorovým zvukem, je zvuk v tomto případě za očekáváními. Přestože je přítomen zvukový formát Dolby Digital Plus a stejně výkonné 20W reproduktory, jednotlivé kanály působí tak trochu nesladěně. Spotřebitelé rovněž kritizovali fakt, že televizor neefektivně reguluje hlasitost, často se zvuk zvyšuje, nebo naopak zeslabuje, aniž by došlo ke změně režimu.

Televizor lze ovládat hlasem přes Amazon Alexa nebo Google Assistant. V praxi toho však využívá velmi málo uživatelů, velkým plusem je proto dálkový ovladač Magic Remote se scrollovacím kolečkem. K jeho ovládacím prvkům nemáme žádné výhrady. Televizor podporuje také Apple Airplay 2 či možnost párování s mobilním zařízením (Magic Tap na ovladači). Pomocí funkce Miracast můžete zrcadlit obrazovku tabletu, notebooku či chytrého telefonu. Televizor pracuje s novějším (2021) procesorem a5 4K.

Televizor patří k cenově výhodným volbám. Přestože jsou v portfoliu výrobce i levnější modely, technologie NanoCell je hned po OLED osvědčenou kvalitou. Jedná se o vylepšenou LED technologii. Podání černé sice není tak dokonalé, rozhodně však tento model nabídne skvělý vizuální zážitek. Určitě oceníte i filmový režim Filmmaker, který má skvělý dynamický rozsah. Televizor nemá automatické řízení jasu – stmívání. Použit je starší 4jádrový 4K procesor, který však processing zvládá velmi solidně. Spotřebitelé jsou rádi i za design televizoru, tloušťka rámu je necelých 6 cm. Zákazníci si pochvalují podporu Airplay 2 i možnost zrcadlení obrazovky – Miracast. Slabinou je horší zvukové podání. V poměru ceny a kvality však tento televizor nepochybně dává smysl.

Pozitíva

Praktický ovladač Magic Remote
Kvalitní filmový režim
Podpora PVR – nahrávání na externí úložiště

Negatíva

Méně kvalitní zvuk
Horší podání černé barvy
Bez automatického řízení jasu

Technologie zobrazení: NanoCell ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 55″ / 139 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR 10 PRO ● Energetická třída: G ● USB: 2× ● HDMI: 3× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV… ● Operační systém TV: webOS 6.0 ● Ovládání hlasem: ano ● VESA standard: 300 × 300 mm ● Hmotnost: 15,0 kg

LG OLED65A1

OLED Smart TV s úhlopříčkou 164 cm, zvuk Dolby Atmos, operační systém webOS 6.0, ovládání hlasem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Nejlepším televizorem našeho testu se stal model LG OLED65A1. Jedná se o televizor s nadstandardně velkou úhlopříčkou, která má až 164 cm. Nabízí 4K rozlišení a v našem testu se tento televizor nachází i díky unikátním technologiím, které napomáhají vylepšovat kvalitu obrazu. Vynikajících výsledků televizor dosáhl i při testování zvukového projevu. Spotřebitelé rovněž ocenili možnost ovládání hlasem.

Technologie OLED sama o sobě nabízí dokonalý vizuální zážitek, díky novému procesoru a7 4K Gen4 AI je však o něco lepší. Díky novým algoritmům televizor dokáže optimalizovat procesy maximálně rychle a efektivně, což se projevuje i při činnosti Dolby Vision IQ. Ta se stará o dokonale ostrý obraz a vynikající dynamický rozsah obrazu. Spolu s technologií HDR 10 Pro je rychlost vykreslování / obnovovací frekvence téměř okamžitá (1 ms). Šum je minimalizován a LG dokáže automaticky přizpůsobit kvalitu obrazu okolním podmínkám a také typu obsahu – sport, film, hra…

Hráče jistě potěší, že LG podporuje i připojení herních konzolí, a to podporu HGiG, což zaručuje nejen bleskurychlou odezvu, ale rovněž vám televizor umožňuje provádět herní nastavení. Slabinou není ani zvuk s podporou prostorového formátu Dolby Atmos a Bluetooth Surround Ready. OLED obrazovka zároveň minimalizuje modré záření, což je také zásluhou OLED panelů, které využívají plynulé stmívání světla a změnu barev. Televizor získal ocenění za inovace, ekodesign a celkovou šetrnost k životnímu prostředí – CES Innovation Awards 2021. Tloušťka televizoru je necelých 5 cm.

