Elektrické grily

Nejlepší elektrické grily 2024 + recenze

Grilování venku na zahradě, terase, balkoně, v obývacím pokoji či jídelně? S grilem na dřevěné uhlí to asi nepůjde a plynový gril v obývacím pokoji také není nejlepší nápad. Tyto možnosti však spojuje elektrický gril, který je velmi praktickým řešením. Výhodou je i fakt, že nejde o tak finančně nákladnou investici. V Test Magazínu jsme připravili recenze elektrických grilů. Naším cílem je spotřebiteli vždy přinášet kvalitu za adekvátní cenu. Vítězem srovnávacího testu se stal elektrický stolní gril Sage BGR820, který nabídne vysoký výkon, možnost kontaktního grilování a mnoho jiného. Vybrali jsme i další elektrické grily s výbornými parametry.

Publikované: 14.06.2021
Aktualizované: 04.04.2024

Jaký elektrický gril koupit?

Elektrických grilů je na trhu velké množství, a přestože výběr není zvlášť komplikovaný, neuškodí vědět, jaká je na trhu nabídka. Ne každý má však čas řešit výkon, grilovací plochu, materiály a další funkce. Pokud si chcete zvolit dobře, vyberte si z modelů v naší přehledné tabulce, kde jsou umístěny produkty, které v našem srovnávacím testu získaly příslušný štítek. Najdete zde nejlepší produkt z našeho srovnání grilů, ale i cenově dostupnou variantu či naše doporučení. Výběr tak rázem může být rychlý a jednoduchý.

Názov Hodnotenie Detail
Sage BGR820   ✔   Víťaz testu5*Zobrazit produkt
Sencor SBG 106BK   ✔   Cenový trhák5*Zobrazit produkt
DeLonghi CGH 1020D   ✔   Náš TIP5*Zobrazit produkt

Víťaz testu
Sage BGR820

Sage BGR820

Příkon 2 400 W, povrch Quantanium, integrovaná odkapávací miska, chytré řízení teploty, teplota regulovatelná od 160 °C až do 230 °C.

Zobrazit více info

Multifunkční elektrický gril renomovaného výrobce se prezentuje vysokým výkonem a rychlým ohřevem. Zařízení disponuje chytrou regulací teploty díky senzorům Element IQ TM, které regulují teplotu grilovacích desek lokálně. Grilovací plotýnky mají nepřilnavý povrch Quantanium. Spotřebič lze používat jako otevřený i kontaktní gril. Pozitivní vlastností je i plynulá regulace teploty a časovač. Ovládací panel je vybaven také LCD displejem.

Cenový trhák
Sencor SBG 106BK

Sencor SBG 106BK

Příkon 2 300 W, keramická deska s žebrovanou i hladkou plochou, 350 ml odkapávací miska, otočný termostat (od 110 °C až po 220 °C), funkce Keep warm.

Zobrazit více info

Otevřený stolní gril s více zajímavými funkcemi za velmi výhodnou cenu. Sencor nabízí solidní příkon až 2 300 W. Materiál grilovací plochy má žebrovanou i rovnou část. Použité jsou keramické desky, které mají nepřilnavý povrch. Výhodou je i funkce Keep warm. Gril má kratší přívodní kabel.

Náš TIP
DeLonghi CGH 1020D

DeLonghi CGH 1020D

Příkon 2 000 W, 4 grilovací desky s nepřilnavým povrchem, dva větší ovladače a podsvícený LCD displej, elektronická tepelná sonda, miska na odkapávání nadbytečného tuku, dostupnost mobilní aplikace.

Zobrazit více info

Moderní elektrický gril s kombinovanou konstrukcí – otevřený a kontaktní gril. Zařízení je vybavené dvěma nezávislými termostaty pro oddělenou regulaci teploty. Ve výbavě je odkapávací miska, časovač, elektronická tepelná sonda a na čelní straně LCD displej. Příkon 2 000 W je zárukou rychlého ohřevu.

Obsah článku:

Hodnocené parametry

Jaký by měl být elektrický gril podle představ spotřebitele? Rozhodně by měl být kompaktní a nenáročný na skladování. Pokud přijde návštěva, bylo by dobré, aby gril zvládl ugrilovat více než 4 porce. Připravit na elektrickém grilu hamburger, toast, ugrilovat maso či zeleninu – to vše musí elektrický gril zvládnout. Nesmí mu chybět ani pořádný příkon. My jsme si na základě ověřené testovací metodiky stanovili parametry, které jsou pro spotřebitele nejdůležitější. Neignorovali jsme ani názory samotných spotřebitelů a prošli jsme si i zahraniční spotřebitelské testy. Které parametry jsme v našem testu elektrických grilů hodnotili?

