Sloupové ventilátory Klarstein

Sloupové ventilátory Klarstein – recenze, test, cena

V horkém letním počasí je vítané jakékoli ochlazení. Nejúčinnější jsou klimatizace. Ty však stojí více peněz a ne každý si je může dovolit. Dostupnou možností mohou být ventilátory, kterých na trhu naleznete mnoho. Nelíbí se vám vrtulové ventilátory a raději byste brali designovější zařízení? V tom případě vás možná zaujme sloupový ventilátor. Často se setkáte s designově zajímavými kousky. Ve svém testu jsme se zaměřili na sloupové ventilátory oblíbené německé značky Klarstein. Podívali jsme se na důležité parametry a také názory spotřebitelů. V testu naleznete ventilátory z různých cenových kategorií a také oblíbené modely, jako je Klarstein Skyscraper.

Publikované: 09.08.2022
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký sloupový ventilátor Klarstein koupit?

Ventilátor je sice sezónní záležitost, avšak jeho výběru byste i tak měli věnovat dostatek času. V případě správného výběru vám tento pomocník bude sloužit několik let. Ve srovnání s klasickými ventilátory je poněkud dražší. Nabídka trhu je opravdu široká, proto jsme se rozhodli, že vám ušetříme čas a s výběrem vám pomůžeme. V tomto testu jsme si vybrali speciálně sloupové ventilátory oblíbené značky Klarstein. Při výběru je důležité orientovat se nejen na parametry, ale také na spotřebitelské recenze. Všechno důležité vám postupně vysvětlíme. Na úvod jsme si pro vás připravili užší výběr tří populárních produktů. Zde se dozvíte jen základní informace. Pokud však chcete zjistit o jednotlivých modelech co nejvíce informací, níže naleznete kompletní recenze i s názory zákazníků. Věříme, že s naší pomocí vám výběr půjde snadno.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Skyscraper 3G   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Klarstein Icetower Smart   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Klarstein Twister   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Klarstein Skyscraper 3G

Klarstein Skyscraper 3G

Příkon 50 W, průtok vzduchu 1 633 m3/h, tři rychlosti a režimy, oscilace 90°, dálkové ovládání, hlučnost 58,5 dB.

Zobrazit více info

Tento moderní věžový ventilátor Klarstein vás na první pohled zaujme zejména designem. Úzká konstrukce ve stylu mrakodrapů produkuje chladný, svěží vzduch i osvěžující vánek. Nejširší místo konstrukce měří pouhých 24 cm, takže se vejde do rohů pokoje. Ventilátor pohání vzduch třemi rychlostními stupni – rychlý, střední, pomalý. Ovládat ho lze prostřednictvím horního dotykového panelu nebo dálkovým ovladačem. Sloupová část ventilátoru se dokáže otáčet v 90° úhlu zleva doprava a zpět. Energetický úsporný příkon dosahuje 50 W. Nevýhodou je vyšší hlučnost.

Cenový trhák
Klarstein Mount Everest

Klarstein Mount Everest

Příkon 40 W, průtok vzduchu 341 m3/h, tři rychlosti a režimy, oscilace 80°, dálkové ovládání, hlučnost 42,3–63,4 dB.

Zobrazit více info

Sloupový ventilátor má k dispozici tři rychlosti a tři provozní režimy, které se postarají o výkonné osvěžení s průtokem vzduchu maximálně 341,4 m3/h. Na výběr máte i noční a přírodní režim. Přepínatelná oscilace dokáže otáčet sloup v úhlu až 80°. Příkon 40 W chrání životní prostředí i vaši peněženku. Hlučnost dosahuje 42,3 dB. Menší hlučnost oceníte nejen v pracovních prostorech, ale také doma. Do kanceláře nebo obývacího pokoje zapadne také díky modernímu designu. Výhodou je nastavitelný časovač, se kterým lze naprogramovat vypnutí po půl hodinách, maximálně na 7,5 hodiny.

Náš TIP
Klarstein Twister

Klarstein Twister

Příkon 45 W, průtok vzduchu 343 m3/h, tři rychlosti a režimy, oscilace 80°, dálkové ovládání, hlučnost min. 34 dB.

