Pračky Beko

Pračky Beko – recenze, zkušenosti, cena

Automatická pračka je dnes běžnou součástí každé domácnosti. Nabídka na trhu je tak štědrá, že často převyšuje poptávku. Pračky Beko jsou známé především svými lidovými cenami. Mnozí spotřebitelé je považují za nejlepší v poměru ceny a kvality. V TestMagazínu jsme se blíže podívali na nabídku tohoto výrobce a vybírali jsme výhradně klasické automatické pračky Beko. Ve srovnávacím testu si nejlepší hodnocení vysloužila pračka Beko 86261CSH1W s vysokou úsporou vody, el. energie a parním programem. Náš srovnávací test vám detailními recenzemi přiblíží i další modely praček značky Beko.

Publikované: 13.08.2021
Aktualizované: 02.04.2024

Jakou pračku Beko koupit?

Beko pračky patří mezi nejprodávanější na českém trhu. Důvodem je příznivá cena produktů a solidní programová výbava. Pokud nepatříte mezi ty spotřebitele, kteří potřebují provádět průzkum trhu, ušetříme vám čas. Naše tabulka TOP 3 produktů vám prozradí, jak dopadl náš srovnávací test. Vy nemusíte číst celé recenze a my vám ušetříme čas, který byste strávili průzkumem trhu a analýzou parametrů. Níže si můžete přečíst i stručné charakteristiky produktů.

Názov Hodnotenie Detail
Beko 86261CSH1W   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Beko WUE8726XST   ✔   Dobré recenzie5*Zobrazit produkt
Beko WUE6511BS   ✔   Najpredávanejšie5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Beko WUE8746CSN

Beko WUE8746CSN

Max. kapacita 8 kg, max. počet otáček 1 400 za min., 14 programů, energetická třída A, účinnost odstřeďování B, parní funkce.

Zobrazit více info

Pračka vhodná i pro 4člennou domácnost, s kapacitou bubnu 8 kg. Invertorový motor má velmi tichý chod. Disponuje chytrými technologiemi a může využívat aplikaci HomeWhiz. Nechybí dětský zámek, odložený start a program SteamCure s dávkováním páry. Potěší i možnost zkrátit program díky funkci Fast+. Pračka patří do energetické třídy A a spotřeba vody při standardním cyklu je maximálně 33 litrů.

Cenový trhák
Beko WUE6536CSX0C

Beko WUE6536CSX0C

Max. kapacita 6 kg, max. počet otáček 1 000 za min., 14 programů, energetická třída D, účinnost odstřeďování: B, parní funkce.

Zobrazit více info

Levná automatická pračka pojme na jedno naplnění 6 kg prádla. Navzdory nízké ceně je vybavena až 14 pracími programy a bonusem je i samočisticí program DrumClean. Pračka má kompaktní rozměry. Díky elektronickému vyvážení obsahu nepřenáší vibrace a je velmi tichá. Pračka má i dětskou pojistku a odložený start. Menší nevýhodou jsou déletrvající programy.

Náš TIP
Beko HWUE7636CSX0W

Beko HWUE7636CSX0W

Max. kapacita 7 kg, max. počet otáček 1 200 za min., 15 programů, energetická třída D, účinnost odstřeďování: B, parní funkce.

Zobrazit více info

Zepředu plněná pračka má 15 pracích programů a další lze stáhnout díky spojení s chytrým telefonem a aplikací HomeWhiz. Nechybí parní funkce SteamCure nebo program Hygiena+ pro alergiky. Díky funkci AddXtra lze prací cyklus přerušit a přidat další kousky oblečení. Patří do energetické třídy D. Objem pracího bubnu je 7 kg. Vybavena je také systémem AquaFusion pro šetření pracího prostředku.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Firma Beko vznikla v Turecku, což není tradiční destinace pro výrobce elektroniky a domácích spotřebičů. Na našem trhu má své zastoupení od roku 2005, můžeme tedy mluvit o poměrně mladé značce. Přesto na tuzemském i českém trhu získala silné postavení a spotřebitelé její výrobky vnímají jako kvalitní a spolehlivé. Nás při hodnocení zajímalo totéž co u jiných výrobců. Především to, jak si automatické pračky poradily s nečistotami. Vycházeli jsme z odborných testů i referencí spotřebitelů. Z hlediska ekologie je velmi důležitá spotřeba vody a podstatná je i intuitivnost ovládání. Nelze zapomínat ani na hlučnost pračky, která souvisí i s kvalitou zpracování.

