Odstředivé odšťavňovače

Nejlepší odstředivé odšťavňovače 2024 recenze

Čerstvá ovocná nebo zeleninová šťáva nemusí pocházet z krabice, kterou naleznete v regálech obchodů. Odšťavňovače ovoce dnes mohou být součástí běžné kuchyňské výbavy. Pokud jste vyznavači zdravého životního stylu, požadujete pravidelný přísun vitamínů a máte rádi ovoce a zeleninu všeho druhu, neměla by vymačkaná šťáva na vašem jídelníčku chybět. Na trhu jsou dva základní typy odšťavňovačů – odstředivé a šnekové. Liší se technologií a mechanismem odšťavňování. V tomto srovnávacím testu najdete výhradně odstředivé odšťavňovače, nejlepším se stal Bosch MES25C0. Podívali jsme se také na další odstředivé odšťavňovače a jejich parametry. Připravili jsme recenze a také návod, který vám pomůže zorientovat se v rozmanité nabídce.

Publikované: 20.12.2021
Aktualizované: 28.03.2024

Jaký odstředivý odšťavňovač koupit?

Cílem našeho srovnávacího testu odšťavňovačů s odstředivým mechanismem je, aby spotřebitel přesně věděl, který odšťavňovač chce a proč. Odstředivé odšťavňovače jsou výkonné, rychlé, poměrně efektivní, ale také hlučnější než šnekové odšťavňovače. Pokud však chcete vědět, který odstředivý odšťavňovač vám pomůže připravit vitamínovou bombu, můžete si také vybrat z naší tabulky nejlepších odstředivých odšťavňovačů. Mezi nimi najdete vítěze testu, který v poměru ceny a výkonu dosáhl nejlepších výsledků. Můžete také vsadit na naše doporučení nebo jít za cenou a vybrat si levný odšťavňovač, který splní svůj účel. Chcete-li vědět více, přečtěte si kompletní recenze, abyste věděli, jaké jsou silné a slabé stránky jednotlivých modelů.

Názov Hodnotenie Detail
Bosch MES25C0   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Sencor SJE 741SS   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
Sage SJB 615   ✔   Pre náročných5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Bosch MES25C0

Bosch MES25C0

Příkon 700 W, dvě rychlosti, 2litrová nádoba na dužinu, nádoba na šťávu o objemu 1,25 l, systém DripStop.

Zobrazit více info

V poměru ceny a kvality nabízí tento odstředivý odšťavňovač dostatečný výkon a kvalitní parametry. Použity jsou také odolné materiály. Elektromotor má příkon 700 W a dvě rychlosti, které vám umožňují regulovat množství otáček. Zařízení je poměrně tiché. Výpust je vybavena systémem DripStop. Nádoba na dužinu má 2 litry a kapacita nádoby na šťávu je 1 250 ml. Odnímatelné části lze mýt v myčce nádobí.

Cenový trhák
Sencor SJE 741SS

Sencor SJE 741SS

Příkon 400 W, dvě rychlosti, objem nádoby na odpad 1,2 l, 350ml nádoba na šťávu, nerezové mikrosítko.

Zobrazit více info

Levný odšťavňovač Sencor se řadí k nejprodávanějším modelům. Zařízení je vybaveno elektromotorem s nižším příkonem (400 W). Plasty nejsou tak odolné jako u dražší konkurence, ovšem na první pohled odšťavňovač vůbec nepůsobí nekvalitně. Nádoba na šťávu má jen 350 ml, odpadní nádoba pojme 1,2 litru. Výtěžnost šťávy je slabší. Potěší alespoň snadná údržba a nerezové mikrosítko.

Náš TIP
Sage BJE410

Sage BJE410

Příkon 1 200 W, dvě rychlosti, 3litrová nádoba na odpad, litrová nádoba na šťávu, nerezová konstrukce.

Zobrazit více info

Kvalitní a výkonný odšťavňovač s odstředivým mechanismem s výkonem elektromotoru až 1 200 W. Zařízení sice váží až 6 kg, ale mohou za to kvalitní materiály a nerezová konstrukce. Zařízení se vyznačuje vysokou efektivitou – výtěžností šťávy. Komponenty lze mýt v myčce nádobí, a to včetně nerezového mikrosítka. Nádoba na dužinu má až 3 litry. Objem nádoby na šťávu je 1 litr. Odšťavňovač Sage je stavěný ke každodennímu používání.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Odstředivý odšťavňovač využívá velmi efektivního mechanismu – za pomoci malých rotačních nožů suroviny rozseká, rozemele a následně pomocí odstředivé síly protlačí přes husté sítko. Příprava šťávy je velmi rychlá, což je jednou z vlastností, kterou spotřebitelé vnímají jako největší plus. Rychlost odšťavňování ve velké míře závisí na výkonu – příkonu elektromotoru. Většina modelů dnes disponuje i několika rychlostními stupni – převody, díky čemuž je odšťavňování a výtěžnost mnohem efektivnější. Výtěžnost je parametr, který nám udává objem odšťavené šťávy, kterou dokážeme z jistého množství ovoce a zeleniny získat.

Kromě výkonu jsme hodnotili i ostatní parametry, které souvisí především s ovládáním a obsluhou. Sem řadíme i velikost plnícího otvoru, který určuje, jak velké kusy surovin lze odšťavňovat. Důležitý je objem nádoby na šťávu nebo objem nádoby – separátoru na dužinu. Co spotřebitele velmi zajímá je i náročnost údržby a možnost mýt odšťavňovač v myčcce nádobí.