Zobrazit více info

Klarstein Twister s příkonem 45 W a průtokem vzduchu 343 m3/h dobře poslouží i ve větší místnosti. Vybrat lze ze tří rychlostí větru, k dispozici je automatická (v úhlu do 80°) i manuální oscilace (do 360°). Plusem je 8hodinový časovač a také čtyři provozní režimy (klasický, přírodní, noční a eco).

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Sloupové ventilátory sice patří k designovým doplňkům, ale určitě byste neměli zapomínat na jejich funkčnost. Při výběru přihlížejte také k důležitým parametrům, které vám zaručí dobrou využitelnost přístroje. Klíčový je údaj o velikosti místnosti, do které chcete sloupový ventilátor umístit. Od toho se odvíjí koeficient výměny vzduchu za hodinu. Příkon souvisí s tím, jakou má zařízení spotřebu elektrické energie, ale také s výkonem zařízení. U modelů značky Klarstein se setkáte s příkonem kolem 40–50 W. To, kolika rychlostmi ventilátor disponuje, je také jedním z podstatných parametrů. Doporučujeme pořídit si model alespoň se třemi rychlostmi. Oceníte také otáčení ventilátoru, které se nazývá oscilace. Ta bývá obvykle kolem 80–90°. Nezapomeňte na komfort při používání a všímejte si údaje o hlučnosti, který se udává v decibelech, a také doplňkových funkcí, jako je například dálkové ovládání, displej, časovač nebo noční režim. Pro lepší přehlednost jsme vám důležité parametry vypsali a uspořádali je podle důležitosti

Průtok vzduchu
Příkon
Počet rychlostí a režimů
Oscilace
Hlučnost
Ovládání
Doplňkové funkce
Design

Důležitým parametrem při výběru jakéhokoli zařízení do domácnosti (nejen ventilátoru) jsou spotřebitelské recenze. Podle nich jsme se také orientovali při výběru konkrétních modelů k recenzování. Naše srovnání nejlepších sloupových ventilátorů od značky Klarstein vychází z několika tuzemských i zahraničních zdrojů. Klarstein nabízí široké portfolio svých produktů a v něm i mnoho modelů sloupových ventilátorů. Výběr nebyl jednoduchý, ale snažili jsme se pro vás najít tu nejvyšší kvalitu. Na své si přijdou spotřebitelé s nízkými nároky, ale i nároční spotřebitelé. Pokud vás nějaký produkt zaujme, doporučujeme vám nákup přes oficiální obchod na klarstein.cz nebo electronic-star.cz. Při výběru a hledání recenzí či informací o dostupnosti nám byl nápomocný portál Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze sloupových ventilátorů Klarstein

Naše hodnocení vznikla na základě detailního průzkumu jednotlivých modelů a jejich parametrů. Při recenzování jsme se opírali o spotřebitelské recenze a prověřovali jsme také dostupnost výrobků na našem trhu. Nabízíme vám testy, které jsou nezávislé, žádný produkt není cíleně propagován. U každého modelu se snažíme charakterizovat silné i slabé stránky a porovnat je mezi sebou. Představíme vám také svůj pohled na produkt a hodnocení. Máte-li zájem o koupi sloupového ventilátoru, určitě vám značku Klarstein můžeme doporučit. Věříme, že vám prostřednictvím svého testu s výběrem pomůžeme.

Víťaz testu

Klarstein Skyscraper 3G

Příkon 50 W, průtok vzduchu 1 633 m3/h, tři rychlosti a režimy, oscilace 90°, dálkové ovládání, hlučnost 58,5 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Věžový ventilátor Skyscraper 3G od výrobce Klarstein zaujme svým designem, výkonem i funkcemi. Moderní design vynikne v kancelářích i obývácích, ale zároveň je dostatečně neutrální pro umístění do různě zařízených místností. Seženete jej ve třech barvách, a to v bílé, stříbrné nebo černé.