Kvalita grilovaného pokrmu
Příkon grilu
Obsluha a ovládání
Velikost grilovací plochy
Použité materiály
Rozměry a hmotnost
Funkce

A zástupci kterých značek se objevili v našem srovnávacím testu? Test Magazín je vždy na straně spotřebitele a záleží nám na tom, abychom vybrali to nejlepší. Abychom získali komplexní přehled o tom, co tuzemský trh nabízí, čerpali jsme z databáze portálu Heureka.cz a z databází prodejců, jako jsou Kasa.cz, Datart.cz, Alza.cz, Mall.cz nebo Klarstein.cz. Do našeho testu se dostaly elektrické grily Tefal, Sage, Weber i kontaktní grily DeLonghi. Rovněž jsme porovnali několik modelů elektrických grilů Klarstein, Sencor, Jata, Gallet a Severin. Kromě technických parametrů jsme si všímali hodnocení zákazníků a výsledků odborných spotřebitelských testů.

Proč důvěřovat našemu testu?

Náš test je založen na detailním a objektivním srovnání vybraných spotřebičů. Precizní analýzou a průzkumem trhu za pomoci stanovení přísných kritérií vybíráme ty nejlepší produkty a šetříme vám tak mnoho času, který byste jinak strávili hodinami hledání informací na internetu.

Záleží nám na tom, abychom vám přinesli všechny podstatné informace o jednotlivých produktech na jednom místě a pomohli vám vybrat to nejlepší, co je na trhu k dispozici. Sledujeme prodejnost jednotlivých modelů a jejich reálné hodnocení ostatními zákazníky.

Nepropagujeme žádnou značku ani žádného prodejce. Soustředíme se na objektivní a důvěryhodné hodnocení na základě osobních zkušeností, ale také analyzujeme zahraniční testy a reference zákazníků či odborníků, kteří měli možnost konkrétní produkt reálně otestovat.

Recenze elektrických grilů

Porovnávali jsme elektrické kontaktní grily, ale rovněž se do našeho výběru dostaly jednoduché stolní elektrické grily. Neopomenuli jsme ani speciální raclette grily. Na bytový balkon či na terasu rodinného domu se hodí stojanový elektrický gril, který na první pohled připomíná plynový gril nebo gril na dřevěné uhlí. Naše recenze jsou nezávislé a objektivní. Žádný z výrobců ani prodejců není zvýhodněný a hodnotné jsou odbornou metodikou stanovené parametry. Nevybírali jsme na základě ceny ani prestiže. Vsadili jsme na renomované značky elektrických grilů a připravili kompletní recenze.

Víťaz testu

Sage BGR820

Příkon 2 400 W, povrch Quantanium, integrovaná odkapávací miska, chytré řízení teploty, teplota regulovatelná od 160 °C až do 230 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Kvalitní stolní gril s možností kontaktního i otevřeného grilování. Elektrický gril Sage BGR820 je vybaven kvalitními vyjímatelnými grilovacími deskami s nepřilnavým povrchem. Výhodou je snadná údržba. Topná tělesa jsou umístěna přímo v grilovací ploše. Ovládání usnadňuje ovládací panel s podsvíceným LCD displejem.

Elektrický gril disponuje chytrým řízením teploty. Výkon topných těles je 2 400 W a samotná topná tělesa jsou umístěna v grilovacích deskách spolu se senzory Element IQ TM. Tyto senzory monitorují teplotu a udržují konstantní teplotu při otevřeném či kontaktním grilování. Díky těmto senzorům dokáže gril lokálně zvýšit výkon v dané části grilu a zajistit tak rovnoměrné rozložení tepla.

Ovládání teploty je možné za pomoci otočného regulátoru. Teplotu lze regulovat termostatem v rozsahu 160–230 °C. Rovněž jsou k dispozici přednastavené režimy – low, sear, panini. Pokud chcete monitorovat dobu přípravy, můžete tak činit díky časovači. Plusem je také praktický LCD displej, který zobrazuje zvolenou teplotu i dobu přípravy.

Sage BGR820 představuje praktické řešení elektrického grilu, který najde své uplatnění u milovníků kontaktního grilování (gril uzavřený z obou stran), ale i milovníků klasického, otevřeného grilu. Konstrukce je totiž výškově nastavitelná a můžete využít způsob grilování, který preferujete nebo potřebujete při přípravě masa, zeleniny či jiných pokrmů. Ve spodní části se nachází odkapávací miska na olej a šťávy. Tu lze snadno vysunout a vyčistit.

Grilovací desky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu Quantanium. Tento povrch je nepřilnavý a velmi dobře se udržuje. Samotné grilovací desky, ve kterých je umístěno topné těleso, lze navíc mýt i v myčce nádobí, neboť jsou vyjímatelné. Kombinovat tak můžete i to, zda bude mřížkovaná plocha při kontaktním grilování nahoře, nebo dole. Jinak je údržba velmi jednoduchá. Použity jsou kvalitní materiály, celé tělo je vyrobeno z odolné nerezové oceli. Hmotnost elektrického spotřebiče činí 9 kg.

Pozitivní recenze jsou u tohoto modelu velkým plusem. Zákazníci vnímají kvalitu, kterou elektrický gril Sage BGR820 spotřebitelům přináší. V první řadě je to výkon ohřevu a také možnost si díky praktické konstrukci zvolit, zda využijete gril jako kontaktní, nebo otevřený. Obě grilovací desky mají nepřilnavý povrch. Jedna grilovací deska je rovná a druhá má žebrování. Desky jsou vyjímatelné a lze je mýt v myčce nádobí. Spotřebitelé chválí také kvalitní zpracování grilu.