Standardně dobrým sluhou je již ověřený operační systém webOS 6.0. Ekosystém podpořený výše zmíněným výkonným procesorem podporuje umělou inteligenci LG ThinQ AI. Nejenže televizor můžete ovládat hlasem, a to prostřednictvím Amazon Alexa nebo Google Assistant, ale rovněž ho můžete využít jako centrum, které bude spojovat všechny vaše domácí spotřebiče LG s podporou LG ThinQ AI. Společně se zákazníky oceňujeme vylepšený ovladač Magic Remote, který nejenže skvěle padne do ruky, ale také disponuje například samostatným tlačítkem pro Netflix nebo spuštění ovládání hlasem. Integrováno je také scrollovací kolečko a praktický směrový joystick.

Smart funkcionalita obsahuje Wi-Fi a bluetooth. Síťový kabel lze připojit i přímo přes LAN vstup. Velice oceňujeme i konektivitu, dostupné jsou až 3 HDMI vstupy a dva vstupy USB 2.0. Pozitivem je dokonce i sluchátkový vstup. Praktické využití může mít zrcadlení obrazovky přes Miracast či možnost nahrávat obsah na externí úložiště – PVR. Z webových služeb televizor podporuje Apple TV či Skylink Live TV. Součástí balení je TV stojan a zmíněný „magický ovladač“.

Na základě referencí zákazníků lze konstatovat, že LG OLED65A1 je velmi zdařilým modelem. Spotřebitelům nabízí požadovanou kvalitu obrazu ve 4K rozlišení. Pozitivní ohlasy směřují také ke zvukovému projevu televizoru. O prostorový zvuk se stará Dolby Atmos. Zákazníci neměli výhrady ani k ovládání, naopak ocenili možnost nastavení obrazu, zvuku či jednoduché rozhraní. Televizor LG je dodáván s ovladačem Magic Remote, který je vybaven scrollovacím kolečkem a funkcí ukazatele. Komplexně jde o smart televizor, kterému nic nechybí, malým minusem je jen vyšší cena, která je však vzhledem ke kvalitě a funkcionalitě přiměřená.

Pozitíva

Čistý obraz a podpora Dolby Vision IQ
Automatická regulace jasu
Kvalitní zvuk

Negatíva

Vyšší cena

Technologie zobrazení: OLED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 65″ / 164 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR10 PRO / Dolby Vision IQ ● Energetická třída: G ● USB: 2× ● HDMI: 3× ● Zvuk/výkon: Dolby Atmos / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV… ● Operační systém TV: webOS 6.0 ● Ovládání hlasem: ano ● VESA standard: 300 × 200 mm ● Hmotnost: 23,7 kg

LG OLED55A13LA

OLED smart TV s úhlopříčkou 139 cm, zvuk Dolby Atmos, operační systém webOS 6.0, ovládání hlasem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Chytrý televizor se spolehlivou OLED technologií a automatickým stmíváním obrazu dle světelných podmínek a typu programu. Chytrý televizor nezklame ani obstojným zvukovým podáním. Konektivita v podobě USB, HDMI či LAN je samozřejmostí. Velikost úhlopříčky je 55 palců, a televizor tak nabídne skvělý vizuální zážitek při podání nádherných barev a skutečné černé. Při hraní na konzoli hráče zaujme také funkce Game Optimizeru.