Výkon/příkon
Výtěžnost
Náročnost údržby
Ovládání a obsluha
Rozměry a hmotnost
Kvalita materiálů
Hlučnost

Průzkum trhu byl poměrně rozsáhlý a trval více než 50 hodin. Vybrali jsme ty nejžádanější odstředivé odšťavňovače a vzájemně je porovnali. Prioritou v našem srovnávacím testu jsou také názory a zkušenosti spotřebitelů. Dlouhodobé zkušenosti totiž dokážou nejlépe určit kvalitu spotřebičů. Do našeho srovnávacího testu se dostaly odšťavňovače Bosch, Philips nebo Concept. Zastoupení mají také odstředivé odšťavňovače Orava či Sencor. Dostupnost zboží jsme ověřovali přes databázi portálu Heureka.cz, průzkum trhu jsme realizovali i za pomoci databáze prodejců jako Mall.cz, Alza.cz nebo Kasa.cz.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak spoustu času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze odstředivých odšťavňovačů

Na základě vybraných produktů jsme zpracovali praktické recenze, jejichž cílem je usnadnit spotřebiteli výběr. Naše recenze nejsou vytvářeny za účelem propagace značky nebo prodejců. Hodnocení našich redaktorů je nestranné a objektivní, vychází z dostupných parametrů, realizovaných spotřebitelských testů, názorů a zkušeností spotřebitelů. U odstředivých odšťavňovačů jsme sledovali předem určené parametry a hodnotili jejich silné a slabé stránky. Ani jeden z produktů nebyl zvýhodněný.

Víťaz testu

Bosch MES25C0

Příkon 700 W, dvě rychlosti, 2litrová nádoba na dužinu, nádoba na šťávu o objemu 1,25 l, systém DripStop.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Odstředivý odšťavňovač Bosch spojuje jednoduchost a zároveň dostatečnou efektivnost. V našem testu se nachází především díky pozitivním recenzím, ale také kvalitnímu zpracování. Odstředivý mechanismus pracuje spolehlivě. Používání je bezpečné a údržba nenáročná.

Odšťavňovač se může pyšnit výkonem elektromotoru 700 W. Obecně směrem k výkonu nemáme výhrady, elektromotory značky Bosch jsou navíc známé svou spolehlivostí. Předpokladem je tedy delší životnost. Tu slibuje i nerezové mikrosítko s velkým počtem dírek, což jen napomáhá k vyšší efektivitě při odšťavňování. Použity jsou také odolné plasty a hliníkové rukojeti, které usnadňují manipulaci. Regulovat můžete i otáčky, a to ve dvou úrovních – na měkčí a tvrdší suroviny. Odšťavňovač se zapne jen v případě, že je správně poskládaný a utěsněný, Safety Stop jinak proces odšťavňování nespustí.

Sítko i další odnímatelné části lze mýt v myčce nádobí. Šířka plnicího otvoru je výhodou. Vkládat můžete také větší kusy plodin. Nádoba na dužinu má objem 2 litry a je snadno odnímatelná. Nádoba na šťávu má objem 1,25 litru a má také separátor na pěnu. Odšťavňovač je vybaven systémem DripStop, který po vypnutí odšťavňovače zastaví odkapávání a výpust uzavře. Zbylá šťáva tak nekape mimo nádobu. Součástí příslušenství je také kartáč na čištění sítka.

Poměr ceny a kvality v případě odšťavňovače Bosch MES25C0 dává smysl. Výkonem 700 W sice nepatří k nejvýkonnějším, ovšem otáčky motoru nechybí. Kladné recenze zákazníků mluví o kvalitním provedení a bezproblémové obsluze. Plusem je také podstavec s protiskluzovou úpravou. Oceňujeme systém odtoku DripStop – po vypnutí odšťavňovače šťáva mimoděk nekape z výpusti. Výtěžnost odšťavňovače je v dané třídě průměrná. Součástí příslušenství je nádoba na šťávu.

Pozitíva

Kvalita zpracování
Poměrně tichý chod
Kvalitní nerezové sítko

Negatíva

Průměrná výtěžnost

Příkon: 700 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1,25 l ● Objem nádoby na odpad: 2 l ● Hmotnost: 4,3 kg

Cenový trhák

Sencor SJE 741SS

Příkon 400 W, dvě rychlosti, objem nádoby na odpad 1,2 l, 350ml nádoba na šťávu, nerezové mikrosítko.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Za málo peněz hodně muziky? Sencor SJE 741SS je levným odšťavňovačem s odstředivým mechanismem. Zároveň patří mezi nejprodávanější modely. Elektromotor má dvě rychlosti – 11 000 ot./min. nebo 13 000 ot./min. Potěší kompaktními rozměry a hmotností pouze 2 kg. Podstavec má protiskluzové nožičky a rovněž má bezpečnostní pojistku před náhodným spuštěním.

Elektromotor má výkon 400 W. Otáčky můžete regulovat otočným regulátorem, a to ve dvou rychlostech. Na základě recenzí zákazníků je však třeba dávat pozor na příliš dlouhý chod přístroje nebo odšťavňování velkého množství surovin současně. Motor se může přehřívat a následně trvale poškodit. Pokud tedy potřebujete připravit sklenici čerstvé šťávy rychle, odšťavňovač to zvládne. Při větším množství mu dopřejte přestávky. Disponuje však ochranou před spuštěním a automatickým vypnutím v případě odstranění krytu.

Materiály z pohledu designu nepůsobí lacině, ale nižší cena spotřebiče se nezapře a plasty nejsou natolik odolné. V poměru k ceně však nejde o žádnou výhradu. Odnímatelné části můžete mýt v myčce nádobí. O efektivnější odšťavňování se přičiní i nerezové mikrosítko. Horní víko je transparentní. Plnicí otvor je široký 65 mm. Objem nádoby na dužinu je 1,2 litru, nádoba na šťávu má jen 350 ml. Přívodní kabel má 120 cm.

Opravdu kompaktní odšťavňovač za velmi nízkou pořizovací cenu. Kromě výhodné ceny zmíníme snadnou údržbu a splnění účelu. Od odšťavňovače v této cenové třídě nelze mít přehnaná očekávání. Pozor je třeba dávat na přehnanou zátěž. Odolnější plodiny dávají motoru zabrat a je potřeba sledovat, zda se motor nepřehřívá. Přibalena je jen malá nádoba na šťávu o objemu 350 ml. Celkově je tento odstředivý odšťavňovač podle nás vhodný k občasnému odšťavňování. Chcete-li odšťavňovat na pravidelné bázi (denně), zkuste odstředivý odšťavňovač Bosch MES25C0.

