Hodinky Garmin

Nejnovější hodinky Garmin. Které jsou nejlepší?

Výběr chytrých hodinek vždy záleží na konkrétních požadavcích spotřebitele. Proto je výběr velmi individuální. Pokud se ve vašem hledáčku nachází sportovní hodinky Garmin, pak máte výběr opravdu náročný. Hodinky Garmin patří v tomto segmentu elektroniky k tomu nejlepšímu, co trh nabízí. My jsme vám již přinesli návod, jak vybrat nejlepší smart hodinky, a také jsme vám radili, které hodinky na běhání mají ty nejlepší vlastnosti. Nyní budeme konkrétnější a představíme vám sporttestery – hodinky Garmin, jejichž potenciál využijí zarytí sportovci, milovníci chytrých technologií i zastánci elegance.

Publikované: 22.11.2021
Aktualizované: 05.04.2024

Jaké hodinky značky Garmin koupit?

Po smart hodinkách sahají sportovci, osoby se zdravotními problémy, ale také milovníci chytrých technologií. Pokud se vám nechce číst celé recenze hodinek značky Garmin, můžete si vybrat z tabulky top chytrých hodinek Garmin. Každý z produktů je označen štítkem, abyste se jednoduše zorientovali v tom, jaké jsou přednosti jednotlivých produktů.

Názov Hodnotenie Detail
Garmin Forerunner 55   ✔   Výhodný nákup5*Zobrazit produkt
Garmin Fenix 7X Pro   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Garmin Fenix 7 Pro   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt
Garmin Lily Sport   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Garmin Enduro 2   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Obsah článku:

Hodnocené parametry

V tomto srovnání nám nešlo o to, abychom vybrali nejlepší chytré hodinky značky Garmin. Cílem je představit vám nejlepší modely, které se nachází v portfoliu tohoto producenta. Abyste měli dokonalý přehled o nabídce výrobce, zpracovali jsme také recenze jednotlivých modelů. Zaměřili jsme se na parametry, které jsou na základě odborné metodologie pro uživatele nejdůležitější.

Bez ohledu na to, zda se jedná o hodinky Garmin, nebo modely jiného výrobce, jsme se při hodnocení zaměřovali na faktory, kterými se uživatel při výběru zabývá. Vše se odvíjí od funkcionality, kterou hodinky nabízejí. Samostatnou součástí programové výbavy hodinek jsou sportovní režimy a senzorová výbava – snímač tepové frekvence, měření okysličení krve a jiné. Roli hraje i displej, kvalita zpracování, odolnost a také způsob ovládání – tlačítky / pomocí dotykového displeje. Rozhodovat může i samotný design a také hmotnost/rozměry hodinek. Komfort při nošení rovněž nelze podceňovat.

Funkcionalita hodinek
Snímače a sportovní režimy
Výdrž baterie
Typ a kvalita displeje
Kvalita zpracování a odolnost
Ovládání
Design a rozměry

Aby byl náš průzkum trhu efektivní, strávili jsme jím více než 60 hodin. Spotřebitelé jsou čím dál náročnější. Po hodinkách Garmin nejčastěji sahají lidé, kteří hledají sportovní hodinky na své sportovní aktivity. Od plavání přes turistiku až po klasické běhání. Požadují GPS, barometr, výškoměr, akcelerometr, mapy a solidní výdrž baterie. S hodinkami Garmin se však dočkáte i očekávaných chytrých funkcí, jako jsou bezkontaktní platby, integrovaný hudební přehrávač, zobrazení notifikací a mnoho dalšího. Dostupnost jednotlivých modelů jsme ověřovali napříč internetovými obchody Mall, Kasa, Alza či Datart. Prodejnost jsme ověřovali také prostřednictvím cenového srovnávače Heureka.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze hodinek Garmin

V této sekci naleznete zpracované praktické recenze chytrých hodinek Garmin. Naše recenze jsou nezávislé a objektivní. Jedná se o hodnocení redaktora na základě předem stanovené metodologie. Není propagován žádný z produktů ani prodejců. Cílem je poukázat na silné stránky i nedostatky, které jednotlivé hodinky mají. Spotřebitel by tak měl získat základní přehled o tom, jaké parametry hodinky nabízejí a kde jsou jejich kvality. Právě tyto informace by mu měly pomoci při výběru a rozhodování.

Garmin Tactix Delta

Voděodolné hodinky (do 100 m), výdrž baterie 21 dní, GPS, WiFi, bluetooth, topografické mapy, bezkontaktní platby.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Hodinky Garmin Tactix Delta jsou typickým outdoorovým společníkem, nicméně designem se neztratí ani ve světě elegantních chytrých hodinek. Svou funkcionalitou určitě nezklamou. Nechybí možnost bezkontaktního placení Garmin Pay. Hodinky mají i vestavěné úložiště – 32 GB. Taktické chytré hodinky se ovládají prostřednictvím tlačítek, displej není dotykový.

Pokud jste dobrodruh, pak jsou tyto hodiny nejlepší volbou. Funkcionalita v jejich případě nemá hranice. S navigací určitě nebudete mít problém, topografické mapy se vám zobrazují přímo na displeji a obsahují i více než 2 000 lyžařských středisek. Displej je chráněný safírovým sklem, hodinky jsou vodotěsné do hloubky 100 m, jsou proto ideální i pro plavce. Specifikem je režim JumpMaster, který je určený k seskoku z padáku. Aktivovat lze i úsporný režim „expedice“, během kterého je aktivní GPS, avšak ostatní funkce jsou omezené. Výdrž se tak pohybuje na úrovni několik týdnů. Standardem je výdrž 21 dní.

Překvapivou funkcí jsou animovaná cvičení, která hodinky nabízejí v režimu posilování. O maximálně přesné snímání krevní saturace se stará optický snímač Pulse OX. Přes funkci PacePro si můžete rozpočítat trasu běhu a zohlednit tak úroveň klesání či stoupání. Zaujalo nás chování displeje v nočním režimu – údaje na displeji můžete číst i přes brýle s nočním viděním. Můžete sledovat standardní notifikace, číst zprávy a přijímat či odmítat hovory.