Tento ventilátor zajišťuje opravdu vysoký průtok vzduchu – až 1 633 m3/h. Jeho příkon dosahuje 50 W. Čerstvý vzduch se k vám může dostat ve třech rychlostech (vysoká, střední, nízká). Přepínatelná oscilace otáčí sloupovou část ventilátoru v 90° úhlu zleva doprava a zpět. To zajišťuje nasměrování proudu vzduchu do celé místnosti. Vyzdvihujeme také to, že ventilátor dokáže díky integrovanému filtru zlepšit kvalitu vzduchu. Ten je snadno vyjímatelný a omyvatelný pod tekoucí vodou. Vzduch čistí od prachu a částeček nečistot.

Ventilátor disponuje také nočním režimem a režimem přírodního vánku. Noční režim zajišťuje provoz ventilátoru při nejnižší rychlosti po dobu 30 minut. Výhodou je i zabudovaná funkce časovače, která umožňuje zapnutí a vypnutí ventilátoru po vámi zvolené době. Maximální horní hranice odloženého vypnutí činí osm hodin. Dostáváme se ještě k ovládání, které je zajištěno dálkovým ovladačem nebo dotykovým panelem. Podsvícený displej na zařízení informuje o nastaveních a aktuální teplotě. U tohoto modelu počítejte s vyšší hlučností, která dosahuje 58,5 dB. Během dne nemusí být ventilátor rušivý, avšak večer by už mohl být větší hluk obtěžující.

Skyscraper 3G s průtokem vzduchu 820 m3/h k vám přivede čerstvý vzduch ve třech rychlostech. Oscilace otáčí sloupovou část v úhlu 60°. Jeho design i funkce jsou stejné jako u modelu Skyscraper 3G. Rovněž disponuje časovačem, zabudovaným filtrem, a navíc i zásobníkem na aroma. Z hlediska velikosti i hmotnosti je o něco menší. Ovládání probíhá  taktéž pomocí dálkového ovladače nebo prostřednictvím dotykového panelu.

U ventilátorů Klarstein z řady Skyscraper jsme se setkali s převážně pozitivními ohlasy. Spotřebitelé tento model hodnotí jako výborný z hlediska poměru ceny a kvality. Vyzdvihují funkčnost chlazení, dálkové ovládání a všechny přidané funkce. Hezký design a možnost výběru barvy umocní zážitek z chlazení. Jediným nedostatkem u obou modelů je vyšší hlučnost.

Pozitíva

Vysoký průtok vzduchu
Design
Doplňkové funkce

Negatíva

Vyšší hlučnost

Průtok vzduchu: 1 633 m3/h ● Příkon: 50 W ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: 58,5 dB ● Oscilace: 90° ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 4,3 kg ● Rozměry (Ø × V): 24 × 92 cm

Cenový trhák

Klarstein Mount Everest

Příkon 40 W, průtok vzduchu 341 m3/h, tři rychlosti a režimy, oscilace 80°, dálkové ovládání, hlučnost 42,3–63,4 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V nižší cenové kategorii pro vás máme model Klarstein Mount Everest. Zaujme vás v případě, že hledáte ventilátor do menší místnosti s nepříliš vysokým výkonem. Jeho moderní zevnějšek jej ideálně začleňuje do kanceláře nebo obývacího pokoje. Na výběr je v bílé nebo stříbrné barvě. Ve srovnání s předchozím modelem Klarstein Skyscraper 3G má menší chladicí výkon i rozměry a hmotnost. Ta dosahuje pouze 1,8 kg, což může být výhodou i nevýhodou, zejména v případě silného chodu.

Má k dispozici tři rychlosti a tři provozní režimy, které se postarají o osvěžení s průtokem vzduchu 341,4 m³/h. Přepínatelná oscilace otáčí sloup zařízení o 80°, díky čemuž se vzduch v místnosti optimálně hýbe a dostane se do každého koutu. Při nízkém příkonu pouhých 40 W navíc ušetříte na energiích. Ovládání ventilátoru probíhá prostřednictvím dotykového ovládacího panelu na horní straně zařízení nebo pohodlně pomocí dálkového ovladače, který je součástí balení. Za účelem osvěžující změny lze zařízení nastavit kromě normálního provozu i na noční nebo přírodní režim. Zatímco přírodní režim se pomocí obměny rychlosti ventilátoru postará o vítr podobný přírodnímu, noční režim vám umožní pozvolným snižováním rychlosti ventilátoru usínat při čerstvém vánku. Nechybí nastavitelný časovač, který lze naprogramovat po půl hodinách. Maximální doba činí 7,5 hodiny.