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Velké množství pozitivních recenzí

Negatíva

Nižší výkon elektromotoru
Přehřívání
Malá nádoba na šťávu

Příkon: 400 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 0,35 l ● Objem nádoby na odpad: 1,2 l ● Hmotnost: 2,0 kg

Náš TIP

Sage BJE410

Příkon 1 200 W, dvě rychlosti, 3litrová nádoba na odpad, litrová nádoba na šťávu, nerezová konstrukce.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Možná i vy hledáte odšťavňovač, který vám ráno rychle a bez komplikací připraví kvalitní šťávu přímo do sklenice. Odšťavňovač Sage BJE 410 je přesně tím modelem, který je určený ke každodennímu používání. Je sice těžší, ale má výkonný elektromotor se dvěma rychlostmi a kvalitní nerezové tělo včetně unikátního nerezového mikrosítka.

Kvalitní odšťavňovač australského výrobce na trhu boduje zejména kvalitou zpracování. Použity jsou jednak odolné BPA plasty, které jsou nezávadné, ale především kovové nerezové tělo je předpokladem delší životnosti. Podstavec má ​​protiskluzovou úpravu. Práce s odšťavňovačem je maximálně jednoduchá a příprava šťávy rychlá. Na výkonný, 1 200W elektromotor si stěžovat určitě nebudete, navíc máte k dispozici dvě rychlosti. Velmi potěšující je také tichý chod, kterým se Sage prezentuje. Bezpečnostní systém zamezuje spuštění, pokud nádoba není utěsněná. Všechny odnímatelné části lze mýt v myčce nádobí.

Výrobce avizuje, že díky nerezovému mikrosítku se speciálním tvarem a otvorem pro odkapávání šťávy v jeho středu je výtěžnost vyšší minimálně o 20 procent. Kapacita nádoby na šťávu má objem jeden litr a má také praktické měřítko. Nerezové nože sekáním surovin vytvářejí odpad, který putuje do sběrné nádoby o objemu tři litry. Nemusíte se tak zabývat průběžným vyprazdňováním. Nádoba je umístěna externě a není třeba nic rozebírat. Plnicí otvor je podle zákazníků dostatečně široký a s obsluhou jsou velice spokojení.

Výkonný odstředivý odšťavňovač Sage již na první pohled působí kvalitním dojmem. Ten podtrhuje i kvalita zpracování a odolné nerezové tělo. Odšťavňovač disponuje vysokým výkonem a dokáže si poradit i s většími kusy ovoce či zeleniny. Navzdory větším rozměrům se snadno udržuje a čistí. Od zákazníků má řadu příznivých referencí. Ve srovnání s levnějším odšťavňovačem Sencor SJE 741SS má několikanásobně větší výtěžnost. Nádoba na odpad má až 3 litry. Nepatří však k úplně nejlevnějším.

Pozitíva

Vysoká výtěžnost
Dostatečný výkon a tichý chod
Kvalita zpracování a jednoduchá obsluha

Negatíva

Vyšší cena

Příkon: 1 200 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1 l ● Objem nádoby na odpad: 3 l ● Hmotnost: 6 kg

Lacná kvalita

Concept LO7027

Příkon 1 000 W, dvě rychlosti, 1,8litrová nádoba na odpad, litrová nádoba na šťávu, systém AntiDrip. 

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Ze střední cenové třídy nás zaujal odšťavňovač Concept LO7027. Model z dílny českého výrobce nezklame výkonem. Elektromotor produkuje dostatek otáček. Nerezové sítko se častěji ucpává, ale výtěžnost je na dobré úrovni. Aby šťáva po odkapávání neskončila na kuchyňské lince, využívá i systém AntiDrip.

Od odšťavňovače ani není potřeba nic víc očekávat. Na základě recenzí v tomto případě panuje s procesem odšťavňování spokojenost. Celkem 1 000W elektromotor a dvě rychlosti se postarají o vysokou efektivitu. Stejnou zásluhu má na tom i nerezové sítko, které se při procesu odšťavňování ucpává. Obvykle však záleží také na tom, jaké plodiny a suroviny odšťavňujete. Chod není přehnaně hlučný, ačkoli v porovnání s odšťavňovačem Sage BJE 410 je hluk citelnější. Nádoba na šťávu je součástí balení a má jeden litr. Dužina se sbírá do odpadní nádoby s kapacitou 1,8 litru.

Odstředivý odšťavňovač má bezpečnostní uzávěr, takže se nespustí, jestliže víko dobře nesedí a mechanismus není utěsněný, aby odstředivá síla byla co nejefektivnější. Využít lze i systém AntiDrip, který uzavře výpust, aby šťáva po skončení odšťavňování nekapala mimo nádobu. Rychlosti ovládáte za pomoci směrového regulátoru. Nechybí ani protiskluzové nožičky. Rozebíratelné části jsou vhodné do myčky nádobí.

Díky dostatečným otáčkám zvládne odstředivý mixér zpracovat i tvrdší ovoce a zeleninu. Plnicí otvor má průměr 72 mm, suroviny tak nemusíte krájet na tak malé kousky a odšťavňovač si s nimi poradí. Spotřebitelé více kritizují méně odolné plasty, ačkoli plast nemá obsahovat žádné toxické látky, což je pozitivem. U některých surovin se stává, že se sítko ucpává, na základě čehož je nutné ho častěji čistit. Praktickým prvkem je systém AntiDrip.

Pozitíva

Systém AntiDrip
Dostatečný výkon
Velký plnicí otvor

Negatíva

Občasné ucpávání sítka
Méně kvalitní plasty

Příkon: 1 000 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1 l ● Objem nádoby na odpad: 1,8 l ● Hmotnost: 4,5 kg

Pre náročných

Philips HR1922

Příkon 1 200 W, 2 rychlosti, 2,1litrová nádoba na odpad, litrová nádoba na šťávu, nerezové mikrosítko, funkce rychlého čištění QuickClean.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Prémiový odstředivý odšťavňovač se díky výkonu a technologiím může chlubit vysokou výtěžností. Philips nezapřel ani kvalitu zpracování a robustní nerezové tělo působí velmi odolně. Plusem je také funkce rychlého čištění QuickClean a možnost mýt odnímatelné části v myčce nádobí. Určitě vás o kvalitách přesvědčí i tichý chod a snadná obsluha.