Elektrický gril disponuje časovačem a termostatem s plynule nastavitelnou teplotou. Praktický je i podsvícený LCD displej. Mnozí zákazníci si pochvalují i ​​rychlost ohřevu a možnost zaměnění grilovacích desek, možná je samotná výměna žebrované desky za rovnou. Gril se snadno udržuje a čistí. Některé však může odradit vyšší cena. Alternativu může představovat elektrický gril DeLonghi CGH 1020D. Cena je příznivější, DeLonghi disponuje displejem a rovněž ho lze použít jako otevřený nebo kontaktní gril.

Pozitíva

Vyjímatelné grilovací desky
Ovládací panel s displejem
Kvalitní materiály

Negatíva

Vyšší cena

Typ grilu: kontaktní, stolní, otevřený ● Příkon: 2 400 W ● Materiál grilovací plochy: rovná / mřížkovaná / nepřilnavý povrch Quantanium ● Hmotnost: 9,0 kg

Cenový trhák

Sencor SBG 106BK

Příkon 2 300 W, keramická deska s žebrovanou i hladkou plochou, 350 ml odkapávací miska, otočný termostat (od 110 °C až po 220 °C), funkce Keep warm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud je cílem spotřebitele koupit kvalitní gril za málo peněz a nevadí mu občas udělat nějaký kompromis, potom bude elektrický gril Sencor SBG 106BK dobrá koupě. Přes nízkou cenu má gril množství vlastností, kterými nedisponují ani některé dražší modely. Co však v našem testu oceňujeme jako první, je opravdu štědrá grilovací plocha, která má navíc nepřilnavý keramický povrch. Ten se lehce udržuje, ale pravdou je, že je náchylnější na poškrábání. Keramická deska má žebrovanou i hladkou plochu. Pozitivně vnímáme i to, že levný elektrický gril, kterým Sencor je, disponuje 350ml odkapávací miskou.

Teplotu grilování můžete nastavovat přes otočný termostat. Od 110 °C až po 220 °C, vysoce pozitivně hodnotíme funkci Keep warm, díky které můžete po grilování hotové pokrmy udržovat neustále teplé při teplotě 60 °C. Nevýhodou grilovací plochy je, že ji nelze vytáhnout a umýt, proto je údržba občas trochu nepraktická. Nepřilnavý povrch však svoji úlohu i podle slov spotřebitelů plní velmi dobře. Konstrukce váží jen 3,1 kg, a ačkoli materiály nebudou patřit mezi nejpevnější, se stabilitou stolního grilu není problém.

Někteří uživatelé si stěžovali na kratší přívodní kabel – 1 metr. V odborných testech i hodnoceních zákazníků jsme se během srovnávacího testu setkali s drobným nedostatkem. Přes vysoký příkon 2 300 W má ohřev svoje rezervy. Výhřevné těleso nemá ideální umístění a po okrajích není ohřev optimální. Gril se však poměrně prakticky skladuje a plusem je i jednoduché ovládání. Čím však zaujme primárně, je nízká pořizovací cena.

Pozitíva

Poměr cena/výkon
Velká plocha na grilování
Žebrovaná i rovná plocha na grilování

Negatíva

Trochu kratší napájecí kabel
Ohřev při okrajích je slabší
Nelze vytáhnout grilovací plochu

Typ grilu: otevřený, stolní ● Příkon: 2 300 W ● Materiál grilovací plochy: rovná, žebrovaná/keramika ● Hmotnost: 3,1 kg

Náš TIP

DeLonghi CGH 1020D

Příkon 2 000 W, 4 grilovací desky s nepřilnavým povrchem, dva větší ovladače a podsvícený LCD displej, elektronická tepelná sonda, miska na odkapávání nadbytečného tuku, dostupnost mobilní aplikace.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kontaktní gril DeLonghi patří k těm modelům, které se rázem přemění na otevřený barbecue gril. Kromě variability konstrukce je však v našem testu tento gril i díky velkému množství pozitivních referencí. Gril je z větší části z nerezové oceli a konstrukce je velmi masívní. Z hlediska zpracování získal kontaktní gril DeLonghi velmi dobré hodnocení. Specifikem, které si pochvalují i spotřebitelé, je, že disponuje celkově až 4 grilovacími deskami. V balení najdete dvě žebrované plochy a dvě desky s rovnou plochou. Ty je možné kombinovat, jednoduše je vyndat a umýt v myčce nádobí. Jejich povrch je nepřilnavý.