Nové generace televizorů LG jsou vybaveny moderními procesory 4. generace Alpha7 4K Gen4. Ty mají nemalou zásluhu na tom, co zákazníci oceňují nejvíce. Díky umělé inteligenci na pozadí probíhá processing, který napomáhá k potlačování šumu, vyhlazuje nedokonalosti a nabízí lepší barevnost či kontrast obrazu. Na úhlopříčce 139 cm si proto všimnete všech detailů a nic nemusíte nastavovat ručně. Televizor automaticky zvolí režim obrazu i zvuku. Pozitivně vnímáme také efekt technologií HDR 10 Pro či Dolby Vision IQ. Obraz je dokonale ostrý a zároveň šetrný k vašemu zraku. Televizor získal ocenění CES Innovation Awards, jelikož produkuje minimum škodlivého modrého záření a je použito pouze nezbytné množství plastu.

Přítomný je mód Filmmaker, který vám umožňuje vychutnat si film v původní kvalitě a formátu, v němž byl natočen. V tomto případě se zachovává původní korekce barev, frekvence snímků a je deaktivováno vyhlazování pohybu. Tento režim podpořili i světoznámí režiséři. OLED panel však využije své obrazové technologie a kvality i při hrách. Díky Game Optimizeru si můžete grafické parametry nastavit samostatně pro každou hru. Především rychlost odezvy je pod 1 ms, což je ve světě konzolových her velmi vítaná skutečnost. Televizor perfektně vykresluje všechny herní i filmové dynamické scény bez sekání či trhání.

Integrovaná Wi-Fi, podpora bluetooth či NFC na dálkovém ovladači vám umožňují využívat všech výhod chytrého televizoru. Obrazovku lze zrcadlit přímo pomocí aplikace Miracast. Televizor podporuje téměř všechny webové aplikace – Netflix, Voyo, HBO GO, O2 TV, Amazon Prime nebo Apple TV. Operační systém funguje plynule a celý ekosystém je dobře vyladěný, rozhraní se jednoduše ovládá. Přítomné je také hybridní vysílání HbbTV. Díky umělé inteligenci LG ThinQ AI je televizor středobodem domácnosti a může sdružovat všechny vaše chytré spotřebiče LG. Televizor lze ovládat i hlasem – Google Assistant nebo Amazon Alexa.

Velké oblibě se těší vylepšený dálkový ovladač Magic Remote. Přestože působí až příliš obyčejně, ukrývá v sobě praktické ovládací prvky. Kromě integrovaných tlačítek Netflix či Amazon Prime máte uprostřed ovladače scrollovací kolečko a aktivovat můžete také digitální ukazatel. V rozhraní televizoru se tak pohybujete rychle, jako byste používali počítačovou myš. Spokojenost panuje i se zvukem – 20 W není vysoký výkon, ale ve spojení s Dolby Atmos je zvuk na dobré úrovni. Chcete-li efekt prostorového zvuku, externí reproduktory či soundbar jsou nezbytné. Díky podpoře Bluetooth Surround však nebude problém s připojením bezdrátových reproduktorů.

Řada pozitivních recenzí je znakem toho, že 4K televizor LG OLED55A13LA je skutečně správnou volbou do každého obývacího pokoje. Televizor nabídne skvělé parametry a za televizorem LG OLED65A1 zaostává snad jen ve velikosti úhlopříčky. Zákazníci si pochvalují především kvalitu obrazu. OLED technologie nezklame. Ovládání s ovladačem Magic Remote s ukazatelem a scrollovacím kolečkem je rovněž návykové. Smart TV nezklame ani konektivitou či zvukem. Díky PVR lze obsah nahrávat na externí úložiště. LG v nové generaci televizorů s Dolby Atmos generuje skvělý prostorový zvuk, pokud máte k dispozici domácí kino nebo soundbar. Televizor nemá žádné slabší stránky, a to ani s ohledem na cenu.