Hodinky Garmin nelze ovládat hlasem. Displej s úhlopříčkou 1,4 palce a safírovým sklem s rozlišením 280 × 280 má pouze zobrazovací funkci, neumožňuje totiž ovládání dotekem. Nejde však o tak výrazný nedostatek, ovšem někoho může tento element u chytrých hodinek zaskočit. Metriky včetně výše zmíněných jsou velmi přesné. Sporttester měří kalorie, tep, vzdálenost, rychlost, počet pater, převýšení a obsahuje krokoměr či barometr. Samozřejmostí je kompas a gyroskop.

Pozitivně vnímáme i přítomnost připojení ANT+, například pokud chcete hodinky připojit k hrudnímu pásu. Mezi zdravotními funkcemi naleznete monitoring spánku, dechová cvičení nebo upozornění na srdeční arytmii. Ženy mohou sledovat svůj menstruační cyklus nebo míru hydratace. Hodinky váží kolem 93 g a průměr pouzdra činí 51 mm.

Spotřebitelé vyzdvihují velké množství vlastností těchto hodinek. Milovníky outdooru potěší jejich vysoká odolnost MIL-STD 810G a kvalitní zpracování. Velkým plusem je také výdrž baterie, v běžném režimu až 21 dní (aktivní BT + snímač pulzu během celého dne), se zapnutím GPS výdrž klesne na zhruba 60 hodin. Lokalizační schopnosti jsou velmi přesné. Své využití jistě najde i integrovaný hudební přehrávač (Spotify). Vyšší verzi hodinek představuje model Garmin Tactix Delta PRO.

Pozitíva

Dlouhá výdrž baterie
Vysoká odolnost – MIL-STD 810G
Přesná GPS a metriky

Negatíva

Vyšší cena
Displej není dotykový

Výdrž baterie: 21 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 10 ATM / 100 m ● Úhlopříčka displeje: 1,4″ ● Rozlišení displeje: 280 × 280 px ● Typ skla: safírové ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: topografické ● Bezkontaktní platby (NFC): ano / Garmin Pay ● Velikost pouzdra: 51 mm ● Hmotnost: 93 g ● Materiál: tvrzený polymer + DLC úprava + nylon

Garmin Venu 2S

Voděodolné hodinky (do 50 m), výdrž baterie 10 dní, GPS, WiFi, bluetooth, bezkontaktní platby.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Chytré hodinky s integrovanou GPS a podporou bezkontaktních plateb NFC. Garmin VENU 2S patří k elegantním smart hodinkám, které na první pohled zaujmou velmi kvalitním AMOLED displejem, jenž poskytuje vysoké rozlišení 360 × 360 px a kvalitní barvy. Pouzdro je z tvrzeného polymeru. Hodinky nejsou vhodné na plavání.

Ve srovnání s další konkurencí vynikají tyto smart hodinky dotykovým AMOLED displejem, dokonce s podporou funkce Always-on (displej je neustále aktivní). Snižuje se tím však výdrž baterie. Ta se v případě standardního smart režimu pohybuje na úrovni deseti dní, při zapnuté GPS pouze kolem 19 hodin. Povrch displeje je chráněný tvrzeným sklem Gorilla Glass. Řemínek je ze silikonu. Garmin si potrpí na vysokou přesnost GPS modulu, což potvrzují i ​​zkušenosti zákazníků. Mapy však nejsou integrované přímo v zařízení, proto nečekejte jejich zobrazení jako u dražších modelů.

Smart hodinky však mají vnitřní úložiště, a při běhu si tak s sebou nemusíte brát mobil. Stačí vám bezdrátová sluchátka s technologií Bluetooth. Kapacita je zhruba na 600 až 650 skladeb. Hodinky disponují bezdrátovým připojením WiFi. Mezi skvělé funkce určitě patří také NFC – Garmin Pay. Rovněž můžete přijímat nebo odmítat hovory a číst si smart notifikace z aplikací – Instagram, Facebook, Gmail, Skype a jiné. Mají také automatický kalendář, stopky a můžete monitorovat i kvalitu spánku.

S hodinkami můžete jít i do bazénu, měření sportovních výkonů při plavání však není tak přesné (nepřesné údaje vzdálenosti, ztráta GPS) jako u konkurentů a rovněž nejsou stavěné k potápění. Určitě vás potěší přesně naměřené údaje díky krokoměru, akcelerometru, teploměru, výškoměru nebo snímači pulzu. Pokud vás zajímá saturace kyslíkem, můžete si změřit i ji. Při turistice se může hodit také barometr. Můžete si nastavit budík (vibrování) nebo spustit stopky. Pokud se však chcete věnovat konkrétní sportovní aktivitě, na výběr máte samostatné sportovní režimy.

Kromě outdoorových sportovních režimů (běh, chůze, cyklistika, turistika či netradičně golf) můžete využít režim vlastního tréninku nebo fitness i s virtuálním trenérem, kdy máte k dispozici i animovaná cvičení. Hodinky samy detekují začátek aktivity. Dokonce vás upozorní na úroveň regenerace těla po tréninku. Mezi aktivitami se nachází také jóga a lyžování, po připojení k aplikaci Connect IQ si můžete stáhnout další. Své výsledky z tréninků můžete synchronizovat i přes aplikaci Strava.

Jedná se o velmi oblíbený model se spoustou praktických funkcí. Model VENU 2S zaujme kvalitním AMOLED displejem a lepší výdrží baterie. Hodinky jsou velmi elegantní. Topografické mapy sice nejsou dostupné, nicméně velkým plusem je podpora NFC a mnoho sportovních režimů. Nechybí dokonce ani virtuální trenér a animovaná cvičení.