Celý gril váží 6,9 kg, není nejlehčí, ale na skladování není tak náročný. Na čelní straně zaujmou dva větší ovladače a podsvícený LCD displej, který vám poskytne například informace o teplotě. Nastavení teploty je velmi inteligentní, protože můžete regulovat za pomoci nezávislých termostatů teplotu zvlášť pro obě grilovací plochy. Bonusem výrobce je elektronická tepelná sonda, díky které můžete sledovat teplotu masa uvnitř, abyste připravili chutné rare, medium nebo well done steaky. Na displeji se dá nastavit také čas, funguje tak jako časovač. Při výkonu 2 000 W oceňujeme rychlost nahřívání desek.

Uvedené grilovací desky mají skutečně nepřilnavý povrch a snadno se udržují. Chybět nemůže miska na odkapávání nadbytečného tuku. Zajímavostí tohoto modelu je dostupnost mobilní aplikace, která obsahuje receptury a správné postupy na přípravu grilovaných pokrmů. Zároveň můžete gril přes tuto aplikaci ovládat. Odborné testy tuto funkci netestovaly, ale spotřebitelé hovoří o aplikaci, která je neaktuální, a tedy její funkčnost je otázkou. Přesto je stolní gril DeLonghi CGH 1020D velmi kvalitním přístrojem, který vyhoví požadavkům i těch náročnějších.

Pozitíva

Robustní konstrukce
2x rovné desky – 2x žebrované desky
Nezávislé termostaty

Negatíva

Mobilní aplikace je neaktuální
Krátký přívodní kabel

Typ grilu: kontaktní, stolní, otevřený ● Příkon: 2 000 W ● Materiál grilovací plochy: rovná, žebrovaná/nepřilnavý ● Hmotnost: 6,9 kg

Dobré recenzie

Tefal Optigrill+ XL GC722D34

Příkon 2 000 W, 9 automatických programů na přípravu masa, senzory na měření tlouštky masa, odkapávací miska na tuk, indikátor průběhu grilování.

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Jeden z nejlepších kontaktních grilů na trhu. Potvrzují to především vysoce pozitivní reference spotřebitelů, ale také parametry, funkce a vlastnosti, které tento elektrický gril uživateli nabídne. S výkonem 2 000 W patří mezi standardně výkonné elektrické grily. OptiGril+ vám však umožňuje zvolit si z 9 automatických programů na přípravu masa – hamburger, drůbež, klobása, slanina, ryby, vepřové maso a jiné. Gril disponuje speciálními senzory na měření tlouštky masa a dokáže tak optimalizovat vhodnou teplotu na přípravu daného druhu masa. K dispozici jsou i čtyři manuální režimy, kterými si můžete sami grilování regulovat.

Grilovací plocha má velmi štědré rozměry 40 cm x 20 cm. Žebrované grilovací desky vám umožní pohodlně připravit i 6 porcí masa. Desky mají nepřilnavý povrch s PTFE úpravou a jsou z litého hliníku. Je možné je umývat v myčce nádobí. Přístroj je však možné používat výhradně jen jako kontaktní gril, konstrukci není možné rozložit a použít ji tak jako otevřený barbecue gril. Pokud byste chtěli mít gril, který je kontaktní a zároveň můžete variabilně pracovat s pozicí grilovacích desek, zaměřte se na elektrický gril DeLonghi CGH 1020D.

Grilovací plocha přístroje je pod mírným 7° úhlem a všechen tuk tak stéká do vybíratelné odkapávací misky na tuk. Zajímavou funkcí je také indikátor průběhu grilování, který mění barvy na základě toho, jak propečený chcete steak mít. Při změně barvy vždy zazní zvukový signál. Gril se velmi intuitivně ovládá a oceňujeme kvalitu nerezové konstrukce, která je masívní. Rukojeť je tepelně izolovaná. Přes velikost gril není tak těžký, váží jen necelých 6 kg.

Pozitíva

Velikost grilovací plochy
9 automatických programů
Indikátor průběhu grilování

Negatíva

Krátký přívodní kabel
Nemožné používat jako otevřený gril

Typ grilu: kontaktní ● Příkon: 2 000 W ● Materiál grilovací plochy: žebrovaná/nepřilnavý/hliník ● Hmotnost: 5,96 kg

Lacná kvalita

ECG KG 1000 Gourmet

Příkon 2 000 W, nezávislé ovládání teploty, odkapávací miska, otočný termostat (od 60 °C až po 230 °C).

Prohlédnout nejlepší nabídku


Recenzia

Praktický elektrický gril určený pro kontaktní zapékání nebo bezkontaktní grilování. Konstrukce umožňuje používat gril i v otevřené poloze. Dodáván je také se dvěma páry grilovacích desek. Ovládání teploty umožňují dva nezávislé digitální termostaty. Integrován je i zásobník na přebytečný tuk.

ECG KG 1000 Gourmet patří mezi kontaktní grily, které však díky konstrukci umožňují také grilování v otevřené poloze. Příkon grilu je 2 000 W. Spotřebitelé si rychlost ohřevu pochvalují. Na zahřátí vás upozorní LED signalizace. V poměru ceny a kvality mimořádně překvapí nezávislé ovládání teploty dvěma termostaty. Nastavit můžete nižší – vyšší teplotu pro horní nebo dolní grilovací plochu. Navíc je k dispozici LED displej, který zobrazuje zvolenou teplotu. Otočné regulátory mají na sobě vizuální znázornění, pro kterou část grilu je daný regulátor určen.