Výsledná kvalita praní
Efektivita máchání a odstřeďování
Spotřeba vody a el. energie
Ovládání a obsluha
Programová výbava a funkce
Hlučnost
Kvalita zpracování

Konkurence je v tomto segmentu velmi vysoká, nicméně pračky Beko se drží filozofie výrobce, to znamená, aby se jejich produkty držely lidových cen, ale aby neklesala kvalita. Nejde o pračky, které by byly náchylné ke korozi, a ani s inovacemi turecký producent nezaostává. Výraznější komplikace nejsou ani se servisem praček. Obvykle jsou však pračky Beko menší z důvodu menšího pracího bubnu, méně výkonné jsou také motory, které pracují s nižším spektrem otáček. V našem srovnávacím testu praček se ocitly jen automatické zepředu plněné pračky Beko. Průzkum trhu jsme realizovali prostřednictvím databáze cenového srovnávače Heureka.cz, ale také jsme vycházeli z nabídky prodejců – Mall.cz, Datart.cz či Alza.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze praček Beko

V našem testu naleznete recenze praček Beko, které obsahují objektivní hodnocení jednotlivých modelů. Záleží nám na nestrannosti, proto jsme žádného prodejce neupřednostnili a při porovnávání jsme postupovali na základě předem stanovených hodnocených parametrů. Velký vliv na hodnocení měly také názory a reference zákazníků, kteří mají s těmito pračkami zkušenost. Chcete-li vědět, jaké jsou silné stránky, ale i slabiny praček Beko, přečtěte si naše kompletní recenze. Vybrali jsme dražší i levné pračky. Vždy však při výběru zohledněte vlastní požadavky.

Víťaz testu

Beko WUE8746CSN

Max. kapacita 8 kg, max. počet otáček 1 400 za min., 14 programů, energetická třída A, účinnost odstřeďování B, parní funkce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Patří mezi dražší modely tohoto výrobce. Zároveň však dokáže konkurovat dražším modelům výrobců jako LG, Whirlpool, AEG či Bosch. Zepředu plněná automatická pračka Beko WUE8746CSN je vybavena chytrými technologiemi a mezi nimi i možností spárování s vaším smartphonem díky mobilní aplikaci HomeWhiz. Pračku tak můžete zapínat přes telefon a stahovat můžete i další prací programy.

Aplikace podle spotřebitelů funguje a je velmi jednoduchá na ovládání, stejně jako samotná pračka Beko. Čelní strana disponuje otočným regulátorem, kde můžete zvolit požadovaný prací program – ty jsou uváděny v češtině. Nechybí ani podsvícený LED displej s dotykovým panelem, kde můžete volit teplotu nebo aktivovat odložený start či dětský zámek.

Celkově máte k dispozici až 14 pracích programů – košile, outdoor a sport, tmavé prádlo, bavlna, syntetika, extra rychlé praní nebo možnost aktivace staženého programu z aplikace HomeWhiz. Nejkratší program při teplotě 30 °C trvá jen 28 minut, což je velkou výhodou, pokud perete lehce znečištěné oblečení každý den.

Pozitivně hodnotíme to, že pračka Beko disponuje i parní funkcí SteamCure, která výrazně dopomůže k tomu, aby bylo prádlo méně zmačkané. Horká pára zároveň odstraní 99,9 % bakterií a tato funkce je ideální i pro alergiky. Spotřebitelé, kteří funkci využívají, také zdůrazňují, že při použití páry je vůně aviváže mnohem silnější. Pokud spěcháte, tlačítko Fast+ zkrátí prací cyklus o polovinu, zvýší se však spotřeba vody a el. energie.