Pozitíva

Grafika displeje
Řada měřených hodnot a přesnost GPS
Elegantní design

Negatíva

Vyšší cena

Výdrž baterie: 10 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 5 ATM / 50 m ● Úhlopříčka displeje: 1,1″ ● Rozlišení displeje: 360 × 360 px / AMOLED ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: ne ● Bezkontaktní platby (NFC): ano ● Velikost pouzdra: 40 mm ● Hmotnost: 38 g ● Materiál: tvrzený polymer + PVD úprava + silikon

Garmin Instinct

Voděodolné hodinky (do 100 m), monochromatický LCD displej, výdrž baterie 14 dní, GPS, bluetooth.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

K oblíbeným modelům výrobce Garmin patří také hodinky Garmin Instinct. Mají sice menší, 0,9palcový monochromatický displej, ale potěší dobrou výdrží baterie a menšími rozměry. Průměr pouzdra je 45 mm a váží pouhých 52 g.

Tento model vám bez problémů poskytne informace o všech potřebných parametrech, které potřebujete znát. Hodinky kontrolují vaše kroky (krokoměr), změří váš pulz, rychlost chůze a řeknou vám i to, kolik pater jste každý den vyšlapali. Integrovaná GPS a kompas vám pomohou se zorientovat. Hodinky v noci dokážou monitorovat váš spánek, nabídnou vám informace o počasí, nastavit si můžete také budík. NFC se mezi funkcemi nenachází, ale místo toho obdržíte důležité notifikace ze svých aplikací. Můžete také ovládat přehrávač hudby ve svém mobilu.

Samozřejmostí je budík či stopky. Klidně se s nimi můžete vydat na dlouhé procházky, jít si zaběhat, oddávat se turistice a můžete s nimi i do jezera. Nabídnou vám širokou škálu sportovních aktivit – běh, turistika, fitness, jóga, horolezectví, plavání, lyžování, nebo dokonce veslování.

Hodinky jsou díky voděodolnosti do hloubky 100 m vhodné při plavání. Tělo hodinek je z odolného polymeru, sklíčko je minerální, což zvyšuje jeho odolnost proti poškrábání i nárazům. Hodinky Garmin splňují vojenský standard MIL-STD-910G. Díky GPS a funkci navigace (TracBack) si v aplikaci můžete nastavit přesnou trasu a hodinky vám dokážou dávat vizuální pokyny a navigovat vás po naplánované trase. K dispozici máte bezdrátové připojení Bluetooth a ANT+.

O přesnost údajů se postarají snímače a senzory – akcelerometr, výškoměr (nadmořská výška), teploměr, tlakoměr či krokoměr. Hodinky ovládáte za pomoci velkých bočních tlačítek. Displej není dotykový. Hodinky nezklamou výdrží baterie, ta se pohybuje na úrovni 14 dní ve standardním režimu. S aktivní GPS se dostanete na dobu 16 hodin.

Silnou stránkou je výdrž baterie a také dostupnější cena. Potěší kvalitním zpracováním, nízkou hmotností a také jednoduchým ovládáním. Tradičně spotřebitele těší řada metrik a praktických funkcí, které jsou při sportovních aktivitách výhodou. Škoda, že hodinky Garmin Instinct nepodporují NFC a mají menší displej, což ovšem může někomu vyhovovat. Dalšími verzemi hodinek jsou Garmin Instinct Tactical nebo Garmin Instinct Solar se solárním nabíjením.

Pozitíva

Dobrá cena
Výdrž baterie a řada funkcí
Kvalitní zpracování

Negatíva

Nepodporují NFC
Ovládání pouze pomocí tlačítek
Menší displej

Výdrž baterie: 14 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 10 ATM / 100 m ● Úhlopříčka displeje: 0,9″ ● Rozlišení displeje: 128 × 128 px / LCD ● Typ skla: minerální ● GPS: ano ● WiFi: ne ● Bluetooth: ano ● Mapy: ne ● Bezkontaktní platby (NFC): ne ● Velikost pouzdra: 45 mm ● Hmotnost: 52 g ● Materiál: tvrzený polymer + kompozit FRP + silikon

Garmin Forerunner 745

Voděodolné hodinky (do 50 m), výdrž baterie 7 dní, GPS, WiFi, bluetooth, bezkontaktní platby.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Garmin má v segmentu běžeckých hodinek několik kvalitních zástupců. K běhu vám hodinky nabízí vše, co potřebujete. V tomto případě se jedná o kvalitní model s bezdrátovým WiFi připojením i podporou NFC. Vestavěná baterie má výdrž kolem 7 dní a rovněž budete dostávat upozornění na zprávy, hovory či e-maily.

Pokud máte rádi dobrý pocit z plnohodnotného běhu, hodinky od Garminu vám přesně řeknou, jaký byl váš výkon. Chytré hodinky vám nabízejí řadu sportovních režimů – cyklistika, plavání, triatlon, lyžování nebo běh. V nabídce je opravdu mnoho režimů. Díky technologiím, snímačům a senzorům hodinky měří váš tep, vzdálenost, kroky – to vše s maximální přesností. Uživatelé si chválí přesnost GPS a přizpůsobivost hodinek v reálném čase. Hodinky přesně změří objem vašeho tréninku.

Hodinky si pamatují vaši historii tréninků a umožňují vám stanovit si cíle. Na konci tréninku vám přesně řeknou, kolik času potřebujete pro optimální regeneraci. Také vás v reálném čase upozorní na zvýšený srdeční tep a doporučí vám relax. Cyklisty potěší, že jim hodinky ukážou, kolik kilometrů urazili. Garmin Forerunner 745 mají také výškoměr, tlakoměr, gyroskop, teploměr a změří vám i obsah kyslíku v krvi (saturace). Vše potřebné si můžete zkontrolovat a prohlédnout v aplikaci Garmin Connect.