Nastavení teploty je variabilní od 60 do 230 °C. Rozměry grilovacích desek jsou 28,8 x 25,8 cm a jsou vyjímatelné, což usnadňuje jejich čištění. Povrch je nepřilnavý. V těle grilu je integrován i zásobník na tuk. K tomu ovšem panují v očích zákazníků výhrady, protože tuk nestéká přímo do nádobky. Důvodem je špatný sklon grilu. Tuk a výpek tak často vytéká mimo zásobník nebo do útrob grilu.

Díky flexibilní a mimořádně robustní konstrukci je elektrický gril vhodný pro kontaktní i otevřené grilování (BBQ). Hmotnost zařízení je 4,5 kg. Výhodou je, že je gril dodáván se dvěma sadami grilovacích plotýnek s nepřilnavým povrchem. Žebrované desky jsou ideální pro grilování masa, zeleniny či ryb, hladké desky lze použít pro přípravu steaků, burgerů nebo vajíček. Výkon lze díky regulaci teploty přizpůsobit.

Z hlediska manipulace potěší tepelně izolovaná madla. Při uskladňování je k dispozici praktický zámek proti otevření. Gril ECG 1000 Gourmet má také funkci minutky (1 – 99 minut) i s akustickou a světelnou signalizací. K natavení časovače se používají manuální tlačítka pod displejem.

Hodnocení a recenze zákazníků jsou převážně velmi pozitivní. Nejčastěji se jim líbí řešení konstrukce a možnost využívat gril jako kontaktní nebo otevřený. Pozitivně hodnotí také rychlost ohřevu topného tělesa a nezávislou regulaci horní a dolní grilovací plochy. Ovládání teploty za pomoci otočných regulátorů je přehledné, jednoduché a především přesné. Potěší podsvícený LED displej. Desky jsou dodávány v párech. V balení jsou dva kusy žebrovaných a dva kusy hladkých plotýnek.

Gril je celkově kvalitně zpracován, konstrukce je robustní a potěší také praktické prvky, jako například zámek proti otevření grilu nebo tepelně izolované rukojeti. Zákazníkům se líbí funkce minutky – gril ECG KG 1000 Gourmet vás upozorní na uplynutí doby přípravy. Elektrický gril má jeden zásadní nedostatek a tím je integrována nádobka na odtékání tuku. Pro špatný sklon tuk stéká mimo nádobku nebo dovnitř zařízení. Jedná se tak o špatné technologické řešení, které však ze zásady nesnižuje kvality tohoto spotřebiče.

Pozitíva

Poměr cena/výkon
Kvalitní zpracování – nezávislé ovládání gril. plochy
Vyjímatelné grilovací desky

Negatíva

Špatné řešení odtoku tuku

Typ grilu: otevřený, stolní, kontaktní ● Příkon: 2 000 W ● Grilovací plochy: rovná, žebrovaná/nepřilnavá ● Hmotnost: 4,5 kg

Sage 800GR

Příkon 2 400 W, povrch Quantanium, integrovaná odkapávací miska, 15minutový časovač, regulovatelná teplota od 180 °C až po 220 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kontaktní a zároveň stolní elektrický gril Sage 800GR patří sice se svou cenou mezi dražší modely, ale kvalita vždy něco stojí. Už na první pohled zaujme gril svým vyhotovením. Nerezová ocel působí opravdu hodnotně a kvalita materiálů se odráží i na hmotnosti grilu – 9,2 kg není málo. Výhodou je i variabilita konstrukce, protože kontaktní gril se rázem přemění na klasický barbecue (otevřený) gril. Konstrukci nastavíte polohu a sklon, které jednoduše uzamknete. Rukojeť je tepelně izolovaná. Výkon grilu nechybí, protože příkon 2 400 W je v dané třídě opravdu luxusem a gril se velmi rychle zahřívá.

V odborných spotřebitelských testech dosahoval gril při přípravě steaků velmi vysoké hodnocení. Jedna část grilu má mřížkovaný povrch a druhá rovnou grilovací desku. Povrch je z nepřilnavého materiálu, tzv. Quantanium. Kromě toho, že je nepřilnavý, výborně distribuuje teplo. Grilovací ploše je možné nastavit sklon. Smysl to má i proto, že tuk tak může přirozeně stékat do integrované odkapávací misky. Podobnou variabilitu nabídne i elektrický gril DeLonghi CGH 1020D. Gril si pochvalují i spotřebitelé, kteří chtějí minimalizovat množství tuku při přípravě grilovaných pokrmů.

Teplotu je možné regulovat otočným regulátorem (termostat) v rozmezí od 180 °C až po 220 °C. Druhý otočný regulátor slouží jako 15minutový časovač. Na čelní straně ještě najdete tlačítko na vypnutí/zapnutí a také světelný indikátor, který vás upozorní, že grilovací plochy jsou nahřáté na požadovanou teplotu. Výhodou polohovatelné konstrukce je její pevnost a stabilita. Grilovací plochy je možné odejmout samostatně. Spotřebitelé ani výrobce nedoporučují je umývat v myčce nádobí.