Velký význam má i systém Aquatech, který má na svědomí optimalizaci spotřeby vody a el. energie. Vážená spotřeba vody při standardním cyklu je jen 33 litrů. Invertorový motor ProSmart je velmi tichý a spolehlivý. Maximální frekvence je 1 400 ot./min., pračka při odstřeďování produkuje hluk pouze 72 dB. Mezi praktické funkce určitě patří i AddXtra, což znamená, že během praní můžete stisknout tlačítko stop a přidat další kousky oblečení. Nemusíte tak prací program přerušit a restartovat.

Prací buben z nerezu má objem 8 kg a má speciální povrch pro co nejšetrnější zacházení s oblečením při praní. Obávat se nemusíte ani zbytků pracího prostředku. Při dávkování pračka prací prostředek zředí s vodou, teprvé poté je dávkován k prádlu. Malým plusem je i vnitřní osvětlení bubnu, které není běžné ani v případě dražších, prémiových modelů. Garantovaná záruka na invertorový motor v délce 10 let platí až po registraci produktu.

Pozitíva

Parní funkce SteamCure
Program na čištění pracího bubnu
Vysoká úspora vody

Negatíva

Vyšší cena

Energetická třída: A ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 8 kg ● Max. počet otáček: 1 400 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 72 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ano ● Rozměry: 60 cm × 84 cm × 55 cm (Š × V × H)

Cenový trhák

Beko WUE6536CSX0C

Max. kapacita 6 kg, max. počet otáček 1 000 za min., 14 programů, energetická třída D, účinnost odstřeďování: B, parní funkce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud hledáte pračku s předním plněním, která vám nabídne bohatou programovou výbavu, kvalitní zpracování a také chytré technologie, Beko WUE6536CSX0C je takovýmto modelem, navíc za velmi nízkou pořizovací cenu. Zárukou kvality jsou i pozitivní reference spotřebitelů, kteří si velmi pochvalují i ​​parní program SteamCure, jenž v této cenové třídě nebývá zcela běžným. Stejně jako možnost ovládání pračky prostřednictvím aplikace HomeWhiz.

Vícero spotřebitelů si stěžovalo na komplikace při spárování s mobilem. Mohlo však jít i o chybu aplikace, více lidem totiž spojení fungovalo bez problémů. Pračka má 14 přednastavených programů, ale díky aplikaci můžete stáhnout další, doplňkové programy. Ovládací panel je v češtině a nechybí ani displej s dotykovou plochou, kde můžete nastavit teplotu, počet otáček nebo aktivovat dětský zámek.

Objem pracího bubnu je 6 kg. Důvodem menšího pracího bubnu je fakt, že jde o slim pračku, jejíž hloubka je 44 cm. Hodí se tak spíše pro menší domácnosti. Tichý, invertorový motor pracuje při nižších otáčkách, maximálně 1 000 ot./min. Efektivita odstřeďování přesto získala hodnocení B. Odstraňování nečistot nepředstavuje problém, a to i díky zmíněné parní funkci, ale i díky účinným pracím programům.

Velmi pozitivně hodnotíme i to, že nechybí funkce AddXtra – oblečení můžete přidat ještě během trvání pracího cyklu. V programové výbavě najdete i samostatné odstřeďování, extra rychlé praní nebo ECO program, který trvá nejdéle. Funkce Fast+ však dokáže zkrátit prací cyklus až na polovinu. Líbí se nám i program DrumClean+, což je samočisticí program bubnu.

Extra krátký program zvládne při polovičním naplnění vyprat i za 15 minut. Pračka patří do energetické třídy D. Přes chytrou aplikaci můžete například sledovat dobu trvání pracího cyklu. Slim pračka s aplikací HomeWhiz umožňuje vytvořit si vlastní prací program. Signál je však poměrně nestabilní, protože musíte být v blízkosti pračky, aby bluetooth spojení fungovalo.