To, že jde o sportovní, ale smart hodinky, potvrzují i ​​nadstandardní funkce, například podpora NFC, v obchodě tak můžete realizovat bezkontaktní platby. Spotřebitelé velmi pozitivně hodnotí integrovaný přehrávač hudby a vnitřní paměť na zhruba 500 skladeb, můžete si proto jít zaběhat i bez mobilu. Po připojení hodinek k mobilu přes bluetooth můžete také dostávat notifikace z aplikací, přijmout nebo odmítnout příchozí hovor a můžete si také číst SMS zprávy. Výdrž baterie odpovídá hodnotám uvedeným výrobcem – sedm dní v běžném režimu, při aktivní GPS a přehrávači hudby kolem šesti hodin.

Hodinky jsou kompaktní a pouzdro je velmi lehké. Přesto je tvrzený polymer velmi odolný, i proto lze hodinky používat také ve vodě – primárně však k povrchovému plavání, ne potápění. Body battery energy monitor přesně monitoruje hladinu stresu, spánku a vyhodnocuje údaje. Pro ženy je zde také kalendář menstruačního cyklu. Displej hodinek není dotykový, ovládání je však jednoduché a praktické. Oproti levnějším modelům je čitelnost displeje lepší, a to díky vyššímu rozlišení.

K dispozici máte i možnost bezkontaktní platby NFC. Větší je také displej a jeho čitelnost na slunci je lepší. Uživatele, kteří s sebou při běhu nechtějí nosit mobil, potěší integrovaný přehrávač a podpora Amazon Music nebo Spotify. Do paměti se vejde zhruba 500 skladeb. Spotřebitelé si pochvalují přesnost GPS i ostatních metrik a také rychlé reakce při změně tempa.

Pozitíva

Kvalita materiálů a nízká hmotnost
Přesnost GPS a podpora NFC
Sportovní režimy a integrovaný přehrávač hudby

Negatíva

Vyšší cena
Displej není dotykový

Výdrž baterie: 7 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 5 ATM / 50 m ● Úhlopříčka displeje: 1,2″ ● Rozlišení displeje: 240 × 240 px / LCD ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: ne ● Bezkontaktní platby (NFC): ano ● Velikost pouzdra: 44 mm ● Hmotnost: 47 g ● Materiál: tvrzený polymer + silikon

Nejprodávanější podle portálu Heureka.cz

Víte, které hodinky značky Garmin jsou na českém trhu nejprodávanější? Možná právě tato informace vám usnadní rozhodování. Přinášíme vám přehlednou tabulku TOP 5 nejprodávanějších sportovních hodinek tohoto amerického výrobce. Předtím než se definitivně rozhodnete, si zjistěte, jaké je využití chytrých hodinek, co dokážou dělat, jaké funkce nabízejí a zda splňují vaše požadavky. Prodejnost a dostupnost se rychle mění. Tabulku se proto snažíme pravidelně aktualizovat. V případě otázek nás neváhejte kontaktovat.

Názov Hodnotenie Detail
Garmin Fenix 7 PRO5*Zobrazit produkt
Garmin Fenix 7X PRO5*Zobrazit produkt
Garmin Venu 3S5*Zobrazit produkt
Garmin Venu 35*Zobrazit produkt
Garmin Vivoactive 55*Zobrazit produkt

Proč hodinky značky Garmin?

Hodinky Garmin jsou v segmentu této elektroniky ztělesněním kvality, odolnosti, výdrže, bohaté funkcionality a spolehlivosti. Výrobce si vybudoval renomé. Rozhodně se nejedná o levné chytré hodinky. Při výběru je však potřeba nastavit priority, zaměřit se na požadované vlastnosti a následně máte z čeho vybírat. Hodinky Garmin totiž zahrnují široké možnosti využití, řadu funkcí, ale také cenových kategorií.

Garmin je americká společnost, která se na trhu prosadila především v sektoru navigačních technologií. V jejím portfoliu se nacházejí automobilové navigace, chytré turistické navigace nebo navigace pro cyklisty. Později výrobce svou nabídku rozšířil o drobnou elektroniku – chytré hodinky, sporttestery nebo fitness náramky.

Proč hodinky značky Garmin?

Díky dlouholetému vývoji vlastních technologií se jeho zařízení vyznačují vysokou spolehlivostí a přesností – například přesné GPS moduly a bezproblémový příjem signálu. Jeho navigační zařízení využívá také armáda v USA. V roce 2018 Garmin rozšířil funkcionalitu svých hodinek o další funkce, jako jsou bezkontaktní platby (NFC) přes Garmin Pay, topografické mapy, integroval také snímač pulzní oxymetrie (kyslíková saturace), novější verze technologie Bluetooth nebo službu streamování hudby přes Spotify. Proč si tedy vybrat právě chytré hodinky značky Garmin?