Tento sloupový ventilátor Klarstein Mount Everest doporučujeme spíše méně náročným zákazníkům. I za nižší cenu však pořídíte poměrně dobrý přístroj. Vzhledově je pěkný a také snadno ovladatelný. Díky kompaktním rozměrům nezabere mnoho místa, avšak v případě silnějšího chodu může být přístroj nestabilní. Zákazníci vyzdvihují různá nastavení, která jsou k dispozici. Opět je nevýhodou hlučnost, která se projeví hlavně při středním a silném chodu. Při nízké rychlosti je hlasitost příjemná.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Jednoduché ovládání
Různá nastavení

Negatíva

Nestabilní
Hlasitý chod

Průtok vzduchu: 341 m3/h ● Příkon: 40 W ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: 42,3–63,4 dB ● Oscilace: 80° ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 1,8 kg ● Rozměry (Ø × V): 10,5 × 92 cm

Náš TIP

Klarstein Twister

Příkon 45 W, průtok vzduchu 343 m3/h, tři rychlosti a režimy, oscilace 80°, dálkové ovládání, hlučnost min. 34 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pro náročnější zákazníky zde máme model Klarstein Twister. Sloupové ventilátory se vyznačují moderním designem a ten výrobci zachovali i u modelu Twister. K dispozici jej máte v černé barvě. Ovládat ho lze pomocí dotykové ovládací plochy se symboly nebo naprosto pohodlně díky dodávanému dálkovému ovladači. Zezadu podsvícený LED displej zobrazuje mimo jiné aktuální teplotu v místnosti. Nízkým příkonem 45 wattů při dlouhodobém provozu takto šetří nejen peníze, ale i životní prostředí.

O příjemný proud vzduchu během horkých dnů se postarají tři rychlosti větru s průtokem do 343 m3/h. Klarstein Twister se může pochlubit automatickou i manuální oscilací. Zapínatelná, automatická oscilace se stará o rovnoměrný otáčivý pohyb celého sloupu v úhlu do 80°, zatímco horní polovinu lze nastavit manuálně v úhlu do 360°. Tento ventilátor nemusíte nechávat stát v koutě. Místnost vám ochladí rovnoměrně na všechny strany. Na ventilátoru si kromě klasického provozu můžete zvolit přírodní, noční nebo eco režim. Přírodní režim se měnící rychlostí vzduchu stará o přirozený zážitek z větru. Noční režim se vyznačuje postupným snižováním rychlosti. V režimu Eco ventilátor funguje díky zabudovanému čidlu při teplotách pod 25 °C na nízké rychlosti, mezi 25 °C a 29 °C na střední rychlosti a nad 29 °C ve vysoké rychlosti. Rovněž disponuje nastavitelným 8hodinovým časovačem.

Zákazníci jsou s ventilátorem Klarstein Twister spokojení. Líbí se jim nejen design, ale také jeho funkčnost. I když je k dostání za vyšší pořizovací cenu, disponuje vysokým výkonem a mnoha funkcemi. Spotřebitelé vyzdvihují také tichý chod přístroje, který nenarušuje spánek, a proto může být umístěný i v ložnici. Nám se tento ventilátor líbí stejně jako zákazníkům a hodnotíme jej kladně.