Pozitíva

Osvědčená OLED kvalita – špičkový obraz
Ovládání hlasem – Google Assistant, Alexa
Poměr ceny a kvality

Negatíva

Žádné

Technologie zobrazení: OLED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 55″ / 139 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR 10 PRO / Dolby Vision IQ ● Energetická třída: G ● USB: 2× ● HDMI: 3× ● Zvuk/výkon: Dolby Atmos / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV… ● Operační systém TV: webOS 6.0 ● Ovládání hlasem: ano ● VESA standard: 300 × 200 mm ● Hmotnost: 18,4 kg

LG 65UP7500

LED smart TV s úhlopříčkou 164 cm, zvuk Dolby Digital Plus, operační systém webOS 6.0, bez ovládání hlasem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud se vám velké OLED televizory zdají příliš drahé, klasická LED technologie určitě není špatnou alternativou. Pokud hledáte televizor s úhlopříčkou 164 cm, smart funkcionalitou a podporou bluetooth či zrcadlení obrazovky, pak je LG 65UP7500 správnou volbou. Oproti dražším OLED panelům se musíte smířit s tělem tlustším o zhruba 3 cm.

Výrobce LG nezanevřel ani na tradiční LED televizory a svoji technologii neustále zdokonaluje skrze různé technologie. Důkazem toho je také velkoplošný televizor LG s úhlopříčkou 164 cm. 4K rozlišení s podporou Active HDR nabídne perfektní barevné škály a ideální kontrast snímků. Vynikající je také dynamický rozsah obrazu. Je pravdou, že se černá barva a tmavé scény OLED panelům nevyrovnají, avšak rozhodně nelze mluvit o nekvalitním obraze. Televizor LG 65UP7500 navíc disponuje AI kontrolou jasu a světelný senzor se postará o automatickou regulaci jasu podle světelnosti v prostoru. Jinak však parametry obrazu můžete nastavovat změnou režimu – sport, film, klasický a jiné.

Filmmaker Mode je přítomen i v tomto případě, opět si tak můžete vychutnat svůj oblíbený film v původní kvalitě bez vyhlazování či potlačování šumu. Velice nás těší, že i v této třídě nechybí podpora HGiG, což uvítají milovníci her a herních konzolí. Díky tomuto parametru si vychutnáte lepší dynamické scény a technologie ALLMI se zase postará o eliminování trhání či sekání obrazu. Hry tak můžete hrát bez nutnosti dělat kompromisy. Pomocí funkce Game Optimizer si můžete detailněji přizpůsobit i další grafická nastavení. Prostorový zvuk neohromí, avšak po zapojení externích reproduktorů Bluetooth Surround a Dolby Digital Plus tyto nabídnou úplně jiný akustický zážitek.

Chytré funkce jsou něco, co uvítá každý zákazník, a v podstatě už dnes jiný než smart televizor ani nedává smysl. LG podporuje většinu stremovacích služeb a webových aplikací – YouTube, Voyo, Netflix, HBO GO, O2 TV či Apple TV. Samozřejmostí je hybridní vysílání či podpora nahrávání obsahu na externí úložiště PVR. Své mobilní zařízení můžete zrcadlit prostřednictvím Miracast, případně AirPlay. Televizor nabízí také automatické ladění. Mezi smart funkcemi chybí jen hlasové ovládání, záleží na vás, zda to považujete za větší, nebo menší nedostatek.

I přesto budete televizor ovládat spíše dálkovým ovladačem Magic Remote. Ten je dostatečně komfortní a chytrý, tak aby vám ovládání hlasem nechybělo. Scrollovací kolečko a funkce digitálního ukazatele vám umožní jednoduché ovládání v rozhraní televizoru. Konektivita je spíše průměrná. Mrzí nás přítomnost pouze jednoho USB portu. HDMI porty jsou dva. Přítomen je LAN vstup a také Cl slot. Nechybí ani optický audio výstup.