  • Výdrž baterie – jednou z předností hodinek Garmin je výdrž a životnost baterie. Především z dlouhodobého hlediska je pokles kapacity baterie minimální. Samozřejmě je třeba rozlišovat. Některé hodinky vydrží na jedno nabití v běžném režimu dva až čtyři týdny, v pohotovostním režimu i přes 30 až 80 dní, s aktivovanou GPS, mapami a všemi senzory vydrží některé modely 24 až 72 hodin, což je oproti konkurenci mnohonásobně lepší výdrž, a to především s ohledem na řadu funkcí, které hodinky přinášejí.
  • Přesný monitoring – hodinky Garmin se staly oblíbenými u sportovců, ale také běžných uživatelů i z toho důvodu, že spotřebitelům nabízejí řadu funkcí a metrik, které lze monitorovat, a především přesné údaje. Ať už jde o sledování tepu, měření okysličení krve, měření vzdálenosti, rychlosti, počítání kroků, nebo nadmořskou výšku, údaje jsou u většiny modelů přesné (s jen minimální odchylkou). Specifickou kategorií je přesnost GPS lokátoru.
  • Přesnost GPS – firma Garmin je dobře známá svými navigačními systémy. V nabídce má hodinky či sporttestery převážně s integrovanými GPS moduly. Výhodou je, že nejlepší hodinky podporují všechny navigační systémy, jako je GPS, GLONASS nebo Galileo. Jejich přesnost je velmi vysoká a vícero testů prokázalo odchylku maximálně v jednotkách metrů. K dispozici tak máte velmi přesný záznam trasy. Spotřebitelé jsou rovněž rádi za stabilní připojení bez zbytečného prodlení či výpadků signálu.
  • Topografické mapy – jde o technologii, kterou jsou většinou vybaveny dražší modely hodinek Garmin. Tyto mapy jsou velmi detailní a zobrazují vrstevnice, přírodní prvky, horský terén, nížiny, administrativní členění či několik druhů cest. Topografické mapy jsou základem pro tvorbu komplexních map, které jsou běžně dostupné. Vznikají za pomoci topografických výzkumů v terénu. Topografická navigace je nejlepší úroveň GPS navigace v praxi.
  • Vysoká odolnost – u tohoto výrobce je naprosto běžné, že hodinky můžete vzít do sprchy, bazénu nebo moře. Pouzdro je nejčastěji vyrobeno z tvrzeného polymeru. U dražších modelů je provedena ještě i povrchová úprava s přívlastkem DLC. Může obsahovat kovové prvky. Odolnost hodinek zvyšuje také sklíčko. Nejvyšší úroveň představuje safírové sklíčko, které odolá nárazům, pádům nebo poškrábání. Často se vyskytne také minerální sklíčko (Garmin power glass), které má rovněž zpevněnou strukturu. V závislosti na modelu se liší úroveň voděodolnosti. Běžným standardem je voděodolnost 10 ATM (100 m). Proto jsou tyto hodinky vhodné na plavání.
  • Chytré funkce – mezi chytré funkce v tomto případě neřadíme jen senzory – srdeční tep, pulzní oxymetr, teploměr, výškoměr, krokoměr, kompas nebo barometr, ale také ostatní funkce. Například možnost přehrávat hudbu přes aplikaci Spotify, přijímat hovory nebo číst SMS zprávy a dostávat notifikace z ostatních aplikací, jako je Instagram či Messenger. Standardem jsou technologie Bluetooth a WiFi. Někomu se může hodit i možnost bezkontaktního placení hodinkami NFC přes Garmin Pay (to má však slabší podporu). Sporttestery tak mohou nabídnout velmi širokou škálu funkcí.
  • Univerzálnost – Garmin díky své bohaté nabídce disponuje modely, které rázem plní funkci smart hodinek, fitness náramku a sporttesteru. V jednom zařízení tak máte „sparing partnera“ na své tréninky a sportovní aktivity a na druhé straně máte chytré hodinky, které vám poslouží během běžného dne v práci. Přestože se nejedná o levnou investici, můžete si být jistí, že s hodinkami této značky získáte univerzální zařízení, které splní všechny vaše požadavky.

Otázky a odpovědi – FAQ

Potřebujete poradit s výběrem? Nedokážete se rozhodnout pro konkrétní model hodinek? Potřebujete objasnit některý z parametrů? Dejte nám vědět, napište komentář nebo nás kontaktuje prostřednictvím e-mailu. Rádi vám pomůžeme vybrat to nejlepší. Máte-li s hodinkami Garmin zkušenosti, budeme vděční za vaše komentáře a názory. Můžete tak pomoci ostatním spotřebitelům, kteří nad hodinkami značky Garmin uvažují.

V nabídce výrobce je několik modelů, které splňují všechny kvalitativní parametry. My jsme provedli srovnávací test hodinek na běhání, který si můžete přečíst ZDE. Vítězem testu se staly hodinky na běhání Garmin Fenix6X Pro Sapphire. Hodinky mají integrovaný GPS modul a podporují i navigační systémy Galileo a GLONASS. Při běhání se vám budou hodit funkce jako akcelerometr, krokoměr, měření vzdálenosti, snímač tepu, případně výškoměr. Hodinky obsahují také kompletní databázi topografických map Evropy. Displej má 1,4 palce a je opatřen odolným safírovým sklíčkem. Hodinky jsou voděodolné do 10 ATM.

Jedná se o běžné příslušenství, které je výrobcem dodáváno přímo v balení. Pokud se však nabíječka nebo nabíjecí kabel porouchají, poškodí, případně nejsou funkční, lze nabíjecí kabely zakoupit u většiny prodejců, kteří tuto drobnou elektroniku nabízí, například u prodejce Alza. Případně můžete toto příslušenství zakoupit přímo u výrobce Garmin na jeho webu.

Vzhledem k funkcionalitě, využití a ceně nejsou hodinky značky Garmin pro děti ideální volbou. Lepší možností jsou smart hodinky pro děti, které jsou parametry i funkcionalitou přizpůsobeny dětskému uživateli. Druhou možností jsou nenáročné fitness náramky, které jsou z pohledu smart funkcí hůře vybaveny, ovšem pro děti může jít o praktické zařízení. Můžete si také přečíst naše srovnávací testy a vybrat na základě našich doporučení.

Garmin Fenix6X Pro

Voděodolné hodinky (do 100 m), výdrž baterie 21 dní, GPS, WiFi, bluetooth, topografické mapy, bezkontaktní platby.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jedná se o vylepšený základní model hodinek Garmin Fenix6, které neobsahují topografické mapy. Lepší je i výdrž baterie, která v základním režimu činí 21 dní, což je o týden víc. Tento model podporuje i bezkontaktní platby přes Garmin Pay a rovněž se dočkáte smart notifikací.

S těmito sportovními hodinkami se při svých sportovních aktivitách rozhodně nemusíte omezovat. Můžete s nimi realizovat desítky sportů, od běhu přes jízdu na kole až po plavání v jezeře. Hodinky jsou voděodolné do hloubky 100 m a mají také zvýšenou odolnost. „Fénixy“ mají akcelerometr, kompas, gyroskop, integrovanou GPS (Galileo, GLONASS), výškoměr, teploměr, barometr a také dokážou změřit okysličení krve. Z denních aktivit spotřebitelé často využívají monitoring spánku. Hodinky po tréninku samy doporučí dobu regenerace.