Pozitíva

Tichý chod
Vysoký výkon
Funkce

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Průtok vzduchu: 343 m3/h ● Příkon: 45 W ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: min. 34 dB ● Oscilace: 80° ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 4,6 kg ● Rozměry (Ø × V): 18 × 97 cm

Klarstein Storm Tower

Příkon 55 W, průtok vzduchu 252 m3/h, šest rychlostí, oscilace 80°, dálkové ovládání, hlučnost 57 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Krok vedle neuděláte ani s ventilátorem Klarstein Storm Tower. Oproti modelu Klarstein Mount Everest se sice vyznačuje ještě nižším průtokem vzduchu, ale vyniká nad ním jinými přednostmi. Má vyšší hmotnost (3,6 kg) i celkové rozměry. Jeho stabilní postavení zajišťuje pevný stojan. Díky štíhlému designu je vhodný do malých prostorů. S designem si výrobci vyhráli i u tohoto modelu a koupíte ho v černé nebo bílé barvě. Na zařízení se nachází dotykový panel, pomocí kterého můžete ventilátor ovládat. Pokud byste preferovali pohodlnější ovládání, zajistí vám ho dálkový ovladač, který je součástí balení.

Zařízení Storm Tower se normálním nebo přirozeným větrem postará o osvěžující ochlazení podle potřeby. Šest rychlostí a tři druhy větru doplňují individuální možnosti nastavení. Přepínatelná funkce oscilace zajišťuje optimální rozložení chladného vánku v úhlu 80°. Místnost je tudíž kompletně celá vychlazená. Nesmí chybět ani praktická a spolehlivá funkce časovače. Nastavit lze od jedné do dvanácti hodin a po uplynutí času se ventilátor v závislosti na výběru vypne nebo zapne. V noci zase oceníte funkci vhodnou při spánku. Z pohledu funkcí a výkonnosti je podle nás pořizovací cena vyšší. Ventilátor považujeme za průměrný produkt se základními funkcemi. Pokud tedy patříte k náročným zákazníkům, tento model nebude pro vás.

Ve spotřebitelských recenzích jsme se setkali s různými názory. Pro někoho je výkon dostatečný, ale pro některé příliš slabý. Minusový bod získává i za hlučnost v případě vyšších stupňů. Pochválit ho musíme za design a více rychlostí větru. Ovládání je jednoduché, ale mohl by disponovat větším množstvím funkcí.

Pozitíva

Více rychlostí větru
Jednoduché ovládání
Design

Negatíva

Vyšší cena
Hlučnější chod
Méně funkcí

Průtok vzduchu: 252 m3/h ● Příkon: 55 W ● Počet rychlostí: 6 ● Hlučnost: 57 dB ● Oscilace: 80° ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 3,6 kg ● Rozměry (Ø × V): 28 × 89,5 cm

Klarstein Highwind

Příkon 45 W, průtok vzduchu 1 650 m3/h, tři rychlosti, oscilace 90°, dálkové ovládání, hlučnost 63 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud hledáte vysoce výkonný ventilátor, může vás zaujmout model Highwind od společnosti Klarstein. Jeho elegantní a prostorově úsporný design je doplněn mnoha praktickými funkcemi. Výkonem je podobný ventilátoru Skyscraper 3G. Má však jednu větší nevýhodu, na kterou si stěžuje i mnoho zákazníků. Je jí hlučný chod, který vás může rušit, a to i v případě nižších otáček.

Za účelem cirkulace vzduchu v místnosti má věžový ventilátor k dispozici tři rychlosti, které se postarají o ochlazení. Přepínatelná oscilace zajišťuje otáčení ventilátoru o 90°, čímž se vzduchové masy optimálně hýbou i ve velkých místnostech a čerstvý vzduch se dostane do všech koutů místnosti. Jeho příkon dosahuje 45 W. Ventilátor můžete využívat kromě klasického provozu i v nočním nebo přírodním režimu. V nočním režimu se přepíná ve 30minutových intervalech na nejbližší nižší rychlost a na závěr se vypne. V přírodním režimu snižuje a zvyšuje rychlost ventilace, čímž napodobuje přirozený vítr. Svěží vzduch se k vám dostane jednoduše jen stisknutím tlačítka. Zařízení Klarstein Highwind se ovládá prostřednictvím ovládacího panelu se šesti tlačítky na horní straně zařízení nebo pohodlně pomocí dodávaného dálkového ovladače. Podsvícený LED displej vám pak zobrazuje nastavené parametry a aktuální teplotu v místnosti. Nastavitelný 12hodinový časovač lze naprogramovat, aby se ventilátor po uplynutí nastaveného času automaticky vypnul.