Vysoce kladně hodnotíme parní funkci SteamCure, díky ní totiž odstraníte i skutečně zašlé nečistoty a zároveň je praní šetrnější než s použitím agresivnějších pracích prostředků. Stejně jako u ostatních modelů praček Beko platí, že po registraci produktu zákazník dostane garantovanou záruku 10 let na poruchu invertorového motoru. Beko WUE6536CSX0C je typickým příkladem kvalitní pračky za lidovou cenu.

Pozitíva

Parní funkce SteamCure
Skvělý poměr ceny a kvality
Jednoduché ovládání a tichý chod

Negatíva

Problematičtější připojení k aplikaci

Energetická třída: D ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 6 kg ● Max. počet otáček: 1 000 ot./min. ● Počet programů: 14 ● Hlučnost odstřeďování: 72 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ano ● Rozměry: 60 cm × 84 cm × 44 cm (Š × V × H)

Náš TIP

Beko HWUE7636CSX0W

Max. kapacita 7 kg, max. počet otáček 1 200 za min., 15 programů, energetická třída D, účinnost odstřeďování: B, parní funkce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Automatická pračka se pohybuje na rozhraní kompaktní slim pračky a pračky standardních rozměrů. Hloubka je 49 cm, ovšem objem pracího bubnu dosahuje hodnoty 7 kg. Spotřebitele těší nakládací otvor, který má větší průměr, díky čemuž se oblečení z pračky dobře vyjímá. V programové výbavě se nachází až 15 programů, ale díky možnosti připojení pračky k telefonu přes aplikaci HomeWhiz můžete stahovat i další, dodatečné programy, aktualizovat software pračky nebo ovládat její spuštění.

Využít můžete i odložený start. Mezi programy zaujme především parní program SteamCure, který nejen zefektivní odstraňování skvrn, ale také se postará o to, že prádlo bude méně pomačkané. Alergiky potěší program Hygiena+, který zneškodní až 99,9 % bakterií a alergenů.

Mezi moderními funkcemi najdete i funkci AddXtra. Prací cyklus můžete v určitém bodě zastavit a přidat další kusy oblečení. Nemusíte tedy celý prací cyklus restartovat. Nerezový prací buben je k prádlu velmi šetrný. Pračka Beko HWUE7636CS0W patří do energetické třídy D.

Pokud budete pospíchat, určitě vás potěší možnost nejen odloženého startu, ale i funkce Fast+, jejímž aktivováním můžete program zkrátit až o polovinu. Nejdéle trvajícím programem je EKO, jehož délka je téměř 3,5 hodiny. Samozřejmostí jsou takové programy jako syntetika, sportovní oblečení nebo hedvábí.

Pro pravidelnou údržbu lze využívat samočisticí program DrumClean. Zajímavostí je i fakt, že pračka disponuje systémem, který po doprání až po dobu 8 hodin prádlo v bubnu otáčí, aby pračka eliminovala pomačkání oblečení. Výrobce myslel i na ekologii, protože systém AquaFusion ředí prací prostředek s vodou, aby při vypuštění nešly prací prostředky nárazově do odpadu. Zajistí se tak maximální využití čisticí síly.

Ovládání je srozumitelné a jednoduché. Program volíte otočným regulátorem (panel je ve slovenštině nebo češtině). Displej vám umožňuje nastavení teploty nebo počtu otáček při odstřeďování. Maximální hodnota je 1 200 ot./min. Ani při odstřeďování není spotřebič přehnaně hlučný. Pračka je v poměru k ceně velmi dobrou volbou, a to především z hlediska funkcionality, ale i kvality zpracování. Po registraci produktu dostanete na invertorový motor 10letou záruku.