Odšťavňovač se vyznačuje výkonným elektromotorem a díky tomu i zvýšenou výtěžností oproti ostatním odstředivým odšťavňovačům. Model Philips HR1922 využívá systém FiberBoost. Díky tomu si při odšťavňování můžete zvolit, zda chcete čirou a řídkou šťávu, nebo šťávu zahuštěnou kousky dužiny. Elektromotor produkuje výkon 1 200 W a pracuje při vysokých otáčkách. Velmi se nám líbí také široký plnicí otvor o průměru 80 mm. Obsluha je jednoduchá, nicméně pokud chcete vyprázdnit nádobu na dužinu, jejíž objem je 2,1 litru, musíte přístroj rozebrat, sběrná nádoba je totiž až pod úrovní nerezového mikrosítka.

Nádoba na šťávu má objem rovných 1 000 ml. Díky jednoduchému rozebírání se přístroj snadno čistí. Využít můžete také technologii QuickClean, kdy stačí do odšťavňovače nalít trochu vody a spustit, vytvoří se vodní fontána a většina nečistot je odstraněna. Výpust je vybavena systémem AntiDrip. Přístroj určitě zaujme také designem. Celosvětově jde o jeden z nejlépe hodnocených odstředivých odšťavňovačů.

Mimořádně výkonný odšťavňovač s vysokou výtěžností a tichým chodem. Využívá unikátní technologii FiberBoost, kdy si můžete vychutnat čirou šťávu bez dužiny nebo krémovou konzistenci s kousky ovoce či zeleniny. Nerezová konstrukce je robustní a kvalitou v mnohém připomíná odstředivý odšťavňovač Sage BJE 410. Zařízení se jednoduše rozebírá a myje. Průměr plnicího otvoru je až 80 mm. Potenciálního zákazníka může odradit jen vyšší cena.

Pozitíva

Poměrně tichý chod
Robustní a kvalitní konstrukce
Vyšší výtěžnost při odšťavňování

Negatíva

Vysoká cena

Příkon: 1 200 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1 l ● Objem nádoby na odpad: 2,1 l ● Hmotnost: 4,7 kg

Bosch MES 3500

Příkon 700 W, 2 rychlosti, 2litrová nádoba na odpad, 1,25litrová nádoba na šťávu, nerezové mikrosítko, systém AntiDrip.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kvalitně zpracovaný odšťavňovač z dílny ověřeného německého výrobce Bosch. Odšťavňovač k odšťavňování využívá odstředivý mechanismus a ostré nerezové nože. Vyšší efektivity při procesu získávání šťávy dosahuje odstředivou silou a nerezovým mikrosítkem. O pohon se stará elektromotor, který má dokonce dva rychlostní stupně.

Spotřebič je vybaven výkonným, 700W motorem, který pracuje při vysokých otáčkách. Za pomoci otočného regulátoru můžete nastavovat dva výkonnostní stupně. Při vyšším stupni odšťavňovač přenáší více vibrací a je hlučnější. Poradí si však i s opravdu tvrdými plodinami. Nerezové mikrosítko je u tohoto výrobce standardem a snadno se udržuje. Dírky jsou husté, a tak šťáva proniká rychle. Spotřebitelé však avizují, že dužina v nádobě obsahuje ještě poměrně dost šťávy, což znamená horší úroveň výtěžnosti.

Objem nádoby na odpad je dva litry, zásobník na šťávu má objem 1,25 litru. Výpust má také systém AntiDrip, který zabraňuje odkapávání mimo nádobu. Nádoba na odpad je snadno odnímatelná, v případě vyprazdňování tak nemusíte rozebírat celý odšťavňovač. Údržba a čištění jsou jednoduché, odnímatelné části je vhodné mýt i v myčce nádobí. Zařízení má také protiskluzové nožičky. Proces extrakce šťávy je velmi rychlý a usnadňuje ho i široký plnicí otvor.

Model Bosch MES 3500 disponuje velmi podobnými parametry jako odstředivý odšťavňovač Bosch MES25C0. Jedná se však o dražší model. Kvalitou zpracování za konkurencí nezaostává. Vážnost odšťavňovači dodávají také nerezové prvky. Spotřebitele těší dostatečný výkon, ovšem méně potěší větší hlučnost. Spotřebitele netěší ani vlhká dužina, která je příznakem zbytkové šťávy. Výtěžnost odšťavňování je tedy menší. Odšťavňování usnadňuje široký plnicí otvor.

Pozitíva

Řada pozitivních recenzí
Systém DripStop
Kvalita zpracování

Negatíva

Hlučnější chod
Slabší výtěžnost

Příkon: 700 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1,25 l ● Objem nádoby na odpad: 2 l ● Hmotnost: 4,5 kg

Braun J500

Příkon 900 W, dvě rychlosti, 2litrová nádoba na odpad, 1,25litrová nádoba na šťávu, nerezové sítko, systém AntiDrip.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

V daném segmentu kuchyňských spotřebičů je Braun určitě méně tradičním výrobcem, nicméně v našem srovnávacím testu se tento model nachází z důvodu pozitivních ohlasů. Parametry rozhodně nezaostává. Nabízí dostatečný výkon a také velmi dobré výsledky z pohledu výtěžnosti. Efektivita odšťavňování je proto silným argumentem, proč se nad odšťavňovačem značky Braun vyplatí přemýšlet.

Elektromotor s příkonem 900 W má dostatek síly a produkuje i dostatečné množství otáček. Extrakci napomáhá i nerezové sítko s velmi hustým dírkováním. Samotný motor však není určený k dlouhodobé zátěži a po více než 15 minutách doporučujeme udělat alespoň pětiminutovou přestávku. Důvodem je možné přehřívání. Motor je však velmi tichý. Spotřebitele i nás velmi těší vysoká efektivita při extrakci šťávy. Dužina je opravdu téměř suchá a dosahuje podobných výsledků jako odstředivý odšťavňovač Sage BJE 410, který však zvládne větší zátěž.

Jak zmiňujeme v úvodu, kvalita zpracování je na velmi solidní úrovni. Plastové provedení sice působí obyčejně, ale s nerezovými prvky dostává dávku elegance. O kompaktním spotřebiči však nemůže být řeč, váží téměř 5 kg. Objem nádoby na dužinu činí dva litry, nádoba na šťávu má objem 1,25 litru. Výpust je rovněž vybavena inovativním systémem AntiDrip. V případě, že některý z komponentů nesedí na svém místě, bezpečnostní systém motor po pár sekundách vypne.