Největším zklamáním tohoto ventilátoru je jeho vyšší hlučnost. Zmiňují ji mnozí zákazníci, a to dokonce i při nízkém výkonu a nočním režimu. Plusem je jeho vysoký výkon, funkce i jednoduché ovládání. Svým designem se hodí do kanceláře, ložnice či obývacího pokoje, ale doporučujeme jej umístit do místnosti, kde vám nebude vadit hluk. Skvělý poměr ceny a výkonu kazí jen tato větší nevýhoda.

Pozitíva

Vysoký výkon
Kompaktní design
Praktické funkce

Negatíva

Vysoká hlučnost

Průtok vzduchu: 1 650 m3/h ● Příkon: 45 W ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: 63 dB ● Oscilace: 90° ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 3,7 kg ● Rozměry (Ø × V): 13 × 115 cm

Klarstein Sky High

Příkon 40 W, průtok vzduchu 276 m3/h, tři rychlosti a režimy, oscilace 75°, dálkové ovládání, hlučnost 57 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Zájemcům o ventilátor s nižším průtokem vzduchu představujeme další z modelů značky Klarstein, tentokrát Sky High. Jeho elegantní a prostorově úsporný design zapadne do každé místnosti. Na výběr máte černé a bílé provedení. Je vhodný do menších prostorů a vyniká tichým chodem.

Za účelem cirkulace vzduchu v místnosti má věžový ventilátor k dispozici tři rychlosti, které se postarají o ochlazení. Přepínatelná oscilace otáčí ventilátor o 75°. Stejně jako většina sloupových ventilátorů značky Klarstein má i tento k dispozici kromě klasického režimu i přírodní a noční režim. Model Klarstein Sky High se ovládá pomocí ovládacího panelu s pěti tlačítky na horní straně zařízení. Pohodlnější ovládání ze vzdálenosti až 6 m vám zaručí dálkový ovladač, který je součástí balení. Podsvícený LED displej pomocí srozumitelných symbolů zobrazuje nastavené parametry, režim a také aktuální teplotu v místnosti. Nechybí mu funkce časovače. Při nízkém příkonu 40 W šetříte peníze i životní prostředí.

Sloupový ventilátor Klarstein Sky High se může pochlubit tichým chodem, který oceňují i ​​zákazníci. Svým výkonem je vhodný do menších místností, klidně do ložnice nebo dětského pokoje. Nebude vás rušit ani v kanceláři. Plusem je moderní provedení, ze kterého se stane dekorace ve vašem prostoru. Škoda, že disponuje nižším průtokem vzduchu, avšak pro někoho právě to může být výhodou. Oscilace by rovněž mohla být zajištěna ve větším úhlu. Z hlediska celkového hodnocení však uspěl.

Pozitíva

Tichý chod
Jednoduché ovládání

Negatíva

Nižší průtok vzduchu
Vhodný do menších prostorů
Menší úhel oscilace

Průtok vzduchu: 276 m3/h ● Příkon: 40 W ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: 57 dB ● Oscilace: 75° ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 3,5 kg ● Rozměry (Ø × V): 13 × 110 cm

Klarstein IceTower

Příkon 45 W, průtok vzduchu 468 m3/h, tři rychlosti a režimy, oscilace 60°, dálkové ovládání, hlučnost 45 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Stojanový ventilátor Klarstein IceTower má kromě tří rychlostních režimů také tři různé ventilační režimy. Kromě klasického režimu je k dispozici také „přírodní“ a obzvláště tichý režim „spánek“. Volitelně přepínatelná oscilační funkce ventilátoru rozmisťuje čerstvý vánek v 60° úhlu. Nastavitelný časovač lze použít k automatickému vypnutí po jedné až sedmi hodinách. Model Klarstein IceTower se ovládá prostřednictvím elegantního dotykového ovládacího panelu na vrchu zařízení nebo pohodlně pomocí dodávaného dálkového ovladače. Velký LED displej zobrazuje nastavené parametry i režimy pomocí snadno srozumitelných piktogramů.