V testu nás tento televizor zaujal z několika důvodů. Především to však byla cena v poměru ke 165cm úhlopříčce. Ačkoliv jde o standardní LED technologii a pozorovací úhly mohou být místy horší, kvalita obrazu, barvy i jas jsou na vysoké úrovni. Přestože v charakteristice není řeč o automatickém stmívání obrazu, ve skutečnosti televizor LG díky AI kontrole jas reguluje. To oceňujeme my i zákazníci. Pozitivní zkušenosti hovoří také ve prospěch perfektně vyladěných barev a upscallingu, a to díky 4K rozlišení. Zvuk Dolby Digital Plus je spíše průměrný. Škoda slabší konektivity, prostoru pro další USB porty je víc než dost.

Pozitíva

Velká úhlopříčka
Chytrá optimalizace jasu
Příznivá cena

Negatíva

Pouze jeden USB vstup
Tlustší tělo
Nepodporuje ovládání hlasem

Technologie zobrazení: LED (direct) ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 65″ / 164 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / Active HDR ● Energetická třída: G ● USB: 1× ● HDMI: 2× ● Zvuk/výkon: Dolby Digital Plus / 20 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV… ● Operační systém TV: webOS 6.0 ● Ovládání hlasem: ne ● VESA standard: 300 × 300 mm ● Hmotnost: 21,5 kg

LG OLED65G13LA

OLED smart TV s úhlopříčkou 164 cm, zvuk Dolby Atmos / Al Sound Pro, operační systém webOS 6.0, ovládání hlasem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud toužíte mít v obýváku velký televizor, dominantou jistě bude i model LG OLED65G13LA. S úhlopříčkou 164 cm si vychutnáte filmy a televizní pořady jako v kině. K tomu si můžete připočítat již v základě kvalitní zvuk a řadu inovativních funkcí a technologií, které jistě využijete. OLED televizor má extrémně úzkou konstrukci (pouhé 2 cm). Hmotnost je 29,8 kg. Televizor lze připevnit i na zeď.

Náročný zákazník si na kvalitní obraz jistě potrpí a tento televizor má jediný úkol, splnit i ty největší nároky. Na úhlopříčce 164 cm se odehrává dokonalé vizuální představení. Úhlopříčka má více než dostatečné rozměry k tomu, aby vynikly unikátní barvy, dokonalá černá a úžasný jas a kontrast. Podpora technologií jako HDR 10 Pro, HLG PRO nebo Dolby Vision IQ se postará nejen o dokonalé barvy, ale také optimální nastavení jasu na základě okolních světelných podmínek i typu obsahu, který sledujete. OLED Motion nabízí i perfektní dynamický rozsah. Na manuální režimy tak rovnou zapomeňte. OLED technologie a samosvítící pixely přinášejí to nejvěrnější podání obrazu. Obnovovací frekvence je 100 až 120 Hz, oproti běžnější, 50Hz frekvenci jde o výrazný rozdíl.

Plynulého a jasného obrazu se dočkáte i ve speciálním filmovém režimu, který je zbaven jakýchkoli digitálních úprav včetně vyhlazování. Film tak sledujete v původní kvalitě zdroje. Žádné trhání nebo sekání nehrozí ani v případě her – podpora AMD FreeSync Premium či G-Sync je pro hráče dostatečným argumentem. A přestože se od reproduktorů televizoru příliš neočekává, 60W reproduktor je dobře uložený a již v základu dostanete dobře distribuovaný zvuk formátu Dolby Atmos (podpora Bluetooth Surround). To, co činí tento model televizoru výjimečným, je unikátní a výkonný procesor Alpha9 Gen4 4K, který se stará o umělou inteligenci televizoru, plynulý obraz, ale také plynulý ekosystém a celé rozhraní.

Sám výrobce se nezdráhá mluvit o nejlepším OLED televizoru ve své produkci. Kvalita obrazu i zvuku je toho důkazem. Pro náročné spotřebitele jsou však podstatné i jiné parametry, například možnost ovládání hlasem. Ano, Amazon Alexa i Google Assistant jsou podporované funkce, které navíc fungují, a zákazníci si je pochvalují. Pokud s TV nebudete mluvit, pak použijete smart dálkový ovladač Magic Remote se scrollovacím kolečkem a digitálním ukazatelem. Televizor může být součástí „flotily“ chytrých zařízení LG rovněž díky LG ThinQ AI.