Přestože Braun není typickým výrobcem kuchyňských spotřebičů tohoto druhu, odstředivý odšťavňovač je zdařilým kouskem. Po designové stránce možná nenadchne, není tak kompaktní, ale výkon mu nechybí. Potěší především vysoká efektivita odšťavňování a rychlý proces, což spotřebitelé často oceňují. Přístroj se snadno rozebírá a odnímatelné části lze mýt v myčce nádobí. Poměr ceny a kvality je na dobré úrovni. Pozor však na delší činnost elektromotoru, snáze se přehřívá.

Pozitíva

Kvalita materiálů
Skvělá výtěžnost (suchá dužina)
Rychlost odšťavňování

Negatíva

Motor potřebuje přestávky (max. 15 min.)
Větší rozměry

Příkon: 900 W ● Počet rychlostí: 2 ● Objem nádoby na šťávu: 1,25 l ● Objem nádoby na odpad: 2 l ● Hmotnost: 4,7 kg

Další zajímavé produkty

Pokud jste se pro koupi odstředivého odšťavňovače rozhodli, mezi recenzemi jste však nenašli vašeho favorita nebo vám některými vlastnostmi odšťavňovač nevyhovoval, podívejte se na náš širší výběr dalších pěti odšťavňovačů. Tyto odšťavňovače nabízejí velmi zajímavé parametry, případně jsou lákavé poměrem ceny a výkonu. Zpracovali jsme jen krátké charakteristiky produktů, proto doporučujeme informovat se o jednotlivých parametrech u prodejce - výrobce. Nebo nás kontaktujte a my vám rádi poradíme. Nabídka na trhu je opravdu rozmanitá a záleží v mnohém i na vašich preferencích.

Odšťavňovač ovoce a zeleniny Sage BJE 430 je výkonným spotřebičem o příkonu 1 250 W. Disponuje dvěma rychlostmi odšťavňování a kvalitní konstrukcí (nerezová ocel, BPA plast). Odnímatelné části jsou omyvatelné v myčce na nádobí. O vyšší efektivitu se stará také mikrosítko z nerezové oceli. Nádoba na odpad má až tři litry, zásobník na šťávu má o jeden litr méně.

Sencor SJE 1055SS patří mezi nejprodávanější odšťavňovače. Zaujme především nízkou cenou a velmi moderním designem. Příkon motoru je 800 W. Při vyšších otáčkách je zařízení hlučnější. Nerezové materiály působí velmi hodnotně. V poměru ceny a kvality je odšťavňovač Sencor velmi dobrou volbou. Nechybí ani automatické vypnutí v případě nesprávného složení. Nádoba na šťávu pojme 0,75 litru a nádoba na odpad má kapacitu 1,6 litru.

Do širšího výběru jsme zařadili i kompaktní odšťavňovač Philips HR 1855. Nejsilnější stránkou odšťavňovače je jeho jednoduchá obsluha a kompaktnost. Odstředivý odšťavňovač disponuje nádobou na šťávu o objemu 1,2 litru. Dužina se sbírá do odpadní nádoby o objemu dva litry. Velký plnící otvor urychluje odšťavňování. K čištění využívá technologii QuickClean, což usnadňuje následné čištění. O pohon se stará elektromotor o příkonu 800 W.

Velmi luxusním a kvalitním dojmem působí odstředivý odšťavňovač Hyundai JE 337II. Jedná se však o poměrně malé zařízení s menším výkonem - 400 W. Nádoba na šťávu má jen 450 ml a do odpadové části se vejde 1,3 litru. Výtěžnost je však poměrně slušná. Při maximálním výkonu produkuje motor až 13 000 ot./min. Nerezové materiály působí odolně a jsou zárukou delší životnosti.

Výkonný odstředivý odšťavňovač Concept LO7028 nabízí jmenovitý výkon až 1 000 W. Nádoba na dužinu má 1,8 litru a nádoba na šťávu jeden litr. Otáčky elektromotoru lze regulovat ve dvou stupních. Plnící otvor má šířku 7,2 cm. Zařízení má filtr z nerezové oceli díky čemuž je výtěžnost lepší. Odšťavňovač Concept jistě osloví také cenovou dostupností.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

U některých odšťavňovačů je prodejnost podstatně vyšší než u ostatní konkurence. Odstředivé odšťavňovače patří ke kuchyňským spotřebičům, které má v oblibě jen určitá skupina spotřebitelů. Jejich oblíbenost však narůstá a čerstvé ovocné a zeleninové šťávy si dopřeje stále více lidí. Nejprodávanější jsou levné odšťavňovače. Nízká cena však nemusí být vždy zárukou kvality. Proto zvažte také to, jaké máte na odšťavňovač nároky. My jsme pro vás připravili tabulku TOP 5 nejprodávanějších odšťavňovačů s odstředivým mechanismem. Prodejnost produktů a následně i jejich dostupnost se velmi rychle mění. Tabulky se snažíme udržovat aktuální a v pravidelných intervalech je kontrolujeme.

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SJE 741SS5*Zobrazit produkt
Rohnson R 4385*Zobrazit produkt
Hyundai JE 337II5*Zobrazit produkt
Sencor SJE 1055SS5*Zobrazit produkt
Concept LO70275*Zobrazit produkt

Před finálním výběrem odšťavňovače je důležité zvážit několik aspektů. Snadno se totiž může stát, že vaše očekávání zůstanou nenaplněna. Odstředivý odšťavňovač si není třeba plést se smoothie mixérem, ponorným mixérem nebo kuchyňským robotem. Odstředivý odšťavňovač má jediný úkol, připravit kvalitní, chutnou a čerstvou šťávu z ovoce a zeleniny. Nejde o univerzální spotřebič, za takový lze považovat spíše vertikální šnekový odšťavňovač, který si poradí s větším množstvím ovoce a zeleniny. Dokážete s ním připravit i smoothie nebo ovocné – zeleninové pyré.