Pozitíva

Tichá pračka
Zkrácení pracího cyklu
Parní funkce SteamCure

Negatíva

Žádné

Energetická třída: D ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 7 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 15 ● Hlučnost odstřeďování: 73 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ano ● Rozměry: 60 cm × 84 cm × 49 cm (Š × V × H)

Beko EWUE76261CSH1W

Max. kapacita 8 kg, max. počet otáček 1 200 ot./min., 15 programů, energetická třída A, účinnost odstřeďování B, parní funkce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Automatická pračka s předním plněním Beko disponuje levým otevíráním dvířek. Pohon má na starosti invertorový motor s úsporným a tichým provozem, přičemž tento typ motoru také prodlužuje životnost spotřebiče a zajišťuje spolehlivý průběh praní. Pozor je třeba dát na chybějící dětskou pojistku, která zabrání nechtěným nehodám v důsledku chvilkové nepozornosti. Volně stojící úzká pračka v bílém provedení i přes absenci praktické funkce stojí za zvážení, a to zejména díky dalším výhodám, kterými disponuje.

Se 7kg maximální kapacitou naplnění se řadí mezi standardní pračky. Z hlediska spotřeby lze konstatovat, že pračka dbá na regulaci spotřeby vody, která se pohybuje na úrovni 36 litrů. Spotřeba energie pracího cyklu na 100 cyklů se uvádí na úrovni 44 kWh. Velkou pomocí při úspornosti jsou programy umožňující zrychlení procesu praní až o polovinu standardního času. Jednotlivé, otočným tlačítkem volitelné režimy praní jsou šetrné nejen z aspektu zdrojů, ale také ve smyslu konkrétních typů oděvních materiálů. Automatická pračka Beko nabízí programy pro vlnu, šetrné prací režimy pro alergiky či prací program pro outdoor oblečení.

Kromě toho jsou k dispozici i jiné praktické prací programy, jako například DrumClean+, který má na starosti účinné odstranění zbytků pracího prášku, textilních vláken a aviváže z bubnu pračky pomocí páry. Spotřebitel získává nejen čistší prádlo, ale také prodlouženou životnost pračky. K dispozici je speciální program StainExpert pro eliminaci až 24 druhů skvrn, a to díky kombinaci různých teplot, specifického pohybu bubnu a doby praní a namáčení. To vše je umožněno i bez předem absolvovaného ručního proprání extrémně špinavého prádla. Spotřebitel si může vybírat z 15 programů.

Pračka Beko disponuje praktickým doplňkem v podobě displeje, na kterém lze dotykově navolit odložený start, počet otáček, jejichž maximum dosahuje úrovně 1200 otáček za minutu, teploty praní a jiných pracích parametrů. Ovládání umožňuje také smartphone aplikace HomeWhiz, přes kterou lze telefon a pračku spárovat prostřednictvím bluetooth rozhraní. V aplikaci je následně k dispozici nejen možnost úpravy a stahování programů, ale také ovládání pračky přes smartphone či vyhledání návodů a rad pro efektivnější praní.

Mezi výhody automatické pračky Beko s předním plněním patří velmi tichý chod i v procesu odstřeďování, jednoduché ovládání, přímo úměrný poměr ceny a výkonu, ale také velký buben a velké množství rozličných krátkých i dlouhých pracích programů. Pračka je také velmi úsporná, takže nabízí kvalitní a šetrné praní. Potěší nízká váha, díky které je manipulace se spotřebičem zjednodušená. Nevýhodu vidí někteří spotřebitelé v těžkém stahování aplikace, která je kompletně v angličtině, a tím pádem způsobuje problémy lidem nerozumějícím danému jazyku.

Pozitíva

Velmi tichý provoz
Buben s velkou maximální kapacitou naplnění
Úsporné praní

Negatíva

Smartphone aplikace v angličtině
Absence dětské pojistky

Energetická třída: A ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 7 kg ● Max. počet otáček: 1 200 ot./min. ● Počet programů: 15 ● Hlučnost odstřeďování: 74 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ano ● Rozměry: 60 x 84 x 49 cm (Š x V x H)

Další zajímavé produkty

V segmentu automatických praček je konkurence velmi výrazná a i pračky Beko mají velmi bohaté zastoupení. Primárně se orientují na cenově dostupné modely ve střední třídě. Ve srovnávacím testu jsme na základě hodnocených parametrů vybrali pračky, které splnily naše kritéria. Stejně tak jsme vybrali i další zepředu plněné pračky tohoto výrobce, abychom spotřebitelům představili i další kvalitní modely, které mohou vyhovovat právě jejich požadavkům. Zaujmout mohou cenou, funkcemi i dalšími parametry. Které další pračky Beko se nachází v našem širším výběru?