Smart parametry určuje bezdrátové připojení Wi-Fi, ale také podpora bluetooth. Podporovány jsou všechny webové aplikace – Netflix, HBO GO, Apple TV, Voyo, Rakuten TV a mnoho jiných. Operační systém webOS 6.0 pracuje spolehlivě a reakce jsou velmi rychlé. Svůj smartphone můžete zrcadlit pomocí funkce Miracast nebo prostřednictvím aplikace AirPlay v případě iPhonů. Nezaostává ani konektivita – až 3 USB porty a 4 HDMI vstupy/výstupy. Samozřejmostí jsou funkce jako hybridní vysílání, PVR nebo Timeshift. Televizor je navíc díky štíhlým liniím i designovým klenotem a dokáže být doslova ozdobou interiéru, aniž by byl rušivým elementem. Televizor není dodáván s podstavcem, ale s držákem pro zavěšení na zeď.

Pokud máte vyšší nároky a nedělá vám problém si za kvalitní a velkou televizi s OLED technologií připlatit, pak nemusíte přemýšlet. Navzdory vyšší ceně je tento televizor velmi oblíbený. Disponuje velkou, 65palcovou úhlopříčkou, automatickým stmíváním obrazovky a také zvukovým výkonem 60 W. Zákazníci si pochvalují také ovládání a prémiovou kvalitu obrazu. My oceňujeme i enormně úzkou konstrukci. Televizor na zdi působí velmi elegantně. K plusům můžeme zařadit i ovládání hlasem a velmi rychlé reakce ekosystému. Odradit vás tak může jen vyšší cena. Vhodnou alternativou mezi OLED televizory je však určitě i smart TV LG OLED55A13LA.

Pozitíva

Prémiová kvalita obrazu – OLED
Kvalitní a čistý zvuk (60 W) – autoregulace hlasitosti
Design a velká úhlopříčka

Negatíva

Vysoká cena

Technologie zobrazení: OLED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 65″ / 164 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR10 Pro / Dolby Vision IQ ● Energetická třída: G ● USB: 3× ● HDMI: 4× ● Zvuk/výkon: Dolby Atmos / Al Sound Pro / 60 W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV… ● Operační systém TV: webOS 6.0 ● Ovládání hlasem: ano ● VESA standard: 300 × 300 mm ● Hmotnost: 29,8 kg

LG OLED55B1

OLED smart TV s úhlopříčkou 139 cm, zvuk Dolby Atmos / Al Sound Pro, operační systém webOS 6.0, ovládání hlasem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Mezi spotřebiteli jde o velmi oblíbený model, který se těší velké popularitě. Přestože se jedná o televizor, který atakuje vyšší cenovou hranici, OLED technologie nabízí vysoký kontrast, vynikající barvy a vysokou obnovovací frekvenci obrazovky – až 120 Hz. Velikost úhlopříčky je 139 cm. Nechybí technologie Dolby a kvalitní procesor Alpha7 Gen4 Ai 4K. Umělá inteligence se stará i o samostmívání pixelů podle typu obsahu a světelných podmínek v prostoru.

U OLED panelů nelze pochybovat o tom, že divákům přinášejí tu nejvyšší kvalitu, ani v tomto případě nejde o výjimku. Úhlopříčka 55 palců s OLED panelem je podpořena další řadou unikátních technologií, které prohlubují ostrost, barevnost a kontrast jednotlivých snímků. 4K rozlišení je podpořeno technologií HDR 10 Pro, která má zásluhu na dokonalém dynamickém rozsahu obrazu. Dolby Vision IQ se postará o automatickou regulaci jasu a kontrastu během sledování. Televizor umělou inteligencí sám vyhodnotí typ obsahu a světelné podmínky. I díky tomu je černá opravdu černou, což při přechodu z LED televize postřehl nejeden zákazník.

