Bosch SPV6ZMX23E myčka nádobí – recenze

Jde o technologicky vyspělou slim myčku nádobí, která má bohatou programovou výbavu. Mezi programy najdete také samočisticí cyklus Machine Care pro péči o myčku. Vysokou efektivitu mytí zajišťuje ostřikovací rameno DuoPower. Myčku nádobí lze ovládat přes mobilní aplikaci HomeConnect. Zbylý čas je promítán přímo na podlahu. S extrémně znečištěným nádobím si poradí technologie IntensiveZone. Nechybí ani příborová zásuvka.

Publikované: 09.11.2021
Aktualizované: 13.06.2022
Obsah článku:

Bosch SPV6ZMX23E

Vestavná myčka na 10 sad nádobí, 6 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 43 dB, energetická třída C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kompaktní myčka nádobí, která zaujme i náročnější spotřebitele. Na úvod vám prozradíme, že ačkoli jde o dražší myčku, zárukou je kvalitně umyté a vysušené nádobí. K dispozici máte také prémiové funkce, které u konkurentů často nenajdete. Jednou z funkcí je i hlasové ovládání přes aplikaci HomeConnect.

Technologický progres

Myčka nádobí Bosch SPV6ZMX23E se v dané kategorii řadí k technologicky nejpokročilejším vůbec. Základ tvoří šest programů, přičemž si můžete zvolit i vlastní program s přídavnou funkcí, kterou může být SpeedPerfect+, extra sušení nebo aktivování IntensiveZone ve spodním koši, kam můžete umístit extrémně znečištěné nádobí. V rámci předvoleného programu můžete zvolit předmytí – oplach. Mezi standardními programy nechybí krátký, přibližně hodinový program, Eco nebo Auto (Aqua sensor a Load sensor). Myčka má také program Machine Care pro vlastní péči. Tento model má rovněž samočisticí filtrační systém.

Bosch SPV6ZMX23E recenze

Velmi pozitivně vnímáme ostřikovací rameno DuoPower v horním koši, které je vysoce efektivní. Myčka má výměník tepla, díky němuž je spotřeba vody a energie nižší. I proto myčka nádobí patří do úsporné energetické třídy C. Ukazatelem aktivního stavu je funkce TimeLight, která na podlahu promítá zbývající čas. Ovládací panel je přehledný. Lze aktivovat odložený start. Přes aplikaci HomeConnect se můžete s myčkou spojit na dálku, provést diagnostiku nebo ji i spustit, a to dokonce za pomoci hlasového ovládání (angličtina).

Pozoruhodně tichá

Myčka je během aktivního stavu velmi tichá, za což vděčí motoru EcoSilence Drive od Bosch. Maximální hladina hluku je pouhých 43 dB. Bosch opět nezklamal ani z hlediska vnitřního prostoru. Systém košů VarioFlex Pro je variabilní, horní koš výškově nastavitelný a příborová zásuvka VarioDrawer pojme i malé espresso šálky. Celková kapacita je podle výrobce 10 sad nádobí. Kolejnice mají zarážky proti vysunutí. Ve spodním koši se nachází speciální držák na sklenice. Horní i spodní trny jsou sklopné. Myčka má i systém AquaStop, který brání přetečení vody.

Zkušenosti s Bosch SPV6ZMX23E

Přestože se jedná o úzkou myčku nádobí, variabilita košů tento nedostatek ve vysoké míře nahrazuje. Obsluha myčky je nenáročná a jednoduchá. Náročnější spotřebitele těší bohatá funkcionalita a perfektní výsledky z hlediska sušení i mytí nádobí, čehož je zárukou i technologie Zeolith a přítomnost výměníku tepla, nádobí je tak dobře vysušené. Je potřeba ocenit tichý chod a také osvětlení vnitřního prostoru. Odradit tak může jen vyšší cena, pokud hledáte něco levnějšího, ale s dostatečnou funkcionalitou, můžete sáhnout po myčce nádobí Beko DIS26021.

Recenze a zkušenosti s myčkou nádobí Bosch SPV6ZMX23E

Vestavná myčka nádobí Bosch SPV6ZMX23E

Bosch SPV6ZMX23E zásuvný kôš

Myčka nádobí Bosch SPV6ZMX23E

Myčka nádobí Bosch SPV6ZMX23E velikost

Bosch SPV6ZMX23E TimeLight

Bosch SPV6ZMX23E rozměry

Bosch SPV6ZMX23E ovládání

Bosch SPV6ZMX23E energetický štítek

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Příborová zásuvka
TimeLight – čas na podlaze
WiFi připojení – HomeConnect

Negatíva

Vyšší cena

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 10 ● Počet programů: 6 ● Energetická třída: C ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 43 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano


Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)