S kapacitou bubnu 9 kg patří automatická pračka Beko WTE9744N mezi větší modely. Má 16 přednastavených programů a mezi nimi i praní za pomoci páry SteamCure nebo program na sportovní oblečení. Pračce nechybí funkce AddXtra nebo systém OptiSense. Díky technologii AquaTech patří pračka do energetické třídy A. Chod je velmi tichý a vnitřek bubnu je osvětlený. Technologie Detergent Premix se zase postará o dokonalé rozpuštění pracího prostředku.

Pokud tlačíte cenu co nejníže a nebude vám vadit prací buben s kapacitou 8 kg, pračka Beko EWUE86261CSH1W vaše požadavky splní na jedničku. K dispozici máte 14 pracích programů. Některé programy jsou příliš dlouhé, plusem je však samočisticí program DrumClean. Pračka je velmi jednoduchá a snadno se ovládá. Při odstřeďování je pračka hlučnější.

Svými parametry může zaujmout i pračka Beko HTE7616X0. Je vybavena parní funkcí SteamCure nebo programem pro alergiky Hygiene+. Díky funkci Fast+ lze prací programy zkrátit i o polovinu. V případě polovičního naplnění tak může být dávka vypraná již za 28 minut. Objem pracího bubnu je 7 kg. Chytrou pračku můžete ovládat i přes aplikaci HomeWhiz.

Větší automatická pračka Beko WTE9636WX0A má prací buben o objemu 9 kg. Patří do energetické třídy B. Při odstřeďování dosahuje invertorový motor maximálně 1 200 ot./min. Pračka má parní funkci, možnost odloženého startu nebo samostatný program na čištění bubnu. Pračku lze spárovat s mobilním telefonem. Chod pračky je velmi tichý. V nabídce je až 14 programů.

Levnější pračky jsou velmi oblíbené a Beko XWUE97273CSH2B k nim patří. Dosahuje skvělých výsledků z hlediska efektivity praní i odstřeďování. Kapacita pracího bubnu je 9 kg. K dispozici máte 14 přednastavených programů. Při odstřeďování je pračka poněkud hlučnější. Nechybí možnost zkrácení programu nebo samočisticí program.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Pračky Beko jsou na trhu známé svojí cenovou dostupností. Právě filozofie tureckého výrobce je spotřebitelům blízká, produkty této značky si velmi oblíbili a nepřekvapí, že na českém trhu patří mezi nejprodávanější. Chcete-li vědět, které pračky značky Beko jsou na našem trhu nejžádanější, podívejte se do naší přehledné tabulky. Jelikož se prodejnost může rychle měnit, v pravidelných intervalech tabulky kontrolujeme a aktualizujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Beko WUE6511BS5*Zobrazit produkt
Beko EWUE 76261CSH1W5*Zobrazit produkt
Beko WUE7726XWST5*Zobrazit produkt
Beko HTE 7616 X05*Zobrazit produkt
Beko EWUE 86261CSH1W5*Zobrazit produkt

Chcete-li vědět více o tom, jaké parametry je při výběru pračky potřeba sledovat, podívejte se na náš test zepředu plněných praček, kde najdete podrobný návod, jak pračku vybrat.

Otázky a odpovědi – FAQ

Preferujete i vy pračky Beko? Máte s touto značkou zkušenosti? Chcete poradit s výběrem nebo zodpovědět nějaké technologické dotazy? TestMagazín je vám k dispozici. Rovněž budeme rádi, pokud se zapojíte do diskuze a podělíte se o své zkušenosti. Sekci pravidelně kontrolujeme a na vaše otázky odpovídáme co možná nejrychleji.