Obnovovací frekvence 120 Hz je jen důkazem toho, že televizory LG pokročily. Nechybí herní režim s podporou technologie AMD a G-Sync, které vylepšují odezvu a starají se o plynulý obraz bez sekání. Hráči tak mají k dispozici plnohodnotný herní režim s Game Optimizerem pro individuální herní nastavení. Pro milovníky filmů je zde režim Filmmaker, který eliminuje digitální zásahy procesoru, film si tak vychutnáte v kvalitě z původního zdroje. Technologii OLED Motion oceníte při sportovním režimu a z neostrých záběrů či rozmazaných scén nemusíte mít strach. Líbí se nám také zvukový výkon 40W integrovaného audia s komprimovaným formátem pro prostorový zvuk Dolby Atmos.

Smart televizor není jen ten, který nabízí přístup k internetu, ačkoli je to absolutní základ. Kromě Wi-Fi připojení musí být přítomny také webové aplikace a služby. LG OLED55B1 jich má nespočet – Netflix, YouTube, Amazon Prime, HBO GO, Voyo, O2 TV či Apple TV. Uživatelské rozhraní je velmi intuitivní a snadno se v něm orientuje. Velkým plusem je dálkový ovladač Magic Remote s funkcí NFC, scrollovacím kolečkem a integrovanými spouštěči webových aplikací. Televizor reaguje rychle a bez prostojů. Zásluhu na tom má i výkonný procesor Alpha7 Gen4 AI 4K. Ten se nestará jen o kvalitu obrazu, ale také o plynulost uživatelského rozhraní.

Obraz lze zrcadlit prostřednictvím Miracast, přehrávat obsah z externího zařízení či ho na něj nahrávat můžete díky podpoře PVR, webOS smart TV umožňuje také připojení bluetooth zařízení, mezi funkcemi se nachází i AirPlay 2, což ocení majitelé iPhonů. Ovládání hlasem zprostředkovává Amazon Alexa nebo Google Assistant. Dobrá je i podpora konektorů (4× HDMI, 3× USB, sluchátkový vstup a také LAN konektor pro přímé zapojení do sítě). Televizor je plnohodnotným smart zařízením, podporuje také chytrou domácnost LG ThinQ AI.

4K televizor s OLED technologií zákazníkům přináší prémiovou kvalitu obrazu. Obrazovka disponuje zvýšenou obnovovací frekvencí – 120 Hz. Obraz je tak plynulý a bez trhání. Samoregulace jasu funguje bez problémů. Chválíme i podání černé barvy. Spotřebitelé kromě obrazu vyzdvihují také prostorový zvuk Dolby Atmos. Integrovaný reproduktor má výkon 40 W. Zkušenosti hovoří ve prospěch televizoru i z hlediska smart funkcionality, podpory ovládání hlasem nebo široké nabídky webových aplikací. Plusem je také kvalitní podstavec ve středové ose televizoru, který vylepšuje stabilitu jinak velmi tenkého těla televizoru.

Pozitíva

Skvělý obraz (120 Hz) i zvuk (40 W)
Podpora AirPlay a Apple TV
Kvalitní dálkový ovladač

Negatíva

Vyšší cena

Technologie zobrazení: OLED ● Smart TV: ano ● Velikost úhlopříčky: 55″ / 139 cm ● Rozlišení: 3 840 × 2 160 px / 4K UHD / HDR10 Pro / Dolby Vision IQ ● Energetická třída: G ● USB: 3× ● HDMI: 4× ● Zvuk/výkon: Dolby Atmos / Al Sound Pro / 40W ● Připojení k internetu: ano ● Webové aplikace: Netflix, HBO GO, Voyo, Apple TV, O2 TV… ● Operační systém TV: webOS 6.0 ● Ovládání hlasem: ano ● VESA standard: 300 × 200 mm ● Hmotnost: 19,9 kg

LG OLED65C21LA

OLED Smart TV s úhlopříčkou 165 cm, zvuk Dolby Atmos, operační systém webOS Smart TV, hlasové ovládání, energetická třída F.