Společnost Klarstein přišla na trh i s inovativním modelem IceTower Smart. S tímto ventilátorem si během horkých dní můžete pohodlně užívat čerstvý vánek a zařízení přitom komfortně ovládat odkudkoli. Díky svému smartphonu máte kontrolu nad všemi nastaveními tohoto efektivního sloupového ventilátoru. Kromě této možnosti jej můžete ovládat i prostřednictvím dotykové ovládací plochy nebo pomocí dálkového ovladače. Designově je stejný jako klasický IceTower. Oba modely také disponují stejnými funkcemi a parametry. Můžete si zvolit tři intenzity foukání i tři režimy. Kromě toho je tento ventilátor otočný o 60°, díky čemuž může vzduch šířit po stranách místnosti. Nevýhodou je hlasitější chod. Při nočním režimu by měl být přístroj obzvláště tichý. Na závěr dodáme, že oba modely mají nízkou spotřebu energie – 45 wattů.

Recenze spotřebitelů napovídají, že se jedná o kvalitní ventilátor s dostatečným výkonem. Pozornost poutá zejména smart model. Ovládání pomocí aplikace je jednoduché a usnadní vám používání. Z hlediska designu je rovněž vyhovující a zapadne do každého prostředí. Jedinou nevýhodou, na kterou si zákazníci stěžují, je hlasitější chod. My za nedostatek považujeme i menší úhel oscilace.

Pozitíva

Výkonnost ventilátoru
Režimy a funkce

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Menší úhel oscilace
Hlasitější chod

Průtok vzduchu: 438 m3/h ● Příkon: 45 W ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: 45 dB ● Oscilace: 60° ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 4,2 kg ● Rozměry (Ø × V): 30 × 104 cm

Klarstein Mana Peak

Příkon 50 W, průtok vzduchu 442,8 m3/h, tři rychlosti a režimy, oscilace 80°, dálkové ovládání, hlučnost 41,5 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

I navzdory nízké pořizovací ceně splňuje model Klarstein Mana Peak vše, co má splňovat správný ventilátor. Zaujme také elegantním designem a možností výběru ze dvou barevných provedení.

Výkonné a prostorově úsporné zařízení má k dispozici tři rychlosti a tři provozní režimy, které se postarají o osvěžení s průtokem vzduchu 442,8 m³/h. Přepínatelná oscilace dokáže otáčet sloup zařízení o 80°. Za účelem osvěžující změny lze zařízení nastavit i na noční nebo přírodní režim, kterými disponují všechny sloupové ventilátory Klarstein. Ovládat ho lze prostřednictvím dotykového ovládacího panelu na horní straně zařízení nebo pohodlně pomocí dodávaného dálkového ovladače. Nastavitelný časovač lze naprogramovat po půl hodinách, maximálně však na 7,5 hodiny. Oceňujeme tichý režim, který nebývá samozřejmostí. Na závěr získává další plusový bod za šetření energie. Při nízkém příkonu 50 W v nepřetržitém provozu chrání nejen peněženku, ale také životní prostředí.

Sice tento model neřadíme k nejvýkonnějším zařízením, jeho výběr je však zlatou střední cestou. Pokud ovšem patříte k náročným zákazníkům, pak vás tento model nemusí zaujmout. My jej z hlediska poměru ceny a výkonu hodnotíme pozitivně. Nabízí všechny důležité funkce, které by měl ventilátor mít, a navíc za přijatelnou cenu. Zákazníci vyzdvihují design, jednoduchost ovládání a také celkový chod přístroje, který je opravdu tichý.