Velmi zajímavý je virtuální trenér a animovaná cvičení. Z režimů jsou k dispozici golf, lyžování nebo kolo. Díky podpoře technologie Bluetooth a WiFi (i ANT+) můžete přes aplikaci sledovat své cíle a detailnější výsledky metrik. Hodinky jsou však plně autonomní a vše se dozvíte přímo z nich. Díky podpoře NFC můžete hodinkami platit přes Garmin Pay. V nastaveních si můžete určit, které notifikace chcete v případě připojení přes bluetooth na svůj telefon dostávat.

Pokud se věnujete outdoorovým aktivitám, kromě různých metrik se vám bude hodit například dobrá navigace. Díky integrovaným topografickým mapám si opravdu nebudete stěžovat. Nám se toto zpracování od Garminu velmi líbí a platí to i u spotřebitelů. Přímo na displeji, který mimochodem není dotykový, se vám zobrazí detailní barevné mapy (lyžařská střediska, golfová hřiště). Díky dobrému rozlišení je čitelnost velmi dobrá. Během turistiky budete přesně znát svou nadmořskou výšku, aktuální rychlost a v neposlední řadě ušlou vzdálenost.

Podstatná je také výdrž baterie. Pokud je řeč o běžném režimu a pravidelném měření denních aktivit, dostanete se na fantastické tři týdny. V praxi můžete „ukrojit“ cca 2 až 3 dny, což je stále skvělý výsledek. Při zapnuté GPS se doba používání pohybuje na úrovni 60 hodin. Chytré hodinky perfektně sedí na ruce, přestože jsou těžší (93 g). Garmin použil kvalitní materiály a hodinky působí velmi hodnotně. Při sportu působí přirozeně, ale také jsou velmi elegantní.

Ne náhodou patří hodinky Garmin Fénix 6X PRO mezi nejprodávanější. O kvalitách přesvědčí především pozitivní recenze. Spotřebitelé oceňují bohatou funkcionalitu, řadu měřených metrik a celkově přívětivé rozhraní hodinek. Velmi dobrá je i výdrž baterie a kvalitní LCD displej s dobrou svítivostí. Cena je již tradičně vyšší. Za účelem perfektní orientace v terénu jsou však vestavěné i topografické mapy. Hodinky se označují za vlajkovou loď výrobce.

Pozitíva

Výdrž baterie
Řada metrik
Vysoká odolnost

Negatíva

Vyšší cena

Výdrž baterie: 21 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 10 ATM / 100 m ● Úhlopříčka displeje: 1,4″ ● Rozlišení displeje: 280 × 280 px / LCD ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: topografické ● Bezkontaktní platby (NFC): ano ● Velikost pouzdra: 51 mm ● Hmotnost: 93 g ● Materiál: tvrzený polymer + PVD úprava + silikon

Garmin Vívoactive 4S

Voděodolné hodinky (do 50 m), výdrž baterie 7 dní, GPS, WiFi, bluetooth, bezkontaktní platby.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Se smart hodinkami od Garmin se dočkáte nejen bohaté funkcionality a bezproblémového používání, ale také budete mít k dispozici přesné hodnoty jednotlivých funkcí. Jsou dostupné v několika barevných provedeních. Průměr pouzdra je pouhých 40 mm. Hodinkám nechybí ani GPS, kompas či výškoměr.

Přestože na první pohled hodinky Garmin vypadají jako standardní smart hodinky, nabídnou toho víc, než by se mohlo zdát. Standardem je bezdrátové připojení WiFi, technologie Bluetooth nebo i ANT+. Sportovní potenciál tak hodinkám nelze upřít, zvláště pokud jsou vybavené akcelerometrem, kompasem, oxymetrem, barometrem či výškoměrem. Bez problémů si tak při turistice změříte ušlou vzdálenost a díky podpoře GPS, Galileo a GLONASS se ani neztratíte.

Měřit můžete také denní aktivity jako kroky či pulz. Velice nás potěšila funkční technologie NFC, která není u mnoha smart hodinek samozřejmostí. Hodinky Garmin využívají vlastní systém Garmin Pay. O odolnosti hodinek svědčí také pevné pouzdro z tvrzeného polymeru a voděodolnost 5 ATM – sprchování, déšť. Animovaná cvičení však nabízejí oboje hodinky (virtuální trenér).

Výdrž hodinek se podle výrobce pohybuje na úrovni sedmi pracovních dní. V praxi si však spotřebitelé stěžovali, že při kombinovaném využívání GPS a denním monitorování aktivit se kapacita baterie snižuje rychleji. Výdrž se tak pohybuje kolem tří až čtyř dnů. Záleží na tom, zdali monitorujete denní aktivity a máte zapnutou také GPS.

Mezi denními aktivitami se nachází také monitorování pulzu, alarm na reaktivitu, monitoring stresu, monitoring spánku, výpočet spálených kalorií nebo aktivní stopky a jiné funkce. Nás oslovila i technologie počtu zdolaných pater, která velmi pěkně ilustruje denní aktivitu. Displej hodinek je dotykový a chráněný tvrzeným sklem Gorilla Glass. Dámy potěší nízká hmotnost – pouhých 40 g. Hodinky mají vnitřní úložiště (4 GB), disponují také hudebním přehrávačem a kalendářem.

Perfektně vypadající chytré a lehké hodinky vhodné i na dámské zápěstí. Hodinky Garmin Vívoactive 4S mají řadu pozitivních referencí. Velkou výhodou jsou smart funkce, notifikace z telefonu, možnost NFC platby, vestavěný GPS modul a celá řada sportovních funkcí a metrik, o kterých vás toto zařízení dokáže informovat. Výdrž baterie by mohla být větší.