Prohlédnout nejlepší nabídku

65palcová úhlopříčka, na které si můžete s radostí vychutnat dokonalý obraz ve 4K rozlišení. Vybraný model využívá osvědčenou zobrazovací technologii OLED panelu. Díky konstrukci bez rámečku je zážitek ze sledování o to více umocněn. Kvalitu obrazu vylepšuje také umělá inteligence Dolby Vision IQ, bodové stmívání pixelů či HDR10 Pro technologie. Harmonii jasu, kontrastu, ostrosti a barev reguluje výkonný procesor a9 4K Gen5 AI. Smart televizor LG se může pochlubit velmi dobře naladěným zvukem (AI sound). Obrazovka disponuje technologiemi pro herní režim, takže 120Hz obnovovací frekvence uspokojí i potřeby hráčů. Televizor pracuje s operačním systémem webOS, který spotřebitelé hodnotí jako svižný a spolehlivý.

V zásadě nechybí žádná chytrá funkcionalita od zrcadlení obrazovky, hlasového ovládání, ovládání gesty, streamovacích aplikací až po webový prohlížeč. Umožňuje vytvořit dokonce účet pro sledování TV pro každého člena domácnosti samostatně. Součástí balení je magický ovladač s inteligentními funkcemi, např. pro hlasové ovládání. WiFi, Bluetooth, čtyři HDMI porty, tři USB vstupy či LAN konektor. V rámci konektivity televizoru LG nic zásadního nechybí. Pozitivní jsou také recenze uživatelů, kteří si pochvalují kvalitu obrazovky, zvuk, svižnost systému a také praktický ovladač. Líbí se jim i extrémně tenký OLED panel.

Pozitíva

Kvalitní obraz a vynikající barvy
Reakce systému
Velmi dobrý zvuk

Negatíva

Vyšší cena

Technologie zobrazení: OLED ● Úhlopříčka: 65“ (165 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR10 Pro / Dolby Vision IQ / HLG / G-Sync ● Operační systém: webOS Smart TV ● Tuner: DVB- T2/C/S2 ● Konektivita: 4x HDMI, 3x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 40 W / Dolby Atmos ● Energetická třída: F

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Televizory

Vaše hodnocení:
(90.8%)

Komentáre
Tomáš Čapek 06.Sep.2023

Dobrý den. Za posledních třicet měsíců jsem zakoupil 3.ks LG TV. v hodnotě přes 120 000,-Kč
Model 75" LG 75NANO91 byl reklamován během prvního půl roku, pro vadu zobrazovacího panelu, na kterém se objevil výrazný nefunkční vertikální pruh. Tato reklamace byla uznána. A jelikož ji alza.cz v kooperaci s LG nevyřídila reklamaci v garantované lhůtě, byla po dvou měsících zpětně uhrazena pořizovací cena přístroje. Zakoupil jsem tedy jiný, tehdy dostupný model 75" LG 75UP8100. U tohoto produktu však panel odešel měsíc po dvouleté záruční lhůtě, nyní se objevili dva nefunkční vertikální pruhy vedle sebe. Po jednání se zástupci LG, jde o standardní životnost televizorů LG. Z vlastní zkušenosti mohu čestně prohlásit, že firma LG s plným vědomím distribuuje produkty, které zhruba z 50% plní výhradně dvouletou záruční lhůtu, jejíž garance však byla v zákoně ukončena koncem roku 2022. Vzhledem k nově stanovené záruční lhůtě na jeden rok, se stává o to zásadnější vybrat firemní značku, která se o zákazníka postará, aniž by musel hradit znalecké posudky, prokazující vady produktu, skryté v době jeho prodeje.
Zákazník Tomáš Čapek

Odpovedať