Po průzkumu trhu na základě databáze cenového srovnávače Heureka.cz, který sdružuje nabídku různých prodejců z celého Česka, můžeme vyhodnotit, že nejprodávanějšími jsou pračky Whirlpool. Mezi nejprodávanější patří také pračky Electrolux, Beko a AEG.

V praxi se vždy vyplatí mít pračku a sušičku odděleně. Důvodem je především efektivita. Zatímco jste doprali první várku, můžete ji dát sušit a prát druhou. Současně tak perete i sušíte. Pokud je pračka se sušičkou kombinovaná, musíte čekat, až skončí cyklus praní i sušení, a do té doby nemůžete prát další várku prádla. Pokud to však prostorové možnosti nedovolují, má kombinovaná pračka se sušičkou svůj význam.

Na základě zahraničních testů odborných spotřebitelských organizací jsou nejméně poruchovými pračkami Whirlpool, LG a AEG. Pokud hledáte kvalitu, rozhodně nedoporučujeme sahat po neověřených značkách praček, které lákají na nízkou cenu.

Beko WRE6511BWW

Max. kapacita 6 kg, max. počet otáček 1 000 za min., 15 programů, energetická třída E, účinnost odstřeďování: C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Řadí se k nejprodávanějším modelům tohoto výrobce. V našem srovnávacím testu se však automatická pračka Beko WRE6511BWW nachází díky řadě pozitivních recenzí. Jde o slim pračku, která má menší hloubku bubnu, a díky svým kompaktním rozměrům je vhodná do koupelen či místností s menšími rozměry.

Přestože pračka není vybavena nejnovějšími smart technologiemi, které najdete u pračky Beko WUE8746CSN, dosahuje velmi solidních výsledků. Z hlediska designu si všimnete, že působí o něco hranatějším dojmem. Má však přehledný ovládací panel s otočným regulátorem a rovněž displejem, kde se zobrazují programy, zbývající čas či další signalizační znaky, které jsou aktivní. Například i funkce odloženého startu. Panel je v anglickém jazyce.

Z hlediska programové výbavy pračka nezaostává a nabízí až 15 pracích programů – bavlna, syntetika, máchání, košile, ruční praní nebo krátký program Mini 30°, který trvá do 30 minut. Čistotu v pračce vám zaručuje možnost aktivace pracího programu DrumClean, což je samočisticí program. Maximální naplnění pracího bubnu činí 6 kg. Nepatří mezi nejúspornější, odborné testy pračku řadí do energetické třídy E – vážená spotřeba vody při standardním cyklu je přibližně 43 litrů. Vyšší je i spotřeba el. energie. Zepředu plněná pračka Beko je vybavena dětskou pojistkou pro vyšší bezpečnost. Záruka na invertorový motor platí po dobu 10 let, je však nutné produkt registrovat.

Spotřebitelé si chválí výsledky praní a překvapivě i účinnost odstřeďování, ačkoli spotřebič patří až do kategorie C. Navzdory nízké ceně nechybí funkce AquaFusion, která má na starosti efektivní dávkování pracího prostředku, prací prášek či gel smíchá s vodou a až poté jej vypustí na oblečení. Eliminuje se tím riziko zbytků pracího prostředku a zároveň se při vypouštění nevypustí většina přípravku.

K dispozici je i tlačítko pauza. Oblečení však během pauzy přidat nelze. Pračka není vůbec hlučná, důvodem může být elektronické vyvážení obsahu, které eliminuje vibrace a snižuje tak úroveň hluku. Zepředu plněná pračka Beko WRE6511BWW zaujme vskutku skvělým poměrem ceny a kvality.