Pozitíva

Pozitivní recenze
Design a nízká hmotnost
Cvičení s animacemi

Negatíva

Slabší výdrž baterie

Výdrž baterie: 7 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 5 ATM / 50 m ● Úhlopříčka displeje: 1,1″ ● Rozlišení displeje: 218 × 218 px ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: ne ● Bezkontaktní platby (NFC): ano ● Velikost pouzdra: 40 mm ● Hmotnost: 40 g ● Materiál: tvrzený polymer + PVD úprava + silikon

Garmin Fenix6

Voděodolné hodinky (do 100 m), výdrž baterie 14 dní, GPS, WiFi, bluetooth, bezkontaktní platby.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V našem výběru se nachází také pokročilé sportovní hodinky, které jsou vhodné i na plavání, lyžování nebo náročnou turistiku. Nabídnou přesnou polohu GPS. Topografické mapy nejsou integrovány. K dispozici však máte kompas, gyroskop i výškoměr. Díky Garmin Pay můžete hodinkami i platit.

Hodinky Garmin Fénix 6 v základní verzi dlouhodobě patří mezi nejprodávanější na tuzemském trhu. Důvodem je především skvělý poměr mezi cenou a kvalitou. Z našeho pohledu je silnou stránkou výdrž baterie – až 14 dní ve smart režimu. A dokonce i s aktivní funkcí GPS se dostanete na 72 hodin. Díky kvalitním materiálům jsou hodiny velmi odolné, svědčí o tom certifikace MIL-STD-810G a rovněž voděodolnost do hloubky 100 metrů. Hodinky jsou vhodné i na plavání.

Hmotnost je 80 g, průměr pouzdra 47 mm. Displej má 1,3 palce, ovšem pozor, není dotykový, jednotlivé funkce si volíte za pomoci bočních tlačítek. Někomu tento styl ovládání vyhovuje. Líbí se nám čitelnost hodinek na slunci, displej je totiž transflektivní. Hodinky jsou vybavené WiFi a technologií Bluetooth, nechybí ani vcelku vzácné připojení přes ANT+. Při turistice určitě využijete akcelerometr, výškoměr, barometr, pulzní oxymetr nebo údaje o srdečním pulzu.

V robustním pouzdře se ukrývá i chytrý potenciál. Hodinky podporují bezkontaktní platby NFC přes aplikaci Garmin Pay. Kromě toho mají integrované smart notifikace z aplikací, měření denní aktivity, kroků, monitoring spánku, stresu nebo měření okysličení krve. Telefonovat bohužel nelze, jen odmítat a přijímat hovory. Vestavěný je také automatický kalendář, stopky či budík. Naměřené hodnoty můžete snadno sdílet s ostatními, a to přes aplikaci Strava.

Hodinky vás upozorní na to, kdy je potřeba zvýšit aktivitu a kdy si naopak dopřát odpočinek. Prostřednictvím aplikace si můžete nastavit vlastní cíle. Pokud se rozhodnete vydat na hory, cvičit jógu, jít plavat, běhat nebo vyrazit na kolo, všechny tyto sportovní režimy jsou podporovány. Vzhled ciferníku si můžete upravovat.

Hodinky pro skutečné outdoorové zážitky. Zaujme už jen vysoká odolnost s označením MIL-STD-810G. Rovněž voděodolnost až do 10 ATM. Spotřebitelé jsou rádi i za výdrž baterie v délce 14 dní v běžném smart režimu (expediční režim s GPS 28 dní). Rovněž panuje velká spokojenost se spoustou funkcí a přesnou metrikou. Pokud by vám vadilo, že tento model nemá safírové sklíčko a integrované topografické mapy, hodinky Garmin Fenix6 PRO Sapphire vám tyto nedostatky vynahradí. Existují i další verze těchto hodinek – Garmin Fenix6X PRO Solar.

Pozitíva

Poměr ceny a funkcionality
Vysoká odolnost (i vůči vodě)
Výdrž baterie

Negatíva

Nemají přehrávač hudby
Displej není dotykový

Výdrž baterie: 14 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 10 ATM / 100 m ● Úhlopříčka displeje: 1,3″ ● Rozlišení displeje: 260 × 260 px / LCD ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass 3 ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: ne ● Bezkontaktní platby (NFC): ano ● Velikost pouzdra: 47 mm ● Hmotnost: 80 g ● Materiál: tvrzený polymer + silikon + nerezová ocel

Garmin Forerunner 45S

Voděodolné hodinky (do 50 m), LCD displej, výdrž baterie 7 dní, GPS, bluetooth.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Pokud je vaším záměrem monitorovat své sportovní aktivity, sporttester Garmin Forerunner 45S je k tomu ideální. Díky rozměrům je vhodný i pro ženy, průměr pouzdra je jen 39 mm a hodinky váží pouhých 32 g. Sklíčko je tvrzené (Gorilla Glass) a hodinky jsou vybavené i GPS modulem. Hodinky disponují také voděodolností 5 ATM. Na plavání však vhodné nejsou.

Výhoda těchto smart hodinek (nebo chcete-li sporttesteru) spočívá v tom, že za ně nezaplatíte mnoho, ale přesto dostanete velmi vysokou kvalitu. Hodinky zaujmou svojí kompaktností, průměr pouzdra je menší a menší je i displej. Všechno je však jednoduché a funguje i přesto, že displej není dotykový. Je pravdou, že displej má na přímém slunci větší míru odlesků, ale nejde o nic tragického. Rozlišení je 208 × 208 pixelů, úhlopříčka má 1,04 palce, displej je chráněný úpravou Gorilla Glass. Tělo hodinek je z odolného plastu a řemínek ze silikonu. Při nošení na ruce se s nimi budete cítit velmi komfortně.

Hodinky mají integrovaný GPS modul. Mapy ani navigace v rámci funkcí nejsou podporovány. Mezi smart funkcemi nenajdete ani podporu bezkontaktních plateb – NFC. Jsou vybavené akcelerometrem, krokoměrem a změří i pulz a také saturaci krve. Hodinky Garmin automaticky detekují začátek sportovní aktivity. Virtuální trenér k dispozici není. Hodinky vás dokážou upozornit na nedostatek aktivity.