Jak vybrat odstředivý odšťavňovač

Odstředivé odšťavňovače využívají k přípravě čerstvé šťávy jiný mechanismus, který pracuje s vysokými otáčkami a ne tlakem. Primárním parametrem je rychlost přípravy. I proto při výběru myslete na výkon/příkon motoru či výtěžnost šťávy, kterou z ovoce či zeleniny dostanete. Dále nelze opomenout parametry, jako jsou objemy nádob na šťávu a odpad (dužinu). Větší nádoba na odpad je velkou výhodou. Dbát je třeba i na kvalitu zpracování, použité materiály – ocel, kovy, BPA plast či jiné materiály. Z praktického hlediska je důležitá náročnost obsluhy, ovládání, velikost plnícího otvoru, ale také náročnost čištění přístroje.

 • Mechanismus odšťavňování
 • Příkon elektromotoru a výtěžnost
 • Objem nádob
 • Ovládání a obsluha
 • Kvalita materiálů a rozměry
 • Hlučnost
 • Cena a renomovaní výrobci

Jak funguje odstředivý odšťavňovač?

Odstředivé odšťavňovače fungují na principu mletí – sekání surovin za pomoci ocelových nožů. Ty jsou poháněny elektromotorem, a díky vysokým otáčkám nasekají ovoce a zeleninu na malé kousky, čímž se z nich uvolňuje obsažená šťáva. Ta následně stéká do sběrné nádoby. Dužina a kousky ovoce se sbírají do sítka (kovové nebo z mikrosíťoviny), přes které se protlačí a zbylá šťáva opět stéká do nádoby na šťávu. Zbytkový odpad je zadržen ve sběrné nádobě. Čím je nádoba větší, tím méně často je třeba ji vyprazdňovat.

Modely s odstředivým mechanismem odšťavňování se vyznačují vyšším příkonem, neznamená to však, že jsou výkonnější než například šnekové odšťavňovače. Zpravidla mají totiž menší výtěžnost, neboť na plodiny nepůsobí tlakem. Příprava šťávy je tímto způsobem rychlejší. Šťáva je vodovější a obsahuje více bublinek (kyslíku), které se do ní dostávají během rotování nožů. Šťáva je tak určena pro rychlejší spotřebu, protože dříve oxiduje. Méně kvalitní odstředivé odšťavňovače se mohou více zahřívat a šťávu tedy částečně ohřívají, čímž se mírně znehodnocuje obsah vitamínů, minerálů a enzymů.

Odstředivé odšťavňovače si také neporadí se všemi druhy plodin, ovocem a zeleninou. Nízké výtěžnosti dosahují u bobulových plodin (maliny, borůvky, hrozny...), listové zelenině, kořenové zeleniny nebo u bylin.

 • Rychlá příprava čerstvé šťávy
 • Jednoduchá údržba
 • Cenová dostupnost
 • Kompaktnější rozměry
 • Šťáva je určená pro rychlou spotřebu (oxidace)
 • Vyšší hlučnost
 • Nevhodný pro některé druhy plodin
 • Nižší úroveň výtěžnosti

Příkon elektromotoru a výtěžnost

Hodnota příkonu dosahuje i u méně výkonných motorů hodnot od 350 W. Většina dostatečně výkonných odstředivých odšťavňovačů se příkonem pohybuje na úrovni 600 až 800 W. Nejvýkonnější odstředivé odšťavňovače, které disponují největším rozsahem otáček, se pyšní příkonem přes 1 000 W. Ty nejlepší dosahují 1 200 až 1 500 W. Aby bylo odšťavňování co nejefektivnější, rychlost otáček lze zpravidla regulovat dvěma až třemi rychlostmi.

Odstředivý odšťavňovač – výtěžnost

Z hlediska efektivity přípravy šťávy výkon neodpovídá vždy výtěžnosti. Jde právě o výše zmíněný mechanismus, který dokáže účinně vytěžit z plodin jen určité procento šťávy. Jedná se o daň za rychlost, pomocí které šťávu ze surovin dostanete. Šnekové odšťavňovače jsou pomalejší, ale důvodem je preciznější odšťavňování a lepší výtěžnost.

Vyšší hodnoty příkonu se není třeba obávat. Ačkoli si mnozí spotřebitelé myslí, že odstředivé odšťavňovače jsou energeticky náročnější než tlakové odšťavňovače, není tomu tak. Roli totiž hraje doba provozu. Přestože odstředivý odšťavňovač pracuje při vyšších otáčkách a vyšším příkonu, je v provozu kratší dobu než šnekový odšťavňovač, který má menší příkon, ale proces odšťavňování trvá déle.

Objem nádoby na šťávu a odpad

Při výběru je také třeba všímat si velikosti nádob. Konkrétně dvou, nádoby na šťávu, do které se nám odšťavená šťáva sbírá a nádoby na odpad, kde zůstává zbytková dužina a posekané kousky plodin. Tyto odpadní části lze rovněž použít, například do těsta na koláče.

Samotný objem sběrné nádoby a nádoby na odpad závisí na velikosti odšťavňovače. Nádoba na šťávu však bývá menší než nádoba na odpad. Obecně považujeme při výběru za důležité, aby objem nádoby na odpad dosahoval jednonásobku objemu nádoby na šťávu. Má-li tedy nádoba na šťávu jeden litr, nádoba na odpad by měla mít alespoň dva litry. Ideálně ještě víc. Na trhu jsou modely, jejichž nádoby na odpad mají také tři litry. Samozřejmě, že čím jsou nádoby větší, tím je větší i odšťavňovač.

Ovládání a obsluha odšťavňovače

Samotné ovládání za pomoci jednoho či dvou tlačítek nebo otočného regulátoru problémem není, ovládací prvky jsou jednoduché. Potřebné je seznámit se se samotnou konstrukcí a jejím rozkládáním a skládáním, což nám následně usnadní i provádět čištění a potřebnou údržbu.

Z pohledu obsluhy hraje roli i plnící otvor odšťavňovače. Čím je větší, tím větší kusy lze zpracovávat. Je však lepší suroviny krájet na menší kousky, aby došlo k lepšímu uvolňování šťáv.

Odstředivý odšťavňovač – ovládání

Velkou výhodou při údržbě je, pokud lze odnímatelné části (kovové sítko, plnící otvor, sběrná nádoba na odpad...) mýt v myčce nádobí. Pokud ne, stačí odnímatelné části opláchnout pod teplou tekoucí vodou s trochou saponátu. Důkladně čistěte i sítko. Některé odstředivé odšťavňovače disponují i ​​funkcí samočištění, je ale možné takovýmto způsobem čistit všechny odstředivé odšťavňovače. Stačí, když přes plnící otvor naléváte čistou vodu a centrifuga (odstředivá síla) se postará o smytí nečistot, které se zachytí ve sběrné nádobě. Vyprázdnit a umýt následně stačí právě tu. Doporučujeme vám odšťavňovač mýt bezprostředně po používání.