Pozitíva

Tichý chod
Všechny důležité funkce
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Slabší průtok vzduchu

Průtok vzduchu: 442,8 m3/h ● Příkon: 50 W ● Počet rychlostí: 3 ● Hlučnost: 41,5 dB ● Oscilace: 80° ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 1,7 kg ● Rozměry (Ø × V): 11 × 79,5 cm

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Vkusný a designově zajímavý kousek, tak bychom mohli definovat sloupové ventilátory. Musí však splňovat určité důležité parametry, abyste přístroj skutečně využili k ochlazení, nejen k ozdobě. Nezabírá mnoho místa a je také snadno přenosný. Tento druh ventilátoru je mezi zákazníky velmi oblíbený. Totéž můžeme říci i o německé značce Klarstein. V nabídce má několik druhů sloupových ventilátorů. Určitě si vyberou nároční zákazníci i méně nároční uživatelé. Ventilátory disponují mnoha funkcemi, vysokým výkonem a elegantním designem. Jedním z aspektů, na který byste při výběru rovněž měli brát ohled, je míra prodejnosti. Ta odráží celkovou popularitu mezi zákazníky. Pokud i vás zajímá a chcete vědět, který ze sloupových ventilátorů značky Klarstein se prodává nejvíc, nahlédněte do tabulky níže. Připravili jsme pro vás údaje o prodejnosti, v případě kterých nám byl nápomocný portál Heureka. Vzhledem k tomu, že se tento údaj často mění, tabulku pravidelně aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Skyscraper 3G5*Zobrazit produkt
Klarstein Icetower Smart5*Zobrazit produkt
Klarstein Sky High5*Zobrazit produkt
Klarstein Mount Everest5*Zobrazit produkt
Klarstein Twister5*Zobrazit produkt

O výběru ventilátoru si můžete přečíst v našem článku Nejlepší ventilátory a recenze.

Otázky a odpovědi – FAQ

Pokud jste dočetli až sem, tak věříme, že už máte ve výběru sloupového ventilátoru Klarstein jasno. Doufáme, že vás náš test zaujal a že se vám námi vybrané produkty líbily. V závěru jsme si pro vás ještě připravili několik odpovědí na často kladené otázky. Rozhodli jste se pro koupi tohoto ventilátoru a něco vám není jasné, případně potřebujete doplnit informaci? Neváhejte a položte nám svůj dotaz v sekci komentářů. Na vaše otázky hledáme odpověď a pravidelně je aktualizujeme. Kladenými dotazy pomůžete nejen sobě, ale i ostatním budoucím uživatelům.

To, kam můžete umístit sloupový ventilátor, závisí na jeho výkonnosti, tedy kapacitě průtoku vzduchu. Setkáte se s modely, které dosahují maximálního průtoku vzduchu kolem 1 000 m3/hod. a jsou vhodné do větších místností. V nabídce však najdete také modely s nižším průtokem vzduchu, a to kolem 300 m3/hod., ty jsou vhodné spíše do menších prostorů. Záleží také na úhlu oscilace a hlučnosti. Vícero modelů má hlasitý chod, a proto ho do ložnic ani kanceláří nedoporučujeme. Pokud si vyberete model s tichým chodem, tak ho můžete umístit v podstatě kamkoliv.

K nejtišším modelům patří Klarstein Mana PeakKlarstein Sky High a Klarstein Twister. Tyto ventilátory jsou vhodné k umístění do ložnice, kanceláře nebo všude tam, kde by vás hlučný chod mohl rušit.

Pokud hledáte výkonného pomocníka ke zchlazení místnosti, nejúčinněji vám pomůže Klarstein Skyscraper 3G nebo Klarstein Highwind. Tyto ventilátory mají průtok vzduchu kolem 1 000 m3/hod. S nižším průtokem, a to kolem 400–500 m3/hod., se setkáte u modelů Klarstein Mana Peak nebo Klarstein IceTower.

Vyznačují se kvalitou provedení, elegantním designem, výkonností a mnoha funkcemi, které nabízejí. Mezi základní funkce, kterými disponují ventilátory Klarstein, patří minimálně tři úrovně rychlosti proudění vzduchu, tři režimy – klasický, přírodní a noční, dále časovač, oscilace, eco režim, ovládání dálkovým ovladačem a LCD displej. Můžete se setkat také se smart modely, které se ovládají pomocí aplikace, nebo s modely s více rychlostmi proudění vzduchu.

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Ventilátory do bytu

Vaše hodnocení:
(93%)