Pozitíva

Kvalitní materiál grilovací plochy
Miska na odkapávání tuku
Kontaktní a otevřený gril – 2v1

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Větší hmotnost

Typ grilu: kontaktní, stolní, otevřený ● Příkon: 2 400 W ● Materiál grilovací plochy: rovná/mřížkovaná/nepřilnavý povrch Quantanium ● Hmotnost: 9,2 kg

Další zajímavé produkty

Ve srovnávacím testu Test Magazín realizoval průzkum tuzemského trhu. Na základě výsledků můžeme konstatovat, že konkurence mezi elektrickými grily je poměrně vysoká a že vícero výrobců nabídne spotřebitelům vysokou kvalitu. Do našich recenzí jsme vybrali kontaktní grily, ale také raclette grily, či dokonce stojanové barbecue grily s elektrickým zdrojem. Kromě recenzovaných modelů přinášíme spotřebitelům také výběr elektrických grilů, které nabídnou zajímavé parametry. Na tyto alternativy se vyplatí podívat.

Mezi stojanovými grily na elektrický pohon je velká konkurence. My jsme mezi alternativní produkty vybrali Guzzanti GZ 350. Gril disponuje rozměrnou grilovací deskou o rozměrech 55 cm × 41 cm. Grilovací plocha má žebrovanou i rovnou plochu z kvalitní slitiny. Ve víku je integrovaný teploměr. Teplotu lze plynule regulovat díky termostatu. Příkon grilu je 2 400 W a s rychlostí ohřevu není problém. Nadbytečný tuk stéká do odkapávací misky na tuk.

Mezi prémiové elektrické grily pro náročné spotřebitele nepochybně patří stojanový gril Severin PG 8107. Elektrický gril má masivní ocelovou konstrukci. Gril disponuje vysokým výkonem až 3 000 W a používá dvojité topné těleso. Maximální teplota je až 500 °C. Zabudovaný je časovač i teploměr. Nerezový rošt má nepřilnavý povrch a velmi snadno se čistí. Součástí grilu je odkapávací miska na tuk. Zájemce může odradit jen vysoká pořizovací cena.

Elektrický gril na stole není ničím výjimečným, do našeho výběru se dostal i stolní gril Jata GR3000. Jeho výhodou je na poměry otevřených grilů příkon až 2 650 W a rovněž nepřilnavý povrch v podobě kamenné grilovací desky. Plocha má 48 cm × 32 cm a teplo je velmi dobře distribuované díky tvaru E spirály. Maximální teplota je až 230 °C.

Elektrický gril Weber Q 2400 patří mezi dražší modely, nabídne však perfektní vlastnosti a parametry. Kladem jsou pozitivní reference spotřebitelů. Mezi přednosti grilu Weber patří kvalitní porcelánovo-smaltovaný rošt a také hliníková vana a poklop. Příkon grilu je až 2 200 W. Chybí však integrovaný teploměr. Oceňujeme velkou grilovací plochu 55 cm × 39 cm a také dlouhý přívodní kabel s uzemněním.

Do počtu v těžké konkurenci určitě není otevřený a zároveň kontaktní gril Klarstein Burgermeister 3 v 1. Elegantní multifunkční gril funguje jako kontaktní gril, ale díky variabilitě konstrukce může být rázem klasickým elektrickým barbecue grilem. Zařízení má příkon 2 000 W, vyjímatelnou misku na tuk a keramické desky, které mají nepřilnavý povrch. Použity jsou kvalitní a pevné materiály.

Nejprodávanější podle Heureka.cz

Na základě databáze portálu Heureka.cz jsme vybrali ty nejprodávanější elektrické grily v Česku. V přehledné tabulce naleznete TOP 5 grilů z této kategorie, které Češi nakupují nejvíce. Jelikož se prodejnost velmi rychle mění, snažíme se data v pravidelných intervalech aktualizovat a přizpůsobit momentální prodejnosti. Pokud se tedy chcete rozhodovat na základě toho, který elektrický gril je nejprodávanější, tento přehled vám určitě pomůže.

Názov Hodnotenie Detail
Tefal Optigrill+ XL GC722D345*Zobrazit produkt
Tefal Optigrill+ GC712D345*Zobrazit produkt
Tefal GC3050125*Zobrazit produkt
Sencor SBG 106BK5*Zobrazit produkt
Silvercrest SPM 2000 E25*Zobrazit produkt

Elektrické grily přinášejí uživatelům řadu benefitů. Netrápí vás žádný kouř, nemusíte sekat dřevo a nemusíte se ušpinit ani od uhlí či briket. Stačí dostupnost elektrické sítě a už můžete grilovat. Mít elektrický gril v obývacím pokoji, v kuchyni, na balkoně nebo terase není nic neobvyklého. U elektrických grilů můžete vybírat z více možností. Abyste měli ve výběru alespoň nějaký systém, máme pro vás krátkého průvodce výběrem, který vám objasní, na co se při výběru elektrického grilu zaměřit.