Ocel a odolný plast – velikost odšťavňovače

U spotřebičů tohoto druhu jsou důležité především materiály samotného mechanismu a teprve následně konstrukce a design. Důležité je, aby byla použita kvalitní ložiska a odolné nerezové nebo keramické nože, které se neotupí po pár kouscích tvrdších plodin. Odstředivé odšťavňovače jsou obecně více náchylnější k opotřebení, proto se za kvalitní přístroj vyplatí připlatit.

Zaměřte se na sítka z kvalitní husté mikrosíťoviny nebo na kovová sítka s co největším počtem otvorů. Na tomto prvku totiž závisí i výtěžnost odstředivého odšťavňovače. Konstrukce bývá nejčastěji z plastu, ideální je, pokud jde o odolnější plast, který je bez BPA a neuvolňuje žádné toxické prvky. Vzácně lze natrefit i na modely s celokovovým tělem.

Na základě vašich potřeb můžete sáhnout po menších a kompaktnějších odšťavňovačích, avšak na úkor objemu nádob. Nebo naopak sáhněte po větším přístroji, pro který však je ideální najít stabilní místo v kuchyni nebo mu vyčlenit místo ke skladování. Design takových spotřebičů je rozmanitý co se týče tvaru i barev. Při výběru věnujte pozornost také protiskluzovým nožičkám.

Hlučnost

Tím, že odstředivé odšťavňovače pracují s vyšším příkonem a vyššími otáčkami, je přirozené, že je jejich hlučnost vyšší. Hladina decibelů je tak vyšší a některé modely dokážou při maximálním výkonu dosáhnout vyšších hodnot. Na údaj o decibelech se však příliš nespoléhejte. Výrobci často uvádějí nejnižší možnou hladinu hluku. Chcete-li tišší model, ale s pomalejším chodem, je šnekový odšťavňovač lepším řešením.

Hlučnost odstředivého odšťavňovače

Levný odšťavňovač, nižší výtěžnost

Nejen mezi efektivností jednotlivých typů odšťavňovačů je rozdíl. Ten je také mezi levnějšími a dražšími odstředivými odšťavňovači. S rostoucí cenou ve většině případů narůstá i hodnota výtěžnosti, tedy množství šťávy, které odšťavňovač odšťavní z jistého množství plodin.

Levné odšťavňovače tohoto druhu vás nebudou stát více než 1 500 Kč. Mají zpravidla menší příkon a také nižší počet otáček. Často nejsou dodávány ani s nádobou na šťávu. Tu si „čepujete“ přímo do sklenice. Doporučujeme je nenáročným spotřebitelům, kteří plánují odšťavňovat spíše příležitostně.

V cenové třídě od 1 500 do 3 700 Kč už můžete hledat výkonnější odšťavňovače, které jsou vhodné i pro pravidelné používání. Zvyšuje se zde hodnota výtěžnosti a použity jsou kvalitnější materiály. Nad hranicí 3 700 Kč už lze mluvit o nejlepších odstředivých odšťavňovačích. Předpokládá se u nich zvýšená odolnost materiálů i delší životnost komponentů, vyšší výtěžnost i výkon.

Odšťavňovače Bosch, Philips a Orava mají skvělé renomé

Mezi odstředivými odšťavňovači se najdou renomovaní výrobci, kteří se v segmentu kuchyňských spotřebičů prezentují širším portfoliem produkce. Doporučujeme spotřebitelům sáhnout právě po výrobcích těchto značek. Neznámí výrobci často nabízejí cenově výhodné modely, ale kvalitou zaostávají i za levnějšími modely známých značek.

Velmi populární jsou v této kategorii odstředivé odšťavňovače Bosch. V nabídce mají několik modelů. Perfektní poměr ceny a kvality nabídnou také odšťavňovače Sencor nebo Orava. Vysokou kvalitou se prezentují odstředivé odšťavňovače Philips či Sage. Méně známá jsou zařízení značky Concept nebo Zelmer. K prémiovým zástupcům můžete klidně řadit odstředivé odšťavňovače KitchenAid.

Otázky a odpovědi – FAQ

Zaujal vás některý z odšťavňovačů? Chcete poradit ohledně výběru nebo potřebujete pomoci s vysvětlením některých parametrů? Chybí vám něco v našem návodu? Budeme rádi, pokud se na nás obrátíte. Sekci otázek odpovědí pravidelně kontrolujeme a spotřebitelům se snažím přinášet ověřené informace přímo od výrobců, prodejců, nezapomínáme však ani na reálné zkušenosti zákazníků, kteří již daný produkt vyzkoušeli. Máte-li vlastní zkušenosti s odstředivými odšťavňovači, budeme rádi, pokud se o ně podělíte v diskusi. Pomůžete tak i ostatním spotřebitelům.

Jde o velmi komplexní otázku. Pokud hledáte odšťavňovač do domácnosti, máte na výběr ze dvou základních typů – šnekové a odstředivé. Mechanismus obou typů odšťavňovačů se liší. Chcete-li mít opravdu 100 % šťávu i s dužinou, je šnekový odšťavňovač lepší volbou, má větší výtěžnost, poradí si i s odolnějšími druhy ovoce a zeleniny, ale je dražší. Šnekový odšťavňovač využívá ke své činnosti tlaku za pomoci hřídelů a kol, které suroviny mačkají a dostávají šťávu i z dužiny. Chcete-li si naopak každé ráno rychle dopřát ovocnou, zeleninovou či ovocno-zeleninovou šťávu, je odstředivý odšťavňovač lepší a levnější volbou. Taková šťáva je určena pro rychlou spotřebu, protože obsahuje při odstřeďování více vzduchu a rychleji oxiduje. Odstředivý odšťavňovač suroviny za pomoci vysokých otáček naseká a šťávu protlačí přes sítko. Dužina zůstává v nádobě na odpad. Každý typ má své výhody a nevýhody, proto záleží na tom, jaké jsou požadavky spotřebitele a co od spotřebiče očekává.