Hodinky se prezentují vcelku slušnou výdrží baterie. Spotřebitelé však upozorňují, že kapacita klesá v určitých intervalech. V základním režimu je to kolem sedmi dní, ale kapacita ubývá po zhruba 15 až 20 % – nárazově, což někdy může nemile překvapit. S aktivní GPS se dostanete na zhruba 10 až 13 hodin výdrže.

Na hodinkách si můžete nastavit i cíle, které chcete splnit – kroky, počet spálených kalorií nebo ušlou vzdálenost. Přes bluetooth můžete hodinky spárovat se svým chytrým telefonem. Následně můžete přes aplikaci provádět nastavení, například i změnit vzhled ciferníku. Zařízení dokáže monitorovat váš spánek, hladinu stresu, míru aktivity a zobrazovat i notifikace z aplikací, které si vyberete. Garmin Forerunner 45S vás rovněž vibrováním upozorní na zvýšení srdeční aktivity a doporučí regeneraci.

Hodinky na běhání, které splní základní požadavky každého uživatele (běžce). Nabídnou sice menší počet sportovních režimů a někdy zaskočí i rychlejší vybíjení baterie, spotřebitele však těší přesnost metrik, měření denních aktivit a také kvalitní zpracování. Hodinky jsou kompaktní a velmi lehké. Příznivá je samotná cena. Čitelnost displeje na slunci je trochu horší. Pokud byste přece jen potřebovali odolnější hodinky na více sportovních aktivit, můžeme doporučit Garmin Fenix6.

Pozitíva

Kvalitní materiály
Cena
Kompaktní rozměry

Negatíva

Slabší výdrž baterie
Slabší podsvícení displeje
Bez podpory NFC

Výdrž baterie: 7 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 5 ATM / 50 m ● Úhlopříčka displeje: 1,04″ ● Rozlišení displeje: 208 × 208 px / LCD ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass ● GPS: ano ● WiFi: ne ● Bluetooth: ano ● Mapy: ne ● Bezkontaktní platby (NFC): ne ● Velikost pouzdra: 39 mm ● Hmotnost: 32 g ● Materiál: tvrzený polymer + silikon

Garmin Forerunner 935

Voděodolné hodinky (do 50 m), výdrž baterie 14 dní, GPS, WiFi, bluetooth, mapy.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Se sérií Forerunner slaví Garmin velký úspěch a právě tento model patří k velmi úspěšným. Na poměry značky zaujme příznivou cenou. Rovněž však spoustou funkcí, přesnými metrikami a nepochybně i řadou pozitivních referencí. Integrován je také optický snímač Pulse Ox k měření okysličení krve.

Hodinky Garmin Forerunner 935 si oblíbili milovníci různých sportů, primárně však fanoušci běhu, plavání či triatlonu. Hodinky mají několik sportovních režimů, které vám umožňují měření metrik přizpůsobit, tak aby byly výsledky co nejpřesnější. Hodnota voděodolnosti je 5 ATM, nemusíte se však bát plavání v bazénu či jezeře. Do moře doporučujeme vyšší úroveň voděodolnosti. Hodinky podporují různé sportovní funkce – měření tepu, vzdálenosti, rychlosti nebo počtu vystoupaných pater. Nám se velmi zamlouval i virtuální trenér.

V případě túry samozřejmě potěší měření převýšení, krokoměr, ale také funkce kompasu. Své výsledky můžete sdílet i přes aplikaci Strava. Volit si můžete takové sportovní režimy, jako je golf, veslování, jóga nebo lyžování. Hodinky se vyznačují přesnou GPS, což nám potvrdily i názory uživatelů, občas však může dojít k několikasekundovým výpadkům. Dokonce je k dispozici navigace prostřednictvím integrované rekreační mapy. Zařízení podporuje operační systémy Android i iOS. Hodinky se ovládají tlačítky, displej totiž není dotykový.

Kromě toho, že jde o sportovní hodinky Garmin určené primárně pro běžce, určitě vyhoví i požadavkům na smart funkce. Škoda však, že chybí NFC pro podporu bezdrátových plateb. Hodinky nedostaly ani vestavěný hudební přehrávač, přestože disponují WiFi připojením. Hudbu můžete jen ovládat. Standardem je, že si budete moci přečíst upozornění, notifikace nebo přijímat a odmítat hovory.

Pokud však chcete monitorovat své denní aktivity, počet kroků, měřit úroveň stresu, množství spálených kalorií, monitorovat spánek nebo dělat dechová cvičení, hodinky vám budou nápomocné. Prohlédnout si můžete také předpověď počasí. Velmi pozitivně hodnotíme výdrž baterie. Ta se oproti konkurentům dostala na úroveň až 14 dní, při zapnuté GPS se můžete dopracovat k výdrži 24 hodin, v rámci speciálního režimu UltraTrac pak až na 60 hodin. S výjimkou slabšího zastoupení smart funkcí jsou tyto hodinky optimálním řešením pro milovníky aktivního životního stylu.

Z vlastností spotřebitele nejvíce těší kompaktní rozměry a nízká hmotnost hodinek. Nám se líbí i dobře čitelný displej, má transflektivní úpravu, takže problémem není ani čitelnost na slunci. Oproti hodinkám Garmin Forerunner 745 však tento model nemá technologii NFC. Hodinky nicméně mají vestavěnou rekreační mapu Evropy a dokážou vám poskytnout jednoduchou navigaci.

Pozitíva

Jednoduché ovládání a stabilní bluetooth
Výdrž baterie
Design a nízká hmotnost

Negatíva

Displej není dotykový
Bez funkce NFC

Výdrž baterie: 14 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 5 ATM / 50 m ● Úhlopříčka displeje: 1,2″ ● Rozlišení displeje: 240 × 240 px / LCD ● Typ skla: tvrzené minerální ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: rekreační + navigace ● Bezkontaktní platby (NFC): ne ● Velikost pouzdra: 47 mm ● Hmotnost: 49 g ● Materiál: tvrzený polymer + silikon

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Inteligentní hodinky

Vaše hodnocení:
(91.6%)