  • Druh elektrického grilu – v této kategorii je z čeho vybírat, nejklasičtější je kontaktní gril se dvěma grilovacími plochami, které pokrm zavřou a opečou současně z obou stran. Druhou variantou je barbecue otevřený gril, který disponuje grilovací deskou, přičemž pokrm se opéká z jedné strany. Třetí možností je kombinace otevřeného a kontaktního grilu s možností dát konstrukci do horizontální polohy a mít tak dvě grilovací plochy. Specifické jsou raclette grily s pánvičkami či nádobami pro přípravu sýrů, zeleniny nebo ohřev omáček a šťáv. Velmi oblíbené jsou stojanové elektrické grily, které mají konstrukci klasického grilu.
  • Příkon grilu – příkon je důležitý především z hlediska rychlosti ohřevu, ale také z hlediska efektivity a kvality připravovaného pokrmu. Vyšší výkon sice znamená vyšší spotřebu, ale rovněž díky vyššímu výkonu se gril rychleji rozehřeje. Při přípravě hovězího masa a při jeho propečení je vyšší příkon nutností. Doporučujeme sáhnout po grilu s příkonem alespoň 2 000 W. Pro běžné grilování zeleniny a drůbeže stačí příkon kolem 1 500 W.
  • Povrch grilovací plochy – důležité je, aby byl povrch nepřilnavý. Používány jsou různé povrchy, například litina, smalt, keramika či kámen. Povrch může být hladký, žebrovaný, nebo dokonce v mnoha případech i kombinovaný. Některé rošty a grilovací desky lze mýt v myčce nádobí.
  • Rozměry grilovací plochy – jde v zásadě o preferenci spotřebitele na základě jeho potřeby. Čím více jídla, čím více osob, tím větší grilovací plocha. Nejmenší elektrické grily mají rozměry plochy 15 cm × 20 cm. V nabídce se najdou také kontaktní či otevřené grily s rozměry desky kolem 45 × 32 cm nebo až 54 cm × 39 cm. Záleží také na tvaru konstrukce.
  • Termostat a časovač – dvě funkce, kterými disponuje velké množství elektrických grilů. Termostat umožňuje plynulou regulaci teploty. Výhodou dokonce je, pokud jsou termostaty dva a nezávislé. Můžete tak nastavit teplotu zvlášť pro jednu grilovací desku a zvlášť pro druhou. Klasický časovač umožňuje nastavit dobu přípravy pokrmu a po skončení vás upozorní akustický signál.
  • Indikátor tloušťky masa – jde o funkci kontaktních grilů, které mají senzory. Na základě míry uzavření grilovacích ploch stanoví dobu přípravy i adekvátní teplotu, aby byl pokrm kvalitně připraven.
  • Odkapávací miska – slouží ke sběru nadbytečného tuku. Misku lze jednoduše vyprazdňovat, grilovat tak můžete zdravě – bez tuku.
  • Hmotnost a rozměry – na trhu najdete malé elektrické grily, které váží okolo 3 kg a jsou velmi kompaktní a skladné. Pokud však chcete větší grilovací plochu, případně jsou použity kvalitní materiály jako nerez či ocel, hmotnost se vyšplhá i na 10 kg. Největší stojanové elektrické grily váží 20 až 35 kg.
  • Integrovaný teploměr – týká se elektrických stojanových grilů, které mají k dispozici víko, v němž je integrovaný teploměr nebo termosonda.
  • Displej – některé modely elektrických grilů jsou vybaveny LCD nebo LED displejem, kde můžete sledovat teplotu grilu nebo dobu přípravy.

Podrobného průvodce výběrem, ve kterém se dozvíte, co všechno je při výběru grilu důležité, naleznete v článku ✅ Jak vybrat gril.

Otázky a odpovědi – FAQ

Chcete o některém elektrickém grilu vědět víc? Nemůžete se mezi konkrétními modely rozhodnout? Potřebujete si ověřit nějakou informaci? Napište nám komentář a my vám pomůžeme. Budeme rádi, pokud se na nás obrátíte s otázkami, rádi vám pomůžeme vybrat. Pokud máte vlastní zkušenosti s konkrétními elektrickými grily, budeme rádi, pokud se s námi o své poznatky podělíte.

Kromě pravidelného čištění grilovací plochy po každém grilování není nic víc potřeba. Některé rošty nebo desky lze mýt v myčce nádobí. Pravidelným čištěním předejdete výraznějšímu znečištění. Čas od času je dobré, pokud vyčistíte i tělo grilu.

Z našeho pohledu je nejlepší kombinace, tedy možnost konstrukci přeměnit z kontaktního grilu na otevřený barbecue gril. Dnes je takových grilů na trhu velké množství. Nemusí být přitom vůbec drahé. Záleží také na vás, jestli budete kontaktní gril využívat například na toasty či panini. Pokud ne, na stůl vám postačí i otevřený gril.