Pozitíva

Nízká cena pračky
Kompaktní rozměry pračky
Poměr cena–kvalita

Negatíva

Vyšší spotřeba vody
Delší programy
Nedostatečný manuál

Energetická třída: E ● Třída účinnosti odstřeďování: C ● Max. kapacita naplnění: 6 kg ● Max. počet otáček: 1 000 ot./min. ● Počet programů: 15 ● Hlučnost odstřeďování: 77 dB ● Parní funkce: ne ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ne ● Rozměry: 60 cm × 84 cm × 41,5 cm (Š × V × H)

Pre náročných

Beko WTV8744CSXWADST

Max. kapacita 8 kg, max. počet otáček 1 400 za min., 16 programů, energetická třída C, účinnost odstřeďování B, parní funkce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tento model se řadí k nejlepším a nejmodernějším z dílny tureckého výrobce. I proto je cena pračky Beko WTV8744CSXWADST srovnatelná s dražší konkurencí. Vybavena je však všemi moderními vychytávkami. Zdůraznit musíme objem pracího bubnu 8 kg, což je více než v případě praček Beko WUE6536CSX0C a Beko HWUE7636CSX0W. Pračka patří do energetické třídy C a je velmi úsporná z hlediska spotřeby vody i energie. O řízení spotřeby se starají chytré senzory OptiSense.

Díky technologii AquaFusion pračka využije 100 % pracího prostředku a snižuje množství pracího prostředku vypouštěného odtokovou hadicí. Praní je tak mnohem efektivnější. V souvislosti s tím je třeba zmínit i funkci AutoDose – do zásobníků nalijete aviváž i prací gel a pračka si automaticky dávkuje tolik prostředku, kolik potřebuje. Někomu automatické dávkování nemusí vyhovovat, ovšem výrazně usnadňuje používání pračky. Bohatá programová výbava obsahuje kromě standardních programů i funkci SteamCure, v rámci které při praní pomáhá pára.

K prakticky využitelným programům patří i Hygiena+ nebo programy pro bavlnu, syntetiku či sportovní oblečení. Extra šetrný program se postará o vlnu i hedvábí. Jde o certifikovaný program WoolMark. Můžete tak mít jistotu, že ani drahé kousky z vašeho šatníku neutrpí újmu. Během praní můžete také přidat další kousky oblečení – funkce AddXtra. Nemusíte tak prací program restartovat.

Pračka pere opravdu velmi potichu (technologie SilentTech) a i při vyšších otáčkách během odstřeďování nepřenáší žádné výrazné vibrace. Aktivovat lze i noční program praní. Kromě 16 přednastavených programů vám více nabídne aplikace HomeWhiz. Pračku můžete připojit k aplikaci, a dokonce ji ovládat a sledovat dobu praní. Přes aplikaci můžete stahovat i další prací programy. Využít lze i odložený start a samočisticí program DrumClean.

Ovládací panel je ve slovenštině nebo češtině. Program volíte otočným voličem, displej je podsvícený a zobrazuje počet otáček, teplotu, dobu pracího cyklu, ale i další symboly, které signalizují další funkce. Teplotu i počet otáček lze individuálně nastavovat. Navzdory vyšší ceně je pračka Beko srovnatelná s dražší konkurencí a uspokojí i potřeby náročnějších spotřebitelů.

Pozitíva

Automatické dávkování pracích prostředků
Velmi tichý chod – i při odstřeďování
Objem bubnu a úspornost

Negatíva

Vyšší cena

Energetická třída: C ● Třída účinnosti odstřeďování: B ● Max. kapacita naplnění: 8 kg ● Max. počet otáček: 1 400 ot./min. ● Počet programů: 16 ● Hlučnost odstřeďování: 74 dB ● Parní funkce: ano ● Odložený start: ano ● Smart technologie: ano ● Rozměry: 60 cm × 84 cm × 59 cm (Š × V × H)

Ďalšie články z kategórie Pračky

Vaše hodnocení:
(91%)

Komentáre
Martin 22.Feb.2022

Beko jsou absolutně nejhorší pračky, neee kvůli parametrům, ale kvůli tomu, že mají kurvitka a tohle v žádném testu nikdo nezohledni. Za 10 let už mi odešla třetí pračka Beko. Tuto značku už opravdu nikdy !!! A nejsem zdaleka jediný komu se tohle stalo. Takže výsledky takových testů jsou silně zavádějící.

Odpovedať