Máte-li možnost zakoupit si odšťavňovač v kamenné prodejně, můžete tak určitě učinit. Nabídka je však často omezená. Na internetu máte k dispozici rozmanitější možnosti a nemusíte se omezovat na vystavené produkty v prodejně. Zároveň dnes není problém s vrácením zboží nebo jeho reklamací v případě, že objednaný spotřebič vašim požadavkům nevyhovuje. Nakupovat tento druh kuchyňského spotřebiče přes eshop je běžné a jednoduché. Doporučit můžeme internetové prodejce jako Mall.cz, Alza.cz nebo Kasa.cz.

Zde platí, že čím je nádoba na odpad – dužinu větší, tím lépe. Vždy záleží na konkrétním modelu, protože větší mixéry mohou mít menší nádobu na odpad než menší a zase naopak. Pravidelnému odstraňování odpadu se však nevyhnete. Je lepší, pokud nemusíte nádobu vyprazdňovat v procesu odšťavňování, abyste ho nemuseli přerušovat. Dužinu ze zásobníku doporučujeme odstranit okamžitě, stejně jako vyčistit i celý odšťavňovač.

Tělo odšťavňovače je většinou vyrobeno z odolného plastu, ten by měl být zdravotně nezávadný – BPA free. U nejkvalitnějších odšťavňovačů může být tělo celokovové. Důležité jsou také rotační nože nebo hřídele (šnekové odšťavňovače), které by měly být z kvalitní oceli (nerezová nebo slitina). To platí i o ložiskách, která především u výkonných odstředivých odšťavňovačů musí být odolná. U levnějších modelů může být slabinou plechové sítko. Zaměřte se buď to na modely, které mají hustá kovová sítka, nebo sítka z mikrosíťoviny. Ty lze měnit.

Mezi těmito zařízeními je výrazný rozdíl. Informace najdete také v samotném článku, který jsme zpracovali a který se věnuje výběru stolních smoothie mixérů. Odstředivý odšťavňovač připravuje šťávu, která neobsahuje dužinu, je řidší a připravuje se především za účelem přijímání tekutin, vitamínů, enzymů či minerálů. Smoothie mixér připraví hustou ovocnou, zeleninovou nebo ovocno – zeleninovou šťávu i s dužinou, kterou lze považovat za pokrm. Smoothie maker nedokáže oddělit šťávu od ovoce a zeleniny. Některé druhy ovoce nejsou pro odšťavňování vhodné, např. tropické banány, ananas, kiwi, mango – v takovém případě je smoothie mixér lepší alternativou.

Slovník pojmů/Důležité pojmy

 • DripStop – je systém, kterým mohou být vybaveny odstředivé odšťavňovače. Úkolem tohoto systému je zabránit odkapávání šťávy z výpusti poté, co proces odšťavňování skončil a odšťavňovač je vypnutý. Výpustný otvor se uzavře a zbytkové kapky šťávy nekončí na kuchyňské lince. 
 • BPA free – je označení, které využívají někteří výrobci při označování svých produktů. Produkty s označením BPA free neobsahují látku zvanou Bisfenol A, což je jedna z chemikálií, která může být pro lidský organismus velmi toxická. Označení se týká spotřebičů, u kterých se výhradně používají plasty při jejich výrobě, ze kterých se tato látka může uvolňovat. V nízkých hladinách není tato látka tak nebezpečná, ale pravidelným požíváním hrozí lidskému organismu nebezpečí v podobě zdravotních problémů. 
 • QuickClean – funkce, která umožňuje efektivnější čištění odstředivého odšťavňovače za pomoci vody. Vodu stačí nalít do odšťavňovače a spustit odstředivý mechanismus. Vody se systém pročistí a odstraní se většina nečistot.

Orava OS-111

Příkon 1 000 W, 5 rychlostí, 2litrová nádoba na odpad, litrová nádoba na šťávu.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Model vhodný k pravidelnému (dennímu) používání. Odstředivý odšťavňovač Orava nabízí dostatek výkonu a velmi plynulou regulaci otáček až v pěti rychlostech. Zajímavým vylepšením je také malý podsvícený LCD displej. Designem sice nezaujme tak jako konkurenční modely, nicméně efektivita výtěžnosti je na velmi dobré úrovni.

Kvalitní odšťavňovač s odstředivým mechanismem a velmi dobrým výkonem. Zařízení ke svému fungování využívá elektromotor s příkonem 1 000 W. Díky plynulé elektronické regulaci můžete nastavit až pět úrovní výkonu. Ke všemu slouží otočný regulátor a jednoduchý LCD displej s modrým podsvícením. Chválíme i nádobu na dužinu, která má objem dva litry a kterou lze zároveň vyprázdnit, aniž by bylo zařízení nutné rozebrat. Velmi nápadité řešení nabízí také nádoba na šťávu, jejíž objem činí jeden litr.

Samotný design je poněkud specifický a ne každému musí vyhovovat. Nechybí bezpečnostní pojistka, která zaručuje správné složení přístroje, jinak se nespustí. S údržbou je na tom odšťavňovač podobně jako konkurence. Odnímatelné části včetně nerezového sítka můžete mýt v myčce nádobí. Široký plnicí otvor vám ušetří práci s krájením ovoce či zeleniny.

Velice precizně zpracovaný model odšťavňovače se spoustou zajímavých inovativních prvků. Přestože na první pohled odšťavňovač Orava OS-111 působí jednodušeji, materiály jsou dostatečně kvalitní. Zařízení má dostatek výkonu a až pět stupňů regulace rychlosti. Nádoba na dužinu je samostatná a při jejím vyprazdňování není potřeba rozebírat celý spotřebič. Moderním prvkem je malý LCD displej s podsvícením. Zobrazuje aktuální rychlostní stupeň. Zařízení je při vyšších otáčkách hlučnější.

Pozitíva

LCD displej 5 rychlostí
Výkon odšťavňovače
Jednoduchá obsluha

Negatíva

Design
Větší hlučnost

Příkon: 1 000 W ● Počet rychlostí: 5 ● Objem nádoby na šťávu: 1 l ● Objem nádoby na odpad: 2 l ● Hmotnost: 3,8 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Odšťavňovače

Vaše hodnocení:
(91.8%)