Elektrický stolní gril Delimano Joy nepatří mezi nejprodávanější. Nabízí průměrné parametry, avšak poměrně štědrou grilovací plochu. V těžké konkurenci se najdou i cenově výhodnější modely. Gril Delimano však nabízí slušnou užitnou hodnotu, má nepřilnavý povrch, příkon 2 300 W, odkapávací misku a je poměrně skladný. Elektrické grily z obchodní sítě Lidl jsou sezónní nabídkou. Nabízeny jsou různé modely. Otázkou je, zdali se za dané peníze nevyplatí sáhnout spíše po renomované značce grilu jako Tefal, Klarstein, Sage, DeLonghi nebo Weber.

Gallet GRI 906 Chef-Boutonne

Příkon 1 400 W, dělené grilovací plochy (nepřilnavý povrch s žebrováním, rovný povrch z kamene), 8 pánviček, regulovatelná teplota od 70 °C do 180 °C, indikátor nahřívání grilovací plochy.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Raclette grily na našem trhu nejsou tak často preferované, ačkoliv spojují množství výhod. V tomto případě jsme do našeho srovnávacího testu vybrali raclette gril Gallet Chef-Boutonne GRI 906. Jde o levný elektrický gril, který funguje i jako otevřený stolní gril s dělenými grilovacími plochami. Jedna část je tvořená nepřilnavým povrchem s žebrováním, druhá část je z kamene a má rovný povrch. Protože jde o raclette gril, nesmí chybět pánvičky, těch má Gallet ve výbavě až 8.

V pánvičkách se dají připravovat sýry, zelenina, ohřívat šťávy, omáčky či jiné dobroty. Gril má k dispozici jednoduchý termostat, kde je možné plynule nastavovat teplotu od 70 °C do 180 °C. Škoda jen krátkého přívodního kabelu, ten má jen 0,9 metru. Tento prvek kritizují i samotní spotřebitelé. Příkon elektrického grilu je 1 400 W. Ohřev trvá o něco déle, ale nejde o nic tragického.

Podobně jako v případě otevřeného stolního grilu Sencor SBG 106BK také Gallet GRI 906 je velmi jednoduchým zařízením s ještě jednodušším ovládáním, které za nízkou cenu nabídne zajímavé parametry a funkce. Mezi raclette grily se najdou i výkonnější a větší grily, ale z pohledu ceny je Gallet opravdu zajímavou volbou. Přes nízkou cenu je kvalitativně vyhotovení na dobré úrovni. Výrobci nezapoměli ani na indikátor nahřívání grilovací plochy.

Pozitíva

8 grilovacích pánviček
Jednoduché ovládání a údržba
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Slabší výkon
Krátky přívodní kabel

Typ grilu: raclette/otevřený ● Příkon: 1 400 W ● Materiál grilovací plochy: žebrovaná/rovná/nepřilnavý/kámen ● Hmotnost: 4,5 kg

Klarstein Tafelspitz

Příkon 1 600 W, dělená grilovací plocha (rovná a žebrovaná), odkapávací miska na tuk, odkládací stolky, integrovaný teploměr do 300 °C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektrický gril, který na první pohled vypadá jako standardní gril na dřevěné uhlí? Přesně tak působí elektrický stojanový gril Klarstein Tafelspitz. Zároveň jde o gril, který můžete mít pohodlně na balkónu v bytě nebo na terase domu. Výhřevné těleso má výkon 1 600 W a gril disponuje dělenou grilovací plochou, která je složená z rovné a žebrované plochy. Grilovat můžete i zdravě, ve spodní části se nachází odkapávací miska na tuk. Po stranách grilu jsou velmi praktické odkládací stolky, které ještě zvyšují autenticitu, jako byste používali klasický gril.

Výhodou konstrukce EasyGrill Concept je i fakt, že stačí vybrat jeden háček a snadno gril složíte a uskladníte. V případě nutnosti manipulace jsou k dispozici transportní kolečka. Grilovací deska má rozměry 44 cm x 34 cm a má nepřilnavý povrch. Ve víku grilu je integrovaný teploměr do 300 °C.

Velkým plusem je až 3 metry dlouhý síťový kabel. Napájení je přes klasickou 220–240V zásuvku. Za pomoci termostatu je možné teplotu jednoduše nastavit. Gril nedisponuje žádným časovačem ani displejem. Někteří uživatelé si stěžovali na horší stabilitu konstrukce. Podstatné je však gril položit na rovnou plochu. Konstrukce grilu váží 11,5 kg, na šířku má spolu se stolky až 122 cm, výška grilu je 98 cm. V balení je návod jen v angličtině a němčině, avšak složení grilu je opravdu nenáročné.

Pozitíva

Snadné skladování
Boční odkládací stolky
Integrovaný teploměr

Negatíva

Labilnější konstrukce
Bez časovače

Typ grilu: stojanový, otevřený ● Příkon: 1 600 W ● Materiál grilovací plochy: rovná, žebrovaná/nepřilnavý ● Hmotnost: 11,5 kg

Testované produkty

Ďalšie články z kategórie Grily

Vaše hodnocení:
(91.8%)